Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 25.6.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1066USD   27.103CZK   0.80750GBP   317.90HUF   4.4550PLN   7.5250HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Svet

TA3

Už viac ako 1,1 milióna podpisov sa zatiaľ nazbieralo pod online petíciou vyzývajúcou vládu, aby usporiadala druhé referendum o členstve Británie v Európskej únii. (TA3)
Ukrajinský prezident Petro Porošenko sa počas inšpekcie v Donbase dostal pod paľbu proruských separatistov. S odvolaním sa na hovorcu prezidentskej kancelárie Andrija Lysenka o tom informovala agentúra UNIAN. (TA3)
Americké ministerstvo obrany plánuje už v júli zrušiť zákaz armádnej služby pre transgenderové osoby. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na svoje zdroje v Pentagone. (TA3)
Otázka druhého referenda o nezávislosti Škótska je na stole a vláda pripravuje právne kroky, ktoré by ho umožnili. Po zasadaní škótskeho vládneho kabinetu to uviedla premiérka Nicola Sturgeonová. (TA3)
Výsledok britského referenda ovplyvnil aj španielsku volebnú kampaň pred nedeľňajšími parlamentnými voľbami. Úradujúci premiér Mariano Rajoy hovorí o ešte väčšej potrebe stability a jednoty v Európskej únii. (TA3)
Pápež František hovoril o masovom vyvraždení Arménov v rokoch 1915-1916 ako o "genocíde". V rámci návštevy pamätníka Cicernakaberd v arménskom hlavnom meste Jerevan si pápež uctil pamiatku obetí vyvražďovania. (TA3)
Spojené štáty trápi extrémne počasie. Na východnom pobreží ukázala silu voda, zatiaľ čo na západnom pobreží zúri oheň. (TA3)
Výsledok britského referenda je výrazným medzníkom. Škótsko označuje Brexit za neprijateľný a opäť otvára otázku nezávislosti. Odchod z Únie sa nepáči ani Severnému Írsku, ktoré tiež podporilo zotrvanie. Súčasťou Únie sa cítia byť aj desaťtisíce Londýnčanov. (TA3)
Viac ako 71.000 ľudí už podpísalo internetovú petíciu požadujúcu, aby mesto Londýn vyhlásilo nezávislosť od Spojeného kráľovstva a zostalo tak súčasťou Európskej únie. (TA3)
Etiópia zlikviduje 69 miliónov chybných kondómov, ktoré jej daroval Globálny fond pre boj proti AIDS, tuberkulóze a malárii. (TA3)
Kým prezidenta Miloša Zemana Brexit sklamal, niektorí politici chcú iniciovať referendum o vystúpení Českej republiky z Európskej únie. (TA3)
Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker formou listu ubezpečil občanov Spojeného kráľovstva, ktorí pracujú v euroinštitúciách, že sa nemusia obávať straty zamestnania ani po odchode Británie z EÚ. (TA3)
V cyperskom turistickom letovisku Ayia Napa zastrelili štyroch ľudí. Informovala o tom cyperská polícia, podľa ktorej strelci zaútočili v reštaurácii plnej ľudí. Incident sa stal v oblasti nočných klubov, ktorá je hojne navštevovaná turistami. (TA3)
Americký senátor Bernie Sanders bude v novembrových voľbách prezidenta USA hlasovať za demokratickú súperku Hillary Clintonovú. Sanders to uviedol v interview pre televíziu MSNBC. (TA3)
K neistej budúcnosti Európskej únie sa vyjadril Vladimír Bartovic, riaditeľ Inštitútu pre európsku politiku Europeum. (TA3)
Názor na odchod Veľkej Británie z Európskej únie nám poskytol aj Karel Kovanda, bývalý veľvyslanec Českej republiky pri NATO. (TA3)
Britskí voliči vo štvrtkovom referende rozhodli o vystúpení svojej krajiny z Európskej únie. Po sčítaní všetkých hlasov to oficiálne oznámila volebná komisia Spojeného kráľovstva. (TA3)
Francúzsky súd zamietol žiadosť o obnovenie vyšetrovania príčin smrti bývalého palestínskeho vodcu Jásira Arafata kvôli podozreniu, že mohol byť otrávený. Súd uviedol, že nenašiel právnu bázu, na základe ktorej by sa mohlo začať vyšetrovanie pre podozrenie z vraždy. (TA3)
Briti v historickom referende rozhodli, že odídu z Európskej únie – chystá sa politické zemetrasenie. "Čo ťa nezabije, to ťa posilní," vyjadril sa šéf Európskej rady Donald Tusk. (TA3)
Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz očakáva skorý začiatok rokovaní o ukončení členstva Veľkej Británie v Európskej únii. (TA3)

Pravda

Británia a Európska únia ešte ani nezačali rokovať o rozchode, o ktorom rozhodlo britské referendum, a už sa hádajú. (Pravda)
Je nanajvýš dôležité, aby sme rozhodnutie britských voličov o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie považovali za alarmujúci signál, povedal nemecký minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier. (Pravda)
Už viac než milión Britov podpísalo petíciu, v ktorej vyzývajú na usporiadanie nového referenda o členstve krajiny v Európskej únii. (Pravda)
Washington vymenil Londýn za Berlín pri presadzovaní zahraničnej politiky v Európe, reagoval politológ Oskar Krejčí na otázku, čo znamená výsledok brexitu pre Washington. (Pravda)
Na prinajmenšom 20 stúpol počet obetí na životoch, ktoré si vyžiadali ničivé záplavy a zosuvy pôdy v americkom štáte Západná Virgínia. (Pravda)
Výsledky britského referenda, ktoré znamenajú odchod krajiny z únie, vyvolali obavy u Slovákov, ktorí žijú a pracujú na Britských ostrovoch. (Pravda)
Šok a obavy z budúcnosti. Tak prežila Slovenka Adriana, ktorá žije v Londýne už vyše 20 rokov, výsledok referenda. "Ráno som takmer dostala infarkt," hovorí Adriana. (Pravda)
Pre odchod z Európskej únie hlasovalo Anglicko a Wales, proti bolo v Škótsku, Severnom Írsku a Gibraltári dokonca 95 percent hlasujúcich. (Pravda)
Desaťtisíce Britov žiadajú po tesnom výsledku v prospech brexitu ďalšie, nové referendum o členstve v Európskej únii. Informuje o tom agentúra DPA. (Pravda)
Ukrajinská generálna prokuratúra zadržala štyroch podozrivých z účasti na zásahoch proti účastníkom protivládnych demonštrácií na Majdane vo februári 2014. (Pravda)
Postavenie Británie v Severoatlantickej aliancii (NATO) sa po rozhodnutí krajiny vystúpiť z Európskej únie nezmení, uviedol generálny tajomník NATO Stoltenberg. (Pravda)
Únoscovia na Filipínách prepustili filipínsku ženu, ktorá bola zajatá vlani v septembri spoločne s dvoma Kanaďanmi, ktorým islamisti odrezali hlavu. (Pravda)
Rozhodnutie britských voličov bude mať pre Európsku úniu nepríjemný dôsledok, vyhlásil český prezident Miloš Zeman. (Pravda)
Dnes je úžasný deň, mimoriadny deň, pretože to, čo sa stalo vo Veľkej Británii je obrovské víťazstvo, vyhlásil bývalý český prezident Klaus. (Pravda)
Rozhodnutie Veľkej Británie vystúpiť z EÚ nie je koniec sveta ani európskeho spoločenstva. V reakcii na výsledky referenda to uviedol český premiér Sobotka. (Pravda)
Francúzsky prezident Francois Hollande zvolal ráno mimoriadne zasadnutie vlády po tom, čo Briti vo štvrtkovom referende odhlasovali odchod svojej krajiny z EÚ. (Pravda)
Počiatočné pokusy o získanie údajov z čiernych skriniek havarovaného lietadla spoločnosti EgyptAir boli neúspešné. (Pravda)
Británia sa rozhodla v referende opustiť EÚ, premiér Cameron podal demisiu. Európski lídri hľadajú riešenia na ďalšie fungovanie únie. Dianie sme sledovali online. (Pravda)
Británia potrebuje po rozhodnutí voličov o odchode z Európskej únie nové vedenie a premiér David Cameron na jeseň opustí svoju funkciu. (Pravda)
Rozhodnutie britských voličov opustiť Európsku úniu povzbudilo populistické a euroskeptické strany po celom kontinente, aby vzniesli vlastné požiadavky na odchod z bloku či spoločnej meny eura. (Pravda)

SME

Pri streľbe zahynuli dvaja ľudia, ďalší sú zranení. (SME)
Tentokrát zatýkali v meste Verviers. (SME)
Ukrajinská spravodajská agentúra UNIAN priniesla správu o streľbe na Petra Porošenka, ktorá sa mala odohrať počas jeho inšpekcie na Donbase (SME)
Po predstavení kandidatúry Lajčáka sa rozbehli aktivity s cieľom predstaviť ho regionálnym skupinám a štátom OSN. (SME)
Čína považuje Taiwan za svoju odpadlícku provinciu a podozrieva taiwanskú prezidentku zo snahy dosiahnuť oficiálnu nezávislosť ostrova. (SME)
Konzervatívny premiér Malcolm Turnbull homosexuálne manželstvá podporuje a zaviazal sa nechať o tejto veci hlasovať v referende. (SME)
Hill pred hlasovaním usiloval o zotrvanie Británie v Európskej únii. (SME)
Premiér David Cameron povedal, že tento proces začne až jeho nástupca. Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker však čakať nechce. (SME)
Podľa Gyurcsány musí Orbán zvážiť, či svojou politikou v snahe získať voličské hlasy bude naďalej oslabovať európsku jednotu. (SME)
Arménsko má v kresťanskom svete osobitné miesto, keďže je prvou krajinou sveta, ktorá kresťanstvo prijala ako štátne náboženstvo. (SME)
Z aktuálnych výsledkov vyplýva, že najpopulárnejším socialistickým politikom je segedínsky primátor László Botka (SME)
Favoritom na nového prezidenta je Gudni Thorlacius Jóhannesson, historik, ktorý kandiduje ako nezávislý. (SME)
Predstavitelia Bieleho domu neočakávajú, že by okamžite došlo k zmenám vo všetkých sférach, v ktorých obe krajiny navzájom spolupracujú. (SME)
Pozrite si titulné strany britských novín pred hlasovaním o vystúpení Veľkej Británie z EÚ a po oznámení výsledkov. (SME)
Autor Johnsonovho životopisu vyhlásil, že bývalý starosta nebude vítaný konzervatívnymi občanmi. Vidia v ňom šaša podobného Donaldovi Trumpovi. (SME)
Pripomenul, že v diskusiách týkajúcich sa budúcnosti Spojeného kráľovstva a Maďarska boli postoje týchto krajín vo väčšine prípadov totožné. (SME)
Steinmeierova kancelária uviedla, že berlínske stretnutie je jedným z mnohých rozhovorov, ktoré sa momentálne ohľadne brexitu uskutočňujú. (SME)
(SME)
K tragédii došlo na dháckom predmestí Uttara, v 15-poschodovej budove, v ktorej sa nachádza nákupné centrum Alauddin Tower. (SME)
Na pokračovanie procesu treba najmenej 195.721 platných podpisov. (SME)

Lidové noviny

Krajně pravicová slovenská parlamentní strana Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko oznámila, že začne se sběrem podpisů za vypsání referenda o vystoupení Slovenska z Evropské unie. LSNS tak učinila v reakci na výsledek čtvrtečního hlasování voličů v Británii, kteří se vyslovili za odchod země z EU a jejichž rozhodnutí LSNS uvítala. Podle průzkumů veřejného mínění většina Slováků členství země v EU podporuje. (Lidové noviny)
Belgická policie zatkla během protiteroristické operace v noci na sobotu dva muže, oznámil bez dalších podrobností mluvčí prokuratury. Podle belgických médií byl ve městě Vervier na východě země zadržen dvacetiletý muž, který se chystal odpálit v neděli u obří obrazovky během zápasu fotbalové reprezentace s Maďarskem. (Lidové noviny)
Dva lidé zemřeli a několik dalších bylo zraněno při střelbě před neziskovým tanečním studiem ve Fort Worthu v Texasu, oznámila podle agentury AP místní policie. (Lidové noviny)
Už více než milion Britů podepsalo petici, v níž vyzývají k uspořádání nového referenda o členství země v Evropské unii. Informoval o tom v sobotu zpravodajský server BBC News. (Lidové noviny)
Island si v sobotu zvolí novou hlavu státu. Podle posledního volebního průzkumu z poloviny června dosáhli jen čtyři z devíti kandidátů vyšší než desetiprocentní podpory. Ať už ale vyhraje kterýkoliv z nich, bude mít malá ostrovní země po dvaceti letech v prezidentském křesle novou osobnost. Zatím ještě úřadující prezident Ólafur Ragnar Grímsson svou kandidaturu stáhl poté, co se v kauze Panama Papers objevila jména příbuzných jeho manželky. (Lidové noviny)
Britové ve čtvrtečním referendu vystavili Evropské unii účet za chyby, kterých se dopustila, z nichž se ale jen málo poučila. Píše v sobotu v komentáři k výsledku britského hlasování o vystoupení z EU rakouský list Der Standard. Brexit je vítězstvím těch, které negativně zasáhla globalizace, nad elitami, komentuje list Die Presse. Rakouské i švýcarské noviny se shodují: Evropa potřebuje novou vizi. (Lidové noviny)
Nejméně 23 obětí již mají na svědomí záplavy, které zasáhly americký stát Západní Virginie. Informovala o tom v sobotu agentura AFP s odvoláním na mluvčí západovirginského úřadu pro zvládání krizových situací Jessicu Ticeovou. Jde zřejmě o nejhorší povodně, které tuto oblast postihly za posledních 100 let. (Lidové noviny)
Lidovky.cz před několika dny oslovily v Británii žijící Čechy, aby se podělili o svůj názor na brexit. Nyní, když už je rozhodnuto, jsme se jich zeptali znovu. Tentokrát na to, zda jsou s výsledkem referenda spokojeni. (Lidové noviny)
„Británie omráčila svět,“ napsaly páteční The New York Times. Jiřího Fajtla minimálně zklamala. Úspěšný Čech na ostrovech dlouho žije a podniká v IT, v Anglii má i manželku a dítě. A vítězství brexitu ho nadšením rozhodně nenaplnilo. (Lidové noviny)
Británie se rozhodla odejít z Evropské unie. Výsledek referenda, který místní komentátoři označují jako zemětřesení, bude mít dalekosáhlé důsledky pro Británii i pro Evropskou unii. Británie se stane první zemí, která z Evropské unie odejde. Na rozhodnutí ihned zareagovaly měnové trhy a poslaly libru na nejnižší úroveň za posledních více jak 30 let. Země potřebuje nové vedení, prohlásil premiér David Cameron. Premiérem zůstane ještě v nejbližších měsících, na podzim by se mělo rozhodnout o následníkovi. (Lidové noviny)
Skotská premiérka Nicola Sturgeonová chce po rozhodnutí o brexitu zajistit pro Skotsko místo v Evropské unii. Sturgeonová tak v pátek komentovala výsledky referenda, v němž většina Britů rozhodla o odchodu z EU. Možnost druhého referenda o nezávislosti Skotska byla podle ní tímto krokem nastolena. (Lidové noviny)
Výběr nejbližších událostí v institucích Evropské unie, které budou následovat po rozhodnutí většiny britských voličů odejít z Evropské unie. (Lidové noviny)
Pro brexit, či proti? To, jak rozhodne město Sunderland, udá tón v celé zemi, odhadovala týden před historickým referendem agentura Bloomberg. Nezmýlila se. Krátce po jedné ranní se Sunderland stal prvním okrskem, který zvolil brexit, a kolem šesté už bylo jasno: Velká Británie opouští EU. Proč byl bodem zlomu právě Sunderland? (Lidové noviny)
Britský premiér David Cameron na páteční tiskové konferenci oznámil, že odejde z funkce premiéra. Nového předsedu vlády by země podle něj měla mít nejpozději v říjnu. (Lidové noviny)
V Británii žijí asi tři miliony muslimů, o jejichž hlasy se ucházeli hlavně stoupenci odchodu. Přesvědčovali je, že samostatné království může mít těsnější vazby se zeměmi jejich kořenů. (Lidové noviny)
Francie a další země EU by měly vypsat referenda o odchodu z unie. Uvedla to šéfka francouzské krajní pravice Marien Le Penová v reakci na brexit. (Lidové noviny)
Právo vystoupit z Evropské unie výslovně zakotvila poprvé až lisabonská smlouva (LS), platná od prosince 2009. Tohoto práva zatím žádný stát nevyužil, referenda o unijních otázkách ale již pořádala řada států. (Lidové noviny)
Ozbrojený muž ve čtvrtek odpoledne střílel v kině v německém městě Viernheim a následně se zabarikádoval v sále. Informoval o tom server deníku Bild. Podle policejní mluvčí držel ozbrojenec v německém kině několik rukojmí, při zásahu proti němu se ale policistům podařilo všechny osvobodit nezraněné. Celkem bylo však v kině zraněných 25 osob, uvádí deník Bild. (Lidové noviny)
Tornádo a krupobití, které ve čtvrtek zasáhly východní Čínu, už podle nové bilance mají nejméně 78 obětí. Dalších zhruba 500 osob utrpělo zranění, z toho přibližně 200 vážná. Živel vyvracel sloupy elektrického napětí, převracel vozy a strhával střechy domů, uvedla agentury Reuters s odvoláním na čínské úřady. (Lidové noviny)
V Británii se v 08:00 SELČ otevřely volební místnosti, v nichž budou občané hlasovat o setrvání země v EU. Referendum skončí ve 23:00 SELČ. První výsledky se čekají kolem půldruhé hodiny po půlnoci a konečné v pátek ráno. (Lidové noviny)

iHNed.cz

Británie představuje pro Německo třetí nejdůležitější odbytiště. Jeho vývoz na ostrovy v posledních letech značně rostl. Brexit proto pro německé firmy, které v Británii zaměstnávají skoro 400 tisíc lidí, znamená těžké zklamání. Německo se bude po brexitu snažit co nejvíce omezit škody, které vystoupením Británie vzniknou nejen jí, ale i ostatním zemím. (iHNed.cz)
Slovenská krajně pravicová strana Mariana Kotleby začne sbírat podpisy pro referendum o vystoupení Slovenska z EU. Jde o jednu z evropských reakcí na výsledky britského referenda. Jenže dosud všechna referenda na Slovensku ztroskotala, protože byla příliš malá účast. Kromě jediného: referenda o vstupu Slovenska do EU. (iHNed.cz)
Velká Británie byla velmoc, teď se z ní stává "Malá Británie". A z londýnského bankovního centra City bude vesnice, ekonomické centrum Evropy totiž nemůže být mimo EU, říká ekonom Tomáš Sedláček. Podle něj kvůli brexitu můžeme stát na počátku další ekonomické krize. (iHNed.cz)
Tomáš Gatěk pracuje v londýnské City už 10 let jako obchodník s akciemi rozvíjejících se trhů. Podle něj po výsledcích referenda zavládl mezi Brity pocit národní hrdosti, zatímco cizinci zažívají šok. Pokles globálních akciových trhů může být pro některé investory i příležitost. (iHNed.cz)
Němci se sešli s dalšími pěti zeměmi EU, aby začali řešit brexit. Proces odchodu Británie by podle ministrů zahraničí měl začít co nejdříve. Brexit probudil v Británii separatistické hlasy. Odtrhnout by se chtělo Skotsko, Severní Irsko i Londýn. Krajní pravice Mariana Kotleby na Slovensku zase prohlásila, že chce vlastní referendum. Vše sledujeme on-line. (iHNed.cz)
Hlavním městem Velké Británie zmítá po odhlasovaném brexitu nejistota, strach, ale i hněv. Index FTSE100 se ráno během prvních minut obchodování propadl o více než 8 procent a libra spadla na 31leté minimum. Británie je po hlasování ostře rozdělená. Mnoho lidí se bojí, že po ekonomických turbulencích přijdou ještě ty politické. (iHNed.cz)
V britském referendu vyhráli stoupenci brexitu. Pro odchod se vyjádřilo 51,9 procenta Britů. Referendum hned vzápětí přineslo konec svého autora, premiéra Davida Camerona. Výsledek vyvolal rozporuplné reakce. Podívejte se, jak vypadal "den poté". (iHNed.cz)
Britové se v referendu vyslovili pro vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Pro brexit hlasovalo 51,9 procenta z nich. Vyvstává tak řada otázek, například kdy Britové unii reálně opustí nebo zda se Velká Británie nerozpadne. (iHNed.cz)
Otázka je, zda zůstane u moci premiér David Cameron. Politická nejistota má značně rušivý účinek na ekonomiku. Slabší britská ekonomika může podle Jamese Knightleyho z ING "nakazit" především Nizozemsko, Irsko a Belgii. EU se musí zamyslet nad tím, jak v rozpočtu nahradí britský výpadek. (iHNed.cz)
Britové těsnou většinou v referendu schválili odchod z EU. Ten může trvat dva roky i pět let. Evropští politici začnou přesvědčovat voliče, že projekt EU nekončí. Londýn má před sebou čtyři základní možnosti. (iHNed.cz)
Evropská unie i jednotlivé státy jsou čím dál méně schopné zaručit v očích voličů základní funkce, jako je bezpečí. Roste vliv populistů a nacionalistů a politici hlavního proudu se před nimi jen brání. Evropané potřebují najít nový, pozitivní vztah k EU, jinak se začne rozpadat. (iHNed.cz)
Kromě propadající se ekonomiky a klesající životní úrovně tíží Rusko i nesplácené úvěry. Za prvních pět měsíců vzrostl jejich počet o téměř milion. Hlavním problémem je, že většina z nich je "špatných", tedy dlouhodobě nesplácených. (iHNed.cz)
Muž se střelnou zbraní a nábojovým pásem vešel do kina a několikrát vystřelil do vzduchu. Poté se zabarikádoval v sále. Německá policie útočníka zastřelila. Podle serveru deníku Bild bylo při incidentu zraněno 25 lidí slzným plynem. Nikdo z nich neutrpěl střelná poranění. (iHNed.cz)
V okolí náměstí Bastily v Paříži se konají další demonstrace proti reformě zákoníku práce. Na protest dohlíží nejméně dva tisíce policistů. Úřady nejprve protestní akci zakázaly, po jednání s odboráři k ní svolily. Hrozící zákaz by byl po několika desetiletích premiérou. (iHNed.cz)
Tornádo, které se prohnalo východočínskou provincií Ťiang-su, má na svědomí nejméně 78 obětí. Zhruba 500 osob utrpělo zranění, z toho přibližně 200 vážná. Přírodní katastrofy, především pak povodně, sužují Čínu často. Vliv mají i špatné odpadní systémy a další infrastruktura v řadě měst. (iHNed.cz)
Delegaci německých poslanců nebyl umožněn vstup na tureckou leteckou základnu. "Návštěvy na základně Inçirlik nepovažujeme za vhodné," řekl ve čtvrtek turecký ministr zahraničí Mevlut Çavusoglu. Omezení se ale nevztahuje na vojáky. Podle agentury AFP mohlo jít o odvetu za rezoluci, v níž německý Spolkový sněm počátkem června označil masakr Arménů Osmanskou říší v roce 1915 za genocidu. (iHNed.cz)
Interpol ve spolupráci s policisty evropských zemí pozatýkal na 26 osob podezřelých z napomáhání převaděčství migrantů. Kromě toho pátrá po dalších 11 lidech. Podle policejních složek si zločinné sítě loni díky převaděčství přišly na 143 miliard korun. (iHNed.cz)
Po úspěšném odpalu nové rakety středního doletu pohrozil severokorejský vůdce Kim Čong-un USA s tím, že je nyní KLDR schopna reálně ohrozit americké zájmy v Tichomoří. Raketa během testovacího odpalu doletěla do vzdálenosti 400 kilometrů. Střely mají ovšem dolet až 3000 kilometrů. Mohou tak zasáhnout i ostrov Guam. (iHNed.cz)
Strop nouzového financování řeckých bank od Evropské centrální banky je od čtvrtka nižší o sedm miliard eur. Snížení podle řecké centrální banky odráží zlepšující se likviditu v bankovním sektoru i obnovení přístupu bank ke standardním levným účtům ECB. Ten obnovila ECB řeckým bankám tento týden. (iHNed.cz)
Bertrand Piccard, jeden z pilotů solárního letounu Solar Impulse 2, přeletěl v letadle Atlantický oceán. Jedná se o první přelet Atlantiku ve stroji na solární pohon. Letoun trasu z New Yorku do španělské Sevilly podnikl v rámci cesty kolem světa. Čekají ho už jen dva poslední úseky. (iHNed.cz)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.