Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Záhorie - Potulky krajinou - Streifzüge durch das Land - A Wander Through the Countryside

Záhorie - obálka

Obrazová publikácia s trojjazyčným - slovenským, nemeckým a anglickým komentárom. Knihu ponúkame so zľavou za 11 EUR. Pôvodná cena bola 15 EUR.

Autor fotografií, renomovaný fotograf Alexander Jiroušek zmapoval svojím objektívom prírodu, pamiatky, mestskú a vidiecku architektúru, ale aj obyvateľov Záhoria, ich sviatky, obyčaje, a bežný život.

Autorka textovej časti Viera Drahošová poskytuje viac než strohý popis fotografií. Texty pod obrázkami sú obsažné informácie, ktoré majú väčšinou charakter turistického sprievodcu po kraji. V úvode autorka charakterizuje región z hľadiska zemepisného, kultúrnohistorického aj národopisného. Vecnosť textov v spojení s malebnosťou fotografií môžu zaujať čitateľa, ktorý hľadá hodnotný dokument o regióne, ale sa aj rád pokochá krásou kraja. Kniha vďaka nemeckým a anglickým textom môže dobre poslúžiť aj na prezentáciu regiónu v zahraničí.

Dni zelá v Stupave - fotografia z knihy Záhorie

Ukážky z knihy

Už tradične sa začiatkom októbra konajú v Stupave obľúbené a vyhľadávané slávnosti Dni zelá. Neodmysliteľnou súčasťou je súťaž o najťažšiu hlávku kapusty, o najoriginálnejšie vyzdobenú dyňu, jarmok, ochutnávka kapusty spolu s radom sprievodných kultúrnych podujatí.

Kostol Zvestovania Panny Márie v Gajaroch - fotografia z knihy Záhorie

Spoločným znakom viacerých kostolov na Záhorí boli mohutné obranné múry, ktoré mali chrániť obyvateľstvo pred nájazdmi nepriateľov. Barokový kostol Zvestovania Panny Márie v Gajaroch je z rokov 1665-1673. Bašty opevnenia boli v roku 1889 prestavané na kaplnky.

Poľovnícka sezóna na Záhorí - fotografia z knihy Záhorie

Lesy Záhoria bývali vždy bohaté na poľovnú zver. I dnes sú domovom jelenej, čiernej i muflónej zveri, bažantov a zajacov. Poľovné právo patrilo kedysi zemepánom. Na južnom Záhorí bol ich posledným predstaviteľom gróf Károly zo Stupavy. Právo postupne prechádzalo na poľovné spoločnosti a združenia.

OBJEDNAJTE TU:Order
Záhorie - Potulky krajinou - Streifzüge durch das Land - A Wander Through the Countryside
Cena: 11.00 EUR
Mierka: 0
Kategória: Obrázkové publikácie
Vydavateľ: JeS
Vydanie 1.
Rok vydania: 2009
ISBN: 978-80-969537-0-7
Počet strán: 173
Tvrdá väzba
Rozmery: 26.00 x 24.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Obrázkové publikácie

Vydané: 2009-08-05
Aktualizované: 2009-08-05