Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 26.7.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0982USD   27.025CZK   0.83670GBP   312.64HUF   4.3578PLN   7.4853HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

TA3

Pri obci Cabaj-Čápor v okrese Nitra sa krátko pred 19.00 h stala tragická dopravná nehoda. Kamión sa tu zrazil s osobným autom. (TA3)
Slovensko bude mať viac chránených území. Požaduje to od nás Európska komisia. Štátna ochrana prírody pripravuje zoznam nových a doplnených chránených území. Celkovo by malo pribudnúť 190 nových lokalít. (TA3)
Na Slovensku máme tisícky čiernych skládok, ale obce akoby nemali záujem na ich odstránení. Do projektu ministerstva životného prostredia, z ktorého môžu získať na likvidáciu takýchto skládok peniaze, sa pár pred uzávierkou prihlásilo len 63 záujemcov. (TA3)
Nemecko požiadalo slovenskú políciu o pomoc pri pátraní po pôvode zbrane, ktorá zabíjala v Mníchove. Potvrdilo to ministerstvo vnútra. (TA3)
V stavebnej spoločnosti Dúha, ktorá patrí prešovskému podnikateľovi Miroslavovi Remetovi, policajti urobili raziu. Kriminálny úrad finančnej správy sa zameral na účtovníctvo firmy. (TA3)
Z trestného činu zneužitia právomocí verejného činiteľa obvinila Národná kriminálna agentúra prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirku, ktorý dozoroval vyšetrovanie kauzy okolo ministra vnútra Roberta Kaliňáka. (TA3)
Počas silnej búrky zasiahol na hrebeni medzi Brestovou a Predným Salatínom blesk 36-ročného českého turistu. Stalo sa tak krátko pred obedom. (TA3)
Minister dopravy otvoril novozrekonštruovaný most medzi obcami Podbiel a Nižná nad Oravou. Hlavný cestný ťah medzi Slovenskom a Poľskom tak motoristi opäť využívajú bez dopravných obmedzení. (TA3)
Prešovčania z Levočskej ulice chcú zastaviť výstavbu bytovky, ktorá ma vyrásť na nevyužívanom pozemku medzi rodinnými domami. Proti zámeru investora sa rozhodli bojovať petíciou, ktorú adresovali mestu. (TA3)
Na frekventovanej ceste z Banskej Bystrice smerom na Brezno je už niekoľko mesiacov znížená rýchlosť a zúžená vozovka. Dôvodom je havarijný stav mosta pred Slovenskou Ľupčou. (TA3)
Kandidátom na predsedu strany Siete bude na augustovom mimoriadnom sneme poslanec Eduard Adamčík. Adamčíka podporuje pätica poslancov, ktorá sa vyhranila proti súčasnému predsedovi Radoslavovi Procházkovi. (TA3)
Polooblačno, zrána lokálne hmlisto. V priebehu dňa pribúdanie kopovitej oblačnosti a na viacerých miestach prehánky, miestami búrky, aj intenzívne. Dusno. Denná teplota 25 až 32 st. Slabý až mierny vietor pri búrkach prechodne zosilnie. (TA3)
Naši ministri školstva a obrany dostali od japonských majstrov v karate čestný dan. Ten označuje technickú vyspelosť karatistu a celkovú dĺžku jeho trénovania. Osobnostiam ho udeľujú napríklad za rozvoj a propagáciu karate. (TA3)
Banskobystrickí poslanci mali dať definitívnu bodku za predajom rozostavaných pavilónov nemocníc v Žiari nad Hronom a v Rimavskej Sobote. Keďže župan pôvodné uznesenie o ich predaji nepodpísal, na mimoriadnom rokovaní chceli prelomiť jeho veto. (TA3)
Poľovník z obce Lukavica pri Bardejove počas poľovačky postrelil 37-ročného muža. Myslel si, že mieri na diviaka a zasiahol ho do ľavej nohy. Zranený muž sa už do dediny vrátiť nestihol. (TA3)
Neďaleko komplexu Bonaparte opozičné strany SAS a OĽaNO-NOVA opäť zorganizovali protest. Opozícia zároveň zorganizovala protest aj na Hlavnej ulici v Prešove. (TA3)
Bytovka Centroom v Piešťanoch, ktorej hrozilo zrútenie, je už opravená. Nájomníci sa postupne sťahujú do svojich bytov, aj keď problémov sa úplne nezbavili. Firme, ktorá budovu opravila, musia zaplatiť 800-tisíc eur. (TA3)
V Prezidentskom paláci v Bratislave došlo k ďalšiemu bezpečnostnému incidentu. V rukách ochrankárov sa ocitol občan Srbska, ktorý vraj utekal pred nebezpečenstvom. (TA3)
Krakov bude tento týždeň patriť mladým veriacim z celého sveta. Na Svetové dni mládeže odišli aj mladí z Bratislavy spolu so svojimi biskupmi. Čakajú ich koncerty, workshopy, ale aj púť, kázne a najmä stretnutia s pápežom Františkom. (TA3)
Slovensko si prostredníctvom medzinárodnej policajnej spolupráce vyžiadalo z vlastnej iniciatívy informácie o zbrani, ktorou útočník zabíjal v Mníchove. Ministerstvo vnútra zatiaľ odpoveď od nemeckých kolegov nedostalo. (TA3)

PRAVDA

Po výzve na odchod Kaliňáka europoslanec Smeru Boris Zala pokračuje v kritike. Vyhlásil, že by sa mala vymeniť podstatná časť vedenia vrátane predsedu Fica. (PRAVDA)
Aj v stredu sa môžu objaviť prietrže mračien, ktoré doteraz trápili najmä Žilinský kraj. Búrky by mal vo štvrtok ukončiť front chladnejšieho vzduchu. (PRAVDA)
Dvaja pacienti bývalého primára urológie skalickej nemocnice Jozefa M., ktorý je obvinený z prijímania úplatku, čelia obžalobe za jeho podplácanie. (PRAVDA)
Slovensko dáva na zdravotníctvo viac ako okolité krajiny, vo výsledkoch však zaostáva. Konštatuje to Priebežná správa o revízii výdavkov v zdravotníctve. (PRAVDA)
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu druhého stupňa pred búrkami pre celé stredné Slovensko vrátane jeho južných a severných častí. (PRAVDA)
S cieľom znížiť spotrebu plastových tašiek Ministerstvo životného prostredia SR pripravilo novelu zákona o odpadoch, ktorú už predložilo na pripomienkové konanie. (PRAVDA)
Kandidátom na predsedu strany Siete bude na augustovom mimoriadnom sneme poslanec NR SR Eduard Adamčík. (PRAVDA)
Útočník v Mníchove si zbraň zrejme zadovážil na temnom internete. Odborník Ondrej Macko vysvetľuje, že na takéto temné webstránky sa bežný človek nedostane. (PRAVDA)
Polícia sama iniciatívne preverí, či pištoľ, ktorou strieľal terorista minulý týždeň v Mníchove, má slovenský pôvod. (PRAVDA)
Logá na výrobkoch, školenia, bilbordy, reklamy, semináre v školách a škôlkach. Ministerstvo pôdohospodárstva sa púšťa do boja s plytvaním potravinami. (PRAVDA)
Po šiesty raz sa pred bratislavským komplexom Bonaparte zhromaždili ľudia, ktorí žiadali odstúpenie ministra vnútra Kaliňáka. Ľudia protestovali aj v Prešove. (PRAVDA)
Občan srbskej národnosti preliezol v nedeľu približne na poludnie plot Prezidentského paláca zo strany Hodžovho námestia. Okamžite ho zadržali. (PRAVDA)
Ich charakteristikou sú predovšetkým netradičné účesy, trendové oblečenie a mobil v ruke takmer pri každej príležitosti. (PRAVDA)
Dôchodky by mali od budúceho januára stúpnuť viac ako doteraz. Pocíti to okolo 1,2 milióna penzistov. Priemerne si prilepšia od 5 do 8 eur. (PRAVDA)
Čierny kašeľ, šarlach ani tuberkulóza nepatria medzi ochorenia, ktoré zmizli zo života ľudí. Úrad hlavného hygienika každoročne zaznamenáva niekoľko prípadov ochorení. (PRAVDA)
Nemajú určený pracovný čas ako bežní zamestnanci, ale aj členovia vlády a poslanci počas letných prázdnin nezasadajú a doprajú si voľno. (PRAVDA)
Čakanie na spravodlivosť je jednou z najväčších skúšok trpezlivosti občanov a na Slovensku to platí už dlhé roky. Pomalosť súdov sa prejavila aj za prvých šesť mesiacov tohto roka. (PRAVDA)
Od začiatku vedel, že to má byť inak. Matúš sa narodil ako dievča, no už od detstva sa v tomto pohlaví necítil „vo svojej koži". (PRAVDA)
Praktiky, ktoré v dnešnej dobe nemajú na Slovensku čo hľadať. Ľudia, ktorí si zmenili pohlavie, musia za zmenený rodný list zaplatiť krutú cenu - podstúpiť kastráciu. (PRAVDA)
V rukách polície skončil 24-ročný Michal B. z Novej Viesky, po ktorom pátrali pre lúpežné prepadnutie ženy s dieťaťom. (PRAVDA)

SME

Verdikt nepozná ani Generálna prokuratúra. Súd nechce prezradiť ani meno sudcu, ktorý rozhodoval. (SME)
Podnikateľ Bohumil Hanzel, ktorý stál pri vzniku Smeru, upozornil pred voľbami v roku 2010 na podozrivé finančné machinácie v strane. (SME)
S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, no intenzívne lejaky. (SME)
Bývalému poslancovi ANTONOVI MARTVOŇOVI vedenie Smeru stále nepovedalo, prečo nebol na volebnej kandidátke. Pre SME povedal, že za tým môžu byť oligarchovia. (SME)
Obchodníci by ich tak nemohli k nákupom dávať zadarmo, zároveň majú viesť aj evidenciu. (SME)
Muža sa napriek veľkej snahe lekárov nepodarilo zachrániť. (SME)
Posuny vo vyšetrovaní kauzy Bašternák polícia nehlási. Zamerala sa však na prokurátora, ktorý dozoruje vyšetrovanie ministra vnútra. (SME)
Slovenské súdy rozviedli minulý rok 9786 manželstiev. (SME)
V zariadení v Gabčíkove bolo doteraz ubytovaných 1207 žiadateľov o azyl. (SME)
Evidencia expanzných zbraní istým spôsobom obmedzila ich kúpu, ale úplne ju neodstránila. (SME)
Sieť si bude nového predsedu voliť na mimoriadnom sneme 13. augusta v Trnave. (SME)
Dôvodom je podľa ministerstva financií mlieko a mzdy učiteľov. (SME)
Ortuť teplomera vystúpi v utorok vysoko. Pripravte sa na teploty od 27 do 32 stupňov. (SME)
Expanzným zbraniam stačilo vymeniť hlaveň a už mohli používať ostré náboje. (SME)
Europoslanci Boris Zala a Monika Flašíková-Beňová, ktorí boli pri vzniku Smeru, dnes stranu kritizujú. Ich hlasy už stratili váhu. (SME)
Pri viacerých útokoch v zahraničí boli zbrane slovenskej firmy AFG. (SME)
Pred bytovým komplexom Bonaparte sa opäť zišli ľudia, ktorí žiadali odstúpenie ministra vnútra a predsedu vlády. (SME)
Pódium bolo opäť na pozemku oproti komplexu Bonaparte, ľudia stáli k bytovému komplexu chrbtom. (SME)
Minister zdravotníctva upozornil aj na nadmernú spotrebu liekov na recept. (SME)
Muž uviedol, že ho niekto naháňal a hľadal útočisko. (SME)

Denník N

Mnoho lacných dronov pochádza z Číny, nikto neručí za ich spoľahlivosť, čo v kombinácii s amaterizmom niektorých majiteľov predstavuje veľké riziko, hovorí Jakub Karas. (Denník N)
Smer je sociálny aj národný a vďaka tomu dominuje, hovorí podpredseda strany a minister kultúry Marek Maďarič. Na sneme strany by mohli vymeniť dvoch podpredsedov. (Denník N)
V Košiciach spustili veľkú akciu preto, že cudzinec fotil na kúpalisku a mal ruksak. Kúpalisko zatvorili, muža zadržali na letisku a dali do cely. Policajti uznali, že nechystal útok, no po niekoľkých hodinách za mrežami napadol policajta. (Denník N)
Prokurátor z Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý zásadne bojoval proti korupcii a dozoroval vyšetrovanie Kaliňáka, je obvinený a hrozí mu odstavenie zo všetkých prípadov. (Denník N)
Novým predsedom Siete chce byť bývalý člen KDH a Procházkov podporovateľ z čias prezidentskej kampane. Eduard Adamčík sa spomínal aj ako politik s väzbami na podnikateľa Radoslava Barana. (Denník N)
V menších obciach záznamy z kamier pomáhajú odhaliť podpaľačov či výtržníkov, ale v Bratislave policajné zariadenia nenahrávajú. (Denník N)
Do poľského Krakova sa odišlo pozrieť na pápeža Františka až 4000 mladých Slovákov, z celého sveta očakávajú až 2,5 milióna pútnikov. Jeden z hlavných organizátorov Svetových dní mládeže Michal Lipiak vraví, že výroky pápeža si radšej prečíta v plnom znení a v pôvodnom kontexte. (Denník N)
Automobily Jaguar s pohonom všetkých štyroch si zachovávajú DNA zadného pohonu, no majú vyššiu trakciu a stabilitu v kritických situáciách. (Denník N)
Na juhozápade Prešova stavajú malý vnútorný obchvat, na stavbu veľkého juhozápadného štát práve podpísal zmluvu. Veľký plánujú aj na severe mesta. (Denník N)
Podnikateľ Baran sa pozná nielen so šéfom služobného úradu na ministerstve dopravy Čepkom. V jemu blízkych firmách pracoval aj šéf poradcov ministra Brecelyho, riaditeľ národnej diaľničnej zasa pochádza z jeho rodného okresu. (Denník N)
Učebnice Krížom-krážom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.