Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 27.6.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0998USD   27.151CZK   0.83400GBP   318.35HUF   4.4619PLN   7.5195HRK . . . viac LOGIN
Vianočné trhy 2014 v Bratislave
Foto: Braňo Bibel

Vianočné trhy 2015 v bratislavskom Starom meste sa konajú od dvadsiateho novembra do druhého januára 2016. Trhy sa ukutočnia už tradične na Hlavnom a Františkánskom námestí a na Hviezdoslavovom námestí. Pribudlo aj Primaciálne námestie, kde bude 8 stánkov, z toho 6 s občerstvením a prvýkrát údajne aj klzisko.

Program podujatí počas Vianočných trhov: >>

Fotoreportáž z prvého dňa Vianočných trhov 2015: >>

Z Vianočných trhov 2014 v Bratislave
Foto: Braňo Bibel
Z Vianočných trhov 2014 v Bratislave
Foto: Braňo Bibel

Počas vianočných trhov sa uskutoční na pódiách na Hlavnom námestí a na Hviezdoslavovom námestí vianočný program pod názvom Slovenské Vianoce v Bratislave. Podujatie prináša do hlavného mesta vianočnú atmosféru a dáva možnosť hudobným a tanečným súborom z miest a obcí zo Slovenska prezentovať svoje tradičné vianočné koledy, piesne, tance a zvyky na pódiu na Hlavnom námestí.

Remeselné vianočné trhy 2015

Miesto: Nádvorie Starej radnice - 20. 11. slávnostné otvorenie, 19. 12. 2015 ukončenie.
Každá sobota prezentácia a ukážky jednotlivých remesiel - cínolejárstvo, tvorba vitráží, včelárstvo a drevorezba.
Každá nedeľa: workshop o technike drôtovania s Lenkou Vrabcovou.

Predajné Vianočné trhy organizuje ako každý rok aj výstavisko Incheba pod názvom Dni Vianoc v Inchebe. Dni Vianoc 2015 sa začínajú 3. decembra a skončia sa 20. decembra. .

Viac o Dňoch Vianoc v Inchebe: >>

Tak ako po minulé roky, aj tentokrát prebiehať kultúrny program trhov v Starom meste na dvoch pódiách - na pódiu na Hviezdoslavovom námestí pri soche P. O. Hviezdoslava a na pódiu na Hlavnom námestí.

Pohľad na Hviezdoslavovo námestie počas Vianočných trhov.

Foto: www.staremesto.sk

Program 2015 (program dopĺňame...)

10.12.2015, štvrtok

Primaciálne námestie
17.30 Spievajúce balkóny - Vystúpenia hudobných a speváckych zoskupení na balkóne Primaciálneho paláca - Fragile
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 ROCKIDS (hudobný projekt ZUŠ Exnárova)
19:00 HEADMOVERS TRIO
20:00 SKLO
21:00 TASTE OF BRASS

11.12.2015, piatok

Hlavné námestie
15.00 Folklórny súbor Konôpka, Dohňany (Púchov) - Narodil sa Kristus Pán! 16.00 Vrštek, Hostie - Priadky 17.00 Hostianska kapela, Hostie - Koncert dychovej hudby 17.45 British International School v Bratislave - Vianočné koledy v slovenskom a anglickom jazyku
Primaciálne námestie
Detské vianočné dielne
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 REAL SOMETHING NIGHT: 52 HERTZ WHALE ELECTIONS IN THE DEAFTOWN NVMERI, THE ILLS

12.12.2015, sobota

Hlavné námestie
18.30 Slovak Tango - Andrej Turčin - husle, Peter Račko - spev, František Kubiš - akordeón, René Bošeľa - viola, gitara, spev, Milan Maťaš - kontrabas
Primaciálne námestie
Detské vianočné dielne
Incheba
Hip hopové Vianoce - Melánia Kasenčáková alias Lady Mel, tanečné exhibície a workshopy.
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
16:30 SCHOLA GREGORIANA BRATISLAVENSIS
17:30 TROJKA ZUZANY HOMOLOVEJ
18:30 IN VIVO

13.12.2015, nedeľa

Hlavné námestie
18.30 Banda - Samo Smetana - husle, mandolína, buzuki, tamburína, spev, Alžbeta Lukáčová - cimbal, heligónka, perkusie spev, Ivan Hanula - viola, mandolína, buzuki, spev, Peter Obuch - kontrabas, spev, Igor Ajdži Sabo - bicie, perkusie, spev, Eva Brunovská - klávesy, spev
Primaciálne námestie
Detské vianočné dielne
Mestské hradby
15.00 Bosorky na hradbách - zvyky a tradície na Luciu
Klzisko na Primacionálnom námestí
Zábavné popoludnie Lucia na ľade
Incheba
Hip hopové Vianoce - tanečné exhibície a workshopy.
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 BLOOM
19:00 HOREHIGH
20:00 KING SHAOLIN
21:00 HVIEZDA

14.12.2015, pondelok

Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 DEAL
19:00 FÚZY MÚZY
20:00 WALTER SCHNITZELSSON
21:00 PREKVAPENIE VEČERA

15.12.2015, utorok

Hlavné námestie
16.00 Detský folklórny súbor Poniklec, Udiča (Považská Bystrica) - Koleda, koleda... 17.00 Detský folklórny súbor Dúbravček, Plevník – Drienové (Považská Bystrica) - Prišli sme k Vám na koľadu 18.00 Detský folklórny súbor Klnka, Bratislava - Tance z rôznych regiónov a vianočné koledy
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 MARTINA JAVOR
19:00 MILLHOUSE
20:00 ČOKOVOKO
21:00 PARA

16.12.2015, streda

Hviezdoslavovo námestie
17.00 Folklórny súbor Udičanka, Udiča (Považská Bystrica) - Čas vianočný
18.00 Folklórny súbor Marinka, Nováky (Prievidza) - Driapanie peria alebo „Jako Amaľa pomáhala perie driapať“
Mestské hradby
17.00 British International School v Bratislave - Vianočné koledy v slovenskom a anglickom jazyku
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 QUEER JANE
19:00 MODRÉ HORY
20:00 SATÉNOVÉ RUKY
21:00 SOUNDS LIKE THIS

17.12.2015, štvrtok

Hlavné námestie
17.00 Vianoce so Slovenkou - Stretnutie so známymi osobnosťami na tému Vianoce
Primaciálne námestie
17.30 Spievajúce balkóny - Vystúpenia hudobných a speváckych zoskupení na balkóne Primaciálneho paláca - Hviezdy Novej scény
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 TALKSHOW
19:00 PURIST
20:00 PREKVAPENIE VEČERA
21:00 CHIKI LIK1 TU-A

18.12.2015, piatok

Hlavné námestie
15.00 Spevácka skupina Koniarovčanka, Koniarovce (Topoľčany) - Veselé Vianoce 16.00 Folklórny súbor Chyzerovčanka, Zlaté Moravce - Vianočné a ľudové piesne Horného požitavia a Tekova 17.00 Folklórny súbor Rapkáčik, Veľký Lapáš (Nitra) - Chodenie s betlehemom + koledy
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 GRAPE Festival a SLUK uvádzajú: ČO TO LEŽÍ POD STROMČEKOM? Účinkujú: SLUK, BILLY BARMAII, KATARZIA, SPECTRUM QUARTETT A HOSTIA. ŽIVÝ BETLEHEM.

19.12.2015, sobota

Hlavné námestie
18.30 BL Gospel - Unikátne zmiešané slovensko-rakúske gospelové zoskupenie z rakúskeho Kittsee
Incheba
Slovenské dizajnérske ruky - originálny slovenský handmade dizajn. Slovenskí dizajnéri, remeselníci, umelci a návrhári zo Sashe.sk.

20.12.2015, nedeľa

Hlavné námestie
18.30 duo La Femme - Muzikálové melódie
19.15 Peter Farkašovský
19.45 h Operný spevák Ivan Ožvát
Mestské hradby
15.00 Vyšla hviezda nad Betlehemom - Divadlo Ludus, predstavenie inšpirované vianočnými hrami tradičného ľudového divadla
Incheba
Slovenské dizajnérske ruky - originálny slovenský handmade dizajn. Slovenskí dizajnéri, remeselníci, umelci a návrhári zo Sashe.sk.
Program je prevzatý zo stránok BKIS, mestskej časti Staré mesto a z tlačových správ. Organizátori podujatí si vyhradzujú práva zmeniť ho.

*** Uplynulé dni ***

20.11.2015, piatok

Hlavné námestie
17.00 Slávnostné otvorenie Vianočných trhov a rozsvietenie Vianočného stromčeka
16.00 - 18.00 kultúrny program - vystúpia: Katarína Koščová so skupinou, Základná umelecká škola J. Kowalského, operný spevák SND Ivan Ožvát. Vystúpenia charitatívnych združení: Hodina deťom, OZ Vagus, Vianočný bazár chalaňov. Moderátori: Juraj Lorinc a Tomáš Karpel.
Divadlo Nová Scéna
18.00 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE STAROMESTSKÝCH VIANOČNÝCH TRHOV, to najlepšie z muzikálového repertoáru

21.11.2015, sobota

Hlavné námestie
18.30 Natália Hatalová & Band (Natália Hatalová - spev, Erik Dimitrov - klavír, Ján Slezák - saxofón, Luboš Enzo Ambrozai - kachón)
Hviezdoslavovo námestie
17.00 - 19.00 HÁJENKA, PRVOSIENKA, GERULATA, GRBARČIETA, detské folklórne súbory z Bratislavy

22.11.2015, nedeľa

Hlavné námestie
18.30 Taste of Brass - 12-členné zoskupenie mladých hudobníkov hrajúcich od vážnej hudby cez rock, pop, jazz až po ľudové piesne
Hviezdoslavovo námestie
17.00 SAXOPHONE SYNCOPATORS, hudba 20-tych rokov minulého storočia
18.00 JOZEF A DODO IVAŠKOVCI, príjemné melódie pre každého
Mestské hradby
15.00 Betlehemská hra - Súbor Betlehemci z Hriňavy s ľudovou hudbou a postavami troch valachov - Fedor, Bača a Ivan, anjela a Kuba

23.11.2015, pondelok

Hlavné námestie
Otvorenie festivalu Slovenské Vianoce v Bratislave
16.00 Základná umelecká škola Jozefa Kresánka, Folklórny súbor Čeľaďania z Čeľadíc pri Nitre, Folklórny súbor Dolina Bratislava, moderátor: Vlado Vondrák
Primaciálny palác, Justiho sieň
12.00 Vianočné stretnutie pre osamelých

24.11.2015, utorok

Hlavné námestie
16.00 Detský folklórny súbor Pilsko, Oravské Veselé (Námestovo) - Vianoce pod Pilskom
17.00 Folklórny súbor Jabloň, Pohronská Polhora (Brezno) - Čaro nocí magických
18.00 Detský folklórny súbor Radosť, Trenčín - NA VIANOCE...

25.11.2015, streda

Hviezdoslavovo námestie
17.00 Folklórny súbor Khamoro, Myjava - Rómske Vianoce
Mestské hradby
17.00 Pressburger Klezmer Band – oslavujeme Chanuku - židovská hudba a piesne v podaní známej bratislavskej klezmerovej skupiny

26.11.2015, štvrtok

Primaciálne námestie
17.30 Spievajúce balkóny - Vystúpenia hudobných a speváckych zoskupení na balkóne Primaciálneho paláca - Spevácky zbor mesta Bratislavy

27.11.2015, piatok

Hlavné námestie
15.00 Folklórny súbor Hájiček, Chrenovec - Brusno (Prievidza) - Hore vstávajte valasi
16.00 Ženská spevácka skupina Senková, Podbiel - Nad Betlemom svetlo jasné
16.30 Folklórna spevácka skupina Povoja, Piešťany - Adventný pozdrav od Povoje Piešťany
17.00 Chorgemeinschaft Unterpfaffenhofen-Germering - Zbormajsterka: Caroline Lichtinger von Stein. Vystúpenie 40-členného speváckeho zboru z Bavorska.
17.30 Herci predávajú perníkové bábätká - Benefičný projekt o. z. Šanca pre nechcených na podporu Hniezd záchrany, program uvádza Iveta Malachovská, hudobný hosť Martin Harich
Eurovea (Námestie M. R. Štefánika)
17.00 For You Acapella Vocal Group
18.00 h Katarína Suchoňová Jazz Quartet

28.11.2015, sobota

Hlavné námestie
18.30 Saxophone syncopators - Pavol Hoďa - soprán/alt saxofón, Ján Gašpárek - alt saxofón, Ladislav Fancowitz - tenor saxofón, Frederika Babuliaková - barytón saxofón
Eurovea (Námestie M. R. Štefánika)
17.00 Folklórny súbor Drieňovanka
18.00 Folklórny súbor Brodčan

29.11.2015, nedeľa

Hlavné námestie
18.30 Hviezdy Novej scény - Koncert mladých muzikálových hercov divadla Nová scéna
Mestské hradby
15.00 Mikulášsky autobus - Divadlo HAAF, predstavenie plné farebných kostýmov, hudby, spevu, tanca a vtipných príbehov

1.12.2015, utorok

Primaciálne námestie
15.00 Požehnanie betlehemu a vianočného stromčeka - podbránie Primaciálneho paláca
Hlavné námestie
16.00 Folklórny súbor Bystričan, Považská Bystrica - Pásmo zvykov, piesní a tancov z Považia
17.00 Folklórny súbor Kamenec, Machulnice (Zlaté Moravce) - Pásmo o tradícii pečenia chleba „Chlieb náš každodenný“
18.00 Dychová hudba Žikavanka, Machulnice (Zlaté Moravce) - Predvianočná nálada
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 VLASTA MUDRÍKOVÁ
19:00 SIMA MARTAUSOVÁ BAND
20:00 MACA A KAPELA ROKA
21:00 NOC A DEŇ

2.12.2015, streda

Hviezdoslavovo námestie
18.00 Folklórny súbor Šulekovo - Vianočné koledy a piesne
Mestské hradby
17.00 SKLO, vokálna skupina - koledy spievané v slovenskom a anglickom jazyku
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 MAX BAZOWSKI
19:00 GONSOFUS
20:00 CARPET CABINET
21:00 MEDIAL BANANA

3.12.2015, štvrtok

Primaciálne námestie
17.30 Spievajúce balkóny - Vystúpenia hudobných a speváckych zoskupení na balkóne Primaciálneho paláca - The Hope Gospel Singers and Band
Jezuitský kostol - Františkánske námestie
19:00 Otvárací koncert zúčastnených zborov - Medzinárodný festival adventnej a vianočnej hudby - vstup voľný: Mixed Grammar School Škofja Loka Choir /SI/, The Choir of Primary Music School in Szczeczin /PL/, The Boulevard Harmonists /ZA/, Szczeczin Choir of Nurses and Midwives /PL/, Chamber Choir „Val“ /HR/, Olbia Folk Ensemble /IT/, Highveld Ridge Regional Choir /ZA/
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 KURKUS
19:00 HALF WHITE HALF BLUE
20:00 LE PAYACO
21:00 PUDING PANI ELVISOVEJ

4.12.2015, piatok

Primaciálny palác
7.45 Vianočná kvapka krvi
Hlavné námestie
16.00 Na sv. Mikuláša - Charitatívny projekt na podporu onkologických detských pacientov v spolupráci s agentúrou Ars Ante Portas, sv. Mikuláš s anjelmi donesú darčeky pre deti a vypočujú si ich vystúpenia. Účinkujú: Jana Kocianová a The Gospel Family (40-členný zbor) - spirituály a vianočné piesne, Maroš Bango a Saša Bangová.

18.00 Medzinárodný festival adventnej a vianočnej hudby - Highveld Ridge Regional Choir /ZA/, Children Choir of Highveld Ridge Regional Choir /ZA/, Children Choir of Primary Music School in Szczeczin /PL/, Chamber Choir Primary Music School in Szczeczin /PL/, Chamber Choir „Val“ /HR/, Szczeczin Choir of Nurses and Midwives / PL/, Olbia Folk Ensemble /IT/
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 SILVERSPOON
19:00 GENIUS LOCCI
20:00 GENUINE JACKS
21:00 ARCHÍVNY CHLAPEC

5.12.2015, sobota

Hlavné námestie
14.30 Vianočné Mosty medzi mestami - Vystúpenia súborov zo spriatelených miest

16.30 Medzinárodný festival adventnej a vianočnej hudby. Vyhlásenie výsledkov festivalovej súťaže a vystúpenia ocenených súborov.

Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 TANTE ELZE
19:00 FEELME
20:00 MESIAL
21:00 GABRIEL KAIN
Zimný štadión Ondreja Nepelu
10:00 - 12:00 Mikuláš na ľade - mikulášsky program pre deti, stretnutie s MIkulášom, čertom a anjelom a karneval
Zimný štadión Harmincova, Dúbravka
16:00 - 18:00 Mikuláš na ľade - mikulášsky program pre deti, stretnutie s MIkulášom, čertom a anjelom a karneval
Incheba
HRAtislava - festival spoločenských hier HRAtislava - hry, súťaže a predaj spoločenských hier.

6.12.2015, nedeľa

Hlavné námestie
18.30 Fats Jazz Band - 9-členný orchester oživujúci tradíciu hot jazzu a swingu od 20. po 40. roky minulého storočia
Mestské hradby
14.00 Mikuláš na hradbách - Mikuláš prinesie vrece sladkých dobrôt, tak nezabudnite prísť!
Klzisko na Primacionálnom námestí
Zábavné popoludnie Mikuláš na ľade
Incheba
HRAtislava - festival spoločenských hier, na ktorom je možné si zahrať, či kúpiť niektorú z vyše 1500 spoločenských hier.
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
16:00 KOMORNÝ ZBOR BRATISLAVA VOCAL CONSORT
17:00 BARTÓK A DREVENÝ PRINC (Inscenovaná klauniáda pre cleti)
18:30 JANAIS

7.12.2015, pondelok

Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:30 MIRO JAROŠ
20:00 FRAGILE

8.12.2015, utorok

Hlavné námestie
16.00 Folklórny súbor Žemberovčan, Žemberovce (Levice) - Láska v ľudovej piesni a vianočné koledy 17.00 Folklórny súbor Vargovčan, Hanušovce nad Topľou - Kým žiješ tancuj a špivaj 17.45 – 17.50 NAJ LP, Bratislava - Vianočný svet 18.00 Folklórny súbor Košovčan, Kanianka (Prievidza) - Betlehemská hviezda
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 PREZIDENT LOURAJDER & 3CK
19:00 TONO S
20:00 BOY WONDER
21:00 PREKVAPENIE VEČERA

9.12.2015, streda

Hviezdoslavovo námestie
17.00 Folklórny súbor Bukovec, Diviaky nad Nitricou (Prievidza) - Od Lucie do Vianoce
Mestské hradby
17.00 Klapa Ravnica, Bratislava – Devínska Nová Ves - Vianoce pri mori – program zostavený z úprav chorvátskych a slovenských kolied
Pod Pyramídou (Budova RTVS)
18:00 MONIKINO KINO
19:00 KATKA MÁLIKOVÁ
20:00 RUSÍN ČENDEŠ ORCHESTRA
21:00 BANDA
Pozrite si, ako videla štart vianočných trhov v roku 2013 TV SME:

Z minulých Vianočných trhov na Hlavnom námestí.
Foto: Vlado Bibel

18. novembra 2015   

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.