Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 24.7.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3472USD   27.480CZK   0.79215GBP   307.76HUF   4.1408PLN   7.6250HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Príde čas, keď poviem veci, ktoré som povedal, že nepoviem, vyhlásil. (SME)
Stroj typu MD-83 spoločnosti Air Algerie letel z Burkiny Faso do Alžírska. Viezol aj 50 Francúzov. (SME)
Ako sa Američania a Európania postavia za ukrajinskú slobodu, môže ovplyvniť budúcnosť nie len v tejto časti sveta. (SME)
Je človek v pozícii vodiča, aj keď auto stojí? (SME)
Matovič ukázal ďalšiu dobre stráženú nahrávku. (SME)
Legálni sponzori strán sú vymierajúci druh, ktorý stojí za to podporiť. (SME)
Do Sýrie odišli z Nórska bojovať desiatky islamistov. (SME)
Kyberzlodeji ukradli databázu kontaktov. Žiadali výkupné. (SME)
Strela v hokeji patrí v rámci športu medzi pomalšie. (SME)
Nádej na záchranu nie je, povedal by o Apollo 11 americký prezident. (SME)
Procházka nie je žiadne politické neviniatko a pláva na rovnakej lodi ako Matovič. (SME)
Zdaniť zarobené peniaze tenisti zo západnej Európy nezvyknú. Prinútili ich. (SME)
Napriek posilnenej mobilizácií majú regióny ukázať vzájomnú solidaritu. (SME)
Jeden systém nemá dovoliť vozidlu zísť z cesty, druhý zabezpečí automatické brzdenie. (SME)
Ministerstvo nedokáže ovplyvniť, či samosprávy vyberajú ľudí transparentne. (SME)
Pri argumente kruhom predpokladáme čosi, čo by sme mali dokázať. (SME)
Stavebný zákon umožní aj vyvlastňovanie pozemkov na miestach, kde stoja osady. (SME)
Nie som ochranár, ale nasraný občan, tvrdí v rozhovore Juraj Lukáč. (SME)
Vyšetrovanie sa môže týkať privatizačnej ceny, ale aj obchodov spred desaťročia. (SME)
Johann Breyer zomrel vo veku 89 rokov, krátko pred vydaním do Nemecka. (SME)


PRAVDA

Islamistická skupina s väzbami na Sýriu plánuje útok v Nórsku, a to možno už v nadchádzajúcich dňoch. (PRAVDA)
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár je presvedčený, že bol vlani v júni v parlamente legálne zvolený za generálneho prokurátora. (PRAVDA)
Európska komisia chce v rámci Európskej únie zakázať nákupy nových akcií a dlhopisov, ktoré vydajú ruské banky v jej členských štátoch. (PRAVDA)
Za posledných 12 hodín uskutočnili v Afganistane 2 útoky na slovenských vojakov, ktorí slúžili na strážnej veži v rámci misie. (PRAVDA)
Moskovský súd uznal lídrov opozície Sergeja Udaľcova a Leonida Razvozžaja vinnými z organizovania masových protestov proti prezidentovi Putinovi. (PRAVDA)
Aj keď na jeseň uplynú tri roky od kauzy odpočúvania novinárov Pravdy a desiatok ďalších nevinných civilistov, ešte stále neboli vypočutí viacerí dôležití svedkovia. (PRAVDA)
Internetová stránka Európskej centrálnej banky (ECB) sa stala obeťou útoku hackerov. (PRAVDA)
Lietadlo spoločnosti Swiftair smerujúce z Ouagadougou v Burkine Faso do Alžíru sa podľa alžírskej televízie zrútilo v Nigeri. (PRAVDA)
Sankcie únie voči sektorom ruského hospodárstva by mohli byť zavedené do konca júla, ak sa Moskva rýchlo nepričiní o ukončenie krízy na východnej Ukrajine. (PRAVDA)
Takmer každá jedna pravicová strana má vnútorné problémy, rieši pnutia, štiepenia, odchody a príchody, hovorí v rozhovore pre Pravdu líder Mostu-Híd Béla Bugár. (PRAVDA)
Veliteľ povstalcov potvrdil, že proruskí separatisti mali k dispozícii raketový systém BUK, o ktorom Washington hovorí, že zostrelil malajzijské civilné lietadlo. (PRAVDA)
Prvou kandidátkou do novej voľby šéfa Najvyššieho súdu bude jeho bývalá podpredsedníčka Daniela Švecová. (PRAVDA)
Z uzatvorenia dohody o voľnom obchode medzi USA a EÚ by profitovali najmä slovenské automobilky, tvrdí analytik Vladimír Vaňo. (PRAVDA)
Ukrajinský parlament vo štvrtok rozpustil poslanecký klub komunistickej strany, oznámila to agentúra Unian. (PRAVDA)
Bratislavčanom je v komunálnej politike svojím programom a osobnosťami najbližšia strana Smer. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry MVK. (PRAVDA)
Napriek tomu, že po prietrži mračien organizátori Jánošíkových dní uvažovali o ich zrušení, festival vo štvrtok večer štartuje a je pripravený vraj na sto percent. (PRAVDA)
Islamskí radikáli pri útoku na konvoj s väzňami zabili severne od Bagdadu 60 ľudí. Agentúra AP informovala, že medzi mŕtvymi je 52 väzňov a osem vojakov. (PRAVDA)
Medzinárodný menový fond (MMF) predpokladá, že americká ekonomika v tomto roku posilní o 1,7 %. (PRAVDA)
USA zrušili zákaz komerčných letov do izraelského Tel Avivu len deň po jeho zavedení. Opätovné lety amerických aerolínií by sa mali obnoviť od štvrtka. (PRAVDA)
Povstalci na východe Ukrajiny prešli vo štvrtok do protiútoku v snahe zastaviť postup ukrajinskej armády. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Za posledný rok vzrástol počet úmrtí o tridsať percent. Vyplýva to zo štúdie spoločnosti Maplecroft. (HN Online)
Na palube bolo 110 pasažierov a šesť členov posádky. Kontakt s lietadlom sa prerušil 50 minút po jeho vzlietnutí (ilustračná snímka). (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Spoločnosti EuroGas prekáža policajná akcia, pri ktorej jej zabavili množstvo dokumentov a počítače. So Slovenskom je v miliardovom spore. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Vo Vrátnej doline, ktorú v pondelok zasiahla ničivá povodeň, dnes opäť pomáhajú aj vojaci. Starosta Terchovej ich požiadal o zabezpečenie premostenia vodou zničenej cesty. (TA3)
Prvou kandidátkou do septembrovej novej voľby šéfa najvyššieho súdu bude jeho bývalá podpredsedníčka a dnes predsedníčka jedného zo senátov občianskoprávneho kolégia Daniela Švecová, ktorá súd istý čas aj viedla. (TA3)
Už dva týždne zarezávajú na ľade hokejisti Slovana Bratislava. Po prvom prípravnom stretnutí s Novokuzneckom, ktorí vyhrali 3:2 po predĺžení, tréner Čada hovorí, že stále je na čom pracovať. (TA3)
Rusko údajne uvažuje o tom, že zastaví dovoz všetkých potravín z Ukrajiny. Má to byť odpoveď na to, že Kyjev pred necelým mesiacom podpísal s Európskou úniou asociačnú dohodu. (TA3)
Európska únia so sankciami voči Rusku pritvrdzuje. Európska banka pre obnovu a rozvoj oznámila, že nebude schvaľovať nové investičné projekty v Rusku. Práve to je najväčším klientom európskej banky. Západne krajiny chcú takto prinútiť Moskvu, aby zmiernila napätie na Ukrajine. (TA3)
Islamistická militantná skupina s väzbami na Sýriu pravdepodobne plánuje útok v Nórsku, a to možno už v priebehu nadchádzajúcich dní. Podľa agentúry Reuters to dnes uviedla šéfka nórskej tajnej služby PST Benedicte Björnlandová. (TA3)
Iste ste už v našom vysielaní zachytili informácie o výnimočnej akcii, ktorú organizuje Nadácia TA3. Príprava podujatia "Naprieč Slovenskom bez obmedzení" je vo finále. Správca Nadácie TA3 Peter Káčer sa už nevie dočkať toho, aby odštartoval svoju charitatívnu jazdu na špeciálnom bicykli.. (TA3)
Ponúkame vám prehľad o vývoji cien nehnuteľností. Sledovali sme vybrané lokality v Bratislave a v Malackách. (TA3)
Práve o tom - už teraz v letných mesiacoch začali hovoriť sociálny partneri. Na ministerstve práce sa stretli zástupcovia zamestnávateľov s Konfederáciou odborových zväzov. (TA3)
Čo je výhodnejšie? Napratať si svoju peňaženku hotovosťou? Alebo si stačí zobrať len kartu a peniaze si vybrať v bankomate? Na otázky nám odpovedala Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB. (TA3)
Slovenskí vojaci, ktorí pôsobia v operácii ISAF v Afganistane, sa dostali pod paľbu. TA3 to potvrdilo ministerstvo obrany. (TA3)
Mimoriadne daždivé počasie posledných dní neprináša len skazu. Pod Tatrami sa z neho tešia hubári. Tí si z prírody prinášajú nevšedné úlovky a často ich rátajú na desiatky alebo dokonca stovky. (TA3)
Senčania žiadajú viac parkovísk, no zároveň aj reguláciu výstavby či zachovávanie zelene. Ďalšou petíciou mestu ukázali, že stavať parkoviská bez informovania obyvateľov, sa nevypláca. (TA3)
Zariadenia sociálnych služieb by mali čoskoro dostávať takzvané hviezdičky kvality. Podľa odborníkov mal štát hodnotiaci systém zaviesť už dávno. Zmeny tak klientom pomôžu pri výbere zariadenia. Na druhej strane sa ale obávajú, že pri nedostatku financií bude problém štandardy kvality dodržať. (TA3)
Tajné služby budú fungovať po novom. Takýto prísľub počúvame už takmer 2 roky. Od slov k činom je ale stále ďaleko. Ani dnes ministerstvo vnútra nevie, kedy sa vynovenej kontroly tajných dočkáme. V hre je pri tom naše súkromie. (TA3)
Zmiznuté lietadlo alžírskych aerolínií havarovalo v Nigeri. Okolnosti jeho pádu nateraz nie sú známe. V oblasti nehody však zúrila silná búrka, pre ktorú musel stroj údajne zmeniť trasu letu. (TA3)
Sudánka, ktorú vo vlasti najskôr odsúdili na smrť za konvertovanie na kresťanstvo a potom jej trest pod medzinárodným nátlakom odpustili - nesmela však opustiť krajinu -, pricestovala dnes dopoludnia talianskym vládnym lietadlom do Ríma. (TA3)
Európski výrobcovia mlieka sa chceli vyhnúť sankciám za nadprodukciu. Deväť členských štátov žiadalo prehodnotiť systém mliečnych kvót, ktorý krajinám diktuje, koľko mlieka môžu vyrobiť. (TA3)
Internetová stránka Európskej centrálnej banky (ECB) sa stala obeťou útoku hackerov. Útočníkom sa podarilo ukradnúť niektoré e-mailové adresy a ďalšie kontaktné informácie. Zároveň zdôraznila, že neunikli žiadne citlivé informácie. (TA3)
Maďarský telekomunikačný operátor Magyar Telekom prepustí v priebehu nadchádzajúcich dvoch rokov takmer 1700 zamestnancov, oznámila dnes agentúra MTI. Spoločnosť vo vyhlásení informovala, že vedenie Magyar Telekomu sa dohodlo s odborármi v otázkach miezd, počtu zamestnancov a mimomzdových stimulov. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk