Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 30.8.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1268USD   27.048CZK   0.73210GBP   314.80HUF   4.2405PLN   7.5610HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Najklasickejším americkým jedlom na paličke je "corn dog". Je to náplň do klobás, ktorá sa obalí okolo špajdle, namočí v cestíčku a usmaží. (PRAVDA)
Vrátili ste sa z dovolenky a už sa vám opäť žiada odcestovať z mesta? Babie leto je na stanovačku ideálne. Tu je niekoľko tipov a zoznam slovenských kempov. (PRAVDA)
V sobotu 29. augusta budú mať hody všetky deti, ktoré majú rady knižky. Zahrajú sa so slovami, ilustráciami, budú tvoriť, súťažiť a samozrejme čítať. (PRAVDA)
Poisťovne často nechcú vodičom veriť, že za nehodu mohol klokan. Mestský úrad v Emancé teda vydáva potvrdenia, že na jeho území klokany skutočne sú. (PRAVDA)
"Keď niekto z Ameriky alebo Číny príde do Uffizi a strávi dve alebo tri hodiny v rade, nie je to ideálny začiatok," povedal nový riaditeľ galérie vo Florencii. (PRAVDA)
Mestečko Bunol zažilo vrchol turistickej sezóny vďaka festivalu La Tomatina - paradajkovej bitke. V uliciach sa rozprsklo 150 ton zrelých paradajok. (PRAVDA)
Na konci púte získajú turisti slávnu "compostelu", čiže osvedčenie o vykonaní cesty. Mnohí sa však domov nevracajú takí, ako odišli... (PRAVDA)
V Patagónii môžete stretnúť viacerých otužilcov okolo šesťdesiatky, ktorí pricestovali, aby sa zúčastnili na súťaži v ľadovom plávaní. (PRAVDA)
Metropola romantiky, lásky, módy, umenia, pamiatok, dobrého jedla... Ale aj mesto mnohých skrytých zákutí a prekvapivých súvislostí. Vitajte v Paríži. (PRAVDA)
Internetová stránka Sightsmap vďaka technológii určovania miesta, kde sa cestovatelia nachádzajú a kde svoje zábery uploadujú a zdieľajú, zostavila rebríček. (PRAVDA)
Kambodžský Angkór Vat, Veľká koralová bariéra pri Austrálii, peruánske Machu Picchu, Veľký čínsky múr a indický Tádž Mahal – to je prvých 5 naj miest. (PRAVDA)
Známy graffiti umelec Banksy vybudoval v Británii neďaleko Bristolu vlastnú verziu Disneylandu. V priestore môžu návštevníci obdivovať zvláštne inštalácie. (PRAVDA)
Púšťanie žilou či prikladanie pijavíc a recepty ako od bosorky... Ako sa liečilo v minulosti sa dozviete pri prehliadke Oravského hradu. (PRAVDA)
Les, noc… tma. Len kde-tu ju presekávajú tenké lúče svetla zabodnuté do zeme. "Prečo ste sem vlastne prišli?” zaznie zrazu otázka. (PRAVDA)
Maďarsko začalo na hraniciach so Srbskom stavať plot na ochranu pred migrantmi. Tu je niekoľko bariér krajín, ktoré sa nespoliehajú na informačnú tabuľu. (PRAVDA)
Dovolenkári po pristátí tlieskajú. Pritom po dosadnutí lietadla na zem ešte nič nie je vyhraté. Čo ak pilot práve zistil, že nefungujú brzdy? (PRAVDA)
Ak niekto hľadá slávne stavby USA, historické miesta USA alebo miesta spojené s filmom, tak vo Filadelfii nájde všetko na jednom mieste. (PRAVDA)
Či „patrónka“ opäť prepožičia Grékom trocha svojej stratégie pri riešení krízy, ukáže čas. Ani problémy však nemenia nič na pozoruhodnosti historickej metropoly. (PRAVDA)
Fotografie využívajú optický klam, pri ktorom sa nám zdá, že objekty vzadu sú v tesnej blízkosti subjektov v popredí. Vzniká tak vtipná „koláž“. (PRAVDA)
Krajiny, vrchy, vodopády, ostrovy - viete, ktoré držia svetové prvenstvá vo veľkosti, dĺžke, výške, hĺbke? Otestujte sa. (PRAVDA)

SME

Tentoraz sme pre vás pripravili kvíz o náboženstvách. (SME)
Pásť kravy na Golanských výšinách je iné ako v Texase. Tam nehrozí, že ich nesprávny krok zabije, no v Izraeli sa prach mieša s výbuchmi (SME)
Vzdorujú, súhlasia, pochybujú, víťazia. Majú svoje lepšie aj horšie obdobia, ale dnes sa o ne báť netreba. Nenosia ich len sobášni podvodníci. (SME)
Klobásky, syry, guláš, domáce polievky, pečené rebierka, vyberte si. K tomu krígeľ tamojšieho Soproni piva alebo radšej Plzeň. (SME)
Splavovanie riek obľubuje čoraz viac Slovákov, no za susedmi stále v mnohom zaostávame. (SME)
Hlavné mesto Maďarska patrí medzi najlacnejšie metropoly. Spoznajte ju slobodne a rôzne. (SME)
Poďte s nami na výlet. Pripravili sme pre vás otázky o starovekom Ríme. (SME)
Obľúbená súťaž sa koná vždy v lete a má vyše tridsaťročnú tradíciu. Trasa je dlhá 5,3 kilometra so štartom v prístave Révfülöp. (SME)
Čo hrad, to príbeh. V Trenčíne majú studňu lásky, v Čachticiach legendu o krvavej grófke. (SME)
Balaton bol starých čias pre mnohých z východného bloku jediným miestom, ktoré im pripomínalo more. (SME)
Mrzí ma maďarský nezáujem o Slovákov, vraví známy spravodajca Gregor Martin Papucsek. (SME)
Hodrušské čipkárky ozdobili aj svadobné šaty anglickej kráľovnej Alžbety II. (SME)
Máte prehľad vo svete? Skúste sa otestovať. (SME)
Ak chcete cestovať spôsobom „vidieť veľa a minúť málo“, vyskúšajte couchsurfing. (SME)
Poznáte Afriku? Otestujte sa v našom teste. (SME)
Nie je to žiadny zázrak, len zemiaky a vajíčka, ale vždy vás zachráni, hovorí fotografka Ana Riverová. (SME)
Keď si prezident Masaryk predĺžil v Topoľčiankach dovolenku, zhadzovali mu do poľa noviny. (SME)
Javier Bardem, Penélope Cruz a Antonio Banderas robia európskemu filmu slávu vo svete. Španielom to však nestačí. (SME)
Pohľadom na Nitru sa môžete pokochať z Pyramídy, na hrad sa dá vybrať aj v noci. (SME)
O historkách zo španielskej histórie a prejavoch španielskej etiky by sme mali vedieť viac, hovorí huslista Peter Biely. (SME)

iDNES.cz

Historické slavnosti, velká letecká přehlídka, cyklistické závody, ukázky sportů všeho druhu a ještě přehlídka kuriózních dopravních prostředků – to všechno čeká na vás, kteří se v září vypravíte do Hradce Králové. Na rozmanité akce všeho druhu vás zve portál Kudy z nudy.
(iDNES.cz)
Sjet si Průrvu Ploučnice, zvanou taky Pekelný jícen, Čertova díra či Hromová rána, patří ke krásným letním zážitkům. My jsme se na tento umělý vodní tunel v Ralské pahorkatině, kousek od Stráže pod Ralskem, vydali s dětmi na matračkách.
(iDNES.cz)
Tak tohle je za posledních 60 let poprvé. Od prvního zdolání Everestu v roce 1953 míří na nejvyšší horu světa každoročně stovky horolezců, letos se však nahoru po dubnovém zemětřesení chystá jen jediný. Je jím třiatřicetiletý Japonec Nobukazu Kuriki, který navíc kvůli omrzlinám přišel v minulosti o konečky prstů.
(iDNES.cz)
Chcete se s létem a prázdninami letos rozloučit netradičně? Vypravte se na hrady a zámky, které poslední srpnovou sobotu ožijí kulturními akcemi, divadlem, happeningy a nočními prohlídkami! Na Hradozámeckou noc, do které se letos zapojilo osm desítek památek, zve portál Kudy z nudy.
(iDNES.cz)
Malé pivovary s výstavem do deseti tisíc hektolitrů za rok a se sázkou na řemeslná piva nezvyklých druhů přibývají v Česku raketovým tempem. Většina z nich provozuje také svou vlastní restauraci, takže vedle zlatého moku můžete při pivním výletě ochutnat nejrůznější speciality.
(iDNES.cz)
Už jste se od moře vrátili anebo se za hranice teprve chystáte? Možná vám přijde vhod pár různorodých tipů, jak naložit s volným časem. Vydejte se s portálem Kudy z nudy na přehlídku skvělého jídla z ulice, galantní slavnosti o srdce paní a dívek anebo na festival česneku.
(iDNES.cz)
Student z Prahy Jan Jebavý přicestoval do Sydney teprve před rokem. Život u protinožců má podle něho sice řadu výhod, ale některé věci ho velmi nepříjemně zaskočily. O nich pohovořil v pořadu Australský sen internetové televize Playtvak.
(iDNES.cz)
Osm metrů vysoká půvabná socha Eliška, obří drak, líná Vlčice, která uveze na hřbetě osm lidí, a další obří loutky zahájí v pátek 28. srpna procházku ulicemi Plzně a slavnostně tak zahájí festival Skupova Plzeň. Pojeďte se s portálem Kudy z nudy bavit do Evropského hlavního města kultury 2015.
(iDNES.cz)
Vůně závodních motorů se po roce bude opět šířit Zlínským krajem. Na Barum Czech Rally si již po pětačtyřicáté si změří své síly ti nejlepší jezdci, a to přímo v ulicích města. Na dráze se předvedou jak nejmodernější speciály, tak i historické legendy.
(iDNES.cz)
Cesta Indonésií začíná být na draka. Komodského. A to doslova. Cesta se zvrhává ve všechno jiné, než jsme si vysnili. Když nejsme někde v dílně, vartujeme v nemocnici. Posledním pacientem se stala Domča, která skončila na kapačkách, píše Dan Přibáň z trabantí expedice napříč Tichomořím.
(iDNES.cz)
Do časů pánů z Boskovic a ze Žerotína, kdy se město na pomezí Čech a Moravy stalo centrem humanistické vzdělanosti a říkalo se mu Moravské Athény, se vrátíte během srpnové slavnosti Kejkle a kratochvíle. Odehrává se ve městě i na zámku a zve vás na ni portál Kudy z nudy.
(iDNES.cz)
Zdá se, jako by konec léta patřil baroku. Vydejte se společně s portálem Kudy z nudy na okázalé barokní slavnosti do zámků a zahrad a nechte se okouzlit nádhernou hudbou a kostýmy, oslnivou architekturou, barokními tanci i dobovými lahůdkami.
(iDNES.cz)
Do italského Toskánska každoročně zavítá úctyhodné množství cestovatelů. Naopak slovinská Goriška Brda u nás pořád nesou punc neznámého. Přitom obě místa jsou si hodně podobná. A zaručeně potěší tulácká srdce i milovníky dobrého jídla a pití.
(iDNES.cz)
Na konci srpna se některé vinařské obce na vinobraní teprve chystají, ale jinde už jsou oslavy v plném proudu. V některých vesnicích vinaři otevírají vinné sklepy a ve Valticích se chystají šlapat hrozny jako před staletími, bosýma nohama. Na tyto a další vinařské akce vás zve portál Kudy z nudy.
(iDNES.cz)
Chcete-li na řeckém ostrově Rhodos vidět, jak to tady aspoň přibližně vypadalo před mnoha staletími, musíte navštívit přístavní městečko Lindos s jeho akropolí. Leží na skále nad domky a dostanete se k ní buď pěšky, nebo na nefalšovaném zvířecím taxíku - na hřbetě osla.
(iDNES.cz)
Řešit na cestách odcizený cestovní pas nebo peníze patří k nejnepříjemnějším zkušenostem českých turistů v zahraničí. Krátké video vám ukáže nejčastější triky zlodějů.
(iDNES.cz)
Který cestovatel by někdy na cestách neobdivoval nějaký dopravní skvost - krásný most, letiště či třeba tunel. Reportér magazínu Víkend DNES vytipoval 10 nejzajímavějších dopravních staveb světa, které stojí za vidění.
(iDNES.cz)
Ladné Korejky, černoocí Italové, živelné Kostaričanky. Foklor už dávno není dominantou starší populace, která díky němu vzpomíná na mladá léta. Dokazuje to i 61. ročník festivalu v Červeném Kostelci, který na jednom místě nabízí doslova celý svět a kam se můžete až do neděle zajet podívat.
(iDNES.cz)
V neprostupné džungli se cítí jako doma. Za posledních dvacet let navštívil na Nové Guineji již mnoho kmenů, nejraději se však vrací ke svým přátelům z kmene Korowajů a Kombajů. Do oblasti, kde lidé žijí na stromech, kde ženy kojí prasata a kde si k obědu dávají tlusté bílé červy, píše pro týdeník Téma cestovatel Petr Jahoda.
(iDNES.cz)
Více než 100 let starý vzkaz v lahvi objevila turistka na pláži německého ostrova Amrum v Severním moři. Pohlednici se vzkazem v angličtině, němčině a nizozemštině poslala zpět odesílateli, společnosti z Británie, která lahev kdysi vypustila v rámci experimentu.
(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.