Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 3.8.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0967USD   27.031CZK   0.70410GBP   308.30HUF   4.1435PLN   7.5920HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Zlatým klincom hornonitrianskej dovolenky bude určite návšteva najväčšej ZOO na Slovensku so slonmi a levmi, Zámku Bojnice a kúpeľov. (PRAVDA)
Do Chorvátska mieria každoročne tisíce Slovákov, mnohí sa tam vracajú každé leto. Čo všetko viete o tejto najobľúbenejšej prázdninovej destinácii turistov spod Tatier? (PRAVDA)
Na Jánošíkove dni v Terchovej sa schádza 70-tisíc divákov. Kto pri živej hudbe neobsedí, môže si vyskúšať kroky v školičke tanca. (PRAVDA)
Pod Trenčianskym hradom si rozložili tábor vojaci II. rímskej légie a dlhý čas si krátia krutými gladiátorskými súbojmi. Taký je námet historických slávností. (PRAVDA)
Prvý augustový víkend sa vo Vysokých Tatrách bude už tradične niesť v znamení vodcovstva. Na návštevníkov čaká kultúrny program, premietania i lezenie. (PRAVDA)
Do Turkménska podľa vládneho zdroja príde ročne 12- až 15-tisíc turistov z viac ako päťdesiatky krajín, čo je sotva o niečo viac ako za sovietskych čias. (PRAVDA)
Turistov v Barcelone by malo byť menej, myslí si starostka. Zdá sa, že mesto ich má vyše hlavy. Podobne rozmýšľajú aj Seychely, Island, Galapágy... (PRAVDA)
Keď sa živočích zatúla na pristávaciu dráhu vo chvíli, keď má pristáť lietadlo s turistami, chytia ho vyškolení zamestnanci za chvost a odnesú do bezpečia. (PRAVDA)
Dobytok si čakanie skráti v klimatizovaných stajniach, psy si pozrú televíziu. Nezabudlo sa ani na tučniaky, ktoré vraj majú vyššie nároky na súkromie. (PRAVDA)
Počas dovolenkovej sezóny mnohí z vás cestujú do blízkych i ďalekých destinácií. Otestujte sa, aký máte prehľad o dĺžke letov či vzdialenostiach. (PRAVDA)
Aká spravodlivá bude Emília Vášáryová ako pani stredovekého hradu Červený Kameň? Nájdu sudcovia pravdu? V sobotu 25. júla pôjde o život... (PRAVDA)
"Oslavujeme deň, ktorý obracia stránku našej temnej histórie. Rekonštrukcia hrobiek nám pomáha zabudnúť na tie skľučujúce okamihy," povedal starosta mesta. (PRAVDA)
Nádherná dovolenka, už to len všetko vyfotografovať, aby ste sa mohli doma pochváliť. Máme pre vás pár tipov, ako zachytiť čarovné momenty. (PRAVDA)
Služby sa zlepšili, ponuka sa rozšírila. Počet našincov, ktorí dovolenkujú na Slovensku preto v posledných rokoch stále rastie. (PRAVDA)
Na zoznam sa tento rok dostali industriálne zóny aj staroveké ruiny. Prinášame vám druhú časť prehľadu nových lokalít, ktoré sú chránené ako kultúrne dedičstvo. (PRAVDA)
Na zoznam sa dostali industriálne zóny aj staroveké ruiny. Cieľom bolo dosiahnuť geografickú a kultúrnu vyváženosť, doteraz na zozname dominovala Európa. (PRAVDA)
Najväčší cestovateľský server TripAdvisor každoročne uverejňuje rebríček najlepších zoologických záhrad sveta. Žiadna slovenská sa medzi top 25 nedostala. (PRAVDA)
TripAdvisor v následnom oznámení uviedol, že je s najnovším rozhodnutím spokojný. Potvrdilo vraj, že v otázke zdroja svojich hodnotení čitateľov neklame. (PRAVDA)
V Liptove môžete zažiť adrenalínové športy, zajesť si bryndzu, vyhriať sa pri cykloturistike aj sa ochladiť v Liptovskej Mare či v jednom z akvaparkov. (PRAVDA)
Ešte nikdy nebola taká bohatá ponuka zariadení cestovného ruchu ako dnes. Zo všetkých kútov vytŕčajú ponuky od výmyslu sveta vo všemožných cenových hladinách. (PRAVDA)

SME

V rakúskom mestečku sa môžete túlať po historických uličkách, v záhradách či zájsť na strašidelný zámok. (SME)
Uhádnete odkiaľ pochádzajú známe osobnosti? (SME)
Pavol Andaházy vybudoval v okolí Prosieka štyri turistické chodníky a neúspešne hľadal podzemné chodby. (SME)
Ohromujúci monument Buzludža bol pýchou bulharských komunistov, teraz dobýja internet. (SME)
Kultúrou žije celé mesto - ulice, námestia, občania aj pivovar. Plzeň je hlavným európskym mestom kultúry 2015 a aj keď by to ani bežný Čech do západočeskej ... (SME)
Slovenčina a bulharčina majú mnoho podobných slov, ktorých význam je rovnaký. Majú však aj mnoho výrazov, ktoré znejú rovnako či podobne, no v oboch jazykoch ... (SME)
Keď prišla prvý raz do Sofie, chcela sa otočiť a vrátiť domov. Napokon ostala a v hlavnom meste Bulharska žije s rodinou už šiesty rok. „Bude ťažké odtiaľto ... (SME)
Bulharsko je najväčším producentom ružového oleja na svete, kilogram stojí tisíce eur. (SME)
Pri výbere trasy by sa mal každý cyklista zvážiť sily, aby sa nedostal do problémov. (SME)
Banálne jednoduchá delikatesa. Do šopského šalátu sa zamilujete, hoci ho vymysleli komunisti. (SME)
Po južnom pobreží Bulharska môžete cestovať celé týždne a každý deň stráviť na inej pláži. (SME)
Demänovské jaskyne sú obrovským bohatstvom kedysi chudobného Liptova. (SME)
Hurikány, zemetrasenie či tornáda. Čo všetko o nich viete? Otestujte sa. (SME)
Do druhej svetovej vojny jazdilo na našich cestách viac konských povozov ako áut. Motorky boli rýchlejšie. (SME)
Kedykoľvek prídem do nejakého cudzieho mesta, zaujímam sa o tri veci: kde sa vyspať, čo najzaujímavejšie tu stojí za pozretie a kde sa dá dobre najesť. (SME)
Bakšiš dávajte radšej v dolároch, s trhovníkmi zjednávajte v domácej mene. S eurami by ste mohli výrazne prerobiť. (SME)
Oblasť na severozápade Slovenska skrýva obrovské množstvo atrakcií, na ktoré vám nestačí len dvojdňový výlet. (SME)
Kyjovský Slovácký rok sa koná raz za štyri roky (SME)
Do Kroměříža pozýva UNESCO aj bohatá filmová história. (SME)
Matúš Lašan nakrútil časozberné video o tom, aké je Slovensko krásne. (SME)

iDNES.cz

Park 4 Dvory najdete na místě bývalých kasáren a vojenského cvičiště Čtyři Dvory mezi dvěma největšími českobudějovickými sídlišti Vltava a Máj. V parku mohou děti využít několika dětských hřišť, velký krasohled, kuličkový labyrint a různé zvukové atrakce.
(iDNES.cz)
K návštěvě vás zve městské koupaliště, které se nachází na jižním okraji města Nýřany. Koupaliště je součástí sportovně-rekreačního areálu, podpořeného z Regionálního operačního programu Jihozápad. Původní areál byl rekonstruován, rozšířen a byly zde vybudovány nové prvky.
(iDNES.cz)
Portál Kudy z nudy vás zve na řezbářské sympózium Křivořezání na hrad Křivoklát. Tradiční setkání několika desítek řezbářů s prodejní výstavou a ukázkami vyřezávání pro veřejnost se letos koná již podvacáté a probíhá od neděle 2. srpna do neděle 9. srpna na dolním nádvoří.
(iDNES.cz)
Míst, kde se v srpnu můžete zblízka podívat na bitevní vřavu, nabízí portál Kudy z nudy celou řadu. Někde se bude bojovat za spravedlnost a čest, jinde za slávu nebo lásku, další bitvy zase připomenou historické události ze středověku, z časů Velkomoravské říše anebo z dob před sto lety.
(iDNES.cz)
Kdo má rád vysoké hory a chce do nich vyrazit na několikadenní přechod, najde ve Vysokých Tatrách ideální podmínky. V Tatrách se lze ubytovat v pohodlných horských chatách, navíc hory jsou to poměrně malé a kompaktní, takže z nich můžete kdykoliv uniknout zpět do civilizace.
(iDNES.cz)
Už nemusíte trnout hrůzou, že máte na pláži schované pod ručníkem peníze a doklady. A nemusíte se na případném hlídání střídat s dalším členem rodiny, aby se vždy jeden mohl jít vykoupat. Na trh má brzy přijít speciální vodotěsná taštička, ve které si svoje cennosti můžete vzít klidně s sebou do vody.
(iDNES.cz)
Jezdíte rádi na horských kolech v terénu? Pak byste rozhodně měli vyzkoušet některý ze singltreků, úzkých cyklistických tratí různých stupňů obtížnosti. Na místech, která objevíte na portálu Kudy z nudy, si kde si užijí všichni – rodiny s dětmi, amatéři i začínající či zkušení terénní cyklisté.
(iDNES.cz)
Když mi bylo šest, ztratila jsem se na dovolené v kempu na Branžeži v Českém ráji. Stres mě tehdy vyburcoval tak, že si dodnes vybavuji barvy i zvuky, jež mě tehdy obklopovaly. Po 35 letech jsem se rozhodla, že zajedu na stejné místo a staré vzpomínky porovnám se současností.
(iDNES.cz)
Chcete se podívat na svět z výšky a moc se u toho nenadřít, nenachodit dlouhé kilometry a nezdolávat stovky metrů převýšení krok za krokem? Pak společně s portálem Kudy z nudy nasedněte na některou z lanovek a kromě nezapomenutelných výhledů si užijte i další cestovatelská potěšení.
(iDNES.cz)
Zatímco v Německu nebo v Rakousku už mají biotopová koupaliště dlouho, v Česku teprve nyní objevujeme jejich kouzlo. Redaktorka magazínu Víkend DNES zjišťovala, jaké jsou výhody a nevýhody takového koupání.
(iDNES.cz)
Jaroslav Král je rodák z Plzně. Narodil se před 41 lety s vrozenou srdeční vadou. Lékaři mu zakazovali dělat jakýkoli sport. Až v devatenácti letech, po dvou operacích srdce, dostal svolení začít občas jezdit na kole. Do dnešního dne však na svém bicyklu projel doslova polovinu světa a na tu druhou půlku se chystá.
(iDNES.cz)
Je známým faktem, že dlouhé lety ze západu na východ trvají kratší dobu než lety opačným směrem. Letadla ve vysokých vrstvách atmosféry totiž při letech na východ „popohání“ (a směrem na západ naopak brzdí) silný vítr, tzv. jet stream čili tryskové proudění. To vzniká na rozhraních velkých atmosférických mas s rozdílnou teplotou.
(iDNES.cz)
Vrchol italského Kronplatzu má novou atrakci. Věhlasný horolezec Reinhold Messner otevřel v populárním lyžařském středisku své šesté a poslední horské muzeum MMM Corones. Výjimečnou stavbu navrhla světoznámá architektka iráckého původu Zaha Hadid.
(iDNES.cz)
Očekávaná stavba nové Petrovy boudy v Krkonoších se pohnula, tentokrát však o pořádný kus. Majitelé podepsali důležité smlouvy a nyní už čekají jen na to nejdůležitější - na stavební povolení.
(iDNES.cz)
Všechny, kteří ctí keltské kořeny coby součást kulturního dědictví moderní Evropy, zve portál Kudy z nudy na oslavy keltského svátku Lughnasad. Můžete si dokonce vybrat z několika míst – pojedete slavit na festival do Nasavrk, na hrad Veveří anebo do Harrachova?
(iDNES.cz)
Pokud jste ještě neviděli kostel s fascinující skleněnou střechou v Neratově v Orlických horách, ideální čas nastává právě teď, na přelomu července a srpna. Portál Kudy z nudy vás zve nejen na jeho prohlídku, ale také na divadelní festival Menteatrál, do jedinečného slaměného divadla a na pouť.
(iDNES.cz)
Přelom července a srpna skýtá mnoho možností, jak si užít letního počasí. Portál Kudy přináší hned dvě z nich. Pokud jste fanouškem extrémních sportů, pak přijeďte zažít neopakovatelnou atmosféru na High Jump 2015. Pro milovníky hudebních multižánrových festivalů je tu Sázavafest 2015.
(iDNES.cz)
Portál Kudy z nudy zve na přelomu července a srpna do Karlových Varů, které o prázdninách nežijí jen filmovým festivalem, ale také historickými vozy a motocykly. Zkrátka ve stejnou dobu nepřijdou ani milovníci divadla – na východě Čech totiž poběží známý Jiráskův Hronov.
(iDNES.cz)
Dojeli jsme až na nejvýchodnější konec Východního Timoru a ověřili si, že svět, kde se nebere všechno tak vážně a všechno není řízené pravidly, funguje sám od sebe docela dobře. „Jestli vás rozčilují normy a předpisy, jeďte sem!“ píše Dan Přibáň a Dominika Gawliczková z trabantí expedice.
(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.