Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 22.11.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1781USD   25.568CZK   0.88940GBP   312.44HUF   4.2311PLN   7.5648HRK . . . viac

Slovenské ľudové tance

Slovenske ludove tance

Komplexná a systematická publikácia z oblasti slovenského tanečného folklóru a s ním úzko súvisiacich iných druhov ľudového umenia, ktoré sa spolu s tancom vyvíjali, vzájomne ovplyvňovali a často tvorili jednotný celok. V prvých kapitolách knihy sa podáva všeobecná charakteristika tanečného folklóru a ľudového odevu na Slovensku tak, ako sa nám ich ukážky zachovali od najstarších čias, až po tie, ktoré začali vznikať začiatkom 20. storočia. V ďalšej časti sa podrobne predstavuje dvadsať folklórnych oblastí: zemplínska, gemerská a horehronská, liptovská, goralská, podpolianska, myjavská (kopanice), šarišská, spišská, nitrianska, tekovská, oravská, turčianska, hontianska, novohradská, zvolenská, trenčianska, kysucká, podunajská a záhorácka. O každej z nich sa osobitne podáva ucelený rázovitý obraz - poloha, osídlenie, prehľad známych tancov, popisy tancov, hudobný folklór, ľudový odev a pri tých oblastiach, kde vznikli najsvojráznejšie slovenské tance aj podrobné opisy tanečných motívov. Texty dopĺňa 106 farebných, 159 čierno-bielych fotografií ľudového odevu, folklórnych skupín, významných tanečníkov a hudobníkov v autentickom podaní, 388 čierno-bielych fotografií pohybových fáz tanečných motívov v podaní členov popredných súborov, 174 piesní a ľudových hudobných partitúr, folklórna mapa Slovenska. Záverečné rezumé je v anglickom, nemeckom, francúzskom a ruskom jazyku.

Dielo je určené obdivovateľom ľudového tanca, ale najmä tanečným pedagógom, ochotníckym i profesionálnym tanečným súborom, choreografom, odevným výtvarníkom a všetkým, ktorí sa zaoberajú folklórom.

Publikácia vyšla v roku 1990 a žiaľ, je už vypredaná.

Objednať: Slovenské ľudové tance (vypredané).
10. 6. 2009   
OBJEDNAJTE TU:Order
Slovenské ľudové tance (vypredané)
Autor: Mária Mázorová
Cena: 19,05 EUR
Kategória: Ľudová kultúra, folklór
Vydavateľ: Slovenské pedagogické vydavateľstvo - Mladé letá, spol. s r. o.
Vydanie 1.
Rok vydania: 1990
ISBN: 80-08-00322-7
Počet strán: 383
Tvrdá väzba
Rozmery: 22 x 27 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Ľudová kultúra, folklór

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.