Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 30.10.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2598USD   27.729CZK   0.78720GBP   308.82HUF   4.2168PLN   7.6615HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Na Kapverdoch zodvihnite zadok z plážového ležadla a vykašlite sa na konvenčnosť hotelového rezortu. V opačnom prípade si to doma budete vyčítať. (PRAVDA)
Aj slovenskí seniori trávia svoj čas aktívne. Starajú sa o zdravie alebo navštevujú kurzy. Možností je veľa a sú cenovo dostupné. (PRAVDA)
Zažite nevšednú atmosféru Bojnického zámku, ktorý sa od 30. októbra do 1. novembra rozsvieti magickými svetielkami vo vnútri tekvíc. (PRAVDA)
Koče s koňmi sa možno čoskoro už nebudú premávať po námestiach Ríma. Túto turistickú atrakciu chcú zákazať. (PRAVDA)
Panamský prieplav, ktorý spája Tichý a Atlantický oceán, si tento rok pozrelo takmer milión ľudí. (PRAVDA)
Trenčiansky hotel získal 27. októbra ocenenie za najlepšie služby pre zákazníka spomedzi päťsto historických európskych hotelov. (PRAVDA)
Švajčiarsko má ako prvá krajina na svete, most medzi horskými vrcholmi. Z výšky 3 000 m n.m. dovidíte aj na Mont Blanc. (PRAVDA)
Francúzske mesto Nimes má jeden z najzachovalejších rímskych amfiteátrov na svete. Dnes sa v ňom konajú býčie zápasy či koncerty. (PRAVDA)
Exotické destinácie sú čoraz obľúbenejšie, predstavujú však aj isté riziká. Prečítajte si, aké očkovania odporúčajú lekári do mimoeurópskych krajín. (PRAVDA)
Spiš pozýva na oslavu jesene v novej komunitnej záhrade v Spišskej Novej Vsi či prechádzku na Spišský hrad po obnovených trasách. (PRAVDA)
Košická ZOO bude od soboty 25. októbra do 2. novembra plná strašidiel. Deti do 12 rokov budú mať do ZOO voľný vstup, ak si so sebou prinesú vlastnú tekvicu. (PRAVDA)
Pečené gaštany, drevený kolotoč, zvieracia farma a 60 remeselníkov. To je ochutnávka Budatínskeho rínku na sobotu 25. októbra. (PRAVDA)
Slovenský raj ukrýva bohatstvá, ktoré stojí za to objaviť. Využite jesennú a zimnú sezónu, kedy sa v národnom parku vyskytuje menej turistov. (PRAVDA)
Pri archeologickom výskume na hrade Ľubovňa sa našli vzácne nástenné maľby, keramika, ale aj základy kováčskej vyhne. (PRAVDA)
Soroška či diaľnica D1 pod Tatrami sa ocitli medzi tipmi na najkrajšie cesty Slovenska, do ktorej sa zapojilo viac ako 600 voličov. (PRAVDA)
Uličku remesiel v Košiciach budú do 2. novembra zdobiť stovky oranžových tekvíc a kvetináče so žiarivými chryzantémami. (PRAVDA)
Vatikán obmedzil počet turistov, ktorí môžu vstúpiť do Sixtínskej kaplnky, na šesť miliónov ročne. Chce tak chrániť vzácne fresky. (PRAVDA)
Na prešovskom sídlisku Šváby postavili kópiu pôvodnej zvonice. Zvon v kupole sa 20. októbra rozozvučal po 28 rokoch. (PRAVDA)
Budova opery v Sydney oslavuje 41 rokov od otvorenia. Je dielom dánskeho architekta, ktorý dostal najvyššie ocenenie v architektúre. (PRAVDA)
Spoznajte čaro vinohradníckej oblasti! V Bratislavskom kraji sa otvára cyklotrasa JuRaVa, ktorá spája Raču a Vajnory so Svätým Jurom. (PRAVDA)

SME

Letnú sezónu sme chceli zakončiť niečím výnimočným. Čakali sme iba na vhodné počasie. (SME)
Sklenené plošiny sú vo výške 57 metrov, je cez ne vidieť dolu. Renovácia stála 30 miliónov eur. (SME)
Predĺžte si leto na Kykládach, ostrovoch opradených tajomstvom prastarých kultúr. (SME)
Návštevníci čakajú na divoké zvieratá pred veľkým výbehom aj niekoľko hodín. (SME)
Zapojte do cestovania všetky zmysly, iba tak bude zážitok dokonalý. (SME)
Cestovatelia s batôžkami roky hovorili o Albánsku ako o skrytom poklade. To obdobie sa už skončilo. (SME)
(SME)
Aktivisti zo Šumiaca vybudovali v masíve Kráľovej hole nový náučný chodník. (SME)
Myslíte si, že poznáte typické jedlá niektorých európskych krajín? Otestujte sa. (SME)
Očakávajme letiská s digitálnym sledovaním batožiny, s biometrickým softvérom či mobilným check-inom. (SME)
Thajský kláštor so 130 tigrami, o ktoré sa starajú budhistickí mnísi a dobrovoľníci, je turistickou atrakciou. (SME)
Plavba na polostrov v Egejskom mori, kde nemajú televíziu, je jedinečnou príležitosťou zažiť akýsi pravoslávny skanzen. (SME)
Košice a ich blízke okolie ponúka viaceré možnosti trávenia voľného času v rekreačných lokalitách. (SME)
Návštevníci autokempingu na Podlesku v Slovenskom raji by sa mali počas sezóny cítiť bezpečnejšie. (SME)
Tyrkysové more ako v Karibiku nájdete na prostrednom „prste“ gréckeho polostrova. (SME)
Krízy a demagógovia boli aj v najlepších časoch gréckej demokracie, rozpráva profesor Dimitris Pantermalis. (SME)
Olivovník prežije tisíc rokov a stále rodí chutné plody. Zelené aj čierne olivy sú z toho istého stromu. (SME)
V skanzene pod hradom Ľubovňa by mali pribudnúť aj drevenica z Veľkého Lipníka a kaplnka z Hniezdneho. (SME)
Po dlhom čase sa zákazy v časti parku pred kaštieľom stali minulosťou. (SME)
Región severného Spiša a Pienin ponúka 222 km značených turistických trás rôznej náročnosti. (SME)

iDNES.cz

Poslední říjnový den patří oslavám Halloweenu. Dlabání dýní, tisíce svíček a strašidelné kostýmy, to vše bude k vidění i na několika místech v České republice. Nechte se unést atmosférou Halloweenu a vydejte se s portálem Kudy z nudy na dýňové hody, strašidelné stezky odvahy a lampionové průvody.


(iDNES.cz)
Když sedíte s notebookem v letadle, které se chystá brzy odstartovat, nabídka wi-fi sítě pojmenované po teroristické organizaci al-Káidě vám zrovna na klidu nepřidá. Právě to naběhlo v neděli na obrazovce jednomu z pasažérů letadla společnosti American Airlines, které kvůli tomuto incidentu následně mělo 17 hodin zpoždění.


(iDNES.cz)
Hřbitovy nejsou jen místem, kam lidé přicházejí uctít památku svých blízkých. Někteří je vyhledávají jako oázu klidu uprostřed všedního ruchu, jiní pro jejich mrazivou pověst, unikátnost nebo slavná jména. Vydejte se s portálem Kudy z nudy na pětici výjimečných hřbitovů napříč Českou republikou.


(iDNES.cz)
Sedm hodin ráno, ranní mlhy. Desítky postav v dlouhých pláštích a vysokých botách roztáhnou sítě a vydají se do studeného bahna. Tradiční výlov rybníků začíná. Portál Kudy z nudy vás zve na pět akcí, na nichž se rybáři rozloučí se sezonou a nebudou chybět rybí speciality i dobrá nálada.


(iDNES.cz)
Přemýšleli jste někdy, jaké by bylo strávit noc v proskleném iglú v srdci Laponska a přitom pozorovat polární záři? Moderní a zároveň luxusní hotely toho ale nabízejí mnohem více. Přespat může i například na palubě historické zaoceánského parníku, v jeskyni nebo v korunách stromů amazonského deštného pralesa. Společně s internetovým vyhledávačem trivago.cz jsme pro vás připravili seznam deseti neobvyklých hotelů z celého světa.


(iDNES.cz)
Před 96 lety byla v Praze vyhlášena samostatná Československá republika, v jejímž čele stanul jeden z našich nejskvělejších státníků Tomáš Garrigue Masaryk. Oslavte s portálem Kudy z nudy významné výročí a připomeňte si prvorepublikovou atmosféru a navštivte místa běžně nepřístupná.


(iDNES.cz)
Římská radnice zpřístupní veřejnosti protiletecký bunkr diktátora Benita Mussoliniho, který si fašistický vůdce počátkem války nechal vybudovat v dřívějším vinném sklepě bohaté římské rodiny. Kryt odolný proti otravným plynům a explozím pum si jako první prohlédl starosta Ignazio Marino, veřejnost dostane poprvé příležitost příští pátek.


(iDNES.cz)
Sedm inscenací, čtyři soubory a jedna interaktivní výstava. To všechno nabídne koncem října jedinečný Festival ostravských divadel, který se již pátým rokem koná v české metropoli. Vydejte se s portálem Kudy z nudy na Ostravu v Praze a poznejte pestrost českého divadelního umění.


(iDNES.cz)
Švýcarsko má nové lákadlo na turisty. V oblasti Les Diablerets na jihozápadě země se v pátek otevřel první visutý most na světě, který spojuje dva horské štíty. Most, nazvaný Peak Walk, je dlouhý 107 metrů a široký 80 centimetrů a nabízí úchvatné výhledy na Alpy.


(iDNES.cz)
Kam na výlet za sychravého počasí? Do muzea! Už dávno neplatí, že muzejní expozice jsou jen nudné výstavky exponátů se suchými popisky. V Česku naleznete řadu výstav, které vás pobaví, zaženou nudu a naučí vás něco nového. A právě do takových muzeí vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Maledivy předchází pověst rovníkové rezervace pro milionáře. Navštívili jsme tropické souostroví v Indickém oceánu a ukázalo se, že za sněhobílými plážemi a teploučkým mořem s překrásnými korálovými zahradami lze vyrazit i „nízkonákladově“, třebaže proslulá východoasijská extraláce to není.


(iDNES.cz)
O víkendu 25. a 26. října to v zámecké kuchyni Žleby opět zavoní. Budou se ochutnávat jídla vyrobená podle dobových receptů a kuchtíci s kuchtičkami v historických kostýmech vás při té příležitosti provedou zámkem. Portál Kudy z nudy vás zve do doby, kdy bylo na žlebském zámku ještě živo.


(iDNES.cz)
Podzim je pro návštěvu Chřibů na jihu Moravy snad tím nejlepším obdobím. Například proto, že ze zalesněných kopců najednou vystoupí v plné kráse romantické hrady. Nebo proto, že les, ve kterém se nechávají přírodě volné ruce, voní omamně jako nikdy jindy.


(iDNES.cz)
Možná si toho na první pohled nevšimnete: Montafon, mohutné údolí v nejzápadnějším cípu Rakouska Vorarlbersku, vypadá jako jiné velké alpské sníženiny. Při bližším zkoumání tu však odhalíte fascinující svět vysokohorských přehrad a návazných inženýrských děl. A také jednu z nejkrásnějších horských silnic Alp.


(iDNES.cz)
Konec října není jen obdobím vzpomínání na zesnulé, ale také dobou loučení s uplynulou sezónou. Máte tak poslední příležitost užít si dávné atmosféry hradů a zámků předtím, než se jejich brány na několik měsíců zavřou. Portál Kudy z nudy vás zve na pět rozlučkových akcí.


(iDNES.cz)
Jitrnice, jelita či tlačenky budou koncem října prohýbat stoly v prvním skanzenu v jižních Čechách. Hoslovický mlýn zakončí letošní sezonu pravou českou zabíjačkou, jejíž speciality budete moci vychutnávat společně s dobrou hudbou. Vydejte se s portálem Kudy z nudy do okolí Strakonic.


(iDNES.cz)
Je lepší Praha, nebo Bratislava? Po fotbalové stránce se uvidí ve čtvrtek, kdy Sparta hraje ve slovenské metropoli se Slovanem. A jinak? Záleží na úhlu pohledu.


(iDNES.cz)
Vepřový, vinařský, prezidentův, dančí, kozí, mexický. I takové guláše ochutnáte v Mikulově, kde se znovu utkají týmy v soutěži o nejlepší kotlíkový guláš. Na jejich ochutnávku, degustaci vín včetně moravského božolé i na soutěž v "gůlání" sudu na čas vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Práce v cizině, třeba i sezonní, láká stále víc Čechů. Nejenže si vydělají často mnohem víc než u nás doma, ale procestují levně i kus světa a poznají zajímavé lidi. Kanada nás opravdu nadchla, píšou Jan Kouba a Karin Gärtnerová z jablečné a třešňové farmy, kde už od léta pracují.


(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Autogramiáda Ivana Baja - Smiech na lane

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk