Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 25.5.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1215USD   26.483CZK   0.86463GBP   308.48HUF   4.1980PLN   7.4323HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

Prietrž mračien spojená s krupobitím spôsobila v obci Kvakovce vo Vranovskom okrese viaceré škody. Tie hlásia aj z obce Chminianska Nová Ves v okrese Prešov. (TA3)
Odstránenie nelegálnych stavieb z brehov Oravskej priehrady nebude až také rýchle. Ukázalo sa to po prvom pracovnom stretnutí viacerých inštitúcií, ktoré musia problém vyriešiť. Ohrozený je pritom vzácny ekosystém a porušené sú viaceré zákony.  (TA3)
Zverejnili video, ktoré zachytáva scénu v Zborove v okrese Bardejov, kde podvečer 16. apríla privolali policajnú hliadku pre šarvátku medzi Rómami. Ako na svojom profile na sociálnej sieti informuje relácia Správy RTVS, niekoľko policajtov na videu sa zaháňa obuškami aj na deti. (TA3)
Americký veľvyslanec Adam Sterling sa opäť stretol so študentmi, ktorí cestujú v lete do USA v rámci programu Work and Travel. Spoločne s nimi si vychutnal tradičnú americkú grilovačku a dal im aj rady, ako si najlepšie užiť čas strávený v Spojených štátoch. (TA3)
Traja kandidáti na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie predstúpili pred členov kabinetu. Tí po verejnom vypočutí rozhodnú, ktorého z nich navrhnú Národnej rade na schválenie. (TA3)
Zastrašovaním mladých ľudí nazval Ľubomír Galko preventívnu policajnú akciu, ktorá sa uskutočnila na jednej z bratislavských škôl a mala za cieľ hľadanie drog. Policajti sa ňou pochválili na svojej facebookovej stránke. Od diskutérov sa dočkali podpory, ale aj tvrdej kritiky. (TA3)
Napätie súvisiace s neriešením problému s neprispôsobivými Gelničanmi možno poľaví. Na Mestskom úrade našli riešenie, ako sa s problémom vysporiadať. Miestni obyvatelia oceňujú, že sa samospráva rozhýbala. Ešte pred pár týždňami totiž hrozilo, že Gelničania požiadajú o vypísanie referenda. (TA3)
Americké veľvyslanectvo v Bratislave udeľovalo už po šiesty raz Ceny za ochranu ľudských práv a slobôd v rezidencii veľvyslanca Adama Sterlinga. Ceny si z jeho rúk prevzali tri mimovládne organizácie. Svoju činnosť zamerali na ľudí, ktorí potrebujú pomoc, či ochranu. (TA3)
Zachovanie výroby v priemyselnej spoločnosti Nexis Fibers v Humennom je čoraz reálnejšie. Okresný súd v Prešove totiž definitívne potvrdil reštrukturalizačný plán, ktorý schválili veritelia. Podľa vedenia firmy je práce vo fabrike stále dosť a takmer 500 zamestnancov sa prepúšťania báť nemusí. (TA3)
Kandidáti na post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie predstúpili pred členov vlády. Peter Kubovič, Zita Táborská a Juraj Méry čelili aj otázkam verejnosti. Vláda však nevybrala svojho nominanta na predsedu. Ani jeden z kandidátov nezískal potrebný počet hlasov. (TA3)
Poslanci zo strany Sloboda a Solidarita chcú zjednodušiť rozvod manželstva v prípade, ak sa manželia na rozchode mimosúdne dohodnú. Návrh novely Občianskeho zákonníka, ktorou sa zmena dosiahne, predložia poslanci do NR SR ešte v tomto roku. (TA3)
Vyše 62 percent ľudí nesúhlasí s rozhodnutím predsedu hnutia OĽaNO-NOVA Igora Matoviča, ktorý vyhlásil, že pre vyhrážky od neznámeho muža nebude chodiť na zasadania parlamentu. (TA3)
V prípade, že ste si zabudli overiť technický stav vozidla a pri jazde vás prichytia policajti, od prvého júla budete platiť nižšiu pokutu ako v súčasnosti. Do 15 dní však budete musieť emisnú alebo technickú kontrolu dodatočne absolvovať. (TA3)
Sudcovia si zvolili spomedzi seba zástupcov do Súdnej rady SR, ktorí ich budú v zastupovať najbližších päť rokov. Združeniu sudcov Slovenska prešlo všetkých šesť kandidátov. Spomedzi kandidátov združenia Za otvorenú justíciu nezískal ani jeden dostatočnú podporu. (TA3)
Oblačno až zamračené. Na mnohých miestach dážď, prehánky, lokálne aj búrky. Najvyššia denná teplota 18 až 23, v Žilinskom kraji a na Spiši okolo 16 stupňov. (TA3)
O budúcnosti jadrovej energetiky krajín strednej Európy v Prahe debatovali predsedovia vlád Českej a Slovenskej republiky Bohuslav Sobotka a Robert Fico. Praha totiž hostila Európske jadrové fórum. (TA3)
Vojaci aktívnych záloh v Seredi už druhý týždeň pokračujú v intenzívnom výcviku. Ide o pilotný projekt, s ktorým naša armáda začala po 20 rokoch. Jeho súčasťou je aj tréning pomoci v prípade krízových situácií. Zároveň majú prispieť aj k vyššej obranyschopnosti štátu. (TA3)
Obyvatelia a návštevníci hlavného mesta sa majú na čo tešiť. Bratislavský Magistrát sa rozhodol pustiť do obnovy jedného z najväčších verejných priestorov na území hlavného mesta, kedysi obľúbeného Námestia slobody. Zatiaľ však pôjde iba o čiastočnú rekonštrukciu. Dôvodom sú, ako inak, peniaze. (TA3)
Firmy, ktoré podnikajú v Únii, by už nemali byť zdaňované dvakrát. Vyplýva to z nových pravidiel, na ktorých sa dohodli európski ministri financií. Slovenský minister Peter Kažimír povedal, že ide o dôležitý míľnik, ktorý zlepší podnikanie v Európe. (TA3)
Traja kandidáti na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie sa poriadne zapotili. Majú za sebou verejnú diskusiu, na ktorej hovorili o svojich plánoch a víziách, ako posunúť úrad dopredu. (TA3)

PRAVDA

Výsledok, ktorý celú justíciu prekvapil. Zo súboja dvoch sudcovských organizácií vyšlo víťazne Združenie sudcov Slovenska, ktorého nominanti do Súdnej rady uspeli všetci. (PRAVDA)
Všetko sa začne odznovu, vládu ani jeden z troch kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie v stredu nepresvedčil. (PRAVDA)
Vojenské hodnosti, ktoré udelil krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016 bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer), možno nie sú platné. (PRAVDA)
RTVS má k dispozícii video, ktoré zachytáva scénu v Zborove, okres Bardejov, kde podvečer 16. apríla privolali policajnú hliadku pre šarvátku medzi Rómami. (PRAVDA)
Polícia informovala, že za pomoci špeciálne vycvičeného psa dnes policajti hľadali na jednej z bratislavských stredných škôl drogy. (PRAVDA)
Duševne chorí väzni nebezpeční pre spoločnosť si budú konečne odpykávať trest v špeciálnom zariadení. Bude kombináciou väznice a psychiatrickej liečebne. (PRAVDA)
Až 153 miliónov eur si môže rozdeliť 44 nemocníc, ktoré majú oddelenia pre akútnych pacientov. Rezort zdravotníctva pre ne vypísal výzvu na predkladanie projektov. (PRAVDA)
Naši žiaci výrazne zaostali v medzinárodnom porovnaní hodnotenia znalostí v oblasti financií a schopnosti využiť poznatky v praxi. (PRAVDA)
Slovensko nevie zabezpečiť dostatočnú ochranu Karpatských bukových pralesov a starých bukových lesov Nemecka. (PRAVDA)
Vyše 62% ľudí nesúhlasí s rozhodnutím predsedu hnutia OĽaNO-NOVA Igora Matoviča, ktorý vyhlásil, že pre vyhrážky od neznámeho muža nebude chodiť na zasadania parlamentu. (PRAVDA)
Ceny za ochranu ľudských práv a slobôd získali iniciatíva Zabudnuté Slovensko, Občianske združenie Proti korupcii a nezisková organizácia Fenestra. (PRAVDA)
Návrh jedného kandidáta na predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) vláda predloží na schválenie do parlamentu. (PRAVDA)
Všeobecných lekárov už koncom tohto roka čakajú nové povinnosti. V ordinácii budú musieť stráviť minimálne 30 hodín týždenne, to znamená šesť hodín každý deň. (PRAVDA)
Voľby do Súdnej rady určia na ďalšie roky smerovanie súdnictva. Toto je osem nových členov 18-miestnej rady. (PRAVDA)
Ministerstvo vnútra v súčasnosti analyzuje všetky informácie, ktoré má k dispozícii od partnerov v súvislosti s útokom v Manchesteri. (PRAVDA)
Líder OĽaNO Igor Matovič sa rozhodol, že sa nebude zúčastňovať na rokovaniach zákonodarného zboru. (PRAVDA)
Húsenice z Ázie zamorili Slovensko. Vijačka krušpánová takmer vo všetkých kútoch našej krajiny. (PRAVDA)
Ministerstvo spravodlivosti sa púšťa do nákladného finančného projektu, o ktorý nikto nežiada. Pre fungovanie súdov v Bratislave sú potrebné úplne iné naliehavé riešenia. (PRAVDA)
Poslanci NR SR Veronika Remišová a Jozef Viskupič sú za to, aby na vysoké posty boli zvolení odborníci. (PRAVDA)
Prezident to zdôvodnil tým, že neboli zistené skutočnosti, ktoré by odôvodňovali použitie takéhoto výnimočného opatrenia. (PRAVDA)

SME

Vo virtuálnej mene bitcoinoch treba mať len toľko úspor, koľko je človek ochotný stratiť, tvrdí prevádzkovateľ bitcoinového automatu MARIÁN JANČUŠKA. (SME)
Vo voľbách do Súdnej rady neuspeli kandidáti reformného združenia. Treba sa zamyslieť, tvrdí právnik. (SME)
Šéf rezortu zahraničia je presvedčený o nenahraditeľnosti OSN pri udržiavaní mieru vo svete. (SME)
Chátrajúce Námestie slobody zažilo cisárske vojská, Hlinkovu gardu aj stanovačku zdravotných sestier. (SME)
Socializmus na Námestí slobody architektovi neprekáža, dôležitá je funkčnosť. (SME)
Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny. (SME)
Podnet na odobratie akreditácie zatiaľ komisia nemá. (SME)
Národná kriminálna agentúra dostala podnet od Generálnej prokuratúry. V súčasnosti sa rozhoduje, či začne trestné stíhanie. (SME)
Stredajšia akcia na strednej škole v Bratislave drogy neodhalila. Rozprúdila však debatu o tom, na čo majú policajti právo. (SME)
Celkové zdroje na podporu projektu predstavujú viac ako 11 miliónov eur. (SME)
Kaliňák nechce robiť závery. (SME)
Chceme vylepšiť články o rakovine na slovenskej Wikipédii. Príďte na upravovací maratón Wikipédie. (SME)
Juraj Méry sa nepovažuje za straníckeho kandidáta. (SME)
Nebude môcť napríklad darovať trvalo nepotrebný majetok neziskovej organizácii. (SME)
Miroslav Sopko hovorí, že ide aj o štýl, akým sa riadi ministerstvo. (SME)
Nový futbalový štadión bude mať kapacitu viac ako 22-tisíc miest. (SME)
Slavomír K. bol na úteku od roku 2012, zatkli ho na jednej z rušných bratislavských ulíc. (SME)
Rezort neodpovedal, akú úlohu zohral vtedajší minister obrany. (SME)
Hľadá odborníkov na päť rokov. (SME)
Meteorológovia varujú, že pri búrkach hrozí riziko lokálnych povodní. (SME)

Denník N

Rozbieha sa boj o vyššie platy, slovenskí odborári v tom našli nový zmysel existencie. Ťahúňom však už nemusí byť OZ KOVO, ale jeho konkurenti. (Denník N)
Vláda od júna dvihne limity na zákazky s nízkou hodnotou, na ktoré netreba robiť súťaž. Žiadala to samospráva. (Denník N)
1. Koalícia sa vyhla obvineniu z politickej manipulácie, voľbu šéfa ÚVO zopakujú. 2. Dôveru sudcov má aj Harabinova pravá ruka. 3. Európska komisia sa pýta, či sme o Jaguar bojovali s Mexikom alebo Poľskom + jednou vetou, zaujímavé texty, FB status, citát dňa a nový Shooty. (Denník N)
Policajti nemôžu prehľadávať ľudí na ulici a náhodne hľadať drogy. Prokurátor či sudca by mal taký prípad zastaviť. Za malé množstvo marihuany dávajú súdy najmä podmienku. (Denník N)
Väčšinu hlasov nedostal ani jeden z troch kandidátov. Výberové konanie sa bude opakovať. Juraj Méry najprv tvrdil, že určite nie je kandidátom Mosta-Híd. Neskôr sa priznal, že sa ohľadne svojho projektu ako jediný z kandidátov stretol s Bélom Bugárom a Luciou Žitňanskou. (Denník N)
Keď niekto znevažuje prácu polície, pripadá mi to ako absolútna neúcta, hovorí David Púchovský, administrátor facebookovej stránky polície. (Denník N)
Policajtov so psom zavolala do školy riaditeľka. Kritické hlasy na Facebooku polícia mazala. (Denník N)
ZSSK po pilotnej prevádzke na vybraných tratiach od 11. júna spustí možnosť kúpy cestovného lístka pomocou SMS, pribudnúť má aj appka pre Android a iOS. (Denník N)
Pred rokom a pol končiaca druhá vláda Roberta Fica schválila dotáciu pre príchod automobilky do Nitry, teraz ju preveruje Brusel a má pochybnosti. (Denník N)
Reklamné spoločnosti nevylepili plagát pozývajúci na novú hru Národného divadla. Právnik hovorí, že zobrazenie hákového kríža či hajlovania v umeleckom kontexte trestným činom nie je. (Denník N)

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.