Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 24.7.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1014USD   27.023CZK   0.84108GBP   313.34HUF   4.3554PLN   7.4863HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Bývanie

eTrend

Prvý podzemný park na svete, newyorský Lowline, sa priblížil k realite. Projekt získal prvé povolenie od mesta s podmienkou, že jeho tvorcovia do roka získajú 10 miliónov dolárov na financovanie realizácie. (eTrend)
Developerská skupina Greefin spustila predaj jedného z najmenej tradičných bytových komplexov v Bratislave. Ružinovský projekt Treenium totiž počíta so živými stromami na každom balkóne a zeleňou na fasáde. V ponuke je všetkých 86 bytov. (eTrend)
Na Vajnorskej ulici v bratislavskom Novom Meste neďaleko nákupného centra Shopping Palace má vyrásť dvanásťpodlažný blok s takmer 450 bytmi a apartmánmi. Nahradiť má nevyužívanú priemyselnú halu distribučnej spoločnosti tlače Mediaprint-Kapa z portfólia podnikateľa Ivana Kmotríka. (eTrend)
Rozsiahly projekt novej obytnej štvrte v Trnave po rokoch výstavby pridáva do predaja ďalšiu etapu. Prvá časť šesťpodlažnej bytovky nazvanej Arboria Zelená ponúka 125 bytov, čím sa pridá k existujúcej výstavbe na severovýchodnom okraji krajského mesta. Developerom je spoločnosť Lucron s luxemburskými koreňmi. (eTrend)
Sezónne upravená stavebná výroba v eurozóne v máji medzimesačne oslabila o 0,5 % a v rámci celej Európskej únie sa zmenšila o 0,7 %. Medziročne stavebná produkcia eurozóny v máji klesla o 0,8 % a v rámci celej EÚ oslabila o 1,1 %. (eTrend)
Cestou zo stredného Slovenska na to severné pribudne obchodné centrum. Priamo na vyťaženej križovatke spájajúcej Donovaly, Ružomberok a smery na Žilinu alebo Vysoké Tatry naštartovala výstavba nového projektu. (eTrend)
Na Moskovskej triede na košickom sídlisku KVP sa začne v lete výstavba nového bytového projektu Paseo Grunty. V sedempodlažnej bytovke vznikne 55 bytov a 79 parkovacích miest. Pôjde o energeticky úspornú stavbu. (eTrend)
Tatra banka poskytla spoločnosti Eurovea syndikovaný úver vo výške 250 miliónov eur. Poskytnutý úver nahradí a optimalizuje existujúce financovanie. Syndikovaný úver aranžovala Tatra banka. Ďalšími zúčastnenými bankami sú Komerční banka, pobočka zahraničnej banky a VÚB banka. Podľa vyjadrení Tatra banky ide o najväčší úverový obchod v oblasti realitného biznisu na Slovensku. (eTrend)
Dlhodobo nízke úroky na úveroch a všeobecne dostupné „lacné“ peniaze nahrávajú okrem výhodnejších hypoték aj refinancovaniu veľkých realitných biznisov. Nábrežný komplex Eurovea pri Dunaji v Bratislave získal nový úver v rekordnom objeme. (eTrend)
Aký veľký byt v novostavbe by ste si mohli kúpiť za dvestotisíc eur v rôznych európskych mestách? V centre Londýna by táto suma stačila na 11 štvorcových metrov, vo Viedni na menší dvojizbák s 51 štvorcami, v Prahe na takmer dvojnásobný štvorizbák a v Maďarskom Debrecíne na rozľahlé bývanie s 201 štvorcovými metrami. Takýto veľký byt by v centre Londýna vyšiel na 3,65 milióna. (eTrend)
Newyorská Penn Station, ktorú miestni, ale aj turisti vnímajú ako jedno z najrušnejších miest vo Veľkom jablku by mohla získať zaujímavú pridanú hodnotu. A ľudia, ktorých budú čakať tlačenice na vlak alebo autobus by predtým alebo po tom, mohli trochu pookriať a najmä užiť si adrenalínovú jazdu. (eTrend)
Už niekoľko dní počuť v areáli bývalej továrne Cvernovka v bratislavskom Ružinove stavebný ruch. Developerská a stavebná spoločnosť YIT Slovakia začala pripravovať rekonštrukciu prvého objektu. Bývalá ubytovňa na Páričkovej ulici sa zmení na bytový dom Pari. (eTrend)
Bývalá betonárka na okraji bratislavskej mestskej časti Vrakuňa sa zmení na novú obytnú zónu s vybavenosťou a oddychovými plochami. Za projektom pri ramene Malého Dunaja stojí spoločnosť Danicon Holding, známa aj ďalšími projektmi. (eTrend)
Pôvodom slovenský developer HB Reavis ohlásil najväčšiu transakciu vo svojej histórii. Firma predala svoj prvý londýnsky projekt 33 Central americkej banke Wells Fargo. Cena podľa britských médií dosiahla 300 miliónov libier (360 miliónov eur) a ide o najväčšiu realitnú transakciu od hlasovania o Brexite. Stavba sa stane po dokončení plánovanom na budúci rok sídlom 850-členného londýnskeho tímu banky. (eTrend)
Tohtoročnú lyžiarsku sezónu v známom slovenskom stredisku Jasná pod Chopkom môže sprevádzať nový hotel. Tatry Mountain Resorts (TMR), čo je skupina odčlenená od J&T a podnikajúca v cestovnom ruchu totiž prestavuje starú poštu. (eTrend)
České hlavné mesto Praha sa do roku 2050 rozrastie o toľko ľudí, koľko dnes žije v Košiciach alebo až o celú súčasnú populáciu Bratislavy. Podľa demografickej prognózy tak môže mať až takmer 1,7 milióna obyvateľov, takmer ako súčasná Viedeň. Mestskí odborníci teraz pripravujú plán, ako to Praha zvládne. (eTrend)
Mestá a obce si už onedlho budú môcť finančne prilepšiť. Od novembra totiž začne platiť zákon o miestnom poplatku za rozvoj, ktorý budú môcť samosprávy vyberať od stavebníkov a výnos z ktorého budú musieť použiť výhradne na rozvoj obce. Zavedenie poplatku je výsledkom intenzívneho tlaku bratislavských samospráv na zmenu financovania hlavného mesta. Vláde sa ním síce na chvíľu podarilo nespokojnému primátorovi a starostom v hlavnom meste zatvoriť ústa, Bratislava však stále čaká na systémové riešenie svojho nedostatočného financovania. (eTrend)
Novým majiteľom moderného administratívneho komplexu Orchard v Ostrave sa stal investičný fond Hartenberg Holding patriaci ministrovi financií Andrejovi Babišovi a Jozefovi Janovovi, ktorý je jeho riadiacim partnerom. Fond získal stopercentný podiel vo vlastníkovi komplexu, spoločnosti Portal Investments. Hodnotu investície Hartenberg nezverejnil. (eTrend)
Futuristický komplex prepájajúci železničnú a autobusovú stanicu, s novým kongresovým hotelom, výškovou administratívnou budovou, gastro a obchodnou pasážou, tropickou záhradou a s novým námestím. Tak by mala vyzerať moderná brána do Prešova podľa architekta, ktorý vyhral súťaž na úpravu predstaničného priestoru. (eTrend)
Bratislava zaznamenala druhý najväčší prepad v rebríčku najdrahších kancelárskych priestorov na svete zostavenom realitnou poradenskou spoločnosťou CBRE. Slovenská metropola si podľa údajov za prvý štvrťrok tohto roka pohoršila o desať priečok v porovnaní s cenami pred pol rokom. (eTrend)

Pravda

Majiteľom bývalého kláštora na pražskom námestí Republiky je slovenský miliardár Milan Fiľo. (Pravda)
Na Slovensku sa ceny obytných nehnuteľností medzikvartálne zvýšili rýchlejším tempom ako v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. (Pravda)
V druhom kvartáli tohto roka sa v Bratislave predalo 1 245 bytov v novostavbách, čo oproti minulému štvrťroku predstavuje nárast o 40 %. (Pravda)
Oznámenie príchodu britskej automobilky Jaguar Land Rover výrazne otriaslo realitným trhom v nitrianskom regióne. (Pravda)
Ceny bytov na konci minulého roka vzrástli v 23 krajinách Európskej únie. Slovensko pritom patrí do prvej desiatky krajín. (Pravda)
Priemerná cena nehnuteľností na bývanie na Slovensku v prvom kvartáli tohto roku vzrástla medziročne o jedno percento. (Pravda)
Tempo rastu cien obytných nehnuteľností v Maďarsku je výrazne rýchlejšie oproti susedným krajinám. (Pravda)
Predajné ceny bytov v Prahe a krajských mestách vlani medziročne vzrástli v priemere o šesť percent na 41 800 českých korún za meter štvorcový. (Pravda)
Na trhu rezidenčných nehnuteľností na Slovensku a v Bratislave je v súčasnosti rekordný dopyt po novostavbách. (Pravda)
Ceny bytov ešte stále nedosiahli svoj strop. Vysoký dopyt po novostavbách tlačí ceny nahor aj pri starších dvoj- a trojizbových bytoch. (Pravda)
Ceny obytných nehnuteľností v štvrtom kvartáli minulého roka medziročne v rámci celej EÚ stúpli o 3,8 %, na Slovensku o 4,8 %. (Pravda)
V prvom štvrťroku tohto roku bolo v Bratislave 3 370 voľných nových bytov, čo predstavuje medzikvartálny pokles o 2 %. (Pravda)
Inštitút finančnej politiky spadajúci pod ministerstvo financií zostrojil virtuálnu kalkulačku na odhad hodnoty bytu. (Pravda)
Príchod štvrtej automobilky Jaguar Land Rover neprinesie so sebou len nové pracovné miesta, ale aj drahšie bývanie. (Pravda)
Dopyt po obytných jednotkách na Slovensku by mal rásť. Tvrdí to v správe o Slovensku Európska komisia. (Pravda)
Ceny bytov a obytných domov na Slovensku pokračovali v poslednom štvrťroku vlaňajška v raste a dosiahli takmer trojročné maximum. (Pravda)
Ceny bytov za posledný rok zdraželi v hlavnom meste Slovenska už o 15 percent. Zdraženie cítiť aj v iných mestách, aj keď je miernejšie - okolo 5 až 10 percent. (Pravda)
Developeri plánujú na Slovensku vystavať alebo rozšíriť obchodné centrá do konca budúceho roku v celkovej výmere 89 tis. metrov štvorcových. (Pravda)
Ceny bytov a obytných domov dosiahli na Slovensku v treťom štvrťroku viac ako dvojročné maximum. Vyplýva to z údajov NBS. (Pravda)
Ceny nehnuteľností stúpajú nielen v Bratislave, ale aj inde. V porovnaní so začiatkom roka najvýraznejšie rástli ceny trojizbových bytov. (Pravda)

iDNES.cz

Nechali se obalamutit drahým vozem, nabubřelými řečmi a luxusním oblečením a uzavřeli nájemní smlouvu. Z nájemného však nikdy nic neviděli a nechtěný nájemník odmítal opustit byt. (iDNES.cz)
Vlastnit chatu, chalupu, letní sídlo je českým fenoménem. Redaktoři z magazínu DOMA DNES se zeptali známých osobností, co pro ně znamená další domov na venkově a zda se zde obejdou bez standardů městského bydlení. (iDNES.cz)
V rovinaté oblasti Montebelluna na severu Itálie se mezi sady objevil moderní obytný dům. Je výjimečný vzhledem i technickým řešením. Za originální koncept získal jako první obytná stavba v Evropě prestižní ekologický certifikát LEEDS Premium a také ocenění Green Build Council Italia 2015. (iDNES.cz)
Lenka a Zdeněk si v malé vesnici Rváčov v okrese Chrudim postavili roubenku. Rozhodli se postavit sice nový dům, ovšem starými technologiemi. (iDNES.cz)
Byt 3+1 v panelovém domě, kde se po desítky let nic nezměnilo, doslova volá po rekonstrukci. Zejména když se novými majiteli stali mladí lidé plní elánu a představ o moderním bydlení. (iDNES.cz)
Olympijská vítězka v alpském lyžování Lindsey Vonnová má nový domov v Hollywoodu. Americká lyžařka si pro sebe nechala postavit luxusní prosklenou vilu za 3,55 milionu dolarů, v přepočtu za 115 milionů korun. (iDNES.cz)
Zní to jednoduše, na začátku zrekonstruujete dům co nejlépe, tak abyste později platili co nejméně. Pokud na začátku nemáte dost peněz na radikální přestavbu, nezbude než se spokojit s vyššími režijními náklady, nebo počítat s dalšími úpravami domu už za pár let po nastěhování. (iDNES.cz)
Bydlení náruživého milovníka filmové série Hvězdných válek může vypadat elegantně a vtipně. Neobvyklý byt v Tchaj-peji na Tchaj-wanu navrhlo pro čtyřčlennou rodinu studio White Interior Design. (iDNES.cz)
Pražský funkcionalistický hotel AXA se po rekonstrukci dokončené v roce 2015 může pochlubit hned několika zajímavostmi. Nejen že pokračuje ve sportovním „zaměření“ z doby svého vzniku, ale je vybavený i unikátním trubkovým nábytkem, stejným, jaký byl použitý ve 30. letech. (iDNES.cz)
V České republice je k pronájmu velké množství příjemných chat a chalup. Některé mají nádherné zahrady, jiné jsou zařízené se vším komfortem a další naopak romanticky puristické. Podívejte se na nejzajímavější z nich. (iDNES.cz)
Před dvěma lety se pan Tesař rozhodl pro svou čtyřčlennou rodinu postavit dům. Našel pěkný pozemek nedaleko Lipůvky u Brna a pustil se do práce. „Samozřejmě jsem chtěl jít s dobou a instalovat na dům nějaký obnovitelný zdroj energie, jenže kdo se v tom má dneska vyznat,“ přiznává s úsměvem. (iDNES.cz)
Stotřicetimetrový byt v činžovním domě v centru Prahy si mladá dvojice zařídila s osobitou elegancí. Jejich domov působí na první pohled poklidným a příjemným dojmem, zároveň nabízí „pulzující“ otevřenou domácnost uzpůsobenou pro setkávání s přáteli. Návštěva byla fotografována pro časopis Domov. (iDNES.cz)
Díky nadšencům, jako je paní Zuzana a její rodina, dostanete hned lepší náladu. První příspěvek do naší soutěže je totiž skvělou ukázkou toho, co dokážou nadšení a šikovné ruce. Nechcete se také pochlubit, co jste dokázali? (iDNES.cz)
Bydlíme v panelákovém domě s několika vchody. S hlučností a občasným štěkáním psů musíme počítat. Co mi poslední dobou ale opravdu hodně vadí, je kouření sousedů, píše Tereza v příspěvku do seriálu Sousedské války. (iDNES.cz)
Prohlédnout si pět nových a hlavně nejzajímavějších moderních domů v Los Angeles a okolí může každý, kdo si zaplatí vstup na výstavu bydlení spojenou s časopisem Dwell v kalifornské metropoli. Stavby vybírají jeho redaktoři, aby zájemcům představili design unikátních obydlí. (iDNES.cz)
Jsme studentky doktorského studia a na Bali jsme odjely před pěti měsíci na pracovní stáž v indonéské architektonické kanceláři. Ještě z České republiky jsme si zařídily ubytováni v residenci na předměstí hlavního města Denpasar, píšou Lenka s Markétou v příspěvku do seriálu Češi v zahraničí. (iDNES.cz)
Jako atrakci i projev kritiky vůči postupu slovenských úřadů nechal místní podnikatel Cyril Fogaš postavit dům vzhůru nohama. Stavba vyrostla nedaleko Liptovského Mikuláše na severu země a již krátce po svém otevření přilákala stovky lidí. (iDNES.cz)
Giethoorn je městečko v Nizozemsku, kterému se říká Benátky severu nebo také Nizozemské Benátky. Město bylo založeno ve 13. století a v současné době má přibližně tři tisíce obyvatel. Autem se tam však nedostanete. Nejsou zde silnice, jen vodní kanály. (iDNES.cz)
Byt 3+kk rodině, kde dospěly obě dcery, přestal stačit. Nebo přesněji chybělo soukromí pro jednotlivé členy rodiny. Jenže opustit příjemnou pražskou lokalitu se nikomu nechtělo. Řešení se našlo: připojením půdy nad bytem vznikl dostatečně velký mezonet. (iDNES.cz)
Rodina z australského Queenslandu nabídla svůj resort i s ostrovem v Mikronésii jako hlavní výhru v tombole. Za lístek, který stojí v přepočtu 1 176 korun, čeká šťastného výherce bydlení v tropickém ráji. (iDNES.cz)
DVD Lúčnica 1948 - 2008 / 60 rokov krásy

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.