Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 27.2.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0609USD   27.021CZK   0.84503GBP   308.59HUF   4.3107PLN   7.4275HRK . . . viac
Noviny
- Svet

TA3

Odsúdenému českému misionárovi Petrovi Jašekovi udelil sudánsky prezident milosť. Jašek bol v Sudáne väznený od roku 2015 a v januári tohto roka odsúdený na desiatky rokov väzenia. Aj na základe petície, pod ktorú sa podpísalo 400-tisíc ľudí na celom svete, z toho 40-tisíc Slovákov, je v súčasnosti na slobode. (TA3)
Salafista, ktorého nemecká polícia zadržala minulý týždeň v Northeime v spolkovej krajine Dolné Sasko pre podozrenie z prípravy bombového útoku na policajtov alebo vojakov, mal podľa informácií agentúry DPA pôsobiť pred istým časom na neonacistickej scéne. Neskôr sa preorientoval a konvertoval na islam. (TA3)
Filipínska teroristická skupina Abú Sajjáf zrejme popravila 70-ročného Nemca, ktorého od minulého roka držala ako rukojemníka. Skupina zverejnila video, na ktorom je zobrazená mužova vražda. Teroristi požadovali za jeho prepustenie výkupné približne pol milióna eur, pričom ultimátum už vypršalo. (TA3)
Česká vláda premiéra Bohuslava Sobotku zamietla iniciatívu českomoravských komunistov z KSČM na opätovné zaradenie trestného činu príživníctva do Trestného zákonníka. Naopak, podporila návrh skupiny 101 poslancov všetkých parlamentných klubov, v zmysle ktorého by v ČR mali pribudnúť dva významné dni. (TA3)
Americký prezident Donald Trump chce zvýšiť tohtoročný rozpočet na obranu o 54 miliárd dolárov, čo je o 9 percent v porovnaní s minulým rokom. S odvolaním sa na nemenovaných predstaviteľov Bieleho domu o tom informovali agentúry AP a AFP. (TA3)
Talianske tajné služby varovali pred teroristickými útokmi v krajine. Hrozbu teroristických akcií považujú za konkrétnu, a to kvôli prítomnosti džihádistov z Islamského štátu v Taliansku a jeho účasti na operáciách medzinárodnej koalície proti IS. (TA3)
Boje o iracké mesto Mósul aj naďalej pokračujú. Armáde sa podarilo dobyť kľúčový most cez rieku Tigris. Po oprave ho budú môcť využiť na rýchlejší presun jednotiek v boji proti ozbrojencom z Islamského štátu. (TA3)
Mimovládne organizácie, ktoré pomáhajú migrantom pri brehoch Líbye, podporujú nelegálnu migráciu a nedostatočne spolupracujú s políciou. Uviedol to šéf európskej agentúry Frontex Fabrice Leggeri. V rozhovore pre nemecký denník Die Welt Leggeri žiada prehodnotiť súčasný stav záchranných operácií v Stredomorí. (TA3)
Ostrovania by podľa informácií britských médií mohli skončiť voľný pohyb osôb hneď potom, ako oficiálne začnú s rokovaniami o odchode z Európskej únie, informoval o tom britský denník Daily Telegraph. To by malo nastať už v polovici marca. Hovorca Theresy Mayovej ale tvrdí, že ide o špekulácie. (TA3)
Predstavitelia samozvaných republík na východe Ukrajiny dali Kyjevu ultimátum na ukončenie dopravnej blokády. V opačnom prípade sa vyhrážajú, že zavedú nútenú správu nad podnikmi v oblasti. Kyjev má čas do marca. (TA3)
Zrušenie vízovej povinnosti pre občanov Gruzínska odhlasovali predstavitelia členských štátov EÚ. Na uvedenie nariadenia do platnosti už stačí len formálny podpis europarlamentu a Rady EÚ. (TA3)
Intenzívne dažde v Andách vyústili do záplav a vyvolali chaos v niektorých častiach Čile. (TA3)
Pápež František sa stal v nedeľu historicky prvou hlavou katolíckej cirkvi, ktorá navštívila niektorý spomedzi anglikánskych kostolov v Ríme. (TA3)
Vrchol karnevalu v Riu de Janeiro zatienila v nedeľu vážna nehoda. Polícia oznámila, že na Sambadróme havaroval jeden z karnevalových vozov. (TA3)
Izraelské nemocnice prestanú od tohto týždňa poskytovať zdravotnú starostlivosť sýrskym pacientom, s výnimkou akútnych prípadov, ak im izraelská vláda neuhradí v plnej výške náklady za niekoľkoročné liečenie zranených zo sýrskej občianskej vojny. (TA3)
Nominant amerického prezidenta Donalda Trumpa na ministra námorníctva, Philip Bilden, sa rozhodol o funkciu neuchádzať. Oznámil to v nedeľu Pentagón. (TA3)
V talianskom meste Ivrea sa konal karneval citrusových plodov. Ľudia rozdelení do tímov sa už tradične ohadzovali pomarančmi. (TA3)
Egypt odložil plány na výrazné zvýšenie poplatku za vstupné vízum pre zahraničných návštevníkov prichádzajúcich do krajiny do 1. júla tohto roka. Oznámilo to egyptské ministerstvo pre cestovný ruch. (TA3)
Tisíce odporcov rumunskej stredoľavicovej vlády sa opäť zišli v centre Bukurešti, kde tak pokračovali vo svojich protestoch už 27. večer po sebe. Menšie demonštrácie s niekoľkými stovkami účastníkov hlásili aj zo sedmohradských miest Brašov, Sibiu a Temešvár. (TA3)
Prezidentská kandidátka krajnej pravice Marine Le Penová ostro kritizovala médiá. (TA3)

Pravda

Americký prezident Donald Trump má v úmysle zvýšiť výdavky na zbrojenie o 54 miliárd dolárov. (Pravda)
Začalo sa to vtipom, ale z iniciatívy štyroch kamarátov je 40 000 podpisov Francúzov, ktorí chcú, aby ich krajinu viedol Barack Obama. (Pravda)
Pridružená skupina organizácie Islamský štát Abu Sayyaf zverejnila video, ktoré zobrazuje zotnutie hlavy nemeckého rukojemníka na Filipínach. (Pravda)
Hovorca maďarskej vlády potvrdil, že krajina začala so stavbou druhého plotu pozdĺž hranice so Srbskom. (Pravda)
Slovenský saleziánsky kňaz Titus Zeman, ktorý bol za komunizmu prenasledovaný a ktorý zomrel v roku 1969, bude blahorečený. (Pravda)
Nevídaný rozsudok s trestom doživotného väzenia za spáchanie vraždy vyniesol v pondelok krajinský súd v Berlíne nad dvoma šialenými vodičmi. (Pravda)
Iracká armáda dobyla západnú stranu kľúčového, ale poškodeného mosta cez rieku Tigris v Mósule. Informoval veliteľ federálnych jednotiek generálmajor Sámir Ahmad. (Pravda)
Podľa filadelfskej polície bolo viac ako 100 náhrobných kameňov na lokálnom židovskom cintoríne zničených útokom zatiaľ neznámych vandalov. (Pravda)
Filipínska armáda v pondelok vystupňovala snahu nájsť telo nemeckého rukojemníka, ktorému údajne islamskí militanti odrezali hlavu, lebo im nebolo vyplatené požadované výkupné. (Pravda)
Vedenie samozvaných ľudových republík vyhlásených na východe Ukrajiny v pondelok vyzvalo vládu v Kyjeve, aby do začiatku jari zabezpečila ukončenie dopravnej blokády Donbasu. (Pravda)
Britská premiérka Theresa Mayová má v polovici marca oznámiť, že začatím rokovaní o brexite ihneď skončí voľný pohyb osôb pre nových imigrantov z ostatných krajín EÚ. (Pravda)
Tradičný karneval v brazílskom Riu de Janeiro zatienila vážna nehoda. (Pravda)
V Avdijivke ľudia strácajú pud sebazáchovy. "Zvykajú si na riziko, chodia po uliciach," povedala pre Pravdu Lena Kovaľčukovová, obyvateľka mesta. (Pravda)
Na súčasné výzvy vo svete môže pre členské štáty EÚ existovať len jedna odpoveď - jednotne konajúca, silná a dôveryhodná Európa, znie zo stretnutia Slovenska, Česka a Nemecka. (Pravda)
Administratíva Donalda Trumpa uvažuje o vystúpení z Rady pre ľudské práva, pretože ju viní z predpojatosti voči Izraelu a začleňovaniu protiprávnych vlád. (Pravda)
Moskovská polícia v noci na pondelok zatkla skupinu šiestich aktivistov, ktorí držali čestnú stráž na mieste vraždy opozičného politika Borisa Nemcova neďaleko Kremľa. (Pravda)
Na oscarovom galavečere bol americký prezident Donald Trump v mysli väčšiny zúčastnených, aj keď jeho meno nezaznelo. (Pravda)
Americký prezident Donald Trump v piatok kritizoval francúzsku metropolu na základe skúseností jeho bližšie nešpecifikovaného kamaráta Jima. (Pravda)
Na juh Izraela dopadla v pondelok raketa vypálená z palestínskeho pásma Gazy. Ako informovala izraelská armáda, raketa dopadla na nezastavané územie. (Pravda)
Iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zaríf zablahoželal v pondelok iránskemu režisérovi Ašgharovi Farhádímu za získanie Oscara. (Pravda)

SME

Slovensko uznáva princíp univerzálnosti ľudských práv a chráni právo utečencov na azyl. (SME)
ANO by podporilo 31,5 percenta oslovených voličov. (SME)
Je to už piata vlna hrozieb voči centrám americkej židovskej komunity od začiatku roka. (SME)
Podľa Rasmussena existuje široká parlamentná podpora v prospech zotrvania Dánska v EÚ. (SME)
Hnutie Hamas obvinilo Izrael z nebezpečnej eskalácie situácie v regióne. (SME)
Útočník využil pri atakoch 600 infikovaných serverov zo 150 krajín sveta. (SME)
Nebezpečné baktérie môžu spôsobiť smrteľne nebezpečné infekcie postihujúce napríklad krv alebo pľúca. (SME)
Kritika sa týkala poklesu počtu nezávislých médií či porušovania ľudských práv. (SME)
Pri prehliadke v bydlisku muža sa našli chemikálie a súčiastky na výrobu diaľkovo ovládanej rozbušky. (SME)
Nenávisť k Merkelovej už nestačí, voličov od protiislamskej Alternatívy pre Nemecko odrádzajú stranícke konflikty aj nová hviezda. (SME)
Prekonať múry väznice zločincovi pomáhala trojica komplicov. (SME)
Do zoznamu pribudne aj Deň hrdinov druhého odboja. (SME)
Košičania majú aj svoj oficiálny koktejl. (SME)
Škrty v rozpočte by sa mali týkať Agentúry na ochranu životného prostredia. (SME)
Tínedžerka napokon narazila do snehového dela. (SME)
Podľa Zaeva by sa tak mohlo ukončiť dlhoročné ochromenie krajiny. (SME)
Záchytné tábory pre utečencov sa podľa Tajaniho nesmú stať koncentračnými tábormi. (SME)
Medzi zranenými je sedem turistov z Holandska. (SME)
Klienti mi nedávajú najavo, že nechcú, aby ich zastupovala Východoeurópanka, hovorí pre SME Anette Bernerová z právnej firmy Olswang LPP. (SME)
Niekdajší líder Národného frontu v minulosti použil ako synonymá termíny Rómovia a zlodeji. (SME)

Lidové noviny

Filipínská teroristická skupina Abu Sayyafa zavraždila sedmdesátiletého německého rukojmího, což ukazuje dnes zveřejněný videozáznam činu. Smrt svého občana potvrdila a odsoudila vláda v Berlíně. Filipíny označily zločin za barbarský. Muže radikální islamistická organizace unesla loni v listopadu, když se plavil kolem jednoho z ostrovů na jihozápadě Filipín. Jeho devětapadesátiletá partnerka přišla o život už při únosu. (Lidové noviny)
Americký prezident Donald Trump chce zvýšit letošní rozpočet na obranu o 54 miliard dolarů (1,4 bilionu korun), tedy o devět procent ve srovnání s loňským rokem. S odvoláním na nejmenované činitele Bílého domu o tom v pondělí informovaly agentury AP a AFP. (Lidové noviny)
Jeho synovi Williamovi se stala před měsícem osudnou zpackaná americká vojenská operace zamířená proti teroristům v Jemenu. Otec příslušníka elitní jednotky SEAL Team 6 Bill Owens následně odmítl setkání s prezidentem Donaldem Trumpem při příležitosti předání rakve s ostatky syna. Kritizoval také načasování zásahu a žádal řádné vyšetření incidentu. (Lidové noviny)
Maďarsko začalo stavět druhou řadu oplocení, které loni vybudovalo na hranicích se Srbskem ve snaze zastavit ilegální pronikání migrantů na své území. Podle agentury MTI to řekl bezpečnostní poradce premiéra Viktora Orbána György Bakondi v rozhovoru, který v pondělí zveřejnil deník Magyar Hírlap. (Lidové noviny)
Nevídaný rozsudek s trestem doživotního vězení za spáchání vraždy vynesl v pondělí zemský soud v Berlíně nad dvěma šílenými řidiči, kteří loni v centru německé metropole závodili a způsobili havárii, při níž zemřel řidič jiného auta. Verdikt padl v prvoinstančním řízení a není zatím pravomocný, informovala agentura DPA. (Lidové noviny)
Rusko chce do rozhovorů o Sýrii zapojit i Kurdy, řekl v pondělí podle agentury Ria Novosti náměstek ruského ministra zahraniční Michail Bogdanov. Syrská opozice má podle Moskvy pro rozhovory v Ženevě sestavit jednotnou delegaci. (Lidové noviny)
Britská premiérka Theresa Mayová zřejmě v polovině března oznámí, že dnem oficiálního zahájení rozhovorů o odchodu Británie z Evropské unie skončí i volný pohyb osob pro nové imigranty z ostatních unijních zemí. Napsal to v pondělí server britského deníku The Daily Telegraph. Mluvčí premiérky v reakci na zprávu sdělil, že veškeré diskuse ohledně termínů kolem občanů EU v Británii jsou jen spekulace. (Lidové noviny)
Nedemokratické, neamerické a otřesné. Tak se vyjadřuje vedení amerických médií o pátečnímu rozhodnutí Bílého domu nevpustit některá média na tiskovou konferenci. Administrativa Donalda Trumpa v poslední době vyhrotila boj s médii. Prezident USA se v pátek znovu vyjádřil, že média jsou „nepřítelem amerického lidu,“ a v neděli ohlásil, že nepůjde na tradiční večeři s novináři. (Lidové noviny)
Kandidátka krajní pravice pro francouzské prezidentské volby Marine Le Penová v neděli kritizovala média, že vedou „hysterickou kampaň“ ve prospěch jejího konkurenta Emmanuela Macrona. Centristický kandidát je podle v neděli zveřejněného průzkumu deníku Figaro favoritem případného souboje tváří v tvář se šéfkou Národní fronty. (Lidové noviny)
Jeseteří farmu vybudovali obyvatelé karabašské vesničky Madagiz před dvěma roky. Daleko od civilizace, blízko fronty a v obci, kam nevede ani pořádná silnice, se má vyrábět prý ten „nejlepší kaviár na světě“. (Lidové noviny)
Při masopustním průvodu v americkém městě New Orleans najel v sobotu večer muž s autem do davu lidí. Podle místní policie bylo zraněno 28 osob, z toho pět vážně, nikdo podle ní není v ohrožení života. Pachatel byl na místě zadržen. Policie vyloučila teroristický čin, podle ní byl muž pod silným vlivem alkoholu či drog. Policie vyloučila teroristický čin. (Lidové noviny)
Občané v reflexních vestách míří fény na přijíždějící auta. Napodobují policisty měřící rychlost, aby zpomalili blížící se řidiče. Doufají, že tak napomůžou bezpečnosti v městečku Hopeman na severu Skotska. (Lidové noviny)
Bez vážnějších incidentů se obešel nedělní pochod stoupenců ruské opozice u příležitosti druhého výročí vraždy opozičního politika Borise Němcova. Podle organizátorů se v centru Moskvy sešlo kolem 15 tisíc lidí, podle policie byl ale jejich počet třetinový. (Lidové noviny)
Tři lidé jsou v nemocnici v kritickém stavu poté, co do nich dopoledne v jihovýchodním Londýně najel osobní automobil, stav dvou dalších zraněných je stabilizovaný. Řidič byl na místě zatčen a převezen do nemocnice se zraněním hlavy, napsal server BBC s odvoláním na londýnskou policii. (Lidové noviny)
Bratr severokorejského vůdce Kim Čong-nam zemřel během 20 minut od chvíle, byl na letišti v Kuala Lumpuru otráven. Paralyzoval ho silný neurotoxin, jak vyplývá z výsledků pitvy. Jed Kim Čong-namovi do obličeje nastříkaly dvě ženy, které nyní tvrdí, že byly přesvědčené, že se jedná jen o žert natáčený skrytou kamerou pro televizní zábavný pořad. (Lidové noviny)
„Ztratili jsme odvážnou a profesionální žurnalistku,“ napsala představitelka kurdské vlády v USA Bryan Rahmanová. Třicetiletá novinářka zemřela, zatímco přinášela informace z předních linií bojů v iráckém Mosulu. Podle prezidenta Kurdů byla „vzorem pro ženy i mladé Kurdy.“ (Lidové noviny)
Americký prezident Donald Trump se nezúčastní tradiční galavečeře s novináři akreditovanými v Bílém domě. Oznámil to v sobotu americký prezident na svém twitterovém účtu. Trump v minulosti často kritizoval sdělovací prostředky, které obviňuje z šíření vylhaných zpráv. Podle televize NBC to bude poprvé za třicet let, co se prezident této akce nezúčastní. (Lidové noviny)
Polygamie je v širokém měřítku akceptovaná po celém území afrického státu Nigérie. Jeden z nejvíce prominentních muslimským lídrů se ji ale bude snažit v některých případech omezit. Důvod to má jasný – podle něj polygamie v chudších kruzích vede k vzestupu islamistické militantní skupiny Boko Haram, která stojí za násilným povstáním v zemi. (Lidové noviny)
Americká Demokratická strana si v sobotu zvolila do svého čela bývalého ministra práce z vlády Baracka Obamy Toma Pereze. Nový předseda musí oživit a vést do nových bojů stranu, která během osmi let Obamova vládnutí výrazně oslabila a loni v listopadu zažila těžké volební porážky na všech úrovních. (Lidové noviny)
Řidič osobního auta v sobotu odpoledne v německém Heidelbergu najel do skupiny lidí na chodníku a tři osoby zranil. Třiasedmdesátiletý muž později svým těžkým zraněním v nemocnici podlehl, oznámila policie. Večer mluvčí německé policie David Faulhaber podle agentury Reuters prohlásil, že policie nemá žádné náznaky toho, že by dnešní incident v Heidelbergu byl teroristickým činem. (Lidové noviny)

iHNed.cz

Vzhledem k riziku, které představuje odolnost některých bakterií vůči nynějšímu způsobu léčení, je třeba vyvinout nová antibiotika proti 12 druhům bakterií. Nejkritičtější situace je u acinetobakterií, pseudomonas a enterobakterií a to včetně kmenů E.coli. Dalších šest druhů bakterií zařadila Světová zdravotnická organizace do vyšší priority. (iHNed.cz)
Trump chce víc peněz na obranu a především pro policejní složky. Na základě svých předvolebních slibů hodlá výrazně posílit americké ozbrojené síly. Peníze získají bezpečnostní a ozbrojené síly na úkor ostatních rezortů. (iHNed.cz)
Jeden na Zemi, druhý ve vesmíru: vědci zkoumají kosmická dvojčata. Jejich objev může mít velký význam pro výzkum stárnutí, ale také pro výzkum rakoviny. Hlavním cílem studia je zjistit biologické limity pro výpravy do vzdáleného vesmíru. (iHNed.cz)
Teroristická skupina Abu Sayyafa pravděpodobně zavraždila německého rukojmího. Skupina zveřejnila video, na kterém je vražda vidět. Muže islamisté unesli loni v listopadu. Jeho žena přišla o život již při únosu. (iHNed.cz)
Turci budou 16. dubna hlasovat o změně ústavy. Má posílit pravomoci prezidenta. Změny podporuje vládnoucí islamistická Strana spravedlnosti a rozvoje i celebrity včetně vnučky posledního sultána. Z ulic a sdělovacích prostředků mizí cokoliv, co připomíná slovo ne. Prezident označil všechny odpůrce změn ústavy za podporovatele spiklenců a teroristů. (iHNed.cz)
Mexičané se obávají, že u hranic se Spojenými státy by mohly už brzy vyrůst uprchlické a detenční tábory pro běžence ze Střední Ameriky či Karibiku. Nová Trumpova pravidla pro deportace navrhují, aby USA mohly do Mexika vracet všechny migranty, kteří se právě přes tuto zemi do USA dostali. Mexická vláda ale není na podobný nápor přistěhovalců připravena. (iHNed.cz)
Média vedou podle francouzské prezidentské kandidátky Marine LePenové "hysterickou kampaň" ve prospěch jejího konkurenta Emmanuela Macrona. V útocích proti médiím se tak přidala k některým světovým politikům hlásajícím konec dosavadního politického establishmentu, mezi něž patří například americký prezident Donald Trump. Voličům doporučila, aby se místo tradičních médií spoléhali na internetové zdroje. (iHNed.cz)
Súdánský prezident propustil z vězení Čecha Petra Jaška. Jašek byl obviněn z protistátní činnosti. Podle ministerstva zahraničí byl v lednu odsouzen ke 20 letům vězení. (iHNed.cz)
Vědci zkoumají podíl genů neandertálců v genomu moderního člověka. V celé lidské populaci jde vystopovat přibližně 20 procent jejich celého genomu. Dědictví po neandertálcích ovlivňuje naše nemoci, příkladem jsou schizofrenie a lupenka. (iHNed.cz)
Incident se stal v sobotu večer místního času v centru města, kde zrovna probíhal masopustní průvod. Podle místní policie bylo zraněno 28 osob, z toho pět vážně, nikdo podle ní není v ohrožení života. Pachatel byl na místě zadržen. Policie vyloučila teroristický čin, podle ní byl muž pod silným vlivem alkoholu či drog. (iHNed.cz)
Řecko stále neopustila hospodářská krize - a to ani sedm let od první finanční injekce z Evropské unie. Nezaměstnanost zde sice klesla na "pouhých" 23 procent, stále je ale nejvyšší v EU. Mnoho Řeků žije pod hranicí chudoby, nemá na elektřinu a jí na příděl či v charitativních vývařovnách. Premiér Alexis Tsipras žádá věřitele třetí nejchudší země EU o shovívavost. (iHNed.cz)
Masky z celého světa se sjížděly do jednoho z nejromantičtějších měst na vyhlášený karneval. V Laosu se konal sloní festival. A v USA Prezidentský den. (iHNed.cz)
Turecko zrušilo trest smrti v souvislosti se svou kandidaturou na členství v Evropské unii. "Obrátíme se opět na lid. Co lid řekne? Pokud lid bude chtít trest smrti, bude ho mít," říká prezident Erdogan. Představitelé EU dali v posledních měsících opakovaně najevo, že návrat trestu smrti do tureckého právního řádu by vedl k ukončení přístupových jednání s Ankarou. (iHNed.cz)
Jen 27letý Bartlomiej Misiewicz pracuje od roku 2007 pro současného polského ministra obrany Antoniho Macierewicze. Zkušení polští generálové v mladíkovi vidí pouze aroganci, nezkušenost a nedostatek vzdělání. Při návštěvách posádek Misiewicz například vyžadoval vzdávání vojenských poct. Na to má nárok jen ministr. (iHNed.cz)
Asociační dohodu EU s Ukrajinou schválila dolní komora nizozemského parlamentu. V loňském referendu Nizozemci dohodu odmítli. Následně navrhli novou kompromisní verzi. (iHNed.cz)
Studie GfK ukázala, kdo ve východní Evropě nejraději nakupuje a jakým způsobem. Zákazníci v chudších zemích si například více hlídají rozpočet. Nakupování je politické téma, konzervativní vlády se pokoušejí zakázat nákupy v neděli, ale odpor zákazníků - voličů je velký. (iHNed.cz)
Ruská nákladní loď Progress MS-05 dopravila další zásoby k Mezinárodní vesmírné stanici. Náklad vážil asi 2,5 tuny. Astronautům byly doručeny ovesné kaše, klobásky i ruské špionážní filmy. Šlo o první přistání ruské lodi od nehody v prosinci. (iHNed.cz)
V pátek začíná karneval v brazilském hlavním městě Riu de Janeiru. Každý rok při něm pochodují průvody extravagantně oděných tanečníků. Nejoblíbenějším karnevalovým tancem je samba. (iHNed.cz)
Bratr severokorejského vůdce Kim Čong-una mohl být zavražděn smrtící nervovovu látkou VX. Kim Čong-nam byl nejspíš otráven na letišti v Kuala Lumpuru 13. února. VX je neurotoxická látka. Používá se jako chemická zbraň. Je bezbarvá a bez zápachu. (iHNed.cz)
Zaměstnanci letecké společnosti Alitalia celý čtvrtek stávkovali na protest proti snižování mezd a propouštění. Alitalia je dlouhé roky ve finančních problémech a její vedení hledá způsoby, jak ušetřit. Italská vláda i opozice se snižováním platů nesouhlasí. (iHNed.cz)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.