Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 24.8.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1339USD   27.023CZK   0.85995GBP   310.49HUF   4.3126PLN   7.4862HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Bývanie

eTrend

Novú plaváreň medzi Jiráskovou a Tupolevovou ulicou v bratislavskej mestskej časti Petržalka dnes otvorili, teraz ju budú testovať, či je pre svojich návštevníkov stopercentne pripravená. Súčasťou plavárne je wellness svet, 25-metrový plavecký päťdráhový bazén, zážitkový bazén, detský bazén a whirlpool pre relax v horúcej vode. Chýbať nebudú ani sauny a občerstvenie. (eTrend)
Pri nákupnom centre Aquario a hypermarkete Tesco na severnom okraji Nových Zámkov sa chystá výstavba ďalších obchodov. Nákupné stredisko Piritov rozšíri obchodnú zónu pri Nitrianskej ceste o ďalších päťtisíc štvorcových metrov predajnej plochy. (eTrend)
Jeden z najambicióznejších nakreslených projektov hlavného mesta zmenil majiteľa. Po niekoľkých rokoch plánov a príprav územia pri Prístavnom moste, kde mal vyrásť komplex Harbour City, ho Rakúšania predali. Od CA Immo získala niekoľkohektárové územie spoločnosť Koruna Reality. (eTrend)
Záľuba diktátorov ukázať sa pred svetom veľkolepými projektmi si neraz vyžiada obete na vlastnom obyvateľstve. Severná Kórea známa krutým porušovaním ľudských práv posunula frázu „otrasné pracovné podmienky na stavbách“ do novej polohy. Robotníkom na stavbe mrakodrapov podľa severokórejských zdrojov podávali metamfetamíny, aby sa urýchlila výstavba. (eTrend)
Keď pred dvoma rokmi získala medzinárodná skupina NEPI s rumunským pôvodom košické obchodné centrum a kancelársku vežu Aupark, „dostala“ k nim aj Malinovského kasárne. Podľa informácií TREND Reality to bola súčasť transakcie, aby HB Reavis, predošlý vlastník Auparku, centru nekonkuroval novým projektom. NEPI však kasárne nevníma ako nechcené dieťa. (eTrend)
Pokračujúci záujem o nové logistické priestory na Slovensku pokračuje aj sťahovaním firiem z jedných skladov do druhých. Medzinárodná developerská spoločnosť Goodman podpísala do jednej zo svojich hál pri Senci oficiálne nezverejneného dodávateľa logistických služieb. (eTrend)
Vila na Francúzskej Riviére, ktorá kedysi patrila belgickému kráľovi Leopoldovi II., je na predaj za miliardu eur. Ak by sa za túto sumu naozaj predala, stala by sa najdrahším domom na svete, píše spravodajský server The Times. (eTrend)
Zverejnený je ďalší rozsiahly rezidenčný projekt v hlavnom meste. Komplex Nuppu je náhradou bývalého Bergamonu neďaleko bratislavského diaľničného obchvatu. Projekt ešte vlani získala fínska developerská skupina YIT, ktorá ho už niekoľko mesiacov prekresľuje a pripravuje na predaj. (eTrend)
V Macau, najväčšom centre hazardných hier na svete, sa opäť budú diať veci. V pondelok tam kasínový magnát a miliardár Steven Wynn otvorí najdrahšie miestne kasíno. A činí sa aj konkurencia. (eTrend)
Štyri roky po zbúraní futbalového štadióna Artmedie Petržalka je známy už tretí projekt pre výstavbu na jeho mieste pri Starom moste. Bývalý majiteľ klubu a vlastník pozemkov Ivan Kmotrík plánoval najprv výstavbu moderného štadióna, potom predstavil polyfunkčný komplex s výškovou budovou. Jeho nová verzia nazvaná Green Park pridáva vežiaku ešte jedno podlažie navyše. (eTrend)
Po niekoľkých rokoch príprav a postupného prezentovania zámeru výstavby vežiakov od Zahy Hadid na bratislavskej Čulenovej ulici získal developer územné rozhodnutie. Jeden z najambicióznejších slovenských developerských projektov tak má zelenú pre ďalší vývoj a je bližšie k realizácii. (eTrend)
Austrálske mesto Melbourne obsadilo šiesty rok po sebe prvé miesto v Indexe najlepších miest sveta pre život, ktorý zostavuje mediálny subjekt Economist Intelligence Unit (EIU). Na druhom mieste spomedzi 140 hodnotených miest je Viedeň. (eTrend)
Ceny nájmov bytov v Nemecku narástli od roku 2010 v priemere o 10,2 percenta. Zároveň však rástla tiež priemerná mzda, a to o 11,5 percenta, takže relatívna cena nájmov v mnohých častiach Nemecka klesla. Neplatí to však pre niektoré veľké mestá. (eTrend)
Študenti architektúry navrhli a skonštruovali originálne dielo pre Vážsky ostrov Lido v Piešťanoch. Drevený objekt vznikol počas jedenásťdňového Workshopu 1:1, autori ho nazvali Unidentified Wooden Object, alebo UWO. (eTrend)
Mestská organizácia Generálny investor Bratislavy obnovuje fasádu na Mirbachovom paláci v Starom Meste. Rekonštrukcia má byť hotová do konca septembra. Mesto projekt financuje z vládnej dotácie na opravu kultúrnych a pamiatkovo chránených objektov. (eTrend)
Na spojnici pod diaľničným obchvatom medzi bratislavským Ružinovom a Vrakuňou vyrastajú medzi starými záhradami aj menšie novostavby, jednou z nich je Na piesku. Projekt troch bytových domov nachádzajúci sa na rovnomennej ulici dokončili na jar tohto roka. (eTrend)
Po vlaňajšej zmene majiteľa sa pripravuje rozšírenie nákupného komplexu Tulip Center v Martine. Nový vlastník Alfa Group, developer centier Korzo, plánuje Tulip takmer zdvojnásobiť. Okrem nových obchodov tu vznikne aj multikino. (eTrend)
Developer blízky špičkám Smeru Ladislav Bašternák stavia nad Bratislavským hradom ďalší projekt. Na Bartoňovej ulici, v susedstve s vilou na Hummelovej, ktorú tiež sám developuje. Pozemok vlastní od februára tohto roka Bašternákova eseročka Balax, ktorá je aj stavebníkom. (eTrend)
Bratislavská mestská časť Rača nesúhlasí so zámerom výstavby 6-podlažnej budovy s bytmi, apartmánmi a občianskou vybavenosťou v lokalite Východné – Rendez Na pasekách. (eTrend)
V Šamoríne na rušnej križovatke je atraktívne nákupné centrum Arena, ktoré sa pred otvorením v roku 2009 javilo ako skvelé miesto na biznis. Ide o prebudovaný historický mlyn. Lenže centrum je teraz poloprázdne. (eTrend)

Pravda

Rezidenčná časť projektu Čulenova, ktorú budú tvoriť tri veže vo výške 31 nadzemných podlaží, získala v týchto dňoch územné rozhodnutie. (Pravda)
Londýn už nie je najdrahším mestom na svete. Hlavné mesto Veľkej Británie je teraz na treťom mieste po New Yorku a Hongkongu. (Pravda)
Bratislavský hotelový komplex Carlton má od 1. augusta nového majiteľa. (Pravda)
Slovenský trh s bývaním nabral dynamiku, čo sa prejavilo na zrýchlení medziročného rastu priemernej ceny bývania o 4,8 %. (Pravda)
Majiteľom bývalého kláštora na pražskom námestí Republiky je slovenský miliardár Milan Fiľo. (Pravda)
Na Slovensku sa ceny obytných nehnuteľností medzikvartálne zvýšili rýchlejším tempom ako v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. (Pravda)
V druhom kvartáli tohto roka sa v Bratislave predalo 1 245 bytov v novostavbách, čo oproti minulému štvrťroku predstavuje nárast o 40 %. (Pravda)
Oznámenie príchodu britskej automobilky Jaguar Land Rover výrazne otriaslo realitným trhom v nitrianskom regióne. (Pravda)
Ceny bytov na konci minulého roka vzrástli v 23 krajinách Európskej únie. Slovensko pritom patrí do prvej desiatky krajín. (Pravda)
Priemerná cena nehnuteľností na bývanie na Slovensku v prvom kvartáli tohto roku vzrástla medziročne o jedno percento. (Pravda)
Tempo rastu cien obytných nehnuteľností v Maďarsku je výrazne rýchlejšie oproti susedným krajinám. (Pravda)
Predajné ceny bytov v Prahe a krajských mestách vlani medziročne vzrástli v priemere o šesť percent na 41 800 českých korún za meter štvorcový. (Pravda)
Na trhu rezidenčných nehnuteľností na Slovensku a v Bratislave je v súčasnosti rekordný dopyt po novostavbách. (Pravda)
Ceny bytov ešte stále nedosiahli svoj strop. Vysoký dopyt po novostavbách tlačí ceny nahor aj pri starších dvoj- a trojizbových bytoch. (Pravda)
Ceny obytných nehnuteľností v štvrtom kvartáli minulého roka medziročne v rámci celej EÚ stúpli o 3,8 %, na Slovensku o 4,8 %. (Pravda)
V prvom štvrťroku tohto roku bolo v Bratislave 3 370 voľných nových bytov, čo predstavuje medzikvartálny pokles o 2 %. (Pravda)
Inštitút finančnej politiky spadajúci pod ministerstvo financií zostrojil virtuálnu kalkulačku na odhad hodnoty bytu. (Pravda)
Príchod štvrtej automobilky Jaguar Land Rover neprinesie so sebou len nové pracovné miesta, ale aj drahšie bývanie. (Pravda)
Dopyt po obytných jednotkách na Slovensku by mal rásť. Tvrdí to v správe o Slovensku Európska komisia. (Pravda)
Ceny bytov a obytných domov na Slovensku pokračovali v poslednom štvrťroku vlaňajška v raste a dosiahli takmer trojročné maximum. (Pravda)

iDNES.cz

Architekti Alex Schweder a Ward Shelley postavili v Hudson Valley u města Ghent ve státě New York zajímavý dům. Stavba na kuří nožce připomíná chaloupku z pohádky Mrazík. Ta se také otáčela a uměla se i sklonit. (iDNES.cz)
Kruhový objezd Koruna v Hradci Králové s vodní nádrží a fontánou uprostřed, který vyšel na více než 120 milionů korun, spustil vášnivé diskuse. A nejen kvůli ceně. Není to nic překvapivého. Stavby architekta Patrika Kotase vyvolávají emoce vždy. (iDNES.cz)
Nedaleko finského hlavního města vyrostl během tří měsíců příjemně řešený dům, určený pro mladou rodinu se dvěma dětmi. Právě kvůli času se manželé rozhodli pro montovaný dům. (iDNES.cz)
Eli bydlí v Haifě v Izreali a celý život toužil po velkém akváriu. Doma si proto nechal postavit skleněnou nádrž na 30 tisíc litrů vody, v které se může pohybovat a krmit své oblíbené ryby rovnou z ruky. (iDNES.cz)
Po několikaletém bydlení v pronájmech se mladí manželé Hanka a Jiří rozhodli pro koupi bytu, respektive prostoru, který si budou moci zrekonstruovat podle svého od podlahy až po strop. Návštěva byla fotografována pro časopis Bydlení. (iDNES.cz)
Bydlím v centru Prahy v domě, ve kterém se rozjel výnosný krátkodobý pronájem. Majitelé bytů se postupně odstěhovali a začali své lukrativní nemovitosti nabízet turistům. Domem proudí nekonečný zástup lidí s kufry. Tichý dům se změnil v doupě, píše Kateřina v příspěvku do seriálu Sousedské války. (iDNES.cz)
Aby si manželé mohli v budoucnu užívat důchod, chtěli jednoduchý a praktický dům. Jiří byl vždy odpůrcem dřevostaveb, slaměných a hliněných domů. Ale při konečném rozhodování uznal, že dřevostavba bude nejlépe vyhovovat jeho podmínkám. A to jich neměl málo. (iDNES.cz)
Družstevní bydlení mělo dosud nálepku něčeho, čeho je nutné se rychle zbavit. Bytů s kolektivním vlastnictvím ubývalo po statisících. Teď se vnímání mění a nových družstevních bytových domů přibývá. K bydlení v nich se dostanou i lidé, kteří nedosáhnou na hypotéku. (iDNES.cz)
Dřevěná prkna s rustikálním vzhledem, leštěné parkety či nahrubo ohoblované fošny, a samozřejmě jejich napodobeniny ­z nejrůznějších materiálů. To jsou momentálně nejoblíbenější varianty podlahových krytin českých domácností. (iDNES.cz)
Je to 30 let, co do československých kin vstoupil film Vesničko má středisková, který si vysloužil nominaci na Oscara. Jeho převážná většina se odehrávala v Křečovicích, středočeské vesnici kousek od Sedlčan. Jak dnes vypadají místa, kde se film natáčel, zjišťoval magazín Víkend DNES. (iDNES.cz)
Na návrhu atypického domu na svažitém pozemku na okraji Prahy hodně spolupracoval i majitel. Stavbu však svěřil odborníkům, další architekt pak řešil interiér, a to opět podle požadavků investora. (iDNES.cz)
Dubajská opera, ležící u paty nejvyšší stavby světa Burdž Chalífa, se připravuje na slavnostní otevření koncem srpna, jemuž dodá lesku slavný španělský tenorista Plácido Domingo. Stavbu, za kterou stojí developerská firma Emaar, navrhla britská společnost Atkins. (iDNES.cz)
Zapínáte často počítač ještě večer doma, abyste pokračovali v práci, nebo pracujete převážně z domova? Pokud ano, určitě potře­bujete prakticky zařízené pracovní místo, kde byste měli vše potřebné pěkně po ruce a hlavně klid. (iDNES.cz)
Přímo na pobřeží města Novigrad, s nerušeným výhledem na Jaderské moře, se z bývalé oblíbené diskotéky Sperone vyloupla stylově čistá luxusní vila. Pro rodinu majitele a dovolenkové hosty ji navrhlo architektonické studio Metrocubo. (iDNES.cz)
Češi opět kutí. Nikoliv však kvůli chybějícím věcem na trhu jako kdysi, ale především pro radost. A také často slyší na slovo recyklace. O tom svědčí čtvrtý ročník soutěže Recy-věci, jehož vítěze vyhlásili pořadatelé 16. srpna. (iDNES.cz)
V Česku je na prodej velké množství zahraničních romantických vil s výhledem na moře, ale i malých bytů ve Španělsku, Chorvatsku a Itálii. Apartmány i domy jsou v dobrém stavu, mají menší zahradu, často výhled na moře a na terase bazén. Podívejte se na nejzajímavější z nich. (iDNES.cz)
Každý ví, co reprezentuje Bílý dům ve Washingtonu D.C., ale málokdo ví, že kalifornské Rancho Mirage má také „prezidentský“ dům. Přezdívá se mu Růžový. Byl rekreační oázou už sedmi posledních prezidentů USA. (iDNES.cz)
Prázdné domy jsou velký problém. Opuštěné budovy přitahují nekalé živly, snižují hodnotu okolních nemovitostí a vyhání z okolí slušné obyvatele i podniky. V centru Prahy jsou takové domy na každém rohu. Poznáte je snadno, většinou mají vchody a zdi počmárané graffiti. (iDNES.cz)
Chalupu na spadnutí přestavět na celoročně obyvatelný dům, to chce hodně nadšení i potu. Čtenáři iDNES.cz však dokážou i nemožné. K takovým nadšencům patří i Richard a jeho rodina. (iDNES.cz)
Bydlím ve vlastní garsonce v Ústí nad Labem. Bohužel se do bytu v pátém patře nastěhoval nájemník - bývalý bezdomovec, který u sebe nechává přespávat šest kamarádů z ulice. Od té doby nastaly příšerné problémy, píše Petra v příspěvku do seriálu Sousedské války. (iDNES.cz)

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.