Panorama.sk
Praktické rady a pomôcky - Slovensko
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

How to Get to Bratislava - Transportation Guide

Letisko Bratislava

Letisko v Bratislave

Letisko nie je ďaleko od mesta. Miestnou dopravou sa do centra dá dostať za 30 minút. Spojenie s mestom zabezpečuje autobusová linka č. 61, cestovný poriadok tejto linky nájdete tu. V prípade, že toto spojenie nefunguje, vyhľadajte si nové na stránke mestskej dopravy v Bratislave - MHD.

Internetová stránka letiska: >>

Je veľa možností, ako sa dostať z bratislavského letiska na Vienna Airport (VIE) - letisko vo Viedni - Schwechate. Je vzdialené asi 50 kilometrov (cesta trvá necelú hodinu).

Cestovný poriadok autobusovej prepravy:

Služby zabezpečuje slovenský operátor Eurolines.sk (Slovak Lines).

Ďalšie medzinárodné letisko nachádzajúce sa v blízkosti slovenských hraníc je v Budapešti. Budapešť je vzdialená 170 km od Banskej Bystrice.

Vlaky

Vyhľadávanie na stránkach Železničnej spoločnosti Slovensko.

Ak nenájdete informácie, ktoré potrebujete, volajte na informácie Železničnej spoločnosti Slovensko v Bratislave: 18 188 (zo zahraničia +421 24 48 58 188).

Hlavná železničná stanica je blízko centra mesta. Cesta autobusom do centra trvá len 5 minút.
Väčšina vlakov do susednej Viedne je vypravovaná z petržalskej železničnej stanice.

Autobusy

Autobusové spojenie zo zahraničia do Bratislavy najlepšie vyhľadáte na stránkach Eurolines - International lines timetable.

>> Cestovné poriadky Slovak Lines.
>> Vyhľadávanie spojov na Slovensku.

Rýchloloď na Dunaji v Bratislave

Plavba po Dunaji

Najkrajšia cesta do Bratislavy je loďou po Dunaji z Viedne. Bratislavský osobný prístav sa nachádza priamo v centre mesta. Tam pristávaju rýchlolode i rýchly katamaran Twin City Liner.

Viac informácií:

Plavby po Dunaji, Bratislava - Viedeň loďou

Miestna doprava v Bratislave

Použijte stránky Dopravného podniku Bratislavy.

Alternatívou sú stránky IMHD.

Parkovacie zóny v Bratislave

Parkovanie v Bratislave

Využijte Informačný parkovací systém a zistite si, aká je aktuálna vyťaženosť jednotlivých parkovacích kapacít. Užitočné informácie o parkovaní, zónach s dopravným obmedzením a o parkovacích kartách nájdete na stránkach Bratislavskej parkovacej služby .

Taxi v Bratislave

Jazda taxíkom vás vyjde omnoho lacnejšie, ak si taxík objednáte telefonicky, než keď ho zastavíte na ulici. Najmä z rušných miest v centre, alebo z letiska a železničnej a autobusovej dopravy si taxikári zvyknú po zastavení priamo na mieste zaúčtovať viac. Orientačná cena za dovoz z letiska M.R. Štefánika do centra mesta je 7 - 10 EUR. Spýtajte sa na cenu dopredu, a ak by vám taxikár navrhol vyššiu cenu, objednajte si radšej telefonicky inú taxislužbu.

V auguste 2015 začala v Bratislave pôsobiť taxislužba UBER.

Cena za km sa pohybuje od 55 centov po 1 EUR. Za nástupné (prístavné) sa platí okolo 1,50 EUR.

<%blava(lang)%>

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.