Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 20.12.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2279USD   27.636CZK   0.78470GBP   316.45HUF   4.2738PLN   7.6660HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Stavebné mechanizmy po sebe zanechávajú na cestách blato, ktoré robí problémy chodcom aj vodičom. Nepomáhajú písomné napomínania zo strany polície, ani pokuty. Stavebné spoločnosti síce zaviedli čiastočné opatrenia, no tie sú neefektívne. (TA3)
Prevažne polooblačno. Na východe spočiatku zamračené a miestami dážď. Popoludní od západu pribúdanie oblačnosti. Denná teplota 4 až 10 st. Prevažne západný vietor do 25, v nárazoch do 40 km/h, na hrebeňoch hôr búrlivý vietor až víchrica. (TA3)
Sudcovia sa musia mať na pozore. Ak zavinia prieťahy, môžu to pocítiť na svojej peňaženke, dokonca na svojom majetku. Štát si totiž môže odškodné, ktoré musel zaplatiť, žiadať od neporiadnych sudcov späť. (TA3)
Prezident SR Andrej Kiska nepodpísal parlamentom schválenú novelu Zákonníka práce a vrátil ju späť Národnej rade (NR) SR. Právna norma upravovala najmä agentúrne zamestnávanie na Slovensku. (TA3)
Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) začala s distribúciou a predajom nových diaľničných nálepiek na rok 2015. Motoristi si ich môžu kúpiť za nezmenené ceny. (TA3)
Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba sa na zasadnutí krajských poslancov v Banskej Bystrici musel vyjadriť k medializovaným informáciám, podľa ktorých mu nominanti na akomkoľvek mieste v rámci BBSK musia na účet v banke posielať 20 percent zo svojho platu. (TA3)
Na severovýchode Slovenska padli stovky stromov za obeť nelegálnemu výrubu. Stalo sa to v katastri obce Kremná v okrese Stará Ľubovňa. Spoločenská škoda presahuje pol milióna eur. (TA3)
Slovensko by malo s Maďarskom podpísať novú zmluvu o štátnej hranici. Spoločná hranica na riekach sa zmení z pohyblivej na nepohyblivú, s naším južným susedom si tiež vymeníme územia v rozlohe tisícok metrov štvorcových. (TA3)
Okolo 200 zamestnancov odevnej spoločnosti I.C.A. s.r.o. vo Svidníku sa dnes popoludní zúčastnilo na protestnom zhromaždení pred bránami ich firmy. (TA3)
Senát Ústavného súdu zložený z predsedu Lajosa Mészárosa a sudcov Sergeja Kohuta a Rudolfa Tkáčika na neverejnom zasadnutí nevyhovel sťažnosti nevymenovaného generálneho prokurátora Jozefa Čentéša z júna 2011, v ktorej namietal nečinnosť prezidenta a prieťahy v rozhodovaní. (TA3)
Žiaci základných a stredných škôl budú mať viac ako dva týždne voľna. Vianočné prázdniny sa im začínajú v pondelok 22. decembra a skončia sa v stredu 7. januára. Školské vyučovanie sa začne vo štvrtok 8. januára. (TA3)
Premiéri európskej dvadsaťosmičky sa podľa slovenského predsedu vlády Roberta Fica zhodujú na tom, že sankcie EÚ nezmenili nič na politickom postoji Ruska voči Ukrajine. Vyhlásil to po skončení štvrtkového summitu Európskej rady v Bruseli. (TA3)
Členovia snemu Slovenskej akadémie vied na dnešnom mimoriadnom rokovaní schválili návrh na odvolanie Jaromíra Pastoreka z funkcie predsedu SAV. Predseda snemu SAV musí teraz doručiť návrh na odvolanie predsedu SAV ministrovi školstva, ktorý ho následne posunie prezidentovi a až odvolaním prezidenta sa končí funkcia predsedu akadémie. (TA3)
Oblačno až polooblačno a len ojedinele slabý dážď. (TA3)
Všeobecná zdravotná poisťovňa bilancovala rok 2014. Do konca novembra hospodárila s vyšším ziskom, ako pôvodne očakávala. Za najväčšie úspechy považuje zníženie počtu čakajúcich na plánované operácie a zároveň medziročné zvýšenie množstva operácií. (TA3)
Slovensko bude mať k dispozícii viac ako 4 miliardy eur na riešenie svojich problémov v oblasti životného prostredia. Brusel mám schválil Operačný program Kvalita životného prostredia. V praxi to znamená, že v nasledujúcich šiestich rokoch budú peniaze nielen pre "zelenú" agendu, ale aj pre hasičov či na energetiku. (TA3)
Od zajtra sa začína veľké sťahovanie. Pred blížiacimi sa sviatkami opäť opúšťajú Bratislavu desaťtisíce ľudí. Ak plánujete cestovať vlakom alebo chcete využiť autobusovú dopravu, v nasledujúcej reportáži sa dozviete na čo všetko by ste sa mali pripraviť. (TA3)
Policajti sa už pripravujú na vianočné sviatky a koniec roka. V najbližších dňoch posilnia svoje hliadky na cestách a budú sa zameriavať najmä na kontrolu alkoholu za volantom. (TA3)
Na krajskom súde v Bratislave prebiehalo konanie s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. Tomu sa podarilo zvrátiť verdikt disciplinárnej komisie, ktorá mu udelila najvyšší možný trest - zbavila ho funkcie prokurátora. (TA3)
V troch okresoch na hornej Nitre už roky čakajú na modernizáciu kanalizačnej siete v rámci megaprojektu Sever. Podľa pôvodného plánu mal byť hotový budúci rok. Po stavebných prácach ale zatiaľ nie je ani stopy. Projekt totiž zdržali prieťahy vo verejnom obstarávaní. (TA3)

PRAVDA

Na 147. kilometri diaľnice D1 v smere zo Žiliny na Bratislavu pri Ilave je pre údržbu diaľnice premávka zúžená do jedného - pravého jazdného pruhu. (PRAVDA)
Opoziční politici, ktorí organizujú posledný mesiac mítingy, sa podľa podpredsedu Smeru Mareka Maďariča boja parlamentných volieb. (PRAVDA)
Vianoce budú na veľkej časti Slovenska pravdepodobne bez snehu. Pri pozoruhodných decembrových teplotách, ktoré v piato útočili na rekordy, to nepôjde. (PRAVDA)
Cez víkend slovenskí skauti roznesú Betlehemské svetlo po celom Slovensku. Slovenskí skauti ho postupne doručia na jednotlivé vlakové stanice. (PRAVDA)
Slovensko by malo s Maďarskom podpísať novú zmluvu o štátnej hranici. Na základe novej zmluvy si obe krajiny vymenia časti štátneho územia v rovnakej rozlohe. (PRAVDA)
O tretie miesto na zozname kandidátov na sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva nie je zatiaľ záujem. (PRAVDA)
Manželovi masáž chrbtice, dcére kurz kreslenia a synovi jazdu na pretekárskom okruhu. Postupom času sa nemení len vianočné počasie, ale aj darčeky. (PRAVDA)
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na piatok výstrahu druhého stupňa pred vetrom pre územie stredného a severného Slovenska. (PRAVDA)
Marek Števček, šéf sekcie civilného práva na ministerstve spravodlivosti: Obchodné aj osobné spory budú na súdoch prebiehať rýchlejšie a jednoduchšie. (PRAVDA)
Belgicko v rámci úsporných opatrení rozhodlo o zatvorení viacerých diplomatických misií v Európe. (PRAVDA)
Žiadny slovenský senior, ktorý si aspoň 30 rokov platil penzijné poistenie, by už nemal padnúť do chudoby a zostať odkázaný na štátnu sociálnu pomoc. (PRAVDA)
Ústavný súd nevyhovel sťažnosti nevymenovaného generálneho prokurátora Jozefa Čentéša z júna 2011, v ktorej namietal nečinnosť prezidenta. (PRAVDA)
Nemocnice čakajú nové pravidlá šetrenia. Tlačí ich do nich VšZP, ktorá si od budúceho roka stanovila finančné stropy za špeciálne zdravotnícke pomôcky. (PRAVDA)
Jaromír Pastorek končí ako šéf SAV. Vedci na mimoriadnom sneme SAV po prvý raz v modernej histórii Slovenska odvolali šéfa najväčšej vedeckej inštitúcie. (PRAVDA)
Slovenské súdy dvojicu Slovincov obvinených zo závažnej trestnej činnosti za štyri roky nedokázali právoplatne odsúdiť. (PRAVDA)
Všeobecná zdravotná poisťovňa rozposlala nemocniciam oznámenie, že od januára im bude za špeciálny zdravotnícky materiál platiť o 5 až 10 percent menej, čím porušila zákon. (PRAVDA)
Ak by sa parlamentné voľby konali už tento víkend, voľby by vyhrala strana Smer so ziskom 33,2 percenta hlasov. (PRAVDA)
Lákavá vôňa perníkového korenia sa šíri jedálňou v Domove sociálnych služieb Hestia v bratislavskej Dúbravke. Piecť totiž dokážu aj babičky, ktoré sú na vozíčku. (PRAVDA)
Počas sviatkov pribudnú na cestách policajti. Budú rozdávať testery na alkohol a dohliadať na plynulosť cestnej premávky. (PRAVDA)
Prezident vrátil parlamentu novelu zákona o verejnom obstarávaní, ktorá má znemožniť schránkovým firmám s neznámymi vlastníkmi účasť na verejných zákazkách. (PRAVDA)

SME

Z porovnania výskytu onkologických ochorení mužov i žien vychádza nepriaznivo Bratislava či Komárno. (SME)
O výskyte a príčinách rakoviny v okrese Rimavská Sobota sme hovorili s IVETOU PÁLKOVÁCSOVOU. (SME)
Štatistici nevedia onkológov primať, aby im včas posielali hlásenia. (SME)
Výskyt rakoviny v južných okresoch ovplyvňuje aj zlá sociálna situácia, fajčenie, alkohol a zlá strava, vo veľkých mestách zas stres. (SME)
Futbalovým fanúšikom sa začínajú venovať streetworkeri. Namiesto bitiek im chcú ponúknuť pomoc s problémami. (SME)
Silný vietor bude na Orave aj Liptove. (SME)
Manažér Stanislav Boledovič verí, že najšikovnejší absolventi v najťažších triedach zmenia pomery. (SME)
Dvoch sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva navrhla Súdna rada. Borec ďalšieho kandidáta kvôli Vianociam asi nájsť nestihne. (SME)
Výstraha pred silným vetrom platí do sobotňajšej polnoci. (SME)
Súd uznal, že Ivan Gašparovič porušil nevymenovaním Jozefa Čentéša jeho práva. Sťažnosti na prieťahy však nevyhovel. (SME)
Pohyblivá hranica na riekach spôsobovala podľa Roberta Kaliňáka komplikácie. Vymeníme si rovnako veľké územia. (SME)
Referendum bude 7. februára. V komisiách budú sedieť zástupcovia parlamentných strán a Aliancie za rodinu. (SME)
Žiadny premiér otvorene nehovoril, že by sankcie vyriešili postoj Moskvy, tvrdí Robert Fico po summite Európskej rady. (SME)
Staronový starosta Píly sa funkcie konateľa súkromnej firmy nechce vzdať, hoci tým porušuje zákon. (SME)
Program ozdravenia nemocníc má riešiť podozrivé nákupy. Analytik ho spochybňuje. (SME)
Nové tresty za nepatrné množstvo drogy minister ešte neschválil. Za tri dávky by mohli dávať pokutu do 300 eur. (SME)
Hrozili súdne spory a producent tvrdí, že sponzor odstúpil pre obavy z vplyvných ľudí. Teraz začínajú inak. (SME)
Predsedu SAV kritizujú za to, že nebránil rozpočet Ústavu. Za jeho odvolanie hlasovalo 62 percent členov. (SME)
Pre všestranný a harmonický vývin dieťaťa je najvhodnejším stabilné prostredie rodiny tvorenej otcom a matkou dieťaťa, píše sa v návrhu Zákona o rodine. (SME)
Ženu praktizujúcu Falun Gong zadržali v Belehrade ešte v pondelok. Chcela protestovať proti Číne. (SME)

Webnoviny

Tradícia Betlehemského svetla v Európe vznikla v roku 1099, keď turecké mohamedánske kmene okupovali Svätú zem (Webnoviny)
Polícia žiada vodičov o zníženie rýchlosti a zvýšenie opatrnosti. (Webnoviny)
Prieskum magazínu Diva.sk sa zaujímal o vianočné zvyklosti Slovákov a Sloveniek, ale aj o to, aké darčeky by si radi našli pod stromčekom. (Webnoviny)
Opoziční politici, ktorí organizujú posledný mesiac mítingy sa podľa podpredsedu Smeru-SD Mareka Maďariča boja parlamentných volieb. (Webnoviny)
Župan banskobystrického kraja Kotleba potvrdil, že financie na účet mu posielajú aj niektorí zamestnanci župného úradu. (Webnoviny)
Zmluva má zabezpečiť, že časť materiálov po bývalej ŠtB, ktoré obsahujú informácie aj o Slovákoch a sú uložené v Česku, sa dostanú do Ústavu pamäti národa. (Webnoviny)
Starší ľudia najčastejšie potrebovali pomoc pre ťažkosti s dýchaním. Na druhom mieste boli problémy s tlakom, nasledujú kolapsy a bolesti na hrudníku. (Webnoviny)
Vyzdobená spievajúca Vianočná električka vyrazí do ulíc Bratislavy z bývalej zastávky Vazovova. (Webnoviny)
Dôchodkyňa mala so službou internet banking isté technické problémy, a tak si na pomoc zavolala suseda. (Webnoviny)
Rodičia malých detí veľmi dobre poznajú ten špeciálny druh vianočného stresu – čím potešiť svoje deti pod stromčekom. Celý rok im prízvukujete, aby poslúchali, inak im Ježiško na Vianoce nič neprinesie, takže detské očakávania sú v tomto prípade o to silnejšie vďaka motivácii k lepšiemu správaniu. (Webnoviny)
Predvianočné žrebovanie jackpotu NBL prebehne 22. decembra 2014 a môže priniesť jackpot prevyšujúci 20 000,-€. TIPOS totiž navýšil jackpot o 10 000,-€. (Webnoviny)
Privolaní záchranári nedokázali zrazenému cyklistovi pomôcť. Jeho totožnosť zistili až neskôr. (Webnoviny)
Laboratórne vyšetrenie boxu na desiatu v špecializovanom laboratóriu odhalilo, že desiatový box je hygienicky nevyhovujúci. (Webnoviny)
Pri výbuchu sa tiež poškodili garážové dvere a náradie, ktoré bolo blízko epicentra. (Webnoviny)
Nevymenovaný prokurátor Jozef Čentéš na ústavnom súde pochodil len s jednou sťažnosťou voči konaniu exprezidenta Gašparoviča. (Webnoviny)
Členovia snemu Slovenskej akadémie vied schválili na mimoriadnom rokovaní odvolanie Jaromíra Pastoreka z funkcie predsedu SAV. (Webnoviny)
Školské vyučovanie sa opäť začne pre žiakov základných a stredných škôl až druhý januárový týždeň. (Webnoviny)
Keď prišli hasiči na miesto, pes už bol celkom vysilený. Majiteľka mu pred zásahom zakryla hlavu, aby nevidel, čo sa deje. (Webnoviny)
Typická zima so snehom nedorazí na Slovensko ani tento týždeň. Mierne mrazy treba očakávať iba v noci. (Webnoviny)
Líder liberálov chápe, že demokracia niečo stojí, ale vyhodiť šesť miliónov eur za zbytočné referendum považuje za neprimerané. (Webnoviny)

Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk