Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 14.2.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1275USD   27.063CZK   0.77735GBP   310.13HUF   4.4109PLN   7.6320HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

PRAVDA

Dámsky rezort, kam majú muži vstup zakázaný. Ranč, kde si chlapi vybijú z hlavy smútok lovom, zháňaním dobytka a streľbou. Celomestský zoznamovací festival. (PRAVDA)
Táto mravčia práca je dôležitá, aby sa vytvorila identická kópia jaskyne, pretože akonáhle budú bloky odliate do živice, nič už nebude možné meniť. (PRAVDA)
Páry sa v tejto romantickej uličke „povinne“ bozkávajú na pamiatku tragickej lásky Any a Carlosa. Ak by tak nespravili, čakalo by ich 7-ročné prekliatie. (PRAVDA)
Viete, ako vyzerala Bratislava v 18. storočí, za vlády Márie Terézie? Ako vznikli významné budovy a ulice hlavného mesta? (PRAVDA)
Palestínčania oslovených, naopak, vyzvali, aby ponuku odmietli, pretože Izrael si tým chce podľa nich len získať popularitu. (PRAVDA)
(Zámožnejší) Číňania bezuzdne hodujú, pozývajú sa na grandiózne hostiny s drahými nápojmi. Nad týmto megašialenstvom sa už zastavuje rozum aj Číňanom. (PRAVDA)
Šaštín býva častým cieľom rôznych pútí. Okrem zaľúbených majú svoju aj sklamaní v láske, budúce mamičky, motorkári, abstinenti, ale aj hasiči. (PRAVDA)
Slávna Jantárová komnata z Petrohradu, ktorej osud je od konca druhej svetovej vojny neznámy, je vraj ukrytá v pivniciach českého zámku. (PRAVDA)
Rolu pri vyznávaní lásky zohráva spôsob, ale aj výber lokality. Toto sú mimoriadne romantické miesta, čo z nich robí magnet na zamilovaných? (PRAVDA)
Po modernizácii verejného osvetlenia chce mesto nasvietiť aj historické pamiatky vrátane mestských hradieb, šancu by mohli dostať aj študenti. (PRAVDA)
Ako posledná prišla na rad jedna z historicky najúspešnejších škôl elitnej skupiny Mangueira. Tá na Sambodrom vyslala 4 000 tanečníkov a niekoľko obrích vozov. (PRAVDA)
Počet fanúšikov a tržby sa každý rok zvyšujú vďaka novej silnejúcej vlne návštevníkov z Číny a Brazílie. (PRAVDA)
Cesty sú poloprázdne. Nie sú tam autá, ulice brázdia len chodci a cyklisti. Na otázku, kde teda všetci sú, je jednoduchá odpoveď – pod zemou. (PRAVDA)
Problémom Slovenska je, že sa nedarí využívať v miestnych podmienkach všetky prístupné prostriedky na podchytenie záujmu turistov o unikátne pamiatky. (PRAVDA)
Jeho reštaurácia dostáva tri Michelinovské hviezdy nepretržite od roku 1965 - najdlhšie na svete. Vydal aj knihu, kde priznáva, že žije s tromi ženami. (PRAVDA)
Prečo niektoré mestá pôsobia chladne, a iné zhodne väčšina sveta označí bez váhania za čarovné a pôsobivé? Romantické miesta majú niektoré črty spoločné. (PRAVDA)
Kraju hlboko v izraelskej púšti dominujú kopce zo sklenených črepín. Týčia sa do výšky 17 metrov a zaberajú plochu niekoľkých futbalových štadiónov. (PRAVDA)
Záplava ohňostrojov a petárd má podľa tradičného uvažovania zahnať zlých duchov. Mestá ale pre zlé ovzdušie a nebezpečenstvo požiarov pyrotechniku obmedzilo. (PRAVDA)
Napísala mu aj Alžbeta II. Je nielen jeden z posledných mohykánov, ktorí lietali pre britské kráľovské letectvo, ale aj prvý srílanský pilot. A najstarší! (PRAVDA)
Newyorská polícia bude v metre budiť spiacich, aby prekazila plány vreckárov a násilníkov. Zločinnosť v meste klesá, no cestujúci sú terčom zločincov. (PRAVDA)

SME

Ako správne kupovať dovolenku na internete (SME)
V stovke najlepších golfových ihrísk v Európe sa objavuje aj Slovensko. Postaral sa o to rezort Penati v Senici. Po ihrisku Legend uspelo aj jeho druhé ... (SME)
Diskusia obecnej rady o fontáne, v ktorej bude tiecť pivo, spropagovala slovinské mestečko Žalec. Stavať sa má už v apríli, zatiaľ však v rozpočte nemajú ... (SME)
Móda selfie záberov mobilom či GoPro kamerou dostáva konkurenciu. Video z jazdy na lyžiach či na snowboarde vám v americkom Squaw Valley urobí dron. (SME)
Dubaj už veľakrát ohúril zdanlivo nereálnymi projektami, ktoré sem dnes priťahujú milióny turistov. V priebehu niekoľkých rokov by sa tu mohol hrať tenis ... (SME)
Po dvojročnom vyjednávaní odborárov s vedením leteckej spoločnosti British Arways sa mení firemný dress code. Pravidlá určujúce štýl obliekania už letuškám ... (SME)
Obrovské osobné lode už neslúžia len na prepravu cestujúcich. Dnes sú predovšetkým vhodným miestom na zábavu a potešenie turistov počas plavby medzi zaujímavými ... (SME)
Služby all inclusive sa môžu líšiť podľa krajiny aj podľa hotela, hovorí Eleonóra Fedorová, generálna riaditeľka CK SATUR. (SME)
Palubný personál indickej spoločnosti Jet Airways postavili mimo službu. Bollywoodskej hviezde dovolili počas letu spievať cez palubný interkom. (SME)
Najvyšší vrch Veľkej Fatry nie je Ostredok. Potvrdili to merania budúcich geodetov zo Stavebnej fakulty STU v Bratislave. (SME)
Pod morskou hladinou na Kanárskych ostrovoch vzniká nová galéria. Volá sa Museo Atlantico a slávnostné otvorenie sa plánuje na 25. februára. (SME)
Nemecký turista napriek zákazu vyliezol na Cheopsovu pyramídu. Egypt ho potrestal doživotným zákazom vstupu do krajiny. (SME)
Chorvátske pobrežie Jadranu je členité a ponúka množstvo ostrovov a zátok s dokonalými plážami. Väčšinou sú kamienkové a štrkové, má však aj dostatok ... (SME)
Pasažierovi Boeingu sa podarilo na kameru zachytiť úder blesku do krídla lietadla. (SME)
Ak chcete prekonať strach z výšky alebo len otestovať svoju odvahu, vyberte si niektorý z týchto mostov. (SME)
Bali je právom najvyhľadávanejšia turistická destinácia v Indonézii. Pre Európanov jedinou nevýhodou dovolenky na tomto ostrove je dlhá cesta lietadlom. (SME)
Už len zhruba sto dní zostáva do otvorenia Svetovej botanickej výstavy EXPO 2016. Začne sa v Antalyi, známom tureckom meste na pobreží Stredozemného mora. (SME)
Víchor, ktorý sprevádza búrku Henry, obrátil smer padajúcej vody na ostrove Mull pri škótskom pobreží. (SME)
Japonskí odborníci na cestovný ruch zaradili slovenský Vlkolínec medzi 30 najkrajších dedín v Európe. Vďaka tomu získa v Japonsku lepšiu propagáciu (SME)
Silná búrka a vietor donútili posádku prerušiť plavbu Anthem of the Seas, tretej najväčšej výletnej lode na svete. (SME)

iDNES.cz

Zveme vás na výlet za krásnými vyhlídkami a spoustou vodopádů. Středočeská krajina kolem Štěchovické přehrady je divoká a malebná zároveň: najdete tu skály padající k hladině Vltavy i divoké potoky, které si prorážejí cestu hlubokými bočními kaňony.
(iDNES.cz)
Soukromá francouzská galerie Pařížská pinakotéka, která vystavuje mimo jiné díla Pabla Picassa, Rembrandta či Marcela Duchampa, v pondělí po devíti letech ukončí svou činnost. Důvodem je prý pokles počtu návštěvníků v souvislosti s pařížskými teroristickými útoky z loňského ledna a listopadu.
(iDNES.cz)
Opilecké eskapády, které se odehrály před několika lety, se nevyplatily britské turistce Faye Wilsonové. Thajští imigrační úředníci jí zakázali vstup do země poté, co zjistili, že v jejím cestovním pase chybí několik stránek. A to v tu chvíli ani netušili, proč stránky v pase britské občanky chybí.
(iDNES.cz)
Jestřebí hory ve východních Čechách lákají na hezkou přírodu i závan idylické minulosti. Zveme vás na jednodenní hřebenovku tohoto minipohoří, do malebného kraje Aloise Jiráska, Boženy Němcové a bratří Čapků mezi Trutnovem a Hronovem.
(iDNES.cz)
Že je Ještěd jednou z nejobdivovanějších staveb novodobé architektury u nás i ve světě, potvrdil nedávno i americký zpravodajský server CNN. Zařadil ho totiž do žebříčku 12 nejzajímavějších a nejkurióznějších hotelů světa.
(iDNES.cz)
Z Česka se zdá lyžování poblíž Středozemního moře jako extravagantní ztřeštěnost. Mnoho publicity u nás nemá a důvodem může být, že si to obyvatelé Nice a okolí nechávají pro sebe. Lyžování se tady ovšem holdovalo už mezi dvěma válkami a obyvatele Francouzské riviéry to nepřestalo bavit dodnes.
(iDNES.cz)
Měla být největší, nejluxusnější, nepotopitelná. Nakonec však v dubnu roku 1912 skončila na dně oceánu a s ní i 1 500 cestujících. V Praze začíná unikátní světová výstava Titanic, na které se můžete projít kajutami, prohlédnout si pravé artefakty z legendární lodi a dokonce se dotknout osudného ledovce.
(iDNES.cz)
Asi každý, kdo trošku víc cestuje, narazí někdy na vízovou povinnost, což je pro cestovatele jedna z největších byrokratických obstrukcí. Rovnou se přiznám, že do Kyrgyzstánu jsem vlastně ani nikdy jet nechtěl, ale když jsem nedávno zjistil, že se tam dá jet nově bez víza, rozhodl jsem se vyrazit.
(iDNES.cz)
Posedlost může často kolidovat se zákonem. O tom se přesvědčil osmnáctiletý mladík z Mnichova, který je posedlý lezením na mrakodrapy a nejvyšší památky v různých zemích. Ale jeho výstup na pyramidu v Gíze koncem ledna způsobil v Egyptě pozdvižení a přinesl mu doživotní zákaz vstupu do této země.
(iDNES.cz)
Po čele vám stékají čůrky potu, pusa hoří jako v plamenech, ale nepřestáváte jíst. Pálivá chuť vás magicky očarovala a s každou další lžící se zvyšuje zvláštní, ale příjemný pocit. Tak mnozí popisují své první setkání s polévkou Tom Yam, případně její méně pálivou sestrou Tom Kha.
(iDNES.cz)
Štěstí v neštěstí. Tak by se dalo nazvat dramatické přistání pilota dvoumotorové Cessny před několika dny na Havaji. Poté, co letounu selhal podvozek, podařilo se pilotovi bez zranění přistát v mořské laguně.
(iDNES.cz)
Tenhle výlet opravdu stojí za to! Zveme vás na zimní putování, při kterém vás čekají nádherné výhledy na České středohoří. Cestou se zastavíme u našeho největšího menhiru, vyšlápneme na rozhlednu Stradonka a taky uvidíme magický gotický chrám v Panenském Týnci i prastarý Oldřichův dub v Peruci.
(iDNES.cz)
Ještě jste o něm neslyšeli? Toto království sněhu Vorarlberska je jednou z nejhezčích a zároveň i nezajímavějších lyžařských oblastí v celém Rakousku. Stále přitom čeká, až ho objeví víc českých lyžařů.
(iDNES.cz)
Stojí jen několik měsíců a už se stal vyhledávanou atrakcí. Unikátní kruhový most přes lagunu Garzon na jižním pobřeží Uruguaye láká nejen řidiče, ale i turisty a fotografy.
(iDNES.cz)
Přírodní park Králický Sněžník není moc rozlehlá lokalita, ale stojí za to ji navštívit. Čekají vás krásné výlety na běžkách i pěšky, stezka v oblacích, spousta sjezdovek i jedna z nejdelších bobových drah u nás.
(iDNES.cz)
Na první pohled ty záběry vypadají děsivě. Zpravodajský kanál ABC News zveřejnil před několika dny video, které zachycuje světovou freeriderku Angel Collinsonovou při více než 300 metrů dlouhém pádu na srázu v aljašském pohoří Neacola.
(iDNES.cz)
Kanárský ostrov Lanzarote, subtropický ráj s trvale krásným počasím, nepřestává fascinovat, a nejde vůbec jen o moře, slunce a pláže. Víc než kde jinde se tady vyplatí pořádně prozkoumat vnitrozemí. A navíc takový výlet můžete snadno podniknout na vlastní pěst.
(iDNES.cz)
Žijete dlouhodobě na Novém Zélandu? Podařilo se vám tam rozjet úspěšný byznys či dosáhnout zajímavých úspěchů? Zažili jste tam něco, o čem byste rádi pohovořili, nebo vás tato země naopak hluboce zklamala? Hledáme spolupracovníky do nového seriálu Novozélandský sen na videoportálu Playtvak.
(iDNES.cz)
Při své minulé návštěvě Sydney mi zbylo pár dní času, a tak jsem se rozhodl vydat do samotného centra Austrálie. Mým plánem bylo hlavně vidět proslulou skálu Ayers Rock. Nakonec jsem toho za týden zažil tolik, že můžu zodpovědně prohlásit, že kdo nebyl v centru Austrálie, jako by v Austrálii ani nebyl.
(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)

Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.