Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca

Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 2.9.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3133USD   27.738CZK   0.79025GBP   314.25HUF   4.2082PLN   7.6135HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Expremiérka Iveta Radičová spolupracuje so stranou Most-Híd pri príprave návrhov v sociálnej oblasti. Ako povedal dnes pre agentúru SITA predseda strany Béla Bugár, niektoré návrhy prezentované Mostom-Híd sú odkonzultované s bývalou predsedníčkou vlády. (TA3)
Niektorí obyvatelia Bratislavy majú zvláštny problém. Sú totiž nahnevaní na poštárov. Doporučené zásielky im nedoručujú osobne, aj keď sú doma, ale radšej im vypíšu lístky, s ktorými potom musia ísť na poštu. (TA3)
Charita alebo recyklácia? Zberu nepotrebného oblečenia sa na Slovensku venuje viacero spoločností. Niektoré pomáhajú krajinám tretieho sveta, iné šetria prírodné prostredie. (TA3)
Školáci sa dnes po letných prázdninách znova vracajú do školských lavíc. Bránami škôl prejde približne 702 tisíc žiakov. (TA3)
Oblačno až zamračené, na východe polooblačno až oblačno. Na západe na viacerých miestach, inde len ojedinele dážď. (TA3)
Novinkou je, že deviataci absolvujú Testovanie 9, tzv. monitor až v apríli, teda zhruba o mesiac neskôr oproti minulým rokom. Úspešné zvládnutie prijímacích skúšok už nebude jedinou podmienkou prijatia na strednú školu, školy budú po novom brať do úvahy aj priemer známok z povinných vyučovacích predmetov. (TA3)
Matičiar a bývalý poradca premiéra Roberta Fica Drahoslav Machala pri príležitosti osláv Ústavy SR, ktoré na Bratislavskom hrade organizovala Matica slovenská vysvetlil, že 19. septembra 1848 na Myjave Ľudovít Štúr vyhlásil nezávislosť slovenského národa od uhorskej moci. (TA3)
Minister školstva už v tomto školskom roku avizoval niekoľko zmien. Jedna z nich sa týka motivačných štipendií pre vysokoškolákov. Práve financiami chce u študentov prebudiť záujem o vybrané odbory. Odborníci to považujú za jeden zo správnych krokov ako motivovať mladých. (TA3)
Predseda parlamentu Pavol Paška dnes zamkol bránu Národnej rady SR verejnosti i poslancom. Oficiálny deň otvorených dverí parlamentu Paška zrušil, poslanci OĽaNO a nezaradený Alojz Hlina však napriek tomu chceli ľudí, ktorí prišli pred NR SR, previesť priestormi národnej rady. Vstupná brána do parlamentu bola ale zamknutá, takže dnu sa nedostala nielen verejnosť, ale ani samotní poslanci. (TA3)
Otvárací ceremoniál časti tohto prestížneho podujatia bude pod skokanskými mostíkmi 24. januára 2015. Na prípravu však hostitelia nemajú veľa času. Pôvodne mala byť celá univerziáda v španielskej Granade. Tá ale nedokáže niektoré disciplíny usporiadať, preto ich organizáciu presunuli na Slovensko. (TA3)
Mesto sa ich rozhodlo vytvoriť v nevyužívanej bytovke, ktorú stačilo iba zrekonštruovať. Namiesto verejného obstarávania však radnica budovu predala súkromnej firme. Tá bytovku kompletne prerobila a spätne ju ponúkla mestu. Časť z nej už radnica odkúpila, ale za niekoľkonásobne vyššiu cenu ako ju pred tromi rokmi predala. (TA3)
Po novom si budú môcť odpísať plnú cenu vozidla len ak platia dostatočne vysoké dane. Vláda takisto ruší možnosť lízingového spôsobu odpisovania majetku. (TA3)
Delegáti ustanovujúceho snemu politickej strany Sieť dnes v Žiline potvrdia jej vznik a zvolia vedenie strany. TASR o tom informoval vedúci odboru komunikácie politickej strany Sieť Ján Orlovský. (TA3)
Oblačno až zamračené, na východe polooblačno až oblačno. Miestami, na východe len ojedinele dážď alebo prehánky. Ráno ojedinele hmla. Najvyššia denná teplota 22 až 27 stupňov Celzia, na krajnom západe, severozápade a na Spiši 16 až 21 stupňov. (TA3)
Presne 1. septembra 1992 ju odhlasovala väčšina poslancov Slovenskej národnej rady. V tom čase už bolo takmer isté, že Československá federácia sa stane minulosťou a ústava bude základným dokumentom suverénneho štátu. (TA3)
Ak by ústavná zmena v oblasti justície, ktorá nadobudne účinnosť v septembri, narazila na vážny problém, je možné operatívne zasiahnuť a znovu vstúpiť do ústavy. (TA3)
Turisti prichádzajúci do Banskej Štiavnice už môžu mesto pozorovať aj z vtáčej perspektívy. Po dlhých rokoch sa totiž podarilo sprístupniť vyhliadkovú vežu na Kalvárii. Záujemcovia tak najnovšie uvidia nielen historické mesto ako na dlani, ale v prípade dobrého počasia aj hrebeň Nízkych Tatier. (TA3)
Riešenie patu okolo nového slovenského sudcu v Štrasburgu je na dosah. Zhodli sa na tom šéf diplomacie aj podpredseda Súdnej rady, ktorí doteraz spoločnú reč nájsť nevedeli. Zavážili tajné dokumenty. Kým minister Lajčák trvá na novej kandidátke, zvolení kandidáti sa nevzdávajú. (TA3)
Zákon o vzniku Špeciálneho súdu, ktorý mal súdiť mafiánov či skorumpovaných politikov, sudcov a prokurátorov, začal platiť pred desiatimi rokmi - 1. septembra 2004. Prvé dva senáty nového súdu začali fungovať na Krajskom súde v Banskej Bystrici, areál Špeciálneho súdu v Pezinku totiž v tom čase ešte nebol dokončený. Spolu so Špeciálnym súdom vznikol aj Úrad špeciálnej prokuratúry. (TA3)
Celosvetovo uznávaný program hodnotenia značiek ocenil SND cenou Honorary Superbrands 2014. Naša prvá scéna sa tak zaradila medzi najlepšie značky na domácom trhu. Slovenské národné divadlo má vybudovanú prestíž aj vďaka silnému pilieru, ktorým je kvalita umeleckej produkcie. Čím ju chce potvrdiť v jubilejnej 95. sezóne? Prezradí generálny riaditeľ SND Marián Chudovský. A priblížime si aj prvú premiéru novej sezóny Angelika v hlavnej úlohe s primabalerínou Rominou Kołodziej. (TA3)

PRAVDA

Namiesto plného úväzku sa musia uspokojiť s niekoľkými dohodami. Mnohí Slováci chodia z jednej roboty do druhej, aby si mohli zaplatiť nájom a kúpiť potraviny. Stála práca je v nedohľadne. (PRAVDA)
Žilina predáva kórejskú dedinu v Krasňanoch, za sedem bytoviek a deväť rodinných domov pýta 14 miliónov eur. (PRAVDA)
Na štátny sviatok ústavy v pondelok sa stala účinnou jej ďalšia novela. Presadil ju vládny Smer s opozičným KDH a prináša zmeny v justícii a ochrane manželstva. (PRAVDA)
Denne osem hodín v jednej robote. "Klasický" pracovný režim je na Slovensku stále najbežnejší, využíva ho viac ako 95 percent pracujúcich. (PRAVDA)
Zase škola. Alebo Hurá, škola? Niektoré deti budú v utorok vstávať s chuťou, iné možno menej. Pre vyše 700-tisíc žiakov základných a stredných škôl sa znovu začínajú školské povinnosti. (PRAVDA)
Štátny sviatok Deň Ústavy SR, ktorý si Slovensko pripomína 1. septembra, navrhuje Matica slovenská (MS) presunúť na 19. septembra. (PRAVDA)
Predseda parlamentu Pavol Paška zamkol bránu Národnej rady SR verejnosti i poslancom. (PRAVDA)
Predsedom novej politickej strany Sieť sa stal jej zakladateľ Radoslav Procházka, za prvého podpredsedu si delegáti ustanovujúceho snemu v Žiline zvolili martinského primátora Andreja Hrnčiara. (PRAVDA)
Premiér Robert Fico (Smer) urobil mimoriadne zlé rozhodnutie, keď si vyhradil právo odmietnuť sankcie voči Rusku za celú vládu, tvrdí SDKÚ. (PRAVDA)
Prezident Andrej Kiska si uvedomuje, že veľká časť našej spoločnosti vníma štátny sviatok Dňa Ústavy Slovenskej republiky viac formálne až nezainteresovane. (PRAVDA)
Na rýchlostnej ceste R1 minulý týždeň pribudli nové vodiace prahy. Šoférom majú zabrániť vojsť do protismeru. Na tejto ceste si od začiatku roka zmýlilo smer jazdy 13 vodičov. (PRAVDA)
Ešte dve noci sa vyspia a potom príde ich veľký deň. Pre vyše 54-tisíc prvákov sa v utorok začne nový život. (PRAVDA)
Plné ruky práce majú horskí záchranári v posledné prázdninové dni. Ako informuje Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke, v sobotu zasahovali minimálne v piatich prípadoch. (PRAVDA)
Slovensko v oblasti bojového letectva speje k úzkej spolupráci so susednou Českou republikou a Švédskom, na základe ktorej by sme si v budúcnosti mohli prenajať letové hodiny na stíhačkách Gripen. (PRAVDA)
Svoje brány po dvojmesačných letných prázdninách otvorí v utorok 2. septembra viac ako 3 300 základných a stredných škôl. (PRAVDA)
Na vyšetrenie u niektorých špecialistov čakajú pacienti mesiace. Denník Pravda na to poukázal ešte minulý rok. Situácia sa odvtedy nezlepšila, skôr naopak. (PRAVDA)
Mal iba dvadsať rokov, keď jeho hlas zaznel v rozhlase v Banskej Bystrici, aby ako prvý oznámil skončenie 2. svetovej vojny. (PRAVDA)
Nový minister školstva Peter Pellegrini strávil "prázdniny" okružnou cestou po všetkých inštitúciách rezortu a rokovaniami so zástupcami škôl. (PRAVDA)
Slovenské národné povstanie (SNP), ktoré vypuklo 29. augusta 1944, malo svoj význam nielen z politického, ale aj vojenského hľadiska, tvrdí historik Tomáš Klubert. (PRAVDA)
Ak by chceli milovníci výtvarného umenia naživo poobdivovať umelecké diela dvoch významných slovenských maliarov, nemajú inú možnosť, len navštíviť prezidenta v jeho pracovni. (PRAVDA)

SME

Strana Radoslava Procházku Sieť si o štyri percentá pohoršila. Prieskum bol robený po zverejnení nahrávky o financovaní kampane. (SME)
Takých dobrých odborníkov nemáme, hovorí Béla Bugár. O vstupe do strany s expremiérkou nerokujú. (SME)
Minister školstva vraj zatiaľ nemá peniaze na vyššie platy učiteľov, plánuje ohraničiť počty žiakov. (SME)
Ľuďom chorým na amyotrofickú laterálnu sklerózu a na sklerózu multiplex poslali takmer deväťtisíc eur. (SME)
Richarda Sulíka z SaS by do svojej frakcie chcel získať Nigel Farage. Ponuku zatiaľ neprijal. (SME)
Fico sa stal po Bruseli obľúbencom ruských médií, Kiska vyzýva na jednotný postoj štátov Únie. (SME)
Ľubomír Vážny (Smer) nastavil tender, ktorý sa zvrtol z 500 eur na 20-miliónovú zákazku. (SME)
Ak ste našli v článku chybu, dajte nám vedieť cez odkaz UPOZORNITE NA CHYBU v lište nad titulkom textu. (SME)
Na referendum by Obyčajným stačila pätinová účasť, ľuďom vo viacerých funkciách by dali len jeden plat. (SME)
Pavol Paška si poistil zrušenie dňa otvorených dverí, Obyčajní a Alojz Hlina hostili ľudí pred parlamentom. (SME)
Pre sochu Svätopluka útočili na médiá a Richarda Sulíka, chceli by aj Pribinu a posunúť Deň Ústavy. (SME)
Ministerstvo vnútra môže minúť za štyri roky vyše štyri milióny eur, dohody uzavrelo s troma firmami. (SME)
Premiér si vyhradil právo odmietnuť sankcie voči Rusku, podľa SDKÚ stotožňuje národné záujmy s osobnými. (SME)
Strana nemala k svojmu zakladateľovi a lídrovi žiadnu alternatívu. Zvíťazil jeho plán na funkčný štát. (SME)
Prezidentovi poslali telegramy ku dňu Ústavy aj americký, nemecký prezident a belgický kráľ. (SME)
Šéf KDH listom vyzval poslancov parlamentu, aby podporili ústavný zákon na zrušenie Mečiarových amnestií. (SME)
S výnimkou víkendov a dvojmesačných letných prázdnin si žiaci oddýchnu od školy 25 dní. (SME)
Slovenský premiér podľa vlastných slov ukrajinskému prezidentovi neverí každé slovo. (SME)
Ako dobre poznáte západoslovenské nárečie? Najlepšie to zistíte v tomto kvíze. (SME)
Verejná ochrankyňa práv považuje rozpočet za likvidačný, dostane o 200-tisíc eur menej ako tento rok. (SME)

Webnoviny

Vládna strana Smer by podľa prieskumu agentúry Polis Slovakia opäť získala najväčší počet hlasov. (Webnoviny)
Neznámy páchateľ zavolal na políciu, nahlásil tri bomby a antrax a žiadal prepustenie všetkých väzňov v Nitre. (Webnoviny)
Slovenská národná knižnica sprístupnila na internete ukážku, aké boli v novinách odporúčania a reklamy potravín začiatkom minulého storočia. (Webnoviny)
Najbližšie prázdniny si školáci užijú v októbri. Od školy si oddýchnu dva dni – 30. a 31. októbra. (Webnoviny)
Napriek upršanému počasiu sa denné teploty budú pohybovať od 21 do 28 stupňov Celzia. (Webnoviny)
Novinku prinesie novovybudovaná integrovaná zastávka Blumentál na Radlinského ulici. (Webnoviny)
Muž aj napriek snahe záchranárov zomrel, polícia presné okolnosti nehody vyšetruje. (Webnoviny)
Prázdniny sa končia, do škôl nastúpi 702-tisíc žiakov. Prvýkrát brány školy prekročí v tomto školskom roku viac ako 54-tisíc prváčikov (Webnoviny)
Predseda Mosta-Híd ponúkol strane Sieť korektnú politickú spoluprácu, nevylučuje však ani politický boj v prospech občanov. (Webnoviny)
Matica slovenská ústami Dobroslava Machalu žiada predsedu parlamentu Pavla Pašku, aby dal 'dolu dekel zo znaku Nitry z 13. storočia zo štítu sochy kráľa Svätopluka.' (Webnoviny)
V pondelok delegáti snemu v tajnom hlasovaní rozhodli o predsedovi strany Sieť a aj o podpredsedoch. (Webnoviny)
Kancelária Národnej rady SR zrušila tohtoročný deň otvorených dverí v parlamente. Poslanci OĽaNO a nezaradený Alojz Hlina však napriek tomu chceli ľudí, ktorí prišli pred parlament, previesť priestormi. (Webnoviny)
Predseda KDH Ján Figeľ hovorí o dôvodoch a dôsledkoch novelizácie Ústavy, ktorá je od dnes účinná. (Webnoviny)
Prezident Andrej Kiska však pripomína, že prijatie ústavy je v každej demokratickej spoločnosti takým významným a určujúcim počinom, že niet krajiny, kde by si takýto deň nepripomínali. (Webnoviny)
Postoje slovenského premiéra, ale nielen jeho, musia v EÚ naštartovať diskusiu o tom ako a podľa akých kritérií bude únia postupovať v prípadoch, ako je aktuálne vojenská agresia Ruska voči Ukrajine, dodáva Frešo. (Webnoviny)
V Žiline sa v pondelok koná ustanovujúci snem strany Sieť, ktorú zakladá bývalý poslanec za KDH Radoslav Procházka. (Webnoviny)
V pondelok vstupuje do účinnosti novela Ústavy SR, ktorá definuje manželstvo ako 'jedinečný zväzok jedného muža a jednej ženy'. (Webnoviny)
Abrhan sa funkcie v hnutí vzdal po neúspešných prezidentských voľbách Pavla Hrušovského. (Webnoviny)
Po dvoch mesiacoch sa tak budú môcť opäť obnoviť práce na Starom moste, ktoré boli prerušené z dôvodu podozrenia na možné nevybuchnuté bomby z druhej svetovej vojny. (Webnoviny)
Podľa polície je dôležité, aby rodičia svojim deťom vysvetlili základné pravidlá a aspoň niekoľko dôležitých dopravných značiek. (Webnoviny)

3. septembra:
Playboy Belko
2. septembra:
Linda
Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk