Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 25.8.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1339USD   27.023CZK   0.85995GBP   310.49HUF   4.3126PLN   7.4862HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Môže nás ortuť z amalgámovej výplne zubov otráviť? Je za stratou zubov mamičiek tehotenstvo alebo ich pohodlnosť? Vyčistí jablko zuby? Vysvetľujeme povery ... (SME)
Vŕtačku môže nahradiť ozón alebo laser, pečatenie ochráni zuby pred kazom na tri až päť rokov. (SME)
Materiál, ktorý preplácajú poisťovne, už zubári väčšinou nepoužívajú (SME)
Pokazené a plombované zuby deťom pribúdajú s vekom, no zubný kaz býva aktívnejší u menších detí. O detské zuby sa treba starať skôr, než narastú. (SME)
Dentálnu hygienu objavil len každý ôsmy pacient. (SME)
Kartu nemá u zubára až 40 percent detí. O tom, v akom stave je chrup Slovákov, rozpráva hlavná odborníčka pre zubné lekárstvo, profesorka NEDA MARKOVSKÁ. (SME)
Orgány sa rozostúpia, srdce tlčie rýchlejšie a hlučnejšie. Aké zmeny čakajú telá budúcich matiek? (SME)
Niekomu postačí chladivý gél, iní potrebujú mať pri sebe pohotovostný balíček. Lekára treba okamžite vyhľadať pri svrbení pier a bolestiach brucha. (SME)
Šatky a klokanky deťom neuškodia, no ich výber a spôsob používania je vhodné konzultovať s odborníkom. (SME)
Roky to bol najväčší strašiak, no potrebujeme ho. Takisto je rozdiel, či sa nachádza v potravinách, alebo v našom tele. (SME)
Drobné semienka si môžete pridať do každého jedla. Nič nepokazíte a budete zdravší. (SME)
Ak ste začali chodiť do fitnescentra, možno riešite dilemu, či posilňovať, alebo sa radšej venovať kardiocvičeniu, ako dlho cvičiť a aký postup zvoliť. (SME)
Väčšine žien stačí kyselina listová a vitamín D. Multivitamínové doplnky bývajú podľa odborníkov nadbytočné. (SME)
Nadšenie pre mobilné zariadenia však možno využiť aj v svoj prospech. (SME)
Nadbytočný tuk na bruchu odstráni hlavne vyvážená strava. Lokálne cviky nezaberú, ideálny je aerobik. (SME)
Pri záchvate zabráňte zraneniam a nevkladajte predmety do úst. (SME)
Rekreačným plavcom najviac prospieva plávanie znaku. (SME)
Trh a reklama často robia zmätok v tom, čo telu dodá správne živiny, vysvetľuje bežecký guru (SME)
Ako koža starne, stráca sa jej pružnosť a elasticita a vplyvom gravitácie postupne klesá. (SME)
Prvé príznaky ochorenia môžu byť nenápadné, preto by človek po päťdesiatke mal ísť každé dva roky na test. (SME)

Pravda

Test môže byť prvým krokom, ako zistiť, či vaše dieťa berie drogy, myslí si MUDr. Ľubomír Okruhlica, CSc., riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí v Bratislave. (Pravda)
V USA oficiálne zrušili odporúčanie dočisťovať zuby dentálnou niťou. Jej pozitívny účinok sa podľa nich nedokázal. (Pravda)
O možnostiach neurochirurgie chrbtice aj o tom, či je možná transplantácia hlavy sa zhovárame s prof. MUDr. Brunom Rudinským, prednostom Neurochirurgickej kliniky v Nových Zámkoch. (Pravda)
Infekcie močových ciest majú sezónu práve v lete, v tomto ročnom období sa vyskytujú obzvlášť často. (Pravda)
V rámci jedného z prvých vyšetrení pred odberom krvi za účelom darcovstva sa ju dozviete! Najvzácnejšia je na Slovensku AB Rh negatív. (Pravda)
Azda najväčším problémom, ktorý musia riešiť pacienti v počiatočných štádiách inkontinencie, je zahanbenie. "Urológov navštevujú na poslednú chvíľu," konštatuje MUDr. Ján Breza. (Pravda)
Pre maškrtníkov, ktorí túžia schudnúť, hotová senzácia! Už si netreba odopierať sladkosti. Podľa novej štúdie dokonca pomáhajú pri chudnutí. (Pravda)
Pri nešpecifických zápalových ochoreniach čreva pomôže lekár. Ide o chronické autoimunitné ochorenia, pri ktorých pacientov imunitný systém útočí proti štruktúram vlastného tela. (Pravda)
Podobne ako svaly - aj s mozgom treba trénovať. A dá sa to aj vtipnou formou. (Pravda)
Pacienti s vysokým krvným tlakom môžu riziko srdcovo-cievnych ochorení pozitívne ovplyvniť, ak budú menej soliť. Avšak pre tých, ktorých hypertenzia netrápi, to paradoxne neplatí. (Pravda)
Klinická imunologička a alergologička Katarína Bergendiová radí, či s astmou športovať a aké pohybové aktivity sú pre astmatikov najvhodnejšie. (Pravda)
Nespavosť, respiračné zlyhanie, ale aj príliš veľa spánku, zvyšujú riziko mŕtvice, varujú neurológovia. (Pravda)
Piesok medzi zubami si mnohí pamätáme z dovolenky na pláži, pieskovanie zubov je však niečo iné. Tak ako je píling pokožky známa vec, zubný píling už taký populárny nie je. (Pravda)
Vo výžive zabezpečujú mliečne výrobky asi 70 % prísunu vápnika. Nasleduje ovocie a zelenina (16 %), voda (7 %), cereálie (4 %). Nezabudnite na mikrobiálny fenomén bryndzu! (Pravda)
Infekcia HIV sa šíri pandemicky. Za viac ako 30 rokov postihla 60 miliónov osôb a skoro u polovice bola smrteľná. (Pravda)
Napriek mnohým liečebným možnostiam sa výskyt astmy po celom svete zvyšuje. Predpoklady hovoria, že v roku 2025 sa počet chorých zvýši až na 400 miliónov. (Pravda)
Po orgazme sa žena náhle rozplače. Stalo sa niečo? Nepáčilo sa jej to? Alebo sú to slzičky šťastia? Nie, nie. Reč je o postkoitálne dysfórii. (Pravda)
Deti v niektorých vývinových obdobiach dokážu za krátky čas narásť aj niekoľko centimetrov mesačne. Vtedy hovoríme o tzv. rastovom špurte. (Pravda)
Vedci rozlišujú až 200 rôznych druhov bolestí hlavy, pričom spolu s migrénami patria k najčastejším ochoreniam v populácii. (Pravda)
Osteoporóza je problém, ktorý sa týka aj pediatrickej populácie. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa v Bratislave sformovala Skupina pre detskú osteológiu. (Pravda)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.