Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 9.2.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1101USD   27.062CZK   0.77240GBP   310.69HUF   4.4352PLN   7.6455HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

TA3

V stredu zasiahne sever Slovenska sneženie, počas ktorého môže miestami napadnúť 15 až 25 centimetrov snehu. Predpovedá to Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahu prvého - najnižšieho stupňa. (TA3)
Situácia ohľadne riešenia hromadných výpovedí sestier sa podľa prezidentky sesterskej komory Ivety Lazorovej vyvíja tak, ako očakávali. (TA3)
Pre šíriaci sa vírus Zika sú v pozore aj Slováci. Rezort diplomacie odporúča tehotným ženám, aby necestovali do krajín zasiahnutých týmto vírusom. Pre ľudí, ktorí sa z rizikových oblastí vrátili, zase platí zákaz darovať krv. Ide iba o preventívne opatrenia. Doteraz sa totiž žiadny Slovák vírusom nenakazil. (TA3)
Pavel Vandák, ktorý odkúpil od Igora Matoviča v roku 2008 podnik Igor Matovič – regionPRESS, nedal účtovníctvo firmy do zberu, ale podľa neho ho zrejme zničil Igor Matovič sám. (TA3)
Zdravotnícka škola v Trenčíne čaká už 20 rokov na nové priestory. Tie súčasné sú pre potreby školy už malé. Sťahovať sa mala pred začiatkom tohto školského roka, nakoniec v nej budú maturovať aj terajší štvrtáci. Vedenie napriek tomu stále dúfa, že po skúškach dospelosti sa učebne a laboratória definitívne presťahujú. (TA3)
Predseda OKS Ondrej Dostál podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie, ktorým reaguje na dve tlačové besedy premiéra Roberta Fica. (TA3)
Chrípka patrí k najbežnejším ochoreniam, celosvetovo však na ňu zomrie okolo 250.000 až 500.000 ľudí za rok. Vedcom Univerzity Komenského v Bratislave sa podarilo vyvinúť proces, ktorým možno výrazne skrátiť výrobu lieku proti chrípke. (TA3)
Medzi Tatrancami pôsobiacimi v cestovnom ruchu vznikla polemika. Niektorí z nich tvrdia, že Oblastná organizácia cestovného ruchu, ktorej sami sú súčasťou, ide proti ich záujmom. Uvoľnila 160.000 eur na rozbehnutie svojej vlastnej cestovnej kancelárie. Pod strechou OOCR je pritom niekoľko cestovných kancelárií. (TA3)
Konkrétne Súkromné centrum špeciálno-pedagogického poradenstva Oco, mama a ja v Uzovských Pekľanoch (okres Sabinov) a Súkromnú špeciálnu základnú školu v Rokycanoch (okres Prešov). (TA3)
Do predvolebnej kampane sa okrem samotných politických strán zapája aj viac ako 70 organizácií, firiem a občanov. Vyplýva to z uznesenia štátnej volebnej komisie. Tretie strany sa už po novom musia riadne registrovať, ak chcú viesť kampaň v prospech niektorej politickej strany. (TA3)
Nemocnica v Banskej Štiavnici zrejme definitívne príde o interné oddelenie. Hoci ho pôvodne zatvorili iba na mesiac, situácia sa doteraz nezmenila. Pacientov tak naďalej vozia až do Žiaru nad Hronom a interné oddelenie v Štiavnici zíva prázdnotou. (TA3)
Oblačno až zamračené, na východe miestami spočiatku zmenšená oblačnosť. (TA3)
Spoločnosť ZVS holding, a. s., Dubnica nad Váhom, ktorá má výrobnú prevádzku v Snine, tam plánuje zvýšiť počet zamestnancov. Vedenie zbrojárskej firmy to oznámilo po návšteve závodu premiérom Robertom Ficom a ministrom obrany Martinom Glváčom. (TA3)
Povedal to v diskusnej relácii TA3 V politike. Predseda SaS si tiež v prípade niektorých stredopravých strán nie je istý, či budú, alebo nebudú spolupracovať so Smerom-SD. (TA3)
Modernizácia železnice v okolí Trenčína má ďalší termín dokončenia. Je ním koniec novembra tohto roka. Obyvatelia krajského mesta už neveria novému termínu dostavby. Naposledy im totiž sľúbili, že práce skončia už v marci. (TA3)
Na Kysuciach sa opäť vo veľkom súťažilo vo varení kapustnice. Kuchári chceli uspieť najmä s tradičnými receptúrami. Od kotlov ich nevyhnalo ani mrazivé počasie. (TA3)
Slováci, ktorí navštívili krajiny postihnuté vírusom Zika, nemôžu darovať krv 28 dní od opustenia týchto oblastí. Platí to až do odvolania. Informuje o tom Národná transfúzna služba SR. (TA3)
Zástupcovia sestier a pôrodných asistentiek budú dohodnúť individuálne zmluvy pre všetky sestry a pôrodné asistentky, ktoré sú vo výpovediach. Informovali o tom odbory a komora sestier. (TA3)
V slovenských väzniciach si svoj trest odpykáva takmer 8600 odsúdených. Niektorí z nich si čas za mrežami krátia prácou. Dostanú sa tak nielen k peniazom pre seba, ale podieľajú sa aj na financovaní nákladov, ktoré na ich pobyt vo väzení hradí štát. (TA3)
Má 68 rokov, umelý kĺb, ale na lyžiarskych svahoch jazdí ako mladík. Reč je o 68-ročnom Antonovi Nováčkovi z Lehoty pri Nitre, ktorého meno sa zapísalo do Knihy slovenských rekordov. Podľa oficiálnych záznamov je totiž najstarším snowboardistom u nás. (TA3)

PRAVDA

Definitívny koniec. Protestná akcia sestier, ktorú spustili koncom novembra hromadným podaním výpovedí, sa skončila. Na úradoch práce zostalo asi 500 sestier. (PRAVDA)
Pavel Vandák, ktorý odkúpil od Igora Matoviča v roku 2008 podnik regionPRESS, nedal účtovníctvo firmy do zberu, ale podľa neho ho zrejme zničil sám Matovič. (PRAVDA)
Predseda OKS Ondrej Dostál podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie, ktorým reaguje na dve tlačové besedy premiéra Roberta Fica. (PRAVDA)
Argumentácia predsedu vlády Roberta Fica o 55 miliónoch eur pre zdravotné sestry je podľa experta na zdravotníctvo SDKÚ-DS Valeriána Potičného scestná. (PRAVDA)
Vedenie Slovenského národného múzea údajne žiadalo od kontrolórky, aby vypustila zo správy o kontrole v SNM v Bojniciach niektoré zistenia. (PRAVDA)
Otázku, či platiť výkupné, treba vždy vyhodnocovať v konkrétnych súvislostiach. Tvrdí to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák. (PRAVDA)
Poradca predsedu strany Most-Híd Tomáš Meravý tvrdí, že tretina výdavkov slovenského zdravotníctva je neklasifikovaná. Položka "ostatné" pritom činila až 7,5 % HDP. (PRAVDA)
Kampaň na podporu zníženia dane z pridanej hodnoty (DPH) na ovocie a zeleninu odštartovalo občianske združenie Vegánske hody. (PRAVDA)
Slovenskí vedci prišli na spôsob, ktorý zjednoduší a zrýchli výrobu látky na prípravu liekov proti chrípke. Oznámila to Univerzita Komenského v Bratislave. (PRAVDA)
V detskom domove, ktorý spravuje Petronela Tomanová - dcéra novej komisárky pre deti Viery Tomanovej, porušujú podľa Koalície pre deti Slovensko práva maloletých. (PRAVDA)
Ani zmena zákona, ani hrozba pokuty s ním nepohla. Kancelária je stále otvorená. (PRAVDA)
Asociácia nemocníc nesúhlasí s tým, aby sestry, ktoré podali výpoveď, mali po spätnom prijatí vyššie platy ako tie, ktoré ostali v nemocniciach. (PRAVDA)
Najviac zločincov sa sústreďuje v Bratislavskom kraji. Vyplýva to z máp kriminality, ktoré ukazujú, koľko trestných činov sa vlani stalo v jednotlivých krajoch. (PRAVDA)
Predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Róbert Madej reagoval na vyjadrenie prezidenta SR Andreja Kisku o tom, že zatiaľ nerozhodol o kandidátoch na ústavných sudov. (PRAVDA)
Celý protest zdravotných sestier je iba o peniazoch, chcú vyššie platy, ale nič neponúkajú. Myslí si to prezident Asociácie nemocníc Slovenska Marián Petko. (PRAVDA)
Pre kategóriu ľudí, ktorí majú ukončené len základné vzdelanie alebo nedochodili ani základnú školu, treba zrušiť kategóriu minimálnej mzdy. Myslí si to Ľudovít Kaník. (PRAVDA)
Spojené arabské emiráty (SAE) sú v rámci medzinárodnej koalície bojujúcej proti Islamskému štátu (IS) pripravené vyslať pozemné jednotky do Sýrie. (PRAVDA)
Súdnictvu sa dýcha ľahšie, verejnosť však stále nemá dôvod na spokojnosť, vymožiteľnosť práva je nízka. Tomáš Borec má za sebou úspechy, ale aj rad vecí, s ktorými nepohol. (PRAVDA)
Predseda vlády Robert Fico robí podľa Igora Matoviča zo zákonných vecí tunelovanie a snaží sa kriminalizovať svojho politického oponenta. (PRAVDA)
Lekárske odborové združenie nerozumie, prečo si Robert Fico po nepozval k sebe predstaviteľky zdravotných sestier, aby sa situácia konečne vyriešila. (PRAVDA)

SME

Zástupkyne sestier sa chystajú k prezidentovi Andrejovi Kiskovi. (SME)
Ak OĽaNO, ktoré už dlhšie stráca, dostane z parlamentu, oslabí šéf Smeru celú pravicu. (SME)
Časť akademickej obce zrejme na budúci týždeň vstúpi do štrajku a podporí požiadavky učiteľov. (SME)
O príspevok požiadalo už 110 štrajkujúcich učiteľov a kolektívov. Učiteľ Peter Uhrín sa uchádza o 50 eur. (SME)
V žiadostiach o eurofondy na opatrovateľky uspeli nováčikovia. Úspešní uchádzači ich teraz zháňajú v skúsenejších agentúrach. (SME)
Keby celá záležitosť s Biľakom nebola taká tragická, bol by to vynikajúci kabaret. Povedal pre SME slovenský výtvarník a performer Peter Kalmus. (SME)
O neúspechu sestier rozhodlo, že hromadné výpovede podala len malá časť z nich, zhodujú sa odborníci. (SME)
V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody v dĺžke 10 až 20 rokov. (SME)
Podľa Vandáka Matovič odniesol účtovníctvo svojej firmy v aute a zrejme ho sám aj zničil. (SME)
Úlohe Miroslava Výboha v korupčnej kauze Pandur vyšetrovatelia asi nedopatrením venovali menšiu pozornosť, povedala sudkyňa Veronika Čeplová. (SME)
Na otázky čitateľov SME.sk budú odpovedať Igor Matovič a Daniel Lipšič z hnutia OĽaNO-NOVA. (SME)
Kľúčovým pre neúspech sestier sa stalo to, že podiel hromadných výpovedí na ich celkovom počte je veľmi nízky, zhodujú sa odborníci. (SME)
Požiadavky budú smerovať k zvýšeniu úrovne výchovy, vzdelávania a vedy a k zlepšeniu sociálno-ekonomického postavenia všetkých zamestnancov školstva. (SME)
Kontrola odhalila napríklad nákladnú rekonštrukciu lustra v Bojniciach, viaceré pochybenia pri verejnom obstarávaní, či nakladaní s tržbou. (SME)
Štát vyplatí stranám po voľbách takmer 54 miliónov eur. Ujde sa z nich aj stranám, ktoré sa do parlamentu nedostanú. Bez štátnych peňazí by neprežili. (SME)
Premiér podľa predsedu OKS škandalizuje opozičného politika, pričom používa informácie, ktorými by nemal disponovať. (SME)
Premiér a ministri diskutovali s predstaviteľmi rektorskej konferencie aj o rekonštrukcii vysokoškolských internátov. (SME)
Otázky sa týkajú podpory zahraničných Slovákov v nasledujúcom volebnom období. (SME)
Argumentácia o 55 miliónoch eur pre zdravotné sestry je scestná, uviedol expert na zdravotníctvo SDKÚ Valerián Potičný. (SME)
Pre prasaciu chrípku vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia v júni 2009 prvú celosvetovú pandémiu chrípky za vyše 40 rokov. (SME)

Denník N

V premiérovom výroku, že chce zabrániť tomu, aby u nás vznikla ucelená moslimská komunita, prokurátorka hanobenie rasy nenašla, prevážilo právo na slobodu prejavu. Maroš Ivanič, ktorý na Roberta Fica podal trestné oznámenie, podá protest. (Denník N)
Vylepšenie je momentálne v patentovom konaní. „Predpokladáme, že by o látku mohli mať záujem generické firmy,“ vysvetlil pre Denník N vedúci výskumného tímu. (Denník N)
V čase, keď štát ruší špeciálnu školu, kde zo žiakov robili mentálne retardovaných, núka starosta návod na pomoc deťom z osád. Hlavne nech neposúvajú deti do špeciálnych škôl, keď tam nepatria. (Denník N)
Spolu odišlo viac ako 600 sestier, premiér ešte v piatok povedal, že nemocnice ich prijmú. (Denník N)
Na Filozofickej fakulte UK študenti a profesori podporili štrajk učiteľov a sú pripravení sa k nim pridať. Vláda zatiaľ dohodla sľúbené navýšenie o 70 miliónov pre rozvoj vysokých škôl a internátov. (Denník N)
Akýkoľvek Robertov zlepenec, okrem pánov v hnedom, je lepší ako Robertova zbojnícka družina na ďalšie štyri roky, vraví Sergej Kára, šéf združenia Vagus, ktoré sa stará o ľudí bez domova. (Denník N)
V tejto chvíli som nerozhodnutou voličkou, no viac ako inokedy sledujem reakcie politikov na súčasnú vyhrotenú situáciu a to, ako aktívne vystupujú a komunikujú, vraví spisovateľka Monika Kompaníková. (Denník N)
Inšpekcia našla veľké pochybenia v súkromnej špeciálnej škole aj v poradenskom centre. Obe majú skončiť tento rok. (Denník N)
Denník N zorganizoval takzvanú focus group, skupinovú diskusiu so siedmimi voličmi Smeru. Hovorili, prečo volia Fica, či Smer kradne a akú by chceli vládu. (Denník N)
Okrem mojej ženy ma nik z našich mladých nelajkne, tvrdí šéf strany SMS Milan Urbáni. (Denník N)

8. februára:
Moja Zoja
7. februára:
Vandina banda
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.