Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 31.7.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3379USD   27.570CZK   0.79280GBP   312.96HUF   4.1691PLN   7.6360HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Zelenú vodu využívali najskôr ľudia z Nového Mesta nad Váhom. Tie dva kilometre prešli aj pešo. Dnes tu nájdete karavany aj z Holandska či zo Švédska. (PRAVDA)
Nechajte sa zlákať návratom do rytierskej minulosti. (PRAVDA)
Najväčšia dolnorakúska prírodná rezervácia Ötscher-Tormäuer leží v mostviertelských Alpách. Rozprestiera sa vôkol takmer 2 000 metrov vysokého vrchu Ötscher, dominanty regiónu Mostviertel. (PRAVDA)
V hrebeňoch Malých Karpát sú roztrúsené turistické lahôdky. Hrady. (PRAVDA)
V letnom období sme často vystavení extrémnym podmienkam nielen my, ale aj naši každodenní elektronickí pomocníci. (PRAVDA)
Za slanou morskou vodou a kúpaním už netreba cestovať len do zahraničia. Slaný, a navyše liečivý kúpeľ nájdete v Rapovciach pri Lučenci, kde vyrástlo termálne kúpalisko Novolandia. (PRAVDA)
Ako si dovolenku pripraviť, aby si ju bolo možné aj v zdraví užiť? Rady, čo robiť, aby ste sa vyhli spálenej pokožke, úpalu, dehydratácii, alergii a infekciám. (PRAVDA)
Vo Vyhniach boli kedysi vychýrené kúpele, dnes po nich zostalo len zopár stôp. (PRAVDA)
Anketa Divy Slovenska podľa čitateľov Pravdy pokračuje. Máte obľúbený kút v lone prírody? Neváhajte a oznámkujte ho! (PRAVDA)
Chcete si užiť dovolenku pri vode a urobiť zároveň niečo pre svoje zdravie? (PRAVDA)
Nič v Maroku sa nevyrovná námestiu Džámi al-Faná. Mágia divadla pod holým nebom si vás získa tak, že budete túžiť sa do tejto časti Marakéša vrátiť. (PRAVDA)
Leto sa nenesie len v znamení dovoleniek. Víkendy ponúkajú široký priestor aj na rôzne výlety do blízkeho či vzdialenejšieho okolia. (PRAVDA)
Cestu do praveku s neandertálcami a mamutmi, vzácne a exotické zvieratá súčasného sveta, ale aj romantický zámok či kúpanie v termálnej vode, to všetko nájdu návštevníci Bojníc. (PRAVDA)
Dovolenkári, chatári i miestni obyvatelia Štiavnických vrchov a okolia sa aj tento rok môžu tešiť na tradičné kúpanie v tajchu. Chladivé osvieženie si môžu dopriať v Hornom Hodrušskom tajchu. (PRAVDA)
Má viac ako sto rokov, ukrýva sa v horách a patrí k slovenským unikátom. (PRAVDA)
Krásna morská zátoka, opustená pláž, morské vlny, na tomto kúsku raja ste len s partnerom. (PRAVDA)
Stopovanie dnes už nie je to, čo kedysi. Namiesto postávania popri cestách si stopári hľadajú vodičov a spolujazdcov vopred cez internet. (PRAVDA)
Hneď za rohom hlavného mesta je úžasná divočina. Malý Dunaj, ktorý sa kľukatí severnou hranicou Žitného ostrova. Pri splave má človek pocit, že je ďaleko od civilizácie. (PRAVDA)
V poslednom čase mnohí uprednostňujú dovolenku doma než pri mori. Stav mnohých kúpalísk a vodných nádrží sa zlepšil, je možné vybrať si rôzne atrakcie, športové aktivity. (PRAVDA)
Toho, kto sa vydá putovať po Gotickej ceste, na desiatkach kilometrov cesty Spišom a Gemerom čaká krása gotických kostolíkov, tajomstvá hradov, mestské pamiatky aj spleť jaskýň. (PRAVDA)

SME

V skanzene pod hradom Ľubovňa by mali pribudnúť aj drevenica z Veľkého Lipníka a kaplnka z Hniezdneho. (SME)
Po dlhom čase sa zákazy v časti parku pred kaštieľom stali minulosťou. (SME)
Región severného Spiša a Pienin ponúka 222 km značených turistických trás rôznej náročnosti. (SME)
Kde žil obludný Minotaurus, na ktorej skale trpel Prometeus? Niektoré miesta existujú dodnes. (SME)
Turci ju často a rýchlo nepijú, na to majú čaj. Káva je pre potešenie a na stretnutie s priateľmi. (SME)
Jaskyňu Karain a jedno z najzachovalejších antických miest Termessos pozná len málo turistov. Od mora sú pritom kúsok. (SME)
Slovenská príroda je jedinečná. Mnohé z jaskýň sú zapísané v Zozname svetového prírodného dedičstva. (SME)
Brač, to nie je len najslávnejšia chorvátska pláž, ale aj neobjavená Dračia jaskyňa. Zamykajú ju. (SME)
Za dvanásť rokov prepojili Chorváti takmer celé pobrežie diaľnicami. K moru sa tak pridal ďalší fenomén. (SME)
Kto navštívil chorvátske mestá Split aj Dubrovník, len ťažko sa rozhoduje, ktoré z nich je krajšie. (SME)
Už na budúci týždeň by sa mali na hrad vrátiť robotníci, ktorí budú pokračovať v opravách. (SME)
Jaskyne v oblasti Bejt Guvrin vznikli činnosťou prírody aj človeka. Ľudia ich využívali už od staroveku. (SME)
Nacisti za sebou nechali nielen koncentračné tábory, ale aj kolosálny dovolenkový rezort, ktorý je dnes bizarnou turistickou atrakciou. (SME)
Moderné planetárium a múzeum veteránov v Judenburgu zabavia rodičov aj deti. (SME)
Do mesta s takmer dvoma miliónmi obyvateľov príde ročne viac ako sedem miliónov turistov. (SME)
Fotoreportáž z prác na obnove technických pomôcok v roklinách Slovenského raja (SME)
Vo vyšších polohách Tatier sa na chodníkoch stále nachádza starý sneh. (SME)
Väčšina miestnych pracuje v oblasti cestovného ruchu, ktorý je tu počas letnej sezóny veľmi silný. (SME)
Kúpele v Červenom Kláštore začali obnovovať pred desiatimi rokmi, obec chce štatút kúpeľného mesta. (SME)
Už to je 88 rokov, odkedy zomrel katalánsky architekt Antonio Gaudí. Barcelone dal osobitú podobu. (SME)

iDNES.cz

Zříceninu hradu starý Jičín zaplaví první srpnovou sobotu kočárky a knedlíky. V hradbách téhle středověké památky se uskuteční tradiční Kočárkyáda spojená s kláním v pojídání knedlíků. Vzhůru na hradby vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
I Švýcarsko, spořádaná země nade vše milující pravidla, dokáže v úzkých sejít z cesty zákona. Důkazem budiž legenda o návratu kozorožce, ikonického alpského kopytníka se zahnutými rohy, do švýcarských skal.


(iDNES.cz)
Za kulturou se můžete na hrad Sovinec vydat téměř kdykoliv. Každý víkend se tu totiž odehrávají nejrůznější kulturní akce. Portál Kudy z nudy vás zve na Past na medvěda, rytířský turnaj Na příkaz císaře i na Hodokvas rytíře Kobylky.


(iDNES.cz)
Není to sice moře, ale i tak jde o lahůdkový tip pro aktivní letní dovolenou včetně báječného koupání. Garda, která leží na hranici severoitalského Trentina, Lombardie a Benátska, je mezi českými turisty velice oblíbená.


(iDNES.cz)
Na kolech dnes jezdí polovina národa, ale ne všichni se správně orientují v tom, jak mít nahuštěné pláště, aby kolo jelo dobře, rychle a bezpečně. Běžní cykloturisté mají velmi často pláště podhuštěné, ale k vidění jsou nezřídka i pláště zbytečně přehuštěné.


(iDNES.cz)
První srpnová sobota bude v Třeboni už tradičně patřit lázeňským slavnostem. Vyzkoušejte procedury třeboňských lázní, ochutnejte speciality třeboňských restaurací a užijte si celodenní program v srdci města! Do letní Třeboně vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Česká bramboračka a symbolická „koruna Himálaje“ provizorně udělaná z pivních plechovek. Tak se slavil úspěch Radka Jaroše po jeho návratu z vrcholu K2 do základního tábora. Jaroš se stal prvním Čechem a 15. horolezcem světa, jemuž se podařilo vylézt na všech 14 osmitisícovek této planety.


(iDNES.cz)
Ocitnete-li se na palubě padajícího letadla, nemusí to být beznadějné. Ačkoli nedávný pád malajsijského Boeingu 777 nad Ukrajinou nikdo z 298 lidí na palubě nepřežil, v historii existují případy šťastlivců, kteří z těžké letecké havárie vyvázli. Může pro šťastný konec člověk něco udělat, anebo nezbývá, než spoléhat na štěstí?


(iDNES.cz)
Vítr jen málokdy utichá, teplota moře se vyšplhá sotva nad dvacet a ještě k tomu často prší: jde sice o klišé, které však poměry na německém mořském pobřeží zatím dobře vystihuje. Pobřeží Baltu i Severního moře má přesto plno zajímavostí, které stojí za cestu. Vybrali jsme pět nejzajímavějších.


(iDNES.cz)
Festival Benátská! patří k nejnavštěvovanějším multižánrovým festivalům České republiky. Láká nejen na kvalitní interprety a doprovodný program, který letos nabídne třeba let vrtulníkem Robinson R44, ale i na turisticky atraktivní prostředí. Kudy z nudy na konci července? Do Libereckého kraje.


(iDNES.cz)
Osvěžení a skvělé zážitky si během léta můžete užít sjížděním řek. Nejen oblíbená Vltava, ale i další české a moravské toky nabízejí dobrodružství pro celou rodinu, party kamarádů či pracovní týmy. Poznejte s portálem Kudy z nudy pět řek, kde si svou zručnost vyzkouší začátečníci i zkušení vodáci.


(iDNES.cz)
Horolezec Radek Jaroš úspěšně sestoupil z vrcholu K2 do základního tábora. Druhou nejvyšší horu světa zdolal jako poslední ze 14. osmitisícovek, vrcholu dosáhl v sobotu odpoledne pákistánského času. Jako první Čech tak zkompletoval „Korunu Himálaje“.


(iDNES.cz)
Grand Canyon, jeden z přírodních divů světa, čelí dosud největší civilizační hrozbě ve své historii. Tyto obavy vyjádřila správa amerických národních parků poté, co zjistila, že developeři tu chystají rozsáhlou výstavbu včetně lanové dráhy a zábavního a nákupního komplexu.


(iDNES.cz)
Na dnešních cyklotoulkách se projedeme krajinou, která je téměř bez kopců a přitom ji lze bez uzardění nazvat Mekkou cyklistiky u nás. Projedeme území, kde sice není mnoho lesů, ale je tu zase tolik historických památek, že se cyklista rozhodně nenudí. Navštívíme nádherná města, zajímavou výstavu a nezapomeneme ani na koupání. Projedeme se po Hané.


(iDNES.cz)
Severní Korea chystá další ambiciózní stavební projekt. Přístav Wonsan na východním pobřeží se má proměnit v "turistické město", mimo jiné i s podmořským hotelem. Píše o tom britský list The Guardian s odvoláním na severokorejský státní týdeník vydávaný v angličtině The Pyongyang Times.


(iDNES.cz)
Hledali byste pláž na ledovém Islandu? Myslíte si, že se dá na pláž dojet lanovkou? Láká vás procházka po mořském dně? Zveme vás na prohlídku podivuhodných pláží pro skutečné fajnšmekry, které jsou tak trochu jiné...


(iDNES.cz)
Gotický hrad Hukvaldy nedaleko Frýdku-Místku se v sobotu 26. července ponoří do středověku. V reálných kulisách hradu se odehraje bitva o jeho území. Jde tradičně o největší akci sezóny, která se těší velké oblibě. Na dobrodružný výlet do 14. století vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Česko má na seznamu UNESCO dvanáct památek. Dalších šestnáct jich teď o zápis usiluje – mezi nimi i pevnost Terezín, třeboňské rybníky či vysílač Ještěd.


(iDNES.cz)
Když jsem si loni chtěla koupit v Olomouci místenku u ČD do Prahy, pracovnice za přepážkou mi nebyla schopna říci, zda pojedu po směru, nebo proti směru jízdy. Nakonec jsem se stejným požadavkem uspěla u konkurenčního „žlutého ďábla“. Japonci tyto problémy nemají, vyřešila je za ně otočná sedadla.


(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk