Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 20.8.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3354USD   28.004CZK   0.80265GBP   313.48HUF   4.1893PLN   7.6076HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Vodný závoj padá z výšky 55 metrov. V trochu zabudnutej, menej známej a menej navštevovanej západnej časť Národného parku Nízke Tatry sa nachádza najvyšší vodopád tohto pohoria, Brankovský vodopád. (PRAVDA)
Cyklotrasa už bude spájať aj bratislavské nákupné centrum Eurovea s mostom Apollo. Nový obojsmerný cyklistický chodník práve budujú, dostavaný by mal byť do konca augusta. (PRAVDA)
Beckovský hrad z každej svetovej strany vyzerá úplne inak. Väčšina ľudí ho pozná z pohľadu, aký ponúka výhľad z auta po diaľnici, s vysokou skalou a múrmi severného a západného paláca. (PRAVDA)
Tretina českých seniorov v lete vyrazí na dovolenku do zahraničia, najčastejšie jazdia do Chorvátska a na Slovensko. Vyše polovica starších ako 60 rokov bude väčšinu leta doma, 16 % na chate či chalupe. (PRAVDA)
V Košiciach turistom nuda nehrozí. Druhé najväčšie mesto krajiny má toto postavenie s prestávkami už celé stáročia. (PRAVDA)
Anketa Divy Slovenska podľa čitateľov Pravdy pokračuje ďalej. Neváhajte a oznámkujte slovenské vrchy a kopce. (PRAVDA)
Kto si chce úžasne zajazdiť, nech vyrazí na motorke radšej do Álp. Ale na kochanie sa prírodou je drsné Nórsko skvelé. Za mesiac som na motorke prešiel z Bratislavy až na sever Nórska 16 100 km. (PRAVDA)
Cestovný ruch v Malej Fatre nie je len o kabínkovej lanovke na Chleb, otvorených je 225 z 240 kilometrov značených turistických chodníkov či 556 z 560 kilometrov cyklotrás. (PRAVDA)
Slovenské rudohorie je plné prírodných krás, ale ukrýva aj poklady dejín. Typickým príkladom kombinácie oboch týchto lákadiel je obec Kyjatice v okrese Rimavská Sobota. (PRAVDA)
Tohtoročný splav netradičných korábov v Trenčíne bude v sobotu 16. augusta. Organizátori ho prvýkrát pripravili ako medzinárodný, na Váhu budú súťažiť plavidlá zo Slovenska, z Moravy a Čiech. (PRAVDA)
Na Slovensku aj mimo hlavných stredísk turistického ruchu cestovateľa vždy čosi milo prekvapí. Napríklad Levice. (PRAVDA)
Malebné prostredie Blatnice si všimli aj filmoví režiséri, ktorí tam nakrúcali scény filmov o Jánošíkovi, ale aj ďalšie celovečerné, dokumentárne filmy, seriál i rozprávky. (PRAVDA)
Jozef Zábojník, prezident a zakladajúci člen Slovenského vysokohorského turistického spolku, radí, kam sa vybrať na túru a ako sa na ňu správne pripraviť. Čo si obuť do hôr? (PRAVDA)
Dunajská cyklistická cesta je ideálny prečisťovač vystresovanej mestskej hlavy. (PRAVDA)
Výčiny krvavej grófky už dlhé roky lákajú ľudí na Čachtický hrad. Po Jakubiskovom filme Bathory z roku 2008 návštevnosť hradu stúpla dvojnásobne. A v tomto roku narástla opäť, keď hrad po dvojročnej rozsiahlej oprave sprístupnili verejnosti. (PRAVDA)
Kykladské súostrovie má podľa rôznych zdrojov 34, 66, 190 či dokonca 220 ostrovov. Všetky ostrovy Kyklád sú však prírodnými skvostami a smeruje sem veľká časť zahraničných návštevníkov Grécka. (PRAVDA)
Anketa Divy Slovenska podľa čitateľov Pravdy má ďalšieho víťaza. Za naj slovenskú technickú pamiatku ste zvolili Telgársku slučku (tunel) a Chmarošský viadukt. (PRAVDA)
Veľká chvíľa, tak nazval jeden z najväčších ázijských budhistických festivalov - Esala Perahera - milovník Srí Lanky Boris Filan. Túto nedeľu 10 dní trvajúca slávnosť Perahera vrcholí. (PRAVDA)
Do hlbín štôlne Starovšechsvätých v Banskej Hodruši po stáročia fárali baníci, teraz dlhými banskými chodbami putujú turisti. (PRAVDA)
Deň, ktorý vyplní temperamentná hudba a tanec, taká bude nedeľa 10. augusta v Múzeu slovenskej dediny Jahodnícke háje v Martine, kde netradične predstavia tradičné prvky kultúry rómskeho etnika. (PRAVDA)

SME

Myslíte si, že poznáte typické jedlá niektorých európskych krajín? Otestujte sa. (SME)
Očakávajme letiská s digitálnym sledovaním batožiny, s biometrickým softvérom či mobilným check-inom. (SME)
Thajský kláštor so 130 tigrami, o ktoré sa starajú budhistickí mnísi a dobrovoľníci, je turistickou atrakciou. (SME)
Plavba na polostrov v Egejskom mori, kde nemajú televíziu, je jedinečnou príležitosťou zažiť akýsi pravoslávny skanzen. (SME)
Košice a ich blízke okolie ponúka viaceré možnosti trávenia voľného času v rekreačných lokalitách. (SME)
Návštevníci autokempingu na Podlesku v Slovenskom raji by sa mali počas sezóny cítiť bezpečnejšie. (SME)
Tyrkysové more ako v Karibiku nájdete na prostrednom „prste“ gréckeho polostrova. (SME)
Krízy a demagógovia boli aj v najlepších časoch gréckej demokracie, rozpráva profesor Dimitris Pantermalis. (SME)
Olivovník prežije tisíc rokov a stále rodí chutné plody. Zelené aj čierne olivy sú z toho istého stromu. (SME)
V skanzene pod hradom Ľubovňa by mali pribudnúť aj drevenica z Veľkého Lipníka a kaplnka z Hniezdneho. (SME)
Po dlhom čase sa zákazy v časti parku pred kaštieľom stali minulosťou. (SME)
Región severného Spiša a Pienin ponúka 222 km značených turistických trás rôznej náročnosti. (SME)
Plavba na divoký polostrov je príležitosťou zažiť akýsi pravoslávny byzantský skanzen, ktorý nemá na svete obdobu. (SME)
Kde žil obludný Minotaurus, na ktorej skale trpel Prometeus? Niektoré miesta existujú dodnes. (SME)
Jedinú starostku mesta v Kalábrii, kde funguje obávaná N'drangheta, musí chrániť polícia. (SME)
Poverčivý zakladateľ Ferrari použil emblém od letca, ktorý tragicky zahynul (SME)
Talent nestačí, musíte to vedieť zorganizovať. V tom je Ferrari iné, hovorí veterán Antonio Ghini. (SME)
Štvormiliónový región rozmaznáva turistov, aby sa vrátili. Agroturizmus je toskánsky fenomén. (SME)
Taliansko má najdlhší zoznam pamiatok UNESCO na svete. Až sedem ich nájdete v Toskánsku. (SME)
Na pláž Irakli bez hotelov chodia kempovať mladí Bulhari aj rodiny s deťmi. (SME)

iDNES.cz

Česká republika jako místo určení pro milovníky golfu stále více táhne. Důkazem je i European Tour, prestižní golfový turnaj, který se po třech letech vrací do srdce Evropy. Vyrazte s portálem Kudy z nudy do Vysokého Újezdu u Prahy a vychutnejte si údery těch nejlepších golfistů světa i výlet do Českého krasu.


(iDNES.cz)
Koupání na konci léta na Sardinii může mít jednu komplikaci: vybrat tu správnou ze stovek pláží. Většina vypadá jako z katalogu cestovní kanceláře, ale ve skutečnosti jsou ještě hezčí. Tady jsou tipy na ty nejlepší pláže z celé Sardinie.


(iDNES.cz)
Lákají vás tajemství minulosti a máte pro strach uděláno? Pak se vydejte na hrad Houska na Českolipsku, který návštěvníci portálu Kudy z nudy zvolili v anketě nejzáhadnějším místem České republiky. Na místním jarmarku Před branou do pekel si můžete vychutnat mrazivou atmosféru hradu a navštívit samotné Předpeklí!


(iDNES.cz)
To, že je Berlín „chudý, ale sexy“, pořád platí. Patří mezi nejzadluženější evropská města a nezaměstnanost se v něm pohybuje kolem 14 procent. Oplývá však spoustou přitažlivých míst, která stojí za návštěvu pro svoji originalitu, atmosféru a zábavnost. Některá z nich se dají zvládnout i za víkend.


(iDNES.cz)
Finále předposlední etapy projektu Evropa z nebe přichystalo Jiřímu Prušovi nemilé probuzení, z křídla letadla mu zmizela kamera. Pohled na kouzelná Mazurská jezera ale vše spravil a završil tak třetí etapu projektu s názvem Ostrovy Baltského moře.


(iDNES.cz)
Vodáckou jedničkou jižních Čech je Vltava. Ale pokud máte jen jeden jediný den volna, je správnou volbou Lužnice z Tábora.


(iDNES.cz)
Králíky a okolní obce se na dva dny promění v bojiště druhé světové války. Své bitvy tam 22. až 24. srpna vybojují dobrovolníci v dobových uniformách a připomenou tak události konce roku 1938. Portál Kudy z nudy vás zve na ukázky historických vojenských akcí i na prohlídku muzeí a bunkrů.


(iDNES.cz)
Na prázdninových cestách můžete narazit na různá překvapení spojená s místní kulturou. Fotograf agentury Reuters Wolfgang Rattay odhalil zvláštní zvyk obyvatel floridských ostrůvků Florida Keys. Svým poštovním schránkám před domem dávají roztodivné tvary.


(iDNES.cz)
Pilot Jiří Pruša šestý den svého dobrodružného letu kolem Baltu se vyhýbal bouřkám, drncal po rozbité přistávací dráze a sháněl benzín. Nepustili ho sice nad Rigu, ale nakonec vyfotil shora aspoň města Kaunas a Vilnius.


(iDNES.cz)
Víte, v čem se liší dudácká muzika Skotska, Turecka či Maďarska? Zjistit to můžete ve městě Strakonice, kde bude od 21. do 24. srpna probíhat Mezinárodní dudácký festival. Přijeďte se s portálem Kudy z nudy zabavit na jednu z prestižních folklórních slavností a ověřte si, jestli Švandovy dudy pořád hrají zpoza oltáře strakonického kostela.


(iDNES.cz)
Bieszczady jsou součástí Karpat a leží na pomezí Polska, Slovenska a Ukrajiny, přičemž se pod tímto názvem rozumí jen polská část hor v jihovýchodním cípu Polska. Jde o nádherné pohoří, které sice není kdovíjak vysoké, ale jsou tu magická místa plná polonin, zapomenutých míst a malinkých vesnic.


(iDNES.cz)
Největší estonské ostrovy Hiiumaa a Saaremaa, pak ostrůvek Ruhnu a konečně lotyšská pevnina, takový byl pátý den dobrodružného letu pilota Jiřího Pruši nad Baltem.


(iDNES.cz)
Kraj Karla Hynka Máchy, na nějž dohlíží majestátní hrad Bezděz, se o víkendu 22. a 23. srpna roztančí v rytmu dance a techno music. Už popatnácté totiž na pláži Klůček u Máchova jezera vystoupí nejlepší čeští i zahraniční diskžokejové, mezi nimi australské DJské duo Nervo. Na Festival Mácháč 2014 a do romantického Máchova kraje vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Dnešní Cyklotoulky nás zavedou do jednoho z nejkrásnějších měst u nás. Prohlédneme si nádherné památky Kutné Hory, ale podíváme se i do starých dolů a vyjedeme si na ostrov, abychom z něj podél vinic dorazili zpátky do cíle. A to vše v příjemném a celkem nenáročném prostředí.


(iDNES.cz)
Pilot Jiří Pruša letěl čtvrtým dnem po nebi nad Baltem. Namířil si to přes jižní část Finska až do Estonska s malebnými výhledy na jezera a městečka. Jen počasí tentokrát trochu zlobilo a v závěru začalo hustě pršet.


(iDNES.cz)
Vybrané menu pěti lázeňských hotelů, komentované vaření, molekulární kuchyně. To vše můžete zažít v Luhačovicích, kde se 16. srpna uskuteční druhý ročník úspěšného Food Festivalu. Portál Kudy z nudy vás zve jak na ochutnávku současné kuchyně i dobrot z luhačovického panství, tak k prohlídce města Jurkovičovy architektury.


(iDNES.cz)
Pomyslná střecha slovenských hor, odkud se prameny vod roztékají do různých světových stran, řek a moří, neleží ani ve Vysokých, ani v Nízkých Tatrách, ale v malém pohoříčku, o kterém turistický informační systém 21. století urputně mlčí. Tyto minihory poblíž Popradu se jmenují Kozie chrbty.


(iDNES.cz)
Fanoušci in-line bruslení se o víkendu opět setkají v Ostravě, tentokrát při jedinečné akci. Na Hlavní třídě v Ostravě - Porubě se 16. - 17. srpna poprvé v historii uskuteční vytrvalostní závod na 12 a 24 hodin.


(iDNES.cz)
Třetí den vzdušného putování pilota Jiřího Pruši začal ve městě Vaasa, které leží na finském břehu Botnického zálivu, asi 400 km severně od Helsinek. Celé okolí je v zajímavé oblasti tzv. postglaciálního vzestupu zemské kůry, a náš pilot tak mohl při letu pozorovat důsledky tohoto zvláštního jevu.


(iDNES.cz)
Půta z Rýzmberka, alchymista, mouřenín i zazděný mnich. Hlavní hrdinové pověstí vodního hradu Švihov ožijí na tři víkendy v srpnu, aby návštěvníkům netradičním způsobem představili známé i zapomenuté dějiny pevnosti. Pojďte se s portálem Kudy z nudy náležitě rozloučit s prázdninami a vyrazte na večerní výlet do západních Čech.


(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk