Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 2.12.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0627USD   27.061CZK   0.84098GBP   313.96HUF   4.4676PLN   7.5450HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Bývanie

eTrend

Budúca podoba Cvernovky je na svete. Novú tvár širšiemu centru mesta určí architektonická spoločnosť Compass. Jej návrh vyhral spomedzi konkurencie ďalších deviatich návrhov. Porotcovia sa zhodli, že súťaž mala vysokú úroveň. (pozrite si aj víťazný návrh) (eTrend)
Rok a mesiac po získaní pozemkov blízko bratislavského prístavu predstavuje developer J&T Real Estate prvé detaily nového projektu Klingerka. Komplex bude pozostávať z dvoch budov, výškovej s 36 podlažiami a nižšej 11-podlažnej časti. Spolu tu má vzniknúť takmer 400 bytov. (eTrend)
Ostro sledovaná súťaž na budúcu podobu areálu Cvernovky v bratislavskom Ružinove pozná víťaza. Stal sa ním návrh domáceho ateliéru Compass Architekti. (pozrite si aj ostatné súťažné návrhy) (eTrend)
Spoločnosť Continental otvorila v Dubnici nad Váhom nový expedičný sklad hotových výrobkov. Výstavbu skladu za 30 miliónov eur zabezpečila spoločnosť Invest4SEE, od ktorej si Continental bude prenajímať sklad na 15 rokov. (eTrend)
Na sídlisku Dlhé Diely pokračuje výstavba menšieho projektu Slnečné údolie. K trom dokončeným rodinným domom pribudne päť bytoviek s takmer päťdesiatkou bytov. (eTrend)
Najlepšie nové nákupné centrum na svete. S takýmto ocenením odchádzala pred piatimi rokmi z medzinárodného veľtrhu retailových nehnuteľností v Cannes bratislavská Galleria Eurovea. (doplnené o nové vizualizácie) (eTrend)
Obchodný reťazec Lidl pokračuje v expanzii na Slovensku. Po roku otvoril dve nové predajne – v Novej Dubnici a Moldave nad Bodvou. Filiálky v oboch menších mestách sú prvými, ktoré predstavil v rámci svojho najmodernejšieho konceptu. (eTrend)
Brno chce stavať nielen domy s malometrážnymi bytmi pre mladých a seniorov, ale aj väčšie trojizbové byty. Ľudia by ich splácali dvadsať rokov a potom by sa im previedli do osobného vlastníctva. (eTrend)
Do hlavného mesta prichádza nová developerská skupina. Stavať takmer stovku bytov v Karlovej Vsi plánuje česká spoločnosť CTR Group. Známa je najmä pôsobením v Košiciach, kde rozbehla projekt Rezidencia pri radnici. (eTrend)
Z pôvodne dvoch desiatok Hypernov bude od januára fungovať už len päť, postupne sa majú zmeniť na nové Terno (eTrend)
Vyše polstovka nových rodinných domov a tri bytovky by mohli do štyroch rokov vyrásť v obci neďaleko Topoľčian. Obec Horné Obdokovce pripravuje výstavbu novej obytnej zóny. (eTrend)
Hlavnú stanicu v Bratislave čaká v nasledujúcich mesiacoch rekonštrukcia. Namiesto veľkej prestavby a vzniku moderného dopravného terminálu však na cestujúcich čakajú len kozmetické zmeny. Väčším zásahom totiž bránia nevysporiadané vzťahy i otázniky. V rozhovore pre TREND Reality to vysvetľuje architektka štúdia Modulor Bratislava Gabriela Fukatschová, ktorá pripravila návrh rekonštrukcie stanice. (eTrend)
Financovanie bývania: Refundáciu možno využiť do jedného roka od kúpy nehnuteľnosti (eTrend)
Inzercia | Prakticky okamžite po získaní všetkých potrebných dokumentov a povolení sa začali práce na bytovom projekte Park pod Kolibou. Investori sľubujú, že výstavba nebude trvať viac ako rok a pol. Čím chce Park pod Kolibou presvedčiť svojich potenciálnych obyvateľov? (eTrend)
Retailový park, ktorý vznikne v komerčnej zóne Pharos Park pri bratislavskom letisku, je bližšie k realizácii. Oproti pôvodným plánom čakajú nákupnú pasáž oproti Avionu zmeny. Investor chce stavať poschodovú budovu a upravovať veľkosť nákupnej plochy. (eTrend)
Jeden z najväčších rezidenčných projektov na východe Slovenska mení dispozície bytov. Komplex Rezidencia pri radnici, ktorý má kolaudovať koncom budúceho roka, uvedie nakoniec na trh viac veľkorozmerných bytov. (eTrend)
Ak by sme urobili rebríček desiatich najokázalejších slovenských projektov, Metropolis by bol veľmi vysoko. Pri ohlásení mestečka hazardu sa hovorilo o rozpočte 1,5 miliardy eur. Kasína či ďalšie atrakcie však z Bratislavy európske Las Vegas neurobia. Nový majiteľ už s pôvodným projektom nepočíta a pripravuje nové využite pozemkov. (eTrend)
Projekt novej bratislavskej autobusovej stanice s budúcim najväčším slovenským nákupným centrom a najvyššou administratívnou budovou urobil ďalší krok k realizácii. Developer HB Reavis získal pre Stanicu Nivy právoplatné územné rozhodnutie. (eTrend)
V Nízkych Tatrách pribudnú v novom roku ďalšie ubytovacie kapacity. V lyžiarskom stredisku Jasná aktuálne finišujú s dokončením štvorhviezdičkového Hotela Pošta. Nové zariadenie, ktoré bude spadať pod holding Tatry Mountain Resorts (TMR), chce lákať na luxus a väčšie súkromie. (eTrend)
Na začiatku bol nápad, aby aj obyvatelia mesta mohli navrhnúť konkrétne zmeny k lepšiemu. Ani nie rok od jeho zavedenia sú na stole projekty, ktoré chce mesto zrealizovať. Hovoríme o Mestských zásahoch v Trnave. Krajské mesto sa rozhodlo cestou verejnej diskusie požiadať o pomoc a dnes pripravuje revitalizáciu lokality Zelený kríčok. (eTrend)

Pravda

Značný dopyt po bratislavských starších bytoch spôsobil, že ich ceny v treťom kvartáli tohto roka rástli rýchlejšie ako ceny novostavieb. (Pravda)
Dynamický rast cien bytov v treťom štvrťroku prispel k zrýchleniu medziročného rastu celkovej priemernej ceny bývania na 5,4 %. (Pravda)
V treťom štvrťroku pribudlo v Bratislave 2 258 nových bytových jednotiek v 21 nových projektoch. (Pravda)
Ohlásený príchod automobilky Jaguar Land Rover sa výrazne odrazil na realitnom trhu v Nitre. Ceny vyskočili hore o 15 až 20 percent. (Pravda)
Rezidenčná časť projektu Čulenova, ktorú budú tvoriť tri veže vo výške 31 nadzemných podlaží, získala v týchto dňoch územné rozhodnutie. (Pravda)
Londýn už nie je najdrahším mestom na svete. Hlavné mesto Veľkej Británie je teraz na treťom mieste po New Yorku a Hongkongu. (Pravda)
Bratislavský hotelový komplex Carlton má od 1. augusta nového majiteľa. (Pravda)
Slovenský trh s bývaním nabral dynamiku, čo sa prejavilo na zrýchlení medziročného rastu priemernej ceny bývania o 4,8 %. (Pravda)
Majiteľom bývalého kláštora na pražskom námestí Republiky je slovenský miliardár Milan Fiľo. (Pravda)
Na Slovensku sa ceny obytných nehnuteľností medzikvartálne zvýšili rýchlejším tempom ako v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. (Pravda)
V druhom kvartáli tohto roka sa v Bratislave predalo 1 245 bytov v novostavbách, čo oproti minulému štvrťroku predstavuje nárast o 40 %. (Pravda)
Oznámenie príchodu britskej automobilky Jaguar Land Rover výrazne otriaslo realitným trhom v nitrianskom regióne. (Pravda)
Ceny bytov na konci minulého roka vzrástli v 23 krajinách Európskej únie. Slovensko pritom patrí do prvej desiatky krajín. (Pravda)
Priemerná cena nehnuteľností na bývanie na Slovensku v prvom kvartáli tohto roku vzrástla medziročne o jedno percento. (Pravda)
Tempo rastu cien obytných nehnuteľností v Maďarsku je výrazne rýchlejšie oproti susedným krajinám. (Pravda)
Predajné ceny bytov v Prahe a krajských mestách vlani medziročne vzrástli v priemere o šesť percent na 41 800 českých korún za meter štvorcový. (Pravda)
Na trhu rezidenčných nehnuteľností na Slovensku a v Bratislave je v súčasnosti rekordný dopyt po novostavbách. (Pravda)
Ceny bytov ešte stále nedosiahli svoj strop. Vysoký dopyt po novostavbách tlačí ceny nahor aj pri starších dvoj- a trojizbových bytoch. (Pravda)
Ceny obytných nehnuteľností v štvrtom kvartáli minulého roka medziročne v rámci celej EÚ stúpli o 3,8 %, na Slovensku o 4,8 %. (Pravda)
V prvom štvrťroku tohto roku bolo v Bratislave 3 370 voľných nových bytov, čo predstavuje medzikvartálny pokles o 2 %. (Pravda)

iDNES.cz

Pro někoho je u domu důležitější styl než počet ložnic, koupelen či bydlení v exkluzivní čtvrti. Často jde o kombinaci bydlení a ateliéru, kde majitel rád tvoří. To nabízí atraktivní Wave House za téměř šest a půl milion dolarů v losangeleských Benátkách. (iDNES.cz)
Rozhodně se nenechte uchlácholit slovy realitního makléře, že není problém, když se na vaši budoucí chatu chodí přes sousedovu zahradu. Možná se tak chodilo vždy a není to zdánlivě velký problém. Ale časem vám takzvané služebnosti mohou pořádně otrávit život. (iDNES.cz)
Jihokorejští architekti ve spolupráci s americkým týmem vytvořili koncept obyčejného modulového domku, který poskytuje veškerý komfort pro krátkodobé i stálé bydlení. V domečku pro jednoho až dva obyvatele, který byl vytvořen pro zimní olympiádu, nechybí nic důležitého. (iDNES.cz)
Dovolená je prý zkouškou partnerského vztahu, Vánoce zase kulinářské zdatnosti. Ale také nervů, hlavně pro toho, kdo si pozval na návštěvu příbuzné či dokonce tchyni a chce nabídnout to nejlepší jídlo. Bez kvalitní trouby to nepůjde. (iDNES.cz)
Je možné získat větší byt a zároveň se nestěhovat, ale stále zůstat doma? Majitelce panelákového 2+kk se to povedlo. Po rekonstrukci si navíc užívá modernější a barevnější bydlení. Ten první důležitý krok, který udělala, bylo vybrat si šikovnou architektku. (iDNES.cz)
V Tanzanii v rezervaci Ngorongoro vyrostlo v korunách stromů osm prostorných kupolí. Jedna africká noc v divoké přírodě vyjde v přepočtu na 22 tisíc korun. (iDNES.cz)
Zbavit se kupy špinavých ručníků je nic proti tomu, jak zlikvidovat hromadu propocených, zablácených či mokrých hromad sportovního oblečení po cyklistické či lyžařské túře. Své o tom ví i česká reprezentantka, biatlonistka Veronika Vítková. (iDNES.cz)
Architektka Dagmar Štěpánová ze studia Formafatal se k proměně bytu v novostavbě na pražských Hřebenkách dostala naštěstí včas. Zrušila dodávku veškerého standardního vybavení a pro majitele navrhla 44 atypů, které doplnila ikonickými kousky z 50. let. Vznikl tak skvělý industriální byt. (iDNES.cz)
Když se žena rozhodne něco změnit, můžete si být jisti, že to dokáže. Zejména pokud má tolik nápadů a dostatek energie jako čtenářka Zuzana. Proměnu bytu, kterou si sama navrhla, přihlásila do naší soutěže Paneláková rošáda. (iDNES.cz)
Je potřeba vymalovat, obložit koupelnu, předělat podlahy. Pokud jste majitelem nemovitosti, víte, že úpravy nikdy nekončí a peníze byste potřebovali tisknout. Jak najít dobrého řemeslníka a co všechno je s ním potřeba dohodnout? (iDNES.cz)
Byt 3+1 je pro mladý bezdětný pár dobrým začátkem. Dvojice se však nechce dopustit nějaké zbytečné chyby při rekonstrukci. S řešením by jí proto měli pomoci architekti z naší poradny. (iDNES.cz)
Něco málo přes rok žiji v Austrálii, v Melbourne, kde jsem na dvouletém studijním pobytu. Bydlení jsem sehnala velmi snadno a časem jsem si našla i přítele, který je ze Slovenska, píše Jana do seriálu Češi v zahraničí. (iDNES.cz)
Vzpomínky na dětství, především pohupování na vlnách Jadranu, se staly inspirací pro houpací křeslo Wave. Houpat se však můžete také na „pérovce“, kancelářské celodřevěné židli Mojo. Autorem obou projektů je mladý designér Michal Riabič. (iDNES.cz)
Ani ne za hodinku si můžete za pomoci šroubováku postavit jednoduchý provizorní příbytek. Úkryt první pomoci navrhlo londýnské studio Duffy London. (iDNES.cz)
Vzorové byty bývají nudné. Jsou navrhovány pro každého, tedy pro nikoho. Naproti tomu byt plný kol a mužského „harampádí“ včetně staré pracovní židle s popraskaným sedákem jasně vypovídá, kdo tu bydlí. Tedy přesněji: kdo by tady mohl bydlet. (iDNES.cz)
Někdejší pražská Mekka těžkého průmyslu se mění ve vzdušnou obytnou zónu. Vysočany si uchovávají industriálního genia loci, ale zároveň díky chytře prováděné revitalizaci kolem říčky Rokytky navazují na éru před průmyslovou revolucí. A stává se z nich dobrá adresa. (iDNES.cz)
Jakmile se designér nebo designérka stanou rodičem, téměř vždy se to odrazí i v jejich tvorbě. Začnou navrhovat pro děti. Častým důvodem totiž bývá skutečnost, že pro svého potomka marně hledají na trhu konkrétní výrobek. Profitují z toho tak i ostatní děti. (iDNES.cz)
V berlínské čtvrti Prenzlauer Berg se proměnil starý dům po mlynáři v moderní městskou vilu se zeleným dvorkem. O proměnu stavby z 19. století se postaralo hamburské architektonické studio Asdfg Architekten. (iDNES.cz)
Stavba skrytá v australském deštném pralese vypadá jako vesmírná loď z kultovního seriálu Star Wars. Jde ale o rodinný dům Alkira postavený v roce 2009 nad uměle vytvořeným jezírkem. Majitel rezidenci nyní prodává za v přepočtu 381 milionů korun. (iDNES.cz)
Když se klient a architekt shodnou na podobě domu a navíc je oba osloví vybraný pozemek, máte jistotu, že výsledná stavba i zahrada v sobě spojí to nejlepší. Dům nedaleko Prahy je toho nejlepším důkazem. (iDNES.cz)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.