Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca

Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 22.10.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2693USD   27.683CZK   0.79090GBP   306.17HUF   4.2246PLN   7.6698HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Niektorí učitelia sa už nebudú musieť počas leta evidovať na úradoch práce. Základné a stredné školy už totiž nebudú môcť uzavrieť s pedagógmi zmluvu na dobu určitú kratšiu ako 12 mesiacov. Podľa odborárov zmena prispeje k zvýšeniu statusu učiteľa v spoločnosti. (TA3)
Niektoré parkovacie automaty majú problém s novou 10-eurovkou. Ich systém ju nerozoznáva a zákazníkom tak komplikuje život. Národná banka Slovenska tvrdí, že problém nie je v nových bankovkách, ale v podnikateľoch, ktorí automaty prevádzkujú. (TA3)
Slovensko nakoupí pro své ozbrojené síly dvě italská taktická dopravní letadla C-27J Spartan. Rozhodla o tom vláda na svém dnešním zasedání. (TA3)
Vykurovacia sezóna sa už začala, no komíny domov pod Tatrami nie sú v stopercentnom stave. Svoje skúsenosti s tým majú aj hasiči, ktorí už zasahovali pri mimoriadne ničivom požiari s pravdepodobnou príčinou v zanedbanom komíne. (TA3)
V kauze Čentéš zajtra zrejme dôjde k rozuzleniu. Ústavný súd má rozhodnúť o sťažnosti zvoleného kandidáta na generálneho prokurátora. Jozef Čentéš sa na súd obrátil potom, ako ho vtedajší prezident Ivan Gašparovič odmietol vymenovať za šéfa prokurátorov. (TA3)
Referendum iniciovala Aliancia za rodinu, ktorá prezidentovi Andrejovi Kiskovi ešte v auguste odovzdala petíciu za jeho vyhlásenie. Referendové otázky ale Kiska poslal na Ústavný súd. (TA3)
Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry MVK, ktorý sa uskutočnil od 9. do 14. októbra na reprezentačnej vzorke 989 dospelých respondentov s trvalým pobytom v hlavnom meste. (TA3)
Majitelia záhradiek v Banskej Bystrici sa ocitli v pasci. Hrozí, že sa nebudú môcť dostať k svojmu majetku. Súčasnú prístupovú cestu im totiž zahatala výstavba rodinných domov. Záhradkári však tvrdia, že chybu urobilo mesto a malo by to napraviť. Podľa nich im k záhradkám nezabezpečilo voľný prístup. (TA3)
Od včerajšieho večera zasahovali vyše dve stovky hasičov na Slovensku. Odstraňovali najmä popadané stromy, konáre a odtrhnuté strechy. Podobné problémy mali hasiči aj v susedných krajinách. (TA3)
Najdôležitejšou úlohou pre zlepšenie podnikateľského prostredia na Slovensku je vrátenie dôvery ľudí v štát. Uviedol to prezident SR Andrej Kiska na konferencii Slovenskej asociácie podnikových finančníkov (SAF), ktorá sa dnes koná v Bratislave. (TA3)
Nárok na bezplatné cestovanie vo vnútroštátnej železničnej osobnej doprave budú mať od 17. novembra deti do 15 rokov, žiaci a študenti denného štúdia do 26 rokov, ako aj osoby, ktoré dovŕšili 62 rokov a všetci poberatelia dôchodkov podľa zákona o sociálnom poistení. (TA3)
Poslancov opozície a smeru rozhádali dane na za motorové vozidlá. Do silnej prestrelky sa pustili najmä poslanci, ktorí sú zároveň županmi. (TA3)
Týka sa to približne troch tisícov sporiteľov, pričom sa ich počet bude postupne zvyšovať. Prvý pilier bude potrebné podľa analytikov časom reformovať. (TA3)
Podkôrnik napadol stromy v okolitých lesoch, aj v najväčšom lesoparku v meste. V najbližších rokoch budú musieť preto smreky z regiónu úplne zmiznúť. (TA3)
Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry Focus, ktorý uskutočnil od 7. do 14. októbra na reprezentačnej vzorke 1 031 respondentov. (TA3)
Oblačno až zamračené a na mnohých miestach dážď, na západnom a strednom Slovensku a na Spiši od cca 1 000 m sneženie. (TA3)
Krok vpred, alebo vzad. Ani na takúto jednoduchú otázku nedokážu minister spravodlivosti a jeho predchodkyňa odpovedať rovnako. Parlament dal zelenú justičným novelám – kým minister tvrdí, že na súdy prinesú vyššiu kvalitu, exministerka oponuje rodinkárstvom. (TA3)
Vo Vojenskom výcvikovom priestore Lešť vrcholí najväčšie medzinárodné bojové cvičenie v tomto roku. Vyše 1300 vojakov z 5-tich krajín NATO trénuje spoločný postup v prípade ozbrojeného konfliktu. Napadnutie jedného z členov sa totiž považuje za útok na celú alianciu. (TA3)
Členovia Ústrednej volebnej komisie pre obecné voľby dnes zložili sľub. Predsedom sa stal František Tanko a podpredsedníčkou Eva Kukurová. Už na svojom prvom zasadnutí komisia riešila aj niekoľko podnetov od občanov. (TA3)
Hlasovaniu európskeho parlamentu o zložení novej komisie už nič nebráni. Príslušné výbory parlamentu dali zelenú posledným dvom kandidátom na posty v komisii. Teda Marošovi Šefčovičovi a Slovinke Violete Bulcovej. (TA3)

PRAVDA

Fotografia vrakov automobilových veteránov v hustom švédskom lese od fotoreportéra Pravdy Roberta Hüttnera zabodovala na 3. ročníku Slovak Press Photo. (PRAVDA)
Priemer známok nemôže byť kritériom pre prijatie na gymnázium či odbornú strednú školu. Podľa rozhodnutia sudcov je táto podmienka protiústavná. (PRAVDA)
Návrh Celoštátnej stratégie rodovej rovnosti rieši ženy len z pohľadu výrobnej sily, tvrdí Mária Raučinová z Fóra života, ktorá je členkou výboru rodovej rovnosti. (PRAVDA)
Obce na Záhorí sú bez elektriny, za čo môže nočná víchrica. Malackí hasiči museli odstraňovať stromy aj z diaľnice. Na viacerých miestach Slovenska hrozia povodne. (PRAVDA)
Obranný boj, prechod do protiútoku, vytláčanie nepriateľa i boj v zastavaných územiach. Toto precvičovalo takmer 1 300 vojakov z piatich krajín NATO. (PRAVDA)
Ak by sa parlamentné voľby konali už v októbri tohto roku, ich víťazom by sa so ziskom 35,4 percenta stala strana Smer. (PRAVDA)
Zvukový záznam spolu so zápisnicou o výberovom konaní sa zverejní na webovej stránke ministerstva spravodlivosti. (PRAVDA)
Je Pál Csáky zo Slovenska alebo z Maďarska? Podľa listu europoslancov, ktorý adresovali francúzskemu prezidentovi, je Csákyho vlasťou Maďarsko. (PRAVDA)
Len dvojmesačné dievčatko zomrelo v komárňanskej nemocnici počas čakania na prevoz do Bratislavy. (PRAVDA)
Dlžníci zdravotnej poisťovne Dôvera by mali dostať možnosť zaplatiť svoje dlhy na poistnom v ambulanciách, lekárňach, ale aj v nemocniciach. (PRAVDA)
Počasie sa výrazne zhoršilo a vplyv na to má aj hurikán Gonzalo, ktorý pustošil Škótsko. Aj na Slovensku musíme v stredu a vo štvrtok počítať so silným dažďom, vetrom a prepadom teplôt. (PRAVDA)
Rada pre vysielanie a retransmisiu udelila na utorkovom zasadnutí pokuty spolu vo výške 22 638 eur. (PRAVDA)
Osem miliónov eur, ktoré vláda na rokovaní presunula do kapitoly rezortu školstva na vedu a výskum, dostane Slovenská akadémia vied v rámci projektov. (PRAVDA)
Premiér nebude musieť výboru pre nezlučiteľnosť funkcií vysvetliť, ako myslel svoje vyjadrenia o peniazoch pre svojho straníckeho kolegu a primátora Žiliny Igora Chomu. (PRAVDA)
Dnes majú žiaci na druhom stupni základných škôl väčšinou dve hodiny telesnej týždenne a pre mnohé je to vôbec jediná pohybová aktivita. (PRAVDA)
Novely justičných zákonov, ktoré v utorok schválil parlament, podľa poslankyne Mosta-Híd Lucie Žitňanskej neposúvajú obsahom systém súdnictva ani o krok dopredu. (PRAVDA)
Telá dvoch zosnulých slovenských horolezcov, ktorí zahynuli minulý týždeň v Himalájach, už sú na Slovensku. (PRAVDA)
Vzrastú platy sudcov a prokurátorov na budúci rok približne o 160 až 200 eur mesačne alebo zostanú na takej výške ako tento rok? (PRAVDA)
Pitná voda bude mať špeciálnu ochranu. Jej vývoz v cisternách alebo potrubím za hranice nebude možný. (PRAVDA)
Meteorológovia vydali na stredu výstrahu pred vetrom a výdatným dažďom. Citeľne sa ochladí, v ďalších dňoch sa čakajú aj nočné mrazy. (PRAVDA)

SME

Podozrenie, že kandidátka na dekanku odpísala časť knihy, antiplagiátorský systém zachytiť nemohol. (SME)
Ministerstvo dopravy trvá na odchode Ústavu pamäti národa zo svojich priestorov. Odísť nemá kam. (SME)
Kandidátov treba predložiť Súdnej rade do 7. novembra, voľby budú 1. decembra. (SME)
Muža zadržali pre jazdu pod vplyvom alkoholu. V cele mu zrejme zlyhalo srdce, postup polície má preveriť prokurátor. (SME)
Ak o nehnuteľnosť nemá záujem štát, obec ani kraj, inštitúcia ju môže ponúknuť za desatinu primeranej ceny. (SME)
Minister zahraničia Miroslav Lajčák sa vzdal oblasti ľudských práv pre krízu na Ukrajine. (SME)
Bývalý minister Čaplovič v snahe motivovať žiakov, aby sa lepšie učili, prekročil hranice ústavy. (SME)
NATO by mohlo využívať slovenské letisko, výcvikové centrum aj logistický sklad. (SME)
Minister Martin Glváč podpíše zmluvu o dodávke dopravných lietadiel na budúci týždeň. (SME)
Post v novej komisii je vrcholom mojej kariéry, hovorí slovenský eurokomisár Maroš Šefčovič. (SME)
Pál Csáky sa pripojil k listu proti Mistralu pre Rusko, podľa Józsefa Berényiho sa však pri podpise pomýlil. (SME)
SDKÚ klesá ku štyrom percentám, Smer a Sieť si oproti septembru polepšili o zhruba jedno percento. (SME)
Školy si podľa ministerstva budú môcť vybrať učebnice a priamo ich nakúpiť. Zoznam má byť na webe. (SME)
V noci zasahovalo vyše dvesto hasičov. V stredu hrozia povodne v okresoch Žilina a Prievidza. (SME)
Slovensko pri reforme spravilo veľa chýb, Kyjev sa chce poučiť. Naši experti tiež poradia, čo je to civilné velenie. (SME)
Slovenská armáda absolvovala už tretie neočakávané cvičenie v tomto roku. Je najväčšie a je aj reakciou na Ukrajinu. (SME)
Po minulotýždňových protestoch zamestnancov dostane Slovenská akadémia vied peniaze cez projekty. (SME)
Fico nezvýhodnil Žilinu a primátora Chomu, keď mestu odložil niekoľko miliónový dlh. (SME)
Minister spravodlivosti obnovuje na súdoch symbol rodinkárstva­ justičných čakateľov. (SME)
Zmenu presadila trojica zo Smeru. Osobné počítače si nechávajú aj poslanci parlamentu. (SME)

Webnoviny

Čo sa v cele stalo by mali mať policajti na kamerovom zázname. (Webnoviny)
Meteorológovia predpokladajú na východnom Slovensku zrážky od 30 do 50 milimetrov. (Webnoviny)
Prudký vietor v noci narobil starosti bratislavským hasičom, prácu však mali aj hasiči z Malaciek. (Webnoviny)
Minister práce a minister školstva vyhlásili, že chcú legislatívne vyriešiť konanie niektorých riaditeľov škôl, ktorí príjmu učiteľa na dobu určitú, na 10 mesiacov. Cez dvojmesačné letné prázdniny sa tak pedagóg musí hlásiť na úrade práce. (Webnoviny)
Patríte k tým, ktorí chcú predvianočné upratovanie stihnúť ešte pred svätou Luciou alebo si všetko nechávate na poslednú chvíľu? Nech už je váš systém upratovania akýkoľvek, zopár trikov a rád, ako si upratovací deň urýchliť príde vždy vhod. (Webnoviny)
Školy zapojené v švajčiarsko-slovenskom projekte čaká množstvo aktivít. (Webnoviny)
Meteorológovia vydali na stredu výstrahy prvého stupňa pred dažďom a povodňami. Na horách zadul búrlivý vietor. (Webnoviny)
Už túto sobotu, 25.10. 2014, ONE Fashion Outlet Voderady oslavuje svoje prvé narodeniny. Pri tejto príležitosti si obchodné centrum pre svojich návštevníkov pripravilo deň plný zábavy a pútavého programu. (Webnoviny)
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo upozornil, že ak prejde novela zákona o dani z motorového vozidla, kraj príde za štyri roky o 25 miliónov eur. (Webnoviny)
Slovensko poskytne v rokoch 2015 až 2017 na podporu Afganských národných síl 500-tisíc amerických dolárov ročne. (Webnoviny)
Žena zrejme porodila mŕtve dieťa. V ten istý deň plod pravdepodobne v psychickom rozrušení odniesla k cintorínu, kde ho našli. (Webnoviny)
Osemnásťročný mladík na Jawe bez značiek nezvládol zákrutu a spadol na cestu, policajti mu namerali cez dve promile. (Webnoviny)
Slovenský europoslanec Pál Csáky nereagoval na e-mail ani nedvíhal telefón, aby informácie potvrdil alebo vyvrátil. (Webnoviny)
Zosuvy pôdy aj veterné smršte potrápili tento rok viaceré obce, ktoré museli vyhlásiť mimoriadnu situáciu. (Webnoviny)
Na základe výsledkov prieskumu agentúry Focus by kreslá v parlamente získali aj strany Most-Híd a OĽaNO. (Webnoviny)
Paneurópska vysoká škola privíta vo štvrtok a piatok (23.-24.10.2014) na svojej akademickej pôde medzinárodnú vedeckú konferenciu "Spoločnosť proti terorizmu". V slávnostnom úvode udelí Vedecká rada PEVŠ čestný titul Doctor Honoris Causa Karlovi Habsburgovi – Lotrinskému. (Webnoviny)
Uistite sa čím skôr, či máte platnú kontrolu kotla, revíziu komína a bleskozvodu. V opačnom prípade počas vykurovacej sezóny riskujete, že vám pri poistnej udalosti (napr. požiari) poisťovňa skráti vyplatenú sumu, prípadne vám úplne odmietne uhradiť škodu. (Webnoviny)
Jedna z desiatich žien, ktoré denne stretávate, má rakovinu prsníka. Možno o nej vôbec nevie. (Webnoviny)
Privolaní policajti namerali mladému mužovi 1,50 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 3,13 promile. (Webnoviny)
Pre novelu zákona o Justičnej akadémii a novelu Obchodného zákonníka je podľa exministerky spravodlivosti charakteristické, že niečo iné deklarujú a niečo iné obsahujú. (Webnoviny)

22. októbra:
Sergej
21. októbra:
Uršuľa a praclíky
Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk