Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 20.10.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1834USD   25.725CZK   0.89815GBP   308.51HUF   4.2392PLN   7.5088HRK . . . viac
Noviny
- Zdravie

Pravda

Všetci budeme múdrejší, zdravší a poučenejší, ak necháme plávať pavedecké módne trendy a zdravotné výstrelky, napísal Alex Berezow, autor knihy Malá čierna knižka pavied. (Pravda)
Psoriáza je chronické zápalové ochorenie celého organizmu, ktorým trpí asi 125 miliónov ľudí na celom svete. S týmto autoimunitným ochorením bojujú aj desaťtisíce Slovákov. (Pravda)
Tréning na bežeckom páse či spinning? Obe tieto kardio cvičenia majú svoje (ne)výhody. (Pravda)
Svetová zdravotnícka organizácia odporúča očkovanie proti chrípke najmä tehotným ženám, starším ľuďom nad 59 rokov a chronicky chorým pacientom. (Pravda)
Tak ktorý druh ovocia si denne dáme? Kedysi to bolo jablko (ak sme chceli byť od lekárov "na míle" vzdialení). Teraz je to banán... (Pravda)
Vedci varujú: Prečo bielizeň, ktorú meníme len zriedka, extrémne škodí našej pokožke? (Pravda)
Zásady prevencie respiračných ochorení vrátane chrípky zahŕňajú zvyšovanie odolnosti organizmu. (Pravda)
Skúsenosti zo zahraničia ukazujú, že ľuďom by bolo možné zachrániť život, keby im ich blízki či kolegovia vedeli poskytnúť prvú pomoc. (Pravda)
Takmer v každej rodine na Slovensku dnes žije aspoň jeden diabetik. Touto diagnózou u nás trpí približne 400 000 ľudí, pričom asi 100 000 diabetikov o svojom ochorení nevie. (Pravda)
Až 50 miliónov ľudí ročne ochorie v Európe na chrípku. Ide o vysoko nákazlivé vírusové ochorenie, ktoré sa prenáša z človeka na človeka vzduchom, pri kašľaní a kýchaní. (Pravda)
Cholesterol je tuková látka, ktorá sa nachádza v našej krvi. Nájdeme ju v bunkách a krvi každého cicavca. (Pravda)
Čo s nimi? Stačí, ak tieto zelené miesta odstránime, prípadne zemiaky ošúpeme? Alebo ich treba vyhodiť, lebo sú jedovaté? (Pravda)
Opäť je okolo vás veľa chorých ľudí? V takom prípade potrebujete "bombu" pre imunitný systém - aby ste sa nenakazili. (Pravda)
Nie je to len miska ovsenej kaše. To, že ide o zdravé jedlo, potvrdili aj vedci. (Pravda)
Medzi najčastejšie diagnózy, ktoré sa s konzumáciou mlieka spájajú, patrí alergia na bielkovinu kravského mlieka a intolerancia laktózy. Často sa zvyknú zamieňať. (Pravda)
Písanie je jednou z najbežnejších ľudských činností. Už u predškolákov často vidieť, či budú písať úhľadné písmenká. Za mnohými problémami s písaním sa však ukrýva zlý úchop. (Pravda)
Cukor je neoddeliteľnou súčasťou života. Dnes sa označuje za moderný jed. Pred sto rokmi naši predkovia spotrebovali 2,5 kg za rok, dnes Slováci zjedia 31 kg ročne. (Pravda)
Činnosť srdca je pravidelná vtedy, keď sa jeho frekvencia pohybuje od 60 do 90 pulzov (tepov) za minútu - ide o tzv. sínusový rytmus. (Pravda)
Vysoký tlak, cholesterol, arytmie, ale aj rýchly pulz či diabetes. To všetko sú rizikové faktory, ktoré ovplyvňujú zdravie nášho srdca. (Pravda)
Cítite sa skoro ráno pravidelne unavení a ospalí? Nemusí to byť spôsobené tým, že ste spali príliš málo, ale úplne niečím iným. (Pravda)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.