Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 7.10.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1266USD   27.099CZK   0.73580GBP   312.17HUF   4.2300PLN   7.6095HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Inovatívne projekty talentovaných vedcov a výskumníkov už po tretí raz oceňovali v Bratislave. Porota posudzovala projekty, pričom hlavným kritériom bola ich originalita a využiteľnosť v praxi. (TA3)
Simuláciou dopravnej nehody a požiaru v tuneli Šibenik si všetky zložky integrovaného záchranného systému vyskúšali spoluprácu. Ešte pred otvorením tunela tak otestovali odvetrávanie a ďalšie protipožiarne technológie. (TA3)
Zlé postavenie učiteľa z pohľadu jeho práv či slabé platové ohodnotenie v porovnaní s okolitými krajinami. To je niekoľko pripomienok, ktoré predstavili zástupcovia Slovenskej komory učiteľov v súvislosti s tým, ako sa zmenilo postavenie a ohodnotenie učiteľov za posledné tri roky. (TA3)
Už o necelé 4 mesiace ožije historická budova Slovenského národného divadla hudbou, krásnymi róbami a predovšetkým dobrou náladou. Ples v opere je nielen najväčším spoločenským podujatím svojho druhu, ale aj jedinečnou príležitosťou ako upriamiť pozornosť na pomoc chorým deťom a ich rodinám. (TA3)
Na sanáciu skalného masívu pod hradom Strečno pôjde takmer milión eur. Túto čiastku schválila vláda. Reaguje tak na výsledky geologického prieskumu, podľa ktorého hrozia zosuvy. (TA3)
Minister vnútra Robert Kaliňák predpokladá, že na rokovaní Rady Európskej únie sa opäť otvorí aj téma povinných kvót na prerozdeľovanie migrantov. Zároveň si myslí, že krajiny Vyšehradskej štvorky nezostanú osamotené a proti zavedeniu stáleho mechanizmu rozmiestňovania utečencov sa postavia aj ďalšie štáty. (TA3)
Slovenská republika si v súčasnej migračnej kríze zle zapla prvý gombík a stala sa objektom uťahovania a zosmiešňovania zo strany európskych a svetových médií. Na pôde Národnej rady SR to vyhlásil prezident Andrej Kiska s domnienkou, akoby sa z pozície našej krajiny vytratil človek a hodnota ľudskej bytosti. (TA3)
Obyvatelia obce Čičava sú nespokojní s prácou svojej starostky. V dedine sa hovorí najmä o nehospodárnom vedení úradu. Napätá situácia sa však vyostrila po tom, ako tri zamestnankyne obce podali výpovede pre údajné šikanovanie na pracovisku. Pod petíciu za vyhlásenie referenda o odvolaní starostky sa podpísalo 300 ľudí. (TA3)
Schôdza národnej rady, ktorá sa začala v septembri, sa oficiálne končí, a to vystúpením prezidenta Andreja Kisku. Pozrite si, čo stihli poslanci prerokovať a schváliť. (TA3)
Základné potraviny budú od nového roka definitívne lacnejšie. K zníženiu cien sa dnes zaviazali obchodníci, ktorí s vládou podpísali memorandum. Nižšia DPH na vybrané potraviny sa tak premietne aj do cien. Obchodníci tvrdia, že slovo dodržia. V opačnom prípade by vraj išli sami proti sebe. (TA3)
Ľuboša Ferusa, považovaného za bossa nitrianskeho podsvetia a jedného z posledných žijúcich bossov starej gardy, prepustili z výkonu trestu odňatia slobody na slobodu. (TA3)
V Európskom parlamente zasadal výbor politickej skupiny socialistov a demokratov, ktorý spolu so šéfmi národných delegácií socialistov posudzoval pondelňajšie vystúpenie premiéra Roberta Fica zamerané na niektoré otázky spojené s migračnou krízou. (TA3)
Desiatky hasičov bojujú s požiarom hotela Junior v Jasnej už druhý deň. Zásah komplikujú rozsiahle priestory a hrozba, že sa môže budova zrútiť. V objekte vyhľadávajú skryté ohniská, ktoré následne likvidujú. (TA3)
Oblačno až zamračené, miestami hmlisto. Na severe a východe popoludní zmenšená oblačnosť. Ojedinele slabý dážď alebo mrholenie. Najvyššia denná teplota 16 až 21, na severovýchode a pri dlhšie trvajúcej hmle miestami okolo 14 st. (TA3)
Slovenské národné divadlo v Bratislave podporí prostredníctvom zbierky Kultúra na rázcestí umelecké telesá, ktorým predseda BBSK Marian Kotleba nepodpísal granty od ministerstiev. Získali ich na svoje projekty, no nepodpísaním dotačných zmlúv zo strany BBSK o ne prišli. (TA3)
Poisťovne musia začať plniť od januára nové podmienky fungovania. Tie od nich vyžaduje projekt Solventnosť 2, záväzný pre celú Európsku úniu. Niektoré poisťovne môžu mať ale s požiadavkami problém, keďže ide o obrovské množstvo regulácie. (TA3)
Odluka cirkví od štátu nie je témou dňa. V parlamente skončila len pri diskusii. Poslanci za ňu jednoducho nezahlasovali. Aj keď zaujímala len hŕstku, tá si nič nedarovala. (TA3)
Vodohospodári majú problém. Chýba im totiž pracovná sila. Mladí ľudia v tejto oblasti nechcú pracovať a to aj napriek tomu, že môžu dostať dobrý nástupný plat. Ministerstvo životného prostredia preto podpísalo s rezortom školstva a zástupcami niektorých vysokých škôl memorandum. (TA3)
Za stáčanie kilometrov môžu hroziť až päťdesiattisícové pokuty. Po niekoľkých neúspešných pokusoch opozície sa proti podvodníkom rozhodli zakročiť poslanci strany Smeru. Vynovený zákon má chrániť vodičov, ktorí o stočených kilometroch vo svojom aute často ani netušia. (TA3)
Prestížne ocenenie Krištáľové krídlo vstúpilo do svojho devätnásteho ročníka. Otvorili ho slávnostným stretnutím poroty, ktorá bude v najbližšom období vyberať osobnosti zo sveta športu, ale aj vedeckého či kultúrneho života. (TA3)

PRAVDA

Súdny znalec a viceprezident občianskeho združenia Dobrovoľnej požiarnej ochrany Michal Jurdík si myslí, že za vznikom požiaru v Demänovskej doline môže byť aj elektrický skrat. (PRAVDA)
Parlament posunul do druhého čítania novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch a stavovských organizáciách v zdravotníctve. (PRAVDA)
Prezident Andrej Kiska vystúpil v stredu v Národnej rade SR s prejavom zameraným na súčasnú utečeneckú krízu v Európe. Prinášame celý text jeho prejavu. (PRAVDA)
Premiéri krajín Visegrádskej štvorky (V4) rokujú o možnej spoločnej pomoci Maďarsku v súvislosti migračnou krízou. (PRAVDA)
Ministerstvo chce podľa vzoru Chorvátov a Španielov finančne motivovať ľudí v teréne, aby boli vo vyhľadávaní darcov aktívnejší. Pôjde o sumu 1 500 eur. (PRAVDA)
Za odoslanie platby z Metodicko-pedagogického centra na falošný účet bol zodpovedný pracovník centra. Na tlačovej besede to povedal minister školstva Draxler. (PRAVDA)
Ministrovi spravodlivosti sa nepodarilo zmeniť infozákon. Z návrhu novely, ktorú predkladal, povinnosť informovať o platoch štátnych manažérov nakoniec vypadla. (PRAVDA)
Slovensko prijme na základe dohody medzi vládou, Úradom vysokého komisára OSN pre utečencov a Medzinárodnou organizáciou pre migráciu 250 utečencov pod ochranou. (PRAVDA)
Návrh rozpočtu na budúci rok nepočíta s takým zvýšením platieb za poistencov štátu, aby to stačilo na sľubovanú úpravu platov zdravotníkov od 1. januára 2016. (PRAVDA)
Pozastavenie členstva Smeru v Strane európskych socialistov zatiaľ nehrozí. Eurosocialisti budú monitorovať Smer v postojoch a vyjadreniach k migračnej kríze. (PRAVDA)
Poslanci Smeru v stredu zablokovali konanie na parlamentnom výbore pre nezlučiteľnosť funkcií proti bývalému predsedovi predstavenstva VšZP Marcelovi Foraiovi. (PRAVDA)
Prezident Kiska v parlamente zdôraznil, že Slovensko môže pomôcť v utečeneckej kríze. Chýba však ochota ľuďom vysvetliť, že by to neznamenalo ohrozenie krajiny. (PRAVDA)
Zo Slovenska odchádzajú ľudia roky za prácou, koľko ich však v skutočnosti opustilo rodnú krajinu, nikto nevie presne povedať. (PRAVDA)
Generálny tajomník NATO v utorok vyjadril presvedčenie, že ministri obrany členských krajín dajú zelenú vybudovaniu nových veliteľstiev na Slovensku a v Maďarsku. (PRAVDA)
Dopravná situácia v Čadci, kadiaľ vedie medzinárodný koridor do Česka a Poľska, je kritická a môže sa ešte zhoršiť. (PRAVDA)
S čiernymi skládkami bojuje aj obec Šterusy v okrese Piešťany. Ľudia tam neváhajú vyviezť odpad priamo k vodárni, ktorá zásobuje miestnych pitnou vodou. (PRAVDA)
Veľké upratovanie Slovenska sa môže začať. Ministerstvo životného prostredia už rozhodlo, komu pôjdu dotácie na odstránenie čiernych skládok. (PRAVDA)
Vladimír Suchodolinský, ktorý zomrel v utorok ráno, poukázal na údajné tunelovanie Vojenskej spravodajskej služby v rokoch 2006 – 2010. (PRAVDA)
Sú mimoriadne vysoké platy a odmeny najvyšších manažérov Všeobecnej zdravotnej poisťovne v poriadku? Táto otázka vyvoláva búrlivé reakcie. (PRAVDA)
Nezamestnanosť, osobitne tá dlhodobá, netrápi len Slovensko. V Európskej únii aktuálne žije 12 miliónov ľudí, ktorí sú bez práce dlhšie ako rok. (PRAVDA)

SME

Ministerstvo obrany sa pomenovaniu základňa bráni, poukazuje na to, že v skutočnosti ide o tím 41 ľudí. (SME)
Ekonóm metodického centra, ktorý dostal výpoveď za prevod peňazí na podvodný účet, tvrdí, že nepochybil. Minister školstva Draxler však trvá na jeho zodpovednosti. (SME)
Prezident vládu nepriamo varoval pred poškodzovaním dobrého mena Slovenska v zahraničí. (SME)
Najvyšší kontrolný úrad vlani skonštatoval, že pre množstvo dodatkov sa v zmluvách poisťovne s lekármi inšpektori stratili. (SME)
V zdravotníctve podniká aj Zbyhněv Stebel, švagor nového šéfa Všeobecnej zdravotnej Miroslava Vaďuru. (SME)
Slovenská komora učiteľov predstavila 12 problémov, ktoré trápia slovenské školstvo. (SME)
Návrh novely má podľa predkladateľa, ministra zdravotníctva, zabezpečiť rovnaké odmeňovanie všetkých zdravotníckych pracovníkov. (SME)
Cieľom zmeny má byť, aby funkcia sudcu zanikla automaticky po dosiahnutí konkrétneho veku. (SME)
Skupina poslancov napadla ustanovenia, ktoré upravujú dodávky tepla z centrálneho zdroja vlastníkovi nehnuteľnosti a možnosť jeho odpojenia. (SME)
Poistovňa Dôvera v reakcii odmietla, že by dodatky k zmluvám obmedzovali zdravotnú starostlivosť, alebo poškodzovali práva pacientov. (SME)
Slovenská komora učiteľov kritizuje úroveň platov učiteľov, nedostatočnú ochranu pedagógov, nízku sumu peňazí smerujúcu do školstva aj nesplnené sľuby ... (SME)
Obžalovaný Ľuboš F. prišiel na pojednávanie po prvý raz ako slobodný, pretože ho prepustili z výkonu trestu odňatia slobody za kauzu "Cukrovar". (SME)
Expozícia celého Múzea holokaustu je výsledkom práce nedávno zosnulého výtvarníka Milana Veselého. (SME)
Andrej Kiska predniesol prejav v parlamente. (SME)
Kancelária bude mať podľa jej šéfky problém s činnosťou v jednotlivých regiónoch Slovenska. (SME)
Liberáli vyzvali ministra Draxlera, aby odstúpil, pretože v kauze podľa nich nekonal. (SME)
Mali by sa pridať ďalšie krajiny, pretože tento mechanizmus nedokáže zmierniť utečeneckú vlnu, tvrdí minister. (SME)
"Naša Európa - Európska únia - nie je bankomat," vyhlásil prezident pred poslancami. (SME)
Rezort spravodlivosti získal viac prostriedkov na nové bezpečnostné systémy pre väznice a aj kúpu budovy pre súd v Považskej Bystrici. (SME)
Tón verejnej debaty podľa Kisku povzbudzuje strach z utečencov. (SME)

Webnoviny

Obama vyjadril pracovníkom organizácie hlbokú sústrasť a Liuovú uistil, že nastane "transparentné, dôkladné a objektívne vyšetrenie faktov a okolností tohto incidentu". (Webnoviny)
Až na jednu výnimku zvíťazili vo všetkých stredajších zápasoch KHL domáce mužstvá. Nepodarilo sa to iba tímu zo Soči, ktorý doma podľahol moskovskému Spartaku. (Webnoviny)
Sýrske pozemné jednotky a ruské letectvo uskutočnili v stredu prvé koordinované útoky na pozície vzbúrencov v Sýrii. (Webnoviny)
Gauck povedal, že napriek určitým nedorozumeniam stoja Nemecko a USA blízko pri sebe. Vo vyhlásení poukázal aj na komplikovanú situáciu v Sýrii a veľký prílev utečencov. (Webnoviny)
Dokumenty, ktoré sú dostupné od roku 2013 ako súčasť Pamäti sveta - registra, ktorý zostavila Organizácia Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO), sú bezplatne prístupné na webovej adrese https://digitalcollections.its-arolsen.org. (Webnoviny)
Povstalci z PKK sa podľa oznámenia pokúsili preniknúť do vojenskej základne v provincii Hakkari. Pri následných bojoch prišlo o život desať príslušníkov PKK a 14 tureckých vojakov utrpelo zranenia. (Webnoviny)
Skupina aš-Šabáb zaútočila na Usmána, pretože bol "veľmi dôležitým predstaviteľom prezidentského paláca", uviedol hovorca vojenských operácií aš-Šabábu. Somálska vláda tento atentát zatiaľ nekomentovala. (Webnoviny)
Odchádzajúceho šéfa FIFA Seppa Blattera aj prezidenta UEFA Michela Platiniho vyšetrujú pre spor z roku 2011. Obom hrozí suspendácia. (Webnoviny)
Slovenský rapper bude ako prvý reprezentovať Slovensko v Amerike na festivale CMJ Music Marathon. Navštívi aj hokejistu Zdena Cháru. (Webnoviny)
Bavorský minister Helmut Brunner, ktorý počas horúceho a suchého leta často varoval pred nebezpečenstvom lesných požiarov, priznal, že v sobotu zavinil nechtiac požiar v Bavorskom lese, keď pálil záhradný odpad a potom vysypal popol do lesa neďaleko svojej farmy. (Webnoviny)
Návrh zmien má podľa šéfa rezortu zdravotníctva Viliama Čisláka zabezpečiť rovnaké odmeňovanie všetkých zdravotníckych pracovníkov. (Webnoviny)
Hlava štátu navrhuje, aby všetci sudcovia, ktorí dosiahli vek 67 rokov na všeobecnom súde (nižšie súdy) a 70 rokov na Najvyššom súde SR, automaticky skončili vo funkcii. (Webnoviny)
Hokejisti Slovana Bratislava prehrali na ľade Salavatu Julajev Ufa, keď po polovici prvej tretiny zaostávali už o tri góly. V ďalšom priebehu už nepriaznivý iba skorigovali. (Webnoviny)
Oficiálne odhady nemeckých úradov hovoria o tom, že by do konca roku mohlo prísť do krajiny až 800 000 migrantov. (Webnoviny)
Moderátor programu Rainald Becker riešil obavy ľudí z imigrantov. Pýtal sa, čo sa stane s nemeckými hodnotami, ako budú obyvatelia Nemecka reagovať, ak budú mať utečenci zásadné problémy s rovnosťou príležitostí, s právami žien alebo slobodou názoru či tlače. (Webnoviny)
Pred zasadaním Bank of Japan bol jen pod tlakom vzhľadom na dohady o tom, že banka menovú politiku uvoľní. Nestalo sa a japonská mena posilnila voči doláru aj euru. (Webnoviny)
Pokrstili knihu Nuclear Fuel Cycle a otvorili výstavu Jadrové palivo – umenie špičkových technológií. (Webnoviny)
Humanitárna organizácia Magna Deti v núdzi už mesiac poskytuje zdravotnú pomoc deťom a ich rodinám na úteku pre vojnou. (Webnoviny)
Prezident SR Andrej Kiska vystúpil v parlamente a vo svojom prejave zdôraznil, že vo svojej zložitosti a neistote je dnešný svet znepokojujúco nestabilnejší ako za posledné desaťročia. (Webnoviny)
V septembri na Slovensku registrovaných 1 188 nových automobilov značky ŠKODA v kategórii M1. (Webnoviny)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.