Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 24.11.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0651USD   27.033CZK   0.70620GBP   311.89HUF   4.2607PLN   7.6335HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

PRAVDA

Nemecká ekologická organizácia Deutsche Umwelthilfe podrobila francúzsku automobilku Renault ostrej kritike pre emisie. (PRAVDA)
Európska únia a členské štáty by mali v rámci boja proti radikalizácii európskych občanov napríklad lepšie sledovať a kontrolovať dianie na internete. (PRAVDA)
Zrejme dvojica páchateľov zadržiava od 19:00 SEČ rukojemníkov v rodinnom dome v meste Roubaix na severe Francúzska. Incident podľa polície nesúvisí s terorizmom. (PRAVDA)
Požiar bývalej reštaurácie vo Viedni ešte na začiatku októbra pripravil o život piatich Slovákov. (PRAVDA)
Tuniský prezident Bádží Káid Sabsí vyhlásil 30-dňový výnimočný stav a zaviedol zákaz nočného vychádzania v oblasti hlavného mesta Tunis. (PRAVDA)
Najskôr doobeda krajský, poobede aj okresný súd a všetkých šesť prevádzok obchodného reťazca Tesco museli byť v Žiline evakuované a zatvorené. (PRAVDA)
Parlament prerokoval návrh, podľa ktorého sa má od začiatku budúceho roka zvýšiť suma materskej dávky zo súčasných 65 % na 70 % z hrubej mzdy zamestnanca. (PRAVDA)
Informácie, podľa ktorých by sa údajný strojca teroristických útokov z Paríža mohol zdržiavať v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, sa nepotvrdili. (PRAVDA)
Pokuty pre vodičov za prekračovanie maximálnej povolenej rýchlosti sa zvýšia. Vyplýva to z novely zákona o cestnej premávke. (PRAVDA)
Generálny riaditeľ Slovak Business Agency (SBA) Branislav Šafárik sa vzdal funkcie. (PRAVDA)
Centrálne banky eurozóny začnú od stredy 25. novembra uvádzať do obehu nové dvadsaťeurové bankovky zo série Európa. (PRAVDA)
Register konečných užívateľov výhod obsahoval k 24. novembru spolu 1 184 záznamov o firmách. (PRAVDA)
Rekonštrukciu synagógy v Bytči, ktorá sa zastavila asi pred piatimi rokmi, môže opäť naštartovať zmena vlastníckych vzťahov. (PRAVDA)
V Egypte sa začne nový prieskum hrobky faraóna Tutanchamóna, aby sa overila teória, podľa ktorej by mohla hrobka obsahovať tajnú komoru s pozostatkami Nefertiti. (PRAVDA)
Na dvojmiliónovom Kryme je viac ako polovica ľudí stále bez prúdu v dôsledku prerušenia diaľkového vedenia. (PRAVDA)
Európska komisia v utorok predstavila svoju predstavu celoeurópskeho systému ochrany bankových vkladov. (PRAVDA)
Podľa najnovších informácií sa na záznamoch z bezpečnostných kamier v blízkosti hľadaného Abaaouda pohyboval neznámy muž. (PRAVDA)
Škola prišla o desaťtisíce eur. Tie mala zo školského účtu na svoj súkromný či dcérin účet presúvať bývalá zamestnankyňa školy v Kysuckom Novom Meste. (PRAVDA)
Predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová podala tretí návrh na disciplinárne stíhanie Štefana Harabina a požiadala o jeho odvolanie z funkcie sudcu. (PRAVDA)
Priestoru bývalého Parku kultúry a oddychu má dominovať planetárium. Investor so zachovaním budovy PKO nepočíta. Projekt by mohol vyrásť v horizonte 6 rokov. (PRAVDA)

Denník N

Presvedčivé výhry zaznamenali aj futbalisti Arsenalu, Bayernu Mníchov a Chelsea. Svojim súperom strelil dokopy 11 gólov a ani raz neinkasovali. (Denník N)
NATO sa postavilo za Turecko, vyzýva však na chladné hlavy. Veľvyslanec nemenovanej krajiny aliancie požadoval od Ankary diplomatickejšie riešenie incidentu. (Denník N)
Tento rok 17. november v Prahe na Albertove vyzeral ako oslava z čias totality. Na symbolické miesto novembra 1989 študentov nepustili. K tribúne, kde sa mal objaviť Miloš Zeman, pustili len jeho skandujúcich postarších priaznivcov. Českej televízii sa podarilo zistiť, že všetko to bola zinscenovaná fraška účastníkov zájazdu, ktorý sa až veľmi podobal tým, ktoré organizujú šmejdi. (Denník N)
V dôležitom zápase sa pri výhre 4:1 strelecky presadili Tičar, Barker, Miklík a Kašpar. Slovan vyhral 3. tretinu na strely 17:4. (Denník N)
Po neúspechu prvého nástroja na posilnenie vplyvu vedy na tvorbu národných či európskych politík, stojíme na prahu spustenia druhého prístupu. (Denník N)
Najväčšie zlodejiny nie sú tie, o ktorých sa najviac hovorí. Ak by sme to posudzovali podľa výšky peňazí, ktoré štát minul zbytočne, najväčšími škandálmi nebude piešťanské CT ani konferencia TechMatch. (Denník N)
RTVS sa pýta moderátorov, či kampaňujú pre politické strany, lebo to môže poškodiť obraz nestrannosti média. Moderátor mítingov Smeru a šou Milujem Slovensko Martin Nikodým o nových pravidlách ani nevedel. (Denník N)
S obnovou monumentálnej maľby z 80. rokov pomáhali aj pôvodní autori. Je jedinou zo siedmich, ktorá prežila zatepľovanie petržalských panelákov. (Denník N)
Dánsky web zhromaždil desaťtisíce hodnotení tenisiek od bežcov, a keď ich usporiadal, zistil, že ich spokojnosť sa znižuje s tým, ako rastie cena. (Denník N)
Zo zahraničia k nám prichádza málo sestier a lekárov. Ich príchod však môže zvýšiť kvalitu. (Denník N)

SME

Minister zahraničia by bol ako možný premiér prijateľný aj pre voličov pravice. Prezradil to exkluzívny prieskum, ktorý pre SME vypracovala agentúra Focus. (SME)
Jeden z členov posádky je mŕtvy. Počas záchrannej operácie prišiel o život vojak. (SME)
Mimoriadne zvolané NATO, kde chce Ankara vysvetliť okolnosti, má o čom premýšľať. (SME)
To, že niečo nie je v poriadku, napovie už zvuk pri brzdení. Poradíme vám, ako sa o brzdy starať. (SME)
Martin Poliačik tvrdí, že nemá čo skrývať. Na jeho vnútorné zviera sa pozrieme bližšie. (SME)
Pozrite sa koľko a kto bude platiť obci za to, že stavia, aby prispel do rozpočtu na vybavenosť. (SME)
Naďalej sú platné aj staré bankovky, ktoré si občania nemusia vymieňať. (SME)
Postupne vás čaká 12 titulov od svetových autorov. Na začiatok Jules Verne. (SME)
Niektoré predškolské zariadenia budú namiesto prijímania detí krátiť stavy. (SME)
Predsedníčka Najvyššieho súdu podala už tretí návrh na jeho disciplinárne stíhanie. (SME)
Pri akejkoľvek životnej kríze treba myslieť na najbližší deň, hovorí Michael Durant. (SME)
Projekt, ktorý vznikol z nadšenia, ukázal v komunálnom nasadení svoj potenciál. (SME)
Pred dovolenkou vám prinášame dôležité praktické informácie a niekoľko rád. (SME)
Európa je silná, terorizmu sa ubráni. Nevyhrá však, ak prehrá svet. Pretože aj klimatické zmeny môžu byť strojcami teroru. (SME)
Oslava synovcov Pavla Pašku sa skončila potýčkou s inými Košičanmi. (SME)
Zostrelenie ruskej stíhačky môže naštrbiť už aj tak napäté vzťahy Západu s Ruskom. (SME)
Záznam z bezpečnostnej kamery predal britskému denníku Daily Mail za 50 000 eur. (SME)
Cynický klamár a rasista sa vkráda do pozornosti ako pravdepodobný nominant na amerického prezidenta. (SME)
Novým riaditeľom vládnej agentúry sa stal brat podpredsedu Úradu pre verejné obstarávanie. (SME)
Najdrahší hráč v dejinách ruského futbalu chcel Petrohrad opustiť pre rasizmus. (SME)


HN Online

(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
RegioJet chce opustiť trasu Bratislava - Košice. Čo si však o tomto kroku myslia cestujúci? Pozrite si video na HNtelevízii. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Televízia Al-Džazíra zverejnila video, v ktorom ukazuje, ako Turci zostrelili ruskú stíhačku Su-24. (HN Online)
(HN Online)
Tieto produkty vyzbierali milióny dolárov. Kickstarter im však povedal rázne Nie. Dôvod - nezdal sa mu ich marketing či fyzické parametre. (HN Online)
To, čo jeme a pijeme, neovplyvňuje len našu hmotnosť či náladu, ale aj kvalitu pleti. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Pri zmene stratégie Moskvy by existovali veľké možnosti na kooperáciu, vyhlásil po rokovaniach s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom vo Washingtone najvyšší americký predstaviteľ Barack Obama. (TA3)
Belgická federálna prokuratúra v oficiálnom komuniké oznámila, že obvinila v poradí už piatu osobu z účasti na teroristických útokoch. (TA3)
Hostia: 1. Ivo Samson, riaditeľ Inštitútu bezpečnostných a obranných štúdií, Emil Sulejmanov, Katedra medzinárodných vzťahov FSV UK Praha, František Šebej (MOST-HÍD), predseda zahraničného výboru NRSR, Karel Kovanda, bývalý veľvyslanec ČR pri NATO, 2. Miroslav Číž, podpredseda NRSR (SMER-SD), František Šebej (MOST-HÍD), predseda zahraničného výboru NRSR, Pavol Abrhan, poslanec NRSR (KDH), Karol Kleinmann, forenzný psychológ, 3. Radoslav Števčík, starosta mestskej časti Bratislava-Staré Mesto, Lucia Nicholsonová, poslankyňa NR SR (SaS). (TA3)
24 hodín vo svete z 24. novembra. (TA3)
Hráči Slovana Bratislava uspeli v zápase KHL, keď v domácom prostredí zdolali Dinamo Minsk 4:1. Pre Slovan je to už piaty triumf za sebou, čo sa v KHL Bratislavčanom doteraz podarilo iba raz - hneď v úvodnej sezóne počas prvého mesiaca v nadnárodnej súťaži. (TA3)
Niekoľko rukojemníkov zadržiavali útočníci v severofrancúzskom meste Roubaix. (TA3)
Predpokladaný hlavný organizátor teroristických útokov v Paríži Abdelhamid Abaaoud plánoval uskutočniť ďalší útok vo francúzskej metropole, a to v tamojšej obchodnej štvrti La Défense. Oznámil to parížsky prokurátor Francois Molins. (TA3)
Hoci americký špecialista na elektromobily nemá núdzu o objednávky nového športovo-úžitkového vozidla Model X, predsa odhalil aj lacnejšiu a cenovo dostupnejšiu verziu. (TA3)
Zatiaľ čo koncernoví príbuzní Audi A3, SEAT Leon a Škoda Octavia podstúpia v priebehu budúceho roka omladzovaciu kúru, Volkswagen Golf sa dočká rovno generačnej obmeny. Aspoň tak to bude prezentovať samotná wolfsburská automobilka. (TA3)
Pre zostrelenie ruského bojového lietadla SU-24 tureckou armádou mimoriadne zasadol najvyšší orgán NATO - Severoatlantická rada. Pozrite si tlačovú besedu po skončení rokovania. (TA3)
Hlavné správy z 24. novembra. (TA3)
V rezidencii amerického veľvyslanectva v Bratislave sa hodovalo. Zamestnanci ambasády aj tento rok pozvali hostí na spoločnú oslavu Dňa vďakyvzdania. Okrem ochutnávky tradičných jedál zástupca veľvyslanectva ocenil víťaza fotografickej súťaže Summer Work and Travel. (TA3)
12 mesiacov nepodmienečne a peňažný trest 20-tisíc eur. Takýto verdikt vyniesol sudca Špecializovaného trestného súdu nad bývalým viceprimátorom Košíc. Ten je obžalovaný z nepriamej korupcie spáchaného spolupáchateľstvom. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu amerického prezidenta Baracka Obamu a jeho francúzskeho partnera Francoisa Hollanda, ktorí rokovali o spoločnom boji proti terorizmu. (TA3)
Sýrski povstalci zničili ruský vrtuľník, ktorý pátral po pilotoch ruského vojenského lietadla zostreleného Tureckom, oznámila sýrska organizácia na ochranu ľudských práv SOHR. (TA3)
Zlomený malíček a štvortýždňová prestávka. Zápasom Slovana v Trnave sa jesenná časť Fortuna ligy skončila pre Adama Zreľáka. (TA3)
Etická komisia Medzinárodnej futbalovej federácie odporučila doživotný zákaz činnosti pre prezidenta Európskej futbalovej únie Michela Platiniho. Podľa ďalších informácií agentúry DPA by mohol rovnakému trestu čeliť aj odstupujúci šéf FIFA Sepp Blatter. (TA3)
Ruský prezident Vladimir Putin prerušil oficiálne rokovanie s jordánskym kráľom Abdullahom po tom, keď sa dozvedel správu o zostrelení. Podľa Putina bude mať tento incident vážne dôsledky pre vzťahy medzi Tureckom a Ruskom. Viac informácií priniesol spravodajca Českého rozhlasu Martin Dorazín. (TA3)
Predseda Francúzskej rady pre moslimské vyznanie Anouar Kbibech oznámil, že imámovia vo Francúzsku budú musieť prejsť procesom akejsi habilitácie. Len za tohto predpokladu budú môcť hlásať "tolerantný a otvorený islam". (TA3)
Policajných šéfov si bude aj naďalej vyberať minister vnútra. Žiadne konkurzy nebudú. Definitívne o tom rozhodujú poslanci Národnej rady. Napriek riedko zaplneným parlamentným laviciam nabrala diskusia k novele zákona o štátnej službe poriadne grády. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.