Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 28.6.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1073USD   27.108CZK   0.82720GBP   317.67HUF   4.4413PLN   7.5150HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Je tu leto a s ním čas ľahkých bezmäsitých jedál, ktoré prajú nášmu zdraviu. (SME)
Na Slovensku má príznaky závislosti od alkoholu až 150-tisíc ľudí. Podceňovať zdravotné riziká je súčasťou Slovenskej nátury. (SME)
Pri výbere letnej obuvi je potrebné vychádzať zo svojej telesnej stavby ale aj zdravotného stavu. Ideálne je striedať rôzne typy topánok prírodného materiálu. (SME)
Podvýžive, smútku ale aj zbytočným úrazom môžete zabrániť jednoduchou otázkou. (SME)
Mak je dobrý preventívny prostriedok proti osteoporóze. (SME)
Ovocie, ktoré teraz dozrieva, nielen dobre chutí, ale aj dodá telu tie najlepšie látky. (SME)
Kvalita stravy dokáže ovplyvniť nielen vaše zdravie, ale aj zdravie vašich budúcich potomkov. (SME)
Zelenina a ovocie sú zdravé. Koľko ich však máme jesť? Radí odborník na zdravú výživu Igor Bukovský. Zdravého veľa neškodí. (SME)
Metabolizmus nie je trávenie a jeho spomaleniu často nemožno zabrániť. (SME)
Vedci zostavili rebríček látok, ktoré na svete spôsobujú najväčšiu závislosť. (SME)
Kto túto sezónu neupiekol rebarborový koláč, má ešte šancu. (SME)
Až 80 percent poškodenia kože počas života vzniká v detstve. Ak škody vzniknú v prvých troch rokoch života, zvyšujú riziko rakoviny kože. (SME)
Pitný režim pozná dva extrémy. Ľudí, ktorí sú dehydrovaní a ľudí, ktorí pijú priveľa a zbytočne zaťažujú obličky. Viete kde je miera? (SME)
Aspoň jedna hlávka by nemala v chladničke nikdy chýbať, zíde sa ku každému jedlu. (SME)
Vitajte na najzvláštnejšom večierku. Hosťami sú malé deti a namiesto chlebíčkov sa podáva infekčné ochorenie. (SME)
Až 83 percent príčin páchnuceho dychu vzniká v ústnej dutine. Niektorých sa dá zbaviť jednoducho, úpravou svojich návykov. (SME)
V tele ich máme málo a vitamíny by bez nich boli bezradné. (SME)
Zdravá a vyvážená strava pomáha čerstvým matkám získať maximum energie, ktorú pri svojej novej a vyčerpávajúcej úlohe potrebujú. (SME)
Začína sa hlavná sezóna kliešťov. Pozrite si, ktoré poisťovne prispievajú na vakcínu proti encefalitíde. (SME)
Materské mlieko je pre novorodenca nenahraditeľné. Dojčenie má však výhody aj pre matky, pomáha napríklad zhodiť tehotenské kilá. (SME)

Pravda

Snažím sa na to nemyslieť, inak by som to neprežila, gniavila by ma úzkosť, "čo ak", odpovedala onkologička na otázku, či sa bojí rakoviny. (Pravda)
Diéta je energeticky a biologicky plnohodnotná, vhodná na prechodný i na dlhší čas. Má sa skladať z potravín, ktoré majú pri zníženom obsahu tuku aj znížený obsah cholesterolu. (Pravda)
Deprivačné nádrže, známe tiež pod anglickým názvom floating tank, sú temné, zvukotesné kapsuly, kde sa ľudia po celé hodiny dávajú nadnášať teplou vodou. (Pravda)
Málo spánku? Vypiť na druhý deň dve-tri šálky kávy to istí. Naozaj? A dokedy? (Pravda)
Vytváranie podkožných červených fliačikov petechií, ktoré nezmiznú ani po pritlačení skleneného pohára, patrí medzi život ohrozujúce príznaky svedčiace o nákaze nebezpečným meningokokom. (Pravda)
Obmedzenie prietoku vzduchu v dýchacích cestách a zápalová reakcia postupne ničiaca pľúcne tkanivo. Kašeľ a problémy s dýchaním - najmä pri námahe. Chronická obštrukčná choroba pľúc. (Pravda)
Ak chodí niekto všade pravidelne neskoro, dá sa to označiť za chorobu? V tejto súvislosti sa hovorí o takzvaných CLIPS osobách s chronickým nutkaním chodiť neskoro. (Pravda)
Ľudstvo trpí bolesťami hlavy celé storočia. Jedna z metód liečby tohto problému zahŕňala aj vyvŕtanie diery do hlavy. Dnes vieme, že bolesti hlavy majú rôzny pôvod a odlišuje sa aj ich terapia. (Pravda)
"Vstávam každý deň za úsvitu a cítim sa oveľa lepšie." Milovníci skorého vstávania, tvrdia, že sa cítia oveľa výkonnejšie a že majú pozitívnejší prístup k životu. (Pravda)
Neznášanlivosť lepku - celiakia postihuje jedno percento európskej populácie, pritom väčšina ľudí o svojej precitlivenosti naň nevie. (Pravda)
Pečeň je životne dôležitý orgán umiestnený pod pravým rebrom. Orgán s váhou 1 až 1,5 kg má pre ľudské telo celý rad funkcií. (Pravda)
Byť štíhly s ovocnými a zeleninovými smoothie? Skúste sedem alebo štrnásťdňové programy, v ktorých budete smoothie raňajkovať a večerať. Schudnete, prečistíte si telo, vyčistíte hlavu. (Pravda)
Časy, kedy sme jedli na raňajky obloženú žemľu, sú preč. Dnes sú "in" kaše, predovšetkým tá ovsená. (Pravda)
Máte po slnení začervenanie, pľuzgieriky a svrbí vás koža? Môže ísť o príznaky alergie zo slnka. (Pravda)
Pemfigus patrí medzi zriedkavé ochorenia, na Slovensku ním môže trpieť okolo stovky osôb. Kožné ochorenie spôsobuje pľuzgiere, povrchové rany tečú, ťažká infekcia je otázkou času. (Pravda)
Trápia vás citlivé zuby? Zafarbené zuby? Nápoje hrajú pri zdraví zubov veľkú rolu. Tu je päť najlepších. (Pravda)
Nekomplikovaný zápal močových ciest prekoná aspoň raz za život 50-60% žien. V priebehu 3-6 mesiacov sa štvrtine z nich táto infekcia vráti. (Pravda)
Podľa najväčšej svetovej štúdie Global Burden of Disease je cirhóza pečene treťou najčastejšou príčinou úmrtí svetovej populácie v produktívnom veku. (Pravda)
Deti v predškolskom veku intenzívne rastú, preto potrebujú dostatok mlieka a mliečnych výrobkov, ktoré obsahujú vápnik, kvalitné bielkoviny a tuky. (Pravda)
Strojčeky na zuby nosia aj dospelí. V súčasnosti je dostupná aj metóda neviditeľných snímateľných strojčekov v podobe priesvitnej pružnej dlahy z umelej hmoty. (Pravda)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.