Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 25.5.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1146USD   27.028CZK   0.75925GBP   314.29HUF   4.4205PLN   7.4968HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Aspoň jedna hlávka by nemala v chladničke nikdy chýbať, zíde sa ku každému jedlu. (SME)
Vitajte na najzvláštnejšom večierku. Hosťami sú malé deti a namiesto chlebíčkov sa podáva infekčné ochorenie. (SME)
Až 83 percent príčin páchnuceho dychu vzniká v ústnej dutine. Niektorých sa dá zbaviť jednoducho, úpravou svojich návykov. (SME)
V tele ich máme málo a vitamíny by bez nich boli bezradné. (SME)
Zdravá a vyvážená strava pomáha čerstvým matkám získať maximum energie, ktorú pri svojej novej a vyčerpávajúcej úlohe potrebujú. (SME)
Začína sa hlavná sezóna kliešťov. Pozrite si, ktoré poisťovne prispievajú na vakcínu proti encefalitíde. (SME)
Materské mlieko je pre novorodenca nenahraditeľné. Dojčenie má však výhody aj pre matky, pomáha napríklad zhodiť tehotenské kilá. (SME)
Každý desiaty dospelý človek trpí ochorením obličiek, no väčšina ľudí nedokáže rozpoznať príznaky. Dialýze či transplantácii by sa dokázali vyhnúť rutinnou ... (SME)
K zdravšiemu životnému štýlu sa dá dostať aj vyradením vecí, ktoré sa bežne nachádzajú v domácnosti. (SME)
Hnedá ryža obsahuje vitamín B1, ktorý ochranne pôsobí na srdcový sval a nervové tkanivo, zlepšuje trávenie. (SME)
Pozrite si názorné príklady problémov, ktoré majú ľudia pri rôznych ochoreniach očí. (SME)
Nadmerné pitie Coca-Coly dokáže znížiť množstvo potrebného horčíka v tele. Jeho zdrojom je najmä rastlinná strava zelenej farby. (SME)
Hypertenzia zvyšuje riziko náhlej mozgovej príhody, nepodceňujte ju. (SME)
Ušný maz nie je špina ani odpad, ale prirodzená obranná bariéra ucha. Posadnutosť denným a hĺbkovým čistením je výsledkom marketingových kampaní, nie ... (SME)
Alergickú reakciu netreba podceňovať, poškodzuje organizmus. (SME)
Cholesterol v priebehu dekád získal nálepku niečoho, čo do tela nepatrí a škodí mu. Nie je to však celkom tak. (SME)
Problém rozpoznať ochorenie majú najmä ženy. (SME)
Rýchle priberanie zo zemiakov je mýtus, telo vie zúročiť 99 percent ich škrobov a cukrov. (SME)
Pleť po chladnom a veternom počasí potrebuje hydratáciu a ochranu. (SME)
Parazity a mikroorganizmy ktoré ohrozujú zdravie človeka môžete stretnúť aj na Slovensku. (SME)

Pravda

Pravidelným pohybom si polepšíme. Môžeme vďaka nemu predísť srdcovo-cievnym ochoreniam a poruchám metabolizmu. (Pravda)
Keď zdraví ľudia konzumujú probiotické produkty, pravdepodobne to nemá žiaden účinok. Poukázala na to aktuálna štúdia. (Pravda)
Psychológ Dušan Fabián má rád staré múdrosti. Zbiera ich, pri každej príležitosti si pomôže niektorou z nich. Vraví, že ich miluje práve preto, že je v nich "uložená skúsenosť života". (Pravda)
Ak mávate po náročnom dni pocit ťažkých, unavených nôh, máte nábeh na kŕčové žily alebo sa už na chronickú žilovú nedostatočnosť liečite, na kompresívne pančuchy by ste nemali zabúdať. (Pravda)
Srdce je jedným z najdôležitejších orgánov ľudského tela. Najlepšou prevenciou srdcovo-cievnych ochorení je zdravá životospráva. (Pravda)
Doktorka Jana Bendová: Chronická obštrukčná choroba pľúc je časté a stále nedostatočne diagnostikované chronické ochorenie, ktoré sa v priebehu rokov postupne zhoršuje. (Pravda)
Je fakt, že bez soli by človek zomrel. V trinástom storočí bolo "biele zlato" takou vzácnosťou, že sa používalo doslova ako platidlo. Dnes však draho platíme za to, že prijímame soli priveľa. Vlastným zdravím. (Pravda)
Ak si myslíme, že malária sa nás absolútne netýka, našu istotu môže nalomiť fakt, že druhy komárov, ktoré prenášajú maláriu, sa už objavili aj na našom území. (Pravda)
V detstve skôr zábava, dnes perfektné efektívne cvičenie. Rozpustí tuk a zároveň posilní svaly. Reč je o skákaní cez švihadlo. (Pravda)
Chronická obštrukčná choroba pľúc je preventabilné a liečiteľné ochorenie charakterizované obmedzením prietoku vzduchu v dýchacích cestách, ktoré nie je celkom zvratné. (Pravda)
Ryža obsahuje veľké množstvo škrobu, ktoré môže zvýšiť hladinu cukru v krvi. S týmito jednoduchými trikmi docielime, že bude zdravšia. (Pravda)
Špecialistka na zdravotnú prevenciu a výživu, Margit Slimáková, v rozhovore tvrdí, že stravovať sa zdravo je jednoduché a vôbec nie drahé. (Pravda)
Zubný kaz postihuje 90 percent dospelých a 60-90 percent detí v školskom veku. A navyše je to jedno z najdrahších ochorení, pretože prevencia sa zanedbáva a riešia sa najmä následky. (Pravda)
Pacientka s glaukómom sa ocitla na gastroenterologickom oddelení, pretože vracala. Až neskôr sa zistilo, že išlo o záchvatovitú formu diagnózy ľudovo nazývanej zelený očný zákal. (Pravda)
Spočiatku len občasný kašeľ a dýchavica pri námahe. Príznaky, ako pri bežnej infekcii dýchacích ciest, ktorú sa mnohí snažia liečiť svojpomocne. (Pravda)
Myslíte si, že kŕčové žily máte len vtedy, keď ich je vidno? Odhaľte pravdu o chronickom žilovom ochorení. (Pravda)
Únava, popraskané nechty a suché vlasy? Tak je to jasné! Máte nedostatok zinka, vaše telo si ho pýta viac! (Pravda)
Zvlášť, ak sa týždne jazýček na váhe nehýbe, je namieste stimulovať metabolizmus. Tu sú tipy, ako na to. (Pravda)
Domáce prostriedky bývajú pri zápche častokrát najúčinnejšie, keď chceme dosiahnuť, aby sa črevo znovu rozhýbalo. (Pravda)
Syntetické látky sa môžu negatívne podpisovať na našom zdraví. Týka sa to aj farieb na vlasy. Vyhnúť sa chemickej záťaži pri farbení vlasov neznamená vylúčiť len prípravky s amoniakom a peroxidmi. (Pravda)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.