Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 30.7.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1090USD   27.045CZK   0.84220GBP   312.15HUF   4.3636PLN   7.4855HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Ak ste začali chodiť do fitnescentra, možno riešite dilemu, či posilňovať, alebo sa radšej venovať kardiocvičeniu, ako dlho cvičiť a aký postup zvoliť. (SME)
Väčšine žien stačí kyselina listová a vitamín D. Multivitamínové doplnky bývajú podľa odborníkov nadbytočné. (SME)
Nadšenie pre mobilné zariadenia však možno využiť aj v svoj prospech. (SME)
Nadbytočný tuk na bruchu odstráni hlavne vyvážená strava. Lokálne cviky nezaberú, ideálny je aerobik. (SME)
Pri záchvate zabráňte zraneniam a nevkladajte predmety do úst. (SME)
Rekreačným plavcom najviac prospieva plávanie znaku. (SME)
Trh a reklama často robia zmätok v tom, čo telu dodá správne živiny, vysvetľuje bežecký guru (SME)
Ako koža starne, stráca sa jej pružnosť a elasticita a vplyvom gravitácie postupne klesá. (SME)
Prvé príznaky ochorenia môžu byť nenápadné, preto by človek po päťdesiatke mal ísť každé dva roky na test. (SME)
Opäť sa objavila polemika, či nie sú tuky zdravšie ako sacharidy. (SME)
Za odpadnutie môže najmä únava, smäd, hlad, dlhé státie a teplo. Zabrániť sa mu dá napríklad cvikmi nôh, hlbokým dýchaním. (SME)
Milovníci húb sú už vo svojom živle, konečne po ne nemusia chodiť do obchodu, ale do lesa. (SME)
Expertka na celiakiu upozorňuje na riziká nového trendu v stravovaní. (SME)
Medzi deťmi v Trnavskom, Prešovskom a Bratislavskom kraji šíri takzvaná piata choroba. Príznaky sú nenápadné a pominú rýchlo, no ochorenie môže byť nebezpečné ... (SME)
Kúpanie v bazénoch a prírodných vodách či neznesiteľné horúčavy a s nimi spojené potenie sú rajom pre rôzne druhy kvasinkových infekcií. (SME)
Je tu leto a s ním čas ľahkých bezmäsitých jedál, ktoré prajú nášmu zdraviu. (SME)
Ostré zabolenie po dlhom dni v kancelárií alebo celodenná tupá bolesť. Bežný zdravotný problém a týka sa šesťdesiatich siedmych percent populácie. (SME)
Na Slovensku má príznaky závislosti od alkoholu až 150-tisíc ľudí. Podceňovať zdravotné riziká je súčasťou Slovenskej nátury. (SME)
Pri výbere letnej obuvi je potrebné vychádzať zo svojej telesnej stavby ale aj zdravotného stavu. Ideálne je striedať rôzne typy topánok prírodného materiálu. (SME)
Podvýžive, smútku ale aj zbytočným úrazom môžete zabrániť jednoduchou otázkou. (SME)

Pravda

Hnačka je často reakciou organizmu na náhlu zmenu klímy, stravovacích návykov, na stres spojený s cestovaním. Tomu sa dá predísť dodržiavaním preventívnych opatrení. (Pravda)
Strata litra krvi vedie k šoku a strata 2,5 litra je smrteľná. Kto stratil veľké množstvo krvi zachráni len transfúzia. Takúto pomoc môže potrebovať každý z nás. (Pravda)
Kto chodí skôr spať, rýchlejšie a ľahšie sa mu chudne. Kilá zhodíme len tak mimochodom, v spánku. (Pravda)
Bozk nie je len symbolom lásky a gestom vášne. Vedecká štúdia ukázala, že oxytocín, ktorý sa pri ňom uvoľňuje, môže zmierňovať bolesť. Bozk dokáže aj zmierňovať depresiu. (Pravda)
Z cukru sa priberá, to vieme. Tu je 8 tipov, ako elegantne možno jeho spotrebu znížiť. (Pravda)
Avokádo nie je len chutné, ale aj zázračný prostriedok pri kráse a zdraví. Pýtate sa prečo? (Pravda)
Človek, ktorý sa nadmerne potí, vie, aké je to nepríjemné. Pri prakticky neznámom ochorení s názvom hidradenitída sa pachové potné žľazy ešte navyše bolestivo zapália a hnisajú. (Pravda)
Niet pochýb o tom, že nadmerná chemizácia neprospieva a čoraz viac ľudí má problémy s pokožkou. Radikálne odmietanie konzervácie kozmetických výrobkov však takisto nemusí byť správne. (Pravda)
Dnešní zubári tvrdia, že správne ošetrený, hoci aj mŕtvy zub je vždy lepší ako akákoľvek náhrada. Záchrana zuba sa spája s ošetrením koreňových kanálikov. Zub dostane druhú šancu. (Pravda)
Domáce testy na prítomnosť drog kladie na úroveň testerov na alkohol. Podľa neho pôsobia preventívne, zvyšujú istotu rodičov, že urobili naozaj všetko, čo mohli, aby ich dieťa drogy neužívalo. (Pravda)
Kto trpí reštriktívnou poruchou príjmu potravy, je iba obmedzenú škálu jedál. Porucha sa môže prejaviť v ktoromkoľvek veku. (Pravda)
Teplá citrónová voda má skutočne silu zmeniť nám život. Dobrá je pre pleť, imunitný systém a napokon aj váhu. (Pravda)
Sú rodičia (a nie je ich málo), ktorí svoje deti pusinkujú - nielen na líce či na hlavu, ale priamo na ústa. Čo na to hovorí psychologička? (Pravda)
Ráno? Večer? Hádanka je rozriešená. Vedci za nás prišli na to, že existuje ideálny čas počas dňa, kedy by sme mali športovať. (Pravda)
Domáce testy sa robia z rôznych vzoriek – z krvi, moču, zo stolice, zo steru z pošvy aj zo slín. Ich kvalita a spoľahlivosť sú rôzne. (Pravda)
Myslite na to, že darovať krv krátko po dovolenke nemusí byť až také jednoduché. Z dôvodu minimalizovania prenosu ochorení sa po návšteve niektorých krajín darcovstvo neodporúča. (Pravda)
Horčík a záchranná služba sú takmer synonymá. Magnézium je v záchranke prakticky najpoužívanejším liekom. Magnéziová injekcia má okamžitý účinok - pocit tepla a uvoľnenie. (Pravda)
Dnešná doba je rýchla a mnohí z nás si ani pri podozrení na zdravotné problémy nevedia nájsť čas na vyšetrenie u lekára. Iní zas problémy zľahčujú. Pomôcť môžu domáce testy. (Pravda)
Rakovina hrubého čreva a konečníka je druhou najčastejšou príčinou úmrtia medzi onkologickými pacientmi. Väčšina z postihnutých, žiaľ, prichádza k lekárovi neskoro. (Pravda)
Tá informácia sa nám "zažrala" pod kožu. Už minimálne štyridsať rokov sa o živočíšnom tuku traduje, že je naším nepriateľom. (Pravda)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.