Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca

Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 28.11.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2483USD   27.652CZK   0.79530GBP   306.81HUF   4.1839PLN   7.6785HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Približne tisícka ľudí prišla dnes podvečer v Košiciach vyjadriť znepokojenie nad situáciou v slovenskom zdravotníctve a podporiť šesť požiadaviek, ktoré pred niekoľkými dňami sformulovali organizátori protestov v Bratislave. (TA3)
Už po 16. raz sa vybralo do ulíc slovenských miest 1780 dobrovoľníkov. Mali jediný cieľ - vyzbierať čo najviac peňazí v rámci charitatívnej akcie Hodiny deťom. Tento rok pod heslom: Každé dieťa potrebuje blízkeho človeka. (TA3)
Šéf Obyčajných ľudí Igor Matovič tvrdí, že má k dispozícii zmluvu na nákup zbraní, ktorú malo podpísať ministerstvo obrany. Matovičovi sa nepáči, že rezort nevyhlásil verejnú súťaž. Minister obrany Martin Glváč to odmieta. (TA3)
Tresty v hornej polovici sadzby a vysoké finančné tresty požaduje prokurátor pre obžalovaného podnikateľa Sergeja Salmanova a jeho syna Alexandra Salmanova v kauze podplácania bývalej riaditeľky daňového úradu v Šamoríne. (TA3)
Od budúceho roka budú mať ľudia, ktorí zarobia maximálne 570 eur mesačne, nárok na odvodovú odpočítateľnú položku na zdravotné odvody. Ľudia s vyššími príjmami majú platiť odvody rovnako ako doteraz. Zmenu prináša novela zákona o zdravotnom poistení, ktorú dnes definitívne schválil parlament. (TA3)
Svišť už nie je najväčším hlodavcom v Tatrách. O toto prvenstvo ho pripravil bobor. Tatranskí zoológovia už majú rukolapné dôkazy o tom, že sa zabýval dokonca aj vo výške viac ako 1500 metrov nad morom. (TA3)
Výsledky komunálnych volieb v Turčianskom Ďure neďaleko Martina vyvolávajú aj po dvoch týždňoch od ich konania pochybnosti. Tesný výsledok, ktorý rozhodol o novom starostovi poznačilo sedem neplatných hlasov. Tie mohli výrazne ovplyvniť voľby. Problémom sa zaoberá už aj polícia. (TA3)
Parkovanie v centre Ilavy chce radnica spoplatniť. Nemá ale mestskú políciu a preto chce zaviesť rampový systém. Vodiči hovoria, že zaparkovať v centre býva počas dopravných špičiek problém, nie všetkým sa ale rampy pozdávajú. Miestni poslanci preto rozbiehajú petičnú akciu, ktorá podľa nich môže viesť až k referendu v meste. (TA3)
Dobrá správa pre slovenské domácnosti. Za plyn aj elektrinu zaplatia od budúceho roka menej. Nové ceny predstavil na tlačovej konferencii Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Kým plyn zlacnie iba o niečo viac ako percento, elektrina až o päť percent. (TA3)
Európska komisia v zverejnenom hodnotení návrhov rozpočtov krajín eurozóny na budúci rok označila iba štyri krajiny ako plne v súlade s prísnymi európskymi pravidlami. Ide o Nemecko, Luxembursko, Holandsko a Slovensko, zdôraznilminister financií Peter Kažimír. (TA3)
Občania budú môcť do 31. mája 2015 beztrestne odovzdať svoje nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru. (TA3)
Košický krajský predseda SDKÚ-DS a poslanec Viliam Novotný odchádza zo strany. (TA3)
Dnes bude oblačno až zamračené, hmlisto. Na horách a ojedinele aj v nižších polohách prechodne zmenšená oblačnosť. Miestami, najmä v južnej polovici západného a stredného Slovenska, slabý dážď alebo dážď so snehom s ojedinelou tvorbou poľadovice. Najvyššia denná teplota -1 až 4 st. (TA3)
Meteorológovia varujú pred poľadovicou, ktorá sa môže v piatok ráno tvoriť na západnom a južnom Slovensku. Výstrahu prvého stupňa vydali pre okresy západného Slovenska, juh krajiny a tiež okresy Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec a Rimavská Sobota. (TA3)
Výmena funkcií zo dňa na deň. Taká je v súčasnosti realita v občianskych združeniach. Štatutárom neziskovej organizácie sa totiž môže stať takmer hocikto. (TA3)
Polícia pátra po páchateľovi, ktorý narobil v lyžiarskom stredisku v Liptovskom Jáne škodu za 14-tisíc eur. Najprv podpálil bufet, potom poškodil vchodové dvere na objekte s turniketom a vo vnútri poškodil elektroinštaláciu, rozvodné skrine aj elektronické ovládanie turniketov. (TA3)
Predraženým nákupom v nemocniciach by mali zabrániť tzv. Nemocničné rady. Navrhla to Slovenská lekárska komora na dnešnom prvom stretnutí s novým Ministrom zdravotníctva Viliamom Čislákom. (TA3)
Na protestnom zhromaždení proti podfinancovaniu slovenskej vedy sa dnes v centre Košíc zišlo približne 300 odborných pracovníkov, prevažne z ústavov Slovenskej akadémie vied. "Veda chce žiť, nie živoriť!" skandovali pred Štátnou vedeckou knižnicou na Hlavnej ulici. (TA3)
Občania sa budú vyjadrovať k tomu, čo si myslia o ochrane rodiny. Prezident Andrej Kiska sa rozhodol vyhlásiť referendum po tom, ako si preštudoval nález Ústavného súdu k danej veci. (TA3)
Pred dvoma týždňami sa v takmer troch tisíckach obcí konali komunálne voľby. V Ižipovciach, Ondavke a Harakovciach však volebné miestnosti zostali zatvorené. (TA3)

PRAVDA

Pacientku doviezli do nemocnice v Rožňave na bežnú operáciu, dva dni po zákroku však zomrela. (PRAVDA)
Približne tisíc ľudí sa zišlo na protestnom zhromaždení proti korupcii na Hlavnej ulici pred štátnou vedeckou knižnicou v Košiciach. (PRAVDA)
Slovensko chce prispievať k stabilizácii a obnove Afganistanu aj po odchode našich vojakov z krajiny. (PRAVDA)
Najskôr sa svojmu koníčku venoval popri zamestnaní, po troch rokoch mu dal prednosť a otvoril si vlastnú dielňu. Umeleckého rezbára zo Slovenska si všimli i v zahraničí. (PRAVDA)
Premiér Robert Fico odporúča občanom zúčastniť sa na referende, ktoré iniciovala Aliancia za rodinu. (PRAVDA)
Slovenská pravicová scéna sa rozrastie. Stranu SKOK zakladá Juraj Miškov. Ďalší subjekt ohlásila bývalá riaditeľka Rádia Expres Eva Babitzová. (PRAVDA)
V návrhu štátneho rozpočtu, o ktorom začne rokovať parlament v najbližších dňoch, peniaze na zvyšovanie platov politikov ani sudcov nie sú. (PRAVDA)
Poslanec SaS Jozef Mihál navrhuje, aby mohli zamestnanci presunúť časť svojej dovolenky na kolegu. (PRAVDA)
Šabata bude zodpovedať najmä za domáce spravodajstvo a komentáre, ďalších zástupcov novej šéfredaktorky denníka SME chce Petit Press oznámiť budúci týždeň. (PRAVDA)
Vysoké školy začínali tento rok v rozpočtovom provizóriu. Tri mesiace prežívali v napätí, či budú mať neskôr dosť peňazí na prevádzku aj na mzdy. (PRAVDA)
Toto opatrenie, ktoré schválili poslanci v zrýchlenom legislatívnom konaní, by sa pozitívne malo dotknúť viac ako 600-tisíc ľudí. (PRAVDA)
Minister obrany reagoval na obvinenia opozičných poslancov, ktorí žiadajú o rokovanie parlamentného brannobezpečnostného výboru, na ňom chcú od Glváča informácie o zmluve s českou zbrojovkou. (PRAVDA)
Drahý prieskum alebo test národa o tom, či vie, čo sú to ľudské práva? Prezident Andrej Kiska vyhlásil referendum, ktoré je namierené aj proti gejom a lesbičkám. (PRAVDA)
Záverečnými rečami pokračuje pojednávanie so Sergejom S. a jeho synom Alexandrom S. pred Špecializovaným trestným súdom v Pezinku. (PRAVDA)
Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred poľadovicou, ktorá má potrápiť najmä vodičov v sobotu na západnom a južnom Slovensku. (PRAVDA)
Podľa českého aktivistu za práva gejov Jiřího Hromadu je absurdné, aby väčšinové obyvateľstvo hlasovalo o živote gejov a lesbičiek. (PRAVDA)
Košický krajský predseda SDKÚ a poslanec NR SR Viliam Novotný odchádza zo strany. (PRAVDA)
Súdy budú vyhotovovať popri zápisniciach z pojednávania aj zvukové záznamy. Vyplýva to z novely Občianskeho súdneho poriadku, ktorú schválil parlament. (PRAVDA)
Meteorológovia varujú pred poľadovicou, ktorá sa môže v piatok ráno tvoriť na západnom a južnom Slovensku. (PRAVDA)
Premiér Robert Fico verí, že vláda v roku 2015 predstaví druhý sociálny balík, ktorý by mal pomôcť najmä sociálne slabším skupinám. (PRAVDA)

SME

Košický župan sa chystal kupovať novú limuzínu, po medializácii tender napokon zrušil. (SME)
Hlavné podľa premiéra je, že Česká zbrojovka sľúbila zamestnať na Slovensku desiatky ľudí. (SME)
Televízia Markíza nakrútila streľbu z policajného vrtuľníka do nedostavanej nemocnice. (SME)
Sociológ a bývalý veľvyslanec v USA Martin Bútora si myslí, že Andrej Kiska má šancu založiť tradíciu exprezidentov­-autorít. (SME)
Bez označenia a úradných hodín pracuje v Bratislave bývalý prezident. (SME)
Teológ Miroslav Kocúr hovorí, že o otázkach z referenda by sa malo najskôr diskutovať. (SME)
Hovorca Pochodu za život Tomáš Kováčik hovorí, že štát sa nemá starať do súkromia, ale podporovať pôrodnosť. (SME)
Otázka o registrovaných partnerstvách sa sudcom zdá mätúca, dvaja sa ohradili aj proti zvyšku referenda. (SME)
Po medializácii prípadu prokuratúra opäť stíha bývalého starostu pre pokus o vraždu. (SME)
Americký politológ MITCHELL COHEN do Bratislavy pricestoval na Stredoeurópske fórum. (SME)
Po odchode vojakov z Afganistanu by sme mali pomáhať vojensky aj humanitárne, cvičíme aj Ukrajincov. (SME)
Pre zlý výsledok sa vzdal funkcie aj József Nagy, ako poslanca v Dunajskej ho nahradí František Vangel. (SME)
Premiér si vie predstaviť, že dajú voličom jasné odporúčania. Referendum sa uskutoční 7. februára. (SME)
Bývalý člen SaS a Novy plánuje vybudovať stranu z odborníkov a úspešných ľudí. Chce im dať slobodu. (SME)
Výstraha prvého stupňa platí od tretej do deviatej hodiny ráno. (SME)
Najmenšie obce majú problém nájsť si vedenie, ale aj zlúčiť sa s väčšími susedmi. (SME)
Poslanci z lekárskeho výboru, kde je väčšina lekárov, pôjdu do piešťanskej nemocnice. (SME)
Juraj Frajt predal stroj aj trenčianskej nemocnici. I keď obchod preveruje prokuratúra, zostáva riaditeľom. (SME)
Ovládal jeden z dvoch dronov, ktoré z výšky monitorovali demonštráciu proti korupcii. Skladanie a lietanie s dronmi má pilot z Bratislavy ako hobby. (SME)
Troch odchádzajúcich členov v rade, ktorá reguluje rozhlasové a televízne vysielanie, nahradia nové tváre. (SME)

29. novembra:
Vratko
28. novembra:
Motýlik pre Henrietu
Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk