Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 24.4.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3834USD   27.459CZK   0.82390GBP   307.78HUF   4.1926PLN   7.6199HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Svet

TA3

Do krvavých nepokojov v Sýrii sa čoraz častejšie zapájajú aj obyvatelia Európskej únie. Holandská tajná služba odhaduje, že z krajiny tulipánov odišla vlani bojovať vyše stovka holandských islamistov. (TA3)
Brat manželky britského princa Charlesa, Camilly, Mark Shand podľahol dnes vážnemu zraneniu hlavy po nešťastnom páde v New Yorku v utorok v noci. Informovala o tom agentúra Associated Press. (TA3)
Spojené štáty americké dnes vyjadrili sklamanie nad dohodou o zmierení militantného palestínskeho hnutia Hamas, ktoré vládne v pásme Gazy, a umierneného Fatahu prezidenta Mahmúda Abbása. Upozornili, že to vážne skomplikuje mierové snahy na Blízkom východe, informovala agentúra Reuters. (TA3)
Sudca v americkom Kansase v stredu rozhodol, že vojak Bradley Manning, ktorý si odsluhuje 35-ročný trest za odovzdanie tajných informácií skupine WikiLeaks, si môže zmeniť meno na ženské. Manning sa tak oficiálne bude volať Chelsea Elizabeth Manningová. (TA3)
Veľkonočný nápor turistov má Rím za sebou a už sa chystá na ďalšiu vlnu. Tentoraz je dôvodom kanonizácia dvoch pápežov, ktorá bude už v nedeľu. (TA3)
Austrálske stredisko koordinujúce pátranie po nezvestnom boeingu Malaysia Airlines v stredu informovalo o náleze nešpecifikovaného materiálu, ktorý vyplavil oceán 10 kilometrov východne od mesta Augusta na juhozápadnom výbežku kontinentu. (TA3)
Čínsky rozhlas vysiela do celého sveta. To zrejme neprekvapí nikoho. Vedeli ste, že má aj československú sekciu? Pracujú v nej čínski novinári, ktorí rozprávajú po česky. (TA3)
Situáciu na Ukrajine nevyhrotilo Rusko ani jeho prezident Vladimir Putin, ale hlavne Západ na čele s Európskou úniou a Spojenými štátmi. Uviedol to v utorňajšom rozhovore pre spravodajskú stanicu ČT24 bývalý český prezident Václav Klaus. (TA3)
Piráti zatiaľ nezistenej národnosti prepadli v noci nadnes v Melackom prielive v Juhočínskom mori japonský tanker plaviaci sa zo Singapuru do Mjanmarska a ukradli z neho niekoľko miliónov litrov motorovej nafty. (TA3)
V súvislosti s jej vyšetrovaním, polícia zatkla ďalších dvoch členov posádky plavidla. Spolu so svojimi deviatimi kolegami čelia podozreniu zo zavinenia nehody. (TA3)
Intenzívnejší pohyb v okolí strelnice by mohol znamenať aj to, že Pchjongjang sa chystá k v poradí už štvrtému jadrovému testu. (TA3)
Neznámi páchatelia ostreľovali dnes pod Kramatorskom na východe Ukrajiny vrtuľník typu MI-8 tamojších ozbrojených síl. Informáciu priniesla tlačová agentúra UNIAN s odvolaním sa na šéfa centra vojensko-politických štúdií Dmytra Tymčuka a jeho správu na jednej zo sociálnych sietí. (TA3)
Oscar Pistorius obvinený z úkladnej vraždy svojej priateľky musí teraz čeliť aj mediálnym obvineniam, že pred súdnym pojednávaním absolvoval hodiny herectva, aby sa tak naučil lepšie prejavovať emócie v súdnej sieni. (TA3)
Úradujúci ukrajinský prezident Oleksander Turčynov vyzval na obnovenie protiteroristickej operácie na východe krajiny. Akciu prerušili počas veľkonočných sviatkov. Bezpečnostné zložky vyzval na rozhodné kroky s cieľom chrániť obyvateľov východných regiónov pred teroristami. (TA3)
Ukrajina sa nemusí obávať vojenskej agresie z bieloruského územia. Takéto obavy sú neopodstatnené, uviedol dnes vo výročnom prejave na pôde parlamentu v Minsku bieloruský prezident Alexander Lukašenko. (TA3)
Palestínski a izraelskí lídri majú už len sedem dní na to, aby sa vyhli ďalšiemu zlyhaniu pri pokuse o mierové riešenie konfliktu. Na budúci utorok by mali podpísať dohodu, ktorá určí ďalšie smerovanie rozhovorov. Politické riešenie však ohrozujú vzájomné útoky. (TA3)
Najpriaznivejší vzťah majú občania ČR aj podľa aktuálneho prieskumu agentúry STEM k Slovákom, za ktorými nasledujú Angličania, Francúzi, Američania a Nemci. Najviac predsudkov charakterizuje ich vzťah k príslušníkom rómskeho etnika. (TA3)
Pavel Durov, zakladateľ najpoužívanejšej internetovej sociálnej siete v Rusku a krajinách bývalého Sovietskeho zväzu - VKontakte (VK), informoval, že prišiel o post výkonného riaditeľa VK s tým, že firmu teraz kontrolujú dvaja blízki spolupracovníci ruského prezidenta Vladimira Putina. (TA3)
Sýrska vláda sa zrejme nepoučila z minulosti. Naznačuje to Washington, ktorí tvrdí, že Damask opäť útočil chemickými zbraňami. Malo sa tak stať v dedine Kafr Zita. Armáda údajne nasadila pri ofenzíve proti tamojšej povstaleckej skupine bojový chlór. Sýrska vláda to odmieta a z útoku viní opozíciu. (TA3)
Znečistenie čínskeho ovzdušia si vyberá krutú daň. Najnovšia štúdia, ktorú zverejnilo ministerstvo pre ochranu životného prostredia hovorí, že až jedna pätina čínskej pôdy je kontaminovaná. Vláda vyhlásila boj proti znečisťovaniu za jednu z hlavných priorít. (TA3)

Pravda

Neznámi vandali v stredu natreli farbou kamenný pomník pápeža Jána Pavla II. v Krakove len niekoľko dní pred jeho plánovanou kanonizáciou. (Pravda)
Hlavným favoritom v nadchádzajúcich prezidentských voľbách na Ukrajine je aj naďalej miliardár Petro Porošenko. (Pravda)
Sudca v Kansase rozhodol, že vojak Bradley Manning, ktorý si odsluhuje 35-ročný trest za odovzdanie tajných informácií, si môže zmeniť meno na ženské. (Pravda)
O vyslanie svojich vojakov do Poľska a pobaltských štátov rozhodol Washington v reakcii na ruskú vojenskú aktivitu a udalosti na Ukrajine. (Pravda)
Palestínsky radikálny Hamas a Organizácia pre oslobodenie Palestíny (OOP) sa dohodli, že do niekoľkých týždňov zostavia spoločnú vládu. (Pravda)
Podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka Ukrajinci požiadali o azyl rovno na hraniciach. Žiadny zvýšený nával z Ukrajiny v tomto období však u nás nie je. (Pravda)
Turecký premiér verejne vyjadril sústrasť potomkom arménskych obetí masového zabíjania vojskami vtedajšej Osmanskej ríše spred sto rokov. (Pravda)
Proruskí ozbrojenci z východeu Ukrajiny v stredu priznali, že zadržiavajú amerického novinára, ktorého podozrievajú z "nekalých aktivít". (Pravda)
Sýrsky poslanec za komunistickú stranu sa stal prvým vyzývateľom prezidenta Baššara Asada do júnových volieb, ktoré rozhodnú o hlave štátu blízkovýchodnej krajiny. (Pravda)
Aj keby sa vraj podarilo vyriešiť konflikt na Ukrajine, Washington chce Moskvu čo najviac izolovať na medzinárodnej scéne. (Pravda)
Na austrálskom pobreží našli bližšie neurčený materiál, ktorý by podľa vyšetrovateľov mohol súvisieť s hľadaným malajzijským lietadlom. (Pravda)
Nigel Farage predstavil manifest Strany za nezávislosť Spojeného kráľovstva, v ktorom zdôraznil, že je potrebné "kontrolovať počty ľudí, ktorí prichádzajú do krajiny. (Pravda)
Ruský minister zahraničia varoval Kyjev, že Rusko na ohrozenie ruských občanov odpovie rovnako, ako keby bolo samo napadnuté. (Pravda)
Vysoké lopty uvidí Viktor Orbán aj z okna svojho vidieckeho sídla. Maďarský premiér, ktorý má povesť futbalového fanatika, si dal, takpovediac, malú domov. (Pravda)
Rusko pre napätie na Ukrajine vyhostilo kanadského diplomata pôsobiaceho na veľvyslanectve v Moskve, Má to byť odveta za podobný krok zo strany Ottawy. (Pravda)
Prípadný tvrdší postup Západu proti Moskve nám nenaháňa strach, dal najavo ruský premiér Dmitrij Medvedev. (Pravda)
Slaviansk a Mariupol patria na východe Ukrajiny medzi najnepokojnejšie miesta. Aspoň tak o tom informujú ukrajinské médiá... (Pravda)
Obama priletí do Japonska v stredu, vrcholom návštevy bude rokovanie s premiérom Šinzom Abem. Navštívi aj Južnú Kóreu, Malajziu a Filipíny. (Pravda)
Kerry je znepokojený z ruskej nečinnosti smerom k upokojeniu situácie na Ukrajine. Lavrov viní Kyjev. EÚ čaká s rozšírením protiruských sankcií na vývoj. (Pravda)
Počet obetí v posledných hodinách rýchlo rástol, teraz sa však budú potápači musieť prebúrať k ďalším telám múrmi kajuty, čo vyslobodzovanie spomalí. (Pravda)

SME

Čína si zaslúži namiesto čiernobieleho posudzovania iné farebnejšie vnímanie. (SME)
Pre dva ruské bombardéry vzlietli stíhačky Holandska, Dánska aj Veľkej Británie. (SME)
Platí to v Taliansku, Južnej Kórei a hovorí to aj slovenský zákon o námornej plavbe: kapitán potápajúcej sa lode ju musí opustiť ako posledný. Po nehode ... (SME)
Vojak Bradley Manning si má odsedieť 35-rokov za odovzdanie tajných informácií WikiLeaks. Jeho právnici už požiadali prezidenta Baracka Obamu o milosť. (SME)
Neznáme osoby ostreľovali vrtuľník ukrajinskej armády. K podobnému incidentu došlo pred štyrmi dňami. (SME)
Bangladéš je závislý od vývozu odevov. Priemysel nezastavila ani smrť viac ako tisíc ľudí. (SME)
Podľa prieskumov by Porošenko vyhral voľby s viac ako 48 percentami hlasov. Tymošenková by skončila druhá so ziskom len 14 percent. (SME)
Nákladný vlak sa vykoľajil pri moste. Počet obetí sa bude ešte zvyšovať. (SME)
Japonsko a Čína sa sporia o oblasť okolo neobývaného súostrovia Senkaku. (SME)
Vzťahy Ankary a Jerevanu sú pre spory okolo masového zabíjania Osmanmi spred sto rokov na bode mrazu. (SME)
Hlavný komisár opísal nájdený predmet ako plech s nitmi. Pochybuje, že by mohol pochádzať z lietadla. (SME)
Sýrske prezidentské voľby sa konajú začiatkom júna a budú prvými za uplynulých takmer 45 rokov. (SME)
Hnutia sa sporia od roku 2006. Odvtedy podpísali viaceré dohody o zmierení, no nikdy ich nenaplnili. (SME)
V krajine vládnu hlboké politické nezhody. Druhé kolo voľby bude 30. apríla. (SME)
Posádka kontaktovala záchranárov o niekoľko minút neskôr ako mladý pasažier. (SME)
Nemecká zbrojárska firma stavia v Rusku najmodernejší výcvikový tábor, ktorým ročne prejde 30-tisíc vojakov. (SME)
Volebná komisia prepočítava hlasy. Výsledky mala zverejniť vo štvrtok, termín presunula na sobotu. (SME)
Strana UKIP predstavila svoj predvolebný manifest. Chce kontrolovať počty prisťahovalcov a ich kvalitu. (SME)
Kandidát na prezidenta a bývalý šéf armády Abdal Fattáh Sísí prisľúbil v prípade úspechu rozdrvenie militantov. (SME)
Ukrajinská vláda obnovila protiteroristickú operáciu. Okrem odoberania zbraní však vo väčšej miere nezasahuje. (SME)

Lidové noviny

Dalšího přitvrzení poměrů v samém Rusku jako jednoho z důsledků či doprovodných jevů ukrajinské krize se obává aktivista ruského nevládního Výboru proti mučení Anton Ryžov. Právník z Nižního Novgorodu se angažuje v případech porušování lidských práv, v nichž je zapletena policie či jiné státní složky. Působil i v Čečensku na neklidném severním Kavkazu. (Lidové noviny)
Záchranáři pokračují ve vyprošťování těl obětí nehody jihokorejského trajektu, jejichž počet ve středu stoupl na 150. Policie zatkla kvůli ztroskotání další dva členy posádky, celkem jich už zadržela 11, uvedla agentura AP. Loď se potopila minulý týden ve středu nedaleko pobřeží Korejského poloostrova. Na palubě v té době bylo 476 lidí, z toho 339 dětí a učitelů na školním výletě. (Lidové noviny)
Evropská unie uznává, že Ukrajina má právo činit kroky k ochraně své suverenity a územní celistvosti. Zároveň však žádá kyjevské úřady, aby upustily od násilných akcí, které by mohly situaci jen zhoršit. Novinářům to ve středu sdělil mluvčí evropské diplomacie Michael Mann. (Lidové noviny)
Na australském pobřeží byl nalezen blíže neurčený materiál, který by podle vyšetřovatelů mohl souviset s pohřešovaným malajsijským letadlem. To zmizelo před více než sedmi týdny s 239 lidmi na palubě a žádné trosky se zatím nenašly. Informovala o tom agentura Reuters. (Lidové noviny)
Japonsko má podporu Spojených států ve sporu s Čínou o strategické ostrovy Senkaku. Podle agentury Reuters to prohlásil americký prezident Barack Obama, který ve středu přiletěl do Tokia, kde zahajuje svou týdenní návštěvu východoasijských zemí. Právě role USA jako protiváhy stále ambicióznější Číny bude jedním z hlavních témat cesty. Peking v reakci vyzval Washington, aby dodržoval svůj slib, že nebude v územních sporech podporovat žádnou ze znepřátelených stran. (Lidové noviny)
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v televizním rozhovoru varoval Kyjev, že Rusko na ohrožení ruských občanů odpoví stejně, jako kdyby bylo samo napadeno, a to stejně jako v konfliktu s Gruzií v srpnu 2008 o Jižní Osetii. Tato krátká válka skončila gruzínskou porážkou. (Lidové noviny)
Po lavinovém neštěstí na nejvyšší hoře světa, při němž zahynulo nejméně 13 nepálských horských průvodců a další tři se pohřešují, opustily ve středu základní tábor na Mount Everestu desítky šerpů, kteří se z úcty ke svým kolegům rozhodli ukončit sezonu. (Lidové noviny)
Uvnitř malé komunity Arabů žijících na jihozápadě Íránu byl Hášim Šábaní známý jako učitel, zastánce občanských práv a básník. Islámská republika ho ale považovala za hrozbu. V roce 2011 byl tehdy dvaatřicetiletý Šábaní zadržen a obviněn ze členství v ozbrojené separatistické organizaci. Jeho rodina s ním nemohla být v téměř žádném kontaktu. Až letos na konci ledna se dozvěděli šokující zprávu: Šábaní byl popraven, uvedla agentura Reuters. (Lidové noviny)
Izraelská armáda začne povolávat arabské občany křesťanského vyznání. Sdělil to armádní mluvčí, podle něhož služba pro Araby na rozdíl od Židů nebude povinná. (Lidové noviny)
Během násilností, které v úterý vypukly v jedné z chudinských čtvrtí Ria de Janeiro, zemřel nejméně jeden člověk. Násilí se během dne rozšířilo i do centrální části města, kde lidé zapalovali ohně a házeli podomácku vyrobené výbušniny. Krvavé protesty byly reakcí na pondělní smrt místního oblíbeného tanečníka, který zemřel údajně v důsledku policejního zásahu, uvedla agentura AP. (Lidové noviny)
Spojené státy se rozhodly obnovit vojenskou pomoc Egyptu zastavenou loni po armádním puči, který svrhl demokraticky zvoleného prezidenta Muhammada Mursího. Podle agentury AP o tom v úterý informovalo americké ministerstvo zahraničí. První dodávkou bude desítka bojových vrtulníků Apache. (Lidové noviny)
Ty snímky v úterý obletěly svět: opakující se tváře na kolážích poskládaných z fotografií údajných ruských ozbrojenců. Série snímků dokazuje, že na východě Ukrajiny operují ruské speciální jednotky, shoduje se Kyjev s Washingtonem. Jsou však záběry autentické? „Ať už na nich vidíme cokoli, musíme být obezřetní. Je to důkaz, který lze snadno podvrhnout,“ varuje v rozhovoru pro Lidovky.cz expert na Rusko a komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák. (Lidové noviny)
Úřadující ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov vyzval k obnovení "protiteroristické operace" na východě země, kterou minulý týden nařídil pozastavit na dobu velikonočních svátků. Bezpečnostní složky vyzval k "rozhodným krokům" s cílem ochránit obyvatele východoukrajinských regionů před "teroristy". (Lidové noviny)
Nečekané podpory se dnes dostalo prozápadní ukrajinské vládě ze sousedního Běloruska. Jeho prezident Alexandr Lukašenko prohlásil, že Minsk je navzdory tlaku Ruska proti federalizaci Ukrajiny a podporuje zachování její jednoty a územní celistvosti. Běloruský vůdce se událostem u jižního souseda věnoval v poselství parlamentu, o němž informovala agentura BelTA. (Lidové noviny)
Proruští ozbrojenci ve východoukrajinském Kramatorsku zajali velitele městské policie a za jeho propuštění žádají volný přístup k policejním zbrojním skladům. Oznámil to dnes ukrajinský zpravodajský server Ostrov s odvoláním na tiskovou zprávu ministerstva vnitra. Policejního šéfa Vitalije Kolupaje zadržela skupina neznámých ozbrojenců v pondělí večer. (Lidové noviny)
V Jižní Koreji nevěru zakazuje zákon. To však nebrání zakladateli internetového serveru zprostředkovávajícího mimomanželské vztahy v tom, aby v této zemi založil svou pobočku a věřil v úspěch. Píše o tom agentura AFP. (Lidové noviny)
Rusko je schopné minimalizovat dopad všech sankcí, kterým kvůli ukrajinské krizi čelí. V projevu k výroční zprávě o činnosti vlády to v úterý ve Státní dumě, tedy dolní parlamentní komoře, prohlásil premiér Dmitrij Medveděv. Sankce, které na Moskvu uvalil Západ, označil ministerský předseda za zvláštní motivaci k tomu, aby Rusko vytvořilo vlastní platební systém. (Lidové noviny)
Vůdce kyperských Turků Derviş Eroglu věří, že kyperský problém je možné vyřešit ještě letos. Uvedl to po pondělním jednání v newyorském sídle Spojených národů, pod jejichž patronací začaly v únoru nové rozhovory o znovusjednocení ostrova. (Lidové noviny)
Federální agent během pondělního pojednávání u soudu v Salt Lake City zastřelil člena pouličního gangu, který se přímo v soudní síni vrhl na svědka, vypovídajícího proti němu. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. (Lidové noviny)
Kyjev se opět ohradil proti obviněním Moskvy a proruských separatistů, že za nedělním ozbrojeným incidentem ve Slavjansku stojí ukrajinské radikální hnutí Pravý sektor. Podle prohlášení ukrajinského ministerstva zahraničí prozatím neexistuje důkaz, že by Pravý sektor byl odpovědný za zastřelení nejméně tří lidí ve Slavjansku na východě Ukrajiny, uvedla v úterý agentura Interfax-Ukrajina. (Lidové noviny)

iHNed.cz

Ruská Státní duma přijala zákon, který službám, jako jsou Facebook nebo Twitter, nařizuje uchovávat informace o uživatelích a zpřístupňovat je "kompetentním orgánům". Své servery navíc musejí přestěhovat do Ruska. (iHNed.cz)
Dokument o vytvoření nové unie, který začátkem dubna na svých webových stránkách zveřejnilo ruské ministerstvo pro ekonomický rozvoj, se dotýká prakticky všech sfér hospodářství. Od valutové, celní a daňové regulace až po energetiku a průmyslovou politiku. (iHNed.cz)
Po nálezu dvou umučených těl navrhl prezident Ukrajiny znovu nasadit ukrajinskou armádu. Má ochránit obyvatele regionů na východě země před "teroristy". Moskva nicméně varuje, že na ohrožení Rusů na Ukrajině odpoví stejně tvrdě jako v Jižní Osetii. (iHNed.cz)
Úspěšní blogeři v Rusku se budou muset registrovat u federální dozorčí služby. Hranicí je návštěvnost tři tisíce lidí denně. Registrovat by se tak měl i prezident Vladimir Putin. Rusko nyní blokuje stovky webů včetně stránek šachového velmistra Garriho Kasparova. (iHNed.cz)
Úřadující prezident Ukrajiny Oleksandr Turčynov navrhl obnovit protiteroristickou operaci na východě Ukrajiny poté, co byla nalezena dvě údajně umučená těla. Ozbrojenci v Kramatorsku drží místního velitele strážníků a chtějí ho vyměnit za přístup ke zbraním. (iHNed.cz)
Velikonoční pondělí oslavila posádka Mezinárodní kosmické stanice přivítáním bezpilotní kosmické lodi Dragon společnosti SpaceX. Ta především ale potvrdila, že se soukromá kosmonautika stává realitou. (iHNed.cz)
Rusko kvůli sankcím na ruské banky zvažuje žalobu na USA. Ruské banky čelily vlně vybírání vkladů. I tak je ale Rusko podle premiéra Medveděva schopné se se všemi sankcemi uvalenými Západem vypořádat. (iHNed.cz)
Zdaleka nejpopulárnější ruská sociální síť VKontakte odteď patří oligarchům, kteří radí Vladimíru Putinovi. Jejího šéfa a zakladatele Durova vyhodili z vedení firmy. Prý už mu noví majitelé nebyli schopni zajistit dostatek svobody. (iHNed.cz)
K potopení trajektu se vyjádřila prezidentka Jižní Koreje a přirovnala činy posádky k vraždě. Kapitán lodi paradoxně vystupoval před čtyřmi lety v reklamě, kde cestu označil za bezpečnou, pokud pasažéři poslouchají pokyny posádky. (iHNed.cz)
Na východě Ukrajiny proruští separatisté zajali pět novinářů - dva ukrajinské a tři zahraniční. Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí podepsal zákon zjednodušující nabytí ruského občanství pro obyvatele někdejšího SSSR. (iHNed.cz)
Ještě se nenašly trosky boeingu, který se ztratil počátkem března, a společnost Malaysia Airlines řeší další problém. V Kuala Lumpuru muselo nouzově přistát letadlo se 166 lidmi na palubě. Podle vyjádření společnosti mělo poškozený pravý podvozek. (iHNed.cz)
O Ukrajině se běžně hovořilo jako o oligarchickém státu, kde hrstka nejbohatších určuje směřování země, aniž by přitom zapomínala na své peněženky. Události na Majdanu a následné protesty na východě země situaci do značné míry změnily. Podívejte se, co dnes dělají hlavní oligarchové. (iHNed.cz)
Trajekty se oproti jiným lodím potápějí poměrně rychle. Odborníci na lodní dopravu proto nechápou, proč zkušený kapitán nařídil cestujícím korejského plavidla zůstat v kajutách. Obvyklé je svolat pasažéry na horní palubu. (iHNed.cz)
Při střelbě na východě Ukrajiny zemřeli tři lidé, oznámilo ukrajinské ministerstvo vnitra. Ruská média původně uváděla pět mrtvých. Ve Slavjansku neznámí útočníci napadli proruské separatisty. Z odpovědnosti se vzájemně obviňují ukrajinské a ruské úřady. (iHNed.cz)
Rozhovor s německým fotografem Thomasem Hoepkerem o jeho dávné cestě do Spojených států a slavném snímku z 11. září 2001. (iHNed.cz)
Má zrak, hmat i podobnou konstrukci těla jako člověk, místo srdce mu ale pracuje skoro čtyřicítka motorů a je mnohem pomalejší než člověk. Po zdokonalení by se mohl humanoidní robot Chimp a jemu podobní využívat v nebezpečných situacích. (iHNed.cz)
Mysleli jsme si, že Evropa je v bezpečí a že vojáci USA nejsou zapotřebí. Situace na Ukrajině ale vše mění, tvrdí polský ministr obrany. Polsko se proto s USA dohodlo na rozmístění amerických pozemních sil na svém území. (iHNed.cz)
Střelba na americké střední škole v Columbine před patnácti lety otřásla Spojenými státy. Dva útočníci 20. dubna 1999 zabili dvanáct studentů, učitele i sebe. Přes snahy omezit prodej a nošení zbraní je jejich pořízení v některých státech USA snazší. (iHNed.cz)
Lidé vyzbrojení samopaly se v ukrajinském Slavjansku vloupávají do romských domů. Jejich majetek pak podle svědků odvážejí pryč. Východ země v sobotu navštívila také bývalá premiérka Tymošenková, aby jednala se separatisty. (iHNed.cz)
Když se začal trajekt Sewol potápět, byl v tu chvíli jeho kapitán v ložnici. Okamžitou evakuaci nenařídil proto, že v okolí nepluly žádné lodě a voda byla ledová. Obával se prý, že by pasažéry mohl unést proud. Při nehodě zemřelo 28 lidí, zhruba 300 se pohřešuje. (iHNed.cz)

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk