Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 4.10.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1160USD   27.163CZK   0.73580GBP   312.97HUF   4.2452PLN   7.6390HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia
3. októbra:
Božská Stela
2. októbra:
Levíkovi

SME

Zákazníci nového operátora si nepriplácajú za roaming, oproti konkurencii sú ceny hovorov a internetu v sieti 4KA polovičné. (SME)
Ryžové polia na Slovensku? Áno, v 50. rokoch to bola realita, no trvala len pätnásť rokov. (SME)
Pre politikov je šport bezproblémová komodita. V mediálnom spravodajskom obraze je šport o čestných súbojoch. (SME)
Akabuk, cicimbrus alebo čuramedán. Hoci sa sláva Korza skončila, legendy prežili. (SME)
Bol jedným z najvýznamnejších umelcov, ktorého tvorba zaujala aj v zahraničí. (SME)
Pamiatky tvoria veľmi pestrú zmes budov, mostov a rôznych technických zariadení. (SME)
Pred troma rokmi napadol Mariána Hossu a dostal dvadsaťpäťzápasový dištanc. (SME)
Pracoval v atómke, kamarátov vozil na exkurzie do blázinca, deti navádzal na žuvačkovú kriminalitu, teraz píše rozprávky. (SME)
Z rieky pri Ľubľane vytiahli rímsku loď. Na projekte sa podieľal aj René Masaryk. (SME)
Sýria sa po vojne možno rozdelí, hovorí odborník na konflikty. (SME)
Od vydania Nabokovovej Lolity uplynulo v septembri šesťdesiat rokov. (SME)
Medzinárodný maratón mieru má vo svete vysoký cveng. (SME)
Mnohé ulice v Cannes a Nice sa ocitli pod vodou. (SME)
Alena Poláčková bude deväť rokov dohliadať na dodržiavanie ľudských práv v Európe. (SME)
Prezident priznal, že nemá v rukáve žiadne zázračné návrhy na riešenie krízy. (SME)
Návštevníci dostali mapku, ktorá ich previedla rôznymi umeleckými zastávkami. (SME)
Aby radnica pomohla ľuďom v núdzi, rozhodla sa dočasne zobrať budovy miestnym súkromníkom. Má však problém. (SME)
Po ôsmich kolách má Chelsea na konte len osem bodov a je šestnásta. (SME)
V koncerte mocností, ktorý sa rozohral v Sýrii, je zvuk európskych nástrojov takmer nepočuteľný. (SME)
Pozrite si archívne fotografie z chmeľových a zemiakových brigád. (SME)


PRAVDA

Zatiaľ čo Bratislava ruší bezplatné cestovanie v mestskej hromadnej doprave pre dôchodcov, darcov krvi a veteránov, Žilina sa uberá opačným smerom. (PRAVDA)
Nový mobilný operátor vzišiel zo spolupráce firmy SWAN a Slovenskej pošty. Produkty začne ponúkať od 5. októbra tohto roka. (PRAVDA)
V centre moldavskej metropoly Kišiňov sa v nedeľu opäť zhromaždilo približne 20-tisíc protivládnych demonštrantov, ktorí požadovali predčasné voľby. (PRAVDA)
Ďalšie čudné konkurzy na bratislavskom magistráte. Časť mestských poslancov v súvislosti s nimi hovorí o istých flekoch kamarátov primátora v príspevkových organizáciách. (PRAVDA)
Súkromnému gymnáziu v Kremnici, ktoré navštevovala aj herecká legenda Ladislav Chudík, hrozí, že v budúcom roku neotvorí prvý ročník. (PRAVDA)
Nemecko môže byť naďalej považované za dobré miesto pre podnikanie, napriek škandálu Volkswagenu, povedala Angela Merkelová. (PRAVDA)
Najmenej 16 mŕtvych si v noci na nedeľu vyžiadali lejaky a bleskové povodne, ktoré postihli Azúrové pobrežie v juhovýchodnom Francúzsku. (PRAVDA)
Ruské letectvo podniklo v Sýrii za posledných 24 hodín ďalších dvadsať náletov, desať z nich bolo zacielených priamo na radikálne hnutie Islamský štát. (PRAVDA)
Prezident Andrej Kiska by v priebehu nasledujúceho týždňa chcel v parlamente predniesť prejav zameraný na súčasnú migrantskú krízu v Európe. Povedal to v relácii RTVS O 5 minút 12. (PRAVDA)
Šesťdesiat lekárov v košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura odmietlo slúžiť nadčasy. (PRAVDA)
Podľa Správy o globálnej konkurencieschopnosti 2015-2016 je najväčším problémom slovenskej ekonomiky korupcia. (PRAVDA)
Slovensko je v efektivite výberu dane z pridanej hodnoty (DPH) na chvoste Európskej únie. Vyhlásil to poslanec Ivan Švejna. (PRAVDA)
Poskytovatelia taxislužieb bežne obchádzajú pracovnoprávne vzťahy a využívajú obchodné vzťahy so živnostníkmi, resp. prenajímajú vozidlá. (PRAVDA)
Pápež František na úvod biskupskej synody o manželstve a rodine, ktorá dnes začala vo Vatikáne, zdôraznil nerozlučiteľnosť manželstva. (PRAVDA)
Štyria ľudia prišli od štvrtka o život na východnom pobreží USA pri nehodách súvisiacich s príchodom hurikánu Joaquin. (PRAVDA)
Britský premiér David Cameron oznámil, že so stanovením termínu sľúbeného referenda o členstvo Británie v Európskej únii nebude ponáhľať. (PRAVDA)
Ruská ekonomika by mala v roku 2015 oslabiť o 3,9 % a v budúcom roku by si mala pripísať 0,7 %. (PRAVDA)
Investičnú pomoc od štátu by mali získať traja investori v celkovej výške 17 miliónov eur. (PRAVDA)
Na konci septembra sa minuli v Severnej Amerike adresy pre internetové domény v doteraz používanom formáte IPv4. (PRAVDA)
Je potrebné pomáhať ľuďom, ktorých postihli menej šťastné životné okolnosti, a to platí aj pri súčasnej imigračnej kríze, myslí si Kiska. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
V sobotu to uviedol opätovne zvolený premiér Alexis Tsipras. Atény majú v úmysle otvoriť aj rokovania s veriteľmi o dlhových problémoch krajiny. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Motorové porno. Takýmto výrazom označil Drahomír Piok pohľad do polmiliónového Rolls-Roycu. Pozrite sa, ako luxusné auto dopadlo v jeho teste. (HN Online)
(HN Online)
Skúsená kaderníčka Blanka Hašková odhalila najnovšie vlasové trendy a tiež to, ako vyzerá starostlivosť o vlasy u známych osobností. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Podľa kanadského portálu tvasports.ca sa z histórie slávnych slovenských hokejistov - bratov Šťastných môže stať film. (HN Online)
Francúzsko prežíva obrovskú tragédiu. Silné búrky, ktoré pripravili o život 13 ľudí, teraz hrozia susednému Taliansku. (HN Online)

TA3

Štvrtým mobilným operátorom na slovenskom telekomunikačnom trhu sa stala 4ka. Operátor vychádza zo spolupráce firmy SWAN a Slovenskej pošty. (TA3)
"Samozrejme, chcel by som pokračovať v práci, ktorá je tu nastolená,“ povedal po podpise zmluvy úspešný tréner. (TA3)
Svet technológií zo 4. októbra. (TA3)
V Portugalsku sa konajú parlamentné voľby. Predvolebnej kampani dominovala téma úsporných opatrení, v ktorých by konzervatívna vláda rada pokračovala. (TA3)
Týždeň v kultúre zo 4. októbra. (TA3)
V 11. kole ruskej najvyššej súťaže sa moskovské Dinamo stretlo s mestským rivalom CSKA. Favorizovaný hostia rozhodli o svojom víťazstve v druhom polčase. (TA3)
V centre moldavskej metropoly Kišiňov sa opäť zhromaždilo približne 20.000 protivládnych demonštrantov, ktorí požadovali predčasné voľby a odstúpenie prezidenta, premiéra a ďalších vysokopostavených činiteľov. (TA3)
Jozef Adamuščin, Pavol Šlahor a Matúš Balún. Táto trojica Slovákov sa zaslúžila o mimoriadny úspech. Na majstrovstvách sveta v športovej kynológii obsadili prvé miesto. Vo Švajčiarskom meste Delémont malo svoje zastúpenie až 134 pretekárov zo 42 krajín sveta. Zúčastnili sa na nich desiatky plemien. Kritériá získania titulu boli veľmi prísne. (TA3)
Napriek vylúčeniu útočníka Ákosa Szarku v 69. min sa futbalistom Dunajskej Stredy podarilo zvíťaziť na trávniku Senice v nedeľnom zápase 12. kola najvyššej slovenskej súťaže 3:2. (TA3)
Prezident Andrej Kiska by v priebehu nasledujúceho týždňa chcel v parlamente predniesť prejav zameraný na súčasnú migrantskú krízu v Európe. Ako povedal v RTVS, plánuje v tejto súvislosti kontaktovať predsedu parlamentu Petra Pellegriniho. Tému migrantov tiež plánuje otvoriť na nadchádzajúcom stretnutí prezidentov krajín V4. (TA3)
Azylový tábor v Gabčíkove sa pomaly zapĺňa. Dočasné útočisko tam našli utečenci zo Sýrie, ktorí požiadali o azyl v Rakúsku. Medzi migrantmi prevláda spokojnosť, aj keď viacerí neboli z presunutia na Slovensko nadšení. A hoci obyvatelia Gabčíkova utečencov oficiálne odmietli, život v obci dnes vyzerá pokojne. (TA3)
Slovensko je v efektivite výberu DPH na chvoste Európskej únie. Vyhlásil to v relácii V politike televízie TA3 poslanec Ivan Švejna (Most-Híd). (TA3)
Tenisový turnaj v Kuala Lumpur dal za pravdu prognózam. Finále bolo v réžii najvyššie nasadených hráčov. Trofeje sa zmocnil topfavorit David Ferrer, ktorý v španielskom derby zdolal Feliciana Lopeza 7:5, 7:5 po nespočetnom množstve pekných výmen. (TA3)
Hosťami relácie V politike boli P. Kažimír, minister financií, Ivan Švejna, podpredseda strany Most-Híd, Ján Richter, minister práce, sociálnych vecí a rodiny a Július Brocka, podpredseda KDH. (TA3)
Lietadlá ruských vzdušných síl podnikli v Sýrii za ostatných 24 hodín 20 bojových vzletov, pričom zaútočili na desať cieľov extrémistickej organizácie Islamský štát. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany. (TA3)
Dramatický zápas až do úplného záveru videlo viac ako 6000 divákov v Trnave. Domáci začali šesťzápasovú sériu na vlastnom štadióne víťazstvom 2:1 proti Myjave. Naopak, hostia nebodovali po siedmich dueloch najmä kvôli pokazenému prvému polčasu. (TA3)
Nízkonákladová spoločnosť Ryanair chce výrazne znížiť ceny. Vďaka modernejším lietadlám sa znižuje spotreba v prepočte na sedadlo a šéf spoločnosti Michael O'Leary poukázal aj na lacnú ropu. (TA3)
Misia Medzinárodného menového fondu navštívila Kyjev a diskutovala s ukrajinskými predstaviteľmi o plnení vzájomnej dohody o ekonomických reformách a podmienkach ďalšej medzinárodnej pomoci krajine. (TA3)
Bavorská automobilka už onedlho odhalí športovú verziu Dvojkového kupé. Výstavnú premiéru bude mať na novembrových autosalónoch v Los Angeles a Tokiu a krátko nato ho aj začnú vyrábať. Do predaja príde na jar budúceho roka. (TA3)
Vedúci celok Východnej konferencie MLS New York Red Bulls otočil zápas s Columbusom. Všetko podstatné sa zbehlo do 21. minúty. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.