Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 29.11.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0580USD   27.024CZK   0.70290GBP   312.08HUF   4.2631PLN   7.6230HRK . . . viac LOGIN

DVD Amazonia vertical

Amazonia Vertical - DVD Cover

Auyán Tepui... Najväčšia stolová hora v tej časti Amazónie, ktorá patrí do územia Venezuely ... Indiáni veria, že na vrchole stolovej hory sídlia démoni...

Horolezcovi Beckovi Ondrejovičovi sa podarilo prejsť prvý kompletný prechod hory. Jej vertikálne línie mu tak učarovali, že sa pod horu vrátil aj s priateľmi, aby vyliezli na nikým nedotknutú panenskú stenu. Vo filme je rozprávačom, ktorý popisuje (prostredníctvom profesionálneho herca - zrejme Mariána Geišberga), čo všetko skupina cestovateľov zažila - počnúc prvovýstupom v športovej hodnote VIIa na stolovú horu a končiac návratom do civilizácie na nafukovacej kánojke. Medzi tým prežívali náročné dobrodružné putovanie divočinou na stolovej hore. Ako píšu účastníci expedície, bol to "boj o každý meter: Povrch hory je nielen mysteriózny, ale i veľmi členitý a rozmanitý. Aj keď sa z lietadla zdalo všetko rovné ako stôl, realita bola iná. Pieskovcové pláne medziposchodia Auyán Tepui sú posiate balvanmi, kamennými labyrintmi, priepasťami, roklinami a to všetko je zakryté hustou vegetáciou, ktorá takmer znemožňuje pohyb človeka. Zápasili sme o každý meter. Skákali sme s batohmi z kameňa na kameň, obchádzali, preliezali, brodili sa. Každý krok bol nebezpečný. Keby sa nám tu niečo stalo, nikto by nám nepomohol."

Obsah DVD:

- anglická a slovenská verzia
- film Amazonia vertical
- film o filme
- mapa
- fotogaléria
- film o Beckovi, hlavnom hrdinovi Amazonie vertical
- nakrúcanie v extrémnych podmienkach - film o režisérovi
- ocenenia filmov
- informácie o tvorcoch DVD
- upútavky na ďalšie filmy Pavla Barabáša
- hudba Michala Ničíka

Objednať: DVD Amazonia vertical (Dokumentárny film Pavla Barabáša z Amazónie).
25. 10. 2010   
Reklama

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.