Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Noviny

Aktuality

Bolívijský exprezident Morales pripustil návrat do vlasti

Morales zároveň vyzval na "národný dialóg" s cieľom vyriešiť krízu v Bolívii a odmietol vyhlásenie Jeanine Áňezovej za hlavu štátu.

Rozvodnená rieka v Revúcej strhla tri ženy

Prácu záchranným zložkám sťažuje tma aj silný prúd rieky. 

Štátne lesy na severovýchode pravdepodobne zmenia svojho správcu

Na severovýchode Slovenska pravdepodobne dôjde k prevodu správy štátneho lesného majetku.

Obchodné rokovania medzi USA a Čínou sa komplikujú

Rokovania medzi dvomi najväčšími ekonomikami, ktoré by mali viesť najprv k čiastočnej a neskôr komplexnej dohode, narazili na prekážky.

Prezidentka podpísala novelu o peňažných príspevkoch ŤZP

Znevýhodnenia ľudí trpiacich autizmom alebo Aspergerovým syndrómom, ktoré nastávajú v aplikačnej praxi, má odstrániť novela zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia (ŤZP).

Produkcia ropy v USA prelamuje rekordné maximá

Produkcia ropy v USA dosiahne tento mesiac rekordných 13 miliónov barelov (1 barel = 159 litrov) denne, uviedlo americké ministerstvo energetiky vo svojej mesačnej správe.

Snemovňa začala vypočúvanie v prípade možného Trumpovho impeachmentu

Výbor americkej Snemovne reprezentantov pre tajné služby začal v stredu verejné vypočúvanie v rámci vyšetrovania, ktoré môže viesť k impeachmentu (ústavnej obžalobe) voči prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Šéfka Súdnej rady navrhuje disciplinárne stíhať Repákovú z Kočnerovej Threemy

Predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková podala návrh na začatie disciplinárneho konania voči sudkyni Okresného súdu Bratislava I Miriam Repákovej.

Herci Činohry opäť žiadajú ministerku Laššákovú o stretnutie k voľbe šéfa SND

Členovia Činohry Slovenského národného divadla (SND) žiadajú opätovne ministerku kultúry SR Ľubicu Laššákovú (Smer-SD) o stretnutie.

Autobusom chýbajú pásy, ľudia stoja, tvrdí dopravný analytik

Dopravný analytik Jozef Drahovský hovorí, že v prímestských autobusoch nie sú vyžadované také bezpečnostné opatrenia ako v prípade áut.

Rusko vytvorilo systém varovania pred ohrozením národnej bezpečnosti

Rusko ohlásilo vytvorenie informačno-analytického systému zberu údajov určených na vyhodnocovanie stavu národnej bezpečnosti, ako aj na skoré varovanie pred vznikom krízových situácií a negatívnych tendencií.

Premiér zvažuje pre tragickú nehodu vyhlásiť štátny smútok

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) zvažuje vyhlásenie štátneho smútku v súvislosti so stredajšou tragickou dopravnou nehodou pri Nitre.

Prerušili proces s mladíkmi, ktorí zaútočili na manželský pár v bratislavskej MHD

Okresný súd (OS) Bratislava IV prerušil prvé hlavné pojednávanie s dvojicou mladíkov Ondrejom Á. a Stanislavom G., ktorí mali 22. mája vo večerných hodinách napadnúť v bratislavskej MHD manželský pár.

Minister Érsek: Most medzi Komárnom a Komáromom bude hotový v máji 2020

Cestný most, ktorý bude spájať slovenské Komárno a maďarský Komárom a ktorý bude najvyšším mostom na celom toku Dunaja, bude odovzdaný do prevádzky zrejme v máji budúceho roka.

Globálny obchod sa prudko spomalil, konštatuje OECD

Globálny obchod už zrejme klesá, uviedol generálny tajomník Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Ángel Gurría.

Zsuzsová a spol. z kauzy Kuciak zostávajú vo väzbe

Alena Zsuzsová, Miroslav Marček a Tomáš Szabo, ktorí čelia obžalobe v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, zostávajú vo väzbe.

Podpora Tesly v Nemecku bude v súlade s pravidlami EÚ

Akákoľvek podpora priekopníka výrobcu elektrických vozidiel Tesla, ktorý oznámil, že postaví svoju prvú európsku továreň neďaleko Berlína, bude v súlade s pravidlami Európskej únie (EÚ).

Ústavný súd odmietol sťažnosť na voľby starostu Žehne

Ústavný súd (ÚS) SR v stredu odmietol ako zjavne neopodstatnenú sťažnosť na voľby starostu obce Žehňa v okrese Prešov zo septembra minulého roka.

Maďarské a slovinské orgány odhalili 730 kg heroínu

Maďarskí a slovinskí kriminalisti odhalili kontraband heroínu, ktorý smeroval zo slovinského prístavu Koper do Budapešti.

Príručka filmových destinácií: Šialený Joker premenil všedné schody v Bronxe na turistickú atrakciu

Dubrovník láka davy návštevníkov Hrami o tróny, Istanbul akčnými hrdinami.

Prezidentka podpísala novelu Obchodného zákonníka

Obchodný register bude exkluzívne v elektronickej podobe a vymažú sa z neho neaktívne spoločnosti. Vyplýva to z novely Obchodného zákonníka, ktorú v podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Banková konsolidácia v Európe je neodvratná, tvrdí šéf bankovej skupiny UBS

Šéf bankovej skupiny UBS Group Sergio Ermotti považuje bankovú konsolidáciu, predovšetkým v Európe, v najbližších rokoch za neodvratnú. Banky musia podľa neho dosiahnuť istú veľkosť, aby zostali konkurencieschopné.

Rozpočet má dosiahnuť deficit na 0,49 percenta

Pri rozpočte sa musíme správať zodpovedne a predložiť ho v takej podobe, aby prešiel Národnou radou (NR) SR.

V hlavnom meste nejazdili električky, jedna z nich zrazila chodca

Na Račianskej ulici v Bratislave nejazdili električky. Dôvodom bola zrážka električky s chodcom, ktorý prebiehal cez koľaje pri zastávke Námestie Biely kríž.

EÚ vyčlenila ďalšiu humanitárnu pomoc pre ľudí z 5 krajín Sahelu

Európska komisia (EK) v stredu oznámila, že zintenzívňuje svoju podporu pre zraniteľné komunity v krajinách z regiónu Sahelu ďalšou humanitárnou pomocou vo výške 35 miliónov eur.

Máme nebezpečné autobusy? Zlá správa pre Tótha: Udaním sa beztrestnosť kúpiť nedá (podcast)

Pri nehode autobusu pri Nitre zomrelo najmenej 12 ľudí. Podľa dopravného analytika Jozefa Drahovského slovenské autobusy prímestskej dopravy majú problém s bezpečnosťou - nevzťahujú sa na ne základné bezpečnostné prvky ako pásy alebo deformačné zóny pri nárazoch. 

Spotrebiteľské ceny v USA v októbri vzrástli viac, ako sa čakalo

Spotrebiteľské ceny v Spojených štátoch v októbri vzrástli o niečo viac, ako ekonómovia odhadovali. Oznámilo to v stredu americké ministerstvo financií.

Vlak v Bratislave zrazil chodca

Z Bratislavy nejazdia vlaky smerom do Komárna.

Za sklom sa rozlúčilo rekordom. Utajený šéf najsledovanejším programom Markízy

Zatiaľ čo na TV JOJ sa utorok lúčil s divákmi seriál Za sklom, Markíza nasadila novú reality šou Utajený šéf. A obe stanice sa dočkali rekordov.

Šéf Európskej komisie Juncker sa zotavuje po úspešnej operácii

Dosluhujúci predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker sa zotavuje po úspešnej operácii a z jednotky intenzívnej starostlivosti by ho mali prepustiť v stredu večer.

Denník N

Vyskúšajte si test, z ktorého v NBS pochopili, aká veľká je finančná negramotnosť
Vedomosti obyvateľov Slovenska o financiách sú úbohé. Národná banka Slovenska (NBS) položila ľuďom v prieskume štyri otázky, no na všetky vedela odpovedať len jedna z desiatich domácností. Skúste sa otestovať, či to zvládnete lepšie. Na Slovensku síce neexistuje žiadne systematické sledovanie finančnej gramotnosti, no z dostupných dát je zrejmé, že máme problém. Z dát PISA (posledné z minulého roka) vieme, ako […]

Vyberte si, či potrebujete chabú istotu alebo neistý potenciál
Odborník na investície Pavel Škriniar v seriáli rád pre začínajúcich investorov hovorí, že história odporúča, ale negarantuje. Autor učí na Fakulte podnikového manažmentu EU v Bratislave Požičali by ste skôr bohatému susedovi v rokoch a s tuhým koreňom, ktorý by vám dlh splácal veľmi dlho, alebo mladému susedovi hľadajúcemu zamestnanie, ktorý začne splácať hneď a tak veľa, ako bude môcť? Ide […]

Newsfilter: Fico píše kandidátku, opozícia cíti blbú náladu a Kotleba spája
1. Spokojný Pellegrini necháva Fica písať si kandidátku. 2. Kým demokrati krčia plecami, Kotleba mobilizuje a umne tlačí Harabina do kúta. 3. Opozícia bojuje s blbou náladou, ku ktorej sama prispieva.

Nezvestný prítomný Dušan Mitana
Na túto knihu sme čakali dlho. A keď napokon prišla, v úvode nás, bohužiaľ, čakal epitaf. Román Nezvestný Dušana Mitanu zostane posledným, ktorý zo svojho pracovného stola posunul smerom k čitateľom. Je to pozoruhodná autobiografia. A zároveň autorov testament.

Koľko stojí politická nestabilita – prípad Španielsko
Autor je ekonóm Opakovanie parlamentných volieb v Španielsku sa podpísalo pod zaostávanie v ocenení španielskych verejne obchodovaných firiem.  Rizikovej prirážke dlhopisov však pomáha kvantitatívne uvoľnenie menovej politiky ECB. O čo ide: Už druhé tohtoročné parlamentné voľby sa konali v úvode novembra v Španielsku. Bol to dôsledok toho, že po voľbách z konca apríla sa víťaznej Socialistickej robotníckej strane (PSOE, 28,7 %) […]

Ak po Novembri niečo zlyhalo, tak každodenná výchova k demokracii
Dôležitejšie než byť demokratom raz za čas za rečníckym pultom je byť ním každý deň na základnej škole. A vysvetľovať žiakom, prečo je dobré, že demokraciu máme a ako v nej uspieť.

Novým nepriateľom opozície je „blbá nálada“. Ľudia sú otrávení a ťažko sa nadchýnajú pre zmenu
Posledné týždne sú plné frustrácie a zloby viditeľnej na každom kroku, vraví sociológ Michal Vašečka. „Opozícii ani občianskej spoločnosti sa nedarí vyvolať vlnu pozitívnej zmeny, aká tu bola v roku 1998, alebo ešte pred rokom a pol,“ hovorí.

V Smere o kandidátke nič netušia, Fico a Pellegrini sa na nej stále nedohodli
Premiér sa viac ako straníckej politike venuje vláde, predseda Smeru o svojich zámeroch s kolegami nehovorí. Isté je, že sa oproti roku 2016 v prvej dvadsiatke kandidátky vymení desať ľudí.

Kotleba potupil Danka, ohlásil kandidátku s kuffovcami, s Kozlíkom aj s bývalým podpredsedom SNS
Andrej Danko mal ambíciu zjednotiť strany, ktoré sa označujú za pronárodné. Namiesto neho oznámil spájanie Kotleba.

Ochranou včiel chránime seba
Autor je člen predsedníctva PS Keď vám niekto povie, že nikdy v živote nevidel živého mamuta či vtáka Dodo, oprávnene to vo vás nevzbudí väčšie emócie (maximálne tak naštartuje zívací reflex). Už o pár generácií môže podobný nezáujem vyvolať konštatovanie, že dotyčný či dotyčná nikdy v živote nemali možnosť vidieť živé včely. Bohužiaľ, nepreháňam. Existuje niekoľko dôvodov, pre […]

Sme

Jankovská tvrdí, že jej nejde o návrat do talára, hoci sa proti disciplinárke odvolala
O námietkach bude rozhodovať nový senát. Termín ešte nie je.

Nechcela by Jankovská radšej mlčať?
Jankovská vyniká teflónom navonok a odhodlaním dovnútra.

Záchranár: Nedá sa pomôcť každému, pri veľkých nehodách musíme stanoviť priority
Rozhovor s Viliamom Dobiášom.

Veronika Tóthová Homoľová: Nie všetky Wintonove deti mali život so šťastným koncom
Adoptívni rodičia z Anglicka museli za deti zaplatiť.

Vianoce sú tu o šesť týždňov. Čo treba stihnúť?
Vyhnite sa predvianočnému stresu a začnite s prípravami v predstihu.

Hongkong kolabuje. Univerzity sa menia na bojiská
Protestujúci už neodolávajú, chcú sa aj pomstiť.

Arriva, ktorej autobus havaroval pri Nitre, sa stará o prímestskú dopravu v štyroch krajoch
Je súčasťou Deutsche Bahn.

Aká je španielska lekcia z nárastu pravého okraja
Španielsko už nie je výnimkou, zaradilo sa k európskym trendom.

Knihy, s ktorými vám dlhé novembrové večery ubehnú rýchlejšie
Slovenské tradície, cestopis či radšej krimi?

Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)
Viacero ľudí je vo vážnom stave.

Haraszti: V 70. rokoch som dostal veľa faciek od policajtov
Poľská Solidarita nám ozrejmila, že režim bol virtuálne mŕtvy.

Trojica obvinených z vraždy Kuciaka zostáva vo väzbe
Obvinených pred súd predviedli eskorty kukláčov za sprísnených podmienok.

Tesla má konkurenta. Európsky Musk ťahá automobilky do Chorvátska
Rimac finišuje vývoj modelu C Two.

Facebook je moderný obchod s bielym mäsom
Facebook nepredáva vám, predáva vás.

Praženková podáva ďalší návrh na disciplinárne stíhanie
Ide pravdepodobne o sudkyňu Miriam Repákovú.

Dlh Novembru: Diskusia z Košíc k 30. výročiu Nežnej revolúcie
Diskusiu SME moderovali Michal Havran a Martin Pekár.

Čaputová pristala na ľudovú zábavu
Najbližšie môže Markíza žiadať, aby Čaputová vystúpila ako utajený šéf.

HN Online

Tusk: Brexit je skutočným koncom britského impéria
Bývalý poľský premiér v minulosti opakovane hovoril, že by bol rád, keby Británia zmenila svoj názor a v EÚ zostala.

V Revúcej tri ženy stiahol prúd vody. Zachraňovali zvieratá z útulku
Silný prúd rieky stiahol v Revúcej tri ženy. Bezvládne telo jednej z nich sa našlo večer.

Pellegrini priamo na mieste nehody: Je to hrozivý pohľad, človeka až mrazí
Premiér vo štvrtok zvolá mimoriadne rokovanie vlády, na ktorom by mali ministri rozhodovať o vyhlásení štátneho smútku.

V roku 2017 mohlo v Európe žiť až 4,8 milióna ilegálnych prisťahovalcov
Polovica z celkového počtu ilegálnych migrantov bola v roku 2017 v Británii a Nemecku.

Súd rozhodol. Zsuzsová a spol. zostávajú vo väzbe
Špecializovaný trestný súd rozhodol o predlžení väzby pre obžalovaných z vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice.

Autá SUV úplne rušia akýkoľvek efekt elektrickej mobility, ukázala štúdia
Na klimatickej konferencii v Paríži sa v roku 2015 zhruba 190 štátov dohodlo na tom, že globálne otepľovanie obmedzia na 1,5 stupňa Celzia.

Holanďania na diaľniciach spomalia. Pre zníženie emisií až na stovku
Premiér Rutte zníženie rýchlosti nazval "idiotským", ale nevyhnutným opatrením.

V Bratislave je mimoriadne zlá dopravná situácia. Linky meškajú viac ako hodinu
V súčasnosti v hlavnom meste načas premávajú len električky.

Vodička jazdila po "ceste smrti" 20 rokov: Vždy bola nebezpečná, museli sme dávať pozor
Mária Kónyová-Donovalová jazdila ako profesionálna vodička autobusu na linke Zlaté Moravce-Bratislava a naspäť.

Šéfka Súdnej rady navrhuje disciplinárne stíhať sudkyňu, ktorá mala komunikovať s Kočnerom
Miriam Repáková rozhodovala v spore o Technopol Servis.

Pellegrini zvažuje vyhlásenie štátneho smútku, vláda by zajtra mohla mimoriadne zasadnúť
Predseda vlády vyjadril pozostalým po obetiach úprimnú sústrasť.

Osobnosti diskutovali o budúcnosti Európskej únie
Pozrite si záznam z diskusie organizovanej Nadáciou Antona Tunegu.

Nehoda na železničnom priecestí. Z Bratislavy nejazdia vlaky smerom do Komárna
Nehoda ovplyvnila aj bratislavskú MHD.

Všetky okolité nemocnice sú v pohotovosti, vyhlásila po nehode Kalavská
Šéfka rezortu zdravotníctva vyjadrila nad situáciou ľútosť.

Reakcie na tragickú haváriu pri Nitre
Vážna dopravná nehoda v okrese Nitra si vyžiadala 12 obetí.

Po vážnej nehode autobusu pri Nitre hlásia 12 mŕtvych. Nákladiak lietal po ceste, opisuje svedok
Zranených previezli do nemocníc v Nitre, Nových Zámkoch, Topoľčanoch a Leviciach.

Súťaž Efektia ocenila najlepšie projekty na úsporu energie
Oceniť dobre zrealizované projekty pomáhajúce ušetriť energie, a tým aj planétu. Aj o tom bol tretí ročník odovzdávania cien Efektia 2019.

Na budúci rok sa má začať sceľovať pôda. Zistite, či sa aj vaša obec dostala do zoznamu
Nevyužiteľné slíže polí, o ktoré sa delíte s množstvom spoluvlastníkov, môžete zameniť za ucelené plochy.

Jankovská sa odvolala voči pozastaveniu funkcie sudkyne,namieta Kurilovskú
Monika Jankovská vo svojom odvolaní namieta senát, v ktorom sedí Lucia Kurilovská.

Akcia "Manažér." NAKA zasahovala v elektrárni Mochovce, zadržala dve osoby
Polícia zadržala manažéra akciovej spoločnosti a konateľa jedného z dodávateľov prác.

Kollár a Kotleba upravili kvôli zmene zákona názvy svojich strán
Politické strany a hnutia už nesmú byť pomenované po svojich predstaviteľoch alebo členoch prípravného výboru.

Dvoch členov skupiny kyselinárov oslobodili spod obžaloby
Krajský súd v Bratislave potvrdil minuloročný októbrový verdikt Okresného súdu v Pezinku.

Situácia v Benátkach je dramatická. Najhoršie záplavy za polstoročie zasiahli aj slávnu pamiatku
Na dnešok meteorológovia hlásia ďalší príliv vody, ktorý by mohol dosiahnuť až 160 centimetrov.

V Demänovskej doline vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity, hrozí vybreženie potoka
V obci aktuálne zasahujú profesionálni aj dobrovoľní hasiči.

Ruský sociálny experiment, ktorý nemohol vyjsť: Z vojakov boli zlí roľníci a z roľníkov mizerní vojaci
Arakčejevove vojenské kolónie mali byť dôkazom, že aj v špinavom a zaostalom Rusku je možné zaviesť poriadok a disciplínu.

NAKA zastavila trestné stíhanie v prípade smrti novinárky Kočkovičovej Fučíkovej
O tom, že novinárka mohla byť otrávená jedovatými hubami, vypovedal svedok vo veci vraždy Jána Kuciaka Zoltán Andruskó.

V Ždiari pod Tatrami vyhlásili mimoriadnu situáciu. Dôvodom sú popadané stromy
Cesta na Poľsko je už sprejazdnená.

Pri výbuchu nálože zahynulo v Kábule sedem ľudí
K zodpovednosti za stredajší bombový útok sa nikto neprihlásil.

Veľký Ned sa dočká pocty v Toronte
Bývalý konzultant našej reprezentácie a legenda československého hokeja bude koncom týždňa uvedená v Toronte do hokejovej Siene slávy.

Proces v kauze zmenky sa chýli ku koncu. Lipšic prezradil, že majú pripravený kľúčový dôkaz
V HNtelevízii si pozrite rozhovor o procese v kauze zmenky s advokátom Markízy Danielom Lipšicom.

Investovať dnes môže každý
K investovaniu pristupuje časť Slovákov ešte stále s rešpektom či pochybnosťami. Stále prevláda názor, že investovanie nie je pre každého. Možno si to ani neuvedomujeme, ale investujeme vlastne celý život. Investujeme svoj čas do rodiny, svojich blízkych, koníčkov a vecí, ktoré pre nás majú zmysel.

Zimná romantika je na dosah: V Hornom Rakúsku zažijete presne to, po čom túžite
Zima a romantika k sebe patria. Ak k tomu navyše pridáte lyže alebo bežky, máte postarané o skvelý výlet vo dvojici. Vyberte sa do oblasti Horného Rakúska a môžete si nielen výdatne zajazdiť, ale si aj užiť wellness, chutné večere a samozrejme, prechádzky v úžasnom prostredí.

Slovenskí vedci sú vo svete málo viditeľní
V počtoch citácií na výskumníka nedosahujeme priemer Európskej únie. Málo publikácií je však podľa odborníkov väčší problém.

Čaputová v Českej televízii: V slovenskej justícii nastáva "očistné obdobie"
Prezidentka tvrdí, že právny formalizmus je jedným z dôvodov, prečo je časť spoločnosti z vývoja v posledných 30 rokoch frustrovaná.

Sátorovcov možno počtom vrážd porovnávať s Cosa Nostrou a 'Ndranghetou, tvrdí prokurátor
Prokurátor povedal, že zločinecká skupina pôsobila neohrozene a napriek tomu, že na jej šéfa Sátora boli vydané viaceré zatykače, sa bežne pohyboval po Slovensku.

Únia vyzvala demonštrantov i políciu v Hongkongu na zdržanlivosť
Niekoľko tisíc demonštrantov vyšlo v utorok opäť do hongkonských ulíc, kde zablokovali viaceré cesty a ochromili verejnú dopravu.

Meteorológovia varujú pred vetrom, dažďom aj povodňami v niektorých častiach Slovenska
Výstrahu prvého stupňa vydali meteorológovia pred dažďom napríklad v Nitrianskom, Trenčianskom, Trnavskom a Bratislavskom kraji.

Z Demänovskej jaskyne mizne ľad. Ochranári ho vyrábajú umelo
Už dve zimy pomáha slovenským jaskyniarom zasnežovacie zariadenie s tvorbou ľadu v Demänovskej ľadovej jaskyni.

Andruskó vypovedal o trestnej činnosti ministrov. Mal spomínať Richtera, Sakovú či Stromčeka
Zoltán Andruskó tvrdí, že peniaze mali brať za rýchle a bezproblémové vybavenie povolení pre cudzincov.

Vznikla dohoda o prijatí rozhodnutí o úprave násypov v časti diaľnice D4
Statické skúšky únosnosti násypu na stavbe diaľnice D4 nevyhovujú.

Ako liečiť chrípku a ako ju odlíšiť od prechladnutia? Antibiotiká si na ňu nepýtajte, radí odborníčka
Virologička upozorňuje, že vírus chrípky ročne na Slovensku usmrtí 600 až 1000 ľudí.

Prokurátor podal žalobu na dvoch ľudí v kauze uneseného cudzinca
Muži mali v decembri 2018 uniesť cudzinca spred bratislavského hotela.

Čo by ste mali vedieť o družstevných bytoch. Ako urobiť prevod a čo naň potrebujete
Pri správe bytového domu nerozhoduje, či ho spravuje družstvo alebo iný subjekt, dôležitá je kvalita správcu.

Cibulková urobila definitívne rozhodnutie. Najúspešnejšia slovenská tenistka ukončila kariéru
Životný úspech dosiahla Dominika Cibulková v októbri 2016, keď triumfovala na MS WTA Tour v Singapure.

Most ponúkol Druckerovi spoločnú kandidátku, bývalý minister ju odmietol
Most-Híd a jeho klub v posledných týždňoch a mesiacoch opustilo niekoľko poslancov.

Chcete pracovať za viac ako 1000 eur? Pozrite si našu ponuku
Hľadáte si nové zamestnanie? Ak je pre vás dôležité, aby ste zarábali viac ako 1000 eur mesačne, pozrite si sumár pracovných ponúk, ktoré sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom kariera.zoznam.sk.

Nielen príbuzným, ruský ústavný súd povolil konfiškovať majetok aj u priateľov
Ústavný súd rozhodoval o sťažnostiach niekdajšieho policajného plukovníka Alexandra Zacharčenka.

Danko zase kritizoval Pellegriniho: Predseda vlády by mal makať
V súvislosti s blížiacimi sa voľbami šéf SNS uviedol, že sa mu zdá, akoby sa už neriešilo, čo pomôže ľuďom v živote.

Slovenský štít: Pozrite si, ako prebiehalo jedno z najväčších vojenských cvičení v našej histórii
Cvičenie Slovenský štít sa konalo za účasti celkovo viac ako 2800 profesionálnych vojakov.

Čižnár odvolal krajskú prokurátorku, ktorá tvrdí, že omylom osem rokov neriešila prípad
Iveta Kopčová bude naďalej pôsobiť vo funkcii prokurátorky na Krajskej prokuratúre v Bratislave.

Pravda

Víchrica pod Tatrami: popadané stromy, ľudia bez elektriny
Tatrami sa prehnal orkán, ktorý na niektorým miestach dosahoval až rýchlosť 190 km/h. Mimoriadnu situáciu vyhlásili v obci Ždiar pod Belianskymi Tatrami.

Eskalácia násilia po atentáte v Gaze si vyžiadala už 26 mŕtvych
Násilie prepuklo ako odveta za cielený útok Izraela, pri ktorom prišiel o život palestínsky militant Bahá abú Atá.

Rozvodnená rieka v Revúcej so sebou strhla tri ženy
Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

Nehoda autobusu pri Nitre si vyžiadala 12 obetí, z toho štyri deti
Tragická dopravná nehoda autobusu a kamióna si vyžiadala doposiaľ 12 mŕtvych, 20 ľudí je zranených.

Nepokoje v Bolívii si vyžiadali už sedem mŕtvych a stovky zranených
Priaznivci bývalého bolívijského prezidenta Eva Moralesa, ktorého v nedeľu armáda a polícia donútili k demisii a ktorý sa v utorok uchýlil do mexického azylu, v protestoch pokračujú.

Od pripojenia k Rusku sa na Krym presťahovalo 50 000 ľudí z Ukrajiny
Vyhlásil to v stredu predseda krymského parlamentu Vladimir Konstantinov, ktorého citovala tlačová agentúra TASS.

Obžalovaní z Kuciakovej vraždy ostávajú vo väzbe
Netýka sa to však kľúčového svedka a spoluobžalovaného Zoltána Andruskóa, ktorý si vďaka spolupráci s políciou dohaduje zníženie trestu. Súd dohodu zatiaľ neschválil.

Benátky sa ponorili pod polstoročnú vodu
Voda, ktorá zaplavila 85 percent mesta, prenikla aj do najslavnejšej pamiatky, Baziliky svätého Marka.

Tragédia pri Nitre: Ako mohlo dôjsť k zrážke?
Nehoda sa stala na rovnej ceste prvej triedy I/65.

Snemovňa reprezentantov začala verejné vypočúvanie v prípade možného Trumpovho impeachmentu
Výbor v stredu vypočúva dvoch svedkov z amerického ministerstva zahraničných vecí, ktorí sa vzopreli príkazom Bieleho domu, aby pred výbor neprišli.

Najvyšší most na Dunaji bude dokončený v júni
Najvyšší cestný most na Dunaji bude spájať slovenské Komárno s maďarským mestom Komárom.

Brtáň: Pásy v autobuse nie sú zbytočnosť
Svoje pri zrážke autobusu s nákladiakom zohrala podľa Viliama Brtáňa, riaditeľa Stella centra dopravných informácií, veľkosť a hmotnosť vozidiel a blízkosť priekopy.

Predsedníčka Súdnej rady podáva ďalší disciplinárny návrh
Ide pravdepodobne o sudkyňu Miriam Repákovú, ktorá si nedávno sama podala žiadosť o dočasné pozastavenie funkcie.

Premávku električiek na Račianskej ulici obnovili
Premávka električiek na Račianskej bola zastavená pre zrážku električky s chodcom, ktorý prebiehal cez koľaje pri zastávke Námestie Biely kríž.

Dážď vyplavil skládku odpadu vo Veternej Porube
Intenzívny lejak zamestnáva hasičov od skorého stredajšieho rána.

Z Bratislavy nejazdia vlaky smerom do Komárna, vlak zrazil človeka
Linka S70 spoločnosti RegioJet je zastavená. Dôvodom je nehoda na železničnom priecestí na Ivanskej ceste v Bratislave.

Stratég Saxo Bank: Slovenská ekonomika sa prehrieva
Aktuálna politika nízkych úrokových sadzieb Európskej centrálnej banky slovenskej ekonomike nepomáha. Tvrdí to stratég Saxo Bank John Hardy.

Michal Mišík sa vzdal členstva v Súdnej rade
Mišík odchádza po medializácii jeho zastupovania sudkyne Okresného súdu Bratislava V Zuzany Maruniakovej, ktorej policajti koncom augusta odobrali telefón.

Počasie sa vyzúrilo, teraz príde veľký zvrat
Aká zmena nastane po búrlivej strede, ktorá priniesla silný vietor a lejaky?

Turecko tvrdí, že Nemecko a Holandsko súhlasili s návratom svojich bojovníkov organizácie Islamský štát
Oznámil to po tom, ako Turecko začalo začiatkom týždňa repatriovať zahraničných bojovníkov.

Vážne dopravné nehody autobusov (Výberová chronológia)
Tragická dopravná nehoda autobusu a kamióna pri Nitre, ktorá si vyžiadala najmenej 12 mŕtvych, patrí k najvážnejším v histórii samostatnej SR.

V Demänovskej Doline vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity
Viaceré ulice v meste Hnúšťa v Rimavskosobotskom okrese tiež zaplavila v stredu voda.

NAKA zasahovala v Mochovciach, zadržala dve osoby
Má ísť o manažéra akciovej spoločnosti a konateľa jedného z dodávateľov prác a služieb.

Žiga dvíha varovný prst, pohrozil ním ukrajinskému Naftogazu
Ministrovi Petrovi Žigovi sa nepáči, ako v spore dvoch nie slovenských spoločností spochybňuje Naftogaz našu justíciu.

Proces s mladíkmi, ktorí zaútočili na manželský pár v MHD, prerušili
V tejto veci okresný súd pojednával po prvý raz, keď vypočul oboch obžalovaných a jedného svedka.

ĽSNS podpísala dohodu o spolupráci so štyrmi mimoparlamentnými stranami
Memorandum podpísali zástupcovia Ľudovej strany Naše Slovensko, Priama demokracia, Doma dobre, Národná koalícia a KDŽP - Aliancia za Slovensko.

Na Slovensku treba zlepšiť podmienky vzdelávania na univerzitách, tvrdia rektori
Alarmujúci stav je, podľa rektora Univerzity Komenského Mareka Števčeka, pri odlive študentov do zahraničia.

Jankovská sa proti rozhodnutiu disciplinárky odvolala. Namieta tiež zaujatosť Kurilovskej
Disciplinárny senát Monike Jankovskej ešte v októbri dočasne pozastavil výkon funkcie sudkyne.

Firmy považujú podporu veľkých odberateľov energie za správnu
Republiková únia zamestnávateľov oceňuje schválenie a realizáciu schémy štátnej podpory pre energeticky náročné podniky.

Kamionisti sú nespokojní: Mizerné cesty, vysoké dane, smiešne rodinné prídavky
Slovenskí cestní nákladní dopravcovia nie sú spokojní s podmienkami na podnikanie a žiadajú odstrániť krivdy.

TA3

Villa končí profesionálnu kariérou, rozhodol sa pre rodinu
Španielsky futbalista David Villa ukončí po aktuálnej sezóne profesionálnu hráčsku kariéru. 37-ročný útočník oblieka v súčasnosti dres japonského klubu Vissel Kobe, pričom tamojšia J-League vyvrcholí v decembri.

Sprístupnili novú časť Čínskeho múru. Turisti miesto len objavujú
Pri Pekingu sprístupnili novú časť veľkého čínskeho múru. Návštevníci miesto zatiaľ len postupne objavujú. Výhľady na najdlhšiu stavbu sveta si tu preto možno vychutnať bez davov tlačiacich sa turistov.

Šport+ z 13. novembra
Šport+ z 13. novembra 2019.

Firmy zo SR dobýjajú čínsky trh, potvrdzuje to i farma v Hebei
Diplomatické vzťahy s Čínou sme nadviazali už pred 70 rokmi. Najľudnatejšia krajina sveta sa odvtedy stala našim najväčším obchodným partnerom v Ázii. Vzájomný obrat bol vlani na úrovni takmer šiestich miliárd eur. Dobrú spoluprácu potvrdzuje aj Farma čínsko-česko-slovenského priateľstva, ktorá sa nachádza v provincii Hebei.

Nech žije kráľ. Španielskeho panovníka vítali v Havane davy ľudí
Nech žije španielsky kráľ. Týmito slovami privítali početné davy ľudí v uliciach Havany Filipa VI. a jeho manželku Letiziu. Cesta kráľovského páru na ostrov je na vôbec prvou štátnou návštevou španielskeho monarchu na Kube v dejinách jej samostatnosti.

Situácia sa v Čile vymkla spod kontroly, škody sú už za miliardy
Násilné protesty v čilských mestách pokračujú. Spôsobili už škody za miliardy dolárov. Majitelia rôznych podnikov a obchodov našli po utorkovom štrajku svoje priestory vyrabované alebo spálené. Demonštranti využili ich majetok na stavbu horiacich barikád proti polícii.

Rozvodnená rieka strhla tri ženy. Jednu našla polícia mŕtvu
Tri ženy v Revúcej v stredu večer nešťastne stiahol silný prúd rieky Muráň, pričom bezvládne telo jednej z nich bolo v rieke nájdené vo večerných hodinách. Informuje o tom polícia na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

P. Pellegrini o tragickej zrážke autobusu s nákladiakom
Pozrite si brífing premiéra Petra Pellegriniho z miesta tragickej zrážky autobusu s nákladným autom.

Tajní zatkli v Poľsku dvojicu, ktorá plánovala útok v štýle Breivika
Poľskí tajní agenti zadržali dvojicu osôb obvinenú z plánovania útokov proti moslimom v štýle nórskeho teroristu Andersa Breivika a podozrivého austrálskeho belošského supremacistu Brentona Tarranta.

Holandsko zavádza klimatické opatrenia. Dotknú sa diaľnic i kráv
Holandsko ako prvá európska krajina obmedzí najvyššiu povolenú rýchlosť na diaľniciach na 100 kilometrov za hodinu (km/h).

Vargu čaká boj o miestenku na olympiádu, je druhý pod čiarou
Triatlonista Richard Varga má za sebou náročnú sezónu. Aj pre zdravotné problémy nefiguruje v rebríčku na budúcoročnú olympiádu na postupovej priečke a čaká ho ešte náročný boj o olympijskú miestenku.

Medailistom z OH odhalia na základných školách pamätné tabule
Bratislavský kraj má 24 olympijských medailistov. Na ich počesť postupne odhalia pamätné tabule na základných školách, ktoré navštevovali.

Zomrela legenda francúzskej cyklistiky, volali ho večne druhý
Vo veku 83 rokov zomrel bývalý francúzsky cyklista Raymond Poulidor. Legendárny jazdec sa preslávil tým, že sa osemkrát postavil na stupeň víťazov Tour de Fance, ale nikdy nezvíťazil. Preto mal prezývku "večne druhý".

Fotogaléria: Autobus smrti vytiahli z priekopy a postavili na kolesá
Havarovaný autobus, ktorý sa zrazil s nákladným autom pri Nitre, už postavili na kolesá. Prezídium Hasičského a záchranného zboru o tom informovalo na sociálnej sieti.

Hlavné správy z 13. novembra
Hlavné správy z 13. novembra 2019.

Odtrhnutý svah a vyliata rieka. Horehronie zaplavila voda
Výdatné zrážky potrápili obyvateľov Horehronia. V Závadke nad Hronom zaplavila voda záhrady a rodinné domy. Na jednej z ulíc sa odtrhol svah a tony zeminy sa zosypali na steny rodinných domov. Hron sa na niektorých miestach vylial z koryta a v obci vyhlásili mimoriadnu situáciu.

Sudkyňa z Kočnerovej Threemy čelí disciplinárnemu návrhu
Predsedníčka Súdnej rady Lenka Praženková podala návrh na začatie disciplinárneho konania voči sudkyni Okresného súdu Bratislava I Miriam Repákovej. Tá požiadala o prerušenie výkonu funkcie koncom októbra. Informovala o tom hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady Veronika Müller.

Mladíci absolvujú generálku s Bieloruskom, neskôr ich čaká Gruzínsko
Futbalová reprezentácia do 21 rokov odohrá v Senci prípravný duel proti rovesníkom z Bieloruska. Pre našich to bude generálka na kvalifikačný súboj s Gruzínskom, ktorý bude v Nitre.

Zsuzsovej skupinke v kauze Kuciak predĺžili väzbu, rozhodol súd
Alena Zsuzsová, Miroslav Marček a Tomáš Szabó, ktorí čelia obžalobe v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, zostávajú vo väzbe. V stredu o tom rozhodol senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku na neverejnom zasadnutí. Potvrdil to prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Cibulková prezradila, prečo ukončila kariéru. Teší sa na rodinný život
Najúspešnejšia tenistka v histórii Slovenska Dominika Cibulková sa pri príležitosti krstu svojej autobiografie rozhodla ukončiť svoju veľmi úspešnú a bohatú športovú kariéru. Prezradila čo ju viedlo k tomu, aby zavesila raketu na klinec, povedala aj o najkrajších chvíľach tenisového života i plánoch do budúcna.

Kalavská prehovorila o nehode. Zranení sú vo vážnom stave
Tragická dopravná nehoda autobusu a nákladného auta pri Nitrianskych Hrnčiarovciach si vyžiadala 12 mŕtvych. Na tlačovom brífingu vo Fakultnej nemocnici v Nitre to povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Po tragédii by mala zasadnúť vláda, premiér zvažuje štátny smútok
Premiér Peter Pellegrini zvažuje vyhlásenie štátneho smútku v súvislosti so stredajšou tragickou dopravnou nehodou pri Nitre. Vláda by mohla mimoriadne zasadnúť vo štvrtok 14. novembra. Štátny smútok by mohol byť v piatok 15. novembra. Premiér to uviedol pred odletom z Cypru späť na Slovensko.

TB A. Kalavskej a M. Bakoša k nehode autobusu a nákladného auta
Pozrite si tlačovú besedu ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej, ktorá informovala o tragickej nehode autobusu a nákladného auta. K stavu pacientov sa vyjadril Marián Bakoš, riaditeľ Fakultnej nemocnice v Nitre.

Juncker sa zotavuje po operácii, zastupuje ho Timmermans
Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker sa zotavuje z operácie aneuryzmu. Termín Junckerovho návratu do práce bude podľa hovorkyne závisieť od toho ako úspešne bude prebiehať zotavovanie. V úrade ho dočasne zastupuje prvý podpredseda Frans Timmermans.

Otázky lepšieho života dnes alebo pred rokom 1989 stratili zmysel
Pád socializmu priniesol nielen demokraciu, obnovu ľudských práv a slobôd, ale aj prechod k trhovej ekonomike. Ekonómovia VÚB Banky upozornili, že otázka kedy sa nám žilo lepšie stratila zmysel. Čísla totiž ukazujú, že naša životná úroveň vzrástla a takmer určite by to tak bolo aj keby sme ostali za železnou oponou.

Krištáľové krídlo pozná finálové nominácie za rok 2019
Veľká porota Krištáľového krídla rozhodla o finálových nomináciách na Krištáľové krídlo za rok 2019. Mená laureátov v desiatich samostatných kategóriách sa dozvieme počas galavečera v priamom prenose 9. februára 2020 na Jednotke RTVS.

Demonštranti v Hongkongu blokujú cesty, ochromili centrum mesta
Prodemokratickí demonštranti v Hongkongu pokračujú v rozsiahlych blokádach ciest. Podľa agentúry AFP najnovšia vlna protestov ochromila centrum mesta. Dopravný podnik prerušil dopravu na niektorých linkách metra.

Po tragédii na železnici zastavili dopravu z Bratislavy do Komárna
Z Bratislavy nejazdia vlaky smerom do Komárna. Linka S70 spoločnosti RegioJet je zastavená. Dôvodom je nehoda na železničnom priecestí na Ivanskej ceste v Bratislave, kde došlo k zrážke vlaku s osobou. Dopravca RegioJet o tom informuje na sociálnej sieti.

ŠTÚDIO TA3: Tréner R. Nemec o volejbale na Slovensku
V Štúdiu TA3 sme hovorili najmä o domácom volejbale. Odštartovala ženská i mužská najvyššia súťaž. O svojom pôsobení na trénerskom poste v Prievidzi a plánoch do budúcna sme sa rozprávali s bývalým reprezentantom a trénerom Richardom Nemcom.

Maruniakovej advokát Mišík končí v súdnej rade, priznal pochybenie
Michal Mišík sa vzdal členstva v Súdnej rade SR. Oznámil to predsedníčke Súdnej rady Lenke Praženkovej. Národná rada SR tak bude musieť vybrať nového člena.

Mier na Cypre strážia i Slováci. Od premiéra dostali netradičný dar
Pôsobenie slovenských vojakov v rámci mierovej misie OSN (UNFICYP) v cyperskej Famaguste je dôležitá. Počas návštevy Tábora M. R. Štefánika vo Famaguste to skonštatoval slovenský premiér Peter Pellegrini. Zároveň poznamenal, že ide o najväčšiu zahraničnú vojenskú operáciu, v ktorej sa Slovensko angažuje. Pre tragickú nehodu pri Nitre premiér Pellegrini ukončil návštevu Cypru predčasne.

Dúfame, že obetí nepribudne. Politici reagujú na nehodu autobusu
K mimoriadne tragickej nehode autobusu a nákladného auta, ktorá si neďaleko Nitry vyžiadala podľa informácií hasičov a záchranárov 12 obetí, sa vyjadrili traja najvyšší ústavní činitelia, politické strany i jednotliví politici.

HOSŤ V ŠTÚDIU: Analytička J. Glasová o úrovni života v roku 1989 a dnes
Tému o životnej úrovni v roku 1989 a dnes sme rozobrali s Janou Glasovou, analytičkou Poštovej Banky. Rovnako sme hovorili o mzdách, cenách, ale aj o nezamestnanosti.

ŠTÚDIO TA3: O. Gallo z Nadácie pre deti Slovenska o Hodine deťom
Hodina deťom je celoročná zbierka na podporu projektov pomáhajúcim deťom a mladým ľuďom na celom Slovensku a funguje už 21 rokov. V štúdiu sme privítali Ondreja Galla, správcu Nadácie pre deti Slovenska, ktorý nám o aktuálnom ročníku povedal viac.

Pútnici, študentky i Polomka. Toto boli najtragickejšie nehody
Aktuálna nehoda autobusu a nákladného auta na zlatomoravskej "ceste smrti" je jednou z najtragickejších v dejinách Slovenska. V minulosti však naša krajina zažila aj podobne veľké nešťastia. Pozrite si prehľad mimoriadne tragických nehôd, ktoré sa odohrali na Slovensku alebo pri ktorých zomierali občania SR.

Prenosný audio prehrávač SA700 pre náročných milovníkov hudby
Spoločnosť Astell&Kern za zaoberá výrobou špičkových osobných zvukových zariadení a už v roku 2013 uviedla na trh prvý prenosný hudobný prehrávač AK120 s duálnymi digitálno-analógovými prevodníkmi. Nový model SA700 vychádza dizajnovo práve z tohto prehrávača.

Fotogaléria: Kamene, vraky, vrtuľník. Takto vyzerá miesto nehody
Pozrite sa, ako vyzerá miesto jednej z najtragickejších nehôd v slovenských dejinách. Na neslávne známej "ceste smrti" I/65 sa zrazil autobus s cestujúcimi s nákladným autom, ktoré bolo naložené kameňmi. Výsledok je hrozivý - najmenej 12 mŕtvych a množstvo zranených.

IT sektor nie je len pre mužov. Úspešné ženy prišli inšpirovať študentky
Jedna sa zaoberá hyperloopom, druhá vymyslela aplikáciu pre Svetovú banku. Dve mladé úspešné absolventky Massachusettského inštitútu technológií v USA prišli na Slovensko inšpirovať stredoškoláčky, aby sa venovali oblasti IT. Podľa nich ide o odvetvie, v ktorom už dávno nevynikajú len muži.

Vieme, kto vyhral Cenu ITAPA 2019: eZdravie
Najväčšia konferencia o informačných technológiách vo verejnej správe na Slovensku, ITAPA 2019, nie je len o expertoch, paneloch a odborných diskusiách. Na slávnostnom galavečere ITAPA boli udelené ceny za najlepšie projekty v troch hlavných kategóriách. Známi sú aj víťazi poslucháčskej Ceny Rádia Slovensko a DITEC Opportunity Award For IT Young Ladies.

A. Vrbovská o spomienke na obete útokov v Paríži
Francúzsko si pripomína tragické udalosti z roku 2015. Pri koordinovaných útokoch v Paríži prišlo o život až 130 ľudí. Viac o téme porozprávala spolupracovníčka Alena Vrbovská.

Holografická obrazovka Looking Glass získala rozlíšenie 8K
Začiatkom tohto roka vydala spoločnosť Looking Glass Factory univerzálnu 3D vizualizačnú pracovnú stanicu pre firemných používateľov. Teraz výrobca oznámil väčší displej s holografickou hĺbkou zobrazenia, ktorý sa môže pochváliť pohlcujúcim rozlíšením 8K.

Obrovská tragédia pri Nitre. Plný autobus sa zrazil s nákladiakom
Šokujúcich 12 ľudských životov si vyžiadala dopravná nehoda autobusu s množstvom cestujúcich a nákladného auta, ktoré bolo naložené kameňom. Tragédia sa odohrala na neslávne známej zlatomoravskej "ceste smrti" I/65. Zranených je 20 ďalších ľudí. Medzi obeťami sú aj štyri deti.

HOSŤ V ŠTÚDIU: Analytička Z. Šimonová o lacných hypotékach
O rekordne lacných hypotékach sme sa rozprávali so Zuzanou Šimonovou, analytičkou spoločnosti Fincentrum.

Kotlebovci podpísali dohodu o spolupráci so štyrmi stranami
Krajná pravica sa spája s ďalšími národnými a kresťanskými silami. Memorandum o spolupráci národných a kresťanských politických strán v Ružomberku podpísali zástupcovia Ľudovej strany Naše Slovensko, Priama demokracia, Doma dobre, Národná koalícia a KDŽP - Aliancia za Slovensko.

Hypotéky stále lacnejú, odborníci však varujú pred splácaním
Hypotéky sú čoraz lacnejšie. Celú jeseň sa totiž banky predbiehajú v tom, ktorá príde s výhodnejšou ponukou. Priemerný úrok sa tak dostal na nové historické minimum. Odborníci zároveň odhadujú, že úvery ostanú lacné aj v nasledujúcom období.

Čínska ekonomika pribrzďuje, nemeckým firmám to sťažuje fungovanie
Čínsky drak stráca dych a to sťažuje život nemeckým firmám. Reč je teraz o tých, ktoré pôsobia na trhu druhej najväčšej ekonomiky sveta. Tá v súčasnosti rastie najpomalšie za posledných 26 rokov. To potom znamená, že Číňania menej nakupujú a podniky menej vyrábajú.

Záujem o ropu postupne oslabne, dôvodom sú elektromobily
Globálny záujem o ropu bude naďalej rásť. Pre najbližších 20 rokov to odhaduje Medzinárodná agentúra pre energiu. Dodáva však, že dopyt po rope postupne oslabne. Aj preto, že čoraz viac ľudí totiž bude jazdiť na elektrických autách.

Čaká nás kľúčový zápas s Chorvátskom, na postup musíme bodovať
Naša futbalová reprezentácia nastúpi v Chorvátsku na kľúčový zápas kvalifikácie budúcoročných Majstrovstiev Európy vo futbale. Ak chceme pomýšľať na postup, musíme v Rijeke naplno bodovať.

Greta opúšťa Spojené štáty, do Európy sa dopraví na jachte
Mladá švédska aktivistka Greta Thunbergová končí svoju návštevu Spojených štátov. Späť do Európy sa bude opäť plaviť cez Atlantický oceán na jachte. Jej cieľovou zastávkou bude španielska metropola Madrid, kde bude klimatická konferencia Organizácie Spojených národov.

NAKA udrela v jadrovej elektrárni, vyviedla dvoch zadržaných
Špecializovaný tím Národnej kriminálnej agentúry zasahoval v jadrovej elektrárni Mochovce. V rámci policajnej akcie s krycím názvom Manažér zadržali dve osoby - manažéra akciovej spoločnosti a konateľa jedného z dodávateľov prác a služieb v rámci dostavby 3. a 4. bloku elektrárne. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.