Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca

Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 26.10.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2659USD   27.695CZK   0.78870GBP   308.65HUF   4.2235PLN   7.6730HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Pozrite sa na náš pravidelný výber najzaujímavejších agentúrnych fotografií týždňa. (TA3)
Objednáte si jedlo, ktoré je nekvalitné alebo vám čašník prinesie niečo, čo ste si neobjednali. S podobnou situáciu sa zrejme stretol už každý z nás. Po nesprávnom postupe sa ale ľahko môže stať, že vaša reklamácia nebude uznaná. (TA3)
Spravodlivosť na Slovensku urobila ďalší malý krok vpred – budeme mať register exekúcií. Ľudia si budú môcť overiť, či nemajú na krku exekútora a podnikatelia zase tých, s ktorými chystajú spoločný biznis. (TA3)
Na jeho byte totiž chýbajú okná, viackrát ich vytopil a dokonca zamoril bytovku plošticami. Susedia si nevedia dať rady a v takýchto prípadoch často dokáže pomôcť až súd. (TA3)
Len niekoľko metrov od železničnej stanice našli stavbári praveké sídlisko. Pamiatkári predpokladajú, že nepôjde o posledný archeologický objav pri tejto stavbe. (TA3)
81-ročný Štefan Vlček má ťažké srdce na podnikateľa z Nitry, ktorý mu už niekoľko rokov dlhuje viac ako 66 tisíc eur. Muž sa preto obrátil na súd. Peter Oremus, ale tvrdí, že peniaze vrátil Vlčekovmu synovi, svojmu bývalému spoločníkovi. (TA3)
Bezdomovci sa nachádzajú v začarovanom kruhu. Chceli by pracovať, no sú bez stálej strechy nad hlavou. Bývanie si zase nezoženú bez pravidelného príjmu. V niektorých krajinách sa však táto problematika rieši účinne - poskytnutím sociálnych bytov. (TA3)
Dnešnú noc si pospíme o hodinu dlhšie. Prechádzame totiž z letného na stredoeurópsky čas. Ručičky hodiniek sa o tretej hodine rannej posunú späť na druhú. K letnému času sa vrátime 29. marca 2015. (TA3)
Všetky ministerstvá na jednom mieste. Rezort vnútra chce na budúci rok rozbehnúť rokovania o tomto veľkom sťahovaní úradníkov. Vybudovanie vládneho mestečka by nemalo zaťažiť štátny rozpočet, peniaze na jeho výstavbu chce vláda získať z predaja starých ministerských budov. (TA3)
Po štvrtkových oslavách slovenského jazzu sa včera v Inchebe predstavili najmä svetové hviezdy tohto hudobného žánru. Na 40. ročník Bratislavských jazzových dní však zavítajú aj najžiadanejší interpreti, ktorí už na festivale vystúpili v minulosti. (TA3)
Slovenská informačná služba (SIS) odhalila pretrvávajúcu snahu cudzích spravodajských služieb na území Slovenska o infiltráciu do ústredných orgánov štátnej správy a bezpečnostných zložiek SR, ako aj snahu ovplyvňovať verejnú mienku. SIS o tom informuje vo svojej správe o činnosti za minulý rok. (TA3)
Prevažne veľká, postupne miestami zmenšená oblačnosť. Ojedinele mrholenie. Ráno a dopoludnia ojedinele hmla. Najvyššia denná teplota 8 až 13 st. (TA3)
Slovensko plánuje africkým krajinám postihnutým ebolou poskytnúť ďalšiu pomoc. Na vybudovanie poľných nemocníc chce Ministerstvo vnútra SR a Ministerstvo obrany SR prispieť materiálno-humanitárnou pomocou v hodnote asi 90.000 eur. (TA3)
Život 21-ročného muža vyhasol dnes v dôsledku pracovného úrazu v jednej z firiem na Hlavnej ulici v obci Vysoká pri Morave. Nákladné auto ho tam pritlačilo k stene. (TA3)
Záplavy sa v Kežmarku opakujú takmer každý rok. Najničivejšie boli v roku 2010 a 2014. Obyvatelia, ktorí majú svoje domy na brehu Ľubického potoka, už dávno žiadajú o riešenie problému. Nič sa však nedialo a ľudia začali mať pocit, že sú na okraji záujmu. (TA3)
Jedna námietková vojna sa ešte len nedávno skončila, a na ústavný súd prichádza z prezidentského paláca ďalšia námietka. A to v prípade sťažností odmietnutých kandidátov na ústavných sudcov. Osud kauzy Čentéš ale, zdá sa, zatiaľ nehrozí. Zaujímavé je, že prezident Kiska namieta ako zaujatú sudkyňu, ktorú sám vymenoval. (TA3)
Bezplatná preprava žiakov, študentov a dôchodcov vo vlakoch bude podľa Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo (IDH) omnoho drahšia ako tvrdí vláda. (TA3)
Falšovať alkohol a cigarety už nebude také jednoduché. V boji proti daňovým únikom a otrave metylom majú pomôcť nové kontrolné známky. Budú ich tlačiť len v kremnickej Mincovni a keďže budú obsahovať jedinečné ochranné prvky, falzifikáty rýchlo odhalia. (TA3)
Polícia ukončila vyšetrovanie tragédie, ktorá sa vlani v septembri stala vo Vojenskom výcvikovom priestore Lešť. Pri problémoch vrtuľníka počas zlaňovania museli prerezať lano so 40-ročným vojenským policajtom. (TA3)
Zločinecké skupiny na Slovensku využívajú na "prepranie" peňazí z trestnej činnosti najmä reštauračný a realitný biznis a podnikanie v rekreačných službách a stavebníctve. Tvrdí to Správa o činnosti Slovenskej informačnej služby v roku 2013, ktorú zverejnili na vlastnej webstránke. (TA3)

PRAVDA

Bezpečnosť na štadiónoch je povinný zabezpečiť organizátor, a až v prípade, keď zlyhajú všetky opatrenia, prichádza na rad štát, hovorí odborník na extrémizmus Martin Kubík. (PRAVDA)
Smer sa k medializovaným vyjadreniam europoslankyne Moniky Flašíkovej-Beňovej na adresu katolíckych biskupov odmieta vyjadriť. (PRAVDA)
V noci zo soboty na nedeľu si väčšina ľudí pospí o hodinu dlhšie. O tretej hodine ráno sa ručičky hodín posúvajú dozadu na druhú hodinu. (PRAVDA)
Duel medzi Slovanom Bratislava a Spartou Praha sa odohral v tieni násilia. Napriek prísnym podmienkam a policajným opatreniam odchádzali z Pasienkov stovky vystrašených divákov. (PRAVDA)
Zločinecké skupiny využívajú na "prepranie" peňazí najmä reštauračný a realitný biznis a podnikanie v rekreačných službách a stavebníctve, tvrdí správa SIS. (PRAVDA)
Polícia ukončila vyšetrovanie tragédie, ktorá sa ešte vlani v septembri stala vo Vojenskom výcvikovom priestore Lešť. (PRAVDA)
Úradov, kde sa dá pod jednou strechou vybaviť stavebné povolenie či živnostenský list, bude viac. Vo viacerých mestách však na ne chýbajú priestory. (PRAVDA)
Cena jedného biovaku vrátane ochrannej súpravy je takmer 4 000 eur. Rezort zdravotníctva rozhodol, že nimi vybaví všetky kraje. (PRAVDA)
Víťazný strom bude reprezentovať Slovensko v medzinárodnej súťaži Európsky strom roka. (PRAVDA)
Voľných miest na stredných školách je podstatne viac ako deviatakov, prijímačky sú často len formalitou. Pomôcť by mohla zmena financovania. (PRAVDA)
Konferencia biskupov Slovenska je sklamaná z vyjadrení europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej. Tá biskupom odkazuje, že ju môžu exkomunikovať. (PRAVDA)
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v piatok výstrahu prvého stupňa pred povodňami pre Bratislavu a okres Košice-okolie. (PRAVDA)
Peniaze z európskych grantov prispejú k záchrane ďalších pamiatok na Slovensku. Zmluvy na projekty podpíšu začiatkom novembra. (PRAVDA)
Šéfka Najvyššieho súdu Daniela Švecová prioritne rieši neobsadené miesta sudcov. Ako uviedla, chce, aby boli počty „čo najskôr doplnené a súd mohol naplno pracovať“. (PRAVDA)
Minister financií Peter Kažimír sa novelou zákona o dani z príjmov rozhodol zdaniť Ficovu bezplatnosť v zdravotníctve, tvrdí Viliam Novotný z SDKÚ. (PRAVDA)
Pozastaviť výstavbu novej nemocnice v Bratislave a otvoriť čo najširšiu diskusiu. S týmito požiadavkami sa občianski aktivisti obrátili na prezidenta. (PRAVDA)
Expolicajt Ján Antoška stojí pred súdom zatiaľ za štyri lúpeže, ktoré mal spáchať ešte v službe. Postrelenie policajta pri zatýkaní jeho trest môže riadne zvýšiť. (PRAVDA)
Jozef Mikloško z KDH žiada od generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára vyvodiť zodpovednosť za slová Moniky Flašíkovej-Beňovej na adresu katolíckej cirkvi. (PRAVDA)
Výčiny počasia budú pokračovať aj v najbližších hodinách. Meteorológovia vydali výstrahu 2. stupňa pred silným vetrom, v nárazoch má dosiahnuť až 100 km/h. (PRAVDA)
Informácii o tom, ako sú obyvatelia Slovenska chránení pred ebolou a aké opatrenia sa u nás proti šíreniu nákazy prijali, je podľa niektorých ľudí málo. (PRAVDA)

SME

Slovensko by mohlo mať ministerstvá v jednom komplexe. Staré budovy sú údajne nehospodárne. (SME)
Zamestnanci ministerstiev dostali školenie, ako si na bezpečnostné riziká dávať pozor. Špionáže je ale u nás viac. (SME)
Europoslankyňa zverejnila na sociálnej sieti hanlivý status. (SME)
Kiska by chcel so správou vystupovať aspoň raz za rok. Pred poslancami vystúpil v deň inaugurácie 15. júna, keď hodnotil aj stav spoločnosti. (SME)
Čas sa posúva z tretej hodiny rannej na druhú. Budeme spať dlhšie. (SME)
Slovensko prostredníctvom Svetovej zdravotníckej organizácie pošle peniaze na stany, postele či toalety. (SME)
Kandidáti Siete na primátorov mali ísť do volieb pôvodne väčšinou sami. (SME)
Bývalý prezident poslal na Ústavný súd v Košiciach podanie päť minút pred začiatkom pojednávania. (SME)
Televízie predali ministerstvu školstva formálne len čas, o relácie nemuseli súťažiť. (SME)
Našim archivárom chýba komora na ošetrovanie písomností prelezených mikororganizmami. (SME)
Jeden z najslávnejších slovenských cestovateľov bol ako prvý na všetkých kontinentoch. (SME)
Minister spravodlivosti čaká na požiadavky súdov. Postupne chce počet justičných čakateľov zvyšovať. (SME)
Ľubomír Tiefenbach podľa inšpekcie donútil ženu k sebaobrane a potom ju zatkol. Hrozí mu až osem rokov. (SME)
Konzumenti ľahkých drog majú byť podľa šéfa prokuratúry trestne stíhaní až pri recidíve. (SME)
Tajná služba zverejnila na webe správu o činnosti za minulý rok, páchali sa najmä ekonomické zločiny. (SME)
Pre Tatry meteorológovia vyhlásili výstrahu druhého stupňa. (SME)
Najstaršie prípady pátrania po odsúdených sú štyri ešte z roku 1996. (SME)
Primátorov a starostov často kryjú aj poslanci, upozorňuje Transparency International. (SME)
Marián a Danka uviazli v Himalájach s ďalšími turistami na štyri dni. Zachrániť ich priletel vrtuľník. (SME)
Polícia najprv začala stíhanie, prokurátor ho však zrušil pre chyby. Vyšetrovateľ ho už nejde obnoviť. (SME)

Webnoviny

Zmluvy s úspešnými žiadateľmi slávnostne podpíšu v novembri v Sobášnom paláci v Bytči. (Webnoviny)
Podľa prieskumu agentúry Polis Slovakia prestalo po zmene majiteľa čítať alebo kupovať týždenník Trend vyše tridsaťdva opýtaných respondentov. (Webnoviny)
Najstaršie prípady pátrania po odsúdených kriminálnikoch sú štyri ešte z roku 1996. (Webnoviny)
Výhodou, ktorú vláda zneužíva, podľa podpredsedu KDH je, že pokým cestovaniu zadarmo rozumie každý, tak daňovým zákonom nerozumie takmer nikto. (Webnoviny)
Europoslankyňa Monika Flašíková Beňová sa vyjadrila o katolíckych biskupoch veľmi nevhodne. Biskupi sú z jej výroku zhrození. (Webnoviny)
Podľa návrhu zmeny všeobecne záväzného nariadenia by mesto na rok odpustilo daň za psov občanom, ktorí si psa osvoja z útulku. (Webnoviny)
V minulom školskom roku sa obeťou šikanovania stalo viac ako 20 percent žiakov základných škôl a svedkom šikanovania sa stalo viac ako 42 percent žiakov, približne rovnako chlapcov a dievčat. (Webnoviny)
Voľný vstup na podujatie budú mať deti do 12 rokov, ktoré si prinesú vlastnú tekvicu. (Webnoviny)
Okrem ostrých bojových strelieb si slovenskí vojaci s kolegami z NATO precvičili napríklad aj oslobodzovanie zajatcov či boj v zastavanom priestore. (Webnoviny)
Správa o činnosti prokuratúry Slovenskej republiky za rok 2013 tvrdí, že kriminálne zločiny páchané na deťoch štatisticky narastajú. V roku 2013 ukončili trestné stíhanie voči 6 851 osobám, z toho 4 604 obvinili. (Webnoviny)
Počasie, ktoré vládlo koncu pracovného týždňa sa mierne zmení. Prevažne veľká oblačnosť sa zmenší, ojedinele sa môže vyskytnúť len mrholenie. (Webnoviny)
V noci zo soboty na nedeľu sa budú ručičky hodiniek presúvať o hodinu dozadu. (Webnoviny)
Podpredseda parlamentu Ján Figeľ sa chce obrátiť na ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí s tým, aby od svojho zámeru odstúpilo. (Webnoviny)
Organizované zločinecké skupiny sa na Slovensku podľa Správy o činnosti Slovenskej informačnej služby v roku 2013 naďalej venujú hlavne distribúcii omamných a psychotropných látok, nelegálnej migrácii, prostitúcii a úžerníctvu. (Webnoviny)
Účelom súťaže je oceniť základné a stredné školy, ktoré podporujú športové aktivity žiakov. (Webnoviny)
Udalosťou sa v súčasnosti zaoberá polícia v spolupráci s kompetentnými orgánmi. (Webnoviny)
Telo muža objavili v piatok v dopoludňajších hodinách vo vozidle VW Golf zaparkovanom na Exnárovej ulici v Bratislave. (Webnoviny)
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vydalo upozornenie pre slovenských občanov, v ktorom ich pred cestou do tejto krajiny varuje. Množia sa tam teroristické aktivity. (Webnoviny)
Najvyššia chorobnosť bola zistená u detí do päť rokov. Výchovno-vzdelávací proces dočasne prerušili v troch materských školách a na jednej základnej škole. (Webnoviny)
Policajt je obvinený z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa a obmedzovania osobnej slobody. Exminister obrany Ľubomír Galko očakáva od ministra vnútra Roberta Kaliňáka vysvetlenie, ale aj konkrétne opatrenia, aby sa podobný incident už viac nezopakoval. (Webnoviny)

26. októbra:
Demeter
25. októbra:
Aurel a náušnica
Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk