Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 18.4.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0814USD   27.486CZK   0.71990GBP   301.36HUF   4.0187PLN   7.5690HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Nablýskané stroje, rachot motorov a široké úsmevy pod prilbami. Reč je o motorkároch, ktorí po dlhej zime oficiálne otvorili jazdeckú sezónu. (TA3)
Vláda má podľa premiéra Roberta Fica záujem na prerušení procesu reštrukturalizácie Váhostavu. Ten sa má ukončiť 30. apríla, kedy zasadne schôdza veriteľov. (TA3)
Šéfom volebného štábu SDKÚ-DS pre parlamentné voľby v roku 2016 sa stal Peter Húska. Po rokovaní Ústrednej rady strany v Strečne o tom informoval predseda strany Pavol Frešo. (TA3)
"Sociálka vyššia ako plat? Na pošte možné!" Aj takýto transparent držali v ruke nespokojní poštári, ktorí sa zišli v Bratislave pred ministerstvom dopravy, pôšt a telekomunikácií. (TA3)
Richard Sulík na poslednom riadnom kongrese SaS pred parlamentnými voľbami uviedol, že cieľom strany je byť súčasťou pravicovej vlády. (TA3)
Pyrotechnika sa neodmysliteľne viaže s obdobím vítania nového roka. V ostatnom období jej používanie ešte donedávna usmerňovali jednotlivé mestá a obce. Od júna minulého roka to malo v rukách ministerstvo hospodárstva. Po takmer roku sa zrejme všetko vráti do starých koľají. (TA3)
Slovensko ako jediné z členských štátov Európskej únie zaviedlo v legislatíve možnosť zákazu vývozu liekov. Pre túto legislatívu však začala Európska komisia voči Slovensku konanie o porušení právnych predpisov. (TA3)
Bývalého generálneho prokurátora tento týždeň opätovne potrestali pre kauzu Glance House. Má prísť o funkciu prokurátora. Toto je ale jediný posun, ktorý sa v poslednom čase okolo tejto kauzy udial. Bytovka v Bernolákove, ktorá všetko rozpútala, je aj naďalej prázdna. (TA3)
Pltníci otvorili sezónu na Váhu pri Strečne neďaleko Žiliny tento rok s obavami. Ich aktivity môže do budúcnosti ohroziť výstavba malej vodnej elektrárne. Na odomykanie rieky preto prišli aj napriek zlému počasiu desiatky turistov. (TA3)
Šokujúce titulky, reklamy, pútavé fotky a kvantum informácií. To všetko nám denne servírujú médiá. O médiách ako nástroji ovplyvňovania verejnej mienky, ale aj prostriedku demokracie diskutovali na medzinárodnej konferencii slovenskí a zahraniční odborníci. (TA3)
Po dlhých rokoch čakania a výziev bude mať Slovensko konečne detského ombudsmana. Rezort práce predložil na rokovanie vlády materiál o vytvorení tohto úradu. Reprezentovať by ho mal komisár pre deti. Zároveň by mal pribudnúť aj komisár pre ľudí s telesným postihnutím. (TA3)
Premenlivá, na severe prevažne veľká oblačnosť, miestami prehánky. (TA3)
Generálna prokuratúra by mala vstúpiť do reštrukturalizačného konania v prípade spoločnosti Váhostav, vyzval ju k tomu Ján Figeľ. GP v reakcii obvinila šéfa KDH zo zavádzania. (TA3)
Košičania sa obávajú, že prídu o vonkajší areál mestskej plavárne. Súkromný developer totiž zamýšľa, že tu postaví parkovisko a príjazdovú cestu pre budúcich obyvateľov novej bytovky. Tá zatiaľ dokončená nie je, no magistrát už dal podnikateľovi súhlas na prenájom pozemkov pri plavárni. (TA3)
Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne začal trestné stíhanie z obzvlášť závažného zločinu vraždy v časti dokonanej a v časti štádia pokusu o vraždu v prípade jedného postreleného a jedného mŕtveho muža z Považskej Bystrice. (TA3)
Rodičom problémových detí svitá na lepšie časy. Odborníci vyvinuli online poradenský systém, ktorý pomôže diagnostikovať problémy maloletých. Pomáhať bude rodičom žiakov s poruchami učenia, správania sa, nadaných žiakov či detí zo znevýhodneného prostredia. (TA3)
Odvolávaný Ján Figeľ sa podľa premiéra správa ako človek, ktorému záleží na výhodách svojej funkcie. Matovičovci upozorňujú premiéra, aby si rozmyslel dokonanie politickej vraždy. (TA3)
Záhradkári z Vyšných Hágov sú nešťastní. Reálne im hrozí, že pôdu, na ktorej si pestujú zeleninu, budú musieť opustiť. Hoci tam záhradkárčia už od päťdesiatych rokov, nepatrí im. Pozemky sú štátne a hoci ich správcovi záhradkárčenie doteraz neprekážalo, čosi sa zmenilo. (TA3)
Prokuratúra ho obžalovala z poškodzovania veriteľa a marenia konkurzu. Horňák obvinenia odmietal. (TA3)
Ostrá diskusia k odvolávaniu podpredsedu parlamentu Jána Figeľa pokračovala aj v piatok. Smer šéfa KDH viní zo zodpovednosti za kauzu Váhostavu, opozícia to považuje za absurdné. Poslanci už hlasovanie nestihli, v plánuje sa v utorok. (TA3)

PRAVDA

Vláda Roberta Fica prerušuje proces reštrukturalizácie Váhostavu. Dohodla sa na tom po rokovaní premiéra Fica so Slovenským živnostenským zväzom. (PRAVDA)
Nadchádzajúce parlamentné voľby, finančná situácia strany, ale i kauza Váhostav boli témou sobotňajšieho rokovania Ústrednej rady SDKÚ v Strečne. (PRAVDA)
Lucia Žitňanská (Most-Híd) tvrdí, že nikdy nebude v kauze Váhostav súhlasiť s návrom Roberta Fica, že štát má odkúpiť pohľadávky súkromnej firmy. (PRAVDA)
Richard Sulík verí, že SaS sa dostane do parlamentu aj sama, ale napriek tomu uvažuje o volebnej koalícii so stranami NOVA a OĽaNO. (PRAVDA)
Miroslav Beblavý navrhuje znížiť počet zamestnancov, ktorí by museli podávať majetkové priznania a zároveň sprísniť kontrolné mechanizmy, aby viac neboli formalitou. (PRAVDA)
V Tatrách a ďalších horách v okresoch Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad, Ružomberok, Banská Bystrica a Brezno hrozí silný vietor. (PRAVDA)
Aj keď súčasná kauza Váhostav vyzerá podľa sociológa Martina Slosiarika vyhrotene, myslí si, že za rok sa však môžu hrany ešte obrúsiť. (PRAVDA)
Kým vo štvrtok padlo na Slovensku osem teplotných rekordov a na niektorých miestach bolo vyše 28 stupňov, na tento víkend si počasie pripravilo opačný scenár. (PRAVDA)
Obžaloba v prípade vlaňajšej tragickej dopravnej nehody autobusu, pri ktorej prišli o život štyri študentky, je už na Okresnom súde v Trnave. (PRAVDA)
Šéf KDH Ján Figeľ, vyzval generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby bezodkladne vstúpil do reštrukturalizačného procesu vo firme Váhostav ako jeho účastník. (PRAVDA)
Slováci študujúci v zahraničí pochádzajú prevažne z rodín s nadpriemerne vzdelanými rodičmi. Mladí odchádzajú za kvalitou štúdia. (PRAVDA)
Detvu nakúpila smetné koše s 50-percentnou úsporou. Zadefinovali, čo chcú, a na trhovisku to dostali omnoho lacnejšie, ako si na počiatku zadali hodnotu. (PRAVDA)
Vyše 550 policajtov sa aj napriek varovaniu, že budú merať na 844 miestach, nevyhlo rozdávaniu pokút. Vyhli sa im však dvaja zamestnanci tajných služieb. (PRAVDA)
Roky som odolával diskusii o tom, čo a prečo sa hrá v rádiách - najmä laickej. Ja som totiž ten hudobný dramaturg, ktorého kritizujú za to, čo sa hrá v slovenskom éteri. (PRAVDA)
Európskym ľudovcom sa nepozdáva odvolávanie podpredsedu NR SR Jána Figeľa z funkcie. KDH je členom Európskej ľudovej strany (EPP). (PRAVDA)
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred vetrom pre okresy severnej časti stredného a severnej časti východného Slovenska. (PRAVDA)
Ak by Váhostav po zmene vlády v roku 2010 neuspel v cenovej vojne, na diaľničnom trhu by skončil, povedal Kato pre Tablet.TV. (PRAVDA)
Opozičné kluby OĽaNO, KDH a Most-Híd žiadali, aby sa rokovalo aj cez víkend. Na predĺženie programu ale nebolo v sále dosť poslancov, pokračovať sa bude v utorok. (PRAVDA)
Aj keď na štvrtok meteorológovia predpovedali vysoké teploty, to, že padne toľko rekordov, čakal asi málokto. (PRAVDA)
Desať lekárov interného oddelenia aj 64 zdravotných sestier z jednotiek intenzívnej starostlivosti žilinskej fakultnej nemocnice v piatok stiahnu výpovede. (PRAVDA)

SME

Kauza Váhostav je podľa strany kolosálnym zlyhaním Ficovej vlády. (SME)
Proti šíreniu falšovaných liekov cez internet bojuje aj Európska komisia. (SME)
Odborníci odporúčajú pred hlásením nežiaduceho účinku prečítať si najprv príbalový leták, hlásiť by sa mali tie závažnejšie. (SME)
Agentúra pre nedostatočný rozpočet v roku 2014 redukovala prísun peňazí riešiteľským tímom a niektoré programy pozastavili financovanie úplne. (SME)
Prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny. (SME)
Už dlhšie sa špekuluje, že SaS, OĽaNO a NOVA by mohli vytvoriť predvolebnú koalíciu. (SME)
Európska únia chce obmedziť plytvanie potravinami. Pomôže lepšie rozlišovanie medzi dátumom spotreby a dátumom minimálnej trvanlivosti. (SME)
Tradícia vypaľovania trávy je na Slovensku silná, ročne evidujú tisíce požiarov a niekoľko zranených. (SME)
Odvolávanie Jána Figeľa rozhádalo nielen koalíciu s opozíciou. Nejednotní začínajú byť aj poslanci naprieč pravicovým spektrom a tiež v Smere. (SME)
Generálna prokuratúra SR by mala vstúpiť do reštrukturalizačného konania v prípade spoločnosti Váhostav-SK. (SME)
Minister kultúry a podpredseda Smeru MAREK MAĎARIČ hovorí, že opozícia prejavuje voči podpredsedovi Národnej rady Jánovi Figeľovi falošnú solidaritu. (SME)
Spotreba liekov, naopak, klesla. V roku 2013 sa vydalo 84,1 milióna liekov, vlani to bolo 83,6 milióna balení. (SME)
Sudkyňa tvrdila, že skúmala dôvody väzby a nezistila žiadne skutočnosti, ktoré by zdôvodňovali posadiť Ivana Š. opäť za mreže. (SME)
Najväčší spravodajský web o Slovensku v angličtine prináša prehľad najčítanejších článkov. (SME)
Výstraha 1. stupňa má v nedeľu trvať od 1.00 h do 7.00 h. (SME)
Systém umožní online diagnostikovanie žiakov s poruchami učenia, správania sa, nadaných žiakov či deti zo sociálne slabšieho prostredia. (SME)
Do rozpravy bolo pred piatkovým rokovaním prihlásených 20 poslancov. Rokovanie sa nateraz skončilo bez hlasovania o odvolaní Jána Figeľa. (SME)
O fungovaní parlamentu bez opozície a o možnej povolebnej spolupráci so Smerom sa denník SME zhováral s podpredsedom Národnej rady Jánom Figeľom (KDH). (SME)
Návrh na odvolanie podpredsedu parlamentu Jána Figeľa spojil opozíciu a Smeru zúžil možnosti pri kreovaní novej povolebnej koalície. (SME)
Prezident požiadal ministra zdravotníctva, aby dôsledne preskúmal prípad bielenia chorobopisu pacientky v nemocnici v Trnave. (SME)

Webnoviny

Osemdesiatšesťročný čestný predseda FN sa na piatkovom straníckom kongrese nezúčastnil, pretože vo štvrtok ho operovali a stále ostáva v nemocnici. (Webnoviny)
V sobotu sa vo Fortuna lige hrali štyri zápasy. dvakrát sa body delili a z víťazstva sa tešili Slovanisti a futbalisti Zlatých Moraviec. (Webnoviny)
Postavenie nezabezpečených veriteľov by sa malo posilniť a správcu by nemali vyberať firmy v reštrukturalizácii. Dohodol sa na tom premiér Robert Fico so zástupcami živnostníkov, stavbárov a veriteľov stavebnej spoločnosti Váhostav. (Webnoviny)
Katalánci majú na čele Primera División päťbodový náskok pred Realom Madrid, ktorý v sobotu privíta na Santiago Bernabéu nevyspytateľnú Málagu. (Webnoviny)
O triumfe Chelsea nad Manchestrom United v sobotňajšom šlágri Premier League rozhodol Eden Hazard. 'The Blues' majú na čele tabuľky desaťbodový náskok pred Arsenalom. (Webnoviny)
V zostave Paríža St. Germain v sobotu chýbal hviezdny kanonier Zlatan Ibrahimovič, o góly sa postarali Javier Pastore a Edinson Cavani. (Webnoviny)
Rozhodnutie, či SaS pôjde do volieb v koalícii s Novou a OĽaNO má prísť do konca leta. Medzi liberálmi zatiaľ nie je jednotný názor. (Webnoviny)
Slovenskí hokejisti strelili Bielorusom v prvej tretine štyri góly a nakoniec zvíťazili 5:2. (Webnoviny)
Futbalisti Bayernu Mníchov majú na čele bundesligovej tabuľky trinásťbodový náskok pred Wolfsburgom. (Webnoviny)
O štarte Zdena Cháru na majstrovstvách sveta sa rozhodne neskôr. Otáznik visí aj nad Tomášom Marcinkom, ktorý má podozrenie na otras mozgu. (Webnoviny)
Britský pilot Mercedesu Hamilton vyhral všetky doterajšie štyri kvalifikácie v ročníku a celkovo je to pre neho 42. pole position v kariére. (Webnoviny)
Návrh vlády riešenia problémov, kotré spôsobil Váhostav, považuje SDKÚ za jedno z najhorších, aké z jej dielne vyšlo. Kauza Váhostav je podľa nich kolosálnym zlyhaním vlády Roberta Fica. (Webnoviny)
Slovenské tenistky vyhrávajú po sobotňajších úvodných dvojhrách víkendového stretnutia v play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2016 tenisových reprezentačných družstiev žien nad Švédkami 2:0. (Webnoviny)
Český tenista Tomáš Berdych a líder svetového rebríčka Novak Djokovič sa stretnú v nedeľňajšom finále na turnaji v Monte Carle. (Webnoviny)
Ústredná rada SDKÚ schválila vytvorenie volebného štábu pre nadchádzajúce parlamentné voľby. Rada prijala aj uznesenie, v ktorom kauzu stavebnej spoločnosti Váhostav označila za kolosálne zlyhanie vlády Roberta Fica. (Webnoviny)
Hokejisti Fínska mali v sobotňajšom zápase proti Rusom raketový nástup, keď už v piatej minúte vyhrávali 2:0. (Webnoviny)
Michael Phelps na mítingu v arizonskej Mese nepostúpil do finále na 400 m voľným spôsobom. (Webnoviny)
Ruský prezident Vladimir Putin v minulosti ostro kritizoval Spojené štáty a Západ vo všeobecnosti, pričom ich obvinil z ukrajinskej krízy, ktorá je podľa neho dôsledkom západného puču. (Webnoviny)
Jednotkou turnaja v katalánskej metropole je japonský obhajca titulu Kei Nišikori pred domácou dvojicou Rafael Nadal, David Ferrer. (Webnoviny)
Niekdajší hráč francúzskeho klubu Paríž St. Germain či španielskeho tímu FC Barcelona aktuálne pôsobí v mexickom mužstve Querétaro. (Webnoviny)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.