Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 4.3.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1168USD   27.453CZK   0.72760GBP   305.07HUF   4.1582PLN   7.6720HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Strach zo zubných lekárov majú nielen deti, ale aj mnoho dospelých, i keď v súčasnosti plombovanie či trhanie zubu možno veľmi komfortne zvládnuť. (SME)
Uvažujete nad hladovkou, aby ste napríklad schudli alebo sa detoxikovali? Postupujte obozretne a poraďte sa s lekárom, najmä dlhodobejšie hladovanie môže ... (SME)
Trápi vás boľavý chrbát? Príčin je mnoho, vo veľkej miere si však za bolesti chrbta môžeme sami. Často sú totiž dôsledkom zlej životosprávy a nefyziologického ... (SME)
Ak užívate lieky, mali by ste presne poznať ich názvy, aby ste mohli informovať ktoréhokoľvek lekára, ktorého navštívite. (SME)
Pozor na syntetický betakarotén, v porovnaní s prírodným sa s ním spájajú určité riziká. (SME)
Láska je rovnako ako iné emócie regulovaná hormónmi. Jedným z nich je aj testosterón, ktorého vysoké koncentrácie v krvi sa u mladých mužov prejavujú ... (SME)
Fitloptu môžete využiť nielen na cvičenie, ale vhodná je napríklad aj na sedenie v zamestnaní pri práci na počítači. Podľa lekárov by to však nemalo trvať ... (SME)
Kombinácia extraktu z práškového zázvoru a medu je taká účinná, že brzdí rast baktérií ako Staphylococcus aureus, Ecoli a dokonca aj baktérií, ktoré spôsobujú ... (SME)
Cítite sa po zime malátni, mimoriadne unavení a vyčerpaní? S najväčšou pravdepodobnosťou trpíte sezónnym únavovým syndrómom – laicky povedané, jarnou ... (SME)
Otužovanie posilňuje imunitný systém a dobre fungujúca imunita pomáha nielen v prevencii vírusových a bakteriálnych infekcií, ale aj v tom, že ak už ochorieme, ... (SME)
Ak máte vysokú hladinu cholesterolu, jednoduchou cestou, ako to zmeniť, je upraviť životosprávu a odstrániť niektoré zlé návyky. (SME)
Podľa odborníkov zhruba 70 % tehotných žien zápasí s bolesťami v krížoch, ktoré sa objavia asi od piateho mesiaca tehotenstva. (SME)
Cestovanie lietadlom môže zvýšiť riziko vzniku akútnej žilovej trombózy. Jej najzávažnejšou komplikáciou je pľúcna embólia, ktorá môže byť smrteľná. (SME)
V súvislosti so zdravím sa často spomína stres ako jedno z podstatných rizík mnohých ochorení. Lekári i psychológovia nám radia zbaviť sa stresu, alebo ... (SME)
Neliečená inkontinencia sa postupom času iba zhoršuje a môže súvisieť aj so závažnými ochoreniami. (SME)
Takmer každý to pozná: hučanie, pískanie, šumenie, zvonenie v ušiach, ktoré však v skutočnosti neexistuje. Lekári hovoria, že nejde o samostatné ochorenie, ... (SME)
Zdravé a racionálne stravovanie si mnohí spájajú s horami zeleniny a ovocia a obvykle nie veľmi chutnými pokrmami. Zdravé a chutné sa však nevylučuje, ... (SME)
Respiračný syncyciálny vírus (RSV) často spôsobuje infekciu dýchacích ciest v útlom detstve. Ohrozené sú najmä predčasne narodené deti, ale aj najmenších ... (SME)
Ak užívate viamíny (aj minerály) v podobe doplnkov výživy, treba ich takisto užívať rozumne a v zdraviu prospešných množstvách, inak si môžete aj uškodiť. (SME)
V súvislosti so zdravím kostí a prevenciou osteoporózy sa obvykle hovorí najmä o dostatočnom príjme vápnika a vitamínu D, ktorý podporuje jeho vstrebávanie. (SME)

Webnoviny

Tridsaťročný Slovák sa v určenom čase nevrátil zo skialpinistickej túry. V oblasti, v ktorej sa pohyboval spadlo niekoľko lavín a jedna z nich sa mu stala osudnou. Bol zasypaný 1,5-metrovou vrstvou snehu. (Webnoviny)
Päťdesiatpäťročného Nemcova v piatok večer zastrelili neznámi páchatelia v centre Moskvy, ruské orgány zatiaľ nikoho nezadržali, ale majú podozrivých. (Webnoviny)
Dvadsaťpäťročný rodák z Herningu Frederik Andersen pôsobí v zámorí ešte len od leta 2012 a už sa mu podarilo vyrovnať rekord z roku 1945. (Webnoviny)
Podozrivého muža zachytila bezpečnostná kamera, mal 30 až 40 rokov, vysoký bol 170 až 180 cm, štíhlej postavy a mal krátke vlasy s miernou plešinou. (Webnoviny)
Hokejisti z Dukly Trenčín bojujú v extralige s gólovými suchotami. Rozmýšľajú preto nad kurióznymi spôsobmi, ako prelomiť streleckú nemohúcnosť. (Webnoviny)
Najvyšší drevený mrakodrap sveta má mnoho výhod pre životné prostredie, hasičom však spôsobuje vrásky na čele. (Webnoviny)
Utýranú Lucku Luknárovú manželia schovávali tri roky po jej smrti v jednom z bratislavských bytov. (Webnoviny)
Muža z Galantského okresu obvinili z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. (Webnoviny)
Minister vnútra Bernard Cazeneuve povedal v utorok v parlamente, že lety dronov bez povolenia úradov sú ilegálne. (Webnoviny)
Dvadsaťročný mladík na skútri dostal balans, prešiel do protismeru a zrazil sa s protiidúcim Renaultom Kangoo. (Webnoviny)
Päťdesiatpäťročný muzikant odohrá spolu s kapelou Indigo počas mája a júna dovedna jedenásť koncertov, na ktorých odznejú jeho najväčšie hity. (Webnoviny)
Dvadsaťštyriročnému hokejovému útočníkovi Tomášovi Tatarovi sa podarilo zaradiť medzi hviezdy ako sú Henrik Zetterberg či Pavlov Daciuk. Pomohlo mu k tomu oblečenie. (Webnoviny)
Separatistická Donecká tlačová agentúra citovala vyhlásenia predstaviteľky záchrannej služby, podľa ktorej nehodu v Bani O. F. Zasjadka nespôsobilo ostreľovanie. V podzemí vraj vybuchla nahromadená zmes plynu a vzduchu. (Webnoviny)
Na pôde IIHF ukázal projektový manažér Miroslav Valíček spoločne s Barbarou Heribanovou projekt, ktorý odprezentujú aj na májovom kongrese v Prahe. (Webnoviny)
Trh vysokoškolského vzdelávania na Slovensku je už presýtený, odôvodňoval minister školstva Juraj Draxler. (Webnoviny)
Zápas Diplomats Pressburg a UHT Dukes Graz sľuboval po ich poslednom vzájomnom dueli zaujímavý hokej, nakoľko diplomati na domácej pôde nechceli zopakovať neúspech z Grazu a hostia, naopak, chceli obhájiť vydreté víťazstvo. (Webnoviny)
Požiar na Panenskej ulici v Bratislave sa hasičom podarilo zlikvidovať za pol hodiny. (Webnoviny)
Z postupu do osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji WTA International Abierto Monterrey Afirme na tvrdom povrchu v mexickom Monterrey sa nemôže tešiť Karolína Schmiedlová. (Webnoviny)
Poslanec Národnej rady SR za Smer-SD Vladimír Jánoš je držiteľom zbrojného pasu. Údajne má doma dva samopaly a štyri ďalšie guľové zbrane. (Webnoviny)
Florida Panthers musela počas utorňajšieho zápasu riešiť netradičný problém s brankármi. Roberto Luongo aj Al Montoya bojovali so zraneniami a hrozilo, že bránka zostane prázdna. (Webnoviny)

Pravda

Mnohé z nich sú zadarmo, stačí odtrhnúť pri ceste. Liečili sa nimi úspešne naši predkovia, prečo to nevyskúšať... (Pravda)
Mak je zdravá potravina. Obsahuje horčík, železo, vitamín E, kyselinu linolovú, bohatý je aj na vápnik. (Pravda)
Stopercentná nie je mamografia, ultrazvuk, ani vyšetrenie lekára. Preto treba metódy kombinovať a dopĺňať ich o samovyšetrovanie. (Pravda)
Hovorí sa o nej ako o jednej z civilizačných chorôb, na ktorej vzniku sa podieľa životný štýl. Postihuje prakticky všetky kĺby tela, znižuje ich pohyblivosť. Artróza. (Pravda)
Blahodarné účinky liečivých húb poznajú od nepamäti napríklad obyvatelia Ďalekého východu. V našich končinách je v tomto smere známa predovšetkým hliva ustricová. (Pravda)
Vysokému krvnému tlaku sa hovorí aj tichý zabijak, pretože sa nemusí nijako prejavovať. Pritom je to hlavný rizikový faktor infarktu či mŕtvice. (Pravda)
Keďže sa múka melie na čoraz jemnejšiu, je náchylná na pokazenie. Odstránenie obalov zŕn umožňuje jej dlhodobé skladovanie, no tento postup odstraňuje všetky zdravé zložky obilnín! (Pravda)
Tréning na trampolíne je zdravý a k telu šetrný - zopár dôvodov, prečo sa na nej oplatí skákať. (Pravda)
Akýkoľvek problém s vyskočenými či posunutými stavcami chrbtice má vplyv na naše vnútorné orgány a celkovú duševnú rovnováhu. (Pravda)
Úmrtnosť v súvislosti s amputáciou je obrovská a tí, čo prežijú, majú do dvoch rokov obrovskú šancu, že buď zomrú, alebo prídu o druhú nohu. (Pravda)
Niektoré vážne zdravotné problémy môžu mať súvislosť so stavom nášho chrupu. Bolesti hrdla? Problémy so srdcom? Potrat? Príčina sa môže skrývať v ústnej dutine. (Pravda)
Ľudia zvyknú ostatným tvrdiť „mám chrípku“, ale veľmi často skutočnú chrípku nemajú. Našťastie. Čo je to vlastne prechladnutie, akútna respiračná infekcia či ochorenia podobné chrípke? (Pravda)
Infarkt doslova znamená ischemická nekróza, čiže následkom náhleho obmedzenia prívodu krvi do tkaniva táto časť srdca odumiera. Aj preto je také dôležité vyhľadať pomoc včas. (Pravda)
Problém so stoporením penisu, erektilná dysfunkcia, nie je v mužskom tele izolovaný. Nejde teda o jednu pokazenú súčiastku "tam dole", ale súvisí s ďalšími zdravotnými komplikáciami. (Pravda)
Robíte správne, ak sa už začínate pripravovať na jar, ktorá je za dverami. Vyčistite si črevá. (Pravda)
Káva s mliekom a cukrom, veľké smoothies či alkohol? Takto rozhodne neschudneme. (Pravda)
Výskyt väčšiny parazitóz u ľudí na Slovensku klesá, incidencia je na úrovni niekoľkých percent. (Pravda)
Niektoré choroby sú nákazlivé. V budúcnosti by sme sa mali vyhýbať aj ľuďom v strese. Podľa odborníkov aj stres môže byť prenosný z človeka na človeka. (Pravda)
Väčšina Slovákov si myslí, že by vedeli podať prvú pomoc. Len 38 % však vedelo, že pri resuscitácii je správny pomer stlačení hrudníka a vdychov 30:2. Viete zodpovedať na nasledujúce otázky? (Pravda)
V súvislosti s ochoreniami srdca a ciev sa obyčajne hovorí o vysokom tlaku, cholesterole, obezite... Odborníci však už roky upozorňujú aj na škodlivý vplyv homocysteínu. (Pravda)

Zzz.sk

Dali ste si urobiť tetovanie a už sa vám nepáči? Alebo máte permanentný make-up, ktorý už nechcete? Pre kompletné odstránenie tetovania sa často rozhodnú ľudia, ktorých kresba alebo nápis na koži už nevyzerá atraktívne – vybledla alebo popraskala. Navyše tetovanie, pokiaľ je na viditeľnom mieste, často predstavuje prekážku v zamestnaní a občas aj v osobnom živote (Zzz.sk)
UNLP po prvýkrát v histórii získala Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj, ktoré jej na základe žiadosti podľa platných zákonov SR pridelilo Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu. (Zzz.sk)
Pre vzhľad postavy a celkové zdravie nášho organizmu je veľmi dôležité pravidelné cvičenie, prirodzený pohyb a zdravá strava. Väčšine z nás sa však ani po namáhavom cvičení a ani po dodržiavaní všetkých zásad zdravej životosprávy nedarí vyformovať postavu tak, ako by sme si želali (Zzz.sk)
Včerajšia TV šou, ako posledný z tohtoročných eventov Hodiny deťom, si opätovne získala priazeň verejnosti a priniesla do verejnej zbierky Hodina deťom navýšenie výnosu na sumu 160 268,88 EUR (Zzz.sk)
Kozmetické prípravky, pracie a čistiace prostriedky – to je ďalšia dávka chémie pre vaše telo a len od vás závisí, aká veľká, aká častá a aká vlastne. (Zzz.sk)
Včera podvečer sa uskutočnilo slávnostné odhalenie pamätnej tabule inštalovanej na počesť darcov tiel pre Ústav anatómie Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach za účasti zástupcov univerzity (Zzz.sk)
Vianoce sú najkrajším obdobím nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Zvoľňuje sa pracovné tempo, znižuje sa stres a prichádza potešenie zo stretnutia v kruhu najbližších. Atmosféra je priam čarovná a každému pohľad na ligotavý vianočný stromček, darčeky, ľudí ktorých má rád a plné stoly jedál vyčaria úsmev na tvári a skvelý pocit uspokojenia a pohody. (Zzz.sk)
Jubilejný, 15. ročník TV šou Hodiny deťom uvidíte už v nedeľu 8. decembra 2013 od 20:20 hodine na JEDNOTKE RTVS v priamom prenose z Incheba Expo Bratislava. Celým večerom sa bude niesť myšlienka plnenia detských snov, nakoľko práve motto „Veľké sny potrebujú malú pomoc“ je nosným v tohtoročnej kampani Hodiny deťom. (Zzz.sk)
Možno ste sa s tým stretli aj Vy – alergická reakcia v podobe ekzému, pleseň na chodidlách, vaginálna mykóza. Svrbenie, pálenie, návšteva lekára, lekárne a: natieranie sa masťami, antibiotiká. Obľubujeme wellness zariadenia, športujeme a sme stále menej imúnni proti kvasinkovým baktériám (Zzz.sk)
UN L. Pasteura Košice (UNLP) v spolupráci s Národnou transfúznou službou – pracovisko Košice (NTS) a Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice II organizuje 6. decembra 2013 "Mikulášsku kvapku krvi". (Zzz.sk)
Vírusová infekcia chrípka je jedno z najzávažnejších ochorení dýchacieho systému. Neviete, ako účinne zahnať nepríjemné jesenné a zimné ochorenie? Možno vám užitočnými radami pripomenieme niečo, na čo ste pozabudli, ako sa nenakaziť, prípadne čo najrýchlejšie sa vyliečiť. (Zzz.sk)
Rozhodli ste sa svoje nežné pazúriky posilniť, zvýrazniť, spevniť či skrášliť a rozhodujete sa, či bude pre vás lepšia akrylová alebo gélová cesta? (Zzz.sk)
Často chodíte na prechádzky, aktívne dávate telu zabrať v posilňovni alebo inak športujete, neprejedáte sa a aj napriek tomu sa Vám nedarí schudnúť a zhodiť nadbytočné kilá? Zrejme treba hľadať problém vo Vašej strave a „neprejedaní sa“ (Zzz.sk)
1. december je Svetovým dňom boja proti AIDS. Pri jeho príležitosti Mládež Slovenského Červeného kríža už po sedemnástykrát realizuje Kampaň Sviečkový pochod. (Zzz.sk)
Štatistický prehľad Národného centra zdravotníckych informácií poskytuje údaje z oblasti ambulantnej gynekologickej starostlivosti. Zachytáva napríklad počet návštev žien u gynekológov (Zzz.sk)
V rekordne krátkom čase štyroch týždňov sa podarilo v kúpeľnom areáli v Luhačoviciach vysadiť takmer päťsto nových urastených stromov. Vyrúbané a odstránené boli všetky zostarnuté dreviny a nevzhľadné prerastené kríky. (Zzz.sk)
Ako dosiahnuť výnimočné zdravie? Otázka za milión. V médiách sa to hemží neraz úplne opačnými názormi, čo treba jesť, ako a kedy cvičiť, alebo ktoré lieky vás pomaličky zabíjajú. Ak už máte dosť neustále meniacich sa informácií o negatívach či pozitívach vajíčok (Zzz.sk)
V dňoch 21. – 23. 11. 2013 sa v Bojniciach uskutočnilo Pracovné stretnutie zástupcov Farmaceutických fakúlt slovenských a českých univerzít. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 20 rektorov, dekanov a pracovníkov fakúlt, ktoré vychovávajú budúcich odborníkov v oblasti lekárenstva. (Zzz.sk)
Po úspešnej knihe Návod na prežitie pre muža prichádza jej dlhoočakávaná verzia pre ženy. Novinka pre ženy sa veľmi rýchlo zaradila medzi bestsellery: ešte v rámci predpredaja sa dostala na prvé miesto v mienkotvornom rebríčku internetového kníhkupectva (Zzz.sk)
Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vydalo ďalšiu zo svojich pravidelných publikácií „Ambulantná starostlivosť o deti a dorast v SR 2012“. Počet vyšetrení u detských lekárov naďalej klesá. Pribúda dojčených detí. Pozitívnu štatistiku narúša mierny nárast počtu zomretých detí a mladých ľudí. (Zzz.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk