Warning: file_get_contents(/var/www/panorama.sk/public_html/inc/metacont/sk/192.txt): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/panorama.sk/public_html/go/clanky/index.php on line 694
Panoráma.sk - Bratislava - Svedectvo historických pohľadníc
Panorama.sk
História
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava - Svedectvo historických pohľadníc

Svedectvo historických pohľadníc - obálka

Výpravná veľkorozmerná publikácia obsahuje 574 dobových pohľadníc a fotografií Bratislavy. Prehliadku zašlých, ale väčšinou očarujúcich alebo až magicky príťažlivých obrázkov dopĺňa kapitola o počiatkoch fotografie v Bratislave, kde nechýba najstaršia známa fotografia mesta datovaná okolo roku 1840/41. Osobité miesto je venované histórii pohľadníc.

Fotografie, pohľadnice, mapy a ilustrácie pochádzajú zo zbierok autora, Mestského múzea v Bratislave, ale aj z priečinkov starých Bratislavčanov.

Obrazový materiál je roztriedený podľa bratislavského miestopisu, ale aj podľa tematických okruhov a historických udalostí. Niektoré fotografie sú cenné tým, že zachytávajú okamihy v živote mesta, ktoré boli vizuálne iba veľmi slabo zdokumentované. K takým patrí napríklad záber, ktorý zachytáva návštevu Adolfa Hitlera v meste 16.marca 1939.

Ako sa na knihu, prinášajúcu obrazy multikultúrnej Bratislavy patrí, jej texty sú nielen v slovenskom jazyku, ale aj v ďalších tradičných jazykoch starších generáciií mesta - v nemčine a maďarčine. Kompletný text je v závere knihy preložený aj do anglického jazyka.

Viac informácií:

Bratislava: Príbeh Štúrovho námestia

Bratislava a okolie - knižní sprievodcovia a mapy

Bratislavský online sprievodca

OBJEDNAJTE TU:Order
Bratislava - Svedectvo historických pohľadníc - vypredané
Cena: 43.15 EUR
Mierka: 0
Kategória: Obrázkové publikácie
Vydavateľ: Nakladateľstvo Región Poprad
Vydanie 1
Rok vydania: 2004
ISBN: 80-969100-6-X
Počet strán: 280
Tvrdá väzba
Rozmery: 25.70 x 34.20 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Obrázkové publikácie
Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.