Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in EnglishEnglish
Dnes je 24.7.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3472USD   27.480CZK   0.79215GBP   307.76HUF   4.1408PLN   7.6250HRK . . . viac LOGIN
Je to jedno z mnohých pekných miest v dunajských ramenách. Voda sa valí a prepadá do hĺbky, ktorá je v ramenách nezvyklá, vo vzduchu sa vznáša vodná para a v nej sa pri správnom uhle dopadu slnečných lúčov rozžiari dúha. (Výlety a relax)

Rozhovor s Mišom ŽoŽom Gordiakom. O jeho cyklotúre z Bratislavy do Lisabonu a ešte ďalej, kam sa až dá na západ, k mysu Cabo da Roca. (Výlety a relax)

Siedmeho júla sme sa vybrali znova na Dunaj, aby sme overili, či sme dobre vymysleli trasu hainburgského - stopfenreuthského kolečka. Zmysel takého kolečka ocení každý vodák, ktorý sa nezberá na výlet s dvoma autami, pretože štart a cieľ sú veľmi blízko. (Výlety a relax)

(Lezenie)

(Lezenie)

V okolí Bratislavy nie je veľa skál vežovitého tvaru, a tak sme pri prvom pohľade na Cimone viacerí zahoreli túžbou vyšplhať sa na ňu. Ako som sa potom z viacerých sprievodcov dozvedel, zďaleka sme neboli prví. (Lezenie)

Nebezpečenstvo a mladosť idú ruka v ruke, nemožno ich oddeliť, napísal o filme Surfovanie na vlaku jeden zo zamestancov online videoservera VIMEO. Video získalo hlavnú cenu v novinárskej súťaži krátkych filmov World Press Photo 2014. (Zaujímavosti)

Aj keď Douglas Adams v knihe Stopárov sprievodca galaxiou tvrdil, že myši sú inteligentnejšie ako ľudia, nasledujúce videá nás presviedčajú o opaku. Aj človek, aj myš sa pohybujú hore nohami a človek omnoho úspešnejšie. (Zaujímavosti)

Veľké plastiky nahého Budhu na budove v čínskom meste Ťinan odstránili po dvoch dňoch. Plastiky vyvolali v čínskych médiách a na internete spory, či predstavujú umenie, alebo sú pre verejnosť urážkou. (Zaujímavosti)

DVD z vystúpenia Lúčnice vydané v roku 2013. Celkový čas: 117 minút, jazyk: slovenčina, anglické titulky, formát obrazu: 16:9, zvuk: PCM Stereo 2. (Kníhkupectvo)

V anotácii knihy sa píše: "Riekanky, rapotanky, vyčítanky, pesničky, detské hry a prvé rozprávky — to je pre dieťa škola materinského jazyka, ale aj životnej múdrosti generácii, na ktoré nadväzuje. Práve pri týchto klenotoch ľudovej tradície učí sa ľahko a stále v objatí krásy. (Kníhkupectvo)

Dvojalbum obsahuje CD Meško, Viliam: Ja som z Podoliny a Ľudová hudba Muchovci: Už Terchovci idú. Vyšlo v edícii OPUSu 100 základných albumov a interprétov. (Kníhkupectvo)

Júl je mesiac žatvy a to sa odráža v ľudových pranostikách. Vybrali sme niekoľko ukážok. (Kalendár a folklór)

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk