Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in EnglishEnglish
Dnes je 30.8.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3188USD   27.725CZK   0.79530GBP   315.02HUF   4.2171PLN   7.6210HRK . . . viac LOGIN
Najkrajšia meandrovitá trasa v dunajských ramenách je asi v Maďarsku pod Vadvíz kempingom. Nie je dlhá, má necelé dva kilometre, ale je pestrá, pretože rameno sa kľukatí a voda v ňom tečie pomerne rýchlo. (Výlety a relax)

Zistil som, že mám rád zvuk, ktorý zaznieva, keď čelo kánojky dopadá do priehlbiny medzi vlnami. Nestáva sa to často, len vtedy, keď "chytíte" na Dunaji veľké vlny. (Výlety a relax)

Je to jedno z mnohých pekných miest v dunajských ramenách. Voda sa valí a prepadá do hĺbky, ktorá je v ramenách nezvyklá, vo vzduchu sa vznáša vodná para a v nej sa pri správnom uhle dopadu slnečných lúčov rozžiari dúha. (Výlety a relax)

Vlado Linek z JAMESu sa zahryzol, či zavŕtal do Blázna. To sú skaly pri Plaveckom hrade v Malých Karpartoch. (Lezenie)

Krásnu motanicu nôh a rúk hodnú karikatúr Ivana Baja predviedla na majstrovstvách boulderistov v Mníchove Japonka Akijo Noguči. Na videozázname z finále Majstrovstiev sveta v bouldrovaní nájdete jej pavúčiu horenohovú kreáciu s prekríženými rukami od 59. (Lezenie)

(Lezenie)

(Magazín)

Nebezpečenstvo a mladosť idú ruka v ruke, nemožno ich oddeliť, napísal o filme Surfovanie na vlaku jeden zo zamestancov online videoservera VIMEO. Video získalo hlavnú cenu v novinárskej súťaži krátkych filmov World Press Photo 2014. (Magazín)

Aj keď Douglas Adams v knihe Stopárov sprievodca galaxiou tvrdil, že myši sú inteligentnejšie ako ľudia, nasledujúce videá nás presviedčajú o opaku. Aj človek, aj myš sa pohybujú hore nohami a človek omnoho úspešnejšie. (Magazín)

DVD z vystúpenia Lúčnice vydané v roku 2013. Celkový čas: 117 minút, jazyk: slovenčina, anglické titulky, formát obrazu: 16:9, zvuk: PCM Stereo 2. (Kníhkupectvo)

V anotácii knihy sa píše: "Riekanky, rapotanky, vyčítanky, pesničky, detské hry a prvé rozprávky — to je pre dieťa škola materinského jazyka, ale aj životnej múdrosti generácii, na ktoré nadväzuje. Práve pri týchto klenotoch ľudovej tradície učí sa ľahko a stále v objatí krásy. (Kníhkupectvo)

Dvojalbum obsahuje CD Meško, Viliam: Ja som z Podoliny a Ľudová hudba Muchovci: Už Terchovci idú. Vyšlo v edícii OPUSu 100 základných albumov a interprétov. (Kníhkupectvo)

V auguste sa leto prehupne do druhej polovice. Niekedy sa zdá, že sa v auguste leto končí. (Kalendár a folklór)

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk