Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 31.10.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2598USD   27.729CZK   0.78720GBP   308.82HUF   4.2168PLN   7.6615HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia
1. novembra:
Denisa
31. októbra:
Aurélia

SME

Polícia a prokuratúra potvrdili, že ľudia zákon obchádzajú. Smer pripúšťa jeho zmenu. (SME)
Peter Schutz vyberá udalosť týždňa, šok, podcenený moment i Sex on the beach. (SME)
Keby Izrael robil to, čo teraz Egypt, Európa by bola pobúrená. (SME)
Útočník Chicaga je iba tretím Slovákom, ktorý pokoril magickú hranicu. (SME)
Ministerstvo dopravy si nechá vypracovať posudok k nárokom spoločnosti RegioJet. (SME)
Kyjev má zaplatiť dlhy za plyn a Moskva mu má ustúpiť z ceny. (SME)
Ľadovce sa na juh USA dostali cez východné pobrežie vďaka ľadovým prúdom. (SME)
Mladík si našiel, ako vyrobiť bombu a hľadal miesto, kde by zranil ľudí. (SME)
V porovnaní so začiatkom dovolenkovej sezóny ušetríte na plnej nádrži 5 eur. (SME)
Výskum tvrdí, že viac ako tri poháre mlieka denne zvyšujú riziko smrti. (SME)
Bezplatne cestujúci študenti a dôchodcovia sa nemusia dostať do všetkých vlakov. (SME)
Apple sa pod vedením Tima Cooka angažuje aj v otázke práv homosexuálov. (SME)
V Nitre Sieť očakáva, že podporia 26­-ročnú tlmočníčku. (SME)
Republikáni majú šancu získať aj Senát. Znamenalo by to ďalšie dva roky hádok. (SME)
Opozícia vyčíta ministrovi práce kauzu Star EU či eurofondy. (SME)
Michal Sersen dostal trest 5 minút plus do konca zápasu. (SME)
Rusko v uplynulých dňoch uskutočnilo manévre v medzinárodnom priestore. (SME)
Ako Robert Fico zapadá do príbehu Winstona Churchilla? Nijako. (SME)
Talianske lietadlá môžu pristávať i na krátkych, nespevnených plochách. (SME)
Po čase opäť zavládne ticho. Ako pätnásť stôp pod čistým bielym snehom. (SME)


PRAVDA

EÚ uvalila sankcie na Bielorusko v roku 2004, dôvodom je porušovanie ľudských práv. (PRAVDA)
Opatrením chce mesto zvýšiť bezpečnosť cestujúcich i plynulosť dopravy v tomto úseku, pravidlo by mohlo začať platiť v druhej polovici novembra. (PRAVDA)
Armáda oznámila rozpustenie parlamentu a vytvorenie prechodnej vlády. (PRAVDA)
Dodávky ruského plynu Ukrajine budú obnovené do 48 hodín od zaplatenia prvej časti dlhu Kyjeva a platby vopred do konca roka. (PRAVDA)
Nie všetci stúpenci "Nového Ruska" s voľbami súhlasia. Podľa ideológa veľkoruských radikálov Alexandra Dugina v Donbase pre demokraciu nie je miesto. (PRAVDA)
Muža, odsúdeného na 20 rokov za založenie zločineckej skupiny a účasť na vražde, vydali ako vôbec prvého Slováka z Venezuely na Slovensko. (PRAVDA)
Nemecká vláda vo štvrtok poprela, že by sa s Gréckom dohodla na ďalšej podpore tejto krajiny po ukončení záchranného programu pre Grécko. (PRAVDA)
Úrady predpokladajú, že konfrontáciu s políciou plánoval. Pátrali po ňom stovky policajtov s helikoptérami, psami a termokamerami. Motív je neznámy. (PRAVDA)
Vážne zraneného 19-ročného Drienovčana našiel vo štvrtok kontrolór trate na poľnej ceste vedľa železnice medzi zastávkami Moldava nad Bodvou a Drienovec. (PRAVDA)
Terajší zápas o politický vplyv jednotlivých strán a hnutí je pre väčšinu Ukrajincov v čase nastupujúcich chladných dní druhoradým problémom. (PRAVDA)
Proti zámeru vlády sa v Maďarsku zdvihli protesty, pričom v utorok proti tomuto návrhu protestovalo asi 100-tisíc občanov. (PRAVDA)
Pri 217 prípadoch sa potvrdili podozrenia, pre ktoré informačno-technické prostriedky nasadili. (PRAVDA)
Železničná spoločnosť Slovensko zaviedla desiatky opatrení, aby pri bezplatnej preprave vo vlakoch nevznikli problémy. (PRAVDA)
Pred desiatimi rokmi Británia otvorila svoj trh pracujúcim z nových členských štátov vrátane Slovenska. Teraz Londýn opakovane hovorí o obmedzení imigrácie v rámci EÚ. (PRAVDA)
Rokovanie, ktoré je venované zhodnoteniu snáh balkánskych štátov o zblíženie s EÚ, zvolalo Slovensko, ktoré teraz vyšehradskému zoskupeniu predsedá. (PRAVDA)
Voľby 4. novembra, keď Američania vyberajú nové zloženie Snemovne reprezentantov a tretinu Senátu, podľa prieskumov zrejme ovládnu republikáni. (PRAVDA)
Polícia je v Jeruzaleme v pohotovosti pre napätie okolo posvätných miest na Chrámovej hore. Izrael po uzávere otvoril vstupy k mešite Al-Aksá, ale obmedzene. (PRAVDA)
Ochota rokovať ako aj pozvanie predstaviteľa EÚ na návštevu sú dôležitou zmenou v postoji KĽDR, ktorá doteraz odmietala diskusiu o ľudských právach. (PRAVDA)
Hlasovaním poslanci ukončili 39. schôdzu. Prerokovať nestihli 60 opozičných poslaneckých zákonov, ktoré sa presunuli na novembrovú schôdzu národnej rady. (PRAVDA)
Sumu vyše 250 miliónov eur získa štát na budúci rok na daňových zmenách pre firmy. Balík úprav daní z príjmu schválili v parlamente poslanci Smeru. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
John Sculley. Muž, ktorý vyhodil Steva Jobsa z Applu, predstavil vlastnú značku smartfónov. (HN Online)
(HN Online)
Osudy ľudí, ktorí sa za totality pokúsili o prekročenie železnej opony končili rôzne. Na listine kandidátov na Nobelovu cenu, ale aj na psychiatrii. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Ako vyriešiť spoločný majetok po rozvode? Prinášame päť najčastejších problémov, ktoré s vami riešil expert. (HN Online)
(HN Online)
Dnes o polnoci odštartoval predaj noviniek od Applu aj na slovenskom trhu. (HN Online)
Elektrické ostnaté drôty a stovky vyzbrojených pohraničníkov. Takto vyše štyridsať rokov vyzerali naše hranice so „západným“ svetom. (HN Online)
Nová generácia je silnejšia, agresívnejšia a jazdí rýchlejšie. (HN Online)
Sme prví na svete, ktorí prišli s hotovým produktom lietajúceho auta, tvrdia tvorcovia projektu Aeromobil 3.0 Štefan Klein a Juraj Vaculík. (HN Online)
Matka príroda je veľká čarodejníčka, no občas je aj poriadne krutá. Týchto desať prírodných katastrof bolo najdrahších v histórii. (HN Online)
Nafukovačka aj kosenie trávy. Takto vyzerali najbizarnejšie úteky z Československa. (HN Online)
S Olejovitou prerazila aj do cudziny. Teraz podnikateľka Ivanna Čandová musí vyriešiť aj problémy s európskou byrokraciou. (HN Online)
(HN Online)

TA3

Poslanci Národnej rady SR ukončili 39. parlamentnú schôdzu, z programu schôdze nevyčerpali ani polovicu. Na programe bolo 112 bodov, neprerokovaných zostalo 63 návrhov zväčša z dielne opozície. Návrh na ukončenie schôdze podal predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD), podporilo ho 78 zo 129 poslancov. (TA3)
Koncom októbra otvorili v Galéria Gagarinka za účasti niekoľkých desiatok hostí slávnostnou vernisážou výstavu s názvom Objavil som kód. Verejnosti je prístupná až do 30. novembra. (TA3)
Rusko môže obnoviť dodávky plynu Ukrajine už na budúci týždeň, ak sa splnia všetky finančné podmienky. Dnes to povedal šéf ruského štátneho plynárenského koncernu Gazprom Alexej Miller. Informovala o tom agentúra Reuters. (TA3)
Predstavitelia Kontinentálnej hokejovej ligy sa na svojom zasadnutí dohodli na zrušení Pohára nádeje. Nadstavbovú súťaž hrali v uplynulých dvoch sezónach tímy, ktorým sa nepodarilo postúpiť do play off o Gagarinov pohár. Informovala o tom oficiálna internetová stránka KHL. (TA3)
Európske futbalové kluby združené v asociácii ECA považujú za najlepší termín konania majstrovstiev sveta 2022 v Katare apríl a máj. Vychádzajú z klimatických podmienok, ktoré v dejisku panujú, a tiež z kalendára ligových súťaží a iných podujatí. (TA3)
Rokovania o novej vládnej koalícii na Ukrajine sú v plnom prúde. Tri najúspešnejšie politické strany avizovali koaličné rokovanie tesne po oznámení volebných výsledkov. Odborníci predpokladajú, že vláda vznikne rýchlo. (TA3)
Schôdza parlamentu dnes pokračuje rokovaním o poslaneckých návrhoch. Na programe majú poslanci novelu zákona o štátnom občianstve, zmeny v zákone o dani z pridanej hodnoty, či novelu trestného zákona. Dianie v národnej rade sleduje reportér Daniel Horňák. (TA3)
Severoatlantická aliancia zvýšila leteckú pohotovosť pre nárast aktivity ruských leteckých síl nad východnou a severnou Európou. Vo štvrtok počas návštevy Atén to oznámil šéf NATO Jens Stoltenberg. (TA3)
Budú napínavé, nepredvídateľné a okrem toho aj najdrahšie v histórii. Reč je o nadchádzajúcich kongresových voľbách v Spojených štátoch. Určia podobu Kongresu, ktorý bude nadchádzajúce dva roky spolupracovať s Obamovou administratívou. (TA3)
V Bratislave dnes vrcholí dvojdňová schôdzka ministrov zahraničných vecí Vyšehradskej štvorky. Okrem nich sú na stretnutí aj šéfovia diplomacie krajín západného Balkánu. Slovensko V4 predsedá. (TA3)
Severná Kórea pozvala vysokého predstaviteľa EÚ pre ľudské práva Stavrosa Lambrinidisa na návštevu, aby osobne preveril stav ľudských práv v krajine. Ako podmienku si však KĽDR stanovila vypustenie zmienky o Medzinárodnom trestnom súde (ICC) z pripravovanej rezolúcie OSN o ľudských právach v Severnej Kórei. (TA3)
Dvaja malajzijskí chlapci žalujú leteckú spoločnosť Malaysia Airlines a vládu pre stratu svojho otca, ktorý bol na palube letu MH370, ktorý pred ôsmimi mesiacmi záhadne zmizol. (TA3)
Slovenský hokejista Marián Hossa dosiahol tisíci bod kariéry v NHL. Útočníkovi Chicaga Blackhawks sa podarilo vysnívanú métu pokoriť ako 80. hráčovi v histórii vo štvrtkovom zápase na ľade v Ottawe, kde začínal v profesionálnej lige. (TA3)
Teraz sa pozrieme na aktuálny prehľad búrz a kurzov jednotlivých mien. Pripravená je analýza Kamila Boroša z X-Trade Brokers. (TA3)
Dnes bude Jasno až polojasno. V nižších polohách dopoludnia miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží aj do popoludnia. Ojedinele mrholenie. Najvyššia denná teplota 8 až 13, pri hmle alebo nízkej oblačnosti okolo 6 st. (TA3)
Rusko, Ukrajina a Európska únia podpísali dnes večer v Bruseli dohodu o obnovení dodávok ruského zemného plynu Ukrajine počas zimy. Dohoda sa týka obdobia do marca 2015, oznámila Európska komisia. (TA3)
Golf z 30. októbra (TA3)
Šport+ z 30. októbra (TA3)
Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako druhá prehrala v záverečnom treťom zápase štvrtkového programu koncosezónneho výberového podujatia WTA Garanti Koza Tournament of Champions v bulharskej Sofii (dotácia 750 000 USD, tvrdý povrch v hale Arena Armeec) v základnej skupine Sredec s nemeckou štvorkou podujatia Andreou Petkovicovou za 104 minút 5:7, 3:6. (TA3)
Odborníci na médiá sa dnes zišli v Bratislave, aby spolu prediskutovali vplyv médií na tých najmenších. Nie je totiž tajomstvom, že práve deti sú v súvislosti s komunikačnými technológiami najzraniteľnejšie. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk