Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in EnglishEnglish
Dnes je 1.8.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3379USD   27.570CZK   0.79280GBP   312.96HUF   4.1691PLN   7.6360HRK . . . viac LOGIN
Zistil som, že mám rád zvuk, ktorý zaznieva, keď čelo kánojky dopadá do priehlbiny medzi vlnami. Nestáva sa to často, len vtedy, keď "chytíte" na Dunaji veľké vlny. (Výlety a relax)

Je to jedno z mnohých pekných miest v dunajských ramenách. Voda sa valí a prepadá do hĺbky, ktorá je v ramenách nezvyklá, vo vzduchu sa vznáša vodná para a v nej sa pri správnom uhle dopadu slnečných lúčov rozžiari dúha. (Výlety a relax)

Rozhovor s Mišom ŽoŽom Gordiakom. O jeho cyklotúre z Bratislavy do Lisabonu a ešte ďalej, kam sa až dá na západ, k mysu Cabo da Roca. (Výlety a relax)

Letná výstupová sezóna na druhej najvyššej hore sveta K2 (8611m) sa javila byť mimoriadne vydarená, bez obetí na životoch. Dvadsiateho šiesteho až dvadsiateho siedmeho júla dosiahlo vrchol Kádvojky vyše 35 horolezcov. (Lezenie)

(Lezenie)

(Lezenie)

Nebezpečenstvo a mladosť idú ruka v ruke, nemožno ich oddeliť, napísal o filme Surfovanie na vlaku jeden zo zamestancov online videoservera VIMEO. Video získalo hlavnú cenu v novinárskej súťaži krátkych filmov World Press Photo 2014. (Zaujímavosti)

Aj keď Douglas Adams v knihe Stopárov sprievodca galaxiou tvrdil, že myši sú inteligentnejšie ako ľudia, nasledujúce videá nás presviedčajú o opaku. Aj človek, aj myš sa pohybujú hore nohami a človek omnoho úspešnejšie. (Zaujímavosti)

Veľké plastiky nahého Budhu na budove v čínskom meste Ťinan odstránili po dvoch dňoch. Plastiky vyvolali v čínskych médiách a na internete spory, či predstavujú umenie, alebo sú pre verejnosť urážkou. (Zaujímavosti)

DVD z vystúpenia Lúčnice vydané v roku 2013. Celkový čas: 117 minút, jazyk: slovenčina, anglické titulky, formát obrazu: 16:9, zvuk: PCM Stereo 2. (Kníhkupectvo)

V anotácii knihy sa píše: "Riekanky, rapotanky, vyčítanky, pesničky, detské hry a prvé rozprávky — to je pre dieťa škola materinského jazyka, ale aj životnej múdrosti generácii, na ktoré nadväzuje. Práve pri týchto klenotoch ľudovej tradície učí sa ľahko a stále v objatí krásy. (Kníhkupectvo)

Dvojalbum obsahuje CD Meško, Viliam: Ja som z Podoliny a Ľudová hudba Muchovci: Už Terchovci idú. Vyšlo v edícii OPUSu 100 základných albumov a interprétov. (Kníhkupectvo)

V auguste sa leto prehupne do druhej polovice. Niekedy sa zdá, že sa v auguste leto končí. (Kalendár a folklór)

Učebnice Krížom-krážom

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk