Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 28.10.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0925USD   27.021CZK   0.89465GBP   309.09HUF   4.3245PLN   7.5010HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

TA3

Jasno až polojasno, ráno a dopoludnia ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Neskôr od severozápadu pribúdanie oblačnosti. Denná teplota 7 až 14 st. Slabý, neskôr prevažne juhozápadný vietor do 25 km/h a na horách popoludní prudký vietor. (TA3)
Pripomíname si 98. výročie vyhlásenia Československej republiky, ku ktorému došlo 28. októbra 1918. V Českej republike je tento deň štátnym sviatkom. Na Slovensku si ho pripomíname ako pamätný deň. (TA3)
Obyvatelia bratislavskej Devínskej Novej Vsi si už onedlho vydýchnu. Cez túto mestskú časť bude totiž čoskoro prechádzať podstatne menej kamiónov. Automobilka Volkswagen stavia nové logistické centrum, ktoré bude stáť blízko diaľnice a hneď vedľa závodu. (TA3)
Vodná elektráreň na Hrone spôsobuje obyvateľom Šalkovej v Banskej Bystrici už dlhší čas problému. Ľudia sa sťažujú na zápach, hluk, vlhnutie domov a podmočené pozemky. Situáciu si prišiel preto pozrieť minister životného prostredia. (TA3)
Vyšetrovateľ Marek Gajdoš je podľa zákona viazaný mlčanlivosťou, preto jeho účasť na zasadnutí brannobezpečnostného výboru ku kauze Gorila nemala význam. Médiám to po neverejnom zasadnutí výboru povedal minister vnútra Robert Kaliňák. (TA3)
Slovensko chce na decembrovom summite v rámci predsedníctva v Rade EÚ ponúknuť alternatívny návrh, ako naložiť s migrantmi, ktorí sa nachádzajú na území EÚ. Na Hodine otázok v parlamente to povedal premiér Robert Fico s tým, že plánovaný návrh získava podporu partnerov. (TA3)
Pri obci Koš v okrese Prievidza spadlo krátko pred poludním malé lietadlo. Jeho pilot následkom nehody neutrpel zranenia, keďže sa katapultoval. Potvrdila to trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová. (TA3)
Bratislavčania dostanú od mesta aj tento rok k dispozícii 50 tisíc eur, ktoré môžu investovať napr. do opravy chodníkov, revitalizácie parkov či skrášlenia svojho okolia. O tom, ktoré projekty Magistrát podporí, rozhodne práve verejnosť. (TA3)
Samosprávy hľadajú spôsob, ako sa vysporiadať so starnutím populácie. Mnohé obce v minulosti postavili školy pre stovky detí, no tie teraz zívajú prázdnotou. Samosprávy doplácajú za vykurovanie a údržbu poloprázdnych priestorov, no často sa boja k problému postaviť zoči-voči. Akú podobu môže mať riešenie problému, ukázali napríklad Štrbania. (TA3)
S prichádzajúcimi Dušičkami sa viacerí dopravcovia pripravujú na zvýšenú návštevnosť cintorínov. Železnice dnešným dňom pridávajú posilové vlaky. Počas Sviatku všetkých svätých bude v Bratislave premávať k cintorínom aj viac spojov mestskej hromadnej dopravy. Situáciu nepodceňujú ani policajti. Cestujúcich potrápi aj víkendová zmena času. (TA3)
Mimoriadne zastupiteľstvo sa stretlo v Žiline, aby poslanci spoločne hľadali riešenie pre ľudí z kolónie, ktorých evakuovali po požiari bytovky. Rokovania sa zúčastnil aj Peter Revús, ktorý nám poskytol viac informácií. (TA3)
Niekoľko opozičných návrhov dnes neprešlo v národnej rade, kde poslanci pokračujú v desiatej schôdzi parlamentu. (TA3)
Prevažne polojasno, ráno a dopoludnia miestami hmla alebo nízka oblačnosť. Denná teplota 9 až 14, na severe miestami okolo 7 st. Prevažne severný vietor do 30 km/h, neskôr postupne zoslabne. (TA3)
Zatiaľ čo naša strana do výstavby naleje 47 miliónov, Maďari do nej investujú viac ako 52 miliónov eur. Oceľový most s novými cestami v oboch krajinách by mali dokončiť za 32 mesiacov. (TA3)
Opoziční poslanci z SaS a OĽaNO-NOVA vyzývajú prezidenta Andreja Kisku, aby nepodpísal novelu Rokovacieho poriadku, ktorú schválili koaliční poslanci. (TA3)
Národná rada musí byť vzorovou inštitúciu, ktorá bude príkladom pre správanie ľudí a ktorá rieši problémy ľudí. Vyhlásil to predseda parlamentu Andrej Danko.. (TA3)
Transparenty a letáky z rokovacej sály NR SR zmiznú. Poslanci, podpredsedovia parlamentu a ministri budú mať na svoje vystúpenia k návrhom obmedzený čas. Šéf parlamentu bude môcť iniciovať disciplinárne konanie voči "neposlušným" poslancom. To sú zmeny v rokovacom poriadku parlamentu, ktoré schválili poslanci 79 hlasmi. (TA3)
Čerstvo schválený protischránkový zákon má priniesť väčšiu transparentnosť v biznise medzi štátom a súkromnými firmami. Zákon z dielne ministerky spravodlivosti sa stretol so širokou podporou verejnosti a parlamentnej opozície. Podľa premiéra môže udávať tempo v boji proti schránkovým firmám v celej Európskej únii. (TA3)
72 718 eur s DPH mala stáť podľa predsedu Obyčajných ľudí Igora Matoviča večera, ktorú usporiadali pre šéfov parlamentov počas nedávneho summitu. Vychádza vraj na stovky eur na osobu. Kancelária NR SR informácie odmieta a považuje ich za zavádzajúce. (TA3)
To, či v prípade medializovanej komunikácie opozičného politika Gábora Grendela a novinárov RTVS mohlo dôjsť k ovplyvneniu spravodajstva verejnoprávneho vysielateľa, prešetrí komisia zriadená na návrh generálneho riaditeľa RTVS Václava Miku. Rada RTVS o tom rozhodla na mimoriadnom zasadnutí. (TA3)

PRAVDA

Vlani v decembri v Národnom onkologickom ústave obvinili deväť ľudí pre krádeže onkoliekov. Mali s nimi podozrivo manipulovať. (PRAVDA)
Predseda parlamentného výboru pre kultúru a médiá Dušan Jarjabek hovorí, že výbor začal konať v najvyšší čas o to viac, že sa situácia týka aj RTVS. (PRAVDA)
Vyšetrovateľ Gorily je podľa zákona viazaný mlčanlivosťou, preto jeho účasť na zasadnutí brannobezpečnostného výboru ku kauze Gorila podľa Kaliňáka nemala význam. (PRAVDA)
Poškodený most v Čadci-Horelici zbúrali za necelé dva mesiace. Stavbári už na jeho mieste budujú nový, po ktorom by mohli motoristi jazdiť na budúci rok v júli. (PRAVDA)
Dedinu, do ktorej sa sťahujú známi ľudia a boháči, postavila na nohy jedna unimobunka. Tá sa zo dňa na deň objavila na voľnom pozemku v časti, kde sa majú stavať rodinné domy. (PRAVDA)
Návrh zákona o hazardných hrách z dielne OĽaNO neposunuli poslanci NR SR do druhého čítania. (PRAVDA)
Má asi 270 rokov a vysoký je 27 metrov. Najstarší a najväčší z platanov v Budatínskom parku v stredu získal titul Strom roka 2016. (PRAVDA)
Protischránkový zákon môže byť vzorom pre celú Európu v boji proti korupcii a netransparentnému správaniu sa firiem, uviedol predseda vlády Robert Fico. (PRAVDA)
Strana OĽaNO funguje ako rodinná firma, na brífingu to povedal Peter Weisenbacher z Inštitútu ľudských práv. (PRAVDA)
Večera lídrov parlamentov členských krajín EÚ bola jednou z najlacnejších počas predsedníctva Slovenska v Rade EÚ. (PRAVDA)
V parlamente v stredu premiérovo zasadala Komisia NR SR pre boj proti fašizmu. Jej členovia diskutovali o príčinách rastu rasovej a etnickej neznášanlivosti. (PRAVDA)
Rozhlas a televízia Slovenska preverí medializované informácie o údajnom ovplyvňovaní spravodajstva. Generálny riaditeľ Václav Mika aj Rada RTVS zriadia vlastné nezávislé komisie. (PRAVDA)
Okresný súd Bratislava I dnes v kauze kolapsu daňovej správy z roku 2012 oslobodil daniara Miroslava Mikulčíka spod obžaloby. (PRAVDA)
Vatikánska Kongregácia pre náuku viery vydala novú smernicu o pochovávaní zosnulých a uchovávaní popola v prípade pohrebu spopolnením. (PRAVDA)
Ak sa preukáže, že VšZP nemala vykázať zisk a niektoré náklady boli zle zaúčtované, minister zdravotníctva zváži žiadosť o vrátenie odmien od bývalého manažmentu. (PRAVDA)
Príkaz na preverenie nestrannosti pezinskej prokuratúry jej nadriadenými v Bratislavskom kraji dal generálny prokurátor v súvislosti s podnetmi na primátora Pezinka Olivera Solgu. (PRAVDA)
Poslanci viac nebudú môcť v rokovacej sále Národnej rady používať transparenty ani vyhotovovať videá. Parlament schválil novelu zákona o rokovacom poriadku. (PRAVDA)
Zásah kukláčov, ktorí omylom vtrhli do bytu starších manželov v Lučenci a zničili im vchodové dvere, nariadil prezident Policajného zboru preveriť. (PRAVDA)
Opozícia podrobila rokovací poriadok v parlamente kritike. Počas dňa v sále zneli hlasy opozičných poslancov, podľa ktorých im chce koalícia takto zalepiť ústa. (PRAVDA)
Súdne pojednávanie so zakladateľom extrémistickej skupiny Vzdor Kysuce Mariánom Magátom odročili na 13. decembra. Kandidát Kotlebovej strany v tohtoročných parlamentných voľbách na súd v Čadci neprišiel, ani sa neospravedlnil. (PRAVDA)

SME

Sviatok Halloween priniesli do Ameriky írski prisťahovalci. (SME)
Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu. (SME)
Predstavitelia strany Most-Híd sa ku kauze RTVS nevyjadrujú. (SME)
Výsledkom vyšetrovania je, že k ovplyvňovaniu nedošlo. (SME)
Súťaž je rozdelená na časti, podľa výkonnosti a určenia CT prístroja. (SME)
Úrad preveroval zdravotné dokumentácie pacientov. (SME)
Prístroje smerovali do Trstenej a Liptovského Mikuláša. (SME)
Po nazretí do vyšetrovacieho spisu plánujú voči nemu podať sťažnosť. (SME)
Účasť odchádzajúceho šéfa tímu Gorila Mareka Gajdoša zakázal minister vnútra Robert Kaliňák. (SME)
Združenie dostalo pokutu tritisíc eur. (SME)
Pilotovi sa nič nestalo. (SME)
Európska komisia začala v januári tohto roku voči Slovensku konanie vo veci neprebratia smernice. (SME)
Žitňanská uviedla, že pre justíciu je problém ako dlho trvá v súčasnosti obsadenie voľného miesta sudcu. (SME)
Ak nezaplatí, náhradný trest - dvojmesačné väzenie ho neminie. (SME)
Za firmou Erupsi blízkou Kaliňákovi sú dobrovoľní hasiči, ktorí na príspevkoch od štátu získali státisíce eur. (SME)
Podľa Viskupiča chce Slovenská národná strana získať vplyv na RTVS za každú cenu. (SME)
Neprešiel ani návrh zákona, aby obce dostali nové pravidlá na boj s hazardom. (SME)
Hromadné presuny ľudí pre Dušičky sa začnú už vo štvrtok večer. Koniec sviatkov bude pokojnejší. (SME)
Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc. (SME)
Spravodajstvo RTVS sa za súčasného vedenia výrazne zlepšilo, tvrdí mediálny analytik Miroslav Kollár. (SME)

Denník N

Výbor ku kauze Gorila, výbor ku kauze Kočnerových smsiek a Nová generácia v hre. (Denník N)
Dosiahli sme historicky najvyššie výnosy, udržali si stabilný počet predplatiteľov a rozšírili redakciu o skúsených novinárov. (Denník N)
Vyšetrovanie toho, či policajnú hliadku ovplyvňovali ich nadriadení po tom, čo Bašternák musel platiť pokutu za dopravný priestupok, uzavreli s tým, že išlo o nedorozumenie a nikto ich nenútil podnikateľa pustiť. Vraj iba zisťovali, ako to je, lebo sa občan Bašternák sťažoval, ale nepodarilo sa zistiť komu. Keď policajt povedal „náš človek“, tak len preto, lebo zle pochopil nadriadeného a myslel si, že hovorí o „informátorovi“. (Denník N)
Slovenskí politici hovoria o kandidátoch na amerického prezidenta: Sulíka by zvolenie Trumpa nepotešilo, ale vojna v Sýrii by s ním vraj skončila rýchlejšie. Boris Kollár hovorí, že Trump sa ako biznismen dohodne aj s nepriateľom. (Denník N)
Mládežníci z Novej Generácie, ktorí pred dvomi rokmi odišli z SDKÚ pre spor s Frešom chcú riešiť politiku a problémy v regiónoch. Neskôr sa rozhodnú, či založia aj stranu, spoluprácu s bývalým vedením strany odmietajú. (Denník N)
Túžbu po československej vlasti cítili tak silno, že pre ňu opúšťali svoje rodiny a bojovali ďaleko od domova. Mnohí z legionárov prvého odboja potom bojovali aj proti hitlerovskému štátu a proti komunistom. Jeden z nich – Juraj Tvarožek – zbieral ich príbehy (Denník N)
Vedci hľadajú spôsoby, ako antibiotiká, drogy či antidepresíva dostať z odpadových vôd, aby sa ďalej nešírili povrchovými vodami. (Denník N)
Kritici striedania času zväčša hovoria, že by chceli zostať pri prirodzenom, teda zimnom čase. Ale čo ak v našich končinách viac výhod ponúka trvalý letný čas, ktorý vlastne rešpektuje aj argumenty zástancov posúvania ručičiek? (Denník N)
Minister vnútra hovorí, že policajný vyšetrovateľ nemá na rokovaní parlamentného výboru čo robiť. Ak chce niečo povedať, môže to podľa neho urobiť inde a môže sa tým zaoberať aj inšpekcia. (Denník N)
Policajný prezident hovorí, že vyšetrovatelia majú dokumenty o firme Real Forum Invest. Nevie, či všetky. (Denník N)
Učebnice Krížom-krážom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.