Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 26.2.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0609USD   27.021CZK   0.84503GBP   308.59HUF   4.3107PLN   7.4275HRK . . . viac
Noviny
- Bývanie

eTrend

Situácia na trhu priemyselných a logistických hál pripomína obdobie realitného boomu spred desiatich rokov. Vlani bolo podľa údajov realitnej poradenskej spoločnosti CBRE Slovensko dokončených 11 hál s rozlohou takmer štvrť milióna štvorcových metrov. Prenájom priestorov medziročne narástol o 39 percent. (eTrend)
Veľkú križovatku na juhu Petržalky dokončili už v októbri minulého roka, no pre motoristov bola napriek tomu zatvorená. Stavbu pri rezidenčnom komplexe Slnečnice po mesiacoch prieťahov otvorili v stredu večer. (eTrend)
Ak by išlo všetko podľa pôvodných predpokladov, Popradčania mali už rok a pol nakupovať aj vo svojom druhom hypermarkete s logom Kauflandu. Nestalo sa tak. Nemecký reťazec sa nedohodol s vlastníkom susedných pozemkov a preto musí pôvodné zámery prekresľovať. (eTrend)
Americká spoločnosť Apple v apríli otvorí v kalifornskom meste Cupertino svoju novú centrálu. Sťahovanie 12-tisíc zamestnancov do novej budovy nazvanej Apple Park, ktorá je jedným z posledných plánovaných projektov spoluzakladateľa firmy Steva Jobsa, potrvá viac ako šesť mesiacov, napísal portál Financial Times. Stavba podľa odhadov stála približne päť miliárd dolárov. (eTrend)
Dostane Slovák Nobelovu cenu? pýtala sa reklamná kampaň na nový developerský projekt v bratislavskom Novom Meste pred dvomi rokmi. Projekt Nobelova vstupoval do dlho ustrnutej lokality bývalého priemyselného areálu Istrochemu. Na jednej strane pôvodné bytovky a ich obyvatelia nabrúsení na niekoľkoročný stavebný ruch, na druhej obrovské nevyužité pozemky s dobrým prístupom verejnou dopravou. Boli sme sa pozrieť, čo dostane Slovák za „Nobelovu“ cenu. (eTrend)
Obytná zóna Nobelova sa nachádza na území bývalej priemyselnej zóny s objektmi, ktoré k nej pôvodne patrili a dnes hľadajú svoje využitie. Zo severu ju ohraničuje Račianska a z juhu Vajnorská ulica, dôležité a veľmi frekventované komunikačné tepny mesta. Zároveň sa nachádza v blízkosti železničných staníc Predmestie a Vinohrady, ktorou prechádzajú hlavné koľajové trasy do a z hlavného mesta. (eTrend)
Ešte len koncom minulého roka robili posledné úpravy na najstaršom hoteli v Tatrách a dnes sa nimi zaoberajú súdy. Stavebná spoločnosť Tatra Building Invest dopláca na nesplatenú pohľadávku, keď ju dodávateľ posiela do konkurzu. (eTrend)
Rezidenčný komplex Devínsky dvor hlási oživenie. Projekt, ktorého prvú fázu kolaudovali ešte v roku 2009, spustil prípravné práce na štvrtej etape. Na okraji Devínskej Novej Vsi by mala v dvoch bytových domoch pribudnúť stovka bytov. (eTrend)
V nákupnej zóne Zvolen Retail Park na okraji mesta sa po dhšom čase chystá výstavba novej predajne. Projektantská spoločnosť Esting pripravuje projekt pre zatiaľ neuvedený obchodný reťazec. (eTrend)
Developerská spoločnosť Corwin Capital už kolauduje prvú etapu projektu Blumental. Neďaleko Račianskeho mýta pribudne vyše sto bytov, kancelárie aj obchody. Zároveň sa začala výstavba druhej fázy s ďalšími 75 bytmi a občianskou vybavenosťou. Po jej dokončení tu vznikne aj nové námestie Mateja Korvína, názov už schválila mestská časť. (eTrend)
V Dubaji pripravujú stavbu výškovej budovy, ktorá sa bude meniť pred očami ľudí vďaka otáčacím prvkom. Dynamický mrakodrap navrhol architekt talianskeho a izraelského pôvodu David Fisher, podľa ktorého sa budú jednotlivé poschodia otáčať veľmi opatrne a nebude počuť žiaden zvuk. (eTrend)
Na banskobystrický realitný trh mieri štyridsiatka nových bytov. Pred dokončením je totiž prvá fáza komplexu Švermova ulica. Projekt, ktorý predstavili ešte pred krízou, vytvorí v troch domoch celkom 95 bytových jednotiek. (eTrend)
Penzión Beskydy je ukážkou toho, ako by veci nemali fungovať. Ubytovacie zariadenie, ktoré sa nachádza len pár kilometrov od poľských hraníc, chátra takmer desaťročie. Na svedomí to má aj pôvodný majiteľ, ktorý využil eurofondy, no náhodná kontrola ho prichytila pri podvode. (eTrend)
„S tým, že naša poloha v srdci Európy je výnimočná, nechceme osloviť iba miestne, ale predovšetkým medzinárodné spoločnosti, zvlášť utečencov pred brexitom z Veľkej Británie,“ vyhlásil rakúskym médiám predseda predstavenstva spoločnosti Flughafen Wien Günther Ofner. (eTrend)
Plocha prenajatých skladov a hál v Európe za posledných desať rokov narástla o 60 percent, kým hospodársky rast za rovnaké obdobie dosiahol desať percent. Novým motorom dopytu je podľa prieskumu globálneho lídra trhu logistických nehnuteľností, spoločnosti Prologis, internetový obchod. (eTrend)
Neďaleko Medickej záhrady v Bratislave pribudnú nové možnosti bývania. Spoločnosť BL Development už požiadala úrady o povolenie na výstavbu projektu Polyfunkčná budova, Strážnická. Okrem administratívnej plochy ponúkne 13 bytových jednotiek. (eTrend)
Do súťaže Office roka sa prihlásili slovenské firmy, ktoré sa pokúšajú svojim zamestnancom vytvoriť moderné, štýlové a zároveň príjemné a motivujúce pracovné prostredie. Prvý ročník súťaže, ktorú zorganizovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE, prilákal 60 firiem, pričom do užšieho výberu porota vybrala 34 z nich. Víťazom hlavnej kategórie Office roka sa stala spoločnosť IBM Slovensko. (eTrend)
Rozširovanie a modernizácia siete predajní nemeckého reťazca Lidl na Slovensku pokračuje. Firma pripravuje výstavbu nového obchodu v Ilave. Prevádzka má nahradiť súčasnú predajňu, avšak na novom mieste. (eTrend)
Konkurencia na trhu s nábytkom a bytovými doplnkami sa zvýši. Vstup na slovenský trh plánuje značka Porta. Jej majiteľ už skúsenosti s pôsobením na Slovensku má. Prevádzkuje totiž predajne pod logom ASKO. A práve obe spomenuté značky chce umiestniť do pripravovaného centra. (eTrend)
V Pezinku začali so stavebnými prácami na projekte Zora. V centre okresného mesta pribudne 17 bytov a ďalších päť ateliérov. Developer počíta s tým, že objekt by mohol byť skolaudovaný na budúcu jar. (eTrend)

Pravda

Ceny starších bytov v Česku sa naďalej budú približovať cenám novostavieb. Dôvodom je vysoký dopyt a malá ponuka nových bytov. (Pravda)
Za päť rokov našetril približne 30-tisíc eur. No a za ten čas približne o rovnakú sumu vzrástli v jeho lokalite ceny štvorizbových bytov. (Pravda)
Priemerné ceny bytov na Slovensku v poslednom štvrťroku minulého roka opäť stúpli na 1 304 eur za meter štvorcový. (Pravda)
Ceny starších bytov v Bratislave sa v poslednom štvrťroku zvyšovali. Stúpli na 2 175 eur za meter štvorcový s DPH. (Pravda)
Investičná skupina Penta začala v Bratislave výstavbu novej obytnej a administratívnej štvrte. Prvá etapa by mala byť dokončená v roku 2019. (Pravda)
V tomto roku sa tempo rastu cien nehnuteľností na Slovensku spomalí, predpokladá ČSOB. (Pravda)
Ceny bytov v Bratislave sa koncom vlaňajška medziročne zvýšili o viac ako 10 % na 2 500 eur za meter štvorcový. (Pravda)
Ceny nehnuteľností by mali v roku 2017 naďalej rásť, ale už miernejšie. (Pravda)
Spoločnosť Penta pripravuje druhú etapu rezidenčného projektu Bory Bývanie medzi Lamačom a Devínskou Novou Vsou. (Pravda)
Investície Penty do projektu Sky Park v Bratslave predstavujú 300 miliónov eur. V troch rezidenčných vežiach bude 780 bytov. (Pravda)
Značný dopyt po bratislavských starších bytoch spôsobil, že ich ceny v treťom kvartáli tohto roka rástli rýchlejšie ako ceny novostavieb. (Pravda)
Dynamický rast cien bytov v treťom štvrťroku prispel k zrýchleniu medziročného rastu celkovej priemernej ceny bývania na 5,4 %. (Pravda)
V treťom štvrťroku pribudlo v Bratislave 2 258 nových bytových jednotiek v 21 nových projektoch. (Pravda)
Ohlásený príchod automobilky Jaguar Land Rover sa výrazne odrazil na realitnom trhu v Nitre. Ceny vyskočili hore o 15 až 20 percent. (Pravda)
Rezidenčná časť projektu Čulenova, ktorú budú tvoriť tri veže vo výške 31 nadzemných podlaží, získala v týchto dňoch územné rozhodnutie. (Pravda)
Londýn už nie je najdrahším mestom na svete. Hlavné mesto Veľkej Británie je teraz na treťom mieste po New Yorku a Hongkongu. (Pravda)
Bratislavský hotelový komplex Carlton má od 1. augusta nového majiteľa. (Pravda)
Slovenský trh s bývaním nabral dynamiku, čo sa prejavilo na zrýchlení medziročného rastu priemernej ceny bývania o 4,8 %. (Pravda)
Majiteľom bývalého kláštora na pražskom námestí Republiky je slovenský miliardár Milan Fiľo. (Pravda)
Na Slovensku sa ceny obytných nehnuteľností medzikvartálne zvýšili rýchlejším tempom ako v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. (Pravda)

iDNES.cz

Interiér holešovického bytu byl tmavý, přeplněný, zastaralý a ani po praktické stránce neodpovídal současným nárokům na bydlení. Po odborném zásahu se však proměnil v domov plný světla s dostatkem všeho potřebného včetně volného prostoru. Návštěva byla fotografována pro časopis Bydlení. (iDNES.cz)
Tříčlenná rodina odmítla hypotéku. Nechtěla se na desítky let zadlužit, ani platit vysoké nájemné. Manželé s malým synem a jedním psem opustili pronajatý byt v Minsku a usadili se ve skromném domku velkém 16 metrů čtverečních, který si sami postavili. (iDNES.cz)
Již 22. ročník ankety o titul Dům roku 2017 zná své vítěze. Odborná porota a čtenáři vybírali z domů prezentovaných v časopise Můj dům, soutěžilo se ve třech kategoriích: Individuální domy, Realizované typové domy a Katalogové domy a projekční kanceláře. (iDNES.cz)
V Dubaji připravují stavbu výškové budovy, která se bude proměňovat před očima díky otočným prvkům. Dynamický mrakodrap navrhl architekt italského a izraelského původu David Fisher, podle nějž se budou jednotlivá patra otáčet velmi opatrně a nebude slyšet žádný zvuk. (iDNES.cz)
Vila geniálního Michaela Thoneta, který proslul výrobou ohýbaného nábytku, chátrá. Dům si rodák z Boppardu nechal postavit v parku hned vedle své první moravské továrny, kterou založil v Koryčanech v roce 1856. (iDNES.cz)
Češi se nebojí experimentovat ani na poli architektury. Důkazem toho může být netradiční rodinná vila v obci Černín nedaleko Prahy. Je postavena v prudkém svahu a všechny její podlahy vlastně jen kopírují sklon samotného kopce. Jak se v takovéto domácnosti žije? Proč ji rodina prodává? (iDNES.cz)
V samém srdci Francie, městečku Saint-Maur-des-Fossés, ležícím na jihovýchodním předměstích Paříže, se proměnil hrázděný dům v nový domov pro multikulturní mladou rodinu. S důrazem na funkčnost nechali majitelé zvýraznit krásu historické stavby, ale nezamlčeli ani své východní kořeny. (iDNES.cz)
Pražské pasáže vznikaly jako nákupní prostory, které návštěvníkům poskytovaly útočiště před nepříznivým počasím a okouzlovaly je nejen pestrou nabídkou obchodů, ale také přepychovými materiály a průhledy na nebe. Magazín City Life přináší pět nejzajímavějších. (iDNES.cz)
Atypický dům, který se doslova rozpíná do tří stran, nevznikl jako rozmar. Architekti ze studia Labor13 jej navrhli přesně na míru pozemku a přání jeho majitelů. (iDNES.cz)
V České republice se prodává velké množství historických sídel v různé kvalitě. Některé jsou před rekonstrukcí, do jiných se můžete ihned nastěhovat. Většina je památkově chráněná, má stovky metrů čtverečních a někdy nabízí skutečný luxus. Podívejte se na nejzajímavější z nich. (iDNES.cz)
Sympatický manželský pár se rozhodl pro kompletní rekonstrukci panelového bytu 3+1. Dispozice, která patří k těm nejčastějším, bohužel neumožnila nějaké zásadnější změny. To však v tomto případě cílem ani nebylo. (iDNES.cz)
V obci Březiny v okrese Svitavy stojí pasivní dům s technickou budovou a obytnou plochou 310 metrů čtverečních. Postavili si jej manželé, kteří toužili po samostatném bydlení a hodně soukromí. (iDNES.cz)
Pět podlaží, pět ložnic, obytná plocha tisíc metrů čtverečních, hektarová zahrada s basketbalovým hřištěm, skvělá lokalita i výhled...Těžko budete hledat v Česku vilu, která by této konkurovala. Však si ji také majitel cení minimálně na patnáct milionů eur, tedy v přepočtu 405 milionů korun. (iDNES.cz)
Na počátku bylo golfové hřiště. A když nazrál čas a vyvstala potřeba ubytování, vyrostla poblíž roubenka. Sálá z ní pohoda a pohostinnost jako z chalup ze starých obrázků, nicméně nabízí moderní komfort se vším všudy. (iDNES.cz)
Navrhuje takřka vše, od skla a porcelánu až po designové kompostéry nebo interiéry. Jiří Pelcl patří k nejvýraznějším osobnostem současného českého designu. Přednáší na řadě univerzit po celém světě, už podruhé povede i porotu soutěže Interiér roku, kterou pořádá Institut bytového designu. (iDNES.cz)
Cenu Klubu za starou Prahu pro nejlepší novou stavbu v historickém prostředí dostala rekonstrukce a přístavba Bílé věže v Hradci Králové. Pracovalo na ní studio Chmelík&partneři. Renesanční Bílá věž je dominantou historického centra města. (iDNES.cz)
Nápad mladého Rusa postavit dům z lahví od šampaňského zněl možná trochu šíleně, ale když mladík tragicky zahynul, rozhodl se otec a jeho starší bratr dotáhnout tento nápad do konce. Sbírat lahve jim pomohla celá vesnice. (iDNES.cz)
Vesnice Neratov v Orlických horách skoro zanikla. Němce vysídlili, staří zemřeli a mladí odešli. Zbyli dva stálí obyvatelé. Pak se tam usadil farář a rodina s hromadou dětí a vrátili do vsi život. (iDNES.cz)
Filmy s nejslavnějším rudým bratrem Vinnetouem a jeho věrným přítelem Old Shatterhandem mají své kouzlo, ale od skutečné historie indiánských domovů jsou hodně vzdálené. Původní obyvatelé Ameriky rozhodně nestavěli jen týpí. Některá obydlí měli doslova z toho, co rostlo a bylo kolem nich. (iDNES.cz)
Když se Milena Vojáčková po smrti svého manžela rozhodla vyměnit velký brněnský byt za menší. Nenapadlo ji, že při hledání nového domova narazí na neférové jednání. (iDNES.cz)
DVD Lúčnica 1948 - 2008 / 60 rokov krásy

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.