Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 25.7.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3440USD   27.482CZK   0.79115GBP   308.06HUF   4.1435PLN   7.6330HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Cestu do praveku s neandertálcami a mamutmi, vzácne a exotické zvieratá súčasného sveta, ale aj romantický zámok či kúpanie v termálnej vode, to všetko nájdu návštevníci Bojníc. (PRAVDA)
Dovolenkári, chatári i miestni obyvatelia Štiavnických vrchov a okolia sa aj tento rok môžu tešiť na tradičné kúpanie v tajchu. Chladivé osvieženie si môžu dopriať v Hornom Hodrušskom tajchu. (PRAVDA)
Má viac ako sto rokov, ukrýva sa v horách a patrí k slovenským unikátom. (PRAVDA)
Krásna morská zátoka, opustená pláž, morské vlny, na tomto kúsku raja ste len s partnerom. (PRAVDA)
Stopovanie dnes už nie je to, čo kedysi. Namiesto postávania popri cestách si stopári hľadajú vodičov a spolujazdcov vopred cez internet. (PRAVDA)
Hneď za rohom hlavného mesta je úžasná divočina. Malý Dunaj, ktorý sa kľukatí severnou hranicou Žitného ostrova. Pri splave má človek pocit, že je ďaleko od civilizácie. (PRAVDA)
V poslednom čase mnohí uprednostňujú dovolenku doma než pri mori. Stav mnohých kúpalísk a vodných nádrží sa zlepšil, je možné vybrať si rôzne atrakcie, športové aktivity. (PRAVDA)
Toho, kto sa vydá putovať po Gotickej ceste, na desiatkach kilometrov cesty Spišom a Gemerom čaká krása gotických kostolíkov, tajomstvá hradov, mestské pamiatky aj spleť jaskýň. (PRAVDA)
Pyramídy možno vidieť nielen v Egypte, ale aj v Katalánsku. A ešte aké - vyformované z ľudí! Barcelončania aj obyvatelia ďalších katalánskych miest sú na túto svoju tradíciu hrdí. (PRAVDA)
Na vrchu kamenného kostolíka žiari drevená cibuľovitá veža a kúsok od nej je nad svätyňou menšia vežička. Romantický vidiecky kostol leží mimo hlavnej cesty vedúcej cez liptovskú obec Smrečany. (PRAVDA)
V ďalšom kole ankety Divy Slovenska podľa čitateľov Pravdy zvíťazili vodopády Slovenského raja. V kategórii zázrakov predbehli aj Roháčske plesá či gejzír v Herľanoch. (PRAVDA)
Anketa Divy Slovenska podľa čitateľov Pravdy pokračuje. Máte obľúbený klenot ľudovej architektúry? Neváhajte a oznámkujte ho! (PRAVDA)
Dolné Rakúsko ponúka moderný spôsob cyklistiky. (PRAVDA)
Nedávnym pripojením Krymu k Ruskej federácii žije dodnes celé Rusko. Nielenže šli tričká so zobrazením prezidenta Putina na dračku, je možné, že anexia Krymu ovplyvní aj dopravné zápchy. (PRAVDA)
Hoci Gombasecká jaskyňa nepatrí medzi najväčšie, ponúka zaujímavosti a krásy, ktoré v iných jaskyniach nenájdete. Nachádza sa uprostred Národného parku Slovenský kras, 14 km južne od Rožňavy. (PRAVDA)
V júli pripravila Trnava pre návštevníkov mesta pravidelné prehliadky s turistickými sprievodcami. Spoznajte pôvab a skryté zákutia najstaršieho kráľovského mesta Slovenska. (PRAVDA)
V Komárne ulovil v mŕtvom ramene Váhu rybár sumca, ktorý vážil toľko, čo statný chlap, 93 kilogramov. Rozprávkových miest je v najjužnejšom a najnižšie položenom meste na Slovensku viac. (PRAVDA)
Okrem krásnych pláží a teplého mora možno v Chorvátsku objavovať dávnu históriu, skvelú gastronómiu, zvyky a tradície, či skutočný chorvátsky život. Spomaľte a spoznajte Chorvátsko. (PRAVDA)
Skalku pri Trenčíne poznajú hlavne veriaci, je to najstaršie pútnické miesto na Slovensku. (PRAVDA)
Urodzený a veľkomožný pán Juraj Thurzo dal pre svadobnú slávnosť svojich dcér z otcovskej lásky postaviť Sobášny palác v Bytči roku pána 1601. (PRAVDA)

SME

Turci ju často a rýchlo nepijú, na to majú čaj. Káva je pre potešenie a na stretnutie s priateľmi. (SME)
Jaskyňu Karain a jedno z najzachovalejších antických miest Termessos pozná len málo turistov. Od mora sú pritom kúsok. (SME)
Slovenská príroda je jedinečná. Mnohé z jaskýň sú zapísané v Zozname svetového prírodného dedičstva. (SME)
Brač, to nie je len najslávnejšia chorvátska pláž, ale aj neobjavená Dračia jaskyňa. Zamykajú ju. (SME)
Za dvanásť rokov prepojili Chorváti takmer celé pobrežie diaľnicami. K moru sa tak pridal ďalší fenomén. (SME)
Kto navštívil chorvátske mestá Split aj Dubrovník, len ťažko sa rozhoduje, ktoré z nich je krajšie. (SME)
Už na budúci týždeň by sa mali na hrad vrátiť robotníci, ktorí budú pokračovať v opravách. (SME)
Jaskyne v oblasti Bejt Guvrin vznikli činnosťou prírody aj človeka. Ľudia ich využívali už od staroveku. (SME)
Nacisti za sebou nechali nielen koncentračné tábory, ale aj kolosálny dovolenkový rezort, ktorý je dnes bizarnou turistickou atrakciou. (SME)
Moderné planetárium a múzeum veteránov v Judenburgu zabavia rodičov aj deti. (SME)
Do mesta s takmer dvoma miliónmi obyvateľov príde ročne viac ako sedem miliónov turistov. (SME)
Fotoreportáž z prác na obnove technických pomôcok v roklinách Slovenského raja (SME)
Vo vyšších polohách Tatier sa na chodníkoch stále nachádza starý sneh. (SME)
Väčšina miestnych pracuje v oblasti cestovného ruchu, ktorý je tu počas letnej sezóny veľmi silný. (SME)
Kúpele v Červenom Kláštore začali obnovovať pred desiatimi rokmi, obec chce štatút kúpeľného mesta. (SME)
Už to je 88 rokov, odkedy zomrel katalánsky architekt Antonio Gaudí. Barcelone dal osobitú podobu. (SME)
Za chránený suvenír vám colníci môžu v lepšom prípade dať pokutu, v horšom vám hrozí väzenie do troch rokov. (SME)
V kúpeľoch začali s obnovou kúpaliska. S prácami chcú byť hotoví do otvorenia letnej sezóny. (SME)
Kaštieľ v Hodkovciach s rozsiahlym francúzskym parkom bol vyše šesťdesiat rokov zatvorený pre verejnosť. (SME)
Lesníkom sa podarilo sprístupniť turistické chodníky vedúce k Velickej a Batizovskej doline. (SME)

iDNES.cz

Hledali byste pláž na ledovém Islandu? Myslíte si, že se dá na pláž dojet lanovkou? Láká vás procházka po mořském dně? Zveme vás na prohlídku podivuhodných pláží pro skutečné fajnšmekry, které jsou tak trochu jiné...


(iDNES.cz)
Gotický hrad Hukvaldy nedaleko Frýdku-Místku se v sobotu 26. července ponoří do středověku. V reálných kulisách hradu se odehraje bitva o jeho území. Jde tradičně o největší akci sezóny, která se těší velké oblibě. Na dobrodružný výlet do 14. století vás zve portál Kudy z nudy.


(iDNES.cz)
Česko má na seznamu UNESCO dvanáct památek. Dalších šestnáct jich teď o zápis usiluje – mezi nimi i pevnost Terezín, třeboňské rybníky či vysílač Ještěd.


(iDNES.cz)
Když jsem si loni chtěla koupit v Olomouci místenku u ČD do Prahy, pracovnice za přepážkou mi nebyla schopna říci, zda pojedu po směru, nebo proti směru jízdy. Nakonec jsem se stejným požadavkem uspěla u konkurenčního „žlutého ďábla“. Japonci tyto problémy nemají, vyřešila je za ně otočná sedadla.


(iDNES.cz)
Vypadá to jako batika. Zvlněné vyprahlé kopce jakoby byly nastříkány pruhy barev, které tak vytvářejí neuvěřitelné obrazce. Tento přírodní fenomén, kterému se přezdívá Painted Hills (Malované kopce), se nachází se v americkém státě Oregon.


(iDNES.cz)
Letní prázdniny jsou v plném proudu a kde jinde je strávit, než u vody. Přijměte pozvánku portálu Kudy z nudy, vydejte se na jižní Moravu a objevte krásy Podyjí nejen při koupání ve Vranovské přehradě, ale také při návštěvě okolních hradů a zámků.


(iDNES.cz)
Kilometry zákopů pracně vydlabaných v odolné hornině, skály provrtané labyrintem tunelů a taky dva „zuby“. V horách nad italským Roveretem zanechala Velká válka, jejíž sté výročí se letos připomíná, dodnes výrazné stopy. Krásná příroda tu kontrastuje s destrukčními díly lidí způsobem, který vás nenechá v klidu.


(iDNES.cz)
Největší nesoutěžní filmový festival v Česku oslaví v letošním roce své čtyřicáté výročí. Kromě dvou stovek snímků, desítek koncertů, výstav či divadelních představení si budou moci návštěvníci zkusit atmosféru v biografu ze začátku století, ale i projekce na netradičních místech.


(iDNES.cz)
Do Buchlovic na Uherskohradišťsku se po roce vrací unikátní festival česneku, který je jednou z nejoblíbenějších slavností na Moravě. Chcete-li nakoupit prověřený český paličák, vyzkoušet stroužky v čokoládě a zúčastněte se mistrovství v plivání česneku na dálku, vyrazte tam v sobotu 26. července.


(iDNES.cz)
Řecko je největší plážová velmoc Evropy a možná i celého světa. Vždyť řecké pobřeží je dlouhé neuvěřitelných 16 tisíc kilometrů, takže vybírat nejkrásnější pláže je úkol hodný vládce bohů Dia, neboť běžný smrtelník stihne navštívit jen pouhý zlomek z nich.


(iDNES.cz)
Berounka rozhodně patří do základního vodáckého portfolia každého Čecha. Řeka plná “volejů”, neboli stojatých vod před jezy, se příliš nezmění ani při průtoku vody 30 kubíků za sekundu (pod Plzní) místo běžných letních 10 kubíků za sekundu. Odměnou za námahu při pádlování vám budou malebné středověké zříceniny Libštejn, Krašov a Týřov, které se "dobývají" téměř z lodi.


(iDNES.cz)
Léto v Telči patří hudbě a divadlu. Už po dvaatřicáté tam totiž 25. července vypukne nejdelší nadžánrový festival Prázdniny v Telči, který spojuje divadlo, koncerty, besedy či happeningy. Portál Kudy z nudy vás zve na koncerty Lenky Filipové, Spirituálu Kvintet, Karla Plíhala a dalších.


(iDNES.cz)
Příliš vřele vás tu nepřivítají. Zapomeňte na minisukně, kraťasy a odhalená těla. Raději schovejte své fotoaparáty a kamery a chovejte se nenápadně. Teprve pak můžete nasát neopakovatelnou atmosféru jednoho z nejortodoxnějších židovských míst na světě ve čtvrti Me’a Še’arim v Jeruzalémě.


(iDNES.cz)
Oslíčku otřes se. Tak nejspíš některá letiště i letecké společnosti nahlížejí na cestovatele, když zavádějí stále další a další poplatky a daně. Představujeme ty nejkontroverznější z nich.


(iDNES.cz)
Co si přestavíte jako první, když se řekne Afrika? Nepokoje, hladomor, sucho? A co jedinečnou faunu, flóru a svébytnou kulturu afrických kmenů? Portál Kudy z nudy vás zve do ZOO Dvůr Králové, kde vám 26. a 27. července festival Doteky Afriky pomůže objevit druhou tvář černého kontinentu.


(iDNES.cz)
„Dark tourism“ není cestování ve tmě, ale po tak trošku ponurých místech. Proslavila je totiž smrt známé historické osobnosti. V poslední době je mezi turisty stále populárnější navštívit místo, kdo umřel někdo slavný. Vybrali jsme deset nejzajímavějších.


(iDNES.cz)
Jakmile vykoukne slunce, Němci se hned vyloží, jak je pánbůh stvořil, na plážích, u jezer i na trávnících ve městě. Sice se pořád rádi sluní nazí na plážích ve Francii a ve Španělsku, ale doma se už v nudistických spolcích neangažují. Kluby, kde se lidé vysvlékají do naha, na historické půdě přímořského naturismu upadají, píše agentura AFP.


(iDNES.cz)
Většina přírodních koupališť v Česku je stále vhodná ke koupání, v některých se ale kvalita vody kvůli horku pomalu zhoršuje. Zatímco na Moravě je kvalita vody na většině koupališť v pořádku, v některých lokalitách jihočeské nádrže Orlík hygienici koupání zakázali kvůli nadměrnému množství sinic.


(iDNES.cz)
Beskydy mají svůj půvab. Redaktor Jan Smekal neodolal vábení prohlédnout si je z ptačí perspektivy. Na předním sedadle rogala strávil ve vzduchu půl hodiny.


(iDNES.cz)
Kadaň rocková a Kadaň středověká. Dvě diametrálně odlišné tváře předvede toto západočeské město letos v létě. Portál Kudy z nudy vás zve na Rockfest Vysmáté léto, který se uskuteční 19. července, a na Císařský den, na nějž dorazí 23. srpna také Karel IV.


(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
Autogramiáda Ivana Baja - Smiech na lane

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk