Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 27.6.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0998USD   27.151CZK   0.83400GBP   318.35HUF   4.4619PLN   7.5195HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

TA3

Predseda koaličnej strany Sieť Radoslav Procházka stratil dôveru piatich poslancov Siete - Martina Fedora, Andreja Hrnčiara, Kataríny Cséfalvayovej, Eduarda Adamčíka a Igora Janckulíka. Tí zakladajú Platformu za zodpovednú politiku. (TA3)
Odstúpenie Roberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra pre kauzu Bašternák na Námestí SNP v Bratislave žiadalo približne 2000 ľudí. Protest zorganizovali opozičné strany OĽaNO-NOVA a SaS. Išlo už o druhé takéto podujatie. (TA3)
Memorandum medzi vládou a americkým investorom US Steel sa neobchádza. Takto reaguje minister hospodárstva na obavy opozičných poslancov, ktorí zvolali mimoriadne rokovanie hospodárskeho výboru. (TA3)
Slovensko je poslednou krajinou, ktorá nemá obsadený post dodatočného sudcu na Všeobecnom súde Európskej únie v Luxemburgu. Súdnej rade sa nepodarilo zvoliť kandidáta. (TA3)
Zvyšovanie koncesionárskych poplatkov odmietli po národniaroch z SNS aj sociálni partneri vlády. Firmám sa navyše nepáči, že rozhlasu a televízii odvádzajú peniaze na základe počtu ich zamestnancov. (TA3)
Na slovenské predsedníctvo v Rade európskej únie sa už pripravujú aj policajti. V Bratislave sa konalo cvičenie, ktoré má koordinovať postup policajných zložiek pri presune zahraničných delegácií. (TA3)
V kauze daňových podvodov spájaných s podnikateľom Ladislavom Bašternákom polícia vymenila vyšetrovateľa. Ako sa uvádza vo vyhlásení Prezídia Policajného zboru, doterajšia vyšetrovateľka totiž nadriadeným vo štvrtok 23. júna oznámila zaujatosť, ktorú odôvodnila tlakom na jej osobu a útokmi zo strany médií a niektorých poslancov parlamentu. (TA3)
Slovensko má ako prvé z okupovaných krajín bývalého východného bloku pamätník odchodu sovietskych vojsk. Stojí uprostred sídliska na Sliači v okrese Zvolen, ktoré v rokoch 1968-1991 obývali dôstojníci vtedajšej Sovietskej armády. Na odhalení pamätníka sa zúčastnil aj prezident Andrej Kiska (TA3)
Sociálni pracovníci odoberú ročne vo Veľkej Británii približne 200 slovenských detí. Tento prípad sa týkal aj štyroch súrodencov, ktorých odobrali úrady v Škótsku. Deti však už sú na Slovensku a starať sa o nich budú starí rodičia. (TA3)
Cesta medzi spišskými obcami Rudňany a Poráč je v katastrofálnom stave. Statik ju ťažkým autám zakázal používať a vodičov ostatných vozidiel obmedzil. (TA3)
Košický samosprávny kraj si požičia z Európskej investičnej banky 30 miliónov eur. Poslanci dnes schválili úver, ktorý bude župa splácať 20 rokov. (TA3)
Senát Okresného súdu Bratislava I schválil dohodu o vine a treste medzi Úradom špeciálnej prokuratúry a obvinenými Mikulášom Černákom a Alexandrom Horváthom. (TA3)
Mnohí externí študenti na vysokých školách študujú dlhšie ako kedysi. Vyplýva to z novelizácie školského zákona. Niektoré fakulty tak štúdium predĺžili o dva roky. Ministerstvo školstva zmenu odôvodňuje vyššou kvalitou. Vysokoškolský pedagóg hovorí, že kvalita nesúvisí s dĺžkou štúdia, ale s odbornosťou vyučujúcich. (TA3)
Prevažne oblačno a miestami prehánky, ojedinele aj búrky. Denná teplota 24 až 29, na severe miestami okolo 22 st. Severozápadný až severný vietor 10 až 30, v nárazoch miestami okolo 50 km/h. (TA3)
Polícia prepustila všetky zadržané osoby, ktoré sa v sobotu zúčastnili pochodu extrémistov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Tatiana Kurucová. (TA3)
Tretí sektor v praxi opäť poukázal na to, ako spoločnosť zlyháva pri ochrane detí. Centrum, ktoré doposiaľ na Slovensku chýbalo, vybudovalo v Žiline občianske združenie Náruč. Peniaze na jeho existenciu dokonca poskytla súkromná nadácia z Dánska. (TA3)
Na aké projekty pôjdu peniaze z mestskej kasy? Rozhodnú o tom samotní ľudia, a to obyčajnými SMS správami. (TA3)
Mnohí obchodníci napriek tomu zákazníkom tovar nevymenia. Spotrebitelia tak zbytočne prichádzajú o peniaze. (TA3)
Na možnosť plniť bojové úlohy v mnohonárodnom zoskupení síl pod vedením NATO sa počas týchto dní v priestoroch Centra výcviku Lešť pripravuje takmer 900 profesionálnych vojakov Pozemných síl Ozbrojených síl. (TA3)
Odchod Veľkej Británie bude pre Európsku úniu veľkým oslabením. Podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič však verí, že pokiaľ bude transparentný a kultivovaný, nenaplnia sa najčernejšie scenáre brexitu. Treba preto teraz konať rýchlo a profesionálne, skonštatoval v diskusnej relácii televízie TA3 V politike. (TA3)

PRAVDA

Jánovi Mazákovi chýbal jeden hlas, aby ho Súdna rada SR mohla predložiť vláde ako kandidáta na post dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ. (PRAVDA)
Školské kuchárky musia menej soliť. Zo stolov v jedálňach pre školákov zmizli aj soľničky. Kontroly hygienikov totiž ukázali prekročenie odporúčanej dávky soli v jedlách. (PRAVDA)
Hospodárska a sociálna rada sa na rokovaní nedohodla na prijatí návrhu novely zákona o úhrade za služby verejnosti poskytované RTVS, ktorou sa majú zvýšiť koncesionárske poplatky. (PRAVDA)
Líder SNS a šéf parlamentu Andrej Danko v rozhovore pre denník Pravda povedal, že stojí za ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, svoj postoj by však zmenil. (PRAVDA)
V kauze daňových podvodov spájaných s podnikateľom Ladislavom Bašternákom polícia vymenila vyšetrovateľa. Doterajšia vyšetrovateľka totiž oznámila zaujatosť. (PRAVDA)
V prípade nelegálnej skládky odpadu v Považskom Chlmci Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) vždy konala hneď, ako to bolo možné v zmysle zákona. (PRAVDA)
Senát Okresného súdu Bratislava I schválil dohodu o vine a treste medzi Úradom špeciálnej prokuratúry a obvinenými Mikulášom Černákom a Alexandrom Horváthom. (PRAVDA)
V najbližších dňoch by mala byť aktuálna výmena na poste riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Novým šéfom má byť Anton Šafárik. (PRAVDA)
RTVS by sa mala ospravedlniť Štefanovi Harabinovi a zaplatiť mu 10-tisíc eur. V pondelok o tom rozhodol Okresný súd Bratislava IV. (PRAVDA)
Nosenie oblečenia so znakmi či nápismi podobajúcimi sa na fašistické, články a vyjadrenia, z ktorých vyplýva spochybňovanie holokaustu alebo adorácia Adolfa Hitlera. (PRAVDA)
Od soboty 25. júna zasahovali hasiči v teréne viac ako 50-krát, dôvodom boli zlé poveternostné podmienky. (PRAVDA)
Slovensko má šťastie, že má v ťažkých časoch pri preberaní predsedníctva na čele diplomacie vynikajúceho profesionála, hovorí rakúsky publicista maďarského pôvodu Paul Lendvai. (PRAVDA)
Vieru v Európsku úniu nestratila len Veľká Británia, ale aj veľká časť z jej ostatných členov, povedal minister kultúry SR Marek Maďarič. (PRAVDA)
Brexit je odpoveďou obyvateľov Veľkej Británie na zlú európsku politiku, povedal premiér Robert Fico s tým, že Slovensko by bez EÚ neprežilo. (PRAVDA)
Od západu postúpi nad naše územie zvlnený studený front, postupne vzniknú na mnohých miestach Slovenska prehánky, miestami búrky aj s krúpami. (PRAVDA)
Záchranári Záchrannej zdravotnej služby zasahovali v priebehu piatku a dneška spolu 187-krát pri kolapsoch z tepla. (PRAVDA)
V Bratislave sa v sobotu konali pochody protifašistov a pravicových extrémistov. Odporcovia fašizmu prekonali účasťou na pochode radikálov. (PRAVDA)
Ľudová strana Naše Slovensko začne zbierať podpisy na za vystúpenie Slovenska z Európskej únie. (PRAVDA)
Dva pochody, jedny preteky a k tomu korunovačné slávnosti. Všetko sa to uskutoční v sobotu, v uliciach bratislavského centra, ktoré popoludní zaplnia tisícky ľudí. (PRAVDA)
Na mladých ľudí, ktorých môžu priťahovať rôzne extrémistické skupiny, povinné návštevy koncentračných táborov nemusia zabrať. (PRAVDA)

SME

Deklarujú pretrvávajúcu podporu programovému vyhláseniu vlády. (SME)
V tejto chvíli zatiaľ nie je podľa bratislavského magistrátu známe, z akých dôvodov sa trať v určitom úseku zvlnila. (SME)
Trestná bude nielen podpora a propagácia hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd, ale aj založenie takéhoto hnutia. (SME)
Na facebooku pred protestom potvrdilo účasť 2 500 ľudí. (SME)
Chcete pracovať v redakcii najväčšieho spravodajského webu na Slovensku? Možno hľadáme práve vás (SME)
Slovensko malo v minulých rokoch problém aj s obsadením postu sudcu ESĽP. (SME)
Lexa musí podľa súdu zaplatiť súdne trovy. (SME)
Doterajšia vyšetrovateľka oznámila zaujatosť, odôvodnila ju tlakom na jej osobu. (SME)
Ministri V4 v Prahe pripomenuli, že únia je projekt, ktorý naše krajiny potrebujú a treba urobiť všetko pre to, aby naďalej fungoval. (SME)
EK v žalobe navrhuje pokutu skoro milión za nerešpektovanie rozsudku Súdneho dvora EÚ v Luxemburgu z apríla 2013. (SME)
Pripomína, že národné vzdelávacie politiky sú v plnej kompetencii členských štátov EÚ. (SME)
Momentálne si odpykáva doživotný trest za viacero vrážd. (SME)
Šafárik má na poste vystriedať Jána Valka, ktorý službu viedol od roku 2012. (SME)
Nebezpečná je farba na permanentný make či bahno z mŕtveho mora. (SME)
Ospravedlniť sa mu má za výrok, ktorý ešte v roku 2012 odznel v relácii Reportéri. (SME)
Väčšina ľudí na Slovensku by podľa prieskumu Focusu síce vystúpiť z EÚ nechcela, no jej pozitíva vníma len 27 percent populácie. Niektoré politické strany ... (SME)
JOHN DALE si kladie otázku, ako môže byť jeho národ taký nezodpovedný. Rovnakú otázku si podľa neho kládli Slováci, keď zvolili Kotlebu. (SME)
Kauza Bašternák je oveľa rozsiahlejšia ako len vratky DPH. Poslanec GÁBOR GRENDEL z klubu OĽaNO-Nova hovorí, že kauza a to, že Smer nevládne sám, spôsobili, ... (SME)
Hlavnou úlohou Slovenska ako predsedajúcej krajiny sa stanú rokovania o podmienkach, za akých Británia opustí Európsku úniu. (SME)
Policajti v sobotu zadržali vyše desať osôb. (SME)

Denník N

Piati rebelujúci poslanci Siete zakladajú platformu, nazvú ju Za zodpovednú politiku. Opakujú, že vládna koalícia ich nestráca. (Denník N)
(Denník N)
Robert Kaliňák a Robert Fico majú Východ v krvi. Mali by odstúpiť, hovoril herec Richard Stanke na Námestí SNP pri proteste proti Robertovi Kaliňákovi. (Denník N)
Štát stále uvažuje o tom, že by mohol kúpiť tretinu v košickej fabrike, ak by sa ukázalo, že ju má ovládnuť neštandardný investor. (Denník N)
Karin Slováková koordinuje projekt veľkej sanitky slovenskej neziskovky Magna. Takzvané mobilná klinika ošetruje ľudí v Sýrii priamo na miestach, kde bojujú povstalci s vládnymi silami Bašára Asada. (Denník N)
Lexov právnik predložil späťvzatie návrhu, vraj pre vysoký vek a zdravotný stav Kováča. Ten so zastavením konania nesúhlasil, Lexa mu musí uhradiť súdne trovy. (Denník N)
Prokurátor Bystrík Palovič starší nahneval generálneho prokurátora. (Denník N)
Tatiana Ujváryová tvrdí, že pre útoky na jej osobu sa cíti v prípade zaujatá, a prenechala ho inému vyšetrovateľovi. Generálna prokuratúra pred týždňom rozhodla, že Bašternáka zmietla pod stôl predčasne. (Denník N)
Vo Veľkej Británii študuje niekoľko stoviek študentov zo Slovenska. Školné pre nich môže byť po brexite vyššie. (Denník N)
Dnes sa uskutoční druhý protest za odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka. O situácii bude rokovať aj predsedníctvo Mosta-Híd, hoci predseda Béla Bugár v nedeľu Kaliňáka opäť podržal. Prečítajte si, čo by si mal Bugár naštudovať, kým vo štvrtok na mimoriadnej schôdzi opäť vysloví Kaliňákovi dôveru. (Denník N)
DVD Lúčnica 1948 - 2008 / 60 rokov krásy

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.