Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 25.10.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0886USD   27.021CZK   0.89320GBP   308.30HUF   4.3251PLN   7.5080HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

(SME)
Telesné teplo tvorí každá bunka tela, mozog sa bez svalov nezaobíde. (SME)
Ak mávate jesenný smútok, zabojujte s ním, choďte medzi ľudí. Ale ak trpíte depresiou, pokusy o rozveselenie sa skončia zle. O depresívnej poruche, jej ... (SME)
Odstránenie laserom je estetické a rýchle, no šíriacu sa rakovinu neodhalí. (SME)
Čo pre seniora znamená príchod jesene, ako sa udržiavať v kondícii a prečo sú dôležité voľné ruky, vysvetľuje športový lekár PAVEL MALOVIČ. (SME)
Na chladnejšie a veternejšie počasie reaguje citlivá pleť začervenaním. Kožné problémy súvisiace s takzvanou chladovou alergiou je možné zmierniť. (SME)
Dieťa zlozvyky v reči preberá aj po rodičoch, uškodiť môže aj snaha predbehnúť výslovnosťou vývoj artikulačných orgánov. (SME)
Ak rodič diétu dieťaťa nezvládne, podvýživou riskuje jeho život a zdravie. (SME)
Cesta k atraktívnej postave býva dlhá a náročná, preto si ju ľudia tak cenia, hovorí tréner Martin Šmahel. (SME)
Predstavujeme štyri obľúbené pohybové aktivity, pri ktorých pookreje nielen telo, ale i duša. (SME)
Stačí naozaj málo. Obuť sa, obliecť sa a vybehnúť. Beh je celosvetovo najpopulárnejšou formou pohybu a už roky zažíva veľký boom aj u nás. (SME)
Čo jesť, ak chcem byť fit? Dodržiavajte zásadu správne rozdeleného taniera, radí výživový poradca Peter Minárik. (SME)
Horúci vzduch, nadmerná vlhkosť, slané more alebo kúpanie v bazéne. Vlasy počas leta krehnú a strácajú prirodzenú vlhkosť. Silu im vrátite pomocou stravy ... (SME)
Príčiny vypadávania treba hľadať štyri mesiace dozadu. Na vine môžu byť hormóny, stres aj lieky. (SME)
Návrat do školských lavíc prináša aj riziko, že si dieťa domov prinesie vši. Spoľahnúť sa dá najmä na vyčesávanie. (SME)
Diagnóza, akou je diabetes mellitus, by nemala byť pri nástupe do školy problémom. Realita býva iná. (SME)
Nevyžadujú veľkú starostlivosť a dokážu účinne pohltiť nebezpečné výpary. (SME)
Podľa odhadov záchranárov vie účinne poskytnúť prvú pomoc len 5 percent Slovákov. Môže za to neznalosť, obavy, ale aj neochota. (SME)
V regiónoch sa objavuje žltačka typu A. Pred nástupom do školy je vhodné deti zaočkovať. (SME)
Počet baktérií na náramkoch prekračuje 10-tisíc. Je ich dvadsaťnásobne viac, než na rukáve oblečenia. (SME)

Pravda

Chrípka sa začína vždy dramaticky, prejavuje sa bolesťami hlavy, svalov, kĺbov a únavou. Následne sa dostaví zimnica, triaška, teploty nad 40 a suchý kašeľ. (Pravda)
Depresia je ochorenie, o ktorom panuje množstvo mýtov. Tieto nepravdivé tvrdenia ľudí trpiacich depresiou zbytočne zraňujú a odďaľujú ich rozhodnutie liečiť sa. (Pravda)
Ľudia sa o potraviny zaujímajú čoraz viac, pretože pochopili, že ako sa stravujú, tak žijú. Ktoré potraviny sú však najprospešnejšie pre zdravý plnohodnotný život? (Pravda)
Psychické poruchy sú epidémiou dnešnej doby a tých, ktorých postihujú, stále pribúda. Naše duševné zdravie ohrozuje stres, rýchly životný štýl a prepracovanosť. (Pravda)
V rozhovore s Viliamom Badom sme prelistovali knihu americkej novinárky Niny Teicholzovej, ktorá mení pohľad na mnohé princípy výživy garantujúcej zdravie ľudí. (Pravda)
Matej Tóth vyrazil do škôl. Stal sa totiž tvárou 6. ročníka internetového kurzu Hravo ži zdravo, ktorý na základných školách v tomto roku odštartoval 3. októbra. (Pravda)
Quinoa patrí k najzdravším potravinám na svete. Tento malý superfood pomáha pri chudnutí a chráni pred rôznymi ochoreniami. (Pravda)
Tak, ako žiaden lekár na svete nemôže dať človeku život, žiaden lekár, ani ten najlepší, nemôže zabrániť smrti. Keď smrť má prísť, elitný tím chirurgov môže spraviť všetko, ale človek napriek tomu zomrie. (Pravda)
Napriek osvete ženy návštevu u gynekológa zanedbávajú. "Najčastejší dôvod, ktorý ženy k lekárovi doženie, je často až veľmi silné krvácanie," hovorí MUDr. Andrea Maľová. (Pravda)
Novinára a spisovateľa Petra Vala (nar. 1948) inšpiruje zápas o ľudský život. Humorné epizódky z ich života sa stali základom jeho najnovšej knižky Čierny humor v bielom plášti 2. (Pravda)
Čím menej sacharidov, tým lepšie. Odzrkadlí sa to predovšetkým na našej váhe... (Pravda)
Kto by nepoznal paradajky? Možno už menej sa vie o tom, že obsahujú lykopén, pigment, ktorý spôsobuje ich červené sfarbenie a táto fytochemikália má protirakovinový účinok. (Pravda)
Viete o tom, že existujú potraviny, po ktorých sa práve na jeseň oplatí spoľahnúť, pretože pozitívne vplývajú na našu náladu? (Pravda)
So psychiatrom Matúšom Martinkom o jeseni, depresiách, o bylinkách a o tom, či sa máme radi. (Pravda)
Viac ako polovica Slovákov má vyčerpaný alebo veľmi vyčerpaný organizmus. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu na vzorke 852 ľudí z celého Slovenska. (Pravda)
Akej farby je naša krv? Odpoviete automaticky - červená. A viete, že to nemusí byť vždy pravda? (Pravda)
Dr. Peter Fisher, osobný lekár anglickej kráľovnej Alžbety II., je reumatológ. Tvrdí, že konvenčná medicína a homeopatia by sa mali dopĺňať, a nie proti sebe bojovať. (Pravda)
Alzheimerova choroba je postrach staroby. Je emocionálne vyčerpávajúce vidieť, ako blízkemu "zlodej pamäti Alzheimer" odkrajuje z najväčšieho bohatstva, ktorým sú spomienky. (Pravda)
Srdcové choroby a cievna mozgová príhoda sú najčastejšou príčinou smrti a každý rok im podľahne 17,3 milióna ľudí a predpokladá sa, že sa tento počet zvýši. (Pravda)
Nielen čas pred tréningom je dôležitý (kedy a koľko toho zjeme a povedzme o koľkej trénujeme), ale aj po tréningu treba dbať na určité veci. (Pravda)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.