Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 19.10.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1759USD   25.733CZK   0.89148GBP   307.35HUF   4.2298PLN   7.5080HRK . . . viac
Noviny
- Správy z domova

TA3

Policajný vyšetrovateľ zastavil trestné stíhanie v prípade pádu lampy na kreslá sudcu najvyššieho súdu Štefana Harabina a jeho právneho zástupcu v máji 2016. Informoval o tom hovorca policajného prezídia Martin Wäldl. (TA3)
Rokovanie 21. schôdze Národnej rady Slovenskej republiky, ktorá bola pôvodne naplánovaná na tri týždne, sa siedmym dňom skončí, 71 bodov programu poslanci vyčerpajú rokovaním o opozičnom návrhu zákona o Domobrane z dielne ĽSNS. (TA3)
Jasno až polojasno. Ráno a dopoludnia miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží po celý deň. Nočná teplota 9 až 4, v dolinách a kotlinách ojedinele okolo 2 st. Denná teplota 17 až 22, pri dlhšie trvajúcej hmle okolo 14 st. Bezvetrie alebo len slabý vietor. (TA3)
Minister hospodárstva Peter Žiga by mal podľa opozičného poslanca Gábora Grendela preveriť aj ďalšiu odmenu spoločnosti MH Manažment za právne služby. Štátna firma totiž podľa neho na základe verejne dostupných informácií vyplatila vo februári tohto roku jednorazovú odmenu pre spoločnosť Dvorecký a partneri vo výške 7,9 milióna eur. (TA3)
Opozícia si vymohla mimoriadnu schôdzu parlamentu o medializovanej kauze vysokej odmeny pre právnikov, ktorí Slovensko zastupovali v spore o Gabčíkovo. Chcela zaviazať vládu, aby vyvodila zodpovednosť a zároveň aj priniesť opatrenia, ktoré majú vysoké odmeny v štátnych sporoch zamedziť. To, že odmena bola privysoká, pripustila aj vláda, zodpovednosť však odmietla. Schôdzu sme s vami sledovali online. (TA3)
V procese hodnotenia dôkazov súd dospel k záveru, že sa skutok stal, uviedla predsedníčka senátu, ktorý riešil kauzu nástenkového tendra. Dvoch bývalých ministrov za SNS z čias Jána Slotu odsúdili na dlhoročné tresty. Marián Janušek dostal 12 rokov, Igor Štefanov 9. Janušek s verdiktom spokojný nebol, zodpovednosť necíti. (TA3)
Voliči, ktorým neprišli domov oznámenia o voľbách do vyšších územných celkov, môžu byť pokojní. Podľa rezortu vnútra im nehrozí situácia, že by v deň volieb nemali možnosť odovzdať svoj hlas. (TA3)
Senát Najvyššieho súdu na návrh prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry kauzu sýkorovcov pod vedením Róberta Lališa, zvaného Kýbel, odňal Krajskému súdu v Banskej Bystrici a prikázal Špecializovanému trestnému súdu v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica. Informoval o tom hovorca Najvyššieho súdu SR Boris Urbančík. (TA3)
Ministerstvo vnútra opäť reaguje na informácie o tom, že čipové občianske preukazy, ktoré majú aktivovaný elektronický podpis, nie sú bezpečné. Rezort vnútra konštatuje, že podniká kroky na odstránenie, aj keď len teoretickej hrozby prelomenia bezpečnosti. Ministerstvo garantuje bezpečnosť preukazov, ktoré majú aktivované všetky bezpečnostné prvky. (TA3)
Kľúčový svedok vraždy Ernesta Valka Jaroslav Klinka na Okresnej prokuratúre v Žiari nad Hronom uzavrel dohodu o vine a treste. Týka sa jeho ozbrojeného lúpežného prepadu banky v máji tohto roku v Kremnici. Hoci mu hrozilo až 12-ročné väzenie, s prokurátorom sa dohodol na nepodmienečnom trestne 6 rokov a 8 mesiacov. (TA3)
Univerzitná nemocnica Bratislava plánuje vo svojich pôrodniciach zmeny. Rodičkám chce v blízkom čase rekonštruovať izby, toalety či sprchy, prísť by mali i nové inkubátory. Lepšie podmienky avizuje po zverejnení dokumentu "Medzi nami" z dielne režisérky Zuzany Límovej. (TA3)
Exministri za Slovenskú národnú stranu Marián Janušek a Igor Štefanov sú vinní a obaja pôjdu na dlhé roky za mreže. Rozhodol o tom súd v ostro sledovanej kauze nástenkového tendra. (TA3)
Parlament čaká dokončenie rozpravy k vládnemu návrhu novely zákona o sociálnom poistení a rokovanie o piatich legislatívnych návrhoch z rezortu zdravotníctva. Následne o 14. hodine odštartuje mimoriadna schôdza. (TA3)
Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhodne prípade takzvaného nástenkového tendra. Vo veci by mal padnúť rozsudok. Na poslednom pojednávaní, ktoré sa konalo 10. októbra, odzneli na súde záverečné reči prokurátora, obhajcov aj obžalovaných. (TA3)
Prevažne polojasno. Ráno a dopoludnia miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa môže ojedinele udržať po celý deň. Denná teplota 18 až 23, pri dlhšie trvajúcej hmle okolo 15 st. Prevažne slabý vietor. (TA3)
V parlamente nič nové. Komisia zostáva na kontrolu odpočúvania len na papieri. Stále chýba meno jedného kandidáta opozície. A stále je to Ľubomír Galko, o ktorom koalícia nechce ani počuť. Navzájom sa obviňujú z bojkotu komisie. (TA3)
Slovensko s Maďarskom spustili výstavbu cezhraničného mosta cez Dunaj medzi mestami Komárno a Komárom. V súčasnosti sú tieto mestá spojené jedným mostom, ktorý už nevyhovuje pre hustotu dopravy. (TA3)
Polícia zažila v noci akciu ako z akčného filmu. V Dunajskej Strede prenasledovala unikajúci VW Golf. Jeho vodič bezohľadnou, riskantnou a nebezpečnou jazdou prechádzal cez križovatky, pričom vo vysokej rýchlosti ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Počas celej jazdy ignoroval výzvy polície na zastavenie. (TA3)
V Martine dokončilo základnú vojenskú prípravu vyše 80 dobrovoľníkov, ktorí tak rozšírili rady záloh. Viacerí chcú pokračovať aj v profesionálnej kariére. Ministerstvu obrany sa ale stále snaží prilákať väčšie počty dobrovoľníkov. (TA3)
Opozičná strana Sloboda a Solidarita vyzýva ministerstvo vnútra, aby do vyriešenia problému plošne deaktivovalo elektronické podpisy a aby rezort informoval verejnosť, aké kroky plánuje urobiť v súvislosti s možnou zraniteľnosťou čipov, ktoré používame aj na slovenských občianskych preukazoch. (TA3)

PRAVDA

Ide o občanov Ukrajiny, Srbska, Macedónska a Bosny a Hercegoviny. (PRAVDA)
Kniha Mor v Rusku vyvolala rozhorčenie najmä v súvislosti so súčasným oživovaním myšlienok národného fašizmu a extrémizmu na Slovensku. (PRAVDA)
Špecializovaný trestný súd (ŠtS) v Pezinku uznal Mariana Janušeka a Igora Štefanovova vinnými z machinácií pri miliardovom tendri. Uložil im za to dlhoročné tresty. (PRAVDA)
Miesto po súčasnom šéfovi Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítovi Makóovi by mal prevziať bývalý šéf kontrarozviedky SIS Ľubomír Arpáš. (PRAVDA)
Premiér o návrhu hovoril v súvislosti s odpoveďou na otázku ohľadom svojho bytu v komplexe Bonaparte, ktorý si prenajíma od Ladislava Bašternáka. (PRAVDA)
Parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií nestačilo vysvetlenie Andreja Kisku ku kauze financovania jeho prezidentskej kampane spoločnosťou KTAG. (PRAVDA)
Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární. (PRAVDA)
Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade. (PRAVDA)
Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ. (PRAVDA)
Opozícia požiadala ministra hospodárstva, aby preveril aj ďalšiu právnu zmluvu. Má ísť o zmluvu s právnou kanceláriou Dvorecký a Partneri. (PRAVDA)
Pôrodník v dokumentárnom filme hovoril o tom, že tehotná žena bola hysterická a dal jej facku, aby ju upokojil. Tvrdil tiež, že tento spôsob sa používa bežne. (PRAVDA)
Informáciu o zraniteľnosti zverejnila nemecká spoločnosť Infineon Technologies, ktorej čipy použili v slovenských elektronických preukazoch. (PRAVDA)
Róbert L., zvaný Kýbel ostáva vo väzbe a obžalovaného Ivana C., prezývaného Vincko prepustil súd z väzby s obmedzeniami. (PRAVDA)
Stredoškolákom by do rozvrhu mohol o tri roky pribudnúť nový predmet. Jeho obsahom by mali byť dejiny, kultúra aj súčasnosť Slovákov žijúcich v zahraničí. (PRAVDA)
Vedenie rezortu obrany pripravuje novelu zákona o brannej povinnosti, na jej základe by malo spĺňať podmienky vstupu do aktívnych záloh viac potenciálnych záujemcov. (PRAVDA)
Návrh, pri ktorom sa asi v koalícii nenájde zhoda. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) zmierňuje tresty pre užívateľov drog. (PRAVDA)
NR SR nezvolí na aktuálnej schôdzi chýbajúceho člena Súdnej rady SR. (PRAVDA)
Podľa medializovaných informácií chce Juncker zmierniť napätie medzi problémovými krajinami regiónu a zvyškom Európy. (PRAVDA)
Chyba v čipoch teoreticky umožňuje prelomiť zabezpečenie elektronických občianskych preukazov. (PRAVDA)
Výzva, príležitosť či túžba ísť za detským snom. (PRAVDA)

SME

Minister kultúry hovorí, že vo voľbách nejde len o fungovanie župy. (SME)
V máji 2016 spadla zo stropu v pojednávacej miestnosti sklenená časť svietidla. (SME)
Členov parlament volil v tajnom hlasovaní minulý týždeň. (SME)
Treba si podľa neho počkať na definitívny verdikt príslušných orgánov. (SME)
Štátna firma vo februári 2017 vyplatila spoločnosť Dvorecký 7,9 milióna eur. (SME)
Prednostovia pôrodnickych kliník násilie na rodičkách odmietajú. Niektorí z nich pripúšťajú plesnutie po stehnách či zvýšenie hlasu. (SME)
Teplé počasie v druhej polovici októbra je dôležité aj pre prírodu, zvieratá si robia zásoby na zimu. (SME)
Prípad stále nie je na konci. Odvolanie exministrov bude riešiť Najvyšší súd, ktorý naťahuje aj kauzu tunelovania nebankovky, za ktorou je Jozef Majský. (SME)
Premiér Robert Fico na zasadnutí GRECO hovoril o protischránkovom zákone. (SME)
Nárast globálnej teploty by sa mal prijatím Kigalského dodatku znížiť o 0,5 °C (SME)
Sledujte diskusiu naživo. (SME)
Ako minister spravodlivosti podal viac ako 90 dovolaní v prípadoch dopravných nehôd. (SME)
Kaliňák údajne nemal úplné majetkové priznanie. Koaliční poslanci však nesúhlasili. (SME)
Bývalý bratislavský primátor tvrdí, že nevedel o spojenectve Blaška s Kotlebovým hovorcom. (SME)
Zníženú sumu za právnické služby považuje opozícia stále za neprimeranú. (SME)
Drucker je otcom dvoch detí a bol pri oboch pôrodoch v UNB. (SME)
Ministerstvo školstva chce zlepšiť vybavenosť telocviční a zvýšiť ich počet. (SME)
Do obchodu by mohli byť zapojené aj strojárne v Krupine, ktoré donedávna ovládala Slavia Capital. (SME)
Miliónovú odmenu pre advokáta Radomíra Bžána za víťazstvo v spore o Gabčíkovo označil za nechutnú aj premiér Robert Fico. (SME)
Konanie voči Kiskovi sa týka prípadu financovania jeho prezidentskej kampane. (SME)

Denník N

Keď zdravotní klauni hrajú, vždy ide o improvizáciu. „Pri každej jednej postieľke, ku ktorej prídu, je to jedno veľké umelecké predstavenie,“ zhodnotila prácu zdravotných klaunov doktorka. (Denník N)
Jozef Záhumenský je prednosta v pôrodnici v bratislavskom Ružinove. Film Medzi nami o pôrodoch sa mu nepáči. „Mal som strach, keď som ho videl,“ hovorí. Zároveň hovorí, že najhoršia medicína je založená na tradícii a rutinérstve. (Denník N)
Kandidát pravicovej koalície na bratislavského župana Juraj Droba tvrdí, že ak presvedčí voličov SaS, aby prišli voliť, porazí Milana Ftáčnika. (Denník N)
Čo politici hovorili po prevalení kauzy v rokoch 2008 a 2009. (Denník N)
Zadlžená univerzitná nemocnica sa za prvej Ficovej vlády bránila vypovedať zmluvu o prenájme parkovísk súkromnej firme, mala na to argumenty aj od advokáta Radomíra Bžána. Zatajovala analýzu od neho a zmluvy vypovedala až teraz. (Denník N)
Film Medzi nami o pôrodoch v bratislavských pôrodniciach prirovnávajú lekári k hororom Blair Witch a Hostel. Dokument sa podľa nich zameral len na negatívne veci a nie je objektívny. (Denník N)
Obaja exministri za SNS majú zaplatiť aj pokutu 30-tisíc eur. Ostatných troch obžalovaných súd oslobodil. Prokurátorka sa voči tomu odvolala. (Denník N)
Poslanec Most-Híd a splnomocnenec pre rýchlostné cesty Igor Janckulík vysvetľuje, ako sa rozhoduje, kde budú diaľnice a ako pritom lobujú politici z regiónov a ako aj banality treba vybavovať cez známych v Bratislave. (Denník N)
Nominanti SNS chcú na ministerstve obrany nakúpiť fínske transportéry Patria. Do obchodu by mohli byť zapojené aj strojárne v Krupine, ktoré donedávna ovládala Slavia Capital. (Denník N)
Po najdôležitejších správach o všetkom dôležitom z utorka si prečítajte aj FB status Barbory Marekovej (o pôrodoch) a odkaz Milana Šimečku (o daniach pre bohatých). (Denník N)
DVD Lúčnica 1948 - 2008 / 60 rokov krásy

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.