Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 31.8.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1268USD   27.048CZK   0.73210GBP   314.80HUF   4.2405PLN   7.5610HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Pomalé pripojenie internetu na školách by už malo byť minulosťou. Ministerstvo školstva plánuje na základné, stredné a materské školy zaviesť desaťkrát rýchlejší internet, ako majú teraz. (TA3)
Od utorka bude Štefan Harabin sedieť v inom senáte Najvyššieho súdu. Podľa nového rozvrhu práce bude pracovať s Jurajom Klimentom, Milanom Karabínom a Petrom Szabom (TA3)
Je to presne 20 rokov od vypuknutia jednej z najväčších káuz v histórii slovenskej politiky. Únos syna bývalého prezidenta Michala Kováča vrhá aj po toľkých rokoch zlé svetlo na našu justíciu. Prípad, za ktorým má stáť SIS, nie je dodnes vyšetrený pre kontroverzné Mečiarove amnestie. (TA3)
Martinský mestský poslanec, ktorý podľa polície šoféroval auto pod vplyvom alkoholu sa postavil pred sudcu. Martin Sukup prišiel o vodičský preukaz a hrozí mu, že stratí aj mandát. On má však na celý prípad iný pohľad a voči rozsudku sa chce brániť. (TA3)
Polícia odhalila ďalší nelegálny prevoz migrantov. Na hraničnom priechode Čunovo-Rajka zadržala podozrivé auto. Na mieste je aj náš kolega Tomáš Kostelník, s ktorým sme boli v telefonickom spojení. (TA3)
Na mimoriadnom rokovaní sa zišla bezpečnostná rada. V súvislosti s migrantskou krízou ju zvolal predseda vlády Robert Fico. Ako uviedol, témou utečencov sa budú zaoberať aj na samite V4. (TA3)
Dlhoročný diplomat Juraj Migaš zomrel cez víkend vo veku 58 rokov. Potvrdil to riaditeľ Tlačového odboru ministerstva zahraničných vecí Juraj Tomaga. K smrti Juraja Migaša sa ešte predtým vyjadril na sociálnej sieti minister Miroslav Lajčák. (TA3)
V krajine vrcholí posledná vlna horúčav, na celom území platia výstrahy. Maximálna teplota môže dosiahnuť až 35 stupňov. (TA3)
Jasno až polojasno. Veľmi teplo. (TA3)
Smartfóny ohrozuje nový vírus. Ak ich napadne, mobily začnú automaticky odosielať do zahraničia veľké množstvo SMS-správ. Majiteľov telefónov potom prekvapia vysoké účty od operátorov. (TA3)
Až osem rokov natvrdo. Takýto trest bude hroziť Slovákom, ktorí bojujú v ozbrojených jednotkách v zahraničí. Ministerstvo sa rozhodlo novelizovať trestný zákon, najmä po informáciách, že čoraz viac našich občanov sa zapája do bojov na Ukrajine. (TA3)
Niektoré obce a urbárske spoločenstvá začali chrániť svoje lesy s pomocou kamier. K takémuto riešeniu ich dohnalo opakujúce sa extrémne horúce a suché počasie. V Liptove toto riešenie už malo aj svoje opodstatnenie. (TA3)
Košickí mestskí policajti budú mať zrejme už čoskoro nové dopravné prostriedky. Okrem áut a bicyklov totiž skúšajú elektrické skútre a kolobežky. S tými by sa mali rýchlejšie dostať na miesta, kam sa nedá ísť autom, a peši to trvá dlho. (TA3)
Slovenská polícia počas víkendu zadržala niekoľkých prevádzačov, ktorí sa snažili do cudziny previesť desiatky migrantov prevažne zo Sýrie. (TA3)
Kým žiaci si vychutnávajú posledné dni prázdnin, na mnohých školách robotníci dokončujú opravné práce. Podobne je to aj v  Novákoch, ale namiesto profesionálom tam opravovali triedy učitelia a rodičia. (TA3)
Až 75 percent Slovákov nechodí na pravidelné preventívne prehliadky. Pritom sú bezplatné a môžu zachrániť život pri včasnom odhalení ochorenia. S podobným problémom bojovali aj naši západní susedia. Stavili preto na adresné pozývanie ľudí na prehliadky. (TA3)
Nad pochybnými firmami sa zmráka. Vláda konečne prešla od slov k činom a dala zelenú trestnej zodpovednosti firiem. Prešla iba v minimálnej verzii, ale mala by stačiť, aby sme sa vyhli ďalšej kritike OECD. (TA3)
Vlastniť lietadlo, alebo vrtuľník na diaľkové ovládanie, neznamená že ho môžete ľubovoľne používať. Ak má vaše zariadenie kameru, predtým než vzlietne ho musíte zaregistrovať, absolvovať sériu testov a mať súhlas ministerstva. (TA3)
Horúčava na Slovensku naďalej pokračuje. Slovenský hydrometeorologický ústav aktualizoval výstrahy pred vysokými teplotami. (TA3)
Základné školy čakajú od budúceho školského roka viaceré zmeny. Zriaďovateľ školy bude môcť v nasledujúcom školskom roku napríklad dvakrát po sebe odmietnuť kandidáta na riaditeľa školy, ktorého navrhla rada školy na základe výberového konania. (TA3)

PRAVDA

Dlhoročný diplomat Juraj Migaš zomrel cez víkend vo veku 58 rokov. (PRAVDA)
Po zasadnutí mimoriadnej Bezpečnostnej rady SR premiér Fico oznámil, že koncom týždňa bude v Prahe k téme utečencov mimoriadny summit krajín V4. (PRAVDA)
Slovenská polícia pri kontrole zastavila dve dodávky. V autách bolo najmenej 26 ľudí. (PRAVDA)
Zdravotníkom by sa mali meniť platy vo všetkých nemocniciach rovnako, bez ohľadu na to, či sú štátne, alebo súkromné. Sľúbil to premiér Robert Fico. (PRAVDA)
So svojím lídrom sa vyšvihla hore a začala s ním aj klesať. Šéf Siete Radoslav Procházka však v utorok na sneme strany záverečný účet podpisovať nebude. (PRAVDA)
Obludné rozmery začína nadobúdať problém migrantov, ktorí do Európy denne po tisícoch prúdia po Stredozemnom mori či takzvanou balkánskou cestou. (PRAVDA)
Utečeneckú krízu zneužíva kontroverzný šéf Banskobystrického kraja Marian Kotleba. (PRAVDA)
Najbližšie dni bude na Slovensku opäť horúco, Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého, ale aj druhého stupňa pred horúčavami. (PRAVDA)
Najväčší koaličný potenciál má strana Smer, ale aj KDH. O Smere si to myslí 35,9 percenta respondentov. (PRAVDA)
Kamióny v nedeľu ráno nebudú môcť jazdiť po diaľniciach a cestách prvej triedy. (PRAVDA)
Zhruba 2 500 ľudí sa v sobotu zúčastnilo v areáli Pamätníka Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici na slávnostnom zhromaždení. (PRAVDA)
Vyvesenie čiernych zástav na oficiálnej budove Banskobystrického samosprávneho kraja je podľa poslanca NR SR Ľudovíta Kaníka (SDKÚ) propagácia fašizmu. (PRAVDA)
Starosta obce Gabčíkovo vyzval občanov, aby sa v utorok 1. septembra, keď sa má v obci konať protestná jazda proti islamizácii Slovenska, vyhýbali stretnutiu. (PRAVDA)
Po znížení DPH na potraviny by Jednota dôchodcov chcela kontrolovať obchodníkov, či vybraté výrobky aj skutočne zlacneli. Jej predseda Ján Lipiansky to plánuje navrhnúť vláde. (PRAVDA)
Konanie maďarskej vlády, ktorá na hraniciach so Srbskom stavia plot proti utečencom sa pozdáva 63,5 percenta respondentov. (PRAVDA)
Slovenské národné povstanie (SNP) je podľa poslanca NR SR za Smer Ľuboša Blahu naším najdôležitejším národným sviatkom. (PRAVDA)
Skupina poslancov Národnej rady za Smer v piatok predložila návrh novely Občianskeho súdneho poriadku, zmenkového a šekového zákona a iných právnych predpisov. (PRAVDA)
Predseda parlamentu Peter Pellegrini v piatok prijal predsedu rumunskej poslaneckej snemovne Valeria Stefana Zgoneu. (PRAVDA)
Po vyznamenanie si Ivan Voda (96) z Modry prišiel o paličke. Výškou však medzi ďalšími ocenenými stále vynikal. Bolo ich dokopy 56. (PRAVDA)
Pred piatimi rokmi medzi sebou vyzbierali viac ako milión eur na pomoc ľuďom po zemetrasení na Haiti. Z tejto sumy sa 700-tisíc eur malo použiť na výstavbu kňažského seminára. (PRAVDA)

SME

V prípade nelegálneho obchodovania s falošnými liekmi ide podľa ministerstva o spoločensky vysoko nebezpečné konanie. (SME)
Diaľnica D2 je v smere do Bratislavy uzatvorená a v smere do Malaciek je prejazdná v jednom jazdnom pruhu. (SME)
Vodič z Prievidze prevážal v batožinovom priestore cigarety v papierových baleniach potiahnuté priesvitnou fóliou. (SME)
V priebehu uplynulého týždňa sa vyskytli aj tri prípady krádeží, taktiež aj množstvo prípadov vandalizmu. (SME)
Súčasné kompetencie parlamentného kontrolného výboru sú podľa neho obmedzené. (SME)
Premiér znova zopakoval, že vláda zásadne odmieta povinné kvóty prerozdeľovania migrantov. (SME)
Daniela Švecová je presvedčená, že schválené zmeny skvalitnia proces tvorby a implementácie právnych názorov jednotlivých sudcov. (SME)
Po novom budú musieť orgány verejnej moci aj povinne zverejňovať výsledky vybavenia petície na svojej webovej stránke. (SME)
Americký prezident v telegrame uviedol, že sa teší na ďalšie prehlbovanie spolupráce nielen so Slovenskom, ale aj celým regiónom. (SME)
Členovia nesúhlasili s krokmi, ktoré novovytvorená koalícia robila a s jej postupmi sa nestotožňovali. (SME)
Okrem Čunova polícia cez víkend viackrát zasahovala proti prevádzačom aj na ostatných miestach Slovenska. (SME)
Riaditeľ Migračného úradu Bernard Priecel dátum príchodu tiež nevedel konkretizovať. (SME)
Cvičenia s označením CMX sú cvičenia na najvyššej strategickej úrovni s využitím politicko-vojenských konzultácií. (SME)
Zmajkovičová si myslí, že nemôžeme dovoliť, aby nelegálnym pohybom utečencov na našom území bez lekárskych prehliadok bolo ohrozené zdravie našich občanov. (SME)
Juraj Migaš naposledy pôsobil ako veľvyslanec v Slovinsku. (SME)
V pondelok a v utorok bude horúco, ochladiť sa má vo štvrtok. (SME)
(SME)
Michala Kováča ml a Oskara Fegyveresa, bývalého príslušníka SIS spojila akcia, ktorá hanebne vstúpila do slovenských dejín ako únos prezidentovho syna. (SME)
Industriálnych komínov sú na Slovensku stovky, najvyšší meria 300 metrov. Tie staršie a nefunkčné ustupujú projektom, ktoré s ich zachovaním nepočítajú. (SME)
Na leteckej šou sa zúčastnilo štrnásť krajín Európy a sveta. (SME)

Webnoviny

Prijatie legislatívy o zvláštnom štatúte častí Doneckej a Luhanskej oblasti, uviaznutých v konflikte medzi ukrajinskou armádou a proruskými povstalcami, je hlavným prvkom mierovej dohody podpísanej vo februári v bieloruskom Minsku. (Webnoviny)
Nehoda sa stala pri zjazde na Bory Mall, na mieste zasahuje 16 požiarnikov s piatimi kusmi hasičskej techniky. (Webnoviny)
Úctyhodnú sériu španielskeho národného tímu sa v sobotu 5. septembra 2015 pokúsi prerušiť slovenský národný tím. (Webnoviny)
Trnavčania pripravili svojmu žilinskému súperovi prvú prehru v aktuálnom ročníku najvyššej slovenskej súťaže. (Webnoviny)
Pokles globálnych akciových trhov spôsobil oslabenie amerického dolára aj voči japonskému jenu. (Webnoviny)
Polícia osoby predviedla na oddelenie, kde zistila, že ide o dvoch Nigérijčanov, dvoch občanov Kamerunu a jedného občana Ghany. (Webnoviny)
Skupina ruských podnikov pod vedením Palivovej spoločnosti TVEL ukončila etapu kontrolných prác, ktoré predchádzajú zahájeniu priemyselnej výroby paliva MOX v Ruskej federácii. (Webnoviny)
Speváčka nahrala novinku Miley Cyrus And Her Dead Petz s rockovou kapelou The Flaming Lips. (Webnoviny)
Pozrite si dielo čínskeho umelca, ktoré vám vyrazí dych. (Webnoviny)
Slovák Adam Žampa je suverénnym lídrom seriálu o Austrálsko-novozélandský pohár pred svojím mladším bratom Andreasom. (Webnoviny)
Najlepší Slovák Martin Kližan zostal na 36. priečke a taktiež Slovenka Karolína Schmiedlová si udržala svoje maximum kariéry. (Webnoviny)
České dráhy v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko nasadzujú Pendolino na trať z Prahy do Košíc a späť po oprave poškodenej šiestej súpravy vlaku. (Webnoviny)
Istá dievčina zverejnila fotografiu s priateľkou so žiadosťou o pomoc. A pozrite si, ako to dopadlo! (Webnoviny)
Kevin Dahlgren je podozrivý z vraždy štyroch príbuzných, ktorá sa mala odohrať v rodinnom dome v Brne, kde Američan s rodinou žil niekoľko týždňov. (Webnoviny)
Čerstvá držiteľka najnovších MTV Video Music Awards Taylor Swift zverejnila najnovší klip k piesni Wildest Drems. (Webnoviny)
Usporiadateľmi medzinárodného vojenského cvičenia s názvom Morský vánok sú Spojené štáty a Ukrajina. (Webnoviny)
Ruský prezident Vladimir Putin vymenil oblek za tepláky a zapracoval na sebe. Podľa agentúry Reuters ide len o ťah na upútanie pozornosti verejnosti v čase, keď jeho popularita klesá. (Webnoviny)
Nový zákon o tajných službách bol vypracovaný do legislatívnej podoby a niekoľkokrát sa o ňom rokovalo na výbore pre kontrolu SIS. Smeru podľa predsedu výboru Pavla Abrhana kontrola prekáža. (Webnoviny)
Víťazstvo Slovana proti Metallurgu Novokuzneck sledovalo na tribúnach Slovnaft Areny iba 6875 priaznivcov. (Webnoviny)
Na natáčaní druhej série historického seriálu Marco Polo pracujú americkí filmári v Tatrách dvanásť hodín denne. (Webnoviny)
Učebnice Krížom-krážom

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.