Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 21.4.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3855USD   27.502CZK   0.82430GBP   307.73HUF   4.1937PLN   7.6245HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

SME

Zákaz kočovať vážne narušil tradície Rómov aj rodinné väzby. Pomohol však vzdelaniu aj zdravotnej starostlivosti. (SME)
Mocné vlastenecké city vznikajú ako vedľajší produkt porušenia práva. (SME)
Dvojica prešla Dunaj niekoľkokrát, kým nakrútila dokument danubeStory. (SME)
Za svojimi rozhodnutiami si stojím, povedal kapitán Lipták po prehre v Kanade. (SME)
Lukáš Kovanda si myslí, že virtuálna mena môže ohroziť tradičné peniaze. (SME)
Kia Sportage je lepšie odhlučnená a odfiltrovaná od vibrácií. (SME)
Zdeno Chára ako prvý zo Slovákov v tohtoročnej play-off NHL bodoval. (SME)
Obžaloba Hedvigy Malinovej z prečinu krivej výpovede a prísahy kríva na všetky štyri nohy. (SME)
Tréner Lipták: Všetko si to musím nechať prejsť hlavou. (SME)
Ak si predsa len vyberieme odpor, budeme riskovať desivú vojenskú eskaláciu. (SME)
Vo Vajnorskom okrášľovacom spolku sa vo veľkom pripravujú na Veľkú noc. Ženy zdobia vajíčka starou vajnorskou metódou. (SME)
Veľkonočná zásobovacia misia SpaceX nesie na vesmírnu stanicu zásoby. Pre problémy štart odkladali. (SME)
Moskva viní z útoku Pravý sektor, Kyjev ruských agentov. (SME)
Zdanlivo nesúvisiace kaplnky na lúkach pod Spišským hradom možno tvoria kalváriu zo 17. storočia. (SME)
Londýnska Národná galéria patrí medzi najrenomovanejšie umelecké múzea na svete. (SME)
Futbalisti Škrtelovho Liverpoolu využili zaváhanie Chelsea a zvýšili náskok na čele Premier League. (SME)
Pravdepodobne meteor preletel oblohou nad ruským mestom Murmansk. Úrady zatiaľ nepotvrdili úkaz ani miesto dopadu telesa. (SME)
Za stavu 3:6 v tajbrejku odvrátila aj piaty mečbal súperky, ale tá zápas aj tak vyhrala. (SME)
Ak chce štát zaručiť slobodu menšinám, musia mu všetci uveriť, že aj väčšina ostane vo svojom vyznaní slobodná. (SME)
Naši hokejisti inkasovali druhý gól šesť a pol minúty pred koncom. (SME)


PRAVDA

Kandidovať chce aj súčasný prezident Baššára Asad, ktorý sa v prípade víťazstva stane prezidentom už po tretí raz. (PRAVDA)
Ozbrojenec v západoruskom Belgorode prepadol banku a zajal niekoľko rukojemníkov. Útočník vraj žiada 25 miliónov rubľov. (PRAVDA)
Bhután preskakuje z feudálneho veku do modernej doby bez toho, aby prešiel industriálnej epochou. Za 30 alebo 40 rokov môže prejsť vývojom, ktorý inde trval storočia. (PRAVDA)
Britská kráľovná Alžbeta II. oslavuje v pondelok 88. narodeniny. Pri tejto príležitosti jej fotograf David Bailey vytvoril nový portrét. (PRAVDA)
Petíciu na stránkach Bieleho domu, ktorá žiadala, aby americké úrady uznali odtrhnutie Krymu od Ukrajiny a jeho pripojenie k Rusku, podpísali necelé tri tisícky ľudí. (PRAVDA)
Slovenskí vinári potvrdili, že majú svetovú úroveň. Po Paríži a Madride zažiarili v súťažiach aj v americkom Rochestri a v Alsasku. (PRAVDA)
Japonský premiér Šinzó Abe venoval ďalší obetný dar chrámu Jasukuni v Tokiu, ktorý býva označovaný za symbol militaristickej minulosti krajiny. (PRAVDA)
V Bostone sa v pondelok začína populárny maratón, ktorý však tento rok sprevádzajú doteraz najprísnejšie bezpečnostné opatrenia. (PRAVDA)
Čína chce čoskoro začať realizovať viaceré veľké energetické projekty, vrátane jadrových a vodných elektrární. (PRAVDA)
Biopalivo vyrobené zo zvyškov kukurice je pre globálne otepľovanie v krátkodobom horizonte horšie ako benzín, vyplýva zo štúdie. Výrobcovia i úradníci ju skritizovali. (PRAVDA)
Šestnásťročný chlapec aj napriek nedostatku kyslíka a teplote pod bodom mrazu prežil v podvozkovej šachte niekoľkohodinový let z Kalifornie na Havaj. (PRAVDA)
Veľká časť obyvateľov Gibraltáru sa v nedeľu ocitla bez elektrického prúdu pre požiar a výbuch v tamojšej elektrárni. (PRAVDA)
Joe Biden priletí v pondelok na Ukrajinu s cieľom uistiť tamojšiu úradujúcu vládu o podpore zo strany USA v terajších konfliktných vzťahoch s Ruskom. (PRAVDA)
Pani Svoreňová krasliciam svoj voľný čas venuje najmä v zime, keď nemá prácu v záhradke. Mnohé z nich sú ozdobou múzeí či galérií, ale aj domácností. (PRAVDA)
Bývalý náčelník armády Abd al-Fattáh as-Sísí a ľavicový politik Hamdín Sabáhí budú jedinými dvoma kandidátmi vo voľbách nového egyptského prezidenta. (PRAVDA)
Európsky komisár Günther Oettinger by chcel, aby v únii existoval jednotný systém diaľničných poplatkov pre osobné automobily. (PRAVDA)
Bývalý afganský minister zahraničných vecí Abdulláh Abdulláh je najúspešnejším spomedzi kandidátov z prvého kola prezidentských volieb, ktoré sa v krajine konalo 5. apríla. (PRAVDA)
Kto ovládne osem krajských miest vrátane najväčších centier Bratislavy a Košíc a akú správu vydajú jesenné komunálne voľby o Slovensku? (PRAVDA)
Štát prispeje na kultúrne podujatia, ale iba vtedy, ak ich reklama bude aj v slovenčine. Úrad vlády pripúšťa, že zmení pravidlá prideľovania dotácií pre národnostné menšiny. (PRAVDA)
Novelou Občianskeho zákonníka sa súdnym exekútorom, advokátom a notárom vrátili väčšie právomoci pri vymáhaní dlhov. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Návrh európskeho komisára pre energetiku Günthera Oettingera na jednotný systém diaľničných poplatkov rozhneval Nemecko. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Ukrajina chce znížiť závislosť od dovozu plynu z Ruska, šance vidí v biomase. (HN Online)
Čínski ekonómovia sa zhodujú, že Slovensko je pre Čínu investične zaujímavá krajina. (HN Online)
(HN Online)

TA3

Ponúkajú lacný pekný dom, neďaleko od Bratislavy, no nevedia ho predať. Takýto problém majú niektorí obyvatelia Plaveckého Štvrtka. O bývanie v tejto lokalite totiž nie je veľký záujem. Dôvodom je problematické spolunažívanie ľudí v obci. Kompetentné úrady ho ale neriešia. (TA3)
Stredné odborné školy bojujú o žiakov netradičnými učebnými pomôckami a odbormi. Pre žiakov sa tak stáva škola doslova hrou. Navyše niektorí študenti už zarábajú aj slušné peniaze. (TA3)
Prievidžania sa pustili do boja proti množstvu reklamných letákov. Väčšina z nich totiž končí priamo v zbernom dvore. Preplnené schránky má od nežiadúcej reklamy uchrániť jednoduchá nálepka. Aktivisti dúfajú, že možno už o niekoľko mesiacov sa bude tlačiť o niekoľko ton letákov menej ako dnes. (TA3)
Kauza okolo problematickej križovatky pri Žiari nad Hronom má svoje pokračovanie. Keď tam vlani jeden z podnikateľov osadil špeciálnu značku, aby upozornil na jej absurdnosť, zniesla sa na neho vlna kritiky. Teraz je ale všetko inak. (TA3)
Veľkonočná atmosféra dnes vládne po celom Slovensku. Vysoké Tatry po dlhých a sychravých dňoch zalialo Slnko, čo vyhovovalo kúpačom a šibačom, a ešte viac dievčatám, ktoré sa už tradične na Veľkonočný pondelok niekoľkokrát prezliekajú. (TA3)
Aj zamestnanci, ktorí nepracujú na rizikových pozíciách by mali mať nárok na lepšiu ochranu zdravia. Vláda narýchlo zmenila pravidlá pre zamestnávateľov, aby sa vyhla sankciám z Bruselu, ktorý jej dal čas do 20. apríla. Po roku a pol sa tak s firmami dohodla na tom, kto má zdravotný dohľad vykonávať. (TA3)
V južnej časti Indického oceánu pokračuje pátranie po malajzijskom lietadle, ktoré zmizlo z radarov už pred šiestimi týždňami. Úrady sa však obávajú, že čierne skrinky už prestali vydávať signály. (TA3)
Štyri kolá pred koncom má 4 bodový náskok pred Barcelonou a 6 bodový pred Realom Madrid, no "biely balet" má ešte zápas k dobru. (TA3)
Na trón sa vrátili po 3 ročnom panovaní FC Porto, čo oslávili s tisíckami fanúšikov v uliciach mesta po domácom víťazstve 2:0 nad posledným Olhanense, ktoré zariadil Lima. (TA3)
Šestnásťročný Kalifornčan, ktorý ušiel z domu, prežil päťhodinový let z Kalifornie na Havaj ukrytý v podvozku linkového lietadla, ktoré vystúpilo do výšky 11.582 metrov. (TA3)
Ozdobené vajcia, alebo, ako my zvykneme hovoriť, kraslice, sú symbolom kresťanského sviatku Veľkej noci. V súčasnosti sú kraslice skôr dekoratívnym prvkom, ktorý k Veľkonočným sviatkom nerozlučne patrí. Posolstvo ozdobených vajec však bývalo v minulosti silnejšie. (TA3)
V čínskom meste Nanjing v auguste odštartuje mládežnícka olympiáda. Náš štáb sa bol pozrieť ako pokračujú prípravy na športový sviatok. (TA3)
Celé Slovensko oslavuje Veľkonočný pondelok, ktorý je už tradične spojený s množstvom vody a so šibaním. (TA3)
Čokoládové zajace a vajíčka sú neodmysliteľnou súčasťou Veľkej noci. Cukrári sa každoročne predbiehajú v tom, kto vymyslí lepšiu kombináciu chutí a vizuálne atraktívnejší čokoládový zjav. (TA3)
Svet 24/7 z 20. marca. (TA3)
Juhokórejské úrady zadržali ďalších štyroch členov posádky stroskotaného trajektu. Zadržaní čelia obvineniam zo zlyhania pri ochrane cestujúcich. Počet obetí nehody sa vyšplhal na 64 a zrejme ešte nie je konečný. (TA3)
Do ukrajinskej metropoly dnes priletí americký viceprezident Joe Biden, aby uistil Kyjev o podpore Washingtonu. Počas dvojdňovej návštevy má rokovať s kabinetom premiéra Arsenija Jaceňuka. (TA3)
V americkom Bostone sa dnes pobeží tradičný maratón. Po tom, ako sa vlani stal terčom teroristických útokov, čakajú bežcov i návštevníkov tentokrát prísne bezpečnostné opatrenia. (TA3)
Šport+ z 20. apríla. (TA3)
Práce je stále ako na kostole. S týmto poznatkom stojí naša hokejová reprezentácia na polceste v príprave na majstrovstvá sveta. Zápasy s Ruskom a Francúzskom ukázali mnohé rezervy. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk