Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 29.11.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0580USD   27.024CZK   0.70290GBP   312.08HUF   4.2631PLN   7.6230HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Krásne husté lesklé a zdravé vlasy sa pre mnohých zdajú mýtom, ktorý má ďaleko od reality. (SME)
S návratom detí do škôl sa nespájajú len nové školské tašky či obaly na zošity, tiež sa opäť zvyšuje riziko, že vaše dieťa si odtiaľ donesie nepríjemných ... (SME)
Rekonštrukcia prsníka je aktuálna aj desiatky rokov po operácii prsníka. (SME)
Zrelý a šarmantný, stelesňujúci istotu, bezpečie a rodinné zázemie... Mužom vo vyššom veku nemožno uprieť rôzne kvality, aj ich však čaká proces starnutia ... (SME)
Nasledovné životné dilemy čakajú väčšinu dospelých detí, ktorých rodič sa už vo vyššom veku nedokáže o seba postarať alebo ho postihne závažné ochorenie. (SME)
(SME)
Špeciálne lepiace pásky obľubujú najmä športovci, no dajú sa využiť aj pri zdravotných ťažkostiach. Zaujíma vás, ako funguje tejpovanie? (SME)
Farebné zmeny na koži v podobe pigmentových škvŕn môže spôsobiť slnečné žiarenie, ale rovnako sa k nim môžete dopracovať aj v soláriách. Škvrny odstráni ... (SME)
Med je skvostným „materiálom“, a nielen výborne chutí, ale obsahuje aj množstvo zdraviu prospešných látok. (SME)
Osteoporóze možno v značnej miere predchádzať. Významnú rolu hrá vápnik, avšak jeho využiteľnosť v organizme ovplyvnia napríklad aj niektoré vitamíny. (SME)
Pochmúrne jesenné dni, keď je slnka málo, na dobrej nálade nepridajú. Pomôcť môže aj vhodne zostavený jedálny lístok. (SME)
Nejde síce o život, ale psychické problémy, za ktorými môžu stáť odstávajúce ušnice, netreba brať na ľahkú váhu. (SME)
Pacienti s cukrovkou majú oslabenú imunitu, takže ich výraznejšie ohrozujú aj rôzne infekčné ochorenia vrátane chrípky, ktorá pre ich organizmus predstavuje ... (SME)
Gestá a slová sú navzájom tesne spojené. Väčšinou však pohyb predchádza hlasu o 0,15 sekundy. (SME)
Ešte pred dvesto rokmi to tak nebolo. So zlepšovaním hygienických a zdravotných podmienok sa predĺžil vek žien viac než vek mužov. (SME)
Všetky tieto predmety a ich dlhodobé opakované používanie môžu stáť za zdravotným problémom, ktorý sa nezriedka rieši operáciou, no môže sa aj znova vrátiť. (SME)
Účinky inhalovania – vdychovania liečivých výparov, poznali naši dávnovekí predkovia už niekoľko storočí pred naším letopočtom. (SME)
Takmer vo všetkých tkanivách ľudského tela sa nachádza niekoľko druhov ciev: tepny – artérie, žily – vény, vlásočnice – kapiláry a lymfatické cievy. Ich ... (SME)
José Carlos Moreno zo Španielskej akadémie dermatológie hovorí o závislosti od opaľovania: „Sú to ľudia, ktorí sa nikdy necítia dosť opálení. Je to ako ... (SME)
S chladnými dňami sa na uliciach objavujú stánky s pečenými gaštanmi. V liečiteľstve má však väčšiu perspektívu pagaštan konský (SME)

Pravda

Karcinóm prostaty patrí medzi najčastejšie zhubné ochorenia u mužov nad 50 rokov. Dá sa povedať, že na túto diagnózu by ochoreli prakticky všetci, ak by žili dostatočne dlho. (Pravda)
Ovsené vločky sa všeobecne radia k celozrnným výrobkom. Sú vyrobené z celých obiliek ovsa, ktorý poznali už Slovania. (Pravda)
Chystá sa vám blízka osoba na zákrok, počas ktorého bude pravdepodobne potrebovať krv? Viete o tom, že jej môžete darovať krv na meno bez toho, aby ste mali zhodnú krvnú skupinu? (Pravda)
N97 je označenie diagnózy, ktorá znamená, že na otehotnenie nestačí, ak sa dvaja majú radi. Epidémia neplodnosti sa rozmáha. Zhovárame s MUDr. Michaelou Grossovou. (Pravda)
Aj vy milujete jedlá z kyslej kapusty? Pochváľte sa svojím receptom na Varecha.sk, zapojte sa do súťaže na a možno práve vy vyhráte kuchársku knihu alebo večeru so známym šéfkuchárom Jaroslavom Žídekom. (Pravda)
Tvrdenie, že biela ryža je lepšia ako ryža natural, alebo že biele pečivo je lepšie ako celozrnné, patrí do kategórie lacných trikov. (Pravda)
V minulosti dostalo toto ochorenie prívlastok "choroba kráľov". Kto iný si totiž mohol dovoliť konzumovať tak často mäso... (Pravda)
Na kalórie chudobná je nielen kapusta, ale aj kel a s ňou rad ostatných druhov surovín, ktoré je dobré zaradiť do jedálnička. (Pravda)
Syndróm diabetickej nohy je jednou z najzávažnejších komplikácií diabetu, ktorá môže postihnúť dolné končatiny každého diabetika. (Pravda)
Nefajčite, nezdržiavajte sa v zafajčených a nevetraných miestnostiach, vyhýbajte sa príliš studenému aj príliš teplému vzduchu. Pozrite sa ja na ďalšie rady. (Pravda)
Pichľavý krík s bielymi alebo ružovými kvetmi a červenými plodmi nemusím nikomu zvlášť predstavovať. Zvlášť všetkým mamám, ktoré kedysi zašívali natrhnuté bundy alebo školské tašky, keď sa náhodou nejaký konár pri naháňačke neuhol. (Pravda)
Laici vnímajú hemofíliu ako ochorenie, pri ktorom môže pacient pri poranení vykrvácať. Hlavným problémom všetkých krvácavých chorôb je však spontánne vnútorné krvácanie. Najmä do kĺbov. (Pravda)
Pitný režim. Máte pocit, že už o tejto tematike viete všetko? O všetkom ste informovaní, denne pred vami tróni litrová fľaša vody v práci alebo nesladený čaj? (Pravda)
Podľa jednej kanadskej štúdie má byť pohár červeného vína rovnako efektívny, ako hodina potenia vo fitnes štúdiu. (Pravda)
Kým počet pôrodov na Slovensku klesá, počet predčasných pôrodov stúpa. "Každé deviate dieťa sa u nás narodí predčasne," konštatuje neonatologička MUDr. Darina Chovancová. (Pravda)
Čo je to vekom podmienená degenerácia makuly? Kedy vzniká, koho ohrozuje, ako sa jej môžeme vyhnúť? (Pravda)
Každý tretí senior konzumuje viac ako raz za mesiac potraviny po dátume spotreby. (Pravda)
V sychravom jesennom období ho počuť prakticky všade. Občasné decentné odkašľanie je také bežné ako dýchanie. Záchvaty dráždivého alebo "chrchľavého" kašľa sú už dôvodom zostať doma. (Pravda)
Koniec jesene tiež prináša „svoje ovocie“. Keď začnú sychravé rána, pre mňa to znamená, že začnem zháňať kapustu, ktorú by som si mohol naložiť do suda. (Pravda)
Už v minulosti sa cesnak a jeho účinky vysoko cenili, hoci pre jeho pach ho nazývali aj „smradľavou ružou“. Na Slovensku sa ročne spotrebuje 1,2 kg cesnaku na obyvateľa. (Pravda)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.