Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 27.1.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1244USD   27.754CZK   0.74895GBP   310.67HUF   4.2157PLN   7.7020HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Cestovanie

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

PRAVDA

Objavte krásy židovských synagóg a piesní v Galérií umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi, 27. januára vo večerných hodinách. (PRAVDA)
Najväčší európsky festival ohňa sa koná 27. januára na Shetlandoch. Nesie sa v duchu Vikingov, pálenia lode a bujarej zábavy. (PRAVDA)
Diskusie s výstavami v Múzeu Spiša pokračujú. V stredu 28. januára sa bude hovoriť vedec o zaujímavom živote na Lomnickom štíte. (PRAVDA)
V Orlických horách nájdete romantiku, šport aj zábavu – nedotknutú prírodu, najlepší snowpark v Česku a zaujímavé múzeá. (PRAVDA)
Martin pozýva na snowboardové preteky, skialpinizmus so sprievodcom, či na výstavy obrázkov Smelého Zajka a zimných krajiniek. (PRAVDA)
Zimný festival jedla ponúka gurmánsky zážitok z chutí slovenských regiónov. Na Štrbskom plese sa začala Svetová zimná univerziáda. (PRAVDA)
Výstup na Satan v Tatrách začína popri vodopáde Skok a smeruje ku Kozím plesám. Z vrcholu sa vám naskytne nádherný výhľad. (PRAVDA)
Najlepšie kultúrne zariadenie Prešovského kraja je Múzeum v Kežmarku, ktoré minulú sezónu navštívilo viac ako 30 tisíc ľudí. (PRAVDA)
Projekcie na historických budovách priťahujú do miest tisíce turistov. Pozrite si unikátne zábery z Česka, Španielska a Nórska. (PRAVDA)
Nenechajte si ujsť psie záprahy v Česku, turčianske lyžiarske preteky, beh v Jasnej či zimnú univerziádu na Štrbskom plese. (PRAVDA)
Kostol sv. Jakuba v Levoči po rekonštrucii hlavného oltáru očakáva prvých veriacich a návštevníkov chrámu už na Veľkú noc. (PRAVDA)
Vysoké Tatry chcú tento rok pritiahnuť viac rekreačných športovcov do regiónu športovými podujatiami a aktivitami, aj mimo sezóny. (PRAVDA)
Barborská cesta, 188 km dlhá, spája pamiatky bývalých hornouhorských banských miest. V máji privíta prvých cyklistov aj peších. (PRAVDA)
Stredoveký hrad Carcassonne pôsobí ako z rozprávky. Opevnené mesto na juhu Francúzska patrí k najzachovalejším v Európe. (PRAVDA)
Múzeum zbraní v bratislavskej Michalskej veži bude do začiatku februára uzavreté. Múzeum v Starej radnici láka na umelecké sklo. (PRAVDA)
Rekonštrukcie bojov o mesto Bardejov v druhej svetovej vojne sa uskutočnia 17. januára. Bardejov očakáva tisícky divákov. (PRAVDA)
Najťažšia zjazdovka na Slovensku je od piatka pripravená privítať lyžiarov v Lomnickom sedle vo Vysokých Tatrách. Otvorili ju o deň skôr, ako bolo pôvodne plánované. (PRAVDA)
Európske hlavné mesto kultúry 2015 je Plzeň. Cez víkend 16 – 18. januára bude veľkolepá oslava a bohatý program plný prekvapení. (PRAVDA)
Yosemitský park v USA, známy nádhernými vodopádmi, je aj obľúbeným miestom na zimné športy. Ponúka tiež množstvo atrakcií. (PRAVDA)
Liptov hlási výrazný úbytok ruských dovolenkárov. Výnimkou boli Kúpele Lúčky, ktoré zaznamenali nárast turistov z Bieloruska. (PRAVDA)

SME

Najviac hotelov so službami pre deti je v Taliansku – najmä v Kalábrii a na Sardínii, v Grécku a na jeho ostrovoch, a v Turecku (SME)
Za letnú dovolenku môžete výrazne ušetriť: ak využijete všetky zľavy a dieťa pocestuje zadarmo (SME)
Zhruba polovica Slovákov kupuje dovolenky v predstihu. Zvyšok platí za zájazd plnú sumu alebo čakajú na výpredaje (SME)
Ako si vybrať hotel pre rodiny s deťmi? Pozrite si tipy na top rodinné hotely v Turecku z hľadiska pomeru kvalita verzus cena. (SME)
Cestovné kancelárie potvrdzujú väčší záujem o kúpu dovolenky v akcii first moment, zľavy a bonusy sú vtedy najväčšie. Prví záujemcovia nakupovali ... (SME)
Tento rok môžete Vianoce stráviť v teple a pohodlí pri mori, v niektorej z exotických destinácií. Vybrali sme pre vás tie najvychytenejšie. (SME)
Práca je fyzicky náročná, je tam 97-percentná vlhkosť, päť stupňov Celzia a prevýšenie asi 120 metrov. (SME)
Ako vyzerá výlov rýb v najstaršom maďarskom umelom rybníku Öreg-tó (SME)
Letnú sezónu sme chceli zakončiť niečím výnimočným. Čakali sme iba na vhodné počasie. (SME)
Sklenené plošiny sú vo výške 57 metrov, je cez ne vidieť dolu. Renovácia stála 30 miliónov eur. (SME)
Predĺžte si leto na Kykládach, ostrovoch opradených tajomstvom prastarých kultúr. (SME)
Návštevníci čakajú na divoké zvieratá pred veľkým výbehom aj niekoľko hodín. (SME)
Zapojte do cestovania všetky zmysly, iba tak bude zážitok dokonalý. (SME)
Cestovatelia s batôžkami roky hovorili o Albánsku ako o skrytom poklade. To obdobie sa už skončilo. (SME)
(SME)
Aktivisti zo Šumiaca vybudovali v masíve Kráľovej hole nový náučný chodník. (SME)
Myslíte si, že poznáte typické jedlá niektorých európskych krajín? Otestujte sa. (SME)
Očakávajme letiská s digitálnym sledovaním batožiny, s biometrickým softvérom či mobilným check-inom. (SME)
Thajský kláštor so 130 tigrami, o ktoré sa starajú budhistickí mnísi a dobrovoľníci, je turistickou atrakciou. (SME)
Plavba na polostrov v Egejskom mori, kde nemajú televíziu, je jedinečnou príležitosťou zažiť akýsi pravoslávny skanzen. (SME)

iDNES.cz

Únor a březen letošního roku nabídnou hned několik lákavých akcí, jejímž ústředním tématem bude hudba. Zajímá vás, jak to chodí v České filharmonii? Máte chuť přispět na dobrou věc a při tom si užít festivalovou zábavu? Tušíte, jak vypadají citerové hrací hodiny?


(iDNES.cz)
Ještě se neotevřely ani dveře jejich lobby a už se o nich píše a mluví. Těchto deset hotelů teprve své hosty během letošního roku přivítá. Zkušení cestovatelé ze CNN je vybrali do žebříčku toho nejzajímavějšího, co letos stojí za návštěvu.


(iDNES.cz)
Vydejte se nad vrcholky stromů, kde na vás čekají čarovné výhledy na krásy české krajiny. Portál Kudy z nudy vám přináší tipy na zajímavé rozhledny. Na těchto místech vám ve výhledu nebudou bránit vysoké stromy, a tak se můžete v klidu a zaslouženě rozhlížet po krajině.


(iDNES.cz)
Odhadovat trendy v cestování se vždy podobá věštění z křišťálové koule. Do plánů zahraničních cest Čechů může zasáhnout politická nejistota na Blízkém východě i na Ukrajině, oslabující česká měna či naopak sílící dolar i možné hospodářské turbulence hlavně na jihu Evropy.


(iDNES.cz)
Tajemné mořské hlubiny, bohatý život pod vodní hladinou, procházka deštným pralesem či relaxace v podvodním tunelu. Vydejte se s portálem Kudy z nudy za krásami podmořského světa do Prahy, Hradce Králové, Děčína, Liberce a Olomouce.


(iDNES.cz)
Výletní plavby se stávají čím dál výnosnějším byznysem a plavební společnosti se předhánějí ve způsobu, jak získat nové zákazníky. Norská společnost Norwegian Cruise Line informovala, že staví svoji zatím největší luxusní výletní loď s ledovou jeskyní na palubě.


(iDNES.cz)
Některé hrady a zámky své brány na zimu nezavírají. Právě naopak. Pro své návštěvníky chystají speciální zimní prohlídky a zajímavé akce. Vydejte se s portálem Kudy z nudy za poznáním českých dějin a navštěvujte hrady a zámky také v třeskutých mrazech.


(iDNES.cz)
Říká se mu někdy posměšně český Aspen, přestože má sotva desetinu jeho sjezdovek a rozlohy. Špindlerův Mlýn však neláká jen celebrity na sjezdovky a diskotéky. Na běžkách můžete objevit jeho krásy i bez zlaté kreditky v kapse. Na ta panoramata už nikdy nezapomenete.


(iDNES.cz)
Řízek za osm set korun, pivo za dvě stě. Na takové ceny si budou muset zvyknout zahraniční turisté, pokud budou chtít letošní zimní dovolenou strávit ve švýcarských Alpách. Může za to rozhodnutí Švýcarské národní banky zrušit limit pro kurz domácí měny vůči euru. Poté frank výrazně zpevnil.


(iDNES.cz)
Kdo by nechtěl vidět zlatý důl nebo stříbrné jezírko? Obojí dohromady a k tomu ještě novou rozhlednu stihnete navštívit během jednoho výletu na okraji Oderských vrchů. Zlatem ani stříbrem sice nezbohatnete, hezkými zážitky však určitě ano.


(iDNES.cz)
Ačkoliv si dala na čas, lyžařská sezona je konečně v plném proudu. V nejlepších horských střediscích vás čekají opravené sjezdovky, bezbariérové atrakce i řada lyžařských a snowboardových závodů pro všechny. Portál Kudy z nudy vás zve na zasněžené české svahy plné zážitků.


(iDNES.cz)
Chybí vám po Vánocích a novoročních oslavách dobré jídlo? Pak jsou lednové gastro festivaly pro vás to pravé. Portál Kudy z nudy vás zve hned na dva! Grand Restaurant Festival pro vás zpřístupní luxusní restaurace po celém Česku, Gurmánský festival Karlštejnska zase nabídne českou klasiku.


(iDNES.cz)
Znáte mushing, snowkiting či skibob? Pokud ne, tak je na čase vydat se do českých hor a vyměnit lyže, sáňky či snowboard za dobrodružnější zimní radovánky. Portál Kudy z nudy vám přináší pět tipů, díky nimž pocítíte sílu přírody na vlastní kůži.


(iDNES.cz)
Neobjevené či zapomenuté. Místa, která budou v roce 2015 "v kurzu“. Vybrali jsme pro vás osm cestovatelských hitů, které doporučují cestovatelští odborníci z renomovaných průvodců Lonely Planet, National Geographic a Frommer’s.


(iDNES.cz)
Znáte historické centrum Prahy a jeho památky dokonale? Tak se nechejte zlákat na řadu prohlídek, které vás zavedou do nových zákoutí a ukážou vám další tváře města. Portál Kudy z nudy vám přináší pět tipů, díky nimž se objevování Prahy stane zábavou.
(iDNES.cz)
Sníte o výletu do vesmíru a zároveň se chcete alespoň na chvíli schovat před všudypřítomným chladem? Pak právě pro vás přináší portál Kudy z nudy tipy na návštěvu planetárií a hvězdáren, které nabízejí cestu za hranice lidského poznání z pohodlí promítacích sálů.
(iDNES.cz)
Co blok paneláku, to jedna zbouraná vesnice, místo historického centra jen dlouhá třída Budovatelů a místo náměstí s kostelem obchodní dům Prior. Žádné jiné město nezažilo taková příkoří jako Most, stojící mezi haldami hlušiny a zatopenými doly.


(iDNES.cz)
První třída bývá obvykle synonymem nejvyšší kvality a luxusu. Televizní hlasatel Owen Thomas, který cestoval minulou sobotu v první třídě aerolinek British Airways do Karibiku, si však odnesl opačný dojem. Na videu, které umístil na sociální sítě, je vidět prach a špína na stěnách i pod sedadlem.


(iDNES.cz)
Plesová sezona je v plném proudu, proto si pro vás portál Kudy z nudy připravil pět tipů na akce, které vás určitě nezklamou. Vydejte se do víru zimních nocí a protancuje své nejlepší střevíce. Na bály vás zveme do Prahy, Zlína, Brna i Otrokovic.


(iDNES.cz)
Hluboko pod sebou viděl Saharu, australskou buš i americké prérie. Přelétal zaminovaná pole v západní Africe. Splul Amazonku, na lodi překonal Atlantik i Pacifik. Obědval s Mongoly v jurtách, v Laosu ochutnal masožravou rostlinu. To všechno a ještě mnohem víc zažil Vlasta Puczok, když se rozhodl s paraglidingovým křídlem obletět svět. Přestože se to dlouho zdálo jako nesmysl.


(iDNES.cz)

Dobrodruh.sk

(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
(Dobrodruh.sk)
DVD Lúčnica 1948 - 2008 / 60 rokov krásy

28. januára:
Alfonz
27. januára:
Pre Bohuša
Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk