Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 25.5.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1168USD   27.025CZK   0.76513GBP   316.00HUF   4.4358PLN   7.4950HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

TA3

Kandidatúru doterajšieho šéfa slovenskej diplomacie Miroslava Lajčáka na generálneho tajomníka OSN má vláda premiéra Roberta Fica schváliť na svojom stredajšom rokovaní. Uviedol to server Teraz.sk. Súčasnému generálnemu tajomníkovi OSN Pan Ki-munovi vyprší päťročný mandát koncom tohto roka. (TA3)
Majitelia psov v Bernolákove žijú už mesiac v strachu. Dôvodom sú rozhádzané kusy mäsa, ktoré obsahujú jed. Neznámy páchateľ týmto spôsobom otrávil desiatky psov v obci. Podľa veterinára ide o smrteľne jedovatú látku. (TA3)
Parlamentný výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny po dvojhodinovom rokovaní neuzavrel prípad malého Marca odobratého v škole v obci Brehy. Ministerstvo spravodlivosti zároveň predložilo do medzirezortného pripomienkového konania návrh novej vyhlášky, ktorá mení výkon rozhodnutí v prípade maloletých. (TA3)
Výstavba 15 kilometrového úseku diaľnice pri Ružomberku sa predraží o 100 miliónov eur. Problémom je tunel Čebrať, kde sa raziace práce pred rokom a pol prerušili. Dôvodom bol zosuv pôdy. (TA3)
Finančný škandál na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote má svoju dohru. Polícia po niekoľkých mesiacoch vyšetrovania obvinila zo sprenevery 53-ročnú bývalú zamestnankyňu odboru školstva. Na súkromný účet si mala z mesta presunúť takmer 70 tisíc eur. (TA3)
V slovenskom parlamente sa ocitli legendárne filmové postavy Winnetou a Klekí-Petra. Presnejšie vo vystúpeniach niektorých poslancov, ktorých rozhádala téma blížiaceho sa predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie. Niektorí opozičníci totiž hovoria o Bruselskom diktáte a strate štátnej suverenity. (TA3)
Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry navrhuje zastaviť trestné stíhanie dvoch exministrov životného prostredia Lászlóa Miklósa (SMK) a Jaroslava Izáka (SNS). Potvrdil to hovorca policajného prezídia Martin Wäldl. (TA3)
Slovenské predsedníctvo bude presadzovať prehlbovanie Hospodárskej a menovej únie vrátane fiškálnej integrácie, Energetickú úniu a jednotný digitálny trh, udržateľnú migračnú a azylovú politiku únie či rozvoj obchodnej politiky. To sú priority predsedníctva v Rade EÚ, ktorého sa Slovensko ujme 1. júla. (TA3)
Parlament pokračuje v rokovaniach. Témami boli naše priority počas predsedníctva v EÚ, ale aj množstvo opozičných návrhov, ktoré však plénum neschválilo. (TA3)
Poriadne nádielky dažďa aj búrky znepríjemnili život ľuďom na takmer celom území krajiny. Meteorológovia vydali varovania, hrozí zatápanie pivníc či podjazdov. (TA3)
Postupne oblačno až zamračené a na mnohých miestach dážď, prehánky, miestami búrky, aj s krúpami. Denná teplota 18 až 25 st. Prevažne východný, od západu postupne severozápadný vietor do 30 km/h, na juhozápade s nárazmi okolo 55 km/h. (TA3)
Slovenská modelka Mária Kukučová, obvinená z vraždy svojho bývalého priateľa, britského klenotníka Andrewa Busha, vyhlásila, že Bush pri hádke s ňou vytiahol zbraň, ktorá následne vystrelila počas toho, ako o ňu zápasili. (TA3)
V Čadci sa začína s výstavbou nového mosta, ktorý nahradí most pred spadnutím. Ten budú vodiči využívať ešte ďalšie dva mesiace. (TA3)
Nie je mysliteľné, aby akékoľvek vyhlásenie, ktoré už samo osebe nebudí dôveryhodnosť, bolo témou pre médiá. Predseda vlády Robert Fico to uviedol v exkluzívnom rozhovore pre TASR, keď dementoval medializované informácie zo strany SaS o svojom údajnom odchode z postu premiéra po skončení slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. (TA3)
Vo Fiľakove objavili nečakaný problém. Až 1500 obyvateľov, čo je asi 15 percent, doteraz neplatilo žiadny poplatok za komunálny odpad. (TA3)
Kontraband v podobe takmer 60-tisíc škatuliek cigariet sa vraj ako diplomatickú poštu pokúšal z Ukrajiny do Maďarska prepašovať manžel prvej tajomníčky ukrajinského veľvyslanectva v Slovensku Oksany Liščyšynovej. Keď ho chytili, hrozil škandálom a konzulom. (TA3)
Vyšehradské krajiny sa líšia postojmi k USA a Rusku, hoci sú všetky štyri členmi NATO. USA najmenej dôverujú Slováci a najviac Poliaci. Poľsko, naopak, najmenej dôveruje Rusku. Slováci Rusku zase veria najviac (31 percent). (TA3)
Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru zadržali priamo na Miestnom úrade v bratislavskom Ružinove zamestnanca stavebného úradu, a to pre podozrenie z korupcie. Na krátkom brífingu o tom informoval ružinovský starosta Dušan Pekár. (TA3)
Maloletého Marca, ktorého prišli 13. mája do školy zobrať vyšší súdny úradník, sociálna pracovníčka a chlapcova matka, možno dostať zo Švajčiarska späť na Slovensko len cez naše diplomatické styky. Povedala to na tlačovej konferencii v Bratislave advokátka Marcovej starej mamy Veronika Škodová. (TA3)
Slovenčina a cudzí jazyk sú povinné, ďalšie dva predmety si študent môže zvoliť sám. O humanitné vedy je stále väčší záujem ako o matematiku. (TA3)

PRAVDA

Novela zákona o príjmoch RTVS z tzv. koncesionárskych poplatkov zvýši poplatok zo súčasných 4,64 eura na sedem eur mesačne. (PRAVDA)
Schyľuje sa k veľkému striedaniu stráží na najvyššom poste v Sociálnej poisťovni. Zrejme bude opäť v réžii Smeru. (PRAVDA)
Poškodený most v Čadci, ktorý je už tri roky provizórne podopretý a jazdí sa po ňom len v jednom pruhu, začnú opravovať asi o dva mesiace. (PRAVDA)
Parlamentný výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny po dvojhodinovom rokovaní neuzavrel prípad malého Marca odobratého v škole v obci Brehy. (PRAVDA)
Polícia odmietla začať trestné stíhanie Milana Mazureka pre podozrenia z popierania a schvaľovania holokaustu. (PRAVDA)
Niekoľkotýždňová oprava piešťanskej polyfunkčnej budovy, ktorej hrozilo zrútenie, sa blíži k záveru. Budova bude čoskoro staticky zabezpečená. (PRAVDA)
Na používanie informačno-technických prostriedkov majú dozerať nominant vládnej koalície Elemér Jakab (Most-Híd) a za opozíciu Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA). (PRAVDA)
Jedna urážka a nadávka horšia od druhej, Boris Kollár využíva sociálne siete na agresívne slovné útoky voči kolegom v politike, Rómom či EÚ. (PRAVDA)
Ministerstvo zdravotníctva od apríla neposudzuje už len žiadosti o začatie verejného obstarávania na mamograf či cétečko, ale schvaľuje aj postupy pri príprave súťaže. (PRAVDA)
Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry navrhuje zastaviť trestné stíhanie dvoch exministrov životného prostredia Lászlóa Miklósa a Jaroslava Izáka. (PRAVDA)
Vydieraním viacerých predškolských zariadení v Bratislavskom kraji sa už zaoberá Národná kriminálna agentúra. (PRAVDA)
Iné predstavy o penziách ponúkli v rozhovoroch pre Pravdu štátny tajomník sociálneho rezortu Ivan Švejna (Most-Híd) a šéf Jednoty dôchodcov Slovenska Ján Lipiansky. (PRAVDA)
Tí, čo sa zaujímajú o históriu, nájdu v kníhkupectvách všeličo. Serióznu literatúru faktu, ale aj veľa braku a konšpiračných kníh. (PRAVDA)
Nohy nervózne obtočené okolo nôh stoličky a v rukách už takmer úplne zožmolený papier z prípravy. Najväčším nepriateľom je pre väčšinu maturantov stres. (PRAVDA)
Všelijako sa dnes živia bývalí poslanci, niektorí sú bez práce a žijú z odstupného, iní sa vrátili k pôvodnej profesii, ďalší vyčkávajú na nové lukratívne miesta. (PRAVDA)
Analytik Ján Baránek si myslí, že je najvyšší čas, aby sa OĽaNO, teda strana so štyrmi členmi, stala štandardnou politickou stranou. (PRAVDA)
Maloletého Marca, ktorého 13. mája vzali zo školy súdny úradník, sociálna pracovníčka a chlapcova matka, možno dostať zo Švajčiarska späť len s pomocou diplomacie. (PRAVDA)
Tento ročník bude pre folklórny festival v Terchovej ťažší. Jánošíkove dni štát podporí nižšou sumou ako v minulosti. (PRAVDA)
Odstrašujúce obrázky na cigaretových škatuľkách sa budú striedať. Existujú tri série a každá z nich obsahuje dvanásť ilustrácii. (PRAVDA)
Nezamestnanosť sa aktuálne vyvíja tak dobre, že sa blíži k pomyselnej hranici ôsmich až siedmich percent, pod ktorú však už nemá šancu klesnúť. (PRAVDA)

SME

Legislatívna úprava podľa Nicholsonovej a Blahovej nebude mať vplyv na kontinuálne sa znižujúci trend pôrodnosti. (SME)
Fakty, ktoré minister minulý piatok podal inak, ako sa stali, neboli podľa hovorcu podstatné. (SME)
Švédsky Saab nám núka stíhačky Gripen, ktoré sú už staré, upozorňuje minister obrany. (SME)
Rozsah reformy školstva určí štátny rozpočet. Časť učiteľov sa pripravuje na jesenné protesty. (SME)
Generálny riaditeľ tento postup obhajuje časovou tiesňou. (SME)
Ide o trestný čin podvodu z roku 2005, ktorého sa mali obžalovaní dopustiť pri sprostredkovaní predaja bytu. (SME)
Mesačná platba pre domácnosti 4,64 eura radí RTVS medzi najchudobnejšie v Európe. (SME)
Cieľom je korigovať doterajšiu prax niektorých súdov. (SME)
Ministra školstva zaujala téma pripravovanej konferencie „O extrémizme bez extrémov“. (SME)
Ako dôvod uviedla, že mala strach z jeho vyhrážok. (SME)
Predseda Krajského súdu sa v škole ospravedlnil. (SME)
Opozícia koaličným stranám vyčíta, že sa bránia kontrole používania informačno-technických prostriedkov. (SME)
Vláda by mala v stredu schváliť súčasného ministra zahraničných veci za kandidáta na post generálneho tajomníka OSN. (SME)
Rodinný príslušník ukrajinskej diplomatky sa pokúšal prepašovať cigarety vydávané za diplomatickú poštu. (SME)
Pripúšťa, že ešte stále sú v Čiernej Hore politické sily, ktoré sa nezmierili s nezávislosťou krajiny. (SME)
Poslanci v parlamente rokovali aj o skrátení praxe koncipientov či zákone o preukazovaní pôvodu majetku. (SME)
Obidvaja čelia od roku 2012 obvineniu zo zločinu ohrozenia a poškodenia životného prostredia. (SME)
Chceme tiež podporovať rozvoj projektov ako Energetická únia a jednotný digitálny trh. (SME)
Obaja obžalovaní svoju vinu popreli. (SME)
Najvyššia denná teplota bude v rozmedzí 19 až 24 stupňov Celzia. (SME)

Denník N

Predstavte si, že sa doma posadíte za počítač, pripojíte sa na internet, prejdete jednoduchým procesom a financie na kúpu vyhliadnutej nehnuteľnosti vám budú schválené už do pár hodín. A z hlasu v následnom telefonáte z banky sa dozviete, že máte prísť všetko už iba podpísať, a to do pobočky, ktorú si sami vyberiete. Jednoduché, však? (Denník N)
Smer ešte nemá podporu istú, pokiaľ sa ale koalícia dohodne, opozícia si nepomôže. Voľby županov nebudú dvoj, ale jednokolové. (Denník N)
Aktuálna štatistika hovorí, že viac ako 11-tisícom úmrtí sme mohli predísť, ak by bola poskytnutá optimálna zdravotná starostlivosť. (Denník N)
Polícia odmietla stíhať Kotlebovho poslanca, ktorý na Facebooku vyhlasoval, že „6 miliónov a mydlá zo Židov“ sú rozprávky a lži. Facebooku sme nahlásili viaceré nenávistné a rasistické reči. Odpovedá, že ich tam nechá, pretože svet je rozmanitý. (Denník N)
Fajčíš a piješ, hoci ti to zakázali? Mal by si dostať nie liečbu, ale riadnu pokutu, tvrdí Jozef Klucho. (Denník N)
Ak by moja motivácia končila pri finančnom ohodnotení, pravdepodobne by som vzala jednu z oveľa výhodnejších komerčných ponúk, povedala pre Denník N stredoškolská učiteľka Miriam Feretová. (Denník N)
Úradníčka, ktorá bola pritom, keď nasilu odvádzali prváka z triedy, je stále na úrade práce. Ministerstvo ju stále vyšetruje, ale verí jej verzii. (Denník N)
Bývalý premiér okrem postu poradcu na Ukrajine v Bruseli spája startupistov s európskymi politikmi. (Denník N)
Kotlebov poslanec Milan Mazurek na Facebooku spochybňoval holokaust. Polícia tvrdí, že formálne mohol spáchať trestný čin, no pýta sa, či nie je lepšie ľudí s takýmito názormi radšej presviedčať, ako trestať. (Denník N)
Poslanec Smeru Jozef Burian dokázateľne zarábal na pôžičkách bežným ľuďom, podľa okresného súdu však nie je úžerník. (Denník N)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.