Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 29.4.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1403USD   27.038CZK   0.78025GBP   312.23HUF   4.3965PLN   7.5110HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

TA3

Štát by sa mal prestať zadlžovať v roku 2019. Vyplýva to z najnovších rozpočtových plánov, ktoré schválila vláda. Analytici aj opoziční politici sú ale voči týmto vyhláseniam skeptickí. Vláda Roberta Fica už niekoľkokrát sľubovala zníženie zadlžovania, schodok verejných financií je ale stále na úrovni troch percent HDP. (TA3)
Predseda Národnej rady Andrej Danko ešte leží na oddelení Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ, jeho zdravotný stav si však už nevyžaduje monitoring životných funkcií. (TA3)
Starostu právoplatne odsúdil súd za úmyselný trestný čin a zanikol mu mandát. Obec teraz nemá kto riadiť. Podľa zákona by mali právomoci starostu prejsť na jeho zástupcu. Aj ten je však právoplatne odsúdený. (TA3)
Daňová kobra zaznamenala úlovok, ktorý sa pravdepodobne zapíše do dejín. Reč je o prípade so symbolickým názvom "Čičikov", ktorý je druhým najväčším podvodom s DPH v histórii Slovenska. (TA3)
Za päť lokalít, ktoré sú zaťažené starými environmentálnymi záťažami, prevezme zodpovednosť štát. Ide o lokality, kde pôvodca zanikol a nebolo možné určiť osobu zodpovednú za zaťažené územie. Tento krok umožní čerpať eurofondy na ich sanáciu. (TA3)
Vyše polovicu výrobkov dovážame zo zahraničia. Upozorňuje na to Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora. Vláda v novom programe sľubuje, že situáciu zlepší. (TA3)
Znižovanie deficitu, zmeny v daňovom systéme, zvyšovanie platov učiteľov a zlepšovanie zdravotnej starostlivosti - to sú niektoré z opatrení, ktoré by chcela nová vláda strán Smer, SNS, Most-Híd a Sieť zrealizovať v najbližších rokoch. (TA3)
Pol roka po tragickom požiari sa v hoteli Junior v Demänovskej doline začali búracie práce. V priebehu niekoľkých mesiacov môže zhorenisko nahradiť nový hotel. Informáciu potvrdil Karol Klobušický, predseda predstavenstva spoločnosti Hotely mládeže Slovakia, a. s., ktorá zariadenie prevádzkovala. (TA3)
Viacero klientov domovov sociálnych služieb by malo začať nový život. Na Slovensku totiž dlhé roky platilo, že postihnutých ľudí zatvárali do starých kaštieľov v odľahlých dedinách. Niektorí z nich pritom dokážu byť, aj napriek hendikepu, samostatní. Projekt postupného osamostatňovania sa už začína aj u nás. (TA3)
Presne pred dvadsiatimi rokmi sa v Bratislave odohral jeden z najkontroverznejších zločinov v histórii novodobého Slovenska. Reč je o vražde Róberta Remiáša, ktorý zomrel 29. apríla 1996 po výbuchu automobilu v bratislavskej časti Karlova Ves. Jeho vražda ostala dodnes nevyšetrená. (TA3)
Moniku Pažinkovú vystrieda na čele Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Tomáš Haško. Vláda by ho mala do funkcie vymenovať na svojom zasadnutí na návrh ministra zdravotníctva Tomáša Druckera. (TA3)
Mesto Košice tento týždeň spúšťa do ostrej prevádzky systém elektronizácie služieb. Väčšinu úradných záležitostí, ktoré museli občania doteraz vybavovať na magistráte, už budú môcť vyriešiť pohodlne, priamo z domu. Systém zároveň odbúra zbytočnú byrokraciu pri komunikácii so samosprávou. (TA3)
Zrušenú pôrodnicu v Banskej Štiavnici má nahradiť budúcim mamičkám v prípade potreby záchranka s lekárom. V súčasnosti v regióne pôsobia dve záchranky bez lekára. Minister zdravotníctva Tomáš Drucker potvrdil, že jedna z nich by sa do letných prázdnin mala zmeniť na rýchlu lekársku pomoc. (TA3)
Bratislavská mestská časť Vrakuňa plánuje najväčšiu opravu ciest za posledných 20 rokov. (TA3)
Jasno až polojasno, na východe oblačno a tu ojedinele slabý dážď. Ráno ojedinele hmla. Denná teplota 12 až 18 st. Slabý, na východe severný vietor do 25 km/h. (TA3)
Podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová sa ospravedlnila nezaradenej poslankyni Simone Petrík za to, že ju nepustili do rokovacej sály národnej rady, keďže so sebou mala päťmesačnú dcéru. (TA3)
Knihu s kontroverzným obsahom budú musieť povinne čítať maturanti. Poviedky od Petra Pišťanka a Dušana Tarageľa totiž pribudli na zoznam povinnej literatúry. Niektorým pedagógom sa výber diela nepozdáva, Štátny pedagogický ústav ho obhajuje. (TA3)
Do žilinskej nemocnice sa už vrátili viac ako dve tretiny sestier, ktoré z nej pred parlamentnými voľbami odišli. Ďalšie zostávajú na Úrade práce ako nezamestnané. Niektoré to skúsili aj na Morave. (TA3)
Život 26-ročného policajta vyhasol v stredu večer po streľbe na bratislavskom policajnom oddelení na Sasinkovej ulici. Po prevoze do nemocnice muž podľahol zraneniam v spánkovej oblasti hlavy po výstrele z krátkej guľovej zbrane. (TA3)
Amnestie udelené zastupujúcim prezidentom Vladimírom Mečiarom zostávajú v platnosti. Poslanec za OĽaNO - NOVA Ján Budaj neuspel s ústavným návrhom na ich zrušenie, parlament jeho právnu normu neschválil. Za zrušenie amnestií hlasovalo 55 zo 129 poslancov. (TA3)

PRAVDA

Spravodlivosť si dáva načas. Vražda Róberta Remiáša, ktorá otriasla Slovenskom, je aj po dvadsiatich rokoch stále neobjasnená. (PRAVDA)
Slováci si pietnou akciou pripomenuli 20. výročie doteraz nevyriešenej tragickej smrti policajta Róberta Remiáša. (PRAVDA)
V rámci akcie Čičikov sa policajtom v spolupráci s Finančnou správou podarilo odhaliť podvody s odpočtami DPH v celkovej hodnote viac ako 22 miliónov eur. (PRAVDA)
Andrej Danko ešte leží na oddelení Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ, jeho zdravotný stav si však už nevyžaduje monitoring životných funkcií. (PRAVDA)
Slovensko zmiernilo stupeň teroristického ohrozenia, druhý stupeň teroristického ohrozenia však stále platí. Informoval o tom minister vnútra Robert Kaliňák. (PRAVDA)
Najvyšší kontrolný úrad na základe podnetov preveril 38 subjektov. Kontrolóri zistili, že tieto subjekty nehospodárne použili až 899 tisíc eur. (PRAVDA)
Rozmáha sa ako chobotnica aj na školách. So symbolmi a prejavmi extrémizmu sa v priestoroch školy stretla už väčšina žiakov základných a stredných škôl. (PRAVDA)
Univerzitná nemocnica na Mickiewiczovej ulici v Bratislave zažila tento týždeň poriadny rozruch. Zo psychiatrického oddelenia museli vysťahovať pacientov. (PRAVDA)
Ministerstvo životného prostredia v správe poukazuje na hroziace havarijné zosuvy pôdy a na možnosti predchádzania týmto haváriám. (PRAVDA)
Vznik súčasnej vládnej koalície bol podľa prvého podpredsedu Siete Andreja Hrnčiara jediným možným riešením. (PRAVDA)
Policajný prezident Tibor Gašpar potvrdil, že polícia pokračuje vo vyšetrovaní vraždy Róberta Remiáša, ktorého zavraždli presne pred 20 rokmi. (PRAVDA)
Vláda dodatočne schválila návrh na podpísanie Parížskej klimatickej dohody, ktorú 12. decembra prijalo 196 strán Rámcového dohovoru OSN o zmene klímy. (PRAVDA)
Miroslav Lajčák bude môcť poveriť svojho štátneho tajomníka Ivana Korčoka zastupovaním Slovenska pri vykonávaní predsedníctva v Rade EÚ. (PRAVDA)
Dvaja najvyšší štátni činitelia po operáciách začínajú s rehabilitáciami. Premiéra Roberta Fica aj predsedu parlamentu Andreja Danka by už postupne mali preložiť na chirurgické oddelenia. (PRAVDA)
Ruskí motorkári z klubu Noční vlci opäť zavítajú na Slovensko. Strávia tu takmer tri dni. Do Bratislavy dorazia na budúcu stredu z Viedne. Program začnú kladením vencov na Slavíne. (PRAVDA)
Nová vláda dostala v parlamente dôveru a chystá sa znižovať dane. Štvorkoalícia v zložení Smer, SNS, Most-Híd a Sieť zvažovala pokračovanie v znižovaní odvodov pre zamestnancov. (PRAVDA)
Amnestie udelené zastupujúcim prezidentom Vladimírom Mečiarom zostávajú v platnosti. Poslanec Ján Budaj neuspel s ústavným návrhom na ich zrušenie. (PRAVDA)
Simonu Petrík nepustili do rokovacej sály národnej rady, keďže so sebou mala päťmesačnú dcéru. Podľa rokovacieho poriadku majú povolaný vstup len poslanci. (PRAVDA)
V kauze nadmerných odpočtov DPH na východnom Slovensku je podľa ministra vnútra obvinených 61 ľudí a preto kauzu nie je možné ututlať ani skryť. (PRAVDA)
Minister školstva nemá ujasnené, čo s knihou Sekerou a nožom, ktorú žiada Združenie katolíckych škôl stiahnuť z povinnej literatúry pre stredoškolákov. (PRAVDA)

SME

Filmy, ktorých názvy sú už notoricky známe, videli sme ich nespočetnekrát a predsa si ich radi pozrieme znovu. (SME)
Slovensko má jeden z najliberálnejších potratových zákonov. Oproti západu je u nás interrupcia o polovicu lacnejšia. (SME)
Okres Levice má na Slovensku najvyšší podiel umelých prerušení tehotenstva na tisíc žien v reprodukčnom veku. (SME)
Polícia odmieta povedať, prečo zastavili stíhanie bývalého konateľa Kočnerovej firmy. Na prokuratúre nevedia, že by bol stíhaný. (SME)
Posledná rozlúčka so zosnulým bude v stredu 4. mája o 14.30 h v bratislavskom krematóriu. (SME)
Polícia tiež prijala opatrenia na zvýšenú ochranu hraničného priestoru. (SME)
Minulý rok predchádzajúce vedenie rezortu obrany informovalo, že sa dohodli na ponuke prenájmu letových hodín stíhačiek Gripen. (SME)
Cieľom úpravy je zamedziť kumulácii funkcií v samospráve a štatutárnych funkcií vo verejnoprávnych inštitúciách s mandátom poslanca NR SR. (SME)
S eurokomisárkou sa stretla aj verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová. (SME)
Tých 27 hlasov za návrh ukazuje, že iniciátori sa nevedeli ani len v rámci opozície dohodnúť, vraví Gábor Gál na margo novely zákona o štátnom občianstve. (SME)
Špecializovaný súd v Pezinku sa tiež zaoberal návrhom na uzavretie dohody o vine a treste v inom prípade. (SME)
Žije ešte jeden veterán a 17 vdov po vojakoch, ktorí bojovali vo Veľkej Británii, príspevok vyplatili po 21-krát. (SME)
Druhý stupeň šéf rezortu vyhlásil 23. marca v súvislosti s teroristickými útokmi v Belgicku. (SME)
Minister Plavčan si vie predstaviť základné školy bez známkovania. (SME)
V tendri na radary, s predpokladanou hodnotou zákazky 60 miliónov eur bez DPH, zostali štyri spoločnosti. (SME)
Kaliňák potvrdil informácie o výmene súčasných ruských strojov. (SME)
Na policajnej akcii sa zúčastnilo 162 policajtov z rôznych zložiek. Obvinili 10 osôb. (SME)
Premiéra by podľa Kaliňáka mali z nemocnice prepustiť začiatkom budúceho týždňa. (SME)
Desať správ, ktoré tento týždeň oslovili medzinárodnú komunitu na najväčšom spravodajskom webe o Slovensku v angličtine. (SME)
V prípade trestného stíhania môže premlčacia doba spočívať, prípadne sa môže prerušiť, vysvetľoval Tibor Gašpar. (SME)

Denník N

Radičová, Štrasser, Korda a Bezák vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa. (Denník N)
Marianka sa stala známa kauzou vynútených darov pre obec, ktoré si podľa obyvateľov vynucoval dnes už bývalý starosta za kolaudácie stavieb. Svedok v tejto kauze má zlomenú nohu, polícia prípad vyšetruje. (Denník N)
Vo štvrtok nepustili do rokovacej sály parlamentu poslankyňu Simonu Petrík, lebo mala so sebou polročnú dcéru. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter by bol za, aby sa to zmenilo, prebaľovací pult by mal byť samozrejmosť. (Denník N)
Róberta Ondrejcsáka v organizácii, ktorá získava granty za stovky tisíc eur ročne, nahradil mladý doktorand. (Denník N)
Superlacná firma odišla zo stavby, štátu sa predĺžil superrýchly náhradný tender, pôvodná firma rieši dlhy podľa vzoru Váhostav a mesto Prešov vyhlásilo mimoriadnu situáciu. (Denník N)
Po 35 rokoch zrejme definitívne končí projekt motora DV-2, ktorý mal stredné Považie premeniť na centrum leteckého priemyslu. (Denník N)
Poslanecká legenda, ktorá sa nedostala do parlamentu, bude asistovať inému poslancovi zo Smeru. S jeho synom berie štátne dotácie. (Denník N)
Súčasná hospitalizácia Roberta Fica vyvolala v médiách otázky o jeho možnom nástupcovi na poste predsedu strany Smer. Pravdepodobne nemusíme pochybovať, že interne je táto otázka diskutovaná, hoci predstavitelia strany tvrdia, že dvojka neexistuje. V tomto článku sa cez dáta pokúsime odpovedať na otázku, ako vidia jednotlivých kandidátov Smeru jeho voliči. (Denník N)
Premiér by mal byť práceneschopný ešte najmenej mesiac. Čakajú ho prechádzky, bicyklovanie, diéta a povinné odpútanie sa od práce. (Denník N)
Ladislava Bašternáka poznám aj ja, hádam nie som vinný, hovorí v rozhovore nový štátny tajomník ministerstva školstva Erik Tomáš. Priznáva, že Smer podcenil situáciu v zdravotníctve, a za chybu považuje aj otvorenie kauzy Igora Matoviča krátko pred voľbami. (Denník N)
Ander z Košic - štyri CD za cenu troch

Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.