Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 6.7.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1096USD   27.145CZK   0.71020GBP   315.48HUF   4.1955PLN   7.5970HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Svet

TA3

Albánska polícia zadržala muža podozrivého z vraždy dvoch českých turistov, ktorý sa následne k činu priznal. Páchateľ ich zastrelil v piatok večer v albánskom národnom parku Thethi. (TA3)
Európu aj naďalej trápia extrémne vysoké teploty dosahujúce takmer 40 stupňov Celzia. Ľudia tak v snahe ochladiť sa vyhľadávajú nielen kúpaliská, ale aj rôzne vodné plochy. (TA3)
V továrni na výrobu zbraní v Čiernej Hore došlo k výbuchu. Podľa polície jeden človek zahynul a niekoľko ďalších utrpelo zranenia. (TA3)
Gréci povedali medzinárodným veriteľom "Nie". Svoj nesúhlas vyjadrilo podľa priebežných výsledkov vyše 61 % tých, ktorí sa zúčastnili na referende. Zrátaných je 93 % hlasov. (TA3)
Bezpilotná ruská nákladná loď Progress M-28M priviezla na Medzinárodnú vesmírnu stanicu očakávané zásoby. Na potraviny, palivo, vodu či kyslík čakala súčasná trojčlenná posádka, ktorú tvoria americký astronaut Scott Kelly a ruskí kozmonauti Gennadij Padalka a Michail Kornienko. (TA3)
Najmenej deväť ľudí zahynulo a ďalších vyše 30 utrpelo zranenia, keď sa na východe Číny zrútila továreň na výrobu obuvi. (TA3)
Obyvatelia Spojených štátov amerických oslavovali jeden z najvlasteneckejších štátnych sviatkov v krajine - Deň vyhlásenia nezávislosti. (TA3)
Európu stále trápi extrémna horúčava. V najbližších dňoch sa bude vo viacerých krajinách teplota šplhať k 40 stupňom Celzia. Na niektorých miestach majú padnúť dlhoročné rekordy. Meteorológovia ale varujú aj pred silnými búrkami a intenzívnym dažďom. (TA3)
Islamský štát pokračuje v desivej propagande zastrašovania. Radikáli zverejnili video s popravou asi 25 sýrskych vojakov. Hromadnú vraždu spáchali v antickom amfiteátri v Palmýre. (TA3)
Fínsky pár zvíťazil na 20. ročníku svetového šampionátu v nosení žien, na ktorom muži bežia opreteky nesúc ženu, informovali organizátori šampionátu vo fínskom Sonkajärvi. (TA3)
Deväť ľudí utrpelo menšie popáleniny pri nehode počas ohňostroja, ktorý usporiadali k oslave amerického Dňa nezávislosti v Colorade. (TA3)
V Tunisku vyhlásili výnimočný stav. Dôvodom je nedávny teroristický útok v letovisku Súsa, pri ktorom zahynulo 38 ľudí. (TA3)
Srbsko požiadalo Rusko, aby v Bezpečnostnej rade OSN vetovalo britský návrh rezolúcie o masakre v bosnianskej Srebrenici. Oznámila to agentúra AP s odvolaním sa na srbské médiá. (TA3)
Veľký požiar neďaleko chorvátskeho letoviska Omiš hasiči od noci ešte nedostali pod kontrolu. Pri meste Lokva Rogoznica zhorelo už približne 100 hektárov borovicového lesa. (TA3)
Dvoch českých turistov v noci zastrelili na albánskej horskej ceste a vrahovia zhodili ich auto do rokliny, aby smrť obetí pôsobila ako dopravná nehoda. Uviedla to albánska polícia a svedkovia. (TA3)
Aligátor napadol a usmrtil v juhovýchodnej časti amerického štátu Texas 28-ročného plavca. S odvolaním sa na miestne médiá o tom informovala agentúra DPA. (TA3)
V tuneli pod Lamanšským prielivom, spájajúcom Francúzsko a Britániu, došlo k narušeniu dopravy, keď sa približne 150 migrantov pokúšalo vtrhnúť do Eurotunela na francúzskej strane. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na anglické úrady. (TA3)
Sedemdesiatdeväťročný muž trpiaci neliečiteľnou rakovinou hrtana sa stal prvým Kolumbijčanom, ktorý legálne zomrel pomocou eutanázie s plnou podporou vlády. Informovala o tom tlačová agentúra AP. (TA3)
Štyridsaťpäťtonový tank Panther, 88-milimetrové delo protilietadlovej obrany, torpédo a viaceré ďalšie vojenské zbrane z druhej svetovej vojny zhabali tento týždeň nemecké orgány v domove 78-ročného zberateľa v Kitzebergu na severe krajiny. Informovala o tom prokurátorka v Kieli. (TA3)
Európu čaká horúci víkend. Na tropické teploty by sa malo pripraviť Španielsko alebo Maďarsko. Ortuť na teplomere sa podľa predpovedí vyšplhá nad 40 stupňov. Na tridsať stupňové horúčavy by sa mala zase pripraviť Škandinávia. (TA3)

Pravda

Albánska polícia zadržala údajného vraha dvoch českých turistov. Dvadsaťročný muž sa predtým skrýval v dome, ktorý polícia obkľúčila. (Pravda)
V továrni na výrobu zbraní v Čiernej Hore došlo k výbuchu. Podľa polície jeden človek zahynul a niekoľko ďalších utrpelo zranenia, informovala agentúra AP. (Pravda)
Európa je aj naďalej v zovretí veľmi horúceho počasia, keď teploty šplhajú cez 35 stupňov Celzia nielen na juhu kontinentu, ale aj v Rakúsku či Nemecku. (Pravda)
Sýrska armáda a spojenecké milície libanonského hnutia Hizballáh vstúpili do mesta Zabadání. (Pravda)
Najmenej deväť ľudí zahynulo v sobotu a ďalších vyše 30 utrpelo zranenia, keď sa na východe Číny zrútila továreň na výrobu obuvi. (Pravda)
Irán trvá na urýchlenom zrušení ekonomických sankcií na výmenu za dohodu o obmedzení jadrového programu Teheránu. (Pravda)
Kandidátka na americkú prezidentku Hillary Clintonová obvinila Čínu z kradnutia komerčných tajomstiev vrátane neoprávneného získavania obrovského množstva vládnych informácií. (Pravda)
Gréci v referende odmietli podmienky veriteľov. Euro na ázijských trhoch na začiatku obchodovania prudko oslabilo. V utorok večer bude summit lídrov eurozóny. Tsipras bude žiadať odpis gréckych dlhov. (Pravda)
Deväť ľudí utrpelo menšie popáleniny pri nehode počas ohňostroja, ktorý usporiadali k oslave amerického Dňa nezávislosti v piatok večer v Colorade. (Pravda)
Radikáli z organizácie Islamský štát zverejnili video s popravou asi 25 sýrskych vojakov. (Pravda)
Tuniský prezident povedal, že krajina "nie je v bezpečí" pred ďalšími útokmi extrémistov a vyhlásil v krajine výnimočný stav, aby, ako povedal, zabránil riziku kolapsu. (Pravda)
Bývalý kubánsky vodca Fidel Castro sa po troch mesiacoch opäť objavil na verejnosti, keď sa na niekoľko hodín stretol s výrobcami syrov. (Pravda)
Ruský prezident Vladimir Putin vyzval na dialóg so Spojenými štátmi, založený na rovnoprávnom prístupe a vzájomnej úcte. (Pravda)
Sýrska armáda a spojenecké milície Hizballáhu spustili rozsiahlu ofenzívu voči povstalcami kontrolovanému mestu Zabadání pri hraniciach s Libanonom. (Pravda)
Dvoch českých turistov v piatok zastrelili na albánskej horskej ceste a vrahovia zhodili ich auto do rokliny, aby smrť obetí pôsobila ako dopravná nehoda. (Pravda)
V tuneli pod Lamanšským prielivom, spájajúcom Francúzsko a Britániu, došlo k narušeniu dopravy, keď sa približne 150 migrantov pokúšalo vtrhnúť do vchodu Eurotunela na francúzskej strane. (Pravda)
Newyorčana na invalidnom vozíku zatkli dva dni po tom, čo pri lúpeži za bieleho dňa ukradol v banke 1212 dolárov. (Pravda)
Sedemdesiatdeväťročný muž trpiaci neliečiteľnou rakovinou hrtana sa stal prvým Kolumbijčanom, ktorý legálne zomrel pomocou eutanázie s plnou podporou vlády. (Pravda)
Jeden človek zahynul a ďalší dvaja utrpeli strelné poranenia pri piatkovej demonštrácii v Káhire, ktorá sa konala na podporu bývalého prezidenta krajiny Muhammada Mursího presne dva roky od jeho zosadenia armádou. (Pravda)
Čomu čelí Európska únia? Rusko-ukrajinskému konfliktu, debate o imigrácii, možnému odchodu Grécka z eurozóny či ukončeniu členstva Británie v EÚ. (Pravda)

SME

Obaja sú tiež zajedno v tom, že výsledky hlasovania gréckych občanov by mali byť rešpektované. (SME)
Tragédia sa stala na dvoch miestach národného parku Brecon Beacons vo Walese. (SME)
Prezidentka Dilma Rousseffová aj jej spolupracovníci mali byť predmetom odpočúvania Národnoej bezpečnostnej agentúry. (SME)
Washington je podľa jeho slov pripravený odísť z rokovaní, ak to bude potrebné a nebude ochota dohodnúť sa na veciach, ktoré sú pre neho dôležité. (SME)
Obrad sa odohral v kostole svätej Márie Magdalény v Sandringhame, kde mala krst aj princezná Diana. (SME)
Francúzsko má na Zozname svetového dedičstva už 41 miest, Nemecko 40. (SME)
Mladík len pred pár týždňami vyšiel z väzenia, kde pykal za vraždu trinásťročného chlapca pri lúpeži. (SME)
S požiarom bojovalo v Španielsku asi päťsto hasičov, v Portugalsku takmer sto. (SME)
V záplavách v Tbilisi prišlo o život 19 ľudí a uhynula vyše polovica zo šesťsto zvierat v zoo. Jeden z utečených tigrov smrteľne zranil muža. (SME)
Pôjde o pozemné manévre Rapid Trident a námorné cvičenie Sea Breeze. (SME)
Najhoršia genocída v Európe od skončenia vojny stále máta aj západných politikov. Ako naznačujú nové zistenia, NATO nemalo v pláne uskutočniť tam nálety. (SME)
Prvý pápež z amerického kontinentu, predtým kardinál Jorge Mario Bergoglio, pochádza z argentínskeho Buenos Aires. Teraz absolvuje prvú návštevu Južnej ... (SME)
Moskva je pripravená prijať Helénsku republiku pod ochranné krídla. (SME)
Riaditeľ zoo uviedol, že príčinou nešťastia bola porucha bŕzd. (SME)
Mína explodovala v dedine Donecke, vzdialenej približne 50 kilometrov západne od mesta Luhansk. (SME)
Podľa polície jeden človek zahynul a niekoľko ďalších utrpelo zranenia. (SME)
Rozsiahla ofenzíva sa začala v sobotu. V rámci útoku na mesto armáda nasadila ťažké delostrelectvo i bojové letectvo. (SME)
Na zásoby čakala trojčlenná posádka - americký astronaut Scott Kelly a ruskí kozmonauti Gennadij Padalka a Michail Kornienko. (SME)
Biskupi vyzvali Sobotkovu vládu, aby sa k problému postavila rázne, a zároveň ponúkajú aktívnu pomoc prostredníctvom farností. (SME)
Čchoi prežíval ťaživý pocit viny za haváriu autobusu a nie je jasné, či išlo o nehodu alebo samovraždu. (SME)

Lidové noviny

Evropa je i nadále v sevření velmi horkého počasí, kdy teploty šplhají přes 35 stupňů Celsia nejen na jihu kontinentu, ale i v Rakousku či Německu. Německé úřady podle agentury DPA varovaly, aby si lidé dávali pozor při koupání, protože během víkendu už se utopila více než desítka lidí. Ve Španělsku a Portugalsku bojují hasiči s lesními požáry. (Lidové noviny)
Pět ukrajinských vojáků přišlo o život, když jejich automobil v okolí Luhansku na východě Ukrajiny najel na nastraženou minu. Dalších deset vojáků za posledních 24 hodin bylo při různých potyčkách s proruskými separatisty zraněno. Oznámil to v neděli armádní mluvčí Oleksandr Motuzjanyk. „Zranění byli ošetřeni, jejich život není ohrožen,“ řekl novinářům. (Lidové noviny)
Papež František v neděli vyrazil na osmidenní cestu po Latinské Americe, během níž navštíví tři země; rodná Argentina ale mezi nimi není. Z římského letiště Fiumicino jeho letadlo odstartovalo ráno po deváté hodině, do ekvádorské metropole Quito hlava katolické církve dorazí po třináctihodinovém letu. (Lidové noviny)
Když před deseti dny Kim Čong-un slavnostně otevíral nový letištní teminál, nikdo si ani nevšiml, že na ceremoniálu chyběl Ma Won-čun, hlavní projektant velkolepé stavby. Ten však už ani přijít nemohl. Před více než půl rokem jej totiž severokorejský vůdce nechal popravit. Důvod byl prostý - Kimovi se jím navržená příletová hala nelíbila. (Lidové noviny)
FOTO UVNITŘ Radikálové z organizace Islámský stát (IS) zveřejnili video s popravou asi 25 syrských vojáků. Hromadnou vraždu provedli v antickém amfiteátru v Palmýře, informují zahraniční média. Záběry trvají zhruba deset minut a podle agentury AFP byly natočeny zřejmě krátce po 21. květnu, kdy islamisté toto starověké město dobyli. (Lidové noviny)
Tuniský prezident Kaíd Sibsí v sobotu vyhlásil v zemi výjimečný stav kvůli teroristickému útoku v turistickém letovisku v Súse, kde minulý týden útočník zastřelil 38 lidí. Informovala o tom tuniská tisková agentura TAP. Ve večerním projevu k občanům prezident tento krok zdůvodnil tím, že země „není v bezpečí" před dalšími útoky extremistů. (Lidové noviny)
Sebevražední atentátníci z radikálního islamistického hnutí Boko Haram pozabíjeli nedaleko města Maiduguri na severovýchodě Nigérie desítky lidí. Informovala o tom nigerijská armáda v prohlášení, ze kterého citovala agentura AFP. (Lidové noviny)
Ruský prezident Vladimir Putin se v blahopřání svému americkému protějšku Baracku Obamovi ke Dni nezávislosti dožadoval dialogu založeném na rovnoprávnosti a respektu vůči zájmům obou velmocí. O protiruských sankcích se podle Kremlu nezmínil. (Lidové noviny)
Soud na východě Číny potvrdil tresty smrti pro pětici odsouzenců, kteří se domluvili na vraždění horníků, aby je mohli vydávat za oběti důlních neštěstí a jako falešní pozůstalí se domáhat odškodnění. Oznámila to v sobotu čínská média. Za zavražděné horníky spiklenci požadovali v přepočtu celkem 7,3 milionu Kč. (Lidové noviny)
Osud mistra Jana Husa připomíná od soboty v jihoněmecké Kostnici pískovcová socha, kterou vytvořili studenti Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích na Jičínsku. (Lidové noviny)
Země eurozóny se prý snažily zabránit tomu, aby Mezinárodní měnový fond ve čtvrtek zveřejnil zprávu o finanční situaci Řecka. S odvoláním na své zdroje to uvedla agentura Reuters. Zpráva hovoří o nutnosti další finanční pomoci Řecku a odpisu části jeho dluhů. (Lidové noviny)
Den před zlomovým nedělním referendem o přijetí či odmítnutí podmínek mezinárodních věřitelů panuje v Řecku napjaté očekávání. Kampaň 24 hodin před začátkem hlasování podle zákona utichla a zveřejňovat se nesmějí ani žádné předvolební průzkumy. Řecký tisk se ale na poslední chvíli snaží občany mobilizovat a upozorňuje, že lidi v neděli čeká nejdůležitější hlasování za posledních 40 let, které může zcela změnit budoucnost země. (Lidové noviny)
Skandál okolo nového pomníku „Obráncům vlasti na věčné časy“ musely vyřešit úřady ve městě Tobolsk na Sibiři. Po odhalení díla, na výročí nacistického útoku na někdejší Sovětský svaz, se totiž zjistilo, že tvář obránce vlasti na pomníku vlastně patří Werneru Goldbergovi, který za války ztělesnil „ideálního německého vojáka“. (Lidové noviny)
Nově zvolená dánská vláda plánuje snížit na polovinu sociální dávky, které dostávají od státu přistěhovalci. Cílem je zpomalit příliv imigrantů do země, uvedla v pátek ministryně pro imigraci Inger Stöjbergová. (Lidové noviny)
Vzrušené reakce v Číně vyvolal plán jedné firmy z Chenanu pokutovat ženy, které otěhotní bez toho, aby to předtím nahlásily. Podle návrhu této firmy se musejí ženy před otěhotněním dovolit a poté mohou získat povolení v určitém čase otěhotnět a porodit. (Lidové noviny)
Nizozemská vláda požaduje, aby viníky sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou identifikoval a potrestal speciální tribunál OSN. Sdělil to v pátek nizozemský premiér Mark Rutte. Malajsijské letadlo s 298 lidmi na palubě bylo sestřeleno nad východní Ukrajinou loni 17. července. Nikdo z lidí na palubě nepřežil, dvě třetiny z nich byli Nizozemci. (Lidové noviny)
Francie odmítla žádost o azyl, se kterou se na francouzské úřady obrátil zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange, sdělil úřad francouzského prezidenta. Australan Assange se už tři roky ukrývá na ekvádorské ambasádě v Londýně. Obává se, že bude vydán z Británie do Švédska, kde je podezřelý ze znásilnění. (Lidové noviny)
Ruské zpravodajské služby po zhoršení vztahů mezi Moskvou a Západem posílily aktivity v členských zemích EU i NATO. Ve zprávě o své činnosti za minulý tok to uvedla slovenská civilní tajná služba SIS. (Lidové noviny)
Šestiletý britský chlapec Ashya King s nádorem mozku, který loni podstoupil protonovou léčbu v České republice, se téměř po roce vrátil domů. Informovala o tom britská média. Zájem o případ souvisí také s předchozím zadržením chlapcových rodičů. (Lidové noviny)
V červenci uplyne dvacet let od masakru v Srebrenici. Osm tisíc bosenských chlapců a mužů, převážně ve věku 15 až 65 let, bylo během obsazení města bosenskorsbskými jednotkami zabito. Jejich těla byla pohřbena do masových hrobů, některé ostatky stále nebyly nalezeny. Téměř tisíc bosenských žen tak stále nemá jistotu, kde a jak jejich synové a manželé skončili. (Lidové noviny)

iHNed.cz

Tři hodiny jízdy od Athén leží Sparta. V časech vypjaté evropské krize stojí za zmínku, že ji na troskách opuštěné antické Sparty založili Němci. Ano, čtete správně: prvním králem nezávislého Řecka byl v 19. století bavorský princ Otto. (iHNed.cz)
Policie zadržela údajného vraha českých turistů v Albánii. Dva české turisty tam v pátek zabil dvacetiletý mladík, který před měsícem vyšel z vězení. Muž se ukryl v domě ve vesnici Grudë, kde ho policie obklíčila. V neděli večer se k činu přiznal. (iHNed.cz)
K Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) se úspěšně připojila ruská nákladní kosmická loď Progress. Dovezla náklad paliva, kyslíku, vody, potravin a vědeckého vybavení o celkové hmotnosti 2,5 tuny. Na orbitální stanici je nyní tříčlenná posádka. Tvoří ji Rus Michail Kornijenko a Američan Scott Kelly, kteří na ISS stráví rok, a další ruský kosmonaut Gennadij Padalka, jehož nynější mise začala koncem března a skončit má v září. (iHNed.cz)
Islámský stát zveřejnil video, ve kterém popravuje asi 25 syrských vojáků. Popravu islamisté provedli v antickém amfiteátru v Palmýře. Video nejspíš vzniklo už v v květnu, kdy islamisté Palmýru dobyli. (iHNed.cz)
Bývalý kubánský prezident Fidel Castro vyšel ze svého domu, který téměř neopouští, a po třech měsících se objevil na veřejnosti. Navštívil schůzi předních výrobců sýra. Castro se vzdal funkce prezidenta v roce 2008. (iHNed.cz)
V sobotu vyhlásil tuniský prezident Kaíd Sibsí v zemi výjimečný stav. Trvat má 30 dní. Rozhodl se tak kvůli teroristickému útoku z minulého týdne, kdy útočník zastřelil 38 lidí. Výjimečný stav dává větší pravomoci policii a armádě. (iHNed.cz)
Spojené státy a Rusko mohou efektivně čelit globálním výzvám, pokud bude jejich vztah založený na principech vzájemné úcty, vzkázal ruský prezident Vladimir Putin svému americkému protějšku Baracku Obamovi. K dialogu založeném na rovnoprávnosti obou zemí vyzval Putin Obamu v blahopřání k americkému Dni nezávislosti. O protiruských sankcích se v blahopřání nezmínil. (iHNed.cz)
Podle místní policie byli na severu Albánie zavražděni dva čeští turisté. Sedmadvacetiletý muž a šestatřicetiletá žena podle informací ministerstva zahraničí pocházeli ze západních Čech. Agentura Reuters s odvoláním na policii a očité svědky uvedla, že turisté byli zastřeleni v pátek na silnici v horské oblasti. Vrazi pak shodili auto do rokle, aby zločin vypadal jako nehoda. (iHNed.cz)
Ve francouzském Calais se skupina asi 150 migrantů pokusila vniknout do terminálu před vjezdem do tunelu pod kanálem La Manche. Narušili tím dopravu, některé spoje byly zrušeny, jiné nabraly zpoždění. Migranti využili toho, že tento týden doprava částečně zkolabovala kvůli stávce zaměstnanců trajektové přepravy MyFerryLink. (iHNed.cz)
Doživotní vůdce v katolické církvi neschvaluje papež František. Církev tak dle něj riskuje, že bude jako země pod diktaturou. Sám je připraven rezignovat, pokud by pocítil, že již není schopen pokračovat ve vedení církve. Na sobotním večerním setkání více než 30 tisíc členů Katolické charismatické obnovy prohlásil, že jediný, kdo nemůže být v církvi nahrazen, je Duch svatý. (iHNed.cz)
Seznam světového dědictví UNESCO rozšíří historická lokalita Betánie, v níž údajně svatý Jan Křtitel pokřtil Ježíše Krista. Na seznam dále přibyl národní park v pohoří Blue and John Crow Mountains na Jamajce. Na zasedání posuzují delegáti celkem 36 kandidátů. Česko v nominacích zastoupeno není. (iHNed.cz)
Evropa, ve které již nyní vládnou tropická vedra, se připravuje na další výrazné oteplení. Vrchol veder nastane podle meteorologů v pondělí, kdy by horký vzduch proudící z Afriky mohl vyhnat teplotu ve Španělsku až na 44 stupňů Celsia. Nebývalé teplo dorazilo i do Skandinávie, v Maďarsku zavedou výstrahu nejvyššího stupně a v částech Rakouska nejezdí vlaky. (iHNed.cz)
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek podepsal se svým německým protějškem dohodu o strategickém dialogu. Předsedové české a německé vlády a jejich ministři spolu mají pravidelně jednat o zahraniční a evropské politice. Spolupracovat budou vlády také na budování společné dopravní a energetické infrastruktury. (iHNed.cz)
Ruská raketa Sojuz v pátek bez problémů vynesla bezpilotní vesmírnou loď Progress M-28M na určenou oběžnou dráhu kolem Země. Nákladní kosmická loď veze tři tuny potravin a vědeckého materiálu. Ke stanici se má připojit v neděli v 9:13 středoevropského času. (iHNed.cz)
Archangelská radnice po letech žádostí povolila pochod homosexuálů. Konat se ale smí v den, kdy svůj svátek na ulicích ruských měst bouřlivě slaví výsadkáři. Aktivisté hodlají starostu a jeho náměstky zažalovat za diskriminaci. (iHNed.cz)
Zemětřesení o síle 6,4 stupně postihlo západočínskou autonomní oblast Sin-ťiang. Oblast je řídce obydlená a úřady proto doufají, že obětí nebude mnoho. Zemětřesení si zatím vyžádalo nejméně tři mrtvé a více než 20 zraněných. (iHNed.cz)
Zatím posledním a rekordním úsekem cesty letounu Solar Impulse 2 byl přelet Tichého oceánu. Trasa z japonské Nagoje na Havaj měřila více než 8200 kilometrů. Solar Impulse 2 je tak nyní solárním letadlem, které najednou urazilo nejdelší trasu a strávilo ve vzduchu nejdelší čas. (iHNed.cz)
Festival v britském Glastonbury si kromě běžných návštěvníků užívali i dalajláma nebo členky Pussy Riot. Oslavy "gay pride" se konaly v New Yorku i San Salvadoru a na Sumatře vybuchla sopka Sinabung. To vše na nejlepších snímcích uplynulého týdne. (iHNed.cz)
Teroristé z islamistického hnutí Boko Haram zabili ve středu v Nigérii až 150 lidí. Radikálové útočili na muslimské věřící, kteří se modlili v několika mešitách. Pak se vydali do domů, kde stříleli na ženy. Incidenty se odehrály ve vesnici Kukawa poblíž Čadského jezera a ve vesnicích poblíž města Monguno. (iHNed.cz)
Dohodu podepíše slovenský premiér Robert Fico během páteční návštěvy Polska. Transportéry Rosomak Scipio budou určeny na slovenský a polský trh, jakož i pro odběratele v dalších zemích. Slovensko a Polsko budou také spolupracovat při generálních opravách houfnic Dana, a to na základě know-how, které vlastní Slovensko. (iHNed.cz)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.