Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 21.1.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0668USD   27.021CZK   0.86555GBP   308.40HUF   4.3728PLN   7.5210HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

PRAVDA

Ničivá sila zmenila okolitú krajinu na púšť, no tieto stromy ostali na miestach svedčiť o sile života. Dnes sú symbolmi nádeje a fotia si ich turisti. (PRAVDA)
Krne, krňačky, či krnohy - takto rôzne sa volajú starodávne sane, ktoré sa kedysi používali na zvážanie dreva či sena. Dnes na nich pretekajú nadšenci tohto ľudového športu. Krňačkové preteky zažijete v sobotu 21. januára v Heľpe. (PRAVDA)
Abigail, manželka prezidenta Johna Adamsa, ktorý ako prvý sídlil vo Washingtone, bola v Bielom dome nešťastná. Budova bola tmavá, stále bolo treba kúriť. (PRAVDA)
Najpočetnejšiu skupinu turistov tvoria návštevníci zo susednej Indie a Číny, na tretej priečke sú cestovatelia zo Spojených štátov. (PRAVDA)
Pred Škótmi kilty sukňami radšej nenazývajte, mohlo by sa to skončiť zle. Kilt je jednoducho kilt. Keltské dedičstvo, na ktoré sú mimoriadne hrdí. (PRAVDA)
K podvodnej pamiatke vozili turistov taxikári, ktorí boli dohodnutí s miestnymi sprievodcami. (PRAVDA)
Artoni Capital zostavil aj zoznam "najotvorenejších krajín" na základe počtu štátov, ktorých občanov na svoje územie púšťajú bez víz. (PRAVDA)
Pri ostatných príležitostiach sú turisti vítaní a farská rada vytlačila informačné letáčiky aj v čínštine, kde turistom hovorí, čo je, a čo nie je vhodné. (PRAVDA)
Prácu ľadových sochárov hodnotila porota aj návštevníci. Odborníci hodnotili použitie techniky, technické zručnosti a úroveň obťažnosti, rozmery a symetria, zhoda sochy s návrhom či detail. (PRAVDA)
Brazília do novej stanice, ktorú jej stavia čínska firma, investuje 100 000 dolárov. Aj keď komplex neuvidí prakticky žiaden človek okrem vedcov. (PRAVDA)
Korčuľovať sa či bežkovať na zamrznutom Prielome Hornádu sa dá len raz za pár rokov. (PRAVDA)
Kritické hlasy cirkev obviňujú, že zmenu vlastníctva si vynútila kvôli peniazom. Chrámové múzeum ročne navštívi vyše dva milióny platiacich návštevníkov. (PRAVDA)
V knihe je cez celú dvojstranu mapa sveta a na nej rôzne veľké bodky - fabriky koncernu. "Tu je Žilina,“ strelí prstom do mapy. "Vyrábate skvelé autá!“ (PRAVDA)
Zemetrasenie pri Kaikoure zdvihlo na viacerých miestach morské dno až o niekoľko metrov, a tak tam zrejme nebude viac možné ani pozorovať veľryby. (PRAVDA)
Stovka detí a adolescentov vo veku od päť do sedemnásť rokov sa tu učí základy jazyka kodifikovaného len pred niekoľkými rokmi, gramatiku aj piesne. (PRAVDA)
Jedinečný prírodný úkaz – zamrznuté Čierne more – možno v týchto dňoch pozorovať v prístavoch juhobulharských miest Burgas a Sarafovo. (PRAVDA)
Fínska národná letecká spoločnosť Finnair očividne nie je ani za mak poverčivá. Inak by dnes (v piatok 13.) nevypravila svoj let AY666 z Kodane do Helsínk. (PRAVDA)
Víťazný hrad, nazývaný aj Zbojnícky hrad, dostal prívlastok najrozmanitejší. Na jeho obnovu získala obec 1 500 eur. (PRAVDA)
Atmosféru vianočného obdobia a juliánsky Nový rok si môžete vychutnať v skanzene SNM - Múzeu ukrajinskej kultúry vo Svidníku. (PRAVDA)
Každý projekt podaný v rámci výzvy na predkladanie žiadostí o dotáciu Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu posúdi komisia. (PRAVDA)

SME

Pozrite si výhody first moment ponúk dovoleniek na leto 2017 a tipy na kvalitné hotely. (SME)
Nenápadné mesto v tieni Samarkandu a Buchary. (SME)
Malý ostrov Djerba na juhu Tuniska sa úplne odlišuje od pevniny. Okrem bielych piesočných pláží tu objavíte odlišnú kultúru i architektúru. (SME)
Tieto užitočné informácie je dobré pred cestovaním na Maldivy vedieť. (SME)
Pláže Baleárskych ostrovov sú známe svojou povestnou krásou. Prinášame jedenásť tipov, ktoré z nich sa skutočne oplatí vidieť. (SME)
Letná dovolenka pri mori je pre mnohých očakávaná a zaslúžená odmena. Prinášame tipy na destinácie na leto 2017, kde si môžete svoju dovolenku náležite ... (SME)
Chodníček pri britskom pobreží ukrýva príliv, bez sprievodcu na ňom riskujete život. (SME)
Stredomorská klíma na ostrove Cyprus, nádherné pláže a zaujímavá krajina ponúkajú ideálne možnosti na dovolenku. (SME)
Praktický sprievodca mestom Side na Tureckej riviére, so zaujímavými a podrobnými tipmi pre dovolenku a výlety. (SME)
Vyberáte si last minute dovolenku na január? Pozrite si destinácie, kde vás januárová sezóna nesklame. (SME)
Nie je jednoduchší a hlavne pohodlnejší spôsob cestovania cez viaceré destinácie ako práve okružnou plavbou. (SME)
Po prvej návšteve sa dostali na titulku anglického časopisu, druhý raz im vyšlo výborné počasie a tretí raz zachránili život kamarátovi. (SME)
Mesto, ktoré je dokonalou kombináciou francúzskej atmosféry a prístavného mesta. To je Marseille. (SME)
Keď sa chystáte na plavbu loďou, budete potrebovať o niečo odlišnejšie vybavenie batožiny, ako na vašu bežnú dovolenku. (SME)
Uvažujete nad dovolenkou na lodi ale nie ste si istý, či je plavba vhodná práve pre vás? Poradíme vám. (SME)
Obyvateľov najznámejšej štvrte kalifornského Los Angeles privítalo ráno po novoročných oslavách prekvapenie. (SME)
Diela zachytávajú historické míľniky mesta aj tváre bežných obyvateľov. (SME)
Pozrite sa, čím je Izrael výnimočný a čo všetko pre vašu dovolenku ponúka. Tu sú najlepšie dôvody, prečo Izrael navštíviť. (SME)
Uhádnete mestá na spojnici metropol? Vyskúšajte si svoju predstavivosť. (SME)
Pokiaľ ste sa rozhodli vyskúšať dovolenku na výletnej lodi, nudiť sa určite nebudete. (SME)

iDNES.cz

Díky skvělé zimě je teď v nejbližším okolí Prahy mnoho míst, kde se dá běžkovat. Otázkou je, jak krásně a kvalitně. My vás zavedeme do rozlehlé zóny kolem Ondřejova, kde je to snad úplně nejlepší a užije si tam i zkušený, velmi sportovní lyžař. (iDNES.cz)
Unikátní jev je v těchto dnech k vidění v Terčině údolí u Nových Hradů na Českobudějovicku. Dvacetimetrový vodopád tam téměř zamrzl. Pod obří krustou z ledu protéká jen malý proud vody. (iDNES.cz)
Plochý hřeben Krušných hor nabízí za dobrých sněhových podmínek výtečné podmínky pro běžecké lyžování. Naše cesta vedla do stop nad Teplicemi a Ústím nad Labem a byl to zážitek, který lze jen doporučit. (iDNES.cz)
Východoslovenské město Košice je od Tater vzdálené vzdušnou čarou zhruba 80 kilometrů, ale fotograf Julius Szabo dokázal pořídit snímek, na kterém to vypadá, jako by Košice ležely téměř na úpatí těchto krásných velehor. Fotografie rozproudila poměrně ostrou debatu v médiích i na sociálních sítích. (iDNES.cz)
Letiště Václava Havla spustilo provoz sedmnácti nových automatických bran, jež mají zajistit rychlejší a bezpečnější kontroly. Procházet jimi budou cestující, kteří z letiště odlétají mimo EU nebo naopak z jiných zemí přicestují do EU. Vybudování vyšlo na téměř 61 milionů korun, informoval policejní prezident Tomáš Tuhý. (iDNES.cz)
Skadarské jezero na hranicích Černé Hory a Albánie je v ohrožení. Černohorská vláda zde posvětila výstavbu luxusního rezortu. Zájem developerů ohrožuje životní prostředí, v oblasti žijí desítky unikátní živočišných druhů. (iDNES.cz)
Věřte nebo ne, v Kyrgyzstánu obsluhují lyžaře desítky vleků a lanovek. Nejvýznamnější kyrgyzský lyžařský resort, který snese „měkká“ evropská měřítka kladená na velikost a vybavení areálu, se jmenuje Karakol. (iDNES.cz)
Pro období let 1890 až 1914 se vžilo označení Belle Époque - „krásná doba“. Právě v tomto období vznikla většina fotografií, které jsme zařadili do seriálu 100 pohledů. Během roku 2017 vám v něm nabídneme méně známé pohledy z Česka i z některých evropských zemí. (iDNES.cz)
O amazonské ayahuasce, liáně duše, jsem toho spoustu četla a viděla. Od různých článků na internetu přes dokumentární film až k pestrým ohlasům mnoha lidí, kteří tuto tajemnou rostlinu zkusili. Rozhodla jsem se tedy, že se za ayahuascou do Peru vydám také, píše čtenářka iDNES.cz Ludmila Růžičková. (iDNES.cz)
Kostel v rakouském Hallstattu dal personálu nezvyklou posilu. Najal totiž vyhazovače, jejichž úkolem je při pohřbech a svatbách zabránit ve vstupu turistům dychtícím pořídit si během soukromého obřadu selfie s pomocí fotoaparátu na tyči. Informoval o tom zpravodajský server The Times. (iDNES.cz)
Pokud máte výjezdů na Pustevny a výšlapů na Radhošť už plné zuby, obraťte se v Trojanovicích na druhou stranu. Kdysi bývaly Horečky stejně slavné jako Pustevny a v poslední době se jim trocha lesku navrací. Sestupte do nich z Velkého Javorníku, odkud uvidíte Beskydy jako na dlani. (iDNES.cz)
V Mandalaji, historickém a kulturním centru Barmy, najdete hned několik světových unikátů najednou. V okolí druhého největšího barmského města můžete kromě největšího zvonu a knihy navštívit také nejdelší týkový most na světě, jadeitové trhy, kde se točí desetitisíce dolarů denně, nebo krásné a rozlehlé chrámy a kláštery. (iDNES.cz)
Labská bouda je sice neodmyslitelnou součástí Krkonoš, ale na první knižní publikaci o sobě stále čeká. Napraví to až historik Miloslav Bartoš, který kvůli příběhu stavby několik let bádal v archivech. (iDNES.cz)
Australan Ty Dalitz má za sebou fascinující cestovatelský příběh. Projel půl světa a dostal se ze Sydney do Londýna, aniž by jedinkrát použil letadlo. Stopoval, plavil se po moři, jel autobusy, vlaky i na motorce. Urazil 60 000 kilometrů, stálo ho to 30 000 dolarů a dva a půl roku času. (iDNES.cz)
Policie v centrální části Číny zničila falešnou terakotovou armádu, zbyla z ní jen hromada střepů. Úřady tak skoncovala s podvodnou atrakcí, jež vznikla nedaleko sídla skutečné Terakotové armády ze třetího století před naším letopočtem a vydělávala na nic netušících turistech, informoval čínský tisk. (iDNES.cz)
V dnešním výletě jsme se rozhodli spojit zdravý pohyb v horské přírodě se skvělými gurmánskými zážitky. Okruh po hřebenových partiích Krkonoš disponuje přírodními krásami a zároveň propojuje místa, kde vám nabídnou typická krkonošská jídla a piva z místních minipivovarů. (iDNES.cz)
V oblíbeném lyžařském areálu s výhledem na vodní nádrž Lipno sice nenajdete prudké svahy pro zkušené lyžaře, ale začátečníci a rodiny s dětmi si tady určitě přijdou na své. U přehrady na ně čeká celkem 11 kilometrů sjezdovek střední a lehké obtížnosti. Podívejte se, jak středisko prověřila lyžařská inspekce webu Playtvak.cz. (iDNES.cz)
Stojíte v proutěném koši, vznášíte se nad zasněženými horami ve výšce tří tisíc metrů a máte pocit, že si můžete sáhnout na nebe. Výlet balónem nad Dolomity je zkrátka celoživotní zážitek. (iDNES.cz)
Když se řekne Budapešť, skoro každému se vybaví lázně. Mně v představách naskakovala vůně jablečného šamponu a džíny „plísňáky“, kvůli kterým se do hlavního města Maďarska pořádaly zájezdy. Návštěva sedmého největšího města v EU však vzpomínky překryla vůněmi mnohem slibnějšími. (iDNES.cz)
Neobvykle silné sněžení a mrazy až minus 17 stupňů způsobily o víkendu chaos v Řecku, kde sněžení v mnoha regionech pokračovalo i v noci na dnešek. Řada obcí zůstala bez proudu či dodávek vody. Podle agentury DPA zemřeli v Řecku o víkendu v důsledku mrazů dva lidé. Poprvé za 40 let sněžilo i v přístavu Rethymno na Krétě. (iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Učebnice Krížom-krážom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.