Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 17.4.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3840USD   27.463CZK   0.82390GBP   308.38HUF   4.1956PLN   7.6245HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Voľné dni spojené s Veľkou nocou dnes ľudia využívajú na cestovanie - a hotely tento záujem premietajú do svojich cien. V ktorých európskych mestách narástli najviac? (PRAVDA)
Objavte pôvodné postupy, zvyky a obrady liptovských roľníkov v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline počas veľkonočných sviatkov 19. až 21. apríla. (PRAVDA)
Veľkonočné pobyty ponúkajú takmer všetky lepšie hotely, cestovné kancelárie a agentúry sprostredkúvajúce zájazdy alebo ubytovanie. Prinášame tipy na pobyty. (PRAVDA)
Bangladéšski rybári sú závislí na rybolove s pomocou vycvičených vydier. Tradičnej metóde rybolovu však pre znečistenie Gangy hrozí zánik. (PRAVDA)
Beckovský hrad možno navštíviť už od marca, slávnostné otvorenie je však prichystané na tento víkend, 12. a 13. apríla - a chýbať nebude bohatý program. (PRAVDA)
V kostole v španielskom Leone už návštevníci neuvidia historický pohár, ktorý tu donedávna vystavovali. Kostol zaplavila neúnosná vlna ľudí, pretože dvaja historici pohár nedávno označili za "svätý grál". (PRAVDA)
Múzeum nemeckého spisovateľa Karla Maya v saskom mestečku Radebeul pri Drážďanoch stiahlo z výstavy všetky pravé skalpy. Reaguje tak na sťažnosť severoamerického indiánskeho kmeňa Ojibwa. (PRAVDA)
Veža rímskokatolíckeho kostola Nanebovzatia Panny Márie v centre Spišskej Novej Vsi patrí k najväčším atrakciám mesta. Krásny výhľad z nej totiž stojí za to. (PRAVDA)
Zistite viac o ruskej kultúr. Možnosť tak spraviť budete mať už na prelome apríla a mája v Trenčianskych Tepliciach. (PRAVDA)
Každý zámok na Loire má oproti ostatným niečo svojské. Amboise sa môže pýšiť nielen vznešenou architektúrou, v jeho areáli totiž odpočíva Leonardo Da Vinci. (PRAVDA)
Ochrancovia prírody varujú, že britské pobrežie čoraz viac zamoruje vlna odpadkov ohrozujúcich voľne žijúce živočíchy aj návštevníkov, napísal spravodajský server CNN. (PRAVDA)
Mnohí Slováci navštevujú Rakúsko najmä počas vianočných trhov. Tie veľkonočné však nie sú o nič horšie a najmä v priaznivom počasí určite stoja za návštevu. (PRAVDA)
Juhoafrický Johannesburg si za posledné desaťročia vyslúžil reputáciu mesta, ktorému sa našinec radšej vyhne, ak si nechce koledovať o problémy. (PRAVDA)
Nepoznané miesta našej planéty, ktoré sú mimo vychodených ciest turistov, predstavia v sobotu 6. apríla v Bratislave expediční cestovatelia. (PRAVDA)
Kým starší Česi sa na Slovensko radi vracali, mladším generáciám robí slovenčina stále väčšie problémy. Radšej cestujú do iných krajín. Bratislava to chce zmeniť. (PRAVDA)
Milovníci adrenalínových zážitkov a výhľadov v jednom majú o ďalšiu atrakciu postarané. (PRAVDA)
Eiffelova veža je jednou z najznámejších mestských dominánt na svete. Toto postavenie si získala aj napriek odporu, ktorý jej stavba v umeleckých kruhoch spôsobila. (PRAVDA)
Rakúsky Schönbrunn láka každý rok milióny turistov. Už onedlho budú môcť tí najnáročnejší svoj výlet do Viedne obohatiť o originálny zážitok - nocľah priamo na zámku. (PRAVDA)
Jar je tu a pekné slnečné počasie určite aj vás láka z domu. Na predĺžený víkend nemusíte chodiť ďaleko, množstvo príjemných miest nájdete aj na Slovensku. (PRAVDA)
Jedna z najznámejších stavieb Paríža oslavuje svoje 25. narodeniny. V koho hlave sa zrodila myšlienka na ňu a čo o nej možno vôbec netušíte? (PRAVDA)

SME

Poľovníkom sa nepáči, že turisti narúšajú prírodu a ničia biotopy. Sú však ochotní pristúpiť na kompromis. (SME)
Zo súčasných bazénov má podľa štúdie zostať len plavecká päťdesiatka. Stavať plánujú ešte pred jesennými voľbami. (SME)
O najväčších voľbách sveta, o bláznoch v reťaziach a tancujúcich divých ženách, aj o farebnej marihuane. (SME)
Na najvyššiu kostolnú vežu Slovenska v Spišskej Novej Vsi vlani vystúpilo takmer 3-tisíc návštevníkov. (SME)
Viniansky hrad, ktorý už štyri roky zachraňuje skupina dobrovoľníkov, láka čoraz viac turistov. (SME)
Cez víkend zatvorili najväčšiu atrakciu aktuálnej zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách. (SME)
V obci opravia, alebo vybudujú nanovo objekty, ktoré súvisia s banskou a hutníckou históriou. (SME)
Objavili ju pred štyridsiatimi rokmi, no stále sa v nej robí výskum. My sme jej časť prešli s jaskyniarmi. (SME)
Okolie Jarabiny v Ľubovnianskych vrchoch láka krásnou prírodou aj pútnickými legendami. (SME)
Za štyri roky sa zrútilo vyše desať budov, nový minister kultúry uvoľnil nové peniaze na opravy aj byrokraciu. (SME)
Pred 40 rokmi zhorela Kežmarská chata vo Vysokých Tatrách. Po rokoch sa rozbehol proces jej obnovy. (SME)
Mierna zima a dobré poveternostné podmienky pripomínajú skôr letnú než zimnú turistickú sezónu. (SME)
Vlakom sa už nedostanete všade tam kam vlani. Zrušili sa spoje do Sofie a Burgasu. (SME)
Hoci sa v zimnom období bavíme o kúpe first moment zájazdu, pri exotike to až tak neplatí. Najmä v prípade výletu do teplých exotických krajín, ktoré ... (SME)
Vlani si hrad pozrelo 134 000 návštevníkov, čím sa priblížili k rekordnému roku 2008. (SME)
Televízia zaradila bielruského obra na zoznam najškaredších sôch na svete. Po kritike celý článok stiahla. (SME)
V krajine je mnoho čínskych investorov, aj preto čínski Kambodžania radi dodržujú ich zvyky a trénujú ich jazyk. (SME)
Spoznáte svetové mestá len podľa siluety? Ste ozajstný cestovateľ? (SME)
Aj viac ako 30 percentné zľavy lákajú polovicu Slovákov. Zvyšok nakupuje za plnú cenu alebo čaká na last moment. (SME)
Nové rebríky a stupačky by mali byť v Zejmarskej rokline, Pieckach a Prielome Hornádu. (SME)

iDNES.cz

Příroda České republiky je neobyčejně pestrá a různorodá. Krásy naší země si nejlépe uvědomíte tehdy, když se na ně podíváte z výšky. A přesně to nám umožňují rozhledny, stavby, které nahrazují člověku křídla a mimo to, skýtají výtečný cíl na výlet pro celou rodinu. Pojďte se tedy vypravit na některé z nich, přinášíme deset skvělých tipů.


(iDNES.cz)
Perfektní cyklostezky, ohleduplní řidiči, atraktivní krajina a výtečné služby: ne nadarmo je Rakousko zemí cyklistům zaslíbenou. Na své si tu přijdou rodinky s dětmi stejně jako polykači kilometrů délkových i výškových. Přinášíme malý výběr z toho, co se dá v Rakousku na bicyklu podniknout.


(iDNES.cz)
Tři skalní stěny tyčící se nad okolím jsou od nepaměti symbolem Dolomit. Právě na ně míří fotografové pořád dokola svými objektivy. Horolezci tu překonávají své limity a turisté je obcházejí ze všech stran. V létě po svých, v zimě na skialpinistických lyžích. Túru, na kterou nikdy nezapomenete, můžete absolvovat až do května.


(iDNES.cz)
Víte, že Kutnou Horu kromě stříbra, okázalé gotické architektury a kostnice proslavilo také zvonařství? Právě tradice tohoto řemesla připomene v sobotu 26. dubna Probouzení Kutné Hory - jarní akce, kterou město zahajuje novou turistickou sezónu. Na výlet vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Zmapovat z výšky zhruba stovku evropských ostrovů. To je cíl pilota Jiřího Pruši pro letošní rok. V úterý 22. dubna se vydá z Příbrami na dvoutýdenní cestu nad západním Středomoří, cílem jsou Kanárské ostrovy a Madeira. Z každé části trasy pošle on-line souřadnice, fotky i své dojmy z letu.
(iDNES.cz)
Nejméně 20 hodin bude pilot Jiří Pruša sám v letadle nad mořem. V úterý 22. dubna plánuje start dvoutýdenního putování vzduchem nad evropskými ostrovy. Z "etapy" z Příbrami na Kanárské ostrovy a Madeiru bude čtenářům iDNES.cz posílat on-line souřadnice, krátké zprávy i fotky.


(iDNES.cz)
Hora Velký Kosíř na Prostějovsku je už mnoho desetiletí titulována lichotivou přezdívkou "hanácký Mont Blanc". Výstavba nové rozhledny a její loňské otevření potvrdilo, že přezdívka je oprávněná. Z výšky nad korunami stromů se totiž nabízí skoro celá Morava jako na dlani.


(iDNES.cz)
Zámecké půdy, obnovené zahrady či premiérové prohlídky dosud neznámých interiérů - to je jen malý výčet z toho, co si české hrady, zámky a muzea připravily pro Mezinárodní den památek a historických sídel.


(iDNES.cz)
Laponci, či správněji Sámové, jsou asi nejpodivnějším národem Evropy. Museli se přizpůsobit drsnému severskému podnebí, ve kterém po staletí kočovali, umějí rozmlouvat s mrtvými a do mrtě využívají vše, co jim nabízí příroda.


(iDNES.cz)
Od roku 1829, kdy britský inženýr George Stephenson představil legendární lokomotivu Rocket, prošla železniční doprava mohutným rozvojem. Navzdory vysokorychlostním vlakům, které vás dnes dopraví do zvolené destinace jako blesk, stále existují železniční tratě, kam se můžete vydat na životní jízdu snů.


(iDNES.cz)
Severoněmecký námořní přístav na Labi je vyhlášený odvážnou architekturou a vykřičeným bulvárem Reeperbahn. My jsme do Hamburku vyrazili za jinou pánskou atrakcí: obdivovat největší modelový svět planety, Miniatur Wunderland.


(iDNES.cz)
Tentokrát se s Cyklotoulkami vydáme do jižních Čech. Projdeme se po nejstarším mostě v Čechách, vydáme se okolo zlatonosné řeky, kratičkou zastávku si uděláme u magické studánky a vrcholem bude návštěva nekorunovaného krále českých hradů. Vítejte v Písku a jeho okolí.


(iDNES.cz)
Každý je slavíme jinak: pro někoho jsou Velikonoce největší duchovní svátky v roce, pro jiné jen prodloužený víkend plný zajímavých akcí. Výběr těch nejlepších jako obvykle nabízí portál Kudy z nudy. Velikonoce můžete strávit v přírodě, na hradech a zámcích, v zoologické zahradě anebo dokonce ve vodě. Je to jen na vás.


(iDNES.cz)
Máte už procestované české hrady a zámky, jejichž sezona právě začíná? Připravili jsme pro vás malý bedekr pro putování po trošku jiných památkách. Nejsou v nich potřeba papuče, prohlídka bývá zdarma, není omezena otevíracími hodinami a zabere většinou jen pár minut. Zveme vás na české minihrady.


(iDNES.cz)
Každý rok projedou po dálnici mezi Vídní a Grazem statisíce Čechů, ale jen málokdo tuší, jaký skvost se skrývá v nedalekém Bad Blumau. Tamní lázně jsou dílem světově proslulého architekta Friedensreicha Hundertwassera, který hýřil barvami a tvrdil, že rovná čára v přírodě neexistuje.


(iDNES.cz)
Vinné sklepy a sklepní uličky, za nimiž se ve stráních zvedají vinohrady, patří k nejhezčím místům jižní Moravy - zvlášť když takový výlet spojíte s ochutnávkou dobrých vín a jídel. Pokud se o víkendu 12. a 13. dubna vypravíte společně s portálem Kudy z nudy za vinaři na Podluží, poznáte takových míst hned několik.


(iDNES.cz)
V okolí někdejšího císařského města Hue ve středním Vietnamu najdete hned sedm hrobek bývalých panovníků. Některé vznikaly i desítky let. V minulosti značně zchátraly, dnes jsou pod ochranou UNESCO. Projděte si tři z nich.


(iDNES.cz)
Nejlepším místem pro dovolenou je Istanbul. Vyplývá to z žebříčku renomovaného cestovatelského serveru Tripadvisor.com. Každý rok porovnává recenze svých uživatelů z celého světa a sestavuje z nich žebříček NEJ destinací. Praha si v žebříku pro rok 2014 výrazně polepšila.


(iDNES.cz)
Díky mírné zimě se lidem o měsíc dříve než obvykle už ve středu otevře Štola číslo 1 v Jáchymově. Zájemci tak opět budou mít možnost prohlédnout si útroby chodby, kterou vyrazili horníci v létě roku 1952 za pouhé dva měsíce.


(iDNES.cz)
K postupné záchraně historické památky se odhodlali tři nadšenci na Chrudimsku. Na zříceninu hradu Rabštejn si v dětství chodili hrát. Teď se nechtěli smířit s pohledem na postupně chátrající objekt, a tak si ho od Lesů České republiky koupili.


(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Autogramiáda Ivana Baja - Smiech na lane

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk