Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 8.7.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0931USD   27.100CZK   0.70770GBP   316.18HUF   4.1949PLN   7.5730HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Gréci na dnešný summit lídrov nepriniesli nič nové. Reformy majú ukázať vo štvrtok. (SME)
Predložili Gréci euroskupine svoj návrh, alebo nepredložili? (SME)
Pravý parmezán je len jeden, nájdete ho na severe Talianska. (SME)
Hokejisti z najlepších líg nechápu, prečo sa tak nedá robiť tento šport aj u nás. (SME)
Naši turisti si z gréckych bankomatov vyberajú aj sto eur naraz. (SME)
Po skvelom výkone si tričko pre vedúceho pretekára oblečie premiérovo Tony Martin. (SME)
Grécku by pomohlo, keby spravilo reformu vysokých škôl a zatraktívnilo podnikateľské prostredie, hovorí Nikos Georgantzis. (SME)
Vo vede platí iba to, čo viete dokázať. Všetko ostatné sú iba hypotézy alebo viera. (SME)
V stredu na trenčianske letisko dorazí prvý z headlinerov festivalu Pohoda – Manu Chao. Odmietol penzión, chce spať na letisku. (SME)
Tridsaťosemročný Američan má podľa agentúry Reuters dva týždne na odvolanie. (SME)
V španielskej Andalúzii žije muž, čo tvrdí, že je synom Henryho Fondu. (SME)
Počas Kultúrneho leta v čitárni umožňujú koexistenciu rôznych umeleckých generácií, štýlov, skupín i jednotlivcov. (SME)
Štúdia s účasťou slovenských vedcov hovorí jasne. Empatickejšie vnímame bolesť príslušníkov našej etnickej skupiny. (SME)
Skleníky ukotvené k morskému dnu by mohli byť zdrojom potravy v nepohostinných prostrediach, či na iných planétach. (SME)
Londýnu stále útoky hrozia, ale mesto by malo byť lepšie pripravené. (SME)
Prehľad kultúrnych správ: Pandy premietnu v Brazílii, zomrel producent Dannyho jedenástky. (SME)
Cez kód DeepDream umelé neurónove siete rozpoznávajú a vytvárajú obrázky. (SME)
Je na Tsiprasovi, aby ukázal, že to naozaj myslel vážne a že chce zostať v eurozóne. (SME)
Slováci by mali zvážiť nevyhnutnosť cestovania do viacerých miest a provincií. (SME)
V týchto dňoch si pripomíname 20 rokov od genocídy v bosnianskej Srebrenici, najhoršej v Európe od konca druhej svetovej vojny. (SME)


PRAVDA

Predstaviteľ gréckej vlády v utorok pripustil, že napriek vládnym sľubom sa grécke banky tento týždeň pravdepodobne neotvoria. (PRAVDA)
Dvadsaťtri detí a traja dospelí utrpeli ľahšie zranenia po tom, čo sa pod elektrickým prúdom ocitol bazén medzi obcami Oparno a Malé Žernoseky v okrese Litoměřice v Ústeckom kraji ČR. (PRAVDA)
V Spojených štátoch sa vo vzduchu zrazila stíhačka F-16 s malým jednomotorovým strojom. (PRAVDA)
Najmenej 176 bojovníkov a civilistov zahynulo v Jemene pri vzdušných útokoch koaličných síl vedených Saudskou Arábiou proti postaveniam šiitských povstalcov, ktorí od marca zaznamenali v krajine veľké územné zisky. (PRAVDA)
Cestujúci v rôznych dopravných prostriedkoch a samotné technické zariadenia majú počas extrémne teplého počasia sťažené podmienky. (PRAVDA)
Ako sa v práci ochrániť pred extrémnymi horúčavami? Zavedie sa azda raz aj na Slovensku, podľa vzoru krajín ležiacich bližšie k rovníku, poludňajšia siesta? (PRAVDA)
K vysokým teplotám sa v stredu majú pridať aj búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal pre celé územie krajiny prvý stupeň výstrahy. (PRAVDA)
Európska mena v utorok slabla a voči doláru klesla na najnižšiu hodnotu za päť týždňov pod 1,1 dolára. (PRAVDA)
Vlna posmechu a kritiky sa zniesla na egyptské úrady, ktoré nechali zhotoviť kópiu slávnej busty nádhernej kráľovnej Nefertiti. Jej nová verzia však má ku kráse ďaleko. (PRAVDA)
Francúzsko zmobilizovalo bezpečnostné sily potom, čo z vojenského skladu niekto ukradol najmenej desať balíčkov plastickej trhaviny, 180 rozbušiek a asi 40 granátov. (PRAVDA)
Grécko v utorok pred mimoriadnym summitom eurozóny v Bruseli prekvapivo neprinieslo žiadne nové písomné návrhy na dohodu. (PRAVDA)
V Ostrave pokračoval súd s Petrom Kramným, obžalovaným z dvojnásobnej vraždy manželky a dcéry na dovolenke v Egypte. (PRAVDA)
Úlohou programu núdzového financovania bánk (ELA) je podpora solventných bánk, ktoré čelia dočasným problémom s likviditou. (PRAVDA)
Grécko má druhý najväčší dlh na svete v pomere k hrubému domácemu produktu (HDP), dosiahol výšku 320 miliárd eur. (PRAVDA)
Teherán a šesť svetových veľmocí budú pokračovať v rokovaniach o dohode o iránskom jadrovom programe aj po utorku, do ktorého ju chceli diplomati dosiahnuť. (PRAVDA)
Najbližšie tri mesiace si musia vodiči zvyknúť, že Martin neobídu cez obchvat. Denne ním pritom prejde takmer 30-tisíc vozidiel. (PRAVDA)
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí aktualizovalo cestovné odporúčania pre Turecko a Tunisko. (PRAVDA)
V súťaži o novú bratislavskú univerzitnú nemocnicu zostáva päť medzinárodných konzorcií. (PRAVDA)
Dôsledky súčasnej klimatickej zmeny môžu život ľuďom na Zemi v budúcnosti veľmi skomplikovať, tvrdí klimatológ Pavol Faško. (PRAVDA)
Na Slovensku bol podiel vládnych výdavkov na hrubom domácom produkte (HDP) na úrovni 41,8 %. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
Nezisková organizace Kongres žen se obrátila na média s veřejnou výzvou proti podpoře nenávisti vůči uprchlíkům. (HN Online)
Ak sa rozhodujete či kúpiť akčnú mini kameru, tak teraz je ten čas. GoPro prichádza so zatiaľ najzaujímavejším kúskom vôbec. (HN Online)
Najnovšia kolekcia módneho domu Dior sa bude páčiť mužom aj ženám - kombinuje nevinnosť a rafinovanosť. (HN Online)
Politológ a odborník na extrémizmus Tomáš Nociar pre HN. (HN Online)
Nové elektrické vozidlo má byť ľahké, lacné a elegantné (HN Online)
(HN Online)
Pri debate, kto mal pri eurovale pravdu, kalkulačka nestačí (HN Online)
(HN Online)
Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček pre HN: (HN Online)
(HN Online)
Bez otcových textov by som asi nespievala, priznáva speváčka Katarína Feldeková. (HN Online)
(HN Online)
Znefunkčnené slovenské pušky si švédske gangy upravili na streľbyschopné. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Súčasné tropické teploty majú vplyv aj na pracovný čas. (HN Online)
Extrémizmus na Slovensku živí frustrácia občanov, nie vplyvné organizované skupiny. (HN Online)
Rokovania boli ťažké a tvrdé. Priniesli dočasné riešenie. (HN Online)

TA3

Tohtoročný seriál štvorkoliek a hobby motokrosu, Slovakia MX&QUAD Championships, pokračoval v prvý júlový víkend na motokrosovej trati v Lovčici-Trubíne pri Žiari nad Hronom. (TA3)
Šport+ zo 7. júla (TA3)
Návrat našich skvelých vodných slalomárov na stupne víťazov, aj tak sa dá charakterizovať 3. kolo Svetového pohára, ktorý sa uskutočnil uplynulý víkend v Liptovskom Mikuláši. Viac nám povedala Jana Dukátová. (TA3)
Lídri eurozóny sa snažia aj naďalej udržať "otvorené dvere" pre nový finančný záchranný program pre Grécko a očakávajú, že vláda z Atén predloží v stredu nové reformné návrhy. Uviedli diplomatické zdroje EÚ tesne po skončení mimoriadneho summitu eurozóny v Bruseli. (TA3)
Zámorský basketbalový klub NBA Minnesota Timberwolves sa dohodol na trojročnej zmluve s najužitočnejším hráčom Európskej ligy Nemanjom Bjelicom. Srbský reprezentant pôsobil v posledných rokoch v tureckom Fenerbahce Istanbul. (TA3)
Bez výsledku sa skončila schôdzka kontaktnej skupiny pre riešenie ukrajinskej krízy. Rokovania sprostredkováva OBSE. Ďalšie je naplánované v Minsku na 21. júla. (TA3)
24 hodín vo svete zo 7. júla (TA3)
Dvadsaťšesť detí vo veku päť až osem rokov a traja dospelí utrpeli podvečer ľahšie zranenia po tom, čo sa pod elektrickým prúdom ocitol bazén v tábore medzi obcami Oparno a Malé Žernoseky v okrese Litoměřice v Ústeckom kraji. Zranené osoby boli v inkriminovanom čase vo vode. (TA3)
Najmenej 176 bojovníkov a civilistov zahynulo v pondelok v Jemene pri vzdušných útokoch koaličných síl vedených Saudskou Arábiou proti postaveniam šiitských povstalcov, ktorí od marca zaznamenali v krajine veľké územné zisky. (TA3)
Miloš Mečíř, kapitán nášho daviscupového celku, už ráta zverencov, ktorí sa vracajú domov z tenisových turnajov. Pred nastávajúcim stretnutím 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny s Rumunskom doplnil nomináciu o Adreja Martina. (TA3)
V americkom štáte Južná Karolína sa vo vzduchu zrazila stíhačka F-16 a malé lietadlo Cessna C150, informovala agentúra AP s odvolaním sa na Federálny úrad pre letectvo. (TA3)
Posledná rozlúčka s hercom Ivanom Palúchom bude v stredu o 13:00 vo Farskom kostole v Banskej Bystrici. My vám ponúkame nielen spomienku na jeho veľké úlohy, ale aj úryvok z posledného rozhovoru, ktorý poskytol televízii TA3. (TA3)
Hlavné správy zo 7. júla. (TA3)
Veda na dosah zo 7. júla. (TA3)
Slovensku okrem vysokých teplôt hrozia v stredu aj búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal pre celé územie krajiny prvý stupeň výstrahy. (TA3)
Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil tretie miesto v 4. etape Tour de France, ktorá viedla zo Seraing do Cambrai a s 223,5 km bola najdlhšou v 102. ročníku slávnych a prestížnych pretekov. (TA3)
Pred novou sezónou sú futbalisti AS Trenčín v pozícii v akej ešte nikdy neboli. Budú obhajovať titul i národný pohár a premiérovo sa predstavia v 2. predkole Ligy majstrov. (TA3)
V Bruseli prebiehali rokovania ministrov financií o ďalšom osude Grécka. Čo mohli priniesť nám povedal Kamil Boros, analytik X-Trade Brokers. (TA3)
Grécko pred mimoriadnym summitom eurozóny v Bruseli prekvapivo neprinieslo žiadne nové písomné návrhy na dohodu o medzinárodnej finančnej pomoci zadlženej krajine. Vraj tak urobia v stredu. (TA3)
Množstvo výbušnín, 180 rozbušiek a približne štyri desiatky granátov ukradli z vojenskej základne v meste Miramas na juhu Francúzska. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.