Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 25.6.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1066USD   27.103CZK   0.80750GBP   317.90HUF   4.4550PLN   7.5250HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Bývanie

eTrend

Bohatí cudzinci a veľkí zahraniční investori dlhodobo považujú kúpu londýnskych nehnuteľností za jednu z najbezpečnejších a najvýhodnejších investícií. Firmy platia za prenájom kancelárií vo štvrti West End najvyššie nájomné na svete, vyše dvojnásobné oproti New Yorku a 7,5-násobné oproti Bratislave. Najsilnejší realitný trh sveta prilákal aj pôvodne slovenského developera HB Reavis, ktorý tu stavia tri administratívne projekty. Práve londýnske kancelárie však podľa prieskumu poradenskej spoločnosti JLL zasiahne hlasovanie o odchode Veľkej Británie z Európskej únie najviac. (eTrend)
Rekonštrukcia a dostavba bývalého Tuzexu v Michalovciach finišuje. Nové Obchodné centrum Viva otvoria na ulici Jána Hollého na jeseň. Prinesie takmer 20 prevádzok a prenajímateľnú plochu necelých štyritisíc štvorcových metrov. (eTrend)
Keď mali v päťdesiatych rokoch v Spojených štátoch amerických problém s premnoženými vlkmi, poľovníci ich začali strieľať. Popri úbytku vlkov však bolo dôsledkom premnoženie inej zveri. Malo to negatívny vplyv na pôdu a ďalšie súvislosti. Dokonca sa vlky neskôr po skrížení sa s kanadskými do Ameriky vrátili ešte inteligentnejší a silnejší. (eTrend)
Vedenie Národnej rady SR vo štvrtok predstavilo novinárom pompézne zrekonštruované priestory Bratislavského hradu, novú barokovú záhradu aj kontroverzné podzemné garáže, kvôli ktorým verejnosť nikdy neuvidí ucelenú prezentáciu unikátnych keltsko-rímskych nálezov, ktoré garáže rozdelili na časti. Rekonštrukcia v réžii Váhostavu stála takmer 23 miliónov eur. (eTrend)
O britskej metropole sa hovorí ako o prvom meste, ktoré vyskúša v praxi revolučný horizontálno-vertikálny výťahový systém MULTI nemeckého oceliarskeho gigantu ThyssenKrupp. (eTrend)
Najziskovejší obchodný reťazec na slovenskom trhu pokračuje v rozširovaní siete predajní. Nemecký Lidl začal pripravovať výstavbu nového obchodu v Bojniciach. (eTrend)
Inzercia| Chcete ľudí prilákať na akciu roka vo vašom podniku? Prezentovať svoje projektantské vízie naozaj kvalitne? Pochváliť sa svojím umením? Alebo len potrebujete niekoho, kto vaše technické výkresy vytlačí tak, ako si zaslúžia? Riešením pre vás je veľkoformátová tlač. (eTrend)
Pred šiestimi rokmi sa viedenská radnica rozhodla upokojiť dopravu na troch zo siedmich hlavných dopravných tepnách a premeniť ich na ulice bezpečné a príjemné pre chodcov a cyklistov. Kým prvý projekt na Meidlinger Hauptstraße prešiel bez väčších ťažkostí, premena obchodnej Mariahilfer Straße vyvolala veľké emócie a ledva prešla cez miestne referendum. Otvorená bola napokon minulé leto. (eTrend)
Už tento mesiac sa začína v Prešove stavať prvé moderné nákupné centrum. Eperia Shopping Mall od developera J&T Real Estate vyrastie v obchodnej zóna na sídlisku Sekčov. Na dvoch podlažiach prinesie viac ako sto obchodov na prenajímateľnej ploche 22-tisíc štvorcových metrov. Celková investícia dosahuje 50 miliónov eur. (eTrend)
Bratislavská mestská časť Ružinov mení stratégiu pri stavebných uzáverách. Miestny úrad aktuálne obstaráva deväť územných plánov zón, ktorých cieľom je stanovenie jasných pravidiel pre výstavbu v danej lokalite. S ich prípravou vo viacerých prípadoch súvisí aj stavebná uzávera. Ružinov sa rozhodol pri jej vyhlásení postupovať netradične, informuje radnica. (eTrend)
Blízko bratislavského nábrežia vyrastú ďalšie kancelárske budovy. Projekty Panorama Business III a Triangel plánuje developerská skupina J&T Real Estate postaviť v tesnej blízkosti nedávno dokončených vežiakov Panorama City. V týchto dňoch zverejňuje prvé vizualizácie. (eTrend)
Na Slovensko vstupuje nový nadnárodný investor. Skupina Macquarie kúpila prostredníctvom svojej spoločnosti Macquarie Infrastructure and Real Assets portfólio štyroch logistických centier na Slovensku a v Českej republike. Developer HB Reavis a realitný fond HB Reavis CE REIF zinkasovali za predaj spolu 79 miliónov eur. (eTrend)
V známom rekreačnom stredisku Jasná v Demänovskej doline sa chystá výstavba ďalších ubytovacích zariadení. V lese v lokalite Otupné pripravuje spoločnosť ABC Jasná projekt sedemnástich horských rezidencií. (eTrend)
Za posledných desať rokov vyhnala hypotekárna kríza z domova 40 miliónov Američanov. Tisíce Londýnčanov si už nemôžu dovoliť žiť v rodných štvrtiach, odkiaľ ich vytláča prudký rast cien hnaný investičnými nákupmi. Medzinárodné firmy skupujú pôdu v chudobných krajinách kvôli prírodným zdrojom, čo núti miestnych obyvateľov sťahovať sa. Nové typy migrácie, ktoré zostávajú v tieni aktuálnej utečeneckej krízy, boli témou vystúpení jednej z najväčších hviezd súčasnej svetovej sociológie Saskie Sassen a ďalších hostí urbanistickej konferencie reSITE, ktorá sa konala v Prahe po piaty raz. (eTrend)
Zástupcovia spoločnosti Thermal Pasohlávky v Číne podpísali dohodu s čínskou developerskou spoločnosťou Risesun o vybudovaní kúpeľného strediska v Pasohlávkách na Brnensku. Pre agentúru ČTK to uviedol juhomoravský hajtman Michal Hašek (ČSSD), ktorý sa na podpise zúčastnil aj s premiérom Bohuslavom Sobotkom (ČSSD). (eTrend)
Spoločnosť Austrotherm rozšírila výrobný program v bratislavskom závode o produkciu sivého, grafitového polystyrénu. Investovala 220-tisíc eur a vďaka novým technológiám v zrekonštruovaných priestoroch posunula ročnú produkčnú kapacitu na 200-tisíc m3. (eTrend)
V prvom štvrťroku tohto roka sa začala výstavba 4 599 bytov a ich počet medziročne vzrástol o 5,7 %. Dokončených bolo 3 099 bytov, čo je o 18,9 % menej. Počet rozostavaných bytov k 31. marcu dosiahol 67 312 a oproti rovnakému obdobiu vlaňajška vzrástol o 7,5 %. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR (ŠÚ). (eTrend)
Americké veľvyslanectvo opäť žiada predĺžiť nájom na mestské pozemky pod bezpečnostným plotom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Ambasáda síce už pred dvoma rokmi avizovala, že sa chce presťahovať a na sťahovaní už aj pracuje, no hľadanie novej budovy môže potrvať aj roky. (eTrend)
Rast trnavskej automobilky PSA so sebou ťahá aj jej dodávateľov. Po otvorení nového závodu producenta plastových dielcov Mecaplast v apríli tohto roku expanduje aj logistická spoločnosť Gefco. V areáli automobilky postaví nový sklad, odkiaľ bude dodávať nové vozidlá rôznych značiek k distribútorom v krajinách strednej Európy. Investícia vo výške osem miliónov eur prinesie v horizonte dvoch rokov dvesto nových pracovných miest. (eTrend)
Zničené detské ihrisko v bratislavskej mestskej časti Petržalka nahradia nové parkovacie miesta. Ako informuje Michaela Platznerová z petržalského miestneho úradu, tridsať nových parkovacích miest vznikne na Markovej ulici na dlhodobo nevyužívanom ihrisku. (eTrend)

Pravda

Oznámenie príchodu britskej automobilky Jaguar Land Rover výrazne otriaslo realitným trhom v nitrianskom regióne. (Pravda)
Ceny bytov na konci minulého roka vzrástli v 23 krajinách Európskej únie. Slovensko pritom patrí do prvej desiatky krajín. (Pravda)
Priemerná cena nehnuteľností na bývanie na Slovensku v prvom kvartáli tohto roku vzrástla medziročne o jedno percento. (Pravda)
Tempo rastu cien obytných nehnuteľností v Maďarsku je výrazne rýchlejšie oproti susedným krajinám. (Pravda)
Predajné ceny bytov v Prahe a krajských mestách vlani medziročne vzrástli v priemere o šesť percent na 41 800 českých korún za meter štvorcový. (Pravda)
Na trhu rezidenčných nehnuteľností na Slovensku a v Bratislave je v súčasnosti rekordný dopyt po novostavbách. (Pravda)
Ceny bytov ešte stále nedosiahli svoj strop. Vysoký dopyt po novostavbách tlačí ceny nahor aj pri starších dvoj- a trojizbových bytoch. (Pravda)
Ceny obytných nehnuteľností v štvrtom kvartáli minulého roka medziročne v rámci celej EÚ stúpli o 3,8 %, na Slovensku o 4,8 %. (Pravda)
V prvom štvrťroku tohto roku bolo v Bratislave 3 370 voľných nových bytov, čo predstavuje medzikvartálny pokles o 2 %. (Pravda)
Inštitút finančnej politiky spadajúci pod ministerstvo financií zostrojil virtuálnu kalkulačku na odhad hodnoty bytu. (Pravda)
Príchod štvrtej automobilky Jaguar Land Rover neprinesie so sebou len nové pracovné miesta, ale aj drahšie bývanie. (Pravda)
Dopyt po obytných jednotkách na Slovensku by mal rásť. Tvrdí to v správe o Slovensku Európska komisia. (Pravda)
Ceny bytov a obytných domov na Slovensku pokračovali v poslednom štvrťroku vlaňajška v raste a dosiahli takmer trojročné maximum. (Pravda)
Ceny bytov za posledný rok zdraželi v hlavnom meste Slovenska už o 15 percent. Zdraženie cítiť aj v iných mestách, aj keď je miernejšie - okolo 5 až 10 percent. (Pravda)
Developeri plánujú na Slovensku vystavať alebo rozšíriť obchodné centrá do konca budúceho roku v celkovej výmere 89 tis. metrov štvorcových. (Pravda)
Ceny bytov a obytných domov dosiahli na Slovensku v treťom štvrťroku viac ako dvojročné maximum. Vyplýva to z údajov NBS. (Pravda)
Ceny nehnuteľností stúpajú nielen v Bratislave, ale aj inde. V porovnaní so začiatkom roka najvýraznejšie rástli ceny trojizbových bytov. (Pravda)
Ešte sú len vo výstavbe, a už poznajú svojich budúcich obyvateľov. Predaju neskolaudovaných bytov sa darí, hoci ľudia majú neraz pocit, že kupujú mačku vo vreci. (Pravda)
Ľudí, ktorí rozmýšľajú nad vlastným bývaním, nepotešia vyššie ceny bytov. Slovákov však pri lacných hypotékach vyššia investícia neodrádza. (Pravda)
Na Slovensku bolo do minulého roku zateplených spolu takmer 825 tisíc bytov. (Pravda)

iDNES.cz

Občas se představy investorů a developerů příliš nepotkají. Klientské změny nemusejí stačit, někdy je nejlepší radikální řez. K němu se rozhodl i majitel, který měl představu loftového bytu ve staré zástavbě pražských Vinohrad. Proměnu prostoru proto svěřil mladým architektům ze studia Labor 13. (iDNES.cz)
Dvě stě let starou chalupu v Pasekách nad Jizerou si David Fiala koupil před deseti lety. „Byla v šíleném stavu, střechou pršelo a v zimě se dalo ve světnici bruslit,“ přiznává majitel, kterému se podařilo rozpadlé stavení zachránit. (iDNES.cz)
Tropických dnů v Česku moc nebývá, i proto se spousta lidí se zvýšenou teplotou neumí moc vyrovnat. Zvládnout vysoké teploty vyžaduje, kromě jiného, dobře se vyspat a odpočinout si. Všechno tak začíná v posteli. (iDNES.cz)
Rodinné sídlo ve Francii nedaleko Lyonu potřebovalo rozšířit. Početná rodina svěřila svou pohádkovou vilu odborníkům ze studia Playtime Agence d’Architecture a ti pojali přestavbu nečekaným způsobem. (iDNES.cz)
Nový čtyřpatrový bytový dům zřejmě nahradí funkcionalistickou vilu na pražských Petřinách. Radniční komise pro rozvoj se záměrem v únoru souhlasila. Jeden z jejích členů ovšem nyní v návaznosti na vznik petice a nevoli občanů podal návrh na zpamátnění objektu, aby majiteli plány překazil. (iDNES.cz)
Kuchyňské spotřebiče drží občas nad svým majitelem ochrannou ruku. To platí i o chladničkách. Zapomněli jste dovřít dveře? Spustí se varovný a hlasitý signál. Otevíráte chladničku často a na delší dobu, než je vhodné? Lednice se sama „ochladí“. (iDNES.cz)
V České republice se prodává velké množství historických sídel v různé kvalitě. Některé jsou před rekonstrukcí, do jiných se můžete ihned nastěhovat. Většina je památkově chráněná, má stovky metrů čtverečních a někdy i rybník. Podívejte se na nejzajímavější sídla na prodej. (iDNES.cz)
Pozemek v Horních Počernicích v podobě relativně úzké, zato dlouhé parcely výrazně komplikoval návrh stavby. Vytvořit na něm dům, který by rodině poskytl dostatek soukromí a zároveň brutálně nepředělil zahradu na dvě části, byl úkol pro architekty Michala Kunce z Atelieru Kunc Architects a Alžbětu Vrabcovu ze studia DMAE Architects. (iDNES.cz)
Oprýskaný byt velký 50 metrů čtverečních ve třetím patře činžáku v Praze na Kačerově potřeboval kompletní rekonstrukci. Majitel oslovil architekty z pražské kanceláře 0,5 Studio, kteří pomocí chytrého nápadu proměnili byt k nepoznání. (iDNES.cz)
V londýnské čtvrti Mayfair, v těsné blízkosti americké ambasády, je na prodej jeden z nejstřeženějších domů v Británii. Čtyřpokojový domek z roku 1732 poskytne vše, co si může milovník absolutní bezpečnosti přát. (iDNES.cz)
Viděli se jen krátce a na poslední chvíli. Přesto i toto krátké setkání stačilo, aby si architekti a mladý muž „padli do oka“. Dostali navíc jasné zadání: chlapský byt bez zbytečných kudrlinek, přírodní materiály, neutrální barevnost s důrazem na šedou. (iDNES.cz)
Se sedavou prací je konec. Na trhu se objevila víceúčelová ergonomická pracovní stanice. Stojí 5 900 dolarů, v přepočtu 143 tisíc korun a slibuje, že vás zbaví strnulé pozice při práci u počítače. (iDNES.cz)
Nedávno vzniklo šestnáct moderních řadových rodinných domů v Playa Vista. Byly inspirovány dílem slavného malíře a tvůrce Mondriana. „Tato umělecká kolekce luxusních domů přesahuje všechny představy o bydlení na pobřeží Pacifiku,“ tvrdí zasvěcení. (iDNES.cz)
Rodinný dům nedaleko Ostravy je poloviční dřevostavbou. Majitelé ponechali z původního „šumperáku“ jeho zděnou spodní část. Dům po prarodičích získal částečnou demolicí dřevěnou nástavbu. „Kdybychom však stavěli znovu, asi bychom zbourali dům celý a postavili jej kompletně ze dřeva,“ říká majitelka. (iDNES.cz)
Pro mladé retro, pro starší nostalgie, pro další zase realita, v níž dodnes žijí. Třeba i proto, že věci stále fungují. Výstava Retro 70. a 80. let v pražském Tančícím domě ukazuje i nadčasový design. (iDNES.cz)
Michelle a Andy žijí s třemi kočkami a o svém nedávno koupeném bytu v Hongkongu hodně přemýšleli. Napsali si dlouhý seznam požadavků a vydali se za architektonickou kanceláří LAAB. Ta na prostoru velkém 28,7 metru čtverečních dokázala splnit všechna přání. (iDNES.cz)
Jak by mělo vypadat město budoucnosti? Určitě klidné, bez aut, hluku a smogu, na první dojem by nemělo odpuzovat hranatostí, přemírou skla, oceli a betonu. Mělo by být plné zeleně. V Miláně, metropoli italské Lombardie, se to povedlo už nyní. (iDNES.cz)
Neuvěřitelná proměna Singapuru zabere jen několik minut. Staré nízké budovy mizí mávnutím proutku a na jejich místě vyrůstají mrakodrapy až do nebe. Panoráma se mění neuvěřitelným tempem. Díky videu z milionu snímků vidí divák tříleté budování čtvrti Lion City II - Majulah. (iDNES.cz)
Malý byt vyžaduje spoustu dobrých nápadů, jak vyřešit spaní, ukládání, vaření... Sebelepší nápad však bývá často závislý na nábytkovém kování. Ideální je prohlédnout si je přímo „v praxi“. (iDNES.cz)
Movitá vrstva indických vysokých kast prchá z měst do přírody a vzhlíží k životnímu stylu západních manažerů. To je i případ tříčlenné rodiny, která žila v centru Bombaje. Každodenní spěch a hluk vyměnila za klidný venkov v nedaleké oblasti Karjat, kde si nechala postavit luxusní zapuštěnou vilu. (iDNES.cz)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.