Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca

Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 2.8.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3395USD   27.638CZK   0.79610GBP   314.49HUF   4.1888PLN   7.6400HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Používajú mobilné telefóny, zaujímajú sa o internetové nakupovanie a dôchodky si čoraz menej chodia vyberať na poštu. Prednosť dávajú bankovým účtom. Pri starých zvykoch zostávajú naozaj už len 80-tnici. (TA3)
Zatiaľ čo stredné Slovensko sa spamätáva z ničivých povodní, na severovýchode našej krajiny vládne sucho. Obyvateľom obce Volica pri Medzilaborciach už viac ako mesiac netečie voda a niektorým už vyschli aj studne. Pitnú vodu musí do dediny voziť cisterna. (TA3)
Dnes bude jasno až polooblačno, popoludní na západe pri zväčšenej oblačnosti ojedinele prehánky alebo búrky. (TA3)
V dôsledku lokálnej prietrže mračien uskutočnili hasiči v Trnavskom kraji v čase od 17.00 do 18.15 h spolu 57 výjazdov. (TA3)
Na mieste zasahovali tri kusy hasičskej techniky a deväť hasičov. Pri incidente sa nikto nezranil. (TA3)
Záchranári rok bezplatne testujú monitorovací systém. Operátori tak majú mobilné ambulancie stále pod dohľadom. Podľa operačného strediska ale zariadenie nesplnilo ich očakávania, a tak ho nebudú naplno využívať. (TA3)
Druhého augusta si pripomíname Pamätný deň Rómskeho holokaustu. Pred 70 rokmi nacisti v koncentračnom tábore Osvienčim – Brezinka - vtedy zabili takmer 3 tisíc rómov z celej Európy. O tomto historickom období sme sa porozprávali s profesorom etnológie Reném Lužicom. (TA3)
Vysoké Tatry sú plné medveďov. V týchto dňoch to dokonca platí dvojnásobne. Na Hrebienku prebiehajú takzvané Medvedie dni. Ide o najmasovejšie podujatie v Tatrách, ktorého cieľom je prilákať do hôr čo najviac Slovákov. (TA3)
Muž, ktorý horel vo štvrtok (31.7.) popoludní v železničnom Ťahanovskom tuneli pri Košiciach, sa sám upálil. Potvrdila to polícia. (TA3)
Dvadsať motorizovaných policajných hliadok bude oddnes na najbližšie tri mesiace vybavených platobným terminálom, aby vodiči mohli uložené pokuty zaplatiť platobnou kartou, ak pri sebe nemajú dosť peňazí. Ide o pilotný projekt, ktorý sa bude po troch mesiacoch vyhodnocovať. (TA3)
Obyvatelia a návštevníci Zvolena už nebudú musieť stáť v autách v centre mesta v kolónach a zápchach. Po piatich mesiacoch totiž zrekonštruovali najfrekventovanejšiu Štúrovu ulicu. (TA3)
Masívny zosuv, ktorý 21. júla postihol Vrátnu dolinu, by sa tam v blízkom období nemal opakovať. Informovali o tom dnes na tlačovej konferencii v Bratislave zástupcovia Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. (TA3)
Nič protizákonné neurobili, no napriek tomu musia pykať. Karanténnu stanicu pre psov v Trenčíne stálo meranie hlučnosti, ktoré žiadal jeden zo susediacich záhradkárov, 800 eur. (TA3)
Pracovné obedy si po novom bude platiť prezident sám vlastnou platobnou kartou napojenou na rozpočet kancelárie hlavy štátu. Za prezidenta Ivana Gašparoviča boli držiteľmi takejto karty pracovníci protokolu, ktorí ňou platili namiesto neho. (TA3)
Meteorológovia dnes varujú pred búrkami na väčšine územia Slovenska. Môžu byť s nimi spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny zrážok dosiahnuť 20 až 30 mm a nárazy vetra rýchlosť 15 až 20 m/s. (TA3)
Polooblačno až oblačno. Miestami, najmä popoludní, prehánky alebo búrky, ktoré môžu byť ojedinele aj so silnými zrážkami. (TA3)
Policajti na našich cestách chytili ďalšieho šialeného vodiča. Po R jednotke pred Nitrou uháňal takmer 260 kilometrovou rýchlosťou. Zarážajúce je, že iba pár minút predtým dostal pokutu za rýchlosť pri Banskej Bystrici. Na druhýkrát mu ale policajti poriadne klepli po prstoch. (TA3)
Obyvatelia Beluše, ktorí roky bojovali proti plánovanému rozšíreniu kameňolomu, si nateraz môžu vydýchnuť. Proces posudzovania rozšírenia ťažby totiž stopol sám investor. (TA3)
Študenti a učitelia si aj v nadchádzajúcom školskom roku môžu finančne prilepšiť. Stačí, ak pošlú žiadosť o pôžičku do Fondu na podporu vzdelávania. Maximálna výška poskytnutých peňazí však bude v porovnaní s minulým rokom nižšia. (TA3)
Železničné priecestie na Ráztočnej ulici v bratislavskej časti Vrakuňa využívajú denne desiatky ľudí. Prechádzajú tadiaľ mamičky s kočíkmi, cyklisti, ale aj vozičkári. Pána Štefana tam pred pár mesiacmi zrazil vlak. Železnice mali priechod opraviť, no zatiaľ sa tak nestalo. (TA3)

PRAVDA

Slovenské ministerstvo obrany plánuje českým kolegom darovať 112 kusov tankovej munície, ktorá je v našej armáde prebytočná. (PRAVDA)
Najväčšie prepúšťanie v histórii Microsoftu, ktorý plánuje znížiť stavy zamestnancov o 18-tisíc ľudí, sa dotkne aj občanov Slovenska pracujúcich v Komárome. (PRAVDA)
Po vládnych prázdninách by sa mali spustiť zmeny vo viacerých úradoch verejnej správy a v podnikoch so štátnou účasťou. Avizuje to premiér Robert Fico. (PRAVDA)
Národná diaľničná spoločnosť upozorňuje vodičov na obmedzenia pre práce na diaľnici D1 a tiež na moste Červený rak v Košiciach. (PRAVDA)
Nižšie úroky a nový strop pre úvery. Študenti a učitelia si môžu požičať peniaze od Fondu na podporu vzdelávania za nových podmienok. (PRAVDA)
Vodiči, ktorých v piatok policajti zastavia a zistia, že sú „za volantom bez opice“, dostanú darček – orientačný test na prítomnosť alkoholu v dychu. (PRAVDA)
Tlak Západu šéfa Kremľa doma tak skoro neoslabí, myslí si ruský analytik Alexandr Goľc. (PRAVDA)
Z búrok, ktoré momentálne trápia časť Slovenska, hrozia v časti územia prívalové povodne. SHMÚ pred nimi varuje vo forme hydrologickej výstrahy prvého stupňa. (PRAVDA)
Pracovné obedy si po novom bude platiť prezident sám vlastnou platobnou kartou napojenou na rozpočet kancelárie hlavy štátu. (PRAVDA)
Kto je porazený v ekonomickom konflikte medzi Ruskom a Západom, ktorý naberá na obrátkach v súvislosti s krízou na Ukrajine? (PRAVDA)
Hrozivé štatistiky obetí dopravných nehôd od začiatku roka sa konečne podarilo polícii znížiť. V júli zomrelo na cestách 17 ľudí. (PRAVDA)
Video z operácie? Pre pacienta určite dobrá vec, najmä ak sa po zákroku objavia ťažkosti. O nahrávaní by však mal vedieť a dať naň súhlas. (PRAVDA)
Policajná kobra dostane na odhaľovanie cestných pirátov nové autá. Ministerstvo vnútra kúpilo Škody Superb, za 21 vozidiel zaplatilo približne 844-tisíc eur. (PRAVDA)
Z armády odchádza do civilu jej hovorca Milan Vanga. Na poste hovorcu Ozbrojených síl SR bol vyše 10 rokov, vo vojenskej službe strávil 20 rokov a 344 dní. (PRAVDA)
Verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová akceptovala požiadavku ministra školstva Petra Pellegriniho na stretnutie k reedukačným centrám. (PRAVDA)
Sociálne programy, ktoré majú vytvárať nové pracovné miesta pomocou štátnych dotácií, by už nemali byť zacielené iba úzko na mladých do 29 rokov. (PRAVDA)
Keby sa parlamentné voľby konali tento víkend, vyhral by ich Smer. Za ním je strana Sieť, no jej preferencie mierne klesli. (PRAVDA)
Z KDH po voľbách odišli traja poslanci. Predseda KDH Ján Figeľ v rozhovore pre Pravdu odmietol, že hnutie opustili preto, lebo by priamo ohrozovali jeho pozíciu. (PRAVDA)
Ministerstvo vnútra chystá ďalšiu zbraňovú amnestiu, platiť by mala od decembra. Aj keby bola odovzdaná len jedna zbraň, legislatívny zámer bude mať zmysel, tvrdí Robert Kaliňák. (PRAVDA)
Gynekologickú operáciu štyridsaťročnej ženy si lekári Fakultnej nemocnice v Trnave nahrávali bez toho, aby o tom vedela. (PRAVDA)

SME

V jeho byte sa schádzali disidenti, politickí väzni a intelektuáli. Eštebáci o tom vedeli, ale nezasiahli. (SME)
Ministerstvo zdravotníctva aj po rokoch stále len hľadá možnosti na dostavbu miesta pre nebezpečných. (SME)
Český pedofilný web je registrovaný na učiteľa základnej školy KARLA ŽÁKA z Brna. (SME)
Aktivistov často z bežných ľudí urobia problematické rozhodnutia úradov a politikov. (SME)
Na český portál chodia aj ľudia zo Slovenska. Po upozornení matky odmietli stiahnuť fotografie jej dcéry. (SME)
Sudcovia sa sami nemôžu obrátiť na Ústavný súd, môže to však spraviť verejná ochrankyňa práv. (SME)
Plavba po dunajskom kanáli nie je možná od utorka, pokazili sa horné vráta pravej plavebnej komory. (SME)
Agentúra Polis zisťovala názory na otázky z plánovaného referenda kresťanských aktivistov. (SME)
Za Ivana Gašparoviča mali kartu pracovníci protokolu, ktorí ňou platili namiesto prezidenta. (SME)
Hydrologickú výstrahu prvého stupňa vydali pre regióny na západe, juhu a severe Slovenska. (SME)
Exprezidentov úradník útočil v bare na Maďarky a mladíkov, pri odchode z paláca mohol dostať päťtisíc eur. (SME)
Naša armáda pripúšťa len dočasný nedostatok istých veľkostí vo výstroji vojakov. (SME)
Terchová a Vrátna sú aj po týždni miestom skazy. Ak spadnú extrémne zrážky, hrozí ďalšia. (SME)
Ochotnícki herci veľa nestoja, preto ich chcú aj televízie do seriálov, hovorí Ivan A. Fodor. (SME)
Ján Orlovský hovoril za Západoslovenskú energetiku, teraz bude šéfom komunikácie Procházkovej strany. (SME)
Vo vatikánskych a rímskych archívoch budú bádať vedci z rôznych univerzít a ústavov akadémie vied. (SME)
Štát už rok vie o hladných deťoch v polepšovniach, no nič nespravil. Na stravu dostávajú do troch eur na deň. (SME)
Ľudovít Kaník navrhuje presunúť podujatie z 1. septembra na 17. novembra. Tento rok ho zrušili, aby ušetrili. (SME)
Tretia amnestia potrvá pol roka. Počet trestných činov, pri ktorých boli použité zbrane, sa znižuje. (SME)
SaS, SDKÚ a Nova sa nachádzajú v prieskume pod hranicou štyroch percent, Smeru namerali 35. (SME)

Webnoviny

Polícia má zatiaľ k dispozícii dvadsať platobných terminálov. Dostanú ich predovšetkým hliadky mýtnej, diaľničnej polície a krajských družstiev cestného dozoru. (Webnoviny)
Cez víkend sa ortuť teplomera vyšplhá cez tridsať stupňov Celzia. Najmä v nedeľu treba rátať s búrkami a prehánkami. (Webnoviny)
Šikovní študenti zo Slovenskej republiky obstáli v konkurencii takmer tristo súťažiacich zo 75 krajín sveta. (Webnoviny)
Cestovné dokumenty pre domáce zvieratá vydávajú oprávnení veterinárni lekári. Ich platnosť je po vydaní doživotná. (Webnoviny)
Spoločnosť Falck nasadila prvé tri sanitky v žltej farbe do ostrej prevádzky v Stupave, Sabinove a Strečne. (Webnoviny)
Aktuálny rebríček základných a stredných škôl, ktorý zverejnila organizácia INEKO, prezrádza aj to, kde majú najlepšie gymnázium a strednú školu. (Webnoviny)
V novodobej histórii sa Litmanová dostala do povedomia hlavne v súvislosti s údajnými zjaveniami Panny Márie na hore Zvir. (Webnoviny)
Pri Moste SNP sa odtrhlo zabezpečovacie lano pontónu, o ktorý boli ukotvené tri výletné lode. (Webnoviny)
Najvyššia denná teplota v piatok vystúpi na 25 až 31 stupňov. Na väčšine územia Slovenska platia výstrahy pred povodňami. (Webnoviny)
Hasiči museli ľuďom pomáhať pri odčerpávaní vody zo zatopených pivníc aj rodinných a obytných domov. (Webnoviny)
Policajti posudzujú, či v prípade mladého šoféra z videa nešlo o trestný čin všeobecného ohrozenia. (Webnoviny)
Plavba cez vodné dielo je od utorka zastavená pre poškodené ložiská, v ktorých sú osadené horné vráta pravej plavebnej komory. (Webnoviny)
V dôsledku intenzívnych dažďov sa vo Vrátnej doline 21. júla zosunulo približne 100 000 metrov kubických hliny a kamenia. (Webnoviny)
Primátor Bratislavy nevylučuje, že jeho občiansku kandidatúru podporia aj politické subjekty. Volebný program chce predstaviť začiatkom októbra. (Webnoviny)
Popradský primátor Anton Danko považuje túto tému za súčasť predvolebného boja pred blížiacimi sa komunálnymi voľbami. (Webnoviny)
Piatok vybrala polícia pre akciu zámerne – presne pred rokom bol tento deň na cestách veľmi tragický. (Webnoviny)
Policajti zastavili ženu v poslednej chvíli na banskobystrickej železničnej stanici. (Webnoviny)
Jednota – ľavicová strana Slovenska sa plánuje zúčastniť na jesenných komunálnych voľbách. Voličom chce zo svojich radov ponúknuť najlepších kandidátov na poslancov, starostov a primátorov. (Webnoviny)
Správca Nadácie TA3 Peter Káčer podporuje charitatívnu SMS zbierku svojou jazdou na špeciálne upravenom bicykli naprieč Slovenskom. (Webnoviny)
Na hľadanú ženu je vydaný zatykač pre zanedbanie povinnej výživy. (Webnoviny)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk