Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca

Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 22.9.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2845USD   27.543CZK   0.78660GBP   311.95HUF   4.1816PLN   7.6243HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Výnimočné je tým, že v národnej kultúrnej pamiatke sa podarilo spojiť historickú s najmodernejšou technológiou. Návštevníci sa o vodárenskom systéme zásobujúcim Bratislavu môžu dozvedieť viac vďaka interaktívnym prvkom. (TA3)
Trenčiansky samosprávny kraj totiž jednu z odborných škôl plánuje zrušiť a študentov presťahovať do budovy inej odbornej školy. Argumentuje racionalizáciou a tým, že v okrese je veľa duplicitných odborov. Zástupcovia školy ale hovoria, že škola je v ekonomicky dobrej kondícii a vychováva študentov pre prax. (TA3)
74 rokov, 80 tisíc absolventov, 94% uplatniteľnosť na trhu. Tieto čísla robia z Ekonomickej univerzity v Bratislave najlepšiu slovenskú univerzitu vo svojom odbore. (TA3)
Vládny Smer-SD nepodporí zrušenie amnestií udelených Vladimírom Mečiarom, ktoré opätovne presadzuje KDH. "Zotrvávame pri našom doterajšom postoji. Mečiarove amnestie boli nemorálne, ale prezident mal právo udeliť ich," uviedla pre agentúru SITA predsedníčka poslaneckého klubu Smeru-SD Jana Laššáková. (TA3)
Vyučovanie finančnej gramotnosti by malo byť efektívnejšie. Ministerstvo školstva si to sľubuje od novej metodiky. (TA3)
Obyvateľov Horehronia a Gemera čaká od dnešného dňa výrazné dopravné obmedzenie. Po dlhých mesiacoch príprav totiž uzatvorili horský priechod Zbojská. (TA3)
Súčasný predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo nebude v roku 2015 kandidovať na post volebného lídra strany a tento post chce prenechať súčasnému podpredsedovi Martinovi Fedorovi. (TA3)
Vyzývateľom lídra SDKÚ-DS Pavla Freša na blížiacom sa kongrese strany bude exposlanec NR SR a bývalý poradca premiérky Ivety Radičovej Ondrej Matej. Oznámil to na tlačovej konferencii, na ktorej sa za neho postavili piati predsedovia Regionálnych zväzov SDKÚ-DS - Viliam Novotný (Košický kraj), Stanislav Horník (Banskobystrický kraj), Eduard Vokál (Prešovský kraj), Tibor Tóth (Nitriansky kraj) a Alexander Slafkovský (poverený vedením v Žilinskom kraji). (TA3)
Pätica nezaradených poslancov NR SR odchádza z NOVA. Ide o liberálov, ktorí pred viac ako rokom prišli do NOVA po odchode z SaS. Z NOVA odchádzajú Jozef Kollár, Daniel Krajcer, Juraj Miškov, Juraj Droba a Martin Chren. Pätica ukončila svoje členstvo v hnutí. (TA3)
Oblačno až zamračené a miestami, najmä na severe a východe dážď alebo prehánky. Na hrebeňoch Tatier snehové. V priebehu dňa od západu zmenšovanie oblačnosti. (TA3)
Dnešok je pre všetkých zamestnancov TA3 výnimočný. Dôvod je jednoduchý - spravodajská televízia dnes oslavuje trináste narodeniny. (TA3)
Rezort vnútra pripravuje tretie kolo zbraňovej amnestie, začať by sa malo od decembra. (TA3)
Na Slovensku stále nájdeme ľudí, ktorí sa rozhodli nezištne pomôcť svojmu okoliu. Mnohí z nich však nevedia, na čo všetko majú nárok. (TA3)
Nachádzajú sa tam, kde by ich čakal naozaj málokto. Ide totiž o posledné mokrade v samotnom centre turistického mesta. (TA3)
Budatínsky hrad budú opäť rok obliehať desiatky robotníkov. Župe sa totiž podarilo získať vyše milión eur z Bruselu na ďalšiu etapu nutnej rekonštrukcie. Pre turistov sa tak otvoria vstupné brány národnej kultúrnej pamiatky, ktoré sú dlhé roky zamknuté. (TA3)
Podľa zákona o voľbách do orgánov samosprávy obcí musia politické strany a nezávislí kandidáti, ktorí sa chcú v komunálnych voľbách uchádzať o hlasy voličov, podať kandidačné listiny miestnym volebným komisiám najneskôr do 55 dní pred dňom volieb, teda do dnešnej polnoci. (TA3)
Niekedy stačí naozaj málo, aby sa aspoň čiastočne vyriešil veľký problém. Napríklad premaľovať čiary. Na bratislavskom obchvate sa po opatreniach diaľničiarov doprava v špičkách výrazne zrýchlila. Rozšírenie cesty na 3 pruhy si pochvaľuje aj dopravný analytik. Ďalšia novinka pribudne na obchvate na budúci rok. (TA3)
Už len pár dní zostáva poistencom čas na to, aby si v prípade záujmu podali prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne. Každý rok tak urobí niekoľko tisíc ľudí. Trend je však klesajúci. Kým pred dvoma rokmi požiadalo o zmenu takmer 190 tisíc klientov, vlani to bolo asi 116 tisíc. Súčasné čísla ešte nie sú konečné, poisťovne však predpokladajú, že pohyb nebude taký výrazný. (TA3)
Na niektorých bylinných čajoch by ste zbytočne hľadali informáciu, aké majú účinky. Európska legislatíva totiž prikazuje, aby ich výrobcovia zverejňovali až potom, keď ich otestujú. (TA3)
Pozrite sa na náš pravidelný výber najzaujímavejších agentúrnych fotografií týždňa. (TA3)

PRAVDA

Sprievod asi päťsto študentov a učiteľov Strednej odbornej školy podnikania v Trenčíne protestoval proti plánovanému zrušeniu tejto školy. (PRAVDA)
Na druhom mieste skončila strana Sieť Radoslava Procházku (14,5 %). V NR SR by boli aj KDH (8,4 %), Most-Híd (7,5 %), SDKÚ-DS (6,4 %) a OĽaNO (5,9 %). (PRAVDA)
Zotrvávame pri našom doterajšom postoji. Mečiarove amnestie boli nemorálne, ale prezident mal právo udeliť ich, vraví predsedníčka klubu Smeru-SD Jana Laššáková. (PRAVDA)
Generálna prokuratúra preverí prípad Petra Végha, ktorý údajne nevinne sedel 16 mesiacov v base za krádež. (PRAVDA)
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na pondelok výstrahy pred silným vetrom pre územie stredného a severného Slovenska. (PRAVDA)
Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nariadil stiahnuť z trhu lieky určené na bolesť a horúčku, objavili sa nedostatky v kvalite. (PRAVDA)
Huby sú živou spomienkou na haváriu v Černobyle. Mnohé druhy v lesoch strednej Európy nazhromaždili rádioizotop cézia, ktorý sa uvoľnil do ovzdušia po výbuchu atómovej elektrárne. (PRAVDA)
Vďaka hubám dnes dokáže ľudstvo liečiť rakovinu stromov či dokonca vrátiť celý les tam, kde sa to zdalo nemožné. V budúcnosti možno pomôžu pri likvidácii toxických odpadov. (PRAVDA)
Jesenná rovnodennosť ukončí leto v utorok 23. septembra o 4:29 letného času, vtedy sa na severnej pologuli začne jeseň. (PRAVDA)
Zločinci odsúdení na doživotie nebudú sedieť už len v Leopoldove a Ilave. Podľa informácií Pravdy by sa mali dostať aj do väzníc v Banskej Bystrici a Ružomberku. (PRAVDA)
Pravica od posledných parlamentných volieb stále hľadá svoju stratenú tvár z éry, keď ju viedol premiér Mikuláš Dzurinda. SDKÚ čaká súboj o post predsedu. (PRAVDA)
Muž, ktorý sa v piatok vyzbrojený nožom dostal do priestorov Bieleho domu, je vyznamenaný veterán irackej vojny. V nedeľu o tom informovala americká armáda. (PRAVDA)
Stolička prezidenta Slovenskej lekárskej komory Mariána Kollára sa počas víkendu zatriasla. Na sneme komory v Žiline čelil vysloveniu nedôvery. (PRAVDA)
Pätica nezaradených poslancov NR SR odchádza z NOVA. Ide o liberálov, ktorí pred viac ako rokom prišli do NOVA po odchode zo SaS. (PRAVDA)
V Leopoldove sedel 16 mesiacov muž, ktorý nič neurobil, ale nikto mu neveril. Stačilo pritom porovnať jeho odtlačky prstov s prichyteným zlodejom. (PRAVDA)
Užívanie drog a závislosť od nich nie je dôvodom, aby matke úrady vzali dieťa. Na ženu však musí dozerať tím lekárov a sociálnych pracovníkov. (PRAVDA)
Môže za to nedostatok bytov a ich vysoké ceny alebo pohodlnosť mladých? Viac ako polovica ľudí vo veku 25 - 34 rokov žije stále s rodičmi. (PRAVDA)
Dve dôchodkyne z Domova dôchodcov v Spišskej Novej Vsi museli tráviť noc s mŕtvou spolubývajúcou. Zamestnankyne nechali telo v posteli do rána. (PRAVDA)
V krajských mestách viaceré parlamentné strany stavili na nezávislých kandidátov na primátorov, pretože nedokázali prísť s vlastnou ponukou. (PRAVDA)
Ústavný súd podľa ministra spravodlivosti Tomáša Boreca rozhodne o tom, že previerky sudcov sú v súlade s Ústavou. (PRAVDA)

SME

Policajné prezídium hovorí, že ženu majú chrániť v Trenčíne. Ona však už žije inde. (SME)
Andreja Kisku čakajú stretnutia so štátnikmi, akademikmi aj krajanmi. Do zámoria odchádza v utorok. (SME)
Starosta Jaroslav Bača zo Smeru bol podľa posudku nepríčetný, zrejme sa tak vyhne dlhoročnému väzeniu. (SME)
KDH sa opätovne zrušiť Mečiarove amnestie. Členovia Smeru ich považujú za nemorálne, ale nezrušiteľné. (SME)
Pracovníčka mala na starosti ochranu utýranej Lucky. Školopovinné dievčatko roky nikomu nechýbalo. (SME)
Volili by ste súčasného starostu alebo primátora, alebo radšej niekoho iného, pýtali sa v prieskume. (SME)
Silný vietor bude najmä v okresoch Liptovský Mikuláš, Brezno a Poprad. (SME)
Diplomati sa pýtajú aj mimovládneho sektora, aká je vlastne pozícia Slovenskej republiky, hovorí analytik Jaroslav Naď. (SME)
Coly, Jupíky, iné sladené či kyslé nápoje sú pre deti zločinom, tvrdí Libor Michna. (SME)
Pojednávanie bude 13. novembra. (SME)
Bývalého poslanca Ondreja Mateja podporilo päť krajov. V jeho tíme je aj Eva Babitzová. (SME)
Slovensko chce s Českom prevádzkovať rovnaký typ stíhačiek, majú lietať zo základne na Sliači. (SME)
Vyberte dobrovoľnícky projekt, ktorý sa vám najviac páči a vyjadrite podporu mladým ľuďom snažiacim sa o lepšie Slovensko. Hlasujte aj tento rok za Najlepší ... (SME)
Rozkol v Nove sa spomína od leta. Po odchode pätice zostane strane jediný poslanec Daniel Lipšic. (SME)
Rezort obrany tvrdí, že odovzdávanie spisov pokračuje bez problémov. Nie je to pravda. (SME)
Smer je spokojný, že tajnosť hlasovania umožnila zvolenie šéfok justície. (SME)
Zlodejovi bez dokladov polícia uverila, že je Peter Végh. V skutočnosti sa tak volal jeho brat. (SME)
Andrej Kiska stále nevie čo s ňou. Účel rezidencie prezidenta zjavne plniť nedokáže a je v zlom stave. (SME)
Ak ste našli v článku chybu, dajte nám vedieť cez odkaz UPOZORNITE NA CHYBU v lište nad titulkom textu. (SME)
Meteorológovia očakávajú prívalové zrážky, výstraha prvého stupňa platí do podvečera. (SME)

Webnoviny

V prieskume spoločnosti eCall Slovakia získala strana Smer takmer 40 percent hlasov. Do parlamentu by sa ešte dostalo ďalších päť strán. (Webnoviny)
Kamionista po nehode z miesta ušiel smerom do mestskej časti Bánová. Dlho však neutekal. (Webnoviny)
Piaty ročník Dňa otvorených dverí v najväčšom pivovare na Slovensku počas uplynulého víkendu opäť navštívili tisícky milovníkov zlatého moku. (Webnoviny)
Kandidatúru na primátora Žiliny už verejne ohlásil aj bývalý primátor Ján Slota. (Webnoviny)
Zotrvávame pri našom doterajšom postoji. Mečiarove amnestie boli nemorálne, ale prezident mal právo udeliť ich, vraví predsedníčka poslaneckého klubu Smeru Jana Laššáková. (Webnoviny)
Podľa analytika Jána Baránka kandidatúra na post predsedu SDKÚ zo strany Ondreja Mateja je rizikom. (Webnoviny)
Predseda SDKÚ Pavol Frešo nebude v roku 2015 kandidovať na post volebného lídra. Za volebného lídra strany navrhne Martina Fedora. (Webnoviny)
Podľa televízie Markíza odsúdený muž sedel za mrežami v Leopoldove vyše roka, a pritom nič neurobil. (Webnoviny)
Najviac kandidátov na starostu sa prihlásilo v najväčšom slovenskom sídlisku, bratislavskej Petržalke. (Webnoviny)
Do boja o post primátora Banskej Bystrice sa prihlásilo 15 občanov. (Webnoviny)
Búrlivý vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 118 kilometrov za hodinu. (Webnoviny)
Podľa polície otec chlapca prebaľoval, na krátky čas ho nechal na prebaľovacom pulte na práčke a odišiel po plienku. Keď sa vrátil, chlapček ležal na zemi a plakal. (Webnoviny)
Cestovateľské podujatia spestria zaujímaví hostia vrátane najväčších slovenských svetobežníkov či vnučky thajského kráľa. Svojej premiéry sa dočká aj nultý ročník plávania cez Dunaj, ktorý spojí ľudí aj brehy. (Webnoviny)
Prokurátor žaloval Okoličányho kumpánov z devätnástich skutkov, medzi ktorými sú založenie a zosnovanie zločineckej skupiny, vraždy či ublíženia na zdraví. (Webnoviny)
Pracovať s ťažkým nákladom môže byť teraz veľmi jednoduché. Na Slovensko prichádza nová rada čelných vysokozdvižných vozíkov s dieselovým a plynovým pohonom. (Webnoviny)
Zo sociálneho zariadenia, kde je Imre umiestnený, ho previezli do komárňanskej nemocnice na vyšetrenie. Z čakárne odišiel v papučiach. (Webnoviny)
Svedkovia privolali policajtov po tom, ako si všimli podozrivú manipuláciu dvoch mužov s bankomatom. (Webnoviny)
Z hnutia Nova sa rozhodli odísť piati členovia, okrem iných aj Daniel Krajcer a Juraj Miškov. (Webnoviny)
V novembrových komunálnych voľbách sa uchádzajú o post primátora Prešova desiati kandidáti. Jednu kandidátku nominovala pravicová koalícia politických strán, dvoch postavili jednotlivé politické strany, sedem je nezávislých. (Webnoviny)
Prezident Kiska sa vyjadril aj k téme referenda o ochrane rodiny, ktoré v súčasnosti na jeho podnet skúma ústavný súd. (Webnoviny)
Učebnice Krížom-krážom

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk