Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 1.4.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0759USD   27.533CZK   0.72730GBP   299.43HUF   4.0854PLN   7.6450HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Ľudia z celého Slovenska pomôžu hľadať stratené deti. Od 31. marca sa totiž zapájame do európskeho pohotovostného systému Amber Alert. Ide o webstránku, ktorá eviduje všetky nahlásené zmiznutia a významne pomáha pri hľadaní nezvestných detí po celom svete. (TA3)
Slovákov na mnohých miestach prekvapilo husté sneženie, ktoré vážne komplikovalo dopravu. Polícia ešte aj v týchto chvíľach žiada vodičov, aby na cestách zvýšili svoju ostražitosť. (TA3)
V odevnej firme I.C.A. vo Svidníku majú opäť problém so mzdami. Tento mesiac sa zopakovala situácia z minulého roka, keď zamestnávateľ krátil pracovníčkam minimálnu mzdu podľa počtu pracovných dní. (TA3)
Národná kriminálna agentúra zasahovala na západe a východe Slovenska. Pozatýkali dve skupiny výrobcov metamfetamínu a kokaínu. Zaistili pritom drogy za viac ako 90 tisíc eur. (TA3)
Úrad verejného zdravotníctva varuje ľudí pred nebezpečnými kozmetickými výrobkami v Európskej únii. Nebezpečné sú vlhčené utierky s názvom Wet Towel Aloe Vera, Baby Wet Towel, Wet Towel Papilion - Cream a Wet Towel Papilion - Fresh. (TA3)
Národná kriminálna agentúra začala v prípade Váhostavu trestné stíhanie vo veci poškodzovania veriteľa. Pre Aktuality.sk to potvrdil riaditeľ agentúry Daniel Goga. (TA3)
Slovensko a jeho zahraničná politika má dlhodobé porozumenie pre ambície Turecka začleniť sa do Európskej únie. Po rokovaniach s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom to uviedol jeho slovenský partner Andrej Kiska. (TA3)
Predseda Siete Radoslav Procházka v TA3 vyzval prokuratúru, aby zverejnila celú nahrávku jeho rozhovoru s lídrom OĽaNO Igorom Matovičom. Matovič jeho výzvu odmietol s tým, že on ani prokuratúra ju zverejniť nesmú, to však na veci údajne nič nemení. (TA3)
Po dlhých rokoch príprav a neustáleho odkladania prác sa začalo s výstavbou obchvatu Brezna. Ten má odkloniť dopravu z centra a odľahčiť mestské komunikácie, po ktorých denne prejde viac ako 13 tisíc áut a 1500 kamiónov. (TA3)
Rovnaké princípy pre všetkých a verejná kontrola. Tak si predstavuje predseda parlamentu Peter Pellegrini prostredie, v ktorom by šport mohol získať viac peňazí od štátu. (TA3)
Požiadavky lekárov a sestier zo žilinskej nemocnice hraničia podľa ministra zdravotníctva Viliama Čisláka s vyhrážaním. Riaditeľ nemocnice zasiahol tak, že prijal výpovede 13 internistov. (TA3)
Vyšetrovanie tragickej nehody autobusu, pri ktorej zahynuli štyri študentky, je ukončené s návrhom na podanie obžaloby. Televízii TA3 to potvrdila hovorkyňa krajskej polície v Trnave. Vodiča autobusu tak zrejme čaká súd. Príčinou nehody bolo podľa polície práve jeho zlyhanie. (TA3)
Spoločnosť Slovakia Steel Mills v Strážskom ohlásila hromadné prepúšťanie, ktoré sa dotkne väčšiny zamestnancov. Dôvodom prepúšťania je konkurz, do ktorého sa firma dostala vo februári. (TA3)
Strana KDH zrejme podstatne omladí čelo kandidátky do parlamentných volieb, ktoré budú o rok. Ak prejde návrh predsedníctva, z prvej desiatky vypadnú v porovnaní s rokom 2012 Pavol Hrušovský a Ivan Uhliarik. (TA3)
Dnes bude oblačno až zamračené. Od západu postupne na viacerých miestach dážď alebo dážď so snehom, na horách a spočiatku miestami aj v nižších polohách sneženie. Na západe večer ojedinele búrky. Najvyššia denná teplota 3 až 9, na západe 9 až 14 st. (TA3)
Prvý honorárny konzulát štátu Izrael v Slovenskej republike slávnostne otvorili v Košiciach. Nové kontaktné miesto má pomôcť najmä v skvalitňovaní vzájomných vzťahov medzi Izraelom a našou krajinou. (TA3)
Vlak spoločnosti RegoJet spôsobil na železnici ďalšie vážne problémy. Kým nedávno sa vykoľajila súprava na bratislavskej hlavnej stanici, včera narobil rušňovodič problémy v Bytči. Stačilo málo a vlak sa mohol čelne zraziť s ďalším rýchlikom. (TA3)
Debatu na otázku či môže sudca radiť prezidentovi rozvíril jeden z kandidátov na ústavný súd, ktorého prezident odmietol vymenovať. Pre dvoch sudcov, ktorí prezidentovi radili pri výbere, žiada trest. (TA3)
Sudca Juraj Mihál príde pre množstvo prieťahov na pol roka o polovicu platu. Rozhodol o tom odvolací disciplinárny senát. Pre jeho pochybenie sa dostalo na slobodu aj viacero členov bankomatovej mafie. (TA3)
Ministerstvo financií zvažuje zriadiť neštátny fond do ktorého by štát poskytol návratnú finančnú pomoc. Poistný fond by mal podobnú formu ako zákonné poistenie motorových vozidiel. (TA3)

PRAVDA

Celý žilinský kraj zasiahlo popoludní husté sneženie. Doprava bola komplikovaná najmä na horských priechodoch, kde uzavreli dopravu pre skrížené kamióny. (PRAVDA)
V lekárňach sa objavili ďalšie falošné recepty, tentokrát sa na nich opakovali lieky v hodnote 430 až 657 eur za balenie. (PRAVDA)
Od stredy končí poplatok za prednostné vyšetrenie. Lekári, ktorí mali pre poplatok aj župou osobitne schválené ordinačné hodiny, ho môžu vyberať do konca júna. (PRAVDA)
Polícia ukončila vyšetrovanie nehody autobusu, ktorá sa stala v júni na diaľnici D1 neďaleko Piešťan, návrhom na podanie obžaloby vodiča autobusu. (PRAVDA)
Radoslav Procházka vyzval prokuratúru, aby zverejnila celý prepis rozhovoru s Igorom Matovičom, ktorý ho viní, že si chcel vybaviť inzerciu v hotovosti bez dokladu. (PRAVDA)
Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý, vlhký až mokrý, informuje Slovenská správa ciest. (PRAVDA)
Aj predchodcovia Andreja Kisku mali možnosť používať vládny špeciál na súkromné účely, ani jeden to však nevyužil. (PRAVDA)
KDH zrejme podstatne omladí čelo kandidátky do parlamentných volieb, ktoré budú o rok. Lídrom kandidátky by mal byť však opäť Ján Figeľ. (PRAVDA)
Meteorológovia vydali na utorok a stredu výstrahy pred vetrom pre celé územie Slovenska. Rýchlosť vetra môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 35 metrov za sekundu. (PRAVDA)
Dokáže fungovať interné oddelenie v žilinskej nemocnici bez trinástich lekárov? Poverený riaditeľ nemocnice Pavol Drugaj im totiž ponúkol, že ak chcú, môžu v práci skončiť okamžite. (PRAVDA)
Slovensko má porozumenie pre ambície Turecka vstúpiť do Európskej únie. Vyhlásil to prezident Andrej Kiska po schôdzke so svojím tureckým kolegom Recepom Tayyipom Erdoganom. (PRAVDA)
Sudcu Juraja M. potrestali za prieťahy, príde na pol roka o polovicu platu. Vďaka nemu sa mali dostať na slobodu aj údajní členovia bankomatového gangu. (PRAVDA)
Zdá sa, že ľudia predsa len knihy čítajú. Svedčí o tom aj Týždeň slovenských knižníc, ktorý sa v nedeľu skončil. (PRAVDA)
Na Slovensku mohlo pri Bytči v nedeľu večer dôjsť k vlakovému nešťastiu. Vlak RegioJetu nerešpektoval stopku a vyšiel na koľaj, po ktorej prechádzal rýchlik. (PRAVDA)
Ktoré sú tri najväčšie masové hroby obetí fašistických represálií na Slovensku? Áno, Nemecká, Kremnička a tretí? Málokto by uhádol, že je v Petržalke. (PRAVDA)
Znalosť angličtiny síce na Slovensku považujeme za veľmi užitočnú, správam na BBC by však rozumelo len približne 14 percent ľudí. (PRAVDA)
Najskôr boli občania nespokojní, že semafory nefungujú a keď im ich polícia zapla, nastal taký chaos, že po hodine a pol už bolo zase všetko po starom. (PRAVDA)
Policajný zákrok voči študentom na diaľnici z roku 2013 bol podľa generálnej prokuratúry v poriadku. Rezort vnútra sa napriek tomu s nimi dohodol na odškodnení. (PRAVDA)
Z druhého dôchodkového piliera od jeho opätovného otvorenia 15. marca podľa doteraz známych údajov vystúpilo asi 3,5 tisíca sporiteľov a vstúpilo ich doň okolo 500. (PRAVDA)
Prečo Ústavný súd rozhodol tak, ako rozhodol? Naposledy v prípade nevymenovania troch kandidátov za ústavných sudcov prezidentom Andrejom Kiskom? (PRAVDA)

SME

Nedostatok peňazí v zdravotníctve nemôžu kompenzovať pacienti, ktorí sa obávajú o svoje zdravie alebo život. (SME)
Novela zákona o minimálnych dôchodkoch delí penzistov do kategórií. Smer chce vŕtať diery do dôchodkového sporenia z ideologických dôvodov. (SME)
Archeologický výskum na Bratislavskom hrade robí privátna firma z Vrútok, ktorá vznikla až v čase prebiehajúceho intenzívneho výskumu. (SME)
Nevyspytateľné aprílové počasie prinesie cez sviatky ochladenie. Vraj väčšie, ako bolo na Vianoce. (SME)
Preťažené oddelenie bude fungovať aj bez 13 lekárov, ktorí podali výpovede, presviedča Pavol Drugaj. (SME)
Na východe Penta stavia modernú nemocnicu za 34 miliónov eur. (SME)
O výstavbe a prevádzke novej nemocnice chce s ministerstvom hovoriť sedem záujemcov. Ich mená neprezradilo. (SME)
Podpora z Únie prišla, ochranca práv penzistov bude pokračovať cez združenie na ochranu spotrebiteľov. (SME)
Viac ako pätnásť a pol milióna bude stáť tento rok príprava na predsedníctvo v Európskej únii. Správu o tom dnes prerokuje vláda. (SME)
Dôvera tak prestáva uhrádzať zdravotnú starostlivosť poskytnutú dlžníkom poisťovne selektívne, povedal Ondrej Sukeľ. (SME)
Linka detskej istoty spolu s partnermi spustila pohotovostný systém, ktorý má šíriť informácie o unesených deťoch. (SME)
Polícia Jozefa Markuša obvinila v septembri, on voči tomu podal sťažnosť. (SME)
Školstvo nemôže byť vazalom štátu, závislé, viazané a prinútené k poslušnosti, povedala podpredsedníčka KDH Miroslava Szitová. (SME)
Urobil som chybu, že som ten rozhovor viedol. Mrzí ma to, odkázal Radoslav Procházka. (SME)
Rýchlosť vetra môže v nárazoch dosiahnuť 25 až 35 metrov za sekundu. (SME)
NKÚ vedie presluhujúci Ján Jasovský. Funkčné obdobie sa mu skončilo vo februári 2012. (SME)
Presluhujúci šéf kontrolného úradu Ján Jasovský, nominant HZDS, pripravuje oslavy za 20­-tisíc eur. (SME)
„Ak máme za tým urobiť bodku, nebude sa to dať urobiť bez toho, aby si ľudia sami urobili úsudok,“ povedal Procházka v relácii Téma dňa televízie TA3. (SME)
Architekt tvrdí, že ak má byť podzemný objekt na Hrade využitý inak, treba rýchlo zmeniť projekt. (SME)
Dopravcovia na sviatky posilňujú všetky spoje a pridávajú vozne. Časť liniek je už vypredaná. (SME)

Webnoviny

Futbalisti Ukrajiny si po tesnej prehre v kvalifikačnom zápase so Španielskom nezdvihli sebavedomie. Ich premožiteľ v prípravnom zápase podľahol Holandsku. (Webnoviny)
V súboji dvoch tímov, ktoré sú na čele svojich skupín v kvalifikácii o postup na ME 2016, sa na ťažkom teréne hral zaujímavý futbal. Zverenci Jána Kozáka pred 10 594 divákmi pod Dubňom natiahli šnúru víťazných zápasov na osem. (Webnoviny)
O triumfe Slovenska nad Českom v utorňajšom prípravnom zápase pod Dubňom rozhodol Ondrej Duda, ktorý v 49. minúte prekonal brankára Tomáša Vaclíka. (Webnoviny)
Iracké vládne sily podporované spriaznenými milíciami sa už niekoľko týždňov snažili prebojovať do centra mesta, aby ho oslobodili spod nadvlády Islamského štátu, ktorý sa mesta zmocnil ešte počas minulého leta. (Webnoviny)
Sedemdesiatdvaročný generál Buhari sa prvýkrát dostal k moci pred troma desaťročiami prostredníctvom vojenského puču. O návrat k moci sa neúspešne uchádzal už trikrát. (Webnoviny)
Prezident Andrej Kiska zároveň ocenil, že Turecko v roku 2014 zrušilo Slovensku vízovú povinnosť, keďže Turecko je druhou najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou Slovákov. (Webnoviny)
Francúzska prokuratúra na základe zvukového záznamu vyjadrila presvedčenie, že druhý pilot počas letu vymkol kolegu mimo pilotnej kabíny a s lietadlom úmyselne klesal, až kým nenarazilo do zeme. (Webnoviny)
Horský priechod Čertovica je už po niekoľkohodinovej uzávierke prejazdný. Situáciu na diaľnici D1 zo Žiliny na Bytču skomplikovala počas dňa dopravná nehoda. (Webnoviny)
Slávnostná udalosť pod patronátom Klubu ligových kanonierov sa uskutočnila v žilinskom hoteli Holiday Inn niekoľko hodín pred začiatkom prípravného stretnutia Slovensko - Česko. (Webnoviny)
Slovensko má v najvyššej nemeckej súťaži mužov piatich tenistov. V druhej najvyššej súťaži figurujú mená ako Miloslav Mečíř ml., Norbert Gombos či Karol Beck. (Webnoviny)
Hovorí sa, že je niekto pomalý ako slimák. Veríte, že v niektorých situáciách to neplatí? Nie? Tak sa presvedčte! (Webnoviny)
V mužstve je v súčasnosti až 29 hráčov - traja brankári, desať bekov a 16 útočníkov. Mladí brankári Godla a Baroš sa do zostavy nezmestili. (Webnoviny)
Silný nárazový vietor a sneženie spôsobili problémy niekoľkým skupinám lyžiarov. Najhoršie dopadla trojica z Poľska, na ktorú spadol strom. (Webnoviny)
Najhoršia situácia je v Porýnsku-Vestfálsku, kde spoločnosť Deutche Bahn pre zničené elektrické trakčné vedenia zrušila všetky železničné spojenia. Mnoho ciest je zablokovaných popadanými vetvami a stromami. (Webnoviny)
Úrad verejného zdravotníctva varuje verejnosť pred niektorými vlhčenými utierkami z Turecka a čistiacimi utierkami na odstraňovanie mejkapu vyrobenými v Číne. (Webnoviny)
Riaditeľ žilinskej fakultnej nemocnice Pavol Drugaj ubezpečuje, že 13 lekárov nebude internému oddeleniu chýbať a zdravotná starostlivosť o pacientov oddelenia bude zabezpečená v plnej miere. (Webnoviny)
Začiatkom septembra privíta česká futbalová reprezentácia Kazachstan v Plzni, v októbri si s Tureckom zmeria sily v Prahe na Letnej. (Webnoviny)
Vláda Roberta Fica podľa nezaradeného poslanca Daniela Lipšica nikdy nedopustí zákon, ktorý by odhaľoval vlastníkov schránkových firiem. (Webnoviny)
Všetko podstatné v treťom zápase finále Východnej konferencie KHL sa udialo v druhej tretine. Padli v nej všetky góly zápasu. (Webnoviny)
Toto miesto nebolo prístupné ľudskému zraku až do roku 2009. Teraz si ho vďaka videu mladého fotografa môžu diváci obzrieť aj z pohodlia obývačky. (Webnoviny)

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk