Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca

Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny
Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 31.10.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2598USD   27.729CZK   0.78720GBP   308.82HUF   4.2168PLN   7.6615HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

V Bratislave dnes vrcholí dvojdňová schôdzka ministrov zahraničných vecí Vyšehradskej štvorky. Okrem nich sú na stretnutí aj šéfovia diplomacie krajín západného Balkánu. Slovensko V4 predsedá. (TA3)
Dnes bude Jasno až polojasno. V nižších polohách dopoludnia miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží aj do popoludnia. Ojedinele mrholenie. Najvyššia denná teplota 8 až 13, pri hmle alebo nízkej oblačnosti okolo 6 st. (TA3)
Odborníci na médiá sa dnes zišli v Bratislave, aby spolu prediskutovali vplyv médií na tých najmenších. Nie je totiž tajomstvom, že práve deti sú v súvislosti s komunikačnými technológiami najzraniteľnejšie. (TA3)
Spolupráca pri reforme Európskej únie, vytváranie pracovných miest v Európe, boj proti terorizmu, či ebole. To boli hlavné témy návštevy britského ministra zahraničných vecí Phillipa Hammonda v Bratislave. (TA3)
Smrteľná nákaza ebola postavila do pozoru mnohé krajiny sveta. Téma rezonovala aj na spoločnom rokovaní ministrov zdravotníctva Vyšehradskej skupiny, Rakúska, Chorvátska a Slovinska. (TA3)
V Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave majú malí pacienti dôvod na radosť. Sieť známych kníhkupectiev zriadila na troch oddeleniach knižnice. Čítaním si môžu spríjemniť čakanie na návrat domov a zároveň prehlbovať vzťah ku knihám, ktoré v dnešnej dobe vytláčajú počítače, tablety či televízory. (TA3)
Policajti Národnej kriminálnej agentúry odhalili prípad nepriamej korupcie na Technickej univerzite vo Zvolene. Podľa policajtov dekan jednej z fakúlt prijal mobil a priestory chaty od jednej ženy za to, že istý študent spraví skúšku. (TA3)
Policajti z národnej protikorupčnej jednotky odhalili dva prípady volebnej korupcie, ktoré súvisia s nastávajúcimi komunálnymi voľbami. Novinárov o tom informoval riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Daniel Goga. (TA3)
Minister práce a sociálnych vecí Ján Richter zostáva vo svojej funkcii. Opozícia totiž na mimoriadnej schôdzi neuspela s návrhom na jeho odvolanie. Návrh na odvolanie Jána Richtera z pozície šéfa rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny podporilo 50 opozičných poslancov, 77 poslancov Smeru-SD bolo proti a hlasovania sa zdržal jeden opozičný poslanec. (TA3)
Školákom sa dnes začali prvé prázdniny v tomto školskom roku. V súvislosti s nimi a blížiacim sa sviatkom všetkých svätých sa už pravidelne dáva do pohybu väčšina Slovákov. Železnice aj autobusy sú na zvýšený nápor pripravené. (TA3)
Oprava zastávkových pruhov a priechodu pre chodcov v centre Banskej Bystrici pripomína Kocúrkovo. Kým z jednej strany priechodu je bezbariérový prístup, na druhej postavili obrubník. (TA3)
Slovenská veda urobila významný skok dopredu. Astronómom vo Vysokých Tatrách práve odovzdávajú nový ďalekohľad. Ide o špičkový prístroj, aký nemá na Slovensku obdobu. Úžitok z neho nebude mať len Slovensko, ale aj celé ľudstvo. (TA3)
Bratislavskému sudcovi hrozí väzenie. Prokurátor generálnej prokuratúry obvinil sudcu Juraja Mihála z nečinnosti. Pre jeho pochybenie sa dostali z väzby na slobodu viacerí členovia bankomatovej mafie. (TA3)
Vojenské spravodajstvo (VS) nebude svoj rozpočet zverejňovať tak, ako to robí SIS. Plénum NR SR dnes totiž nepodporilo novelu zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy od Ľubomíra Galka (SaS) a Richarda Vašečku (OĽaNO), ktorý takúto zmenu žiadali. (TA3)
Ak polícia u niekoho nájde jednu cigaretu marihuany, nemalo by to byť v budúcnosti trestným činom ani na Slovensku. Podľa informácií agentúry SITA legislatívny návrh v tomto duchu je už pripravený. Hovorkyňa rezortu spravodlivosti Alexandra Donevová potvrdila, že taký návrh existuje, ale nechcela uviesť ďalšie podrobnosti. (TA3)
Vojenskí tajní, občianstvo, či odvolávanie ministra práce Jána Richtera. Aj tieto témy dnes čakajú na poslancov na rokovaní parlamentu. Viac informácií už povie reportér Daniel Horňák, ktorý sleduje dianie v Národnej rade. (TA3)
Známe osobnosti si pred fotoobjektívom zapózovali vo vtipných situáciách s deťmi, ktorým sa podarilo vyhrať boj nad zákerným ochorením. Nadácia Kvapka nádeje v spolupráci so Slovenskou poštou vytvorila benefičný kalendár na rok 2015, s názvom Posol o kvapku lepších správ. (TA3)
Pátranie po dvoch školáčkach, ktoré zmizli v stredu, sa podľa oficiálnych informácií zo žilinskej krajskej polície skončilo úspešne a školáčky našli dnes o 10:45 živé. Školáčky zmizli v stredu 29. októbra popoludní, keď vystúpili z autobusu v obci Staškov (okres Čadca), kde ich naposledy videli o 15:15 pred miestnym obecným úradom. (TA3)
Slnečno, v nižších polohách dopoludnia miestami, popoludní ojedinele hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou. Ojedinele mrholenie. (TA3)
Vyše 400 záchranárov, policajtov aj miestnych ľudí pátra v okolí kysuckej obce Staškov po dvoch malých dievčatách. 9-ročná Anita a 7-ročná Sabina zmizli po ceste zo školy, po tom, ako vystúpili na autobusovej zastávke vo svojej obci. (TA3)

PRAVDA

Do konca programu októbrovej schôdze zostáva prerokovať 60 opozičných poslaneckých zákonov. Pavol Paška avizoval, že 39. schôdza už nebude pokračovať. (PRAVDA)
V najbližších dňoch nás čaká typické dušičkové počasie, hmlisté, zachmúrené a občas aj uplakané. Skutočná zima s dennými mrazmi zatiaľ nehrozí. (PRAVDA)
Jedno riešenie každodenných dopravných kolapsov pri cestovaní do Bratislavy sa črtá na vode. (PRAVDA)
Halloween sa čoraz viac rozmáha po svete a neobišiel ani naše zemepisné šírky. A tak sa aj slovenské deti na konci októbra obliekajú do masiek. (PRAVDA)
Najvyšší súd potvrdil rozhodnutie Rady pre vysielanie a retransmisiu o pridelení frekvencií, na ktorých vysielalo Rádio Viva. (PRAVDA)
Policajný prezident Tibor Gašpar by sa mal podľa poslanca Ľubomíra Galka (SaS) namiesto politizovania radšej venovať polícii. (PRAVDA)
Podľa policajtov dekan jednej z fakúlt prijal mobil a priestory chaty od jednej ženy za to, že istý študent spraví skúšku. (PRAVDA)
Súd SDKÚ vo štvrtok zamietol žiadosť šiestich krajských predsedov na zrušenie platnosti volieb na mimoriadnom kongrese. (PRAVDA)
Prokurátor generálnej prokuratúry obvinil sudcu Juraja Mihála. Vďaka prieťahom v súdnom konaní sa totiž dostali z väzby viacerí členovia bankomatovej mafie. (PRAVDA)
Poslanci nevyslovili nedôveru ministrovi práce Richterovi. Zo 128 prítomných hlasovalo za odvolanie 50, zdržalo sa 77 a proti bol 1 zákonodarca. (PRAVDA)
Školáci sa od januára k sladkostiam a rýchlemu občerstveniu v školách nedostanú. Potravinári varujú, že predaj sa iba presunie do obchodov v blízkosti škôl. (PRAVDA)
Inšpekcia ministerstva vnútra vyšetrí zásah, pri ktorom mal mladý muž zomrieť preto, že mu bola neskoro poskytnutá prvá pomoc. Na prípad upozornil poslanec Ľubomír Galko. (PRAVDA)
SDKÚ ani po druhýkrát v parlamente neuspelo a 28. október, kedy si Slovensko pripomína vznik 1. ČSR, sa štátnym sviatkom nestane. (PRAVDA)
Ak referendum o ochrane rodiny bude úspešné, rôzne skupiny ľudí sa môžu v bežnom živote stretnúť s diskrimináciou či dostať sa do absurdných a neriešiteľných situácií. (PRAVDA)
Ak polícia u niekoho nájde jednu cigaretu marihuany, nemalo by to byť v budúcnosti trestným činom, ale len priestupkom. (PRAVDA)
Dve dievčatká, ktoré sa v stredu popoludní nevrátili zo školy domov, hľadali aj v noci. Podľa informácií zachranárov stratené dievčatá našli. (PRAVDA)
Fínsko zatvorí do konca budúceho roka veľvyslanectvo v Bratislave, kompetencie tamojšieho úradu prevezme fínska diplomatická misia v Prahe. (PRAVDA)
Slová poslanca Galka o tom, že pri zásahu policajta Ľuboša T. zomrel mladý človek, sú len zneužívaním v politickom súboji, vyhlásil policajný prezident. (PRAVDA)
OĽaNO chce zdaniť výsluhové dôchodky príslušníkov komunistických tajných služieb, predovšetkým ŠtB, ale aj vojenskej kontrarozviedky o 50 percent. (PRAVDA)
Ľudia pred nadchádzajúcim víkendom kupujú lístky na vlaky viac ako inokedy. Na tento víkend pripadá Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých. (PRAVDA)

SME

V Košiciach chcú pre kandidátku Siete podporu Bauera, v Nitre Sieť očakáva, že podporia 26­-ročnú tlmočníčku. (SME)
Polícia a prokuratúra potvrdili, že ľudia zákon obchádzajú. Smer pripúšťa jeho zmenu. (SME)
Vodohospodári zmenili názor. Na úpravy hrádzí bude nový tender. (SME)
Szigeti odmieta obžalobu z podvodu pri dotácii pre Zemiansku Olču. (SME)
Maďarsko má laboratórium ako Nemecko, využiť sa dá aj poľské. Ministerka na ne dostala návrh na stretnutí V4. (SME)
Obvinený si od kandidáta na primátora Dunajskej Stredy vypýtal za vybavenie 400 hlasov dvetisíc eur. (SME)
Ombudsmanka považuje postup inšpekcie ministerstva vnútra a Generálnej prokuratúry za neprijateľný. (SME)
Opozícia vyčíta ministrovi práce kauzu Star EU či eurofondy. Odvolávanie veľa vzrušenia neprinieslo. (SME)
Pred troma rokmi polícia rozbila bankomatový gang. Pre nečinnosť sudcu sú dostal na slobodu. (SME)
Európsky priemer bol podľa prieskumu Barometer 28 percent. Na eurovoľbách sa zúčastnilo 13 percent Slovákov. (SME)
Šiesti krajskí predsedovia žiadali zrušiť rozhodnutie mimoriadneho kongresu. (SME)
Martinskú deklaráciu Slováci prijali pred 96 rokmi. Jej vydaním sa prihlásili k vzniku Československa. (SME)
Zatiaľ čo SIS zverejňuje aspoň základnú skladbu výdavkov, Vojenské spravodajstvo takúto povinnosť mať nebude. (SME)
Vznik Československa 28. októbra a súčasne hold Štefánikovi oslavovať nebudeme, Smer zákon neschválil. (SME)
Ministerstvo spravodlivosti pripravilo novelu o držaní omamných látok. Má stanovovať povolené množstvo marihuany. (SME)
Vo štvrtok ráno hrozia najmä na strednom Slovensku hmly. (SME)
Českého politológa prirovnanie k britskému premiérovi rozosmialo. Podľa poslancov Smeru aj náš premiér tvorí dejiny. (SME)
Talianske lietadlá môžu pristávať i na krátkych, nespevnených plochách. (SME)
Doterajší dekan Peter Labaš kandiduje za rektora Univerzity Komenského. (SME)
Odborová predáčka sestier s návrhom štátu nesúhlasí, sumy sú podľa nej nízke. (SME)

Webnoviny

Životy ťažko chorých detí, o ktoré sa stará nezisková organizácia PLAMIENOK, symbolicky pripomínajú príbeh Malého princa. (Webnoviny)
Európsky priemer účasti mladých ľudí od 16 do 24 rokov bol necelých tridsať percent, vyplýva z prieskumu Barometer 2014. (Webnoviny)
Slovensko je od tohto týždňa bohatšie o ďalšieho multimilionára, ktorý si vďaka TIPOS-u a hre EUROMILIÓNY pripísal na svoj účet neuveriteľných 7 159 091,75 €. Pýtate sa, čo s toľkými peniazmi? (Webnoviny)
Návrh na odvolanie Jána Richtera podporilo 50 opozičných poslancov, 77 poslancov Smeru-SD bolo proti a hlasovania sa zdržal jeden opozičný poslanec. (Webnoviny)
Predseda vlády odmietol obvinenie opozície z toho, že minister Richter nezvláda agendu ministerstva. (Webnoviny)
Na 28 frekvenciách Rádia Viva muselo byť až do skončenia súdneho sporu ticho, spoločnosť Corporate Legal má 360 dní na začatie vysielania (Webnoviny)
Policajný prezident Gašpar vyhlásil, že Galkove vyjadrenia sú len hrubým zneužívaním v politickom súboji. (Webnoviny)
Profesorovi jednej z fakúlt Technickej univerzity vo Zvolene hrozí trojročný pobyt za mrežami, žene dva roky. (Webnoviny)
Záujem majú cestujúci najmä o povinne miestenkové InterCity vlaky vyššej kvality, a to hlavne v smere Bratislava - Košice a naopak. (Webnoviny)
Adela Banášová a jej partner Peter Modrovský sa objavili v spoločnosti v naozaj pútavom oblečení. (Webnoviny)
Súťažilo sa v kategórii jednotlivcov a trojčlenných družstiev, pričom vedúcim družstva bol majster, respektíve učiteľ danej školy. Spomedzi družstiev porotu najviac presvedčilo a hlavnú cenu si odnieslo družstvo zo SOŠ Farského Bratislava. (Webnoviny)
Po nezvestnom dievčati momentálne pátrajú desiatky policajtov a hasičov. (Webnoviny)
Pre chyby sudcu sa dostali na slobodu údajní členovia tzv. bankomatovej mafie vrátane údajného šéfa skupiny. (Webnoviny)
Britský minister zahraničných vecí Philip Hammond navštívil Slovensko. (Webnoviny)
Slovensko si pripomína 96. výročie prijatia Martinskej deklarácie, ktorou sa politickí zástupcovia Slovákov prihlásili k vzniku Československej republiky. (Webnoviny)
Dôvodom odstávky je plánované meranie geometrického tvaru mosta. (Webnoviny)
Mŕtvolu neznámeho muža našli aj v obhorenej garáži v Chorvátskom Grobe. (Webnoviny)
Parlament zamietol novelu zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy, v ktorej to navrhovali poslanci Ľubomír Galko a Richard Vašečka. (Webnoviny)
Špeciálne vianočné darčekové balíčky Rexona potešia vašich blízkych spojením tradície aj exkluzivity. (Webnoviny)
Do pátrania po dvoch malých školáčkach sa s pomocou starostu obce zapojilo asi dvesto ľudí zo Staškova i z okolitých obcí. (Webnoviny)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk