Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 28.5.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0863USD   27.404CZK   0.70700GBP   308.80HUF   4.1335PLN   7.5755HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

V hlavnom meste chcú zakázať hazardné hry. Na to je však potrebných 120.000 podpisov. Primátor a starostovia spustili petíciu. (TA3)
Kým po minulých parlamentných voľbách sa pomerne intenzívne hovorilo o plánoch zaviesť na Slovensku voľby cez internet, dnes to už tak reálne nevyzerá. Kompetentné inštitúcie hovoria o malej efektivite a predovšetkým o tom, že zásadným problémom by mohlo byť zabezpečenie anonymity. (TA3)
Na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici sa začal proces s bývalým futbalistom Richardom Vlčkom. Je obžalovaný z pokusu o úkladnú vraždu svojho svokra a hrozí mu doživotie. Podľa prokuratúry mal na neho strieľať štyrikrát a zasiahnuť ho do krku. Svokor ale útok prežil. (TA3)
Mali pri sebe drogy, no stále sú na slobode. Reč je o troch mužoch, ktorých polícia prehľadala počas služobného zákroku a našla u nich marihuanu či metamfetamín. Súd ich ale oslobodil. Policajti totiž na prehliadku údajne nemali dôvod. Zisťovali sme preto, kedy vás policajt prehľadať môže a kedy už porušuje vaše práva. (TA3)
Miroslav Maslák, považovaný za silného muža slovenského podsvetia, je už na Slovensku. Ako prvý o tom informoval denník Nový Čas. (TA3)
Slovná prestrelka medzi premiérom Robertom Ficom a bývalým šéfom vlády Mikulášom Dzurindom pokračovala aj vo štvrtok. Dôvodom bol predaj Slovenských elektrární. (TA3)
Väzenie na dva roky a ochranné sexuologické liečenie nariadil súd pre 75-ročného bývalého učiteľa matematiky, ktorý sexuálne zneužíval mladých chlapcov. Obete si hľadal najmä v obchodných centrách, pričom väčšinou pochádzali zo sociálne slabších rodín. (TA3)
Horúcou témou v parlamente je stále privatizácia Slovenských elektrární. Búrlivé reakcie vyvolalo vystúpenie bývalého premiéra Mikuláša Dzurindu v pléne. Diskusiu sleduje kolegyňa Ľuba Oravová. (TA3)
Ozbrojené sily čakajú tento rok viaceré dôležité cvičenia. Tie majú preveriť či je naša armáda pripravená zasiahnuť v krízových situáciách. Na vojenskom letisku Kuchyňa piloti stíhačiek nacvičovali, ako donútiť pristáť lietadlo, ktoré môže mať na palube nebezpečný materiál. (TA3)
Polooblačno až oblačno, zrána miestami zamračené nízkou oblačnosťou. Ojedinele slabý dážď. (TA3)
Vlastníci súčasných nepovolených, tzv. čiernych stavieb budú mať tri roky na to, aby požiadali o ich dodatočné povolenie. Znamená to, že od účinnosti nového stavebného zákona, navrhovanej na 1. júla 2016, budú musieť požiadať o povolenie stavby do 30. júna 2019. (TA3)
Nové technológie a ich vývoj zasahujú do každej oblasti nášho života. Je samozrejmé, že s dobou musí kráčať aj školstvo. Vzdelávanie sa v súčasnosti nachádza v úplne inej dimenzii ako v minulosti. (TA3)
Zvrat v kauze bývalého šéfa vojenskej rozviedky Romana Mikulca. Prokurátor neprijal návrh na obžalobu a prípad vrátil vyšetrovateľovi. Z úniku utajovaných informácií je obvinená aj bývalá agentka Katarína Svrčeková. Tá sa súdnemu procesu zrejme úplne vyhne. (TA3)
S blížiacou sa letnou sezónou sa čoraz častejšie diskutuje o bezpečnosti motorkárov na cestách. O tejto téme sme sa rozprávali s Vladimírom Brniakom z Motomagazínu. (TA3)
Armádne radary majú nahradiť zariadenia sovietskej armády. Slovensko ich bude nakupovať bez Česka. Ide pritom o súčasť rozsiahlej modernizácie armády. (TA3)
Mesto Kremnica po troch rokoch vyhralo súdny spor so stavebnou firmou Euro-building. Zažalovali ju za nekvalitnú výstavbu budovy Relax Centra na Skalke. Cez strechu do nej zatekalo, tvorili sa plesne a korózia. (TA3)
Na novostavbách alebo na obnovených existujúcich stavbách pribudnú umelecké diela. Počíta s tým nový stavebný zákon, ktorý schválila vláda. (TA3)
Na popradskom letisku ohlásili otvorenie ďalšej novej leteckej linky - z Varšavy a Rigy. Tatranci sa aj takto usilujú získať nových návštevníkov, ktorí by mali nahradiť turistov z Ruska a Ukrajiny. Tí o Tatry stratili záujem pre ekonomické a politické dôvody. (TA3)
Niekoľko základných a materských škôl v bratislavskej mestskej časti Nové mesto už pár týždňov rekonštruujú. Deti sa preto učia a hrajú takpovediac na staveniskách. Učiteľom ani rodičom sa to nepáči. (TA3)
Výsadkári zo Žiliny hľadajú po roku opäť najlepších vojakov. Dostať sa ale do 5. pluku špeciálneho určenia nie je jednoduché. Záujemcovia musia absolvovať náročný dvojtýždňový výber. Aktuálne ho nezvládla viac ako polovica. (TA3)

PRAVDA

Všeobecná zdravotná poisťovňa odštartovala veľkolepú kampaň, ktorou nabáda ľudí na prevenciu. Obvodní lekári rozšíria preventívnu prehliadku o jedno vyšetrenie. (PRAVDA)
Finančný výnos tohtoročného Dňa narcisov je oproti predošlému roku nižší. Napriek tomu však organizátori hovoria o úspešnom ročníku zbierky. (PRAVDA)
Expremiér Mikuláš Dzurinda označil za špinavosti a megalož slová Roberta Fica, že Slovensko prišlo vďaka predaju elektrární o 800 miliónov eur. (PRAVDA)
Určiť kvóty, ktorými si členské krajiny únie prerozdelia utečencov, je podľa slov ministra vnútra Roberta Kaliňáka ako dať zelenú pašerákom. (PRAVDA)
Prídu každý rok, ale vždy udrú niekde inde. A každý rok sa pýtame, prečo sa tomu nedá zabrániť. Búrky spojené so záplavami opäť narobili problémy. (PRAVDA)
Ústavný súd na utorkovom zasadaní pléna rozhodol, že nevyhovuje skupine poslancov, ktorá žiadala, aby preskúmal ústavnosť ustanovení Zákona o pomoci v hmotnej núdzi. (PRAVDA)
Slovensko bude postupovať samostatne pri kúpe armádnych radarov, ktoré nahradia dosluhujúce zariadenia sovietskej výroby. (PRAVDA)
Novým ministrom hospodárstva bude jeden zo súčasných štátnych tajomníkov, informoval premiér Robert Fico. (PRAVDA)
Vodiči budú od januára 2016 dávať pneumatiky do zberu zadarmo. Dnes, keď ich chcú v pneuservisoch odovzdať, musia za ne kúpiť nové alebo zaplatiť poplatok. (PRAVDA)
S utečencami, ktorí prichádzajú do Európy za prácou alebo lepším životom, môže prísť aj vlna terorizmu. Uviedol to predseda vlády Robert Fico. (PRAVDA)
Sprevádza nás od narodenia až po smrť a odlišuje od ostatných. Rodné číslo, ktoré na Slovensku zaviedli pred 91 rokmi, postupne zanikne. (PRAVDA)
Vláda na svojom rokovaní rozhodla, že rádiá musia vysielať viac slovenskej hudby. Súkromné stanice budú musieť zvýšiť ich podiel na 25 percent, verejnoprávne o 35 percent. (PRAVDA)
Premiér Robert Fico v rozhovore pre českú televíziu ČT24 varoval pred apolitickými hnutiami a novými typmi politikov, ktorí nemajú za sebou stranícku minulosť. (PRAVDA)
Na vianočný príspevok sa môže tešiť takmer o 98-tisíc dôchodcov viac ako vlani. Ministerstvo práce zvýšilo hornú hranicu penzie, do ktorej môže byť priznaný. (PRAVDA)
Dohodu o programe pracovných dovoleniek podpísali v Canberre minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a jeho austrálska rezortná kolegyňa Julia Bishopová. (PRAVDA)
Budova a areál Iuventy na Búdkovej ulici v Bratislave sa predávať nebudú. Minister školstva Juraj Draxler tvrdí, že to ani nikdy neplánovali. (PRAVDA)
Dva prípady sexuálneho zneužívania detí a dva podstatne rozdielne rozsudky. Podľa odborníčky na trestné právo Lucie Kurilovskej je potrebné prípady učiteľky a kňaza posudzovať individuálne. (PRAVDA)
Prezident dostal od Ústaného súdu iné písomné odôvodnenie rozhodnutia o nevymenovaní kandidátov do funkcie sudcu, ako bolo verejné vyhlásenie. (PRAVDA)
Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal reagoval na údaje Európskeho štatistického úradu, podľa ktorého patrí Bratislava k najbohatším regiónom v Európskej únii. (PRAVDA)
Slovensko má obrovský dlh voči svojim LGBTI občanom, myslí si to Peter Weisenbacher z Inštitútu ľudských práv (IĽP). (PRAVDA)

SME

Poslanci sa síce zišli, Smer však neschválil navrhnutý program a zasadnutie sa skončilo bez diskusie. (SME)
Súd obžalovanému uložil aj sexuologické ochranné liečenie ambulantnou formou. (SME)
Dzurindovi odkázal, že za stratu v podnikoch nesie politickú zodpovednosť, pretože to riadili jeho nominanti. (SME)
Ministerstvo zdravotníctva mešká aj so zavedením jednej poisťovne, DRG aj eHealth. Mali už byť a stále nie sú. (SME)
Slovensko by malo podľa návrhu Európskej komisie prijať 785 utečencov. (SME)
Čoraz viac ľudí je ochotných vyjsť z anonymity a problém šikany riešiť právnymi prostriedkami, hovorí MARIÁN MESÁROŠ, riaditeľ Slovenského národného strediska ... (SME)
Ministerstvo školstva zvolalo včera pracovné stretnutie k šikanovaniu učiteľov. (SME)
Ministerstvo ide preverovať publikáciu, na ktorú dalo mimovládke dotáciu. (SME)
O prácu príde 21 učiteľov a 17 nepedagogických zamestnancov. Žiakov presunú inam. (SME)
Víťaza medzinárodnej súťaže chce ministerstvo obrany spoznať do októbra. Podľa analytika je to optimistický termín. (SME)
Účastníci stretnutia zároveň vyjadrili nesúhlas s politikmi, ktorí sa vyjadrili kriticky proti kvótam na prerozdelenie 40-tisíc utečencov. (SME)
Fico sa podľa Dzurindu tvári, že v národnoštátnom záujme vybojoval pre Slovensko obrovské víťazstvo v podobe prebratia správy nad Gabčíkovom. (SME)
Strana upozorňuje, že z materiálu nie je jasné, v ktorých oblastiach nastal oproti minulému roku posun. Taktiež hovorí, že je málo progresívna a nemá ... (SME)
Kriminálny úrad finančnej správy vlani vyšetroval 59 prípadov pašovania cigariet na územie Slovenska, pri ktorých obvinili 54 osôb. (SME)
Súkromné rádiá budú musieť slovenskej hudbe od apríla budúceho roka vyčleniť najmenej 20 vysielacieho času mesačne. (SME)
Skupina 30 opozičných poslancov sa na Ústavný súd SR obrátila v decembri 2013. (SME)
Pre podozrenie z narušenia nášho priestoru museli za posledné tri roky vzlietnuť stíhačky asi desaťkrát. (SME)
Na pokutách vlani vyzbierala Rada pre vysielanie a retransmisiu viac ako 342.000 eur. (SME)
Komisia navrhuje relokovať celkovo 40-tisíc osôb z Talianska a Grécka do 23 členských štátov EÚ. (SME)
Kažimír odhadol svoj pobyt na rezorte hospodárstva na pár týždňov. (SME)

Webnoviny

Schwarcz chce vo funkcii využiť 40 rokov pôsobenia v oblasti práva, ako aj doterajšie skúsenosti z práce na Všeobecnom súde EÚ. (Webnoviny)
Bývalá trojka renkingu WTA Janette Husárová, teraz 103. v počítačovom poradí štvorhry, sa prebojovala minimálne do 2. kola na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska štvrtý rok po sebe. (Webnoviny)
Vďaka jednoduchému triku otvoríte konzervu za pár sekúnd aj bez otvárača. (Webnoviny)
Dánska tenistka Caroline Wozniacka v druhom kole Roland Garros neuhrala ani set a na turnaji končí. (Webnoviny)
O slovenského futbalistu Ondreja Dudu je veľká bitka a to aj napriek tomu, že zmluvu s Legiou Varšava predĺžil až do 30. júna 2019. (Webnoviny)
Rozširovanie hráčskej základnej v najbližšom období považuje súčasný prezident SZĽH Igor Nemeček za kľúčové pre rozvoj slovenského hokeja. Zefektívniť chce aj mediálnu a marketingovú komunikáciu. (Webnoviny)
Trinásťročný chlapec skončil pod kolesami vozidla po tom, ako vybehol spoza nákladného automobilu. Vodič autobusu nedokázal zrážke zabrániť. (Webnoviny)
Slovenský brankár Ján Laco prišiel do Astany pred sezónou 2014/2015 z Donbasu Doneck. Vicemajster sveta z Helsínk 2012 odchytal za Barys v základnej časti 43 duelov a ďalších sedem pridal v play-off, kde dosiahol úspešnosť 94,8 percenta. (Webnoviny)
SaS upozorňuje, že navrhovaný zákon umožňuje majiteľom objektov, ktoré neboli skolaudované a užívajú ich viac ako dvadsať rokov, sa kolaudácii vyhnúť, čo je zásadná procedúra pre legitímne a bezpečné užívanie stavby. (Webnoviny)
Zmenu na poste reprezentačného trénera žien pripustil aj prezident SZB Ján Hyža, ktorý už absolvoval s niektorými členmi realizačných tímov predbežné rozhovory. (Webnoviny)
VISA žiada v súvislosti s korupčným škandálom FIFA okamžité kroky na opätovné nastolenie kultúry na silných etických princípoch. (Webnoviny)
Poslanec NR SR Pavol Zajac uviedol, že krajnou možnosťou by bol návrh na odvolanie ministra financií. Prioritná je však pre neho správa ako sa 13 miliónov eur vráti na Slovensko. (Webnoviny)
Posledná kauza Medzinárodnej futbalovej federácie, z ktorej vzišli obvinenia z korupcie, má podľa prezidenta federácie Seppa Blattera posilniť silu opatrení proti nekalým praktikám, ktoré nedávno prijali. (Webnoviny)
Užívatelia služieb obviňujú spoločnosť Yahoo z toho, že kopírovala a analyzovala ich emaily v snahe vytvoriť cielenú reklamu zameranú na zhruba 275 miliónov užívateľov služby Yahoo Mail. (Webnoviny)
Viac než 100 miliónov zhliadnutí na YouTube svedčí o tom, že táto reklama na vodu Evian je jednoducho perfektná. (Webnoviny)
Námestník malajzijského ministerstva vnútra vyvrátil podozrenia o tom, že v hroboch pri hraniciach s Thajskom sa po kope nachádza viacej tiel. Mŕtvi boli zrejme pochovaní podľa tradícií. (Webnoviny)
Koľko šálok espressa môžete denne vypiť a neublížiť si? (Webnoviny)
Od piatka do nedele sa budú v nemeckom Markkleebergu konať Majstrovstvá Európy vo vodnom slalome. Slovensko vyslalo do Nemecka pätnásťčlennú výpravu. (Webnoviny)
Chcete mať originálnu záhradu, terasu či balkón? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi nápadmi. (Webnoviny)
Čínsky umelec Taj je známy zverejňovaním eklektických fotografií na sociálnych sieťach, na ktorých ukazuje seba a iné osoby s rozmačkaným nosom a ústami. Rovnaký portrét umiestnil na internete s prezidentom a pridal mu aj fúzy. (Webnoviny)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.