Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 20.8.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1740USD   26.108CZK   0.91188GBP   303.56HUF   4.2807PLN   7.4020HRK . . . viac
Noviny
- Zdravie

SME

Kosť nie je nečinná, alebo prečo sa zlomenina bez zápalu nezahojí. (SME)
Pri fajčiarskom vykašliavaní môžu pomôcť aj domáce recepty. (SME)
Od cukrovky a priberanie, až po zmenu životného štýlu. Partner dokáže zmeniť život. (SME)
Kmeňové bunky dokážu vytvárať vlasy, nové vypestovali zatiaľ na myšiach. (SME)
Ako pripraviť raňajky, ktoré deti nabijú energiou a potrebnými živinami. (SME)
Evolúcia ľudstvo predurčila, aby zbožňovalo nezdravé jedlo. (SME)
Ľaváci majú povesť múdrejších a šikovnejších ľudí. Uspeli v umení i športe. (SME)
Agresívne zrážanie tlaku môže byť pri zanesených cievach riskantné. (SME)
Opitý človek opustený na zemi sa nemusí sa vždy iba dospávať. Naučte sa rozoznať príznaky otravy alkoholom, pri ktorých treba volať záchranku. (SME)
Výskum objavil spôsob, ako zachrániť poškodené srdce. (SME)
Prečo máme pri krájaní cibule v očiach kyselinu a ako sa možno ubrániť slzám. (SME)
Izolácia a samota môžu o polovicu zvýšiť riziko predčasnej smrti. (SME)
Raňajky dokážu pomôcť získať kontrolu nad celodenným príjmom kalórií. (SME)
Ako rozoznať stavy ohrozujúce život a ako poskytnúť správnu pomoc. (SME)
Ako ošetriť popŕhlenie po medúze a kedy vyhľadať lekára. (SME)
Problémy so sexom majú objektívne dôvody, no dajú sa riešiť (SME)
Nedostatok spánku spomaľuje metabolizmus a zvyšuje apetít. (SME)
Reklamy hovoria o voľných radikáloch a antioxidantoch. Čo o nich vie veda? (SME)
O výhodách konopnej liečby a rizikách marihuany rozpráva český odborník na drogovú tematiku a medicínske konope TOMÁŠ ZÁBRANSKÝ. (SME)
K lepšiemu zdraviu sa dá dopracovať aj po malých krôčikoch. (SME)

Pravda

Podvýživa soľou v súčasnosti ľudstvu naozaj nehrozí. V celosvetovom priemere sa denná spotreba soli pohybuje okolo 10 gramov. (Pravda)
Je dôležité rozlišovať, či je sivý zákal prítomný, ale ešte neovplyvňuje zrakovú ostrosť, alebo už má na ňu značný vplyv. Za jeho skorší nástup môže aj súčasný životný štýl. (Pravda)
Život s chorobami čriev nie je jednoduchý. Prinášame vám však príbehy pacientov, ktoré dokazujú, že aj s chorobami čriev sa dá žiť plnohodnotne (Pravda)
Nešpecifickým zápalovým ochorením čriev, v skratke IBD, trpí na Slovensku viac ako 10-tisíc ľudí. Rozdeľujú sa na Crohnovu chorobu, ulceróznu kolitídu a neklasifikované IBD. (Pravda)
Opäť ste to s tým jedlom prehnali? Priam ideálny je v takom prípade ovocno-zeleninový deň, raz-dva vykompenzuje malé kalorické hriechy. (Pravda)
O fibrilácii predsiení, ktorá je najčastejšou arytmiou, sa hovorí ako o epidémii tohto storočia. Touto chorobou trpia najmenej tri percentá dospelej populácie. (Pravda)
Chcete si predĺžiť život asi o desať rokov? S týmito jednoduchými tipmi je to skutočne možné. (Pravda)
Lepok, mliečne výrobky, tuky. Je ťažké držať krok s tým, čo je práve podľa zásad zdravej výživy jej najnovším nepriateľom. Teraz na zoznam pribudol lektín. (Pravda)
Je veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú životnosť. Žiaľ, osamelosť a izolácia k nim patria rovnako ako obezita a nedostatok pohybu. (Pravda)
Repelenty pomalšie vyprchajú z látky ako z pokožky, preto sa oplatí nasprejovať si oblečenie (na obale prípravku pozrite, či je sprej na oblečenie, alebo na kožu). (Pravda)
Vyplachovanie nosa slanou vodou je starý čínsky recept. Vodu si do nosa nalejete nad umývadlom pomocou špeciálnej nádobky. Druhou nosnou dierkou tekutina plynule vyteká von. (Pravda)
Japonci sú dlhodobo predmetom úcty a štúdií vďaka svojej dlhovekosti. Priemerná dĺžka života je tu dlhšia ako kdekoľvek inde na svete. (Pravda)
Znie to neuveriteľne, ale komáre sa považujú za najnebezpečnejší hmyz na svete. Dôvodom je prenos nebezpečných chorôb, prostredníctvom ktorých zabíjajú milióny ľudí ročne. (Pravda)
Optimálna srdcová frekvencia sa pohybuje medzi 60 až 80 údermi za minútu, ale nedá sa to takto jednoducho definovať pre celú populáciu. (Pravda)
Videli ste dokument Super Size Me? Išlo o experiment Morgana Spurlocka, ktorý sa rozhodol sám na sebe demonštrovať, čo robí strava z fastfoodov s jej konzumentmi. (Pravda)
Karcinóm prsníka má smutné prvenstvo medzi najčastejšími nádorovými ochoreniami u žien. Pri jej včasnom odhalení však existuje vysoká šanca na úplné vyliečenie. (Pravda)
Hovoríte si aj vy: načo mám ísť k lekárovi, keď ma nič nebolí? Je to však chyba. Preventívne prehliadky sú dôležité predovšetkým kvôli predchádzaniu ochoreniam. (Pravda)
Čoraz viac mužov vyhľadáva pomoc kvôli anorexii alebo bulímii. Odborníci varujú, že tieto problémy do značnej miery rozdúchavajú sociálne médiá. (Pravda)
Takmer všetky chronické choroby spôsobuje či ovplyvňuje skrytý zápal v tele. Presne o tom píše skúsený lekár David Frej v knihe Zápal – skrytý zabijak. A radí, čo robiť. (Pravda)
Aj vás trápia malé, biele pupienky v oblasti pod očami? Takto sa "krupičky" zbavíte. (Pravda)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.