Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 26.1.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1198USD   27.831CZK   0.74730GBP   310.91HUF   4.2279PLN   7.7028HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Správy z domova

Po kliknutí na titulok sa zobrazí priamo stránka zdroja informácie.

TA3

Dnes bude premenlivá, na severe spočiatku veľká oblačnosť. Ojedinele občasné sneženie. Najvyššia denná teplota -1 až +4, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši okolo -3 st. (TA3)
Kým si športovci merajú sily v bežeckom areáli a na skokanských mostíkoch, ľudia z Tatier a spod Tatier využívajú prítomnosť tisícov návštevníkov na propagáciu regiónu. (TA3)
Slovensko sa pýši archeologickým nálezom, ktorý nám môže závidieť celý svet. Reč je o telesných pozostatkoch kniežaťa, ktoré pred deviatimi rokmi našli v jednej z popradských mestských častí. Zatiaľ ich skúmajú svetoví odborníci. Návrat kniežaťa pod Tatry však ešte nedávno nebol celkom istý. Chýbali tam totiž dostatočne dôstojné priestory. (TA3)
Ak vám minulý rok ukradli auto, patríte medzi 2297 obetí autičkárov, čo je najmenej odkedy sa vedú policajné štatistiky. Oproti roku 2013 počet ukradnutých áut klesol o 134. Činila sa aj polícia, podarilo sa jej vypátrať každé štvrté vozidlo. (TA3)
Smetné nádoby v Prievidzi budú pod zámkou. Mesto tak reaguje na opakované sťažnosti obyvateľov, ktorí už majú dosť bezdomovcov prehŕňajúcich sa v ich smetiach. Mestská polícia je v tomto prípade bezmocná. Samospráva preto postupne vymení všetky otvorené stojiská s kontajnermi na uzamykateľné. (TA3)
Rozpadávajúca sa omietka, zničené balkóny či grafity. Budov v takomto stave je v Bratislave veľa. Vlastníci sa však o svoj majetok často nedokážu postarať. Dôvodom sú chýbajúce financie. Stavby v dezolátnom stave však dokážu ľudí aj ohroziť. (TA3)
Parkovanie je vo väčšine slovenských miest pre vodičov doslova nočnou morou. Okrem chýbajúcich parkovacích miest sú častým problémom aj nezodpovední majitelia vozidiel, ktorí si parkoviská pletú so šrotoviskami. Nájsť nepojazdný vrak priamo na sídlisku nie je preto žiadnou raritou. (TA3)
Ochranári totiž žiadajú, aby sa opäť preskúmal vplyv stavby na životné prostredie. Štúdia, ktorú má ministerstvo dopravy v rukách, je vraj nedostatočná. Ak sa do problému obuje aj Európska komisia, cesty sa tak skoro nedočkáme. Túto hrozbu si uvedomuje aj minister dopravy. (TA3)
Viete, kto je zrejme najdlhšie presluhujúci vysoký štátny úradník? Je ním predseda Najvyššieho kontrolného úradu. Ján Jasovský presluhuje už tretí rok. Po nástupe nového predsedu parlamentu sa ľady pohli. Peter Pellegrini chce začať rokovania. Zatiaľ však voľbu šéfa NKÚ nevypísal. (TA3)
Prezident Andrej Kiska ako vrchný veliteľ ozbrojených síl sa chystá pýtať predstaviteľov ministerstva obrany na modernizačné projekty v armáde. Agentúre SITA to potvrdil hovorca prezidenta Roman Krpelan. (TA3)
Premiér Robert Fico (Smer-SD) nevidí žiadny dôvod na zlé vzťahy a komunikáciu s prezidentom SR Andrejom Kiskom. S hlavou štátu sa stretáva na pravidelnej mesačnej báze, čo zostane zachované aj v tomto roku. Prezident rovnako dostáva všetky požadované informácie z exekutívy a k dispozícii sú mu aj ministri. (TA3)
Predpokladom pre zmenu na Slovensku je podľa predsedu KDH Jána Figeľa postupná zmena politickej mapy. Je presvedčený, že do roka sa zmeniť dá a má. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, cieľom KDH je vo voľbách ukončiť vládu jednej strany, zmeniť ľavicové smerovanie Slovenska a presadiť priority programu KDH do programu vlády. (TA3)
Poslanci Národnej rady SR majú počas nadchádzajúcej parlamentnej schôdze opäť hľadať konečné znenie novely zákona o konflikte záujmov, ktorá rieši aj prísnejšie majetkové priznania verejných činiteľov. Rokovať o nej bude pracovná skupina, ktorú má na starosti podpredseda Národnej rady SR Miroslav Číž (Smer-SD). (TA3)
Zabezpečiť čo najracionálnejší vývoj územnej samosprávy, a to smerom k postupnej modernizácii všetkých jej činností, je hlavným zámerom návrhu postupu opatrení pri modernizácii samospráv na Slovensku. Návrh predložilo ministerstvo vnútra do legislatívneho procesu. (TA3)
Pozrite sa na náš pravidelný výber najzaujímavejších agentúrnych fotografií týždňa. (TA3)
Na väčšine územia bude zamračené s občasným snežením, na juhu miestami aj dážď so snehom. Miestami sa budú tvoriť snehové jazyky a ojedinele aj poľadovica.Najvyššia denná teplota -3 až +3 st. Prevažne severný vietor do 30, v nárazoch miestami do 60 km za hodinu. (TA3)
Slovenský meteorologický ústav vydal takmer pre celé Slovensko výstrahu 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi. Výstraha platí do dnešnej 18 - tej hodiny. Podrobnejšie informácie nám zatelefonoval meteorológ Norbert Polčák. (TA3)
Kauza bývalého šéfa štátnej spoločnosti MH Development, ktorý vraj šafáril so štátnymi peniazmi, zamrzla na mŕtvom bode. Je to už viac ako mesiac, čo prokuratúra zrušila jeho obvinenie a odvtedy sa nič nepohlo. Náš zdroj blízky polícii dokonca tvrdí, že Ladislava Košeckého možno nakoniec neobvinia vôbec. Chýbajú vraj jasné dôkazy. (TA3)
Obyvateľov Bratislavy žijúcich v blízkosti Slovnaftu dnes prekvapil nepríjemný hluk. Upozornilo nás naň aj viacero divákov. Hluk, ktorý podľa nich údajne prekračoval povolený denný limit, spôsobilo plánované čistenie kotla v teplárni. Vedenie spoločnosti tvrdí, že o plánovaných prácach občanov informovalo vopred. (TA3)
Kniha obsahuje údaje o významných osobnostiach mesta, ktoré žili v období rokov 1848 až 1938. Trojici autorov sa zatiaľ podarilo vydať iba prvý zväzok, ktorý obsahuje mená od začiatku abecedy po písmeno I. (TA3)

PRAVDA

Snehová nádielka priniesla cez víkend kalamitu do viacerých regiónov, najviac si to odnieslo západné Slovensko. (PRAVDA)
Pacienti, ktorí sú HIV pozitívni, majú problém s ošetrením u zubárov. Lekári ich odmietajú, pritom si vyžadujú zvýšenú starostlivosť o chrup. (PRAVDA)
Referendum o ochrane rodiny reaguje podľa hovorcu Aliancie za rodinu Petra Kremského na tlaky, ktorých účelom je predefinovanie prirodzenej rodiny. (PRAVDA)
Šéf parlamentu Peter Pellegrini (Smer) nevie, či v Národnej rade odobria obnovenie poslaneckého klubu SaS. Poslanci Smeru sa musia najprv poradiť. (PRAVDA)
My rozprávame, Čína koná. Cez obrovské investície do vedy a výskumu už dlhšie láka na svoje univerzity a projekty vedcov z Európy a Ameriky. (PRAVDA)
Predpokladom pre zmenu na Slovensku je podľa šéfa KDH Jána Figeľa zmena politickej mapy. Je presvedčený, že do roka sa zmeniť dá a má. (PRAVDA)
Najužitočnejším politikom je podľa respondentov prezident Andrej Kiska. Za najväčší prínos pre politiku ho pokladá 37 percent opýtaných Slovákov. (PRAVDA)
Hnutie NOVA odporúča zúčastniť sa na referende o ochrane rodiny, zhodli sa na tom delegáti snemu v Trnave. (PRAVDA)
Robert Fico tvrdí, že nechce ľudí odhovárať od neúčasti na plebiscite. Na referendum pôjde a domnieva sa, že ľudia by toto právo mali tiež využiť. (PRAVDA)
SDKÚ bude podľa predsedu strany Pavla Freša do parlamentu v parlamentných voľbách kandidovať samostatne a aj sa do neho dostane. (PRAVDA)
Objasnenie a potrestanie páchateľa nebezpečného vyhrážania zlyháva často na postupe policajtov, upozorňuje štátna tajomníčka Monika Jankovská. (PRAVDA)
Takmer na celom území Slovenska sa tvorí poľadovica, hrozia tiež snehové jazyky a záveje. SHMÚ pred nimi varuje výstrahou prvého stupňa. (PRAVDA)
Zlyhanie a ľahostajnosť polície, prokuratúry, ale aj súdov už stáli život nejednu obeť domáceho násilia. Ak tie nekonajú, je to už len krok k tragédii. (PRAVDA)
Sedem uchádzačov kandiduje na tri voľné miesta v Rade Rozhlasu a televízie Slovenska. (PRAVDA)
Teplá zima si našla množstvo priaznivcov. Víkend a takmer celý budúci týždeň bude, naopak, priať tým, ktorí sa nevedia dočkať ochladenia a sneženia. (PRAVDA)
SaS podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre video, ktoré sa šíri na internete a propaguje februárové referendum o ochrane rodiny. (PRAVDA)
Pri prognóze rozpočtu školstva na rok 2016 minister školstva Juraj Draxler skonštatoval, že bude presadzovať zvýšenie platov pre zamestnancov v školstve. (PRAVDA)
Zástupcovia LGBTI organizácií nechcú byť podľa nich súčasťou kampane a preto nepôjdu do priamych konfrontácií v médiách s podporovateľmi referenda. (PRAVDA)
Marian Kotleba požiadal predsedu NR SR o možnosť vystúpiť na schôdzi parlamentu, poslanecké grémium Petrovi Pellegrinimu pozvať Kotlebu neodporúča. (PRAVDA)
Ak boli doteraz pre niekoho kiosky vydávajúce elektronické kolky príliš zložité, do pol roka by sa to malo zmeniť. Pošta chce vychytať chyby projektu. (PRAVDA)

SME

Košická župa odmieta prezradiť meno lekárne, ktorú potrestala. Ešte sa môže odvolať. (SME)
Na Slovensku je množstvo raritných prírodných zaujímavostí. Stromy, parky, kamenné útvary. (SME)
Víkendové debaty o referende vynechali. Tvrdia, že kampaň Aliancie za rodinu slušnú diskusiu znemožňuje. (SME)
Bol som 15 rokov imigrantom. Viem, že prvá generácia prisťahovalcov znamená určitý risk, tvrdí Samuel Abrahám. (SME)
Najčastejšie stratili ľudia slovenské občianstvo prijatím českého. Od februára začnú na výnimky občianstvo vracať. (SME)
Pavla Hrušovského vnímame ako funkčne starého politika. V Smere majú najlepšie pripravenú mladú generáciu. (SME)
Národná rada sa bude tiež zaoberať balíčkom ministra Boreca, Zákonníkom práce a odborným vzdelávaním. (SME)
Podľa premiéra by sme u nás nemohli tolerovať moslimov, ktorí by si stavali mešity a menili charakter štátu. (SME)
Ministerstvo kultúry pripravuje modifikáciu súčasného modelu financovania cirkví. Zaoberá sa ňou expertná skupina. (SME)
Polícia za rok 2014 eviduje 5637 násilných trestných činov, čo je o šesť percent menej ako rok predtým. (SME)
Pre zamestnávateľov sú zaujímavé odbory so špecializáciami, ktoré na trhu chýbajú. (SME)
Ministerstvo pochybuje, či sa na Slovensku uživia tri centrá, ktoré žiada komora. (SME)
S predsedom Akreditačnej komisie Ľuborom Fišerom hovoríme aj o tom, že minister školstva si nemusí osvojiť jej návrhy. (SME)
Termín ich oddelenia v marci 2000 je mi bližší ako dátum ich narodenia, tvrdí matka dvojčiat Melita. (SME)
Andrej Kiska namieta, že sudkyňa, ktorú vymenoval, nemôže riešiť sťažnosti odmietnutých kandidátov, lebo je jedinou svedkyňou. (SME)
Roman Mikulec mohol varovať pred prijatím zamestnanca na pozíciu s previerkou. Prokuratúra sa môže odvolať. (SME)
Šéfka Najvyššieho súdu chce za prieťahy v spore s cyperskou firmou zníženie platu o vyše polovicu na osem mesiacov. (SME)
Pozvanie do Česka potvrdilo štrnásť prezidentov, USA či Rusko ho neprijali. S Andrejom Kiskom pôjde Marek Maďarič. (SME)
Odborári rokovali s ministrom školstva. Okrem zvýšenia platov chcú presadzovať aj zmenu kompetencií. (SME)
V sugestívnom videu hladia chlapca dvaja muži. Aliancia za rodinu tvrdí, že autora videa nepozná. (SME)

Webnoviny

Hasiči absolvovali 35 výjazdov, najviac v okrese Dunajská Streda, kde si ich ľudia volali na pomoc trinásťkrát. (Webnoviny)
Ak by Kiska na oslavy konca 2.svetovej vojny do Moskvy išiel, určite by tam podľa Kukana nebol z EÚ sám a žiadne dramatické dopady by to nemalo, ale nič vážne by sa nestalo, ani keby Kiska pozvanie neprijal. (Webnoviny)
Prezident Andrej Kiska vyhlásil referendum o ochrane rodiny na 7. februára. Ústavný súd rozhodol, že v súlade s ústavou sú tri otázky. (Webnoviny)
Zlodej si odniesol satelitný prijímač, trinásť uterákov, šesť súprav posteľnej bielizne, pracovné zateplené čižmy, dve sady porcelánovej súpravy, dvadsať pohárov, desať tanierov a dvadsať hrnčekov. (Webnoviny)
Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý vrátil zákon parlamentu, v odôvodnení uviedol, že víta každú iniciatívu, ktorá sa po odhalení podozrivých nákupov v slovenských nemocniciach snaží chrániť verejné financie. (Webnoviny)
Zamestnanci v školstve by mali mať v budúcom roku vyššie platy. Presadzovať to bude minister školstva Draxler. (Webnoviny)
Zástupcovia LGBTI organizácií veria, že sa demokratická spoločnosť dokáže vyrovnať s hrubou manipuláciou a zavádzajúcou politickou agitáciou a čas na konštruktívnu diskusiu ešte príde. (Webnoviny)
Prezident sa 11. februára zúčastní Veliteľského zhromaždenia na Ministerstve obrany Slovenskej republiky, v ktorom sa bude hodnotiť rok 2014 a hovoriť sa bude aj o plánoch na rok 2015. (Webnoviny)
Horolezec spadol pod vrcholom Tupá v Zlomiskovej doline. S poranenou hlavou, hrudníkom a dolnou končatinou sa na Popradské pleso dostal sám. (Webnoviny)
Podľa hovorcu Aliancie za rodinu sa v slovenskej spoločnosti hovorí o ochrane rodiny veľmi málo a rodina je braná ako samozrejmosť. (Webnoviny)
Telá našli v záhradkárskej oblasti v blízkosti Rožňavskej ulice. Ohliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonanie pitvy. (Webnoviny)
Niekoľkí opoziční poslanci sa zúčastnili protestu pôvodných majiteľov pozemkov vo vojenskom obvode Javorina. Pozemky, ktoré im zobrali za komunizmu, by im pre sporný návrh zákona mohli zobrať aj v súčasnosti. (Webnoviny)
Nové oblečenie má byť kvalitnejšie a má mať dlhšiu životnosť. Nákup avizoval minister vnútra Kaliňák ešte v decembri minulého roka. (Webnoviny)
Podľa predsedu parlamentu sa poslanci za Smer-SD musia najskôr poradiť, aké stanovisko zaujmú k tejto otázke. Zároveň však zdôraznil, že sa zúčastní na pripravovanom februárovom referende o ochrane rodiny. (Webnoviny)
Cieľom KDH je vo voľbách podľa predsedu Jána Figeľa ukončiť vládu jednej strany, zmeniť ľavicové smerovanie Slovenska a presadiť priority programu KDH do programu vlády. (Webnoviny)
Vodič Škody Fabia z doposiaľ presne nezistených príčin zachytil na križovatke 51-ročnú chodkyňu. Tú následkom nárazu odhodilo do protismerného jazdného pruhu, kde došlo k stretu s osobným motorovým vozidlom Renault Clio Thalia. (Webnoviny)
Trojicu mladíkov, ktorí zbili v trolejbuse muža, čaká súd. Dvaja z nich menili školy a predčasne skončili so štúdiom, jednému hrozí trojka zo správania. (Webnoviny)
Zatiaľ si prieskum nezadávala ani Aliancia za rodinu, ktorá referendum iniciovala, potvrdil to svojimi slovami hovorca Aliancie Anton Chomík. (Webnoviny)
Konferencia biskupov Slovenska vyzvala ešte v decembri veriacich, aby vo februári aktívne využili svoje hlasovacie právo a pozitívne sa vyjadrili k predkladaným otázkam. (Webnoviny)
Na druhom mieste podľa prieskumu agentúry Polis Slovakia skončil premiér Robert Fico a za ním minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Do prvej päťky sa dostali aj líder strany Most-Híd Béla Bugár a minister vnútra Robert Kaliňák. (Webnoviny)
DVD Lúčnica 1948 - 2008 / 60 rokov krásy

26. januára:
Tajomná Tamara
25. januára:
Kráľ Gejza
Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk