Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 27.11.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0612USD   27.032CZK   0.70280GBP   312.27HUF   4.2724PLN   7.6295HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Česká republika a Slovensko sú pripravené financovať opatrenia na lepšie zabezpečenie vonkajších hraníc Európskej únie, vznik pohraničnej stráže alebo európskej spravodajskej agentúry. Súvisí to s migračnou krízou a hrozbou terorizmu v Európe. Na tlačovej konferencii v Prahe o tom hovorili slovenský minister financií Peter Kažimír a jeho český partner Andrej Babiš. (TA3)
Milovníci pušného prachu sa búria. Dôvodom je návrh zákona Európskej komisie, s ktorým prišla po teroristických útokoch v Paríži. Ten hovorí o celoplošnom zákaze držby samonabíjacích zbraní. Vlastníci zbraní hovoria o hrubom porušení ľudských práv a zabavovaní majetku. (TA3)
Zdravotné sestry sa rozhodli bojovať za lepšie podmienky výpoveďami. Po žilinskej nemocnici majú tento týždeň údajne pribudnúť ďalšie. Sestry tvrdia, že ministerstvo zdravotníctva odignorovalo ich pripomienky. Šéfka odborov dodáva, že situácia by nemusela nastať, ak by mali zdravotné sestry zastúpenie v parlamente. Sama sa chce preto prekrúžkovať do Národnej rady. (TA3)
V kauze bitky pred nitrianskym barom nastal posun. Vyšetrovateľ predložil prokurátorke návrh na podanie obžaloby a zastavenie trestného stíhania dvoch obvinených. Tá sa s návrhom stotožnila. Pre TA3 to potvrdila generálna prokuratúra. (TA3)
Pozreli sme sa do Parlamentu, kde v rámci tradičnej štvrtkovej hodiny otázok poslancom odpovedal predseda vlády Robert Fico. (TA3)
Viac než 400-násobné prekročenie bezpečnej hladiny rádioaktivity zaznamenali v stredu bratislavskí colníci na bývalom hraničnom priechode v Jarovciach. (TA3)
Vyhrážanie a domáce násilie na Slovensku zrejme stále nie je sú vnímané ako vážny problém. Nasvedčujú tomu mnohé prípady, ktoré sa skončili tragicky. Posledný sa stal nedávno v Starej Turej. Otázkou zostáva akým spôsobom sa dá takýmto tragédiám predísť. (TA3)
Protipovodňové opatrenia v Levočských vrchoch sú ohrozené. Hoci vojenskí lesníci už postavili 11 menších poldrov, vodohospodári tri väčšie a najdôležitejšie budovať ani nezačali. Problémom sú pozemky a najnovšie už aj nesúhlasné stanovisko jednej zo susedných samospráv. (TA3)
Martinčanov opäť poburuje výstavba východného obchvatu mesta. Radnica ešte minulý rok prisľúbila, že jeho výstavbu neplánuje. Namiesto štvorprúdovej cesty však pripravuje avizovaný polovičný variant. (TA3)
Financovanie športu sa zmení. Parlament totiž 132 hlasmi schválil nový zákon o športe, ktorý má priniesť doň viac peňazí. A to nielen nárazovo, ale aj dlhodobo a systémovo. Právna norma garantuje minimálnu čiastku na šport. (TA3)
Poslanci sa zaoberali zmenou rokovacieho poriadku, ktorá so sebou prinesie viacero noviniek. Aké, to už povedal náš kolega Pavol Kirinovič, ktorý monitoruje dianie v parlamente. (TA3)
Prevažne oblačno. Ojedinele, najmä na východe, slabé zrážky, prevažne snehové. (TA3)
Radikálna organizácia Islamský štát zrejme najnovšie zaradila vo svojom propagandistickom videu Slovensko aj Česko medzi svojich úhlavných nepriateľov v "koalícii diablov". (TA3)
O úprave otváracích hodín v prevádzkach v bratislavskom Starom Meste či dvojnásobnom zvýšení dane pre letné terasy nateraz staromestskí poslanci rozhodovať nebudú. (TA3)
Slovenská pošta spustila do prevádzky novú balíkovú linku v Košiciach. Triediaca linka bude rýchlejšia a úspornejšia, čo uľahčí prácu zamestnancom a zároveň má posilniť pozíciu pošty na balíkovom trhu. (TA3)
Pre protiteroristické opatrenia budú novelizovať vyše 15 zákonov. Predlžovať by sa mali lehoty pri obmedzovaní slobody, v prípade podozrenia z terorizmu sudca bude môcť rozhodovať o väzbe bez uvedenia dôvodov. (TA3)
V prípade zrútenia diaľničného mosta vo výstavbe pri obci Kurimany, ktorý si v novembri 2012 vyžiadal štyri obete, vyšetrovateľ obvinil z prečinu všeobecného ohrozenia nemeckú statičku. (TA3)
V rukách policajtov skončil mladý Bratislavčan Martin, ktorý je obávaným "fekálnym fantómom". Mladík niekoľko mesiacov napádal ženy v hlavnom meste a potieral ich exkrementmi. (TA3)
V obci Slaská pri Žiari nad Hronom sa pustili do boja s vodou a ohňom. Hoci sú tieto dva živly pre obyvateľov najväčšou hrozbou, do konca roka sa to zmení. (TA3)
Počet smrteľných nehôd, pri ktorých prídu o život chodci, rastie aj napriek opatreniam, ktoré polícia zaviedla. Novela zákona o cestnej premávke je pritom v platnosti už vyše roka. (TA3)

PRAVDA

V súvislosti s bezpečnostnými hrozbami už rezorty obrany aj vnútra prijali opatrenia. Slovensko vo všeobecnosti patrí medzi krajiny s najnižším stupňom ohrozenia. (PRAVDA)
Prezident Andrej Kiska povýšil a vymenoval generálov Ozbrojených síl SR a Policajného zboru. (PRAVDA)
Traja synovci bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku, ktorí sa pobili pred košickou pizzeriou, sú už obvinení z výtržníctva a ublíženia na zdraví. (PRAVDA)
Predsedníčka Súdnej rady SR Jana Bajánková víta stredajšie rozhodnutie ústavného súdu o protiústavnosti zmrazenia platov sudcov pre rok 2015. (PRAVDA)
Inšpektorát práce tento týždeň v rámci akcie Istota robí záťah na čiernu prácu na celom Slovensku. Niekoľko kontrol s nimi absolvoval aj denník Pravda. (PRAVDA)
Sestry ani pôrodné asistentky nemajú dôvod obávať sa poklesu doterajších príjmov, tvrdí výkonný výbor Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb. (PRAVDA)
Iniciatíva Za živé univerzity vyzvala ministra školstva, aby inicioval dočasné pozastavenie nového procesu komplexných akreditácií vysokých škôl. (PRAVDA)
Jedenásť zrekonštruovaných vagónov prináša atmosféru spred sto rokov, keď sa československé légie presúvali naprieč Ruskom po Transsibírskej magistrále. (PRAVDA)
Na základných školách bola streda mimoriadny deň. Minimálne pre piatakov. Monitor ich vedomostí sa uskutočnil po prvý raz vo všetkých základných školách. (PRAVDA)
Poslanci nebudú mať etický kódex. Predseda národnej rady Peter Pellegrini sa rozhodol vypustiť ho z návrhu a jeho prijatie ponechať zákonodarcom po voľbách. (PRAVDA)
Viaceré hotely a penzióny na strednom Slovensku navštívila v týchto dňoch polícia. Na dvere klopali aj v noci a hľadali cudzincov. (PRAVDA)
Poslanec parlamentu za OĽaNO Štefan Kuffa sa nebude nachádzať na kandidátke do parlamentných volieb. (PRAVDA)
Všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že zasnežené Vianoce nebudú ani tento rok. Môže za to fenomén El Niňo, vinou ktorého je na celom svete premenlivé a nevyspytateľné počasie. (PRAVDA)
Splnenie ďalších dvoch opatrení z druhého sociálneho balíčka v stredu v detskom kútiku odškrtol na tabuli premiér Robert Fico. (PRAVDA)
Vláda plánuje posilniť právomoci polície ohľadom zaisťovania osôb, sprísniť postihy za trestné činy alebo zaviesť jednoduchšie pravidlá pri uvalení väzby na obvinených z terorizmu. (PRAVDA)
Po tom, čo vyšetrovateľ odmietol v kauze vývozu Berniniho busty zo Slovenska trestné stíhanie za podvod, má prípad opäť na stole. Zisťuje, či nešlo o trestný čin marenia úlohy verejným činiteľom. (PRAVDA)
Zdravotné sestry sú nespokojné so schválenou novelou zdravotníckeho zákona, začali dávať hromadné výpovede. Minister Čislák hovorí, že sesterské odbory vydierajú. (PRAVDA)
Od začiatku budúceho roka sa zvýši suma materskej dávky zo súčasných 65 % na 70 % z hrubej mzdy zamestnanca, resp. z vymeriavacieho základu samostatne zárobkovo činnej osoby. (PRAVDA)
Klikanie na stránkach Pravda.sk sa najbližších deväť dní oplatí. Zo slov ukrytých v článkoch skladajte výroky slávnych, tie pošlite do redakcie a môžete vyhrať jeden z desiatich tabletov Lenovo. (PRAVDA)
Požiar bývalej reštaurácie vo Viedni ešte na začiatku októbra pripravil o život piatich Slovákov. (PRAVDA)

SME

Výdavky na naše polročné predsedníctvo v Únii by nemali presiahnuť 70 miliónov eur. (SME)
Záujem o lyžiarske kurzy so štátnou dotáciou asi zvýši počet lyžiarov na svahoch. (SME)
Študenti z menších miest porazili v dejepisných poznatkoch veľkomestá. (SME)
Doplácanie peňazí z pozastavenej valorizácie platov vyjde štát približne na desať miliónov eur. (SME)
Akékoľvek informácie týkajúce sa ohrozenia Slovenska Vojenské spravodajstvo dôsledne analyzuje a vyhodnocuje. (SME)
Najčastejšie šlo o nepovolené zmrazovanie surovín, polotovarov a hotových pokrmov. (SME)
Poslanci schválili novelu rokovacieho poriadku, ktorá zakazuje podávanie prílepkov, či zvyšuje pokuty. (SME)
Na generálov ozbrojených síl apeloval, aby stáli verejne za spojeneckými záväzkami Slovenska. (SME)
Figeľ pripomína, že v zmluve o diele bolo jasne uvedené, že sa má použiť iný typ podpornej konštrukcie, ako bol nakoniec použitý. (SME)
Sanitky majú priemerne najazdených 200- až 250-tisíc kilometrov. (SME)
Ďalších nových sudcov by mohol Kiska vymenovať ešte tento rok. (SME)
Mamojka vyzval kolegov, aby sa už netvárili, že v politickom pluralizme nemajú politické nominácie miesto. (SME)
Z novely zákona taktiež vyplýva, že poslanec Národnej rady SR bude môcť zamestnať maximálne troch asistentov. (SME)
Prezident podpísal aj novelu zákona o Bezpečnostnej rade, ktorej sa pridali dva nové výbory. Situáciu na Slovensku bude monitorovať Situačné centrum. (SME)
Najnebezpečnejšie poloautomatické zbrane 
do rúk občanom podľa Európskej komisie nepatria. (SME)
Občan Saudskej Arábie, ktorý mal na Slovensku prechodný pobyt pre štúdium, ktoré však nenavštevoval, už bol vyhostený. (SME)
Nový druh lístka kúpený cez mobilný telefón je dostupný zatiaľ zo staníc na troch vybraných linkách. (SME)
Beblavý vyčítal, že novelou, ktorú vládni poslanci predložili, sa nezlepší dnešný stav, ale naopak, skôr sa zhorší. (SME)
Rozmrazenie platov sudcov pre rok 2015 si vyžiada podľa odhadov rezortu spravodlivosti šesť miliónov eur. (SME)
Colníci vozidlo po zaistení odstavili a vytýčili bezpečnostnú zónu. (SME)

Denník N

V ukrajinskej helikoptére, ktorá sa na Slovensku zrútila začiatkom novembra, zahynulo šesť ľudí z Afganistanu a Iraku. Príbuzným sa podarilo dostať ich pozostatky domov až po dvoch týždňoch. (Denník N)
Na poliach za nákupným centrom Bory majú vyrásť nové byty. Penta tam kúpila iba roztrúsené pozemky, ktoré chce napriek odporu pôvodných majiteľov sceliť a vyhnúť sa ďalšiemu skupovaniu. (Denník N)
Deň po tom, čo policajná inšpekcia zastavila vyšetrovanie policajtov pre brutálnu bitku Rómov v Moldave nad Bodvou, vymenoval prezident jej šéfa Ivana Ševčíka za generála. (Denník N)
Ako sa dá dostať na britskú internátnu školu? A prečo neprijíma aj dievčatá? Hovorili sme o tom s Ralphom Townsendom, riaditeľom Winchester College, ktorá je jednou z najstarších škôl vo Veľkej Británii aj na svete. (Denník N)
Budúci týždeň zvolí parlament dvoch z deviatich kandidátov na sudcov Ústavného súdu. V stredu a štvrtok prebehlo ich vypočutie na ústavnoprávnom výbore. (Denník N)
Čínštinu odborníci označujú za jazyk budúcnosti a konkurenčnú výhodu. Bilingválne slovensko-čínske gymnázium Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici otvára od budúceho školského roku experimentálne päťročné štúdium. (Denník N)
Ako prinútiť vodičov, aby v Bratislave nestáli na chodníku? (Denník N)
Prvá žaloba Penty na Denník N je už pred súdom. Ide o spor aj o tom, či bol Juraj Široký spolumajiteľom Dôvery. (Denník N)
LEAF Academy je pre žiakov od 14 dok 19 rokov. Študenti môžu však dostať aj štipendium - bude závisieť od príjmu rodičov. (Denník N)
Značka, ktorá sa posledné týždne vyrovnáva s emisným škandálom, prišla s originálnou reklamou. Jazykovedcom sa slovná hračka páči. (Denník N)

Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.