Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 24.9.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1214USD   27.022CZK   0.86435GBP   305.51HUF   4.2869PLN   7.5005HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

TA3

Predseda KDH Alojz Hlina spolu s predsedníctvom hnutia na sneme nepresadil úpravu programových cieľov a zásad KDH a ani zmenu stanov. Nepochodil ani s návrhom, aby zmena stanov bola odsúhlasená dvojtretinovou väčšinou prítomných delegátov na sneme a nie pozvaných. (TA3)
Veľká policajná akcia zameraná na vypátranie a zadržanie väzňa na úteku Ľubomíra Behana v okolí Piešťan skončila, Behan polícii naďalej uniká. (TA3)
Jasno až polojasno, postupne miestami až oblačno a ojedinele, najmä na severe a východe slabý dážď alebo prehánky. Na vrcholoch Tatier zrážky snehové. (TA3)
V obci Bacúch na Horehroní riešia kuriózny problém. Časť nespokojných obyvateľov vyzvala vedenie obce, aby premenovali jednu z ulíc. Nepáči sa im, že bývajú na ulici "Chlp". Hoci ide o historický názov, podľa nich nie je šťastný a okrem úškľabkov im spôsobuje aj ďalšie problémy. (TA3)
Do Vranova nad Topľou mieri nový developer. Bývalú priemyselnú zónu chce premeniť na atraktívnu lokalitu s modernými rodinnými domami. Miestni obyvatelia sa ale obávajú, že je za tým niečo úplne iné. V meste s vysokou nezamestnanosťou vraj nové domy nebude mať kto kúpiť. (TA3)
Starostu Chorvátskeho Grobu Radovana Benčíka odvolávajú jeho obyvatelia prostredníctvom referenda. Na to, aby bolo platné je potrebné, aby sa na ňom zúčastnila nadpolovičná väčšina oprávnených voličov. Výsledky referenda budú známe večer. (TA3)
Obyvatelia podtatranskej obce Štrba hľadajú svoje korene. Asi dva kilometre za obcou odkrývajú to, čo zostalo zo zaniknutej osady Šoldov. Štrbania si myslia, že práve odtiaľ pochádzajú. Možno aj preto, lebo mnohí z nich sú vysokého vzrastu a aj nájdené telesné pozostatky sa údajne vymykali bežným pomerom. (TA3)
Lekári, ktorí nezrušili svoje živnosti, musia podľa zákona doplatiť Sociálnej poisťovni nemocenské a dôchodkové poistenie. V niektorých prípadoch ide aj o 10 tisíc eur. Slovenská lekárska komora tvrdí, že lekári zabudli na svoju povinnosť a navrhujú, aby sa na nich vzťahoval generálny pardon. (TA3)
Redakcia Plus 7 dní zverejnila telefonický rozhovor s údajným svedkom nehody Daniela Lipšica. Ten tvrdí, že Lipšic zrazil 72-ročného chodca na priechode pre chodcov. Podľa informácií Plus 7 dní už polícia svedka predvolala na výsluch, ktorý absolvoval v piatok podvečer. (TA3)
Zmena stanov je podľa predsedu KDH Alojza Hlinu záchranný balík pre hnutie. Ako povedal v úvodnom prejave na mimoriadnom sneme, KDH dostane zmenou stanov antibiotiká a vitamíny. (TA3)
Vajanského nábrežie v bratislavskom Starom Meste sa v zaplnilo niekoľkými stovkami nespokojných ľudí, ktorí prišli pred bytový dom, v ktorom býva staromestský starosta Radoslav Števčík, vyjadriť nesúhlas s plánom miestnej samosprávy obmedziť prevádzkové hodiny podnikov v centre mesta do 22.00 h. (TA3)
Záver leta patrí už tradične festivalu Skalické dni, ktorý pred víkendom otvoril brány návštevníkom. Na svoje si prídu milovníci tradícií, modernej kultúrnej scény, aj tí najmenší. (TA3)
Celá schôdza bola založená na absurdných klamstvách, povedal novinárom pri odchode z Národnej rady SR minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý v parlamente čelil odvolávaniu. „Všetky obvinenia boli vymyslené. Ja som to tvrdil od začiatku. Indície opozície sa nepotvrdili. Sú poznačení zúfalstvom,“ povedal. (TA3)
Slovensko v tomto období zaznamenalo najnižší počet žiadostí o azyl zo všetkých členských štátov EÚ, a to 10, z toho päť žiadateľov pochádza z Ukrajiny. (TA3)
80-tisíc eur musí zaplatiť IT firma Websupport preto, že registrovala domény vlastníkom webov s hazardom. Opozícia kritizuje, že pokutu nedostali tí, ktorí stránky či servery prevádzkujú. Šéf finančnej správy tvrdí, že len dodržiavajú zákon. (TA3)
Premiérov poradca Erik Tomáš priznal, že si vypočul zástupcov zariadenia Čistý deň, aj im poradil s tlačovkou. Urobil to údajne ako člen sociálneho výboru parlamentu a považuje to za normálne. Podla opozície však radami reprezentantom zariadenia, ktoré je v centre kauzy údajného zneužívania, stratil morálny kredit. (TA3)
Obyvatelia Brezna a stovky zamestnancov pracujúcich v areáli bývalej Mostárne už nebudú musieť robiť kilometrové obchádzky. Po viac ako roku sa začala rekonštrukcia mosta pre peších ponad železničnú trať. Pre havarijný stav a zranenie chodca ho vlani museli uzavrieť, čo vyvolalo vlnu kritiky. (TA3)
Na bratislavskom okresnom súde pokračovalo hlavné pojednávanie s bývalým predsedom Matice slovenskej Jozefom Markušom. Prokuratúra ho viní z porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Pred súdom vypovedali traja svedkovia. (TA3)
Mediálny poradca premiéra a poslanec Erik Tomáš stratil podľa podpredsedu SaS Jozefa Mihála morálny kredit, aby bol poslancom Národnej rady. Dôvodom je podľa SaS fakt, že Tomáš sa stretol s vedením zariadenia Čistý deň a radil mu, pričom predstavitelia zariadenia sú podozriví z páchania trestnej činnosti alebo jej krytia. (TA3)
Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ráno a dopoludnia ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najvyššia denná teplota 17 až 21, na Orave, Liptove a Spiši 14 až 17 st. (TA3)

PRAVDA

V Nesvadoch dnes zasadala Republiková rada Strany maďarskej komunity (SMK). Na jej prvom zasadnutí sa zaoberala otázkami spoločenského života. (PRAVDA)
Veľká policajná akcia zameraná na vypátranie a zadržanie väzňa na úteku Ľubomíra Behana v okolí Piešťan skončila, Behan polícii naďalej uniká. (PRAVDA)
Predseda KDH Alojz Hlina spolu s predsedníctvom hnutia dnes na sneme nepresadil úpravu programových cieľov a zásad KDH a ani zmenu stanov. (PRAVDA)
Živnostníčka Dana z Bratislavy musela cestovať do Košíc, ak sa chcela dohodnúť s exekútorom. Ten od nej vymáhal dlhy na poistnom. (PRAVDA)
Len týždeň trval prechod z horúceho leta do zrelej jesene. Ešte minulý týždeň si ľudia užívali teploty, ktoré sa blížili až k tridsiatke, teraz už viaceré oblasti Slovenska zasiahli mrazy. V druhej polovici budúceho týždňa možno očakávať dážď. (PRAVDA)
K netradičnému kroku, k pozastaveniu členstva v Smere, sa chystá pristúpiť poslanec Európskeho parlamentu Boris Zala. List so žiadosťou už vraj odoslal strane. (PRAVDA)
Piráti na cestách sa pokutám vysmievajú. Príkladom toho je aj vodič z Michaloviec, ktorý prekročil rýchlosť o neuveriteľných 119 kilometrov za hodinu. (PRAVDA)
Desať aktivistov z environmentálnej organizácie Greenpeace zo Slovenska, Rakúska a Chorvátska vyliezlo na reštauráciu UFO na Moste SNP v Bratislave. (PRAVDA)
Výpoveďami svedkov pokračovalo v piatok pred senátom Okresného súdu Bratislava III pojednávanie vo veci údajného zneužitia finančných prostriedkov Matice slovenskej. (PRAVDA)
Úrad špeciálneho prokurátora sa zaoberá prípadmi korupcie na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite (SPU) v Nitre, kde sa pre skúšky uplácalo. (PRAVDA)
Erik Tomáš tvrdí, že s vedením zariadenia Čistý deň sa stretol ako člen sociálneho výboru a nie ako mediálny poradca premiéra. (PRAVDA)
Je niekoľko príkladov politikov, ktorí po zlyhaniach sami opustili svoje kreslá. Niektorí sa po ďalších voľbách vrátili späť do politiky. (PRAVDA)
Po neúspešnom pokuse odvolať predsedu vlády Roberta Fica sa poslancom nepodarilo vysloviť nedôveru ani ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi (PRAVDA)
Najväčšia organizácia v zdravotníctve zažije rušný koniec týždňa. Snem Slovenskej lekárskej komory bude dnes voliť svojho prezidenta. (PRAVDA)
Slovensko ponúka migrantom pomocnú ruku nie cez kvóty, ale vo forme vzdelania. Do piatich rokov by k nám malo prísť študovať o 550 vládnych štipendistov viac. (PRAVDA)
Poslanci NR SR zahlasovali za návrh mandátového a imunitného výboru, ktorý navrhol udeliť pokarhanie a pokutu 1 000 eur poslankyni Martine Šimkovičovej. (PRAVDA)
Komisárka pre deti Tomanová hovorila s námestníkom generálneho prokurátora pre trestný úsek Šufliarskym o situácii detí v resocializačnom zariadení Čistý deň. (PRAVDA)
Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici sa začalo hlavné pojednávanie s údajným bosom zemplínskej zločineckej skupiny Branislavom Adamčom. (PRAVDA)
Na základe požiadavky regionálnych predstaviteľov Siete definovať ideové východiská jej ďalšieho pôsobenia, predseda Roman Brecely presunul termín Rady slovenských regiónov. (PRAVDA)
Do aktívnych záloh sa od začiatku septembra prihlásilo 25 záujemcov. Potvrdil to minister obrany Peter Gajdoš. Ako uviedol pre médiá, potrebovali by do 50 záujemcov, aby projekt mohli spustiť, a on verí, že jednu čatu vytvoria. (PRAVDA)

Denník N

Spravodajské agentúry zaplnili výsledky volieb v Rusku aj v Nemecku. Na Slovensku sa riešilo zatváranie krčiem a podnikov v bratislavskom Starom meste aj dopravná nehoda Daniela Lipšica. Diali sa však aj dobré a pozitívne veci, ktoré si pripomenieme v tomto krátkom zozname. (Denník N)
Šéfovi slovenskej diplomacie v súboji o post generálneho tajomníka OSN paradoxne najviac prekáža ten, kto ho nominoval. (Denník N)
Pozreli sme sa na piatkový nočný život v Starom Meste, kde chceli poslanci okresať otváracie hodiny. Viac diskoték hrá až do rána nahlas, no podľa podľa krčmárov či hudobníkov by radnica nemala podniky trestať plošne. (Denník N)
Na Vajanského nábreží v Bratislave žúrovalo večer niekoľko stoviek ľudí. Zišli sa na "Párty u Rada" na protest proti skráteniu otváracích hodín podnikov v Starom meste. Sprísnené pravidlá starosta nakoniec nepodpísal.Podľa všeobecne záväzného nariadenia schváleného tento týždeň by mali mať pohostinské a reštauračné zariadenia oficiálne otvorené do 22:00. Iba v prípade, ak by splnili tri technické opatrenia, mohli by mať otvorené dlhšie, a to […] (Denník N)
Nový vzdelávací program mal platiť pre všetky materské školy. No tie, ktoré majú aj zdravotne znevýhodnené deti, by mali postupovať stále podľa starého. (Denník N)
Minister vnútra hovorí, že Ladislava Bašternáka štyri roky nevidel, obaja pritom chodia pravidelne do materskej školy, ktorú navštevujú ich deti. Podľa ministra sú novinári eštebáci. (Denník N)
Dve neúspešné odvolávania v NR SR, Dankova pôžička SNS a Tomášova spackaná tlačovka. (Denník N)
Kmotrík ma neovplyvňuje, hovorí nový štátny tajomník ministerstva dopravy, ktorý zastupoval podnikateľove firmy. Petra Ďurčeka poslal do funkcie šéf SNS. (Denník N)
Radičová, Štrasser, Korda, Bezák a Molnár vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa. (Denník N)
Vychádzate z chodníka na priechod a vodič na vás vôbec nevidí – aj také priechody nájdete v hlavnom meste. Tie nové vznikajú už povinne s osvetlením, kým staré sa obnovujú len veľmi pomaly. Tento rok zomrelo v celom Bratislavskom kraji už šesť chodcov. (Denník N)

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.