Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 26.9.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1214USD   27.022CZK   0.86435GBP   305.51HUF   4.2869PLN   7.5005HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Predstavujeme štyri obľúbené pohybové aktivity, pri ktorých pookreje nielen telo, ale i duša. (SME)
Stačí naozaj málo. Obuť sa, obliecť sa a vybehnúť. Beh je celosvetovo najpopulárnejšou formou pohybu a už roky zažíva veľký boom aj u nás. (SME)
Horúci vzduch, nadmerná vlhkosť, slané more alebo kúpanie v bazéne. Vlasy počas leta krehnú a strácajú prirodzenú vlhkosť. Silu im vrátite pomocou stravy ... (SME)
Príčiny vypadávania treba hľadať štyri mesiace dozadu. Na vine môžu byť hormóny, stres aj lieky. (SME)
Návrat do školských lavíc prináša aj riziko, že si dieťa domov prinesie vši. Spoľahnúť sa dá najmä na vyčesávanie. (SME)
Diagnóza, akou je diabetes mellitus, by nemala byť pri nástupe do školy problémom. Realita býva iná. (SME)
Nevyžadujú veľkú starostlivosť a dokážu účinne pohltiť nebezpečné výpary. (SME)
Podľa odhadov záchranárov vie účinne poskytnúť prvú pomoc len 5 percent Slovákov. Môže za to neznalosť, obavy, ale aj neochota. (SME)
V regiónoch sa objavuje žltačka typu A. Pred nástupom do školy je vhodné deti zaočkovať. (SME)
Počet baktérií na náramkoch prekračuje 10-tisíc. Je ich dvadsaťnásobne viac, než na rukáve oblečenia. (SME)
Fóbie možno poraziť, no strachu treba čeliť. Postupne alebo aj nárazovo. (SME)
Niekomu postačí chladivý gél, iní potrebujú mať pri sebe pohotovostný balíček. Lekára treba okamžite vyhľadať pri svrbení pier a bolestiach brucha. (SME)
Môže nás ortuť z amalgámovej výplne zubov otráviť? Je za stratou zubov mamičiek tehotenstvo alebo ich pohodlnosť? Vyčistí jablko zuby? Vysvetľujeme povery ... (SME)
Vŕtačku môže nahradiť ozón alebo laser, pečatenie ochráni zuby pred kazom na tri až päť rokov. (SME)
Materiál, ktorý preplácajú poisťovne, už zubári väčšinou nepoužívajú (SME)
Pokazené a plombované zuby deťom pribúdajú s vekom, no zubný kaz býva aktívnejší u menších detí. O detské zuby sa treba starať skôr, než narastú. (SME)
Dentálnu hygienu objavil len každý ôsmy pacient. (SME)
Kartu nemá u zubára až 40 percent detí. O tom, v akom stave je chrup Slovákov, rozpráva hlavná odborníčka pre zubné lekárstvo, profesorka NEDA MARKOVSKÁ. (SME)
Orgány sa rozostúpia, srdce tlčie rýchlejšie a hlučnejšie. Aké zmeny čakajú telá budúcich matiek? (SME)
Šatky a klokanky deťom neuškodia, no ich výber a spôsob používania je vhodné konzultovať s odborníkom. (SME)

Pravda

V Trnave sa chystá otvorenie pracoviska, kde by sa mali liečiť sexuálni devianti. Aj o tom sa zhovárame s primárkou Psychiatrického oddelenia FN v Trnave MUDr. Danou Šedivou. (Pravda)
Jestvuje nespočetné množstvo upírov najmä v podobe hmyzu, ktoré nám vedia "osladiť" život. Aj človek však ústami prijíma krv a ani si to neuvedomuje. A jestvuje aj deviácia... (Pravda)
Handrové bábiky, štrikované deky či chutný koláč. Nielen to dokážu urobiť pacienti s Alzheimerovou chorobou pod správnym vedením. (Pravda)
Sex nie je vždy rovnako zdravý pre všetkých. Prečo staršie ženy z častého sexu profitujú, no starší muži by sa ho radšej mali vzdať? (Pravda)
Dnešné deti prijímajú značné množstvo cukru zo sladených nápojov a odborníci ich považujú za jednu z hlavných príčin detskej obezity a pokazených zubov. (Pravda)
Poznatky, ktorým ľudia pripisujú väčšiu dôležitosť, majú počas spánku väčšiu pravdepodobnosť uložiť sa do ich dlhodobej pamäte. Tvrdia vedci z univerzity v meste Swansea. (Pravda)
Málo čerstvého vzduchu, málo slnka, veľa bacíl v uzavretých priestoroch - a prechladnutie s chrípkou sú na svete. Tak málo stačí... (Pravda)
Apatia, nespavosť, nepokoj, syndróm vyhorenia sa nemusia liečiť len chemickými liekmi. Ako sa s nimi vyrovnať prírodnou cestou sa dočítate v knihe Prírodné psychofarmaká. (Pravda)
Odborníci odporúčajú, aby sme sa čo najčastejšie postavili pred zrkadlo - bez šiat. (Pravda)
Tekvica je nízkokalorická, zdravá, aromatická a v kuchyni úžasne všestranná. (Pravda)
Človek sa dožíva priemerne viac ako 70 rokov. Krvinky sa obmieňajú každý mesiac – opotrebované sa nahrádzajú novými. (Pravda)
Palina a ambrózia sú dva najsilnejšie peľové alergény týchto dní. Vyprodukujú milióny peľových zŕn a pozitívny kožný test na ne má takmer 80 % polinotikov (polinóza je senná nádcha). (Pravda)
Prichádza pozvoľna a medzi prvé príznaky patrí zhoršovanie krátkodobej pamäti. Nasledujú problémy s časovou a priestorovou orientáciou, rečou a rozhodovaním. (Pravda)
Zrýchlené tempo života často neberie ohľad na správne stravovacie návyky. Slováci konzumujú príliš málo výrobkov vhodných na vyváženú stravu. (Pravda)
Pohyb má byť pre ľudí nad 65 rokov „vysoko účinný“ ako sa vyhnúť srdcovým ochoreniam. A čím ho je viac, tým lepšie. (Pravda)
Ak pravidelne jeme nesprávne potraviny, môžeme si nielen prihnať rôzne ochorenia, ale aj zle a staro vyzerať. (Pravda)
Základom zdravého stravovania je optimálny stravovací režim, teda počet denných jedál a pravidelná doba ich podávania pri zachovaní primeraných intervalovi. (Pravda)
Potrebujete si niečo zapamätať, veľa sa toho naučiť? Chce to veľa praxe, času, učenia a opakovania... Teraz však vedci hovoria jasnou rečou: Zdriemnite si radšej. (Pravda)
Vyvážená strava je jedným z najdôležitejších faktorov nášho zdravia. To však neznamená, že by sme sa mali podriaďovať všetkým novým trendom. (Pravda)
Drogy môžu vstúpiť do života kohokoľvek z nás. Závislosť je diagnóza ako každá iná. Majú však rodičia možnosť odhaliť u svojho dieťaťa užívanie drog včas? (Pravda)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.