Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca

Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 19.4.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3855USD   27.502CZK   0.82430GBP   307.73HUF   4.1937PLN   7.6245HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

minulom roku sa prvýkrát po troch rokoch zvýšil počet poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne liečených v slovenských kúpeľoch. Z verejného poistenia tak išlo na kúpeľnú starostlivosť viac ako 30 miliónov €. Medzi najobľúbenejšie kúpeľné miesta patria Piešťany, Turčianske Teplice a Bardejov. (TA3)
V Humennom majú základnú školu, ktorá nikdy nebola skolaudovaná. V čase otvorenia nemala dostavanú telocvičňu, a preto ju uviedli len do predbežného užívania. Budova však už takmer 25 rokov funguje v plnej prevádzke. (TA3)
Voliči na Slovensku a v ďalších členských krajinách Európskej únie v máji rozhodnú o budúcom zložení Európskeho parlamentu (EP). Za Slovensko zvolíme 13 poslancov. Úlohou budúcich 751 členov europarlamentu je zastupovať približne 504 miliónov občanov EÚ. Poslancov volia každých päť rokov voliči vo všetkých 28 členských štátoch. (TA3)
V Centre výcviku na Lešti vrcholí príprava poslednej rotácie slovenského kontingentu operácie ISAF, ktorá by mala odcestovať do Afganistanu v júni tohto roka. Tieto jednotky by v krízovom regióne mali pôsobiť až do ukončenia operácie ISAF. (TA3)
Dnešným večerom sa pre kresťanov začínajú oslavy Veľkej noci. Viera v zmŕtvychvstanie Ježiša Krista je základom kresťanstva. Ticho pôstu sa mení v radostnú nádej. V chrámoch znie správa o Kristovom prázdnom hrobe. (TA3)
Vybudovať múzeum za pár eur. Znie to neuveriteľne, ale dá sa to. Dôkazom toho sú študenti a pedagógovia z Rakovíc, ktorý si okrem múzea zriadili v priestoroch starej sýpky dokonca aj kino. (TA3)
Niektoré zainvestovali do kompletnej obnovy kinosály, v malých mestách sa však museli uskromniť. Veľkú digitalizáciu nahradili technológiou s názvom E-cinema. Niektorí prevádzkovatelia to považujú za vyhodené peniaze, keďže tieto kiná nemôžu premietať premiérové filmy. Iní však hovoria aspoň o šanci na prežitie kina v malých obciach. (TA3)
Pozemkový úrad v Galante vydal 100 hektárov náhradnej štátnej pôdy istej Bratislavčanke aj napriek tomu, že boli vyvlastnené na základe Benešových dekrétov. Pozemkový úrad, tak urobil ešte v roku 1996 údajne neoprávnene. Hodnota pozemkov bola v tom čase necelých 10 miliónov korún. (TA3)
Pri téme rozvod si predstavíme nepríjemné opletačky na súdoch a hádky o majetky. V horšom prípade sa manželia dokážu naťahovať aj o svoje vlastné dieťa. A práve pri rozhodovaní o striedavej starostlivosti sa cítia muži znevýhodňovaní. Niektoré organizácie na ochranu otcov tvrdia, že na mužov sa neprihliada ako na rovnocenných rodičov. (TA3)
Mnohým Slovákom sa napriek rokom praxe nedarí nájsť zamestnanie. To, čo im chýba, však nie sú vedomosti a zručnosti, ale potrebný papier o potvrdení kvalifikácie. To by sa však už čoskoro malo zmeniť. (TA3)
Na túto otázku stále politici nedali definitívnu odpoveď. Inú predstavu má vládny Smer, KDH a zvyšok opozície. Rokovania o zmene ústavy sa zásadne nepohli a je otázne, či sa do májovej schôdze vôbec nájde kompromis. (TA3)
Polojasno až oblačno, postupne od východu veľká oblačnosť. Spočiatku ojedinele, popoludní na viacerých miestach prehánky, dážď, ojedinele aj búrky. (TA3)
Kresťania si počas dnešného dňa spomínajú na mŕtveho Krista v hrobe. Katolíci prichádzajú počas dňa do kostola pokloniť sa a pomodliť k symbolickému Božiemu hrobu. Až vo večerných hodinách, okolo 20.00 h, sa v katolíckych kostoloch obvykle začína slávenie Večernej vigílie Pánovho zmŕtvychvstania. (TA3)
Písať diktát či písomku z fyziky v prírode, nie je na našich školách vôbec bežné. Na základnej škole Orešie v Pezinku to však bude realitou. Prišli so zaujímavým nápadom, ako dostať deti na čerstvý vzduch a postavili si triedu priamo v záhrade v areáli školy. (TA3)
Ľudové tradície, staré veľkonočné zvyky a to všetko s nádychom stredovekej histórie. Presne takto to vyzerá v týchto dňoch na hrade Červený kameň. Nádherné piatkové počasie si prišli na hrad užiť stovky ľudí. Okrem toho že si takto dobili energiu, dozvedeli sa aj niečo o tradičných veľkonočných zvykoch, ktoré siahajú až do pohanských čias. (TA3)
Hlavnou témou tohtoročnej bezpečnostnej konferencie GLOBSEC bude dianie na Ukrajine. Na konferencii, ktorá sa bude konať v Bratislave od 14. do 16. mája, by mal vystúpiť aj ukrajinský opozičný vodca Vitalij Kličko. (TA3)
Dvojica obvinených exministrov životného prostredia stále nevie, či skončia pre kauzu lykožrút pred súdom. Vyšetrovanie naďalej pokračuje, najnovšie sa znalci chystajú fotografovať zasiahnuté územia Tatier z lietadla. Našej televízii to potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry v Prešove. Exministrov Lászloa Miklósa a Jaroslava Izáka obvinili ešte v roku 2012 z toho, že proti lykožrútovej kalamite bojovali slabo. (TA3)
Budúci herci, či režiséri. Teraz síce nemajú ešte ani 18, no prvé ocenenia už majú vo vrecku. A to nie hocijaké, ale rovno najprestížnejšie na slovenskej detskej mediálnej scéne. (TA3)
Žijeme v dobe robotov. Či sa nám to páči alebo nie, stroje s umelou inteligenciou sú každodennou súčasťou nášho života. Najnovšie môžeme špičkové roboty vidieť doslova na niekoľkých metroch štvorcových - v Národnom centre robotiky. (TA3)
Mesto Brezno, ktoré je vlastníkom objektu, už pripravilo projekt stavebných úprav. Peniaze chce získať z eurofondov, pričom poslanci schválili aj spolufinancovanie. Záchrana synagógy má prispieť k rozvoju turizmu v meste a v celom regióne. (TA3)

PRAVDA

Približne 570 štátnych zamestnancov, ktorí budú zapojení do predsedníctva Slovenska v Rade EÚ, sa bude musieť začať zdokonaľovať v angličtine a francúzštine. (PRAVDA)
Návrat odídencov, ktorí našli útočisko v strane Nova, naspäť do SaS je podľa predsedu strany Richarda Sulíka nemožný. (PRAVDA)
Lekár v skalickej nemocnici pochybil, čo mohlo mať za následok smrť 39-ročnej ženy. Ide o prípad zo septembra minulého roka, keď žena po autonehode na Záhorí zomrela v sanitke. (PRAVDA)
Obavy, že cez sviatky nebudú mať peniaze na jedlo, vyvolali vo štvrtok pred poštou v Jarovniciach paniku. Na vyplácanie sociálnych dávok tam napokon musela dohliadať polícia. (PRAVDA)
Témou tohtoročnej bezpečnostnej konferencie GLOBSEC bude Ukrajina. Bude sa konať v máji v Bratislave a vystúpiť by mal aj ukrajinský vodca Vitalij Kličko. (PRAVDA)
Exekútor začal vlani konať voči spoločnosti Druhá strategická, ktorá je kľúčom k biznisu Širokého. Spor o milióny eur sa týka kauzy harvardských fondov. (PRAVDA)
Z najlepších svetových škôl priamo do štátnej správy. Vláda chce motivovať úspešných študentov zahraničných univerzít, aby sa vrátili na Slovensko a pracovali pre ňu. (PRAVDA)
Dvoch Afgancov a jedného Bangladéšana zadržali v okrese Snina policajti hraničnej polície zo Sobraniec počas kontroly hraníc s ukrajinskými kolegami. (PRAVDA)
Vyšší dôstojník, pracujúci na Generálnom štábe ozbrojených síl je vraj podozrivý zo špionáže. Citlivé informácie údajne poskytoval Ruskej federácii. (PRAVDA)
Chystáte sa cez sviatky do prírody? Ak áno, dávajte si pozor na kliešte. Ich sezóna sa už začala. Apríl, máj a potom september sú mesiace, keď sú tieto parazity v prírode najaktívnejšie. (PRAVDA)
Ministerstvo školstva vypracovalo Správu o mládeži 2014. Absolventi niektorých stredoškolských odborov mali u nás vlani značný problém nájsť si prácu. (PRAVDA)
"Veľká noc je už o ničom. Ľudia nemajú peniaze, nestačia im ani na jedlo," sťažuje si na malý záujem o svoj tovar jedna z predajkýň na známej bratislavskej "miletičke". (PRAVDA)
Polievači si to s počasím akoby dohodli. Na Veľkonočný pondelok pršať nebude, niekde sa možno objaví malá prehánka. Po studených dňoch príde oteplenie. (PRAVDA)
Na oficiálnu návštevu Slovenska by mal v polovici mája pricestovať generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen. (PRAVDA)
Rekonštrukcia vlády v jej polčase je zatiaľ otvorená, ale skôr nepravdepodobná. V stredu uplynul termín, dokedy mali ministri predložiť hodnotenia svojich rezortov premiérovi. (PRAVDA)
Prezident odcestuje do Prahy na stretnutie na vysokej úrovni k 5. výročiu Východného partnerstva Európskej únie. (PRAVDA)
Cieľom zákona je vytvorenie informačnej databázy, v ktorej sa budú všetky dokumenty EÚ zhromažďovať, triediť a prehľadným spôsobom usporadúvať. (PRAVDA)
Podľa ministerstva školstva študenti dokladajú fiktívne darovacie zmluvy, aby mali na sociálne štipendium nárok. (PRAVDA)
Spor o zmenky v hodnote 350 miliónov českých korún rieši krajský súd po tom, čo vo veci rozhodoval najvyšší súd v dovolacom konaní. (PRAVDA)
Cez veľkonočné sviatky od 18. do 21. apríla čaká Slovákov pomerne teplé počasie. Informoval o tom hovorca Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Ivan Garčár. (PRAVDA)

SME

Jazykové kurzy musia absolvovať tí štátni zamestnanci, ktorí budú zapojení do predsedníctva Slovenska v Európskej únii. Okrem jazyka sa budú učiť aj ako ... (SME)
Šéf SaS by si síce vedel predstaviť nejakú liberálno-pravicovú stranu, ale nevidí v súčasnosti na jej vznik dôvod. (SME)
Helena Vovsová vie, aké bolo pracovať na zámku pod dozorom manželky Reinharda Heydricha. (SME)
Pre krízu na Ukrajine sa hovorí o nových jednotkách v našom regióne. (SME)
Zástupcom ukrajinskej menšiny sa ministrove vyjadrenia nepozdávajú. Kritizuje ho aj ombudsmanka. (SME)
Poradkyňa ministra životného prostredia Anna Jusková zastupuje aj tatranského developera. (SME)
Rezort zahraničia súhlasil s vyslaním Ľubomíra Kopaja. Vlani sa po obvineniach zo šikany stiahol z misie v Čiernej Hore. (SME)
Konštruktér v Považských strojárňach sa považuje za jedného z otcov legendárnej Babetty. (SME)
ANNA OLEXOVÁ-ADAMOVIČOVÁ bola jednou z prvých ženských duchovných u nás. (SME)
Pavol Frešo je predsedom strany takmer dva roky, svoje pôsobenie chce hodnotiť po eurovoľbách. (SME)
Medzinárodná bezpečnostná konferencia sa uskutoční v polovici mája v Bratislave. (SME)
Fondy obrali ľudí o peniaze. Exekútor mal pohľadávku voči Druhej strategickej vyčísliť na 86 miliónov eur. (SME)
Podľa učiteľov sú dnes výsledky Testovania 9 neobjektívne, pretože nezohľadňujú vedomosti všetkých žiakov. (SME)
Majorovi z odboru medzinárodnej komunikácie Ozbrojených síl už podľa Markízy zhabali dokumenty a notebook. (SME)
Kandidát samovraždy už nevidí svet takým čiernym, jako pred tým zvláštnym trunkom. Výber správ spred 100 rokov. (SME)
Mala povesť bojovníčky s mafiou. Z prokuratúry odišla pre spory s námestníkom Petrom Šufliarskym. (SME)
Tender je v hodnote 1,4 milióna eur. Ministerstvo pripravuje aj veľký nákup obuvi za vyše štrnásť miliónov. (SME)
Odvolanie Martina Wiedermanna by bolo podľa ministra vnútra najjednoduchším riešením. (SME)
O 150-­tisíc eurách pre Harabina od Generálnej prokuratúry rozhodne aj sudkyňa, ktorá mu už raz peniaze priklepla. (SME)
Zuzana Ďurišová zvažuje kandidatúru. Ďalším možným súperom je Rudolf Čirč, no ten to zatiaľ nepotvrdil. (SME)

Webnoviny

Mladí Slováci v konzumácii tabaku a alkoholu, ale aj v skúsenostiach s drogami prevyšujú európsky priemer. (Webnoviny)
Minister školstva Dušan Čaplovič v marci predstavil ideu, že by učitelia v základných a stredných školách mohli byť priamymi zamestnancami ministerstva školstva. (Webnoviny)
Na plnenie operačných úloh v priestore nasadenia v Kandaháre sa spoločne pripravujú príslušníci veliteľstva kontingentu, národného podporného prvku NSE, strážnej jednotky, ako aj poradenského tímu MSF SFAT. (Webnoviny)
Ak nechceme, aby Slovensko malo svojho Snowdena, tajné služby by nemali mať otvorené zadné dvierka pre prístup k šifrám, vraví poslanec Smeru-SD Anton Martvoň. (Webnoviny)
Jazykové kurzy za 660-tisíc eur musia absolvovať tí štátni zamestnanci, ktorí budú zapojení do predsedníctva Slovenska v EÚ. (Webnoviny)
Sulík by si síce vedel predstaviť nejakú liberálno-pravicovú stranu, ale nevidí v súčasnosti na jej vznik dôvod. (Webnoviny)
Na mieste zasahovali malackí hasiči, ktorí jednu osobu z auta vyslobodili pomocou hydraulického náradia. (Webnoviny)
Muži uviedli, že v lese zablúdili a nemali v úmysle prekročiť štátnu hranicu. (Webnoviny)
Počas veľkonočných sviatkov Slovákov čakajú pomerne príjemné teploty, ale aj búrkové mračná. (Webnoviny)
Obžalobu na Václava K. podali pre prijímanie úplatku a zneužívanie právomoci verejného činiteľa v štádiu pokusu, hrozí mu väzenie na päť až 12 rokov. (Webnoviny)
Bývalá zamestnankyňa ministerstva Anna Jusková ministrovi radí aj pri príprave zonácie Tatranského národného parku, ktorá má stanoviť územia, kde štát umožní ďalší rozvoj cestovného ruchu. (Webnoviny)
Atrakcia bratislavskej mestskej časti Nové Mesto každý rok odvezie viac ako dvadsaťtisíc návštevníkov. (Webnoviny)
Ministerstvo zahraničných vecí si dá za štátne peniaze postaviť kancelárie, špecializované pracoviská, rokovacie priestory a sklady. (Webnoviny)
Podľa ministerstva školstva študenti dokladajú fiktívne darovacie zmluvy, aby mali na sociálne štipendium nárok. (Webnoviny)
Oslava Kristovho zmŕtvychvstania sa začína veľkonočnou vigíliou. Počas Veľkonočnej vigílie cirkev bdie a slávi Kristovo zmŕtvychvstanie. (Webnoviny)
Auto mladej vodičky narazilo do stromu a prevrátilo sa na ľavý bok. Dievča v ňom ostalo zakliesnené. (Webnoviny)
Nezvestná Lucia bola v minulosti hospitalizovaná na detskej psychiatrii. Policajti po nej museli vyhlásiť pátranie. (Webnoviny)
Mladík nabúral do rodinného domu, ušiel a potom sa vrátil. Policajti mu namerali takmer dve promile. (Webnoviny)
Po ročnej pauze sa v centre Prešova opäť na Veľký piatok odohrával príbeh Krížovej cesty s ukrižovaním Ježiša. Pozrite si s nami dramatické zábery z podujatia. (Webnoviny)
Spor o desiatky miliónov eur sa týka starej kauzy - harvardských fondov, ktorých odnož riadil na Slovensku práve údajný mecenáš Smeru Juraj Široký. (Webnoviny)
Autogramiáda Ivana Baja - Smiech na lane

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk