Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 23.10.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2693USD   27.683CZK   0.79090GBP   306.17HUF   4.2246PLN   7.6698HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Pri archeologickom výskume na hrade Ľubovňa sa našli vzácne nástenné maľby, keramika, ale aj základy kováčskej vyhne. (PRAVDA)
Soroška či diaľnica D1 pod Tatrami sa ocitli medzi tipmi na najkrajšie cesty Slovenska, do ktorej sa zapojilo viac ako 600 voličov. (PRAVDA)
Uličku remesiel v Košiciach budú do 2. novembra zdobiť stovky oranžových tekvíc a kvetináče so žiarivými chryzantémami. (PRAVDA)
Vatikán obmedzil počet turistov, ktorí môžu vstúpiť do Sixtínskej kaplnky, na šesť miliónov ročne. Chce tak chrániť vzácne fresky. (PRAVDA)
Na prešovskom sídlisku Šváby postavili kópiu pôvodnej zvonice. Zvon v kupole sa 20. októbra rozozvučal po 28 rokoch. (PRAVDA)
Budova opery v Sydney oslavuje 41 rokov od otvorenia. Je dielom dánskeho architekta, ktorý dostal najvyššie ocenenie v architektúre. (PRAVDA)
Spoznajte čaro vinohradníckej oblasti! V Bratislavskom kraji sa otvára cyklotrasa JuRaVa, ktorá spája Raču a Vajnory so Svätým Jurom. (PRAVDA)
Kaštieľ vo Veľkom Bieli ožije dnes v noci postavami z minulých storočí. "Stretnite" Máriu Teréziu, Napoleona či cisárovnú Sisi. (PRAVDA)
Humenné si dnes pripomenie sto rokov od prvej svetovej vojny ukážkou bojov aj programom pre rodiny. Bratislava a Košice ožijú literatúrou. (PRAVDA)
Za miestenku v luxusnom vlaku, ktorý ide po trase slávneho Orient Expresu, zaplatilo 70 cestujúcich od 8000 do takmer 12-tisíc eur. (PRAVDA)
Gurmánska turistika na Slovensku? Je to možné! Krásnou ukážkou je goralská obec Mútne, kde vidieť pôvodné horské poľnohospodárstvo a zvyky. (PRAVDA)
Do Parku Žigmunda v Dunajskej Strede osadili nové stromy, pribudol náučný chodník, ktorý žiakov učí o drevinách Žitného ostrova. (PRAVDA)
Svetové organizácie cestovného ruchu sa v súčasnosti zameriavajú na turistov z Číny, ktorí míňajú na cestovanie najviac. Krajiny ich oslovujú cez sociálne siete. (PRAVDA)
Urobte si výlet do Podunajska. Zrelaxujte v termálnych kúpeľoch, v okolí lužných lesov s vodnými mlynmi alebo obdivujte unikátne pamiatky. (PRAVDA)
V Štúrove sa do nedele 12. októbra koná Jarmok Šimona a Júdu, jeden z najstarších u nás. Mesto a okolité obce vás očaria pamiatkami a termálnymi kúpeľmi. (PRAVDA)
Ktorý šarkan je najkrajší, a ktorý doletí v Bratislave, Nitre a Košiciach najvyššie? Na šarkaniádach bude bohatý program aj tvorivé dielne pre deti. (PRAVDA)
Pravidelný potravinový trh sa bude konať v sobotu 11. októbra, pripravená je aj výstava húb, pri ktorej ľudom poradí odborník. (PRAVDA)
Bratislavský kraj poteší hostí Jablkového hodovania dobrotami z voňavých jabĺčok, súťažami, hudbou a detským programom už túto sobotu 11. októbra. (PRAVDA)
Výstavu fotografií jednej z najväčších povodní v histórii Banskej Bystrice, otvoria 9.októbra v Thurzovom dome. Výstava potrvá do konca októbra. (PRAVDA)
Britský denník The Times do prehľadu 50 najlepších lyžiarskych stredísk na celom svete zaradil aj Vysoké Tatry. (PRAVDA)

SME

Letnú sezónu sme chceli zakončiť niečím výnimočným. Čakali sme iba na vhodné počasie. (SME)
Sklenené plošiny sú vo výške 57 metrov, je cez ne vidieť dolu. Renovácia stála 30 miliónov eur. (SME)
Predĺžte si leto na Kykládach, ostrovoch opradených tajomstvom prastarých kultúr. (SME)
Návštevníci čakajú na divoké zvieratá pred veľkým výbehom aj niekoľko hodín. (SME)
Zapojte do cestovania všetky zmysly, iba tak bude zážitok dokonalý. (SME)
Cestovatelia s batôžkami roky hovorili o Albánsku ako o skrytom poklade. To obdobie sa už skončilo. (SME)
(SME)
Aktivisti zo Šumiaca vybudovali v masíve Kráľovej hole nový náučný chodník. (SME)
Myslíte si, že poznáte typické jedlá niektorých európskych krajín? Otestujte sa. (SME)
Očakávajme letiská s digitálnym sledovaním batožiny, s biometrickým softvérom či mobilným check-inom. (SME)
Thajský kláštor so 130 tigrami, o ktoré sa starajú budhistickí mnísi a dobrovoľníci, je turistickou atrakciou. (SME)
Plavba na polostrov v Egejskom mori, kde nemajú televíziu, je jedinečnou príležitosťou zažiť akýsi pravoslávny skanzen. (SME)
Košice a ich blízke okolie ponúka viaceré možnosti trávenia voľného času v rekreačných lokalitách. (SME)
Návštevníci autokempingu na Podlesku v Slovenskom raji by sa mali počas sezóny cítiť bezpečnejšie. (SME)
Tyrkysové more ako v Karibiku nájdete na prostrednom „prste“ gréckeho polostrova. (SME)
Krízy a demagógovia boli aj v najlepších časoch gréckej demokracie, rozpráva profesor Dimitris Pantermalis. (SME)
Olivovník prežije tisíc rokov a stále rodí chutné plody. Zelené aj čierne olivy sú z toho istého stromu. (SME)
V skanzene pod hradom Ľubovňa by mali pribudnúť aj drevenica z Veľkého Lipníka a kaplnka z Hniezdneho. (SME)
Po dlhom čase sa zákazy v časti parku pred kaštieľom stali minulosťou. (SME)
Región severného Spiša a Pienin ponúka 222 km značených turistických trás rôznej náročnosti. (SME)

iDNES.cz

Možná si toho na první pohled nevšimnete: Montafon, mohutné údolí v nejzápadnějším cípu Rakouska Vorarlbersku, vypadá jako jiné velké alpské sníženiny. Při bližším zkoumání tu však odhalíte fascinující svět vysokohorských přehrad a návazných inženýrských děl. A také jednu z nejkrásnějších horských silnic Alp.


(iDNES.cz)
Konec října není jen obdobím vzpomínání na zesnulé, ale také dobou loučení s uplynulou sezónou. Máte tak poslední příležitost užít si dávné atmosféry hradů a zámků předtím, než se jejich brány na několik měsíců zavřou. Portál Kudy z nudy vás zve na pět rozlučkových akcí.


(iDNES.cz)
Jitrnice, jelita či tlačenky budou koncem října prohýbat stoly v prvním skanzenu v jižních Čechách. Hoslovický mlýn zakončí letošní sezonu pravou českou zabíjačkou, jejíž speciality budete moci vychutnávat společně s dobrou hudbou. Vydejte se s portálem Kudy z nudy do okolí Strakonic.


(iDNES.cz)
Je lepší Praha, nebo Bratislava? Po fotbalové stránce se uvidí ve čtvrtek, kdy Sparta hraje ve slovenské metropoli se Slovanem. A jinak? Záleží na úhlu pohledu.


(iDNES.cz)
Vepřový, vinařský, prezidentův, dančí, kozí, mexický. I takové guláše ochutnáte v Mikulově, kde se znovu utkají týmy v soutěži o nejlepší kotlíkový guláš. Na jejich ochutnávku, degustaci vín včetně moravského božolé i na soutěž v "gůlání" sudu na čas vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Práce v cizině, třeba i sezonní, láká stále víc Čechů. Nejenže si vydělají často mnohem víc než u nás doma, ale procestují levně i kus světa a poznají zajímavé lidi. Kanada nás opravdu nadchla, píšou Jan Kouba a Karin Gärtnerová z jablečné a třešňové farmy, kde už od léta pracují.


(iDNES.cz)
Milovníci kinematografie pozor! Blíží se největší svátek dokumentárního filmu ve střední a východní Evropě. Portál Kudy z nudy vám přináší sedm důvodů, proč se koncem října vydat na Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava.


(iDNES.cz)
Jsou nebezpečné a tajuplné, ale přesto v sobě mají krásu, která přitahuje všechny milovníky přírody. Vyjdete s námi do jeskyní, které hrají přírodními barvami a které obdivuje celý svět.


(iDNES.cz)
Toulava. Že to zní moc pohádkově na to, aby takové místo existovalo? Omyl, Toulavu naleznete na české mapě. Mezi Prahou a Šumavou se rozkládá rozmanitý region, který vznikl, aby zachoval dědictví míst tak odlišných a přece majících tolik společného. Toulat se na Toulavu vás vezme portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Turistům, kteří si na cestách rádi zapálí, se zužuje „manévrovací prostor“. Zákaz kouření totiž brzy začne prosazovat zřejmě i Londýn, a to na řadě veřejných prostranství včetně parků a známých náměstí v centru metropole.


(iDNES.cz)
Soutěž o nejoblíbenější místo České republiky DestinaCZe 2014, kterou po loňském úspěchu znovu pořádá agentura CzechTourism, zná svého vítěze. Stal se jím nedostavěný gotický chrám Panny Marie v Panenském Týnci. V internetové volbě bojovalo o hlasy celkem pětadvacet soutěžících v pěti kategoriích.


(iDNES.cz)
Funkční stroj času se sice ještě turistům nenabízí, přesto jsou místa, kde se dá minulost zažít doslova na vlastní kůži. Ve vesničce Rennsteighöhe na východě Německa se turisté v uniformách východoněmecké armády vrací zpátky do NDR.


(iDNES.cz)
Poznejte severočeskou kuchyni, ochutnejte speciality restaurací, barů a pivovarů, užijte si kulinářské show a vybírejte z bohaté nabídky doprovodného programu! Portál Kudy z nudy vás zve na festival Gastro Food Fest 2014 do severočeských Litoměřic.


(iDNES.cz)
Když se řekne feudální sídlo, většina Čechů si vybaví Karlštejn nebo Křivoklát. Ve středověku byla ovšem daleko častější menší sídla, často jen větší opevněné dvorce nacházející se téměř v každé vesnici. Po jejich stopách se můžeme vydat i dnes, přímo do malebného Posázaví.


(iDNES.cz)
Nevšední kulturní zážitky si už po šestnácté budete moci užít v polovině října na přehlídce divadelních a loutkařských souborů v Semilech. Severočeské město nabídne tři dny plné pohádek, komedií a dobré hudby. Vydejte se s portálem Kudy z nudy na divadelní festival, kde vládne pohoda a zábava.


(iDNES.cz)
Obyvatelé Kibery, jednoho z největších slumů světa na jihozápadně keňského hlavního města Nairobi, žijí v domech z hlíny, dřeva a plechu, mezi odpadky a většinou bez tekoucí vody i elektřiny. Ačkoliv jde o nebezpečné místo, jeho živost přitahuje cestovatele z nejrůznějších koutů světa.


(iDNES.cz)
Desítky minut strachu zažili v pondělí cestující v letadle společnosti American Airlines, které mělo namířeno ze San Francisca do Dallasu. Krátce po startu se totiž na dvou místech na stěnách kabiny objevily velké praskliny, kapitán proto nakonec otočil stroj zpět a vrátil se na letiště.


(iDNES.cz)
Po čtyři dny bude metropole jevištěm nočních světelných show. Do pražských ulic, parků, na náměstí i náplavky přichází po roční přestávce festival videomappingu a světelného umění Signal. Portál Kudy z nudy vám přináší několik tipů, kde zažít hlavní město doslova v jiném světle.


(iDNES.cz)
Takhle si mnozí představují biblický ráj, kde žili Adam s Evou. S blížící se zimou mnozí hledají tipy na exotickou dovolenou. Společně s internetovým vyhledavačem trivago.cz jsme pro vás vybrali ty nejkrásnější dovolenkové vodní komplexy světa. Za největšími klenoty zamíříme do Francouzské Polynésie a na Maledivy.


(iDNES.cz)
Mladé talenty z celého světa, 39 nejlepších snímků a koncert Sto zvířat. To jsou hlavní lákadla letošního Mezinárodního festivalu studentských filmů, který se již počtrnácté koná v jihočeském Písku. Vyrazte s portálem Kudy z nudy v polovině října do města filmu a poznejte tvorbu budoucích hvězd.


(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Autogramiáda Ivana Baja - Smiech na lane

22. októbra:
Sergej
21. októbra:
Uršuľa a praclíky
Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk