Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 22.8.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3267USD   27.838CZK   0.80030GBP   313.50HUF   4.1863PLN   7.6285HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Kreslenie je pre deti veľmi dôležitá činnosť, podľa odborníkov je hrou, ktorá sa neskôr stáva prostriedkom vyjadrenia ich vnímania okolitého sveta i samých ... (SME)
Podľa výživových poradcov sú vhodným spestrením jedálneho lístka racionálnej výživy aj prírodné ovocné šťavy. Benefitom je ak obsahujú aj dužinu, a tak ... (SME)
Máte radi kávu? Zrejme neviete, že jej pitím si znižujete riziko vzniku cukrovky 2. typu. (SME)
Ak niekto ochorie na rakovinu, prvé, čo po odhalení diagnózy zaplaví jeho myseľ, je zrejme strach zo smrti. Nádorové ochorenie však možno liečiť a úspešnosť ... (SME)
Poznáte odborné názvy lekárov - špecialistov? Že vám nerobia problém? Otestujte sa z nich. (SME)
Fajčenie okrem iného prispieva aj k tvorbe voľných radikálov, ktoré majú negatívny dopad na zdravie, najmä v súvislosti s nádorovými, pľúcnymi, ale aj ... (SME)
Viete z čoho všetkého majú dnešní ľudia strach? Urobte si kvíz z fóbií. Niektoré vás iste prekvapia. (SME)
Letné horúčavy dajú zabrať aj zdravým ľuďom v plnej sile, nieto ešte starším a chorým. K tomuto stavu dochádza pri dlhodobom potení, a tak aj stratám ... (SME)
Ak aj vy patríte k tým, ktorí si prísne kontrolujú konzumáciu sladkostí, a to napríklad aj pre obavy z cukrovky, stojíte na správnej strane barikády. (SME)
Obdobie leta sa v prípade detí nespája len s prázdninami, ale aj častejším výskytom úrazov. Paradoxne k úrazom detí najčastejšie dochádza v domácom prostredí, ... (SME)
V niektorých situáciách rozhodujú o živote sekundy, preto je dôležité sa rýchlo rozhodnúť. Správne. Zvládli by ste to? (SME)
Mladí ľudia dnes začínajú s pohlavným životom pomerne skoro. Mnohé dievčatá pritom často o svojom tele a jeho fungovaní veľa nevedia a spoliehajú sa na ... (SME)
Viete, že dejiny protetiky siahajú do dávneho staroveku? Skúsenosti s takýmito náhradami mali už starovekí Rimania. (SME)
Poradíme, ako postupovať pri úpale, kedy ísť k dermatológovi, a ako predchádzať solárnej dermatitíde. (SME)
Dehydratácia u detí je oveľa väčším rizikom, detské telíčko totiž obsahuje percentuálne väčšie množstvo vody ako telo dospelého. U najmenších detí je ... (SME)
Matky, ktoré dojčia, by nemali zabúdať, že dostatok tekutín potrebujú aj pre tvorbu materského mlieka. (SME)
Mlieko patrí asi k najkontroverznejším a najdiskutovanejším potravinám. Hoci mlieko a mliečne výrobky nie sú pre ľudskú výživu nevyhnutné – a dokazujú ... (SME)
Sledovanie pornografických filmov môže poškodiť mozog a utlmiť jeho reakciu na sexuálnu stimuláciu – tvrdia vedci z berlínskeho Inštitútu Maxa Plancka. (SME)
Pre zdravé kosti, kĺby a šľachy, ale aj pre mnohé iné orgány a orgánové sústavy v ľudskom tele je potrebná aj síra. Väčšina organizmom využiteľného minerálu ... (SME)
Výmena kolenného kĺbu patrí v poradovníkoch k najčastejším. Na Slovensku si na takú operáciu počkáte aj niekoľko mesiacov, operovať sa však môžete dať ... (SME)

Webnoviny

Značka SATINIQUE™ exkluzívne od Amway, uviedla na trh nový rad výrobkov starostlivosti, ošetrenia a úpravy vlasov s novou patentovanou a exkluzívnou technológiou ENERJUVE™, s aktualizovanými zloženiami a elegantným balením. (Webnoviny)
Deti je možné podporiť kúpou hračiek, ktoré pre nadáciu šijú chránené dielne. Zvieratká s tvárou v tvare srdca pomáhajú vyrábať aj zdravotne postihnutí ľudia. (Webnoviny)
Pre niekoho strata času, pre iného zábava. U niektorých ľudí hranie videohier dokonca prerástlo do závislosti. O čom sa však hovorí menej, je fakt, že videohry môžu aj liečiť. (Webnoviny)
Podľa riaditeľky národnej transfúznej služby sú potrebné všetky krvné skupiny, najmä však krvná skupina A Rh pozitív a všetky krvné skupiny s Rh negatívnym faktorom. (Webnoviny)
Vitamín D sa nachádza napríklad v rybách, jeho zdrojom je aj slnečné žiarenie. (Webnoviny)
Spoločnosť GSK koncom júla 2014 oznámila, že podala žiadosť o registráciu svojej očkovacej látky proti malárii "RTS,S" u Európskej liekovej agentúry (EMA - European Medicines Agency). (Webnoviny)
Ebola je infekčné vírusové ochorenie, neexistuje žiadna prevencia. Pri tejto chorobe zomiera 50 až 90 percent pacientov. (Webnoviny)
Hovoríme s lekárkou MUDr. Boženou Čunderlíkovou, odborníčkou na ortopédiu a rehabilitáciu z Banskej Bystrice a Zvolena. (Webnoviny)
Po návrate z prírody je v letných mesiacoch vhodné skontrolovať si povrch tela. Ak kliešťa nájdeme, treba ho odstrániť celého, najlepšie pomocou pinzety. (Webnoviny)
Na Slovensku je žltačkou typu C infikovaných 20- až 50-tísíc ľudí. Rozšírená je najmä medzi užívateľmi drog. (Webnoviny)
"Zamestnávam tucet lekárov a k žiadnemu z nich sa nebojím sadnúť si do kresla ..." (MUDr. Alexander Schill). (Webnoviny)
Zásluhu na nižšom počte nakazených ľudí má podľa Národného centra zdravotníckych informácií hlavne pokles počtu nakazených syfilisom. (Webnoviny)
Hoci je podľa vedcov objav sľubný, stále prináša veľa otázok. Jednou z nich je, či romidepsín dokáže aktivovať všetky bunky skrývajúce vírus HIV. (Webnoviny)
Najčastejšou príčinou prijatia do ústavnej psychiatrickej liečby sú na Slovensku už dlhodobo poruchy psychiky zapríčinené alkoholom. (Webnoviny)
Dňa 25. júna predstavitelia z Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Rumunska, Litvy, Lotyšska a Estónska podpísali vo Varšave regionálnu deklaráciu, ktorá zakladá Alianciu za budúcnosť bez zubného kazu pre oblasť strednej a východnej Európy. (Webnoviny)
Život motýlích detí je nesmierne ťažký, nie však nemožný. Výstava, ktorá bude v Eurovea Galleria prístupná až do 17. júla slúži práve k informovaniu verejnosti. (Webnoviny)
Štvorročné dievča vyliečili vďaka skorému nasadeniu liekov, no po ich vysadení sa infekcia vrátila. (Webnoviny)
Rozprávame sa s pani doktorkou MUDr. Katarínou Bergendiovou PhD., imono-alergologičkou z Bratislavy. (Webnoviny)
Na východe Slovenska narastá aj počet ľudí postihnutých astmou. (Webnoviny)
Dôležité je, aby vaše dieťa pilo pravidelne počas celého dňa aj pri hre, či počas výletu. Malé množstvo vody, ideálne 1 – 2 decilitre tekutín by malo vypiť každé dve hodiny. Viac by malo dieťa vypiť dopoludnia ako popoludní. (Webnoviny)

Pravda

Nepríjemná bolesť, opuchy, znížená pohyblivosť. Príznaky, ktorými sa prejavujú problémy s kĺbmi. Aby sa nám vyhli čo najdlhšie, stačí vraj chodiť. Denne aspoň desaťtisíc krokov. (Pravda)
Odhaduje sa, že na Slovensku trpí 100- až 150-tisíc ľudí tzv. fibriláciou predsiení. Je to najčastejšia porucha srdcového rytmu. (Pravda)
Nech už plánujeme dať sa na akýkoľvek šport, napríklad thajský box či crossfit, začať pilatesom je správna vec. (Pravda)
Zhadzovanie nadbytočných kilogramov prospieva fyzickému zdraviu, ale nie vždy má kladný vplyv na duševnú pohodu. (Pravda)
Pri chudnutí je dôležitá trpezlivosť a odhodlanie. Ak ich máte, kilá pôjdu dole samé. (Pravda)
Chronické žilové ochorenie je progresívne, má prognózu k zhoršeniu. (Pravda)
Stáva sa, že naše orgány nehrajú v rámci orchestra zvaného telo správne tóny. Močový mechúr najmä u žien občas zahrá v molovej tónine "CYS". Ako CYStitída. Pri návrate k správnemu "CE" môžu pomôcť aj brusniCE. (Pravda)
Koža je najjemnejšia na viečkach, najhrubšia na chodidlách. Zhrubnutá koža môže pre malú elasticitu ľahšie prasknúť a vytvoriť bolestivú, hlbokú trhlinu. Akoby človek chodil po žiletkách. (Pravda)
"Bozk si vždy zaslúži čisté ústa a v prípade dieťaťa, ktoré sa zapáchajúcemu bozku nevie brániť, to platí predovšetkým," tvrdí zubný lekár MUDr. Pavol Andel. (Pravda)
Vírusové hepatitídy patria k najzávažnejším zdravotníckym problémom. Ročne na ne na svete zomrie 1,5 milióna ľudí. Ide približne o počet, aký má na svedomí vírus HIV. (Pravda)
O meditácie majú záujem ľudia, ktorí hľadajú vnútorný pokoj, majú v sebe veľa agresie a hnevu. Skrátka, chceli by sa upokojiť. (Pravda)
Či už ju nazývate pŕhľava alebo žihľava, vedzte, že ide o jednu a tú istú rastlinku. Mimoriadne liečivú! (Pravda)
Kravské mlieko omladzuje, posilňuje životnú silu i intelekt, a preto sa o ňom často hovorí ako o elixíre života. (Pravda)
Aká ste krvná skupina? Viete, že 450 mililitrov z piatich litrov, ktoré vám približne kolujú v žilách, môže niekomu zachrániť život? A vám chýbať nebudú! (Pravda)
Kto by nemal chuť vybuchnúť ako sopka, keď sa práve vo chvíľach voľna chce "kúpať v slnečných lúčoch“? (Pravda)
Chronické srdcové zlyhávanie je pomerne zložitý syndróm postihujúci srdce, jeho funkcie a druhotne aj ďalšie orgány. (Pravda)
Únava, podráždenosť, nervozita, nechuť na sex. Príznaky, ktoré nie sú len prejavmi ženskej menopauzy, ale aj prechodu u mužov. O andropauze sa vedú vášnivé diskusie. (Pravda)
Prehnať sa to dá aj s umývaním zubov, tvrdí zubárka. Naozaj to nie je potrebné po každom jedle. Radšej dvakrat denne, ale poriadne. (Pravda)
O svoj príbeh s Crohnovou chorobou sa podelila 31-ročná Nina Kováčiková, ktorej ju diagnostikovali ako pätnásťročnej. (Pravda)
Kým ženy trápi skôr stresová inkontinencia, u mužov s dlhšou močovou rúrou prevláda urgentná inkontinencia moču. (Pravda)

Zzz.sk

Dali ste si urobiť tetovanie a už sa vám nepáči? Alebo máte permanentný make-up, ktorý už nechcete? Pre kompletné odstránenie tetovania sa často rozhodnú ľudia, ktorých kresba alebo nápis na koži už nevyzerá atraktívne – vybledla alebo popraskala. Navyše tetovanie, pokiaľ je na viditeľnom mieste, často predstavuje prekážku v zamestnaní a občas aj v osobnom živote (Zzz.sk)
UNLP po prvýkrát v histórii získala Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj, ktoré jej na základe žiadosti podľa platných zákonov SR pridelilo Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu. (Zzz.sk)
Pre vzhľad postavy a celkové zdravie nášho organizmu je veľmi dôležité pravidelné cvičenie, prirodzený pohyb a zdravá strava. Väčšine z nás sa však ani po namáhavom cvičení a ani po dodržiavaní všetkých zásad zdravej životosprávy nedarí vyformovať postavu tak, ako by sme si želali (Zzz.sk)
Včerajšia TV šou, ako posledný z tohtoročných eventov Hodiny deťom, si opätovne získala priazeň verejnosti a priniesla do verejnej zbierky Hodina deťom navýšenie výnosu na sumu 160 268,88 EUR (Zzz.sk)
Kozmetické prípravky, pracie a čistiace prostriedky – to je ďalšia dávka chémie pre vaše telo a len od vás závisí, aká veľká, aká častá a aká vlastne. (Zzz.sk)
Včera podvečer sa uskutočnilo slávnostné odhalenie pamätnej tabule inštalovanej na počesť darcov tiel pre Ústav anatómie Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach za účasti zástupcov univerzity (Zzz.sk)
Vianoce sú najkrajším obdobím nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Zvoľňuje sa pracovné tempo, znižuje sa stres a prichádza potešenie zo stretnutia v kruhu najbližších. Atmosféra je priam čarovná a každému pohľad na ligotavý vianočný stromček, darčeky, ľudí ktorých má rád a plné stoly jedál vyčaria úsmev na tvári a skvelý pocit uspokojenia a pohody. (Zzz.sk)
Jubilejný, 15. ročník TV šou Hodiny deťom uvidíte už v nedeľu 8. decembra 2013 od 20:20 hodine na JEDNOTKE RTVS v priamom prenose z Incheba Expo Bratislava. Celým večerom sa bude niesť myšlienka plnenia detských snov, nakoľko práve motto „Veľké sny potrebujú malú pomoc“ je nosným v tohtoročnej kampani Hodiny deťom. (Zzz.sk)
Možno ste sa s tým stretli aj Vy – alergická reakcia v podobe ekzému, pleseň na chodidlách, vaginálna mykóza. Svrbenie, pálenie, návšteva lekára, lekárne a: natieranie sa masťami, antibiotiká. Obľubujeme wellness zariadenia, športujeme a sme stále menej imúnni proti kvasinkovým baktériám (Zzz.sk)
UN L. Pasteura Košice (UNLP) v spolupráci s Národnou transfúznou službou – pracovisko Košice (NTS) a Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice II organizuje 6. decembra 2013 "Mikulášsku kvapku krvi". (Zzz.sk)
Vírusová infekcia chrípka je jedno z najzávažnejších ochorení dýchacieho systému. Neviete, ako účinne zahnať nepríjemné jesenné a zimné ochorenie? Možno vám užitočnými radami pripomenieme niečo, na čo ste pozabudli, ako sa nenakaziť, prípadne čo najrýchlejšie sa vyliečiť. (Zzz.sk)
Rozhodli ste sa svoje nežné pazúriky posilniť, zvýrazniť, spevniť či skrášliť a rozhodujete sa, či bude pre vás lepšia akrylová alebo gélová cesta? (Zzz.sk)
Často chodíte na prechádzky, aktívne dávate telu zabrať v posilňovni alebo inak športujete, neprejedáte sa a aj napriek tomu sa Vám nedarí schudnúť a zhodiť nadbytočné kilá? Zrejme treba hľadať problém vo Vašej strave a „neprejedaní sa“ (Zzz.sk)
1. december je Svetovým dňom boja proti AIDS. Pri jeho príležitosti Mládež Slovenského Červeného kríža už po sedemnástykrát realizuje Kampaň Sviečkový pochod. (Zzz.sk)
Štatistický prehľad Národného centra zdravotníckych informácií poskytuje údaje z oblasti ambulantnej gynekologickej starostlivosti. Zachytáva napríklad počet návštev žien u gynekológov (Zzz.sk)
V rekordne krátkom čase štyroch týždňov sa podarilo v kúpeľnom areáli v Luhačoviciach vysadiť takmer päťsto nových urastených stromov. Vyrúbané a odstránené boli všetky zostarnuté dreviny a nevzhľadné prerastené kríky. (Zzz.sk)
Ako dosiahnuť výnimočné zdravie? Otázka za milión. V médiách sa to hemží neraz úplne opačnými názormi, čo treba jesť, ako a kedy cvičiť, alebo ktoré lieky vás pomaličky zabíjajú. Ak už máte dosť neustále meniacich sa informácií o negatívach či pozitívach vajíčok (Zzz.sk)
V dňoch 21. – 23. 11. 2013 sa v Bojniciach uskutočnilo Pracovné stretnutie zástupcov Farmaceutických fakúlt slovenských a českých univerzít. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 20 rektorov, dekanov a pracovníkov fakúlt, ktoré vychovávajú budúcich odborníkov v oblasti lekárenstva. (Zzz.sk)
Po úspešnej knihe Návod na prežitie pre muža prichádza jej dlhoočakávaná verzia pre ženy. Novinka pre ženy sa veľmi rýchlo zaradila medzi bestsellery: ešte v rámci predpredaja sa dostala na prvé miesto v mienkotvornom rebríčku internetového kníhkupectva (Zzz.sk)
Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vydalo ďalšiu zo svojich pravidelných publikácií „Ambulantná starostlivosť o deti a dorast v SR 2012“. Počet vyšetrení u detských lekárov naďalej klesá. Pribúda dojčených detí. Pozitívnu štatistiku narúša mierny nárast počtu zomretých detí a mladých ľudí. (Zzz.sk)

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk