Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 24.1.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0715USD   27.027CZK   0.86148GBP   309.82HUF   4.3719PLN   7.5058HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Bývanie

eTrend

Podnikatelia na dani z nehnuteľnosti zaplatia veľa aj v regiónoch s vysokou nezamestnanosťou – v Rožňave, Veľkom Krtíši či v Rimavskej Sobote. (eTrend)
Názor | V tomto redakčnom blogu dávame priestor reakcii Občianskeho združenia Priatelia Rače na projekt Rínok Rača a informácie, ktoré nedávno poskytol médiám jeho developer. (eTrend)
Nedostatok transparentnosti, nedodržanie termínu ukončenia a nevhodne zvolená dlažba. To sú najčastejšie argumenty, ktoré zazneli posledné mesiace vo verejných diskusiách na adresu rekonštrukcie Mikulášskej a Židovskej ulice v bratislavskom Starom Meste. (eTrend)
Developerská spoločnosť Penta Investments začala tento mesiac s výstavbou prvej etapy projektu Bory Bývanie. Začína tak vznikať nová mestská štvrť na severozápadnom okraji Bratislavy, kde už niekoľko rokov vyrastá komerčná časť Borov. (eTrend)
Developerský boom nezažíva len Bratislava. Turbulentné časy píšu aj desiatky slovenských obcí, ktoré zmenili územné plány s cieľom vrátiť život lokalite. Najmä dediny situované v blízkosti veľkých miest tak zažívajú za posledné roky enormné nárasty počtu obyvateľov. TREND Reality zostavil rebríček desiatich obcí, ktoré zaznamenali najväčší prírastok obyvateľstva. (eTrend)
Otázka, kde bude stáť prvé bývanie pre nájomcov z reštituovaných bytov, je vyriešená. Bratislava začne v najbližších dňoch so stavbou nájomných bytov v lokalite Pri kríži v mestskej časti Dúbravka. (eTrend)
Keď sa pred desiatimi rokmi podarilo rakúskej firme zjednotiť domácich a zahraničných developerov, ktorí si rozparcelovali priemyselnú zónu v Ružinove veľkú ako historické jadro Bratislavy, vznikli nádejné podmienky na vybudovanie nového centra modernej časti hlavného mesta. Zóna Mlynské Nivy – Západ mala všetky predpoklady kvalitného mestského rozvoja. Napriek tomu tu za desaťročie žiadna ukážková štvrť nevyrástla. V čom zlyhal rozvoj lukratívneho územia? (eTrend)
Na juhu Petržalky sa schyľuje k zaujímavej obchodnej príležitosti. Do dražby mieria pozemky po bývalom predajcovi značiek BMW. Spoločnosť Auto Bavarija skončila v konkurze a veritelia sa takýmto spôsobom snažia dostať aspoň k časti svojich pohľadávok. (eTrend)
Podobne ako na Slovensku zažívajú silný rast cien domov a bytov takmer všetky krajiny Európskej únie. Až v 19 členských štátoch rástli priemerné ceny v treťom štvrťroku minulého roku výraznejšie ako v predchádzajúcich troch mesiacoch, ukázali nové údaje európskeho štatistického úradu Eurostat. (eTrend)
Projekt novej štvrte Zuckermandel pod Bratislavským hradom sa postupne blíži k úplnému dokončeniu. Pokračuje kolaudácia budov, úpravy bytov podľa požiadaviek klientov, dokončovanie výstavby posledného bytového domu a verejných priestorov. Svoju novú centrálu zariaďuje aj najväčší nájomca ČSOB. (eTrend)
Rezidenčný projekt Perla Ružinova je takmer dokončený. Vežiaky druhej fázy situované pozdĺž Gagarinovej ulice by mali privítať prvých vlastníkov bytov už v marci. Developer projektu zároveň prezradil mená prvých nájomcov komerčných priestorov. (eTrend)
Projekt nového obytného komplexu Rínok Rača na mieste bývalých Vinárskych závodov, proti ktorému bojovala mestská časť, už získal všetky dokumenty a povolenia potrebné k vydaniu územného rozhodnutia, vrátane posudku EIA a stanoviska bratislavského magistrátu. (eTrend)
Inzercia | Projekt Nobelova už o pár dní prinesie nový život do zelenej štvrte v bratislavskom Novom Meste. Kým kolaudácia prvej fázy projektu bola úspešne ukončená a prví vlastníci sa tak budú už čoskoro sťahovať do svojich nových bytov, výstavba ďalších dvoch pokračuje v plnom prúde. (eTrend)
Unikátna stavba od francúzskych architektov vystupuje priamo zo starej odletovej dráhy sovietskej leteckej základne, čím sa stáva súčasťou histórie. Viac ako rok otvorené múzeum pri meste Tartu privítalo už stotisíceho návštevníka. (eTrend)
Názor | Pozrite sa na vaše kancelárie. Ak je ich dizajn v štýle osemdesiatych rokov minulého storočia alebo aj pár rokov neskôr, nedržíte krok s dobou a nepracujete tak ako tí najlepší z najlepších. Predpokladám, že firmy, ktorým v tomto čase končia nájomné zmluvy v biznis centrách, vytvárali pracovné priestory ešte predtým, než na trh prišiel vôbec prvý iPhone v roku 2007. (eTrend)
V Petržalke pribudnú nové nákupné plochy. So stavebnými prácami začal developer Cresco Group, ktorý chce už začiatkom jesene otvoriť brány komplexu Slnečnice Market. Ide o nákupnú zónu, ktorá je situovaná v rámci komplexu Slnečnice. (eTrend)
Skupina CPI PG miliardára Radovana Vítka kúpila jedenásť veľkých obchodných centier v Česku, Maďarsku, Poľsku a v Rumunsku. Cenu spoločnosť neuviedla, podľa Forbesu sa však pohybuje okolo 650 miliónov eur. Ide tak o najväčšiu akvizíciu skupiny, musí ju však ešte odsúhlasiť český a maďarský protimonopolný úrad. (eTrend)
Stavba, ktorá v centre Košíc ponúkne najvyššie bývanie, ma bližšie k realizácii. Projekt Sky One je aktuálne v štádiu vybavovania stavebného povolenia, stavebné práce by podľa aktuálnych predpokladov mali začať na jar. (eTrend)
Oživovanie najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku pokračuje. Aktuálne plány v Jasnej odhaľuje spoločnosť ABC Jasná z Liptovského Mikuláša. V centrálnej časti strediska chce postaviť súbor apartmánových domov a polyfunkčných objektov. (eTrend)
Americký filmový režisér, scenárista a producent George Lucas, známy najmä vďaka filmovým ságam Star Wars či Indiana Jones, postaví svoje vysnívané múzeum v Los Angeles. Do budovy, ktorá bude okrem pamätihodností a artefaktov z kultových filmov zhromažďovať umelecké fotografické práce, maľby a ilustrácie z jeho osobnej zbierky, chce investovať jednu miliardu amerických dolárov. (eTrend)

Pravda

Ceny starších bytov v Bratislave sa v poslednom štvrťroku zvyšovali. Stúpli na 2 175 eur za meter štvorcový s DPH. (Pravda)
Investičná skupina Penta začala v Bratislave výstavbu novej obytnej a administratívnej štvrte. Prvá etapa by mala byť dokončená v roku 2019. (Pravda)
V tomto roku sa tempo rastu cien nehnuteľností na Slovensku spomalí, predpokladá ČSOB. (Pravda)
Ceny bytov v Bratislave sa koncom vlaňajška medziročne zvýšili o viac ako 10 % na 2 500 eur za meter štvorcový. (Pravda)
Ceny nehnuteľností by mali v roku 2017 naďalej rásť, ale už miernejšie. (Pravda)
Spoločnosť Penta pripravuje druhú etapu rezidenčného projektu Bory Bývanie medzi Lamačom a Devínskou Novou Vsou. (Pravda)
Investície Penty do projektu Sky Park v Bratslave predstavujú 300 miliónov eur. V troch rezidenčných vežiach bude 780 bytov. (Pravda)
Značný dopyt po bratislavských starších bytoch spôsobil, že ich ceny v treťom kvartáli tohto roka rástli rýchlejšie ako ceny novostavieb. (Pravda)
Dynamický rast cien bytov v treťom štvrťroku prispel k zrýchleniu medziročného rastu celkovej priemernej ceny bývania na 5,4 %. (Pravda)
V treťom štvrťroku pribudlo v Bratislave 2 258 nových bytových jednotiek v 21 nových projektoch. (Pravda)
Ohlásený príchod automobilky Jaguar Land Rover sa výrazne odrazil na realitnom trhu v Nitre. Ceny vyskočili hore o 15 až 20 percent. (Pravda)
Rezidenčná časť projektu Čulenova, ktorú budú tvoriť tri veže vo výške 31 nadzemných podlaží, získala v týchto dňoch územné rozhodnutie. (Pravda)
Londýn už nie je najdrahším mestom na svete. Hlavné mesto Veľkej Británie je teraz na treťom mieste po New Yorku a Hongkongu. (Pravda)
Bratislavský hotelový komplex Carlton má od 1. augusta nového majiteľa. (Pravda)
Slovenský trh s bývaním nabral dynamiku, čo sa prejavilo na zrýchlení medziročného rastu priemernej ceny bývania o 4,8 %. (Pravda)
Majiteľom bývalého kláštora na pražskom námestí Republiky je slovenský miliardár Milan Fiľo. (Pravda)
Na Slovensku sa ceny obytných nehnuteľností medzikvartálne zvýšili rýchlejším tempom ako v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. (Pravda)
V druhom kvartáli tohto roka sa v Bratislave predalo 1 245 bytov v novostavbách, čo oproti minulému štvrťroku predstavuje nárast o 40 %. (Pravda)
Oznámenie príchodu britskej automobilky Jaguar Land Rover výrazne otriaslo realitným trhom v nitrianskom regióne. (Pravda)
Ceny bytov na konci minulého roka vzrástli v 23 krajinách Európskej únie. Slovensko pritom patrí do prvej desiatky krajín. (Pravda)

iDNES.cz

„Platím čtyři špejle.“ Tato věta, pronášená v přízemí někdejší budovy Československé televize v Jindřišské ulici, se mění jen pokud jde o číslovku. Unikátní koncept restaurace Špejle doplnil i netradiční přístup autorů interiéru z architektonické platformy Coll Coll. (iDNES.cz)
Jack Richens a Lucy Hedgesová z Oxfordu si sami předělali Mercedes Sprinter na obytný vůz pro čtyřčlennou rodinu. Do zadního prostoru se vešly palandy, jídelní stůl i kuchyně. Kompletní proměna vyšla v přepočtu na 567 tisíc korun. (iDNES.cz)
Zatímco Praha se začíná chlubit mrakodrapem V Tower, na Moravě šli jinou cestou: vznikla zde jednopodlažní rodinná vila právě v podobě písmene V. Má úctyhodnou plochu 660 metrů čtverečních a stejně jako pražská stavba vyniká moderními technologiemi i komfortním zázemím pro své uživatele. (iDNES.cz)
Britský developer Lordship v otevřeném dopise vyzval Prahu 6 k demolici zchátralých historických vil v Bubenči. Domy stojí v ulici Milady Horákové, kousek od Letné. V jedné z nich žil s rodinou slavný funkcionalistický architekt Kamil Roškot. (iDNES.cz)
Sociologický fenomén, místo pro požitky i specifický segment architektonické tvorby. I to jsou sauny. Rozdílnou typologii saun z různých koutů světa a různých období nabízí výstava Sauna / Architektura požitku v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze. (iDNES.cz)
Manželé s dvěma dětmi snili o vlastním domě se zahradou, kde si budou potomci bez neustálého dozoru hrát. Nebyl to však jediný motiv, proč vyměnit byt v nízkopodlažní řadovce za prostorný dům za Prahou. Toužili také po úsporném a zdravém bydlení. Vybrali si dřevostavbu s nucenou výměnou vzduchu. (iDNES.cz)
Vodárenská věž vznikla už v roce 1891 jako zásobárna vody pro panské sídlo Grace Mansion, které navrhl William Stanton. Právě jeho vodárna zaujala tak, že ji nechal předělat na obytný dům. Dnes patří Joanně Simpsonové, která si už zvykla, že v kruhové stavbě může zapomenout na skříně. (iDNES.cz)
Desítky let sloužily v Antarktidě jako jediné lidské příbytky prosté dřevěné chaty. V posledních letech se ale státy předhánějí, kdo na nejchladnějším, nejsušším a největrnějším místě planety vystaví okázalejší vědeckou stanici. (iDNES.cz)
Pro svou pětičlennou rodinu postavil architekt Eric Grondal dům na hodně obtížném místě. Na první pohled stavba působí spíš jako překážka, přesto v okolním prostředí díky použitým materiálům vypadá docela přirozeně. (iDNES.cz)
Bydlíme 45 let v panelovém domě. Před lety koupil byt nad námi šikula, který nemovitost ve špatném stavu začal ihned pronajímat. Nájemci se střídají a nám od nich stále teče do bytu, píše Dana do seriálu Sousedské války. (iDNES.cz)
Pořádný večírek v kalifornském Palm Springs se neobjede bez bazénu. To slavní a movití vědí. Město vzdálené sto kilometrů od Los Angeles je jejich oblíbenou destinací a trendy útočištěm. (iDNES.cz)
Aneta Dvořáková, studentka Ateliéru textilní tvorby VŠUP v Praze, vyhrála cenu v rámci soutěže Young Creations Award. Akce pro mladé tvůrce se uskutečnila v rámci světového veletrhu bytového textilu Heimtextil 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem. (iDNES.cz)
V České republice je na prodej velké množství horských chalup. Některé jsou nedaleko sjezdovky, další mají perfektní podmínky pro milovníky bílé stopy nebo jen obyčejné sáňkování. Všechny jsou bez výjimky blízko lesa. Podívejte se na nejzajímavější z nich. (iDNES.cz)
Z ulice jde o naprosto nenápadný a malý dům. Souhra několika okolností, včetně umístění stavby do strmého svahu, ovlivnily celé řešení. Dvoupodlažní dům, tedy jeho spodní podlaží, je tak celé skryté pod terénem. (iDNES.cz)
Navrhnout byt pro finančně zajištěného manažera a jeho partnerku znělo architektce Radce Valové jako sen. Byt totiž zaujímá celé druhé patro domu v Pařížské ulici, tak ho pojala opravdu velkoryse. A nešetřila betonem. (iDNES.cz)
V centrálním Londýně vyrůstá developerský projekt Embassy Gardens. Mezi dvěma vysokými budovami bude 35 metrů nad zemí umístěný skleněný bazén Sky Pool. Mezinárodní developerská společnost Eco World Ballymore si vybrala pro svůj projekt londýnskou čtvrť South Bank. Byty půjdou do prodeje v září. (iDNES.cz)
Byt 1+1 v zajímavém funkcionalistickém domě má řadu přednosti: umístění v žádané rezidenční části Vinohrad s výbornou dopravní dostupností, praktickou dispozici, spoustu světla. Na druhé straně byl v okamžiku koupě téměř v dezolátním stavu. Takže na majitele čekala kompletní rekonstrukce. (iDNES.cz)
Rozruch v Hongkongu vzbudil developerský projekt s miniaturními byty o 12 metrech čtverečních. Ještě většího posměchu se projekt dočkal, když zástupce developerů v místním tisku prohlásil, že inspirací pro mikrobyty, určené dospělým zájemcům, bylo studentské bydlení. (iDNES.cz)
Lego oslovuje všechny věkové kategorie. Dospělí si dnes dokonce mohou pohrát s polypropylenovými kostkami s rozměry, které odpovídají jejich „dospělácké“ velikosti. Jen už nejde o lego, ale EverBlock. (iDNES.cz)
V roubence nedaleko Nového Jičína bydlí Maléřovi od roku 2002. „Bydlení v roubence je výborné, nemusíte jezdit nikam na horskou chatu. Jednoduchá je i údržba, kromě nátěrů nejsou nutné žádné další investice,“ pochvaluje si majitel. (iDNES.cz)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.