Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 31.7.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0967USD   27.031CZK   0.70410GBP   308.30HUF   4.1435PLN   7.5920HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Areál legendárneho kúpaliska Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach po rekonštrukcii za desať miliónov eur privíta v 1. augusta prvých návštevníkov. Jedinečné kúpalisko, dielo českého architekta Bohuslava Fuchsa, chátralo od roku 2001, keď mu praskol bazén. (TA3)
Od televízie TA3 až do Tatier prejde so svojím bicyklom Peter Káčer, správca nadácie našej televízie. Cieľom jeho charitatívnej Tour je pomoc ľuďom, ktorí potrebujú finančne náročnú liečbu. Podporte ho aj vy zaslaním prázdnej sms ma číslo 832. (TA3)
Niektoré mestá a obce majú viac školákov ako miest v základných školách. Preto vo svojich rozpočtoch vyčlenili peniaze na rozšírenie ich kapacít. Robia prístavby a stavajú modulové školy. Keďže financií majú málo, vláda im na tento účel prispeje troma miliónmi eur. (TA3)
Na začiatku budúceho týždňa sa na Slovensko vráti horúce počasie. Meteorológ Slovenského hydrometeorologického ústavu Miroslav Šinger informoval, že vysoké teploty prinesie prúdenie tropického vzduchu z Afriky. (TA3)
V kauze tunela Branisko padol vo Švajčiarsku ďalší verdikt. Informuje o tom portál aktualne.sk. Jána Godáňa, konateľa firmy, ktorá dodávala technológiu do diaľničného tunela, oslobodili spod podplácania. (TA3)
Telo dievčatka bolo v zemi niekoľko mesiacov. Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin vraždy. (TA3)
Busta pápeža Pavla V. bola na Slovensku dražená ako dielo neznámeho sochára. Napokon ju Clément Guenebeaud kúpil a požiadal o jej trvalý vývoz do zahraničia. (TA3)
Platiť výživné dieťaťu, ktoré nie je vaše. V takej situácii sa môže ocitnúť čoraz viac mužov, ktorým boli partnerky neverné. Parlament už schválil zákon, ktorý slobodným mužom určuje lehotu dokedy najneskôr môžu otcovstvo zaprieť. Odborníci tvrdia, že zákon je diskriminačný. (TA3)
Ministerstvo vnútra uviedlo, že zariadenie v Gabčíkove je po technickej stránke už pripravené. Proti zriadeniu utečeneckého tábora bude v nedeľu 2. augusta v Gabčíkove miestne referendum. (TA3)
Živnostníci musia počkať. Oznámenia o výške nových platieb totiž Sociálna poisťovňa nestihla rozposlať. Termín mala do 20. júla. Tvrdí, že na vine je meškanie podkladov z Finančnej správy. Tá poslala potrebné údaje Sociálnej poisťovni len vo štvrtok popoludní. (TA3)
Oblačno až zamračené a ojedinele slabý dážď alebo prehánky. Postupne od západu zmenšovanie oblačnosti. (TA3)
Aktuálna zhoršená bezpečnostná situácia v oblasti severnej Afriky a Blízkeho východu spojená s migračnou vlnou do Európy si vyžiadala mimoriadne cvičenie ozbrojených síl. (TA3)
Všetci ôsmi pacienti, ktorých hospitalizovali v sobotu po zásahu bleskom, sú už doma a pokračujú v ambulantnej liečbe. Vedenie nemocnice informovalo, že do domácej starostlivosti prepustili aj posledných dvoch pacientov. (TA3)
Generálny prokurátor sa postavil Štefanovi Harabinovi. Dovolaním sa snaží zvrátiť verdikt jeho senátu, ktorý oslobodil dvojicu policajtov obvinených z korupcie. Toto rozhodnutie totiž spustilo kauzu okolo zákonnosti inšpekcie ministerstva vnútra. (TA3)
Vojaka z havarovaného vojenského vrtuľníka Tibora Šoltésa, ktorý je hospitalizovaný v nemocnici v Prešove, lekári preložili na chirurgické oddelenie. Jeho stav je stabilizovaný a komunikuje s okolím. Podrobnejšie informácie nemocnica na žiadosť rodiny médiám poskytovať nebude. (TA3)
Policajti odhalili ďalší prípad obchodovania s ľuďmi. Podvodníci unášali mladé Slovenky do zahraničia. Tam boli nútené k sobášu s mužmi z krajín mimo Európskej únie. Týmto spôsobom získavali ženísi povolenie k pobytu. (TA3)
Národná diaľničná spoločnosť chystá tender na úpravu križovatky za takmer 4 milióny eur. Aj keď sa z križovatky v Sielnici odbočuje na letisko Sliač a do kúpeľov, doteraz tam nie sú pripájacie pruhy. Havárie a kolízne situácie sú tak na dennom poriadku. (TA3)
Rodina z Veľkého Medera spáchala hromadnú samovraždu. Závery pitvy potvrdili, že smrť manželov a ich syna nespôsobila iná osoba. Mŕtvu rodinu objavili v byte pondelok večer. Príčinou šokujúceho prípadu sú zrejme finančné i zdravotné problémy rodiny. (TA3)
František Matík, odsúdený za krach Horizontu, spravodlivosti stále uniká. Presne pred polrokom minister vnútra oznámil, že ho zadržali v Srbsku. Slovensko požiadalo o jeho vydanie, zatiaľ sa tak nestalo. Do hry preto vstúpila aj naša diplomacia. (TA3)
Krajina, ktorá chce hovoriť o pravde a ktorá by chcela ovplyvňovať osudy iných krajín, sa bojí vyšetrovania a klame. Takto reagoval prezident Andrej Kiska na ruské vetovanie rezolúcie OSN o vytvorení medzinárodného tribunálu pre vyšetrovanie prípadu letu MH17, ktorý sa vlani zrútil na východe Ukrajiny. (TA3)

PRAVDA

Unikátny drevený krov chátrajúceho zámku v Hlohovci ešte nedávno vypĺňali tony holubieho trusu. Stále ho tam zostáva dosť. Vynášať tie hrubé nánosy nie je príjemná robota. (PRAVDA)
Zdravotné poisťovne by mali z odvodov, ktoré majú slúžiť hlavne na zdravotnú starostlivosť, prispievať na rozvoj športu. Taká je predstava ministerstva školstva. (PRAVDA)
Košických policajtov sledovala policajná inšpekcia, v autách si našli kamery a mikrofóny. Ministerstvo vnútra prípad zatiaľ bližšie nekomentovalo. (PRAVDA)
Neskúsenosť posádky mohla stáť za pádom vojenského vrtuľníka pri obci Gerlatov. Túto teóriu naznačujú bývalí vojaci, odôvodňujú ju nízkym počtom odlietaných hodín pilotov. (PRAVDA)
Pobúrenie, strach a protestná petičná akcia. Obyvatelia Ladiec v okrese Ilava tak reagovali na informáciu, že by tam mali ubytovať stovku utečencov, kresťanov zo Sýrie. (PRAVDA)
Občasník Bystrický kraj, ktorý vydáva banskobystrická župa pod vedením jej predsedu Mariana Kotlebu, balansuje na hrane zákona. (PRAVDA)
Na tému obnovy Obnova hradov v stredoeurópskom priestore upozornili architekti výstavou. Prístupná bude do 19. augusta Galérii Spolku architektov Slovenska v Bratislave. (PRAVDA)
Senát Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici vo štvrtok rozhodol o zastavení stíhania Mareka T., obžalovaného ako objednávateľa vraždy Romana Deáka. (PRAVDA)
Podzemné priestory na Laurinskej 2 v centre Bratislavy, slúžiace vyše 35 rokov literárnemu životu, sa údajne majú zmeniť na nočný striptízový podnik. (PRAVDA)
Riešenie situácie s utečencami zriadením utečeneckého tábora v Gabčíkove je podľa Oravca z Nadácie Milana Šimečku veľká fraška pred Európskou úniou a Bruselom. (PRAVDA)
Bezpečnostná situácia vo svete sa mení a problémy s migráciou sa týkajú aj Slovenskej republiky. (PRAVDA)
Správca konkurznej podstaty Karol Kovár v stredu predával majetok údajného bosa najsilnejšieho gangu v podsvetí Juraja Ondrejčáka, prezývaného Piťo. (PRAVDA)
Prezident Kiska si myslí, že Rusko sa vyhýba spravodlivosti. Reagoval na to, že Rusko vetovalo návrh o vytvorení trestného tribunálu pre vojnové zločiny. (PRAVDA)
Generálny prokurátor podal mimoriadny opravný prostriedok proti rozhodnutiu Harabinovho senátu, ktorý oslobodil dvoch policajtov odsúdených za korupciu. (PRAVDA)
Vdovy a vdovci budú môcť opäť požiadať o trvalý dôchodok. Nový návrh zákona to umožní tým, ktorí ovdoveli pred rokom 2004. (PRAVDA)
Učiteľ katolíckej strednej odbornej školy v Žiline mal na internete chváliť Hitlera, šíriť nenávisť voči Židom či homosexuálom, či odpor voči demokracii. (PRAVDA)
Žiadne keksíky, bagety, čipsy ani nanuky či malinovky. Z bufetov aj automatov by mali pravdepodobne zmiznúť všetky takzvané nezdravé sladké aj slané potraviny. (PRAVDA)
O tom, čo bolo príčinou leteckého nešťastia na východe Slovenska, šéf rezortu obrany Martin Glváč nechce špekulovať. (PRAVDA)
Mesto sa peňazí z hracích automatov rado vzdalo, uviedol v rozhovore Matěj Hollan. Štát sa začal správať uvedomelejšie a veľa obcí v Česku ruší formy hazardu. (PRAVDA)
Zdravotný stav dvoch zranených vojakov Petra Pavlinského a Tibora Šoltésa je povzbudzujúci. Potvrdil to v stredu na tlačovej besede premiér Robert Fico. (PRAVDA)

SME

Rýchliky, medzinárodné diaľkové vlaky, InterCity a väčšina regionálnych vlakov budú meškať do 25 minút. (SME)
Dokedy ďalšia vlna horúčav potrvá, podľa meteorológa nie je možné presne určiť. (SME)
Niektoré miesta pri výmene starých dopravných značiek za nové si budú vyžadovať úplné uzatvorenie premávky na desať až pätnásť minút. (SME)
Bustu talianskeho barokového sochára Berniniho mal na Slovensku desiatky rokov v súkromnej zbierke výtvarník Ernest Zmeták. (SME)
Podľa ministerstva vnútra je účelom projektu priniesť zásadné úspory času a nákladov občanovi aj verejnej správe. (SME)
Desať správ, ktoré tento týždeň oslovili medzinárodnú komunitu na najväčšom spravodajskom webe o Slovensku v angličtine. (SME)
Aj tieto novinky sa majú dostať do ústavného zákona o ochrane verejného záujmu, na ktorom by sa mala dohodnúť opozícia so Smerom. (SME)
Strana SKOK tvrdí, že je nehorázne, ak sa štát správa k deťom tak, že dovolí, aby trpeli a umierali. (SME)
Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán bude nezávislým orgánom. (SME)
Žiadatelia o azyl v Rakúsku budú mať v tábore vlastný režim, ktorý bude zabezpečovať rakúska strana. (SME)
Teplota má stúpať. V auguste nás čaká najvýraznejšia vlna horúčav tohto leta. (SME)
O víťazovi volieb pochybuje len málokto, prípadných koalícií sa už črtá viacero. (SME)
S víkendom sa vrátia teploty nad tridsať stupňov. August by mal byť nadpriemerne horúci. (SME)
Kým politici nedodajú nového generálneho prokurátora, funkcia by zostala starému, navrhuje Jaromír Čižnár. (SME)
Súd zastavil trestné stíhanie podnikateľa, skončilo sa dokazovanie v procese s časťou skupiny sýkorovcov okolo Róberta L. (SME)
V blízkej budúcnosti by malo vrtuľníky sovietskej výroby nahradiť deväť amerických viacúčelových vrtuľníkov Black Hawk UH-60M. (SME)
Výrobky obsahujú látku hydrochinón, ktorá nesmie byť súčasťou kozmetických výrobkov. Takáto kozmetika môže spôsobiť kožné alergie. (SME)
Združenie VIA IURIS má k návrhu nového zákona o prokurátoroch z dielne Generálnej prokuratúry SR niekoľko zásadných pripomienok. (SME)
Látka sa používa napríklad na úpravu okolia železničných tratí, ciest, športovísk s trávnatou plochou, obecných trávnatých plôch či polí. (SME)
Dvoch policajtov oslobodil v korupčnej kauze senát vedený Štefanom Harabinom. (SME)

Webnoviny

Čínska metropola bude prvým mestom v histórii, ktoré usporiada letnú i zimnú verziu hier. (Webnoviny)
Polícia pátra po páchateľoch dvoch lúpežných prepadnutí rodinných domov na Slovensku. Neznámi muži kradli na Jeséniovej ulici v Bratislave a v Novej Bani. (Webnoviny)
Na trase z Trenčína cez Púchov do Žiliny zasiahne výluka v sobotu 1. augusta osem osobných vlakov a ten istý počet aj v opačnom smere zo Žiliny cez Púchov do Trenčína. (Webnoviny)
Euro si oproti americkej mene pripísalo 0,3 percenta a stúplo na 1,0963 USD/EUR. (Webnoviny)
Súd podľa portálu aktuálne.sk uznal zástupcu švajčiarskej firmy Erga Suisse Jána G. vinným z nepoctivej správy majetku a daňového podvodu a odsúdil na desať mesiacov s podmienečným odkladom na dva roky. Vo zvyšnej časti obžaloby ho súd oslobodil a ďalšie stíhania zastavil. Do kauzy sú zapletení traj (Webnoviny)
Slovenský tenista zvíťazil nad domácim Thomasom Fabbianom. (Webnoviny)
Francúzska speváčka sa v hlavnom meste predstaví po druhý raz. Premiéru mala vlani. (Webnoviny)
Ak SZČO, ktorá dostala zásielku, už odvody za júl tohto roka zaplatila, mala by počkať na novú informáciu o odvodovej povinnosti a porovnať si ju so sumou, ktorú už zaplatila. (Webnoviny)
Na trh prichádza atraktívny multipack Sedem chutí piva s kolekciou siedmich rôznych druhov pív a s novou kuchárskou knihou Grilovanie a letné recepty k pivu. (Webnoviny)
Klub z Turca mal v medzisezónnom období finančné problémy. (Webnoviny)
Podľa ministra obrany Martina Stropnického tisícka nových vojakov znamená pre jeho ministerstvo náklady vo výške jednej miliardy korún. (Webnoviny)
Spoločnosť IBM oznámila kúpu firmy Compose so sídlom v Kalifornii, ktorá poskytuje cloudové databázové služby (DBaaS), zamerané na vývojárov webových a mobilných aplikácií. (Webnoviny)
Útočník Chicaga Blackhawks predstihol Tomáša Tatara z Detroitu a brankára New Yorku Islanders Jaroslava Haláka. (Webnoviny)
Fínsky minister obrany Jussi Niinistö svojimi výrokmi o možnej invázii ruských 'zelených mužíčkov' vyvolal v politických kruhoch vo Fínsku živú debatu. Za nezodpovedné slová ho kritizoval najmä jeho predchodca Carl Haglund. (Webnoviny)
Po celozávodnej dovolenke produkcia znova odštartuje 17. augusta tohto roka. (Webnoviny)
Nakrúcanie by sa malo začať na jeseň a televízia ho plánuje uviesť v predvianočnom vysielaní. (Webnoviny)
V záhrade rodinného domu v obci Soľ pri Vranove nad Topľou polícia objavila zakopané telíčko novorodenca. Mŕtve dievčatko tam ležalo niekoľko mesiacov. (Webnoviny)
Daniel Radcliffe stvárni hlavnú postavu v snímke Imperium režiséra Daniela Ragussisa. (Webnoviny)
Spoločnosť WikiLeaks už v minulosti publikovala podobné správy aj o špionážnej činnosti Spojených štátov voči Nemecku, Francúzsku a Brazílii. (Webnoviny)
Matej Jelič zaznamenal už siedmy zásah v tohtosezónnej eliminačnej fáze Európskej ligy. (Webnoviny)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.