Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 5.5.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1117USD   27.362CZK   0.73500GBP   301.70HUF   4.0182PLN   7.5878HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Ak inšpektori objavia škodlivú súčiastku, môžu dať výrobcovi pokutu až 166­ tisíc eur. (SME)
Alternatívne myslenie znovu okupuje parlament. (SME)
Spoločnosti Audi a Tom Tom chcú zvýšiť presnosť mapových podkladov pre novú generáciu navigačných systémov. (SME)
Premiér Robert Fico sa po liste od podnikateľa Ivana Kmotríka rozhodol, že futbalový stánok postaví štát. (SME)
Rezort zdravotníctva pripúšťa, že obsah dokumentácie je špecifikovaný veľmi široko. (SME)
Vývojári ukázali inteligentný tanier, ktorý bude strážiť naše jedlá. (SME)
Slovensko nechce prijímať utečencov. Vláda je proti ich rozdeľovaniu do krajín únie. (SME)
Ivan Baranka nahradí v zostave Juraja Mikuša. (SME)
V roku 2016 by mala slovenská ekonomika dosiahnuť 3,4-percentný rast HDP, odhaduje Brusel. (SME)
Nemecká tajná služba mala americkej NSA posielať prepisy odpočúvaní. (SME)
Mobilný systém neprezradí, čo sa deje vo chvíli, keď spustíte niektorú z aplikácií vo svojom mobile. (SME)
Na námestí sa počas trvania projektu tancovalo tango či swing, boli tam výstavy rôznych umelcov, aj módne prehliadky. (SME)
Prepojenie jednotlivcov, úradov a inštitúcií je síce v súčasnosti najviditeľnejšie v kauze Váhostavu-SK. (SME)
V porovnaní so slovenskými firmami sú zahraničné dvakrát otvorenejšie. (SME)
Americký prezident sa chce po odchode z prezidentského úradu venovať znevýhodneným menšinám. (SME)
V závere minulej sezóny bol najlepším strelcom play-off NHL, ale na MS sa trápi. (SME)
Príbeh rodiny Simpsonovcov je najdlhšie vysielaným kresleným programom na svete. (SME)
Čip ustráži obsah, zapíše kufor do systému a raz zaistí aj to, aby kufor išiel po svojich bez ťahania. (SME)
Český prezident pre Wall Street Journal hovoril aj o Islamskom štáte. Bostonský terorista na súde konečne prejavil emócie. (SME)
Pokazené ovocie či fazuľa pol roka po záruke môžu vyjsť Tesco veľmi draho. (SME)


PRAVDA

Pri štarte ruského dopravného lietadla Suchoj Superjet 100 spoločnosti Aeroflot na linke z Moskvy do Kyjeva odpadol stroju na dráhe letiska kus motora. (PRAVDA)
Premiér Róbert Fico oznámil, že štát postaví Národný futbalový štadión v Bratislave. (PRAVDA)
Európska komisia mierne zlepšila odhad rastu ekonomiky eurozóny aj celej Európskej únie. Slovensko by malo rásť až trojpercentným tempom. (PRAVDA)
Drvivá väčšina Slovákov nechce, aby štát obchodoval so schránkovými firmami neznámych vlastníkov, vyplýva to z prieskumu agentúry Focus. (PRAVDA)
Výhodami slovenského členstva v EÚ sú voľný pohyb v nej, lepší hospodársky rast štátu, zavedenie eura, hovorí Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia EK v SR. (PRAVDA)
Rekreačný beh si nachádza čoraz viac priaznivcov. V Košicich, ktoré majú jeden z najstarších maratónov na svete, to cítiť ešte viac. (PRAVDA)
Spomedzi ôsmich finalistov populárnej ankety Zlatý Amos titul a insígnie, ako aj finančnú odmenu 3 500 eur získal Pavol Leško zo Spojenej školy Dominika Tatarku v Poprade. (PRAVDA)
EÚ začne uplatňovať dohodu o voľnom obchode s Ukrajinou od budúceho roka napriek tlaku Ruska, aby sa realizácia dohody opäť odložila. (PRAVDA)
Burundský ústavný súd v utorok rozhodol, že prezident Pierre Nkurunziza má právo uchádzať sa tretíkrát o prezidentský mandát. (PRAVDA)
Privatizácia Slovenských elektrární vládou Mikuláša Dzurindu mala byť v príkrom rozpore s postojom Ústavného súdu SR. (PRAVDA)
Podmienky držania expanzných zbraní a ich predaj cez internet sa sprísnia. Navrhuje to ministerstvo vnútra v novele zákona o zbraniach a strelive. (PRAVDA)
Podnikatelia Sergej a Alexander S. čelia ďalšej obžalobe. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu pre prečin podplácania formou spolupáchateľstva. (PRAVDA)
Schválenie rekodifikácie civilného práva, voľba predsedu Najvyššieho kontrolného úradu či informácia o privatizácii Slovenských elektrární čakajú poslancov na schôdzi parlamentu. (PRAVDA)
Vláda nebude musieť predložiť správu o privatizácii železničného Carga, ako to navrhoval nezaradený poslanec Daniel Lipšic. Vládny Smer jeho návrh zamietol. (PRAVDA)
Po horších hospodárskych výsledkoch za vlaňajšok dostáva Tesco ďalšie rany od Štátnej veterinárnej a potravinovej správy. (PRAVDA)
Zničením oboch mostov, cestného aj železničného, sa skončila druhá svetová vojna v Trenčíne. Oba sa museli stavať naraz. (PRAVDA)
Vybrané lekárne a ambulancie by mali na konci tohto roka testovať elektronický recept, ktorý nahradí klasický papierový. (PRAVDA)
Najtransparentnejšou slovenskou verejnou firmou sa v tomto roku stala spoločnosť Lesy Slovenskej republiky. (PRAVDA)
Celkovo 113 miest a obcí dostalo v pondelok dobrú správu. Rezort školstva im odklepol 10 miliónov eur na rozširovanie kapacít materských škôl. (PRAVDA)
Rozhodnutie zriadiť elektronické trhovisko bolo správne a bolo to najväčšie protikorupčné opatrenie, ktoré prijala akákoľvek vláda, ktorá tu doteraz bola. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Iron, Airone, Aratan, Funstar sú mená, ktoré si v apríli tohto roka zaregistrovala Škoda. Pravdepodobne jedno z nich je aj meno nového veľkého SUV. (HN Online)
(HN Online)
Drobní podnikatelia zažívajú v máji skúšku platobnej schopnosti, vtedy totiž najviac rastú omeškané platby. Experti radia: lepšie sa na máj pripravte. (HN Online)
(HN Online)
Ceny nehnuteľností výrazne narástli. Podľa dát Národnej banky Slovenska sme na úrovni z roka 2007. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Podľa poslanca SDKÚ-DS Ľudovíta Kaníka daňové licencie prispievajú k znižovaniu tempa hospodárskeho rastu. (HN Online)
(HN Online)
Minister vnútra tvrdí, že zriadenie nového elektronického trhoviska bolo najväčšie protikorupčné opatrenie. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Súčasná vláda Roberta Fica kritizuje postoj vlády Mikuláša Dzurindu, ktorá zmenila svoje rozhodnutie vo veci predaja Slovenských elektrární. (HN Online)
Slovensko v daniach a odvodoch výrazne prekračuje priemer OECD. O najviac prichádzajú slobodní ľudia bez detí. (HN Online)

TA3

Gerard Davison prišiel o život za bieleho dňa v centre mesta. K zodpovednosti sa zatiaľ nikto neprihlásil. (TA3)
Opozícia má aktuálne troch kandidátov na šéfa NKÚ. Svojho kandidáta má KDH, SDKÚ aj SaS. Voľba bude 19. mája, kandidátov možno predkladať do 8. mája. (TA3)
Britská kráľovná Alžbeta II. navštívila v Kensingtonskom paláci v Londýne svoju pravnučku, princeznú Charlotte Elizabeth Dianu, ktorú v sobotu 2. mája porodila Catherine, vojvodkyňa z Cambridgeu. (TA3)
Na východ Ukrajiny pošle Rusko ďalší konvoj s humanitárnou pomocou. Kolónu vyšlú na budúci týždeň vo štvrtok. Od začiatku konfliktu na Ukrajine vyslala Moskva do Luhanska a Donecka 31 tisíc ton materiálu. (TA3)
Prepracované nárazníky, nové blatníky, silnejšie motory a väčší displej na prístrojovom paneli. To sú novinky, ktoré majú predĺžiť život nahranatejšiemu a tiež najstaršiemu autu v aktuálnej ponuke značky Mercedes-Benz. (TA3)
Výkon gréckej ekonomiky v prvom štvrťroku prudko klesol. Európska komisia preto výrazne zhoršila svoju predpoveď pre Grécko a varuje pred nebezpečným vývojom jeho ekonomiky. (TA3)
Karol Csontó odmietol, že by bol v kontakte so zástupcami talianskeho klubu. Potvrdil však, že nejaké pokusy boli ešte pred dvomi rokmi. Anglický tím ponúkol Škrtelovi predĺženie zmluvy. (TA3)
Kolumbijského cyklistu, ktorý si minulý rok vybojoval víťazstvo na Giro d'Italia, tento rok nahradili mladší konkurenti. Je teda zrejmé, že neobháji minuloročné prvenstvo. (TA3)
Minister financií Peter Kažimír tiež priblížil jarnú makroekonomickú a fiškálnu prognózu, ktorú zverejnila Európska komisia. (TA3)
Kouč, ktorého prezývajú „The Special One“ má zmluvu s FC Chelsea do júna 2017. Za tretí anglický titul by mu ju však mali predĺžiť. (TA3)
Stroj spoločnosti ČSA smeroval z dánskeho Billundu do Prahy. Na palube bolo 30 ľudí. (TA3)
Na oslavy 70. výročia víťazstva nad fašizmom Rusko pripravuje veľkú vojenskú prehliadku. Práve tá robí vrásky na čele viacerým európskym politikom, ktorí sa odmietli na nej zúčastniť pre naštrbené vzťahy medzi Moskvou a Západom. (TA3)
Odsúdená dvojica ruských podnikateľov Salmanovovcov má na krku ďalšiu žalobu. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ich obvinil z podplácania exriaditeľa Daňového úradu v Dunajskej Strede. (TA3)
Rozhodnutie zriadiť elektronické trhovisko bolo správne a bolo to najväčšie protikorupčné opatrenie, ktoré prijala akákoľvek vláda, ktorá tu doteraz bola. Po troch mesiacoch ostrej prevádzky elektronického trhoviska to povedal minister vnútra. (TA3)
Vláda "ide do toho." Štát podľa Roberta Fica bude financovať výstavbu Národného futbalového štadióna. Predseda vlády reagoval na podnikateľa Ivana Kmotríka, ktorý sa už vo financovaní projektu nechce angažovať. (TA3)
Reprezentatívny prieskum zisťoval, či vieme vymenovať mená aktuálnych europoslancov. Viac ako polovica pozná bývalú poslankyňu národného parlamentu, za ňou nasledujú dvaja muži. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu predsedu SDKÚ-DS Pavla Freša a jeho straníckeho kolegu Ľudovíta Kaníka, na ktorej navrhli zrušenie daňových licencií. (TA3)
Cítia sa byť podvedení a obeťami politickej kampane. Aj takto reagovali autori projektu, ktorí bratislavské Šafárikovo námestie oživili kontajnermi s dizajnom či cyklodielňou a ktorých chce nové vedenie Starého Mesta do konca mája z priestoru vypratať. (TA3)
Tisícky ľudí protestujú v Taliansku proti opatreniam vlády Mattea Renziho. Do ulíc ľudí vyhnal schválený volebný zákon a plány na krátenie rozpočtu školstva. (TA3)
O riziku finančných bublín sme sa rozprávali s Jánom Beňákom, analytikom Trim Broker. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

O médiách / About Media

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.