Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 30.4.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1403USD   27.038CZK   0.78025GBP   312.23HUF   4.3965PLN   7.5110HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Pozrite si názorné príklady problémov, ktoré majú ľudia pri rôznych ochoreniach očí. (SME)
Nadmerné pitie Coca-Coly dokáže znížiť množstvo potrebného horčíka v tele. Jeho zdrojom je najmä rastlinná strava zelenej farby. (SME)
Hypertenzia zvyšuje riziko náhlej mozgovej príhody, nepodceňujte ju. (SME)
Ušný maz nie je špina ani odpad, ale prirodzená obranná bariéra ucha. Posadnutosť denným a hĺbkovým čistením je výsledkom marketingových kampaní, nie ... (SME)
Alergickú reakciu netreba podceňovať, poškodzuje organizmus. (SME)
Cholesterol v priebehu dekád získal nálepku niečoho, čo do tela nepatrí a škodí mu. Nie je to však celkom tak. (SME)
Problém rozpoznať ochorenie majú najmä ženy. (SME)
Rýchle priberanie zo zemiakov je mýtus, telo vie zúročiť 99 percent ich škrobov a cukrov. (SME)
Pleť po chladnom a veternom počasí potrebuje hydratáciu a ochranu. (SME)
Parazity a mikroorganizmy ktoré ohrozujú zdravie človeka môžete stretnúť aj na Slovensku. (SME)
K peľu stromov sa čoskoro pridajú aj trávy. Alergici by mali zabudnúť na hustú bradu, podráždenému nosu zas pomôže slaný roztok. (SME)
Mladá cibuľka, reďkovka, pažítka – to sú poslovia jari na trhu. Po zime môžeme opäť zdravo žiť! (SME)
Rodičia detí s alergiou na bodnutie včelou, sršňom alebo osou by mali potomka vybaviť na pobyt škole v prírode alebo v letnom tábore pohotovostným balíčkom ... (SME)
Množstvo alergénov sa nachádza aj v domácom prostredí a preto treba aj pri zariaďovaní domácnosti myslieť na to, ako čo najviac obmedziť ich zachytávanie. (SME)
Alergické reakcie majú ohromné množstvo variácií. Vytvoriť stratégiu liečby, ktorá by zabrala u väčšiny populácie je náročné a zdĺhavé. (SME)
Polinóza, čiže alergická nádcha, patrí medzi najčastejšie prejavy alergie a trpí ňou viac ako tretina populácie. (SME)
Vajce ako symbol plodnosti sa spája s Veľkou nocou. Súčasťou jedálneho lístka je však po celý rok. (SME)
(SME)
Ľudia, ktorí prestanú fajčiť zo dňa na deň, majú väčšiu šancu zvíťaziť nad zlozvykom než tí, ktorí si odvykajú postupne. (SME)
Čaj z kombuchy má nielen benefity klasického čaju, okrem toho obsahuje prospešné probiotiká. (SME)

Pravda

V reakcii na zložitú situáciu vzniká v mozgu zápal, ktorý je podnecovaný imunitným systémom. Štúdia by mohla otvoriť cestu k vývoju liekov, ktoré by zmierňovali chronický stres. (Pravda)
V živočíšnej ríši je neúrazové ochorenie chrbtice veľmi zriedkavé. Zato v ríši ľudí sa z dôvodu bolestí chrbta v ambulanciách praktických lekárov vypíše takmer 40 % péeniek. (Pravda)
Lekárka Diana Ganajová upozorňuje, že každý by sa mal správať zodpovedne k svojmu telu vrátane nôh, ktoré nás denne nosia, a dôsledne dbať na prevenciu. (Pravda)
Chronické žilové ochorenie je závažný medicínsky, ale aj ekonomický problém. Ochorením trpí osem z desiatich Slovákov. Ide o chronické, zápalové a rozvíjajúce sa ochorenie. (Pravda)
Každý, kto to pozná, potvrdí: Pálenie záhy je mimoriadne nepríjemná záležitosť! Hľadáme cestičky, ako ju čo najrýchlejšie uhasiť. (Pravda)
Nielen nepríjemné, ale občas aj bolestivé. Nadúvanie. Existuje niekoľko jednoduchých a účinných tipov či trikov, ktorými proti tomu spoľahlivo zabojujeme. (Pravda)
Čokoláde možno dať nálepku "výživa pre nervovú sústavu", pretože počas a po jej konzumácii sa cítime šťastne. Teraz však vedci prišli aj na to, že sme vďaka nej inteligentnejší. (Pravda)
Akú máš krv? Červenú? Modrú? Sladkú? Hustú? V každom prípade si jedna zo štyroch známych krvných skupín AB0 systému. Ak si zdravý, choď z nej darovať! (Pravda)
Turecké záchody? No zbohom! Tak zareaguje väčšina ľudí, keď v zahraničí natrafí na toaletu, kde si treba čupnúť. Lebo Európania sú zvyknutí na záchode sedieť. (Pravda)
V povedomí laikov jestvujú dve známe diagnózy, pri ktorých človek zažije hrôzu dusenia. Jedna z nich je astma. Druhou, z ktorej majú obavy najmä rodičia malých detí, je laryngitída. (Pravda)
Ak pochopíte fyziologické procesy spojené s konzumáciou potravy, dokážete si zostaviť vlastný jedálny lístok a zmena stravovanie bude jednoduchá. (Pravda)
Pri diéte známej pod anglickým názvom Raw till four (Surová strava do štvrtej), sa do šestnástej hodiny konzumuje iba surové ovocie a zelenina. (Pravda)
Spánok je pre naše zdravie mimoriadne prospešný. Vedeli ste však, že existujú polohy, ktoré sú zdraviu škodlivé? (Pravda)
Prečo dochádza k hnačke? Existuje mnoho dôvodov! Aby sme ju mohli liečiť, musíme poznať príčinu. (Pravda)
Máte žalúdok v ohni? Potom "vám to páli" na nesprávnom mieste. Pálenie záhy, pyróza, je príznakom ochorenia nazývaného refluxná choroba pažeráka. Zvýrazňuje sa najmä na jar a na jeseň. (Pravda)
Smútok je pocit, rovnako ako strach, radosť, hnev, šťastie... Ľudia ho môžu prežívať rôznymi spôsobmi. Smútenie je prežívanie a vyjadrovanie smútku po smrti blízkeho. (Pravda)
Diabetes zvyšuje riziko kazenia a vypadávania zubov, varujú na webe Denník diabetika lekári. Až dvakrát vyššie riziko pre diabetikov potvrdila americká štúdia z minulého roka. (Pravda)
Titulok by mohol znieť možno aj obrátene a bol by pravdivý. Ešte nikdy sa ľudia nezamýšľali nad svojím jedlom a pitím ako dnes. Môže za to nepreberná ponuka jedál a nápojov. (Pravda)
Je síce malý, ale dokáže narobiť veľké problémy. Najlepšou ochranou proti chorobám, ktoré prenášajú kliešte, je chrániť sa. (Pravda)
Ľudia, ktorí pravidelne konzumujú plnotučné mlieko a mliečne produkty z plnotučného mlieka, majú nižšie riziko ochorenia na cukrovku. (Pravda)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.