Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 23.4.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0698USD   26.933CZK   0.83720GBP   314.18HUF   4.2727PLN   7.4575HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

Veľká rošáda v justícii sa blíži. Do súboja o kreslá v súdnej rade, ktorá je akousi justičnou vládou, ide 17 kandidátov. Sudcovia si z nich vyberú ôsmich, ktorí budú zastupovať ich záujmy. Štefan Harabin na zozname nie je. (TA3)
Slovensko čaká najväčšie podujatie v rámci slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. V súvislosti so summitom predsedov parlamentov členských štátov EÚ to na tlačovej konferencii v Bratislave povedal predseda Národnej rady SR Andrej Danko. (TA3)
K volebným schránkam prišli aj státisíce Francúzov žijúcich v zahraničí. Vo viacerých európskych mestách čakali na možnosť odovzdať svoj hlasovací lístok v dlhých radoch. Výnimkou nebola ani Bratislava. (TA3)
Vedci pomôžu vodohospodárom chrániť pitnú vodu a efektívne čistiť odpadovú. V záujme toho, aby zostali v Bratislave a jej okolí aj v budúcnosti jedny z najkvalitnejších vôd. Na dlhodobej spolupráci v oblasti výskumu a ochrany vôd sa dohodli zástupcovia Bratislavskej vodárenskej spoločnosti s Výskumným ústavom vodného hospodárstva. (TA3)
Počet včelárov v uplynulých rokoch výrazne klesol. Slovensko tak vo výrobe medu nie je sebestačné, aj keď máme na to vhodné prírodné podmienky. Ministerstvo pôdohospodárstva chce preto zvýšiť podporu domácich včelárov. Zmeniť sa majú aj podmienky pri produkcii a obchodovaní so včelími produktmi. (TA3)
V boji proti korupcii je dôležité to, aby mali kauzy garanciu nestranného vyšetrenia. Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini to povedal v reakcii na pochod mladých ľudí proti korupcii v Bratislave v diskusnej relácii TA3 V politike. (TA3)
Premenlivá veľká, prechodne miestami zmenšená oblačnosť. V noci miestami, cez deň na mnohých miestach dážď alebo prehánky, od cca 700 m, v noci aj nižšie, sneženie. Ojedinele búrky. Nočná teplota 1 až -4, na juhozápade okolo 3 st. Denná teplota 8 až 13, na severe 4 až 8 st. Slabý, na juhozápade a cez deň postupne na celom území prevažne severozápadný vietor do 30, v nárazoch miestami do 50 km/h. (TA3)
Z vodnej nádrže Bebrava pri Krupine vytiahli hasiči telo nezvestného 23-ročného Mareka Machoviča z Hontianskych Nemiec. (TA3)
Kauza vysokých cien energií zo začiatku tohto roka by sa nemala opakovať. Vláda sprísnila pravidlá pre zástupcov štátu vo všetkých podnikoch, kde má štát podiel. Chce od nich všetky dôležité informácie. Opozícia so sprísnením súhlasí. Druhým dychom však dodáva – vláda tým priznala, že jej nominanti v kauze energií zlyhali. (TA3)
Hromadnej nehode, aká sa napríklad stala na diaľnici D1 medzi Jánovcami a Popradom, sa dá podľa Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo pomerne jednoducho zabrániť. (TA3)
V Žiline sa železničiari rozhodli zakročiť voči bezdomovcom. Stanica bude preto v noci pre cestujúcich nedostupná. Situácia sa zhoršila potom, ako radnica zbúrala bytovku v neďalekej kolónii a časť obyvateľov sa presunula do vestibulu železničnej stanice. (TA3)
V Bratislave sa začne dvojdňové medzinárodné podujatie Konferencia predsedov parlamentov Európskej únie. Do hlavného mesta zavíta 300 delegátov zo všetkých členských krajín. Vodiči by sa mali okrem dopravných obmedzení pripraviť aj na výrazné zdržania. (TA3)
Väčšia dostupnosť liekov v lekárňach, zavedenie centrálneho verejného obstarávania na CT prístroje a lôžka, či postupné nasadzovanie eHealthu do ambulancií. Minister zdravotníctva rekapituloval ročnú prácu vo svojej funkcii. (TA3)
V poľskom meste Zakopané podpísali šéfovia slovenského aj poľského TANAP-u dohodu o spolupráci s riaditeľkou Skalnatých hôr. Ide v poradí už o tretiu päť rokov trvajúcu zmluvu, ktorá umožňuje národným parkom učiť sa od svojich partnerov. (TA3)
Na električkových priecestiach v bratislavskej Dúbravke sa v minulosti stalo viacero smrteľných nehôd. Posledná len začiatkom tohto roka. Prichádzajúca električka tam zachytila chodca. Obyvatelia mestskej časti tvrdia, že problémom sú chýbajúce semafory. Magistrát situáciu rieši, ale nechal osadiť len výstražnú signalizáciu. (TA3)
Prudké ochladenie v predchádzajúcich dňoch a nočné mrazy výrazne zasiahli pestovateľov ovocia. Zvlášť kritická bola noc zo štvrtka na piatok. V sadoch na celom Slovensku bolo asi tisíc ľudí, ktorí sa namiesto spánku snažili ochrániť budúcu úrodu. Nie každému sa to podarilo. (TA3)
Oblačno až zamračené, len prechodne aj zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach dážď alebo prehánky, od cca 1300 m, na severe večer od 800 m zrážky snehové. Denná teplota 10 až 15, na severe väčšinou 5 až 10 st.Slabý, od západu postupne severozápadný vietor do 30 km/h, v nárazoch miestami okolo 50 km/h. (TA3)
Snažili sa zbytočne. Reč je o dvoch kandidátoch na sudcov, ktorých prezident Kiska odmietol vymenovať. Na vine je naoko formalita – zlé zloženie výberovej komisie, ktorú si všimli až v prezidentskom paláci. Dvaja adepti na sudcovský talár si musia počkať, čo bude ďalej. (TA3)
Igor Matovič je klamár a do politiky prišiel, aby sa vyhol postihu za daňové podvody. Takto reagoval minister vnútra na štvrtkové vyhlásenia opozičného lídra. Matovič spochybnil vyšetrovateľa, ktorý riešil jeho účtovníctvo. Aj v tejto prestrelke prišlo opäť na trestné oznámenie. (TA3)
Počas budúceho víkendu bude od 12:00 h 29. apríla do 12:00 h 30. apríla úplne uzatvorená diaľnica D1 v úseku križovatky Blatné. (TA3)

PRAVDA

Ambulantní lekári sa už dozvedeli, aké pokuty ich čakajú, ak budú od pacienta pýtať nedovolené poplatky. (PRAVDA)
Mesto plné zahraničných delegácií, obmedzenia pre peších aj dopravu, v uliciach plno policajtov. Bratislava od nedele hostí šéfov parlamentov členských krajín Európskej únie. (PRAVDA)
Najvyšší súd SR má na stredu vytýčené ďalšie verejné zasadnutie, kde má rozhodnúť o odvolaní údajného šéfa zločineckej skupiny Ľuboša F. a bývalého policajta Milana K. (PRAVDA)
Smrteľný pracovný úraz civilného zamestnanca externej firmy sa stal v kasárňach v Martine. (PRAVDA)
Národná rada SR privíta 300 delegátov zo všetkých krajín Európskej únie. (PRAVDA)
Vedecké podujatie alebo nekritická pocta vojnovému zločincovi? V utorok vystúpi na seminári venovanom Tisovi aj 'kotlebovec'. (PRAVDA)
Ovocinári i vinohradníci zostávajú v strehu. Nočné mrazy sa ešte neskončili, no mali by byť miernejšie. (PRAVDA)
Na Slovensku sa stupňuje zápas o pôdu. Až 200-tisíc hektárov pôdy môžu mať pod kontrolou podniky so zahraničnou kapitálovou účasťou. (PRAVDA)
Pacienti musia na operácie čakať, nevedia sa dostať k špecialistom, zatiaľ čo zdravotné poisťovne si vyplácajú dividendy z ich odvodov. (PRAVDA)
Prestrelka v kauze strateného účtovníctva Igora Matoviča pokračuje a Matovičovi pritom praskajú nervy. (PRAVDA)
Sneženie spôsobilo vo štvrtok na diaľnici pod Tatrami drámu, ktorá má dozvuky. (PRAVDA)
Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič podáva trestné oznámenie na ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer) za jeho výroky o tom, že Matovič sa nebezpečne vyhrážal viacerým poslancom aj novinárom. (PRAVDA)
Krajinami strednej Európy prejde v júni a júli veľký konvoj americkej armády, ktorý z Nemecka zamieri cez Českú republiku a Slovensko na spoločné cvičenie spojencov do Maďarska, Rumunska a Bulharska. (PRAVDA)
Budúca bociania mama vytrvalo sedí na hniezde aj napriek tomu, že s ním lomcuje silný vietor alebo ho zasypáva sneh. Intenzívne zahrieva vajíčka. (PRAVDA)
Minister vnútra Robert Kaliňák reagoval na výroky poslanca Igora Matoviča na adresu vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry. (PRAVDA)
Počet chorých na akútne respiračné ochorenia (ARO) v 16. týždni v porovnaní s tým predchádzajúcim stúpol. (PRAVDA)
Na medzinárodnom poli mieni ministerstvo práce bojovať proti nelegálnemu dovozu zahraničných zamestnancov na Slovensko. (PRAVDA)
Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR predloží do medzirezortného pripomienkového konania nový koncept pohotovostí na budúci týždeň. (PRAVDA)
Z meteorologických staníc, ktorých nadmorská výška nepresahuje 1 000 metrov, bolo v noci zo štvrtka na piatok najchladnejšie v Liptovskej Tepličke v okrese Poprad. (PRAVDA)
Ministerstvo kultúry sa odvolalo voči minuloročnému novembrovému rozhodnutiu bratislavského krajského súdu, podľa ktorého bol vývoz busty legálny. (PRAVDA)

SME

Išlo predovšetkým o výsledky hospodárenia. (SME)
Návrh by chcelo ministerstvo predstaviť v tomto roku. (SME)
Mladí poslanci Smeru rozdávali lístočky pred tajnou voľbou či potápali kolegov. Viacerí v parlamente už skončili, no zaistili si dobré miesta. (SME)
Na Slovensku sú stále tisíce mladých ľudí, ktorí vidia zmysel v tom, verejne upozorňovať na prešľapy politikov, korupciu či kauzy. (SME)
Tváre študentských protestov zo začiatku revolúcie v novembri 1989 hovoria, že vtedajšie a dnešné okolnosti sa v mnohom podobajú. (SME)
Podpredseda vlády reagoval na Protikorupčný pochod. (SME)
Dekanka, Dana Petranová, sa voči kritikom ohradila. (SME)
Centrum bude poskytovať informácie o stave súdneho konania vedeného na Najvyššom súde SR jeho účastníkom. (SME)
Bývalý funkcionár futbalového klubu SFM Senec Miroslav Moravský na podvody najskôr upozorňoval. Napokon ho obvinili a mal ísť pred súd. (SME)
Minister svoj rok v zdravotníctve hodnotí pozitívne. (SME)
Renomovaných historikov, ktorí o Tisovi publikovali štúdie, na seminár nepozvali. (SME)
Najúspešnejšími uchádzačmi o slovenské občianstvo boli občania Ukrajiny. (SME)
Smrteľné zranenie utrpel civilný zamestnanec externej firmy. (SME)
Účasť na podujatí aktuálne potvrdilo 45 zahraničných delegácií. (SME)
Pre chrípku nemuseli tento týždeň prerušiť školskú dochádzku v žiadnej škole a školskom zariadení. (SME)
Kontrolu minister nariadil po tom, čo z Trenčína zmizla munícia. (SME)
Na SMS upozornil Kočner, známy z mafiánskych zoznamov. (SME)
Minister zdravotníctva nepovažuje za prioritu riešiť odškodnenie za nežiadúce účinky očkovania, hlavný hygienik sa tomu nebráni (SME)
Riziko akútneho zápalu mozgu je u nezaočkovaných detí proti osýpkam jedna k tisícu, kým u zaočkovaných jedna k miliónu, tvrdí štúdia. (SME)
O pozadí mafie sa za mrežami okrem Mikuláša Černáka zrejme rozhovoril aj Juraj „Piťo“ Ondrejčák. (SME)

Denník N

1. Beblavý a Mihál tlačia cez Smer návrh Pracujúcej chudoby 2. Drucker už nerozpráva, že sa na to môže vykašľať 3. V polícii sa začína pranie špinavého prádla + 7 udalostí jednou vetou, zaujímavé texty, FB status a citát víkendu. (Denník N)
Skupinku študentiek mrzelo, že na Slovensku sa nedeje nič viditeľné na podporu jednej z najlepších univerzít v okolí, ktorej Orbánova vláda hrozí zatvorením. (Denník N)
Výsledky analýz voličov Mariana Kotlebu ukazujú, že sa voliči slovenských neofašistov väčšinou nie sú chudobní nezamestnaní, a vo zvýšenej miere medzi nimi nie sú ani ľudia, ktorí žijú v blízkosti Rómov (Denník N)
Viac ako polovica z takmer 4000 stredoškolákov súhlasí s tvrdením, že je jedno, akú má krajina vládu, tento svet aj tak ovládajú zákulisné záujmové skupiny. (+podrobné výsledky testov) (Denník N)
Opoziční poslanci hľadajú podporu u ministra práce Richtera. Ten povedal, že návrh mu je celkom sympatický. (Denník N)
Zamrzelo ma, že nám Miro Beblavý oznámil zámer založiť stranu hromadnou správou na Facebooku o desiatej večer, hovorí zakladateľ Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko (+reakcie Michala Trubana, Zory Jaurovej a Martina Dubéciho). (Denník N)
Minister vnútra Robert Kaliňák sa na piatkovej tlačovej konferencii dvakrát nečakane odvolal na bývalého politika Františka Mikloška. "Ak mi bude František Mikloško dohovárať, rád si od neho nechám poradiť, pretože ho ako autoritu uznávam," povedal minister. Mikloško sa k tomu, či má Kaliňák odstúpiť z funkcie, nechce vyjadrovať. "Necítim sa byť kompetentný, sledujem to len cez nadpisy," […] (Denník N)
Univerzita, ktorá vychováva budúcich novinárov, vysveľuje, ako je to s účasťou Tibora Rostása na jej konferencii. Píše, že nikoho nenálepkuje ako "Lipšicovu stajňu", "Putinových agentov", "Penťácke prestitútky", či "Svedkov Sörösových". (Denník N)
Vysokoškolák Tomáš Popovič (22) v utorok vystúpil na Veľkom protikorupčnom pochode. Povedal, že práve absolventi právnickej fakulty sú symbolom korupcie, proti ktorej sa v utorok protestovalo. Je tretiak a praxuje v advokátskej kancelárii, kde sú aj Peter Kubina a Daniel Lipšic. (Denník N)
V irackom Mosule opäť zaznela hudba, v egyptskom Luxore odhalili sochu najznámejšieho faraóna. Na Slovensku pomáhajú vyliečení gambleri novým pacientom a v Prešove vybudujú cyklochodník na trase pionierskej železničky. (Denník N)

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.