Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 19.1.2018
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2235USD   25.365CZK   0.88208GBP   308.51HUF   4.1665PLN   7.4409HRK . . . viac

Blog Panorámy

   

14. 3. 2013: Najnovší prírastok do rubriky Horolezecké karikatúry - znova z Lezeckej haly K2

Karikatúra 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

5. 2. 2012: Online panoráma Slovenska - webkamery a živé kamery

Zaktualizovali sme zoznam odkazov na jestvujúce webkamery na Slovensku.

.Pripojte komentár

3. 1. 2012: Už šesťsto rýmovačiek

Už šesťsto rýmovačiek, väčšinou pôvodných, z pera našich autorov a spolupracovníkov nájdete na stránke, ktorá pôvodne vznikala len ako stránka vianočných a novoročných vinšov.

.Pripojte komentár

1. 11. 2011: Vyše päťsto rýmovačiek

Vyše päťsto rýmovačiek, väčšinou pôvodných, z pera našich autorov a spolupracovníkov nájdete na stránke, ktorá pôvodne vznikala len ako stránka vianočných a novoročných vinšov.

3. 6. 2011: Nové vyhliadkové plavby po Dunaji

Pridali sme nové vyhliadkové plavby po Dunaji - v Štúrove a v okolí Bratislavy. Zaujímavá je téma Devínskej brány (Porta Hungarica) a niekdajšej Jantárovej cesty. Budeme o nej písať viac.

3. 1. 2011: Horolezecké poviedky

Horolezeckých poviedok je na Slovensku i v Čechách ako šafránu. Preto sme veľmi radi zaradili do nášho kníhkupectva útlu zbierku "Hore zdar! a další lezecké povídky aneb cli-fi (climbing fiction)" od českého autora Václava Kňourka.

12. 11. 2010: Seriál z knihy cestovateľa Františka Keleho "Na hrane - 77 rád ako sa stať špičkovým cestovateľom"

Kniha obsahuje 77 rád a ešte niečo navyše. Rady autor dokumentuje cestovateľskými zážitkami, veľkými i malými dobrodružstvami, príhodami a nehodami, ktoré priniesli jeho mnohé výpravy. Tieto historky nás zlákali, aby sme z nich urobili seriál. Viac...

16.3.2010: Knihy o Dunaji

Začali sme popisovať knihy o Dunaji. Kým vydáme v Panoráme nejakú vlastnú, tak ponúkame najmä použité knihy. Ak viete o nejakej knihe o Dunaji, alebo o riekach, ktorá bude v našom zozname chýbať, dajte nám vedieť. Zoznam kníh o Dunaji.

.Pripojte komentár

15.9.2009: Čítajte s nami noviny rýchlejšie a efektívnejšie

Po experimentovaní s Webnovinami SITA sme zostavili slovenskú verziu našej stránky Noviny z titulkov popredných serióznych médií.

Prostredníctvom nášho servisu sa môžete rýchlejšie dozvedieť, čomu venujú pozornosť jednotlivé médiá.

Správy zo sveta sme zostavili z titulkov piatich popredných svetových médií zo štyroch geopolitických pólov (v angličtine).

.Pripojte komentár

23.6.2009: Ďalšia kniha s veselými a zaujímavými historkami

Zbierku kníh, ktoré potešia čitateľov zaujímavými i humornými príbehmi zo života, sme rozšírili o knihu "vtáčkara" Miroslava Saniga Z mojej vtáčej záhrady - Ekologické reminiscencie. Známy ornitológ a výskumník prírody v knižke prekračuje hranice svojich predošlých publikácií. Prináša v nej aj historky, kde už hlavnými hrdinami nie sú len zvieratá, ale aj on sám. Pripravili sme zopár ukážok z knihy.

.Pripojte komentár

28.5.2009: Slovensko je aj krajinou rytierov

Presviedča nás o tom začínajúca sa sezóna na hradoch a zámkoch. Zopár informácií a snímiek nájdete TU.

.Pripojte komentár

16.4.2009: Slovensko je na jar krajinou vodopádov

Hornaté Slovensko je na jar krajinou vodopádov. Súvisi to s množstvom snehu, ktorý v zime napadne. V Malých Karpatoch, kde je známy Občasný vodopád, sa však už sneh do Veľkonočného pondelka roztopil, ale vodopád je ešte vždy živený prameňom, ktorý tryská z krasových hlbín. Je to však stále len vodopádik. Ozajstným vodopádom je Šútovský vodopád.

Zopár postrehov a snímiek venovaných dvom vodopádom nájdete TU.

.Pripojte komentár

26.3.2009: Veľkonočné vinše

Blíži sa Veľká noc a s ňou aj veľkonočné vinšovačky. Zopár želaní vhodných pre SMS nájdete na našej stránke vinšov. Počas Vianoc sme každý deň pridali nový vinš. Skúsime to znova, ale básnické črevo je nevyspytateľné. Ešteže máme anonymné ľudové zdroje. Alebo nám niekto pomôže?

.Pripojte komentár

20.3.2009: Tipy na výlety

Na stránku novín Panorámy sme pridali Tipy na výlety a relax, ktoré sú súčasťou nášho bratislavského i slovenského sprievodcu.

.Pripojte komentár

28.12.2008: Aktuálne snehové správy z lyžiarskych stredísk

Na stránke novín Panorámy Slovensko - lyžovačka sme začali vydávať aktuálne snehové správy zo slovenských lyžiarskych stredísk.

.Pripojte komentár

27. 11. 2008: Ľudia z Guinessovej knihy rekordov

Na stránke Novín Panorámy sme začali vydávať nový seriál Ľudia z Guinessovej knihy rekordov.

.Pripojte komentár

15. 10. 2008: Otvorili sme galériu

Zatiaľ len malú a len dunajskú. Dunajská fotogaléria obsahuje zopár obrázkov, ktoré približujú Dunaj v bratislavskom regióne z pohľadu vodných turistov. Pozrite TU. Postupne galériu rozšírime aj o ďalšie záujmové oblasti: Bratislavu, kopce, slovenské mestá a miesta.

.Pripojte komentár

7. 10. 2008: Niektorí ľudia jedia pri čítaní. Robíte to aj vy?

Hovorí sa tomu zlozvyk, alebo tiež spájanie pôžitkov. Prikláňam sa k druhej charakteristike. Dokonca mám knihy, pri ktorých sa mi vybavuje nielen dej, ale aj chuť, prípadne vôňa nejakého jedla. Preto ma trocha zaskočila kniha S vareškou dvoma tisícročiami / Kapitolky z dejín bratislavskej kuchyne s receptami našich predkov. Je tam toľko zaujímavostí z dejín bratislavskej, ale aj svetovej gastronómie, a toľko zvláštnych receptov, že som nevedela, čo by som si dala (prípadne radšej nedala) skôr. Neľutujem, že som knihu prečítala. Okrem tipov na zabudnuté jedlá, som trochu spoznala málo známu stránku bratislavskej histórie. /Ida Bibelová/

Viac informácií o knihe nájdete TU.

.Pripojte komentár

30. 9. 2008: Pre lásku sa vzdávam trónu, je názov prvej časti seriálu Aféry z titulných stránok, ktorý začíname uverejňovať v Panoráme

Seriál bude mať okolo 50 častí a prinesie príbehy, ktorými sa svojho času zaoberali popredné svetové médiá. Prvá časť je TU. Stránka so zoznamom jednotlivých častí seriálu je TU.

.Pripojte komentár

25. 9. 2008: Na Kráľovu hoľu netradične a horor v Prielome Hornádu

Rozšírili sme zoznam výletných reportáží v Panoráme:

Podobne ako kedysi bulharský cár, sme sa nechali vyviezť na Kráľovu hoľu. Ktovie, či aj jemu skapal motor na najstrmšom mieste kopca? V našom prípade to bol výnimočný výlet, pretože na strechu Slovenska štandardne treba vyšliapať, či už pešo, alebo za pomoci pedálov. Pripravte sa najmenej na tisíc metrov prevýšenia. My sme mali za sebou dve túry z predošlých dní, tak sme sa chytili "cárskej" príležitosti. Viac sa dozviete v reportáži o výlete na Kráľovu hoľu TU.

Prielom Hornádu sme si statočne odšliapali, či odliezli, aj keď aj tam sme poškuľovali po inom spôsobe prepravy - voda v Hornáde sa zdala byť dosť vysoká pre nádherný splav. Lenže splav Hornádu je v Národnom parku zakázaný a výnimku sme si, na rozdiel od organizátorov výjazdu na Kráľovú hoľu, nevybavili. V Prielome sme zažili horor, keď sa v mieste, kde vody vytvorili v skalách zaujímavé diery, ozval viackrát koncosvetový hukot, zvuk, ako keby sa na nás rútila trysková stíhačka. Naozaj nám naskakovali zimomriavky na chrbte. Viac TU.

.Pripojte komentár

21. 9. 2008: Sex bomb na Slovensku

Z tlačovej správy, ktorú priniesla agentúra SITA, a ktorú sme uverejnili na našich stránkach, sme sa dozvedeli, že na Slovensko znova prichádza so svojou šou pán ľadu sex bomb. Čítame dobre, z predošlého spojenia nevypadol ôkaň, a nie je to pán sexbômb, čo by bol pre každého playboya celkom potešujúci titul. Má to zrejme byť pán sex bomba, ale propagátorovi šou asi z nejakých dôvodov prekážalo, že osoba mužského pohlavia môže byť bomba, akože bomba môže byť len ona, a nie on. To iba špekulujem nad tým, ako mohlo uvedené spojenie vzniknúť. A o koho ide - o ruského krasokorčuliara, trojnásobného majstra sveta a päťnásobného majstra Európy Jevgenija Pľuščenka, o ktorom možno vďaka jeho umeniu hovoriť ako o krasokorčuliarskej "bombe". Či je aj sex bombou, to nech posúdia dámy. Na to nie som kompetentný. Jedno sa mi ale zdá byť isté, slovenčina použitá v reklamnom slogane k ľadovej šou je naozaj "bomba-slovenčina". /Vladimír Bibel/

Spomínaná správa je TU.

.Pripojte komentár

Komentáre k Sex bomb na Slovensku

Nie je kazdý sexbombou. Ale sme ako muži na to zvyknutí.
Chamiko z Alžíra, 25.3.2009

14. 3. 2013   
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.