Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 22.1.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0632USD   27.021CZK   0.86595GBP   309.09HUF   4.3699PLN   7.5165HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

TA3

V obciach Kľak a Ostrý Grúň v okrese Žarnovica spomínali na obete krvavej nedele, počas ktorej tam pred 72 rokmi nacisti zavraždili 160 ľudí a obe obce vypálili. Okrem obyvateľov obcí z celej Kľakovskej doliny sa na pietnej spomienke zúčastnili aj predstavitelia spoločenského a politického života vrátane premiéra Roberta Fica. (TA3)
V prípade, že sa zistí pochybenie Regulačného úradu pri stanovení cien energií na strednom Slovensku, mal by jeho predseda Jozef Holjenčík zvážiť svoje ďalšie pôsobenie v úrade. V diskusnej relácii V politike to povedal podpredseda vlády Peter Pellegrini. Podľa časti opozície je výmena na poste predsedu regulácií potrebná už dlhší čas. (TA3)
Vo vnútri strany Smer-SD momentálne neprebiehajú diskusie o žiadnych personálnych zmenách. V diskusnej relácii TA3 V politike podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini. (TA3)
Nevidíme žiadny dôvod na obmedzovanie slobody ľudí, konkrétne tých, ktorí si chcú počas sviatku privyrobiť alebo tých, ktorí si chcú počas neho niečo kúpiť. V diskusnej relácii televízie TA3 V Politike to povedal predseda strany Sloboda a Solidarita a europoslanec Richard Sulík. (TA3)
Byť manažérom pošty alebo elektrotechnikom mladých veľmi neláka. A to aj napriek tomu, že trh práce si tieto profesie vyžaduje. Podľa zákona sú školy limitované minimálnym počtom žiakov, keď chcú daný odbor otvoriť. V budúcnosti by ale študenti príbuzných odvetví mohli sedieť v jednej triede. (TA3)
V plánovanej výstavbe rýchlostnej cesty R2 od Kriváňa do Mýtnej a ďalej na Lučenec údajne došlo k zásadnému zvratu. Kým ešte vlani nebolo jasné kedy sa práce začnú a koľko budú stáť, teraz padlo záverečné stanovisko. Tvrdí to starosta Mýtnej, podľa ktorého sa má začať stavať už o rok vo februári a cesta bude o 100 miliónov eur lacnejšia ako pôvodný plán. (TA3)
Chladno bude i nasledujúcu noc. Teplota môže miestami klesnúť až na mínus 16 stupňov Celzia. (TA3)
Niektoré oddelenia bojnickej nemocnice majú problém s nedostatkom lôžok. A to najmä tých, ktoré sú napojené na prístroje. Už vlani sa pritom mohli niektoré jej priestory zmodernizovať, pričom dobudovať sa mali aj operačné sály. (TA3)
Kormorány, ktoré sa usídlili v okolí Hornádu, spôsobujú rybárom obrovské škody. Bojujú s nimi každý rok, no túto zimu sa vtáky enormne premnožili. Jedinou možnosťou ako im zabrániť v love pstruhov je odstrel. Niektorých ľudí to však obťažuje. (TA3)
Slovákom hrozí, že im nebude mať kto ošetriť zuby. Takmer polovica zubných lekárov má totiž nad 50 rokov a približne 30 percent už dosahuje dôchodkový vek. (TA3)
Zamračené nízkou oblačnosťou. Na horách a v západnej polovici miestami aj v nižších polohách zmenšená oblačnosť. Denná teplota -4 až +2 st. Slabý, popoludní na juhozápade juhovýchodný vietor do 20 km/h. (TA3)
Kvalitnejšie a lacnejšie potraviny pre školy či nemocnice, ako aj podpora lokálnych výrobcov. Ministerstvo pôdohospodárstva spustilo prípravné práce na Národnom potravinovom katalógu. Slovenskí potravinári návrh podporujú a zároveň priniesli aj viacero podnetov. Národný potravinový katalóg bude ponúkať verejným obstarávateľom čerstvé, prevažne lokálne produkty v prísne kontrolovanej kvalite. (TA3)
Lodná doprava na Dunaji je až do odvolania zastavená. Problémy robia dlhotrvajúce silné mrazy. Najmä v gabčíkovských plavebných komorách ohrozovali posádky lodí padajúce kusy ľadu. Vodohospodári preto museli konať. Dokedy bude Dunaj uzavretý, je zatiaľ otázne. (TA3)
Zrušenie Mečiarových amnestií bude zrejme opäť neúspešné. Autor zmeny ústavy Ján Budaj ju bol obhajovať pred poslancami ústavnoprávneho výboru. A hoci naprieč politickým spektrom panuje zhoda, že amnestie boli amorálne, vo výbore ich zrušenie nenašlo dostatočnú podporu. Tento nesúhlas sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou prejaví aj v hlasovaní celého parlamentu. (TA3)
Na piatich stredných školách sa objavil nový predmet. Volá sa životológia a nejde o žiadnu komplikovanú vedu. Naopak, žiaci sa s externými mentormi jednoducho rozprávajú o živote. Vzťahy, kariéru aj zdravie preberajú z rôznych strán tak dlho, ako chcú. Mnohé témy si dokonca vyberajú samotní študenti. (TA3)
Už takmer rok je možné vykázať násilníka zo spoločnej domácnosti až na desať dní. Predĺženie tejto lehoty sa výrazne odrazilo na počte prípadov, keď polícia využila tento inštitút. Počet vykázaných stúpol takmer o 100 percent. V minulosti mohla polícia vykázať násilníka len na 48 hodín. (TA3)
Obyvatelia Sliača spustili petíciu za záchranu chátrajúcich kúpeľov. Tvrdia, že štát, ktorý je ich majoritným vlastníkom, nevenuje kúpeľom takmer žiadnu pozornosť. Niektoré objekty sa podľa nich už desiatky rokov nerekonštruovali a celý areál potrebuje modernizáciu. Varujú, že ak sa urýchlene nezačne konať, kúpeľom hrozí zánik. (TA3)
Námestovčania sa konečne dočkali dobudovania časti Oravskej polikliniky. Budova roky chátrala. Viac ako pól milióna eur napokon vo svojom rozpočte našla Žilinská župa, kotrá ich použije na dokončenie druhého poschodia.Obyvatelia rozľahlého regiónu tak budú mať pod jednou strechou viac ambulancií. (TA3)
Reformu ESO, čiže efektívnu, spoľahlivú a otvorenú verejnú správu spustil rezort vnútra už v roku 2012. V rámci nej sa integrovala miestna štátna správa. Úrady sa zrušili a agenda sa presunula do 72. okresných úradov po celom Slovensku. Najväčšie klientske centrum rezort otvoril vlani v Bratislave. Čakacie lehoty sa skrátili a štát ušetril milióny eur. (TA3)
Počas nasledujúcich nocí na Slovensku opäť prituhne. Na väčšine územia treba počítať so silnými mrazmi. Na cestách sa môže tvoriť poľadovica. Najmä na severe a východe Slovenska hrozia ľadové povodne. (TA3)

PRAVDA

Ak na začiatku tohto roka hodnotíme vývoj toho minulého, stále je v evidencii síce menej, ale relatívne dosť absolventov, ktorí nemajú prácu, povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter. (PRAVDA)
Poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík uviedol, že vyhlásenie Veľkej Británie o odchode zo spoločného trhu je dôsledná voľba. (PRAVDA)
Mladí Rómovia sa v rámci jedinečného projektu rozprávali s pamätníkmi druhej svetovej vojny a hovorili o živote v komunizme a o tom, čo priniesla demokracia. (PRAVDA)
Zima sa nás naďalej bude držať ako kliešť. Také sú predpovede meteorológov. (PRAVDA)
Počet nezamestnaných zapísaných na úradoch práce ďalej klesá. Miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla v decembri 2016 hodnotu 8,76 percenta. (PRAVDA)
Podnikateľ Ladislav Bašternák doručil na Okresnú prokuratúru Bratislava I vyjadrenie s prílohami, ktoré by malo vysvetľovať niektoré otázky súvisiace s jeho majetkom. (PRAVDA)
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) má podozrenie, že peniaze Európskej únie sa "tunelujú" cez poradenské služby pre jednotlivé ministerstvá. (PRAVDA)
Europoslanec Vladimír Maňka zo Smeru sa stal prvým Slovákom vo vedení Európskeho parlamentu. (PRAVDA)
Uchádzač o prácu učiteľa na základnej či strednej škole by po novom mal dokázať svoju bezúhonnosť v podobnom rozsahu ako policajt či sudca. (PRAVDA)
To, ako na internete poslanec Ľudovej strany Naše Slovensko Mizík komentoval niektoré tohtoročné osobnosti vyznamenané prezidentom Kiskom, prešetruje polícia. (PRAVDA)
Na ministerstve spravodlivosti zriadili znalecký odbor, ktorý sa bude špecializovať na extrémizmus. Znalci budú spolupracovať s políciou a so súdmi. (PRAVDA)
Sú hlasy, ktoré ich v dnešnom svete pokladajú za vedy 21. storočia. Humanitné a spoločenské vedy sú však na Slovensku v pozícii podceňovaného outsidera. (PRAVDA)
Pod šéfom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefom Holjenčíkom sa zatriasla stolička. (PRAVDA)
Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko je na svoju hodnosť kapitán, ktorú mu v septembri udelil minister obrany Peter Gajdoš, hrdý. (PRAVDA)
Nezmyselná smrť ornitológa Petra M. († 34) z Malaciek, ktorého našli v sobotu s početnými zraneniami na okraji Bratislavy, je stále nevyjasnená. (PRAVDA)
Predkladatelia návrhu novely zákona o pedagogických zamestnancoch zmierňujú podmienky tejto novely. (PRAVDA)
Zimné počasie pribrzdilo práce na sanácii hradného brala v Strečne. Úsek bude ešte aj tento víkend prejazdný. (PRAVDA)
Ústavný súd je v zajatí politického konfliktu už dva a pol roka. Prezident odmieta vymenovať nových sudcov z kandidátov, ktorých zvolil parlament. Národná rada zase nechce predložiť iných. (PRAVDA)
Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v prípade tzv. lampového atentátu na Štefana Harabina. (PRAVDA)
Hasiči počas týchto mrazivých pomáhajú zachraňovať labute, ktoré zamrzli na vodných plochách. V týchto chvíľach sú komárňanskí hasiči na štrkovisku Kava. (PRAVDA)

SME

Rezolúcie sú politickým signálom aj poverením ku konkrétnym krokom výkonnej moci. (SME)
Podnetom je tragický požiar v Handlovej, zo záverov vyšetrovania ktorého by sa mali zhotoviť predpisy, aby sa podobný prípad neopakoval. (SME)
Špecializovaný trestný súd ho neprávoplatne odsúdil v decembri 2015 na pätnásť rokov a prepadnutie majetku. (SME)
Experiment treba zastaviť, lebo Banskobystrickému samosprávnemu kraju nepriniesol nič, vyhlásil premiér. (SME)
Ide o experimentálne vyučovanie, pri ktorom sa hodnotí opodstatnenosť a následne sa ukáže, či sa oplatí rozšírenie na ďalšie školy. (SME)
Univerzity majú viac možností prehovoriť do smerovania vedy na Slovensku. (SME)
Parochňa je pre mnoho žien luxus, ktorý si pri rakovine nemôžu dovoliť. (SME)
Zákony majú veľký dopad najmä na cudzincov, etnické a náboženské skupiny. (SME)
Hrnko je predseda branno-bezpečnostného výboru a do jeho kompetencii spadá aj polícia. (SME)
Sulík uviedol, že ak nedôjde k dohode a na autá bude clo, zdražejú, menej ľudí ich bude kupovať a tak ich aj na Slovensku vyrobíme menej. (SME)
Novelu zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve predloží poslanec z hnutia OĽaNO Oto Žarnay. (SME)
Na sobotňajšom brífingu to uviedol minister dopravy Árpád Érsek. (SME)
Obvinený je z marenia výkonu väzby. (SME)
Hrnčiar by mal prísť o tri mesačné platy. (SME)
Teplota môže miestami klesnúť na mínus 15 až mínus 18 stupňov Celzia. (SME)
K chrípkovej epidémii dochádza zväčša na prelome januára a februára, teraz k nej došlo skôr. (SME)
Veľké spontánne lavíny v Stredisku prevencie nepredpokladajú. (SME)
Nákup bol podľa ministerstva vnútra nevyhnutný, keďže používaným vestám sa končila záruka. (SME)
V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov. (SME)
Čím viac Zuzana Aufrichtová upozorňovala na chyby v návrhu parkovacej politiky, tým viac problémov v práci mala. (SME)

Denník N

SNS je po Novom roku vidieť viac ako Smer. Danko ide po Ficových témach a ukazuje na neschopnosť Smeru viesť štát. (Denník N)
Polícia videla dopravný priestupok, podpredseda SNS a šéf parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko tvrdí, že ho nespravil. Odmietol preto zaplatiť pokutu a tak mu policajná hliadka zobrala vodičák. (Denník N)
Nechcem byť vnímaný ako človek, ktorý to vzdal dopredu, hovorí o svojej možnej opätovnej kandidatúre šéf RTVS. Tvrdí, že s ministrom kultúry Marekom Maďaričom o podpore nehovoril. (Denník N)
Minister obrany Gajdoš tvrdí, že Andreja Danka povýšil za jeho pomoc armáde, exminister Glváč zase rozdanie hodností politikom Smeru vysvetľuje ako štandardné povyšovanie vojakov v zálohe. (Denník N)
Predseda výboru pre obranu a bezpečnosť sa dopustil dopravného priestupku. Odňatie preukazu nechcel komentovať. (Denník N)
Tentoraz to bude hlavne o deťoch. O tých v Afrike, ktoré sa vedia brániť, o tých v Jeruzaleme, ktoré sa môžu učiť, a aj o tých v Banskej Bystrici, ktoré sa konečne lyžujú medzi bytovkami. (Denník N)
Z úst vám vychádzajú silácke reči o tom, ako ste dokázali svoju príslušnosť k vlasti, no skutočnosťou je, že práve týmto krokom ste sa z priameho boja odpratali do bezpečia, odkazuje Dankovi žena slovenského vojaka. (Denník N)
Andrej Kiska Trumpovi zagratuloval na Twitteri, ktorý často využíva aj nový americký prezident. Zároveň pripomenul, že treba poďakovať aj Barackovi Obamovi. (Denník N)
Chcem našej mládeži odkázať, že za našu slobodu sme draho zaplatili mnohými životmi, a aby nikdy viac nepoznali hrôzy vojny, povedal Jozef Čapčík. (Denník N)
Policajný prezident ani po dvoch dňoch neodpovedal na otázky, prečo sa podpísal pod čudné vyhlásenie o migrácii. (Denník N)
Učebnice Krížom-krážom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.