Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 20.12.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2279USD   27.636CZK   0.78470GBP   316.45HUF   4.2738PLN   7.6660HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Zažite 20. decembra večernú prehliadku v Mestskej veži so sprievodcom v historickom kostýme, ktorý vám rozpovie tajuplné legendy. (PRAVDA)
Vyskúšajte v Rakúsku netradičný zimný šport - snowkiting. Jazda na snehu, pri kri ktorej poletíte, je plná adrenalínu a zábavy. (PRAVDA)
Nechajte sa uniesť krásou ľadových sôch Tatranského dómu! Najväčšia atrakcia minulej zimy sa opäť otvára 18. decembra. (PRAVDA)
Odhaľte 18. decembra podzemné priestory Sirotárskeho kostola v Žiline. Čo prezradia katakomby netypického barokového chrámu? (PRAVDA)
V Liptovskom Mikuláši 14. decembra dokončili cyklochodník v rámci pripravovanej 250 km dlhej náučnej cesty okolo Tatier. (PRAVDA)
Tešte sa na upravené zjazdovky v Tatrách. V prevádzke je deväť lyžiarskych stredísk. (PRAVDA)
Od Vianoc budú na Liptove opäť premávať bezplatné autobusy, ktoré spoja najväčšie turistické centrá v Tatrách. (PRAVDA)
Od 27. novembra do 15. januára sú v Nórsku polárne noci, ktoré nechajú vyniknúť jas a nádherné farby polárnej žiary. (PRAVDA)
Pozrite si unikátnu výstavu fotografií prírodných krás, ktoré vytvoril svetoznámy slovenský fotograf Filip Kulisev. (PRAVDA)
Múzeum slovenskej dediny v Martine sa v nedeľu 14. decembra oblečie do vianočnej nálady plnej ľudových zvykov z regiónov. (PRAVDA)
Podtatranské múzeum v Poprade 13. decembra deti naučí technikám modrotlače. Výstava Everest sa predĺžila do marca 2015. (PRAVDA)
V sobotu 13. decembra Trenčiansky hrad potemnie. Éterická Lucia a kľučiar vás prevedú podzemím, kde bude strašiť. (PRAVDA)
Tradičný vianočný jarmok v historickom centre Banskej Štiavnice, bude 12. - 13. decembra v znamení ľudových remesiel. (PRAVDA)
Štrbské Pleso ponúka 2 km nových zjazdoviek pre lyžiarov a 26,5 km bežkárskych tratí. Užite si aj nočnú lyžovačku či snowpark. (PRAVDA)
Európske mestá sú hneď vedľa. Stačí otvoriť dvere. Pozrite si originálnu kampaň francúzskej železničnej spoločnosti. (PRAVDA)
Vstúpte do repliky Noemovej archy v životnej veľkosti, ktorá vás poučí aj zabaví. Nájdete ju v holandskom prístave Dordrecht. (PRAVDA)
Košice pozývajú jednotlivcov a rodiny s deťmi na otvorenie modelovej trate s osobnými, nákladnými vláčikmi či parnými rušňami. (PRAVDA)
Videli ste už východ slnka alebo noc na vrchole hôr? Pozrite si tieto unikátne zábery v časozbernom videu študenta Matúša Lašana. (PRAVDA)
Na Liptove sa začala zimná sezóna. Čaká vás 70 km zjazdoviek, akvaparky so slanou vodou a vyše sto bežkárskych tratí. (PRAVDA)
Broadway v New Yorku, to je štyridsať divadelných scén v žiare veľkomesta. (PRAVDA)

SME

Cestovné kancelárie potvrdzujú väčší záujem o kúpu dovolenky v akcii first moment, zľavy a bonusy sú vtedy najväčšie. Prví záujemcovia nakupovali ... (SME)
Tento rok môžete Vianoce stráviť v teple a pohodlí pri mori, v niektorej z exotických destinácií. Vybrali sme pre vás tie najvychytenejšie. (SME)
Práca je fyzicky náročná, je tam 97-percentná vlhkosť, päť stupňov Celzia a prevýšenie asi 120 metrov. (SME)
Ako vyzerá výlov rýb v najstaršom maďarskom umelom rybníku Öreg-tó (SME)
Letnú sezónu sme chceli zakončiť niečím výnimočným. Čakali sme iba na vhodné počasie. (SME)
Sklenené plošiny sú vo výške 57 metrov, je cez ne vidieť dolu. Renovácia stála 30 miliónov eur. (SME)
Predĺžte si leto na Kykládach, ostrovoch opradených tajomstvom prastarých kultúr. (SME)
Návštevníci čakajú na divoké zvieratá pred veľkým výbehom aj niekoľko hodín. (SME)
Zapojte do cestovania všetky zmysly, iba tak bude zážitok dokonalý. (SME)
Cestovatelia s batôžkami roky hovorili o Albánsku ako o skrytom poklade. To obdobie sa už skončilo. (SME)
(SME)
Aktivisti zo Šumiaca vybudovali v masíve Kráľovej hole nový náučný chodník. (SME)
Myslíte si, že poznáte typické jedlá niektorých európskych krajín? Otestujte sa. (SME)
Očakávajme letiská s digitálnym sledovaním batožiny, s biometrickým softvérom či mobilným check-inom. (SME)
Thajský kláštor so 130 tigrami, o ktoré sa starajú budhistickí mnísi a dobrovoľníci, je turistickou atrakciou. (SME)
Plavba na polostrov v Egejskom mori, kde nemajú televíziu, je jedinečnou príležitosťou zažiť akýsi pravoslávny skanzen. (SME)
Košice a ich blízke okolie ponúka viaceré možnosti trávenia voľného času v rekreačných lokalitách. (SME)
Návštevníci autokempingu na Podlesku v Slovenskom raji by sa mali počas sezóny cítiť bezpečnejšie. (SME)
Tyrkysové more ako v Karibiku nájdete na prostrednom „prste“ gréckeho polostrova. (SME)
Krízy a demagógovia boli aj v najlepších časoch gréckej demokracie, rozpráva profesor Dimitris Pantermalis. (SME)

iDNES.cz

Strávil jsem cestováním po Novém Zélandu dohromady několik let a prokličkoval snad všechna zákoutí od severu k jihu. Prošel jsem desítky treků, obeplouval ostrovy na mořském kajaku, chytal ryby, projížděl horami na kole. Tohle je deset míst, která bych doporučil všem, kdo se sem chystají.


(iDNES.cz)
Nemáte ještě plány na poslední den roku a chcete své nejbližší překvapit? Portál Kudy z nudy vám přináší čtyři tipy na nezapomenutelný Silvestr v rozhlednách či věžích. Užijte si noc plnou zábavy s jedinečným výhledem.


(iDNES.cz)
Nejsme žádní rybáři, dokonce jsme ještě nikdy nenahodili jedinou udici, ale návštěva areálu Živá voda v Modré, ve kterém je možné vidět spoustu ryb, nás lákala a opakovaně jsme se i vraceli. Pro zabavení dětí je takové místo ideální, navíc ti starší mohou návštěvu využít k sebevzdělání.


(iDNES.cz)
Spolu se závody Světového poháru ve Val Gardeně tento pátek a sobotu a v Alta Badii v neděli se pro lyžaře otevře řada středisek na severu Itálie. Povětrnostní podmínky a teploty panující v posledních dnech dovolily uměle zasněžovat většinu lyžařských tratí.


(iDNES.cz)
Na světě je jen málo dobrodruhů, kteří nebezpečný hydrospeeding na ledovcových řekách provozují. Naposledy obletěly svět jedinečné fotografie Švýcarů Clauda-Alaina Gaillanda a Gillese Janina, jak sjíždějí ledovcovou řeku v největším a nejdelším alpském ledovci Aletsch.


(iDNES.cz)
Pokud máte strach z létání, na tohle video se raději nedívejte. Zachycuje totiž hrůzné minuty v letadle společnosti American Airlines, které v úterý mířilo z jihokorejského Soulu do Dallasu v Texasu. Stroj se dostal do silné bouře a extrémních turbulencí, které zranily několik lidí na palubě.


(iDNES.cz)
Skalní věže a stoprocentně přírodní sníh, často ještě nikým nedotčený tvoří nádherné kulisy cesty přes jihotyrolské Dolomity. Přejít se dají za pět dnů. Z výšky přitom koukáte na údolí a známá střediska jako Alta Badia, Val di Fiemme a masiv Sella Ronda.


(iDNES.cz)
Výběru nových lyžařských bot by měli lidé věnovat dost času a pozornosti, říká český odborník Peter Purda, který vybírá a upravuje lyžáky i závodníkům. Boty hlavně nesmí být velké, musí přesně sedět na noze a nikde netlačit.


(iDNES.cz)
Udržet si pozitivní adventní náladu v předvánočním spěchu není vždy snadné, ale není to ani nemožné! Portál Kudy z nudy vám přináší pětici tipů, kde znovu nalézt klid a kouzlo vánočních svátků.


(iDNES.cz)
Večeře jako adrenalinový zážitek. Menu servírované v naprosté tmě, kde si nevidíte ani na špičku nosu, pod hladinou oceánu či na plošině zdvihnuté do výšky padesáti metrů. Když dobře zaplatíte, všechno je možné.


(iDNES.cz)
Minulý týden se muselo letadlo aerolinky Air Asia vrátit na své původní letiště v Bangkoku poté, co rozlícená pasažérka hodila na letušku horkou polévku s čínskými nudlemi. Bizarní záchvaty zuřivosti, které se v posledních letech dostaly i do médií, zmapoval britský list Telegraph.


(iDNES.cz)
Navštivte v adventním čase nejkrásnější koncertní síně Prahy a poslechněte si klasickou hudbu ze strun či klaviatur těch nejlepších interpretů i nováčků na hudební scéně. Portál Kudy z nudy vás zve na festival České doteky hudby, letos oslavující Rok české hudby.


(iDNES.cz)
V hlavním městě Skotska, Edinburghu, se nedaleko tamního hradu nachází největší sbírka skotské whisky na světě. O výrobě světoznámého alkoholu tam vyprávějí i v češtině. A prohlídka expozice začíná projížďkou v sudu.


(iDNES.cz)
Kdo zimu moc nemusí, už teď si může plánovat dovolenou na příští rok. Pro milovníky lodí máme tip na canalboating. Nás napadlo strávit dovolenou na lodi už dávno, ale zrealizovali jsme to až před několika lety. A protože jsme chtěli projet kus jižní Francie, Provence a Languedoc, vybrali jsme si Canal du Midi.


(iDNES.cz)
Návštěvníkům amerického Grand Canyonu se tento týden naskytla krásná podívaná. Kaňon zaplnily nadýchané bílé mraky, které stoupaly vzhůru až na samý okraj. Přírodní úkaz je zachycen na časosběrném videu. Podle meteorologů se jednalo o inverzi, která se v těchto místech utvoří jen jednou za několik let.


(iDNES.cz)
Milovníci zlatavého moku se mohou těšit na netradiční adventní speciály, které si pro ně připravily české a moravské minipivovary. Ochutnejte pivo s nádechem vanilkových rohlíčků či karamelový speciál a vneste se s lahodným pivem v ruce do vánočního období.


(iDNES.cz)
V přeplněné ekonomické třídě v letadle není výjimkou, že spolucestující začnou lézt na nervy i úplným flegmatikům. Tahanice, kdo získá privilegium položit si paži na područku sedadla, jsou běžné. Tyto boje by měla vyřešit nová skládací plastová područka nazvaná Soarigami.


(iDNES.cz)
V adventním období plném shonu je ideální čas na návštěvu aquaparků, kde si můžete užít nejen adrenalinové zážitky, ale čekají vás zde také příjemné masáže nebo odpočinek v sauně. Portál Kudy z nudy vám přináší tipy na čtyři vodní světy, kde můžete strávit příjemné chvíle s rodinou a přáteli.


(iDNES.cz)
V předvánočním kolotoči nákupů vám přinášíme tipy na zajímavé vánoční dárky pro lyžaře i turisty. Mezi tipy, které připravila redakce specializovaného webu www.laviny.cz, nechybí nepřehlédnutelná čelovka, superlehké karbonové lyžařské hůlky, nejlehčí helma na trhu či nezničitelná taška.


(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Učebnice Krížom-krážom

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk