Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 5.12.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0642USD   27.058CZK   0.84303GBP   313.93HUF   4.4892PLN   7.5445HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

PRAVDA

Zrúcaniny sa zachovali až do súčasnosti, keďže boli niekoľko stáročí zakryté hustými vrstvami sopečného popola. (PRAVDA)
Šesťdesiattisícové mesto sa hrdí titulom domov Santa Clausa. Marketing funguje bezchybne a Rovaniemi navštevuje ročne vyše 300 000 nadšencov. (PRAVDA)
Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism pripravila v decembri aj špeciálne výstupy s lampášmi. (PRAVDA)
Prečo majú Londýnčania stromček každoročne z Nórska? Z ktorej obce pochádza slovenský strom v Bruseli? Kto vyrobil ozdoby na vatikánsky ihličnan? (PRAVDA)
Najväčšou novinkou pre lyžiarov bude nová 15-miestna kabínková lanovka na južnej strane strediska. Náklady na výstavbu sa vyšplhali na 11,6 milióna. (PRAVDA)
Mimo severskej "enklávy" blondiakov vlasy obyvateľom postupne tmavnú – neprekvapivo smerom na juh, ale aj na východ a dokonca na sever. (PRAVDA)
Film režiséra Camerona bol jedným z prvých zahraničných, ktoré sa v Číne premietali. Prezident Ťiang Ce-min odporučil vedeniu strany, aby si ho pozrelo. (PRAVDA)
Mikuláš príde všade, ako každý rok, a obdaruje dobré deti sladkou odmenou. Na Orave túto nedeľu pocestuje vlakom a príde aj na Oravský hrad. (PRAVDA)
Banícky cech Horný Spiš chce prostredníctvom viacerých projektov pripomenúť remeslo starých otcov. (PRAVDA)
Cestujete s angličtinou? Táto reč je rodnou 335 miliónov ľudí, z nich 225 miliónov žije v USA. Anglicky sa oficiálne hovorí v 110 krajinách. (PRAVDA)
Nová nádielka snehu umožnila spustiť aj 2,5 kilometra dlhú sánkarskú dráhu z Hrebienka do Starého Smokovca. (PRAVDA)
Niektoré zo srniek sa za dobrotu nechajú aj odfotiť a pohladkať. Keď som však chvíľu sledoval turistov, čo sú schopní kvôli fotke urobiť, mal som chuť niektorých pohrýzť aj ja. (PRAVDA)
Na zozname Svetového dedičstva UNESCO je 21 slovenských lokalít, z toho 16 je dostupných autom z Košíc do 100 minút. (PRAVDA)
Samotný park uverejnil na svoje oficiálnej Facebook stránke obrázky mŕtvych rýb s popiskami „T... t... topím sa, d... d... dusím sa“. (PRAVDA)
Počas Týždňa belgických hranolčekov sa do svetiel reflektorov "dostávajú valónske hranolčeky, belgické gastronomické a kultúrne dedičstvo". (PRAVDA)
Bulváre z čias socializmu, megastavby napodobňujúce všetky slohy. Skopje vás neoslní na prvý pohľad. Keď si však k nemu nájdete cestu, zatrasie emóciami. (PRAVDA)
Metropola Brazílie, najvyšší európsky vrch, poloha štátu Washington... Aj cestovatelia sa nad geografiou občas zapotia. (PRAVDA)
Cieľom 27. charitatívneho Vianočného bazáru je získať peniaze na dobročinné účely. Podujatie bude v nedeľu 27. novembra trvať od 10:00 do 17:00. (PRAVDA)
Máte možnosť zvoliť si ideálnu dovolenku – vyberiete sa k moru alebo do hôr? Nie je to len obyčajná voľba. Čo o vás prezrádza? (PRAVDA)
Náhle silné oteplenie síce pribrzdilo prípravy na zimnú sezónu, ale Tatrancov to nezastavilo. (PRAVDA)

SME

Chystáte sa navštíviť slávny Dubaj? Tu sú praktické tipy na návštevu mesta. (SME)
Zvažujete svoju budúcu dovolenku? Možno nájdete inšpiráciu v našom výbere jedinečných exotických rajov, ktoré by ste mohli navštíviť. (SME)
Spomaľte obďaleč zjazdoviek v zimnej krajine Rakúska – v zmysle tejto výzvy sa nesie veľa ponúk, pri ktorých si môžu zimu užiť a prežiť malí i veľkí. (SME)
Salalah je turistická oblasť na juhu Ománu. Prinášame praktické tipy čo v meste Salalah a jeho okolí vidieť a robiť. (SME)
Predaj First moment dovoleniek práve začína. Pozrite si prehľad zliav a bonusov cestovných kancelárií a výhodné tipy na zájazdy. (SME)
Rakúske lyžiarske oblasti majú originálne ponuky. (SME)
Výstup na sopku Kawah Ijen počas brázdenia Indonézie nesmiete vynechať. (SME)
Ak patríte medzi teplomilné povahy, vieme, kde v Európe sa počas zimy môžete zahriať. Tu je päť najteplejších miest v Európe. (SME)
Prinášame praktické turistické tipy, čo môžete vidieť a robiť na úžasnom ostrove Gran Canaria. (SME)
Zábavné video je pri predvádzaní bezpečnostných inštrukcií účinnejšie a odstraňuje nudu. (SME)
Na severe Európy sa za tekuté potešenie platí viac ako inde, na Slovensku ho podľa štatistiky vypijeme viac. (SME)
Ako som si splnila svoj detský sen. (SME)
Pozrite si naše tipy na destinácie, kde môžete prežiť skvelú exotickú dovolenku počas Vianoc. (SME)
V rakúskych mestách nájdete bohatú ponuku aj v zime: návštevy múzeí, plesov či prechádzky – v mestských centrách si každý príde na svoje. (SME)
Vianočné reklamné spoty nemusia byť vždy otravné. Najmä ak ich nemusíte stále sledovať. (SME)
Za vyše 15 rokov precestoval už 160 krajín. Napriek tomu sa Martin Navrátil s cestovaním nechystá skončiť. (SME)
V Ázii sa nachádza množstvo krásnych a zaujímavých miest. Ich zoznam by bol naozaj dlhý. Tu je niekoľko tipov na niektoré najzaujímavejšie. (SME)
Autorom sochy je Bernini, jeho slon na Piazza della Minerva prišiel o kel. (SME)
Najviac turistov prichádza od susedov z Česka, Nemecka a Rakúska (SME)
Fastfoodový reťazec sa rozhodol na talianskom trhu preraziť sladkým burgerom. (SME)

iDNES.cz

Češi létají čím dál více, ale hlavně se zahraničními dopravci. To by se mohlo v příštích měsících změnit. České aerolinie výrazně změnily své tarify a přiblížily je nízkonákladovému modelu. A stala se nečekaná věc, která nebyla ještě nedávno běžná: u řady letů z Prahy po Evropě jsou ČSA nejlevnějším dopravcem. (iDNES.cz)
Peruánská část Amazonie je pro Středoevropana jako já ztělesněním exotiky. Tisíce kilometrů čtverečních amazonské džungle, velmi poklidný ráz místní říční dopravy (a neexistence té silniční) a intenzivní vlhké vedro 24 hodin denně udělaly z mého pobytu jeden dlouhý a velký zážitek. (iDNES.cz)
Cestovní kanceláře už o velkou část klientů s nástupem nízkonákladových dopravců v Evropě přišly, teď se levné aerolinky snaží o další zásek do jejich byznysu. Největší evropský nízkonákladový hráč v Evropě Ryanair oznámil spuštění služby Ryanair Holidays, která přiblíží jeho služby cestovním kancelářím. (iDNES.cz)
Prohnali se celou Asií, jejich motorky na trase Brno - Vladivostok „spolykaly“ 31 tisíc kilometrů, nakoukli do sedmnácti zemí. To vše jim zabralo sedm měsíců. „Ale pocitově jsme pryč už mnohem déle,“ svěřují se Mirka Neubauerová s Vojtěchem Lavickým, kteří spolu objíždějí svět. (iDNES.cz)
Je to prý nejluxusnější hotel na světě. V nadsázce se dokonce říká, že to je jediná sedmihvězda. Navštívili jsme nejdražší apartmá v dubajském hotelu Burdž al-Arab. (iDNES.cz)
Jizerské hory zažily první výrazný nápor lyžařů. V sobotu jich sem dorazilo několik tisíc. Přilákalo je nejen bezmračné nebe a teploty lehce pod nulou, ale i rolbou a skútry upravené trasy. Ideálnější podmínky v této sezoně ještě nenastaly. (iDNES.cz)
Horská služba v Krkonoších vyhlásila po sněžení v minulých dnech nejnižší první stupeň lavinového nebezpečí. Na hřebenech napadlo asi 30 cm sněhu. Při prvním lavinovém stupni jsou podmínky pro túry převážně bezpečné. Nebezpečná místa se vyskytují pouze ojediněle. (iDNES.cz)
Shánět dárky pro cyklistu, když jím sám nejste, je během předvánočních nákupů problém. Co koupit nadšencům v upnutých dresech a helmách, kteří se celé dny vrtají v kolech, všechno mají a všechno si sami koupí? Zde jsou tipy na dárky - některé praktické, některé zajímavé a jiné třeba i trochu výjimečné. (iDNES.cz)
Ne každý let je o tom, dostat se z bodu A do bodu B. Někdy lze pomocí letadla dokonce „kreslit“. Tak by se dalo nazvat počínání neznámého pilota nad německým venkovem. Pomocí svého stroje vytvořil na radaru pozdrav „Hello“. (iDNES.cz)
Poměrně malou dávku soukromí, ale zajímavý rozhled po okolní krajině, nabízejí veřejné toalety ve městě Čchang-ša v čínské provincii Chu-nan. Nápad vyrobit veřejné toalety z matného skla je sice originální, ale návštěvníci mají poněkud jiný názor. Ze skla je podle místních reportérů vyrobená i přepážka oddělující pánskou a dámskou část toalet. (iDNES.cz)
Jestli jste si někdy chtěli zalyžovat na opravdových závodních lyžích, přes upozornění, že to není hračka pro rekreanty, by to pro několik z vás mohl být docela zajímavý zážitek. Na opravdové závodní lyžařské boty ale zapomeňte. Kdyby se všechny nevyvíjely v Itálii, mohli bychom jim bez rozpaků říkat Španělské boty. (iDNES.cz)
Sen taťky běžkaře. Vysoká nadmořská výška, mírné i náročné běžkařské tratě, zázemí a především nádherní štíty Dolomit nabízí lyžařské středisko Seiser Alm v Jižním Tyrolsku. Rodinu může „odložit“ na zdejší sjezdovky. Seiser Alm se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími alpskými středisky pro rodinné lyžování. (iDNES.cz)
Kubánská čtvrť ve floridské metropoli je barvitým a zajímavým místem sama o sobě. Pokud se tam však náhodou octnete v době, kdy zemře diktátor Kuby, dostanou věci úplně jiný rozměr. Vzpomínky na prapodivnou oslavu smrti každopádně zůstanou na celý život. (iDNES.cz)
V Tanzanii v rezervaci Ngorongoro vyrostlo v korunách stromů osm prostorných kupolí. Jedna africká noc v divoké přírodě vyjde v přepočtu na 22 tisíc korun. (iDNES.cz)
Za lepším životem do zahraničí odchází nejen mladí lidé, ale i celé rodiny. Jak takovou změnu vnímají děti? Jak se liší novozélandské školství od toho českého? A v čem je výchova potomků u protinožců jiná? Z vlastní zkušenosti o tom vypráví dvanáctiletá Klára Dostalíková v pořadu Novozélandský sen. (iDNES.cz)
Podobně jako u hotelů budou i kvalitu ubytování v soukromí v Česku určovat hvězdičky. Vzniknou čtyři třídy ubytování, které budou odlišeny jednou až čtyřmi hvězdičkami. Certifikaci zavádí Svaz venkovské turistiky a agroturistiky a platit začne příští rok. (iDNES.cz)
České aerolinie rozšíří od letního letového řadu svoji síť o další nové linky, do sítě přibude například Keflavík, Lisabon či Verona. Současně změní i svoji cenovou politiku tak, aby se zobrazovaly ve vyhledávačích letenek. (iDNES.cz)
Tropická destinace, vzdálená jen pár desítek kilometrů od pobřeží východoafrické Tanzanie, se v minulých letech stala pro české turisty zásadně dostupnější. A nemusíte si ani nutně kupovat celý zájezd nebo předem rezervovat hotel. Stačí zabalit pár triček, plavky, spodní prádlo, knihu a opalovací krém do malého batohu a vyrazit. (iDNES.cz)
Zábavní park Space World v jihozápadním Japonsku čelí vlně kritiky poté, co do ledové plochy zamrazil přes pět tisíc ryb. „Rybí hřbitov“ který měl být otevřen do jara, byl kvůli bouřlivým reakcím veřejnosti uzavřen už po necelých dvou týdnech. (iDNES.cz)
Kromě oficiální státního pohřbu Fidela Castra a státního smutku se na Kubě neočekávají významné změny. Ještě nějakou dobu potrvá, než se Kubánci rozhýbou. Raúl Castro, i když není tak silný jako jeho bratr, stále drží opratě kubánského socialismu v rukou. A to jsou důležité zprávy i pro české turisty. (iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.