Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 19.4.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0814USD   27.486CZK   0.71990GBP   301.36HUF   4.0187PLN   7.5690HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Svet je vraj najkrajší z konského chrbta, ale nádherný je aj zo sedadla „dvojkolesového tátoša“. Presvedčí vás o tom nová cyklomapa Dolného Rakúska. (PRAVDA)
Mnoho miest v dôsledku znečistenia akoby zmizlo zo sveta, ukrajinský Černobyľ sa po nehode v tamojšej jadrovej elektrárni premenil na mesto duchov. (PRAVDA)
OZ Karpaty a Klub slovenských turistov pozývajú v sobotu 18. apríla na 29. ročník medzinárodného stretnutia netradičných cestovateľov Expedície 2015. (PRAVDA)
V Indonézii platí zákon obmedzujúci predaj alkoholu, islamské strany chcú ísť ešte ďalej, žiadajú až 5 rokov väzenia pre konzumentov. Letoviská sa búria. (PRAVDA)
Liptovské múzeum v Ružomberku - skanzen liptovskej dediny v Pribyline návštevníkom predvedie staré zvyky pri začiatku nového poľnohospodárskeho roka. (PRAVDA)
Suba aluth awruddak wewa! Tak sa po sinhálsky želá šťastný Nový rok. Ten býva vždy na trinásty alebo štrnásty deň v mesiaci Bak, apríl. (PRAVDA)
Austrália je najväčší ostrov a najmenší kontinent, jediný bez aktívnej sopky. Žije tam asi 1 500 druhov pavúkov, 6 000 druhov múch a 4 000 druhov mravcov. (PRAVDA)
Opravou chátrajúcej koliby v lokalite Javorinka na turistickú útulňu chce Hriňová uchovať pamiatku ľudovej architektúry a podporiť turizmus v Podpoľaní. (PRAVDA)
Najobľúbenejšie dovolenkové miesta sa nezmenili – viedla medzi nimi turecká Antalya. V lete pribudnú linky do 29 pravidelných destinácií v 14 krajinách. (PRAVDA)
Cyklotrasa povedie po bývalej ceste tretej triedy, ktorú za euro kúpil Čierny Balog od kraja. Súbežne s ňou vedie známa Čiernohronská železnica. (PRAVDA)
Kontroverznú stavbu reflexným sklom pokrytej budovy majú podľa plánov odovzdať v roku 2019 a jej výška sa má vyrovnať Empire State Building. (PRAVDA)
Ľuďom, ktorí zavítali do Marakéša, sa najviac páčili tradičné trhy, záhrady, paláce či mešity. (PRAVDA)
Kamenno-drevenú rozhľadňu mesto plánuje postaviť v lokalite Háj, ktorá je najvyšším bodom vlani otvoreného mestského náučného chodníka Zvonička. (PRAVDA)
V rámci projektu sú pripravené bezplatné prehliadky Starého Mesta, diskusie s autormi kníh o Bratislave či prehliadky pre žiakov bratislavských škôl. (PRAVDA)
V bratislavskom Železničnom múzeu bude v sobotu 11. apríla fučať lokomotíva po zabudnutých tratiach a komu bude horúco, osvieži sa jazdou na drezine. (PRAVDA)
Jar je krásna všade, ale japonské čerešne ju priviedli do dokonalosti. Na festival čerešňových kvetov cestujú každoročne tisícky turistov. (PRAVDA)
Počas veľkonočného víkendu na Štrbskom Plese čakal návštevníkov aj Karneval masiek na lyžiach. Za najoriginálnejšiu masku porota vybrala Šípovú Ruženku. (PRAVDA)
Tri dni a tretinu – takto dlho si pohostinnosť beduínov užíva každý pocestný, ktorý na ich tábor narazí v Negevskej púšti. A táto tradícia trvá dodnes. (PRAVDA)
Letnú turistickú sezónu na Čachtickom hrade otvoria v sobotu 11. apríla celodenným pestrým programom. A príde aj samotná Báthoryčka. (PRAVDA)
Hotelieri musia spĺňať viacero podmienok rabinátu a mnohí sa na týždeň Pesachu pripravujú mesiace. Najprv treba vyčistiť kuchyne a upiecť maces. (PRAVDA)

SME

Exotika, biele pieskové pláže, luxus na každom kroku. K tomu bohatá história a moderná architektúra. Spojené Arabské Emiráty majú turistom čo ponúknuť. (SME)
Rozoznáte viac ako len vlajku Nemecka? Otestujte sa. (SME)
Na zozname najhorších letísk v rozvinutej časti sveta nájdete milánske Bergamo či parížske Charles De Gaulle. Okrem európskych letísk sa do zoznamu dostali ... (SME)
Portál sme.sk pre vás počas najbližších týždňov pripraví viacero geografických kvízov. Tentoraz sme pripravili kvíz pre náročných. (SME)
Portál sme.sk pre vás počas najbližších týždňov pripraví viacero geografických kvízov. Začíname jednoduchším, v ktorom sa môžete otestovať zo znalosti ... (SME)
(SME)
Sinológ MARTIN SLOBODNÍK z Katedry východoázijských štúdií Univerzity Komenského hovorí, že zabratie Tibetu nemalo zo strany Číny pôvodne ekonomické dôvody. (SME)
V rebríčku najnebezpečnejších hraníc sveta nájdete okrem demilitarizovanej zóny aj druhú najväčšiu horu sveta. (SME)
Ísť Transsibírskou magistrálou, to je cesta raz za život, hovorí sprievodca a bioloóg Tomáš Lackner. (SME)
Najviac hotelov so službami pre deti je v Taliansku – najmä v Kalábrii a na Sardínii, v Grécku a na jeho ostrovoch, a v Turecku (SME)
Za letnú dovolenku môžete výrazne ušetriť: ak využijete všetky zľavy a dieťa pocestuje zadarmo (SME)
Zhruba polovica Slovákov kupuje dovolenky v predstihu. Zvyšok platí za zájazd plnú sumu alebo čakajú na výpredaje (SME)
Ako si vybrať hotel pre rodiny s deťmi? Pozrite si tipy na top rodinné hotely v Turecku z hľadiska pomeru kvalita verzus cena. (SME)
Cestovné kancelárie potvrdzujú väčší záujem o kúpu dovolenky v akcii first moment, zľavy a bonusy sú vtedy najväčšie. Prví záujemcovia nakupovali ... (SME)
Tento rok môžete Vianoce stráviť v teple a pohodlí pri mori, v niektorej z exotických destinácií. Vybrali sme pre vás tie najvychytenejšie. (SME)
Práca je fyzicky náročná, je tam 97-percentná vlhkosť, päť stupňov Celzia a prevýšenie asi 120 metrov. (SME)
Ako vyzerá výlov rýb v najstaršom maďarskom umelom rybníku Öreg-tó (SME)
Letnú sezónu sme chceli zakončiť niečím výnimočným. Čakali sme iba na vhodné počasie. (SME)
Sklenené plošiny sú vo výške 57 metrov, je cez ne vidieť dolu. Renovácia stála 30 miliónov eur. (SME)
Predĺžte si leto na Kykládach, ostrovoch opradených tajomstvom prastarých kultúr. (SME)

iDNES.cz

Nejnovějším přírůstkem do rodiny tuzemských muzeí s letadly se v dubnu stalo Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi. Portál Kudy z nudy nabízí kromě pozvánky do nového muzea také přehlídku nejlepších a největších leteckých přehlídek v nejrůznějších koutech Česka.


(iDNES.cz)
Rozhledny nás nikdy nepřestanou bavit, ani jako výletníky, ani jako stavitele. Přestože se už před několika lety psalo, že je v Česku přerozhlednováno, stále se staví další - nízké i vysoké, běžné a neobvyklé. Pojďme tedy společně s portálem Kudy z nudy navštívit nejnovější přírůstky.


(iDNES.cz)
Každý rok 22. dubna má naše planeta svátek: Den Země. Užít si ho můžete v přírodě, v parcích i v jeskyních, ale k programu se připojují i zoologické zahrady, skanzeny, hrady a zámky či města. Na portálu Kudy z nudy najdete řadu tipů na zábavné i vzdělávací akce pro děti i pro dospělé.


(iDNES.cz)
Vysoké, strmé a místy i hodně skalnaté kopce vytvářejí pozoruhodný řetězec izolovaných vyvýšenin mezi Mostem a Bílinou. Přestože patří k nejkrásnějším útvarům Českého středohoří, nejsou součástí chráněné krajinné oblasti a na mnohé z nich vůbec nevedou turistické značky.


(iDNES.cz)
Touha po zajímavé fotce může někdy skončit skoro tragédií. Mladá turistka, která v Irsku na Aranském ostrově Inis Mór chtěla vyfotit divoký mořský příboj, za to málem zaplatila životem. Obří vlna ji smetla ze skály do hlubokého „kotle“.


(iDNES.cz)
Běžecká akce s „čelovkami“ napříč potemnělými ulicemi českých měst má letos osm zastávek a jako bonus dvě vánoční. Tou první bude 18. dubna Ostrava, odkud se posune do dalších měst. Night Run, to je zážitkový závod pro sportovce i širokou veřejnost! Bavte se aktivně s portálem Kudy z nudy!


(iDNES.cz)
Pálavu s nejvyšším vrcholem Děvínem (550 m n. m.), několika zříceninami středověkých hradů, vyhlídkami a naučnými stezkami mají rádi přírodovědci i obyčejní turisté. Poznat ji můžete právě teď, při jarním přechodu Pálavy spojeném s návštěvami tří vinných sklepů. Zve vás na něj portál Kdy z nudy!


(iDNES.cz)
Máte rádi víno a místa, kde se prolíná gotická a moderní architektura? Pak právě vás zve portál Kudy z nudy do Litoměřic. Ve městě s malebným historickým centrem se v dubnu koná zajímavá výstava vín s mezinárodní účastí, místem jejího konání pak je gotický hrad s moderní vinařskou expozicí.


(iDNES.cz)
Moře, vůně kávy, středomořská atmosféra. Pokud se už taky nemůžete dočkat dovolené, zavítejte se námi do italského Terstu. Kdysi nejdůležitější přístav rakousko-uherské monarchie a rušná brána do exotického světa nekonečných dálek láká k návštěvě už od časného jara.


(iDNES.cz)
„Hvězdou“ rychle a snadno. Hitem internetu se stal v posledních dnech chlapík, který na moskevském letišti Domodědovo tvrdě usnul na zavazadlovém páse a kroužil kolem dokola společně s kufry pasažérů.


(iDNES.cz)
Na portálu Kudy z nudy objevíte řadu pozvánek na obcházení vinných sklepů. Stačí si vybrat místo a pak se skleničkou v ruce procházet mezi historickými vinnými sklepy, ochutnávat vína přímo v místech, kde vznikají a povídat si o nich přímo s vinaři. Protože kdo jiný vám o nich prozradí víc?


(iDNES.cz)
Atraktivních podzemních prostor v Praze je hned několik. Mezi ty nejsnáze dostupné patří samozřejmě metro, naopak málokdo se dostane do sítě kanálů a splaškových stok. Celou řadu dalších tipů, přístupných a přitom téměř neznámých, vám nabídne portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Letecké i lodní společnosti se předhánějí v tom, jak zaujmout cestující, aby si vyslechli bezpečnostní instrukce. Rozruch nyní budí rapované video britské trajektové společnosti Condor Ferries. Je to příšerné a trapné, komentují výkon posádky britská média.


(iDNES.cz)
Jaro je tady - a s ním nejlepší čas vyrazit na venkov, do přírody a alespoň na několik hodin (anebo několik dní?) odbočit z kolejí každodenního života. Na portálu Kudy z nudy objevíte spousty farem a rančů, kde si vyzkoušíte třeba dojení, svezete se na koni a navíc ještě ochutnáte něco dobrého.


(iDNES.cz)
Kdo se nemůže po uplynulé zimě dočkat, až vyrazí na výlet do pořádných hor, může si vybrat z našich tří tipů. Rozkvetlé louky v podhůří budou kontrastovat se zbytky sněhu na vrcholcích a ostatních návštěvníků potkáte jen málo. Zveme vás na krásné túry do Rakouska, Německa i severní Itálie.


(iDNES.cz)
Letos si v Písku řekli, že jedna Noc kostelů je málo a že by bylo hezké, kdyby se do nejvýznamnějších kostelů ve městě mohli lidé podívat během celé hlavní turistické sezony. Na portálu Kudy z nudy se dozvíte, kde na vás budou čekat ochotní průvodci a na co se můžete těšit.


(iDNES.cz)
Na Sychrově dobře ví, jak přilákat návštěvníky. Na zámek i do parku se můžete podívat i během zimních měsíců a pondělků, a hlavně se tu celý rok pořádá řada zajímavých akcí a setkání. Na portálu Kudy z nudy vám prozradíme, co se na Sychrově chystá během dubna.


(iDNES.cz)
Osmnáctý duben - den, kdy si svět připomíná vlastní kulturní dědictví, se v Česku protáhl na celý aprílový měsíc s podtitulem „Brány památek dokořán“. Města otevírají běžně nepřístupné objekty, pořádají výstavy, koncerty i přednášky. Inspirujte se šesticí tipů portálu Kudy z nudy.


(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Učebnice Krížom-krážom

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.