Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 4.9.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1138USD   27.030CZK   0.73150GBP   313.55HUF   4.2281PLN   7.5590HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Hospodárenie elektrární pri dostavbe Mochoviec preveroval kontrolný úrad osem mesiacov. (SME)
Nemecko žiada prerozdeliť ďalších 120-tisíc utečencov, otvára sa už aj Británia. (SME)
Machinácie vo verejnom obstarávaní vraj dohodli politici na výlete v USA. (SME)
Na predaj by mal byť biznis spoločnosti Tesco nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Poľsku a Maďarsku. (SME)
Indrés Iniesta vie, že slovenský tím dokáže dobre prehustiť stred poľa. (SME)
Stovky utečencov vyrazili z Budapešti pešo do Rakúska. (SME)
Okrem priameho exportu vyvážame do Číny aj cez Nemecko. Od Číny sme z krajín V4 najzávislejší. (SME)
Odmietavý postoj vlády k utečencom, ale tiež aj letecká šou v Sliači. (SME)
Čoskoro budeme cítiť aj zodpovednosť za ubytovanie obetí nefunkčných krajín. (SME)
Modernizácia nehnuteľností sa s tou trochou peňazí, čo poslanci schválili, robiť nedá. (SME)
Hlina vo štvrtok zamuroval vchod do pobočky spoločnosti Pohotovosť v Bratislave. (SME)
Španieli neprehrali doma už viac ako dvanásť rokov. V sobotu ich v kvalifikačnom zápase o postup na ME preverí Slovensko. (SME)
Dôvodom majú byť podľa člena Rady guvernérov Európskej centrálnej banky Ewalda Nowotneho nízke ceny ropy a energií. (SME)
Všetci doplácame vo forme vyšších cien na závislosť regulačného úradu od premiéra. (SME)
Rúca bariéry, predsudky a mýty. Aké zvery v sebe ukrýva? Prezradí v Obludáriu! (SME)
Všade samé bezpečnostné opatrenia a potom sa stane niečo také, hovorila Talianka Pennettová. (SME)
Príjemne ma to prekvapilo, hovorí o svojom novom pôsobisku slovenský reprezentant. (SME)
Problémom sú zmluvy na vyšetrenie CT a MR, ktoré získali aj firmy prepojené na blízku príbuznú riaditeľa poisťovne. (SME)
Pracovníci odborných organizácií, ktoré riadi ministerstvo, nemôžu odpovedať priamo. (SME)
Nesú označenie Lenovo PHAB a PHAB Plus a majú súčasne nahradiť kombináciu smartfónu a tabletu. (SME)


PRAVDA

Výrazný úspech v boji proti pašerákom drog zaznamenali rakúska a česká polícia. (PRAVDA)
Osem príslušníkov polície a deväť militantov zahynulo pri stretoch v tadžickej metropole Dušanbe a v jej okolí, informovala agentúra Reuters. (PRAVDA)
V Budapešti zadržali aktivistov podozrivých z prevádzačstva, ďalší aktivisti chceli migrantov v nedeľu odviezť konvojom z Maďarska do Rakúska. (PRAVDA)
Príprava na vybudovanie a prevádzku elektronického predaja diaľničných známok pre automobily do 3,5 tony sa začala. (PRAVDA)
Lídri krajín Visegrádskej stvorky prijali na pražskom summite spoločné vyhlásenie k súčasnej utečeneckej kríze. (PRAVDA)
Ak by Nemecko prejavilo záujem prijať všetkých sýrskych migrantov, Česko a Slovensko pripravia vlakový koridor na ich presun z Maďarska. (PRAVDA)
Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's v piatok dala Iraku úverovú známku B-, čo je šesť priečok pod investičnou úrovňou. (PRAVDA)
Náhle tragické úmrtie Milana Karabína vyvolalo zo strany sudcov trestnoprávneho kolégia ďalšie návrhy na úpravu rozvrhu práce na rok 2015. (PRAVDA)
Slovensko napriek znižovaniu daňových únikov na DPH aj v roku 2013 patrilo medzi krajiny únie, kde bola efektivita výberu tejto dane najhoršia. (PRAVDA)
Nezvyčajne vysoký bol aj počet dní, keď maximálna denná teplota dosiahla 35 stupňov Celzia a viac. (PRAVDA)
Pre športové podujatie bude v sobotu uzavretá Ružinovská ulica, pre stavebné práce bude počas celého víkendu uzavreté Námestie F. Liszta. (PRAVDA)
Enel očakáva, že predá zhruba polovicu zo svojho 66-percentného podielu v spoločnosti Slovenské elektrárne českej skupine EPH do konca roka. (PRAVDA)
Ako sa mohla nakaziť cícerová nátierka, ktorá mala ohroziť zdravie 43-ročného muža? Odpoveď ani po mesiaci od vypuknutia kauzy nie je jasná. (PRAVDA)
So stupňujúcou sa krízou okolo sýrskych utečencov, ktorí sa snažia preniknúť do európskych krajín, vyvstávajú otázky, prečo nemieria do bohatých štátov Perzského zálivu. (PRAVDA)
Armáda spásy na Slovensku v súčasnosti poskytuje služby v troch lokalitách - v Bratislave a v rómskych osadách v Plaveckom Štvrtku a v Galante. (PRAVDA)
Investičný fond Hartenberg, ktorého spoluzakladateľom je český minister financií Andrej Babiš, údajne vyjednáva o kúpe predajní Tesca. (PRAVDA)
Maďarský parlament prijal sériu zákonov zameraných na obmedzenie prílevu migrantov do krajiny. Okrem iného vytvoria pri hraniciach tranzitné zóny pre utečencov. (PRAVDA)
Európska komisia na budúci týždeň navrhne, aby ostatné krajiny Európskej únie prevzali ďalších 120 000 utečencov z Talianska, Grécka a Maďarska. (PRAVDA)
71 utečencov, ktorých našli mŕtvych v aute pri Parndorfe, sa zrejme zadusilo ešte v Maďarsku. Prevádzači sa o deň neskôr pokúsili prepašovať ďalších 81 ľudí. (PRAVDA)
Investičné plány Číňanov sa na Slovensku začínajú plniť. Len tento týždeň boli ohlásené dva veľké čínske projekty, ktorými sa nalieva kapitál na Slovensko. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Švecová rozkladá Najvyšší súd SR a trestné kolégium, tvrdí Štefan Harabin (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Fastfoodový řetězec oslavuje 20 roků na Slovensku. Podívejte se na úvodní spot jeho velké kampaně k výročí. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Ženy zvyčajne zvládajú niekoľko vecí naraz a väčšina z nich má vyššiu verbálnu inteligenciu ako muži. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Zákazníkům O2, UPC a dalších operátorů se rozšiřuje nabídka. Prvním přenosem Nova Sport 2 bude rugbyový zápas mezi Anglií a Irskem v sobotu v 15.25. (HN Online)

TA3

Viac ako tri desiatky ľudí z mestečka Handeloh v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko vyvolali poplach zložiek záchranného systému, pretože sa u nich prejavili príznaky otravy, zrejme drogami. (TA3)
24 hodín vo svete z 4. septembra. (TA3)
Cesta do života z 4. septembra. (TA3)
Dobré správy z 4. septembra. (TA3)
Piešťanskí hokejisti dlho nevedeli, či budú v novom extraligovom ročníku vôbec hrať. V strede leta sa napokon celá situácia vyriešila a havrani sa po úspešnej generálke tešia na prvý ostrý zápas v novom ročníku. (TA3)
Štadión v Oviede s kapacitou 30 500 divákov bude beznádejne vypredaný. Pre miestnych ide o veľkú udalosť, lenže na tribúnach bude určite počuť aj našich fanúšikov. (TA3)
Slovinsko už nenamieta voči stanoveniu záväzných kvót pre prijatie migrantov v členských krajinách Európskej únie. V Ľubľane sú pripravení prijať 2000 migrantov, vyplynulo z vyjadrenia šéfa tamojšej diplomacie Karla Erjavca. (TA3)
Auto s americkými študentmi napadli obyvatelia obce neďaleko izraelského Hebronu. Okrem kameňov na auto dopadla aj zápaľná fľaša a auto sa vznietilo. Študentom sa z horiaceho vozidla podarilo uniknúť a z miesta ich evakuovala izraelská polícia (TA3)
Na koniec septembra zvolala šéfka Najvyššieho súdu trestnoprávne kolégium, ktoré bude riešiť zmätky okolo inšpekcie ministerstva vnútra. Štefan Harabin, ktorého senát inšpekciu spochybnil, ale tvrdí, že na to nemala právo. Zasadnutie kolégia plánuje bojkotovať (TA3)
Hlavné správy z 4. septembra. (TA3)
Ruský prezident Vladimir Putin povedal, že jeho sýrsky náprotivok Bašár Asad je ochotný usporiadať predčasné voľby, aby umožnil "zdravej" sýrskej opozícii podieľať sa na moci. (TA3)
Tlačová beseda Bohuslava Sobotku, predsedu vlády Českej republiky, Ewy Kopaczovej, predsedkyni vlády Poľska, Viktora Orbána, predsedu vlády Maďarska a Robera Fica, predsedu vlády Slovenskej republiky. (TA3)
Na dvorci Louis Armstrong Stadium sa hral jeden z posledných zápasov štvrtkového programu grandslamového turnaja tenisovej sezóny medzi Flaviou Pennettovou a Monicou Niculescovou, keď ponad aktérky preletel dron a následne sa zrútil na časť tribúny bez divákov. (TA3)
David Depetris: "Spartak je pre mňa novým impulzom, prichádzam do nového klubu. Verím, že v Trnave zažijem pekné obdobie. Teším sa na novú partiu, prostredie aj fanúšikov" (TA3)
Krajiny V4 sa chcú aktívne podieľať na riešení migračnej krízy. Sú pripravené poskytnúť expertov a vybavenie na ochranu vonkajších hraníc Schengenu, posilniť boj proti pašerákom alebo podporovať boj proti Islamskému štátu. Premiéri Česka, Slovenska, Poľska a Maďarska to uviedli v spoločnom vyhlásení po skončení mimoriadneho summitu. (TA3)
Humenné si v týchto dňoch pripomína 698. výročie prvej písomnej zmienky o meste. Pri tejto príležitosti humenská radnica uzavrela partnerskú zmluvu s mestom Šibenik v Chorvátsku. Obe mestá sa chcú týmto spôsobom vzájomne podporiť v rozvoji kultúry či športu. (TA3)
Jedno zo spišsko-novomestských gymnázií vedie riaditeľka, ktorá šoférovala pod vplyvom alkoholu. Keď ju pri tom policajti chytili, najprv oznámila, že odíde z funkcie. Neskôr si to však rozmyslela. Mária Kaľavská je zároveň aj poslankyňou spišskonovoveského mestského zastupiteľstva. (TA3)
Francúzsky herec Gérard Depardieu známy sympatiami k východoeurópskym autoritárskym vodcom sa chce sťahovať do Bieloruska. Umelec to povedal v rozhovore, ktorý publikoval bieloruský týždenník TV Magazin. Nadšením pre štát označovaný za poslednú diktatúru v Európe sa Depardieu nakazil pri júlovej návšteve v Minsku. (TA3)
Európska komisia chce rozhýbať ľudí v Európe. Budúci týždeň bude preto patriť športu. V priebehu Európskeho týždňa športu komisia podporí rôzne športové podujatia a aktivity. Viac nám o tomto projekte povedala jeho koordinátorka Lenka Goliášová. (TA3)
Trojročného kurdského chlapčeka Ajlana Kurdího, ktorého utopenie vyhrotilo hnev verejnosti nad ťažkým osudom utečencov a migrantov snažiacich sa dostať do Európy pochovali v sýrskom pohraničnom meste Kobani spolu s jeho starším bračekom a matkou. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.