Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 16.4.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3803USD   27.459CZK   0.82510GBP   307.23HUF   4.1868PLN   7.6207HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Vlasy sú nielen korunou krásy, ale aj zrkadlom celkového zdravotného stavu. Ich vzhľad a zdravie možno niekedy vylepšiť aj pomocou prírodných prostriedkov. (SME)
Hnačka môže signalizovať zápal alebo podráždenie čreva v dôsledku vírusovej či bakteriálnej infekcie, môže však byť aj príznakom závažného ochorenia. ... (SME)
O tom, že ani so závažným ochorením sa netreba vzdávať aktívneho životného štýlu, presvedčili nedávno pacienti s Parkinsonovou chorobou. (SME)
Ak vypľúvate pri čistení zubov krv alebo hnis, kývu sa vám inak zdravé zuby, môže to byť aj signál zápalu parodontu. Základnou príčinou týchto problémov ... (SME)
Radosť z očakávaného bábätka môžu poznačiť rôzne strasti a starosti, ak budúci rodičia na jeho príchod nie sú dostatočne pripravení. (SME)
Slnečné lúče najmä po zime túžobne očakávame, pekne opálená pokožka však nemusí byť zárukou ich pôsobenia. Navyše, nepekné fľaky na koži sa nemusí vždy ... (SME)
Nevzhľadné, často hnisavé vyrážky na tvári – to je problém, ktorý síce nebolí, ale zato dokáže výrazne zasiahnuť psychiku človeka a limitovať ho v osobnom ... (SME)
Viete, čo je theobromín? Túto látku obsahuje jedna z najobľúbenejších maškŕt – čokoláda. Dobrá správa je, že má viaceré priaznivé účinky na zdravie. (SME)
Zelený zákal – odborne glaukóm, je ochorenie, pri ktorom je vážne ohrozený zrak. Ak sa nelieči, dôsledkom môže byť aj jeho úplná strata. Glaukóm si síce ... (SME)
Ryby by na jedálnom lístku nemali chýbať, sú dobrým zdrojom kvalitných bielkovín, jódu a neobsahujú až tak veľa tuku. Navyše ich tuk neobsahuje veľa príliš ... (SME)
Zanedbaná liečba alergie v drvivej väčšine prípadov vedie k jej zhoršovaniu. Aby však lekár mohol alergiu správne liečiť, potrebná je presná diagnostika. (SME)
Všetko, čo potrebujete vedieť o očkovaní, nájdete v novom projekte denníka SME. Uverejňujeme prvý úryvok z pripravovaného textu. (SME)
Za posledné storočie sa aj u nás enormne zvýšil počet alergikov, v súčasnosti sú ich asi dva milióny. Odborníci hovoria o náraste z pol percenta na 40 ... (SME)
Košice - Vplyvom klimatických zmien sa v strednej Európe šíria kliešte do severnejších oblastí, vyšších nadmorských výšok, narastá ich populácia a prinášajú ... (SME)
Či bude liečba vysokého tlaku doživotná, závisí od toho, ako včas sa začnete liečiť. Hypertenzia patrí medzi najčastejšie ochorenia, v rozvinutých krajinách ... (SME)
Často sa diskutuje, či vlastne máme dôvod hovoriť o jarnej únave v časoch stále dostupnej čerstvej zeleniny a ovocia z takmer všetkých kútov sveta. (SME)
Chuť do jedla môžete podporiť aj niektorými bylinkami. Ak však vám alebo vášmu dieťaťu nechutí jesť dlhší čas, navštívte lekára a poraďte sa s ním. (SME)
Nos nemusí byť len jedným z objektov záujmu plastických chirurgov. Je dôležitou vstupnou bránou dýchacích ciest a ak je jeho sliznica príliš vysušená, ... (SME)
Práve si pochutnávate na dobrom obede a máte chuť zahasiť si smäd. No a pred vami je dilema: napiť sa, alebo sa nenapiť? (SME)
U nich sa totiž spájajú s veľkým rizikom. Ich zranenia sa môžu hojiť veľa horšie, ako u mladších ročíkov a dôsledkom môže byť aj úmrtie. (SME)

Webnoviny

Chrípkové prázdniny mali v tomto týždni dve materské školy v okrese Galanta a jedna v okrese Hlohovec (Webnoviny)
Klinika Esthetic zareagovala na rastúce nároky klientov na komfort a v súlade s najnovšími svetovými trendami im zabezpečila pre injekčné ošetrenie pleti prípravkami Restylane najmodernejšie injekčné striekačky Restylane Skinboosters od spoločnosti Galderma. (Webnoviny)
Prečo je v záujme farmaceutického priemyslu udržiavať ľudí chorými? (Webnoviny)
Podujatia VeľkoOČNÝ týždeň zdravia, počas ktorého mali všetci návštevníci Nemocnice Malacky rôzne očné vyšetrenia zadarmo, sa zúčastnili aj známe osobnosti. (Webnoviny)
Dvojfázová štúdia hovorí, že vďaka smiechu sa ľudia cítia šťastnejší, zdravší a sexuálne aktívnejší. Smiech im pomáha udržať si fyzickú i duševnú rovnováhu a harmóniu vo vzťahoch. (Webnoviny)
Najnovšia štúdia amerických vedcov odhalila spojitosť medzi dezinfekčnou látkou a stafylokokovou infekciou. (Webnoviny)
Pokrok v štúdiu kmeňových buniek z pupočníkovej krvi ukázal ich liečebný potenciál aj pri neurologických ochoreniach ako je aj detská mozgová obrna, banka pupočníkovej krvi Cord Blood Center rozširuje Program bezplatných indikovaných odberov pupočníkovej krvi aj pre predčasne narodené deti. (Webnoviny)
V Nemocnici Malacky dnes odštartovalo podujatie VeľkoOČNÝ týždeň zdravia, všetci návštevníci v dňoch 7., 8. a 9. apríla budú môcť absolvovať širokú škálu očných vyšetrení zameraných aj na prepojenie s cukrovkou, vrátane konzultácií, zadarmo. (Webnoviny)
Slovenské deti majú podľa klinickej logopedičky problémy najmä s výslovnosťou sykaviek a hlások l, r. (Webnoviny)
Prezident Slovenskej lekárnickej komory Tibor Czuľba podotýka, že verejné lekárne majú povinnosť vyrobiť individuálne pripravený liek, vyplýva im to zo zákona. (Webnoviny)
Cieľom projektu je motivovať pacientov po prekonaní ochorenia, aby sa nebáli plánovať svoju budúcnosť a podporiť ich pri uskutočnení vlastného sna. (Webnoviny)
Výsledky štúdie krátko po jej zverejnení spochybnili viacerí iní vedci, nakoľko sa im nepodarilo ich úspešne zopakovať. (Webnoviny)
Rozprávame sa s telovýchovnou lekárkou MUDr. Monikou Bartošovou (Webnoviny)
Klub podpory pacientov v Bratislave doteraz pomohol viac ako 350 pacientom s rakovinou hrubého čreva a konečníka a ich rodinným príslušníkom. (Webnoviny)
Laboratórne vypestované svaly, ktoré majú regeneračné schopnosti, by mohli nájsť široké využitie v liečbe pretrhnutého a poraneného svalového tkaniva. (Webnoviny)
Sviatky jari sa dajú osláviť aj konzumáciou zeleniny a pohybom. (Webnoviny)
Behanie je dnes populárne, no mnohí bežci sa začínajú venovať tomuto športu s obrovským nadšením a maximálnym úsilím, často behávajú aj napriek bolesti a v konečnom dôsledku si tak spôsobia viac škody než úžitku. (Webnoviny)
Znečistené ovzdušie zabilo v roku 2012 až sedem miliónov ľudí, tvrdí Svetová zdravotnícka organizácia. (Webnoviny)
Celkový počet potratov však podľa Národného centra zdravotníckych informácií medziročne klesol. (Webnoviny)
Čoraz viac a častejšie je diskutovaná téma jódového deficitu. (Webnoviny)

Pravda

Permanentné výplne typu silikón a kolagén sú na ústupe. Z kliník estetickej medicíny ich vytláča kyselina hyalurónová. (Pravda)
Marián Ligda je bývalý freeridový lyžiar, ktorý po úraze chrbtice v januári 2005 ostal na invalidnom vozíku. (Pravda)
Dynamický sed znamená, že pod zadkom máte nestabilný povrch, ktorý neustále uhýba, a tak vás núti posilňovať brušné i chrbtové svaly či vzpriamene držať telo. (Pravda)
Infekcie spôsobené rezistentnými baktériami často nie je možné liečiť štandardnými postupmi, z toho vyplýva predĺženie choroby a zvýšenie rizika úmrtia pacienta. (Pravda)
Čo jesť, komu veriť, kde je pravda? Profesor Viliam Bada sa systematicky vracia k myšlienke, že najlepšie potraviny sú prirodzené a najmenej upravované. (Pravda)
Napriek modernej liečbe počet alergikov narastá. Určitou formou alergie trpia až dva milióny Slovákov. Tento alarmujúci stav je daňou za súčasný spôsob života. (Pravda)
Podľa MUDr. Kataríny Bergendiovej, PhD., klinickej imunologičky a alergologičky, liečba alergie pozostáva z troch základných bodov. (Pravda)
Parkinsonova choroba život priamo neskracuje, ale dlhodobo zaťažuje a v neskorších štádiách invalidizuje pacienta. (Pravda)
Rakovina hrubého čreva a konečníka patrí na Slovensku medzi tri najčastejšie onkologické ochorenia a v rámci Európy sa naša krajina opakovane umiestňuje na smutných prvých priečkach. Každoročne pribudne 3 600 novodiagnostikovaných prípadov ochorenia. (Pravda)
Presnú príčinu vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka sa zatiaľ nepodarilo odhaliť, sú však známe faktory, ktoré riziko ochorenia zvyšujú. (Pravda)
Ako je to s tými vysokými podpätkami. Ničia nohy, neničia, treba ich striedať s nízkymi? Aký je vlastne ideálny podpätok? (Pravda)
Cieľom osvetového podujatia Týždeň zdravia, je zdôrazniť význam prevencie a potreby preventívnych vyšetrení. (Pravda)
Lásku k sebe považuje lektorka RNDr. Barbara Sviežená, PhD. za jeden z najdôležitejších bodov pri chudnutí. (Pravda)
Koralovec ježatý. Vzácna huba vyzerá ako morský koral, rastie však na kôre stromu. Vo východnej medicíne sa používa pre blahodarné účinky na imunitu i trávenie. (Pravda)
Lepok patrí v potrave medzi problematické látky, pretože ľudí, ktorí majú problém s jeho neznášanlivosťou či dokonca alergiou naň, pribúda. (Pravda)
V dolných končatinách fungujú tri žilové systémy: hlboký, povrchový a spojovací. Ak je povrchový žilový systém poškodený, objavia sa žilové ochorenia. (Pravda)
Trápia vás opuchy, bolesť nôh, tŕpnutie či ťažoba? Aj keď nevidíte žiadne príznaky a vaše nohy vyzerajú pekne, vo vašich žilách sa môže začínať chronické žilové ochorenie. (Pravda)
Sú ľudia, ktorí nosové kvapky užívajú neprimerane dlho. A pritom sú určené len na kritický týždeň. (Pravda)
Hranolčeky, dopekaný chlieb či sušienky. Mnohé potraviny údajne môžu urýchľovať starnutie, ak sa pripravujú príliš narýchlo či pri vysokých teplotách. (Pravda)
Pacienti chorí na srdce často prežívajú strach zo smrti. Mnohí sa stávajú citliví, najmä keď zacítia bodavú bolesť. Môžu byť plačliví, aj sa bezdôvodne nahnevať. (Pravda)

Zzz.sk

Obľubujete chrumkavý a čerstvý biely chlebík, ale nemôžete si ho dopriať kvôli Vašej línii? Zahoďte starosti z priberania a vymeňte klasický chlieb za biely chlieb PROTISSIMO. Ten nielen poteší Vaše zmysly, ale zabezpečí aj zdravé chudnutie. (Zzz.sk)
Za predošlých 17 rokov sme si zvykli, že sa jeden aprílový deň vždy rozjasnil o niečo viac ako ostatné v tomto mesiaci... Ulice miest a obcí Slovenska boli spestrené žltou farbou a na odevoch množstva ľudí si našla miesto malá, no neprehliadnuteľná ozdoba - narcis - symbol nádeje a porozumenia. A nebude to inak ani tento rok. 11. apríla budete môcť v uliciach už po 18-krát stretnúť dobrovoľníkov Ligy proti rakovine, ktorí vás radi obdarujú narcisom výmenou za akýkoľvek dobrovoľný finančný príspevok, ktorý pomôže ľuďom s onkologickým ochorením. (Zzz.sk)
Vedeli ste, že línie a čiary na dlaniach a prstoch sa stali predmetom štúdia z genetického hľadiska. Lekári potvrdili súvislosť medzi vrodenými chybami, napríklad chorobami srdca či mongolizmom alebo vírusovými ochoreniami ako rubeola, a motívmi a znakmi objavujúcimi sa na dlaniach a nechtoch jednotlivca. A ešte jedna súvislosť. Dnes je už známe, že väčšinu kožných chorôb spôsobujú citové problémy a úzkosť. (Zzz.sk)
Diét a metód chudnutia, ktoré zaručujú 100% úspešnosť je na našom trhu dostatok, ba dokonca až prebytok. Každý kto potrebuje schudnúť, hľadá informácie a referencie najprv v okruhu svojich známych a následne aj na internete. Odporúčaní takej či onakej značky či zaručenej metódy možno nájsť na každom kroku. No, ako si vybrať tú správnu, ako schudnúť efektívne s trvalým výsledkom bez JOJO efektu a pritom nehladovať? (Zzz.sk)
Aj vy máte občas stuhnutý krk, bolestivú šiju, trpíte deformáciou krčnej chrbtice, mávate bolesti v krížoch? Nielen fyzioterapeuti, ale aj lekári posielajú ľudí na kvalitné masáže, ktoré majú viacero pozitívnych účinkov a minimálne občas by sme si ich mali dopriať všetci. (Zzz.sk)
Behanie je dnes populárne, no mnohí bežci sa začínajú venovať tomuto športu s obrovským nadšením a maximálnym úsilím, často behávajú aj napriek bolesti a v konečnom dôsledku si tak spôsobia viac škody než úžitku. Táto kniha vám ukáže, prečo a ako správne behať, aby ste mali lepšiu kondičku, cítili sa viac v pohode a boli zdravší. (Zzz.sk)
Príchod jari a pekné, slnečné počasie vyčarí úsmev hádam každému z nás. Slnko nás dobíja pozitívnou energiou a čoraz viac sa tešíme na príchod horúcich letných dní, kedy budeme môcť zájsť k vode, opaľovať sa a len tak relaxovať pri sladkom nič nerobení. (Zzz.sk)
Bechterevova choroba (presný názov ankylozujúca spondylitída) je systémové zápalové ochorenie pohybových ústrojov. Je to chronické a progredujúce ochorenie. Postihuje kĺby chrbtice, postupne spôsobuje kostnatenie kĺbového puzdra a časti väzivového prstenca medzistavcovej platničky a okolitých väzív. Vo viac ako polovici prípadov sú zasiahnuté i ramenné a bedrové kĺby, približne v 1/5 prípadov i ďalšie kĺby končatín najmä u žien a mladistvých. (Zzz.sk)
Najvzrušujúcejšie na klopkaní je, že okamžite cítite rozdiel, ktorý spôsobuje vo vašom tele a mysli. Netreba ho najprv hodiny študovať alebo čakať tridsať dní, kým uvidíte výsledky. Hovoríme o technike známej pod skratkou EFT, čo je metóda emočnej slobody, alebo tiež zjednodušene klopkanie. Je to revolučná metóda na zlepšenie vášho života – novinka Preklopkajte sa k zdraviu rýchlo a efektívne poradí s mnohými problémami od úzkosti, chronickej bolesti, závislostí a strachu až po nadváhu, finančnú hojnosť, uvoľnenie stresu a ešte oveľa viac. (Zzz.sk)
Turčianske kúpele sú so svojimi liečebnými, relaxačnými a regeneračnými účinkami ideálnym miestom na prevenciu, regeneráciu a znovuzískanie psychickej i fyzickej pohody. (Zzz.sk)
Príroda je mocná čarodejka a keď sme chorí, môže nám veľmi pomôcť V dnešnej dobe sa rastúca priemerná dĺžka života dáva do súvislosti s rastúcou kvalitou lekárskej starostlivosti. Zabúda sa pritom, že veľa ľudí vyhľadáva alternatívne postupy a lieči sa nimi alebo ich kombinuje s tradičnou medicínou. (Zzz.sk)
Nečudujte sa, ak sa vám v záplave zmätočných informácií a rozporuplných rád nepodarí schudnúť alebo si udržať dosiahnutú hmotnosť. V knihe Pravidlá štíhlosti vám obľúbený tréner celebrít a cvičiteľ jogy i fitnes Bob Harper ponúka jednoduché a účinné zásady chudnutia, rady ako sa zbaviť neovládateľnej chuti na sladké a presolené jedlá, a k tomu všetkému viac ako 90 receptov na štíhlu líniu. (Zzz.sk)
Ženské prsia boli od nepamäti symbolom krásy a ženskosti. Preto sa nemožno diviť, že ich veľkosť výrazne ovplyvňuje psychiku ženy v prípade, že dôjde podľa jej názoru, alebo názoru okolia, k určitej odchýlke. Prsník, súčasne predstavuje jeden z najdôležitejších sexuálnych a erotogénnych častí ženského tela. Prsník sa skladá z vývodov mliekovodov, ciev a žliaz obklopených tukom a je pokrytý kožou. Podkožný tuk dáva prsníku jemný pohmat a tvar. Tvar prsníka je ovplyvnený aj pružnosťou kože. Počas tehotenstva sa mliečne žľazy dočasne zväčšujú, čo spôsobuje rozťahovanie kožného krytu, čím sa mení pôvodný tvar prsníka. Patrí to k najčastejším príčinám zmeny tvaru prsníkov. V prípade, že sa prsná žľaza nevyvinie tak, ako by si žena predstavovala, alebo ak dôjde po jednom alebo viacnásobnom kojení k jej úbytku, možno prsia zväčšiť. Obdobný stav je u žien, u ktorých sa prsník nevyvinul vôbec, alebo vznikla asymetria prsníkov. Veľký prsný sval, ktorý leží pod prsníkom môže tiež nepriamo ovplyvňovať projekciu prsníka. Hlavne v prípadoch, keď žena vykonáva rôzne „doporučené" cviky za účelom zväčšenia prsníkov. Tieto cvičenia v žiadnom prípade nenahradia úbytok prsníkovej hmoty a vo väčšine prípadov sa len zvýrazní spomínaný prsný sval v hornej časti prsníka. (Zzz.sk)
Podľa viacerých výskumov je vek medzi 25 až 40 rokov v živote ženy ten najnáročnejší a najstresovejší. Spoločnosť, ale aj biologické hodiny, nás nútia nájsť si vážny vzťah, vybudovať si slušnú kariéru, založiť si rodinu, a tiež osvojiť si kozmetické návyky, ktoré nám budú skutočne prospievať! Je to až neuveriteľné, čo všetko musíme v tomto období stihnúť a koľko zažijeme životných pádov a vzostupov. Týchto pätnásť rokov je podľa nedávnej štúdie kozmetickej spoločnosti Olay v živote ženy tými najdôležitejšími, pretože v tejto dobe ženy robia zásadné životné rozhodnutia, ktoré ovplyvnia zvyšnú kvalitu ich života. (Zzz.sk)
V dnešnej dobe je veľmi dôležité venovať pozornosť našim deťom, čo sa týka zdravého životného štýlu a ich prístupu k zdraviu. Detská nadváha a obezita nie je problémom iba v západných krajinách, ale začína byť znepokojujúca aj na Slovensku. Deti pozorujú svojich rodičov, ich návyky, fungovanie a život, ktorý vedú a následne sa tieto zvyky prenesú aj do svojho života. (Zzz.sk)
Každý chce vždy siahnuť po najnovších redukčných metódach, ktoré sú momentálne hitom na trhu s diétnymi prípravkami. Samotná metóda chudnutia, môže ale viesť k nebezpečným praktikám, medzi ktoré najčastejšie patrí zníženie porcie jedál, hladovanie či konzumácia nezmyselných tabletiek. Tieto nepremyslené praktiky a metódy Vám však môžu viac uškodiť ako priniesť úžitku (Zzz.sk)
Paradontóza – je pojem, z ktorého každý má strach. Väčšina ľudí si myslí, že následkom paradontózy je úplná strata zubov. To je jeden z mýtov, o ktorom denné počujem v našej zubnej ambulancii ALFA DENT. (Zzz.sk)
Bratislava a hokej, spojenie, ktoré má vo svete svoj cveng. Podobné ambície má aj premiéra podujatia kontinentálneho rozmeru, ktorý pripravuje Zdravotná komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja. (Zzz.sk)
V 60. rokoch minulého storočia prišiel Dr. Halbert Dunn ako prvý s myšlienkou wellness, pričom v tomto slove spojil dva pojmy. Wellbeing čiže dobre, príjemne sa cítiť a fitness, teda byť fit. Wellness je doslova životný štýl, ktorý smeruje čo k najväčšej fyzickej i duševnej pohode – radosti zo života. (Zzz.sk)
Bežať ako dáma je vtipná a úprimná spoveď plná emócií vhodná naozaj pre každého – či už sa behu venujete intenzívne, alebo bežíte za autobusom, alebo len rozmýšľate pri telke s vínom a čipsami, že by ste sa na to možno... samozrejme až od zajtra... dali. (Zzz.sk)

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk