Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in EnglishEnglish
Dnes je 1.7.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1189USD   27.253CZK   0.71140GBP   314.93HUF   4.1911PLN   7.5948HRK . . . viac LOGIN
Ku ktorému ex-záludnému miestu na Váhu nad Strečnom sa doplavíte skôr, keď idete dolu prúdom? K Margite, či k Besnej? Pri pátraní po odpovedi na túto otázku zistíte, že klasik slovenskej balady Ján Botto nás mätie. V devätnástom storočí zaručene nemal motorový čln ani kajak s dvojpádlom, aby sa mohol vybrať proti dravému prúdu Váhu. (Výlety a relax)

Už dvakrát sme sa v minulých rokoch vybrali do Bodíckych ramien Dunaja s tým, že výlet vyvrcholí v jazere pri vodných ružiach. Dvakrát sa nám to nepodarilo celkom tak, ako sme chceli, pretože sme sa ku kvetinám doplavili neskôr popoludní, keď sa ruže zatvárali na nočný spánok. (Výlety a relax)

Kde sa najlepšie kúpe v okolí Bratislavy? No predsa na Dunaji. Napríklad v Bodíckych ramenách. (Výlety a relax)

"Idorik prišiel k bezplatnému pobytu ako slepá kura k zrnu. Predstava plážovej dovolenky ho však vydesila. (Cestopisy)

(Lezenie)

Dnes, keď sme liezli na Bláznovi Anjelský kút na Anjelskej veži, znenazdajky naľavo od nás spadol šuter veľký možno ako ľudská hlava. Padol niekde v priestore cesty Modrooké blues, až Slepé kura a padol z hornej časti veže. (Lezenie)

(Lezenie)

Na rôznych diktátoch a pravopisných cvičeniach si žiaci precvičia vybrané slová, písanie veľkých písmen a ďalšie gramatické javy, s ktorými majú často problémy. Správne riešenia si overia v závere cvičebnice. (Kníhkupectvo)

Učebnica Angličtiny pre samoukov a 3CD. Učebnica bola preložená z českého jazyka a jej autorkou je Ľudmila Kollmannová. (Kníhkupectvo)

Album "The Best Of", zoskupil populárne hity Pavla Hammela v nových aranžmánoch. Podieľali sa na ňom osvedčení spolupracovníci P. (Kníhkupectvo)

Júl je mesiac žatvy a to sa odráža v ľudových pranostikách. Vybrali sme niekoľko ukážok. (Kalendár a folklór)

"Jún studený, sedliak krčí rameny", vraví typická júnová ľudová pranostika. Podľa pranostík má byť jún teplý, podľa niektorých môže byť aj mokrý, ale rozhodne nemá byť studený. (Kalendár a folklór)

DVD Lúčnica 1948 - 2008 / 60 rokov krásy

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.