Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 28.7.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3433USD   27.481CZK   0.79055GBP   308.20HUF   4.1437PLN   7.6372HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Svet

TA3

Izraelská armáda poprela, že jej vojaci sú zodpovední za dnešný útok na hlavnú nemocnicu a neďaleký park v pásme Gazy. Armáda tvrdí, že rakety omylom vystrelili palestínski militanti a tí sú za obete zodpovední. (TA3)
Týmito slovami komentovala maďarská opozičná strana Spolu-PM Orbánove vyjadrenia o tom, že Maďarsko potrebuje nové zriadenie. Nešlo by o liberálnu demokraciu západného typu. Orbánove vzory sú na východ od nás. Je to najmä Rusko a Čína. Maďarská opozícia sa bude na Orbána sťažovať na pôde Európskej komsie. (TA3)
Ten sa nachádza v oblasti hlavného mesta Tripolis. Požiar spôsobila raketa, ktorú zrejme odpálili radikáli bojujúci s vládou. Streľbu počuť od rána v okolí medzinárodného letiska. (TA3)
Z analýzy čiernych skriniek malajzijského civilného lietadla, ktoré sa zrútilo na Ukrajine, vyplýva, že ho zničili úlomky z explodujúcej rakety a zrútilo sa v dôsledku "masívnej prudkej dekompresie". (TA3)
Európska komisia (EK) poskytla ďalších päť miliónov eur na pomoc obyvateľom Pásma Gazy, kde sa v dôsledku bojov medzi Izraelom a hnutím Hamás neustále zhoršuje humanitárna situácia. (TA3)
Tentoraz nie je dôvodom debaty jeho herecký výkon alebo zaujímavosti z jeho súkromia. Diskusiu vyvolala jeho – bez preháňania vlastenecká reklama na ruské pivo. Duchovny si v nej predstavuje, aké by to bolo, keby bol Rusom. (TA3)
Vzťahy medzi Tureckom a Izraelom sa v dohľadnom čase možno zhoršia. Aktivisti plánujú vyslať do obliehaného Pásma Gazy lode s humanitárnou pomocou. O niečo podobné sa pokúsili pred štyrmi rokmi. Skončilo sa to smrťou deviatich ľudí a medzinárodnou blamážou. (TA3)
Pre jedných potenciálny zločinec, pre druhých obeť ideologickej vojny. Reč je o bývalom šéfovi venezuelskej vojenskej rozviedky Hugovi Carvajalovi, ktorého na žiadosť Američanov minulý týždeň zadržali na karibskom ostrove Aruba. Venezuela si však vynútila jeho prepustenie a v noci ho letecky previezli do Caracasu. (TA3)
Ešte pred druhou svetovou vojnou sa jej hovorilo „Veľká vojna“. Zmenila mapu Európy aj sveta a zanechala za sebou takmer 20 miliónov mŕtvych. Za štyri roky trvania zdevastovala Európu na nepoznanie, no nepriniesla riešenie, ale živnú pôdu pre ďalšiu vojnu. (TA3)
Najnovšie odpálili mešitu v Mosule, ktorú postavili ešte v 14. storočí. Nejde o prvé posvätné miesto, ktoré zlikvidovali. (TA3)
Nemecko musí uprednostniť mier pred ekonomickými úvahami a prijať tvrdšie sankcie voči Rusku, ak budú nevyhnutné. V nedeľu to vyhlásil nemecký minister financií Wolfgang Schäuble. (TA3)
Jeden muž prišiel o život a ďalších osem museli hospitalizovať po zásahu blesku na populárnej pláži v kalifornskom Los Angeles. Oznámila to dnes agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady. (TA3)
Vojaci neustále obliehajú Doneck a Luhansk. Streľba sa v oblastiach ozývala celý víkend. Boje si vyžiadali aj obete. Kyjev a predstavitelia radikálov sa zároveň snažia sprístupniť miesto havárie Boeingu 777 zahraničným vyšetrovateľom. (TA3)
Piatich členov rodiny vrátane troch detí vo veku štyri až 12 rokov našli v noci nadnes zastrelených v obytnom komplexe v meste Saco na východe amerického štátu Maine. Informovala o tom agentúra AP. (TA3)
Členovia Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov sa dohodli na znení vyhlásenia vyzývajúceho na "okamžité a bezpodmienečné humanitárne prímerie v pásme Gazy", kde prebiehajú boje medzi izraelskou armádou a príslušníkmi hnutia Hamas. (TA3)
Analýza čiernych skriniek z lietadla spoločnosti Malaysia Airlines, ktoré sa 17. júla zrútilo nad východnou Ukrajinou, potvrdila teóriu o zostrelení raketou. V nedeľu o tom s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa európskeho leteckého úradu informuje spravodajská stanica CBS News. (TA3)
Vo väčšine krízových regiónov na východe Ukrajiny sa dnes zintenzívnili bojové aktivity. Zásahy mínometnej paľby hlásili z mesta Torez. Delostreľbu ukrajinských ozbrojených síl registrovali na okraji Donecka, kde zaznamenali aj snahu o zatlačenie separatistov. Ostreľovanie hlásia aj z Luhanska a z Horlivky, kde podľa predbežných informácií prišlo pri raketovo-mínometnom útoku o život 20-30 občanov. (TA3)
Malajzijský premiér Najib Razak dnes oznámil, že so separatistami na Ukrajine bola dosiahnutá dohoda, aby na miesto, kde spadlo malajzijské lietadlo, pustili medzinárodnú komisiu a umožnili vyšetrovateľom určiť, prečo lietadlo havarovalo. (TA3)
Sviatok Íd al-Fitr, ktorý dáva za ramadánom bodku, je obdobím hojnosti a štedrosti. Samozrejme, všetko závisí od toho, koľko si ľudia môžu dovoliť. Aj v moslimskom svete je totiž život čoraz drahší. (TA3)
Kolos, ktorý pred dvoma rokmi stroskotal pri talianskom ostrove Giglio, teraz čaká niekoľkohodinový pristávací manéver v prístave v Janove. Vrak neskôr zošrotujú. (TA3)

Pravda

Obe čierne skrinky havarovaného alžírskeho lietadla dopravili v pondelok do Francúzska a už na nich pracuje šesť inžinierov. (Pravda)
Americký prezident Barack Obama telefonicky hovoril o Ukrajine s najvyššími predstaviteľmi Nemecka, Francúzska, Británie a Talianska. (Pravda)
Gruzínska prokuratúra oznámila trestné stíhanie exprezidenta Saakašviliho vo veci prekročenia jeho právomocí či použitia sily voči demonštrantom. (Pravda)
Ruské ministerstvo obrany odmietlo snímky z americkej strany ako falošné, tie podľa diplomatov USA svedčia o paľbe ruských batérií na pozície ukrajinskej armády. (Pravda)
Líbyjská vláda požiadala v pondelok o medzinárodnú pomoc potom, čo v dôsledku bojov o letisko v Tripolise zachvátil požiar veľký ropný zásobník. (Pravda)
Zostrelenie lietadla nad východnou Ukrajinou, kde počas konfliktu medzi separatistami a vládnymi vojskami zomrelo 1 129 ľudí, by mohlo byť vojnovým zločinom, uviedla OSN. (Pravda)
Moskva nebude "hystericky" reagovať na nové protiruské sankcie a nepristúpi k odvetným opatreniam voči západným krajinám. Vyhlásil to Sergej Lavrov. (Pravda)
Najmenej osem mŕtvych civilistov si v noci na pondelok vyžiadalo delostrelecké ostreľovanie východoukrajinských miest Donecka a Luhansku, kde sú tamojší rebeli v obkľúčení vládnych síl. (Pravda)
Podľa maďarských stredoľavicových strán premiér Viktor Orbán vyhlásil vojnu demokracii a vykročil na cestu putinovskej autokracie. (Pravda)
Moslimovia v pondelok začali sláviť sviatok Eid al-Fitr, ktorý nasleduje po pôstnom mesiaci ramadán. V Sýrii, Palestíne, Iraku či Líbyi majú však oslavy zvláštnu príchuť. (Pravda)
Vyšetrovanie pádu malajzijského boeingu na východnej Ukrajine s 298 obeťami na životoch by sa malo odvíjať pod záštitou OSN. (Pravda)
Izrael nemieri zámerne na nevinných v Pásme Gazy, pričom armáda ich včas varuje pred útokom v obývaných častiach, povedal pre Pravdu veľvyslanec Izraela na SR Alexander Ben-Zvi. (Pravda)
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondelok odmietol výzvu Bezpečnostnej rady OSN na okamžité a bezpodmienečné humanitárne prímerie v Pásme Gazy. (Pravda)
Ministerstvo zahraničia USA zverejnilo zábery, ktoré vraj ukazujú, že Rusko nedávno strieľalo rakety na ciele na východe Ukrajiny ležiace viac ako 11 kilometrov od hraníc. (Pravda)
Sýrska armáda dobyla späť významné plynové pole Šaar ležiace v centrálnej časti krajiny východne od mesta Homs. (Pravda)
Analýza čiernych skriniek z lietadla spoločnosti Malaysia Airlines, ktoré sa 17. júla zrútilo nad východnou Ukrajinou, potvrdila teóriu o zostrelení raketou. (Pravda)
Argumentujeme, že veľmoci nebudú medzi sebou bojovať, pretože máme globalizáciu a sme ekonomicky prepojení,“ pripomenul pre Pravdu expert na medzinárodné vzťahy. (Pravda)
Obnova zničenej Vrátnej doliny bude stáť zhruba desať miliónov eur. Štyri až šesť miliónov potrebuje Žilinský samosprávny kraj na opravu poškodenej cesty. (Pravda)
Ukrajinské sily cez víkend pokračovali v operácii na východe krajiny proti povstalcom. Boje sa stále viac sústreďujú okolo hlavných bášt separatistov - Donecka a Luhanska. (Pravda)
Militanti z africkej islamistickej skupiny Boko Haram v nedeľu zaútočili na kamerunské mestečko Kolofata nachádzajúce sa neďaleko hranice s Nigériou. (Pravda)

SME

Most tvrdí, že ich videnie sveta je iné ako Orbánovo. Berényi nechce hovoriť o prejave, ktorý nemal on sám. (SME)
Briti odriekli účasť na úrovni ministrov a vyšších štátnych predstaviteľov. Podujatie malo upevniť priateľstvo. (SME)
Opozičné strany aj médiá kritizujú lídra Fideszu za jeho rozlúčku s liberálnou demokraciou. (SME)
Legendy o bohoch pozná celý svet. Pod najslávnejšou gréckou horou sa stretávajú nadšenci helénskej viery. (SME)
Kráľ reaguje na škandál z minulosti, keď panovníkova sestra Cristina vlastnila firmy cez ktoré krátili dane. (SME)
Skutok pripomína roky 2006 a 2007, keď komandá šiitov aj sunnitov prepadali domy a vraždili. (SME)
Michaila Saakašviliho súdia za potlačenie protestu či prevzatie televízie. Vypočúvaniu sa vyhýbal. (SME)
Alžírske lietadlo spadlo nad Mali s vyše sto ľuďmi na palube. Vyšetrovanie vedú Francúzi, zatiaľ vinia počasie. (SME)
Za desať dní zahynulo vyše tisíc vojakov verných Bašárovi Asadovi, straty sú najvyššie od začiatku konfliktu. (SME)
Ruské tajné služby sa podľa Kyjeva dostali cez dôstojníka k informáciám o operáciách proti separatistom. (SME)
Japonsko zavádza personálne sankcie, Únia už pripravuje ekonomické. Rusko tvrdí, že odveta nebude. (SME)
Maďarský premiér cez víkend predstavil svoju víziu, kde demokracia už nie je priorita. (SME)
Úrady svoj postup zdôvodňujú tým, že kríže porušujú platné limity obmedzujúce výšku budov. (SME)
Radikálni povstalci vyhlásili na dobytých územiach Iraku a Sýrie kalifát. Ničia stáročné pamiatky. (SME)
Útok je jedným z najkrvavejších, ktoré skupina Džamáa abú Sajjáf vykonala za ostatné roky. (SME)
Pasový úrad čelí najvyššiemu záujmu o udelenie nových pasov za dvanásť rokov. (SME)
Raketa z bojov o letisko zasiahla ropný terminál. Plamene môžu ohroziť desiatky miliónov litrov paliva. (SME)
Kaliforniou počas víkendu prechádzala vlna búrok. Zásah bleskom na pláži Venice neprežil jeden človek. (SME)
Treba prísnejšie dodržiavať karanténu, tvrdí virológ. V krajine obmedzili demonštrácie a verejné podujatia. (SME)
K troskám sa experti nevedia dostať. Malajzia chce dosiahnuť prímerie v okruhu 35 kilometrov. (SME)

Lidové noviny

Křehké příměří v Pásmu Gazy u příležitosti muslimského svátku Íd al-fitr, který následuje po postním měsíci ramadánu, narušil dopad raket na největší nemocnici ve městě Gaza a nedaleký park. Podle palestinských úřadů při něm zemřelo deset lidí, včetně několika dětí. Kolem padesáti dalších osob prý bylo zraněno. (Lidové noviny)
Epidemie smrtelné choroby ebola v západoafrické Libérii má další oběť: amerického lékaře Kenta Brantlyho z humanitární organizace Samaritan’s Purse. Brantly je nyní v péči nemocnice v Monrovii. Liberjské úřady již předtím oznámily úmrtí místní lékařské kapacity Samuela Brisbana, jenž působil v největší nemocnici v zemi. (Lidové noviny)
Oblíbený hongkongský prodemokratický internetový zpravodajský server House News ukončil svou činnost. Jako důvod uvedl politický tlak a malé zisky z reklamy. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž se jedná o nejnovější známku rostoucího napětí v této poloautonomní čínské oblasti. (Lidové noviny)
Pákistánku a její dvě vnučky patřící k menšinové islámské sektě ahmadíja zabil rozhořčený dav, když jeden z členů sekty údajně zveřejnil na Facebooku rouhačský materiál. Hnutí ahmadíja označují jako kacířskou sektu vyznavači sunnitské i šíitské větve islámu, protože mimo jiné nepovažuje Mohameda za posledního proroka. (Lidové noviny)
Šest jihokorejských studentů, kteří přežili nejhorší lodní neštěstí země za posledních 44 let, v pondělí svědčilo v případu dubnového potopení trajektu Sewol. Popsali mimo jiné, jak jim jejich spolužáci pomohli dostat se z kajut zatopených vodou, zatímco posádka opakovaně cestujícím nařizovala setrvat na místech, přestože se loď rychle potápěla. Při nehodě zahynulo více než 300 lidí. (Lidové noviny)
Hlavně chytit místa v první řadě a zajistit si pohodlí. Lidé, kteří se na vrcholky kopců vydávají sledovat bombardování Pásma Gazy, si neváhají přinést plastové židle, gauče a dokonce popcorn. Tráví zde totiž i několik hodin. S každým zásahem izraelské rakety na Pásmo Gazy tleskají. A také pořizují selfie. (Lidové noviny)
Bývalý šéf venezuelské vojenské rozvědky Hugo Carvajal, který je podezírán z podílu na obchodování s drogami ve Spojených státech, byl v neděli večer propuštěn úřady na karibském ostrově Aruba a poslán do své rodné země. Venezuelská vláda oznámila, že Carvajal odletěl do Caracasu společně s náměstkem venezuelského ministra zahraničí Calixtem Ortegou. (Lidové noviny)
Moskva se podle šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova nechystá odpovědět na sankce Evropské unie ve stylu oko za oko, zub za zub, protože to prý není důstojné velmoci. Západní sankce označil za kontraproduktivní, protože vůči Rusku nezapůsobí, země potíže překoná a stane se nezávislejší na Západu. (Lidové noviny)
Izraelská armáda potvrdila, že ve čtvrtek ostřelovala školu OSN, která sloužila jako útočiště pro uprchlíky v Pásmu Gazy. Při útoku zemřelo 16 lidí, nejméně dalších 200 bylo zraněno. Armádní mluvčí Peter Lerner ale uvedl, že školní dvůr byl v tu dobu prázdný. (Lidové noviny)
O víkendu zastřelili neznámí útočníci starostu ukrajinského Kremenčuku, který otevřeně podporoval demonstrace na Majdanu. Ve stejný den také někdo ostřeloval dům starosty Lvova. Tyto události zasáhly Ukrajinu ve chvíli, kdy premiér Arsenij Jaceňuk podal rezignaci. „Nechápu, proč koalice nevydržela, vzhledem k situaci, ve které se Ukrajina nachází,“ říká analytik Karel Svoboda z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (Lidové noviny)
ÚVNITŘ VIDEO. Boje v Pásmu Gazy pokračovaly 20. dnem bez ohledu na několikeré návrhy na příměří. Do neděle v nich podle palestinských zdrojů padlo na 1100 Palestinců, mezi nimiž bylo přes 200 dětí. Mezi 46 izraelskými oběťmi je 43 vojáků. Izrael vede ofenzivu s cílem zničit raketovou sílu radikálního Hamasu, které Pásmo ovládá, a také tunely pod hranicí. Hamas chce zase docílit zrušení blokády Pásma. (Lidové noviny)
Ministerstvo zahraničí Spojených států zveřejnilo snímky, které podle něj ukazují, že Rusko uplynulý týden střílelo rakety na cíle na východě Ukrajiny ležící až více než 11 kilometrů od hranic. Informují o tom tiskové agentury. (Lidové noviny)
Norsko je ve stavu vysoké pohotovosti kvůli možnému teroristickému útoku. Země přijala zpřísněná bezpečnostní opatření a posílila policejní hlídky. Nebezpečí atentátu se podle sdělení úřadů poněkud snížilo. Situace ale prý zůstává vážná a není ještě vyjasněna, citovala policejní bezpečnostní službu agentura AFP. (Lidové noviny)
UVNITŘ VIDEO Vrak výletní lodě Costa Concordia odpoledne úspěšně zakotvil v Janově. Manévr vplouvání vraku výletní lodi do jejího "šrotovacího" přístavu se v tomto městě postaral o velkou show. Závěrečný složitý přistávací manévr, který trval několik hodin, s ním podle agentury DPA provedlo osm remorkérů. Tisíce lidí sledovalo z kopců nad Janovem připlutí Costy Concordie a remorkérů, které toto plavidlo havarované v roce 2012 přitáhly do přístavu, napsala agentura APA. (Lidové noviny)
Na místo havárie malajsijského letadla na východě Ukrajiny odletěla skupina 30 nizozemských expertů soudní medicíny. Přístup na místo katastrofy se pro ně podařilo získat na základě dohody mezi Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a proruskými separatisty, oznámilo podle agentury AFP nizozemské ministerstvo spravedlnosti. (Lidové noviny)
Izraelská armáda v neděli ukončila humanitární příměří, které mělo platit do půlnoci místního času (23:00 SELČ). Ohlásila, že vzhledem k pokračujícím raketovým útokům palestinského Hamasu na Izrael obnovuje vojenské operace v Pásmu Gazy. (Lidové noviny)
Dvě vojenská letadla dopravila z Charkova do Nizozemska poslední pozůstatky obětí katastrofy malajsijského boeingu, který byl zřejmě sestřelen nad východní Ukrajinou. Všechny ostatky byly předány do centra soudní medicíny k identifikaci a vyšetřování. Nizozemské ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že již byla první oběť identifikována. (Lidové noviny)
Izrael souhlasil s prodloužením původně dvanáctihodinového humanitárního příměří v Pásmu Gazy o další čtyři hodiny, tedy do půlnoci místního času (23:00 SELČ). Radikálové z palestinského hnutí Hamas, které Gazu ovládá, ale prodloužení odmítli a obnovili ostřelování z Gazy, uvedli podle agentur AP a Reuters mluvčí Hamasu Samí abú Zuhrí a ozbrojené křídlo tohoto hnutí. (Lidové noviny)
Ukrajinské ozbrojené síly podle představitelů vlády v Kyjevě dál zatlačují proruské separatisty na východě země. Daří se jim prý postupovat zejména kolem strategicky významného města Horlivka severně od povstalecké bašty Doněcka. Ukrajinský prezident Petro Porošenko ocenil vojáky, že vytlačili povstalce z dalších měst, a zdůraznil, že v zemi není občanská válka, ale vede se boj se zahraničními žoldáky. (Lidové noviny)
Úřady ve Velké Británii vyšetřují soudce, který údajně usnul během projednávání případu znásilnění dítěte. Právní zástupci tvrdí, že soudce Philip Cattan usnul během křížového výslechu údajné oběti u soudu v Manchesteru, a podali na něj stížnost. Soudce byl odvolán, informoval britský zpravodajský server BBC. (Lidové noviny)

iHNed.cz

Samozvaný premiér Doněcké republiky Alexandr Borodaj v pondělí opustil východ Ukrajiny a přemístil se do Ruska. Údajně tam bude dohlížet na péči o ukrajinské uprchlíky. Na jeho místě jej vystřídal Vladimir Anťufejev, ruský generál s bohatými zkušenostmi. (iHNed.cz)
Africké státy se obávají dalšího šíření smrtelně nebezpečné eboly. Libérie uzavřela většinu hraničních přechodů. Nejlidnatější země Afriky Nigérie je od pátku v pohotovosti. Situaci zhoršuje stávka tamních lékařů. (iHNed.cz)
KLDR pohrozila jaderným útokem na Bílý dům a Pentagon. Spojené státy viní z toho, že zvyšují napětí na Korejském poloostrově. Ačkoliv země provedla již tři jaderné testy, nemá podle expertů kapacitu na to, aby takovým způsobem ohrozila pevninské území USA. (iHNed.cz)
Ruské ministerstvo obrany označilo snímky údajně dokazující ruskou palbu na ukrajinské území za americký podvrh a součást protiruské propagandy. Dokumenty, které mají dokázat přímé ruské zapojení ve východoukrajinském konfliktu, zveřejnil Washington v neděli. (iHNed.cz)
Ruský ministr zahraničí Lavrov žádá nezávislé vyšetřování pádu malajsijského letadla pod vedením OSN. Zároveň pozval pozorovatele OBSE na rusko-ukrajinské hraniční přechody. Chce tak vyvrátit podezření, že Rusko pomáhá rebelům na východě Ukrajiny. (iHNed.cz)
Izrael potvrdil, že ostřeloval školu OSN v Pásmu Gazy, v níž zemřelo 16 lidí. Tvrdí ale, že vinu nenese. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí odmítl výzvu Rady bezpečnosti OSN k okamžitému a bezpodmínečnému humanitárnímu příměří. (iHNed.cz)
Vyšetřování pádu letadla na východě Ukrajiny komplikují tamější napětí a boje. Nizozemsko, Austrálie a Malajsie nechtějí ohrožovat své lidi a ozbrojené policisty na místo nepošlou. Bojí se, že by mezinárodní mise byla okamžitě zatažena do konfliktu. (iHNed.cz)
Výletní loď Costa Concordia po dvou a půl letech od ztroskotání opustila přístav u italského ostrova Giglio a vydala se na svou poslední plavbu do Janova, kde ji sešrotují. Dorazila tam v neděli po čtyřech dnech plavby, ačkoli vzdálenost mezi Gigliem a Janovem je 350 kilometrů. Sešrotování a recyklace trosek by měly trvat následující dva roky. (iHNed.cz)
Po sobotním klidu zbraní se opět v Pásmu Gazy střílí. Palestinský Hamás a izraelští politici se nedokážou dohodnout na společném příměří, Hamás chce ukončení blokády Gazy a Izrael chce demilitarizaci oblasti a dál hledat palestinské tunely. (iHNed.cz)
Judy Brengleová už více než dvacet let vlastní malé městečko Aladdin v americkém státě Wyoming. Kvůli práci však chce město s pár obyvateli, stoletým obchodem, poštou, barem a latrínou prodat. Nabízí "krásné místo pro život" za 1,5 milionu dolarů. (iHNed.cz)
Čtyři snímky rusko-ukrajinského pomezí podle Spojených států dokazují, že z Ruska byly vypáleny rakety. Dopadly více než 11 kilometrů do ukrajinského vnitrozemí. Mají prý i důkazy o tom, že Rusko poskytuje separatistům těžké zbraně. (iHNed.cz)
Norská bezpečnostní služba PST ve čtvrtek zachytila informaci o blížícím se teroristickém útoku v zemi. Policie bude na všech vstupech do země kontrolovat každého cestujícího. "Hrozba je bezprostřední," řekla šéfka hlavní jednotky PST Benedicte Bjoernlandová. (iHNed.cz)
Koupit si něco v on-line hře za reálné peníze a pak být okraden? Oběti se zřejmě dočkají zadostiučinění. Britský poslanec Mike Weatherley chce, aby krádeže ve virtuální realitě byly trestány stejně vysokými tresty jako krádeže v opravdovém světě. (iHNed.cz)
Německo kritizuje chystanou obchodní dohodu Evropské unie a Kanady. Uvádí to deník Süddeutsche Zeitung. Nejproblémovější jsou údajně pasáže týkající se právní ochrany firem, které budou investovat v Evropě. (iHNed.cz)
Vůdci skupiny Islámský stát by měli být zařazeni na seznam válečných zločinců, požaduje Organizace spojených národů. V Sýrii si islamisté založili chalífát a podle zdrojů získávají na svou stranu čím dál více lidí. Boje v Sýrii trvají od roku 2011. (iHNed.cz)
Virus ebola, na který neexistuje lék ani vakcína, se zřejmě rozšířil do dalšího státu v Africe. V pátek na nemoc zemřel muž, který do Nigérie přiletěl z Libérie, země, která je již postižena nákazou. Úřady jsou na všech vstupech do státu v pohotovosti. (iHNed.cz)
Do Sýrie odjelo v minulých třech letech až 11 tisíc občanů západních zemí. Jedním z nich byl americký sebevražedný atentátník, který si říkal abú Hurajra Amríkí. Dva měsíce po atentátu se objevilo video, ve kterém říká, že si chce odpočinout až po smrti. (iHNed.cz)
Na letišti v Düsseldorfu je řidičům nabízeno rychlé a efektivní parkování. Cestující, kteří potřebují stihnout let, mohou nyní využít robotického sluhu. Robot Ray jim vůz bezpečně zaparkuje a po příletu opět přistaví. Cena za stání vyjde přibližně na osm set korun za den. (iHNed.cz)
Osmnáct dní bojů - přes tisíc mrtvých, především palestinských civilistů. Půldenní humanitární příměří by mělo pomoci obyvatelům pásma Gazy doplnit potraviny i lékařské vybavení. Přes krátký klid zbraní hodlá Izrael dál hledat palestinské tunely. (iHNed.cz)
Za ruský přístup k Ukrajině byli potrestáni šéfové ruských tajných služeb i oblíbenec prezidenta Putina, čečenský prezident Ramzan Kadyrov. Sankce EU padly také na doněckou a luhanskou republiku. Postihy by se podle EU neměly týkat plynárenství. (iHNed.cz)

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk