Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 27.8.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3177USD   27.750CZK   0.79400GBP   312.55HUF   4.1967PLN   7.6308HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Ministerstvo pôdohospodárstva, ktoré má program na starosti, už dva dni mlčí. (SME)
Situácia pobavila aj basketbalovú legendu Michaela Jordana. (SME)
Katolícka univerzita má rektora po napätom odchode Tadeusza Zasępu. (SME)
Odpovedajú Maďarič, Procházka, Figeľ, Matovič, Štefanec, Sulík a ďalší. (SME)
Presvedčil správaním na ceste, nesklamal motorom ani hospodárnosťou. (SME)
Traja obvinení vytvorili sieť na neexistujúce zdaniteľné obchody. (SME)
SNP potlačili, napriek tomu je to jedno z najväčších povstaní proti fašizmu. (SME)
Svetová jednotka má v rebríčku veľký náskok a istotu. (SME)
Vracanie kandidátov na sudcov prezidentom v sebe nesie nádej i riziká. (SME)
Vytvorenie podmienok pre prímerie je podľa ruského prezidenta úlohou Kyjeva. (SME)
Ak výrobca nevydá upravený firmvér, zadné vrátka nebude možné zablokovať. (SME)
Za stavbu pripravovaných úsekov diaľnic dá štát takmer 900 miliónov eur. (SME)
Vášne, ktoré zväzky gayov vyvolávajú, sú v obrovskom nepomere k ich počtu. (SME)
Aj v budúcom roku bude stáť ročná ročná známka stáť 50 eur. (SME)
Ministerstvo životného prostredia už má logo, súťažou poverilo firmu za 10-tisíc. (SME)
Najviac zaplatili na daniach firmy z oblasti energetiky. (SME)
Tri zo štyroch otázok by nemali byť súčasťou referenda, tvrdí právnička. (SME)
Markíza dostala pokuty spolu vo výške 7500 eur, Joj má prísť o vyše osemtisíc. (SME)
Petro Porošenko prišiel na rokovanie do Minska s tromfami. (SME)
Dominika Cibulková podľahla 1208. hráčke sveta 1:6, 6:4, 4:6. (SME)


PRAVDA

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk vyhlásil, že vie o plánoch Ruska, podľa ktorých by malo túto zimu zastaviť dodávky plynu do Európy. (PRAVDA)
Fínsko a Švédsko budú viac spolupracovať s NATO. Umožní im to dohoda, ktorá v naliehavých situáciách povolí nasadenie vojakov NATO v týchto krajinách. (PRAVDA)
Mesto pod Urpínom sa chystá na tisícky návštevníkov, ktorí prídu na štvordňové oslavy 70. výročia Slovenského národného povstania, ktoré sa začínajú vo štvrtok. (PRAVDA)
Vláda v stredu odobrila návrh skupiny poslancov za Smer, ktorým sa opätovne pokúšajú sprísniť držanie nebezpečných psov. (PRAVDA)
Vodohospodárska výstavba predložila vláde správu, podľa ktorej Slovenské elektrárne nedodržujú zmluvu o prenájme gabčíkovskej elektrárne. (PRAVDA)
Produkcia pekárenských výrobkov je ohrozená najmä pre vysoký tlak odberateľov na ich ceny. Upozornila na to únia pekárov. (PRAVDA)
Prezident vymenoval rektorov troch vysokých škôl. Menovacie dekréty si prevzali Samuel Abrahám, Jozef Jarab a Lucia Kurilovská. (PRAVDA)
Dieťa si kúpi cigarety takmer v každom treťom obchode. Alarmujúci je fakt, že viac ako polovica predavačov ich predá aj 11- či 15-ročným deťom. (PRAVDA)
Kubánci s diplomatickými pasmi už budú po novom cestovať na Slovensko bez víz. (PRAVDA)
Dlh zdravotníckych zariadení na neuhradených sociálnych odvodoch už prekročil stomiliónovú hranicu, na konci júla dosiahol 104,8 mil. eur. (PRAVDA)
NATO sa chystá rozmiestniť nové vojenské základne vo východnej Európe. Britský denník The Guardian cituje generálneho tajomníka NATO Andersa Fogha Rasmussena. (PRAVDA)
Prekrútenú históriu o SNP odvysiela verejnoprávna televízia pri príležitosti 70. výročia Povstania. Ide o dokument podľa knihy kontroverzného historika Martina Lacka. (PRAVDA)
Ďalšie oslabenie nemeckej ekonomiky by sa zhruba s polročným oneskorením mohlo podpísať aj pod slovenský hospodársky rast. (PRAVDA)
Riaditeľku Medzinárodného menového fondu Christine Lagardeovú vo Francúzsku obvinili a začali ju oficiálne vyšetrovať pre podozrenie z nedbanlivosti v prípade politického podvodu. (PRAVDA)
Ukrajinská armáda v stredu opäť ohlásila značné straty proruských separatistov. Pripustila však, že sa snaží udržať svoje pozície v strategicky dôležitom meste Ilovajsku. (PRAVDA)
Jedného z najnotorickejších kriminálnikov Kolumbie prepustili z väzenia po tom, čo si odslúžil 22 rokov z 30-ročného trestu. (PRAVDA)
Premiér Robert Fico pôjde podľa podpredsedu SDKÚ Ivana Štefanca na rokovanie európskej rady bez mandátu slovenského parlamentu, čím porušuje zákon. (PRAVDA)
V Bukóze Invest v Hencovciach začali v utorok s výrobou hygienických potrieb. Výška investície predstavuje 6,7 mil. eur. (PRAVDA)
V anglickom meste Rotherham sa v rokoch 1997 až 2013 stalo podľa zistení úradov obeťami sexuálneho zneužívania najmenej 1400 detí. (PRAVDA)
Ďalšie nezmyselné referendum, navyše s podozrivými otázkami. Aliancia za rodinu vyzbierala viac ako 400-tisíc podpisov za vyhlásenie ľudového hlasovania. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
Ukrajinský premiér tvrdí, že sa dozvedel o nových plánoch Moskvy. Do krajiny má putovať množstvo ruských vojakov. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Plán prímeria sa vytvorí v najbližšej dobe, vyhlásil po stretnutí s ruským prezidentom Petro Porošenko. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Utajené začiatky gigantov. Príbeh American Express sa začal v roku 1850. Na pošte. (HN Online)
Cenová vojna a diskriminačné opatrenia zo strany štátu môžu súkromných dopravcov ekonomicky položiť na kolená, tvrdí pre HN šéfredaktorka Železničnej revue Desana Mertinková. (HN Online)
Podporou môže byť aj rýchlejšie vybavenie stavebného povolenia, povedal v rozhovore pre HN minister hospodárstva Pavol Pavlis. (HN Online)
Amazon chce vlastniť viac služieb, ktoré môže ovládať, hodnotí pre HN kúpu Twitchu James McQuivey. (HN Online)
Ctibor Košťál, riaditeľ Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť: (HN Online)
Špecialistov je málo. Brusel tlačí na to, aby sa s ich výchovou začalo skôr. (HN Online)

TA3

Ángel Fabián di María by mohol byť živou vodou pre Manchester United, ktorý sa v úvode novej sezóny nečakane trápi. Argentínčan prichádza k Červeným Diablom za rekordných 60 miliónov libier z Realu Madrid. (TA3)
Medzinárodný menový fond má na pleciach ďalších škandál. Riaditeľku fondu Christine Lagardeovú vyšetrujú vo Francúzsku pre podiel na podvode. Podozrievajú ju z toho, že spreneverila verejné prostriedky, keď pôsobila ako ministerka financií. (TA3)
Ukrajina údajne vie o plánoch Ruska, zastaviť dodávky plynu do krajín Európskej únie. Podľa ukrajinského premiéra Arsenija Jaceňuka, by sa to mohlo stať už túto zimu. (TA3)
Škrty v sociálnych dávkach sa budú týkať aj Slovákov žijúcich v Británii. O zmenách, ktoré chystá britská vláda, sme hovorili s Vladimírom Balážom, prognostikom Slovenskej akadémie vied. (TA3)
Prezident Andrej Kiska dnes vymenoval rektorov troch vysokých škôl. Menovacie dekréty si v Prezidentskom paláci prevzali Samuel Abrahám, rektor Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií, ďalej Jozef Jarab, ktorý povedie Katolícku univerzitu v Ružomberku a novou rektorkou Akadémie Policajného zboru v Bratislave sa stala Lucia Kurilovská. (TA3)
Projekt výstavby mosta a električkovej trate do Petržalky v Bratislave mešká už niekoľko týždňov. V demontáži pilierov, ktorú pozastavili pre neznáme predmety na dne rieky, mali pokračovať od polovice augusta. (TA3)
Spoločnosť si nárokuje vyše 270-tisíc eur za nepredvídateľné stavebné práce v priemyselnom parku. Proti rozhodnutiu súdu sa môžu obe strany ešte odvolať. (TA3)
Tvrdia, že domáci odberatelia nemajú o ich surovinu záujem. Guľatina sa hromadí na skladoch a hrozí jej znehodnotenie. Súkromní majitelia lesov totiž pre kalamitu ponúkajú drevo lacnejšie. (TA3)
Národná kriminálna agentúra má za sebou ďalšiu úspešnú akciu. V rukách polície tentoraz skončili obchodníci s drahými kameňmi. Obvinení si mali neoprávnene uplatňovať nárok na odpočítanie DPH. Hrozia im za to vysoké tresty. (TA3)
Ak sa v horách na severe Slovenska dostanete do ťažkostí a potrebujete pomoc, môžete zostať prekvapení. Na tiesňovej linke 112 sa môže ozvať poľština. Spôsobuje to problémy. (TA3)
Vláda pripravila ďalšie zmeny v daniach pre podnikateľov. Už si napríklad nebudú môcť automaticky započítať do výdavkov celú sumu majetku, ktorý kúpia na firmu. To môže mnohým, najmä malým podnikateľom, zvýšiť dane. (TA3)
Petíciu za referendum o ochrane rodiny s vyše 408.000 podpismi v 41 škatuliach odovzdali dnes členovia Aliancie za rodinu (AZR) v podateľni kancelárie Prezidenta SR. Tým zavŕšili päťmesačné úsilie vyše 4500 dobrovoľníkov pri zbieraní podpisov, aby prezident mohol vypísať referendum počas komunálnych volieb 15. novembra. (TA3)
Bieloruský futbalový klub BATE Borisov postúpil cez bratislavský Slovan do skupinovej fázy Ligy majstrov 2014/2015 úplne zaslúžene. Podľa českého trénera "belasých" Františka Straku síce jeho tím urobil maximum, ale súper mu ukázal jasné hranice, ktoré zaručujú na tejto úrovni úspech vedúci k účasti medzi kontinentálnou smotánkou. (TA3)
Na Blízkom východe by na dlhší čas mohli doznieť zbrane. Palestínčania už niekoľkokrát pokoj zbraní nerešpektovali a odpálili na židovský štát stovky rakiet. Zatiaľ však izraelská armáda potvrdila, že radikáli prímerie dodržiavajú. (TA3)
Ušľachtilosť, krása a elegancia, ale aj tvrdá drina a náročný výcvik. To je parkúrové skákanie, ktoré patrí k olympijským športom od počiatku novodobých olympijských hier. Posledný letný víkend si svoje sily v tomto náročnom športe zmerajú tí najmladší. (TA3)
Premiér Robert Fico pôjde podľa podpredsedu SDKÚ-DS Ivana Štefanca na rokovanie európskej rady bez mandátu slovenského parlamentu, čím porušuje zákon. (TA3)
"Plán" na uzavretie prímeria na východnej Ukrajine sa vytvorí v čo najkratšom čase. Uviedol to dnes ukrajinský prezident Petro Porošenko po stretnutí so svojím ruským náprotivkom Vladimirom Putinom v bieloruskej metropole Minsk. Informovala o tom agentúra Reuters. (TA3)
Jedného z najnotorickejších kriminálnikov Kolumbie prepustili z väzenia po tom, čo si odslúžil 22 rokov z 30-ročného trestu. Jhon Jairo Velásquez, známy pod prezývkou Popeye (Pepek námorník), bol kľúčovým zabijakom kolumbijského narkobaróna Pabla Escobara. (TA3)
Latinskej Amerike sa údajne darí bojovať s chudobou. Píše o tom OSN v jednej zo svojich správ. Za uplynulé desaťročie podľa štatistík uniklo chudobe 56 miliónov ľudí v Latinskej Amerike a v Karibiku. Napriek tomu sú aj v týchto končinách stále najchudobnejšie krajiny. (TA3)
Vodiči osobných áut by mali aj v roku 2015 platiť za diaľničné nálepky rovnaké ceny ako v tomto roku. Rezort dopravy pod vedením Jána Počiatka (Smer-SD) sa ich totiž nechystá zvyšovať. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk