Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 29.6.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1278USD   26.270CZK   0.88370GBP   309.40HUF   4.2151PLN   7.4070HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

Na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici sa malo začať hlavné pojednávanie s expolitikom Jánom Slotom, ktorý však pre zdravotné problémy na súd neprišiel. Pretože chýbal aj jeden svedok, sudca odročil pojednávanie na koniec júla. (TA3)
Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred búrkami, ktoré sa môžu vyskytnúť na celom Slovensku. Na horách môže taktiež fúkať silný vietor. (TA3)
Požiar lesa medzi obcami Jakubov a Láb na Záhorí sa podarilo lokalizovať dnes pred siedmou hodinou ráno. Pre TASR to uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave. (TA3)
Až 32 zásahov v priebehu uplynulých hodín mali v súvislosti s počasím príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji. Najhoršia situácia bola v okresoch Zvolen a Krupina, kde hasiči vyrážali k spadnutým stromom a odčerpávali vodu z objektov celkom 14-krát. (TA3)
Prevažne oblačno, ojedinele aj zmenšená oblačnosť a postupne na mnohých miestach prehánky alebo búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne alebo s krúpami. Najvyššia denná teplota 26 až 31, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši okolo 24 st. (TA3)
Zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu obvinil policajný vyšetrovateľ 41-ročnú Michalovčanku. Obvinená podľa polície po požití alkoholických nápojov a vzájomnej roztržke fyzicky napadla svojho 48-ročného druha. (TA3)
Stanovisko samospráv k septembrovému zvyšovaniu platov učiteľov zostáva nezmenené. Rada Združenia miest a obcí zopakovala, že na to nemajú peniaze. S rastom platov síce súhlasia, ale len v rozsahu programového vyhlásenia vlády. Minister školstva im to chce ale prikázať nariadením vlády. (TA3)
Ak sa nám nepodarí vyriešiť rómsky problém, budeme mať problém všetci. Povedal to prezident Andrej Kiska po stretnutí so zástupcami mimovládnych organizácií a vysokých škôl, ktorí sa venujú tejto problematike. Zhodli sa na tom, že cestou k úspešnej integrácii sú tri oblasti, ktoré musia byť prioritou - práca, vzdelanie a bývanie. (TA3)
Zástupcovia pravicových strán SaS, OĽaNO-NOVA, KDH a OKS oznámili, že dali dokopy koalíciu a predstavili spoločného kandidáta na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. (TA3)
Pre celé územie SR platí od 16.00 h výstraha Slovenského hydrometeorologického ústavu pred búrkami. Pre okresy Banskobystrického kraja platí do 18.10 h zvýšená výstraha 2. stupňa. (TA3)
Vodiči, ktorí plánovali prechádzať cez diaľnicu D3, by mali zbystriť pozornosť. Národná diaľničná spoločnosť uzavrie z dôvodu plánovaných úprav úsek D3 Svrčinovec – Skalité. (TA3)
Na moste nad vodnou priehradou Ružín, ktorý je v havarijnom stave, sa začali stavebné práce v rámci jeho rekonštrukcie. Ich cena je stanovená na vyše 1,5 milióna eur. (TA3)
Univerzitná nemocnica Bratislava, ktorá je najväčšia a najzadlženejšia na Slovensku, sa rozdelí. V súčasnosti ju tvorí päť zariadení po celom hlavnom meste. Ministerstvo zdravotníctva si od toho sľubuje vyššiu efektivitu a lepšie hospodárenie. Jeho zámer vzala na vedomie vláda. (TA3)
Vodiči sa na bratislavskom moste SNP dočkajú novej vozovky. Rekonštrukcia bude trvať celé letné prázdniny. Most bude počas opráv prejazdný, aj keď s dopravnými obmedzeniami. Ide o plánovanú opravu, ktorej predchádzala sondáž mosta s cieľom zistiť korozívny stav mostovky. (TA3)
Na rokovaní vlády dominovala téma oddlžovania nemocníc. Kabinet tiež diskutoval o novele zákona ministra dopravy. (TA3)
V súdnej rade, najvyššom orgáne súdnictva, končia ôsmi členovia volení sudcami, vrátane predsedníčky Jany Bajánkovej a podpredsedu Jána Vanka. Nahradí ich osem nových členov, ktorých zvolili sudcovia v májových voľbách. (TA3)
Vedeniu mesta Brezno došla trpezlivosť. Bije na poplach pre nebezpečnú križovatku v centre mesta na Námestí Milana Rastislava Štefánika. Keďže sa tam stále opakujú dopravné nehody, vyzvali správcu cesty na vybudovanie kruhovej križovatky. Cestári to ale zamietli a proti sa postavili aj pamiatkári. (TA3)
Na špecializovanom trestnom súde v Pezinku opäť prejednávali kauzu nástenkový tender, v ktorej sú obžalovaní dvaja bývalí ministri. Pred senátom vypovedal kľúčový svedok. (TA3)
Opitého šoféra, ktorý mal na kolenách trojročného vnuka, chytili policajti v Komjaticiach v Novozámockom okrese. Hliadka si podozrivú posádku všimla a tak vodiča zastavili. (TA3)
Polooblačno až oblačno a postupne miestami prehánky alebo búrky, ojedinele aj intenzívne. Veľmi teplo. Denná teplota 27 až 34 st. Prevažne južný vietor do 30 km/h, v nárazoch miestami 50 km/h. Na horách silný až búrlivý vietor. (TA3)

PRAVDA

V časti Talianska sa vo zvýšenej miere objavili osýpky. Ministerstvo zahraničia preto Slovákov vyzýva, aby zvážili cestu do postihnutých regiónov. Ako sú na tom ďalšie obľúbené destinácie dovolenkárov? (PRAVDA)
Bývalý šéf národniarov Ján Slota sa mal na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici opäť posadiť na lavicu obžalovaných. (PRAVDA)
Desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov od stredy od 16:30 zasahujú pri požiari lesa medzi obcami Jakubov a Láb v okrese Malacky. Požiar zasiahol plochu približne štyri kilometre štvorcové. (PRAVDA)
Zastupujúci predseda Súdnej rady prekvapil. Voľbu nového predsedu vyhlásil už o dva týždne, pôvodne sa uvažovalo o septembrovom termíne. (PRAVDA)
Pred dvanástimi rokmi nemocnice spájali, dnes idú robiť opak. (PRAVDA)
Robert Fico poslal pred pár dňami otvorený list prezidentovi UEFA. Písal v ňom o neférovom prístupe zo strany nemeckej a talianskej reprezentácie, na čo doplatila slovenská reprezentácia. Už naň dostal odpoveď. (PRAVDA)
Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) otvára zmluvy s poisťovňami, dôvodom je nedostatočné financovanie ambulantného sektora. (PRAVDA)
Tragédia zo žilinského bauMaxu, kde pred dvomi rokmi v máji zomrel trojročný chlapček, stále nie je súdne uzavretá. (PRAVDA)
Exminister kultúry Daniel Krajcer má v Bratislavskom kraji v jesenných voľbách do vyšších územných celkov podporu strany Most-Híd. (PRAVDA)
Minister obrany Peter Gajdoš potvrdil po rokovaní vlády informáciu o strate nábojov z vojenského skladu v Sklenom (okr. Turčianske Teplice). (PRAVDA)
Prezident SR Andrej Kiska prijal výzvu 10-ročnej Lucie Kopičákovej z Lučenca na súboj, ktorý sa uskutočnil v prezidentskom paláci. (PRAVDA)
Minister zdravotníctva (MZ) SR Tomáš Drucker stiahol z rokovania vlády koncept oddlženia zdravotníckych zariadení. O materiáli chce ešte diskutovať. (PRAVDA)
Predseda NR SR Andrej Danko v závere svojej pracovnej cesty v Kórejskej republike, kde zastupoval Slovensko na Summite predsedov parlamentov euro-ázijských krajín, navštívil aj demilitarizovanú zónu na hranici so Severnou Kóreou. (PRAVDA)
Rómsky problém je podľa prezidenta Andreja Kisku najväčšou výzvou, akej Slovensko v súčasnosti čelí. (PRAVDA)
Počet zistených prípadov násilnej trestnej činnosti narástol o 696 v porovnaní s predchádzajúcim rokom. (PRAVDA)
Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou. (PRAVDA)
Česká republika oznámila výskyt afrického moru ošípaných v blízkosti Zlína. Nebezpečnú nákazu objavili u dvoch uhynutých diviakov. (PRAVDA)
V Súdnej rade SR, najvyššom orgáne súdnictva, končia v stredu ôsmi členovia volení sudcami, vrátane predsedníčky Jany Bajánkovej a podpredsedu Jána Vanka. (PRAVDA)
V Sklenom pri Martine, kde sídli muničný sklad sa pri kontrole zistilo, že chýba 300-tisíc kusov nábojov využívajúce sa pri športovej streľbe a výcviku jednotlivca. (PRAVDA)
Pochybné súťaže vypísala na opravu ciest banskobystrická župa. Firmám dala čas len tri dni na to, aby predložili cenové ponuky. (PRAVDA)

SME

Andrej Danko z SNS na stretnutí predsedov parlamentov euroázijských krajín v Južnej Kórei pocítil aj nostalgiu za ostnatým drôtom. (SME)
Zákon má nadobudnúť účinnosť od 1. januára 2018. (SME)
Sudca odročil pojednávanie na 31. júla 2017. (SME)
Súčasťou nákupu sú aj zásobníky, súprava na údržbu a čistenie, obal a mieridlá. (SME)
Pomáhať budú prakticky po celom pobreží Jadranského mora. (SME)
Na horách môže taktiež fúkať silný vietor. (SME)
Plamene pomáha hasiť aj vrtuľník letky Ministerstva vnútra. (SME)
Investície do zabezpečenia munície a ďalších vojenských objektov chýbajú už roky. (SME)
Robert Fico bol húževnatý koncový hráč spomína exposlanec Galbavý. (SME)
Povedať, že civilizácie zanikali pre nízku pôrodnosť, je zjednodušovanie, tvrdí česká historička Jarmila Bednaříková. (SME)
Súkromná spoločnosť sídliaca v Michaľanoch hospodári na približne 1236 hektároch ornej poľnohospodárskej pôdy. (SME)
Prezident podporuje snahu miest o zmenu financovania a legislatívy. (SME)
S búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky. (SME)
Nehoda sa stala na ostrove Brač. (SME)
Klus (SaS) pôjde do tohtoročných volieb do vyšších územných celkov (VÚC) ako spoločný kandidát pravicových strán. (SME)
Poslanec pripomenul, že strata munície patrila vždy k najhorším prehreškom voči vojenskej disciplíne. (SME)
Je veľká pravdepodobnosť, že výberové konania automaticky uprednostnia človeka, ktorý je funkciou dočasne poverený, tvrdí analytik. (SME)
Lucia Kapičáková v prezidentskom paláci hrala šach s hlavou štátu. (SME)
Nezaradený poslanec Peter Marček sa pýši úspechom na zápasníckom Memoriále Jozefa Svobodu. Bol to podľa neho poctivý podnikateľ. (SME)
Šéf parlamentu je známy svojimi komplikovanými vyjadreniami, pre ktoré sa stal neraz terčom posmechu. (SME)

Denník N

Juraj Draxler je ako šéf nového Inštitútu strategických analýz cenný úlovok pre Slovenskú akadémiu vied. Má kontakty medzi politikmi a väčšiu šancu, že od štátu získa peniaze. (Denník N)
Po školách a zdraví má prezident Andrej Kiska ďalšiu prioritu: život Rómov a to, ako ich vníma zvyšok Slovenska. Odborníci z terénu hovoria, že na Rómov ostatní politici kašlú. (Denník N)
Archeológ Balázs Komoróczy kritizoval, že na Bratislavskom hrade dostali pred keltsko-rímskym náleziskom prednosť garáže. Pri obrovskom avarskom pohrebisku to vidí inak. (Denník N)
Ani po oddlžení nebudú nemocnice platiť faktúry. Drucker nevylučuje, že toto nie je posledné oddlženie. Návrh zatiaľ stiahol, chce ešte presvedčiť dodávateľov pomôcok, ktorí sa chcú súdiť. (Denník N)
Aktualizované 14:50 – Bývalý dvojnásobný minister za Smer môže nahradiť Jozefa Holjenčíka, ktorý z postu šéfa regulácie cien energií odišiel pre škandál s vysokými faktúrami. (Denník N)
Obžalovaná Zdenka Kudláčová trvá na výpovedi, že konala na pokyn Róberta Lenčéša, advokáta z firmy Avocat. (Denník N)
Nálezisko diaľnicu neodkloní, nálezy odvezú a pohrebisko zasypú. Za najväčší objav archeológovia považujú franskú mincu z čias Karola Veľkého, opaskové garnitúry, ľudí pochovaných s koňmi či markomanské domy. (Denník N)
Vášne okolo festivalu vyvolali dvaja mestskí poslanci za KDH, ktorí žiadali, aby sa mesto od festivalu dištancovalo. (Denník N)
Nový zákon o politických stranách chystá SNS. Kto nebude mať dosť členov a nevybuduje si okresné štruktúry, bude pôsobiť len na miestnej a regionálnej úrovni. O tom, koľko členov má stačiť na celoštátnu politiku, sa ešte len v SNS rozhodujú. (Denník N)
Slovensko bude najotvorenejšou krajinou pre fajčiarov v celej Európskej únii. Zákonom obmedzujeme iba podniky, kde varia jedlo. Aj tak u nás počet fajčiarov zásadne klesá. (Denník N)
DVD Lúčnica 1948 - 2008 / 60 rokov krásy

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.