Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 4.12.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0642USD   27.058CZK   0.84303GBP   313.93HUF   4.4892PLN   7.5445HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

TA3

Jasno až polojasno, lokálne hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou. Na severovýchode ojedinele snehové prehánky. (TA3)
Revolúcia v exekúciách a osobnom bankrote dostali zelenú. Návrhy ministerky Žitňanskej majú širokú podporu poslancov. Ľahšie by sa malo dýchať súdom aj ľuďom v problémoch. Spokojnosť exekútorov narušilo zníženie ich odmien. (TA3)
Štátny ústav pre kontrolu liečiv počas týždňa zakázal vývoz veľkého množstva liekov zo Slovenska. Ich reexport pred plánovanou zmenou pravidiel, totiž značne narástol. Lieky mali smerovať do ostatných členských krajín Európskej únie. (TA3)
Ministerstvo vnútra, ktoré spravuje rómske eurofondy, už prerozdelilo samosprávam prvé milióny v rámci nového programového obdobia. V praxi sa však ukazuje, že o peniaze nemajú záujem všetky obce. Aj napriek tomu, že môžu pomôcť pri zvyšovaní životnej úrovne Rómov. (TA3)
Kým v minulosti sa pri prijímaní do zamestnania prihliadalo najmä na vzdelanie, dnes zamestnávatelia uprednostňujú praktické zručnosti. Na váhe strácajú predovšetkým tituly humanitného vzdelania magister, či bakalár. (TA3)
Na opravu ciest v Bratislave by malo ísť budúci rok o 3 a pol milióna eur viac. Okrem nich chce magistrát opraviť aj chodníky, priechody pre chodcov a zastávky MHD. Najmenej peňazí však vyčlenil na rozširovanie cyklotrás. O uprednostnení zelenej dopravy sa pritom v hlavnom meste hovorí už roky. (TA3)
V bratislavskej mestskej časti Petržalka zrazilo služobné policajné auto maloletého chlapca. Ten utrpel vážne zranenia, s ktorými bol prevezený do jednej z bratislavských nemocníc. (TA3)
Vládny Most-Híd nevylučuje prípadný spoločný postup s SMK v budúcoročných voľbách do vyšších územných celkov. Strana však nateraz o konkrétnych krokoch nehovorí, považuje to za predčasné. (TA3)
Prevažne malá, na severe a miestami na východe premenlivá veľká oblačnosť a tu miestami sneženie alebo snehové prehánky. Inde zrážky len ojedinele. (TA3)
Spor zdravotnej poisťovne Union s nemocnicami naďalej pokračuje. Malé a stredné nemocnice odmietli návrh poisťovne na vrátenie príplatkov vyplácaných počas tohto roka. Unionu vypovedalo zmluvy už 40 nemocníc, pričom ich počet sa pravdepodobne ešte zvýši. (TA3)
Parlament schválil novelu, ktorá by mala zamedziť plytvaniu potravinami. Doteraz ich museli obchodníci po uplynutí minimálnej trvanlivosti likvidovať. Po novom by ich mohli dať na charitu. Charitatívne organizácie túto myšlienku podporujú, ale napriek tomu vyzvali prezidenta, aby novelu nepodpísal. (TA3)
Po výdatnej nádielke snehu sa na Slovensku počas víkendu ochladí. Slovenský hydrologický ústav vydal pre noc zo soboty na nedeľu výstrahu pred nízkymi teplotami prvého, najnižšieho stupňa. (TA3)
Pred dvomi rokmi sa nad Banskou Bystricou prepadla zem a zosuv pôdy zničil cestu, ktorá spájala Skalku a Horné Pršany. Trasu tak nemohli využívať lesníci ani bežkári, lebo tadiaľ autá ani ratraky neprešli. Po hĺbkovom geologickom prieskume sa pustili do jej opravy a dnes je už konečne opäť prejazdná. Lesníci za ňu zaplatili viac ako 60 tisíc eur. (TA3)
Róbert Okoličány, ktorý je považovaný za bývalého bossa východoslovenského podsvetia, sa po štvrtkovom zadržaní kukláčmi opäť nadýchol slobody. Prokurátor totiž zrušil obvinenie ako "nedôvodné". (TA3)
Na okresnom súde v Prešove sa opäť zaoberali kauzou údajného vydierania bývalej riaditeľky základnej školy na Sibírskej ulici v Prešove. Tá čelí obvineniu, že pod hrozbou straty zamestnania počas takmer troch rokov nútila štyri učiteľky, aby jej mesačne odovzdávali časť zo mzdy. Celkovo malo ísť o takmer 8-tisíc eur. (TA3)
Zákon o športe nefunguje ani rok, a už prichádzajú veľké zmeny. V Národnej rade ich presadili koaliční poslanci na návrh SNS. Novela okrem iného finančne oddeľuje najrozšírenejšie športy futbal a hokej od všetkých ostatných. (TA3)
Ministerstvo obrany chce zatraktívniť dobrovoľnú vojenskú prípravu, preto pripravilo zmeny v zákone. Zvýši sa napríklad finančný príspevok počas absolvovania výcviku. Pilotný projekt dobrovoľnej vojenskej prípravy ukončilo 31 absolventov. Ministerstvo očakávalo vyšší záujem. (TA3)
Národný cintorín v Martine zasiahla v noci veterná smršť, ktorá vyvrátila niekoľko stromov a tie poškodili okolo 30 až 60 hrobov. Informoval o tom primátor Martina Andrej Hrnčiar. (TA3)
Sociálna poisťovňa začína vyplácať dôchodcom vianočné príspevky. Spolu s dôchodkom ich dostanú v decembrovom výplatnom termíne automaticky, bez žiadosti. Dôchodky sa vyplácajú v párne dni od 2. do 24. dňa v mesiaci. (TA3)
Výrazné meškanie vlakov si vyžiadala nehoda medzinárodného rýchlika, ktorý v noci na trati medzi Kráľovou Lehotou a Východnou narazil do popadaných stromov. Rušňovodič sa pri nehode zranil. (TA3)

PRAVDA

Smer čaká o týždeň snem v Prešove, na ktorom má dôjsť k personálnym zmenám. (PRAVDA)
Sile orkánu sa na niektorých miestach Slovenska blížila víchrica, ktorá ničila majetok a komplikovala dopravu. V nasledujúcich dňoch by silný vietor nemal fúkať. (PRAVDA)
Podobne ako pre Nemecko, aj pre Slovensko predstavuje Európska únia "civilizačný základný princíp", uviedol to minister Lajčák v komentári pre nemecký denník. (PRAVDA)
Liberálna SaS môže prísť o jedného zo svojich výrazných členov. Šepká sa totiž, že poslanec Martin Poliačik má záujem o pozíciu ombudsmana. (PRAVDA)
Viac ako 1,37 milióna všetkých typov dôchodkov sa bude od januára opäť valorizovať. Tentoraz však o sumy výrazne vyššie ako vlani. (PRAVDA)
Zmluvy s umelcami, ktoré uzatvorilo ministerstvo zahraničných vecí k predstaveniu predsedníckeho loga, boli za 46 545 eur, a nie za 32-tisíc eur, ako uviedol Lajčák. (PRAVDA)
Bodka za kauzou údajného predraženia akcie slovenského predsedníctva v Rade EÚ zatiaľ chýba. (PRAVDA)
Cesta popod Strečno, kde sa 12. novembra začala sanácia skalného brala, nebude tento víkend uzavretá. Obidva víkendove dni bude prejazdná bez obmedzení. (PRAVDA)
Nemocníc, ktoré sa vzbúrili proti súkromnej zdravotnej poisťovni Union, pribúda. Zmluvu s ňou už vypovedalo 39 zdravotníckych zariadení, pribudnúť môžu ďalšie. (PRAVDA)
Ministerstvo obrany SR na základe skúsenosti z pilotného projektu dobrovoľnej vojenskej služby pripravuje legislatívne zmeny, ktoré by ju mali zatraktívniť. (PRAVDA)
Policajti so špeciálnymi jednotkami v uplynulých dňoch zasahovali v Dunajskej Strede, v obci Veľké Blahovo, Vydrany a v Bratislave. (PRAVDA)
V noci narazil rýchlik na trase Košice-Praha do stromu spadnutého po silnom vetre. Popadané stromy a snehové záveje komplikujú dopravu. (PRAVDA)
Veľké presuny v skladoch čakajú v najbližších dňoch púchovský Continental. Výrobca pneumatík začne využívať centrálny expedičný sklad, ktorý otvorili v Dubnici nad Váhom. (PRAVDA)
"Učil som sa na obávanú skúšku z anatómie. Premýšľal som pritom, či by to nešlo aj inak ako pred 500 rokmi," spomína 24-ročný študent medicíny Tomáš Brngál, ako sa zrodil projekt Virtual Medicine. (PRAVDA)
V prvý decembrový deň, ktorý je začiatkom meteorologickej zimy, sa Slovensko prebudilo do zasneženého rána. (PRAVDA)
Rozhodnutie o slovenskej žalobe pre migračné kvóty by mohlo padnúť niekedy v lete budúceho roka. Uviedol to predseda Súdneho dvora Európskej únie (EÚ) Koen Lenaerts. (PRAVDA)
Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Banskej Bystrici neakceptoval návrh prokurátora na vzatie do väzby Jána Kána zo skupiny bossa Mikuláša Černáka a prepustil ho zo zadržania. (PRAVDA)
Zástupcovia zamestnancov vo verejnej a štátnej službe so zástupcami zamestnávateľov podpísali dve kolektívne zmluvy vyššieho stupňa (KZVS) na rok 2017. (PRAVDA)
Vo štvrtok v skorých ranných hodinách zasahovali policajní kukláči proti niekdajšiemu bossovi východoslovenského podsvetia Róbertovi Okoličánymu. (PRAVDA)
Pobočky Union zdravotnej poisťovne (ZP) odmietali v stredu v regiónoch preberať výpovede nemocníc združených v Asociácii nemocníc Slovenska (ANS). (PRAVDA)

SME

Novela Mosta-Híd je posledný neotvorený koaličný návrh zákona na aktuálnej schôdzi. (SME)
Uskutočnia tam spoločné diskusie venované aktuálnym výzvam, ktorým v súčasnosti čelí Európska únia. (SME)
Tento rok je podľa nich zaujímavý aj z pohľadu množstva atmosférických zrážok. (SME)
Vyjadril sa v súvislosti s tým, že hlasovaním podporuje vládne návrhy zákonov i vtedy, keď väčšina opozície argumentuje proti návrhom. (SME)
Špecializovaný súd v Pezinku uložil členom skupiny v septembri 2015 tresty v rozmedzí od štyroch do 21 rokov. (SME)
Lieky mali smerovať do ostatných krajín Európskej únie. (SME)
Začiatkom novembra Katrinec informoval, že skutočná príčina nehody vojenského lietadla AN-24 bola zamlčaná. (SME)
Kamenický uviedol, že vláda je jedna z prvých, ktoré sa snažia smerovať k vyrovnaniu deficitu, a to aj napriek ročnému posunu. (SME)
Návrhom Deklarácie NR SR o amnestiách z roku 1998, ktorý v stredu schválila vláda, sa bude parlament zaoberať v utorok. (SME)
Hlavnými výstupmi projektu budú vzdelávacie audiovizuálne didaktické pomôcky a zborník pre učiteľov. (SME)
SHMÚ varuje aj pred silným vetrom na hrebeňoch Tatier. (SME)
Priemerná výška snehu sa pohybuje od 30 do 45 cm. (SME)
Novela zákona o liekoch naozaj mení pravidlá predaja ľudských liekov veterinárom, ale nie je to dramatické a anestetiká to neovplyvní. (SME)
Strana však nateraz o konkrétnych krokoch nehovorí, považuje to za predčasné. (SME)
Modernizácia zníži potenciálne korupčné správanie, zvýši bezpečnosť občanov, cudzincov, colníkov a príslušníkov hraničnej a cudzineckej polície. (SME)
Čaploviča, ktorý listom predsedovi Smeru oznámil, že už nehodlá byť funkcionárom, nahradí žilinský župan Juraj Blanár. (SME)
Minister sa vyjadril, že zmluva pre umelcov je typ zmluvy, ktorý sa nezverejňuje, no dali ju k nahliadnutiu poslancom. (SME)
Vždy treba vychádzať z reality a nie z presvedčenia, že za všetkými našimi neúspechmi je nepriateľský postoj väčšiny, hovorí Zoltán Szalay. (SME)
Maďarskú menšinu na Slovensku reprezentujú v podstate od roku 1989 tie isté tváre. (SME)
V Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici musia matky, ktoré sprevádzajú svoje malé deti, spať na inom poschodí. (SME)

Denník N

Parlament pred 20 rokmi zbavil protiústavne poslaneckého mandátu vnútrostraníckeho kritika HZDS Františka Gauliedera. Stačilo na to, že do Národnej rady prišiel list, v ktorom mal oznámiť, že končí v parlamente, jeho upozornenia, že nič také nenapísal, vládna koalícia nepočúvala, Pred 20 rokmi Mečiar a Gašparovič už vážne ohrozovali demokraciu na Slovensku. (Denník N)
V Egypte objavili staroveké mesto, v Amsterdame chcú čistejší vzduch a v Kodani majú viac bicyklov ako áut. Také boli dobré správy zo sveta. Na Slovensku sa rozbiehajú predvianočné projekty pre deti, nad Tisovcom postavili vyhliadkovú vežu a slovenské bábkarstvo zapísali do zoznamu UNESCO. (Denník N)
Juraj Kohlmann sa o minulosti nechce rozprávať. Vojnu prežil ako šesťročný a pamätá si pomerne veľa. Niet sa čo čudovať, obrazy a pocity, v akých spracováva detská myseľ zažité a videné, môžu byť v niečom možno ešte hrôzostrašnejšie. Nedá sa im ujsť, hlavne v noci. (Denník N)
Štyridsať regionálnych nemocníc zatlačilo na súkromnú zdravotnú poisťovňu. Zatiaľ sa k tomu otvorene hlásia len nemocnice Penty. Akútnych pacientov musia ošetriť všade, poistenci Unionu však môžu mať problém pri plánovaných zákrokoch. (Denník N)
Štát od marca poslal tisíce pokút majiteľom áut, ktorí zabudli na kontrolu technického stavu a emisií. Na termíny automaticky neupozorňuje. (Denník N)
Nejasnosti okolo galavečera k uvedeniu loga slovenského predsedníctva, na ktorý si Lajčákovo ministerstvo najalo Agentúru Evka, pretrvávajú. Stále nie je známe, s kým Evka súperila, a pomaly narastá aj konečná suma za večer. (Denník N)
Radičová, Štrasser, Korda a Bezák vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa. (Denník N)
Okresný súd Bratislava I vyriešil omyl. Bratislavčan, ktorého prepustili pred šiestimi rokmi, zostáva na slobode. Ospravedlnenie od súdov nečaká. Stačí, že už bude mať pokoj. (Denník N)
Pred rýchlik na Liptove spadol strom, rušňovodič je zranený. Donovaly sú pre nákladnú dopravu uzavreté. (Denník N)
Prieskum preferencií od agentúry Focus, Kaliňákova tlačovka o prioritách rezortu vnútra a poslanecký prieskum na MZV. (Denník N)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.