Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 24.11.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2410USD   27.592CZK   0.79160GBP   304.76HUF   4.1943PLN   7.6710HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Svetové mestá sa viac ako storočie porovnávajú s Parížom. Teraz však chce každé mesto takú štvrť, ako je newyorský Brooklyn. (PRAVDA)
Čo nové ponúkajú Donovaly, Chopok, Bachledova či Vrátna dolina? Prinášame prehľad noviniek lyžiarskych stredísk na Slovensku. (PRAVDA)
Záujem o zimné pobyty First moment v Tatrách, je naozaj veľký. Ak si rezervujete pobyt v predstihu, výrazne ušetríte. (PRAVDA)
Spoznajte príbeh storočnej Viedenskej električky na výstave v Múzeu dopravy v Bratislave. Uvidíte aj dobové fotky a videoprezentáciu. (PRAVDA)
Príďte 21. a 22. novembra na festival Horalfest, ktorý v Štrbskom plese ukáže hory a osudy ľudí vo filmoch, fotkách a literatúre. (PRAVDA)
Vianočné trhy na Hlavnom námestí sa začínajú rozsvietením stromčeka o 16:30. Vychutnajte si tradičné jedlo alebo nakúpte darčeky. (PRAVDA)
Ponorte sa do filmov o krásach hôr na festivale Vysoké hory, 21. a 22. novembra v Nitre. Spomínať sa bude aj na zosnulých horolezcov. (PRAVDA)
Už viete kam pôjdete na lyžovačku na Silvestra, jarné prázdniny či Veľkú Noc? Využite ponuku First moment vo Vysokých Tatrách do 23.11. (PRAVDA)
Oslávte 20. novembra dvadsiate výročie Múzea kultúry karpatských Nemcov na Slovensku a spoznajte ako žili ľudia v Zuckermandeli. (PRAVDA)
Pltnícka sezóna sa v Pieninách skončila, ale turisti sú v nich vítaní aj v zime. Severný Spiš láka na náučné chodníky a bežkovanie. (PRAVDA)
Neodkladajte bicykel ani na jeseň! Nový portál vás prevedie po viac ako 460 km cyklotrás Trnavského kraja a českého pohraničia. (PRAVDA)
Vydajte sa s nami na výlet do podzemného múzea v slovinskom meste Velenje a zistite, ako žili baníci v uhoľných baniach kedysi a dnes. (PRAVDA)
Objavte historické pamiatky či prírodné zaujímavosti Banskej Bystrice na interaktívnej mape prístupnej na webe či smartfóne. (PRAVDA)
V brazílskom meste Rio de Janeiro otvorili prvú nudapláž neďaleko od centra. To môže zvýšiť záujem turistov o návštevu mesta. (PRAVDA)
Ochutnajte medovníky, zabíjačkové špeciality alebo sa priučte ľudovým remeslám na tradičnom Martinskom jarmoku v Holíči. (PRAVDA)
Centrum Trnavy má svoj bronzový model. Trnavčanov aj návštevníkov mesta možno prekvapí, že Trnava neleží na úplnej rovine. (PRAVDA)
O plavbu po Dunaji bol túto sezónu rekordný záujem. Do Devína či do Viedne sa plavilo o 20 tisíc viac ľudí ako vlani. (PRAVDA)
V Dubaji, meste áut a lacného benzínu, začala od 12. novembra jazdiť električka. Úrady dúfajú, že ľudia začnú viac využívať verejnú dopravu. (PRAVDA)
Zima vo Švajčiarsku láka rodiny s deťmi aj zaľúbených. Užite si zábavnú lyžovačku či romantiku pri sánkovaní za svitu mesiaca. (PRAVDA)
Milovníkov horskej cyklistiky čaká v okrese Žarnovica 90 km nových cyklotrás, odkiaľ uvidíte Starohutský vodopád či vrch Sitno. (PRAVDA)

SME

Ako vyzerá výlov rýb v najstaršom maďarskom umelom rybníku Öreg-tó (SME)
Letnú sezónu sme chceli zakončiť niečím výnimočným. Čakali sme iba na vhodné počasie. (SME)
Sklenené plošiny sú vo výške 57 metrov, je cez ne vidieť dolu. Renovácia stála 30 miliónov eur. (SME)
Predĺžte si leto na Kykládach, ostrovoch opradených tajomstvom prastarých kultúr. (SME)
Návštevníci čakajú na divoké zvieratá pred veľkým výbehom aj niekoľko hodín. (SME)
Zapojte do cestovania všetky zmysly, iba tak bude zážitok dokonalý. (SME)
Cestovatelia s batôžkami roky hovorili o Albánsku ako o skrytom poklade. To obdobie sa už skončilo. (SME)
(SME)
Aktivisti zo Šumiaca vybudovali v masíve Kráľovej hole nový náučný chodník. (SME)
Myslíte si, že poznáte typické jedlá niektorých európskych krajín? Otestujte sa. (SME)
Očakávajme letiská s digitálnym sledovaním batožiny, s biometrickým softvérom či mobilným check-inom. (SME)
Thajský kláštor so 130 tigrami, o ktoré sa starajú budhistickí mnísi a dobrovoľníci, je turistickou atrakciou. (SME)
Plavba na polostrov v Egejskom mori, kde nemajú televíziu, je jedinečnou príležitosťou zažiť akýsi pravoslávny skanzen. (SME)
Košice a ich blízke okolie ponúka viaceré možnosti trávenia voľného času v rekreačných lokalitách. (SME)
Návštevníci autokempingu na Podlesku v Slovenskom raji by sa mali počas sezóny cítiť bezpečnejšie. (SME)
Tyrkysové more ako v Karibiku nájdete na prostrednom „prste“ gréckeho polostrova. (SME)
Krízy a demagógovia boli aj v najlepších časoch gréckej demokracie, rozpráva profesor Dimitris Pantermalis. (SME)
Olivovník prežije tisíc rokov a stále rodí chutné plody. Zelené aj čierne olivy sú z toho istého stromu. (SME)
V skanzene pod hradom Ľubovňa by mali pribudnúť aj drevenica z Veľkého Lipníka a kaplnka z Hniezdneho. (SME)
Po dlhom čase sa zákazy v časti parku pred kaštieľom stali minulosťou. (SME)

iDNES.cz

Autobus z filmu Útěk do divočiny určitě zná velká spousta cestovatelů i milovníků dobrodružných filmů. Místo, na kterém v divoké krajině žil Chris McCandless svůj vysněný život, si za cíl vybrala dvojice Čechů a na cestu se vydala stopem.


(iDNES.cz)
Tradiční sedadla v letadle i rozdělení do tří tříd by se mohlo brzy stát minulostí, napsal britský list Telegraph. Londýnští designéři totiž navrhli nová sedadla ve tvaru futuristických kokonů, která by cestujícím během letu nabídla dosud nevídané soukromí.


(iDNES.cz)
Vinou se po vysokohorských srázech tisíce metrů nad mořem. Některé jsou tak úzké, že dvě vozidla by vedle sebe neprojela. Podívejte se na nejnebezpečnější silnice a cesty světa.


(iDNES.cz)
Kam na předposlední listopadový víkend? Inspirujte se některým z naších tipů z celého Česka, zveme vás na největší cestovatelský festival, bludičky na zámku, ochotnické divadlo, jazzový festival i košt mladých vín.


(iDNES.cz)
Ochránci zvířat připevnili na hřbet orla královského kameru a vypustili ho nad Londýn. Ve třech krátkých letech tak dravec nabízí prohlídku britské metropole doslova z ptačí perspektivy. Akce má podpořit výstavu Here Today..., která mapuje současný stav životního prostředí.


(iDNES.cz)
Cestovatelské festivaly Kolem světa v Praze a Okolo světa 2014 ve Vysokém Mýtě představí známé i turisty téměř netknuté destinace. Stavte se ve dnech 22. a 23. listopadu v Národním domě na Smíchově nebo 24. až 28. listopadu v Regionálním muzeu Vysoké Mýto probuďte v sobě dobrodruha.
(iDNES.cz)
Do ukrajinských bojů, politického zákulisí či dostihových závodů vás přenesou snímky prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo. Ta již dvacet let oceňuje nejlepší české a slovenské fotografie v osmi kategoriích. Portálem Kudy z nudy zve na výstavu, která se koná od 21. listopadu v centru Prahy.


(iDNES.cz)
Nepříjemné překvapení zažil manželský pár, který strávil noc v hotelu Broadway v anglickém městě Blackpool. Poté, co manželé vyvěsili na cestovatelský server TripAdvisor kritiku hotelu, bylo jim za trest strženo z kreditní karty 100 liber, v přepočtu asi 3 400 korun. Praktiky hotelu nyní řeší britské úřady.


(iDNES.cz)
Už počtvrté jižní Morava zavzpomíná na světoznámého skladatele Leoše Janáčka. Mezinárodní festival Janáček Brno se letos ponese v duchu oslav výročí 160 let od autorova narození. Vydejte se s portálem Kudy z nudy do města kaváren a zazpívejte spolu s pořadateli "Happy Birthday Leoš!"


(iDNES.cz)
Ašský výběžek je pro většinu obyvatel naší země stejně exotický jako daleká cizina. Přírodní kulisu opuštěnému kraji vytváří drsná a liduprázdná vrchovina jménem Smrčiny. Míst, která stojí za návštěvu, je v ní více, než by se mohlo na první pohled zdát. A mnohá se mohou pyšnit přívlastkem nejzápadnější.


(iDNES.cz)
Britská metropole se experimentů na ikonických památkách nebojí. Minulý týden se na mostě Tower Bridge otevřela na jedné z výškových lávek ve 42 metrech nad Temží prosklená plošina. Návštěvníkům nabízí výjimečný pohled shora na ruch na legendárním londýnském mostě a k tomu i trochu adrenalinu.


(iDNES.cz)
Inspirace ze sjezdovek v Alpách dorazila i do Čech, Moravy i Slezska. Lyžaři si mohou od začátku listopadu pořídit jednotný skipas pro 19 českých středisek. Mezi vybranými je i Dolní Morava relax & sport resort.
(iDNES.cz)
Prestižní anketa The Best Ski Resort 2014 má vítěze. Nejlepším lyžařským střediskem Alp za rok 2014 se podle této renomované studie, zveřejňované vždy jednou za dva roky, stalo švýcarské superstředisko Zermatt pod dominantou Matterhornu. A známe i vítěze v dalších kategoriích.


(iDNES.cz)
Vydat se s rodinou na dovolenou znamená pro většinu z nás nemalé výdaje. Sehnat levné a kvalitní ubytování na zajímavých místech je pak opravdovou zkouškou nervů a někdy to znamená desítky hodin strávených hledáním na internetu. Připravili jsme pro vás seznam destinací, kde za své peníze dostanete nejlepší služby. Nechybí ani česká města.


(iDNES.cz)
Exkluzivní třída Suites Class od Singapore Airlines rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co můžete na komerčních letech koupit. Tento Rolls-Royce ve vzduchu je synonymem luxusu od A až po Z, za který si samozřejmě náležitě zaplatíte. Možná se ale také potkáte s některou z legend Hollywoodu.


(iDNES.cz)
Je to jedna z těch záhad, které nejspíš zůstanou navždy nerozřešené. Britský turista ztratil ve vlaku na cestě z Curychu do Ženevy před 18 lety peněženku se všemi doklady. Ta se nyní zničehonic našla v obchodním domě ve švýcarském městě Chur - a nic v ní nechybí.


(iDNES.cz)
Přípravy na Vánoce v polabské lidové kuchyni, štědrovečerní zvyky a obyčeje, vánoční trh, zdobení perníčků či ukázka starodávných řemesel. Ve skanzenu v Přerově nad Labem ožívají chalupy našich předků. Nalaďte se s portálem Kudy z nudy na Vánoce již v listopadu a nechte se inspirovat vánočními zvyky, jimiž oživíte vaše svátky.


(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)

25. novembra:
Katka zimu hladká
24. novembra:
Milka
Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk