Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 22.10.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0980USD   27.021CZK   0.89568GBP   307.54HUF   4.3282PLN   7.5075HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Bývanie

eTrend

V okrajovej bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica neďaleko sídla Televízie Markíza ožíva dlhšie odložený bytový projekt West Park. V troch päťpodlažných objektoch má spolu priniesť 140 bytov. (eTrend)
Už po necelom roku od dostavania rodinného domu a ukončenia prác, sú viditeľné vady, praskliny v múre, odutá omietka alebo poškodená zatekajúca strecha. Ako vyreklamovať vady na nehnuteľnosti? (eTrend)
Po siedmich mesiacoch výstavby sa vo štvrtok otvára v Zlatých Moravciach nákupné centrum Vendo Park. Ide o štvrté centrum siete patriacej pod nemeckú skupinu Tengelmann. (eTrend)
V priemyselnej zóne v Malackách postavila spoločnosť VGP novú halu pre dodávateľa dielov pre automobilový priemysel. Spoločnosť Ideal Automotive obsadila budovu s plochou 12-tisíc štvorcových metrov. (eTrend)
Dlhšie pripravovaný projekt developerskej spoločnosti Iuris Group neďaleko jazera Kuchajda v bratislavskom Ružinove už spustil rezerváciu bytov a predstavil definitívne vizualizácie obytnej časti. Komplex N!do (nido) neskôr doplní aj občianska vybavenosť. (eTrend)
Inzercia | Od januára 2017 začnú platiť obmedzenia Národnej banky Slovenska, ktoré bankám ešte viac obmedzia poskytovanie 100 %-ných hypoték. Mnoho ľudí sa snaží využiť ešte aktuálne podmienky, čo zvyšuje najmä záujem o kúpu bytov v novostavbách. (eTrend)
Prologis, developer priemyselných a logistických nehnuteľností s najväčším podielom na tuzemskom trhu, oznámil špekulatívnu výstavbu novej haly. Rozostaval ju na 22,6-hektárovom pozemku, ktorý získal v druhom kvartáli tohto roka s asistenciou spoločnosti Modesta Real Estate. (eTrend)
V piatok podvečer pri riešení posledných pracovných tém pozerám z okna mojej kancelárie. Neďaleko vidím svoj bytový dom. Hovorím si, že mám to šťastie vybrať si: byť doma skôr alebo venovať pol hodinu premýšľaniu o „unknown unknowns“ v mojej práci. Flexibilita, ktorú si veľmi cením. (eTrend)
Rekordné pokrízové zdražovanie domov a bytov v Európskej únii zo začiatku tohto roka pokračovalo až do leta. Podľa údajov európskeho štatistického úradu Eurostat sa ceny nehnuteľností na bývanie v druhom štvrťroku v priemere za celú Európsku úniu zvýšili medziročne o štyri percentá a za eurozónu o takmer tri percentá. (eTrend)
Tri mesiace po začiatku búrania časti historického objektu bývalej nemocnice na Bezručovej ulici v bratislavskom Starom Meste sa rozbehla iniciatíva Zastavme deštrukciu Bezručky. Výzvu zverejnila organizácia DOCOMOMO zameraná na ochranu pamiatok modernej architektúry. Pripojili sa k nej aj aktivisti z občianskej iniciatívy Bratislava otvorene. (eTrend)
Jedna z najznámejších stavieb kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice začala s rozsiahlou rekonštrukciou. Kursalon z druhej polovice 19. storočia, známy aj ako Kúpeľná dvorana, sa mení na dizajnový kongresový a kúpeľný hotel. (eTrend)
Výkonnosť slovenského stavebníctva by mala vzrásť v priemere o 3,6 percenta v tomto roku a o 3,1 percenta v roku 2017. Kladný tohtoročný vývoj produkcie predpokladá 79 riaditeľov stavebných spoločností zo stovky respondentov pravidelného kvartálneho prieskumu spoločnosti CEEC Research. Tržby stavebných podnikov by pritom mali rásť ešte o čosi rýchlejšie než samotná produkcia. (eTrend)
Prípravy na výstavbu novej autobusovej stanice na Mlynských Nivách sa naplno rozbiehajú a pokračujú úpravy okolia nového administratívneho komplexu Twin City. Súčasťou prác je odstránenie dlhodobo chátrajúcej pešej lávky ponad frekventovanú ulicu medzi súčasnou budovou stanice a protiľahlou autobusovou zastávkou. (eTrend)
Developerská skupina Cresco získala právoplatné stavebné povolenie pre projekt Mlynská Bašta v centre Košíc. Na rohu Továrenskej a Štefánikovej ulice vznikne 134 bytov. Výstavba sa začne v najbližších týždňoch. (eTrend)
Slovenská dcéra nemeckého koncernu Würth stavia v Bratislave pre svoju centrálu novú budovu. Pod stavbu, kde využijú aj typický slovenský prvok, sa podpíše trojica renomovaných architektov Karol Kállay, Branislav Bolčo a Radovan Valenta. (eTrend)
Stavebná produkcia v auguste presiahla 450 miliónov eur. Podľa údajov Štatistického úradu bola druhá najvyššia v tomto roku, po júnovej produkcii. Zaznamenala však ďalší medziročný pokles, ktorý predstavoval 9,7 percenta po očistení od cenových zmien. (eTrend)
Developer Macho consulting začne na jar budúceho roka stavať nový rezidenčný projekt v Ružinove. Galvaniho dvory na trh uvedú 231 bytov. Pôvodne sa projekt volal Obytný dom Avidol, a developer ho v roku 2012 odkúpil od Tatra banky. Následne projekt prepracovali a zmenili do dnešnej podoby. (eTrend)
Už pri prvom pohľade na výrazné zlínske sídlisko „Jižní svahy“ sa náhodný návštevník pozastaví nad tým, že Baťa staval aj vysoké bytové domy. V skutočnosti však nestaval. Hoci paneláky rešpektujú pôvodný charakter mesta, stavali ich komunisti. Traduje sa, že Baťovci sa spoločného bývania báli doslova „ako kapitalista štrajku“. (eTrend)
Bratislavská mestská časť Rača bojuje proti navrhovanej výstavbe obytného komplexu Rínok Rača v areáli bývalých vinárskych závodov. Ako informuje oficiálna internetová stránka mestskej časti, ešte v apríli 2016 podala miestna samospráva voči záverečnému stanovisku ministerstva životného prostredia v súvislosti s výstavbou odvolanie. Námietky mestskej časti, ktoré sa týkali posudzovania vplyvov na životné prostredia, neboli totiž ministerstvom akceptované, preto chcela račianska samospráva na ne v odvolaní znova upozorniť. Ministerstvo životného prostredia však usúdilo, že Rača poslala odvolanie neskoro a neuznalo ho. (eTrend)
Spustnutý areál bývalej bratislavskej železničnej postupne ožíva. Luxembursko-slovenský developer Lucron Development začína výstavbu obytných domov s názvom Urban Residence. Kolaudácia prvej etapy projektu je naplánovaná na začiatok roka 2018. (eTrend)

Pravda

V treťom štvrťroku pribudlo v Bratislave 2 258 nových bytových jednotiek v 21 nových projektoch. (Pravda)
Ohlásený príchod automobilky Jaguar Land Rover sa výrazne odrazil na realitnom trhu v Nitre. Ceny vyskočili hore o 15 až 20 percent. (Pravda)
Rezidenčná časť projektu Čulenova, ktorú budú tvoriť tri veže vo výške 31 nadzemných podlaží, získala v týchto dňoch územné rozhodnutie. (Pravda)
Londýn už nie je najdrahším mestom na svete. Hlavné mesto Veľkej Británie je teraz na treťom mieste po New Yorku a Hongkongu. (Pravda)
Bratislavský hotelový komplex Carlton má od 1. augusta nového majiteľa. (Pravda)
Slovenský trh s bývaním nabral dynamiku, čo sa prejavilo na zrýchlení medziročného rastu priemernej ceny bývania o 4,8 %. (Pravda)
Majiteľom bývalého kláštora na pražskom námestí Republiky je slovenský miliardár Milan Fiľo. (Pravda)
Na Slovensku sa ceny obytných nehnuteľností medzikvartálne zvýšili rýchlejším tempom ako v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. (Pravda)
V druhom kvartáli tohto roka sa v Bratislave predalo 1 245 bytov v novostavbách, čo oproti minulému štvrťroku predstavuje nárast o 40 %. (Pravda)
Oznámenie príchodu britskej automobilky Jaguar Land Rover výrazne otriaslo realitným trhom v nitrianskom regióne. (Pravda)
Ceny bytov na konci minulého roka vzrástli v 23 krajinách Európskej únie. Slovensko pritom patrí do prvej desiatky krajín. (Pravda)
Priemerná cena nehnuteľností na bývanie na Slovensku v prvom kvartáli tohto roku vzrástla medziročne o jedno percento. (Pravda)
Tempo rastu cien obytných nehnuteľností v Maďarsku je výrazne rýchlejšie oproti susedným krajinám. (Pravda)
Predajné ceny bytov v Prahe a krajských mestách vlani medziročne vzrástli v priemere o šesť percent na 41 800 českých korún za meter štvorcový. (Pravda)
Na trhu rezidenčných nehnuteľností na Slovensku a v Bratislave je v súčasnosti rekordný dopyt po novostavbách. (Pravda)
Ceny bytov ešte stále nedosiahli svoj strop. Vysoký dopyt po novostavbách tlačí ceny nahor aj pri starších dvoj- a trojizbových bytoch. (Pravda)
Ceny obytných nehnuteľností v štvrtom kvartáli minulého roka medziročne v rámci celej EÚ stúpli o 3,8 %, na Slovensku o 4,8 %. (Pravda)
V prvom štvrťroku tohto roku bolo v Bratislave 3 370 voľných nových bytov, čo predstavuje medzikvartálny pokles o 2 %. (Pravda)
Inštitút finančnej politiky spadajúci pod ministerstvo financií zostrojil virtuálnu kalkulačku na odhad hodnoty bytu. (Pravda)
Príchod štvrtej automobilky Jaguar Land Rover neprinesie so sebou len nové pracovné miesta, ale aj drahšie bývanie. (Pravda)

iDNES.cz

“Tam, kde se potkávají lahve s lahvemi a lidé s lidmi, je svébytný mikrosvět,“ říká reklama o filmu Vratné lahve. Zdeněk Svěrák však nebyl jediný, koho osud lahví zaujal. Už v roce 1956 se tehdy šedesátiletá Tressa Prisbrey rozhodla postavit z lahví celou vesničku včetně meditačního centra. (iDNES.cz)
Jednoho dne u naší branky zazvonil starosta a oznámil, že vedle náš postaví dětské hřiště. S tím jsem nesouhlasil a vše úředně ohlásil. Marně. Hřiště stojí a my máme po klidu. Místo si oblíbila mládež, která ráda kouří, pije a užívá si i jinak, píše Miroslav v příspěvku do seriálu Sousedské války. (iDNES.cz)
Architekt Jakub Cigler je proslulý velkorysými stavbami odrážejícími ty nejaktuálnější trendy. Jeho byt však nenabízí nejnovější technologie, skleněné plochy ani designové ikony na každém kroku. Méně je prostě někdy více. Luxus znamená cítit se dobře. Návštěva byla fotografována pro časopis Moderní byt. (iDNES.cz)
Automatickou telefonní ústřednu v pražských Dejvicích čeká zanedlouho demolice. Technicistní stavba architektů Jindřicha Malátka, Jiřího Eisenreicha, Václava Aulického a Jaromíry Eismannové z let 1975-1982 vypadá jako vesmírné těleso. (iDNES.cz)
Čtyřčlenná rodina z Melbourne se vrhla na modernizaci starého domu. Díky novému zadnímu traktu vzniklo moderní bydlení s puncem historie, kterému dodává na šťavnatosti mimořádná dávka zelené ve všech odstínech. (iDNES.cz)
Koupelna v rodinném domě potřebovala po letech získat více světla a moderní podobu. Navíc chtěli dát manželé přednost sprchovému koutu před vanou. Nečekaná výhra odstartovala rychlou proměnu. (iDNES.cz)
Zlínská radnice vybrala firmu, která přestaví cenný Dům umění na původní Památník Tomáše Bati. Práce se rozjedou na začátku listopadu a nemají trvat déle než dva roky. Pak se bude město opět chlubit architektonickým skvostem. (iDNES.cz)
Frederic a Anne se přestěhovali za prací do Prahy ze Španělska. Toužili bydlet nedaleko centra, tak letos v létě koupili byt za 11 milionů korun. Radost z nového bytu však netrvala dlouho. Při převzetí našli celkem 40 závad, několik opravdu velmi závažných. (iDNES.cz)
Pořídit si byt jako investici je s ohledem na současnou výši úroků v bance a zároveň na aktuální úrokové sazby hypoték stále častější. Ve stejné situaci je i čtenář, který si koupil byt ve starším činžovním domě v Praze. (iDNES.cz)
Nejen toho, kdo zažil závodní restaurace s tácy a hliníkovými příbory, zaujme „závodní jídelna“, kterou navrhl architekt Luka Křižek. Vsadil zde na přírodní materiály. (iDNES.cz)
Americká firma z Utahu vyrobila mobilní chatku na míru dvojici vášnivých lyžařů. Podívejte se, jak vypadá interiér originálního obydlí o rozloze 22 metrů čtverečních, které se dá přestěhovat téměř kamkoliv. (iDNES.cz)
Když se majitelé pustí sami do rekonstrukce panelákového bytu, bývá to pořádná dřina. Jestliže jde o manželský pár v důchodovém věku, pak je to pořádná odvaha. První příspěvek z naší soutěže Paneláková rošáda popisuje rekonstrukci, která se protáhla na celý rok. (iDNES.cz)
Po více než dvaceti letech se Martin Polák rozhodl přestěhovat z centra města do malého domku v blízkosti Prahy. Nákup nemovitosti probíhal hladce. Komplikace však nastala ve chvíli, kdy Martin zjistil, že se změnou legislativy přichází i změna plátce daně z nabytí nemovitých věcí. (iDNES.cz)
Ať má rozmáchlé křivky, nebo je technicistní či minimalistická, svou krásou podtrhuje vinná architektura chuť nápojů. Dává najevo, že dnešní vinařství kromě tradic stojí i na moderních technologiích. (iDNES.cz)
Když se v losangeleské luxusní čtvrť Brentwood objeví dům, který se vymyká průměru, vyvolává velkou pozornost. To platí i o „měděném“ domě architekta Daryoushe Ghaffariho. (iDNES.cz)
Ve 24. ročníku soutěže Stavba roku získal tento titul projekt Archeopark Pavlov. Ocenění mu udělila odborná porota Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Autory unikátního archeologického muzea jsou architekti Radko Květ a Pavel Pijáček. (iDNES.cz)
Dechberoucí panoramatické výhledy na slavný přístav Victoria i nejvýše položený bazén a bar na této planetě. To jsou hlavní trumfy hotelu Ritz Carlton v Hongkongu. Prohlédněte si i další stavby, ve kterých se vám při pohledu z okna zatají dech. (iDNES.cz)
Pokud se v dispozicích panelových bytů někde udělala chyba, pak to bývá koupelna. Především velikost hygienického zázemí bývá naprosto nevyhovující. Požadavky na rekonstrukci těchto bytů tak začínají právě v koupelně. (iDNES.cz)
Bydlím v paneláku se sedmi patry a třemi vchody, které jsou ve správě jednoho sdružení vlastníků jednotek (SVJ). Na společných chodbách výbor vyměnil běžné kliky u oken za zamykací a předsedkyně všechny zamkla. Ve vedrech je v domě šílené horko, píše Romana v příspěvku do seriálu Sousedské války. (iDNES.cz)
Dnešní uživatel má stále vyšší požadavky na domácí spotřebiče. Zajímá ho nejen spotřeba energie, ale trvá také na jednoduché obsluze a rychlosti. Dlouhé prací či mycí cykly mu prostě nevyhovují. To je vidět i na novinkách letošního roku. (iDNES.cz)
DVD Lúčnica 1948 - 2008 / 60 rokov krásy

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.