Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 28.11.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2480USD   27.609CZK   0.79200GBP   307.14HUF   4.1798PLN   7.6770HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Američania čakajú na pravidlá, u nás musia používatelia dronov robiť skúšky. Mnohí o tom nevedia. (SME)
Juraj Frajt predal stroj aj trenčianskej nemocnici. I keď obchod preveruje prokuratúra, zostáva riaditeľom. (SME)
Štátu sa príliš nedarí vyžehliť v Bruseli problém, ktorý vznikol. (SME)
Pozornosti Petra Schutza neunikol neodbytný dron, ktorý lieta okolo Ficových okien, ani odchod Novotného z SDKÚ. (SME)
Frešo definitívne pochoval SDKÚ, zdôvodnil Viliam Novotný svoj odchod. Podporiť by mohol vznikajúcu stranu Evy Babitzovej. (SME)
Ovládal jeden z dvoch dronov, ktoré z výšky monitorovali demonštráciu proti korupcii. Skladanie a lietanie s dronmi má pilot z Bratislavy ako hobby. (SME)
Rozhodujte o tom, čo budú 2 milióny ľudí čítať na Sme.sk a v denníku SME. (SME)
Podpísané! Zbrojovka z Uherského Brodu získala bez súťaže strategický kontrakt na stovky ručných zbraní pre vojakov. (SME)
Slovenský majster je najslabším tímom Európskej ligy. Celkovo má skóre 1:17. (SME)
Kiska plebiscit vyhlásil, hoci má stále pochybnosti, či nie sú otázky protiústavné. (SME)
Matikainen: Ak budeme takto hrať, góly začnú padať. (SME)
Skupine obyvateľov majú na plyn prispievať aj tí, čo Smer nevolia a plyn nemajú. (SME)
Víťazné dielo súťaže Maľba roka porotcovia prirovnali k Vincentovi van Goghovi. (SME)
Ľudia si otvorili účty v iných mestách, ale nie je to udržateľné. (SME)
Juraj Široký plní želania ulice. Lacné vtipy na úrovni ich autora. (SME)
V novom Obludáriu sa Pišta Vandal zhováral so spevákom Jurajom Benetinom. (SME)
Pellegrini sa nestal šéfom parlamentu preto, lebo bol najkvalitnejším kandidátom. (SME)
Pomôžeme vám vybrať notebook do domácnosti, práce, ale aj na hranie. (SME)
Nová technológia umožní ovládanie každého mobilu s WiFi pohybom rúk. (SME)
Do strany majú vstúpiť viacerí politici a známe tváre, ktoré v politike neboli. (SME)


PRAVDA

Opozícia žiada o mimoriadne rokovanie brannobezpečnostného výboru. Od ministra Martina Glváča chce poznať informácie o utajenej zmluve s Českom. (PRAVDA)
Električka č. 4 bude premávať po skrátenej trase Dúbravka - ŽST Nové Mesto, odtiaľ ju nahradí autobusová linka X4. (PRAVDA)
Drahý prieskum alebo test národa o tom, či vie, čo sú to ľudské práva? Prezident Andrej Kiska vyhlásil referendum, ktoré je namierené aj proti gejom a lesbičkám. (PRAVDA)
Brusel považuje Slovensko, Nemecko, Luxembursko a Holandsko za krajiny eurozóny, ktorých rozpočty najlepšie zohľadňujú prijaté pravidlá. (PRAVDA)
Záverečnými rečami pokračuje pojednávanie so Sergejom S. a jeho synom Alexandrom S. pred Špecializovaným trestným súdom v Pezinku. (PRAVDA)
Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred poľadovicou, ktorá má potrápiť najmä vodičov v sobotu na západnom a južnom Slovensku. (PRAVDA)
Najdrahší účet komunálnej kampane sa očakáva v Bratislave. Nový primátor metropoly Slovenska Ivo Nesrovnal ho pred voľbami odhadoval do 200-tisíc eur. (PRAVDA)
Medziročný prepad cien v slovenskom priemysle sa nezastavil ani v októbri. Medziročne klesli o 3,8 %. (PRAVDA)
Ruský parlament má prerokovať návrh zákona, ktorý by ruským bojovníkom na východe Ukrajiny priznal oficiálny status vojnových veteránov. (PRAVDA)
Podľa denníka Ukrajinskaja pravda má prezident Porošenko v pláne presadiť zákon, podľa ktorého by sa členmi kabinetu mohli stať aj cudzinci. (PRAVDA)
Škót Jamie Read slúžil v armáde a nepáči sa mu, že ho niekto označuje za žoldniera. Teraz totiž bojuje na strane Kurdov v Sýrii proti Islamskému štátu. (PRAVDA)
Ruský rubeľ v piatok pokračuje vo výraznom prepade kvôli štvrtkovému rozhodnutiu OPEC nezasiahnuť proti poklesu cien ropy. (PRAVDA)
Podľa českého aktivistu za práva gejov Jiřího Hromadu je absurdné, aby väčšinové obyvateľstvo hlasovalo o živote gejov a lesbičiek. (PRAVDA)
Pápež František začne trojdňovú návštevu Turecka a zavíta aj do známych stavieb ako istanbulské múzeum Hagia Sofia či do Modrej mešity. (PRAVDA)
Bez prejavov násilia prebehol štvrtkový deň aj večer v americkom meste Ferguson, kde sa tento týždeň odohrávali búrlivé protesty. (PRAVDA)
Tretie najväčšie austrálske mesto Brisbane zasiahla vo štvrtok večer miestneho času jedna z najničivejších búrok za posledné desaťročia. (PRAVDA)
Policajti v americkom štáte Colorado zadržali muža, ktorý na nich na ulici namieril banán, za čo bol vzápätí obvinený z kriminálneho činu. (PRAVDA)
V Nitre otvorili Bezpečný ženský dom, útočisko pre obete domáceho násilia, ktoré ako prvé na Slovensku spĺňa európske štandardy. (PRAVDA)
Ruský rubeľ vo štvrtok voči doláru aj euru zostúpil na nové rekordné minimá. Kurz ruskej meny zrazilo rozhodnutie kartelu OPEC. (PRAVDA)
Košický krajský predseda SDKÚ a poslanec NR SR Viliam Novotný odchádza zo strany. (PRAVDA)

HN Online

Rozpočet Slovenska ako jeden zo štyroch spĺňa prísne európske pravidlá. (HN Online)
Nová štúdia ukázala, že prisťahovalci v Nemecku sú požehnaním pre vládnu pokladnicu vo výške až 22 miliárd eur. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Vlaky zdarma môžu zrušiť autobusové linky, hovorí v rozhovore pre HN viceprezident zväzu autobusovej dopravy Peter Sádovský. (HN Online)
Od dát v mobile budeme čoraz závislejší. Už dnes je napríklad takmer každé druhé dieťa do dvoch rokov vo Švédsku denne na internete. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Mladík vystúpil na schátralý, 280 metrov vysoký komín v Rumunsku. Bez akéhokoľvek istenia, len s kamerkou GoPro. (HN Online)
(HN Online)
Problém chorobného nakupovania sa nevyhýba mužom ani ženám. (HN Online)
Ponorte sa spolu s nami do dejín budov, ktoré pomohli stvoriť nový druh človeka. (HN Online)
Aké veľké môžu byť obchodné centrá? A kedy majú najväčšie tržby? Poznáme odpoveď. (HN Online)
Každá legenda raz musí odísť. Platí to aj v automobilovom svete. O čom sa dlhšie pošuškáva a rozpráva je opäť bližšie k realite. (HN Online)
Nazreli sme za oponu obchodných centier. A zisťovali, ako fungujú a ako nami manipulujú (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Od budúceho roka budú mať ľudia, ktorí zarobia maximálne 570 eur mesačne, nárok na odvodovú odpočítateľnú položku na zdravotné odvody. Ľudia s vyššími príjmami majú platiť odvody rovnako ako doteraz. Zmenu prináša novela zákona o zdravotnom poistení, ktorú dnes definitívne schválil parlament. (TA3)
Európska komisia v zverejnenom hodnotení návrhov rozpočtov krajín eurozóny na budúci rok označila iba štyri krajiny ako plne v súlade s prísnymi európskymi pravidlami. Ide o Nemecko, Luxembursko, Holandsko a Slovensko, zdôraznilminister financií Peter Kažimír. (TA3)
Od piatku rána prebieha v rakúskych mestách Viedeň, Graz a Linec veľká policajná akcia proti pravdepodobným džihádistom. (TA3)
Občania budú môcť do 31. mája 2015 beztrestne odovzdať svoje nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru. (TA3)
Pozrite si záznam z tlačovej besedy ministra financií Petra Kažimíra, ktorý hovoril o hodnotiacej správe Európskej komisie k nášmu návrhu rozpočtu na rok 2015. (TA3)
Svetová obchodná organizácia vo štvrtok prijala prvú celosvetovú reformu obchodu v histórii. Dohoda bude znamenať nové štandardy na hraniciach a v colnom konaní. Táto dohoda by mala zvýšiť rozsah svetovej ekonomiky o jeden bilión USD. (TA3)
Päťnásobný majster sveta v snookri Ronnie O'Sullivan odohral zápas prvého kola na otvorených majstrovstvách Spojeného kráľovstva so zlomeným členkom. Duel s amatérom Danielom Wellsom vyhral 6:2, ale z turnaja sa možno odhlási. Informovala agentúra Reuters. (TA3)
Spoločnosť Decodom v tomto roku oslávi už 15. rokov svojej existencie. Počas tejto doby sa vyprofilovala na úspešného slovenského výrobcu a predajcu nábytku na báze drevotrieskovej dosky a vákuovo lisovanej fólie. Hlavným cieľom spoločnosti Decodom je ponúkať komplexné riešenie pri zariaďovaní interiéru. Bohatá štruktúra sortimentu umožňuje zariadiť kuchyňu, obývačku, jedáleň, spálňu, detskú izbu, predsieň, pracovňu alebo kúpeľňu. (TA3)
Outlet Voderady len nedávno oslávil svoje prvé narodeniny. Napriek náročnejšiemu začiatku sa obchodné centrum dočkalo prvého výročia a zastabilizovalo svoju situáciu na nielen domácom trhu. (TA3)
Postup dvojčlennej eskorty Väzenskej služby Českej republiky, ktorej v utorok popoludní utiekol z pražskej Thomayerovej nemocnice v Krči nebezpečný väzeň Jan Novák, možno označiť za fatálne zlyhanie, napísal dnes server Novinky.cz. (TA3)
Nezamestnanosť vo Francúzsku dosiahla v októbri nový rekord. Počet nezamestnaných v krajine sa v sledovanom období zvýšil o 28 400 osôb na 3 460 900 ľudí. (TA3)
Pápež František pricestuje do Turecka na trojdňovú návštevu. Počas pobytu v tejto prevažne moslimskej krajine sa stretne aj s najvyššími politickými a náboženskými predstaviteľmi krajiny. (TA3)
Košický krajský predseda SDKÚ-DS a poslanec Viliam Novotný odchádza zo strany. (TA3)
Japonská sopka Aso začala dnes zo svojich útrob chrliť obrovské kusy lávy, čo donútilo úrady pozastaviť leteckú dopravu v oblasti a zakázať výstup na jej vrchol. Ide o prvú erupciu podobnej intenzity za posledných 22 rokov, napísala agentúra AP. (TA3)
Hokejový Slovan Bratislava má záujem o slovenského reprezentanta Martina Réwaya, ktorý pôsobí v Sparte Praha. Medzi oboma klubmi sa uskutočnili rokovania. (TA3)
Najmenej 133 ľudí zahynulo a minimálne 100 utrpelo zranenia pri ozbrojených zrážkach dvoch skupín patriacich k jednému arabskému kmeňu v sudánskom štáte Západný Kurdufán. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie jedného z kmeňových vodcov. (TA3)
Pozreli sme sa na aktuálny prehľad búrz a kurzov jednotlivých mien. Analýzu pripravil Rudolf Vrábel z J&T Banky (TA3)
Tretie najväčšie austrálske mesto Brisbane zasiahla vo štvrtok večer miestneho času jedna z najničivejších búrok za posledné desaťročia. Bola sprevádzaná výdatným dažďom a silným vetrom, ktorý na viacerých budovách odvial strechy. (TA3)
Dnes bude oblačno až zamračené, hmlisto. Na horách a ojedinele aj v nižších polohách prechodne zmenšená oblačnosť. Miestami, najmä v južnej polovici západného a stredného Slovenska, slabý dážď alebo dážď so snehom s ojedinelou tvorbou poľadovice. Najvyššia denná teplota -1 až 4 st. (TA3)
V jedinom štvrtkovom stretnutí hokejovej NHL si Nashville poradilo s Edmontonom 1:0 po predĺžení. O rozhodujúci presný zásah sa v 64. min postaral švédsky krídelník Filip Forsberg. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk