Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 6.7.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1008USD   27.135CZK   0.70800GBP   316.13HUF   4.2005PLN   7.5750HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Grécko škrtalo až­až, ale jeho skutočným problémom je nefunkčný štát ako taký. S čím doterajšie grécke vlády ani veritelia nerobili nič. (SME)
Bývalý minister financií Yanis Varoufakis je pre svojich stále hrdinom. (SME)
Peter Sagan nemal v záverečnom stúpaní dostatok síl a prišiel do cieľa na 27. mieste. (SME)
Po niekoľko dňovom výpadku je sonda New Horizons pripravená obnoviť vedecké pozorovania. (SME)
Yanisa Varoufakisa vystrieda hlavný vyjednávač s veriteľmi Euklides Tsakalotos. (SME)
Z krajiny údajne ušiel expert na biologické a chemické zbrane, ktorý vlastní 15 gigabajtov dát dôkazov o testoch. (SME)
Euklid Tsakalotos zložil sľub a začína ministrovať. (SME)
Stratégiu bežne využívajú malé deti a máme pocit, že im vieme odolať. (SME)
Na najbližšie dni meteorológovia pripravili viaceré výstrahy pred vysokými teplotami. (SME)
Tour de France pokračovala treťou etapou, ktorá prechádzala územím Belgicka. (SME)
Varoufakis už nie je ministrom financií. Odstúpil, veritelia s ním nechceli rokovať. (SME)
Mário Hoffmann v súčasnosti v poštovej banke vlastní tesne pod 8,5 percenta. (SME)
Britskí vedci vynašli materiál, ktorý vie sám opraviť všetko od krídel lietadiel až po ošúchaný lak na nechty. (SME)
Šéf Únie autodopravcov nepredpokladá, že po znížení pokút by mal výrazne vzrásť počet mýtnych priestupkov. (SME)
Ak budeme našu planétu meniť spôsobom, akým to robíme dnes, potom nás čakajú extrémy počasia. (SME)
Chára, Handzuš a ďalší nechcú, aby sa ich mená spájali so súčasnou zväzovou identitou, pretože popiera fair-play. (SME)
Jana Husa upálili pred šesťsto rokmi pre názory, ktoré ešte aj dnes rozdeľujú cirkev. (SME)
DSS-ky tvrdia, že ich služby veľmi zavážia pri získavaní nových klientov. Rozdiely medzi tým, čo ponúkajú, sú však veľké. (SME)
Model Bugatti 35A zaznamenal desiatky rekordov a vyhral viac než tisíc pretekov. (SME)
Ministri financií eurozóny očakávajú nové návrhy zo strany Grécka. (SME)


PRAVDA

ECB sa rozhodla ponechať objem núdzového financovania gréckych bánk bezo zmeny na približne 89 miliardách eur. (PRAVDA)
Tisícky Grékov sa v pondelok snažili vybrať z bankomatov aspoň časť úspor, ale nie všetkým sa to nakoniec aj podarilo. (PRAVDA)
Francúzsky prezident François Hollande a nemecká kancelárka Angela Merkelová sa zišli v Paríži, aby spolu diskutovali o situácii po referende v Grécku. (PRAVDA)
Výsledok nedeľňajšieho referenda v Grécku dramaticky zvyšuje pravdepodobnosť, že silne zadlžená krajina opustí eurozónu, tvrdí Fitch. (PRAVDA)
MMF pozorne sleduje vývoj situácie v silne zadlženom Grécku a je pripravený tejto krajine poskytnúť pomoc, ak ho o to požiadajú. (PRAVDA)
Novým gréckym ministrom financií sa stal hlavný vyjednávač Atén s medzinárodnými veriteľmi Euklidis Tsakalotos, uviedli grécke médiá. (PRAVDA)
Agentúra Európskej únie pre justičnú spoluprácu získala informáciu, podľa ktorej sú medzi nelegálnymi prisťahovalcami prichádzajúcimi do Európy aj bojovníci Islamského štátu. (PRAVDA)
Finančná skupina J&T končí s finančníkom Mariom Hoffmannom. Vyplatí Hoffmanna z podielu v Poštovej banke. (PRAVDA)
Jeden z najagresívnejších alergénov spomedzi rastlín už pomaly cítiť vo vzduchu. Palina mala pôvodne nastúpiť v polovici júla, horúce počasie jej kvitnutie urýchlilo. (PRAVDA)
Poslanec Peter Osuský zo strany SaS a predseda OKS Ondrej Dostál podali na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie na jedného z organizátorov pochodu proti migrantom v Bratislave. (PRAVDA)
Šesť obvinených prevádzačov a desiatky zadržaných utečencov je výsledok akcie príslušníkov Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície počas troch dní. (PRAVDA)
Spojené štáty poskytnú financie na mzdy pre členov tímu gubernátora ukrajinskej Odeskej oblasti, ktorým je bývalý gruzínsky prezident Michail Saakašvili. (PRAVDA)
Grécka vláda v pondelok vydá nový výnos, ktorým minimálne o niekoľko dní predĺži uzavretie bánk, tvrdia zdroje z bankového sektora. (PRAVDA)
Ak bolo grécke referendum plebiscitom o eurozóne, tak hlasovaním "nie" Gréci spáchali ekonomickú samovraždu, domnieva sa analytik. (PRAVDA)
V postoji ku gréckemu referendu zavládla na slovenskej politickej scéne jednota naprieč politickým spektrom. (PRAVDA)
Maďarský parlament schválil zákon, ktorý povoľuje vybudovanie plota na hranici so Srbskom na zastavenie prílivu nelegálnych imigrantov. (PRAVDA)
Iracká stíhačka kvôli technickému zlyhaniu omylom vypustila bomby nad hlavným mestom Bagdad. (PRAVDA)
Islamský štát ničí pamiatky systematicky a predáva vzácne artefakty pomocou prostredníkov. Zaznelo v londýnskom inštitúte pre obranu a bezpečnosť. (PRAVDA)
Slovensko dostalo od Ruska ponuku vymeniť lietadlá z vládnej letky za nové. Ponuka prišla počas pracovnej návštevy premiéra Roberta Fica v Rusku na začiatku júna. (PRAVDA)
Výsledok gréckeho referenda ešte zväčšil priepasť medzi Gréckom a ostatnými krajinami eurozóny, uviedol podpredseda Európskej komisie Valdis Dombrovskis. (PRAVDA)

HN Online

Každý deň právny servis HN. Tentokrát čo sa mení pri rozvodoch manželov či starostlivosti o dieťa. Dozviete sa od advokáta Dušana Tomku. (HN Online)
(HN Online)
Ve všech mediatypech to v ceníkových cenách činilo 496 milionů korun. (HN Online)
(HN Online)
Ve čtvrtém multiplexu společnosti Digital Broadcasting si ji bude moci naladit přes 95 procent obyvatel. (HN Online)
(HN Online)
Keďže Kyjev sa s Moskvou nedohodol na cene plynu, chce si Ukrajina zásoby na najbližšiu zimu vytvoriť cez vlastnú ťažbu a dovozom z Európy. (HN Online)
Pred 600 rokmi ho ako kacíra upálili na hranici v Kostnici. Hus však nebol iba martýr a idealista. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Predali rodičovský dom a peniaze chcú investovať. Nevedia do čoho, ale v jednom majú jasno - chceli by svoje financie zhodnotiť a čo-to zarobiť... (HN Online)
(HN Online)
Výsledok gréckeho referenda hovorí, že ustupovať pri rokovaniach s Aténami by mohli už iba veritelia. (HN Online)
V Art Hoteli Kaštieľ v Tomášove je výstava olejomalieb slovenského výtvarníka Petra Mabeho. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Jednou z prvých úloh nového výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja bude výber reprezentačného trénera seniorov a generálneho manažéra národného tímu. V hrubých črtách sa o tejto problematike rozprávali zástupcovia exekutívy aj na svojom úvodnom rokovaní v Bratislave. Konkrétne mená však nepadli. (TA3)
Pápež František odslúžil v Ekvádore prvú omšu počas týždeň trvajúcej cesty po Latinskej Amerike. Pod šírym nebom ju sledovalo viac ako milión ľudí. (TA3)
24 hodín vo svete zo 6. júla (TA3)
Švajčiarsky tenista Roger Federer nasadený ako druhý zvíťazil v zápase osemfinálového 4. kola dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne, dvadsiatkou "pavúka", za 86 minút jednoznačne 6:2, 6:2, 6:3. Vlani ho bez straty setu prekonal práve v osemfinálovej fáze US Open a potom aj v Šanghaji. (TA3)
Hosť: Peter Világi/ Analytik spoločnosti Fincentrum (TA3)
Hlavné správy zo 6. júla. (TA3)
Vzácna freska svätého Krištofa na kostole v Nižnom Slavkove, ktorú po niekoľkých storočiach náhodne objavili pri rekonštrukcii, je už zreštaurovaná. Unikátny nález svojho času označili odborníci za objav roka na Slovensku. (TA3)
Vzácny kostol z 18. storočia, ktorý sa obyvateľom Martina stráca pred očami, zachraňuje aspoň čiastočne súkromná firma. Na národnú kultúrnu pamiatku, ktorú nevlastní získala grant z ministerstva kultúry a opravuje strechu. (TA3)
Od začiatku júla platí nový volebný zákon, ktorý nahradil šesť doterajších právnych noriem. Prínosom má byť najmä transparentnosť vo financovaní kampane, jednotné volebné moratórium či úspora peňazí. (TA3)
Detská fakultná nemocnica v Košiciach dostane viac ako 600-tisíc eur na modernizáciu priestorov a zdravotníckeho vybavenia. Finančná injekcia z Ministerstva zdravotníctva má nemocnici pomôcť pokryť nevyhnutné náklady. (TA3)
Počty zadržaných migrantov na našom území prudko stúpajú. Oproti minulému roku ide o viac ako dvojnásobný nárast. Vyplýva to z policajných štatistík, ktoré má televízia TA3 k dispozícii. (TA3)
Grécke banky zostanú zatvorené aj 7. a 8. júla, pričom v platnosti zostáva doterajší denný limit na výber z bankomatov. Uviedla to šéfka Asociácie gréckych bánk Luka Katseliová. Informovala o tom agentúra Reuters. (TA3)
Toľko kolapsov z tepla tu ešte nebolo, záchranári museli počas dňa pomáhať 146 ľuďom, ktorí skolabovali v dôsledku horúčav. Uviedol to hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Boris Chmel. (TA3)
Operačný program Informatizácia spoločnosti sa dostáva do finálnej fázy. Už môžu občania využívať viac ako 400 elektronických služieb verejnej správy a na konci tohto roka by ich malo byť približne 2000. (TA3)
Atény smerujú do slepej uličky a Európa je pripravená na odchod Grécka z Eurozóny. Povedal to predseda kresťansko-demokratického hnutia Ján Figeľ. Rozhodnutie o vstupe Slovenska do eurovalu považuje aj s odstupom času za správne. (TA3)
Španiel Joaquim Rodríguez sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Tour de France, ktorá viedla z Antverp na vrchol kopčeka Mur pri Huyi a merala 159,5 km. (TA3)
Priblížili sme si ďalší možný vývoj v Grécku po referende podrobnejšie. V štúdiu sme privítali Vladimíra Vaňa, hlavného analytika Sberbank Slovensko. (TA3)
Novým gréckym ministrom financií je Euklid Tsakalotos. K výmene na tomto poste došlo deň pred mimoriadnou schôdzkou ministrov financií eurozóny. (TA3)
Extrémne horúce počasie, ktoré v týchto dňoch zasiahlo Slovensko, môže spôsobiť vážne problémy nielen ľuďom, ale aj zvieratám. Organizácia Sloboda zvierat upozorňuje, že dehydratácia, prehriatie organizmu a úpaly môžu viesť ku kolapsom a v extrémnych prípadoch až k smrti zvieraťa. (TA3)
S horúcim a suchým počasím bojujú v týchto dňoch aj poľnohospodári z juhu stredného Slovenska. Keďže je žatva v plnom prúde, dážď by si paradoxne teraz veľmi neželali. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.