Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 27.2.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1317USD   27.515CZK   0.73010GBP   302.88HUF   4.1535PLN   7.6965HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Dnes bude prevažne veľká, neskôr miestami zmenšená oblačnosť. Miestami slabé zrážky, od 1000 m snehové. Najvyššia denná teplota 4 až 10 st. Južný vietor do 20 km/h. (TA3)
Strata blízkeho človeka je vždy bolestivá, o to viac ak na dôstojnú rozlúčku so zosnulým nemajú príbuzní peniaze. V krajnom prípade svoju zodpovednosť za zosnulého prenechajú na mestskú časť, ktorá ho zo zákona musí pochovať. (TA3)
S rýchlejšou a transparentnejšou justíciou to až tak jednoduché nebude. Súdy už majú za sebou prvé pokusy, ktoré jasne ukázali achillovu pätu – bez peňazí a ľudí sa nezmení nič. (TA3)
Slovenská polícia po necelých 20 rokoch objasňuje vraždu priekopníka vo výpalníctve a jedného z prvých bratislavských mafiánskych bossov, Vladimíra Daniša, prezývaného Tuti, ktorý terorizoval obyvateľov hlavného mesta takmer šesť rokov svojou hrubou silou. (TA3)
Župan Marian Kotleba možno príde o právomoci k eurofondom, na výjazdovom rokovaní v Banskej Bystrici to avizoval Robert Fico. Banskobystrická župa by tento krok považovala za protiústavný. (TA3)
V obci Zálesie totiž uzavreli most, ktorý vedie ponad Malý Dunaj. Vodiči tak musia využívať až 15-kilometrové obchádzky. Okrem toho sa zhoršila dopravná situácia aj v okolitých obciach. (TA3)
Väčšina Slovákov súhlasí s obmedzením poskytovania zdravotnej starostlivosti pre neplatičov zdravotných odvodov. Vyše 80 percent ľudí sa v reprezentatívnom prieskume agentúry Focus na vzorke 1010 respondentov vyjadrilo, že dlžníkom by poisťovňa nemala uhrádzať zdravotnú starostlivosť vôbec, respektíve, že poisťovňa by mala žiadať zaplatenie dlhu a kým sa tak nestane, mala by preplácať len ošetrenia v prípadoch ohrozujúcich život. (TA3)
Viac ako rok a deväť mesiacov sa riadne nepojednávalo pred senátom Okresného súdu Bratislava I v kauze prípravy štyroch vrážd. (TA3)
Oblačno až zamračené, hmlisto. Na viacerých miestach občasný dážď, od cca 1000 m, na severozápade od cca 700 m, sneženie. Popoludní ustávanie zrážok. (TA3)
V Detve otvorilo ministerstvo vnútra v rámci reformy ESO ďalšie klientske centrum. Do konca roka by malo na Slovensku fungovať celkovo 76 takýchto úradov. V niektorých mestách sa to ale nezaobišlo bez komplikácií. (TA3)
Architekt, maliar, autor divadelných inscenácií a posledných 20 rokov aj vynikajúci sochár. V ateliéri Miloša Karáska nájdu návštevníci plastiky zvierat, ľudí, či nádob. Najväčšiu časť jeho zbierky ale tvoria anjeli. Výber svojich najlepších diel predstavil na výstave v galérii Michalský dvor. (TA3)
Justícia má problém a ten sa volá previerky. Vďaka nim sa zastavil prílev nových sudcov, ktorí na niektorých súdoch chýbajú ako soľ. Prví víťazi z konkurzov sa aj s previerkami dostanú na stôl prezidentovi najskôr na jeseň. (TA3)
Kardiochirurg Viliam Fischer, ktorý je obvinený z prijatia úplatku, bude mať v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave neplatené voľno. Lekár doteraz čerpal dovolenku, riešenie mu navrhol zamestnávateľ. (TA3)
Premiér Robert Fico nevylúčil, že Banskobystrický samosprávny kraj príde o svoje rozhodovacie právomoci, čo sa týka čerpania eurofondov. Dôvodom je vedenie župy Marianom Kotlebom. (TA3)
Pochybnosti o priebehu volieb v obci Kvakovce v okrese Vranov nad Topľou sú po troch mesiacoch vyriešené. Ústavný súd zamietol sťažnosť bývalého starostu a skupiny poslancov, ktorí napadli výsledky volieb. Nepozdávalo sa im, že voliť prišli aj chatári z rekreačnej oblasti Dobrá, ktorá je súčasťou obce. (TA3)
Doprava v hlavnom meste dnes ráno opäť kolabovala. Vodiči, ktorí cestovali do Bratislavy v smere od Šamorína a Dunajskej Stredy, strávili za volantom aj niekoľko hodín. (TA3)
Policajný vyšetrovateľ zo Svidníka vzniesol v pondelok obvinenie pre prečin subvenčného podvodu voči starostovi obce Ladomirová v okrese Svidník. (TA3)
Prezident Andrej Kiska vyhláseniami o účasti Ruska vo vojne na východe Ukrajiny poškodil podľa predsedu Slovensko-ruskej spoločnosti Jána Čarnogurského záujmy Slovenskej republiky. Ako povedal Čarnogurský dnes pre agentúru SITA, prezident uviedol tento výrok bez akýchkoľvek dôkazov. (TA3)
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal nadnes výstrahy prvého stupňa pred tvorbou hmly a povodní z topiaceho sa snehu a dažďa. (TA3)
Dnes bude oblačno až zamračené, miestami aj hmlisto. Na viacerých miestach dážď, od cca 1200 m, na severozápade aj nižšie, sneženie. Vo východnej polovici ráno ešte väčšinou bez zrážok. Najvyššia denná teplota 7 až 12, v Žilinskom a Trenčianskom kraji a na Spiši 2 až 7 st. (TA3)

PRAVDA

Sieť predstavila svoj plán, ako vyriešiť rómsku problematiku a nelegálne osady. V Košiciach sa stretla s odborníkmi na túto oblasť. (PRAVDA)
Listami aj osobnými návštevami sa špekulanti snažia obmäkčiť obyvateľov bratislavských Vajnôr, aby predali svoje pozemky v okolí budúceho diaľničného obchvatu D4. (PRAVDA)
Počatie detí s DNA od troch ľudí, dvoch žien a jedného muža, tak skoro na Slovensku nebude v praxi. Názory na novú metódu v oblasti umelého oplodnenia sú totiž rozporné. (PRAVDA)
Nadobro prišiel o meno, ktoré si v medicíne budoval celý život. Známy kardiochirurg Viliam Fischer sa vyšetrovateľom priznal, že zobral od rodiny pacientky úplatok. (PRAVDA)
Oteplenie a topenie snehu spôsobuje vzostup hladín na niektorých riekach Košického kraja. (PRAVDA)
Dva najpoužívanejšie lieky na rakovinu prsníka, hrubého čreva a pľúc VšZP nebude tri mesiace pre svojich poistencov nakupovať. (PRAVDA)
Nespokojnosť s ponúkaným zvyšovaním platov vyústila do štrajkovej pohotovosti desaťtisíc šoférov autobusov. (PRAVDA)
Prokuratúra prešetrí postavenie pamätníka Vasilovi Biľakovi v jeho rodnej obci Krajné Bystré, ako aj jeho poškodenie, keď na protest ho postriekali červenou farbou. (PRAVDA)
Solárna minivysielačka umožnila sledovať púť orlice do Afriky, trasu letu, miesta oddychu i africké zimoviská. Jej návrat sa očakáva približne v apríli. (PRAVDA)
Posledné dni zostávajú záujemcom, ktorí chcú vyplniť dotazník k príprave XIV. riadneho generálneho zhromaždenia Synody biskupov. (PRAVDA)
Krok, aký v histórii samosprávnych krajov nemá obdobu. Vláda mieni oklieštiť právomoci Banskobystrického kraja pri čerpaní eurofondov. (PRAVDA)
Zvyšovanie minimálnej mzdy môže zároveň brzdiť rast vyšších miezd, čo znižuje motiváciu vysokokvalifikovaných, tvrdí sociologička Monika Čambáliková. (PRAVDA)
Po vlaňajšom rekordnom zvýšení minimálnej mzdy premiér Robert Fico ohlasuje ďalší historický skok v jej vývoji. Najnižší zárobok, ktorý oproti vlaňajšku vzrástol o 28 eur. (PRAVDA)
Poslanecká komisia, ktorá sa podnetom zaoberala, tvrdí, že nemá dôkazy, či Marian Kotleba porušil zákon, keď prijíma dary od svojich zamestnancov. (PRAVDA)
Množstvo podujatí na vysokej úrovni sa počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ v druhom polroku 2016 uskutočnia v sídle Slovenskej filharmónie. (PRAVDA)
Ak by článok na titulnú stranu denníka Pravda písali žiaci z anglicko-slovenskej základnej školy Galileo School v Bratislave, jeho témou by boli školské obedy. (PRAVDA)
Ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) vidí na Slovensku stále prvky diskriminácie, napríklad pri rómskych deťoch v školách. (PRAVDA)
Víťazka volieb hlavného kontrolóra v obci Branč, neďaleko Nitry, používa titul Ing., hoci toto vzdelanie zatiaľ nedokázala diplomom. (PRAVDA)
Sudkyňa Okresného súdu Bratislava I Adela Unčovská sa nestane sudkyňou Krajského súdu v Bratislave, hoci uspela vo výberovom konaní na tento súd. (PRAVDA)
Prezident Andrej Kiska vyhláseniami o účasti Ruska vo vojne na Ukrajine poškodil podľa predsedu Slovensko-ruskej spoločnosti Jána Čarnogurského záujmy Slovenskej republiky. (PRAVDA)

SME

Aktivista Miroslav Dragun zverejnil niekoľko zmlúv Bratislavskej vodárenskej, ktoré ukazujú na plytvanie verejnými peniazmi. (SME)
Zo sporu trnavského arcibiskupa Oroscha s benediktínmi v Komárne sa stáva aj diplomatická záležitosť. (SME)
Minister obrany rokoval v Abú Zabí so šejkom Nahjánom, Emiráty zaujíma naše výcvikové centrum. (SME)
Informácie naznačujúce plytvanie financiami v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti zverejnil na svojom blogu aktivista Miroslav Dragún. (SME)
Okrem trolejbusov Európska únia preplatí Slovensku aj projekt na rýchlostnej ceste R2 Pstruša – Kriváň. (SME)
Ministerstvo vnútra sľubuje zjednodušenie prístupu k archívnym dokumentom pre všetkých. (SME)
Už v deň volieb do samosprávy obcí bolo jasné, že v 14 obciach nevolia celé zastupiteľstvo a v šiestich starostu. (SME)
Čistú mzdu rozdelil medzi desať rodín, každá z nich tak získala pomoc vo výške 521,70 eura. (SME)
Popravu Tutiho a Papasa z júla 1995 si objedna mafiánsky boss Kýbel. Píše to Aktuálne.sk. (SME)
Kauzu mafiánskych vrážd za 40-tisíc eur tentoraz odročili pre práceneschopnosť prísediaceho senátu. (SME)
Na tisíce nelegálnych reklamných zariadení nemali stavebné úrady páky. Existujúce musia vlastníci označiť a nové osadia len s povolením. (SME)
Kardiológ Viliam Fischer stiahol sťažnosť proti obvineniu z korupcie. Chce sa dohodnúť. (SME)
Sexistické vtipy, pubertálne príhody a folklórna skupina pri vchode. Smer začal oslavy MDŽ. (SME)
Rusko by malo rešpektovať celistvosť hraníc a teritoriálnu integritu Ukrajiny, zhodli sa parlamentné výbory V4. (SME)
Smer odštartoval už svoju tradičnú šnúru k Medzinárodnému dňu žien. Pozrite si na fotografiách SME, ako to vyzerá. (SME)
Policajti skontrolovali takmer dvetisíc osobných áut a 368 nákladných áut a dodávok. (SME)
Ľuboša Kosíka, ktorý figuroval v kauze únosu Michala Kováča mladšieho, uznal súd za vinného z mafiánskeho podvodu. (SME)
Okrem poškodenia pamätníka Vasila Biľaka bude prokuratúra skúmať aj jeho vytvorenie. (SME)
Viliam Fischer naďalej zostáva v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb zamestnaný na dve desatiny pracovného úväzku. (SME)
Zo Slovenska prišlo v uplynulom roku na adresu 999 99 Ježiško 98 548 listov. 2 209 ich prišlo zo zahraničia, najviac z Taiwanu. (SME)

Webnoviny

Nemecká kancelárka Angela Merkelová dúfa, že ruský prezident Vladimir Putin sa v Moldavsku nepokúsi o rovnakú stratégiu, akú použil na Ukrajine. Podporila snahy Moldavcov o užšie vzťahy s Európskou úniou. (Webnoviny)
NHL mala na programe bohatú porciu zápasov. Dvaja brankári si udržali čisté konto, vo Winnipegu rozhodli o víťazovi až samostatné nájazdy. (Webnoviny)
Ruské hokejové legendy nastúpili proti výberu sveta v exhibičnom zápase na zamrznutom najhlbšom jazere pri teplote - 22 °C. Proti menám ako Kasatonov, Fiodorov, či Bure si zahrali aj slovenskí hokejisti. (Webnoviny)
Hráči Clevelandu sa vezú na víťaznej vlne, z posledných dvadsiatich zápasov sa im podarilo triumfovať až 18-krát. Vo štvrtok zdolali aj Golden State, žiaril najmä LeBron James, ktorý nastrieľal 42 bodov. (Webnoviny)
Južná a Severná Karolína okúsila silu prírody na vlastnej koži. Po spúšti, ktorú zanechla po sebe snehová víchrica, je viac ako 220-tisíc odberateľov bez dodávok elektrickej energie. (Webnoviny)
Ruská tenistka Maria Šarapovová porazila Magdalénu Rybárikovú a ak získa v Acapulcu titul, vystrieda Serenu Williamsovú na čele špeciálneho rebríčka Road to Singapore. (Webnoviny)
Grécka vláda nedráždi iba Európu, stihla už nahnevať aj svojich voličov. Stovky prívržencov gréckej krajnej ľavice vyšli proti nej do ulíc Atén. Nepáči sa im, že politici, ktorých si zvolili, sa dohodli s európskymi partnermi na predĺžení programu medzinárodnej pomoci krajine. (Webnoviny)
Úspešná nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová nemá čas uvažovať nad tým, čo dokázala. Ten čas podľa nej príde, keď bude sedieť so založenými rukami v hojdacom kresle. (Webnoviny)
Európska federácia žurnalistov vyhlásila, že sloboda tlače v Macedónsku sa pod vplyvom rôznych hrozieb a útokov parlamentu výrazne zhoršila. (Webnoviny)
Švajčiarsky tenista Roger Federer ušetril sily, do semifinále turnaja v Dubaji sa dostal po necelých 21 minútach a skreči Francúza Gasqueta. (Webnoviny)
Seriál Káčerovo z dielne spoločnosti Walta Disneyho niekoľkokrát nominovali na Daytime Emmy, pričom v roku 1990 sa mu podarilo cenu aj získať. Pôvodný projekt ponúkol sto epizód. (Webnoviny)
Meteorológovia ani v piatok nestiahli hydrologickú výstrahu prvého stupňa na rieke Hornád pre okres Košice okolie. Pozrite si počasie, ktoré čaká Slovákov cez víkend. (Webnoviny)
O poskytnutie zoznamu slovenských klientov HSBC, ktorí sú spojení s praním špinavých peňazí, požiadal prezident finančnej správy. O činnosť banky sa zaujímajú viaceré slovenské orgány. (Webnoviny)
Fanúšikovia v Bratislave videli dohromady 86 zápasov KHL, z nich dva boli play-offové súboje o Gagarinov pohár a jeden o Pohár nádeje. Historickým štatistikám Slovana dominuje Milan Bartovič. (Webnoviny)
New Jersey dostane od Floridy právo výberu v druhom kole draftu 2015 a tiež jeden výber v treťom kole v roku 2016. (Webnoviny)
FC Liverpool s Martinom Škrtelom skončil účinkovanie v Európskej lige. Marek Hamšík sa s SSC Neapol dostal cez tureckého súpera ďalej. Poľský talent v drese Ajaxu Amsterdam pomohol k vyradeniu Varšavy. (Webnoviny)
Príval útokov na civilistov v posledných dňoch pôsobí ako snaha militantov o odplatu za ofenzívu vojenských jednotiek Nigérie, Kamerunu, Nigeru a Čadu. (Webnoviny)
V múzeu francúzskeho mesta Caen sa mal konať festival politickej karikatúry. Riaditeľ múzea Stephane Grimaldi uviedol, že viacerí karikaturisti vyjadrili obavy po incidente v Kodani. (Webnoviny)
Nemecký skokan na lyžiach sa stal šampiónom na veľkom mostíku vo švédskom Falune. Na MS získal tretiu medailu, má dve zlaté a jednu striebornú. (Webnoviny)
Elenu Udreovú nedávno už polícia zadržiavala v súvislosti s inou kauzou. Tentokrát má na krku obvinenie zo zneužitia úradu a prijatia úplatku. (Webnoviny)
Učebnice Krížom-krážom

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk