Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 1.10.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1221USD   27.022CZK   0.86138GBP   308.65HUF   4.3065PLN   7.5153HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

PRAVDA

Je ťažké ich všetky zrátať, nové vznikajú, niektoré sa zasa navždy potopia. V oceánoch ich je vraj okolo dvoch tisícok. Tu sú najväčšie z nich. (PRAVDA)
Ovčia lúka by nemala šmrnc, keby ostalo len pri názve. Dvakrát denne teda púšťali na pašu zvieratá. Architekt ale nemyslel na deti, tie na trávu nesmeli. (PRAVDA)
Noc v tmavej šachte desiatky metrov pod zemou? Alebo radšej ubytovanie v soľnom svete, kde sa však steny nesmú chutnať? Podnikavci chcú zaujať. (PRAVDA)
V 90. rokoch sa objavili senzačné články, ktoré sa pohrávali s teóriou, že gule majú mimozemský alebo iný nadprirodzený pôvod. (PRAVDA)
Dánsky minister grónskych záležitostí zasadil na ňom dánsku vlajku s odkazom „Vitajte na dánskom ostrove“ spolu s fľašou brandy. (PRAVDA)
Okrem tradičných vychádzok na ťave a nocovania pod berberskými stanmi ponúkajú teraz všetky druhy turistiky, vrátane ciest za zdravím. (PRAVDA)
Kazašská metropola je dostavaná len asi na 30 %, no aj táto tretina má ohromujúcu architektúru. Mesto by malo byť skompletizované do roku 2030. (PRAVDA)
Čakali by ste uprostred pieskových dún luxusný butik značky Prada s vysvieteným výkladom? Alebo mesto na štýl amerického stredozápadu v amazonskom pralese? (PRAVDA)
Starý kontinent skrýva miesta, ktoré cestovný ruch zatiaľ obchádza. To im ale na kráse neuberá. Niektoré sú ťažko prístupné, iné miestni starostlivo taja. (PRAVDA)
Ultramoderné letisko Chep Lap Kok vzniklo „rozobraním“ dvoch malých neobývaných ostrovov. Následne k nemu pribudovali dva tunely a tajfúnom odolný most. (PRAVDA)
Cestovateľský portál Travel + Leisure sa pýta svojich čitateľov-cestovateľov, kde sa cítili najviac vítaní, kde bola atmosféra najpríjemnejšia. (PRAVDA)
Musée du Parfum otvorili v roku 1983 a po prestavbe sa premenoval na Fragonard Musée du Parfum. Sídli v historickej budove, v „chic“ 9. okrsku Arrondissement. (PRAVDA)
Drotárstvo pre Slovensko znamená tradíciu a kultúrne dedičstvo. Na Stretnutí drotárskych majstrov spoznáte drotársku technológiu aj jej uplatnenie v umení. (PRAVDA)
Mnoho ľudí, ktorí si počas pracovného života nasporili, odchádza na čas či konca na dôchodok do štátov, kde je život v porovnaní s ich krajinou lacnejší. (PRAVDA)
Viac ako polovicu návštevníkov tvorili počas uplynulých letných mesiacov slovenskí turisti, prišli však aj Japonci, Austrálčania, Kórejčania i Kanaďania. (PRAVDA)
Popevok Ivana Mládka si možno vysvetliť rôzne. Keďže s južnou Moravou sa spájajú vínne pivničky, príčinou zrakovej anomálie môže byť Veltlínske zelené. (PRAVDA)
Trnavský kraj a Kréta si budú propagovať turistické destinácie, vymieňať folklórne a divadelné súbory, spolupracovať chcú aj pri podpore podnikania. (PRAVDA)
Už v roku 1774 objavili v lokalite Zámčisko zlatý poklad, archeológovia nachádzajú mnohé predmety z rôznych období aj počas aktuálneho výskumu. (PRAVDA)
Kto by mohol lepšie reprezentovať ministerstvo obrany, ako Princ Kyslá Uhorka zo zeme Paprika a jeho priateľka Princezná Petržlenka z krajiny Brokolica? (PRAVDA)
Všetky múzeá a galérie v kraji, s výnimkou dvoch dočasne neprístupných, videlo počas prázdnin viac návštevníkov ako minulé leto. (PRAVDA)

SME

Až na hranici s Nepálom sme mali dobré pripojenie na sieť a mohli poslať fotografie z uplynulých dní. (SME)
Karlove Vary preslávili kúpele a filmový festival. Tamojší región okrem kúpeľníctva ponúka aj bohatú históriu a nádhernú prírodu. (SME)
Dvanásty deň expedície a my sme sa konečne pohli z Indie bližšie ku Slovensku. (SME)
Prinášame tipy, kde si teplo a slnko možno užiť plnými dávkami aj v októbri, navyše v pravej exotickej atmosfére a za skvelé last minute ceny. (SME)
Polárna žiara prilákala v týchto dňoch na Island veľa turistov. (SME)
Na lúke pod Kamzíkom ponúka pätnásťmetrová drevená rozhľadňa výhľady na okolie aj na mesto. (SME)
Nešťastie sa stalo na zastávke Švantnerova. (SME)
Menšie autá sa musia uhýbať väčším, problém je, ak sa nedá kam. (SME)
V sobotu bude po dlhšej prestávke kaverna na Kamzíku opäť otvorená pre verejnosť. (SME)
Abram Muller svojim krajanom odporúča navštíviť Slovensko (SME)
Povrch nového chodníka pre cyklistov na severe Poľska svieti v noci na modro. (SME)
Pri turistami obľúbenej časti Veľkého čínskeho múru Čína vybuduje najhlbšiu a najväčšiu stanicu pre rýchlovlaky na svete. (SME)
V minulosti sa tam stalo viacero úrazov, nové stúpačky zvýšia bezpečnosť. (SME)
K Dobšinskej ľadovej jaskyni sa interaktívna výstava z kociek lega vráti. (SME)
Už piaty ročník Mesiaca veží a rozhľadní má podporiť predĺženie turistickej sezóny v Českej republike. (SME)
Hranica do Indie nás stála štvorhodinové meškanie. Kombinácia tamojších šoférov a bahna ho ešte zvýšila (SME)
Z parku Lumpini odsťahujú stovky veľkých jašterov, ktoré sa tam voľne pohybovali. (SME)
Mjanmarsko (Barma) je zatiaľ najkrajšia krajina, ktorou prechádzame. Len tu treba jazdiť veľmi opatrne. (SME)
Napriek pohnutej minulosti ponúka dnešná Bosna a Hercegovina bezpečnú dovolenku plnú nevšedných zážitkov. (SME)
Vyše 120 rokov premával na trase Spišské Podhradie – Spišské Vlachy. (SME)

iDNES.cz

Datum plného zprovoznění nového Gotthardského železničního tunelu, nejdelší stavby svého druhu na světě, se nezadržitelně blíží. Vlaky tudy začnou pravidelně jezdit od prosince, ale dovnitř se můžete podívat už dnes. A můžete si také projít turistickou trasu, která na povrchu kopíruje tunel. (iDNES.cz)
Hranická propast na Přerovsku se oficiálně stala nejhlubší zatopenou jeskyní světa. Při měření uskutečněném hloubkovými potápěči a s pomocí dálkově ovládaného robota se stroj dostal do hloubky 404 metrů. Stále přitom nedosáhl dna, robota zastavila délka ovládacího kabelu. (iDNES.cz)
Každý rok se slané jezero známé jako čínské Mrtvé moře barví do ruda a v této době ho také nejvíce navštěvují turisté. Jezero v provincii Šan-si západně od Pekingu rudne každoročně díky tomu, že přirozeně zelené řasy změní barvu, aby se chránily před stoupající teplotou a intenzivním světlem. (iDNES.cz)
Navzdory faktu, že zde žije poměrně málo obyvatel, nabízí Kašperské hory až nečekaně mnoho atrakcí. Jsou tu hned tři muzea, krásné historické domy, stylové náměstí, mají tu vlastní pivovar i pražírnu kávy, jsou tu dokonce i lázně a bazén. A jako bonus zde najdete nádhernou přírodu a nádherný gotický hrad Kašperk. (iDNES.cz)
Češi budou od 10. listopadu pro cesty do Kanady nebo přes její území potřebovat elektronickou cestovní registraci (eTA). Povinnost platí pro občany zemí s bezvízovým stykem s Kanadou od března letošního roku v přechodném režimu, který měl vypršet dnes, ale kanadská vláda rozhodla o prodloužení přechodného období do 9. listopadu. (iDNES.cz)
Pětidílná běžecká rodinná akce Běžíme na hrad bude v sobotu 1. října završena zastávkou na hradě Veveří, který se tyčí na skalním ostrohu nad brněnskou přehradou. (iDNES.cz)
Kolegové z BBC se rozhodli, tak jako každý rok, vytipovat deset nejkrásnějších kol roku 2016. A to, co vybrali, opravdu překvapí. Od dětské tříkolky v neoklasicistním stylu, přes nadupaný double-FAT bike až po švédské šlapací autíčko. (iDNES.cz)
Stála tváří tvář medvědovi, spala v iglú v minus čtyřiceti, živila se jako pokojská i jako fotografka. Píchla se o jedovatou housenku, jedla pečené pavouky. Mnohdy měla namále. Lituje však jen toho, že necestovala už dávno. „Dopředu nás žene nejistota,“ říká třicetiletá Martina Gebarovská. (iDNES.cz)
Markéta Koláčková žije už pět let na Novém Zélandu. V současné době plánuje svatbu, pracuje jako letuška u společnosti Air New Zealand a studuje na porodní asistentku. A podporuje domácí porody. Podle ní jsou bezpečnější a pro rodičku pohodlnější. (iDNES.cz)
Indonéské úřady pátrají po několika stovkách turistů poté, co sopka Barujari na ostrově Lombok vychrlila do ovzduší mohutné sloupce popela. Evakuováno bylo více než jedenáct set dalších turistů. (iDNES.cz)
Dálkové autobusové linky zažívají v Česku a okolí v posledních měsících velký boom. V Česku se k dominantnímu RegioJetu nedávno přidal německý obr FlixBus. Kdo nabízí lepší služby a svezení a v čem je lepší a horší? iDNES.cz se rozhodl jejich služby otestovat. (iDNES.cz)
Tak pozor, tohle není žádná hrabárna. Berlínské vintage shopy připomínají spíše luxusní módní butiky, jenom s tím rozdílem, že zde nedostanete celé kolekce, ani různé velikosti, ale vždy pouze jeden jediný kus svého druhu. Solitér, který nemá a nebude mít nikdo jiný. (iDNES.cz)
Série letních násilných útoků v Německu přisoudila tradičně gigantickému Oktoberfestu podobný osud, jaký letos potkal turecké nebo tuniské pláže. Ze strachu z terorismu přijelo letos na slavnosti piva výrazně méně turistů. Mnichovany zase zpočátku často odrazovala avizovaná bezpečnostní opatření. (iDNES.cz)
Nevysoké kopečky nad severní pláží Primorska nabízejí netušené zpestření pobytu u moře. V hustých trnitých lesích se spoustami zvěře objevíte nejedno úchvatné místo: prehistorickou svatyni Beglik Taš, žulovou Lví hlavu i malé mořské zátoky podobné norským fjordům. (iDNES.cz)
Park Lumpini v Bangkoku za deset let oslaví sté výročí své existence. Ale thajští oficiální činitelé se už nyní rozhodli začít park čistit od nezvaných návštěvníků - stovek velkých, volně pobíhajících varanů, napsal server Christian Science Monitor. (iDNES.cz)
Turkmenistán nedávno otevřel s velkou slávou luxusní mezinárodní letiště v hlavním městě Ašchabadu. Stavba se střechou ve tvaru letícího sokola s pozlacenými křídly vyšla na 2,3 miliardy dolarů, v přepočtu 55 miliard korun. Izolovanou středoasijskou zemi má otevřít světu. Turisté v ní ovšem chybějí. (iDNES.cz)
Průzračný dech severu, blankytné moře, úpravná krajinka a podivné starobylé stavby ve vnitrozemí. Dánský ostrov Bornholm, na dohled od švédského pobřeží, nepatří v českých luzích a hájích zrovna mezi turistické magnety prvního řádu. Projeli jsme ho na kolech a rádi se tam zase vrátíme. (iDNES.cz)
Zatímco dnes jsou štíty Dolomit na severovýchodě Itálie doménou vysokohorských turistů a lyžařů, před rovnou stovkou let to bylo úplně jinak. Na horských stráních, v sedlech i na zasněžených vrcholech probíhaly vojenské operace, jaké si v současnosti jen těžko dokážeme představit. Vydali jsme se po stopách první světové války v severní Itálii. (iDNES.cz)
Jen pár desítek kilometrů od Mexiko City se v jezerní oblasti Xochimilco nalézá malý, ale strašidelný ostrov. Stovky panenek v různém stadiu rozkladu mají uspokojit nešťastné duše malých dětí, pro místní jde ale o doslova hororový zážitek. (iDNES.cz)
Pětidílná běžecká série Běžíme na hrad, propojující regulérní běžecký krosový seriál s aktivitami pro celé rodiny v atraktivním prostředí hradů a jejich okolí, se v sobotu 24. září zastaví na hradě Loket. (iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.