Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 27.3.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0973USD   27.376CZK   0.73710GBP   299.65HUF   4.0763PLN   7.6498HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Zdravie

SME

Bratislava 26. marca (TASR) - Stravovacie zvyklosti a životný štýl Slovákov sa z pohľadu príjmu horčíka za posledné tri roky významne k lepšiemu nezmenili. (SME)
Pre zdravie chrupu je kľúčová správna dentálna hygiena. V prevencii zubného kazu sa však využíva napríklad aj pečatenie zubov. (SME)
Podľa epidemiologických údajov príjem soli v európskych krajinách dvoj- až trojnásobne prevyšuje odporúčania Svetovej zdravotníckej organizácie WHO, čiže ... (SME)
Tínedžeri by nemali najmenej hodinu pred spaním pozerať do svojich smartfónov, tabletov, počítačov ani na televíziu, inak im svietiace obrazovky môžu ... (SME)
Podobne ako psy, kone či mačky, súčasťou liečebného procesu môžu byť aj delfíny. Delfínoterapia sa využíva pri širokom spektre ochorení a porúch, za terapiou ... (SME)
Podľa príčiny, ktorá stojí za vznikom tohto zdravotného problému, treba zvoliť aj liečbu. Ak chcete siahnuť po preháňadle, poraďte sa najprv s pediatrom. (SME)
Ak trpíte obličkovými ochoreniami, treba si strážiť nielen diétu, ale aj pitný režim – uškodiť môže aj priveľa tekutín. (SME)
New York (TASR) - Vedci z americkej štátnej univerzity v San Diegu (SDSU) zistili, že takzvané vínne mušky, ktoré mohli prijať denne potravu len počas ... (SME)
(SME)
Problémy s erekciou zvyknú muži vnímať najmä ako problém týkajúci sa a negatívne zasahujúci do intímneho života. Netreba však zabúdať, že erektilná dysfunkcia ... (SME)
So zmenami, ktoré sa počas gravidity dejú v ženskom organizme, sa spájajú aj bolesti chrbta. Pomôže vhodné cvičenie i správne držanie tela. (SME)
Banská Bystrica 11. marca (TASR) Počas prebiehajúceho Svetového týždňa glaukómu, nazývaného zelený zákal, si Banskobystričania i Zvolenčania môžu o tomto ... (SME)
Pri príležitosti Svetového dňa obličiek vám tento párový orgán vyšetria v dialyzačných strediskách po celom Slovensku. (SME)
Bratislava 11. marca (TASR) - Počet ľudí, ktorí majú na Slovensku problém s obličkami, stúpa. Vyplýva to z údajov Národného centra zdravotníckych informácií ... (SME)
Obvykle si pomáhame kvapkami alebo sirupmi. Výber vhodnej liečby však závisí od typu kašľa a aj od ochorenia, ktoré za ním stojí. (SME)
Suchá koža nie je problém, ktorý sa spája len s horúcimi letnými dňami, zdraviu pokožky nepristanú ani nástrahy zimných mesiacov či zlé zaobchádzanie. (SME)
Nevrhajte sa strmhlav z extrému do extrému, môžete tak svojmu zdraviu viac uškodiť, ako pomôcť. Začnite s čo najmenej rizikovým športom. (SME)
Dnes tlaková výš, zajtra tlaková níž a k tomu atmosférické poruchy. Počasie sa asi zbláznilo, pomyslia si meteosenzitívni ľudia citliví na zmeny počasia, ... (SME)
Suchá a zhrubnutá koža na chodidlách nie je iba estetický problém. Je oveľa zraniteľnejšia a náchylná na tvorbu trhliniek a prasklín, ktoré sú otvorenou ... (SME)
Často sa snažíme obmedzovať tuky v potrave, a to aj pre obavy z vysokého cholesterolu. Nezabúdajte však, že tuky potrebujeme – a to aj pri najprísnejšej ... (SME)

Webnoviny

Spoločný podnik Peugeotu a japonskej firmy Mitsubishi v ruskej Kaluge zruší sto pracovných miest. Predaj áut klesol v Rusku potom, čo oslabila ekonomika krajiny. (Webnoviny)
Cieľom novej kolekcie bolo získať 12 jedinečných štýlov, ktoré dokážu osloviť každého, kto miluje umenie. Hovorí sa, že umenie je iba pre vyvolených. My v IKEA si ale myslíme, že umenie patrí do všetkých domácností. (Webnoviny)
Nadácia udelila ocenenie v siedmich kategóriách za najinšpiratívnejšie projekty v oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania za uplynulý rok. Víťazmi hlavných cien sa stali spoločnosť ALFA BIO a Accenture. (Webnoviny)
Nálety vojenskej koalície vedenej Saudskou Arábiou v skorých ranných hodinách cielili aj na viacero armádnych objektov južne od mesta, ktoré sú v správe Hautíovcov. Pri zásahu trhoviska Kataf al-Boká zahynulo alebo sa zranilo asi 15 ľudí. (Webnoviny)
Ľubomír Višňovský absolvoval dobrovoľný tréning so spoluhráčmi z New Yorku Islanders. Zdravotne je v poriadku, Islanders jeho návrat však uponáhľať nechcú. (Webnoviny)
Priemerná cena 95-oktánového benzínu v poslednom týždni minulého roka dosiahla hodnotu 1,335 eura za liter, 98-oktánový benzín sa predával po 1,516 eura za liter, cena nafty bola na úrovni 1,229 eura za liter a LPG stálo 0,699 eura za liter. (Webnoviny)
Tragédia sa stala na pútnickom mieste Langalbandh ležiacom na brehu rieky Brahmaputra, približne 20 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Dháka. Rituál kúpania v rieke každoročné priláka do Langalbandhu tisíce hinduistov z Bangladéša, Indie a Nepálu. (Webnoviny)
Futbalisti Brazílie zvíťazili vo štvrtkovom medzištátnom prípravnom stretnutí v Paríži nad domácimi 3:1. Pre obe krajiny to bol šiesty vzájomný zápas. (Webnoviny)
V prieskume sa pýtali aj na to, komu vyhovuje súčasný volebný systém v parlamentných voľbách na Slovensku. (Webnoviny)
Premiér trvá na tom, že ak chce talianska spoločnosť uskutočniť predaj, mal by nastať až niekedy v rokoch 2017 a 2018, keď budú zvyšné bloky Mochoviec dostavané a budú produkovať elektrickú energiu. (Webnoviny)
Milwaukee zvíťazilo v zápase nad Indianou, Ersan Ilyasova nastrieľal 34 bodov. (Webnoviny)
Slovenský hokejista Richard Pánik nedohral štvrtkový zápas NHL. Päť minút pred koncom dostal desaťminútový osobný trest. (Webnoviny)
Saudskoarabská vojenská operácia proti povstalcom sa ropných zariadení síce zatiaľ nedotkla, avšak vzbudzuje znepokojenie, že by sa konflikt mohol rozšíriť a narušiť tak dodávky z Blízkeho východu. (Webnoviny)
Tento víkend budeme opäť posúvať ručičky hodiniek. Čaká nás prechod na letný čas, a tak si v nedeľu pospíme o hodinu menej. (Webnoviny)
Na 38,5 kilometri diaľnice D2 sa zrazili dve autá, policajti dopravu odkláňajú na Malacky. (Webnoviny)
Grécka vláda načrtla nové reformy, dohoda s veriteľmi by sa mala uskutočniť už začiatkom budúceho týždňa. Chcú zvýšiť daňové príjmy a podporiť investorov. (Webnoviny)
Brankár Jaroslav Halák bol hviezdou zápasu aj napriek tomu, že jeho tím prehral. K víťazstvu 'kráľov' prispel jednou asistenciou Andrej Sekera. Detroit prehral prestrelku so 'žralokmi.' Tomášovia Jurčo a Tatar sa blysli gólmi. Zdeno Chára si odsedel dve trestné minúty a Andrej Sekera raz asistoval. (Webnoviny)
V newyorskej štvrti East Village zachvátil obytnú budovu požiar. Tá sa následne zrútila, čo si vyžiadalo 19 zranených. (Webnoviny)
Organizácia Liga proti rakovine už po devätnásty raz organizuje dobročinnú verejnú zbierku Deň narcisov. (Webnoviny)
Vo piatok na niektorých miestach možno očakávať aj búrky, pričom na východe má byť oblačnosť nižšia, ako v iných kútoch Slovenska. Denná teplota vystúpi na 15 až 21 stupňov Celzia. (Webnoviny)

Pravda

Zdravým životným štýlom, ktorého dôležitou súčasťou je správne stravovanie, nefajčenie, dostatočný pohyb, vieme až v 90 % zabrániť vzniku srdcovo-cievnych ochorení. (Pravda)
Bolesti hlavy, nádcha, kašeľ, teplota, slabosť - to sú príznaky ochorení dýchacích ciest. Spôsobuje ich vírus alebo baktéria. Prečo je dôležité poznať vyvolávateľa? (Pravda)
Podľahol jej Steve Jobs, Patrick Swayze či Luciano Pavarotti. Rakovina pankreasu je 13. najčastejším zhubným ochorením, no pre zlú prognózu jej patrí 4. miesto v počte úmrtí. (Pravda)
Toto je zoznam potravín, ktoré možno konzumovať s nadšením. Nášmu telu totiž robia len a len dobre. (Pravda)
Tvárová joga sľubuje omladnutie bez skalpela, vraj je účinnejšia aj ako botox. Spôsob je prirodzený, efekt vraj dlhodobý. (Pravda)
Na preventívnu prehliadku má každý poistenec nárok, je v jeho záujme, aby ju absolvoval. Čo vás na nej čaká? (Pravda)
Veronika Bartová je dvojnásobnou matkou. Jej nápad zorganizovať cvičenie pre mamy s detským kútikom pre ich ratolesti, vzišiel teda z vlastných potrieb. (Pravda)
Doteraz sa nepodarilo jednoznačne stanoviť príčinu vzniku reumatoidnej artritídy ani autoimunitných ochorení, tvrdí reumatológ MUDr. Roman Jančovič. (Pravda)
Tejpy majú rôzne farby a tešia sa stále väčšej obľube nielen u športovcov. Dokážu pomôcť aj bežným ľuďom, ktorí toľko nešportujú, no majú bolesti chrbta, šije ap. (Pravda)
Kyselina hyalurónová sa v ľudskom tele vyskytuje prirodzene. Je to číra, priehľadná látka, slovo "hyalos" znamená v gréčtine sklo. (Pravda)
Ak ide o mladých ľudí, ktorí začali zarábať, je na ich zodpovednosti, ako sa rozhodnú - či pôjdu cestou závislosti, alebo budú žiť normálne. (Pravda)
Rozhovor s holistickou terapeutkou Pavlínou Hollou o sebaláske, objavovaní života a spoznávaní seba. (Pravda)
Nízkosacharidová diéta je hitom. Skúste ich vysadiť a sledujte, čo sa stane. Chudnúť budete bez toho, aby ste sa príliš namáhali. (Pravda)
Ľudia, ktorým lepok, čiže glutén, jednoznačne spôsobuje problémy rôzneho druhu a nemajú diagnostikovanú celiakiu ani alergiu na lepok, trpia tzv. neceliakálnou gluténovou senzitivitou. (Pravda)
Nechcený únik moču patrí u nás spoločne s problémami ako strata libida, závislosti, zlý dych či sexuálne prenosné ochorenia stále medzi témy, o ktorých sa hanbíme hovoriť. (Pravda)
Vylučovanie stolice je veľmi individuálne a súvisí samozrejme aj so stravovaním, ale je v tom aj psychika. (Pravda)
Vyšetrenie obličiek je lacné, diagnostika jednoduchá. Dnešný Svetový deň obličiek má upozorniť na možnosti prevencie obličkových ochorení a prístup ku včasnej diagnostike. (Pravda)
Čo všetko ste už o kyseline hyalurónovej počuli? Vedeli ste napríklad, že nepomáha len v boji s vráskami? (Pravda)
Najzákernejšia zo všetkých rakovín. Na karcinóm pankreasu zomrel herec Patrick Swayze aj osobnosť počítačového priemyslu Steve Jobs. (Pravda)
Celiakia, neznášanlivosť lepku, je limitujúce ochorenie. Aj spoločensky. Nielen kuchári a čašníci, aj niektorí zdravotnícki pracovníci si ešte stále myslia, že je to len "módna" diagnóza dneška. (Pravda)

Zzz.sk

Dali ste si urobiť tetovanie a už sa vám nepáči? Alebo máte permanentný make-up, ktorý už nechcete? Pre kompletné odstránenie tetovania sa často rozhodnú ľudia, ktorých kresba alebo nápis na koži už nevyzerá atraktívne – vybledla alebo popraskala. Navyše tetovanie, pokiaľ je na viditeľnom mieste, často predstavuje prekážku v zamestnaní a občas aj v osobnom živote (Zzz.sk)
UNLP po prvýkrát v histórii získala Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj, ktoré jej na základe žiadosti podľa platných zákonov SR pridelilo Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu. (Zzz.sk)
Pre vzhľad postavy a celkové zdravie nášho organizmu je veľmi dôležité pravidelné cvičenie, prirodzený pohyb a zdravá strava. Väčšine z nás sa však ani po namáhavom cvičení a ani po dodržiavaní všetkých zásad zdravej životosprávy nedarí vyformovať postavu tak, ako by sme si želali (Zzz.sk)
Včerajšia TV šou, ako posledný z tohtoročných eventov Hodiny deťom, si opätovne získala priazeň verejnosti a priniesla do verejnej zbierky Hodina deťom navýšenie výnosu na sumu 160 268,88 EUR (Zzz.sk)
Kozmetické prípravky, pracie a čistiace prostriedky – to je ďalšia dávka chémie pre vaše telo a len od vás závisí, aká veľká, aká častá a aká vlastne. (Zzz.sk)
Včera podvečer sa uskutočnilo slávnostné odhalenie pamätnej tabule inštalovanej na počesť darcov tiel pre Ústav anatómie Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach za účasti zástupcov univerzity (Zzz.sk)
Vianoce sú najkrajším obdobím nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Zvoľňuje sa pracovné tempo, znižuje sa stres a prichádza potešenie zo stretnutia v kruhu najbližších. Atmosféra je priam čarovná a každému pohľad na ligotavý vianočný stromček, darčeky, ľudí ktorých má rád a plné stoly jedál vyčaria úsmev na tvári a skvelý pocit uspokojenia a pohody. (Zzz.sk)
Jubilejný, 15. ročník TV šou Hodiny deťom uvidíte už v nedeľu 8. decembra 2013 od 20:20 hodine na JEDNOTKE RTVS v priamom prenose z Incheba Expo Bratislava. Celým večerom sa bude niesť myšlienka plnenia detských snov, nakoľko práve motto „Veľké sny potrebujú malú pomoc“ je nosným v tohtoročnej kampani Hodiny deťom. (Zzz.sk)
Možno ste sa s tým stretli aj Vy – alergická reakcia v podobe ekzému, pleseň na chodidlách, vaginálna mykóza. Svrbenie, pálenie, návšteva lekára, lekárne a: natieranie sa masťami, antibiotiká. Obľubujeme wellness zariadenia, športujeme a sme stále menej imúnni proti kvasinkovým baktériám (Zzz.sk)
UN L. Pasteura Košice (UNLP) v spolupráci s Národnou transfúznou službou – pracovisko Košice (NTS) a Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice II organizuje 6. decembra 2013 "Mikulášsku kvapku krvi". (Zzz.sk)
Vírusová infekcia chrípka je jedno z najzávažnejších ochorení dýchacieho systému. Neviete, ako účinne zahnať nepríjemné jesenné a zimné ochorenie? Možno vám užitočnými radami pripomenieme niečo, na čo ste pozabudli, ako sa nenakaziť, prípadne čo najrýchlejšie sa vyliečiť. (Zzz.sk)
Rozhodli ste sa svoje nežné pazúriky posilniť, zvýrazniť, spevniť či skrášliť a rozhodujete sa, či bude pre vás lepšia akrylová alebo gélová cesta? (Zzz.sk)
Často chodíte na prechádzky, aktívne dávate telu zabrať v posilňovni alebo inak športujete, neprejedáte sa a aj napriek tomu sa Vám nedarí schudnúť a zhodiť nadbytočné kilá? Zrejme treba hľadať problém vo Vašej strave a „neprejedaní sa“ (Zzz.sk)
1. december je Svetovým dňom boja proti AIDS. Pri jeho príležitosti Mládež Slovenského Červeného kríža už po sedemnástykrát realizuje Kampaň Sviečkový pochod. (Zzz.sk)
Štatistický prehľad Národného centra zdravotníckych informácií poskytuje údaje z oblasti ambulantnej gynekologickej starostlivosti. Zachytáva napríklad počet návštev žien u gynekológov (Zzz.sk)
V rekordne krátkom čase štyroch týždňov sa podarilo v kúpeľnom areáli v Luhačoviciach vysadiť takmer päťsto nových urastených stromov. Vyrúbané a odstránené boli všetky zostarnuté dreviny a nevzhľadné prerastené kríky. (Zzz.sk)
Ako dosiahnuť výnimočné zdravie? Otázka za milión. V médiách sa to hemží neraz úplne opačnými názormi, čo treba jesť, ako a kedy cvičiť, alebo ktoré lieky vás pomaličky zabíjajú. Ak už máte dosť neustále meniacich sa informácií o negatívach či pozitívach vajíčok (Zzz.sk)
V dňoch 21. – 23. 11. 2013 sa v Bojniciach uskutočnilo Pracovné stretnutie zástupcov Farmaceutických fakúlt slovenských a českých univerzít. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 20 rektorov, dekanov a pracovníkov fakúlt, ktoré vychovávajú budúcich odborníkov v oblasti lekárenstva. (Zzz.sk)
Po úspešnej knihe Návod na prežitie pre muža prichádza jej dlhoočakávaná verzia pre ženy. Novinka pre ženy sa veľmi rýchlo zaradila medzi bestsellery: ešte v rámci predpredaja sa dostala na prvé miesto v mienkotvornom rebríčku internetového kníhkupectva (Zzz.sk)
Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vydalo ďalšiu zo svojich pravidelných publikácií „Ambulantná starostlivosť o deti a dorast v SR 2012“. Počet vyšetrení u detských lekárov naďalej klesá. Pribúda dojčených detí. Pozitívnu štatistiku narúša mierny nárast počtu zomretých detí a mladých ľudí. (Zzz.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk