Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 30.5.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0970USD   27.401CZK   0.71900GBP   308.90HUF   4.1298PLN   7.5720HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Ani vám sa nechce vyberať si dovolenku pol roka vopred? Nie ste sami. Prieskum dokazuje, že first minute ponukám už pomaly odzvonilo. (PRAVDA)
Deň detí môžete osláviť už tento víkend na hrade Beckov v kráľovstve rozprávok. Stanete sa šermiarmi, lukostrelcami a hrdinami, ktorí premôžu aj draka. (PRAVDA)
Taliansku hudbu, filmy, dizajn či gastronómiu ponúkne 8. ročník festivalu Dolce Vitaj. V júni bude v Bratislave, Žiline, Poprade a Košiciach. (PRAVDA)
Thajčania a stále častejšie i cudzinci si dávajú robiť tradičné tetovania. Angelina Jolie má tetovaní hneď niekoľko a pochvaľuje si ich priaznivé účinky. (PRAVDA)
Šesť až osem týždňov pred odchodom na dovolenku je podľa odborníkov vhodné navštíviť lekára a poradiť sa, ako prežiť dni voľna bez zdravotných následkov. (PRAVDA)
Sú svetoznáme, každý ich túži vidieť na vlastné oči, ale naživo vás zaskočia ich malé rozmery, okolie či davy ľudí, pre ktoré prídete o celý zážitok. (PRAVDA)
Viete, čo majú spoločné obri, draci a exotické zvieratá? No predsa miesto, kde ich všetky môžete stretnúť - na Liptove. (PRAVDA)
Pred dvadsiatimi rokmi sme nevedeli, čo robiť, keď nám hosť povedal, že má alergiu. Dostal artičok a nejaký šalát. Dnes nám to nerobí žiadne ťažkosti. (PRAVDA)
Cestovný ruch sa po nepokojoch arabskej jari staval na nohy, keď mu ich podrazil útok teroristov v múzeu Bardo. Krajina nevie, čo si počne bez dovolenkárov. (PRAVDA)
Chcete vidieť, ako sa vyrába hrudkový syr, ako sa odvára žinčica a spracúva ovčia vlna? Tak príďte za ovcami do Pribyliny. (PRAVDA)
V piatok sa Košičania zasa pokúsia prekonať rekord s najväčším počtom tanečníkov - obyvateľov z jedného mesta. Na Hlavnej ulici sa bude tancovať štvorylka. (PRAVDA)
Oficiálnymi jazykmi konštitučnej monarchie sú poľština, angličtina, chorvátčina a čínština. Bude sa tu vraj slobodne vyjadrovať, študovať zadarmo a neplatiť dane. (PRAVDA)
Festival novodobého cirkusového umenia Cirkul'art sa bude konať od 22. do 24. mája v bratislavskej Medickej záhrade i v obchodnom centre pri Trnavskom mýte. (PRAVDA)
Výborným hodnotením vo všetkých prípadoch sa môžu pochváliť Cyprus, Grécko, Luxembursko, Malta, Chorvátsko, Grécko a Nemecko. (PRAVDA)
V Spišskej Kapitule objavili unikátnu koncepciu teritória, ktoré pripomína staroveký Jeruzalem. Kaplnky a stavby tvoria Jeruzalem, takmer v mierke 1:1. (PRAVDA)
Chystáte sa na cestu do niektorej metropoly? Skúste vybočiť z bežných turistických chodníkov a zamierte do menej známych múzeí, ktoré však skutočne stoja za pozornosť. (PRAVDA)
Prostredníctvom zľavovej karty Tatry Card dovolenkári vo Vysokých Tatrách ušetria napríklad na lístkoch na lanovky a získajú aj bezplatné horské poistenie. (PRAVDA)
Lyžiarska sezóna na Liptove trvala 150 dní. Návštevnosť potiahli domáci, ktorých do Nízkych Tatier prišlo 40 %, prišli Poliaci, Česi, Ukrajinci, Rusi. (PRAVDA)
Prečítajte si zážitky a dojmy blogerky z Pravda.sk o ceste po Taliansku. Navštívila Neapol, Rím, ostrov Elba aj Benátky. Z čoho bola sklamaná a čo jej zdvihlo náladu? (PRAVDA)
V prípade pekného počasia by sa mohli prvé kúpaliská - Rosnička, Delfín, Tehelné pole a Lamač otvárať už 29. mája. (PRAVDA)

SME

Tak dlho ako im sa to nepodarilo nikomu. Ich hotel je najstarším hotelom na svete, ktorý nepretržite vedie jedna rodina. Prešiel už cez ruky štyridsiatim ... (SME)
Chcú cestovať, a to najpodstatnejšie, čo potrebujú, je dobré pripojenie na internet. Živia sa písaním blogov, vytvárajú weby pre klientov, spolupracujú ... (SME)
Praktické informácie, ktoré sa vám zídu pri ceste na dovolenku do Chorvátska. (SME)
Vysokoškolák LADISLAV ZIBURA z Českých Budějovíc má doma topánky, v ktorých prešiel štyritisíc kilometrov. Hoci nie je veriaci, učarovali mu púte. (SME)
Dom motýľov vo Viedni je miestom, kde máte pocit, že sa vám nič zlé nemôže stať. (SME)
Exotika, biele pieskové pláže, luxus na každom kroku. K tomu bohatá história a moderná architektúra. Spojené Arabské Emiráty majú turistom čo ponúknuť. (SME)
Rozoznáte viac ako len vlajku Nemecka? Otestujte sa. (SME)
Na zozname najhorších letísk v rozvinutej časti sveta nájdete milánske Bergamo či parížske Charles De Gaulle. Okrem európskych letísk sa do zoznamu dostali ... (SME)
Portál sme.sk pre vás počas najbližších týždňov pripraví viacero geografických kvízov. Tentoraz sme pripravili kvíz pre náročných. (SME)
Portál sme.sk pre vás počas najbližších týždňov pripraví viacero geografických kvízov. Začíname jednoduchším, v ktorom sa môžete otestovať zo znalosti ... (SME)
(SME)
Sinológ MARTIN SLOBODNÍK z Katedry východoázijských štúdií Univerzity Komenského hovorí, že zabratie Tibetu nemalo zo strany Číny pôvodne ekonomické dôvody. (SME)
V rebríčku najnebezpečnejších hraníc sveta nájdete okrem demilitarizovanej zóny aj druhú najväčšiu horu sveta. (SME)
Ísť Transsibírskou magistrálou, to je cesta raz za život, hovorí sprievodca a bioloóg Tomáš Lackner. (SME)
Najviac hotelov so službami pre deti je v Taliansku – najmä v Kalábrii a na Sardínii, v Grécku a na jeho ostrovoch, a v Turecku (SME)
Za letnú dovolenku môžete výrazne ušetriť: ak využijete všetky zľavy a dieťa pocestuje zadarmo (SME)
Zhruba polovica Slovákov kupuje dovolenky v predstihu. Zvyšok platí za zájazd plnú sumu alebo čakajú na výpredaje (SME)
Ako si vybrať hotel pre rodiny s deťmi? Pozrite si tipy na top rodinné hotely v Turecku z hľadiska pomeru kvalita verzus cena. (SME)
Cestovné kancelárie potvrdzujú väčší záujem o kúpu dovolenky v akcii first moment, zľavy a bonusy sú vtedy najväčšie. Prví záujemcovia nakupovali ... (SME)
Tento rok môžete Vianoce stráviť v teple a pohodlí pri mori, v niektorej z exotických destinácií. Vybrali sme pre vás tie najvychytenejšie. (SME)

iDNES.cz

Na Kypru, tedy ve vodách omývajících ostrov, chybí plankton. To je špatná zpráva pro zvířecí mořské gurmány, kteří si na něm s gustem pochutnávají, zato turisté bývají nadšeni. Voda je totiž díky absenci drobounké havěti dokonale průzračná, píše magazín Víkend DNES.


(iDNES.cz)
Máte kamarádku Miladu? A ví vaše kamarádka, že nedaleko Ústí nad Labem leží jezero, které se jmenuje stejně jako ona a že na konci května se chystá jeho slavnostní otevření pro veřejnost? Na akci plnou závodů, zábavy, sportu a přehlídek všeho druhu vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Kdo tvrdí, že už nejde vymyslet nic nového? Největší hipsterská metropole Evropy dokazuje, že kreativní nápady jsou nevyčerpatelné. A některé z nich leží doslova na zemi. Novou módou v Berlíně je tisknout trička přímo na kanálech. Za jeden kus zaplatíte třicet eur, tedy přes 800 korun.


(iDNES.cz)
Na portálu Kudy z nudy víme, že Mezinárodní den dětí se slaví doslova všude - v zoologických zahradách, na farmách, v knihovnách, mateřských centrech, v obchodních centrech i v pohádkových areálech, ve vlacích i na hradech a zámcích. Vyberete si některý z našich tipů?


(iDNES.cz)
Blížíme se ke Great Central Road, prašné dálnici táhnoucí se přes tisíc kilometrů do horkého středu Austrálie. Alespoň tak se to říká. Snad bude minimálně vlažný, protože cokoli, co se týká tepla, teď vážně oceníme. Začíná tu zima, noční teploty padají k nule a deště se blíží.


(iDNES.cz)
Že pohled na výjimečné památky může některé turisty dojmout, je možné pochopit. Ale že až tak, aby si svlékli kalhoty a vyfotili se před nimi zezadu nazí? To je totiž trend zejména posledního roku na sociálních sítích, píše americký list New York Post.


(iDNES.cz)
Jak jezdit na kole po silnici svižně a bezpečně? Zde je krátká škola od jedné z ikon české závodní silniční cyklistiky, trojnásobného mistra ČR Petra Benčíka. Ti nejlepší závodníci mají silnici skvěle osahanou. Jejich zkušenosti se pak mohou hodit třeba i na cyklostezce.


(iDNES.cz)
V letecké expedici Azorské ostrovy došlo hned na začátku k zásadnímu zlomu. Počasí, zejména prudký vítr na Madeiře, znemožnil Jiřímu Prušovi přelet na Madeiru a dále na Azory. „Mám slzy v očích, ale musím změnit trasu,“ píše o svých zážitcích zkušený cestovatel.


(iDNES.cz)
Naše cesta na Aljašku začala překvapivě v Karibiku. S partnerem, žijícím v té době na Panenských ostrovech, jsme jednou večer seděli na pláži u táboráku a přemýšleli, kam se vydáme. Nakonec jsme se rozhodli vydat se přes léto za výdělkem na finančně zajímavou Aljašku, píše Jana Kuncová.


(iDNES.cz)
Jamajská atletická superstar Usain Bolt se divákům představí poprvé v této sezóně a kde jinde než na prestižním ostravském mítinku Zlatá tretra. Vydejte se s portálem Kudy z nudy za fantastickými výkony nejlepších světových i českých atletů.


(iDNES.cz)
V jihočeském Táboře se s husity můžete setkat v mnoha podobách. V Husitském muzeu je berou vážně, na Housově mlýně s úsměvem. Portál Kudy z nudy vás zve na Husitské dny, při nichž můžete dětem zpestřit klasický školní dějepis třeba osobním setkáním s legendárním hejtmanem Žižkou.


(iDNES.cz)
Lago di Como patří k nejkrásnějším koutům Itálie i celých Alp. Úzkou vodní plochu lemují vysoké hory, po stráních jsou rozesety malebné vesničky a voda se v létě prohřeje na teploty blízké Středozemnímu moři. Z Česka to přitom není daleko a letecky to klidně zvládnete i na prodloužený víkend.


(iDNES.cz)
I malá zoologická zahrada dokáže nabídnout spoustu radosti a zážitků. Důkazem je zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou, kam vás portál Kudy z nudy zve na dva týdny pohádek. Na konci května se děti mohou vypravit společně se zvědavým slůnětem až do Afriky.


(iDNES.cz)
Jsme potlučení a blížíme se na konec nejtěžších tří set kilometrů, jaké jsme kdy jeli. Ale stojí to za to. Nevíme, co je za den, a je nám to jedno, do civilizace se nám stejně vůbec nechce. Ale musíme. Vyhnout se jí tady v Austrálii v podstatě ani nejde.


(iDNES.cz)
Patrně nejslavnější památka Paříže a symbol Francie, Eiffelova věž, zůstala v pátek zavřená. Zaměstnanci tímto způsobem stávkovali proti nárůstu počtu kapsářů a jejich agresivitě.


(iDNES.cz)
Chcete ochutnat chřest v rozmanitých kombinacích, upravený skutečnými mistry kuchaři? Pak se s portálem Kudy z nudy vydejte do jihomoravských Ivančic, kam se opět po roce vracejí Slavnosti chřestu. S bohatším chřestovým menu, pestřejším programem pro děti a hlavně s pravým českým chřestem.


(iDNES.cz)
Přímo v srdci Beskyd na pomyslné střeše moravských Karpat pramení řeka Bečva. Putování k jejím dvěma pramenům vás zavede do jedné z nejkrásnějších horských krajin u nás. A ještě si vyzkoušíte malou beskydskou ferátu.


(iDNES.cz)
Výlet do podzemí vždy slibuje nečekané zážitky a spousty překvapení, zvlášť když je spojený s projížďkou pravým důlním vláčkem a cestou navíc můžete potkat permoníky. Právě na takové pohádkové putování do Hornického muzea v Příbrami vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Mlsné kozy balancují ve větvích stromů a pochutnávají si na listech argánie trnité. Takový obraz spatří mnoho turistů kolem marockého Agadiru. Je to ovšem past na peníze. Kozy jsou na strom vysazené a za fotku se pasáčkům platí. Naopak samotný olej z arganových stromů žádným podvodem není a představuje malý přírodní zázrak.


(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.