Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 29.11.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0580USD   27.024CZK   0.70290GBP   312.08HUF   4.2631PLN   7.6230HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Obec Podhradík ukončila štyri roky trvajúci projekt obnovy hradu nezamestnanými. O ďalší grant sa už uchádzať nebude. (PRAVDA)
Pitoreskná hviezda je základňou pevnosti Bourtange pri holandskom Groningene. Od roku 1593 slúžila na kontrolu cesty cez močiare medzi Nemeckom a Groningenom. (PRAVDA)
Počas zimnej sezóny čaká na dovolenkárov a návštevníkov Malej Fatry okrem tradičného lyžovania a bežeckých tratí aj lavínový či snežnicový pochod. (PRAVDA)
Dva týždne, dvanásť hodín denne budovalo sedem sochárov tohtoročný Tatranský ľadový dóm na Hrebienku. Na jeho stavbu použili takmer 70 ton ľadu. (PRAVDA)
Osem rakúskych lyžiarskych stredísk spolu s top destináciami Savognin vo Švajčiarsku a ľadovec Schnalstaler Gletscher v južnom Tirolsku sa združilo. (PRAVDA)
Máte doma zachovalé veci, ktoré by mohli potešiť iných? Prineste ich do Zóny bez peňazí vo svojom meste a odnesiete si niečo, čo sa páči vám. (PRAVDA)
Prostredníctvom Tatry Card tento rok dovolenkári získajú aj bezplatnú dopravu na električke a zubačke. (PRAVDA)
Lyžovanie je pre mnohé rodiny je neodmysliteľmou súčasťou zimy. Kedy a ako je vhodné zasvätiť do tohto športu deti, aby to bolo pre ne bezpečné a zábavné? (PRAVDA)
Chatár Petras čaká na sneh, plánuje z neho vytvoriť aj sochu vysokohorského nosiča a prizvať tiež rezbárov. (PRAVDA)
Mesto zakúpi tri profesionálne párty stany, poslúžiť by mali návštevníkom Adventného mestečka na námestí. (PRAVDA)
Lyžiarov zo západu a juhu poteší najbližší svah s lanovkou Salamandra. Alebo si spravte túru na tatranský Sliezsky dom. Aj na najvyšší štít sa dá vystúpiť. (PRAVDA)
V Paríži sa vianočné trhy na triede Champs-Élysées už otvorili. Radnica však z úcty k obetiam zrušila tradičné slávnostné rozsvecovanie svetiel. (PRAVDA)
Aj tohtoročný začiatok lyžiarskej sezóny 2015/2016 sa na Donovaloch bude niesť v duchu nízkych cien skipasov. (PRAVDA)
Chlapec, ktorého rodičia sú leteckí veteráni, poslal svoj náčrt vedeniu spoločnosti Delta Airlines. Viceprezidentovi pre bezpečnosť sa idea zapáčila. (PRAVDA)
Syndróm vyhorenia trápi oveľa viac ľudí, ako sa môže zdať. Často sa zamieňa za depresiu či úzkosť. Ide však o stav úplného vyčerpania. Ako mu predísť? (PRAVDA)
Na výstave bude 25 veľkoformátových autentických fotografií, sú na nich zachytené momenty z rozmanitej, krásnej a tajomnej prírody Východných Karpát. (PRAVDA)
Obyvatelia a návštevníci Nitry si môžu vo svojom počítači alebo smartfóne rýchlo vyhľadávať trasy MHD, prezerať cestovné poriadky a nájsť spojenie. (PRAVDA)
Z 15 prihlásených až 12 prevádzok ocenenie obhajuje. Tento rok budú komplexne hodnotiť tak ubytovacie služby ako aj gastronómiu. (PRAVDA)
Nestačia uspokojovať dopyt, gin Highwayman dostal meno podľa francúzskeho lupiča Duvala, ktorý Londýnčanov okrádal o mešce a ich ženy o srdcia. (PRAVDA)
Ľadovcové plochy z minulej zimy sa napriek vysokým letným teplotám vo Vysokých Tatrách neroztopili. Päť plôch sa udržalo vo vysoko ležiacich kotloch. (PRAVDA)

SME

Svadobná cesta má byť príjemná a exotická, aby vám na ňu ostali najkrajšie spomienky. (SME)
Pamiatky a zákutia kamenného mesta si môžete prejsť aj virtuálne. (SME)
Hrady a zámky za svojimi hradbami skrývajú smutné, veselé či čarovné príbehy. Tu je niekoľko najcennejších architektonických skvostov z Česka. (SME)
V holandskom Amsterdame funguje pod hlavnou vlakovou stanicou nový tunel. (SME)
Monika Mikušová je zo Senice, žije už viac ako rok v Thajsku. (SME)
Príjemne teplé počasie, vysoký štandard služieb a krásnu prírodu. To všetko ponúka Karibik. Pred dovolenkou ponúkame niekoľko rád. (SME)
V zime sú najbežnejšie zlomeniny a angína, najdrahšie sú komplikované úrazy s operáciou a prevozom. (SME)
Z ôsmich miliónov turistov, ktorí vlani navštívili Českú republiku, bolo pol milióna Slovákov. V priemere tam ostali tri dni. (SME)
Lyžiarske strediská v Malej Fatre sú vhodné pre všetky kategórie lyžiarov. (SME)
Dubaj je natoľko iný od ostatných miest, že takmer žiadna atrakcia už nie je dostatočne výnimočná, aby ste ju tu nevyskúšali. (SME)
Cestovateľské skúsenosti z Mongolska, Kuby, Etiópie, Islandu či Ománu ponúka festival Cestou necestou. Až do 24. novembra putuje po slovenských mestách. (SME)
Odpočítať posledné sekundy starého roka a privítať nový rok chce čoraz viac Slovákov v exotických destináciách. (SME)
Biele pláže, vôňu kadidla, oázy aj vodopády. To všetko ponúka Salalah v Ománe. (SME)
Mexiko je atraktívna dovolenková destinácia. V niektorých situáciách však môžte zažiť problémy. Tu je niekoľko rád, ako ich obmedziť na minimum. (SME)
Chystáte sa cestovať za exotikou lietadlom? Zvážte, čo si pribalíte do príručnej batožiny. Pozor si dajte najmä na tekutiny a kozmetiku. (SME)
Ktorá exotická destinácia je tá pravá? Porovnali sme 5 najobľúbenejších, aby ste si ľahšie vybrali tú, ktorá vám najviac vyhovuje. (SME)
Za letnú dovolenku môžete výrazne ušetriť. Ak si ju objednáte v predstihu, zľavy za ubytovanie môžu byť až 50 percent. (SME)
Úrazy pod vplyvom alkoholu na zahraničných zjazdovkách nie sú časté. Väčší problém je lyžovanie mimo vyznačených trás. (SME)
V tradičných lyžiarskych strediskách sa zimná sezóna končí s príchodom jari. V Rakúsku však existujú miesta, kde sa lyžuje celý rok. (SME)
Rakúske lyžiarske strediská ponúkajú aktivity, ktoré zabavia aj tých najmenších. Prinášame päť tipov, ako a kde zabaviť deti na lyžovačke. (SME)

iDNES.cz

Čerti na Vltavě, Mikulášova družina ve středověké krčmě nebo hrůzostrašná výprava do pekelného zámeckého sklepení. To je jen několik možností, jak letos s dětmi oslavit svátek svatého Mikuláše. Na tradiční mikulášské a čertovské rojení zve portál Kudy z nudy.
(iDNES.cz)
Skvělý nápad, poutavá hra a zajímavá krajina – to všechno spojuje projekt Šumavský Everest. Vedle ohlasů návštěvníků portálu Kudy z nudy a nadšených turistů už sbírá první ocenění. Nejnověji zvítězil v jedné z kategorií třetího ročníku soutěže o nejlepší turistické atraktivity Česka DestinaCZe 2015.
(iDNES.cz)
S datem 2. prosince 1805 je spojena jedna z nejvýznamnějších událostí napoleonských dob. Že nevíte jaká? Zavítejte s portálem Kudy z nudy na rekonstrukci bitvy u Slavkova a připomeňte si tak významnou událost evropské historie.
(iDNES.cz)
Přesně kvůli pověsti ráje na zemi Broumovsko sbíralo hlasy v soutěži DestinaCZe 2015 a nakonec v kategorii Cítit se jako doma: destinace EDEN 2015 také zvítězilo. Soutěž o nejlepší tuzemské turistické atraktivity pořádala agentura CzechTourism již třetím rokem.
(iDNES.cz)
Takhle vypadá skutečně nezávislé cestování. Dánský designér Mads Johansen přišel s nápadem na cyklokaravan. Budka, ve které by se měli pohodlně vyspat dva lidi, se dá zapřáhnout za kolo a můžete s ní zastavit téměř kdekoliv.
(iDNES.cz)
Co zkrátí vašim dětem nekonečné čekání na Ježíška? Například čokoládové adventní kalendáře, betlémy, pohádky, adventní trhy, dopisy do nebe a také výlety. Na portálu Kudy z nudy myslíme na rodiny s malými dětmi a nabízíme pár tipů, které se těm nejmenším (i větším) zaručeně budou líbit.
(iDNES.cz)
Vítězem jedné z kategorií soutěže Destinacze2015 o nejlepší tuzemské turistické atraktivity se stal vodní mlýn v Hoslovicích. Pečuje o něj strakonické Muzeum středního Pootaví a při jeho návštěvě se přenesete do pohádky – obrazně i doslova.
(iDNES.cz)
Éra realistických soch a romantických parkových sousoší, kterým šlo o věrné zachycení podoby či figury, je pryč. Přesto nás v ulicích a na náměstích stále pobuřují sochy, jejichž autoři si dovolili vzdálit se od barokních svatých a otestovat, jak jsme jako diváci konzervativní.
(iDNES.cz)
Třetí ročník soutěže o nejlepší turistické atraktivity Česka DestinaCZe 2015 už zná své vítěze. Návštěvníci portálu Kudy z nudy a další nadšení cestovatelé hlasováním rozhodli, že jednu z cen vyhrál obnovený Zámecký pivovar ve Frýdlantu. Pojďte s námi na pivo.
(iDNES.cz)
Tak nějak mohla klidně vzniknout pohádka Hrnečku, vař! Zatímco vrcholy hor a okolní lesy zalévá sluneční svit, horským údolím se valí kupa bílé hmoty. Fotit na podzim v horách inverzi je skoro pohádkový zážitek. Tady je pár tipů, kam vyrazit na jistotu.
(iDNES.cz)
Hledání inspirace, zvědavost a touha po seznámení s netradičním řemeslem anebo docela obyčejný nákup nový vánočních ozdob, to všechno vás může přilákat do míst, kde se celý rok vyrábějí tradiční dekorace. Na výlety za křehkou krásou vánočních ozdob vás zve portál Kudy z nudy.
(iDNES.cz)
Jezdí tudy královna, kráčejí tudy dějiny. Vidět Londýn na fotkách a na vlastní oči je nebetyčný rozdíl. A poznat ty nejlepší věci z metropole nad Temží zabere jen pár dní. Vybrali jsme 17 nejzajímavějších míst, které byste určitě při své návštěvě Londýna a Brightonu neměli minout bez povšimnutí.
(iDNES.cz)
Zářící a obří vánoční stromy, voňavé svařené víno, živé betlémy, dětské dílničky, koledy, bohatý program a hlavně vánoční atmosféra na vás čekají ve všech větších městech Čech a Moravy. Kde zažijete největší vánoční trhy a jaká překvapení na vás letos čekají vám prozradí portál Kudy z nudy.
(iDNES.cz)
Snaha dostat do letadel co nejvíce lidí a tím zvýšit zisk společnosti nabírá bizarních obrátek. Nově si společnost Airbus nechala patentovat nápad na jakýsi mezanin. Pasažéři by se přepravovali na sedačkách nad hlavami spolucestujících.
(iDNES.cz)
Tady se zastavil čas. Maličký ostrov La Digue je určený pro fajnšmekry. Přestože na délku měří jen několik kilometrů, je plný divokých i romantických pláží a bujné vegetace. A také obrovských suchozemských želv, na kterých se odvážné děti nechávají svézt. Jinak se tu jezdí především na kole.
(iDNES.cz)
Každý z mých filmů mi ukradl kus mé duše, řekl v online rozhovoru se čtenáři iDNES.cz Steve Lichtag. Drsný chlapík, který se potápí se žraloky, miluje přírodu a točí přírodovědné filmy s mezinárodním ohlasem, je i režisérem snímku Aldabra: Byl jednou jeden ostrov, který vstoupil minulý týden do kin.
(iDNES.cz)
Se ženou jsme po osmi letech vyrazili na dlouho plánovaný prodloužený víkend do Bruselu. Do cesty však nečekaně zasáhly teroristické útoky v Paříži. Události vzaly rychlý spád a i když jsme se chlácholili tím, že Paříž je od Bruselu daleko, druhý den bylo všechno jinak.
(iDNES.cz)
Takové kulinární bohatství hned tak nenajdete. V našich lesích se prohánějí srnky a jeleni, pole jsou plná kanců, v oborách se pasou daňci či mufloni a kolem nich poletují bažanti a koroptve. Chvíli to sice trvalo, ale kuchaři konečně oprášili staré recepty po babičkách a začali vařit skvostná zvěřinová jídla.
(iDNES.cz)
Stejné město, opět Staré Město, stejná ulice a dokonce stejný dům. Před třemi lety v domě U Černé Matky Boží v Praze skončilo svou existenci Muzeum českého kubismu, na stejném místě v listopadu otevřelo Uměleckoprůmyslové museum novou expozici.
(iDNES.cz)
Některé letištní řídicí věže jsou nezajímavé až nudné a nestojí ani za pohled. Letecké a kosmické muzeum ve Washingtonu, které je součástí Smithsonského institutu, však nyní hostí výstavu fotografií věží, které se právem mohou nazývat královnami letišť.
(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)

Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.