Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 3.5.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1493USD   27.048CZK   0.78248GBP   310.84HUF   4.3833PLN   7.5130HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Bývanie

eTrend

Developerská skupina HB Reavis opäť nakupovala v Londýne. Po tom, čo na tento západoeurópsky trh rozšírila svoje pôsobenie a získala dva nové objekty, ktoré sú dnes už vo výstavbe, ohlasuje tretí. Pôjde o menšiu administratívnu budovu, ktorá ani nebude úplne novou výstavbou. (eTrend)
Od minulého novembra neodovzdali developeri nájomníkom v Bratislave žiadnu novú kancelársku budovu. Neobsadenosť administratívnych budov tak opäť klesla z takmer deviatich na 7,91 percenta z celkovej plochy vyše 1,54 milióna štvorcových metrov, uvádza združenie štyroch realitných poradenských firiem Bratislava Research Forum (BRF). (eTrend)
Pripravovaný obytno-administratívny projekt Trnky Ružinov pri Martinskom cintoríne už spustil predaj. Na Trnavskej ceste medzi Ostredkami a Trnávkou prinesie 44 bytov, obchodné, kancelárske priestory a 89 parkovacích miest. (eTrend)
Inzercia | Rodinný dom ešte sám osebe nemusí byť splneným snom o bývaní. Tým sa stáva až vtedy, keď je postavený na tom správnom pozemku, v tej správnej lokalite... (eTrend)
Na rozdiel od svojich rodičov, ktorí celý život prežili v nájme, žije Nemec Sebastian vo vlastnom byte v Berlíne. V hlavnom meste dokonca zvažuje nákup ďalšej nehnuteľnosti ako investíciu, ktorá by mu jedného dňa vylepšila dôchodok, napísala agentúra Reuters. Nemecko bolo dlhý čas považované za národ nájomníkov a opatrných sporiteľov, v súčasnosti si však čoraz viac Nemcov obstaráva nehnuteľnosti. Kupci realít si tak nielen zaisťujú vlastné bývanie, ale často taktiež hľadajú investičné výnosy, ktoré im úspory uložené v bankách nemôžu priniesť. (eTrend)
Na východnom okraji hlavného mesta môže vyrásť ďalšia štvrť. Nové Vajnory, čo je dlhé roky známy a pozastavený projekt výstavby rozsiahlej obytnej zóny, totiž zmenil majiteľa. Novými vlastníkmi sú českí investori združení v čerstvo vzniknutej firme Nordic Investors. Podľa nových majiteľov je však zatiaľ predčasné konkrétne hovoriť o ďalších plánoch. (eTrend)
Slovensko ako obľúbená destinácia automobiliek sa opäť potvrdzuje. Po dlhých úvahách a ich následnom dementovaní o príchode výrobného závodu nemeckého BMW prichádza do Senca nový projekt automobilky z Mníchova. Nepôjde o výrobu, ale sklad náhradných dielov. (eTrend)
Developerská spoločnosť Immofinanz sa po odchode najväčších nájomcov vlani pustila do modernizácie administratívnych veží pri jej nákupnom Polus City Centre. Práce prebiehali počas prevádzky, hoci budovy neboli ani zďaleka plne obsadené. Po dokončení sa však Immofinanzu opäť darí priestory prenajímať. (eTrend)
V hlavnom meste pribudla nová zrekonštruovaná kancelárska budova. Reico investiční společnost České spořitelny spolu s poradenskou firmou stojí za jej kompletnou premenou a dnes budovu opäť ponúka na trhu. Pod novým názvom Office Box patrí už osem rokov do portfólia ČS Nemovitostního fondu. (eTrend)
V lokalite pod bratislavským Slavínom považovanej za lukratívnu vyrastá rezidenčná novostavba. Developerská spoločnosť ITB ju podľa ulice nazvala Sokolská, na začiatku výstavby sa blysla nápaditou reklamnou kampaňou hovoriacou o slepých uličkách. V kopcovitom teréne prináša 35 prevažne veľkometrážnych bytov, z ktorých väčšia časť už má svojho majiteľa. Stavba dnes ale mešká a práce nejaký čas stáli. (eTrend)
Lokalita Vtáčnik pod bratislavskou Kolibou na Tupého ulici zažíva v posledných mesiacoch rozvoj viacerých rezidenčných projektov. Obytný súbor nazvaný Eleven prinesie v kopci jedenásť veľkých rodinných domov, kde cena jedného presahuje pol milióna eur. Stojí za ním popradská spoločnosť Mivo Real. (eTrend)
Developerská spoločnosť Central Group predstavila nový návrh výškových bytových domov na pražskom Pankráci vedľa sídla Českej televízie. Autorom projektu je architekt Josef Pleskot. Návrh jeho ateliéru zvíťazil v architektonickej súťaži, v ktorej Central Group oslovil desať českých ateliérov. (eTrend)
Keď sa vlani začal stavať nový obytný komplex s tristo bytmi medzi panelákmi na Nobelovej ulici a bývalým fubalovým štadiónom, mal za sebou developer roky protestov obyvateľov susedstva a námietok mestskej časti k dopravnému napojeniu, parkovaniu a malému odstupu od starších bytoviek. Bratislavská mestská časť Nové Mesto chce dať výstavbe v bývalom priemyselnom území s obrovským potenciálom jasné pravidlá. Začala obstarávať územný plán zóny Nobelova. (eTrend)
Inzercia | K 21 administratívnym budovám (podľa údajov Bratislava research forum) so zeleným certifikátom pribudli v Bratislave ďalšie dve – Aupark Tower a BBC5. Oba prémiové administratívne komplexy realitného fondu Heitman získali medzinárodne uznávaný certifikát BREEAM s hodnotením Veľmi dobrý. Budovy sa tak stali súčasťou prestížnej skupiny najuznávanejších zelených budov v Európe. (eTrend)
Aj investičná skupina Penta rozbieha svoje aktivity v poľskej metropole Varšave. Oznámila vybudovanie jedenásťpodlažnej administratívy v biznis lokalite Mokotow na rohu ulíc Domaniewska a Postepu, kde je množstvo ďalšej konkurencie. (eTrend)
Na pozemku, ktorý pred niekoľkými rokmi predala ilavská nemocnica súkromnému investorovi, sa chystá výstavba Obchodnej zóny Idea. Na ploche takmer 1,8 hektára majú vyrásť obchody, gastro zariadenia, čerpacia stanica, kancelárie aj ambulancie. (eTrend)
Priamo vedľa rozostavaného obytného komplexu Nobelova sa chystajú nové byty. Staršiu pôvodne kancelársku budovu plánuje developerská spoločnosť VI Group prestavať na rezidenčný projekt nazvaný Kubik. Predaj bytov spustili len v týchto dňoch. (eTrend)
Ohlásený príchod automobilky Jaguar Land Rover do Nitry výrazne rozhýbal realitný trh v krajskom meste. Za posledný rok vzrástli ceny bytov v priemere o 20 percent, uvádza portál Topreality.sk. Najviac podľa jeho štatistík za prvý štvrťrok zdraželi garsónky, až o 58 percent. Zdraženie však nekopíruje dopyt, sú za ním skôr špekulatívne nákupy. (eTrend)
Na okraji bratislavskej mestskej časti Dúbravka vyrastá tretia fáza rezidenčného projektu Tammi. Developerská skupina YIT s fínskymi koreňmi tu v niekoľkých bytovkách plánuje postaviť celkovo 500 bytov, v týchto dňoch začína s predajom ďalších jednotiek. (eTrend)
Bratislava dostala od štátu 15 miliónov eur na nahodenie mejkapu aspoň na niektoré jazvy na tvári hlavného mesta, ktoré v druhom polroku privíta stovky európskych štátnikov, úradníkov či novinárov. A tak sa pred prevzatím predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie opravujú cesty, chodníky, sadia stromy, osádzajú lavičky, opravujú budovy, odstraňujú graffiti. Najväčšie jazvy mesta v podobe schátraných brownfieldov priamo v širšom centre však nezmiznú. (eTrend)

Pravda

Tempo rastu cien obytných nehnuteľností v Maďarsku je výrazne rýchlejšie oproti susedným krajinám. (Pravda)
Predajné ceny bytov v Prahe a krajských mestách vlani medziročne vzrástli v priemere o šesť percent na 41 800 českých korún za meter štvorcový. (Pravda)
Na trhu rezidenčných nehnuteľností na Slovensku a v Bratislave je v súčasnosti rekordný dopyt po novostavbách. (Pravda)
Ceny bytov ešte stále nedosiahli svoj strop. Vysoký dopyt po novostavbách tlačí ceny nahor aj pri starších dvoj- a trojizbových bytoch. (Pravda)
Ceny obytných nehnuteľností v štvrtom kvartáli minulého roka medziročne v rámci celej EÚ stúpli o 3,8 %, na Slovensku o 4,8 %. (Pravda)
V prvom štvrťroku tohto roku bolo v Bratislave 3 370 voľných nových bytov, čo predstavuje medzikvartálny pokles o 2 %. (Pravda)
Inštitút finančnej politiky spadajúci pod ministerstvo financií zostrojil virtuálnu kalkulačku na odhad hodnoty bytu. (Pravda)
Príchod štvrtej automobilky Jaguar Land Rover neprinesie so sebou len nové pracovné miesta, ale aj drahšie bývanie. (Pravda)
Dopyt po obytných jednotkách na Slovensku by mal rásť. Tvrdí to v správe o Slovensku Európska komisia. (Pravda)
Ceny bytov a obytných domov na Slovensku pokračovali v poslednom štvrťroku vlaňajška v raste a dosiahli takmer trojročné maximum. (Pravda)
Ceny bytov za posledný rok zdraželi v hlavnom meste Slovenska už o 15 percent. Zdraženie cítiť aj v iných mestách, aj keď je miernejšie - okolo 5 až 10 percent. (Pravda)
Developeri plánujú na Slovensku vystavať alebo rozšíriť obchodné centrá do konca budúceho roku v celkovej výmere 89 tis. metrov štvorcových. (Pravda)
Ceny bytov a obytných domov dosiahli na Slovensku v treťom štvrťroku viac ako dvojročné maximum. Vyplýva to z údajov NBS. (Pravda)
Ceny nehnuteľností stúpajú nielen v Bratislave, ale aj inde. V porovnaní so začiatkom roka najvýraznejšie rástli ceny trojizbových bytov. (Pravda)
Ešte sú len vo výstavbe, a už poznajú svojich budúcich obyvateľov. Predaju neskolaudovaných bytov sa darí, hoci ľudia majú neraz pocit, že kupujú mačku vo vreci. (Pravda)
Ľudí, ktorí rozmýšľajú nad vlastným bývaním, nepotešia vyššie ceny bytov. Slovákov však pri lacných hypotékach vyššia investícia neodrádza. (Pravda)
Na Slovensku bolo do minulého roku zateplených spolu takmer 825 tisíc bytov. (Pravda)
Ceny nových bytov v Česku podľa developerov v budúcom roku vzrastú priemerne o 6,6 %, v roku 2017 zdražejú o ďalších 4,9 %. (Pravda)
V Bratislave pribudne nové obchodné centrum M2 zamerané na predaj nábytku. Nachádzať sa bude v Shopping Palace Zlaté Piesky. (Pravda)
Pretrvávajúci záujem ľudí o nové byty v Prahe pomáha aj developerom, o ktorých byty predtým nebol príliš veľký záujem. (Pravda)

iDNES.cz

Prvorepubliková vila na kopci, který je součástí národní přírodní památky, se dočkala znovuzrození. Investora s architektem totiž pojilo přátelství, ale i odhodlání vrátit opuštěné stavbě původní noblesu. (iDNES.cz)
Nejúspěšnější architektka světa Zaha Hadid byla vizionářka, která za své organické stavby získala jako první žena prestižní Pritzkerovu cenu. Britská architektka iráckého původu zemřela ve věku 65 let a zanechala zde úžasná díla. Podívejte se na ně. (iDNES.cz)
Řešit pouze motor nebo design auta už nestačí, zákazníci jsou stále náročnější. A tak italská automobilka vyzvala v Projektu XChange studenty, aby našli ideální řešení pro přebalování miminek v novém Fiatu 500X. (iDNES.cz)
Dům ve Vraném nad Vltavou si tříčlenná rodina postavila na parcele koupené už v minulosti. Nový domov dokončila v roce 2015. O rok později dům zvítězil v soutěži Pasivní dům roku. "Sedí nám ve všech ohledech a skvěle se v něm bydlí," říká majitel. (iDNES.cz)
Češi a Slováci mají hodně společného. Také na Slovensku začíná řada mladých párů v menších panelových bytech. To je i případ Soni, která si s partnerem pořídila byt 3+1. (iDNES.cz)
Dům pro Markétku u Žebráku od libereckého studia Mjölk architekti už pár měsíců stojí. Vnitřní velkorysý prostor návštěvy těžko chápou. Nerozumí, proč místo devět metrů vysokého obýváku, nejsou raději další pokoje a proč je v domě tolik schodů. (iDNES.cz)
Dvoupodlažní rodinná vila z 30. let minulého století už pomalu přestávala majitelům stačit. Přízemí prarodičům vyhovovalo, ale mladá rodina se s dalším potomkem začala poohlížet po dosud nevyužívaném podkroví. (iDNES.cz)
Zajímavé plnohodnotné přístřeší pro lidi bez domova vymysleli v Honolulu na Havaji. Bílá kupole společnosti Pacific Domes ze sklolaminátu dokáže udržet vnitřní prostor o 10 až 15 stupňů chladnější, než je venkovní teplota. (iDNES.cz)
Evžen s přítelkyní Zuzanou koupili před čtyřmi roky domek v dezolátním stavu v dělnické kolonii z 30. let minulého století. Nechtějí se zadlužit, a tak jim rekonstrukce a zařizování jde pomalu. Teprve když něco našetří, investují. (iDNES.cz)
Nastěhovali jsme se do malého domu se čtyřmi byty. Krásná zahrada, ještě hezčí byt, prostě idylka. Časem jsme si pořídili psa, kterého nám majitel povolil. Pes je poslušný, neštěká a nekňučí. Avšak jeden nevrlý soused s ním má problém, píše Lukáš v dalším příspěvku do seriálu Sousedské války. (iDNES.cz)
Byty v panelových domech jsou pro rekonstrukci vlastně ideální. Lze v nich většinou měnit dispozici, takže si je může každý uživatel upravit „na míru“. A většinou existuje víc možností, jak vše vyřešit. To platí zejména u bytů 3+1. (iDNES.cz)
John Sinclair a Deborah Harveyová si koupili stodolu v anglickém hrabství Kent. Stavení z 18. století jim na bydlení předělali architekti David Liddicoat a Sophie Goldhillová. Přestavbu památkově chráněné budovy dokončili v roce 2015 a hned za ni získali cenu Královského institutu britských architektů. (iDNES.cz)
V České republice se prodává velké množství chalup v různé kvalitě. Některé jsou před rekonstrukcí, do jiných se můžete ihned nastěhovat a užívat si rozlehlé zahrady s rybníkem. Podívejte se na nejzajímavější chalupy na prodej. (iDNES.cz)
Byt laděný do teplé žluté, béžové a olivově zelené si mladí, pracovně velmi vytížení manželé zatím příliš neužijí. Ale večer po práci nebo při návratu z cest se rozhodně mají kam těšit. Návštěva byla fotografována pro časopis Pěkné bydlení. (iDNES.cz)
Komunita s názvem Steward Woodland z britského Devonu čelí opětovným útokům ze strany úřadů. Skupina dvanácti dospělých a devíti dětí a dospívajících bydlí v lesích již šestnáct let. Místní úřad jim ale další dočasné stavební povolení nechce povolit. Musí se vystěhovat a domy zbourat. (iDNES.cz)
Tento způsob léta se nám může zdát poněkud nešťastným, jak říká klasik. Jenže zatímco Rudolf Hrušínský si užíval v řece i za deště, majitelé bazénů i teras by určitě dali přednost slunci a teplu. Užít si léto na zahradě bez ohledu na rozmary počasí znamená jediné: pořídit si vhodné zastřešení. (iDNES.cz)
Může jediný veletrh nábytku změnit trendy v bydlení? Ne, ale ovlivnit ano. Zejména pokud jde už o 55. ročník veletrhu Salone del Mobile v Miláně. Na jeho novinky totiž reagují nejen architekti či designová studia, ale i levné řetězce s nábytkem. (iDNES.cz)
Do Prahy přichází již podruhé festival architektury Otevřené domy (Open House). Padesát jedna pražských staveb se zdarma zpřístupní veřejnosti o víkendu 14. a 15. května. Akce vznikla z nadšení lidí, kterým se zalíbila myšlenka umožnit občanům navštívit běžně nedostupná místa. (iDNES.cz)
V Beverly Hills a okolí není střídání majitelů sídel za desítky milionů ničím výjimečným. Jedinou výjimku představuje dobře utajený Greystone Mansion. Neprodejný palác, který je od roku 1971 registrovaný v národní databázi historických míst, má doslova opulentní a fascinující tragickou historii. (iDNES.cz)
„Již po studiích nám bylo jasné, že bydlení v Praze je pro nás dočasnou záležitostí. Neustále jsme vyhledávali přírodu a jezdili na venkov za našimi rodinami. Bylo zřejmé, že koupit velký byt, odkud budeme neustále utíkat, je nesmysl,“ přiznává majitelka dřevostavby u Berouna. (iDNES.cz)
DVD Lúčnica 1948 - 2008 / 60 rokov krásy

Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.