Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 31.7.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1113USD   27.031CZK   0.84400GBP   312.19HUF   4.3630PLN   7.4875HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

PRAVDA

Veľký čínsky múr poškodzuje vietor a dážď, ale aj správanie okolitých obyvateľov a turistov. (PRAVDA)
Petrolejové lampy ustúpili solárnym panelom, topánky z hovädzej kože nahradili tenisky a na strechách stredovekých domčekov sa týčia satelitné antény. (PRAVDA)
Od 4. do 7. augusta sa Terchová stane centrom slovenského, ale i medzinárodného folklóru. Jánošíkove dni s terchovskou muzikou vám rozihrajú žilky. (PRAVDA)
Vodička vozidla, ktorá minula vyhliadnutú odbočku, až príliš rýchlo poslúchla pokyn navigácie „Otočte sa!“ a vykonala ho v plnej rýchlosti. (PRAVDA)
Poslanec Tetzschner ale plán považuje za „vtip“. Zdôraznil, že nórska ústava zakazuje odovzdanie akejkoľvek časti nórskeho územia inej vláde. (PRAVDA)
V komplexe, ktorý dnes slúži ako ubytovanie pre migrantov, by malo vyrásť 8 000 domov, hotelov, obchodov, pláže a 200-hektárový park. (PRAVDA)
Historická električka dostala šancu aj vďaka českým filmárom, ktorí ju chceli do svojho seriálu. (PRAVDA)
Čistá voda bazénovej kvality, farebné tobogany, upravené trávniky a dobré služby. Strávte horúci letný deň „po rakúsky“. (PRAVDA)
Medveď zaspal pred chatou a nechcel odísť. Vonku bol totiž mraziaci box so zmrzlinou, ktorej sa prejedol. Naučil sa maškrtiť a bude pokračovať. (PRAVDA)
Turisti sa vo Verone hrnú k Júliinmu balkónu. Kto však čítal Goetheho Taliansku cestu, možno zamieri cez Ponte Nuovo ku klenotu ukrytému za domami. (PRAVDA)
Bangkok je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií a návštevníkom ponúka množstvo atrakcií. Z Bratislavy sa bude lietať dvakrát denne. (PRAVDA)
Radi vyrážate do sveta „na vlastnú päsť“ a namiesto cestovky dávate prednosť voľnosti a vlastnému výberu ubytovania a dopravy? (PRAVDA)
Na jeho palube sú plastiky žralokov a ďalšie interaktívne prvky. Pre potápačov je tu pripravených 16 kajút, kapitánsky mostík, automaty a pokrové stoly. (PRAVDA)
Prečo majú niektoré letoviská priezračnú vodu s tyrkysovým nádychom, zatiaľ čo inde je more kalné a nepriehľadné? (PRAVDA)
Jubilejný ročník podujatia prezentujúceho slovenské výrobky ponúkne aj bohatší kultúrny program, vystúpia Kandráčovci, rapper Majk Spirit či Inekafe. (PRAVDA)
Chcete si užiť lacné a dobrodružné leto? Roadtrip je správnou voľbou. Patrí k nemu spontánnosť, no vďaka aplikáciám budete vedieť, čo vás na ceste čaká. (PRAVDA)
Vo Vysokých Tatrách je počas leta pripravený pestrý program aj pre deti, sprevádzať ich budú tri rozprávkové postavičky. (PRAVDA)
Ak chcete po návrate domov spomínať na filmy, ktoré ste v hotelovej izbe pozerali, alebo na urgentný transport sanitkou, zachovávajte tieto „odporúčania“... (PRAVDA)
Vysoko postavený hodnostár sa rozhodol ušetriť za účet v chorvátskej reštaurácii tým, že po konzumácii vhodil do vlastného taniera vopred pripravenú muchu. (PRAVDA)
Odobierka, čepčenie aj bujaré krpčenie. Tak vyzerala kedysi každá poriadna svadba v Liptove. V Múzeu liptovskej dediny v Pribyline môžete byť svadobnými hosťami práve túto sobotu. (PRAVDA)

SME

Prúd lávy zo sopky Kilauea na Havaji po prvýkrát od roku 2013 dosiahol oceán. (SME)
Návšteva reštaurácie s michelinskou hviezdou je zážitok kulinársky, výtvarný aj divadelný. (SME)
Historická tatranská električka opäť po roku jazdí Vysokými Tatrami. Za sebou má dve jazdy, do konca augusta ju čakajú ešte tri. (SME)
Šumava bola za socializmu pre každého odvedeného branca zo Slovenska strašiak. Dnes sa sem chodí dobrovoľne. A najlepšie s bicyklom. (SME)
Dopravné komplikácie sa očakávajú kvôli striedaniu dovolenkárov, Putinovej návšteve v Slovinsku a hlavným dovolenkám v Nemecku a Rakúsku. (SME)
Teploty nie sú v týchto dňoch tropické, namiesto kúpaliska zoberte deti na nejaký z hradov v okolí. (SME)
Kajakára pri kalifornskom pobreží príjemne prekvapilo na rybačke nečakané vynorenie veľrýb spod hladiny mora. (SME)
Správa Národného parku Slovenský raj po 40-tich rokoch od ničivého požiaru opäť sprístupní celú roklinu Kyseľ (SME)
Región skrýva výnimočné zákutia, o ktorých sa veľa nehovorí. (SME)
Na Radničnom námestí stojí socha kata v životnej veľkosti a od začiatku leta sa stala hlavnou atrakciou mesta. (SME)
Dopravné komplikácie sa očakávajú kvôli striedaniu dovolenkárov, Putinovej návšteve v Slovinsku a hlavným dovolenkám v Nemecku a Rakúsku. (SME)
Albánsko je zatiaľ neobjavený klenot Stredomoria. Pozrite si naše tipy na hotely v lokalite Durres, v jednom z najpopulárnejších letovísk Albánska. (SME)
Pláže sa dajú hodnotiť podľa veľa kritérií. Pozrite si výber z tých najkrajších v Stredomorí. (SME)
Expozícia tatranskej prírody je od dnešného dňa opäť otvorená. (SME)
Nečakajte značky ani žiadne rázcestníky s dobou príchodu. Možno aj preto, aby sa na ňu nevydal každý. Magická Piz Bernina je mix lezenia po ľadovci i ... (SME)
V obnovenom amfiteátri na Zemplínskej šírave sa uskutoční druhý ročník Amfik Šírava festu. (SME)
Spiatočný lístok Euregio Wien Ticket stojí 14 eur a platí jeden deň. (SME)
Kúpele na juhu Slovenska ponúkajú okrem liečenia aj wellness pobyty a výlety do okolia. (SME)
Folklórne podujatie Nedeľa vo Vlkolínci predstaví kultúrne dedičstvo našich predkov. (SME)
Turistická vyhliadka a lávka na Straníku má šancu na ocenenie CE•ZA•AR 2016. (SME)

iDNES.cz

Málem skončil v Antarktidě, přesto nakonec o dva dny a dvě hodiny překonal pětašedesátiletý Rus Fedor Koňuchov dosavadní světový rekord Američana Stevea Fossetta v sólo obletu Země horkovzdušným balonem. (iDNES.cz)
Pouze málokdo u nás si jako cílovou destinaci své dovolené zvolil Lucembursko. Tato malá bohatá země přitom nadchne široké spektrum cestovatelů. Od náročné klientely až po nízkorozpočtové tuláky, kteří budou uneseni fantastickým systémem tamní veřejné dopravy. Hlavní odměnou jim bude aktivní poznávání plné různorodých zážitků z tajuplných památek, krásné přírody či dobrého vína. (iDNES.cz)
Věžák a Vidlák, pod těmito názvy se skrývají dva rybníky v Českém ráji. Právě u nich se rodily scény z veleúspěšné komedie režisérky Marie Poledňákové z roku 1978 Jak dostat tatínka do polepšovny. (iDNES.cz)
Austrálie bude příští rok měnit zeměpisnou délku a šířku. Každý rok se totiž posune o 7 centimetrů na sever a místní souřadnice neodpovídají satelitní navigaci. Od roku 1994, kdy proběhla poslední aktualizace, se celý kontinent posunul o 1,5 metru. Tento rozpor v souřadnicích by mohl ohrozit nástup samořídících aut. (iDNES.cz)
Řeka Colorado a její přítoky se téměř dva miliony let zařezávají do sedimentů coloradské plošiny. Za tu dobu vytvořily kaňon dlouhý téměř 500 kilometrů, který je místy široký až 29 kilometrů. Podívejte se na úchvatné záběry Velkého kaňonu v severní Arizoně, natočené z letadla Royal Canadian Air Force CC-130J Hercules. (iDNES.cz)
Polsko není pro nás Čechy zrovna dovolenkovým hitem, ze všech sousedních států jej navštěvujeme nejméně. Ale proč? Nechte doma předsudky. Polsko opravdu není zemí nezáživných rovin. Přesvědčit se o tom můžete hned za hranicemi. Hejšovina je i není Polsko. Malý nárok, geologický, na ni má také Česko. Jiný, historický, by mohlo vznést Německo. (iDNES.cz)
Léto je v plném proudu, a kdo zatím letos nestihl „namočit pádlo“, může se inspirovat v našem vodáckém přehledu nejoblíbenějších českých řek, ve kterém vám přinášíme tipy na nejkrásnější vodácké vandry i jednodenní plavby. (iDNES.cz)
Středověká věž Jakobínka, ze které je nádherný výhled na meandr řeky Vltavy a hrad Rožmberk, bude znovu přístupná pro turisty. Na její vrchol vystoupí po unikátním lešení a s odborným výkladem při mimořádných prohlídkách. Zblízka si navíc prohlédnou i stavební postupy známé už ze středověku. (iDNES.cz)
Naše čtyři poutníky čeká přechod náhorní roviny Meseta v centrálním Španělsku, které se říká španělská poušť. Jak je už zvykem, vyrazili brzy ráno a vy je můžete sledovat takřka jejich vlastníma očima v přímém přenosu. Putují Svatojakubskou cestou (Camino de Santiago). (iDNES.cz)
Dnešní Cyklotoulky budou militantně poznávací. Podíváme se totiž do krásných hor, projedeme pár vymazlených vesniček, navštívíme i jednu zajímavou přírodní památku a výlet budeme korunovat návštěvou naší nejznámější předválečné vojenské pevnosti. (iDNES.cz)
Jachtař Richard Konkolski sám třikrát obeplul svět a na kontě má řadu ocenění. Bohumínský rodák se po letech v USA vrací zpět do České republiky. „Na domku v Dolní Lutyni mi už chybí jen horní vrstva krytiny,“ konstatuje slavný mořeplavec. Rozhovor s ním přináší MF DNES v seriálu Zapomenuté osudy. (iDNES.cz)
Primorsko 2016 je úplně něco jiného než Primorsko před rokem 1990. Přesto se něco nezměnilo. I dnes zde potkáte téměř výhradně turisty ze střední a východní Evropy. Služby ovšem fungují a ceny jsou rozumné. (iDNES.cz)
Díky relativně deštivému počasí má letos Ohře přes prázdniny oproti minulým létům výbornou sjízdnost, což na palubu kánoí a raftů přilákalo velké množství vodáků. Na řece je však nečekají jen občasné peřejky a několik jezů, ale nově také policejní hlídky. (iDNES.cz)
Zřícenina hradu Quinburk má nejenom podivné exotické jméno, ale také nejvyšší nadmořskou výšku ze všech hradů na Moravě a ve Slezsku. Ukrývá se na úbočí Medvědího vrchu v Jeseníkách a jeho hledání v nepřehledném horském terénu představuje opravdový zážitek. (iDNES.cz)
Období prázdnin každoročně vybízí k rodinným výletům. Portál Kudy z nudy přináší inspiraci na výlety do míst, kde procvičíte mozkové závity a kde vás ani špatné počasí nezaskočí. IQ parky a science centra si navíc užije celá rodina! (iDNES.cz)
Většina center asijských velkoměst je zoufale přeplněná, ale centrem Hanoje, hlavním městem Vietnamu, projíždí navíc vlak. Ve Staré čtvrti se musí probojovat úzkými ulicemi s domy a obchody namačkanými těsně u sebe. A protože místa pro život není nazbyt, místní si z prostoru na kolejích dělají provizorní kuchyně nebo obýváky. (iDNES.cz)
Malý nepálský cykloservis Suprena ve vesnici Sauraha u Národního parku Chitwan na jihu země je na hony vzdálen tomu, čemu říkáme cykloservis u nás. Je to malá špinavá místnost, regály s jednoduchými náhradními díly, u zdi pár nových plášťů a ráfků. A na zemi se volně povaluje nářadí, kterému dominují kladiva. (iDNES.cz)
Z bývalého vodojemu ve Kbelích přehlédnete celou východní část metropole, ale dohlédnete i na opačnou stranu Vltavy nebo na panorama brdských kopců. Stojí na okraji prvního pražského letiště. Z ojedinělé stavby, která sloužila i jako navigační věž, se rozhlédl další díl seriálu iDNES.cz. (iDNES.cz)
Jedno letadlo a půl měsíce intenzivní práce 34 lidí. Tak vypadá změna nátěru na Airbusu A380. Dělníci při tom v sedmi vrstvách nanesou více než jednu tunu barvy, která musí zakrýt přes tři tisíce metrů čtverečních plochy letadla. (iDNES.cz)
Na kopci nad Wörthersee, největším z jezer v jihorakouských Korutanech, se tyčí krásná rozhledna Pyramidenkogel. Nahoře si sednete na dlouhou podložku, pevně se chytíte popruhu a zmizíte v černé díře. Po dvaceti vteřinách divoké jízdy lesklým hadovitým tobogánem jste dole – a můžete jet klidně znova, pokud máte rádi adrenalin. (iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.