Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 31.5.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1139USD   27.021CZK   0.76125GBP   313.81HUF   4.3940PLN   7.4848HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Bývanie

eTrend

Obchodné centrum Europa v Banskej Bystrici sa rozširuje. Majiteľ nákupného strediska, medzinárodná skupina CBRE buduje na časti strešného parkoviska priestory pre nové prevádzky. Konkrétnych budúcich nájomcov ale zatiaľ nekonkretizuje. (eTrend)
Od februára vidno na pozemku pri križovatke Ulice 29. augusta a Mickiewiczovej v bratislavskom Starom Meste stavebný ruch. Po zbúraní administratívnej budovy tu začala vyrastať plánovaná sedempodlažná bytovka, ktorá len teraz spustila predaj pod názvom Augustus. (eTrend)
Inzercia | Na nedávnej Trend konferencii Reality a development mali účastníci možnosť vidieť ako prví verejnú prezentáciu nového systému na monitorovanie a analyzovanie dát z realitného trhu - Parser. (eTrend)
Hlavné mesto aktuálne rieši problém výstavby náhradných bytov pre ľudí z bytov s regulovaným nájomným. Dôvodom je zákonná nutnosť zabezpečiť takýmto obyvateľom bývanie aj po skončení obdobia regulovaných nájmov. Bratislava vytipovala niekoľko lokalít, mestská časť Ružinov s niektorými nesúhlasí. (eTrend)
Firma Apple otvorila prvé kamenné predajne pred 15 rokmi vo Virgínii a Kalifornii a odvtedy sa predajca iPhonov a iPadov k výraznejším zmenám neodvážil. V nasledujúcich rokoch sa to má zmeniť. (eTrend)
Názor | V tomto redakčnom blogu dávame priestor jednému trenčianskemu rezidenčnému projektu, resp. jeho majiteľom, ktorí už niekoľko rokov čakajú na dokončenie svojich bytov. Namiesto sťahovania sa chodia po súdoch. Autorom nasledujúcich riadkov je jeden zo záujemcov o byt, Dušan Bušo. (eTrend)
Veľký optimizmus vidno na realitnom trhu vo všetkých oblastiach. Logistické haly sa prenajímajú ešte dávno pred koncom výstavby, množstvo prázdnych kancelárií neustále klesá a popritom pribúdajú nové obchodné centrá. (eTrend)
Vo štvrtok podvečer zomrel vo veku 76 rokov významný slovenský architekt, profesor Štefan Šlachta. Prehral boj s chorobou, zomrel v kruhu rodiny, informovala manželka Daniela Šlachtová tlačovú agentúru TASR. Pohreb sa uskutoční vo štvrtok 2. júna o 11.45 v bratislavskom krematóriu. (eTrend)
Stavebná produkcia dosiahla v marci hodnotu 316,2 milióna eur, podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR. V porovnaní s minulým rokom klesla o 0,4 percenta, po zarátaní cenových zmien. Najdynamickejšie, na vyše 147 miliónov eur stúpla výstavba nebytových budov. Medziročný rast viac než o pätinu sa prejavil aj vyšším, až 46,5-percentným podielom tohto segmentu na celkovej stavebnej produkcii. (eTrend)
Budovanie nadstavieb v lukratívnych lokalitách pokračuje. Najnovšie sa rozbieha na Cyrilovej ulici v bratislavskom Ružinove, neďaleko nákupného centra Central. Projekt napriek nesúhlasu obyvateľov bytovky prevzala firma spojená s meškajúcimi prácami a vytopenými bytmi na viacerých nadstavbách. Doteraz má niektoré nedokončené projekty. (eTrend)
Developerská spoločnosť YIT Slovakia pustila do predaja druhú fázu svojho zatiaľ najväčšieho projektu Stein2. Po tom, čo predala dve tretiny z prvej fázy, ponúka ďalších 70 z celkovo takmer stovky bytov v bloku pozdĺž Blumentálskej ulice. (eTrend)
Desiatky ľudí z pražskej štvrte Libeň sa museli vysťahovať pre narušenú statiku piatich novostavieb projektu Galerie nad Vltavou. Podľa Českého rozhlasu musí developer komplexu Metrostav Development opraviť päť domov so 126 bytmi. (eTrend)
Časopis ASB v spolupráci s týždenníkom TREND zorganizoval 19. mája 2016 jubilejný 10. ročník slávnostného odovzdávania ocenení spoločnostiam a jednotlivcom pôsobiacim v oblasti stavebníctva, architektúry a developingu. (eTrend)
Po otvorení Bory Mall sa zdalo, že Bratislava už nemá priestor pre ďalšie veľké nákupné centrum. Obchodná plocha na obyvateľa narástla na vyše trojnásobok európskeho priemeru. Pozornosť investorov sa sústredila na špecializované formáty. (eTrend)
Pôvodom slovenská developerská skupina HB Reavis kúpila tretiu budovu v maďarskom hlavnom meste. Historický palác Bem sa nachádza na západnej strane Dunaja oproti známemu parlamentu. V súčasnosti ide o chátrajúci objekt. Predávajúcim bola spoločnosť Europa Property Fund. (eTrend)
Stavebné práce na obnove budov vlani mierne prekročili miliardu eur, čo bola najvyššia hodnota od začiatku milénia. Význam opráv vo výkonoch stavbárov na bytových budovách ostatné štyri roky stúpal a vlani tvoril bezmála štyridsať percent z vyše miliardy eur, prestavanej na bytoch. (eTrend)
Na pozemku pod bývalým futbalovým štadiónom Ozeta v trenčianskej časti Zlatovce plánuje spoločnosť W – TN Residence stavať obytný komplex s päťsto bytmi. Aktuálne predložila na posúdenie štátnym orgánom tri domy so stovkou bytov. (eTrend)
Najväčší projekt developerskej spoločnosti Grunt sa po rokoch rozrastie. K radovej zástavbe, malým bytovkám a rodinným domom v lokalite Slanec v bratislavských Krasňanoch pribudne ďalšia skupina menších domov s celkovo 220 bytmi. (eTrend)
Jeden z najväčších projektov nového bývania v Martine pokračuje ďalšou etapou výstavby. Nový Martin pridáva ďalších 30 bytov v radových domoch. Výstavba v lokalite Pod Stráňami sa začala minulý týždeň a kolaudácia je v pláne na jeseň budúceho roku. (eTrend)
Južnú rýchlocestu potiahneme až po Rimavskú Sobotu a ďalšiu z Trenčína takmer až na hornú Nitru. Lenže nezabudneme ani na diaľnicu do Poľska. Dokončíme ju celú a k tomu mnohé ďalšie. A toto všetko začneme stavať tento a budúci rok. (eTrend)

Pravda

Oznámenie príchodu britskej automobilky Jaguar Land Rover výrazne otriaslo realitným trhom v nitrianskom regióne. (Pravda)
Ceny bytov na konci minulého roka vzrástli v 23 krajinách Európskej únie. Slovensko pritom patrí do prvej desiatky krajín. (Pravda)
Priemerná cena nehnuteľností na bývanie na Slovensku v prvom kvartáli tohto roku vzrástla medziročne o jedno percento. (Pravda)
Tempo rastu cien obytných nehnuteľností v Maďarsku je výrazne rýchlejšie oproti susedným krajinám. (Pravda)
Predajné ceny bytov v Prahe a krajských mestách vlani medziročne vzrástli v priemere o šesť percent na 41 800 českých korún za meter štvorcový. (Pravda)
Na trhu rezidenčných nehnuteľností na Slovensku a v Bratislave je v súčasnosti rekordný dopyt po novostavbách. (Pravda)
Ceny bytov ešte stále nedosiahli svoj strop. Vysoký dopyt po novostavbách tlačí ceny nahor aj pri starších dvoj- a trojizbových bytoch. (Pravda)
Ceny obytných nehnuteľností v štvrtom kvartáli minulého roka medziročne v rámci celej EÚ stúpli o 3,8 %, na Slovensku o 4,8 %. (Pravda)
V prvom štvrťroku tohto roku bolo v Bratislave 3 370 voľných nových bytov, čo predstavuje medzikvartálny pokles o 2 %. (Pravda)
Inštitút finančnej politiky spadajúci pod ministerstvo financií zostrojil virtuálnu kalkulačku na odhad hodnoty bytu. (Pravda)
Príchod štvrtej automobilky Jaguar Land Rover neprinesie so sebou len nové pracovné miesta, ale aj drahšie bývanie. (Pravda)
Dopyt po obytných jednotkách na Slovensku by mal rásť. Tvrdí to v správe o Slovensku Európska komisia. (Pravda)
Ceny bytov a obytných domov na Slovensku pokračovali v poslednom štvrťroku vlaňajška v raste a dosiahli takmer trojročné maximum. (Pravda)
Ceny bytov za posledný rok zdraželi v hlavnom meste Slovenska už o 15 percent. Zdraženie cítiť aj v iných mestách, aj keď je miernejšie - okolo 5 až 10 percent. (Pravda)
Developeri plánujú na Slovensku vystavať alebo rozšíriť obchodné centrá do konca budúceho roku v celkovej výmere 89 tis. metrov štvorcových. (Pravda)
Ceny bytov a obytných domov dosiahli na Slovensku v treťom štvrťroku viac ako dvojročné maximum. Vyplýva to z údajov NBS. (Pravda)
Ceny nehnuteľností stúpajú nielen v Bratislave, ale aj inde. V porovnaní so začiatkom roka najvýraznejšie rástli ceny trojizbových bytov. (Pravda)
Ešte sú len vo výstavbe, a už poznajú svojich budúcich obyvateľov. Predaju neskolaudovaných bytov sa darí, hoci ľudia majú neraz pocit, že kupujú mačku vo vreci. (Pravda)
Ľudí, ktorí rozmýšľajú nad vlastným bývaním, nepotešia vyššie ceny bytov. Slovákov však pri lacných hypotékach vyššia investícia neodrádza. (Pravda)
Na Slovensku bolo do minulého roku zateplených spolu takmer 825 tisíc bytov. (Pravda)

iDNES.cz

Trochu strohá laboratoř. Tak vypadala celá řada kuchyní, které prezentovali jejich výrobci na milánském veletrhu Eurocucina. Kuchyně zešedly a zhnědly, mnohé spotřebiče zmizely za dveřmi vysokých skříní. Za vším stojí už neodmyslitelné spojení obývacích pokojů a kuchyní v jeden prostor. (iDNES.cz)
Bydlení na stromě zní jako nepohodlné řešení v nouzi. Ale když se kolem stromu postaví bytelný pokojíček, zavání to spíše exotikou. V Česku vzniklo několik takových netradičních obydlí. A lidé si je pronajímají na pár nocí, aby byli přírodě co nejvíc na dosah. (iDNES.cz)
Výstava s názvem Míra a měřítko představuje v pražské Galerii Jaroslava Fragnera tři projekty architekta Zdeňka Fránka. Všechny se výrazným způsobem dotýkají veřejného prostoru. Nejvíc ale bytový dům Face House, kterému veřejnost začala říkat maršmeloun. (iDNES.cz)
S přítelem jsme si před několika lety koupili byt naproti supermarketu. Bylo to ideální bydlení. Minulé léto se u obchodu začali scházet bezdomovci a opilci. U potravin celý den sedí a pijí alkohol. Znečišťují okolí a strašně hulákají, píše Julie v dalším příspěvku do seriálu Sousedské války. (iDNES.cz)
Ze starého nové. Takto lze přistoupit k proměně spousty věcí. Třeba od předělání starých dveří na knihovnu až po vytvoření dětské kuchyňky ze starých skříněk. Nejde jen o úsporu peněz, mnohem důležitější je radost z dobrého nápadu i výsledku. (iDNES.cz)
Plovoucí dům Floating Seahorse nabízí obyvatelům netradiční zážitek. Stačí sejít do prosklené ložnice s koupelnou v suterénu a nerušeně pozorovat podmořský život. Dubajská společnosti Kleindienst Group a firma Dutch Docklands plánují postavit celé vodní městečko se 125 plovoucími vilami. (iDNES.cz)
Neosobní, sterilní, nudné. Tak vypadá řada prostor bank a podobných institucí. ČSOB se ale obrátila na architektonický ateliér SAD, aby vytvořil volný a neformální prostor pro klienty banky. (iDNES.cz)
Venkovský klid uprostřed Prahy je do značné míry utopie. Každý, kdo bydlí na opravdovém venkově, ví, že centrum milionového města může vesnici nabídnout jen jako lepší či horší iluzi, za kterou se platí. Sto tisíc korun za čtvereční metr není průměrnou cenou, ale spíš odrazovým můstkem. (iDNES.cz)
Babička, dcera a vnučka. Tři ženy, které žijí v jednom starém domě. Po smrti dědečka se snaží starat o dům co nejlépe, ale protože byl upravený tak, aby vyhovoval prarodičům, hlavně vnučka není se stavem interiéru spokojená. (iDNES.cz)
V Dubaji stojí první funkční kancelářská budova na světě postavena pomocí 3D tiskárny. Vytištění budovy trvalo 17 dní, instalace pak dva dny. Náklady na stavbu vyšly na 140 tisíc dolarů, v přepočtu 2,4 milionu korun. (iDNES.cz)
Argentinské tango a steaky, ale také industriální design a funkcionalistický dům. To je koktail, který namíchaly architektky ze studia Formafatal, aby vznikla restaurace Gran Fierro. (iDNES.cz)
Metodistická kaple stojí u obce Middleton-in-Teesdale v anglickém hrabství Durham od roku 1880. Od 70. let ale chátrala, až si ji v roce 2005 všimli švýcarský architekt Stefan Camenzind a jeho anglický švagr a novinář Rob Broomby. Kapli předělali na víkendový dům, který si na sebe umí také vydělat. (iDNES.cz)
Atypický řadový dům není vždy jednoduché zařídit. Zejména pokud jde o dvoupodlažní stavbu, u níž terénní nerovnosti pozemku vyřešil autor projektu několika výškovými úrovněmi. (iDNES.cz)
Okolo Prahy se prodává množství chat v různé kvalitě. Některé jsou před rekonstrukcí, do jiných se můžete ihned nastěhovat a užívat si pobytu ve vlastním lese či na rozlehlé zahradě nedaleko řeky. Podívejte se na nejzajímavější chaty na prodej. (iDNES.cz)
Miloš Staněk už mnoho let toužil po starém statku, který by mohl opravit a kde by pak relaxoval a trávil volné chvíle s rodinou. Prohlédl si hodně nemovitostí a zřejmě by i jednu z nich koupil, nebýt pozvání k prohlídce staré pekárny. Návštěva byla fotografována pro časopis Bydlení. (iDNES.cz)
I když nežijeme ve slunné Africe nebo Austrálii, vyplatí se v Česku získávat elektřinu ze slunce. Zato u větru a vody jsou možnosti značně omezené. Alternativou je výroba tepla a elektřiny z plynu, takzvaná mikrokogenerace. Čtěte, co je všechno potřeba k energické soběstačnosti. (iDNES.cz)
Čtenář Karel přispěl místo příspěvku do diskuse něčím jiným: poslal do redakce fotografie svého bytu. Žije v pronájmu, a tak se musel omezit jen na zařízení. Vtipně a za dostupné peníze vytvořil zajímavý interiér, který může inspirovat i jiné. (iDNES.cz)
Jana Pánková si vyhlédla byt v pražských Dejvicích. Koupě proběhla překvapivě hladce, nečekané komplikace přišly až při přejímce. Majitel a dosavadní nájemník zde totiž jako bonus zanechali celý kontejner harampádí. (iDNES.cz)
Uvažujete o novém bydlení? Máte dostatečnou představivost a umíte číst plány? Pokud ne, zkuste předem využít radu architekta nebo se podívat do některých vzorových bytů a domů. Stejně jako se před koupí auta zkouší vybraný model, tak se vyplatí prohlédnout si „bydlení naživo“. (iDNES.cz)
V pražských Vršovicích funguje od dubna nový podnik. Jednopodlažní prostor velký 95 metrů čtverečních, kde byla dřív diskotéka, se proměnil na asijskou restauraci. Interiér částečně zapuštěný pod úrovní ulice navrhla architektonická kancelář 0,5 Studio. (iDNES.cz)

Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.