Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 1.9.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1268USD   27.048CZK   0.73210GBP   314.80HUF   4.2405PLN   7.5610HRK . . . viac LOGIN

Everest - Päťdesiat rokov boja o zdolanie vrcholu sveta

Everest - Patdesiat rokov boja o zdolanie vrcholu sveta - Cover Page

Najvyšší vrch sveta lákal človeka od nepamäti. Od 19. storočia, keď bol oficiálne "objavený", na ňom zahynulo 175 horolezcov. Dodnes je stálou výzvou ľudskej odvahe a húževnatosti. Kniha plná záberov najkrajších prírodných scenérií, prináša podrobné dejiny pokusov o jeho zdolanie. Vyšla na počesť obrovského úspechu jeho prvých pokoriteľov Edmunda Hillaryho a šerpu Tenziga Norgaya v roku 1953.

Kniha mapuje "objavenie" najvyššieho vrchu sveta, prvé britské prieskumy a expedície, drámy ľudskej bezmocnosti a zraniteľnosti, ale aj vytrvalosti a odvahy v extrémnych prírodných podmienkach. Obsahuje kapitoly o hľadaní schodnej cesty na vrchol, o tragédii Malloryho a Irvina v roku 1924, o neúspechoch ďalších expedícií a o dosiahnutí cieľa v roku 1953, keď Hillary a Tenzig stáli na vrchole sveta. Prináša informácie o ďalších výpravách a rekordoch, o výstupoch bez umelého kyslíka, sólových výstupoch, o prvej žene na najvyššom bode sveta, o najmladšom, ale aj najstaršom človeku na Evereste. Nechýbajú v nej ani záhady okolo snežného muža, legendy a povesti.

Objednať: Everest - Päťdesiat rokov boja o zdolanie vrcholu sveta.
9. 1. 2008   
Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.