Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 13.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1796USD   25.601CZK   0.88250GBP   313.95HUF   4.2033PLN   7.5420HRK . . . viac
Noviny
- Zdravie

Pravda

Asi tretina ľudí, ktorí trpia diabetom 2. typu, netuší, že sú chorí. Práve oni pritom žijú na hrane, neliečená cukrovka totiž doslova devastuje ich zdravie. (Pravda)
Žiaden čas nie je taký "kalorický" ako práve vianočný. Vianočné večierky, vianočné trhy, vianočné sviatky... Všade na nás číhajú, väčšinou vysokokalorické dobroty, málokedy zdravé. (Pravda)
V chudnutí sme úspešní, ak športujeme. Otázka však znie: Schudneme rýchlejšie vďaka silovému alebo vytrvalostnému tréningu? (Pravda)
Vitamín C nemá vždy len pozitívne účinky. Možno sa ním aj predávkovať - a to vedie k negatívnym účinkom a dokonca aj k vzniku niektorých ochorení. (Pravda)
Na Slovensku žije približne 400-tisíc diabetikov, ďalších asi 100-tisíc obyvateľov má takzvaný prediabetický rizikový syndróm. Je to jedno z najčastejších chronických ochorení. (Pravda)
Každý už asi vie, ako súvisí soľ s vysokým krvným tlakom. Ako však soľ súvisí so štítnou žľazou? Jodidovanie soli zachránilo tisíce ľudí pred mentálnym postihnutím. (Pravda)
Na bratislavskom erotickom festivale sme sa zhovárali s bodrým 77-ročným sexuológom z Prahy MUDr. Radimom Uzlom. (Pravda)
Veľmi módna silvoterapia, čiže liečenie z lesných zdrojov, znamená, že sa ponoríme do hĺbky prírody a získame tak novú energiu kontaktom so stromami. (Pravda)
Cieľom Slovenskej komory zubných lekárov je, aby každé dieťa narodené po roku 2026 a neskôr bolo bez zubného kazu po celý život," hovorí MUDr. Neda Markovská. (Pravda)
Na zime je nepríjemná jedna vec: Spolu s ňou prichádza aj obdobie chrípok, prechladnutí, zvýšených teplôt, kýchania a upchatých nosov. (Pravda)
Vedci teraz zistili, prečo sa zle stravujeme, keď sme pod stresom. Odpoveď je taká zrejmá, až je zvláštne, že sme na to doteraz neprišli sami. (Pravda)
Naša myseľ je čierna ako zimné dni, kedy na nič nemáme chuť. Ako jej predísť a čo pomôže, ak nás prepadne? (Pravda)
Jeseň je obdobím zvýšenej chorobnosti. Môže za to počasie, ktoré útočí na našu imunitu a podporuje množenie vírusov. Tie prinášajú najčastejšie kašeľ, nádchu, prechladnutie. (Pravda)
Podľa nového vyhodnotenia viac ako 200 vedeckých štúdií, ktoré zverejnil časopis British Medical Journal, je bezpečné vypiť denne až štyri šálky kávy. (Pravda)
HIV/AIDS je na Slovensku najdrahšou pohlavnou chorobou. Mužov sa podľa štatistík VšZP lieči trikrát viac ako žien. Na Slovensku žije 934 osôb s vírusom ľudskej imunitnej nedostatočnosti. (Pravda)
Grapefruity a jablká sú sladšie, ako bývali, urobíme však lepšie, ak oceníme horkasté ovocie a zeleninu. Tie sú zdravé a takisto regulujú chuť na jedlo. (Pravda)
Keď sa snažíme zhodiť nejaké tie kilogramy, nie je vždy ľahké odolávať škŕkaniu v bruchu. Je však možné odolávať pokušeniu, aby sme vynechávali jedlo (Pravda)
Čo nielen vonia, ale aj uvoľní nos? Éterické oleje! Domáci prostriedok, ktorý ešte nie je taký známy, zato však účinný. (Pravda)
Popíjať čaje prináša mnoho zdravotných výhod, môže však podporiť aj redukciu váhy a pomôcť zbaviť sa brušného tuku. (Pravda)
Neprikazujem pacientom, aby súložili so stopkami v ruke, ani kedy a koľkokrát do týždňa. Ja im pomáham, aby vôbec boli schopní mať sex, ktorý ich oboch uspokojuje. (Pravda)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.