Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 27.4.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0824USD   27.454CZK   0.71590GBP   301.48HUF   4.0131PLN   7.6075HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

27. apríla:
Jarovi
26. apríla:
Poštárka Jarka

SME

Jarné slnko dokáže byť ostré, preto ochranu kože nepodceňujte ani v jarných mesiacoch. Problém však nemusí spôsobovať len samotné slnečné žiarenie, ale ... (SME)
Uhryznutie infikovaným kliešťom môže byť príčinou závažných ochorení. Dôležité je však nielen vedieť, ako sa pred kliešťom chrániť, ale treba ho vedieť ... (SME)
Najčastejším ochorením, pre ktoré navštevujú ženy svojho gynekológa, je údajne vaginálna mykóza. Počas života ju aspoň raz prekonajú až tri štvrtiny žien. (SME)
Halitóza – zápach z úst, nie je len nepríjemnosť, môže súvisieť s niektorými ochoreniami iných orgánov, ale najčastejšie má pôvod priamo v ústnej dutine. (SME)
Ak chcete urobiť niečo priaznivé pre zdravie svojho dieťaťa, držte sa desatora nasledujúcich odporúčaní. (SME)
Seniori často poľavujú v starostlivosti o ústnu dutinu, zrejme aj preto, lebo sú presvedčení, že zubné náhrady už nepotrebujú takú starostlivosť ako vlastné ... (SME)
Aj v prípade ochorení očí platí, že čím skôr ich lekár odhalí, tým väčšie sú šance na vyliečenie alebo aspoň zastavenie progresie ochorenia. Navštevujte ... (SME)
Dnešný deň je Svetovým dňom hemofílie, krvácavého dedičného ochorenia, pri ktorom pacient trpí zlou zrážanlivosťou krvi, a tak nadmerným vnútorným aj ... (SME)
(SME)
Vysoký krvný tlak čiže hypertenzia zvyšuje riziko artériosklerózy (kôrnatenie tepien). Ukazuje sa, že v tomto smere môže pomôcť vitamín E. (SME)
Môžu byť alergénmi a liečbu alergie netreba zanedbávať, pretože dôsledkom môžu byť aj závažné zdravotné komplikácie. (SME)
Nedostatok horčíka – magnézia v organizme sa môže podpísať na mnohých a rozmanitých zdravotných ťažkostiach. Ak ho máte málo, zrevidujte svoju životosprávu. (SME)
Zápcha sa postupne dostáva na popredné priečky rebríčka moderných civilizačných ochorení. V priebehu života sa s ňou stretne až polovica žien a štvrtina ... (SME)
S pribúdajúcimi rokmi pribúda aj zdravotných problémov, ani v seniorskom veku však nie je neskoro na prevenciu. (SME)
Alkohol – piť či nepiť? Jeho mierna konzumácia spôsobuje uvoľnenie a vyvoláva eufóriu. Je však možné piť alkohol bez rizika? (SME)
Trápia vás ťažké, opuchnuté a unavené nohy, s nepeknými kŕčovými žilami? Podľa odborníkov by ste namiesto samoliečby mali čo najskôr navštíviť lekára. (SME)
Hoci to znie ako paradox, je to možné. Pri podvýžive – malnutrícii ide o nerovnováhu medzi prijatou výživou a potrebami organizmu. (SME)
Vypľúvate pri čistení zubov krv? Kývu sa vám zdravé zuby? Zápal parodontu – závesného aparátu zubov, môže mať za následok aj to, že prídete o inak zdravé ... (SME)
Tráviaca sústava je veľmi dôležitým orgánovým systémom aj z hľadiska imunity. Významnú rolu zohrávajú prospešné baktérie, ktoré prirodzene osídľujú napríklad ... (SME)
Bratislava - Chronické žilové ochorenie ohrozuje skôr ženy než mužov. Varixy dolných končatín, ako vyplýva zo štatistík, má viac než 60 percent Sloveniek. (SME)

Webnoviny

Hokejisti Minnesoty a Montrealu postúpili do druhého kola play-off NHL. (Webnoviny)
Otrasy boli v rámci Nepálu najsilnejšie za uplynulých 80 rokov, zasiahli aj susednú Indiu, kde zaznamenali tiež niekoľko strát na životoch. (Webnoviny)
Od utorka pribudnú do Vůjtkovho mužstva útočníci Vladimír Dravecký a Marián Gáborík. Kým Dravecký ukončil klubovú sezónu s Třincom len vo štvrtok, Gáborík pauzuje už od 11. apríla. (Webnoviny)
Štatistika hovorí, že kto strelí prvý gól, s vysokou pravdepodobnosťou vyhrá zápas. Slovenskí hokejisti dokázali na vrcholných podujatiach vyhrať len päť zápasov, v ktorých nestrelili gól ako prví. (Webnoviny)
Upozornenie: Po vzhliadnutí nasledujúcej snímky nebudete mať pravdepodobne dlho chuť na polotovary z mäsa. (Webnoviny)
Šéf parlamentu má niekedy pochybnosti o tom, že to je v národnej rade na dobrej ceste. Po poslednej schôdzi o odvolávaní Jána Figeľa pripúšťa možnosť vykázať cez schôdzu poslanca zo sály. (Webnoviny)
Ruskí hekeri, ktorým sa minulý rok podarilo dostať do počítačového systému Bieleho domu, sa dostali až k elektronickej komunikácii prezidenta Baracka Obamu. (Webnoviny)
Real je naďalej v hre o majstrovský titul, na druhom mieste tabuľky stráca na vedúcu Barcelonu dva body. (Webnoviny)
Favorizovaný Juventus má na čele tabuľky momentálne štrnásťbodový náskok pred Laziom Rím, ktoré nečakane zakoplo doma s Chievom Verona 1:1. (Webnoviny)
Na postup cez Boston potrebovali LeBron James a spol. len minimálny počet zápasov. (Webnoviny)
V Jedenástke roka Premier League je až šesť hráčov Chelsea. (Webnoviny)
Futbalisti Trnavy si víťazstvom poistili tretie miesto v tabuľke, momentálne majú 44 bodov a môžu myslieť na predkolo Európskej ligy. (Webnoviny)
Novým vedúcim mužom rebríčka UCI je Alejandro Valverde. (Webnoviny)
Futbalisti Manchestru United prehrali prvýkrát po šiestich ligových zápasoch. (Webnoviny)
Poslanec OĽaNO očakáva od zníženia vekovej hranice volebného práva vyššiu volebnú účasť. (Webnoviny)
Bayern má po tridsiatich zápasoch v tabuľke pohodlný pätnásťbodový náskok práve pred Wolfsburgom. (Webnoviny)
Ministerstvo zahraničných vecí sa snaží Slovákov v Nepále kontaktovať. V dôsledku zemetrasenia sú však v oblasti silné výpadky komunikačného spojenia. (Webnoviny)
Strana Smer na post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu nikoho nenavrhne. Predseda parlamentu Peter Pellegrini verí, že kandidáti budú odborne a morálne zdatní. (Webnoviny)
Sidney Crosby potvrdil štart na majstrovstvách sveta, bude to len jeho druhý šampionát. (Webnoviny)
Slovenský útočník doteraz trénoval v USA pod dohľadom klubových asistentov trénera spolu s ďalšími hráčmi, ktorí tiež idú na MS. (Webnoviny)

Pravda

Páry, ktoré túžia otehotnieť a dlhšie sa nedarí, častokrát siahnu po akomkoľvek odporúčaní. Jednou z nich je aj tzv. mojžišovka. (Pravda)
Včasné odhalenie rakoviny hrubého čreva a konečníka výrazne zlepšuje možnosti a účinnosť liečby. Najdôležitejšia je však prevencia. (Pravda)
Naozaj treba za deň vypiť tri litre vody? Zavodňuje priveľa vody telo a vyzerá potom človek tučnejšie? Aké sú mýty a fakty o pitnom režime? (Pravda)
Celiakia sa vyskytuje u detí aj dospelých, často sa zistí až v dospelosti. Na otázky o nej odpovedá MUDr. Peter Minárik z Centra zdravia a výživy. (Pravda)
Aj keď je malý, dokáže narobiť veľké problémy. Najlepšou ochranou proti chorobám, ktoré prenášajú kliešte, je ochrániť sa pred ich uhryznutím. (Pravda)
Je veľa potravín, ktoré na dlho nezasýtia. A po ich konzumácii čoskoro cítime opäť hlad. To nechceme! (Pravda)
Počas aj po sexe môže žena cítiť rôzne bolesti. Môže dokonca dôjsť aj ku krvácaniu. (Pravda)
Cvičenie na fitloptách sa s cvičením na bosu nedá porovnať. Osobný tréner tvrdí, že ľahšie je bosu v tom, že sa naň postaví každý. (Pravda)
Štítna žľaza je veľmi dôležitý, pre organizmus nevyhnutný orgán, ktorý prostredníctvom svojich hormónov ovplyvňuje mnoho orgánov a systémov v tele. (Pravda)
Vlani spustili prvú slovenskú klinickú štúdiu, v rámci ktorej pacientom trpiacim detskou mozgovou obrnou pomáhajú kmeňové bunky z vlastnej pupočníkovej krvi. (Pravda)
Ľudia si pečeň najčastejšie spájajú s cirhózou. Menej známa je diagnóza stukovatenie pečene, nealkoholová steatóza. Spôsobuje ju najmä náš životný štýl. (Pravda)
Len u približne 20 % hypertonikov sa podarí dosiahnuť kontrolu krvného tlaku jedinou účinnou látkou. Aj preto jestvujú kombinácie antihypertenzív v jednej tabletke, aby pacienti neužívali veľa liekov. (Pravda)
Z úst sa šíri zápach kedykoľvek - zapríčiňujú ho v tom horšom prípade choroby, ale aj "obyčajné" jedlo. Ktoré? A čo ďalej? (Pravda)
Pedikéri nesmú napríklad rezať alebo odrezávať stvrdnuté časti. To už patrí do rúk odborníkom. (Pravda)
Uľahčuje trávenie, pomáha predchádzať kardiovaskulárnym chorobám. Podľa niektorých expertov hrá významnú úlohu pri prevencii rakoviny a potláča bolesť. (Pravda)
Málo sacharidov, PMS, antibiotiká či málo spánku... Tak "málo" stačí a je po nálade! (Pravda)
Isté štádium zubného kazu je ešte možné zahojiť. Odvápnenú sklovinu v podobe bielej škvrny je ešte možné vytvrdiť zvýšeným prívodom fluoridov. (Pravda)
Málokto patrí k flegmatikom, ktorých sa stres netýka. Ak trvá krátko, na organizmus môže vplývať pozitívne. Nanešťastie až štvrtina ľudí pociťuje stres v práci počas celého dňa. (Pravda)
Zápcha je civilizačné ochorenie, daň za nedostatok pohybu, za to, že jeme v chvate, pijeme málo tekutín a stále sa ponáhľame. Neostáva čas ani ísť na toaletu... (Pravda)
Ovčie kiahne a pásový opar spôsobuje ten istý herpetický vírus. Ak ste prekonali ovčie kiahne, neznamená to, že vo vyššom veku neochoriete na bolestivý pásový opar. (Pravda)

Zzz.sk

Dali ste si urobiť tetovanie a už sa vám nepáči? Alebo máte permanentný make-up, ktorý už nechcete? Pre kompletné odstránenie tetovania sa často rozhodnú ľudia, ktorých kresba alebo nápis na koži už nevyzerá atraktívne – vybledla alebo popraskala. Navyše tetovanie, pokiaľ je na viditeľnom mieste, často predstavuje prekážku v zamestnaní a občas aj v osobnom živote (Zzz.sk)
UNLP po prvýkrát v histórii získala Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj, ktoré jej na základe žiadosti podľa platných zákonov SR pridelilo Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu. (Zzz.sk)
Pre vzhľad postavy a celkové zdravie nášho organizmu je veľmi dôležité pravidelné cvičenie, prirodzený pohyb a zdravá strava. Väčšine z nás sa však ani po namáhavom cvičení a ani po dodržiavaní všetkých zásad zdravej životosprávy nedarí vyformovať postavu tak, ako by sme si želali (Zzz.sk)
Včerajšia TV šou, ako posledný z tohtoročných eventov Hodiny deťom, si opätovne získala priazeň verejnosti a priniesla do verejnej zbierky Hodina deťom navýšenie výnosu na sumu 160 268,88 EUR (Zzz.sk)
Kozmetické prípravky, pracie a čistiace prostriedky – to je ďalšia dávka chémie pre vaše telo a len od vás závisí, aká veľká, aká častá a aká vlastne. (Zzz.sk)
Včera podvečer sa uskutočnilo slávnostné odhalenie pamätnej tabule inštalovanej na počesť darcov tiel pre Ústav anatómie Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach za účasti zástupcov univerzity (Zzz.sk)
Vianoce sú najkrajším obdobím nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Zvoľňuje sa pracovné tempo, znižuje sa stres a prichádza potešenie zo stretnutia v kruhu najbližších. Atmosféra je priam čarovná a každému pohľad na ligotavý vianočný stromček, darčeky, ľudí ktorých má rád a plné stoly jedál vyčaria úsmev na tvári a skvelý pocit uspokojenia a pohody. (Zzz.sk)
Jubilejný, 15. ročník TV šou Hodiny deťom uvidíte už v nedeľu 8. decembra 2013 od 20:20 hodine na JEDNOTKE RTVS v priamom prenose z Incheba Expo Bratislava. Celým večerom sa bude niesť myšlienka plnenia detských snov, nakoľko práve motto „Veľké sny potrebujú malú pomoc“ je nosným v tohtoročnej kampani Hodiny deťom. (Zzz.sk)
Možno ste sa s tým stretli aj Vy – alergická reakcia v podobe ekzému, pleseň na chodidlách, vaginálna mykóza. Svrbenie, pálenie, návšteva lekára, lekárne a: natieranie sa masťami, antibiotiká. Obľubujeme wellness zariadenia, športujeme a sme stále menej imúnni proti kvasinkovým baktériám (Zzz.sk)
UN L. Pasteura Košice (UNLP) v spolupráci s Národnou transfúznou službou – pracovisko Košice (NTS) a Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice II organizuje 6. decembra 2013 "Mikulášsku kvapku krvi". (Zzz.sk)
Vírusová infekcia chrípka je jedno z najzávažnejších ochorení dýchacieho systému. Neviete, ako účinne zahnať nepríjemné jesenné a zimné ochorenie? Možno vám užitočnými radami pripomenieme niečo, na čo ste pozabudli, ako sa nenakaziť, prípadne čo najrýchlejšie sa vyliečiť. (Zzz.sk)
Rozhodli ste sa svoje nežné pazúriky posilniť, zvýrazniť, spevniť či skrášliť a rozhodujete sa, či bude pre vás lepšia akrylová alebo gélová cesta? (Zzz.sk)
Často chodíte na prechádzky, aktívne dávate telu zabrať v posilňovni alebo inak športujete, neprejedáte sa a aj napriek tomu sa Vám nedarí schudnúť a zhodiť nadbytočné kilá? Zrejme treba hľadať problém vo Vašej strave a „neprejedaní sa“ (Zzz.sk)
1. december je Svetovým dňom boja proti AIDS. Pri jeho príležitosti Mládež Slovenského Červeného kríža už po sedemnástykrát realizuje Kampaň Sviečkový pochod. (Zzz.sk)
Štatistický prehľad Národného centra zdravotníckych informácií poskytuje údaje z oblasti ambulantnej gynekologickej starostlivosti. Zachytáva napríklad počet návštev žien u gynekológov (Zzz.sk)
V rekordne krátkom čase štyroch týždňov sa podarilo v kúpeľnom areáli v Luhačoviciach vysadiť takmer päťsto nových urastených stromov. Vyrúbané a odstránené boli všetky zostarnuté dreviny a nevzhľadné prerastené kríky. (Zzz.sk)
Ako dosiahnuť výnimočné zdravie? Otázka za milión. V médiách sa to hemží neraz úplne opačnými názormi, čo treba jesť, ako a kedy cvičiť, alebo ktoré lieky vás pomaličky zabíjajú. Ak už máte dosť neustále meniacich sa informácií o negatívach či pozitívach vajíčok (Zzz.sk)
V dňoch 21. – 23. 11. 2013 sa v Bojniciach uskutočnilo Pracovné stretnutie zástupcov Farmaceutických fakúlt slovenských a českých univerzít. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 20 rektorov, dekanov a pracovníkov fakúlt, ktoré vychovávajú budúcich odborníkov v oblasti lekárenstva. (Zzz.sk)
Po úspešnej knihe Návod na prežitie pre muža prichádza jej dlhoočakávaná verzia pre ženy. Novinka pre ženy sa veľmi rýchlo zaradila medzi bestsellery: ešte v rámci predpredaja sa dostala na prvé miesto v mienkotvornom rebríčku internetového kníhkupectva (Zzz.sk)
Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vydalo ďalšiu zo svojich pravidelných publikácií „Ambulantná starostlivosť o deti a dorast v SR 2012“. Počet vyšetrení u detských lekárov naďalej klesá. Pribúda dojčených detí. Pozitívnu štatistiku narúša mierny nárast počtu zomretých detí a mladých ľudí. (Zzz.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.