Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 9.2.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1236USD   27.058CZK   0.77945GBP   311.55HUF   4.4530PLN   7.6420HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Máte ráno problém vyskočiť z postele a vykročiť do sveta plní energie? Poradíme vám niekoľko trikov, ako sa naštartovať. (SME)
Psychické zdravie má naštrbené čoraz viac ľudí. Súčasťou liečby môže byť aj terapia umením. (SME)
Oteplenie praje vírusom a baktériám, začína sa chrípková sezóna. Viete ako sa brániť? (SME)
Výber salóna netreba podceňovať, nekvalitné prípravky nechty dokážu zničiť. Pedikérka musí byť odborne spôsobilá. (SME)
Radovánky a zimné športy sa spájajú sa aj s určitými zdravotnými rizikami. Ako zabrániť podchladeniu a ako pri úraze poskytnúť prvú pomoc radí prezident ... (SME)
Kašeľ, nádcha, ekzémy, bolesti kĺbov a hlavy i črevné problémy. To je len časť ochorení, ktoré mnohí pacienti riešia bez návštevy lekára. (SME)
Dodržiavanie konvenčných diét a pravidelný pohyb môžu byť náročné. Existuje však niekoľko osvedčených tipov, ktoré dokážu znížiť príjem kalórií. (SME)
Niekoľkotýždňovej bolestivej rehabilitácii sa dá vyhnúť. Okrem šťastia pomôže správny výber správnej prilby a chráničov (SME)
Ako často sa stretávate s priateľmi alebo rodinou? Ak ste odpovedali „občas“, je čas na zmenu. Žiť v izolácii je totiž podľa vedcov poriadne nezdravé. (SME)
Užívanie antikoncepčných tabletiek tesne pred alebo na začiatku tehotenstva nezvyšuje riziko vrodených chýb, tvrdí nová rozsiahla štúdia. (SME)
Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Naštartujú metabolizmus, bránia zbytočnému maškrteniu a udržiavajú štíhlu líniu, hlása jeden z najrozšírenejších ... (SME)
Sucho v ústach, bolesť hlavy a neistý žalúdok. Čo robiť, aby ste neprežili prvý deň nového roka v delíriu? (SME)
Moderný spotrebiteľ už nejedáva kvôli hladu ale jednoducho preto, že má chutné jedlo k dispozícii v ktorúkoľvek dennú hodinu. Hazarduje tak so svojim ... (SME)
Nemusíme chodiť do exotických pralesov‚ pátrať po čínskych lekárňach či tibetských horách. Aj doma máme zázračný všeliek. (SME)
Štatistiky pohotovostí ukázali, že klesol počet sviatočných pacientov, ktorým uviazla v krku kosť. Vďaka týmto tipom nebudete jedným z nich. (SME)
Samota a osamelosť počas vianočných sviatkov však môžu mať mnohé iné podoby. (SME)
Pri hľadaní receptu proti nachladnutiu zaručene natrafíte na echinaceu. Niekto na ňu nedá dopustiť už pri náznaku bolesti v krku, iní ju užívajú v nádeji, ... (SME)
Moderný človek spí o dve až tri hodiny menej, než pred priemyselnou revolúciou. Môže za chronickú únavu nedostatok spánku? (SME)
Aj keď Parkinsonovu chorobu zatiaľ nemožno vyliečiť, nádej pre niektorých pacientov predstavuje stimulácia mozgu. (SME)
Krásne husté lesklé a zdravé vlasy sa pre mnohých zdajú mýtom, ktorý má ďaleko od reality. (SME)

Pravda

Čaj ako elixír krásy číslo dva? (Hneď po vode). Žiadna novinka. Napriek tomu zažíva tento čerstvý horúci nápoj akýsi návrat na scénu krásy. (Pravda)
Konečne dospím zameškané! Nevyjdem z postele pred dvanástou! Aj vy sa s týmto heslom tešíte na víkend? (Pravda)
Existujú rôzne formy psoriázy. Výskyt a rozloženie psoriatických ložísk je rôznorodé. Kým niekto má iba jedno ložisko na určitom mieste tela, iní sú postihnutí chorobu po celom tele. (Pravda)
Podceňujete prevenciu? Zmeňte to. Je na to hneď niekoľko dôvodov. Tu sú niektoré z nich: (Pravda)
Pre väčšinu ľudí je vírus chrípky iba nepríjemná skúsenosť, ale v niektorých prípadoch môže mať vážny priebeh ako zápal priedušiek, zápal stredného ucha, prínosových dutín a zápal pľúc. (Pravda)
Je prirodzené, že s vekom pribúdajú aj rôzne zdravotné ťažkosti. Karcinóm prostaty sa týka najmä mužov po päťdesiatke a v tomto veku patrí medzi najčastejšie zhubné ochorenia. (Pravda)
Toto pravidlo platí aj opačne: Kto je nešťastný, neumrie skôr. Síce ochorenie spôsobuje nešťastie, ale z nešťastia neochorieme. (Pravda)
Prečo nízke teploty nemusia byť výhovorkou a kto by sa mal šetriť? (Pravda)
Štúdia ukázala, že kognitívne behaviorálna terapia je rovnako účinná ako liečba s antidepresívami pri ťažkej forme depresie. (Pravda)
Voľba liečby rakoviny krčka maternice závisí od lokalizácie a veľkosti nádoru, od jeho štádia, veku pacientky a iných faktorov, hovorí onkológ Marian Streško z Fakultnej nemocnice v Trnave. (Pravda)
Vysoká horúčka, únava, kašeľ, silné bolesti hlavy, bolesti svalov a kĺbov. Obdobie, kedy chrípka začína naberať na intenzite, sa opäť blíži. Ako sa brániť? (Pravda)
Dlhodobo vysoká hladina cukru v krvi má závažné a niekedy dokonca život ohrozujúce dôsledky. Cukrovka totiž poškodzuje hlavne cievy a nervy v ľudskom tele. (Pravda)
Väčšina novoročných predsavzatí dlho nevydrží, pokiaľ však ide o nefajčenie, udržiavanie správnej váhy či dostatok pohybu, mali by sa ich ľudia držať trvalo. (Pravda)
Dlho známe, teraz už aj vedecky potvrdené: Bylinka rimbaba obyčajná môže zabrániť migrénam. (Pravda)
Nepríjemné dni! Červený nos, mráz za nechtami, večne studené nohy, husia koža, drkotajúce sa celé telo a chrípka na každom rohu. (Pravda)
Ľudia, choďte sa dať zdiagnostikovať k športovým lekárom, verte odborníkom, že to s vami myslia dobre, vyzýva v rozhovore hobby bežcov kondičný tréner a pedagóg, Ivan Gabovič. (Pravda)
Ak bojujete s nadváhou či obezitou, možno vám chýbajú zdravé pravidelné raňajky. Tie pomáhajú kontrolovať apetít a udržiavať stabilnú hladinu cukru v krvi. (Pravda)
Karcinómy prsníka sú staré ako ľudstvo. Prvé zmienky o nich pochádzajú už zo starovekého Egypta. Už vtedy sa ho pokúšali liečiť chirurgicky, pričom na jazvu prikladali horúcu železnú tyč. (Pravda)
Väčšina ľudí o tomto ochorení nikdy nepočula. Lenže iba do chvíle, kým sa u niekoho z blízkych neprejavil tetanický záchvat. (Pravda)
Cukrovkou trpí vo svete 387 miliónov dospelých ľudí, v roku 2035 by to malo byť až 592 miliónov. Dôvodom je zlý životný štýl a pridávanie cukru do potravín. (Pravda)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.