Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 3.8.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0951USD   27.041CZK   0.70280GBP   307.89HUF   4.1498PLN   7.5905HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Unavení sú aj živnostníci a ak urobia chybu, pocítia to na príjmoch. (SME)
Keď informačný systém daniarov štrajkoval pred tromi rokmi, padali za to hlavy. Dnes všetci hovoria o malom ľudskom zlyhaní. (SME)
Odborníci vytvorili červa, ktorý napáda firmvér počítačov od Apple. (SME)
Pri strete osadníkov s políciou sa zranilo aj deväť útočníkov. (SME)
New York si pripomenul, ako dlho nechcel bývalého Beatle prijať. (SME)
Šoféra zo Slovenska zastavili, 44-ročný muž zaplatil kauciu 7500 korún a zasa pokračoval v ceste. (SME)
Liek, ktorý vraj funguje, má dva háčiky. Na pitku sa musíte pripraviť. (SME)
Dovolaniu odsúdeného Najvyšší súd vyhovel, kým k druhému dovolaniu zo strany prokurátora sa ani nedostal. (SME)
Príznaky netreba podceňovať, stres môže priniesť ešte viac stresu. (SME)
Vidina pokojného vidieckeho života sa často nenaplní. (SME)
Striptízový bar v spisovateľskom klube len v plnej nahote vykresľuje kultúrnu klímu v našej krajine. (SME)
Emília Svrčková sa ako malá hrala na maďarskej hranici, od nemeckého dôstojníka dostala hodinky. (SME)
Petr Vabroušek znova natiahol v najdlhšom triatlone svoju ojedinelú sériu. (SME)
Keďže MMF nepropaguje odchod Grécka z eurozóny, jeho obsesia odpisom dlhu len sýti protinemecké vášne. (SME)
Udelili mu in memoriam zlatú vojenskú medailu Za vernosť ozbrojeným silám Slovenskej republiky I. stupňa. (SME)
Máte doma žiaka, ktorý chodí do školy a radi by ste vedeli viac o výsledkoch jej žiakov? (SME)
Vedci skenovali mozog ľudí trpiacich vyhorením. (SME)
Satelitné obce potrebujú prísnejšie pravidlá, tvrdí Vladimír Slavík. (SME)
Dlhodobo neriešime tradičné začlenenie Rómov do majority, nieto ešte cudzincov. (SME)
Vlani sa väčšina z patentov automobiliek vzťahovalo na alternatívny pohon a elektrické motory. (SME)


PRAVDA

Svetové ceny ropy v pondelok ďalej klesali a severomorská ropa Brent zostúpila na polročné minimum pod hranicu 50 dolárov za barel. (PRAVDA)
Polícia na Novom Zélande zastrelila Slováka po tom, čo údajne hrozil použitím zbrane. Aký je rozdiel v postupoch polície na Slovensku a v iných krajinách, hovorí bývalý policajný detektív Martin Kubík. (PRAVDA)
Rumunská prokuratúra obvinila miestnu rafinériu ruskej ropnej spoločnosti Lukoil z prania špinavých peňazí. (PRAVDA)
Na východe Slovenska došlo k tragédii, pri ktorej prišiel o život chlapček (2,5). Auto s dieťaťom vo vnútri vletelo do nádrže Ružín v okrese Gelnica. (PRAVDA)
Francúzska polícia zaznamenala v noci na pondelok v Calais ďalších 1700 pokusov migrantov preniknúť do Veľkej Británie tunelom pod Lamanšským prielivom. (PRAVDA)
Sankcie súvisiace s ukrajinskou krízou by mohli Rusko celkovo pripraviť o deväť percent hrubého domáceho produktu. Uviedol to MMF. (PRAVDA)
Viaceré ľudskoprávne mimovládky spísali pre politikov opatrenia týkajúce sa ochrany práv Rómov, LGBTI menšiny, žien, migrantov a zdravotne postihnutých. (PRAVDA)
Zlyhanie finančnej správy jej prezident František Imrecze odôvodnil pochybením prepracovaného IT zamestnanca. V týchto chvíľach by už mali mať poisťovne správne údaje k dispozícii. (PRAVDA)
Ak v Dome spisovateľov v samom centre Bratislavy vznikne striptízový nočný bar, na vine sú len a len sami literáti, ktorí sa o svoje sídlo dostatočne nestarali a nechali ho trestuhodne schátrať. (PRAVDA)
Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy zadržali v spolupráci s políciou marihuanu v hodnote asi 3 000 eur. V rámci akcie "Oceľ" obvinili deväť osôb. (PRAVDA)
Deficit štátneho rozpočtu v júli dosiahol 1,186 mld. eur. V medziročnom porovnaní tak schodok rozpočtu klesol až o takmer 45 %. (PRAVDA)
Bývalý ukrajinský premiér Mykola Azarov, ktorý sa po vlaňajšom prevrate na Ukrajine uchýlil do Ruska, oznámil vytvorenie Výboru na záchranu Ukrajiny. (PRAVDA)
Terchovou sa štyri dni a tri noci ozývali tradičné ľudové melódie a rytmy. Jedno z najkrajších kultúrnych podujatí Jánošíkove dni bolo v obci cítiť i počuť na každom kroku. (PRAVDA)
Za ostatných 15 rokov sa dostalo na trh len jedno nové antibiotikum. Tento žalostne nízky počet nehrá v prospech pacientov. (PRAVDA)
Dvesto agresívnych Rómov napadlo v nedeľu večer policajnú hliadku v osade Zabijanec v Rudňanoch. Výsledkom vyvádzania osadníkov je sedem zranených policajtov. (PRAVDA)
V Prešove sa rozlúčili s pilotom Richardom Sépim, ktorý minulý týždeň zahynul pri páde vrtuľníka. Vyšetrovanie havárie pokračuje, dvaja vojaci pád prežili. (PRAVDA)
Problémy s Gréckom, ktorých bola Európa svedkom posledného pol roka, by sa nemali opakovať v Španielsku. (PRAVDA)
Ministerstvo vnútra referendum v Gabčíkove rešpektuje, ale trvá na svojom stanovisku. Do obce prídu utečenci z Rakúska, pritom zdôrazňuje, že tam budú len dočasne. (PRAVDA)
Indická vláda nariadila poskytovateľom telekomunikačných služieb zablokovať 857 internetových stránok s pornografickým obsahom. Opatrenie má byť dočasné. (PRAVDA)
Ruské bezpečnostné sily zabili šesť ľudí podozrivých z terorizmu v meste Naľčik, metropole ruskej severokaukazskej Kabardsko-balkarskej republiky. (PRAVDA)

HN Online

Ďalší z rebríčkov Top5 Petra Kapitána sa dnes zameral na krajiny, ktoré majú najviac imigrantov na svete. Také Slovensko sa nechytá ani zďaleka. (HN Online)
Vo svetle veľkého pokroku vo vedeckom bádaní a hľadaní mimozemského života sa pohli ľady aj vo Vatikáne. Výroky jeho predstaviteľov sú prekvapivé. (HN Online)
(HN Online)
Uber tak prekonal čínskeho výrobcu smartfónov. (HN Online)
(HN Online)
Príliš skoro odstavenému bábätku podľa poradkyne hrozí vyššie riziko chorľavosti, obezity či ekzémov. (HN Online)
(HN Online)
Tým, že bývalý šéf SPP Ján Ducký, ktorý zmenky podpísal, už zomrel, ostal jediným obžalovaným bývalý finančný riaditeľ SPP Ivan Maroš. (HN Online)
Příští rok bude více než polovina webových videí sledována na mobilních zařízeních. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Blog čelí obvinění poté, co zveřejnil plány německé kontrarozvědky. (HN Online)
Ďalších 1700 utečencov sa v noci na pondelok pokúsilo preniknúť do Británie cez Lamanšský tunel. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Piešťanskí hokejisti vykorčuľovali prvý raz na ľad v Nitre-Klokočine, keďže v Easton aréne prebieha rekonštrukcia strojovne. S výrobou ľadu tam začnú najskôr o jeden-dva týždne. V kádri je však zhruba 30 hráčov. (TA3)
Auto sa dalo do pohybu, zviezlo sa do Ružína, zahynulo v ňom dieťa. Tragédia sa stala v nedeľu okolo pol desiatej večer v katastri obce Margecany, časť Počkaj. (TA3)
Hlavné správy z 3. augusta. (TA3)
Dokument z 3. augusta. (TA3)
Približne 20 ľudí utrpelo zranenia v meste Alphen aan den Rijn ležiacom na západe Holandska po tom, ako sa tam pri rekonštrukcii mosta zrútili dva žeriavy, pričom spadli na komplex obytných domov. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne médiá a záchranárov. (TA3)
Stovky vládnych vojakov, desiatky tankov a obrnených transportérov postupovali smerom na vojenskú a leteckú základňu Anád v južnom Jemene po tom, ako pozemným jednotkám otvorili cestu nálety koalície arabských štátov vedenej Saudskou Arábiou. (TA3)
Hosť: Radoslav Kunzo, tréner. (TA3)
Na internete sa objavila doteraz nezverejnená verzia skladby Sappy od už nefungujúcej americkej kapely Nirvana. Formácia nahrala skladbu v roku 1991 v kalifornských Sound City Studios. (TA3)
Dovolací senát pod vedením Štefana Harabina zrušil všetky doterajšie rozsudky, ktoré bývalého finančného riaditeľa Slovenského plynárenského priemyslu Ivana Maroša poslali do väzenia. Informoval o tom Denník N. (TA3)
Posledná rozlúčka s pilotom Richardom Sépim, ktorý neprežil minulotýždňový pád vojenského vrtuľníka Mi17, bola v priestoroch Vrtuľníkového krídla Jána Ambruša v Prešove. Rozlúčka s kapitánom, ktorý slúžil v armáde takmer 22 rokov a bol aj na misii v Kosove, sa uskutočnila so všetkými vojenskými poctami. (TA3)
Skvelá atmosféra, dva góly, množstvo interesantných okamihov i jeden vylúčený hráč. Súboj Dunajskej Stredy so Slovanom poskytol divákom pravú futbalovú zábavu. (TA3)
O vývoji situácie v Grécku sme sa porozprávali s hosťom, Tomášom Mikulíkom, analytikom TRIM Broker. (TA3)
Robot hitchBOT, ktorý cestoval stopom, svoju púť po USA predčasne ukončil kvôli vandalom. Na cestu vyrazil 17. júla zo Salemu v Massachusetts, pričom jeho cieľom bolo dostať sa do San Francisca. V sobotu večer ho však vo Philadelphii poškodili neznámi páchatelia. (TA3)
Jozef Stümpel smeruje do českej extraligy. V Nitre sa nedohodol na ďalšej spolupráci a rokuje s Vítkovicami. (TA3)
HC Slovan Bratislava vyhral všetky tri doterajšie prípravné zápasy. Dvakrát s Ufou v Maribore a raz s Nižným Novgorodom v Brne. Podiel na tom majú aj obaja noví kanadskí brankári Michael Garnett i Barry Brust. (TA3)
Bývalý ukrajinský premiér Mykola Azarov žijúci v ruskom exile oznámil vytvorenie tieňovej vlády, ktorou chce vyvinúť nátlak na terajšie prozápadné vedenie v Kyjeve. (TA3)
Bratislavská zoologická záhrada pripravuje výstavbu nového výbehu pre vlkov. Peniaze jej poskytne spoločnosť Tipos cez charitatívny projekt s názvom Vďaka. Súčasný areál pre chov šeliem je totiž nevyhovujúci a zvieratá žijú v stiesnených podmienkach. (TA3)
Na políciu zaútočilo približne 200 osadníkov, použili palice, kamene aj tehly. Zranili siedmich policajtov a napadli aj záchranku. (TA3)
Na základe doterajších informácií je Informačný systém finančnej správy plne funkčný a nedostatky, ktoré avizovala Sociálna poisťovňa, boli odstránené už minulý týždeň vo štvrtok. (TA3)
Brífing prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho, Dušana Muňka, generálneho riaditeľa Sociálnej poisťovne a Moniky Pažinkovej, predsedníčky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Témou brífingu boli dáta z daňových priznaní. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.