Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 1.9.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3133USD   27.738CZK   0.79025GBP   314.25HUF   4.2082PLN   7.6135HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Dva štátne sviatky spojené s víkendom ponúkli Slovákom možnosť užiť si ešte jednu dovolenku. (PRAVDA)
Šiesta Slávnosť hliny sa začína vo štvrtok 4. septembra a potrvá do soboty 6. septembra. (PRAVDA)
Na jeseň sa má rozhodnúť o zápise jarmoku do zoznamu diel nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. (PRAVDA)
Čitatelia mali možnosť celé leto hlasovať v ankete Divy Slovenska podľa čitateľov Pravdy. A tu sú naši víťazi: (PRAVDA)
Prekročiť štátne hranice hoci aj každú minútu, a pritom sa kochať nádherou Bielych Karpát, takýto zážitok umožňuje turistická prechádzka medzi vrcholmi Kykula a Machnáč. (PRAVDA)
Ako by to bolo obísť v seriáli Divy Slovenska Divín v Novohrade. (PRAVDA)
Vo Vinici v okrese Veľký Krtíš má slovo žobrák celkom iný význam ako v slovníku. (PRAVDA)
Vo veži Budatínskeho hradu objavíte kúsok žilinskej histórie. Po siedmich rokoch je od tohto leta zrekonštruovaná veža, ktorá je najstarším objektom vodného hradu, opäť otvorená. (PRAVDA)
Návštevníci ostrova Martha's Vineyard sem prichádzajú v nádeji, že sa im podarí zahliadnuť amerického prezidenta Baracka Obamu, ktorý tu trávi dovolenku. Lenže Obamova návšteva je čisto súkromná. (PRAVDA)
Ukrajinská kríza a slabý rubeľ budú mať negatívne dopady na príjmy Fínska z turistiky. Fínsky zväz cestovného ruchu očakáva tento rok pokles výdavkov ruských turistov o najmenej 100 miliónov eur. (PRAVDA)
Každú prázdninovú sobotu o pol deviatej večer ožíva Spišský hrad atraktívnymi nočnými prehliadkami. Možno pri nich zažiť očarujúcu atmosféru nočného hradu. (PRAVDA)
Do Piešťan chodia ľudia lámať nielen barly, ale aj rekordy. Napríklad milovníci adrenalínu, ktorí sa pokúšajú o rekordný počet skokov na lyžiach na hladine Sĺňavy. (PRAVDA)
Epidémia eboly v západnej Afrike primäla tisíce turistov odložiť cestu do Afriky. Nechcú cestovať ani do miest, ktoré sú vzdialené tisíce kilometrov od najbližšieho štátu s výskytom nákazy. (PRAVDA)
Slovenské národné povstanie, ktorého sedemdesiate výročie si pripomenieme o niekoľko dní, pripomínajú mnohé pamätníky. Len v Banskobystrickom okrese, srdci Povstania, je ich niekoľko. (PRAVDA)
Vďaka priamej leteckej linke z lotyšskej Rigy do Popradu, s rýchlym transportom z letiska, môžu byť dovolenkári za dve a pol hodiny na svahoch pod Chopkom. Do Álp musia cestovať aspoň päť hodín. (PRAVDA)
Vodný závoj padá z výšky 55 metrov. V trochu zabudnutej, menej známej a menej navštevovanej západnej časť Národného parku Nízke Tatry sa nachádza najvyšší vodopád tohto pohoria, Brankovský vodopád. (PRAVDA)
Cyklotrasa už bude spájať aj bratislavské nákupné centrum Eurovea s mostom Apollo. Nový obojsmerný cyklistický chodník práve budujú, dostavaný by mal byť do konca augusta. (PRAVDA)
Beckovský hrad z každej svetovej strany vyzerá úplne inak. Väčšina ľudí ho pozná z pohľadu, aký ponúka výhľad z auta po diaľnici, s vysokou skalou a múrmi severného a západného paláca. (PRAVDA)
Tretina českých seniorov v lete vyrazí na dovolenku do zahraničia, najčastejšie jazdia do Chorvátska a na Slovensko. Vyše polovica starších ako 60 rokov bude väčšinu leta doma, 16 % na chate či chalupe. (PRAVDA)
V Košiciach turistom nuda nehrozí. Druhé najväčšie mesto krajiny má toto postavenie s prestávkami už celé stáročia. (PRAVDA)

SME

Aktivisti zo Šumiaca vybudovali v masíve Kráľovej hole nový náučný chodník. (SME)
Myslíte si, že poznáte typické jedlá niektorých európskych krajín? Otestujte sa. (SME)
Očakávajme letiská s digitálnym sledovaním batožiny, s biometrickým softvérom či mobilným check-inom. (SME)
Thajský kláštor so 130 tigrami, o ktoré sa starajú budhistickí mnísi a dobrovoľníci, je turistickou atrakciou. (SME)
Plavba na polostrov v Egejskom mori, kde nemajú televíziu, je jedinečnou príležitosťou zažiť akýsi pravoslávny skanzen. (SME)
Košice a ich blízke okolie ponúka viaceré možnosti trávenia voľného času v rekreačných lokalitách. (SME)
Návštevníci autokempingu na Podlesku v Slovenskom raji by sa mali počas sezóny cítiť bezpečnejšie. (SME)
Tyrkysové more ako v Karibiku nájdete na prostrednom „prste“ gréckeho polostrova. (SME)
Krízy a demagógovia boli aj v najlepších časoch gréckej demokracie, rozpráva profesor Dimitris Pantermalis. (SME)
Olivovník prežije tisíc rokov a stále rodí chutné plody. Zelené aj čierne olivy sú z toho istého stromu. (SME)
V skanzene pod hradom Ľubovňa by mali pribudnúť aj drevenica z Veľkého Lipníka a kaplnka z Hniezdneho. (SME)
Po dlhom čase sa zákazy v časti parku pred kaštieľom stali minulosťou. (SME)
Región severného Spiša a Pienin ponúka 222 km značených turistických trás rôznej náročnosti. (SME)
Plavba na divoký polostrov je príležitosťou zažiť akýsi pravoslávny byzantský skanzen, ktorý nemá na svete obdobu. (SME)
Kde žil obludný Minotaurus, na ktorej skale trpel Prometeus? Niektoré miesta existujú dodnes. (SME)
Jedinú starostku mesta v Kalábrii, kde funguje obávaná N'drangheta, musí chrániť polícia. (SME)
Poverčivý zakladateľ Ferrari použil emblém od letca, ktorý tragicky zahynul (SME)
Talent nestačí, musíte to vedieť zorganizovať. V tom je Ferrari iné, hovorí veterán Antonio Ghini. (SME)
Štvormiliónový región rozmaznáva turistov, aby sa vrátili. Agroturizmus je toskánsky fenomén. (SME)
Taliansko má najdlhší zoznam pamiatok UNESCO na svete. Až sedem ich nájdete v Toskánsku. (SME)

iDNES.cz

Tanec z Konga a zpěv z Gruzie oživí první zářijové dny v proslulých lázeňských městech na západě Čech. Centrem zábavy se stanou Karlovy Vary, kde kromě vystoupení folklórních souborů budete moci obdivovat slavný český porcelán. Vydejte se s portálem Kudy z nudy na Karlovarsko.


(iDNES.cz)
MTB enduro se ve světě i u nás hlásí tvrdě o slovo. Je to bezpochyby nejdynamičtěji se rozvíjející cyklistická disciplína, což dokazuje vznik a následně mimořádný úspěch světové Enduro World Series. Přitom se vlastně nejedná o nic nového. Enduro aspoň občas jezdil nebo jezdí skoro každý zapálenější majitel horského kola.


(iDNES.cz)
Švédsko je už několik dekád považováno za vzornou demokracii se silným sociálním systémem a důrazem na vzdělání. Prostě symbol blahobytu. Proto je většina Švédů hrdá na to, že jsou Švédové a v žádném případě by nechtěli být nikým jiným.


(iDNES.cz)
Tyčí se k nebi v lesích České Kanady, asi kilometr od vesničky Valtínov na Jindřichohradecku. Rozhlednu U Jakuba, která v sezoně přiláká denně kolem stovky návštěvníků, její provozovatelé na Havlově hoře otevřeli před rokem.


(iDNES.cz)
Milují vaše děti zvířátka, ale do bytu jim žádné pořídit nemůžete? Vyrazte s nimi tedy do zoologických zahrad a zooparků, kde si na některá mohou sáhnout a dokonce je nakrmit! Portál Kudy z nudy vám přináší pět tipů na místa, kde budete přírodě zase o krůček blíž.


(iDNES.cz)
Na dně pradávného a dnes vyschlého jezera v nevadské poušti se blíží k finále festival netradičního umění: Burning Man (Hořící muž). Týdenní událost v Black Rock Desert každoročně přiláká na šedesát tisíc nekonformních účastníků. Letošní ročník není výjimkou.


(iDNES.cz)
Víte, co se odehrává hluboko pod vašimi nohami? Podzemí českých měst místy ukrývají středověké labyrinty chodeb, mumie předků i léčivé prameny. Portál Kudy z nudy vám přináší pět tipů na výlet do míst, kam lidské oko běžně nedohlédne.


(iDNES.cz)
Existují ráje na zemi, na které je vstup dovolen, jen mít dost peněz. Bydlet se na nich dá v hotelech, které vypadají jako domorodé bungalovy, ale uvnitř skýtají veškerý luxus. Největší cestovatelský server TripAdvisor sestavil z recenzí uživatelů žebříček nejlepších hotelů na soukromých ostrůvcích.
(iDNES.cz)
Navštivte poslední prázdninovou sobotu některý ze 74 hradů a zámků, které se na jednu noc otevřou veřejnosti. Koná se totiž pátý ročník Hradozámecké noci nabízející opět spoustu zábavy, mnohá kulturní i sportovní vystoupení a vyžití pro celou rodinu. Portál Kudy z nudy vám přináší jeden tip na výlet z každého kraje. Hradozámeckou noc totiž můžete slavit všude.


(iDNES.cz)
To jméno už při vyslovení vyvolává pocit dobrodružství: Divoká Orlice! Pro vodáky však divoká není ani náhodou. Do splutí této východočeské řeky se můžete pustit bez velkých vodáckých zkušeností. A ještě si to zpestřit prozkoumáním několika hradů kousek nad řekou.


(iDNES.cz)
Jednou z mála zemí, kde se vyrábějí originální ledová a slámová vína, je Česká republika. Gurmánskou raritu nejenom od našich vinařů můžete přijít ochutnat koncem srpna na 4. ročník mezinárodní soutěže IceWine du Monde. Portál Kudy z nudy vás zve do Lednicko-valtického areálu na výjimečné degustace a Open Air Festival.


(iDNES.cz)
Nedaleko českých hranic leží město věží, nabízející celou řadu nezapomenutelných zážitků. V německém Budyšíně, patřícím dlouhý čas k Českému království, v uličkách nad řekou Sprévou najdete příjemné hospůdky, zajímavé galerie nebo třeba muzeum hořčice.


(iDNES.cz)
Historie malé obce na Slovácku je úzce spjata s největším rytířským řádem středověku. Templáři v Čejkovicích započali nejenom výstavbu rozsáhlých vinic a sklepů, ale legendy hovoří také o ukrytých pokladech. Jeden se však místním podařilo uchovat a jeho lahodnou chuť budete moci s portálem Kudy z nudy ochutnat 30. srpna na Dni otevřených sklepů.


(iDNES.cz)
Ke krátké dovolené na Šumavě stačí jen prodloužený víkend. Za základnu jsme vybrali veřejné tábořiště Soumarský most, známé hlavně vodákům. Je sice skromné, zato polohu má výbornou pro vyjížďku na kole, lehčí výšlap i malý sjezd Vltavy.


(iDNES.cz)
Při pohledu na tyto skluzavky a tobogany se přestanete bát třípatrové klouzačky u vás na koupališti. Hotely na celém světě se předhánějí v nabídce vodních radovánek, aby nalákaly turisty na dovolenou. Na některé vodní atrakce by se asi nemělo vstupovat bez kinedrylu.


(iDNES.cz)
Pláště jsou důležitou částí každého horského kola. Podstatně ovlivňují jízdní vlastnosti, ale nezřídka i obsah peněženky. Věděli jste například, že čím dražší plášť, tím méně kilometrů se na něm dá ujet? Nebo že opravdu dobrá univerzální „guma“ na všechny podmínky vlastně neexistuje?


(iDNES.cz)
Burácející motory, práskající výfuky a nejlepší závodníci z celého světa. To vše a mnohem víc uvidíte a uslyšíte od 27. do 31. srpna na Barum Czech Rally Zlín. Na 44. ročník oblíbeného závodu rychlých kol vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Jestli jednou při zemětřesení spadne Tchaj-pej 101, tak to spadne ve městě každá budova, říkají Tchajwanci. Čtvrtá nejvyšší budova světa je totiž postavena tak, že odolá zemětřesení až do magnitudy sedm. Podívejte se, jak to uvnitř vypadá.


(iDNES.cz)
Vyrazíte-li poslední prázdninový víkend na Sychrov, rázem se ocitnete ve Skotsku. Zámek se na dva dny stane dějištěm tradičních Skotských her, které patří k největším v Evropě. Bude se tančit do rytmu skotské a irské hudby, vzduchem budou létat kladiva i klády, whisky poteče proudem, a kdo ví, možná se budou i lámat rekordy! Na Sychrov vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Unikátním fenoménem se pyšní jihozápadní půle Krušných hor. Na saské straně se tyčí půvabná skála, která v minulosti poskytovala nádherné topazy prvotřídní drahokamové kvality. Skoro pět set jich ozdobila i tehdejší britskou královskou korunu.


(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk