Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 3.7.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1066USD   27.265CZK   0.71030GBP   314.85HUF   4.1927PLN   7.5975HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Väčšina Slovákov, ktorí bojovali za Islamský štát, zahynula. Ako povedal podpredseda parlamentného výboru na kontrolu činnosti SIS Anton Martvoň, vyplýva to z informácie o činnosti SIS, ktorú v parlamente predniesol jej riaditeľ Ján Valko. (TA3)
Agentúra MVK prieskum robila v dňoch 18. až 25. júna formou osobného rozhovoru na vzorke 1 111 respondentov. (TA3)
Minister vnútra zverejnil návrh, ktorým chceme prispieť k riešeniu migračnej krízy na juhu Európy. Podľa prvých informácií by u nás mohlo nájsť domov asi 100 kresťanov zo Sýrie. (TA3)
Správa o plnení úloh Vojenského spravodajstva a správa o činnosti Slovenskej informačnej služby v roku 2014 sú témou rokovacieho dňa v parlamente. Diskutuje sa aj o správe generálneho prokurátora o činnosti prokuratúry za minulý rok. (TA3)
Vyšetrovanie policajného násilia na Slovensku dlhodobo zlyháva. Myslia si to zástupcovia mimovládnej organizácie Poradňa pre občianske a ľudské práva, ktorá vydala kritickú správu, kde nedostatky v týchto prípadoch kritizuje. (TA3)
Starosta Hodejova v okrese Rimavská Sobota vyplácal trom poslancom odmeny 200 eur za to, že budú hlasovať v jeho prospech. Polícia ho obvinila z troch trestných činov. Hoci vinu najprv popieral, Špecializovaný trestný súd mal schvaľovať dohodu o vine a treste. (TA3)
Vo veci tragickej smrti trojročného chlapca, na ktorého 10. mája v žilinskom Baumaxe spadol drevený materiál, padlo obvinenie. Policajný vyšetrovateľ obvinil z prečinu usmrtenia 45-ročného zamestnanca obchodu. (TA3)
Incident, pri ktorom Stanislava Červeňová vo februári 2014 vykrikovala na poslancov parlamentu a naznačila, že po nich hodí stoličku, bude Okresný úrad Bratislava I riešiť ako priestupok. (TA3)
Jasno až polooblačno. Najvyššia denná teplota 29 až 33 st, na Orave, Liptove a v Prešovskom kraji 25 až 29 st. (TA3)
Dovolací senát Najvyššieho súdu rozhodol, že fungovanie inšpekcie ministerstva vnútra je v súlade so zákonom. Výrok senátu vyjadruje presne opačný právny názor, ako nedávno prezentoval sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin so svojím senátom. Informoval o tom Denník N. (TA3)
Od novembra budú môcť ľudia požiadať na všetkých matričných úradoch o výpis z registra trestov alebo o list vlastníctva. Štát tak vychádza v ústrety občanom, aby pre vybavovanie formalít nemuseli cestovať desiatky kilometrov. (TA3)
Morčacie mäso patrí medzi najzdravšie a človek by ho mal zjesť aspoň 150 gramov za týždeň. Na pultoch slovenských obchodov však chýba a produkcia moriek rapídne klesá. Na Slovensku dokonca funguje len jediný spracovateľ moriek. (TA3)
Rodina, najbližší aj verejnosť sa rozlúčia s legendárnym hercom Ladislavom Chudíkom. Posledná rozlúčka s aristokratom divadla a dôstojným džentlmenom, ako ho volali jeho kolegovia, bude na poludnie v historickej budove SND. (TA3)
Expolicajt Ján Antoška sa pre sériu ozbrojených lúpeží postavil opäť pre súd. Jeho advokát sa pri odvolaní voči 9 ročnému trestu odňatia slobody oprel aj o sporné rozhodnutie senátu Štefana Harabina. Ten nedávno oslobodil policajta odsúdeného za korupciu. (TA3)
Zákaz účasti schránkových firiem v štátnych tendroch. To je dominantná téma rokovania parlamentu. Do diskusie sa však vrátili imigranti, konkrétne na hodine otázok na premiéra a členov vlády. (TA3)
Vysoké Tatry sú v týchto dňoch kruté. Hoci je tam pekné počasie a turisti si užívajú výlety, hrozím im veľké nebezpečenstvo. Na snehových poliach, ktoré ľudia v horách veľmi obdivujú, sa len za posledný týždeň stali štyri vážne úrazy. (TA3)
Slovenská republika nemá žiadnu zodpovednosť za to, aká je v súčasnosti situácia v Líbyi, Iraku a Sýrii. Preto nás nikto nemohol nútiť do povinných kvót na prijímanie utečencov. (TA3)
Kauza Veľký Slavkov sa opäť nepohla ani o milimeter. Okresný súd v Bratislave musel dnešné hlavné pojednávanie odročiť. Bývalý námestník Slovenského pozemkového fondu Branislav Bríza, ktorý je v tejto kauze jediným obžalovaným neprišiel na súd. (TA3)
Bývalý primátor Medzilaboriec údajne sfalšoval uznesenie zastupiteľstva a zvýšil si vlastný plat. Konštatuje to hlavný kontrolór mesta vo svojej správe. (TA3)
Exekútor zatiaľ na majetok a peniaze mesta Martin siahnuť nemôže. Najvyšší súd vyhovel návrhu radnice a pozastavil hroziacu 8 miliónovú exekúciu. Vedenie mesta sa aj napriek tomu pripravuje na nútenú správu. (TA3)

PRAVDA

Ak by boli parlamentné voľby koncom júna, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 37,8 percenta hlasov. SaS by sa podľa prieskumu MVK do parlamentu nedostala. (PRAVDA)
Poslanci v piatok schválili novelu zákona o verejnom obstarávaní, tzv. protischránkový zákon. (PRAVDA)
Postup sudcov z prípadu recidivistu, ktorého senát vedený Štefanom Harabinom pustil na slobodu, považuje generálny prokurátor Jaromír Čižnár za zákonný. (PRAVDA)
Incident, pri ktorom Červeňová vo februári 2014 vykrikovala na poslancov parlamentu a naznačila, že po nich hodí stoličku, bude Okresný úrad riešiť ako priestupok. (PRAVDA)
Majú lekári alebo lekárnici výhody od farmaceutických firiem za to, že pacientovi odporučia určitý liek? Na Slovensku prípady kupovania si lekárov neboli odhalené. (PRAVDA)
Verejnosť aj bývalí kolegovia a blízki sa v piatok poslednýkrát rozlúčia s hereckou legendou Ladislavom Chudíkom. (PRAVDA)
Príslušník Slovenskej informačnej služby bude povinný umožniť osobe, ktorej preukazuje svoju príslušnosť, oboznámiť sa s jeho evidenčným číslom. (PRAVDA)
Rezort školstva poskytne súkromnej firme na projekt lietajúceho auta stimuly na výskum a vývoj vo výške takmer šesť miliónov eur. (PRAVDA)
V prípade policajnej inšpekcie už existujú dve odlišné rozhodnutia senátov Najvyššieho súdu. (PRAVDA)
Parlament v tajných voľbách zvolil 12 kandidátov na členov disciplinárnych senátov. Vyhlásenie výsledkov tajných volieb ukončilo 11. deň 53. schôdze parlamentu. (PRAVDA)
Minister spravodlivosti Tomáš Borec reaguje na rozhodnutie senátu trestného kolégia. (PRAVDA)
Slovensko a Poľsko plánujú spoluprácu pri výrobe armádnych obrnených vozidiel a pri opravách húfnic. Dohodu o spolupráci podpíše Róbert Fico počas návštevy Poľska. (PRAVDA)
Sudca Juraj M. podľa obžaloby od októbra 2013 do konca apríla 2014 opakovane svojou nečinnosťou spôsobil prepustenie viacerých osôb z väzby na slobodu. (PRAVDA)
Verejnosť má od dnes k dispozícii elektronické služby registra adries. Obsahuje informácie o všetkých adresách, bytových aj nebytových budovách na celom území Slovenska. (PRAVDA)
Nehodovosť na železničných priecestiach rastie. Policajtov bude aj preto počas prázdninových mesiacov na cestách viac. Ide totiž o najrizikovejšie obdobie. (PRAVDA)
Fakulta práva Paneurópskej vysokej školy môže opäť prijímať nových študentov. Rozhodol o tom súd. Minister Draxler hovorí, že škola ohrozuje budúcnosť študentov. (PRAVDA)
Ak novelu podpíše prezident, prezentačné a predajné akcie budú musieť obchodníci organizovať už len na pôde vlastných priestorov. (PRAVDA)
Senát Najvyššieho súdu, ktorému predsedá Harabin, nie je oprávnený posudzovať súlad právnych predpisov v rámci odvolania v trestnej veci. (PRAVDA)
Zvýšenie materskej dávky je pre mamičky výborná správa. Táto zmena však nepomôže mamičkám, ktoré pred pôrodom nepracovali. (PRAVDA)
Zdravotníci už nebudú zverejňovať, čo dostali od farmaceutických spoločností. Táto povinnosť bude výlučne na samotných spoločnostiach. (PRAVDA)

SME

Nedokážem ti povedať zbohom, zaznelo v záverečnej reči Dušana Jamricha. (SME)
V uplynulom roku sa tajná služba zaoberala napríklad monitorovaním ukrajinského konfliktu a domácim extrémizmom. (SME)
Poslanci prerokovali za zatvorenými dverami Správu o plnení úloh Vojenského spravodajstva za rok 2014 a správu o činnosti Slovenskej informačnej služby ... (SME)
Prieskum Agentúry MVK by Smer v parlamente obsadil 66 kresiel. Druhá Sieť by disponovala 21 poslaneckými kreslami. (SME)
Úrad pre verejné obstarávanie bude viesť register s údajmi fyzických osôb, ktoré sú skutočnými a nie len formálnymi vlastníkmi. (SME)
Tento svoj názor Čižnár tlmočil Harabinovi listom už 2. júna. (SME)
Súd v januári 2015 zhodnotil správanie Červeňovej ako vysoko emocionálne a vyvolané ťažkou životnou situáciou. (SME)
Spolupráca by sa mala týkať i generálnych opráv húfnic DANA na základe know-how, ktoré vlastní Slovenská republika. (SME)
Cieľom akcie je preveriť znalosti vodičov o poskytovaní prvej pomoci. (SME)
Desať správ, ktoré tento týždeň oslovili medzinárodnú komunitu na najväčšom spravodajskom webe o Slovensku v angličtine. (SME)
Počas poslednej vlny horúčav v júni skolabovali na Slovensku stovky ľudí. Ohrozenejšie sú ženy. (SME)
Viacerí predstavitelia pravice už s Frešovou stranou SDKÚ-DS v spoločnej koalícii nepočítajú. (SME)
Lekárom sa nepáči, že na rozdiel od iných povolaní sú pod drobnohľadom len ich príjmy a dary. (SME)
Argumenty Štefana Harabina o nezákonných krokoch policajnej inšpekcie a rozhodnutiach sudcu Milana Vargu dnes vyvrátil iný senát. (SME)
Občania budú mať teda možnosť oboznámiť sa zo vzorom služobného preukazu, aby vedeli, ako vyzerá. (SME)
Súdna rada SR si z tejto skupiny vyberie šesticu členov disciplinárnych senátov. (SME)
Úrad pre verejné obstarávanie dostal k tendru tri námietky. Podľa Viliama Novotného nie je jasné, či ide o zákazku na stavbu, koncesiu, či na poskytovanie ... (SME)
Borec hovorí, že Harabin svojimi právne nepodloženými vyjadreniami a vo svojej podstate svojvoľnými argumentmi vytvára podmienky pre oslobodzovanie zločincov. (SME)
Trenčiansky sudca zastavil stíhanie z dôvodu, že ide o osobu, ktorá je vyňatá z pôsobnosti orgánov činných v trestnom konaní. (SME)
V priemere si každý sudca polepší o 279 eur. Zvýšia sa aj platy prokurátorov. (SME)

Webnoviny

Schválený zákon o verejnom obstarávaní okrem iného upravuje, aby verejní obstarávatelia a obstarávatelia nemohli uzavrieť zmluvu s uchádzačmi, ktorí v registri nebudú mať zapísaných konečných užívateľov výhod. (Webnoviny)
Bojovníci IS zadržali muža, ktorý sa cez provinciu Aleppo pokúšal prepašovať najmenej šesť antických sôch. Pašeráka previezli do mesta Manbidž ovládaného IS, kde ho postavili pred samozvaný islamský súd. (Webnoviny)
Blogerka s problematickou pleťou zverejnila fotky bez mejkapu. Ako reagovali ľudia? (Webnoviny)
Nehoda sa stala v spoločnosti sídliacej v Kysuckom Novom Meste ešte vo štvrtok večer. (Webnoviny)
Cieľmi monitoringu zo strany Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) boli v Nemecku napríklad ministerstvá hospodárstva, financií a poľnohospodárstva. (Webnoviny)
Grécke 'áno' v referende podľa ministra financií zvýši šancu na dohodu o treťom balíku, v prípade nedohody však skončí zrejme Grécko bez eur. Európska centrálna banka už totiž do krajiny ďalšie nepošle. (Webnoviny)
Vedci zo Southwest Research Institute zatiaľ nevedia, čo štyri tmavé škvrny predstavujú. Prekvapilo ich aj zistenie, že Pluto a jeho vesmír Cháron sa od seba farebne odlišujú. (Webnoviny)
K tragédii došlo vo štvrtok večer na okraji mestečka Leiro. Podľa predbežných zistení išlo pravdepodobne o nehodou. (Webnoviny)
Málo Američanov, veľa policajtov a odhodlaný Cancellara, aj to môžeme očakávať na prestížnej Tour, ktorá sa začína v sobotu 4. júla a na cyklistov čaká 21 etáp s tradičným záverom na Elyzejských poliach v Paríži. (Webnoviny)
Veľká cena Veľkej Británie na okruhu v Silverstone je deviatym podujatím v tomto ročníku. Sezóna sa pomaly dostáva do svojej polovice a o majstrovský titul bojujú rovnako ako vlani piloti tímu Mercedes. (Webnoviny)
Pred hlasným a nesúhlasným prejavom nespokojnosti nie je podľa súdu možné priznať ochranu ani v parlamente. Na takýto prejav má ústavné právo každý občan. (Webnoviny)
Brány parlamentu by tentoraz zostali zatvorené pred SaS, KSS, hnutím NOVA, stranou SKOK!, Ľudovou stranou - Naše Slovensko, SDKÚ-DS i stranou Šanca. (Webnoviny)
Máme pre vás hneď niekoľko dôvodov, prečo nevyhadzovať staré pneumatiky. Mnohé z nich sú jednoduché a výsledok je perfektný. (Webnoviny)
Dievčatko vyskúšalo kuriózny spôsob, ako sa zbaviť mliečneho zubu. (Webnoviny)
Trofeje pre najlepších na Tour de France vyrobili v Kamenickom Šenove. (Webnoviny)
Dodržiavanie bezpečnostných zásad pri požívaní platobnej karty a peňazí na dovolenke v zahraničí je ešte dôležitejšie, ako doma na Slovensku. (Webnoviny)
Mladý vodič prešiel pri klesaní do protismeru a následne vošiel do priekopy, kde sa s celou jazdnou súpravou prevrátil. (Webnoviny)
Fanúšičku St. Louis Blues rozcitlivel trejd amerického krídelníka T.J. Oshieho do Washingtonu. (Webnoviny)
Známy filmový a divadelný herec a prvý ponovembrový minister kultúry Ladislav Chudík zomrel v pondelok 29. júna popoludní v Bratislave vo veku 91 rokov. (Webnoviny)
Výluka na trati Zvolen - Banská Bystrica si vyžiada ďalšie dva dni. V utorok 7. júla a stredu 8. júla zasiahne dopravné obmedzenie až 31 spojov. (Webnoviny)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.