Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 1.10.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2583USD   27.500CZK   0.77730GBP   310.57HUF   4.1776PLN   7.6425HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

S nástupom jesene stúpa výskyt infekčných ochorení a aj užívanie antibiotík. Tie však účinkujú len v prípade bakteriálnej infekcie, nelikvidujú vírusy. (SME)
Bratislava 29. septembra (TASR) - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nariadil stiahnuť z trhu antikoncepciu Azalia. Ide o šarže T31394A, T33642E, ... (SME)
Deti, ktoré sa narodia ženám po štyridsiatke, sa tešia lepšiemu fyzickému a psychickému zdraviu ako potomkovia žien mladších o dvadsať rokov. Tvrdia to ... (SME)
Viac ako 40 miliónov ľudí na celom svete trpí rosaceou – ochorením, ktorého prejavy majú ma svedomí, že ich iní často mylne posudzujú a považujú napríklad ... (SME)
Asi každý pozná bolestivé pľuzgieriky až ranky na sliznici v ústach. Na ich liečbu môžete skúsiť aj prírodné prostriedky, ak sa áft neviete zbaviť, vyhľadajte ... (SME)
V prírode ho nájdeme v listoch, semenách a plodoch niektorých rastlín. Najznámejším zdrojom sú kávové zrnká, kakaové bôby, lístky čaju a maté a guarana. (SME)
Podľa odborníkov až 60 percent tých, čo nosia okuliare či očné šošovky, trpí astigmatizmom. A pritom mnohí často ani netušia, že majú aj tento problém. (SME)
Kurie oká - nepríjemné a boľavé výstupky na koži nôh sa prejavujú najmä u žien, a zvyčajne vznikajú v dôsledku nosenia nepohodlnej obuvi. Poradíme vám, ... (SME)
Mnohé ženy mylne za najčastejšie gynekologické infekčné ochorenie považujú mykózy, avšak najrozšírenejšou vaginálnou infekciou je pomerne málo známa bakteriálna ... (SME)
Za výnimočne bohatý zdroj železa sa donedávna považoval špenát – aj vďaka známemu omylu s desatinnou čiarkou. Špenát síce železo obsahuje, ale vďaka obsahu ... (SME)
Podobne, ako je to s genetickou výbavou, ktorá je u každého človeka jedinečná, má každý z nás aj jedinečné mikrobiálne vybavenie. (SME)
Bratislava 17. septembra (TASR) - Dospelí zanedbávajú preventívne prehliadky u zubných lekárov vo väčšej miere ako deti a mládež. Deti a mladí ľudia do ... (SME)
Seniorský vek neznamená vzdať sa aktivít a dobrovoľnícka práca seniorov v oblasti sociálnej pomoci je stále populárnejšia a váženejšia. (SME)
Ak vám nie je ľahostajné vaše zdravie i zdravie vašich blízkych, nedajte si ujsť zaujímavú akciu pre deti i dospelých, ktorú na sobotu 20. septembra pripravil ... (SME)
S pojmom rakovina si obvykle spájame nevyliečiteľnú a smrteľnú chorobu. Dávno to však neplatí. Ak trpíte lymfómom – rakovinou lymfatických ciest, čo sú ... (SME)
Súčasťou imunitného systému sú leukocyty – biele krvinky a až okolo 40 % z nich tvoria lymfocyty. Niekedy však môže dôjsť k ich nekontrolovanému bujneniu ... (SME)
(SME)
Ústav pre kontrolu liečiv zakázal minulý rok vývoz 85-tisíc balení liekov. (SME)
K zdravému mozgu potrebujeme aj pravidelný mentálny tréning. Počas neho by sme sa mali snažiť aktívne posilňovať procesy, ktoré sa v mozgu odohrávajú. (SME)
Milovníci orientálnej kuchyne, zvlášť suši, budú určite presvedčení, že toto jedlo plne zodpovedá nárokom na zdravú stravu. Je to však naozaj tak? (SME)

Webnoviny

Psychiatri vyzývajú ľudí, aby sa nebáli vyhľadať ich pomoc, ak to potrebujú. (Webnoviny)
Čas letných dovoleniek a oddychu je za nami, no dobrú náladu by sme do kúta hádzať nemali. Hoci sú dni počas jesene kratšie, chladnejšie a stresujúcejšie ako počas leta, stále si ich môžete užiť s poriadnou dávkou energie a s úsmevom na perách. Poradíme vám 3 kroky ako na to. (Webnoviny)
Tak ako každý rok, aj túto jeseň prechádzajú mnohé rodiny zaťažkávajúcou skúškou – trojroční drobci idú prvý raz do škôlok a ich rodičia zakúsia prvé skutočné odlúčenie. Nástup do materskej školy môže byť pre všetkých zúčastnených náročný. Čo robiť, aby bolo vaše dieťa zdravým a šťastným škôlkarom? (Webnoviny)
Nezáleží na tom, kde žijete, pracujete alebo sa zabávate, dôležité je, že aj vy sa môžete pridať k aktivitám, ktoré podporujú zdravší a Vášmu srdcu prospešnejší spôsob života. (Webnoviny)
Na Slovensku trpí diabetickou nohou približne osemtisíc cukrovkárov, neliečenie syndrómu vedie často k amputácii končatiny. (Webnoviny)
Na infarkt myokardu s angínou pectoris zomierajú ročne státisíce ľudí. Len málokto tuší, že za infarktom môže stáť pokazený zub. (Webnoviny)
Union ZP chráni vaše zdravie a prináša vám výhodné zľavy. (Webnoviny)
Podanie enzýmu okriplazmín má z pohľadu očných chirurgov obrovskú budúcnosť. Nebolí, trvá desať sekúnd a pomáha zabrániť opuchu sietnice, ktorý môže skončiť slepotou. Množstvo pacientov s ochorením známym ako vitreomakulárna trakcia sa tak vďaka nemu dokáže vyhnúť rizikovému chirurgickému zákroku. (Webnoviny)
Opýtané ženy a dievčatá priznali, že pokiaľ ich netrápia gynekologické ťažkosti, nemajú potrebu navštíviť gynekológiu a vyšetrenie je pre nich pocitovo nepríjemné. (Webnoviny)
Mladým ľudom do 18 rokov plne hradí ich zdravotná poisťovňa prevenciu u zubného lekára dvakrát ročne, u dospelých je o jedenkrát ročne. (Webnoviny)
Je ťažké dosiahnuť takú dokonalú kvalitu pleti, akú vidíme na tvárach celebrít v časopisoch. (Webnoviny)
Chcete mať prehľad o zdraví, liekoch a liečbe vašich detí vždy a všade? (Webnoviny)
Slovenky vnímajú vek ako meradlo krásy. Pätina z nich radšej ani neoslavuje narodeniny. (Webnoviny)
Odstránenie sivého zákalu bez skalpelu má za sebou už tisíc pacientov. (Webnoviny)
Kto by nemiloval podmanivú a energizujúcu chuť červeného ovocia? Teraz si tento skvelý zážitok môžete vychutnať vďaka novej minerálnej vode Magnesia Red s unikátnou kombináciou prírodného horčíka a šťavy z červeného ovocia. (Webnoviny)
Do projektu s názvom Opäť môžem snívať 3 sa tento rok zapojilo 21 ľudí, ktorých príbehy postupne zverejnia na webstránke www.lymfom.sk. (Webnoviny)
Pijete počas tehotenstva? Vaše dieťa môže postihnúť diagnóza FAS. (Webnoviny)
Dá sa vylepšiť hlas? Trápi vás alergia, opakované zápaly uší alebo sa vám zle dýcha? O tom, ako riešiť tieto a mnohé iné zdravotné neduhy, sme sa poradili s ORL lekárkou MUDr. Kučerovou, ktorá nám poskytla zaujímavé odpovede. Tu sú: (Webnoviny)
Interview s neurológom doc. MUDr. Viliamom Modravým, PhD. (Webnoviny)
EXCIMER - Očné laserové centrum Bratislava, Karlova Ves rozbehlo v priebehu letných mesiacov zaujímavú akciu v uliciach Bratislavy. (Webnoviny)

Pravda

Juraj Šuster má 36 rokov, pochádza z Bratislavy a má Downov syndróm. (Pravda)
Pagaštan sa využíva aj pri iných chorobách, ako sú žilové. Dna, ak bolia kosti alebo chrbtica. (Pravda)
Celosvetová štatistika hovorí o tom, že všetci sme od niečoho závislí. Pracujeme, milujeme čokoládu, kávu, pivo, sex... (Pravda)
Sú situácie, keď sa voda našim ušiam nepozdáva. Jeden z dôvodov problémov je mazová zátka v uchu, ktorá vo vlhkom prostredí napučí a vzniká tam ideálne prostredie na infekcie. (Pravda)
Číslo tiesňovej linky záchrannej zdravotnej služby 155 by mal každý vedieť odrecitovať aj zo spánku. Kedy volať a čo je dôležité operátorovi povedať? Radí dlhoročný záchranár Ján Čižmárik. (Pravda)
Na Slovensku ročne pribudne približne 500 pacientov s diagnózou lymfómu. Prinášame príbehy siedmich ľudí, ktorí toto ochorenie lymfómu dokázali prekonať. (Pravda)
Na Slovensku ročne pribudne približne 500 pacientov s diagnózou lymfóm. Počiatočný priebeh je spravidla celkom nenápadný. (Pravda)
Inkontinencia má mnoho príčin a podôb. Navyše môže stretnúť každého a týka sa ľudí v každom veku. Postihnúť môže rovnako mužov ako ženy. (Pravda)
Na dispečingu slúžia zdravotníci minimálne s maturitou zo zdravotníckej školy s bohatou praxou na oddeleniach alebo v záchranke, a preto vedia choroby spoznať už podľa hlasu volajúceho. (Pravda)
Byť zdravým a aj výkonným do vysokého veku je túžbou každého z nás. Dnes je už známe, že ochorenia nie sú nevyhnutným sprievodným znakom starnutia. (Pravda)
Moderná medicína rozlišuje až okolo 450 rôznych foriem reumatických ochorení, ktoré sa vyznačujú zníženou pohyblivosťou, bolesťou kĺbov, svalov, šliach, väzov a kostí. (Pravda)
Projekt Druhý krok prešiel kontrolou v šestnástich základných školách na Slovensku. Dnes je vysoko úspešný. (Pravda)
Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska organizuje verejnú zbierku Biela pastelka určenej na pomoc ľuďom s ťažkým zrakovým postihnutím. (Pravda)
Beh je trendy. Zároveň je to jedna z najprirodzenejších pohybových aktivít. Behať sa dá v každom veku, kedykoľvek a kdekoľvek. Beh je skvelý šport. Ale pozor! (Pravda)
Kto má doma škôlkara či školáka, mal by byť od opätovného nástupu dieťaťa do kolektívu v strehu. Zavšivavenie, pedikulóza, je oficiálna diagnóza... (Pravda)
Probiotiká. Časť ľudí si ich nevie vynachváliť, iní ich považujú za šarlatánstvo. "Osvedčili sa najmä v prevencii chorôb,“ vraví Alojz Bomba, prednosta Ústavu experimentálnej medicíny v Košiciach. (Pravda)
Túžite po pevnej a pružnej pokožke, no chcete sa vyhnúť akýmkoľvek kozmetickým zásahom? (Pravda)
Prvé záznamy o liečivých silách zázvora siahajú skutočne do hlbokej minulosti. (Pravda)
Živé veci sú na rozdiel neživých schopné samoobnovy. Neživé sa na rozdiel od nich môžu zlomiť a zničiť. (Pravda)
Osteoartróza nie je len ochorenie chrupavky, ale celého kĺbu. Postupná strata chrupavky a zmeny okolitých kĺbových štruktúr vedú v konečnom dôsledku ku invalidite pacienta. (Pravda)

Zzz.sk

Dali ste si urobiť tetovanie a už sa vám nepáči? Alebo máte permanentný make-up, ktorý už nechcete? Pre kompletné odstránenie tetovania sa často rozhodnú ľudia, ktorých kresba alebo nápis na koži už nevyzerá atraktívne – vybledla alebo popraskala. Navyše tetovanie, pokiaľ je na viditeľnom mieste, často predstavuje prekážku v zamestnaní a občas aj v osobnom živote (Zzz.sk)
UNLP po prvýkrát v histórii získala Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj, ktoré jej na základe žiadosti podľa platných zákonov SR pridelilo Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu. (Zzz.sk)
Pre vzhľad postavy a celkové zdravie nášho organizmu je veľmi dôležité pravidelné cvičenie, prirodzený pohyb a zdravá strava. Väčšine z nás sa však ani po namáhavom cvičení a ani po dodržiavaní všetkých zásad zdravej životosprávy nedarí vyformovať postavu tak, ako by sme si želali (Zzz.sk)
Včerajšia TV šou, ako posledný z tohtoročných eventov Hodiny deťom, si opätovne získala priazeň verejnosti a priniesla do verejnej zbierky Hodina deťom navýšenie výnosu na sumu 160 268,88 EUR (Zzz.sk)
Kozmetické prípravky, pracie a čistiace prostriedky – to je ďalšia dávka chémie pre vaše telo a len od vás závisí, aká veľká, aká častá a aká vlastne. (Zzz.sk)
Včera podvečer sa uskutočnilo slávnostné odhalenie pamätnej tabule inštalovanej na počesť darcov tiel pre Ústav anatómie Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach za účasti zástupcov univerzity (Zzz.sk)
Vianoce sú najkrajším obdobím nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Zvoľňuje sa pracovné tempo, znižuje sa stres a prichádza potešenie zo stretnutia v kruhu najbližších. Atmosféra je priam čarovná a každému pohľad na ligotavý vianočný stromček, darčeky, ľudí ktorých má rád a plné stoly jedál vyčaria úsmev na tvári a skvelý pocit uspokojenia a pohody. (Zzz.sk)
Jubilejný, 15. ročník TV šou Hodiny deťom uvidíte už v nedeľu 8. decembra 2013 od 20:20 hodine na JEDNOTKE RTVS v priamom prenose z Incheba Expo Bratislava. Celým večerom sa bude niesť myšlienka plnenia detských snov, nakoľko práve motto „Veľké sny potrebujú malú pomoc“ je nosným v tohtoročnej kampani Hodiny deťom. (Zzz.sk)
Možno ste sa s tým stretli aj Vy – alergická reakcia v podobe ekzému, pleseň na chodidlách, vaginálna mykóza. Svrbenie, pálenie, návšteva lekára, lekárne a: natieranie sa masťami, antibiotiká. Obľubujeme wellness zariadenia, športujeme a sme stále menej imúnni proti kvasinkovým baktériám (Zzz.sk)
UN L. Pasteura Košice (UNLP) v spolupráci s Národnou transfúznou službou – pracovisko Košice (NTS) a Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice II organizuje 6. decembra 2013 "Mikulášsku kvapku krvi". (Zzz.sk)
Vírusová infekcia chrípka je jedno z najzávažnejších ochorení dýchacieho systému. Neviete, ako účinne zahnať nepríjemné jesenné a zimné ochorenie? Možno vám užitočnými radami pripomenieme niečo, na čo ste pozabudli, ako sa nenakaziť, prípadne čo najrýchlejšie sa vyliečiť. (Zzz.sk)
Rozhodli ste sa svoje nežné pazúriky posilniť, zvýrazniť, spevniť či skrášliť a rozhodujete sa, či bude pre vás lepšia akrylová alebo gélová cesta? (Zzz.sk)
Často chodíte na prechádzky, aktívne dávate telu zabrať v posilňovni alebo inak športujete, neprejedáte sa a aj napriek tomu sa Vám nedarí schudnúť a zhodiť nadbytočné kilá? Zrejme treba hľadať problém vo Vašej strave a „neprejedaní sa“ (Zzz.sk)
1. december je Svetovým dňom boja proti AIDS. Pri jeho príležitosti Mládež Slovenského Červeného kríža už po sedemnástykrát realizuje Kampaň Sviečkový pochod. (Zzz.sk)
Štatistický prehľad Národného centra zdravotníckych informácií poskytuje údaje z oblasti ambulantnej gynekologickej starostlivosti. Zachytáva napríklad počet návštev žien u gynekológov (Zzz.sk)
V rekordne krátkom čase štyroch týždňov sa podarilo v kúpeľnom areáli v Luhačoviciach vysadiť takmer päťsto nových urastených stromov. Vyrúbané a odstránené boli všetky zostarnuté dreviny a nevzhľadné prerastené kríky. (Zzz.sk)
Ako dosiahnuť výnimočné zdravie? Otázka za milión. V médiách sa to hemží neraz úplne opačnými názormi, čo treba jesť, ako a kedy cvičiť, alebo ktoré lieky vás pomaličky zabíjajú. Ak už máte dosť neustále meniacich sa informácií o negatívach či pozitívach vajíčok (Zzz.sk)
V dňoch 21. – 23. 11. 2013 sa v Bojniciach uskutočnilo Pracovné stretnutie zástupcov Farmaceutických fakúlt slovenských a českých univerzít. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 20 rektorov, dekanov a pracovníkov fakúlt, ktoré vychovávajú budúcich odborníkov v oblasti lekárenstva. (Zzz.sk)
Po úspešnej knihe Návod na prežitie pre muža prichádza jej dlhoočakávaná verzia pre ženy. Novinka pre ženy sa veľmi rýchlo zaradila medzi bestsellery: ešte v rámci predpredaja sa dostala na prvé miesto v mienkotvornom rebríčku internetového kníhkupectva (Zzz.sk)
Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vydalo ďalšiu zo svojich pravidelných publikácií „Ambulantná starostlivosť o deti a dorast v SR 2012“. Počet vyšetrení u detských lekárov naďalej klesá. Pribúda dojčených detí. Pozitívnu štatistiku narúša mierny nárast počtu zomretých detí a mladých ľudí. (Zzz.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk