Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 19.4.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0814USD   27.486CZK   0.71990GBP   301.36HUF   4.0187PLN   7.5690HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Toto nie je vojna, toto nie je nejaké vyhrážanie, toto je realita, povedal riaditeľ spoločnosti Marián Moravčík. (SME)
Premiér Figeľovi vyčítal, že ako minister dopravy vysúťažil diaľnice za nízke ceny. (SME)
Láska v rôznych farbách, univerzálny adaptér aj umenie z mydlových bubliniek. (SME)
Nové snímky trpasličej planéty ukazujú sever objektu. Osvetľuje ho naša hviezda. (SME)
Na audiencii pápež vyzval Bezáka, aby mu porozprával ako to bolo s jeho odvolaním. (SME)
Pred sedemdesiatimi rokmi sa našli rukopisy z Nag Hammádí. Zamestnávajú historikov, biblistov, ale aj autorov bestsellerov. (SME)
Dnešný Screener preverí vaše znalosti filmov, pri ktorých nebudete vidieť obraz. (SME)
Plavidlo smerovalo do Talianska, doteraz sa podarilo zachrániť len 28 ľudí. (SME)
Jazda Nočných vlkov si má pripomenúť osloboditeľov. Pôjde však o akciu ruskej propagandy. (SME)
Katolícka cirkev k pravosti tejto relikvie doteraz nezaujala oficiálne stanovisko. (SME)
Prvý raz nastúpila v domácom prostredí v zápase Pohára federácie a hneď ako jednotka tímu. (SME)
Talian Alex Bellini bude bývať v trojmetrovej kapsule, chce upozorniť na následky globálneho otepľovania. (SME)
Čo všetko sa naučí človek v socialistickej republike! Napríklad aj to, že sa nemusí zaoberať kultúrou. (SME)
Zákon o Váhostave začnú poslanci riešiť až v utorok. V Zbierke zákonov musí byť o deväť dní neskôr, inak Váhostav obíde. (SME)
Odpor je obzvlášť silný v Nemecku, kde sa mnohí obávajú oslabenia prísnych štandardov upravujúcich kvalitu potravín (SME)
Tradícia vypaľovania trávy je na Slovensku silná, ročne evidujú tisíce požiarov a niekoľko zranených. (SME)
Postavenie nezabezpečených veriteľov by sa malo posilniť a správcu by nemali vyberať firmy v reštrukturalizácii. (SME)
V tíme došlo k ďalšiemu očakávanému hráčskemu rezu. (SME)
Strana a vláda sa znenazdajky ocitli vo veľkom chaose. Dôkazom sú zmätočné vyjadrenia a skutky. (SME)
V skutočnosti vôbec nemajú dlhé krky. O ich osude utečenkýň sa však hovorí málo. (SME)


PRAVDA

EÚ musí okamžite riešiť situáciu, že pri jej brehoch umierajú tisícky utečencov, tvrdí šéfka diplomacie EÚ Mogherinová. Taliansky premiér žiada zvolať mimoriadny summit. (PRAVDA)
Vrtuľník, ktorý inštaloval na Budovateľskej ulici v Prešove vysielač, rozvíril vzduch natoľko, že kamienky z neho poškodili autá. (PRAVDA)
Slávne turínske plátno, do ktorého podľa tradície zahalili po ukrižovaní telo Ježiša Krista, po piatich rokov znovu vystavili pre verejnosť v turínskej katedrále. (PRAVDA)
Islamský štát zverejnil video z popravy dvoch skupín etiópskych kresťanov v Líbyi. Členov prvej skupiny zastrelili, mužov v druhej skupine bez milosti sťali. (PRAVDA)
Ak sa predĺži reštrukturalizácia Váhostavu, firma nevydrží viac ako dva mesiace, tvrdí šéf Váhostavu Marán Moravčík. Ak bude situácia neudržateľná, dá návrh na konkurz. (PRAVDA)
Niektorým dlhoročným politikom v KDH by mohlo vyhovovať, že Smer v parlamente odvolá z podpredsedníckej funkcie lídra KDH Jána Figeľa. (PRAVDA)
Podľa premiéra Roberta Fica zodpovednosť za kauzu Váhostav nesie Ján Figeľ, keď ešte ako minister dopravy tlačil na nízke ceny diaľnic. (PRAVDA)
Meškajúce diaľničné stavby na D1 Dubná Skala - Turany a prvý úsek Jánovce - Jablonov by mali byť hotové v lete. (PRAVDA)
Návrh na zvolanie mimoriadneho Výboru pre obranu a bezpečnosť, ktorého témou má byť kauza Váhostav, chce podať poslanec Alojz Hlina. (PRAVDA)
Bratislavskí hasiči momentálne zasahujú v diaľničnom tuneli Sitina na diaľnici D2, kde bol ohlásený požiar elektroinštalácie. (PRAVDA)
Arcibiskup Róbert Bezák sa podľa českého kardinála Miloslava Vlka nechce vrátiť pôsobiť na Slovensko. (PRAVDA)
Odvolanie Jána Figeľa z funkcie podpredsedu parlamentu by podľa Františka Šebeja (Most-Híd) bolo porušením tradície a zásad parlamentarizmu. (PRAVDA)
Loď s utečencami, ktorí mali namierené z Líbye do Talianska, stroskotala. Talianske médiá informujú, že zahynulo vyše 700 ľudí, zachrániť sa podarilo len 28 ľudí z celej posádky. (PRAVDA)
Ministerstvo financií chce uľahčiť ľuďom vstup na burzu, a to zrušením zdravotných odvodov z dividend z cenných papierov. (PRAVDA)
Voliči vo Fínsku v nedeľu rozhodnú o novom parlamente. Hlavnou témou volieb je obnova hospodárskeho rastu, ktorá má najväčšie problémy s krízou za posledné desaťročia. (PRAVDA)
Rusko sa musí navždy usadiť v Arktíde a prisvojiť si ju, vyhlásil ruský viceprezident Dmitrij Rogozin, zodpovedný vo vláde za zbrojný program. (PRAVDA)
Grécko sa snaží dospieť k dohode o svojom reformnom pláne s medzinárodnými veriteľmi, neustúpi ale za hranice, ktoré považuje za neprekročiteľné. (PRAVDA)
Ľudia, ktorí chcú mať vyššie dôchodky, sa nemusia spoliehať len na penzie zo Sociálnej poisťovne a z druhého a tretieho piliera. (PRAVDA)
Juha Sipilä zrejme dostane narodeninový dar v predstihu. Fín, ktorý o týždeň oslávi 54 rokov, sa túto nedeľu zrejme stane víťazom parlamentných volieb. (PRAVDA)
Európa by mala Taliansku viac pomáhať pri zvládaní náporu utečencov, vyhlásil pápež František. Len za posledných 6 dní ich priplávalo 11-tisíc. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Generálny riaditeľ Váhostavu Marián Moravčík sa plánuje obrátiť aj na prezidenta Andreja Kisku. (HN Online)
(HN Online)
Aj povolené prečerpanie môže byť problém. A je jedno, či ho využívate. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
"Odvolať ma môžete, vy máte moc, ale my máme pravdu,“ odkázal predseda KDH premiérovi v televíznej diskusii. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Doteraz mohli Slováci zažiť koncert Robbieho Williamsa vo Viedni či v Prahe, teraz konečne prišiel aj do Bratislavy. (HN Online)
Koncept extrémnej Škody navrhol Čech Petr Novák, ktorý ho premenil na reálne auto. (HN Online)
(HN Online)
Rusko v sobotu odmietlo správy nemeckých médií, podľa ktorých by mohlo podpísať dohodu o dodávkach plynu s Gréckom (HN Online)
Šance nezabezpečených veriteľov by sa mali posilniť a správcu by nemali vyberať firmy v reštrukturalizácii. Dohodol sa na tom premiér so živnostníkmi. (HN Online)
Český kardinál Miloslav Vlk je presvedčený, že Bezák onedlho dostane biskupskú funkciu vo svete, alebo vo Vatikáne (HN Online)

TA3

Generálny riaditeľ spoločnosti Váhostav Marián Moravčík povedal, že so súčasným obratovým kapitálom, ktorý má firma k dispozícii, nie je schopná plniť svoje zmluvné vzťahy. Reagoval tak na zámer vlády predĺžiť reštrukturalizáciu Váhostavu. (TA3)
Modelový rok 2016 priniesol kompaktnej škodovke celkom novú techniku. V septembri totiž vstúpi do platnosti prísnejšia emisná norma Euro6, ktorú súčasné agregáty 1.2 MPI, 1.2 TSI 8V a 1.4 TSI radu EA111 nesplnia. Rapid preto dostal modernejšie motory, zhodné s Fabiou či Octaviou. (TA3)
Šéf F1 Bernie Ecclestone uviedol, že Veľká cena bude mať v budúcej sezóne v Azerbajdžane premiéru napriek obavám z porušovania ľudských práv v krajine. (TA3)
Tlačová beseda generálneho riaditeľa stavebnej spoločnosti Váhostav, ktorý hovoril o zvrate v kauze týkajúcej sa spoločnosti. (TA3)
Platnosť zbrojného preukazu by sa mala skrátiť zo súčasných desať rokov na päť rokov, tvrdí ministerstvo zdravotníctva spolu so Slovenskou komorou psychológov. Zmenu navrhujú v rámci pripomienkového konania k novele zákona o strelných zbraniach a strelive, ktorú vypracoval rezort vnútra. (TA3)
Jednu skupinu zastrelili, členom druhej údajne sťali hlavy. Kalifát vraždí a súčasne ničí historické pamiatky. (TA3)
Francúzski colníci zadržali na jachte v Karibskom mori rekordných 2,25 tony kokaínu. Ide o ich vôbec najväčší úspech súvisiaci s drogami, informovalo francúzske ministerstvo financií. (TA3)
Najväčšie jemenské mestá sa zmietajú v najkrvavejších konfliktoch. Násilnosti si vyžiadali ďalších 44 obetí. Jednotky podporujúce súčasného prezidenta sú pri hranici so Saudskou Arábiou. (TA3)
Portrét z 19. apríla. (TA3)
Slovenské tenistky budú aj v roku 2016 účinkovať v II. svetovej skupine Pohára federácie. V barážovom stretnutí o účasť v "druhej lige" totiž vedú nad Švédskom už 3:0. (TA3)
Slávením eucharistie v dóme v Turíne sa začalo obdobie vystavenia Turínskeho plátna, ktoré potrvá do 24. júna. Svätú omšu celebroval turínsky arcibiskup Mons. Cesare Nosiglia, ktorý je pápežským kustódom Turínskeho plátna. (TA3)
SNS by sa po budúcoročných parlamentných voľbách mohla stať súčasťou vlády spolu so Smerom. Jej predseda Anton Danko v diskusnej relácii V politike takúto možnosť nevylúčil. (TA3)
Slovan vďaka víťazstvu s Ružomberkom poskočil v tabuľke na 4. miesto. Po príchode nového realizačného tímu funguje zatiaľ bezchybne najmä obranná činnosť mužstva, ktoré v dvoch zápasoch neinkasovalo. (TA3)
Podpredseda Národnej rady Ján Figeľ, ktorý v parlamente čelí pre situáciu okolo Váhostavu odvolávaniu zo strany vládneho Smeru, sa podľa premiéra Roberta Fica správa ako uplakaný malý chlapec. (TA3)
Hosťami relácie V politike boli Robert Fico, predseda vlády, Ján Figeľ, podpredseda parlamentu, Andrej Danko, predseda SNS, Juraj Miškov, predseda Skoku a Eduard Chmelár, politický analytik. (TA3)
Žabám hrozí v prírode úbytok. Ich význam je pritom obrovský. Živia sa presne tými druhmi hmyzu, ktoré my odháňame a zároveň sú potravou pre niektoré druhy vtáctva. Ochranári sa snažia migrujúcim žabám pomáhať. A nie sú pri tom sami. (TA3)
Čerstvo zvolené predstavenstvo jednej z najväčších prešovských mestských firiem začalo úradovať. Jeho prvým krokom bolo okamžité odvolanie riaditeľa Technických služieb, ktoré spravujú mestské lesy a zabezpečujú vývoz odpadu. Na lukratívne miesto mal ihneď nastúpiť stranícky nominant. (TA3)
Oslabovanie eura čoraz viac nahráva exportérom a celej ekonomike. Motoristi na čerpacích staniciach a ľudia kupujúci elektroniku z USA ale takýto vývoj už tak radi nemajú. Slabé euro pripravuje ich peňaženky o nemalé peniaze. (TA3)
Polícia v Soule nasadila 13.000 svojich príslušníkov a 470 autobusov, aby zvládla rozsiahle demonštrácie požadujúce dôraznejšiu odpoveď úradov na vlaňajšiu haváriu trajektu Sewol, pri ktorom zahynulo viac ako 300 ľudí. (TA3)
Slovensko sa v rámci krajín Európskej únie zaraďuje k tým s vyššou spotrebou antibiotík. Posledná štatistika Európskeho centra pre prevenciu a chorôb ukazuje, že Slováci užívajú antibiotiká vo väčšom množstve než susedná Česká republika či Maďarsko. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

O médiách / About Media

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.