Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 28.9.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1262USD   27.021CZK   0.87090GBP   306.52HUF   4.3045PLN   7.5030HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Bývanie

eTrend

Prvá fáza projektu Smíchov City na mieste bývalej nákladnej železničnej stanice v Prahe na Smíchove by sa mohla začať stavať začiatkom roku 2018. Na ploche 25-tisíc štvorcových metrov by malo vyrásť 400 bytov a kancelárska budova s veľkosťou 10 500 m2, informoval Leoš Anderle, výkonný riaditeľ developerskej firmy Sekyra Group, ktorá pozemky vlastní. (eTrend)
Nitra by rada predala pamiatkovo chránené budovy, o ktoré však nikto nemá záujem. Trojica objektov na predaj je súčasťou komplexu siedmich bytových domov. Zo získaných financií potom samospráva chcela zrekonštruovať ostatné budovy na Misionárskej ulici. (eTrend)
Súčasný boom realitného biznisu v hlavnom meste sa dotýka nielen rezidenčného segmentu, ale aj kancelárskych budov. CBRE Slovensko očakáva, že zóna s najväčšou plochou kancelárskych priestorov v centrálnej časti Bratislavy sa v blízkej budúcnosti zdvojnásobí a zmení sa aj panoráma tohto územia. (eTrend)
Podľa štatistík Ministerstva vnútra SR je počet vlámaní do bytov a domov podobný ako vlani, keď polícia zaznamenala 1203 vlámaní do bytov a 721 do chát. (eTrend)
Nemecký predajca nábytku Asko sa na Slovensku rozširuje. Okrem siedmej predajne pripravuje aj výstavbu logistického centra pre tunajší trh. Nová hala vyrastie na budúci rok v priemyselnej zóne na okraji Trenčína. (eTrend)
Mesto Nitra plánuje výstavbu nových bytov na sídlisku Diely. Ďalšie byty by mali vzniknúť úpravou ubytovne na Hlbokej ulici na bytový dom. Príspevok na tieto investície chce mesto žiadať zo Štátneho fondu rozvoja bývania. (eTrend)
Kablo, Gumon, Mlyn, Bratislavské automobilové závody a mnohé ďalšie spája fakt, že už nestoja. Ide o bývalé priemyselné areály v lukratívnych častiach hlavného mesta, ktoré po doslúžení asanovali. (eTrend)
Namiesto každodenného prúdu áut lehátka, stolíky a zmrzlina. Uzavretie Nádražnej ulice pred hlavnou stanicou v Brne pre automobilovú dopravu ukázalo potenciál extrémne frekventovaného priestoru. Jednodňová premena dopravného uzla je prvým realizovaným mestským zásahom a spolupracoval na nej aj magistrát. (eTrend)
Petržalská obytná zóna Slnečnice sa naďalej rozrastá. Developerská skupina Cresco dala do ponuky ďalších 360 bytov v rámci bytovky označenej A3 v zóne Mesto. Kupujúci tak majú na výber z ďalších stoviek jednotiek priamo pozdĺž Panónskej ulice na okraji mestskej časti. (eTrend)
Logistický boom a záujem o industriálne nehnuteľnosti na slovenskom trhu sa týka najmä západného Slovenska, kde je najväčšou priemyselnou zónou areál medzi Sencom a Pezinkom. Neďaleko diaľnice D1 vyrastá niekoľko hál a skladov, medzi inými je tu aktívna developerská spoločnosť Goodman. (eTrend)
V parlamente sa odohráva zrejme posledný pokus zastaviť kritizovaný zákon o miestnom poplatku za rozvoj, ktorý majú od novembra platiť stavebníci obciam. Poplatok pôvodne roky presadzovali developeri a ľudia z realitného biznisu. Chceli ním vniesť pravidlá do investícií do ciest, chodníkov, parkovísk, ihrísk, zelene či škôl, ktorými mestá a obce podmieňujú vydávanie stavebných povolení. Avšak znenie, ktoré predložili poslanci Smeru a zároveň primátori Richard Raši a Igor Choma a parlament ho schválil, odborníci kritizujú. (eTrend)
Proti výstavbe náhradných nájomných bytov pre ľudí z bytov s regulovaným nájomným sa postavili mestskí poslanci. Na mestskom zastupiteľstve nepodporili výstavbu na Astronomickej a Čmelíkovej. Týmto plánom predchádzala dlhá diskusia a spory medzi primátorom hlavného mesta a starostom mestskej časti. (eTrend)
Inzercia | Pod Kolibou vyrastá nový rezidenčný projekt, ktorý chce spojiť prírodu s mestom. Okrem rozsiahleho parku s rozlohou 35 árov rozdeleného na športovú a relaxačnú zónu, mnohých ekologických riešení a veľkorysých priestorov chce zaujať nádhernými výhľadmi a bytmi orientovanými na správne svetové strany. (eTrend)
Pražský Inštitút plánovania a rozvoja (IPR) opustili architekti a odborníci, ktorí pripravovali nový územný plán mesta, píše portál českej tlačovej agentúry ČTK. Reagovali tak na včerajšie odvolanie riaditeľa inštitútu Petra Hlaváčka. Metropolitný plán, ako sa dokument oficiálne volá, tak nemá kto dokončiť. (eTrend)
V Tancujúcom dome, najznámejšej porevolučnej stavbe v Prahe, bol otvorený štvorhviezdičkový hotel. Hosťom ponúka okrem luxusného ubytovania možnosť pohybovať sa vnútri stavby, ktorú väčšina turistov obdivuje iba zvonka. Z väčšiny izieb vidno Pražský hrad. Izby sú na dvoch poschodiach domu. (eTrend)
Pripravovaný kancelársky projekt Triangel blízko dvoch veží Panorama City a novostavby národného divadla sa mení na polyfunkčný. Podľa čerstvo zverejnených dokumentov na posúdenie vplyvov na životné prostredie prinesie nielen administratívne priestory, ale aj byty. (eTrend)
V tomto roku má byť v Česku dokončených o polovicu menej nákupných parkov ako vlani. Developeri ich otvoria šesť s nákupnou plochou 18-tisíc štvorcových metrov. Dôvodom poklesu je najmä zložité získavanie potrebných povolení a ubúdajúce vhodné lokality. (eTrend)
Developerskej spoločnosti patriacej pod ICT Istroconti sa po takmer desaťročí podarilo rozhýbať pozastavený nitriansky projekt predtým známy ako City Park. Pred rokmi postavila kostru polyfunkčného komplexu na brehu rieky Nitry, ktorý teraz plánuje dokončiť. (eTrend)
Stavebná výroba eurozóny podľa sezónne upravených údajov v júli medzimesačne posilnila o 1,8 percenta a v rámci celej Európskej únie sa zväčšila o 1,1 percenta, informoval štatistický úrad Európskej únie Eurostat. (eTrend)
Kancelária na každom rohu v centre mesta, ale aj v odľahlých lokalitách. Desiatky tisíc nových pracovných miest a otázna možnosť ich naplniť. Bratislavu čaká v najbližších rokoch kancelársky boom, ktorý súčasné kapacity takmer zdvojnásobí. Ak by sa realizovali všetky existujúce a známe plány na výstavbu nových administratívnych budov. Mnohé sa už stavajú. (eTrend)

Pravda

Ohlásený príchod automobilky Jaguar Land Rover sa výrazne odrazil na realitnom trhu v Nitre. Ceny vyskočili hore o 15 až 20 percent. (Pravda)
Rezidenčná časť projektu Čulenova, ktorú budú tvoriť tri veže vo výške 31 nadzemných podlaží, získala v týchto dňoch územné rozhodnutie. (Pravda)
Londýn už nie je najdrahším mestom na svete. Hlavné mesto Veľkej Británie je teraz na treťom mieste po New Yorku a Hongkongu. (Pravda)
Bratislavský hotelový komplex Carlton má od 1. augusta nového majiteľa. (Pravda)
Slovenský trh s bývaním nabral dynamiku, čo sa prejavilo na zrýchlení medziročného rastu priemernej ceny bývania o 4,8 %. (Pravda)
Majiteľom bývalého kláštora na pražskom námestí Republiky je slovenský miliardár Milan Fiľo. (Pravda)
Na Slovensku sa ceny obytných nehnuteľností medzikvartálne zvýšili rýchlejším tempom ako v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. (Pravda)
V druhom kvartáli tohto roka sa v Bratislave predalo 1 245 bytov v novostavbách, čo oproti minulému štvrťroku predstavuje nárast o 40 %. (Pravda)
Oznámenie príchodu britskej automobilky Jaguar Land Rover výrazne otriaslo realitným trhom v nitrianskom regióne. (Pravda)
Ceny bytov na konci minulého roka vzrástli v 23 krajinách Európskej únie. Slovensko pritom patrí do prvej desiatky krajín. (Pravda)
Priemerná cena nehnuteľností na bývanie na Slovensku v prvom kvartáli tohto roku vzrástla medziročne o jedno percento. (Pravda)
Tempo rastu cien obytných nehnuteľností v Maďarsku je výrazne rýchlejšie oproti susedným krajinám. (Pravda)
Predajné ceny bytov v Prahe a krajských mestách vlani medziročne vzrástli v priemere o šesť percent na 41 800 českých korún za meter štvorcový. (Pravda)
Na trhu rezidenčných nehnuteľností na Slovensku a v Bratislave je v súčasnosti rekordný dopyt po novostavbách. (Pravda)
Ceny bytov ešte stále nedosiahli svoj strop. Vysoký dopyt po novostavbách tlačí ceny nahor aj pri starších dvoj- a trojizbových bytoch. (Pravda)
Ceny obytných nehnuteľností v štvrtom kvartáli minulého roka medziročne v rámci celej EÚ stúpli o 3,8 %, na Slovensku o 4,8 %. (Pravda)
V prvom štvrťroku tohto roku bolo v Bratislave 3 370 voľných nových bytov, čo predstavuje medzikvartálny pokles o 2 %. (Pravda)
Inštitút finančnej politiky spadajúci pod ministerstvo financií zostrojil virtuálnu kalkulačku na odhad hodnoty bytu. (Pravda)
Príchod štvrtej automobilky Jaguar Land Rover neprinesie so sebou len nové pracovné miesta, ale aj drahšie bývanie. (Pravda)
Dopyt po obytných jednotkách na Slovensku by mal rásť. Tvrdí to v správe o Slovensku Európska komisia. (Pravda)

iDNES.cz

Pozemek, v jehož blízkosti začal nekontrolovaně a bez pravidel vyrůstat satelit, přivedl majitele k jasnému rozhodnutí: atraktivní lokalitu neopustíme, ale dům i zahrada musí nabídnout dostatečné soukromí. (iDNES.cz)
Soused je líný, nechce se starat o zahradu. Aby nemusel sekat trávu, celou ji zryl. Bohužel mu všude vyrostl jeden z nejúpornějších plevelů - svlačec. Boj zahájil jedovatým postřikem a byl úspěšný. Bohužel nám zlikvidoval celou úrodu, píše Karolína v příspěvku do seriálu Sousedské války. (iDNES.cz)
Kde jinde než ve Skandinávii, konkrétně v Norsku, mohla vzniknout první eko-vesnice. Spojily se zde principy ekologického bydlení i ochrana životního prostředí. Energeticky úsporné domy skvěle zapadly do okolní přírody. (iDNES.cz)
Pohádková chaloupka s doškovou střechou stojí v okouzlující obci East Stoke v Dorsetu od konce 18. století. Žil v ní anglický malíř Augustus John se svou manželkou i modelkou. Domeček Stockford Lodge je nyní na prodej za 420 tisíc liber, v přepočtu 13 milionů korun. (iDNES.cz)
Milujete svoje domácí zvířátka? Pokud ano, patříte k milionům lidí, kteří jenom v USA každoročně podporují miliardový průmysl. Jeho součástí je i kočičí architektura. (iDNES.cz)
Funkcionalistická vila od Ladislava Žáka stojí na Praze 6 od roku 1932. Majitelé nemovitosti oslovili architektku Veroniku Pánkovou, aby jim zařídila jejich 392 metrů čtverečních velký domov. (iDNES.cz)
Johnny Depp neprožívá právě nejlepší období svého života. Jeho rozvod s Amber Heardovou ho bude stát miliony dolarů, a tak se ani nelze divit tomu, že prodává svůj penthouse v Los Angeles. (iDNES.cz)
V České republice se prodává velké množství mlýnů v různé kvalitě. Některé nemají ani elektřinu, do jiných se můžete ihned nastěhovat. Podívejte se na nejzajímavější mlýny na prodej. (iDNES.cz)
Domek po rodičích majitelé využívají jako rekreační objekt. Přesto jim na vzhledu interiéru velmi záleží. Vyhovuje jim však styl, který se blíží spíše městskému než venkovskému domu. (iDNES.cz)
V zámku Náměšť nad Oslavou byly vyhlášeny výsledky třetího ročníku Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro za pozitivní příklady dobré péče o památky v rukou soukromníků za rok 2015. (iDNES.cz)
V Hollywoodu není lehké začínat hereckou kariéru. Hvězdy, kterým nepotismus ani oligarcha nepomůže, začínají často jako poslíčkové, řidiči anebo servírky. Pokud uspějí, jistí si svůj majetek koupí a prodejem domu, který zvelebí a dodají mu na ceně svým jménem. (iDNES.cz)
Červená podporuje chuť k jídlu a k milování. Pokud chcete zhubnout, vymalujte si jídelnu či kuchyň raději modře. Oranžová podněcuje zvídavost a hnědá zajišťuje bezpečí a stabilitu. Magazín Víkend DNES zjišťoval, jak působí barvy na naši psychiku. (iDNES.cz)
I majitele větších bytů trápí nevyhovující dispozice. Čtenářka Lenka má sice s partnerem 4+kk v cihlovém domě z 80. let minulého století, přesto váhají, jak postupovat při rekonstrukci, aby dosáhli požadovaného určení pokojů. (iDNES.cz)
Úplně obyčejný, tak zněla podle izraelského architekta Erana Shemeshe odpověď pětičlenné rodiny, když se jich na první schůzce zeptal, jaký dům by si pro sebe představovali. Neopakovatelný bungalov s ateliérem na izraelském pobřeží byl dokončen loni. (iDNES.cz)
V Tančícím domě, nejznámější porevoluční stavbě v Praze, se otevřel čtyřhvězdičkový hotel. Jeho investorem je bývalý fotbalista Vladimír Šmicer. Z většiny pokojů, které zabírají dvě patra domu, je výhled na Pražský hrad. (iDNES.cz)
Maximální propojení s přírodou je častým mottem, od něhož se odvíjí návrh rodinného domu. V případě novostavby v severních Čechách rozhodně nejde o žádné klišé. Autoři obsah tohoto spojení totiž ztvárnili zcela svobodně. (iDNES.cz)
Tento originální dům, který je na prodej za 750 tisíc liber, v přepočtu 23,6 milionu korun, vznikl z bývalé čerpací stanice. Najdete ho v anglické obci Ixworth v hrabství Suffolk. Zajímavostí je obývací pokoj netradičně situovaný do horního patra. Majitel totiž miluje výhledy do okolní přírody. (iDNES.cz)
Lukáš si během jednoho večera koupil garsonku na Vinohradech za 2,6 milionu korun. Prostor velký 30 metrů čtverečních byl v dezolátním stavu, zapáchal a byl neobyvatelný. Kompletní rekonstrukce byla jediným řešením a navíc se na ni Lukáš těšil. (iDNES.cz)
Interiérovým designem lze bojovat proti mnohým civilizačním chorobám, tvrdí slovenská designérka Veronika Kotradyová. Naopak nevhodně koncipovaný prostor, špatně zvolené barvy, materiály nebo povrchy na náš nervový systém doslova útočí. (iDNES.cz)
Vzhled nového bytu v půdní nástavbě ovlivnily dva faktory: originální styl, který si jeho majitelka Irena oblíbila v pražském obchodě, jehož majitelka jí interiér pak zařídila. A dvě kočky domácí. Bylo totiž potřeba vybírat materiály, které odolají jejich drápkům. Návštěva byla připravena pro magazín Doma Dnes. (iDNES.cz)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.