Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca

Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 24.7.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3472USD   27.480CZK   0.79215GBP   307.76HUF   4.1408PLN   7.6250HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár je presvedčený, že bol minulý rok v júni legálne zvolený za generálneho prokurátora. Čižnár tak dnes reagoval na rozhodnutie Ústavného súdu SR v Košiciach, ktorý prijal v stredu 23. júla sťažnosť prokurátora Jozefa Čentéša. (TA3)
Vo Vrátnej doline, ktorú v pondelok zasiahla ničivá povodeň, dnes opäť pomáhajú aj vojaci. Starosta Terchovej ich požiadal o zabezpečenie premostenia vodou zničenej cesty. (TA3)
Prvou kandidátkou do septembrovej novej voľby šéfa najvyššieho súdu bude jeho bývalá podpredsedníčka a dnes predsedníčka jedného zo senátov občianskoprávneho kolégia Daniela Švecová, ktorá súd istý čas aj viedla. (TA3)
Iste ste už v našom vysielaní zachytili informácie o výnimočnej akcii, ktorú organizuje Nadácia TA3. Príprava podujatia "Naprieč Slovenskom bez obmedzení" je vo finále. Správca Nadácie TA3 Peter Káčer sa už nevie dočkať toho, aby odštartoval svoju charitatívnu jazdu na špeciálnom bicykli.. (TA3)
Slovenskí vojaci, ktorí pôsobia v operácii ISAF v Afganistane, sa dostali pod paľbu. TA3 to potvrdilo ministerstvo obrany. (TA3)
Mimoriadne daždivé počasie posledných dní neprináša len skazu. Pod Tatrami sa z neho tešia hubári. Tí si z prírody prinášajú nevšedné úlovky a často ich rátajú na desiatky alebo dokonca stovky. (TA3)
Senčania žiadajú viac parkovísk, no zároveň aj reguláciu výstavby či zachovávanie zelene. Ďalšou petíciou mestu ukázali, že stavať parkoviská bez informovania obyvateľov, sa nevypláca. (TA3)
Zariadenia sociálnych služieb by mali čoskoro dostávať takzvané hviezdičky kvality. Podľa odborníkov mal štát hodnotiaci systém zaviesť už dávno. Zmeny tak klientom pomôžu pri výbere zariadenia. Na druhej strane sa ale obávajú, že pri nedostatku financií bude problém štandardy kvality dodržať. (TA3)
Tajné služby budú fungovať po novom. Takýto prísľub počúvame už takmer 2 roky. Od slov k činom je ale stále ďaleko. Ani dnes ministerstvo vnútra nevie, kedy sa vynovenej kontroly tajných dočkáme. V hre je pri tom naše súkromie. (TA3)
Časť obyvateľov sídliska vníma kvetináče ako bezpečnostné opatrenie a iní zase naopak - ako hrozbu pre bezpečnosť. Divácky tip sme si boli overiť priamo na mieste - v bratislavskej mestskej časti Rača. (TA3)
Polooblačno až oblačno a ojedinele prehánky. Na severe a východe prevažne veľká oblačnosť a na viacerých miestach občasný dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. (TA3)
Situácia v súvislosti s krízou na Ukrajine dominovala dnešnému stretnutiu hláv štátov Slovenska a Nemecka v Berlíne. Prezident SR Andrej Kiska ukončil sériu piatich nástupných zahraničných ciest oficiálnou návštevou Spolkovej republiky Nemecko. Vo svojom sídle ho prijal nemecký spolkový prezident Joachim Gauck. (TA3)
Ústavný súd na dnešnom neverejnom zasadnutí rozhodol o sťažnosti Jozefa Čentéša o nevymenovaní do funkcie generálneho prokurátora. Senát zložený z predsedu Ladislava Orosza a sudkýň Ľudmily Gajdošíkovej a Marianny Mochnáčovej prijíma Čentéšovu sťažnosť na ďalšie konanie po tom, čo došlo k zmenám v zložení senátov Ústavného súdu. (TA3)
V Bratislave sa dnes zišla právnická špička takmer z celého sveta. Na pôde Paneurópskej vysokej školy sa uskutočnil svetový kongres Medzinárodnej akadémie komparatívneho práva. (TA3)
Líder OĽaNO Igor Matovič vyzýva predsedu Siete Radoslava Procházku, aby dal súhlas na zverejnenie nahrávky z ich rozhovoru. Ak to urobí, Matovič zverejní celý hodinový záznam, aby neboli pochybnosti, že medializovaná skrátená verzia bola vytrhnutá z kontextu. Matovič tvrdí, že súhlas potrebuje, aby nečelil trestnému stíhaniu. (TA3)
Hoci tentoraz živel krajinu pod Tatrami ušetril, dlhodobé dažde prežívajú Kežmarčania s veľkým napätím. Keď sa totiž zídu mraky nad Levočskými vrchmi, nikdy to neveští nič dobré. Obyvatelia Kežmarku zažili v posledných rokoch už niekoľko ničivých povodní. Tvrdia pritom, že zabrániť by sa im dalo jednoducho. (TA3)
Evakuovaní turisti, ktorí prežili vo Vrátnej doline peklo sa vracajú spať pod Chleb. Záchranári postupne vyslobodzujú ich vozidlá. Pod sutinami a v ťažko dostupnom teréne uviazlo približne päťdesiat áut. Ich majitelia sa z nich snažia odniesť aspoň osobné veci. (TA3)
Českú republiku doslova zaplavili spamové útoky na zaplatenie exekúcie. Len za posledný týždeň ich prostredníctvom emailov zaregistrovalo viac ako 17 000 občanov. Slovenská komora exekútorov už prvý prípad zachytila aj u nás. Odborníci upozorňujú, aby ľudia pochybné emaily neotvárali a neposielali peniaze na žiadne účty. (TA3)
Prešovský oddychový areál s kúpaliskom Delňa po rokoch opäť funguje. Znovuotvoreniu predchádzala rekonštrukcia, ktorú zafinancovalo mesto. Teraz však areál prírodného kúpaliska prevádzkuje súkromná firma. (TA3)
V najväčšom slovenskom výrobcovi elektriny, spoločnosti Slovenské elektrárne, je policajná razia. Pre agentúru SITA túto informáciu potvrdili v stredu ráno viaceré od seba nezávislé zdroje, ktoré si neželajú byť menované. (TA3)

PRAVDA

Roky čakania na rozhodnutie súdu by sa mali po prijatí nových pravidiel civilného konania znížiť. (PRAVDA)
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár je presvedčený, že bol vlani v júni v parlamente legálne zvolený za generálneho prokurátora. (PRAVDA)
Aj keď na jeseň uplynú tri roky od kauzy odpočúvania novinárov Pravdy a desiatok ďalších nevinných civilistov, ešte stále neboli vypočutí viacerí dôležití svedkovia. (PRAVDA)
Takmer každá jedna pravicová strana má vnútorné problémy, rieši pnutia, štiepenia, odchody a príchody, hovorí v rozhovore pre Pravdu líder Mostu-Híd Béla Bugár. (PRAVDA)
Prvou kandidátkou do novej voľby šéfa Najvyššieho súdu bude jeho bývalá podpredsedníčka Daniela Švecová. (PRAVDA)
Prezident Andrej Kiska sa v Berlíne stretol s nemeckým prezidentom Joachimom Gauckom. Zhodli sa na tom, že vzájomné vzťahy oboch krajín sú na vynikajúcej úrovni. (PRAVDA)
Sťažnosť Čentéša podanú 28. decembra 2012, v ktorej namietal porušenie základného práva nevymenovaním za generálneho prokurátora bude riešiť Ústavný súd. (PRAVDA)
Igor Matovič vyzval Radoslava Procházku, aby umožnil zverejnenie úplnej nahrávky ich rozhovoru o platení inzercie bez dokladov a o pozadí financovania prezidentskej kampane. (PRAVDA)
Polícia rieši jazdu mladíka iba ako priestupok, v druhom prípade je vodič obvinený zo všeobecného ohrozenia. Závisí to od počtu ľudí, ktorých mohol ohroziť. (PRAVDA)
Vo Vrátnej doline pokračujú záchranárske práce na odstraňovaní škôd po pondelkovej prietrži mračien. Dolinu zmonitorovali z vrtuľníka, pozrite si snímky. (PRAVDA)
O kauzu v odpočúvaní novinárov denníka Pravda a šéfa TA3 Vojenským obranným spravodajstvom sa zaujímal minister obrany Martin Glváč u šéfa Generálnej prokuratúry. (PRAVDA)
Premiér Fico si prešiel Vrátnu dolinu, ktorou sa v pondelok prehnala ničivá prietrž mračien a prisľúbil obľúbenej malofatranskej doline finančnú pomoc. (PRAVDA)
Výrazný podiel na ničivej sile podľa hydrológov nemala vo Vrátnej doline len voda, ale aj kamenná lavína, ktorá sa spolu s brvnami a bahnom valila dolinou. (PRAVDA)
Nebankové spoločnosti či firmy ponúkajúce nekvalitný predražený tovar najmä dôchodcom sa zaktivizovali. Na súdy podávajú ďalšie tisícky žiadostí o vydanie poverenia na exekúcie. (PRAVDA)
Na verejnosti sa objavila nahrávka, ktorá poukazuje na pozadie finančných praktík v nedávnej prezidentskej kampani. (PRAVDA)
Práve absolventov za posledných päť rokov nikdy nebolo v evidencii nezamestnaných viac ako teraz. Júnová nezamestnanosť potvrdzuje, že školstvo má problém. (PRAVDA)
Návštevníkov termálneho kúpaliská Vincov les, ktorým v nedeľu zhoreli autá, postretlo dvojaké nešťastie. (PRAVDA)
Na nitrianskom sídlisku Klokočina je miestnosť, kde môžu nevidiaci spoznávať Stonehenge, Atómium, aténsky chrám. Sú to modely vyrobené na 3D tlačiarni. (PRAVDA)
KDH zrejme v auguste príde s novým kandidátom na predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). (PRAVDA)
Súdna rada má po takmer mesiaci bez vedenia nového podpredsedu. Stal sa ním nitriansky sudca Ján Vanko, za ktorého v pondelok hlasovalo všetkých 16 prítomných členov rady. (PRAVDA)

SME

KDH chce meniť Ústavu, aby poslanec Národnej rady už nemohol byť aj primátorom či županom. (SME)
Od roku 1993 zahynulo v zahraničných misách celkom 55 slovenských vojakov, v Afganistane jeden. (SME)
Príde čas, keď poviem veci, ktoré som povedal, že nepoviem, vyhlásil generálny prokurátor. (SME)
Súdna rada plánuje voliť koncom augusta, mená kandidátov je možné posielať ešte dva týždne. (SME)
Minister školstva chce zachovať povinnú angličtinu od tretieho ročníka a podporovať matematické triedy. (SME)
Europoslanci žiadali o možnosť vystupovať v parlamente. Monika Beňová je z odpovede jeho predsedu sklamaná. (SME)
Aktérom z nahrávok medzi politikmi sa väčšinou nestane nič, záznamy zostávajú nevysvetlené. (SME)
Dlhoročného potápača, ktorý sa potápal po celom svete, rozčuľuje kvalita kurzov. Peter Kubička. (SME)
Daniela Švecová sa považovala za človeka blízkeho Štefanovi Harabinovi. Neskôr sa od neho dištancovala. (SME)
Minister zahraničia Miroslav Lajčák hovorí o možnom ohrození dôveryhodnosti krajiny. (SME)
Prezident Andrej Kiska navštívil za dva týždne päť krajín. Najviac sa hovorilo o Ukrajine. (SME)
Štvorica mužov dovážala drogy z Česka a Poľska. Hodnota marihuany predstavuje 10-tisíc eur. (SME)
Nový prezident Andrej Kiska stiahol všetky námietky jeho predchodcu, Ústavný súd začal pracovať. (SME)
Záchranári v strhnutých autách nikoho nenašli. V Snilovskom sedle prišiel o život poľský turista. (SME)
Igor Matovič žiada súhlas na zverejnenie celej nahrávky rozhovoru s Radoslavom Procházkom. (SME)
Sudcovia by nemuseli zisťovať, či sa niekto na adrese uvedenej v registri zdržiava, alebo nie. (SME)
Šéf liberálov si nemyslí, že nahrávka bola zostrihaná. SaS podporovala Procházku v prezidentských voľbách. (SME)
Sudcovia podpíšu takmer každé odpočúvanie. Gábor Gál chce stanoviť podmienky, za ktorých to môžu urobiť. (SME)
Nie som ochranár, ale nasraný občan, tvrdí v rozhovore Juraj Lukáč. (SME)
Monitoring výdavkov na kampaň ukazuje na vyššie náklady. Nie sú v ňom však zľavy. (SME)

Webnoviny

O pomoc boli požiadaní aj horskí záchranári, ktorí telo z Demänovskej doliny zniesli a odovzdali polícii. (Webnoviny)
Garancia predškolskej starostlivosti bude jedným z bodov základného programového manifestu, ktorý chce strana Sieť schváliť na ustanovujúcom sneme. (Webnoviny)
Podgurážený dôchodca na favorite nezvládol riadenie na rovnej ceste, dostal šmyk a v priekope sa prevrátil. (Webnoviny)
Slovenskí vojaci zažili dramatickú streľbu. (Webnoviny)
V postihnutej oblasti doliny naďalej pomáhajú aj príslušníci piateho pluku špeciálneho určenia zo Žiliny, ktorí už druhý deň zabezpečujú obyvateľom aj dopravu priamo do Terchovej. (Webnoviny)
Z prieskumu ING Životnej poisťovne vyplýva zaujímavý fakt: 43 % slovenských a 38 % českých rodičov považuje za najrizikovejší vek na úrazy 2. až 5. rok života dieťaťa. Len 5 % rodičov vidí riziko ochorenia či úrazu počas prvých dvoch rokov jeho života. (Webnoviny)
Kandidátka na šéfku najvyššieho súdu je aktuálne predsedníčkou jedného zo senátov občianskoprávneho kolégia, pričom najvyšší súd už istý čas aj viedla. (Webnoviny)
Pre deti kolegov, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii, pripravil Tesco Anjel nezabudnuteľný letný tábor. (Webnoviny)
V banke na tej iste bratislavskej ulici sa v tomto roku lúpilo už štyrikrát. (Webnoviny)
Po pondelkovej prietrži mračien sa obci podarilo obnoviť dodávku pitnej vody a v Tiesňavách na začiatku Vrátnej doliny postaviť provizórny pontónový most. (Webnoviny)
Pri domovej prehliadke mladíkovi zaistili počítač, tablet, mobilné telefóny, kameru, rôzne pamäťové nosiče a fotoaparát. (Webnoviny)
V prípade je začaté trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci. (Webnoviny)
Podľa prieskumu agentúry MVK druhou najsympatickejšou je pre obyvateľov s trvalým pobytom v Bratislave strana Radoslava Procházku Sieť. (Webnoviny)
Počas odovzdávania klavíra verejnosti si na ňom zahrá absolvent prestížnej džezovej univerzity v rakúskom Grazi Tomáš Gajlík. (Webnoviny)
Podľa Miroslava Kusého sú motiváciou Igora Matoviča k verejnému obvineniu Procházku z toho, že si chcel zaplatiť politickú reklamu bez vyúčtovania vysoké preferencie strany Sieť v prieskumoch agentúr. (Webnoviny)
Denná teplota vo štvrtok dosiahne 23 až 28 stupňov Celzia, na severe miestami okolo 20 stupňov. (Webnoviny)
Úradujúci bratislavský primátor Milan Ftáčnik chce na predvolebnú kampaň minúť maximálne zákonom povolený limit 250-tisíc eur. Zvažuje aj možnosť vziať si volebnú pôžičku. (Webnoviny)
Predseda liberálov Richard Sulík považuje vzniknutú situáciu s nahrávkou rozhovoru Matoviča a Procházku za smutný príbeh. (Webnoviny)
52-ročného muža a 18-ročnú ženu našli mŕtvych v rodinnom dome v Leopoldove. (Webnoviny)
Prezident Andrej Kiska bol v stredu na oficiálnej návšteve Nemecka, okrem rokovania s Joachimom Gauckom sa stretol aj s primátorom Berlína Klausom Wowereitom a pozrel si Berlínsky múr. (Webnoviny)

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk