Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 17.8.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1744USD   26.142CZK   0.91145GBP   304.15HUF   4.2791PLN   7.3933HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

Policajti na strednom Slovensku sú v pohotovosti. Z nestráženého parkoviska v Banskej Bystrici ušiel väzeň odsúdený za ublíženie na zdraví. Podľa polície ide o 43-ročného Štefana Bota, po ktorom momentálne intenzívne pátrajú. (TA3)
Jednu zranenú osobu si vyžiadala zrážka nákladného vlaku s kamiónom, ktorá sa stala na ceste z Povodskej cesty smerom do špedičnej stanice v Dunajskej Strede. (TA3)
Nastala po turbulenciách, ktoré vyústili do abdikácie Petra Plavčana, v koalícii nová situácia? Poslanci Slovenskej národnej strany možno už nepodporia žiadneho kandidáta, ktorého do verejných funkcií navrhne Most-Híd. (TA3)
Prvou politickou obeťou kauzy okolo prideľovania eurofondov na vedu a výskum je minister školstva Peter Plavčan. Robert Fico vyzval šéfa SNS Andreja Danka, aby ho na poste čo najskôr vymenil. Tento krok otriasol koalíciou, ktorá už druhý týždeň bojuje s krízou. Danko premiérovi ustúpil a oznámil, že Plavčan rezignuje, čo sa napokon aj stalo. Danko zároveň oznámil, že si dáva niekoľko dní na rozmyslenie, ako ďalej s koalíciou. Zvažovať bude vraj aj svoju budúcnosť v politike. Situáciu s vami aj dnes sledujeme online. (TA3)
Svoj boj o život prehrala mladá cyklistka, ktorá prechádzala cez železničné priecestie v Žiline. Nestihla sa vyhnúť vlaku, ktorý ju ťažko zranil. V nemocnici zomrela. (TA3)
V okrese Stará Ľubovňa vyhlásilo Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Starej Ľubovni stav zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme. Tento stav platí až do odvolania. (TA3)
Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky alebo búrky. Najvyššia teplota 25 až 33 °C. Prevažne slabý vietor. (TA3)
Predseda koaličnej SNS Andrej Danko uznal svoju prehru. Pochopil, že partičkou, čo rozohral, nezíska vytúžené. Povedal to analytik Grigorij Mesežnikov z Inštitútu pre verejné otázky. (TA3)
Primátor Popradu Jozef Švagerko sa ocitol v rukách policajtov. Zadržali ho o pol piatej podvečer pri popradskom cintoríne pri riadení jeho súkromnej Škody Superb pod vplyvom alkoholu. Podľa našich informácií mu v krvi namerali 1,35 promile alkoholu. (TA3)
Nasledujúce štyri dni bude predseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany Andrej Danko preč a bude rozmýšľať o tom, ako ďalej v tejto vláde. Zároveň nevylúčil koniec v politike. Povedal to na tlačovej besede s tým, že nebude dávať zásadné vyhlásenie, no žiadosť premiéra na zmenu ministra školstva berie na vedomie. (TA3)
O súčasnej situácii v koalícii ako aj o ďalších možnostiach vývoja hovoril politológ Michal Horský. (TA3)
O súčasnej situácii v koalícii ako aj o ďalších možnostiach vývoja hovoril politológ Rastislav Tóth. Zamýšľa sa nad tým, či chce premiér zostať premiérom a či chce niekto z koaličných partnerov inú koalíciu. (TA3)
Na bratislavskom Letisku M. R. Štefánika pristál krátko pred poludním Airbus A-319, ktorý sa stane súčasťou vládnej letky. Lietadlo vzápätí odletelo do českej Ostravy, kde dostane nový náter. Slovensku by mohlo slúžiť už budúci mesiac. Informoval o tom hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov. (TA3)
Resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante nesúhlasí so zrušením akreditácie. Hovorí o protiprávnosti. Vznesené obvinenie z prečinu sexuálneho zneužívania voči bývalému pracovníkovi tohto strediska nie je podľa jeho zástupcov dôvodom na takýto krok. (TA3)
Cestári rozhnevali Tatrancov aj návštevníkov. Práve v špičke turistickej sezóny začali na hlavnej ceste v Tatranskej Lomnici stavať kruhovú križovatku. Spôsobuje to kolóny, zápchy a kolízie. (TA3)
Pre modernizáciu železničnej trate pri Žiline niektoré obce hrozia podaním trestného oznámenia. V Hornom Hričove totiž stavbári poškodili obecné cesty, ale na ich opravu nemajú peniaze. Obec tiež upozorňuje na množstvo nedostatkov, ktoré železničiari odmietajú uznať. (TA3)
Fakt, že premiér Robert Fico požiadal predsedu SNS Andreja Danka o výmenu ministra školstva, by podľa analytika Jána Baránka mohol ohroziť fungovanie koalície. (TA3)
Vyše 8,7 milióna eur použije rezort vnútra hlavne na náhradu mzdy členom volebných komisií a odmien členom a zapisovateľom okrskových volebných komisií, štatistický úrad minie takmer 1,5 milióna eur na spracovanie výsledkov volieb (TA3)
Predseda vlády podľa OĽaNO požiadavkou, aby sa v záujme členstva SR v jadre EÚ nepoukazovalo na korupciu, vydiera každého čestného občana. (TA3)
Peter Plavčan končí. Premiér Robert Fico pred rokovaním vlády predstúpil pred novinárov a oznámil, že žiada Andreja Danka o výmenu ministra školstva. Opozícia reagovala s tým, že žiada predčasné voľby, politológovia nevylúčili rozpad či obmenu koalície. Všetci čakali na reakciu šéfa SNS, ktorý napokon oznámil, že Plavčan abdikuje. On sám si dáva niekoľkodňovú pauzu, na ktorej sa rozhodne, ako bude postupovať ďalej. (TA3)

PRAVDA

Polícia pátra po 43-ročnom väzňovi, ktorý dnes o 07:40 ušiel z vonkajšieho pracoviska na Zvolenskej ceste v Banskej Bystrici. (PRAVDA)
Plavčan abdikoval z funkcie ministra školstva. Reagoval tak na tlak, ktorý podľa jeho slov prekročil všetky medze. Podľa jeho slov musí chrániť svoju rodinu, aj SNS. (PRAVDA)
Celých 300-tisíc eur, ktoré si mal nedávno zabudnúť na čerpacej stanici bývalý šéf Železníc Slovenskej republiky Štefan Hlinka, mohlo byť províziou. (PRAVDA)
Fico v hodine dvanástej ukončil štádium vládnych improvizácií žiadosťou, aby predseda SNS nominoval nového ministra školstva, povedal politológ Michal Horský. (PRAVDA)
Odvolanie ministra môže zdržať čerpanie eurofondov, o ktoré sa uchádzajú aj univerzity. (PRAVDA)
Nástup aj pôsobenie ministra školstva Petra Plavčana (nom. SNS) boli turbulentné. Už po dvoch týždňoch v novej funkcii ho chcela opozícia odvolať a verejnosť spisovala proti nemu petíciu. (PRAVDA)
Danko oznámil abdikáciu ministra školstva a vyhlásil, že bude štyri dni v súkromí rozmýšľať ako ďalej v koalícii. Pripustil aj úvahy o svojom zotrvaní v politike. (PRAVDA)
Senát schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a expiťovcom Dávidom Vyskočilom z Bratislavy. (PRAVDA)
Dnes už sedemdesiatnik František Daniel z Nových Zámkov sa ako študent zúčastnil na stavbe jednej z najdlhších železníc na svete Bajkalsko-amurskej magistrály. (PRAVDA)
Slovensko zatiaľ nepodpíše Dohovor Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu. (PRAVDA)
Slovensko musí definitívne určiť hranice slovenskej časti Karpatských bukových pralesov zaradených do svetového dedičstva UNESCO. (PRAVDA)
Predsedu Mosta-Híd mrzí, že sa jeho strane nepodarilo dosiahnuť v koalícii dohodu. Tlačovka ministra školstva Plavčana bola podľa neho osožná, ale nedokázal vyvrátiť pochybnosti. (PRAVDA)
Bývalý šéf slovenského podsvetia má slobodu na dosah ruky. Róbert Lališ alias Kýbel sa môže so svojím pobočníkom Ivanom Cupperom už zajtra dostať z väzby. (PRAVDA)
Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko po výzve premiéra Roberta Fica na výmenu ministra školstva oznámil, že Peter Plavčan abdikuje vo štvrtok o desiatej. (PRAVDA)
Smer by mal podľa poslankyne NR SR za SNS Magdalény Kuciaňovej zvážiť, či na poste šéfa rezortu práce je správna osoba. (PRAVDA)
Kríza v koalícii je taká, že jej predstavitelia nemajú odvahu stretnúť sa a riešiť problémy, povedal v rozhovore pre Pravdu politológ Michal Horský. (PRAVDA)
Podnikateľa Mariána Kočnera vyšetrovateľ minulý týždeň obvinil pre pokračujúci obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. (PRAVDA)
Bývalý generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky Štefan Hlinka prišiel o miesto v dozornej rade štátnej Železničnej spoločnosti Cargo. (PRAVDA)
Rektori a zástupcovia SAV sa ohradzujú voči spôsobu, ktorým bola vedená tlačovka na Ministerstve školstva. (PRAVDA)
Ministerstvo práce zruší akreditáciu resocializačnému centru Čistý deň v Galante. (PRAVDA)

SME

Lúčanský vodopád bol vyhlásený za Národnú pamiatku. (SME)
Prokurátor podal vo veci obžalobu pre trestný čin usmrtenia. (SME)
Muž sa mal dostať na slobodu 22.februára 2018. (SME)
Výstraha sa týka regiónov v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. (SME)
Prvého podpredsedu SNS nahnevalo, že ombudsmanka Patakyová podporila Dúhový pochod. (SME)
Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica. (SME)
Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje. (SME)
Výber najlepších výrokov z takmer polhodinového prejavu predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka. (SME)
Politológ Miroslav Kusý pre SME hodnotí Dankovo vystupovanie na verejnosti. (SME)
Z podieľania sa na vražde študenta Daniela Tupého ho súd oslobodil. (SME)
Žitňanská zvolila pri Istanbulskom dohovore strednú cestu a chce, aby diskusie pokračovali. (SME)
Redaktor Týždňa Michal Magušin sa so šéfom SNS Andrejom Dankom rozprával vo chvíli, keď sa dozvedel o pokyne na odvolanie ministra školstva Petra Plavčana ... (SME)
Obvinenie z prečinu sexuálneho zneužívania nie je podľa strediska dôvod na zrušenie. (SME)
Na bratislavskom letisku Milana Rastislava Štefánika v stredu pristál Airbus A 319-115. (SME)
Diváci môžu vidieť lietadlá, ktoré boli kedysi určené na výcvik leteckých žiakov i klzáky, ktoré svojho času patrili k pretekárskej špičke. (SME)
Vraždu Tibora Bugára mal nariadiť šéf skupiny sýkorovci Róbert Lališ. (SME)
Pokyn na výmenu ministra školstva z SNS Petra Plavčana zdôvodnil premiér Robert Fico aj bojom proti netransparentnému správaniu sa. (SME)
Zvláštny biznis sa podľa SaS nerobí iba na ministerstve školstva. (SME)
Najvyšší súd neprepustil obvineného expolicajta a spisovateľa Václava Kincla z väzenia. (SME)
Robert Fico v stredu vyzval SNS, aby predložila návrh na nového ministra školstva. (SME)

Denník N

Mladý programátor vytvoril systém, ktorý má pomôcť pri monitorovaní dezinformačných, nenávistných a rasistických príspevkov na Facebooku. (Denník N)
Jaroslava Pašku nahnevalo, že ombudsmanka Mária Patakyová, ktorú do funkcie navrhla ministerka Lucia Žitňanská, podporila Dúhový pride. Označil to za „vulgárne gesto“. (Denník N)
Prečítajte si prepis tlačového brífingu predsedu parlamentu Andreja Danka po tom, čo premiér vyzval SNS, aby našla nového ministra školstva. (Denník N)
V galantskom resocializačnom centre, ktoré napokon príde o akreditáciu, by sa malo nachádzať trinásť klientov, presunú ich do iných zariadení. (Denník N)
Marian Kotleba ešte neohlásil kandidatúru na župana, a nie je teda isté, či kandidovať bude. Zatiaľ sleduje, ako si to jeho najväčší kritici rozdávajú medzi sebou. (Denník N)
Predseda SNS povedal, že si berie štyri dni na oddych so synmi a premyslí si, čo ďalej. Plavčan si podľa neho nálepku korupčníka nezaslúži. (Denník N)
Predseda SNS sa tváril pred reportérmi .týždňa zaskočene, že mu práve premiér odvolal ministra. Béla Bugár však tvrdí, že koaliční lídri o tom, čo sa má udiať, hovorili už pred premiérovou tlačovkou. (Denník N)
Aktualizované 18:04. Minister Peter Plavčan naozaj skončí, Andrej Danko ide štyri dni premýšľať, ako ďalej – a či vôbec – bude pokračovať v politike. (Denník N)
Aktualizované 15:38 – Eurofondy na inovácie dostane aj firma Tatralift. Jej jediným spoločníkom je Slavia Capital, v ktorej roky pracovala manželka Petra Plavčana a ľudí zo Slavie Capital médiá spájajú s pozadím SNS. Firma prepojenia na politiku odmieta. (Denník N)
OĽaNO chce byť jasne proeurópskym hnutím, z Veroniky Remišovej raz bude premiérka, hovorí Igor Matovič, ktorý po niekoľkých týždňoch prišiel pred novinárov. Ako jeden z mála z opozície odmieta spoluprácu s Dankovou SNS. (Denník N)
Učebnice Krížom-krážom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.