Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 2.3.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1227USD   27.488CZK   0.72940GBP   303.58HUF   4.1563PLN   7.6755HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Premiér Robert Fico vyčíta denníku SME článok, ktorý rekapituluje dotácie pre podnikateľov blízkych Smeru. (SME)
Odolný displej s vysokým rozlíšením či 4G konektivita. Firmy sa snažia vyhovieť budúcim používateľom. (SME)
V pondelok dopoludnia odcudzenie busty komunistického funkcionára nahlásili policajtom. (SME)
Porovnávať Putina s Hitlerom len preto, lebo ruské obchádzanie Donbasu pripomína Sudety, je iste prepálené. (SME)
Pri stavbe garáží pod Bratislavským hradom sa možno nenávratne zničili pamiatky, ktoré majú nevyčísliteľnú hodnotu, tvrdia aktivisti (SME)
Väčšina známych tovární zanikla, dnes vyrába len niekoľko z nich. Úplne zmizli aj tie, ktorých budovy chceli pamiatkári zachovať. (SME)
Na súde s údajným objednávateľom vraždy v Moste pri Bratislave chýbali dvaja prísediaci senátu. (SME)
Smrť Nemcova zrejme vyvolá ďalší exodus ruských opozičných politikov. Nových lídrov nájde opozícia len ťažko. (SME)
Predĺžením väzby Mareka Trajtera Najvyšší súd porušil jeho základné právo. (SME)
Problémy má Tesco najmä na domácom britskom trhu. Úspory chce hľadať aj v strednej Európe. (SME)
Po rokoch minimálnych dizajnových zmien zákazníci dotlačili firmu k razantnému kroku. (SME)
Jednoduchá operácia srdca trvala napokon takmer päť hodín a pacientka zomrela ešte v nemocnici. (SME)
Štvrtý operátor sa nemusí volať Swan, hlavné slovo chce mať pošta. (SME)
Texaská univerzita chcela utajiť sumu, za ktorú odkúpila literárnu pozostalosť slávneho spisovateľa. (SME)
Pavol Masaryk dvoma gólmi rozhodol o triumfe Ružomberka. Pritom bol iba náhradník a hral len tretinu zápasu. (SME)
Strhujúca vizualizácia ukazuje, ako by vyzeral náraz asi 500-kilometrového telesa do našej planéty. (SME)
Ruská opozícia ukazuje pri vražde na Kremeľ. Ten za tým vidí snahu o vyvolanie nepokojov. (SME)
Tešiť sa môžu najmä fanúšikovia počítačových hier. Oculus Rift dostali konkurenciu. (SME)
Poprava Nemcova potvrdzuje, že ruská adolescentná demokracia opustila európsku rodinu. Komentár Toma Nicholsona. (SME)
Musíte pochopiť, že reprezentovanie nie je samozrejmosťou a povinnosťou, vysvetľoval Kližan svoje pôvodné rozhodnutie. (SME)


PRAVDA

Strana Rómskej únie na Slovensku považuje za neprijateľný piatkový rozsudok Okresného súdu Košice II v kauze údajného šikanovania rómskych chlapcov. (PRAVDA)
Sociálna poisťovňa (SP) vynaložila v minulom roku na vyplácanie starobných dôchodkov vyše 4,72 mld. eur. (PRAVDA)
Podľa daniarov rád výšku daňovej povinnosti znížil v rozpore so zákonom o dani z príjmov o náklady, ktoré nesúvisia s dosiahnutým príjmom z cirkevného majetku. (PRAVDA)
Schodok štátneho rozpočtu po prvých dvoch mesiacoch tohto roka predstavoval 680 mil. eur. V medziročnom porovnaní tak klesol o 22,5 %. (PRAVDA)
Najväčší ruský letecký prepravca Aeroflot sa vlani prepadol do čistej straty 17,1 miliardy rubľov po zisku 7,3 miliardy rubľov vlani. (PRAVDA)
Duchovného odsúdil Okresný súd v Nitre na tri roky odňatia slobody podmienečne za sexuálne obťažovanie maloletej školáčky. (PRAVDA)
Železnice Slovenskej republiky zabezpečili náhradnú autobusovú dopravu na úseku Štúrovo - Čata v smere Štúrovo - Levice. (PRAVDA)
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa ani časti svojho platu vzdať nemieni. Tvrdí, že za prácu vykonanú na magistráte mesačne poberá iba toľko ako jeho predchodca Milan Ftáčnik. (PRAVDA)
Ukrajinská štátna energetická firma Naftogaz v pondelok opäť obvinila Rusko z neplnenia podmienok dohody o dodávkach plynu počas zimy. (PRAVDA)
Ukrajinský prezident podpísal dekrét umožňujúci Kyjevu podať formálnu žiadosť o rozmiestnenie mierotvorcov vo východoukrajinských regiónoch. (PRAVDA)
Busta Vasila Biľaka, ktorú odhalili v jeho rodnej obci Krajná Bystrá v okrese Svidník iba pred deviatimi dňami, nie je na svojom mieste. (PRAVDA)
Štát od apríla umožní, aby podnikatelia s počtom bločkov do tisíc mesačne využívali virtuálnu pokladnicu, ktorá bude zadarmo. (PRAVDA)
Cirkvi dostali od štátu za vlaňajšok spolu takmer o 800-tisíc eur viac než v roku 2013. Polepšila si každá cirkev, najväčšia rímskokatolícka dostala viac až o 505 411 eur. (PRAVDA)
V americkom štáte Louisiana vyšetrujú prípad úniku nebezpečnej baktérie z laboratórií, ktoré podliehajú prísnym bezpečnostným opatreniam. (PRAVDA)
Nové osnovy v materských školách sa rodia veľmi ťažko. Od septembra by učiteľky v materských školách mali pracovať s deťmi ináč, novú verziu vzdelávacieho programu zatiaľ nemajú. (PRAVDA)
Prvý prázdninový deň sa v Piešťanoch začal tragicky. Iba 14-ročnú dievčinu našli doma s prestrelenou hlavou. (PRAVDA)
Iracký minister ropného priemyslu Adel Abdel Mehdi predpokladá, že ceny ropy sa budú pohybovať v intervale od 64 do 65 USD za barel. (PRAVDA)
Priestor na ochranu ľudí s neheterosexuálnou orientáciou sa na Slovensku vlani zúžil. Upozorňuje na to vo svojej výročnej správe za minulý rok medzinárodná organizácia Amnesty International. (PRAVDA)
Akoby sa už politici chceli zmieriť s tým, že nový predseda Najvyššieho kontrolného úradu do parlamentných volieb zvolený zrejme nebude. (PRAVDA)
Záujem o rekvalifikačné kurzy taký veľký ešte nebol. Môže za to nový projekt ústredia práce, ktorý beží od októbra minulého roka. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
Magazín Forbes zverejnil rebríček miliardárov. Na prvom mieste je zakladateľ Microsoftu Bill Gates. Prvú desiatku nájdete v galérii na konci článku. (HN Online)
Vedenie viedenského letiska vyjadrilo spokojnosť s podielom v Košiciach. Podiel košického letiska na zisku spoločnosti bol jeden milión eur. (HN Online)
(HN Online)
Incident vyvolal v USA obrovský rozruch. Venujú sa mu popredné americké médiá. (HN Online)
Projekt výskumného centra je spolufinancovaný cez eurofondy. Rozpočet má byť vyše päť miliónov eur. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Rozhodujete sa, či sa stanete platcom DPH alebo nie? Pozrite sa, ako nakupovať bez DPH a kedy sa „platcovstvo“ oplatí. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Nové spoje od 1. marca pribudli napríklad na trase Bratislava - Malacky - Kúty či Senica- Kúty (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Český dopravca Leo Express spustil akciu, v ktorej si môžete kúpiť lístok na trase z Prahy do Košíc za najlacnejšiu sumu. (HN Online)
Ben Kaplan sa v jednom momente musel rozhodnúť. Buď sa bude venovať škole alebo svojmu startupu. (HN Online)
Podľa daniarov rád výšku daňovej povinnosti znížil v rozpore so zákonom. (HN Online)
Tri novinky luxusu a jeden respondent, ktorý ich vyskúša na vlastnej koži. (HN Online)
(HN Online)

TA3

Levočanov straší podchod pod najfrekventovanejšou križovatkou v meste. Je v katastrofálnom stave a ohrozuje zdravie ľudí. Čo je však najhoršie, denne ho využívajú aj desiatky zrakovo postihnutých. (TA3)
Francúzsky lyžiar Cyprien Richard vyhral v pondelok prvý z dvoch obrovských slalomov Európskeho pohára v Jasnej pod Chopkom. Slovenský reprezentant Adam Žampa bol po 1. kole až na 22. mieste, ale dravou druhou jazdou sa vyšvihol na celkovú 6. priečku. (TA3)
V Ženeve pred začiatkom jarného autosalónu vyhlásili výsledky prestížnej súťaže Auto roka 2015. Passat sa z titulu teší prvýkrát v histórii. Samotná automobilka Volkswagen naposledy triumfovala v roku 2010, vďaka Polu. (TA3)
Od apríla vzniká viacerým novým skupinám podnikateľov povinnosť využívať registračnú pokladnicu. Štát pripravil v tejto súvislosti novinku, takzvanú virtuálnu registračnú pokladnicu. Tá by mala mnohým uľahčiť plnenie nových povinností. (TA3)
V bulharskom Bansku dosiahla víťazný double, keď po kombinácii vyhrala aj zo soboty odložený superobrovský slalom. (TA3)
Martin Kližan opäť rozvíril hladinu v našom tenise. Najprv odmietol reprezentovať v Davis Cupe, aby sa lepšie pripravil na turnaj v Amerike, ale nakoniec si to rozmyslel a proti Slovincom nastúpi. Na zvyšok tímu to nevplýva najlepšie, ale kapitán Miloš Mečíř je rád, že budeme hrať v najsilnejšom zložení. (TA3)
Finančná správa prichádza s novým integrovaným systémom pre správu daní. Daniarom má výrazne uľahčiť prácu a zároveň by mal odbúrať administratívnu záťaž pre podnikateľov. Spustenie nového systému prichádza po troch rokoch od škandálu so systémom KONS, ktorý spôsobil pri výbere daní nemalé problémy. (TA3)
Hoci sa zima ešte celkom neskončila, viaceré úseky ciest sú už teraz v dezolátnom stave. Na Horehroní je najhoršia situácia medzi obcami Beňuš a Bacúch. Cestári mali vozovku na nej opraviť už vlani, dodnes ale nič neurobili. Znížili tam iba rýchlosť na 60-tku, čo ale podľa starostov situáciu vôbec nerieši. (TA3)
Miera nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v januári 12,5 percenta. Medziročne klesla o takmer jeden a pol percentuálneho bodu. Stále sa však drží nad priemerom Európskej únie. Vyplýva to z najnovších informácií Eurostatu. (TA3)
Duchovného odsúdil Okresný súd v Nitre na tri roky odňatia slobody podmienečne za sexuálne obťažovanie maloletej školáčky. (TA3)
Hlavnou témou stretnutia Sergeja Lavrova s Johnom Kerrym bola najmä otázka dodržiavania mierových dohôd z Minska. (TA3)
Závažné dopravné priestupky, ako napríklad alkohol za volantom alebo jazda na červenú, sa budú vymáhať nezávisle od štátnej príslušnosti priestupcu. (TA3)
Slovenský futbalový reprezentant a hráč berlínskej Herthy Peter Pekarík, ktorý pre zlomeninu nosa nedohral sobotňajší víťazný duel 23. kola najvyššej nemeckej súťaže proti Augsburgu (1:0), sa ešte v ten istý deň podrobil v nemocnici operácii. (TA3)
Podľa prognóz Medzinárodného menového fondu sa hrubý domáci produkt Ukrajiny prepadne o šesť a pol percenta. Na rad preto prichádzajú záchranné pôžičky. (TA3)
Kontrakt, na základe ktorého odoberá Ukrajina z Ruska plyn za zvýhodnenú cenu, končí 31. marca. (TA3)
Európa stále bojuje s poklesom cien. Tento trend sa však vo februári o niečo zmenšil. Ceny v eurozóne sa totiž znížili medziročne o tri desatiny percenta. V januári to bolo o šesť desatín percenta. (TA3)
Na železničných tratiach po celom Slovensku pribudlo 11 nových spojov, ďalším trom vlakom predĺžili trasy a prispôsobili odchody vlakov požiadavkám cestujúcich. (TA3)
Busta Vasila Biľaka, ktorú odhalili v jeho rodnej obci Krajná Bystrá v okrese Svidník iba pred deviatimi dňami, nie je na svojom mieste. Svidnícki policajti preverujú jej zmiznutie ako krádež. (TA3)
Bundesligový majster Bayern Mníchov si na čele tabuľky udržiava pohodlný náskok, no musí byť v strehu. Jeho jediný reálny súper v boji o titul Wolfsburg to stále nevzdal, čo potvrdil aj v Brémach. (TA3)
15 gólov v dvoch zápasoch, tomu sa povie štart do play off. Hokejisti Nitry ukázali proti Martinu vysoko ofenzívny štýl hry, ktorý prekvapil aj samotných hráčov. Vpredu to všetko diriguje nestarnúci Jozef Stümpel. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk