Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca

Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 23.8.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3267USD   27.838CZK   0.80030GBP   313.50HUF   4.1863PLN   7.6285HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Národná diaľničná spoločnosť pripravila ďalšie opatrenia na podporu plynulosti premávky na diaľnici D1. Motoristi budú mať na viacerých miestach k dispozícii tri jazdné pruhy. NDS-ka plánaje takisto vybudovať aj nové výjazdy. (TA3)
Požiar skladu v areáli bývalých Závodov ťažkého strojárstva v Dubnici nad Váhom patrí zatiaľ medzi najnáročnejšie tohtoročné zásahy hasičov v Trenčianskom kraji. Podarilo sa ho zlikvidovať po 38 hodinách a nasadených bolo 42 hasičov. Celková výška škôd, ktoré oheň napáchal, zatiaľ jasná nie je. (TA3)
Národná diaľničná spoločnosť chystá niekoľko zmien, ktoré majú pomôcť kolapsovým stavom na bratislavskom obchvate. Na viacerých miestach sa bude už o pár dní jazdiť až v troch pruhoch. Vybudovať plánujú takisto nové výjazdy. (TA3)
Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska prijal výzvu od tenistky Dominiky Cibulkovej a vylial na seba kýbeľ ľadovej vody na podporu pacientov s amyotrofickou laterálnou sklerózou. (TA3)
Propeler sa vracia na Dunaj. Už dnes o 16.00 h po prvýkrát prepraví v opätovnej prevádzke verejnosť medzi staromestským a petržalským brehom. Nový Propeler bude premávať počas víkendu v hodinových intervaloch, v piatok medzi 16.00 h a 19.00 h, počas soboty a nedele od 11.00 h do 19.00 h. (TA3)
Ide o najunikátnejší optický prístroj, aký sme na Slovensku kedy mali. Čakali na neho dlhých 6 rokov a stál viac ako milión eur. (TA3)
Hoci sa školákom blíži koniec prázdnin, niektorí učitelia si počas nich veľa voľných dní neužili. Viacerí sa totiž počas leta vzdelávajú. V letnej škole získavajú nové technické a odborné poznatky, ktoré využijú pri práci s novým elektronickým testovacím systémom. (TA3)
Kým doteraz bolo jedinou podmienkou zvládnutie prijímacích skúšok, po novom budú stredné školy pozerať aj na priemer známok. Ministerstvo školstva si od novinky sľubuje zvýšenie úrovne kvality na školách. Analytička to odmieta. (TA3)
Najvyšší súd dnes na neverejnom zasadnutí rozhodol o prepustení tehotnej podnikateľky z Česka. Tá bola obžalovaná z objednávky vraždy manžela. Súd zároveň zamietol sťažnosť prokurátora proti rozhodnutiu senátu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. (TA3)
Navrhuje preto vytvoriť register diskvalifikovaných osôb. Dostali by sa do neho len tí podnikatelia, ktorých by súd odsúdil za určitú trestnú činnosť. (TA3)
Obyvatelia mestských bytoviek vo Veľkom Šariši majú vážne obavy. V novostavbách, z ktorých najstaršia má iba sedem rokov, praskajú múry a tvoria sa veľké trhliny. Ľudia sa boja, že budovy sa postupne stanú neobývateľnými. Na problém dlhodobo upozorňujú mesto, no to problém stále neodstránilo. (TA3)
V ďalších dňoch sa na Slovensku výrazne neoteplí. "Naopak, cez víkend očakávame prechod ďalšieho studeného frontu, ktorý prinesie do našej oblasti studený vzduch," predpovedá Miroslav Šinger zo Slovenského meteorologického ústavu. (TA3)
Prevažne polojasno a ojedinele prehánky. Zrána a predpoludním v nižších polohách ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť.Najvyššia denná teplota 18 až 24 st. (TA3)
Plavebné komory na Vodnom diele Gabčíkovo (VDG) budú najneskôr od októbra tohto roku pod stálym dozorom plavebných inšpektorov z Dopravného úradu (DÚ), bývalej Štátnej plavebnej správy. (TA3)
Mnoho žijúcich pamätníkov má dodnes pred očami, ako ulicami Bratislavy, Prahy a ďalších miest prechádzali okupačné tanky. O tom, ako to v roku 1968 vyzeralo, sme sa rozprávali s vojenským historikom Slovenskej akadémie vied, Michalom Štefanským. (TA3)
Sudkyňu, ktorá mohla zabrániť tragédií v Liptovskej Lúžnej, pravdepodobne čakajú sankcie. Generálna prokuratúra trvá na tom, že na existenciu dôvodov väzby 42- ročného vraha bola opakovane upozorňovaná. (TA3)
Presne pred mesiacom sa prehnal Vrátnou dolinou ničivý živel. Akoby zázrakom si vyčíňanie počasia nevyžiadalo žiadne obete. Tony nánosov kamenia a bahna postupne miznú a ťažké mechanizmy neprestajne bojujú s následkami kalamity. (TA3)
Dvaja muži a jedna žena. Takto to zatiaľ vyzerá s kandidátmi na post šéfa najvyššieho súdu. Už zajtra sa zoznam adeptov definitívne uzatvorí. Ďalší hráč už zrejme do boja nevstúpi. (TA3)
Pas zadržaného cudzinca na Ukrajine, ktorý bojoval na strane separatistov, bol pravdepodobne vydaný na Slovensku. Informovalo o tom slovenské ministerstvo vnútra. (TA3)
Hlavným zmyslom obrodného procesu na jar v roku 1968 bola radikálna až revolučná zmena vtedajšieho politického systému. V rámci výskumu Sociologického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV) s názvom Demokratickosť a občania na Slovensku takto odpovedalo 41,3 percenta opýtaných Slovákov. (TA3)

PRAVDA

Vyššie platy a lepšie pracovné podmienky ťahajú slovenských lekárov a zdravotné sestry do Rakúska. (PRAVDA)
Po novom budú mať inšpektori právo napríklad zisťovať u lodných kapitánov prítomnosť alkoholu. Zavedú tiež "čiernu listinu kapitánov", ktorí mali nehody. (PRAVDA)
Pred sto rokmi v ňom slúžili omše, dnes je zrúcaninou. Husitský kostol nad obcou Lúčka, ktorý prežil niekoľko vojen, nevydržal udalosti minulého storočia. (PRAVDA)
Svoju účasť už potvrdili prezidenti Česka a Poľska Miloš Zeman a Bronislaw Komorowski, príde aj štátna tajomníčka ministerstva zahraničných vecí Bieloruska. (PRAVDA)
Skončí sa aj druhý pokus zvoliť nového šéfa justície fiaskom? Mená kandidátov naznačujú, že neúspech zo Sobraniec sa nemusí zopakovať. (PRAVDA)
Traja Nitrania sa dočkali mimoriadnej odmeny. Na gastronomickej súťaži Great Taste Awards 2014 získala ich čokoláda Mandala zlatú hviezdu Great Taste. (PRAVDA)
Štedrejšia ako predtým by mala byť potravinová pomoc, ktorú najchudobnejší dostanú do roku 2020. Okrem cestovín a múky im rozdelia paštéty, mydlo či šampón. (PRAVDA)
Novomestskému advokátovi Viliamovi Parákovi, ktorý obhajuje aj tehotnú podnikateľku Evu T.-Z, obvinenú z prípravy vraždy manžela, niekto úmyselne podpálil mercedes. (PRAVDA)
Návrh ráta s úpravou práv a povinností osôb pôsobiacich v audiovízii, evidencií slovenských AV diel, osôb a nezávislých producentov. Minister Maďarič s návrhom rozpočtu nesúhlasí, bude rokovať. (PRAVDA)
Podľa Miroslava Kadúca je maximálny vek stanovený v tretine členských štátov Európskej únie. (PRAVDA)
Prvý návrh štátneho rozpočtu ubral SAV vyše desať miliónov eur. Jej predseda Jaromír Pastorek upozorňuje, že okresanie balíka by znamenalo nielen hromadné prepúšťanie. (PRAVDA)
Sme najväčší zamestnávateľ v audiovizuálnom prostredí u nás, zároveň ponúkame unikátne programy, ktoré nevysiela nikto iný na Slovensku, upozornil Václav Mika. (PRAVDA)
Poprava dvoch nevinných žien z Liptovskej Lúžnej rozpútala boj medzi Generálnou prokuratúrou a Okresným súdom v Ružomberku. Ten si nechce pripustiť chybu, ktorú sudkyňa urobila. (PRAVDA)
Viacero účastníkov spomienkového podujatia okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy vidí súvislosť medzi rokom 1968 a dnešnou situáciou na Ukrajine. (PRAVDA)
Mení sa úrad banskobystrickej župy na centrálu strany Mariana Kotlebu? Na vedúcich postoch úradu pracujú už niektorí členovia vedenia strany aj z iných krajov Slovenska. (PRAVDA)
Štedrejšie vianočné príspevky či nová dávka pre ľudí, ktorí si po viac ako roku hľadania našli prácu. Vláda schválila sociálny balík na prvom zasadaní po prázdninách. (PRAVDA)
Vo vládnej strane Smer momentálne diskutujú o menách šiestich až siedmich štátnych tajomníkov, ktorých by mohol kabinet vymeniť. (PRAVDA)
Odborníci upozorňujú, že v platných právnych predpisoch je ochrana osôb ohrozených násilím zakotvená dobre, len zodpovedné orgány ju v praxi nevyužívajú. (PRAVDA)
Na oslavy 70. výročia SNP nepríde ruský prezident Vladimir Putin, ale minister obrany Sergej Šojgu, potvrdil Stanislav Mičev, riaditeľ Múzea SNP. (PRAVDA)
Ozbrojenec, ktorého zajali Ukrajinci, je s najväčšou pravdepodobnosťou Slovák. Podľa informácií Pravdy ide o 45-ročného Miroslava Roháča, na Ukrajinu vycestoval na vlastný pas. (PRAVDA)

SME

Jednému z priamych aktérov zavlečenia Ľubošovi Kosíkovi hrozí dlhoročné väzenie. (SME)
Andrej Kiska vraví, že amnestie Vladimíra Mečiara nevie zrušiť. Okrem únosu oslavuje výročie aj verdikt Ústavného súdu, ktorý dával nádej na stíhanie ... (SME)
Násilie v Sýrii a Iraku vnímajú s pohoršením. SIS však nevylúčila, že niektorí išli bojovať. Islamská nadácia na Slovensku konanie radikálov označila ... (SME)
Učenie môže byť poslanie a radosť, ak vás má kto živiť, hovorí pedagóg gymnázia. (SME)
Parašutista prežil dva pády. Priznáva, že oba si zavinil sám a skáče ďalej. (SME)
Pred sto rokmi si nechal Štefan Banič patentovať svoj vynález. S dnešnými padákmi nemal veľa spoločné (SME)
Na vodnom diele budú po novom neustále plavební inšpektori. Budú si viesť zoznam problémových spoločností. (SME)
Ivan Gašparovič pozval na oslavy ukrajinského aj ruského prezidenta, Rusko posiela ministra obrany. (SME)
Priaznivci Štefana Harabina, ktorí navrhujú Daniela Hudáka, majú v Súdnej rade menšinu. (SME)
Pavol Paška zrušil deň otvorených dverí v parlamente pre náklady. Pavol Zajac si nie je istý, aké myslí. (SME)
Envirorezort má dostať o tretinu menej peňazí, meteorológom by klesol rozpočet až o dve tretiny. (SME)
K dispozícii by mala mať 3,95 milióna eur, čo je o takmer 60-tisíc menej ako tento rok. (SME)
Viliam Parák pred časom dosiahol aj nízke tresty pre dvojicu, ktorá znásilnila štyri mladé dievčatá. (SME)
Okrem horských dolín sa môžu vyskytnúť prízemné mrazy aj v nížinách. Počas týždňa by sa malo otepliť. (SME)
Modré z neba bolo skôr priživovanie sa televízie než samotná pomoc, tvrdí Marek Pribula. (SME)
Nikto nevie, či sa so Sergejom Šojgu bude rokovať, ani to, či ho za činy Ruska pokarháme. (SME)
Symboly je dnes možné používať len so súhlasom obce, no sankcie za ich zneužitie neexistujú. (SME)
O tunelovaní za prvej Ficovej vlády podľa SaS písali dôstojníci, ktorých odvolali po páde Radičovej vlády. (SME)
V polícii momentálne pracuje sedemnásť percent žien, u hasičov iba osem. Riadiace funkcie patria mužom. (SME)
Brata si ako mínometčíka alebo snipera predstaviť nevedia. Bystričan tvrdí, že na Ukrajine je ďalší Slovák. (SME)

Webnoviny

Muž spadol približne v dvadsaťmetrovej hĺbke. Utrpel viaceré poranenia. (Webnoviny)
Polícia našla muža schovaného a podchladeného. (Webnoviny)
V lokalite umiestnili tabuľky s upozornením zákazu pohybu a za jeho porušenie hrozí pokuta až do výšky 1660 eur. (Webnoviny)
Trenčín si berie úver 681-tisíc eur, aby zaplatil spoločnosti Aupark Trenčín za pozemky, na ktorých malo stáť nákupné centrum. (Webnoviny)
Vodiči by mali napríklad na bratislavskom úseku D1 od križovatky Vajnory po Prístavný most v smere do Petržalky ušetriť okolo desať minút času. (Webnoviny)
Minister spravodlivosti Tomáš Borec pôvodne avizoval, že aj on plánuje navrhnúť kandidáta do novej voľby šéfa najvyššieho súdu. (Webnoviny)
Prezident Andrej Kiska prijal výzvu od Dominiky Cibulkovej, ktorá ľadový kúpeľ absolvovala vo štvrtok. (Webnoviny)
Cudzinec vyviazol z nehody s ľahkými poraneniami, privolaní policajti mu namerali cez jedno promile. (Webnoviny)
Okrem Miroslava je nezvestná aj Trnavčanka Karin Glasová, ktorá utiekla z Detského domova v Seredi. (Webnoviny)
Podnikateľka obžalovaná z objednávky vraždy manžela má už teraz zákaz priblížiť sa k mužovi na menej ako päť metrov, s výnimkou úradných miestností. (Webnoviny)
Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) je už dva roky bez riadne zvoleného nového predsedu. Opozícii sa nepodarilo na tento post presadiť svojho kandidáta. Teraz sa o to pokúša KDH. Podľa predsedu hnutia Jána Figeľa však čaká na vypísanie volieb. (Webnoviny)
Marek po rodinnej dráme vyskočil z okna z piateho poschodia. (Webnoviny)
Jedna z pracovníčok pri prepade utrpela poranenia, maskovaný lupič si okrem peňazí odniesol aj žreby. (Webnoviny)
Podľa smeráčky Renáty Zmajkovičovej by mal byť zdravý životný štýl detí cieľom celej spoločnosti. (Webnoviny)
Napriek rýchlemu zásahu hasičov sa škoda na podpálených autách vyšplhala na vyše 15-tisíc eur. (Webnoviny)
Hrôzostrašný útok pohárom sa odohral v rómskej osade. Žena tam surovo napadla skleneným pohárom o tri roky mladšieho muža. (Webnoviny)
ZSSK odporúča cestujúcim, aby si spojenia vzhľadom na viaceré stavebné úpravy na rakúskom území preverili vo vyhľadávači vlakových spojení. (Webnoviny)
Robert Fico podľa Freša robí všetko pre to, aby nekritizoval Ruskú federáciu, ale všetkých ostatných - od našich spojencov v EÚ a NATO až po Ukrajinu. (Webnoviny)
Vodička nielenže bola opitá, ale viezla zviera, ktoré nebolo v aute riadne zabezpečené a navyše nemala platnú emisnú a technickú kontrolu. (Webnoviny)
Kauzu podozrení o údajnom tunelovaní Vojenskej spravodajskej služby odštartovala tajná správa, v ktorej sa údajne hovorí, že dvaja šéfovia tajných vojenských služieb s majetkom tajných služieb narábali tak, aby z toho mali osobný prospech oni alebo tretie osoby. (Webnoviny)
Autogramiáda Ivana Baja - Smiech na lane

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk