Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 9.10.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1254USD   27.117CZK   0.73660GBP   312.17HUF   4.2321PLN   7.6135HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Tento víkend budú domáci aj hostia v Bratislavskom kraji hodovať na jablkách a všelijakých jablkových dobrotách. Jablká budú tohto roku varené-pečené v trinástich mestách a obciach. (PRAVDA)
Sklenené vyhliadkové trasy v Číne začínajú byť mániou. Ešte tento rok majú otvoriť ďalší sklenený most dlhý 430 metrov, ktorý povedie vo výške 300 metrov. (PRAVDA)
Drahé mestá pomaly vychádzajú z kurzu a hľadáčik cestovateľov sa čoraz častejšie zameriava na dobrodružstvá v lacnejších destináciách. A často na východe. (PRAVDA)
Kohútiky sudov sa zastavili, pečené rebierka dovoňali a kolotoče sa rozobrali. Najväčší pivný festival v nedeľu zatvoril brány a zverejnil zaujímavosti. (PRAVDA)
Kaštieľ v Budmericiach postavil rod Pálffyovcov. Národnú kultúrnu pamiatku v anglickom parku využíval viac ako 50 rokov Literárny fond. (PRAVDA)
Niektoré turistické chodníky či vyhliadkové veže nepekne zasahujú do scenérie. Nie však tieto schody, ktoré sú majstrovsky zapracované do prostredia. (PRAVDA)
Po 5 košických ročníkoch sa Biela noc, ktorá vznikla v roku 2002 v Paríži, rozširuje do Bratislavy, spájajúc východ a západ krajiny súčasným umením. (PRAVDA)
Zlatý týždeň sú sviatky, ktoré Číňania oslavujú každého polroka. Čínski pracujúci dostanú dovolenku a cestujú po celej krajine za pamiatkami aj rodinou. (PRAVDA)
Prechádzky uličkami s chutnými cukrárničkami sú čarovné, ale exkurzia po pravej továrni na čokoládu je zážitkom na celý život. (PRAVDA)
Na čistení Slovenského raja sa zúčastnilo 70 skautov a skautiek z Podtatranskej skautskej oblasti. Dohromady vyzbierali až 10 vriec odpadu. (PRAVDA)
Na obraze švajčiarskej krajiny našinec márne bude hľadať nejakú chybičku krásy, krajina je až neskutočne usporiadaná, čistá, vyupratovaná... (PRAVDA)
Veľký prieskum ukázal, že najmenej priateľské mesto je Moskva. Tisícky opýtaných cestovateľov zoradili mestá podľa toho, ako príjemne ich miestni prijali. (PRAVDA)
V Japonsku vyšiel časopis Dark Tourism, ktorý sa venuje temnej turistike. Ponúka morbídnejšie varianty destinácií pre turistov, ktorí chcú zažiť mizériu. (PRAVDA)
Malý železničný výlet na prahu jesene je vhodný najmä pre rodiny s deťmi a všetkých, ktorí majú radi historické vlaky, maratón a blízke okolie Košíc. (PRAVDA)
Aj seniori si radi zašportujú a túto nedeľu 4. októbra sa zídu na celoslovenskej Športiáde bratislavskom v Horskom parku. (PRAVDA)
Výskyt vzácnych druhov a biotopov prispel k tomu, že Devínska Kobyla bola v roku 2004 zaradená do európskej sústavy chránených území Natura 2000. (PRAVDA)
Ako vždy na jeseň, hrad bude voňať po pečených gaštanoch. Sídli tam navyše aj unikátne múzeum bábok a hračiek, s ktorými sa dá aj hrať - to je raj pre deti. (PRAVDA)
Víťazov najlepších lyžiarskych stredísk zverejnil najväčší svetový lyžiarsky portál Skiresort.info na základe svojho monitorovania v Test Winner 2015. (PRAVDA)
Prilby budú povinné pre mladých lyžiarov aj snoubordistov. Deti do 15 rokov budú musieť mať na sebe reflexný odev alebo reflexné prvky. (PRAVDA)
Chefchaouen je od hlavy po päty modrý. Niekto by si pomyslel, že farbu použili ako repelent. Pre odtiene belasej sa ale rozhodli židovskí utečenci. Prečo? (PRAVDA)

SME

Príjemné letné počasie si možno užiť aj počas mimosezónnej dovolenky. (SME)
Ponúkame tipy na 11 miest, kde sa dá stráviť jesenná dovolenka v teple. (SME)
Existuje však spôsob, ako zvládnuť aj tažšie tatranské túry. Treba si len zvoliť správnu trasu s využitím dopravných zariadení. Jesenné mesiace september-október ... (SME)
Dominikánska republika ponúka návštevníkom nielen karibskú klasiku. Tu je zoznam vecí, ktoré ich sem najviac lákajú. (SME)
Mozaika luxusu, exotiky, historických a moderných atrakcií. To všetko a oveľa viac nájdete v Dubaji, najľudnatejšom emiráte Spojených arabských emirátov ... (SME)
Každý deň jedia rovnakú kašu, pijú vodu, pred ktorou turistov varujú, spávajú na vyležanom matraci. Aj napriek tomu sa deti zo sirotinca v malom africkom ... (SME)
Túto turistickú destináciu pozná každý ako synonymum skvelej dovolenky. Ponúka to najlepšie z mora aj hôr. (SME)
Spišský hrad sa svojou rozlohou radí medzi najväčšie v strednej Európe a jeho ruiny by vedeli rozprávať mnoho príbehov. (SME)
Spolu s Kapverdskými ostrovmi sa Albánsko dostalo do ponúk slovenských cestovných kancelárií len nedávno. (SME)
(SME)
Tentoraz sme pre vás pripravili kvíz o náboženstvách. (SME)
Pásť kravy na Golanských výšinách je iné ako v Texase. Tam nehrozí, že ich nesprávny krok zabije, no v Izraeli sa prach mieša s výbuchmi (SME)
Vzdorujú, súhlasia, pochybujú, víťazia. Majú svoje lepšie aj horšie obdobia, ale dnes sa o ne báť netreba. Nenosia ich len sobášni podvodníci. (SME)
Klobásky, syry, guláš, domáce polievky, pečené rebierka, vyberte si. K tomu krígeľ tamojšieho Soproni piva alebo radšej Plzeň. (SME)
Splavovanie riek obľubuje čoraz viac Slovákov, no za susedmi stále v mnohom zaostávame. (SME)
Hlavné mesto Maďarska patrí medzi najlacnejšie metropoly. Spoznajte ju slobodne a rôzne. (SME)
Poďte s nami na výlet. Pripravili sme pre vás otázky o starovekom Ríme. (SME)
Obľúbená súťaž sa koná vždy v lete a má vyše tridsaťročnú tradíciu. Trasa je dlhá 5,3 kilometra so štartom v prístave Révfülöp. (SME)
Čo hrad, to príbeh. V Trenčíne majú studňu lásky, v Čachticiach legendu o krvavej grófke. (SME)
Balaton bol starých čias pre mnohých z východného bloku jediným miestom, ktoré im pripomínalo more. (SME)

iDNES.cz

Finále seriálu Běžíme na hrad se blíží. Už v neděli 11. října čeká příznivce této akce závěrečný závod na Kunětické hoře. Tento hrad poblíž Pardubic, který už z dálky ční na obzoru jako dominanta východních Čech, si zahrál i v pohádkovém seriálu Arabela, kde byl sídlem čaroděje Rumburaka.
(iDNES.cz)
Vodopád, ke kterému se dostanete jen pěšky po železniční trati nebo přebroděním řeky. A také čedičové varhany, minerální prameny i nádherná příroda. To vše vás čeká v našem putování opuštěnou krajinou Slavkovského lesa na západě Čech, k mnoha místům přitom nevedou ani turistické značky.
(iDNES.cz)
Tvrdý obchodník i šéf, který z amerických byciklů značky Specialized udělal v Česku obdivovanou a zároveň téměř nenáviděnou ikonu. Někdy prý neurvalý, jindy uznávaný, respektovaný. Určitě kontroverzní osobnost. Löffelmann, muž který je v Česku ztělesněním amerického snu, se po odchodu z firmy nevzdává a začíná znovu, skoro od nuly.
(iDNES.cz)
Už jen vstoupit na skleněnou lávku ve výšce 120 metrů nad zemí je pro mnohé adrenalin. Natož když pod vámi začne zničehonic praskat sklo. To zažili v pondělí turisté na proskleném chodníku kolem hory Jün-tchaj ve stejnojmenném parku ve střední Číně.
(iDNES.cz)
Japonec Nobukazu Kuriki, který se po dubnovém ničivém zemětřesení snažil jako první horolezec zdolat nejvyšší horu světa Mount Everest, svůj pokus vzdal. Výstup ukončil kvůli špatnému počasí asi 700 metrů pod špičkou 8 848 metrů vysoké hory.
(iDNES.cz)
Zatím sice nedosahuje proslulosti německého Oktoberfestu, ale vykročil správným směrem. Řeč je o pivním festivalu Oktobe(e)rfest v Ostravě, na který při úspěšné loňské premiéře zavítalo téměř 80 tisíc návštěvníků a vytočilo se několik desítek tisíc piv. Zve vás na něj portál Kudy z nudy.
(iDNES.cz)
Turnaj v šachu spojený s návštěvou čtyř středoevropských měst. Takovou akci chystá Pražská šachová společnost společně s Českými drahami, které už popáté vypraví Šachový vlak. Cestu za historickými památkami vám v něm zkrátí napínavé partie v této královské hře. Na akci zve portál Kudy z nudy.
(iDNES.cz)
Americký průmyslník věřil, že v amazonské džungli vybuduje perfektní metropoli s kaučukovou plantáží. V anglickém Imber se zase spojenci za války místních neptali, zda se chtějí vystěhovat a nikdy nevrátit. I tak vznikla města duchů, kam dnes míří turisté z celého světa, kteří se chtějí dotknout dávné historie i pohnutých lidských osudů.
(iDNES.cz)
Všichni milovníci kol mají možnost zúčastnit se prestižní cyklistické ankety, která mapuje zvyklosti cyklistů. Jak vybírají kola, jakým dávají přednost, co preferují, za kolik apod. Po jejím skončení, začátkem prosince, iDNES.cz zveřejní zajímavá čísla a podrobnosti.
(iDNES.cz)
Velká pardubická zdaleka není jediným podzimním lákadlem východočeských Pardubic. Přijeďte tentokrát o pár dní dřív a užijte zejména o víkendu 10. a 11. října si městské slavnosti, jízdy kočárů a historických vozidel, ohňostroje, programy pro děti... a nakonec i slavný nedělní dostih.
(iDNES.cz)
Během čtvrtstoletí cestování po celé zeměkouli jsem strávil spoustu času v letadlech i na letištích. Míval jsem štěstí, typické maléry jako zpoždění zavazadel nebo zmeškání návazného letu se mi vyhýbalo. Pak to ale přišlo jako podle Murphyho zákona – když se může pokazit víc věcí, pokazí se většinou všechno najednou.
(iDNES.cz)
I na palubě letadla se dají vydělat slušné peníze. Své o tom ví letuška nejmenované aerolinky, která sexem na toaletě s movitými cestujícími za dva roky údajně přišla k závratným 650 tisícům liber, což je téměř 24 milionů korun. O případu informovala média na Středním východě i některé evropské deníky.
(iDNES.cz)
Dan Přibáň a jeho žlutý cirkus objeli svět. Nejslavnější trabantista Česka se vrátil z půlroční expedice po Austrálii a Tichomoří. Prý to byla nejtěžší expedice. Automobilový dobrodruh odpovídal čtenářům iDNES.cz.
(iDNES.cz)
Dvě česká města spolehlivě poznáte podle jejich půdorysu: Terezín a Josefov. Obě vojenské pevnosti s pravoúhlou sítí ulic, mohutnými bastiony a rozsáhlou sítí podzemních chodeb dal postavit císař Josef II. Portál Kudy z nudy vás zve do Terezína na říjnové Josefínské slavnosti.
(iDNES.cz)
Hornatý a lesnatý kraj Arden, které se rozkládají na území Belgie, Lucemburska a částečně Francie, znají mnozí ze strategických bitev světových válek. My jsme se sem přijeli podívat do Durbuy, nejmenšího města světa, i na nedaleké tajemné menhiry. A nechyběla ani ochutnávka skvělého piva.
(iDNES.cz)
K podzimu patří Hubertovy jízdy a lovecké slavnosti. Někdy jde o společenskou událost na závěr sportovní sezony, jindy jen o zábavu a příležitost ukázat dovednosti koní a dravých ptáků. Portál Kudy z nudy nabízí takových akcí celou řadu, stačí si jen vybrat.
(iDNES.cz)
Nudné vyšňořené, přebohaté město bez šťávy, kde největší vzrušení zažijete v ranní dopravní špičce? Ani nápad. Na jedné z hlavních tepen Frankfurtu nad Mohanem si spokojeně hopkají po zeleném tramvajovém pásu králíci, o pár ulic dál to má ale k idyle daleko. Vítejte v neuvěřitelném světě ve stínu frankfurtských mrakodrapů.
(iDNES.cz)
Podzimní ráno, na hladině polovypuštěného rybníka se převaluje mlha a do studeného bahna se postupně vydávají desítky postav v dlouhých pláštích a vysokých botách se sítěmi v rukou. Neklamné znamení, že začíná sezona výlovů. Na řadu z nich vás zve portál Kudy z nudy.
(iDNES.cz)
Cestování letadlem je pro většinu lidí velkým zážitkem. Bohužel i v tom špatném slova smyslu. Například když sedíte vedle někoho, kdo v životě neslyšel o základech slušného chování a netuší, že odpadky se běžně „nestelou“ pod sebe.
(iDNES.cz)
Víte, že rozhledny mají svůj svátek? A že beztak početná rodina vyhlídkových věží se letos rozrostla o další „mláďata“? Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat na slavnostní zahájení rozhlednového svátku a pak se vydejte na pěkný podzimní výlet – kam jinam než na některou z nových vyhlídek?
(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.