Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 3.5.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1493USD   27.048CZK   0.78248GBP   310.84HUF   4.3833PLN   7.5130HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

PRAVDA

Oslava architektonických a stavebných schopností človeka nikoho nenechá chladným – buď sa mrakodrapmi nadchýnate, alebo vás „betónové džungle“ desia. (PRAVDA)
Lokalita, kde archeológovia zaznamenali najstaršie stopy povrchovej ťažby v Štiavnických vrchoch a ruiny hradu, patrí k obľúbeným turistickým cieľom. (PRAVDA)
Úchvatné letiská, ktorých rolovacie dráhy prim vystupujú z mora, tiahnu sa na ostrovčeku alebo sú naoko nebezpečne zarezané do hôr. (PRAVDA)
Obyvatelia mestečka si doma užijú pravdepodobne najmenej slnečného svitu z celého južného Španielska. Dôvod? Ich domy sú učupené pod obrovskou skalou. (PRAVDA)
Historické obchodné budovy a ulice sú skvostom samy osebe. V desiatke najúžasnejších nákupných domov planéty vám hodiny ubehnú ako voda. (PRAVDA)
Hrad kráľov. Medzi jeho múry sa vracia život a víta hostí dobovou kuchyňou, rytierskymi turnajmi aj rozprávkami a hrami. Beckov otvára tento víkend svoju 20. sezónu. (PRAVDA)
Banskobystričanov čaká víkend zaujímavých podujatí. V sobotu sa môžu stretnúť so skvelým cyklistom Petrom Saganom, nedeľu môžu prežiť v banskobystrickom amfiteátri. (PRAVDA)
Stonehenge ako ohrdnutý dar, tajomné čísla v Central parku, Ermitáž plná dravcov, Eiffelovka s hákovým krížom – málo známe fakty o známych pamiatkach. (PRAVDA)
Do metropoly Francúzska sa chodí kvôli architektúre či kuchyni. Viete, že nasledujúcich pár mesiacov sa môžete vybrať aj za 29-centimetrovou legendou? (PRAVDA)
Vystúpi 12 prednášateľov, ktorí porozprávajú o vydarených podujatiach z nenarušených alebo málo narušených oblastí, ktorým sa vyhýba cestovný ruch. (PRAVDA)
Za projektom stojí firma, ktorá vlani otvorila bar inšpirovaný seriálom Breaking Bad. Klienti si môžu v simulovanom laboratóriu uvariť vlastný koktail. (PRAVDA)
Národný žrebčín Topoľčianky vznikol v roku 1921 a vo svojich stajniach má 570 koní, čím sa zaraďuje medzi najväčšie žrebčíny v Európe. (PRAVDA)
Musím sa priznať, že pred odchodom do krajiny, kde v 90. rokoch minulého storočia zúrila občianska vojna, som mierne pochyboval, či nám bude mať čo ponúknuť. (PRAVDA)
Peniaze dostanú Zväz vinohradníkov a vinárov Slovenska, Klub slovenských turistov i Svätojurský vinohradnícky spolok. (PRAVDA)
Architekt Boeri miluje zelené štruktúry. V Lausanne postaví unikátnu apartmánovú vežu (117 m) - bude prvou budovou pokrytou ihličnanmi. (PRAVDA)
Vodácku sezónu otvoria na Hrone v obci Brehy už v sobotu 23. apríla. Organizátori pozývajú na tradičné odomykanie Hrona. (PRAVDA)
Britské ministerstvo zahraničia zostavilo zoznam krajín, ktoré sú relatívne bezpečné a tých, kde môže hroziť nebezpečenstvo. (PRAVDA)
Letnú turistickú a poľnohospodársku sezónu v Banskobystrickom kraji otvoria 23. apríla. Návštevníci môžu ochutnať aj regionálne špeciality. (PRAVDA)
Bratislava otvára brány rodákom, ktorí sa chcú stať turistami vo vlastnom meste, aj hosťom, ktorí chcú spoznať rôzne tváre svojho hlavného mesta. (PRAVDA)
Okrem bežných výsad, ktoré ako členka monarchie požíva, sa s ňou spájajú aj bizarné právomoci a schopnosti – menuje lordov, vládne labutiam aj jeseterom. (PRAVDA)

SME

V pondelok sa skončilo americké embargo na vzájomné lodné spojenie s Kubou. Po plavbe z Miami v havanskom prístave po niekoľkých desaťročiach pristála ... (SME)
Bratislavské letisko bolo aj v apríli vyťaženejšie viac ako pred rokom. Najnovšie údaje potvrdzujú pozitívny trend z prvého štvťroka tohto roka. (SME)
Slovensko je čoraz viac zaujímavejšie ako dovolenková destinácia. Oproti februáru 2015 vzrástol počet dovolenkárov u nás o takmer 25 percent. (SME)
Preverte si svoje vedomosti v geografickom kvíze hlavných miest. (SME)
Do vôd Baťovho kanála v prístave Skalica sa 1. mája už po 10. krát ponoril veľký kľúč a otvoril plavebnú sezónu tejto unikátnej vodnej cesty. Odomykalo ... (SME)
Najvyšší vodopád na svete vo Venezuele pre zvyšok sveta objavil v roku 1935 americký pilot James Crawford Angel. Podľa neho vodopád v slovenčine nie celkom ... (SME)
Minister dopravy odvolal Martu Kučerovú z vedenia SACR. Nahradil ju Igor Donoval. (SME)
Na úvod letnej turistickej sezóny v Banskej Bystrici v sobotu otvoria aj Hodinovú vežu a spustia fontány (SME)
V Tatrách napadol cez týždeň nový sneh. Lyžiarske stredisko na Chopku upravuje zjazdovky. (SME)
Súčasťou otvorenia letnej turistickej sezóny v Zoo bude aj súťaž a vystúpenie Fíha tralala. (SME)
Takmer dvesto pláží ostrova Korzika ponúka pôsobivú rozmanitosť. Môžete si vybrať od jemných piesočnatých pláží bielej a zlatej farby až po farebné kamienkové ... (SME)
Ryanair bude z bratislavského letiska raz týždenne lietať na grécky Korfu až do konca letného letového poriadku, teda do 28. októbra 2016. (SME)
Vhodné podmienky na pestovanie pôvodných odrôd ovocných stromov sú aj v Liptove aj na Orave. (SME)
Neohlásené inšpekcie budú hodnotiť reštaurácie v liptovskom regióne. Najlepšie dostanú Liptovské hviezdy kvality (SME)
Európske trasy svetového dedičstva by mali zvýšiť záujem o kultúrne miesta nielen na Slovensku (SME)
Projekt E-bike región Stredné Slovensko poteší v novej turistickej sezóne najmä majiteľov elektrobicyklov. (SME)
Odomknutie vôd Zemplínskej šíravy má dlhodobú tradíciu. Tento rok otvorí jubilejnú 50. sezónu (SME)
Šikovná grafička z Rumunska vytvorila vtipné ochranné známky miest. Ich názov v angličtine rozložila a doplnila pomocou jednoduchých grafických symbolov. (SME)
Majiteľ spoločnosti, ktorá organizuje jazdy na slonoch pri chrámovom komplexe Angkor Wat skrátil svojim zvieratám pracovný čas. (SME)
Deň otvorených dverí spojený s otvorením novej sezóny pripravuje Národný žrebčín Topoľčianky na nedeľu 1. mája. Bezplatný vstup bude aj do zubrej zvernice. (SME)

iDNES.cz

Že by někdy na Svaté Heleně mohlo přistát velké letadlo, si ještě nedávno nikdo nedovedl představit. Nyní se ale tento ostrov, jeden z nejodlehlejších a nejhůře přístupných na této planetě, definitivně zapsal do leteckých map. Před dvěma týdny tady na nově postaveném letišti testovali přistání Boeingu 737-800. (iDNES.cz)
Tak tohle hned tak někde nemají. V katolické Dominikánské republice vymysleli funkční systém, který náruživcům umožňuje dokonale saturovat jejich sexuální potřeby, aniž by to ohrožovalo manželství a rodinu. Díky fenoménu cabanas si užívají všichni. A nikdo se nic nedozví. (iDNES.cz)
Se zajímavým nápadem, který vám usnadní komunikaci při toulkách po světě, přišli tři švýcarští cestovatelé. S pomocí jednoduchých piktogramů vytištěných přímo na tričku se totiž dorozumíte bez jakékoliv znalosti místního jazyka. (iDNES.cz)
„Jedete do Íránu, jo? Jste se zbláznili, vždyť je tam válka.“ „Írán a Irák je rozdíl.“ „Aha, ale stejně, lyžuje se tam vůbec?“ Dialog jako přes kopírák se opakoval takřka vždy, když jsme se před někým zmínili, kde si chceme na závěr sezony zalyžovat. (iDNES.cz)
Plán obnovit u Vřesové studánky, na jednom z nejcennějších míst Jeseníků, kapli a turistickou chatu vyvolal protest ochránců přírody. Veřejně se proti tomuto záměru postavil třeba bývalý ministr životního prostředí Ladislav Miko, který dnes pracuje v Evropské komisi. (iDNES.cz)
Do Kanady jsem přijela na kanadský národní svátek, který se slaví 1. července a je plný ohňostrojů. A od té chvíle se i můj pobyt v téhle zemi stal jedním velkým ohňostrojem nádherných zážitků, napsala pro iDNES.cz Ludmila Růžičková. V Kanadě strávila na vízech Working Holiday a následně turistickém 16 měsíců. (iDNES.cz)
Na první pohled to vypadá skoro nereálně. Británie chystá v Kentu na okraji Londýna vybudovat obří zábavní park, který bude větší než Olympijský stadion. Výstavba přijde na dvě miliardy liber, což v přepočtu představuje téměř 70 miliard korun. (iDNES.cz)
Keňské Nairobi je jediným hlavním městem, které ani nemusíte opustit, abyste se ocitli mezi divokými šelmami a býložravci. Pozor, nejedná se o zoo. (iDNES.cz)
A jede se naplno! Vedro, nevedro, třásně, glitry, pera se musí míhat vzduchem. Na rozpáleném asfaltu je k zalknutí, slunce peče. Místním však energie neschází a nadšeně se přidávají k tanečníkům. Příměr, že seychelský karneval je tavicí kotlík kultur, má něco do sebe. (iDNES.cz)
Známí vám posílají fotky, jak se v Barceloně koupou v moři, v Česku všechno kvete a většina Čechů už lyže uložila do komor a sklepů. A tak pozvání na prodloužený víkend na horách považujete nejdřív tak trochu za vtip a přemýšlíte, jestli si místo lyžařského oblečení nevzít raději plavky a krém na opalování. (iDNES.cz)
Jak se co nejpohodlněji uložit na dlouhých cestách, aby si člověk co nejvíce odpočinul a ideálně se i prospal? Zkušení cestovatelé vědí, že pouhým zapřením do opěrky to moc dobře nejde. (iDNES.cz)
Žádné lidi zato stovky mravenišť a statisíce mravenců potkáte v lesích neznámé pahorkatiny uprostřed Moravy. Život tu plyne tiše, čas pomalu a turisté sem zavítají spíše omylem. Dost důvodů na to sem alespoň jednou za život zavítat! (iDNES.cz)
Letec Jiří Pruša a režisér Petr Nikolaev několik dnů mapovali z letadla ostrovy Karibiku. Naposledy jsme je opustili při letu na jedno z pilotně nejnáročnějších letišť světa – Saint Barthélémy na stejnojmenném ostrově. (iDNES.cz)
Až budete v Norsku, určitě si naplánujte cestu jedním z nejkrásnějších průsmyků v zemi. Silnici lemují několikametrové závěje. Srdce se vám rozbuší, když se budete chtít vyhnout - téměř „kapota na kapotu“ - protijedoucímu autobusu. A při pohledu na zasněžené hory vám spadne čelist. (iDNES.cz)
Nedávno proběhla médii zpráva o tom, kam čeští turisté nejvíc jezdí do zahraničí. Některé informace ovšem byly mylné. Na to, kam Češi skutečně jezdí do ciziny nejvíc, jsme se podívali optikou nejspolehlivějších dostupných údajů. A výsledek bude pro leckoho překvapivý. (iDNES.cz)
Žádné značené stezky, jen kompas a topografické mapy. A taky drsné počasí i všudypřítomní medvědi. Kdo miluje trekking v divoké přírodě, nebojí se a je schopný snášet zimu, kanadský národní park Kluane v Yukonu může být ideálním cílem, píše Eva Forejtová. (iDNES.cz)
Berlín je poslední desetiletí takzvaně „in“, to už vědí všichni, kdo cestují po Evropě. Jedním z nových hitů se tady stalo cyklistické safari za nejlepším jídlem. Vyzkoušeli jsme to a můžeme potvrdit, že německá metropole si pověst nové evropské Mekky gastronomie opravdu zaslouží. (iDNES.cz)
Útulně tam už nebylo. A hrozilo, že se Jaroňkova útulna na úpatí Trúby ve Štramberku na Novojičínsku nuceně zavře. Jenže rozsáhlá rekonstrukce vrátila památce krásu a rázem se z ní stala nejreprezentativnější budova městečka. (iDNES.cz)
V katalozích cestovek nebo propagačních materiálech vypadají mnohá místa a památky až idylicky. Realita je samozřejmě jiná. Krásné pláže a unikátní památky chce vždy vidět každý, jak potvrzují fotky některých známých míst. (iDNES.cz)
Last minute nefunguje. To je závěr, který vyplývá z podrobného průzkumu rezervace ubytování po celém světě, které provedl TripAdvisor. Největší cestovatelský web zjistil užitečný návod, kdy přesně objednat ubytování v různých destinacích a městech, abyste ušetřili až polovinu ceny. (iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.