Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 20.8.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3284USD   27.928CZK   0.79810GBP   313.25HUF   4.1828PLN   7.6195HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Tetovania neuznávam, nemá to dobrý vplyv na deti, hovorí tréner futbalistov na dedine. (SME)
Šéf diplomacie si nemyslí, že výroky premiéra poškodzujú meno Slovenska. (SME)
Pod najväčším islandským ľadovcom sa prebúdza vulkán Bárdarbunga. (SME)
Používatelia smartfónov sú voči aplikáciám čoraz chladnejší. (SME)
V neľútostnom boji o slovenskú verejnú mienku si odvekí rivali vyvolili pokémonov. (SME)
Čínski lídri sa dokázali zbaviť dogiem, ale nie v národnostnej a náboženskej politike. (SME)
Podľa svedkov chceli pred popravou konvertovať všetci okrem šejcha. (SME)
Mladý Holanďan sa stane najmladším pilotom v histórii formuly 1. (SME)
Medziročne sa miera nezamestnanosti znížila takmer o jeden percentuálny bod. (SME)
Ivan Rumana je tretím kandidátom po Daniele Švecovej a Danielovi Hudákovi. (SME)
Pre dieťa majú pri narodení vybrať jednu národnosť a väčšina zvolí čínsku. (SME)
Voda sa mimo územia bude môcť dostať len v obaloch alebo pri medzinárodnej pomoci. (SME)
Podozrivá cenová politika naznačuje dotáciu zo strany Microsoftu. (SME)
Slovanu stojí v ceste posledný súper, ktorého potrebuje vyradiť – BATE Borisov. (SME)
Je to skvelý pocit zdolať takú šampiónku, hovorí Slovenka. (SME)
Keby ste boli svetovým politikom, čo by ste skúsili riešiť ako prvé? (SME)
Počítače infikovali malvérom a utajované údaje presunuli do Číny. (SME)
Koľko z ohlásených investícií na Slovensko skutočne prišlo, vláda nevie povedať. (SME)
Zabitie černošského mladíka policajtom vo Fergusone spustilo nepokoje. (SME)
Referovať správy z Ukrajiny je ťažká úloha. Lacné vtipy na úrovni ich autora. (SME)


PRAVDA

Nemecký export do Ruska sa v tohtoročnom prvom polroku prepadol o 15,5 percenta na 15,3 miliardy eur. (PRAVDA)
Islandské úrady nariadili kvôli možnej erupcii evakuáciu turistov z okolia sopky Bárdarbunga. Seizmológovia tu od soboty zaznamenali viac ako 3000 otrasov. (PRAVDA)
Meškajúca stavba diaľnice D1 Dubná Skala - Turany v plánovanom termíne koncom tohto roku podľa všetkého hotová nebude. (PRAVDA)
Základná škola Jána Bakossa v Banskej Bystrici, ktorú v minulom školskom roku navštevovalo 250 žiakov, otvorí svoje brány aj od septembra. (PRAVDA)
"Ruská strana potvrdila účasť, ale zatiaľ nebudem hovoriť koho," povedal minister zahraničia. (PRAVDA)
Ukrajinci nepotvrdili informáciu o tom, že by pri Donecku zadržali Slováka, bojujúceho na strane separatistov, povedal šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák. (PRAVDA)
Počiatočné príznaky tejto choroby sa zhodujú so symptómami eboly. Vírus krvácavej horúčky vylúčili aj ďalšie európske krajiny vrátane Španielska a Rakúska. (PRAVDA)
Traja muži z Kysúc, jeden z nich bývalý policajt, ktorí rozoberali kradnuté autá boli v stredu odsúdení. Všetci dostali podmienečné tresty. (PRAVDA)
Paraguajská polícia zadržala utečeného brazílskeho lekára, ktorý bol vo svojej krajine odsúdený na 278 rokov väzenia. Znásilnil 39 pacientok. (PRAVDA)
Päť Afgancov zadržali policajti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície v lese na severnom úseku vonkajšej hranice s Ukrajinou v Sninskom okrese. (PRAVDA)
Súčasný generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Dušan Muňko bude vo svojej funkcii do 23. júla 2016. (PRAVDA)
V budove sa nachádzal aj premiér Naváz Šaríf. Mnohotisícové demonštrácie za premiérovo odstúpenie trvajú už päť dní. (PRAVDA)
Demonštranti na jednom z mrakodrapov v centre Moskvy vztýčili ukrajinskú vlajku a sovietsku hviezdu na vrchole 176-metrovej budovy premaľovali na žlto-modro. (PRAVDA)
Ruský prezident Vladimir Putin plánuje počas summitu v Minsku budúci utorok osobne rokovať s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom. (PRAVDA)
Od budúceho roka by sa mal úplne zmeniť súčasný systém dane z motorových vozidiel. Návrh zmien schválila vláda. (PRAVDA)
Z haly bývalých Závodov ťažkého strojárstva sa valí hustý čierny dym, merania zatiaľ nepreukázali jeho toxicitu. (PRAVDA)
Vláda na svojom zasadnutí schválila návrh novelizácie Ústavy SR, ktorý zakazuje vývoz vody mimo územia Slovenska. (PRAVDA)
Nikto z mužov s rovnakým menom a priezviskom v Banskej Bystrici, ktoré sú prístupné v telefónnom zozname, neodišiel podporiť povstalcov na východe Ukrajiny (PRAVDA)
Novembrové komunálne voľby budú stáť približne 9,89 milióna eur. Vyplýva to z organizačno-technického zabezpečenia volieb, ktoré odsúhlasila vláda. (PRAVDA)
Príkladom v spotrebiteľskom patriotizme by mali ísť štátne orgány, žiadajú slovenskí potravinári. (PRAVDA)

HN Online

Situácia na trhu práce sa stále zlepšuje, problémy sa môžu vrátiť po skončení leta. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
V celkovom hodnotení dobieha Bratislava najlepšie mestá. Priblížila sa k Prahe, Londýnu či New Yorku. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Mladý černoch mal policajtov ohrozovať nožom. Mužov zákona mal nabádať, aby ho zastrelili. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Vojna na Ukrajine (HN Online)
Francúzska automobilka má za sebou dlhú históriu, Peugeotovci totiž začínali s poľnohospodárstvom. (HN Online)
Kríza na Ukrajine. Bezpečnostný analytik českej armády Andor Šándor pre HN: (HN Online)
Španieli, ktorí chcú pri Prešove zamestnať takmer 500 ľudí, už druhýkrát neuspeli. (HN Online)

TA3

Nemecký Volkswagen (VW) sa podľa aktuálnej prognózy môže ešte v tomto roku stať najväčším svetovým výrobcom áut. Informovala o tom agentúra DPA. (TA3)
Vláda sa na svojom dnešnom rokovaní venovala aj návrhu zákona o ochrane oznamovateľov korupcie z dielne ministerstva vnútra. Pozrite si záznam z tlačovej besedy predsedu vlády R. Fica, ministra vnútra R. Kaliňáka a ministra práce J. Richtera. (TA3)
Počet ľudí bez práce bol v júli tohto roku opäť nižší. Miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla totiž v siedmom mesiaci roka 12,67 %. Oproti júnu 2014 to znamená pokles o 0,12 percentuálneho bodu. Vyplýva to z najnovších údajov, ktoré dnes zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR). (TA3)
V druhý súťažný deň na majstrovstvách Európy v atletike zdravotne znevýhodnených športovcov vo Swansea vo Walese zažilo Slovensko prvú medailovú radosť a hneď zlatú. Postaral sa o ňu Adrián Matušík, ktorý vyhral súťaž guliarov v skupine F44 výkonom 16,19 m. (TA3)
Ukrajinci do tejto chvíle nepotvrdili informáciu o tom, že by pri Donecku zadržali Slováka, bojujúceho na strane proruských separatistov. Po dnešnom rokovaní vlády to povedal šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák. (TA3)
Bayern Mníchov by sa mal podľa Franza Beckenbauera usilovať o získanie nemeckého futbalistu Samiho Khediru z Realu Madrid. Čestný prezident klubu to uviedol v stredajšom vydaní týždenníka Sport Bild. (TA3)
Minsk bude zrejme dejiskom dôležitej schôdzky. Budúci utorok hostí bieloruská metropola summit o Európskej únii a energetickej bezpečnosti. Podstatné je však to, že na schôdzke bude ruský prezident Vladimir Putin a jeho ukrajinský kolega Petro Porošenko. (TA3)
Pätnásť percent mladých Slovákov užilo za posledný rok marihuanu, 61 percent by sa k droge vedelo ľahko dostať do 24 hodín a za nemožné alebo veľmi ťažké to považuje 17 percent. Vyplýva to z celoeurópskeho prieskumu, ktorý sa konal v júni na vzorke 13 000 respondentov vo veku 15 až 24 rokov. (TA3)
Dôchodcovia sa môžu tento rok tešiť na vyššie vianočné dôchodky. Reč je o tých, ktorí dostávajú od štátu do 400 eur mesačne. Ich situáciu plánuje na dnešnom rokovaní zlepšiť vláda. Na túto tému sme sa podrobnejšie rozprávali s Vladimírom Balážom, prognostikom Slovenskej akadémie vied. (TA3)
Demonštranti v stredu na jednom z mrakodrapov v centre Moskvy vztýčili ukrajinskú vlajku a sovietsku hviezdu týčiacu sa na vrchole 176-metrovej budovy premaľovali na žlto-modro. (TA3)
Ministerstvo spravodlivosti mení zákon pre nález Ústavného súdu. Ten hovorí o tom, že zloženie výberových komisii na fuknciu sudcu je neústavený. Rezort spravodlivosti sa preto vzdá v prospech sudcov jedného miesta. (TA3)
Slovensko má vážny problém s eurofondami. A to až tak, že nám Brusel pozastavil platby až z 9 operačných programov. Otvorene to už priznávajú úrad vlády a ministerstvo financií v materiály, o ktorom budú dnes ministri rokovať. Európska komisia očakáva, že nedostatky odstránime v čo najkratšom čase. (TA3)
Kým v Európe sa všetky oči upierajú na blížiacu sa poslednú Grand Tour v tomto roku - španielsku Vueltu, na americkom kontinente vrcholí časť sezóny cyklistickým podujatím USA Pro Challenge. Napriek krátkej histórii si získava čoraz väčšiu popularitu. (TA3)
Necelé dva mesiace sa mohli obyvatelia Vranova nad Topľou tešiť, že im po troch rokoch vrátia preplatky za bývanie. Kauza totiž opäť nabrala nečakaný obrat. Vranovskí poslanci síce nedávno našli spôsob ako ľuďom peniaze vrátiť, no napokon z neho nič nebude a ľudia sa svojich peňazí opäť nedočkajú. (TA3)
Budúcoročný návrh rozpočtu ministerstva kultúry je v rozpore s programovým vyhlásením vlády. Pre TASR to dnes uviedol šéf rezortu kultúry Marek Maďarič. (TA3)
Slovenský lyžiar Adam Žampa obsadil druhé miesto v slalome na pretekoch FIS na Novom Zélande. Jeho brat Andreas nedokončil druhé kolo. (TA3)
Boje o obliehaný Luhansk budú mať zrejme ešte krvavejšiu dohru ako doteraz. Separatisti podľa spravodajských agentúr posilnili svoje postavenie. Posily vraj prišli spoza ruských hraníc. (TA3)
Vláda chce posilniť postavenie štátu v spoločnosti Slovenské elektrárne, a. s. (SE). Premiér Robert Fico už vie ako, ale zatiaľ počká na rozhodnutie talianskej spoločnosti Enel, ktorá plánuje v Slovenských elektrárňach predať svoj 66-percentný podiel. (TA3)
Obyvateľov Dubnice nad Váhom dnes ráno zobudilo varovanie z mestského rozhlasu, aby ľudia pozatvárali okná. Príčinou bol požiar v areáli ZŤS. Požiar nahlásili krátko po šiestej, hasičom sa ho podarilo lokalizovať a príčiny vyšetrujú. (TA3)
Pražská radnica sa v utorok rozhodla, že mesto zaplatí potrebných približne 300.000 českých korún na exhumáciu a identifikáciu pozostatkov katolíckeho kňaza Josefa Toufara. Ešte v roku 1950 ho umučila komunistická Štátna bezpečnosť (ŠtB), informoval spravodajský server Novinky.cz. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk