Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 20.12.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2279USD   27.636CZK   0.78470GBP   316.45HUF   4.2738PLN   7.6660HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Ideálne môže jeden mŕtvy človek pomôcť až deviatim čakateľom na transplantáciu (SME)
Pacientovi najskôr diagnostikovali cirhózu, potom zistili viac poškodení. (SME)
Ak máte vo zvyku podchvíľou si oblizovať pery, najmä v chladnom zimnom počasí sa vám to vypomstí. Popraskaniu a vysušeniu možno predísť vhodnou starostlivosťou. (SME)
Ak máte častý problém s pálením záhy, mali by ste – okrem iných opatrení – vyradiť zo svojho jedálneho lístka niektoré potraviny, ktoré môžu tento problém ... (SME)
Ak máte oči v poriadku, tak aj v tme sa rýchlo prispôsobia a rozoznáte aspoň obrysy. Ak však v tme vidíte veľmi zle alebo vôbec, mali by ste navštíviť ... (SME)
Táto bylina, presnejšie čaj z nej, pomáha aj pri ochoreniach dýchacích ciest.V liečbe bronchitídy si však môžete pomocť aj ďalšími prírodnými prostriedkami. (SME)
Poukaz na ozdravný pobyt je darček, ktorý nezostane zabudnutý v skrini. Na výber je viac alternatív (SME)
Vymyslieť darček pre skôr narodených býva asi najťažšie. Ale keďže väčšinu dôchodcov kvária rôzne neduhy, určite im dobre padnú pozornosti, ktoré podporia ... (SME)
(SME)
Na jeseň a počas zimy je čas, keď sa snažíme zbaviť nepekných pigmentových fľakov na koži, ktoré sme si „vypestovali“ počas leta. Obvykle ide najmä o ... (SME)
Presedíte celý deň pri počítači a večer pri televízore? Takýto spôsob života zvyšuje riziko rakoviny hrubého čreva, ale aj iných zhubných nádorov. (SME)
Potravinové intolerancie sú rozšíreným problémom, ľudí citlivých na niektoré potraviny pribúda. Vyskúšajte niektoré problematické potraviny vymeniť za ... (SME)
Najmä v súvislosti s užívaním antibiotík sa hovorí o význame CRP testov, ktoré odhalia, či ste sa stali obeťou bakteriálnej infekcie, a či je tak potrebné, ... (SME)
Pri slove reuma si obvykle predstavíme dámu alebo pána v seniorskom veku sťažka sa pohybujúcich s paličkou pre opuchnuté a boľavé kĺby, ktoré sa ohlásia ... (SME)
Kým sa Ázijčania nezačali kŕmiť hranolčekmi a nalievať kolou, nepoznali pálenie záhy, obezitu ani stukovatenú pečeň. (SME)
Cholesterol je tuková látka, ktorú neprijímame len v potrave, ale produkuje ho naša pečeň. Je napríklad dôležitou súčasťou bunkových membrán, žlčových ... (SME)
Pokiaľ ide o niektoré neduhy, často sa odvolávame na tajomného vinníka – gény. Niektorí vedci však tvrdia, že môžu len za asi 20 percent nášho zdravia, ... (SME)
Bolesti chrbta patria k najčastejším, často za nimi stojí najmä nedostatok pohybu, ktorý negatívne ovplyvňuje svalový korzet trupu, ale napríklad aj nesprávne ... (SME)
Spolu s liečbou sú strava a pohyb tromi základnými piliermi ochorenia, o ktorom sa hovorí ako o epidémii. Nezabúdajte však, že i keď máte dostatok informácií ... (SME)
Pri bolestiach chrbta, hlavy, zubov, ale aj pri horúčke či zápale neraz siahneme po nesteroidových antiflogistikách. S ich užívaním sa však spája nielen ... (SME)

Webnoviny

Medzi mladými kardiákmi boli najčastejšie diagnostikované poruchy srdcového rytmu a hypertenzné choroby. (Webnoviny)
Stáva sa vám, že ste v práci neproduktívni, či podráždení? Aby ste sa takýmto problémom vyhli, doprajte si teplý a vyvážený obed. (Webnoviny)
Jód je pre zdravý vývoj a fungovanie ľudského organizmu mimoriadne dôležitý. Štítna žľaza potrebuje jód k produkcii doležitých hormónov zodpovedných za význemné funkcie nášho organizmu. Pri jeho nedostatku môžu nastať poruchy funkcie štítnej žľazy, ktoré vyvolávajú ďalšie zdravotné problémy. (Webnoviny)
Dobročinný projekt ENVY for DEBRA, ktorý vznikol vďaka spolupráci ENVY Kliniky estetickej medicíny a neziskovej organizácie DebRA SR vyvrcholil minulý týždeň krstom kalendára, ktorý odštartoval jeho predaj. Výťažok poputuje tým, ktorí húževnato bojujú s touto krutou chorobou. (Webnoviny)
Pri príležitosti sviatku svätého Mikuláša sa v priestoroch Detského kardiocentra (DKC) na bratislavských Kramároch opätovne stretlo veľa ľudí s veľkým srdcom a úprimným presvedčením pomôcť a spríjemniť deťom pobyt v nemocnici. (Webnoviny)
V porovnaní so Slovákmi si viac ako trištvrtina Európanov myslí, že internet je dobrý zdroj informácií o zdraví. (Webnoviny)
Až 81,5 percenta ľudí vo veku 40 - 70 rokov pravidelne navštevuje svojho lekára, pričom zodpovednosť k vlastnému zdraviu stúpa s pribúdajúcim vekom. (Webnoviny)
Druhú najpočetnejšiu skupinu tvorili pacienti, ktorých trápil tráviaci systém, tretími najčastejšími boli operácie ženských pohlavných orgánov. (Webnoviny)
Rozprávame sa s MUDr. Romanom Jančovičom z reumatologickej ambulancie ROMJAN v Bratislave. (Webnoviny)
Rakovina prsníka je najčastejším onkologickým ochorením žien na Slovensku. Národný onkologický ústav, ako najvyššie slovenské špecializované onkologické zariadenie svojho druhu, sa tiež usiluje o to, aby sa ženám odhalila rakovina prsníka v čo najskorších štádiách. (Webnoviny)
Američan 30 dní dokumentoval, aký efekt má obľúbený sladký nápoj na ľudské telo. (Webnoviny)
Krásna tvár bez vrások dostupná pre každú ženu. (Webnoviny)
Tohtoročnou hlavnou témou je snaha o odstránenie nedostatkov v oblasti prevencie a liečby infekcie HIV. (Webnoviny)
Keď sa stretá západ slnka na obzore s prichádzajúcou nočnou oblohou, svet sa na pár chvíľ ponára do zvláštneho svetla. Hovorieva sa mu i "modrá hodina". (Webnoviny)
Potravinové doplnky výživy majú rôzne zloženie (minerálne, vitamínové, rôzne komplexy) i formy. Je zaujímavé sledovať ako s vývojom rástlo poznanie ich účinnosti. (Webnoviny)
Aj osemdesiatroční pacienti sa chcú počas operácie sivého zákalu zbaviť okuliarov na čítanie aj do diaľky. (Webnoviny)
Kľúč k zdravému stravovaniu je vraj jednoduchý. Každý človek by mal mať vyvážený príjem a výdaj energie. (Webnoviny)
O nočnom pomočovaní sa hovorí na verejnosti veľmi ťažko. Nechvália sa ním ani deti, ani ich rodičia. Týmto problémom trpí množstvo detí – na Slovensku je to až okolo 45 000. (Webnoviny)
Nádejou pre pacientky s problematickými nezhubnými nádormi môže byť embolizácia, ktorá umožňuje žene zachovanie maternice, výrazne kratšiu hospitalizáciu, rýchlejšiu rehabilitáciu a skorší návrat do zamestnania. (Webnoviny)
Pre ľudské telo nie je prirodzené, aby oddychovalo cez deň a pracovalo či prijímalo potravu v noci. (Webnoviny)

Pravda

Trápi vás chronický kašeľ a tvoria sa vám hlieny? Ste unavení a rýchlo sa zadýchate? Možno vás trápi závažné respiračné ochorenie chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP). (Pravda)
Jesť veľa ovocia a zeleniny je zdraviu prospešné, to vieme všetci, ale aké je ideálne množstvo? Čím viac, tým lepšie, to neplatí celkom. (Pravda)
Zatracované živočíšne maslo, ešte zatracovanejší margarín a z niektorých domácností už dávno vytlačená bravčová masť. Čo (ne)jesť? (Pravda)
Nočná slepota, ľudovo nazývaná šeroslepota, je veľmi nepríjemná a môže spôsobovať vážne problémy napríklad pri šoférovaní. (Pravda)
Prišli ste k lekárovi, ktorý vám nameral vyšší tlak? Nijakú paniku! Dôležitý je tlak, ktorý si pri dodržaní všetkých zásad nameriate doma kalibrovaným tlakomerom. (Pravda)
Probiotiká sú vhodné pre ľudí v každom veku. Nachádzajú sa v materskom mlieku. Ak sa už u dieťaťa vytvorí správna črevná mikroflóra, je nižšie riziko chorôb v budúcnosti. (Pravda)
Po osemdesiatom odbere si darkyňa krvi Monika Fašková z Brezna skromne pomyslela, že hádam sa jej to tam hore bude trochu rátať. Krátko nato ju na priechode pre chodcov zrazilo auto. (Pravda)
Koleno je najväčší kĺb v tele. Napriek svojmu jednoduchému vzhľadu patrí medzi najkomplikovanejšie kĺby a zároveň ide o najčastejšie poranený kĺb v ľudskom organizme. (Pravda)
Vraví, že pacienti by si zaslúžili rozhodne viac a pomáha im, pretože mu ich je ľúto. (Pravda)
Ste hladní? Napite sa! Nie je to vtip, voda pri chudnutí zohráva veľmi dôležitú úlohu. (Pravda)
Hodiny práce za počítačom našim očiam neprospievajú. Ponúkame štrnásť tipov, po ktorých si oči určite oddýchnu. (Pravda)
Ľudia si neuvedomujú, že všetci sme rovnako smrteľní, hovorí v rozhovore detský anestéziológ, MUDr. Jozef Köppl. (Pravda)
Hoci sa o tom málo hovorí, mužom rednú nielen vlasy, ale aj kosti. Pravdepodobnosť, že utrpia osteoporotickú zlomeninu, je väčšia, ako dostať rakovinu prostaty. (Pravda)
Na celom svete žije takmer 400 miliónov diabetikov. Jednou z možností, ako zabrániť rozvoju cukrovky, prípadne ho aspoň spomaliť, je zdravá výživa. (Pravda)
Poškodenie mozgu, detská mozgová obrna je diagnóza na celý život. Marianna Štefanovičová z Nitry má päťročné dvojčatá Emku a Paľka. "Déemóčku" majú obe. (Pravda)
V balkánskych kultúrach či v niektorých častiach Ázie je drep obľúbenejší ako sed. V Európe je táto poloha slúžiaca na uvoľnenie chrbta takmer zabudnutá. (Pravda)
Chia-semiačka už poznáme dlhšie, teraz sa však v oblasti zdravia a výživy objavila nová topka. Sú ňou bazalkové semienka. (Pravda)
Kleptománia patrí medzi druhy nelátkových závislostí, podobne ako chorobné nakupovanie. (Pravda)
Teória feng šuej hovorí, že podľa toho, aký je silný priestor, toľko energie z neho získavame. (Pravda)
Anglický pôrodník James Blundell, snažiaci sa o záchranu vykrvácaných rodičiek po pôrode, sa ako prvý začiatkom 19. storočia snažil vrátiť vlastnú krv tomu istému pacientovi. (Pravda)

Zzz.sk

Dali ste si urobiť tetovanie a už sa vám nepáči? Alebo máte permanentný make-up, ktorý už nechcete? Pre kompletné odstránenie tetovania sa často rozhodnú ľudia, ktorých kresba alebo nápis na koži už nevyzerá atraktívne – vybledla alebo popraskala. Navyše tetovanie, pokiaľ je na viditeľnom mieste, často predstavuje prekážku v zamestnaní a občas aj v osobnom živote (Zzz.sk)
UNLP po prvýkrát v histórii získala Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj, ktoré jej na základe žiadosti podľa platných zákonov SR pridelilo Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu. (Zzz.sk)
Pre vzhľad postavy a celkové zdravie nášho organizmu je veľmi dôležité pravidelné cvičenie, prirodzený pohyb a zdravá strava. Väčšine z nás sa však ani po namáhavom cvičení a ani po dodržiavaní všetkých zásad zdravej životosprávy nedarí vyformovať postavu tak, ako by sme si želali (Zzz.sk)
Včerajšia TV šou, ako posledný z tohtoročných eventov Hodiny deťom, si opätovne získala priazeň verejnosti a priniesla do verejnej zbierky Hodina deťom navýšenie výnosu na sumu 160 268,88 EUR (Zzz.sk)
Kozmetické prípravky, pracie a čistiace prostriedky – to je ďalšia dávka chémie pre vaše telo a len od vás závisí, aká veľká, aká častá a aká vlastne. (Zzz.sk)
Včera podvečer sa uskutočnilo slávnostné odhalenie pamätnej tabule inštalovanej na počesť darcov tiel pre Ústav anatómie Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach za účasti zástupcov univerzity (Zzz.sk)
Vianoce sú najkrajším obdobím nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Zvoľňuje sa pracovné tempo, znižuje sa stres a prichádza potešenie zo stretnutia v kruhu najbližších. Atmosféra je priam čarovná a každému pohľad na ligotavý vianočný stromček, darčeky, ľudí ktorých má rád a plné stoly jedál vyčaria úsmev na tvári a skvelý pocit uspokojenia a pohody. (Zzz.sk)
Jubilejný, 15. ročník TV šou Hodiny deťom uvidíte už v nedeľu 8. decembra 2013 od 20:20 hodine na JEDNOTKE RTVS v priamom prenose z Incheba Expo Bratislava. Celým večerom sa bude niesť myšlienka plnenia detských snov, nakoľko práve motto „Veľké sny potrebujú malú pomoc“ je nosným v tohtoročnej kampani Hodiny deťom. (Zzz.sk)
Možno ste sa s tým stretli aj Vy – alergická reakcia v podobe ekzému, pleseň na chodidlách, vaginálna mykóza. Svrbenie, pálenie, návšteva lekára, lekárne a: natieranie sa masťami, antibiotiká. Obľubujeme wellness zariadenia, športujeme a sme stále menej imúnni proti kvasinkovým baktériám (Zzz.sk)
UN L. Pasteura Košice (UNLP) v spolupráci s Národnou transfúznou službou – pracovisko Košice (NTS) a Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice II organizuje 6. decembra 2013 "Mikulášsku kvapku krvi". (Zzz.sk)
Vírusová infekcia chrípka je jedno z najzávažnejších ochorení dýchacieho systému. Neviete, ako účinne zahnať nepríjemné jesenné a zimné ochorenie? Možno vám užitočnými radami pripomenieme niečo, na čo ste pozabudli, ako sa nenakaziť, prípadne čo najrýchlejšie sa vyliečiť. (Zzz.sk)
Rozhodli ste sa svoje nežné pazúriky posilniť, zvýrazniť, spevniť či skrášliť a rozhodujete sa, či bude pre vás lepšia akrylová alebo gélová cesta? (Zzz.sk)
Často chodíte na prechádzky, aktívne dávate telu zabrať v posilňovni alebo inak športujete, neprejedáte sa a aj napriek tomu sa Vám nedarí schudnúť a zhodiť nadbytočné kilá? Zrejme treba hľadať problém vo Vašej strave a „neprejedaní sa“ (Zzz.sk)
1. december je Svetovým dňom boja proti AIDS. Pri jeho príležitosti Mládež Slovenského Červeného kríža už po sedemnástykrát realizuje Kampaň Sviečkový pochod. (Zzz.sk)
Štatistický prehľad Národného centra zdravotníckych informácií poskytuje údaje z oblasti ambulantnej gynekologickej starostlivosti. Zachytáva napríklad počet návštev žien u gynekológov (Zzz.sk)
V rekordne krátkom čase štyroch týždňov sa podarilo v kúpeľnom areáli v Luhačoviciach vysadiť takmer päťsto nových urastených stromov. Vyrúbané a odstránené boli všetky zostarnuté dreviny a nevzhľadné prerastené kríky. (Zzz.sk)
Ako dosiahnuť výnimočné zdravie? Otázka za milión. V médiách sa to hemží neraz úplne opačnými názormi, čo treba jesť, ako a kedy cvičiť, alebo ktoré lieky vás pomaličky zabíjajú. Ak už máte dosť neustále meniacich sa informácií o negatívach či pozitívach vajíčok (Zzz.sk)
V dňoch 21. – 23. 11. 2013 sa v Bojniciach uskutočnilo Pracovné stretnutie zástupcov Farmaceutických fakúlt slovenských a českých univerzít. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 20 rektorov, dekanov a pracovníkov fakúlt, ktoré vychovávajú budúcich odborníkov v oblasti lekárenstva. (Zzz.sk)
Po úspešnej knihe Návod na prežitie pre muža prichádza jej dlhoočakávaná verzia pre ženy. Novinka pre ženy sa veľmi rýchlo zaradila medzi bestsellery: ešte v rámci predpredaja sa dostala na prvé miesto v mienkotvornom rebríčku internetového kníhkupectva (Zzz.sk)
Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vydalo ďalšiu zo svojich pravidelných publikácií „Ambulantná starostlivosť o deti a dorast v SR 2012“. Počet vyšetrení u detských lekárov naďalej klesá. Pribúda dojčených detí. Pozitívnu štatistiku narúša mierny nárast počtu zomretých detí a mladých ľudí. (Zzz.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk