Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 30.6.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1090USD   27.114CZK   0.82550GBP   316.95HUF   4.4261PLN   7.5273HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

PRAVDA

Spestrením prehliadky bude výstava troch stoviek papierových modelov, medzi ktorými je aj Sedem divov sveta. (PRAVDA)
Opýtaní hodnotili kvalitu svojho života v 6 oblastiach – HDP na obyvateľa, dĺžky života, sociálnej podpory, dôvery v systém, vnímanej slobody a pomoci. (PRAVDA)
Nová oddychová a športová zóna určená pre najmenších turistov a rodiny s deťmi obsahuje športové, zábavné a relaxačné ihrisko. (PRAVDA)
Čo sa stane, keď lietadlo zasiahne blesk? Kam sa vyprázdňujú palubné toalety? Ako sa postupuje, keď pasažier počas letu zomrie? (PRAVDA)
Čilská metropola, ktorá trpí znečisteným životným prostredím dlhodobo, teraz kvôli extrémne znečistenému ovzdušiu vyhlásila stav núdze. (PRAVDA)
Milujete roadtripy? Aj keď synonymom dobrodružnej cesty autom je slávna Route 66, za zážitkami v skutočnosti nemusíte cestovať na iný kontinent. (PRAVDA)
Hotely a ubytovatelia na Liptove avizujú vyšší záujem turistov o letné dovolenky ako pred rokom. (PRAVDA)
V bránke Moravianska Venuša, v obrane Mysliteľ od Gustava Rodina, v zálohe bohyňa Niké zo Samotrasu a v útoku Picassova Hlava ženy - Slovenská expozícia. (PRAVDA)
Návštevníkov čaká výstup na Viniansky hrad v sprievode rytierov a hradná hostina prekvapí všetkých návštevníkov. (PRAVDA)
Ako sa brexit dotkne medzinárodných turistov? Môžeme čakať zmeny v cenách leteniek či cestovné obmedzenia? (PRAVDA)
Posledný víkend školského roka prináša deťom i dospelým zážitky z rozprávok VI. ročník festivalu bábkových divadiel. (PRAVDA)
Najkratšia noc priťahuje nadprirodzené sily. Svätojánsku mágiu, zvyky, bylinky aj jánske ohne zažijete v Múzeu slovenskej dediny v Martine. (PRAVDA)
Pre cyklopátračov budú počas leta pripravené štyri akcie, okrem Stropkova sa stretnú v Humennom, Ľubovnianskych Kúpeľoch a Prešove. (PRAVDA)
Viac ako 50 % plastového odpadu pochádza iba z piatich krajín, všetky sú v Ázii. Paradoxne, niektoré z nich sa môžu (zatiaľ) hrdiť svetovo známymi plážami. (PRAVDA)
V piatok je pripravený lampášový sprievod aj zapálenie svätojánskeho ohňa a sobota bude patriť športu a rodinnému putovaniu rozprávkovým lesom. (PRAVDA)
Taliansko patrí už roky medzi obľúbené destinácie slovenských dovolenkárov. Mnohí z nich však dosiaľ nepoznajú oblasť Kalábrie. Je načase zmeniť to. (PRAVDA)
Starobylé uličky by vedeli rozprávať o Drakulovi, vojnách, ale pamätajú si aj plachých milencov. Prejdite sa očarujúcimi stredoeurópskymi mestečkami. (PRAVDA)
Pivnica z 13. storočia by mala slúžiť na prezentáciu Nitrianskeho kraja ako regiónu s vinárskou tradíciou, s možnosťou príležitostnej ochutnávky vína. (PRAVDA)
Sarónske ostrovy sú na skok od Atén. Kúzelné rybárske dedinky a zátoky pozývajú jachty ku kotveniu, antické pamiatky na výlet do minulosti. (PRAVDA)
Premostenie pre peších a cyklistov cez rieku Bystrica v katastri Starej Bystrice uľahčí prístup k orloju v centre obce a na Kysuckú cyklomagistrálu. (PRAVDA)

SME

Tematická cyklotrasa prepojí štyri prihraničné maďarské a slovenské župy. (SME)
V Liptovskom Mikuláši sa stretáva na svetovom stretnutí viac ako tisíc motorkárov. (SME)
Prinášame tipy na hotely a aktuálne last minute zájazdy na ostrov Gran Canaria, jeden z najvyhľadávanejších z Kanárskych ostrovov. (SME)
Slovenská diplomacia neodporúča občanom, aby chodili do niektorých oblastí Turecka, Egypta a Tuniska. Turistických rezortov sa to netýka. Prinášame zoznam ... (SME)
Severotalianske Livigno je najmä lyžiarske stredisko. O jeho letnú propagáciu sa postaral Vittorio Brumotti, Saganov kolega v tíme Tinkoff. (SME)
Park zmenšených modelov radníc, kostolov, hradov a zámkov na Slovensku otvoria v Liptovskom Jáne v prvý prázdninový pondelok. (SME)
Taliansko je medzi slovenskými dovolenkármi druhá najúspešnejšia dovolenková destinácia. Španielsku patrí štvrtá priečka. (SME)
Hashtag MyWonderfulEurope a komunikačná kampaň „Európa. Zázraky sú všade naokolo“ má motivovať ľudí, aby objavovali skryté miesta kontinentu. (SME)
Dunaj priťahuje každoročne množstvo cestovateľov z celého sveta (SME)
Prírodné kúpalisko Delňa začali napúšťať vodou. V lete bude mať po trinástich rokoch opäť vodu vhodnú na bezpečné kúpanie. (SME)
Výletných lodí, ktoré by umožnili Slovákom návštevy krajín, cez ktoré preteká Dunaj je nedostatok. (SME)
Ak v lete chodíte radi v plavkách aj po meste, na chorvátskom pobreží to radšej nerobte. (SME)
Počas dovolenky na Slovensku budeme najmä oddychovať, dáme za ňu menej ako 500 eur a zorganizujeme si ju sami. (SME)
V blízkej budúcnosti by nemal klesnúť záujem o letenky a zájazdy do Veľkej Británie. (SME)
Začiatku letnej sezóny v Jánskej doline v Nízkych Tatrách budú Svätojánske noci. (SME)
Adrenalínové šmyknutie 300 metrov vysoko nad Los Angeles. To je Skyslide. (SME)
Dátum, kedy začne plaváreň fungovať, zostáva neznámy. Problémom sú nedokončené siete cez most na Ostrov. (SME)
Za seriálom Hra o tróny sa putuje na Maltu, do Belfastu či Dubrovníka. Lokality z obľúbených filmov priťahujú turistov. (SME)
Napriek letnej turistickej sezóny na Kežmarskom hrade pokračujú rozsiahle rekonštrukčné práce. Sú najrozsiahlejšie za posledných 30 rokov. (SME)
Bratislava si pripomenie výročie korunovácie prvej uhorskej kráľovnej z rodu Habsburgovcov, Márie Terézie. (SME)

iDNES.cz

Dřevěná vatra postavená v norském přístavu Alesund při příležitosti letního slunovratu a oslav narození sv. Jana Křtitele se zapsala do knihy rekordů. Před zapálením měřila hranice z dřevěných palet 47,4 metru. (iDNES.cz)
Slovensko je prostoupené množstvím krásných přírodních celků, od poměrně vysokých hor přes atraktivní údolí až po zajímavé krasové oblasti. Některé z nich jsme vám představili v přehledu „Slovenských NEJ“. Dnes vám ukážeme nejkrásnější přírodní oblasti našeho východního souseda. (iDNES.cz)
Loni byl řecký ostrov Kos plný uprchlíků, teď tu není ani jeden. A přece se turisté této destinace bojí. Zbytečně. Magazín Víkend DNES to prověřil přímo na místě. (iDNES.cz)
Protrženou přehradu u Desné halila před třemi lety houština tak, že si nikdo z kolemjdoucích nedokázal představit, jak vypadala. Teď patří mezi nejpřitažlivější kouty Jizerských hor a je připravená na připomínku sto let od tragédie, při níž se provalila hráz a voda zahubila v údolí Bílé Desné 67 lidí. (iDNES.cz)
Dnešní Cyklotoulky nás přivedou do míst, kde žil náš nejslavnější král, slavný spisovatel i pochybný alchymista. Prohlédneme si hrad s mimořádně zajímavou historií, připomeneme si také pár nádherných filmů a podíváme se k vodáky velice oblíbené řece. A cyklisty teprve objevované. Vydejte se s námi na výlet okolo Rakovníka. (iDNES.cz)
Každá naše rodinná dovolená začíná stejně a je jedno, jestli jedeme na prodloužený víkend za Prahu nebo na dva týdny do Chorvatska. Já při pohledu na počet zavazadel propadám trudomyslnosti, že se to do škodovky nemůže vejít. Manžel balí další nezbytnosti a lakonicky praví, že se to vždycky vešlo. Čeká nás dvoutýdenní pobyt na ostrově Krk a skoro to vypadá, že vezeme jídlo na celou tu dobu. (iDNES.cz)
Očekávaný, ale i velmi kritizovaný projekt nového letiště na Svaté Heleně za 250 milionů liber může být černou tečkou pro britskou vládu a brzdou místní ekonomiky. Přestože na ostrově už přistál i Boeing 737 a nyní zde již měl fungovat normální provoz, je letiště v podstatě uzavřené. Za všechno může vítr. (iDNES.cz)
Každý sice tak nějak tuší, že solná komora v Rakousku je jedním z turistických magnetů, ale nikdo vlastně pořádně neví, co si pod tím představit. Do úchvatné krajiny plné jezer a horských masivů ve středním Rakousku každoročně vyrážejí za aktivní dovolenou tisíce lidí z Česka. Krása, kterou si užívají na povrchu, má své zrcadlo i hluboko pod cyklostezkami a turistickými trasami. (iDNES.cz)
Byl lokomotivou japonského hospodářství a strojem na peníze firmy Mitsubishi. Jeho oběti, zajatci a dělníci tam však zažívali peklo. Dřeli a umírali v tamních uhelných dolech, žili ve vězení betonového mraveniště bez zeleně. Dnes je ostrov Hašima mrtvým a němým pomníkem japonských imperiálních ambicí. (iDNES.cz)
Spasitel je Američan a jmenuje se John Frum. Domorodcům z melanéského ostrova Tanna se kdysi zjevil tajemný cizinec, který jim slíbil zásoby léků, potravin i moderní techniky. Na jeho návrat a vyplnění slibu stále čekají. Příběh jednoho z posledních kargo kultů čtěte v dalším díle seriálu Sekty, kulty, mesiáši. (iDNES.cz)
V okolí řeky Missouri možná začne být za chvíli až příliš veselo. V rezervaci Santee Sioux totiž byla nedávno legalizována marihuana a trh s touto rostlinou pravděpodobně bude silně konkurovat kasinům ve vlastnictví ostatních indiánů. (iDNES.cz)
Zahradní bazén, jihočeský rybník, nebo řecká pláž? Že už tohle všechno znáte? Podívejte se, jak se plave třeba v Zambii na hraně Viktoriiných vodopádů – to je opravdový bobřík odvahy! (iDNES.cz)
Turisté, kteří se budou v červenci pohybovat po česko-polské hranici v Krkonoších i na dalších místech, by se měli vybavit občanským průkazem nebo pasem. Polsko na měsíc uzavře zelenou hranici a obnoví kontroly kvůli dvěma velkým akcím, kterých se zúčastní špičky světové politiky a papež František. (iDNES.cz)
V Hamru na Jezeře na Českolipsku lze znovu zažít stejnou rekreaci, jakou měl nerudný revizor Gustav Anděl ve filmu pro pamětníky. Obec za 5,5 milionu koupila, opravila a zpřístupnila kemp s pláží, kde se před třiašedesáti lety natáčel slavný snímek Dovolená s Andělem s Jaroslavem Marvanem. A retro táhne. (iDNES.cz)
Tolik zajímavých míst a pamětihodností na poměrně malém prostoru najdeme málokde. Nedaleko za Olomoucí mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi se tyčí zachovalý středověký hrad, který nebyl nikdy vojensky dobyt, nejhlubší propast v České republice i Nábřeží Járy Cimrmana. (iDNES.cz)
Takový styl spuštění lodi na vodu umí opravdu málokdo. Video, které natočila norská organizace AV-OG-TIL, se stalo hitem internetu posledních dní. Překvapením je, že nejde o propagaci mistrovské práce zkušeného mořského vlka, ale o reklamu proti alkoholu. (iDNES.cz)
Uprostřed obvykle „neletového“ období polární noci proběhla na jižním pólu naší planety evakuace dvou členů osazenstva vědecké stanice Scott-Amundsen. Šlo teprve o vůbec třetí let na toto místo během tamní zimní tmy a s ní spojených nízkých teplot. (iDNES.cz)
Slovensko patří v Česku k nejoblíbenějším cestovním cílům, jen loni jej navštívilo přes půl milionu českých dovolenkářů. S výjimkou moře je slovenská nabídka pozoruhodně různorodá, najdete tam krásné přírodní oblasti, dobré možnosti ke koupání v termálech i v přírodě, malebné hrady či lidovou architekturu. Zážitek korunuje vyhlášená gastronomie. (iDNES.cz)
Před více než čtvrt stoletím skončil bývalý rumunský diktátor Nicolae Ceausescu společně se svojí ženou na popravišti. Turistům se nyní zpřístupnila jeho bývalá rezidence, velkolepý Jarní palác v severní části bukurešťské čtvrti Primaverii. (iDNES.cz)
Dnešní cyklovýlet nebude ani pro úplné začátečníky, ani pro milovníky silničních kol. V krásné krajině na pomezí Čech a Polska potkáme desítky nádherných skalních útvarů a možná stejně velké množství klasických roubenek. Okolí Police nad Metují nabízí cyklistům opravdu ideální krajinu pro putování. (iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.