Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca

Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 24.4.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3820USD   27.443CZK   0.82300GBP   307.73HUF   4.1914PLN   7.6220HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Polícia nebude vyšetrovať trestné oznámenie zvoleného prezidenta Andreja Kisku na jeho protikandidáta a premiéra Roberta Fica. Informoval o tom webový portál Aktuálne.sk. (TA3)
Skalica je dnes dejiskom rokovania slovenskej a českej vlády. Ministri obrany Martin Glváč a Martin Stropnický teraz podpíšu memorandum o porozumení a spolupráci medzi 5. plukom špeciálneho určenia a špeciálnymi silami českej armády. (TA3)
V Skalici sa začalo spoločné rokovanie slovenskej a českej vlády. Hlavným cieľom tohto stretnutia je pokračovať v tradícii z roku 2012 a spoločným rokovaním tak potvrdiť nadštandardnosť slovensko-českých vzťahov. Pozrite si záznam z úvodných príhovorov oboch premiérov. (TA3)
Veľkonočné sviatky sa na Slovensku už tradične spájajú aj s vyššou konzumáciou alkoholu. Kým samotné pitie zakázané nie je, problém nastane vtedy, keď si podgurážený sadnete za volant. Počas uplynulých sviatkov policajti odhalili viac ako 70 opitých vodičov. (TA3)
Nie je euro ako euro. Aj toto si hovoria rozhorčení klienti Správy katastra v Banskej Bystrici. Bankomaty na kolky totiž stále neprijímajú nové 5-eurové bankovky. Hoci sú v obehu už takmer rok, jednoducho nimi nezaplatíte. Klienti tak namiesto rýchleho a pohodlného vybavenia žiadostí, musia chodiť po celom meste a hľadať "staré" bankovky. (TA3)
Popradčania sa dozvedeli šokujúcu správu. Rekonštrukcia centra mesta, ktorá sa mala začať už o pár dní, sa neuskutoční. Rozhodli o tom predstavitelia mesta a má to byť reakcia na občiansky odpor a údajné politizovanie tejto témy pred komunálnymi voľbami. (TA3)
O post šéfa Najvyššieho súdu možno zabojujú až štyria kandidáti. Štefanovi Harabinovi sa postaví jeho kolegyňa z Najvyššieho súdu Zuzana Ďurišová. Svojho kandidáta chystá aj minister spravodlivosti a na poslednú chvíľu by sa malo rozhodnúť aj Združenie sudcov Slovenska. (TA3)
Apoštolská nunciatúra na Slovensku, ktorá zastupuje Vatikán, odmietla prijať medzinárodnú petíciu za rehabilitáciu bývalého trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka. Petičný výbor je zložený prevažne z Rakúšanov na čele s predstaviteľom tamojšej platformy My sme cirkev. (TA3)
O konaní mimoriadneho snemu Smeru-SD sa na poslaneckom klube tejto strany nikdy nehovorilo a dnes je to už málo pravdepodobné, keďže vnútrostranícke otázky sa pri komplikujúcej sa medzinárodnej situácii dostávajú do úzadia. (TA3)
Stranu Sloboda a Solidarita (SaS) opustila ďalšia skupinka členov. Zo strany odišli štyria členovia z regiónu Hornej Nitry. Zostal tam jeden. (TA3)
V Skalici spoločne rokuje slovenská a česká vláda. Hlavným cieľom stretnutia je pokračovať v tradícii z roku 2012 a spoločným rokovaním tak potvrdiť nadštandardnosť slovensko-českých vzťahov. (TA3)
Dnes bude premenlivá, prevažne veľká oblačnosť. V severnej polovici miestami, inde ojedinele prehánky alebo aj búrky. Ráno miestami hmla. Najvyššia denná teplota 20 až 25, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši okolo 18 st. (TA3)
Minister pôdohospodárstva pripravil novelu, ktorá im to znemožní aj v ďalších rokoch. Má to však háčik. Trh so slovenskou pôdou sa pred zmenou zákona na jeden mesiac otvorí a cudzinci sa k naším pozemkom budú môcť dostať. (TA3)
Súčasný predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin bude mať v májových voľbách protikandidátku. Do súboja o post predsedu Najvyššieho súdu SR sa proti nemu postaví sudkyňa a predsedníčka senátu správneho kolégia Zuzana Ďurišová. (TA3)
Trenčianski aktivisti tvrdia, že mesto už tri roky porušuje infozákon. Ich žiadosť o zverejnenie právneho auditu im bola zamietnutá. Radnica pritom tvrdí, že okrem žiadateľov o informácie musí rešpektovať aj práva tretej strany. (TA3)
Premiér Robert Fico ani dnes neodpovedal na otázky novinárov. Podľa podpredsedu vlády a ministra vnútra Roberta Kaliňáka je za tým jeho zdravotný stav. Fico sa objavil v prítomnosti médií, keď vítal a odprevádzal prezidenta SR Ivana Gašparoviča, ktorý sa zúčastnil na zasadnutí Bezpečnostnej rady SR. (TA3)
Na Slovensku žijú takmer dva milióny mladých ľudí do 30 rokov. Predstavujú vyše 37 percent obyvateľstva. Viac ako 70 percent mladých ľudí by však uprednostnilo život v inej krajine. Uvádza to Stratégia Slovenskej republiky pre mládež na roky 2014–2020. (TA3)
Devastačné poranenie hornej končatiny utrpel dnes po manipulácii so zapaľovačom z delostreleckej munície z obdobia druhej svetovej vojny 17-ročný študent jednej zo stredných škôl v Brezne. (TA3)
Košičania dnes môžu po prvý raz využiť bezplatné právne poradenstvo Slovenskej advokátskej komory. Doteraz táto služba fungovala iba v Bratislave, čo bol problém najmä pre ľudí zo vzdialenejších kútov Slovenska. (TA3)
Starosta obce Nemecká v okrese Brezno čelí trestnému stíhaniu za výrub piatich stromov na cintoríne. Údajne ich najskôr vypílil a až potom získal povolenie. Polícia ho už obvinila z dvoch trestných činov. Starosta všetky obvinenia odmieta, ale oficiálne sa k prípadu nechce vyjadrovať. (TA3)

PRAVDA

Nudní, okuliarnatí a zhrbení nad klávesnicou. Takto si dievčatá predstavujú "ajťákov". Predstava, že by s nimi mali študovať, ich odrádza. (PRAVDA)
Šéfka diplomacie EÚ Ashtonová žiada prepustenie osôb, ktoré na východe Ukrajiny zadržiavajú ozbrojenci. Nemecká vláda pozastavila zbrojný vývoz do Ruska. (PRAVDA)
Orol Arnold priletel z Afriky neskoro, preto si jeho partnerka našla iného partnera. Myslia si to ornitológovia. Jeho partnerka priletela domov už 5. apríla. (PRAVDA)
Zákon má garantovať, že parkoviská štátu, samosprávneho kraja alebo obce pri nemocniciach budú pre pacientov a zdravotníckych pracovníkov bezplatné. (PRAVDA)
Robert Fico neohováral Andreja Kisku a nedopustil sa ani krivého obvinenia. K takémuto záveru pravdepodobne dospela bratislavská polícia. (PRAVDA)
V prípade prepustenia Štefana Sz. neprávoplatne odsúdeného z dvojnásobnej vraždy podá predseda najvyššieho súdu Harabin podnet na dovolanie. (PRAVDA)
Za vymáhanie 0,41 eura si exekútorka mala od dlžníka vypýtať odmenu vyše 200 eur. Táto správa, ktorú redakcia Pravdy obdržala, postavila na nohy nielen Sociálnu poisťovňu. (PRAVDA)
Premiér trpí akútnym a bolestivým ochorením krčnej chrbtice a s ním súvisiacimi pohybovými ťažkosťami. Tie ho obmedzujú pri výkone pracovných povinností. (PRAVDA)
Na internetovej stránke ÚPN si tak ľudia môžu najnovšie pozrieť 473 mien ľudí, ktorí pôsobili v banskobystrickej správe ŠtB medzi rokmi 1975 až 1989. (PRAVDA)
Český kardinál Miroslav Vlk už v marci povedal, že ak sa bude odvolaný trnavský arcibiskup Bezák kajať, prijme ho pápež. Petíciu za Bezáka sa však na nunciatúru odovzdať nepodarilo. (PRAVDA)
Hrá na cimbale, je celý z prútia a dlho sa u svojho majstra Jána Cigánika neohrial. O najnovšie netradičné dielo košikára z Veľkej Doliny je veľký záujem. (PRAVDA)
V okrese Prievidza odišli zo strany Sloboda a Solidarita štyria členovia, zostal jeden. (PRAVDA)
V súboji o post šéfa najvyššieho súdu sa Zuzana Ďurišová stretne so Štefanom Harabinom, ďalšieho kandidáta chce ešte navrhnúť minister spravodlivosti. (PRAVDA)
Dostavanie cezhraničných ciest, spoločný postup v boji proti daňovým únikom alebo spoločná ochrana neba. Také sú závery z rokovania vládnych kabinetov Slovenska a Česka v Skalici. (PRAVDA)
Štátna VšZP je v prípade predaja akcií, ktoré má v 14 kúpeľoch, v neriešiteľnej situácii, hovorí ekonóm Vladimír Baláž z Prognostického ústavu SAV. (PRAVDA)
Neprávoplatne odsúdeného dvojnásobného vraha Štefana Sz. pustili na slobodu. Sudca ho pustil aj napriek tomu, že muža, ktorého zavraždil, skrýval u seba v igelitovej taške. (PRAVDA)
Všeobecná zdravotná poisťovňa sa chce zbaviť akcií, ktoré má v štrnástich slovenských kúpeľoch. (PRAVDA)
Aj napriek avizovaným kontrolám chytili policajti počas uplynulých štyroch sviatočných dní až 140 opitých vodičov. (PRAVDA)
Súčasný predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin bude mať v májových voľbách protikandidátku. (PRAVDA)
Prezident Ivan Gašparovič už pravdepodobne nevymenuje trestnú právničku Luciu Kurilovskú za novú rektorku Akadémie policajného zboru. (PRAVDA)

SME

Premiéra trápi krčná chrbtica aj zranená noha. Napriek tomu sa zúčastnil na rokovaní slovenskej a českej vlády. (SME)
Polícia sa bude zaoberať trestným oznámením pre anonymné letáky, ale nie pre premiérove výroky. (SME)
Za oblasť s najväčším potenciálom pre spoluprácu s Českom považuje premiér obranu a bezpečnosť. (SME)
Aktivistov v Bratislave odmietli s tým, že sa majú obrátiť na autority vo svojej vlastnej krajine. (SME)
Ukázali mená príslušníkov banskobystrickej správy, do konca roka chcú zverejniť aj Bratislavu. (SME)
Prokuratúra a lekári sa mohli pri Hedvige Malinovej dopustiť trestného činu, domnieva sa poslanec Mosta. (SME)
Smer plánuje na straníckom sneme na jeseň hodnotiť dva roky vlády, snem k prezidentským voľbám vylučuje. (SME)
Odídencom prekáža, že SaS už nie je o reformách, ale o marketingu. Hovoria aj o rodinkárstve a byrokracii. (SME)
Jedna správa o činnosti za rok by podľa Obyčajných ľudí priblížila prácu europoslancov slovenským voličom. (SME)
Kandidátov na europoslancov sme sa spýtali: Viete si predstaviť, že by sa Rusko niekedy stalo členom EÚ? (SME)
Niektorí zo Slovákov zo Zakarpatska sa vďaka osvedčeniu zahraničného Slováka sťahujú k nám. (SME)
Majora slovenskej armády sledovali aj pre luxusný spôsob života, po zadržaní ho prepustili. (SME)
Špecializovaný súd odsúdil Štefana Szabóa na doživotie. Odvolal sa a Najvyšší súd ho teraz prepustil. (SME)
Ďalšie sankcie by už boli ekonomické. Robíme všetko preto, aby k tomu nedošlo, hovorí šéf diplomacie. (SME)
Minister vnútra pripúšťa, že na Kryme mohlo dôjsť k ohrozeniu ľudských práv. Pri ľuďoch zo západu by konali inak. (SME)
O post šéfa Najvyššieho súdu zabojujú zrejme najmenej traja kandidáti. Postaviť vlastného chce aj minister. (SME)
Školy sa boja že stratia časti peňazí od štátu, spúšťajú kampaň Za rovné školstvo. (SME)
Gang kradol celé bankomaty, podľa svedka ich otvárali na odľahlých miestach. V autách nosili aj samopaly. (SME)
Anonym neuviedol, v ktorej pobočke má byť bomba. Zamestnancov evakuovali, v objektoch sú pyrotechnici. (SME)
Strana chce dostať viac eurofondov na južné Slovensko. Zameriava sa na oblasť poľnohospodárstva. (SME)

Webnoviny

Nákupy si pred Veľkou nocou uľahčilo cez službu Tesco Potraviny domov vyše 2 000 domácností.ô (Webnoviny)
Horskí záchranári sa snažili ženu oživiť umelým dýchaním a masážou srdca. (Webnoviny)
Návštevníci budú môcť ochutnať a zakúpiť si špeciality od thajských reštaurácií z Viedne a Bratislavy. (Webnoviny)
Ľudí museli po anonymnom ozname ihneď evakuovať. Na mieste bol aj pyrotechnik a psovodi so služobnými psami, no výbušninu nenašli. (Webnoviny)
Premiéri oboch krajín na stretnutí zdôraznili, že vzťahy medzi oboma štátmi a ich občanmi sú nadštandardné a ich prehlbovanie patrí medzi trvalé priority oboch krajín. (Webnoviny)
Štefan, ktorého súd pustil na slobodu, údajne zabil dvoch ľudí, pričom jedného uschoval ho u seba v igelitovej taške. (Webnoviny)
Počas festivalu budú prezentovať modernú gastronómiu Bratislavy, gastronómiu starého Prešporku, bratislavské vína, račiansku štrúdľu či historické súboje a tance. (Webnoviny)
Novozvolený prezident Andrej Kiska s trestným oznámením na Fica na polícii nepochodil. (Webnoviny)
Minister vnútra Robert Kaliňák sa čuduje, že premiér prišiel na rokovanie vlády, lebo on sám by s takým zranením ostal doma. (Webnoviny)
Český kardinál Miroslav Vlk už v marci povedal, že ak sa bude odvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák kajať, prijme ho pápež František. (Webnoviny)
Muž so slnečnými okuliarmi prinútil s nožom v ruke zamestnankyňu stávkovej kancelárie, aby mu dala peniaze. Zatiaľ neurčenú hotovosť mu v strachu o život odovzdala. (Webnoviny)
Poslancovi Šebejovi ako šéfovi zahraničného výboru parlamentu prekáža, že Hedvigu prinútili v strachu o svoju slobodu a rodinu, aby sa stala občiankou iného štátu. (Webnoviny)
Ústav pamäti národa pokračuje v rekonštrukcii organizačnej štruktúry ŠtB, koncom roka by mali obdobie normalizácie uzavrieť zverejnením bratislavskej ŠtB. (Webnoviny)
Výtržníkovi hrozia tri roky za mrežami za to, že nekontroloval svoje vylučovanie, a nakrútil ho pri tom okoloidúci. (Webnoviny)
Developerská spoločnosť MACHO prináša na trh výnimočný projekt nadštandardného štartovacieho bývania. Exkluzívnym predajcom je realitná spoločnosť HERRYS. (Webnoviny)
Podguráženého Pavla sa rozhodol šoférovať po Bratislave. Po deviatej večer ho zastavila policajná hliadka. (Webnoviny)
Tragická nehoda sa stala krátko po šiestej večer. Mladý vodič prešiel z neznámych príčin so svojou Škodou Felicia do protismeru. (Webnoviny)
Šéf liberálov Richard Sulík pred niekoľkými dňami povedal, že strana SaS má vnútorný konflikt už za sebou, má ho odžitý a už si s tým poradili. (Webnoviny)
Minister spravodlivosti Tomáš Borec avizoval, že takisto navrhne svojho kandidáta. Jeho meno však nechcel prezradiť dopredu, aby ho predčasne nepodrobil mediálnemu tlaku. (Webnoviny)
Podľa asociácie súkromných škôl im chce ministerstvo školstva v novom zákone zobrať tridsať percent z normatívu. (Webnoviny)

Reklama
Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk