Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 5.3.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1069USD   27.422CZK   0.72510GBP   305.36HUF   4.1397PLN   7.6585HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Po výpovediach pätnástich lekárov z interného oddelenia sa na kritickú situáciu v nemocnici sťažujú aj sestry. (SME)
Výsledky prieskumu SAV o národnej hrdosti, konšpiračných teóriách či rešpektovaní zákonov sa nemusia všetkým páčiť. (SME)
V tomto roku nás čakajú zakrivené displeje, luxusné hodinky a nové platobné systémy. (SME)
Film o úspechoch Červenej armády alebo oslava Veľkej októbrovej revolúcie skôr dostane štátnu dotáciu (SME)
Nebude to o mieri, ale o vojne. Mier majú v Košiciach dohodnúť lobisti ruských politických a obchodných záujmov. (SME)
Ako sa ukázalo na druhom pilieri, nedá sa vždy spoľahnúť, že vetá prezidenta Kisku budú odvracať pohromy, ktoré zosiela na Slovensko vláda Smeru. (SME)
O Slovensku si svet opraví mienku, keď prerazíme v rybolove a v bikini fitnes. (SME)
Pracovné vyučovanie sa do škôl dostalo pred viac ako polstoročím. Potom ho vytlačili počítače. Dnes sa vracia. (SME)
Poslancovi patrí plat vo výške trojnásobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve. (SME)
Superšportové R8 ukazuje prepracovaný dizajn a interiér. Veľké Audi Q7 už aj napohľad schudlo a zaujme interiérom. (SME)
Záchrana Gemera, ale aj ďalších regiónov nepríde cez automobilky. (SME)
Marka Lipperta napadol nožom na ovocie muž, ktorý vyzýval na zjednotenie Južnej a Severnej Kórey. (SME)
Cholodovove posledné slová boli: „To sa nemalo stať. Ako sa to mohlo stať? Prevráť ma na chrbát, nemôžem dýchať. Škoda...“ (SME)
PETER PEKARÍK musí nosiť čiernu masku s otvormi na oči. Chráni mu zlomený nos. (SME)
Správa o praktikách vo Fergusone naznačuje, že miestni policajti sú rasisti. (SME)
Keď sa Tesco nakoniec rozhodne pre zoštíhlenie slovenskej siete, niektoré obchody by chcel kúpiť reťazec Fresh. (SME)
Slovensko je krajinou neobmedzených irónií. (SME)
Tajomné mesto sa skrýva v odľahlom ohrozenom dažďovom pralese v Strednej Amerike. (SME)
Koľko ich je, čo ich spája, čo ich ohrozuje a akým spôsobom ovplyvňujú spoločnosť? (SME)
Vesmírne vozidlo zasiahol skrat, odborníci prerušili jeho činnosť. (SME)


PRAVDA

Pri spoločnom výcviku jednotiek sa využívajú aj vrtuľníky UH-60 Black Hawk. Cieľom je precvičenie postupov jednotiek pri boji proti terorizmu. (PRAVDA)
Presne o rok, v sobotu 5. marca, by sa mali uskutočniť parlamentné voľby. Kto bude víťaz a kto porazený? A kto odíde zo scény úplne? (PRAVDA)
Ako píše izraelský denník Jerusalem Post, dôvodom je rakovina prostaty, ktorá sa rozšírila do ďalších častí tela. (PRAVDA)
Prímerie na východe Ukrajiny je naďalej veľmi nestabilné: Kyjev vo štvrtok ráno oznámil ďalšieho mŕtveho vojaka pri pokračujúcich prestrelkách. (PRAVDA)
Ruská spoločnosť Gazprom dostala od ukrajinskej energetickej firmy Naftogaz zálohovú platbu za plyn v sume 15 mil. USD. (PRAVDA)
V Kentucky napadlo vyše 40 centimetrov snehu, Arkansas, Illinois, Indiana a Ohio hlásia asi 30 centimetrov. Na niektorých miestach prší. (PRAVDA)
Už dve obete si vyžiadali výdatné dažde, ktoré sprevádza veľmi silný vietor, v regiónoch stredného a južného Talianska. Počasie paralyzovalo aj dopravu. (PRAVDA)
Nemecký minister zahraničia však pripustil, že riešenie konfliktu na Ukrajine, ktorý vyvolal ochladenie vzťahov medzi EÚ a Ruskom, môže trvať roky. (PRAVDA)
V procese s Jaroslavom D., ktorý je obžalovaný z úmyselného usmrtenia pacientky, vypovedala vo štvrtok dvojica lekárov. (PRAVDA)
Slováci oficiálnym štatistikám a prognózam zrejme príliš neveria. Dokazujú to aj čísla týkajúce sa inflácie. (PRAVDA)
Stromy na svahu vedľa vozovky pováľal silný vietor, iné sa zrútili pod váhou snehu. Haluzinu a zvyšky kmeňov by mali byť odstránené čoskoro. (PRAVDA)
Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair vo štvrtok oznámila otvorenie novej pravidelnej linky z Bratislavy do Berlína. (PRAVDA)
Orlica Anička sa na púť na africké zimoviská vydala v septembri, jej pohyb pomocou GPS vysielača po celý čas monitorujú ochranári. (PRAVDA)
Najmenší rozdiel medzi zárobkami mužov a žien bol v Slovinsku, na Malte a v Poľsku; najväčší v Estónsku, Rakúsku, Česku a Nemecku. (PRAVDA)
India chystá právne kroky proti BBC za ignorovanie rozhodnutia súdu, ktorý zakázal odvysielanie dokumentu o znásilnení indickej študentky medicíny. (PRAVDA)
Dlhodobo pretrváva názor, že do konkurzov sa netreba hlásiť, lebo sú vopred vybraní ľudia do vedúcich funkcií. Generálny prokurátor to chce zmeniť. (PRAVDA)
Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák chce zaviesť povinnú predškolskú prípravu pre rómske deti. (PRAVDA)
Opoziční poslanci navrhujú, aby Sociálna poisťovňa z fondu solidarity pridala dôchodcom v II. pilieri. (PRAVDA)
Štátny vlakový dopravca od marca výrazne skvalitnil svoj cestovný poriadok a dal na hlasy z regiónov. Pridal ranné vlaky zo Záhoria či večerné spoje na Kysuce. (PRAVDA)
Rozostavaná budova z čias socializmu kúpila spoločnosť, ktorá sľúbila, že budovu do konca roka 2014 zbúra. Doteraz však stojí na svojom mieste. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
Televízia Joj po siedmich rokoch ukončí Panelák. Andy Kraus pripravuje novinku. (HN Online)
(HN Online)
Podnikateľovi Petrovi Kamarásovi vyčítajú zneužitie dôverných informácií a nekalé obchodné praktiky. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Hľadáte oblečenie pre dieťa, zbierate figúrky alebo chcete novú knihu? eBay, ktorý spája milióny predávajúcich s kupujúcimi vám pomôže. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Udalosti v Dánsku pripomínajú švajčiarsky scenár. Záväzok brániť národnú menu dala aj Česká národná banka, a to z nej robí ďalší terč. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Ukrajinský parlament schválil zákon o rozšírení ozbrojených síl o tretinu - na 250.000 príslušníkov. Za prijatie zákona hlasovalo 270 poslancov, čo bolo oveľa viac než potrebných 226. (TA3)
Pilot formuly 1 Fernando Alonso sa po nedávnej nehode pri testoch na okruhu v Barcelone zobudil v roku 1995. Britský Mirror s odvolaním sa na španielsky denník El País uviedol, že 33-ročný Alonso si po precitnutí z bezvedomia nepamätal posledných dvadsať rokov svojho života. (TA3)
V bratislavskom NTC vyžrebovali stretnutie prvého kola prvej skupiny euro – africkej zóny Davisovho pohára medzi tenistami Slovenska a Slovinska. Naši vlani prehrali v baráži o svetovú skupinu na pôde Spojených štátov hladko 0:5. (TA3)
Polícia "intenzívne koná" v prípade bývalého poslanca Národnej rady a okresného šéfa Smeru-SD v Prievidzi Vladimíra Jánoša. Vo večerných hodinách zaistila zbrane, ktoré mal exposlanec v legálnej držbe. (TA3)
Ak sa plánujete sťahovať do zahraničia, najnovší prieskum Vám odporúča tri mestá - Viedeň, Zürich a Auckland. Podľa rebríčka istej americkej spoločnosti ponúkajú svojim obyvateľom najlepšiu kvalitu života. (TA3)
Americký veľvyslanec v Južnej Kórei sa stal terčom útoku. Ozbrojený muž zaútočil na diplomata Marka Lipperta počas cesty na prednášku. Údajne žiletkou mu spôsobil zranenia na tvári a na rukách. Veľvyslanec je mimo ohrozenia života. (TA3)
Časť spodnej čeľuste s piatimi zubami, ktorej vek stanovili na 2,8 milióna rokov, je približne o 400 000 rokov staršia než doteraz najstaršie pozostatky zástupcu rodu Homo. (TA3)
Spojené štáty plánujú v rámci operácie Atlantic Resolve rozšíriť prítomnosť svojich vojsk z pôvodne zvažovaného Rumunska a Bulharska aj v ďalších krajinách východnej Európy vrátane Českej republiky. Cieľom je ukázať Rusku silu. (TA3)
Globálne ceny potravín vo februári klesli o 1 % a dostali sa na najnižšiu úroveň za 4,5 roka. Informovala o tom vo štvrtok Organizácia pre výživu a poľnohospodárstvo. (TA3)
Začiatok roka sklamal našich obchodníkov. V januári predali presne toľko, čo pred rokom. Ako ďalej informoval Štatistický úrad, tržby naposledy takto stagnovali v októbri 2013. V mínuse počas januára skončili hypermarkety či supermarkety, ale aj predajne s IT technológiami. Viac prezradil Ľubomír Koršňák, analytik Unicredit Bank. (TA3)
Ponúkame vám prehľad o vývoji cien nehnuteľností. Sledovali sme vybrané lokality v bratislavskej Rači, Ružinove a Malackách. (TA3)
Najvyššieho iránskeho duchovného ajatolláha Alího Chameneího hospitalizovali vo vážnom stave v nemocnici v Teheráne. Ako píše izraelský denník Jerusalem Post, dôvodom je rakovina prostaty, ktorá sa rozšírila do ďalších častí tela. (TA3)
Vo futbalovom MFK Košice je v súčasnosti zlá ekonomická situácia. Klub najvyššej slovenskej súťaže z východu SR dlhuje hráčom mzdy za šesť či sedem mesiacov, vyplatené nie sú stále ani financie ešte za uplynulý súťažný ročník 2013/2014. (TA3)
Európa sa tak priradí ku kontinentom, ktoré už majú svoje vlastné podujatia niekoľko rokov. V Baku sa predstaví vyše 6000 športovcov z 50 krajín. (TA3)
Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák chce zaviesť povinnú predškolskú prípravu pre rómske deti. „Je načase rozmýšľať nad systémovými opatreniami, vyčerpali sme možnosti pilotných projektov, ktoré však nestačia,“ povedal Pollák. (TA3)
Nepáči sa im totiž, že nové centrum má vzniknúť na úkor miestneho starobinca. Práve ten je podľa ľudí oveľa viac potrebný. (TA3)
Bezplatné školstvo po slovensky vyzerá asi tak, že rodičia sa často skladajú na čistiace prostriedky, vymaľovanie triedy alebo na výbavu školského zariadenia. Niektorí riaditelia im dokonca dávajú podpisovať darovacie zmluvy. (TA3)
Vodička auta sa druhýkrát narodila, pri nehode sa zranila len ľahko. Železničná trať medzi Popradom a Kežmarkom je momentálne uzavretá, premávku na priecestí riadi polícia. (TA3)
Brusel obvinil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví z vysokých poplatkov a z netransparentnosti. Ten sa voči správe ostro ohradil a zvažuje podať na Európsku komisiu sťažnosť. (TA3)
Spoločný výcvik príslušníkov americkej skupiny špeciálnych síl a príslušníkov žilinského piateho pluku špeciálneho určenia bol zameraný na taktické postupy pri boji proti terorizmu a pašovaniu nebezpečného materiálu cez hranice Európskej únie. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

O médiách / About Media

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk