Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 30.5.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1168USD   27.028CZK   0.76245GBP   314.21HUF   4.3912PLN   7.4905HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

PRAVDA

Pre návštevníkov pripravujú dobovo ladený program, ktorý otvorí jazda repliky prvého česko-slovenského auta Tatra Prezident z roku 1897. (PRAVDA)
Milujete roadtripy? Vybavené karavany poskytujú pohodlie a dávajú vám voľnú ruku pri výbere vašej zajtrajšej destinácie, hovorí majiteľ požičovne Dušan Zabák. (PRAVDA)
Súťaží sa už po siedmy raz. Súťaž sa začne 4. júna v rámci Festivalu chutí na Svätoplukovom námestí v Nitre a skončí sa 20. júla 2016. (PRAVDA)
Mjanmarsko, Stalingrad, Konštantínopol… Vyznáte sa v historických názvoch? Otestujte svoje znalosti. (PRAVDA)
Časť juhovýchodného bastiónu sa zrútila v roku 2010, obnova bola financovaná z nórskych fondov. (PRAVDA)
Časom sa odsťahovalo mnoho Američanov, ktorí sa nedokázali vyrovnať s demografickými zmenami. Belochov je v južnom floridskom okrese Miami-Dade len 15 %. (PRAVDA)
Neďaleko vinárskeho mestečka Modra, uprostred romantických Karpát, sa túto sobotu 28.5. odohrá veľkolepé vzdušné divadlo. (PRAVDA)
Nechýbajú hodinky nazvané Smerš. Názov odkazuje na obávanú sovietsku vojenskú kontrarozviedku, ktorá má na svedomí tisíce ľudských životov. (PRAVDA)
K Devínu už aspoň sto rokov patrí aj ríbezľové víno a tamojšia vinárska tradícia je ešte staršia. Pod Devínskym hradom pestovali vinič už Kelti? (PRAVDA)
"V Dume bývalo cítiť vôňu ruží, teraz mi hovoria, že tam cítiť tak jedine strelný prach," hovorí abú Bilál o hlavnom stredisku oblasti Ghúta. (PRAVDA)
Žiadne mesto z USA v top 12, zato Viedeň je na prvej priečke už siedmy rok po sebe. Osem z prvých 12 miest je v Európe, tri sú nemecké. Najhorší Bagdad. (PRAVDA)
Robotníci sa snažia každý deň drhnutím vyčistiť múry, ale pravidelné zoškrabávanie môže poškodiť spletité kvetinové mozaiky a lesklý mramorový povrch. (PRAVDA)
Turistika, kúpele, šport, relax pri vode, kultúra a skvelé jedlo. Toto všetko sa dá zhrnúť do jedného slova. Bavorsko. (PRAVDA)
Pre návštevníkov je počas víkendu pri Dobšinskej ľadovej jaskyni pripravené množstvo atrakcií a pestrý kultúrny program. (PRAVDA)
Turistov vo francúzskej metropole postihuje parížsky syndróm. Kúpa auta v Pekingu závisí od lotérie. V Dubaji nie sú bez práce a kriminalita je nízka. (PRAVDA)
Študent vinárstva Devon Shomaker dostal nápad vo chvíli, keď videl úspech newyorských strešných fariem, kde sa pestuje bežná zelenina. (PRAVDA)
Komal nikdy svojim priateľom nepovedala, kde vlani strávila 6 mesiacov. Mladú ženu spravil ortopéd o 8 cm vyššou. (PRAVDA)
Približne päťkilometrová trasa náučného chodníka vedie od Jadranskej ulice v historickej časti Dúbravky až k reštaurácii na Švantnerovej ulici. (PRAVDA)
Hlasné hádky, detský hysterický krik, neporiadok, vybrakované raňajkové stoly, poškodený nábytok... Hoteloví hostia dokážu byť niekedy na nevydržanie. (PRAVDA)
Je neuveriteľné, že mnohí domáci sa aj v tejto situácii usmievajú a dojemne prenášajú v náručí, na stoličkách či plavidlách starých ľudí a zvieratá. (PRAVDA)

SME

Už po šiestykrát oživí júnový Modranský piknik otvorenie turistickej sezóny v Modre a atmosféru začiatku 20. storočia rokov (SME)
Lákavými turistickými cieľmi sa v poslednom období stávajú vyhliadkové veže a rozhľadne. V poslednom období k tým pôvodným pribudlo niekoľko nových. (SME)
Aplikáciu pre smartfóny Košice región turizmus v najbližších dňoch rozšíria údaje o cyklotrasaách (SME)
Obavy z terorizmu nútia turistov odkloniť sa od stredomorských destinácií a čoraz väčšie počty návštevníkov smerujú do Španielska a Portugalska. (SME)
Medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou sa cestovalo od nepamäti. Hlavná trasa však neviedla cez Donovaly ako dnes, ale cez Veľký Šturec. (SME)
Kúpele Červený Kláštor - Smerdžonka začínajú letnú sezónu. (SME)
O začatí letnej sezóny na bratislavských kúpaliskách na svojej internetovej stránke informuje Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta. (SME)
Najlepšiu turistickú pamätihodnosť na Slovensku možno vyberať podľa rôznych kritérií, v každom rebríčku sú dôležité iné kritériá. Podľa čitateľského hodnotenia ... (SME)
Voľných miest na poslednú chvíľu nebude veľa, aj prípadné zľavy budú nižšie ako pred rokom. (SME)
Do Českej republiky prichádza každý rok viac zahraničných návštevníkov. Môžu si vyberať spomedzi množstva turisticky atraktívnych miest. (SME)
Aj napriek tomu, že záhrada v Alnwicku v grófstve Northumberland je plná stoviek najjedovatejších rastlín sveta, ročne priláka viac ako pol milióna zvedavcov. (SME)
Výročie narodenia Otca vlasti si v Českej republike pripomínajú množstom sprievodných akcií - výstavou korunovačných klenotov, rekvizít z filmu či výstavou ... (SME)
Návštevnosť Slovenska by počas tohtoročnej letnej sezóny mala prekonať minuloročný rekord. Nárast o desať percent odhaduje Slovenská agentúra pre cestovný ... (SME)
Letecká spoločnosť Lufthansa sa pred EURO2016 vo Francúzsku baví v reklamnom klipe na účet pasažierov, ktorých sa zvyšok Európy obáva. (SME)
Na Slovensku preverili v období od 1. júna do 15. septembra 2015 33 lokalít. (SME)
Už vás nebaví leto čo leto dovolenkovať v Chorvátsku? Ponúkame vám alternatívu k podobnej, ale predsa inej dovolenke. (SME)
Letecký deň Dubová neďaleko Modry privíta priaznivcov lietadiel a lietania v sobotu 28. mája. (SME)
Aktivisti a podnikatelia v oblasti cestovného ruchu na Domaši spustili internetovú petíciu za presun lode Ondava na Domašu. (SME)
V parku mesta Keelung vznikla najväčšia replika na svete Van Goghovho obrazu Hviezdna noc (SME)
Neviete sa rozhodnúť, ktorá varianta je pre vás najlepšia? Pozrite sa, čo všetko by ste pri rozhodovaní mali zvážiť. (SME)

iDNES.cz

Zhruba osmdesát kilometrů od českých hranic leží Wachau, jedno z nejkrásnějších evropských říčních údolí. Úsek Dunaje mezi Melkem a Kremží, který je od roku 2000 na seznamu kulturního dědictví UNESCO, je známý především svým vínem. Ale důvodů k návštěvě je mnohem více. (iDNES.cz)
Je to bohem zapomenutý kout na zemi a jeho jedinou spojnicí se světem je soustava žebříků z větví a bambusu. Každý den po něm musí lézt děti z horské vesnice v čínské provincii S’-čchuan cestou do školy a zpátky. Víska leží ve výšce 1400 metrů nad mořem. (iDNES.cz)
Dobyla severní i jižní pól, dostala se do míst, kam před ní žádná dřevěná loď nedoplula. Polární škuner Fram se díky tomu stal jedním ze symbolů Norska. Když v roce 1935 po své poslední plavbě zakotvil v Oslu, postavili kolem něj muzeum. Podívejte se, kde spal a svým mořským vlkům šéfoval například Roald Amundsen. (iDNES.cz)
Tahle jízda bude jen pro opravdu silné žaludky. Kalifornský zábavní park Six Flags Discovery Kingdom spustí v neděli 29. května nejšílenější horskou dráhu na světě. Vozíky se s odvážlivci naklánějí nejen do stran a vpřed a vzad, ale zcela se s nimi otočí hlavou dolů. (iDNES.cz)
Hned po našem příletu na ostrov Flores přichází kulturní šok. V tom nejlepším slova smyslu. Turisté jsou tady totiž stále ještě nedostatkovým zbožím a přitom má ostrov rozhodně co nabídnout. Ať už míříte za varany komodskými na ostrovy Komodo a Rinča, nebo stejně jako my do vnitrozemí protkaného klikatými silnicemi a rýžovými políčky. (iDNES.cz)
Havajská sopka Kilauea patří mezi jeden z nejaktivnějších vulkánů na světě. Tento týden se na jejím úbočí objevily dva nové proudy lávy. Podle havajské observatoře, která záběry natočené z dronu zveřejnila, se nová láva objevila tento týden v úterý. (iDNES.cz)
Podobným unikátem jako má Istanbul, se může, jen v menším měřítku, chlubit Jihlava. Krajské město Vysočiny je rozděleno starou zemskou hranicí na větší moravskou část a menší českou. Pokud by se to bralo doslova podle bydliště, má Jihlava po dvou „českých“ primátorech teď už druhého moravského. (iDNES.cz)
Netradiční dvoudenní trasa z Dlouhých strání na Vřesovku provádí turisty unikátní horskou přírodou, ale také kolem kontroverzních staveb a projektů, které dokáží hýbat emocemi. Pokud máte rádi nedotčenou přírodu a nevadí vám trocha nepohodlí, vydejte se na tuto hřebenovku po Jeseníkách co nejdříve. (iDNES.cz)
Původní plán na zatopení chorvatské lodi Vis, kterou využíval maršál Josip Tito, počítal s postupným zaplavením přední části plavidla pomocí ventilů a odstřelením zádi. Ztráta kotevních lan však znamenala změnu v plánu a po druhém výbuchu šlo pyrotechnikům o život. (iDNES.cz)
I přesto, že se jezero Velence pyšní nádhernými přírodními poklady, zůstává zatím u našich cestovatelů stranou zájmu a pořád se drží ve stínu mnohem většího Balatonu. Kombinace malé velikosti s pohodlnou dostupností z něj ale dělají bezvadný víkendový tip na výlet. (iDNES.cz)
Odborníci ze Správy Krkonošského národního parku ve středu změřili aktuální stav sněhu na takzvané Mapě republiky. Podle jejich odhadu zmizí v polovině června, tedy ještě dříve než vloni, kdy sněhové pole na úbočí Studniční hory vydrželo do začátku července. (iDNES.cz)
Bidon, který neplesniví, gelové gripy na řídítka, lehké umělohmotné blatníčky nebo třeba nastavitelný držák na bidon. To je jen pár příkladů z našich praktických, ne příliš drahých doplňků na kolo pro rok 2016. (iDNES.cz)
Česko-slovenský surfařský výlet na Maledivy se pro mě stal splněním životního snu. A také potvrzením dojmu, že čím víc surfujete, cestujete, čím těžší vlny jezdíte, tím častěji večer usínáte s pocitem, že toho o surfování víte opravdu málo. (iDNES.cz)
Tchajwanské město Keelung má netradiční atrakci. Lidé se mohou procházet v záplavě barev, které mají připomínat Van Goghův obraz Hvězdná noc. Ve skutečnosti ho tvoří miliony plastových lahví. (iDNES.cz)
Jaké by to bylo, odstěhovat se na maják kdesi uprostřed moře? Zkuste to! Může to být dostupnější, než byste řekli – v Chorvatsku totiž pronajímají turistům majákové apartmány. A hlavně jeďte ve více lidech, protože život na majáku je osamělý, popisuje v rozhovoru pro Víkend DNES Vojislav Šain. (iDNES.cz)
Kýčovitě bílé pláže s pohádkovými resorty, tyrkysově modrá voda rozbíjející se o bloky červených žulových kvádrů. To je ráj na zemi, který nabízejí seychelské ostrovy La Digue a Praslin. (iDNES.cz)
Proti gustu žádný dišputát. Zmrzlináři se trumfují, kdo z nich vymyslí bláznivější chuť, a tak můžeme ochutnávatt zmrzlinu chřestovou, lanýžovou, makovou, ale též koprovou či čabajkovou. Naštěstí se nesoutěží jen v kategorii šílených příchutí, ale roste také kvalita zmrzlin. Na pomyslném vrcholu stojí řemeslné zmrzliny bez éček a konzervantů. (iDNES.cz)
Pokud máte rádi romantiku a plánujete mírně náročný výlet na kole, vyzkoušejte 40 km dlouhé cyklistické putování po březích Vírské přehrady. Cestou zavítáte k zajímavým zříceninám, kostelům a rozhlednám s dalekými výhledy nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. (iDNES.cz)
Na začátku tohoto týdne si Mike Dorfman a Tom Padham z observatoře v New Hampshire mohli užít neobvyklou zábavu. Na sněhu a ledu se utkali se silným větrem, který v té době zuřil na vrcholu Mount Washington v nadmořské výšce 1 916 metrů. (iDNES.cz)
Podivné jméno nové horské dráhy v zábavním parku Cedar Point v Americkém státě Ohio vychází z dánského folkloru. Valravn, magická postava připomínající krkavce, se sice netěší příliš velké oblibě, s novou atrakcí to ale rozhodně bude jinak. Zábavy na ní bude možná až příliš. (iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Učebnice Krížom-krážom

Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.