Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 29.8.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1268USD   27.048CZK   0.73210GBP   314.80HUF   4.2405PLN   7.5610HRK . . . viac LOGIN

DVD Iné svety - Other Worlds

Ine svety. Other Worlds - DVD Cover

Región Šariš na východnom Slovensku leží na hranici medzi západnou a východnou Európou, medzi racionálnym individualizmom západu a expresívnou emocionalitou východu. Teritórium pod Východnými Karpatami sa historicky vyvinulo do rôznorodého národnostného a náboženského mixu, ktorý z neho vytvoril jeden z "malých Babylonov" tohto sveta. Európa sa transformuje a aj život ľudí na Šariši sa mení. Dokumentárny film sleduje takzvané globalizačné procesy a ich efekt na individuálne príbehy a životy obyvateľov Šariša.

Film zobrazuje šesť rozličných postáv, ktoré reprezentujú svoje komunity. Sú to Šarišania, Rusíni, Rómovia, Židia ale aj mladí ľudia s odlišnými identitami. Film skúma rôzne podoby konca jedinečnosti spoločenstiev v ich tradičnej rozmanitosti, no zároveň hľadá krásu autentických, zaujímavých a originálnych jednotlivcov, ktorým sa niekedy hovorí "šaleni vyhodňari". Je to film o šiestich hrdinoch na jednom z koncov sveta, na konci globálneho sveta. Sú produktom "Made in Šariš".

Film získal niekoľko ocenení: Cenu divákov na 41. MFF Karlovy Vary 2006, Zvláštne uznanie poroty na 41. MFF Karlovy Vary 2006, Euro Media Award Viedeň 2006 a Cenu Klubu filmovej kultúry na 36. LFF Lagów 2006.

Six Heroes from the Documentary Film Other Worlds

Scenár a réžia: Marko Škop
Kamera: Ján Meliš
Zvuk a strih: František Krähenbiel
Mix zvuku: Igor Vrabec
Dramaturgia: Jan Gogola ml.
Vystupujú: Ján Lazorík, Fedor Vico, Katarína Hrehorčáková, Ignác Červeňák, Stano Čorej a Tóno Triščík
Dĺžka: 78 min
Bonusy: fotografie, extra scény, o autoroch
Menu: Slovenčina
Titulky: slovenské, anglické, poľské
Obraz: PAL 4:3

Objednať: DVD Iné svety - Other Worlds.
15. 1. 2008   
Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.