Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 27.3.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0805USD   27.021CZK   0.86600GBP   309.81HUF   4.2695PLN   7.4198HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

Trnavskí hasiči už od popoludnia likvidujú požiar skládky komunálneho odpadu pri Trnave. Situáciu komplikuje silný vietor. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa. (TA3)
Vysoké Tatry boli dejiskom tragédie, ktorá si vyžiadala životy dvoch mladých mužov. Ako informovala Horská záchranná služba, v popoludňajších hodinách prijala tiesňové volanie od náhodných turistov vo Veľkej Studenej doline na turistickom chodníku smerujúcom k Zbojníckej chate. (TA3)
Stavebnícka produkcia v úvode roka klesla o takmer 20 percent. Dôvodom bola tuhá zima, aj nedostatok nových projektov. V nasledujúcich mesiacoch by sa ale naše stavebníctvo malo začať výraznejšie zotavovať. Firmy zároveň vyzývajú vládu, aby urýchlila prípravu nového stavebného zákona. (TA3)
Koľko učiteľov, toľko názorov na zmeny, ktoré odborníci zapracovali do školskej reformy. Budúcnosť školstva by mala priniesť viac voľnosti na vyučovaní. Pedagógovia s dlhoročnou praxou hovoria, že niektoré z návrhov sú v praxi už teraz. Podľa nich môže ale väčšia sloboda priniesť chaos. (TA3)
Na podanie daňového priznania za minulý rok zostáva už len niekoľko dní. Daňové úrady budú preto nasledujúci týždeň otvorené dlhšie. Daňovníci môžu podať priznania aj na obecných úradoch. (TA3)
S vrodenými chybami sa u nás narodí približne 500 detí ročne. Lekári bojujú o záchranu ich života a hneď po narodení preto musia urobiť náročné operácie. Aby to mali lekári aj pacienti v Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave jednoduchšie, majú nového pomocníka – výhrevné lôžko. (TA3)
V porovnaní so situáciou spred pár týždňov záujem o očkovanie detí proti osýpkam stúpol. Informáciu poskytol Úrad verejného zdravotníctva. Zrejme ide o reakciu na epidémiu v Rumunsku, ktorá čiastočne zasiahla aj Maďarsko. (TA3)
Autobusová doprava na Slovensku má veľký problém - nedostatok vodičov. Po Bratislave preto aj v Žiline spustil mestský podnik motivačný nábor. Nováčikom zaplatí vodičský preukaz a skúseným vodičom zase jednu výplatu navyše. (TA3)
V Brezne hrozilo, že pre havarijný stav budovy základnej školy na Mazorníkove budú musieť obmedziť vyučovanie. Staré drevené okná a dvere už boli natoľko zdeformované, že okrem únikov tepla ohrozovali aj bezpečnosť detí. Mesto preto požiadalo o pomoc rezort školstva. (TA3)
Súčasnú vládu najviac charakterizuje morálny úpadok. V dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike to povedal europoslanec a predseda SaS Richard Sulík. (TA3)
Systém spravodlivosti je možno pomalší, ale obvinenie Ladislava Bašternáka je najlepší dôkaz toho, že konanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka bolo čisté. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol predseda vlády a strany Smer-SD Robert Fico. (TA3)
Na Slovensku je už viac ako rok zakázaný predaj steroidov. Tento výnosný biznis ale naďalej pokračuje. A to aj napriek tomu, že za to hrozia tvrdé tresty. Zakázané látky totiž díleri ponúkajú cez e-shopy na internete. Náš zákon sa navyše nevzťahuje na samotnú držbu steroidov. (TA3)
Kauza Bašternák strane Smer-SD škodí, ale aj boj s korupciou má svoje pravidlá. V dnešnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to vyhlásil podpredseda poslaneckého klubu Smeru Miroslav Číž. (TA3)
Lídri parlamentných strán na čele s premiérom Robertom Ficom zhodnotili v diskusnej relácii V politike na TA3 aj rok vlády. Dotkli sa však aj témy Slovenska a jeho postavenia v Európe. (TA3)
Prevažne malá, na severe a východe premenlivá oblačnosť a tu spočiatku miestami, popoludní už len ojedinele snehové prehánky. Postupne v polohách do 600 m väčšinou zrážky dažďové. Najvyššia denná teplota 8 až 13, na severe a miestami aj na východe 3 až 8 st. (TA3)
Od začiatku hromadných deportácií zo Slovenska do koncentračných táborov uplynulo 75 rokov. Prvý vlak smrti vyrazil so stovkami žien z Popradu. Túto smutnú udalosť bude oddnes pripomínať aj tabuľa na miestnom gymnáziu, v ktorom boli tieto dievčatá zhromažďované pod zámienkou, že idú pracovať do okupovaného Poľska. (TA3)
Tretia vláda Roberta Fica má za sebou prvý rok. Prezident Andrej Kiska ju vymenoval len 18 dní po vlaňajších marcových voľbách. Pôvodná zostava sa síce zmenila, ale ani to jej nebránilo schváliť štátny rozpočet, protischránkový zákon, alebo novelu rokovacieho poriadku národnej rady. (TA3)
Teplotný komfort pred nákladmi na vykurovanie uprednostňujú šiesti z desiatich Slovákov. V používaní termostatov sme na tom ale lepšie ako napríklad Poliaci alebo Česi. Takéto zistenia vyplývajú z medzinárodného prieskumu o návykoch vykurovania v krajinách Vyšehradskej štvorky a v Rumunsku. (TA3)
Zmena času ovplyvní príchody niekoľkých nočných diaľkových vlakov do konečnej stanice. V noci zo soboty 25. marca na nedeľu 26. marca sa totiž mení stredoeurópsky čas na letný. Hodiny sa tak o 2.00 h ráno stredoeurópskeho času posunú na 3.00 h letného času. (TA3)
Policajti postrelili na Toplianskej ulici v Bratislave počas zákroku do nohy muža, ktorý sa im mal vyhrážať mačetou. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová. (TA3)

PRAVDA

Slovenský prezident Andrej Kiska dnes odcestoval na štátnu návštevu Izraela a pracovnú návštevu Palestíny, ktorá sa uskutoční v dňoch 27. až 30. marca. (PRAVDA)
Lídri strán vládnej koalície trvajú na tom, že súčasná vláda bola po minuloročných voľbách jedinou možnou alternatívou. (PRAVDA)
Maturita z materinského jazyka by pre gymnazistov nemusela byť povinná. (PRAVDA)
Účasť zástupcu strany Mariána Kotlebu na tejto politickej debate bola dôvodom, prečo sa vládne strany Most-Híd a SNS rozhodli neposlať na ňu svojho zástupcu. (PRAVDA)
Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií sa bude v utorok 28. marca opäť zaoberať lídrom hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igorom Matovičom. (PRAVDA)
Ministerstvo obrany pokračuje v príprave na prvé cvičenie aktívnych záloh, ktoré sa uskutoční od 15. do 26. mája tohto roku. (PRAVDA)
Kým na začiatku týždňa po spoločných rokovaniach koalície a opozície to vyzeralo viac-menej na dohodu, teraz sa rozpory javia ako neprekonateľné. (PRAVDA)
Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti. (PRAVDA)
Na spomienkové stretnutie prišla Edita Grosmanová z Izraela, sprievod jej robila vnučka. (PRAVDA)
Podpis Rímskych zmlúv bol začiatkom neuveriteľnej, nevídanej cesty spolupráce, ktorá spojila Západ a Východ v Európskej únii a zrušila hranice medzi európskymi krajinami. (PRAVDA)
Postoj predsedu vlády Roberta Fica sa k zrušeniu Mečiarových amnestií od roku 1998 nemenil. (PRAVDA)
Pre Slovensko neexistuje iný životný priestor, ako je Európska únia a klame každý, kto tvrdí, že SR by dokázalo prežiť ako nejaký neutrálny štát. (PRAVDA)
O osude slovenských Židov už bolo rozhodnuté, no rodinka Friedmannovcov z Humenného ešte netušila, aký tragický to bude mať dosah. (PRAVDA)
Františka Gauliedera zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak, udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom (okres Šaľa). Polícia pracuje aj s verziou samovraždy. (PRAVDA)
Tatranská samospráva a hasiči chcú návštevníkov Tatranského národného parku upozorňovať na nebezpečenstvo vzniku požiaru prostredníctvom plagátov. (PRAVDA)
Víkend zmien. Aj takto by sa dalo charakterizovať, čo sa nás čaká v sobotu a nedeľu. (PRAVDA)
Federálny súd vo Virgínii dnes potvrdil oprávnenosť kontroverzného imigračného dekrétu prezidenta Donalda Trumpa a odmietol výhrady, že nariadenie je diskriminačné. (PRAVDA)
Hoci pôvodne malo Grécko a Poľsko výhrady k Rímskej deklarácii, po diskusiách s nimi to vyzerá tak, že ich podpis pod vyhlásením nebude chýbať. (PRAVDA)
Od odchodu prvého židovského transportu zo Slovenska do nemeckého nacistického koncentračného tábora Auschwitz uplynie v sobotu 75 rokov. (PRAVDA)
Na Okresnom súde v Prešove sa začal proces s dnes už bývalou riaditeľkou ZŠ na Sibírskej ulici v Prešove Natáliou T., ktorú prokuratúra obžalovala z vydierania. (PRAVDA)

SME

Povolené je len pol promile. Za prvé dva mesiace roka nafúkalo viac ako jedno promile alkoholu takmer 500 cyklistov. (SME)
Výkonný riaditeľ štátneho žilinského letiska Miroslav Kunsch sa správa, ako keby mu patrilo. (SME)
Občianska konzervatívna strana je pripravená prispieť k tomu, aby tretia vláda Roberta Fica bola aj jeho poslednou. (SME)
Andrej Kiska navštívi viaceré významné miesta vrátane pamätníka obetí holokaustu Jad Vašem. (SME)
Fico zároveň odmietol, že v prípade Bašternáka ide o kauzu spojenú so stranou Smer. (SME)
Čo sa týka zrušenia Mečiarových amnestií, Miroslav Číž zopakoval, že ide o čiste právny problém. (SME)
Odborná porota ocenila jeho herecký koncert v monodráme Shylock Divadla Na Jezerce. (SME)
Bolo zodpovedné, aby sme postavili vládu, povedal Béla Bugár. (SME)
Za každý kalendárny rok zotrvania v aktívnej zálohe prináleží vojakovi motivačný príspevok 600 eur. (SME)
O tom, že Matovič porušil zákon rozhodol už ústavný súd. (SME)
Medzi ukrajinskými študentami prevláda záujem o štúdium slovenského jazyka. (SME)
Minulý rok uplynulo 20 rokov odvtedy, ako parlament protiprávne zbavil Františka Gauliedera mandátu. Exposlanec v sobotu nadránom zomrel. (SME)
Ožívajú opäť extrémisti, protižidovské, protirómske nálady, povedal prezident Kiska. (SME)
Premiér nepovedal, kedy sa vysťahuje z bytu Ladislava Baštrnáka. Vraj nemá čas celé dni sedieť pri počítači a hľadať bývanie po realitkách (SME)
Pokuta za odmietnutie očkovania je viac ako 300-eurová. (SME)
Pluk sa mal výrazne personálne posilniť v súvislosti s protiteroristickými opatreniami už vlani. (SME)
Pokles zaočkovanosti pod 95 percent nezaručuje podľa epidemiológov udržanie kolektívnej imunity. (SME)
Jedine Slovensku doteraz odmietli už dvoch kandidátov. (SME)
Napriek zlému počasiu a zastrašovaniu sa na akcii zúčastnili tisícky ľudí. Vtedajšia moc proti nim použila vodné delá, obušky a psy. (SME)
V sobotu 25. marca je 75. výročie prvého transportu Židov do koncentračného tábora v Osvienčime. (SME)

Denník N

Zomrel František Gaulieder. Ficove vety o Únii pripomínajú Kisku. Ftáčnik je favorit, lebo ho nikto oficiálne nepodporuje + všetko ostatné dôležité z víkendu. (Denník N)
Jedným z kolegov Františka Gauliedera v mestskom zastupiteľstve v Galante bol nezávislý poslanec Fridrich Psota. Aj on potvrdzuje, že Gaulieder bol aktívny a svojský človek, ktorý sa dostával do sporov s vedením mesta a mal množstvo práce. (Denník N)
V našej kultúre mu nechýba temperament, no v bežnom živote áno. Martin Urban sa venuje folklóru a vytvára choreografie ľudového tanca. To, že relácia Zem spieva vyvoláva záujem o folklór víta. (Denník N)
Po úspešnej zbierke na webe môžeme poslať príručku o dezinformáciách vyše 30-tisíc stredoškolákom. Školy sa ešte môžu hlásiť. (Denník N)
Fico kritizoval médiá za to, že dali priestor Kotlebovi. (Denník N)
Päť rokov stačí na to, aby človek ukázal, čo v ňom je. Preto sa Jana Dubovcová už neuchádzala o funkciu verejnej ochrankyne práv. Najviac ju mrzí, že na Slovensku stále diskriminujeme deti v prístupe ku vzdelaniu. (Denník N)
V dnešných televíznych reláciach sa objavia aj kotlebovci. V TA3 bude predseda ĽSNS Marian Kotleba, v RTVS podpredseda Milan Uhrík. Most-Híd na Facebooku uviedol, že sa kvôli tomu relácie verejnoprávnej televízie nezúčastní. "Dôvodom je účasť strany, ktorá popiera základné demokratické princípy," uviedla strana. V politike na TA3 so začiatkom o 11:00 budú debatovať predsedovia všetkých parlamentných strán, nie však spoločne. V jednom […] (Denník N)
Tancujúci policajt v Afrike rozveseľuje vodičov, učiteľka pomáha žiakom v Arktíde a v Afganistane otvorili prvé kino pre rodiny. Na Slovensku podnikateľka zamestnáva hendikepovaných a v Prievidzi zaviedli školské uniformy. (Denník N)
Bývalý primátor Bratislavy chce kandidovať na bratislavského župana ako nezávislý. Hovorí, že peniaze na kampaň od strán odmietne a zatiaľ ho žiadna strana nechce podporiť. Ako župan chce zredukovať osemročné gymnáziá, zlepšiť fungovanie integrovanej dopravy a opäť otvoriť otázky Hlavnej stanice a Filiálky, ktoré riešil ešte ako primátor. (Denník N)
Gaulieder odporoval Mečiarovi a HZDS ho za to protiprávne vylúčilo z parlamentu. Jeho prípad bol spolu s únosom a vraždou Remiáša najvážnejším porušovaním práva a demokracie za mečiarizmu. (Denník N)
Učebnice Krížom-krážom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.