Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 27.5.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1196USD   26.434CZK   0.87190GBP   307.40HUF   4.1830PLN   7.4240HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Britská polícia v sobotu pre nešpecifikovanú bezpečnostnú hrozbu nariadila evakuáciu návštevníkov divadla. Pri prehliadke objektu však polícia neobjavila nič podozrivé. (PRAVDA)
Filipínska vláda v sobotu zrušila ďalšie plánované mierové rozhovory s komunistickými povstalcami. (PRAVDA)
Španielsky premiér Mariano Rajoy upozornil katalánskych podnikateľov na riziká, ktoré by pre ekonomiku prinieslo odštiepenie sa Katalánska od Španielska. (PRAVDA)
Nemôžeme sa tváriť, že teroristické útoky sú bežné, no máme si zvyknúť, že atentát v Manchestri nebol posledným, povedal predseda zahraničného výboru František Šebej. (PRAVDA)
Letecká spoločnosť British Airways v dôsledku globálneho výpadku počítačového systému zrušila všetky lety z londýnskych letísk Heathrow a Gatwick až do konca soboty. (PRAVDA)
Neľahký boj, ktorý musia robotníci zvádzať v rámci globalizujúcej sa ekonomiky, vyzdvihol v sobotu pápež František počas návštevy oceliarní ILVA v meste Janov. (PRAVDA)
Radikálna organizácia Islamský štát (IS) sa prihlásila k piatkovému útoku na koptských kresťanov v egyptskej provincii Minya. Informovala o tom agentúra Reuters. (PRAVDA)
Je nutné sprísniť registráciu strán a zamedziť právu byť volený pre predstaviteľov tých politických subjektov, ktoré už boli rozpustené, myslí si Peter Weisenbacher. (PRAVDA)
Koaliční poslanci chcú odstrániť nedostatky vo fungovaní Ústavu pamäti národa (ÚPN). (PRAVDA)
Lídri skupiny G7 s výnimkou USA v záverečnej deklarácii zo summitu na Sicílii potvrdili záväzok urýchlene uplatniť parížsku klimatickú dohodu. (PRAVDA)
Proti vyhláseniam ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, ktorý vpodporil v mene SR vstup Turecka do EÚ protestuje europoslanec Ivan Štefanec (EPP, KDH). (PRAVDA)
Rímsky súd zrušil zákaz používania aplikácie Uber v Taliansku. Zákaz však platí pre služby Uber Pop a Uber X, o ktorých rozhodol súd v Turíne. (PRAVDA)
Donald Trump sa v Európe sťažoval na Nemcov, podľa magazínu Der Spiegel ich označil za veľmi zlých pre obchodný prebytok. (PRAVDA)
Líbyjské ministerstvo zdravotníctva informovalo v piatok o celkove 78 mŕtvych a viac ako tisíc zranených v dôsledku prudkých bojov, ktoré vypukli medzi ozbrojenými skupinami. (PRAVDA)
Ruský veľvyslanec podľa denníka The Washington Post povedal svojim nadriadeným, že Kushner navrhol k diskusiám využívať ruské diplomatické priestory. (PRAVDA)
Vo veku 89 rokov zomrel v Spojených štátoch bývalý americký bezpečnostný poradca prezidenta Jamesa Cartera a politológ Zbigniew Brzezinski. (PRAVDA)
Konečne prichádzajú na Slovensko pravé letné teploty. Májové dni boli plné premenlivého počasia, slnko sa striedalo s oblakmi, hodnoty na teplomeroch kolísali. (PRAVDA)
Slovenské domácnosti platia za elektrinu najviac z krajín V4. Naše ceny elektrickej energie vyzerajú lepšie len pri porovnaní s celou EÚ. (PRAVDA)
Pätnásť afganských vojakov bolo zabitých pri novom útoku bojovníkov hnutia Taliban v juhoafganskej provincii Kandahár. Pri následných bojoch prišlo o život 20 príslušníkov Talibanu. (PRAVDA)
Snaha nájsť odpoveď na to, kam tento svet smeruje a čo s ním. Je to úloha pre tradičnú konferenciu Globsec, ktorá sa v piatok začala v Bratislave a potrvá do nedele. (PRAVDA)

Denník N

Na letiskách Heathrow a Gatwick zostali uviaznuté tisícky cestujúcich. Príčiny výpadku nie sú známe. British Airways by chcela všetky lety obnoviť v nedeľu. (Denník N)
Merkelová vyslovila ľútosť, že téme utečencov samit nevenoval toľko priestoru, koľko by si želalo hostiteľské Taliansko, kam prichádzajú tisíce migrantov z Afriky. (Denník N)
V Afganistane založili školu pre deti z ulice, v táboroch učia utečencov programovať. V Česku sa podnikatelia spojili za nezávislosť médii a v Bratislave a Banskej Belej vznikol nový park. (Denník N)
Petičný výbor žiada, aby si škola aj naďalej mohla vybrať, aké písmo bude prvákov učiť. Od septembra totiž ministerstvo školstva prikazuje, že všetci musia vedieť písať písaným spojitým písmom. (Denník N)
Geniálna hudba, ktorá nestarne, a súčasná choreografia na aktuálne témy. Balet Romeo a Júlia, ktorý vznikol v koprodukcii s Fínskym národným baletom v Helsinkách, sa vydaril, no ukázal aj zlý technický stav techniky SND. (Denník N)
Koaliční poslanci a Martina Šimkovičová predložili v piatok podvečer zákon, ktorým by v októbri vo funkcii skončil šéf Ústavu pamäti národa Ondrej Krajňák. (Denník N)
Dnešnú ponuku tvorí román autorky Leila Slimani ocenený prestížnou Goncourtovou cenou a básnická zbierka českého "anarchistického buriča" Františka Gellnera. (Denník N)
V Bratislave sa odovzdávali ceny Zlatý klinec za najlepšiu reklamu. Do popredia sa dostali kampane s presahom k spoločenskej zodpovednosti. (Denník N)
Poslanci Smeru, SNS, Mosta-Híd aj Martina Šimkovičová predložili v piatok do parlamentu návrh zákona, ktorým Ondrej Krajňák 15. októbra skončí vo funkcii predsedu správnej rady ÚPN. (Denník N)
Poslanec Miroslav Beblavý zverejnil status, kde píše o hromadnom prepúšťaní v Agentúre na podporu výskumu a vývoja. Potvrdzuje to aj záznam, ktorý mu poskytli zamestnanci. (Denník N)

Aktuality

(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)

SME

Ak chceme systém naozaj ochrániť, nečakajme, že to za nás vybaví Najvyšší súd. (SME)
Vývoj sexuálnych pomôcok prekračuje hranice. (SME)
Zrušila sobotňajšie lety z Londýna. (SME)
Nasadili Rusi svojich ľudí do hľadiska? (SME)
Je Vancouver jedným z najlepších miest pre život? (SME)
Ad: Nicholson: V kanadskom raji sa s ostatnými delí čoraz menej ľudí. (SME)
Zmluvy, ktoré človek podpíše na nelegálnej akcii, neplatia. (SME)
Michal Polóni vychoval 700 bratislavských hráčov. (SME)
Zlikvidovať mafiána mala záujem aj SIS. (SME)
Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi. (SME)
Po vstupe do župy sa im začalo dariť, kupovali autá aj domy. (SME)
Nekonvenčná rebelka Jana Želibská je ozdobou benátskeho Bienále. (SME)
Stal sa najúspešnejším slovenským výškovým horolezcom. (SME)
Pozrite si druhé pokračovanie dokumentu o nezvyčajnom tábore. (SME)
Teplovzdušný balón sa zachytil na elektrickom vedení. (SME)
Čo ukázali údaje z mobilov? (SME)
Novinka využíva tradičné dizajnové prvky. (SME)
Úniky CIA i ďalšie sa zdajú čoraz častejšie. Zastaviť spoluprácu je gól do vlastnej brány. (SME)
Roland Garros môže vyhrať ktokoľvek. (SME)
Majú tisíce bezpečnostných IT chýb. (SME)

HN OnlineTA3

27. máj je svetovým dňom sklerózy multiplex. Na Slovensku týmto nevyliečiteľným ochorením trpí okolo 7 tisíc ľudí. Aj pri tejto príležitosti sa tento týždeň uskutočnila akcia s názvom Od Tatier k Dunaju. (TA3)
Hlavné správy z 27. mája. (TA3)
Chovatelia psov by mali zbystriť pozornosť. Voľný pohyb psa by mal byť už čoskoro povolený len na vyhradených miestach. Navrhujú to poslanci za Most-Híd. Dôvodom je bezpečnosť ľudí, ale aj čistota ulíc. Zatiaľčo majitelia psov s takýmto návrhom nesúhlasia, mestské časti ho naopak vítajú. (TA3)
V Motoringu sme si v praktickom teste "rozobrali" dodávku Citroen Spacetourer. (TA3)
Štáty skupiny siedmich najvyspelejších ekonomík sveta G7 sa v Taliansku zhodli, že sú pripravené zaviesť ďalšie sankcie voči Rusku kvôli jeho počínaniu na Ukrajine. Pokiaľ však Moskva začne dodržiavať dohody z Minska, sú naopak štáty G7 ochotné zvážiť zrušenie sankcií. (TA3)
Bez komentára z 27. mája. (TA3)
Francúz Thibaut Pinot sa stal víťazom predposlednej 20. etapy cyklistických pretekov Giro d'Italia, ktorá mala štart v Pordenone a vrcholila po 190 km v Asiagu. Jazdec tímu FDJ Pinot prekonal v špurte päťčlennej skupiny Rusa Ilnura Zakarina (Kaťuša) a Taliana Vincenza Nibaliho (Bahrain-Merida). (TA3)
Trpezlivosť ruže prináša. Presvedčiť sa o tom môžete na medzinárodnej výstave ruží v obci Hamuliakovo, kde nájdete tie najkrajšie ruže z celého sveta. Každá v sebe skrýva roky tvrdej práce a veľkej vytrvalosti pestovateľov, ktorí až do poslednej chvíle nevedia, ako bude ich výtvor vyzerať alebo voňať. Na výstave predstavili aj najnovšiu slovenskú odrodu vyšľachtenú pre známu slovenskú speváčku. (TA3)
Majstrovstvá Slovenska v dráhovej cyklistike sa po desiatich rokoch vrátili z Brna do Prešova. Práve tu sa totiž nachádza náš jediný cyklistický velodróm, ktorý po nevyhnutnej rekonštrukcii opäť otvorili. Opravenú dráhu si vyskúšalo 50 cyklistov z celého Slovenska. (TA3)
Letecká spoločnosť British Airways zrušila v dôsledku globálneho výpadku svojho počítačového systému všetky lety z londýnskych letísk Heathrow a Gatwick do 19.00 h SELČ. Oznámila to tlačová agentúra AP. (TA3)
Spektrum z 27. mája. (TA3)
Beh cez obrie nafukovacie prekážky už nie je iba v Amerike. Premiérovo si obrovskú zábavu mohli vyskúšať aj športovci v Skalici. Nápad usporiadať beh tohoto typu vznikol úplne spontánne. Účastníkov na trati čakalo desať obrovských nafukovacích prekážok. (TA3)
Akoby tadiaľ ešte včera prešiel koč. Reč je o Kapitulskej ulici v historickom centre hlavného mesta. Tá už niekoľko rokov láka množstvo Bratislavčanov, ale aj turistov. Dôvodom sú skryté dvory, ktoré nie sú počas roka bežne sprístupnené návštevníkom. (TA3)
Európska únia má veľký záujem podporovať koncepty takzvaných inteligentných miest, či už prostredníctvom Európskej investičnej banky alebo Fondu pre strategické investície. Problémom sú ale kvalitné projekty. Na okraj konferencie Globsec to v rozhovore pre TA3 povedal podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič. (TA3)
Najmenej 18 ľudí prišlo o život pri samovražednom útoku na afganské bezpečnostné zložky. Väčšinu obetí však tvoria civilisti. Ďalších šesť ľudí, medzi ktorými sú aj malé deti, je vážne zranených. Terčom útoku boli podľa afganského hovorcu ministerstva vnútra bezpečnostné zložky v provincii Chóst. (TA3)
K zodpovednosti za útok na autobus s koptskými kresťanmi, ku ktorému došlo v piatok na juhu Egypta, sa prihlásila skupina napojená na extrémistickú organizáciu Islamský štát. (TA3)
Pred ligovým zápasom proti Michalovciam zorganizoval bratislavský Slovan pre svojich fanúšikov milé kultúrno-športové podujatie. Už po tretí raz sa na Kuchajde konal Deň Slovana. (TA3)
Českí kriminalisti vyšetrujú okolnosti, ktoré viedli k streľbe v Chomutove. Obeťou streľby, ktorá na mieste podľahla zraneniam, je podľa informácií internetového serveru iDNES.cz rómsky občan. (TA3)
Najviac ľudí zomiera v slovenských nemocniciach v utorok, najmenej v sobotu. Vyplýva to z najnovších štatistík Národného centra zdravotníckych informácií, dáta sú z roku 2015. (TA3)
Stovky palestínskych väzňov v izraelských väzniciach ukončili hladovku. Držali ju od polovice apríla. Rozhodnutie prišlo po tom, čo sa medzi sebou dohodli zástupcovia väzňov a izraelské úrady. Z dohody okrem iného vyplýva, že väzňov budú môcť navštevovať príbuzní dvakrát za mesiac. (TA3)

RTVS

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Spravodajské portály / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuality.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas: Rádio Slovensko, Rádio Regina - regionálne vysielanie, Rádio Devín, Rádio_FM, Radio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera, Rádio Junior
 • Rádio Expres
 • Rádio Frontinus - regionálna rozhlasová stanica
 • Jemné melódie - hudobná stanica
 • Rádio Kiss - regionálna rozhlasová stanica
 • Rádio Lumen - vysielanie pre kresťanov

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.