Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 25.2.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0573USD   27.021CZK   0.84628GBP   308.21HUF   4.3080PLN   7.4320HRK . . . viac

Festival cestou necestou v Bratislave

Festival Cestou necestou

V Bratislave sa v piatok, štrnásteho marca, začal týždenný cestovateľský festival Cestou necestou. Sedemdňový maratón cestovateľských prezentácií predstavuje kultúru a život vo viac ako 30 rôznych krajinách, uviedla tlačová správa organizátorov festivalu. Prezentovať budú skúsení cestovatelia, ktorí sa vybrali na dlhé, náročné a hlavne pre mnohých šialené cesty do sveta. Ich zážitky vás rozosmejú, inšpirujú a možno aj dojmú.

Festival štartoval v piatok v Dome kultúry Ružinov. V pondelok, 17. 3. sú na programe krajiny ako Elbrus, Laos, Barma či Nepál. Určite sa oplatí vidieť prednášku Jozefa Terema, ktorý stojí za stránkou Dobrodruh.sk a je vášnivým cestovateľom. Na festivale bude hovoriť o jeho poslednej ceste Rallye Budapešť-Barmako, je sa na čo tešiť.

V sobotu vám Lenka Gondová a Štefan Kardoš svojimi dych vyrážajúcimi fotografiami prírody predstavia Falklandy. Určite sa dobre pobavíte na zážitkoch Juraja Saska z Kolumbie a Venezuely alebo na prezentácii Michala Pastiera o festivale Burning Man, ktorý sa každoročne koná v strede nevadskej púšte. O festivale Burning Man sme písali minule. Vyčerpávajúcu informáciu o festivale nájdete v online prezentácii M. Pastiera.

V nedeľu sa bude cestovať hlavne po vlastných. Za jednou z najzaujímavejších prezentácií nebudete musieť vyjsť ani za hranice našej republiky. Bude totiž o mladom páre, Jánovi Káľavskom a Barbore Vitázkovej, ktorí prešli pešo naprieč celým Slovenskom za 37 dní. Určite si nenechajte ujsť ani záverečnú prezentáciu Romana Vehovského, ktorý bude rozprávať, ako sa plán dopraviť sa stopom cez celú Áziu do Austrálie neplánovane natiahol na 7 rokov.

Od pondelka do štvrtka sa festival rozbehne v študentskom klube Elam v Mlynskej doline. Každý z týchto dní na návštevníkov čaká vo večerných hodinách jedna prezentácia. Vo štvrtok sa môžete tešiť na jedného z headlinerov festivalu, Mareka Slobodníka, ktorý sa na 55-ročnej Jawe vybral naprieč Južnou Amerikou.

Súbežne s prezentáciami v Elame budú prebiehať prezentácie v širšom centre Bratislavy. V pondelok v Batelieri vďaka filmu Vlčie hory zistíte, že európska príroda môže byť oveľa divokejšia ako ste si doteraz dokázali predstaviť. Pre obrovský záujem muselo byť dokonca pridané ďalšie premietanie o 21:00.

Utorok bude v znamení vnútornej sily a odhodlania s prezentáciami

Juraja Prágera a Kristíny Madajovej, ktorí sú aj napriek svojím hendikepom vášnivými cestovateľmi a nevzdali sa svojich snov.

V stredu sa v Hlave 22 opäť predstaví headliner festivalu Marek Slobodník, ktorý so svojou 55-ročnou motorkou prešiel Južnú Ameriku.

Posledná prezentácia sa uskutoční v Kafé Scherz. Vyberieme sa skialpovať do Kirgizska a Iránu s Martinom Ondreášom.

Pozrite si súhrnný program festivalu.

Viac o festivale a jeho programe je uvedené na cestounecestou.sk, alebo na Facebooku https://www.facebook.com/festivalcestounecestou

(id - podľa tlačovej správy festivalu)

Vydané: 14. 3. 2014
Aktualizované: 14. 3. 2014 11:20:56
   
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.