Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 23.7.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3481USD   27.485CZK   0.79050GBP   309.63HUF   4.1473PLN   7.6170HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Mlieko patrí asi k najkontroverznejším a najdiskutovanejším potravinám. Hoci mlieko a mliečne výrobky nie sú pre ľudskú výživu nevyhnutné – a dokazujú ... (SME)
Sledovanie pornografických filmov môže poškodiť mozog a utlmiť jeho reakciu na sexuálnu stimuláciu – tvrdia vedci z berlínskeho Inštitútu Maxa Plancka. (SME)
Pre zdravé kosti, kĺby a šľachy, ale aj pre mnohé iné orgány a orgánové sústavy v ľudskom tele je potrebná aj síra. Väčšina organizmom využiteľného minerálu ... (SME)
Výmena kolenného kĺbu patrí v poradovníkoch k najčastejším. Na Slovensku si na takú operáciu počkáte aj niekoľko mesiacov, operovať sa však môžete dať ... (SME)
(SME)
Tí, čo vo svojich bytoch či domoch zápasia s plesňami, dobre vedia, že je to náročný a vyčerpávajúci boj a zbaviť sa plesní vôbec nie je jednoduché. A ... (SME)
Vďaka alkaloidu kofeín má káva povzbudzujúce účinky, stimuluje centrálny nervový systém. Pre zdravých ľudí kofeín v primeraných dávkach nepredstavuje ... (SME)
V otázke zdravia sú pribúdajúce roky často významným rizikovým faktorom mnohých závažných ochorení. Poradíme vám, čo robiť, aby ste svoju chorobu mali ... (SME)
Bojujete so stresom, únavou, nedostatkom energie a priberáte? Trápia vás depresie, lámavé vlasy a nechty a máte oslabenú imunitu? Príčinou vraj môže byť ... (SME)
Drvivá väčšina deformácií nôh v dospelosti má príčinu v detstve. Nohy, najmä chodidlá sú najnamáhanejšou časťou tela, podľa štatistík je vo vyspelých ... (SME)
Ak nájdete na potravinách označenie bio, malo by byť zárukou, že pri ich pestovaní a chove sa použili len také látky, ktoré nezaťažujú životné prostredie ... (SME)
Vo všeobecnosti sa muži dožívajú nižšieho priemerného veku ako ženy. Vedci prišli na to, že za to môže chromozóm. (SME)
Niektoré kombinácie sú zdraviu škodlivé až životu nebezpečné. Takou môže byť aj kombinácia energetického a alkoholického nápoja. (SME)
Súčasní päťdesiatnici rozhodne nepatria do starého železa, mnohým by aj oveľa mladší často nestačili s dychom. Ponúkame vám zostavu jogových cvičení určenú ... (SME)
Výraz celulitída má pôvod v latinskom slove "celulitis", čo znamená "zápal buniek". Ide o proces, pri ktorom podkožný tuk, ktorý sa obtiažne uvoľňuje ... (SME)
Zvýšená tvorba plynov síce nie je životu nebezpečná, ale zato veľmi nepríjemná. Pri tomto probléme však nemusíte hneď utekať do lekárne. (SME)
Ak vám bolesti chrbta spôsobujú medzistavcové platničky, možno vám pomôže nová liečebná metóda. (SME)
Mnohí z nás počas letných horúčav radi zájdu na kúpalisko, nie je však na škodu preveriť si hygienickú nezávadnosť vody, v ktorej sa chceme kúpať, pre ... (SME)
Je pravda, že ak sme unavení, mali by sme si v prvom rade oddýchnuť a pospať. Nie vždy je to však možné. Únavu však nemusíte zaháňať len šálkou kávy. (SME)
Cukrovka druhého typu nie je len chorobou starších a obéznych ľudí. (SME)

Webnoviny

Najčastejšou príčinou prijatia do ústavnej psychiatrickej liečby sú na Slovensku už dlhodobo poruchy psychiky zapríčinené alkoholom. (Webnoviny)
Dňa 25. júna predstavitelia z Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Rumunska, Litvy, Lotyšska a Estónska podpísali vo Varšave regionálnu deklaráciu, ktorá zakladá Alianciu za budúcnosť bez zubného kazu pre oblasť strednej a východnej Európy. (Webnoviny)
Život motýlích detí je nesmierne ťažký, nie však nemožný. Výstava, ktorá bude v Eurovea Galleria prístupná až do 17. júla slúži práve k informovaniu verejnosti. (Webnoviny)
Štvorročné dievča vyliečili vďaka skorému nasadeniu liekov, no po ich vysadení sa infekcia vrátila. (Webnoviny)
Rozprávame sa s pani doktorkou MUDr. Katarínou Bergendiovou PhD., imono-alergologičkou z Bratislavy. (Webnoviny)
Na východe Slovenska narastá aj počet ľudí postihnutých astmou. (Webnoviny)
Dôležité je, aby vaše dieťa pilo pravidelne počas celého dňa aj pri hre, či počas výletu. Malé množstvo vody, ideálne 1 – 2 decilitre tekutín by malo vypiť každé dve hodiny. Viac by malo dieťa vypiť dopoludnia ako popoludní. (Webnoviny)
Máte tvrdú vodu? Venujte svojej pokožke zvýšenú starostlivosť. (Webnoviny)
Drobné útvary v oku v tvare bodiek alebo nitiek môžu byť veľmi nepríjemné, keď začnú prekážať pri čítaní alebo šoférovaní. Ide o zákaly sklovca, prezývané aj očné mušky. (Webnoviny)
V posledný júnový týždeň sa už po piatykrát v Košiciach (24. 6.), Banskej Bystrici (25. 6.) a Bratislave (27. 6.) uskutoční Turné plodnosti. (Webnoviny)
Hoci geneticky modifikované potraviny mnohí kritici vnímajú ako hrozbu, americkí vedci sú presvedčení, že môžu zachrániť státisíce životov. (Webnoviny)
Klientky pozitívne hodnotili napríklad kompetentnosť lekárov a zhodu v informáciách podávaných ošetrujúcimi lekármi. Nespokojné boli hlavne s neosobným prístupom lekárov. (Webnoviny)
Národná transfúzna služba organizuje Deň otvorených dverí na odberových pracoviskách až v jedenástich mestách Slovenska. (Webnoviny)
Prví slovenskí pacienti po unikátnej implantácii ´dažďovej kvapky´, ktorá odstráni štyridsiatnikom + okuliare na čítanie: "Vidíme na esemesky, cenovky a noviny bez okuliarov ako v mladosti." (Webnoviny)
Osviežte sa minerálnou vodou Mattoni s vyváženým obsahom minerálom, ktorá zaženie smäd a dodá telu teplom stratené minerálne látky. Mattoni je aj nedeliteľnou súčasťou nealko kokteilov. Je stredne mineralizovaná s vyváženým obsahom minerálov, ktoré jej dodávajú lahodnú chuť. (Webnoviny)
Účinná ochrana proti komárom sa cestovateľom zíde aj v obľúbených dovolenkových destináciách Slovákov. (Webnoviny)
Slovensko je krajinou s najvyšším výskytom tohto vzácneho genetického ochorenia na svete. (Webnoviny)
Včasné odhalenie zrakových porúch u detí umožňuje podľa Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska efektívnejšiu liečbu. (Webnoviny)
V prípade novej metódy liečby porúch erekcie rozhodne áno! Lineárna rázová vlna (LSWT) je bezpečná a účinná metóda liečby porúch erekcie. Ide o novinku, ktorá pacientom navracia normálny sexuálny život, možnosť prežívať ho spontánne, bez nutnosti plánovania. (Webnoviny)
S MUDr. Ivanom Buranom, neurológom z Bratislavy. (Webnoviny)

Pravda

Podľa slov zubárky MUDr. Lucii Pitekovej, PhD., sa za škrípaním zubov jednoznačne skrýva stres. Na zuboch to vidieť, sú zodraté. (Pravda)
Medzi rizikové faktory, ktoré môžu mať vplyv na vznik ochorenia, boli zaradené nedostatok pohybu, fajčenie a depresie. (Pravda)
Je to len tenučká polymérová doštička, sotva väčšia než cédečko. S týmto zariadením si pacienti už nebudú musieť pichať injekcie inzulínu. (Pravda)
Odborník na výživu a gastroenterológ, MUDr. Peter Minárik odpovedal na otázku, či konzumácia tuku zvyšuje riziko rakoviny. (Pravda)
MUDr. Viliam Dobiáš je známy záchranár a autor knihy Volali ste záchranku? Historky z nej sú skutočné, zmenené sú mená, miesto a čas. (Pravda)
Najmä v rozvojových krajinách a u individuálnych cestovateľov by mala byť cestovná lekárnička taká, že človek si v prípade potreby nemusí zháňať liečivá v miestnych lekárňach. (Pravda)
Vie skoliť aj toho najodolnejšieho chlapa. Zaženie ho do kúta, do tej malej miestnosti, kam aj králi chodia pešo, a často kvôli nej treba utekať! Zaútočí aj na dovolenke! Hnačka. (Pravda)
Nočné pomočovanie detí, samovoľný únik moču pri ochabnutí svalstva panvového dna, tehotenská a popôrodná inkontinencia, operácie prostaty - to všetko má spoločného menovateľa. Únik moču. (Pravda)
Zloženie cestovnej lekárničky závisí od cieľa a účelu cesty. Tu je prehľad toho, čo by v nej nemalo chýbať. (Pravda)
Mať "svoje dni" počas dovolenky nie je výhra pre nijakú ženu. Najmä pre tú, ktorej menštruácia spôsobuje rôzne problémy. Aj tá sa dá posúvať liekmi, ktoré môže predpísať gynekológ. (Pravda)
Na cestách bojujeme s rôznymi hrozbami, hoci počas príprav na dovolenku si ich nikto nepripúšťa. Patria k nim najmä infekčné ochorenia - zvlášť ak proti nim jestvuje očkovanie. (Pravda)
Celiakia sa považuje za chameleóna medzi chorobami, pretože sa môže prejavovať veľmi nešpecifickými príznakmi. Dokáže jej prítomnosť zistiť nezáťažové ultrazvukové vyšetrenie? (Pravda)
Struma znamená chorobné zväčšenie štítnej žľazy, ktorá sa nachádza na prednej strane krku, tesne pod štítnou chrupkou hrtana. (Pravda)
Je lepšie mať zuby krivé ako pokazené. Ak si niekto nevie, resp. nechce dôsledne čistiť chrup, strojček na zuby by som mu nedával, tvrdí MUDr. Pavol Andel. (Pravda)
Chrbtica je oporou tela a chráni dôležitú časť nášho nervového systému - miechu. Dokáže však aj poriadne potrápiť. V určitom životnom období bolesti chrbta postihujú takmer každého. (Pravda)
Človek, ktorému sa nedarí schudnúť, má veľa zlozvykov. Zmeňte ich! (Pravda)
Podľa inštruktorky jogy, Mayi Novákovej, vytvára joga vonku pocit slobody, priestoru okolo. Je aj priblížením sa k prírode. (Pravda)
Ak človek ignoruje nadúvanie a jedná sa o príznak ochorenia, koleduje si o neskorú diagnostiku a tým pádom aj neskorú liečbu. (Pravda)
Polovica ľudí si myslí, že pacient s Crohnovou chorobou umiera a druhá nemá o tomto ochorení ani poňatia, tak opísal povedomie o chorobe gastroenterológ MUDr. Martin Huorka. (Pravda)
V našich kĺboch dochádza ustavičným pohybom k prirodzenému opotrebovaniu. U zdravého človeka sa už po štyridsiatke spomaľuje činnosť buniek chrupkovitého tkaniva... (Pravda)

Zzz.sk

Dali ste si urobiť tetovanie a už sa vám nepáči? Alebo máte permanentný make-up, ktorý už nechcete? Pre kompletné odstránenie tetovania sa často rozhodnú ľudia, ktorých kresba alebo nápis na koži už nevyzerá atraktívne – vybledla alebo popraskala. Navyše tetovanie, pokiaľ je na viditeľnom mieste, často predstavuje prekážku v zamestnaní a občas aj v osobnom živote (Zzz.sk)
UNLP po prvýkrát v histórii získala Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj, ktoré jej na základe žiadosti podľa platných zákonov SR pridelilo Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu. (Zzz.sk)
Pre vzhľad postavy a celkové zdravie nášho organizmu je veľmi dôležité pravidelné cvičenie, prirodzený pohyb a zdravá strava. Väčšine z nás sa však ani po namáhavom cvičení a ani po dodržiavaní všetkých zásad zdravej životosprávy nedarí vyformovať postavu tak, ako by sme si želali (Zzz.sk)
Včerajšia TV šou, ako posledný z tohtoročných eventov Hodiny deťom, si opätovne získala priazeň verejnosti a priniesla do verejnej zbierky Hodina deťom navýšenie výnosu na sumu 160 268,88 EUR (Zzz.sk)
Kozmetické prípravky, pracie a čistiace prostriedky – to je ďalšia dávka chémie pre vaše telo a len od vás závisí, aká veľká, aká častá a aká vlastne. (Zzz.sk)
Včera podvečer sa uskutočnilo slávnostné odhalenie pamätnej tabule inštalovanej na počesť darcov tiel pre Ústav anatómie Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach za účasti zástupcov univerzity (Zzz.sk)
Vianoce sú najkrajším obdobím nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Zvoľňuje sa pracovné tempo, znižuje sa stres a prichádza potešenie zo stretnutia v kruhu najbližších. Atmosféra je priam čarovná a každému pohľad na ligotavý vianočný stromček, darčeky, ľudí ktorých má rád a plné stoly jedál vyčaria úsmev na tvári a skvelý pocit uspokojenia a pohody. (Zzz.sk)
Jubilejný, 15. ročník TV šou Hodiny deťom uvidíte už v nedeľu 8. decembra 2013 od 20:20 hodine na JEDNOTKE RTVS v priamom prenose z Incheba Expo Bratislava. Celým večerom sa bude niesť myšlienka plnenia detských snov, nakoľko práve motto „Veľké sny potrebujú malú pomoc“ je nosným v tohtoročnej kampani Hodiny deťom. (Zzz.sk)
Možno ste sa s tým stretli aj Vy – alergická reakcia v podobe ekzému, pleseň na chodidlách, vaginálna mykóza. Svrbenie, pálenie, návšteva lekára, lekárne a: natieranie sa masťami, antibiotiká. Obľubujeme wellness zariadenia, športujeme a sme stále menej imúnni proti kvasinkovým baktériám (Zzz.sk)
UN L. Pasteura Košice (UNLP) v spolupráci s Národnou transfúznou službou – pracovisko Košice (NTS) a Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice II organizuje 6. decembra 2013 "Mikulášsku kvapku krvi". (Zzz.sk)
Vírusová infekcia chrípka je jedno z najzávažnejších ochorení dýchacieho systému. Neviete, ako účinne zahnať nepríjemné jesenné a zimné ochorenie? Možno vám užitočnými radami pripomenieme niečo, na čo ste pozabudli, ako sa nenakaziť, prípadne čo najrýchlejšie sa vyliečiť. (Zzz.sk)
Rozhodli ste sa svoje nežné pazúriky posilniť, zvýrazniť, spevniť či skrášliť a rozhodujete sa, či bude pre vás lepšia akrylová alebo gélová cesta? (Zzz.sk)
Často chodíte na prechádzky, aktívne dávate telu zabrať v posilňovni alebo inak športujete, neprejedáte sa a aj napriek tomu sa Vám nedarí schudnúť a zhodiť nadbytočné kilá? Zrejme treba hľadať problém vo Vašej strave a „neprejedaní sa“ (Zzz.sk)
1. december je Svetovým dňom boja proti AIDS. Pri jeho príležitosti Mládež Slovenského Červeného kríža už po sedemnástykrát realizuje Kampaň Sviečkový pochod. (Zzz.sk)
Štatistický prehľad Národného centra zdravotníckych informácií poskytuje údaje z oblasti ambulantnej gynekologickej starostlivosti. Zachytáva napríklad počet návštev žien u gynekológov (Zzz.sk)
V rekordne krátkom čase štyroch týždňov sa podarilo v kúpeľnom areáli v Luhačoviciach vysadiť takmer päťsto nových urastených stromov. Vyrúbané a odstránené boli všetky zostarnuté dreviny a nevzhľadné prerastené kríky. (Zzz.sk)
Ako dosiahnuť výnimočné zdravie? Otázka za milión. V médiách sa to hemží neraz úplne opačnými názormi, čo treba jesť, ako a kedy cvičiť, alebo ktoré lieky vás pomaličky zabíjajú. Ak už máte dosť neustále meniacich sa informácií o negatívach či pozitívach vajíčok (Zzz.sk)
V dňoch 21. – 23. 11. 2013 sa v Bojniciach uskutočnilo Pracovné stretnutie zástupcov Farmaceutických fakúlt slovenských a českých univerzít. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 20 rektorov, dekanov a pracovníkov fakúlt, ktoré vychovávajú budúcich odborníkov v oblasti lekárenstva. (Zzz.sk)
Po úspešnej knihe Návod na prežitie pre muža prichádza jej dlhoočakávaná verzia pre ženy. Novinka pre ženy sa veľmi rýchlo zaradila medzi bestsellery: ešte v rámci predpredaja sa dostala na prvé miesto v mienkotvornom rebríčku internetového kníhkupectva (Zzz.sk)
Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vydalo ďalšiu zo svojich pravidelných publikácií „Ambulantná starostlivosť o deti a dorast v SR 2012“. Počet vyšetrení u detských lekárov naďalej klesá. Pribúda dojčených detí. Pozitívnu štatistiku narúša mierny nárast počtu zomretých detí a mladých ľudí. (Zzz.sk)

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk