Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 26.2.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0609USD   27.021CZK   0.84503GBP   308.59HUF   4.3107PLN   7.4275HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

Rómovia by sa mali naučiť lepšie hospodáriť s peniazmi. Je to jeden z ambicióznych cieľov vlády na najbližšie dva roky. Súčasťou strategického akčného plánu pre integráciu Rómov je napríklad aj ich povinné predškolské vzdelávanie a zníženie počtu dlhodobo nezamestnaných. Malo by to stáť viac ako 300 miliónov eur. (TA3)
Jozef Mihál nechce po odchode z SaS zakladať novú politickú stranu. Plánuje sa však pridať k politickej sile, "ktorá by dokázala poraziť premiéra Roberta Fica". Povedal to v diskusnej relácii TA3 V politike. (TA3)
Ľudia s tetovaním či náušnicami sa nemusia obávať. Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa im neobmedzí zdravotnú starostlivosť. Rovnako sa nemusia báť ani ľudia s ochorením zraku. Povedal to minister zdravotníctva Tomáš Drucker v diskusnej relácii TA3 V politike. (TA3)
Rodičia ušetria čas aj peniaze - žiakov majú do školy zvážať školské autobusy. Zatiaľ ide len o pilotný projekt, ktorý by si mali vyskúšať žiaci v okolí Gabčíkova. Ak sa osvedčí, nie je vylúčené, že sa školských autobusov dočkajú aj v ďalších častiach Slovenska. (TA3)
Zvolen môže po rokoch vyriešiť patovú situáciu okolo výstavby krytej plavárne. Mestskí poslanci totiž odsúhlasili kúpu 60-tisíc metrov štvorcových pozemkov na sídlisku Západ. Výhodne ich získali od staršej majiteľky, ktorá žije v zahraničí. (TA3)
Veľká, na juhu miestami zmenšená oblačnosť a ojedinele slabé zrážky. Denná teplota 7 až 11, na severe miestami okolo 5 st. Slabý, postupne prevažne južný, vietor do 30 km/h. (TA3)
Nad Krompachmi horel popoludní les, požiar zasiahol viac ako 56 hektárov územia. Hasičom sa ho podarilo zlikvidovať až vo večerných hodinách. (TA3)
Na Slovensku pribúdajú mosty, ktoré sú v havarijnom stave. Starostovia väčšinou riešia situáciu vyhlásením mimoriadnej situácie. Napriek tomu nebezpečné úseky ciest vodiči naďalej využívajú. Podľa stavebnej komory je to nezodpovedné a preto navrhuje zmenu legislatívy. (TA3)
Ceny energií sa nebudú meniť a zostanú na minuloročnej úrovni. Potvrdil to Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Energetické spoločnosti ale nabádajú ľudí, aby zaslané preddavkové faktúry uhradili. Regulačný úrad totiž zatiaľ nové cenové návrhy oficiálne nevydal. (TA3)
Na Slovensku pribúda počet samovrážd, ako aj pokusov o ne. V rámci Európskej únie ale patríme ku krajinám s mierne nadpriemerným počtom samovrážd. Odborníci upozorňujú najmä na alkohol, ktorý pri samovraždách zohráva významnú úlohu. (TA3)
Cestu v pohraničnej obci Sulín, na ktorú sa naplavili ľadové kryhy z rieky Poprad už sprejazdnili. V obci je aj naďalej vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity. (TA3)
Desiatky budov v Bratislave sú počmárané sprejermi a samospráve nezostáva nič iné ako len dávať čoraz viac peňazí na ich čistenie. Tento rok je to o 60-tisíc eur viac ako vlani. Majitelia budov môžu požiadať magistrát o niekoľkotisícový príspevok. (TA3)
Komora sestier a pôrodných asistentiek žiada, aby sa mohli o ženy a ich bábätká starať aj u nich doma. Poisťovne im to však nehradia. Pri bezproblémovom tehotenstve vedia podľa komory zastúpiť aj gynekológa. Podľa lekárov ale zdravotný stav dokáže posúdiť iba lekár. (TA3)
Diskriminácia Rómov na Slovensku sa stala terčom kritiky zo strany Amnesty International. Výhrady sú súčasťou výročnej správy, ktorú táto svetová organizácia zverejňuje každý rok. Minister vnútra pripúšťa, že vo vzdelávaní Rómov máme medzery. Hodnotenie Amnesty International však považuje za prehnané. (TA3)
Na Lomnickom štíte namerali najsilnejší náraz vetra minimálne od roku 1951. Informoval o tom meteorológ Miroslav Šinger na webovej stránke Slovenského hydrometeorologického ústavu. (TA3)
Do konca marca musí každý rok primátor hlavného mesta i bratislavskí mestskí poslanci odovzdať mestskej komisii na ochranu verejného záujmu svoje majetkové priznania. Odovzdávajú ich v uzavretých obálkach, ktoré končia v trezore. Komisia ich však obsah nekontroluje, otvára ich až na podnet verejnosti či poslancov. (TA3)
V ružinovskej nemocnici v Bratislave sú očné ambulancie po dlhých rokoch v nových moderných priestoroch. Pacienti s ochoreniami zraku majú bezbariérový prístup a priestrannú čakáreň. Výrazne sa zlepšili aj podmienky pre prácu lekárov a sestier. (TA3)
Vo Zvolene majú atrakciu, ktorá vyvoláva posmech aj úškľabky. V centre mesta sú hodiny, ktoré ukazujú tri rôzne časy. Ani jeden z nich však nie je správny. Hoci sa výzvy na opravu pravidelne opakujú, kompetentní sa stále nevedia rozhýbať. (TA3)
Premenlivá, miestami až veľká oblačnosť. Ojedinele, na severe miestami, sneženie alebo snehové prehánky, v nížinách aj dážď so snehom. Nočná teplota -1 až -7 st. Denná teplota 4 až 9, na severe okolo 2 st. Prevažne severozápadný vietor do 25 km/h, spočiatku v nárazoch miestami okolo 45 km/h. (TA3)
Sninská samospráva je zaradená do centrálneho, verejne prístupného registra fyzických a právnických osôb, ktoré porušili zákaz nelegálneho zamestnávania. (TA3)

PRAVDA

Ministerstvo pôdohospodárstva chce na marcovú schôdzu Národnej rady predložiť návrh novely zákona o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku. (PRAVDA)
V stredu 1. marca sa pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku začína pojednávanie v kauze takzvaného „nástenkového tendra“. (PRAVDA)
Aj keď je ÚRSO nezávislým úradom, pokiaľ prijme nezmyselné rozhodnutie, ako to bolo v prípade cien energií na tento rok, predseda vlády Fico (Smer) bude konať. (PRAVDA)
Opozícia dnes podľa analytika Jána Baránka vysloveného lídra nemá. Ako povedal Baránek, opozičné strany konajú autonómne, čo je však v poriadku. (PRAVDA)
V4 je zoskupenie krajín, ktoré je dobré a užitočné pre každého z jej členov. Dodal v rozhovore minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. (PRAVDA)
Od školských povinností si na týždeň oddýchnu deti z Trenčianskeho, Banskobystrického a Žilinského kraja. (PRAVDA)
Ak si chce niekto zalyžovať, mal by na to využiť tento víkend, keď sa mierne ochladí. Dlhšie trvajúca zima je už asi málo pravdepodobná. (PRAVDA)
Vymenovať nových sudcov ústavného súdu má Kiska z tých kandidátov, ktorých už schválil parlament. Uviedol to premiér Fico. (PRAVDA)
Premiér Fico chce listom osloviť starostov a primátorov, inštitúcie a podnikateľské subjekty so žiadosťou, aby sa aktívne zapojili do boja proti korupcii. (PRAVDA)
Meteorológovia na Lomnickom štíte zaznamenali najsilnejší náraz vetra minimálne od roku 1951. Namerali pritom náraz vetra 222 kilometrov za hodinu. (PRAVDA)
Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora uvítala iniciatívu predsedu vlády SR Roberta Fica riešiť problematiku dvojakej kvality potravín. (PRAVDA)
Lásku k profesii získala vďaka svojej mame. Aj tá bola kedysi ošetrovateľkou ťažko zdravotne hendikepovaných detí v sociálnom zariadení v dedinke Klasov. (PRAVDA)
Líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby sa vzdal svojej funkcie. (PRAVDA)
Poriadne opitú 35-ročnú vodičku Nissanu Qashqai chytili policajti vo štvrtok v noci medzi Veľkými Levármi a Malackami. (PRAVDA)
Zadržaný vodičský preukaz vyústil do konfliktu na malackej policajnej stanici. Hádku s riaditeľom obvodného oddelenia si poškodený Peter nahral a podal aj trestné oznámenie. (PRAVDA)
V porovnaní s koncom januára minulého roka ide o nárast o 10,7 tisíca osôb. (PRAVDA)
Policajný prezident Tibor Gašpar informoval o odhalení korupcie v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. (PRAVDA)
V Česku sa niekdajší československý minister vnútra z obdobia komunizmu Lubomír Štrougal vyhol hrozbe trestu. Postaviť ho pred súd sa teraz vynasnažia v Poľsku. (PRAVDA)
Z nelegálne uniknutej komunikácie medzi Gáborom Grendelom s novinármi trčí podľa zahraničných novinárov v istých prípadoch konflikt záujmov. (PRAVDA)
Pacienti s určitými ochoreniami zraku zažili šok. Na verejnosť sa dostal návrh Všeobecnej zdravotnej poisťovne, podľa ktorého im chce výrazne obmedziť liečbu. (PRAVDA)

SME

Hlavným dôvodom odchodu je názorový nesúlad so Sulíkom. (SME)
Vo vysokých polohách Vysokých a Západných Tatier pretrváva mierne lavínové nebezpečenstvo. (SME)
Horskí záchranári zachránili v Nízkych Tatrách život 74-ročnému Maďarovi. (SME)
Národný program reformy vzdelávania nemá byť akademický dokument. (SME)
VšZP sa chce k tejto téme podrobnejšie vyjadriť na budúci týždeň. (SME)
Vojaci sú pripravení na výkon základných funkcií. (SME)
Predstavitelia kresťanských cirkví a židovskej náboženskej obce sa pravidelne stretávajú, aby diskutovali na rozličné témy. (SME)
Tvrdí, že ak zo strany odíde, tak odíde z politiky celkom. (SME)
Slovensko patrí aj do Slavkovského formátu, kde komunikácia prebieha na expertnej úrovni. (SME)
Predseda Most-Híd Béla Bugár otázku líderstva považuje za ťažkú. (SME)
Hudobník Michael Kocáb pre SME hovorí, že nie je žiadny rusofób. Aj to mohlo podľa neho prispieť k bezproblémovému odsunu sovietskych vojsk z Československa. (SME)
Vlado Zboja je trénerom lyžovania a medzinárodný horský vodca. Zdolal napríklad aj Mount Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania. (SME)
Horskí záchranári v tomto roku zaznamenali viac ako 1400 úrazov na lyžiarskych svahoch. (SME)
Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly. (SME)
V posledných mesiacoch prichádza na Balkán menej utečencov, čo aktivista čiastočne pripisuje aj dohode medzi Úniou a Tureckom. (SME)
Nový systém má pomôcť pacientovi dostať liek do dvoch dní, dodávatelia liekov ho kritizujú. (SME)
E-maily zverejnili ukrajinskí hackeri. (SME)
Generálna prokuratúra reaguje na informáciu, že Kováčik za osem rokov svojho pôsobenia dozoroval 61 prípadov, no žalobu nepodal ani raz. (SME)
Slováci podľa organizácie nezaostávajú v nenávistnej rétorike za ostatnými národmi. (SME)
Lajčák považuje v súvislosti s brexitom za hlavné, aby Slováci v Británii neboli diskriminovaní. (SME)

Denník N

Jozef Mihál sa plánuje pridať k politickej sile, "ktorá by dokázala poraziť premiéra Fica". Vyhlásil to v diskusnej relácii TA3 V politike s tým, že nechce po odchode z SaS zakladať novú politickú stranu."Dostal som veľké množstvo podporných reakcií, od známych aj neznámych ľudí, nechcem ich sklamať, svoje znalosti a riešenia plánujem v politike ponúkať aj naďalej," uviedol. Nechce vycúvať z politického boja. Plánuje pomôcť […] (Denník N)
Dôchodcovia v Číne sa učia hrať Beethovenove skladby, vo Washingtone väzenkyne pečú koláče. Na Slovensku stredoškoláci zlepšujú svoje okolie a v Nitre vytvorili rebríček turistických atrakcií. (Denník N)
Aktualizované. Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa musí šetriť, lebo má vysokú stratu. Navrhuje opatrenia, ktoré môžu pocítiť aj pacienti. (Denník N)
Po násilnom rušení mužských kláštorov v rámci Akcie K v apríli v roku 1950 dozrieval v hlavách predstaviteľov komunistickej strany plán sústrediť aj rehoľné sestry. (Denník N)
Kováčika v piatok bránil policajný prezident aj premiér. Robert Fico povedal, že úrad podal od roku 2004 spolu 1100 obžalôb na súd. Kováčikovým nadriadeným je podľa neho Čižnár. (Denník N)
Radičová, Štrasser, Korda, Bezák a Molnár vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa. (Denník N)
Po Ficových výzvach prestali niektorí platiť aj vyúčtovacie faktúry. (Denník N)
Na Slovensku minulý rok požiadalo o azyl najmenej cudzincov od roku 1994. Počet žiadostí klesol štvrtý rok po sebe. V roku 2016 úrady zaznamenali 146 žiadostí o azyl, čo v porovnaní s rokom 2015 predstavuje pokles o viac než polovicu. Vyplýva to z údajov ministerstva vnútra. Azyl vlani dostalo 167 ľudí, v roku 2015 ich bolo len osem. Výrazný nárast súvisí s presídlením skupiny 149 […] (Denník N)
Štátna agentúra sa chváli dátami o farmárskych eurofondoch. Informácie nie sú na jednom mieste, musíte surfovať po webe, čo zaberie čas, hovorí analytik z Nadácie Zastavme korupciu. (Denník N)
SaS vyzvala šéfa špeciálnej prokuratúry Dušana Kováčika na odchod z funkcie. Reaguje tak na informácie, že za osem rokov nepodal ani jednu obžalobu a ani jeden zo 61 prípadov, ktoré dozoroval, sa tak nedostal pred súd. „Takýto človek je hanbou celého právneho systému našej krajiny a mal by okamžite odstúpiť,“ povedal Richard Sulík. „Nesmieme to tolerovať,“ vyhlásil Sulík. Podpredseda […] (Denník N)
Učebnice Krížom-krážom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.