Panorama.sk
Praktické rady a pomôcky - Slovensko
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

How to Get to Bratislava - Transportation Guide

Letisko v Bratislave

Letisko nie je ďaleko od mesta. Miestnou dopravou sa do centra dá dostať za 30 minút. Spojenie s mestom zabezpečuje autobusová linka č. 61, cestovný poriadok tejto linky nájdete tu. V prípade, že toto spojenie nefunguje, vyhľadajte si nové na stránke mestskej dopravy v Bratislave - MHD.

Internetová stránka letiska: >>

Je veľa možností, ako sa dostať z bratislavského letiska na Vienna Airport (VIE) - letisko vo Viedni - Schwechate. Je vzdialené asi 50 kilometrov (cesta trvá necelú hodinu).

Cestovný poriadok autobusovej prepravy:

Služby zabezpečuje slovenský operátor Eurolines.sk (Slovak Lines).

Vlaky

Vyhľadávanie na stránkach Železničnej spoločnosti Slovensko: >>

Hlavná železničná stanica je blízko centra mesta. Cesta autobusom do centra trvá len 5 minút.
Vlaky do susednej Viedne sú vypravované tiež z petržalskej železničnej stanice.

Autobusy

Autobusové spojenie zo zahraničia do Bratislavy najlepšie vyhľadáte na stránkach Eurolines - International lines timetable.

Vyhľadávanie spojov na Slovensku: >>

Rýchloloď na Dunaji v Bratislave

Plavba po Dunaji

Najkrajšia cesta do Bratislavy je loďou po Dunaji z Viedne. Bratislavský osobný prístav sa nachádza priamo v centre mesta. Tam pristávaju rýchlolode i rýchly katamaran Twin City Liner.

Viac informácií:

Plavby po Dunaji, Bratislava - Viedeň loďou

Miestna doprava v Bratislave

Použijte stránky Dopravného podniku Bratislavy.

Alternatívou sú stránky IMHD.

Parkovacie zóny v Bratislave

Parkovanie v Bratislave

Využijte Informačný parkovací systém a zistite si, aká je aktuálna vyťaženosť jednotlivých parkovacích kapacít. Užitočné informácie o parkovaní, zónach s dopravným obmedzením a o parkovacích kartách nájdete na stránkach Bratislavskej parkovacej služby .

Taxi v Bratislave

Jazda taxíkom vás vyjde omnoho lacnejšie, ak si taxík objednáte telefonicky, než keď ho zastavíte na ulici. Najmä z rušných miest v centre, alebo z letiska a železničnej a autobusovej dopravy si taxikári zvyknú po zastavení priamo na mieste zaúčtovať viac.

Vydané: 2005-07-21
Aktualizované: 2019-01-15

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.