Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 31.5.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1139USD   27.021CZK   0.76125GBP   313.81HUF   4.3940PLN   7.4848HRK . . . viac LOGIN

Ako sa dostanete do Bratislavy - cestovný sprievodca

Letisko v Bratislave
Letisko Bratislava

Letisko nie je ďaleko od mesta. Miestnou dopravou sa do centra dá dostať za 30 minút. Spojenie s mestom zabezpečuje autobusová linka č. 61, cestovný poriadok tejto linky nájdete tu. V prípade, že toto spojenie nefunguje, vyhľadajte si nové na stránke mestskej dopravy v Bratislave - MHD.

Internetová stránka letiska: >>

Taxi - z letiska do centra (asi 10 km) stojí približne 13 EUR /Profitaxi (++421) (2) 16 222/.

Je veľa možností, ako sa dostať z bratislavského letiska na Vienna Airport (VIE), letisko vo Viedni- Schwechate je vzdialené asi 50 kilometrov (cesta trvá 60-70 minút).

Cestovný poriadok autobusovej prepravy:

Služby zabezpečuje slovenský operátor Eurolines.sk (Slovak Lines).

Ďalšie medzinárodné letisko nachádzajúce sa v blízkosti slovenských hraníc je v Budapešti. Budapešť je vzdialená 170 km od Banskej Bystrice.

Linky na slovenské letiská

Neplatná kategória

Vlaky

Vyhľadávanie na stránkach Železničnej spoločnosti Slovensko.

Ak nenájdete informácie, ktoré potrebujete, volajte na informácie Železníc SR v Bratislave: (00 421)(2) 50 58 75 65. Informačná kancelária pracuje od 6:30 hod do 20:00 hod.

Hlavná železničná stanica je blízko centra mesta. Cesta autobusom do centra trvá len 5 minút.
Väčšina vlakov do susednej Viedne je vypravovaná z petržalskej železničnej stanice.

Autobusy

Autobusové spojenie zo zahraničia do Bratislavy najlepšie vyhľadáte na stránkach Eurolines - International lines timetable.

Informácie - autobusová stanica Bratislava: 0900 211 312 (06:00 - 19:30) Auditextové číslo spoplatňované sadzbou 18,- Sk/min.

>> Cestovné poriadky Slovak Lines.
>> Vyhľadávanie spojov na Slovensku.

Plavba po Dunaji
Odchod lode z viedenského Schwedenplatz do Bratislavy
Rýchloloď na Dunaji v Bratislave

Azda najkrajšia cesta do Bratislavy z Viedne alebo z Budapešti je loďou po Dunaji. Bratislavský osobný prístav sa nachádza priamo v centre mesta. Tam pristávaju rýchlolode i rýchly katamaran Twin City Liner.

Miestna doprava v Bratislave

Použijte stránky Dopravného podniku Bratislavy.

Alternatívou sú stránky IMHD.

Parkovanie v Bratislave
Parkovacie zóny v Bratislave

Bratislavčania a návštevníci mesta majú často hlavybôľ z parkovania v centre mesta. Aby ste predišli ťažkostiam, využite Informačný parkovací systém a zistite si, aká je aktuálna vyťaženosť jednotlivých parkovacích kapacít. Užitočné informácie o parkovaní, zónach s dopravným obmedzením a o parkovacích kartách nájdete na stránkach Bratislavskej parkovacej služby .

Taxi v Bratislave

Taxíky v Bratislave sú v porovnaní s inými európskymi mestami lacné a jazdí ich veľa. Okrem početných registrovaných taxislužieb jazdí po meste mnoho súkromných taxikárov. Aby ste predsa len nezaplatili viac ako je primerané, držte sa niekoľkých rád. Cesta vás vyjde omnoho lacnejšie, ak si taxík objednáte telefonicky, než keď ho zastavíte na ulici. Najmä z rušných miest v centre, alebo z letiska a železničnej a autobusovej dopravy si taxikári zvyknú po zastavení priamo na mieste zaúčtovať viac. Orientačná cena za dovoz z letiska M.R. Štefánika do centra mesta je 7 - 10 EUR. Spýtajte sa na cenu dopredu, a ak by vám taxikár navrhol vyššiu cenu, objednajte si radšej telefonicky inú taxislužbu.

V auguste 2015 začala v Bratislave pôsobiť taxislužba UBER.

Cena za km sa pohybuje od 55 centov po 1 EUR. Za nástupné (prístavné) sa platí okolo 1,50 EUR.

Vydané: 21. 7. 2005
Aktualizované: 17. 2. 2014
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.