Panorama.sk
Webkamery svet
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Obežná dráha Zeme - Prenos z Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS

Mapu poskytuje ESA - Európska vesmírna agentúra

Webkameru poskytuje: NASA: >>

Snímanie Zeme z Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS

NASA začala prenos 27. júna 2018. Využíva dáta z experimentu HDEV - High Definition Earth Viewing, čiže sledovanie Zeme vo vysokom rozlíšení. V rámci experimentu sú od roku 2014 na module Európskej vesmírnej agentúry Columbus umiestnené viaceré kamery, ktoré striedavo snímajú Zem. Medzinárodná vesmírna stanica ISS obletí Zem každých 92 minút, a ak vidíte len čierny obraz, tak je na tej strane Zeme, kde je noc. Ak je obraz doplnený textom, alebo sú na ňom čierno-sivé pásy, tak sa prepájajú komunikačné satelity a dáta z kamery dočasne nie sú dostupné. ISS obieha Zem rýchlosťou až 27600 km/h.

15.8.2018 - videokanál NSA vysielal naživo výstup ruských kozmonautov Olega Artemjeva (červené pruhy na skafandri) a Sergeja Prokopjeva (modré pruhy) do otvoreného vesmírneho priestoru. Kozmonauti pracovali mimo lode vyše 6 hodín, okrem iného nainštalovali v rámci rusko-nemeckého projektu Ikarus prijímač signálu, ktorý umožní lepšie sledovať pozemskú migráciu živočíchov vybavených GPS vysielačkami. Kozmonauti tiež ručne naštartovali - "vyhodili" na obežnú dráhu 4 malé satelity...

ĎALŠIE WEBKAMERY: >>

#webkamery #mapa #živá #panoráma #online

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.