Warning: file_get_contents(/var/www/panorama.sk/public_html/inc/metacont/sk/824.txt): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/panorama.sk/public_html/go/clanky/index.php on line 703
Panoráma.sk - Česko-slovenský a slovensko-český slovník
Panorama.sk
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Česko-slovenský a slovensko-český slovník

Česko-slovenský a slovensko-český slovník - obálka

Autorská dvojica Táňa Balcová a Štefan Greňa vysvetlila netradičným spôsobom opodstatnenosť slovníka v úvode:

"Kde bolo, tam bolo, raňajkovali raz vedno uprostred zakvitnutej lúky, v tôni košatého brestu, korytnačka, ťava a bocian. Pochutnávali si na ďatelinovej torte s čučoriedkami a černicami, ktorú zapíjali sladučkou malinovkou...

Viacerí, najmä tí skôr narodení, si azda položia otázku, NAČO a KOMU poslúži česko-slovenský a slovensko-český slovník... Odpoveďou im môže byť aj tento - na slovnik netradičný rozprávkový úvod. A vlastne samotná historická, kultúrna a čisto ľudská spätosť Čechov a Slovákov. Dnes, navyše i zrejmá potreba, v rámci zjednocujúcej sa Európy vrátiť sa aj cez jazyk späť k sebe, k všetkému pozitívnemu, čo nás neodškriepiteľne spája. Takže, PRETO takýto slovník. A vari práve preto, aby tradičná a celkom prirodzená vzájomnosť našich dvoch národov nedopadla podobne tragikomicky - nedorozumením, či nebodaj neporozumením si - ako v ostatnom čase v obľúbených anketách medzi školskou mládežou pri rovnakých chytákoch, akým je i zámerný začiatok tohto úvodu."

OBJEDNAJTE TU:Order
Česko-slovenský a slovensko-český slovník
Cena: 13.24 EUR
Mierka: 0
Kategória: Jazykové slovníky, cudzie jazyky
Vydavateľ: Kniha - Spoločník
Vydanie 1
Rok vydania: 2004
ISBN: 80-88814-38-3
Počet strán: 1031
Tvrdá väzba
Rozmery: 12.00 x 16.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Jazykové slovníky, cudzie jazyky
Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.