Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 21.4.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0723USD   27.417CZK   0.71955GBP   297.90HUF   3.9891PLN   7.5650HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia
22. apríla:
Slavovi
21. apríla:
Ervínov splín

SME

Upratovaciu firmu, ktorá pracuje pre štát, vlastní brat ministrovej manželky. (SME)
Viac ako 1100 mŕtvych migrantov za týždeň núti Úniu zmeniť imigračnú stratégiu. (SME)
Otázka je po včerajšku ešte napínavejšia. (SME)
Až pri hlasovaní riešenia v parlamente sa ukáže skutočná politická odvaha. (SME)
Nečakané výsledky z kozmu môžu byť stopami po zrážkach častíc tmavej hmoty. (SME)
Fínsko posledné tri roky stagnuje a nedarí sa mu dostať na úroveň, ktorú malo pred hospodárskou krízou. (SME)
V medzinárodnej akcii zo štvrtka na piatok policajti rozdali viac pokút, ako čakali. (SME)
Dovolenkári sa boja terorizmu a nepokojov. (SME)
Keby som bol slovenský poslanec, mohol by som dodržiavať šábes ako oni. Hneď ako nastane piatok, výkvet slovenskej inteligencie sa rozbehne domov. (SME)
Od roku 2007 do roku 2013 klesol počet žien užívajúcich antikoncepciu takmer o tretinu. (SME)
Jedni 15, iní 30, niektorí iba tri percentá. Malým dodávateľom ostanú iba omrvinky. (SME)
Realistický príbeh môže vzísť aj z mytológie. Taký je film Pieseň mora. (SME)
Výstava pod názvom Kľúče k vášni predstavuje svetoznáme diela. (SME)
Tri zásadné zmeny v žurnalistike. Mohli by ich priniesť technologická revolúcia i zmena úlohy profesionálnych novinárov. (SME)
Ak sa do štátnej banky nalejú milióny eur pre živnostníkov, štátny dlh a deficit môžu výrazne stúpnuť. (SME)
Gompertzova prechádzka umením posledných 150 rokov je vtipnou, esejisticky ladenou knihou. (SME)
Luxusne vybavené verzie Vignale majú priniesť aj exkluzívnu starostlivosť o zákazníka. (SME)
Peter Mikuláš píše tretí list Peťovi. Nielen o smrti veľkého a slávneho spisovateľa, ktorý pre väčšinu zomrel ako svedomie národa. (SME)
Podľa denníka Daily Mail sa bratia Gallagherovci chlapsky dohodli, že slávnu britpopovú kapelu obnovia na budúci rok. (SME)
V troch príbehoch odporu vystupujú ako hlavné hrdinky ženy. Tlak, ktorému museli či musia čeliť, je hanebný (SME)


PRAVDA

Kardiochirurg Viliam Fischer za prijatie úplatku dostal podmienku dva roky so skúšobnou dobou na štyri roky, peňažný trest 15-tisíc eur a zákaz činnosti tri roky. (PRAVDA)
Riešenie pohľadávok malých firiem a živnostníkov voči Váhostavu podľa návrhov smeru poškodí klientov bánk, tvrdí Jozef Kollár. (PRAVDA)
Rozbieha sa predaj štátneho podielu v Slovak Telekome. Na predaj je viac ako 42 miliónov akcií, cenové rozpätie je 17,70 - 23,60 eura za akciu. (PRAVDA)
Európska únia musí zastaviť zomieranie nevinných migrantov vo vlnách Stredozemného mora a Slovensko je pripravené podieľať sa na hľadaní celoeurópskeho riešenia problému migrácie, povedal minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. (PRAVDA)
Bývalý egyptský prezident Muhammad Mursí dostal dvadsaťročný trest odňatia slobody za podnecovanie k násiliu pri protivládnych protestoch v decembri 2012. (PRAVDA)
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred vetrom pre viaceré okresy Slovenska. (PRAVDA)
Parlament má tento týždeň pred sebou dve začaté mimoriadne zasadnutia a na nich tri neuzavreté body. (PRAVDA)
Grécko v pondelok nariadilo štátnym inštitúciám a samosprávam previesť všetku voľnú hotovosť na účet centrálnej banky krajiny. (PRAVDA)
Sú to lode, ktoré majú dopraviť utečencov k nádeji, ale cestujúci neraz nájdu smrť pod vlnami. Do Európy sa plaví čoraz viac Afričanov, ktorí sa snažia uniknúť do bezpečia z oblastí, kde zúria boje, panuje bieda, hlad a beznádej. (PRAVDA)
Prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I vstúpil do reštrukturalizačného konania spoločnosti Váhostav–SK. (PRAVDA)
Veterná búrka a prívalové dažde v utorok zasiahli východné pobrežie Austrálie, kde za sebou zanechali viac ako 100 000 ľudí bez elektriny. (PRAVDA)
Talianske úrady zadržali v pondelok večer kapitána a člena posádky lode, pri potopení sa ktorej zahynulo cez víkend až 900 utečencov plaviacich sa z Líbye do Európy. (PRAVDA)
Postrachom včelárov už nie je iba klieštik, ktorý likviduje včelí plod, či medvede, ale aj zlodeji špecializujúci sa na krádeže včelstiev. (PRAVDA)
Britská vláda nariadila ruskému miliardárovi Michailovi Fridmanovi, aby počas šiestich mesiacov predal plynové polia v Severnom mori. (PRAVDA)
Európska komisia schválila dohodu Maďarska a Ruska o dodávkach rádioaktívneho paliva pre jadrovú elektráreň pri meste Paks. (PRAVDA)
Egyptský súd odsúdil na smrť 22 členov zakázaného Moslimského bratstva v súvislosti s útokom z roku 2013 na policajnú stanicu v dedine Kirdása. (PRAVDA)
Tragická situácia s utečencami vyvolala napokon aj zvolanie mimoriadneho summitu EÚ, ktorý sa má podľa predsedu Európskej rady Donalda Tuska konať v najbližší štvrtok. (PRAVDA)
Salmonelou napadnuté poľské kuracie rezne skonzumovali deti v materských školách aj školáci. Zatiaľ nie je známe, že by mal niekto zdravotné problémy. (PRAVDA)
Severokórejský vodca Kim Čong-un sa nechal zrejme inšpirovať svojím ruským kolegom Vladimirom Putinom a chváli sa svojimi športovými a hrdinskými činmi. (PRAVDA)
Generálny riaditeľ Váhostavu Marián Moravčík sa postupne stretne s bankami, ktoré poskytujú prevádzkové financovanie firmy. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
Čína posilňuje svoje pozície v Pakistane. V krajine investuje takmer 43 miliárd eur do výstavby obrieho dopravného koridoru. (HN Online)
Čína posilňuje svoje pozície v Pakistane. V krajine investuje takmer 43 miliárd eur do výstavby obrieho dopravného koridoru. (HN Online)
Vláda chce zachrániť veriteľov Váhostavu z peňazí bánk. Opozičný poslanec tvrdí, že banky následne znížia úroky na vkladoch a zdražia úvery. (HN Online)
Doterajšie dohody o prímerí Putina nezastavia, tvrdí bývalý český minister zahraničia. (HN Online)
Rozsah celkovej trhovej kapitalizácie spoločnosti Slovak Telekom sa odhaduje na 1,5 až 2 miliardy eur. (HN Online)
Advokáti budú v stredu poskytovať ľuďom bezplatné právne poradenstvo v Bratislave, Žiline, Bystrici, Prešove a Košiciach. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Zavolal vám niekto na mobil a tvrdí, že ste s ním uzatvorili zmluvu? Alebo ste sa k niečomu zaviazali cez internet? Pýtajte sa a expert vám odpovie. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Prvú „skutočnú“ fotografiu Nessie urobil 12. novembra 1933 Hugh Gray. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Správny výber DSS či DDS vám môže výrazne zlepšiť penziu. (HN Online)
Správne investované vlastné úspory vám môžu zaručiť príjemnú starobu, radí Ivan Sujan zo spoločnosti Fincentrum. (HN Online)
Je to čosi medzi muffinom a croissantom. A Američania za ním šalejú. (HN Online)

TA3

Tlačová beseda Bélu Bugára a Lucie Žitňanskej zo strany Most-Híd. Na tlačovej besede vyzvali premiéra Roberta Fica na splnenie zásadnej podmienky pri riešení situácie Váhostavu. (TA3)
Tlačová beseda Fondu národného majetku, na ktorej informoval minister hospodárstva Pavol Pavlis a predseda FNM Branislav Bačík budú o predaji akcií spoločnosti Slovak Telekom. (TA3)
Izraelský Maccabi Tel Aviv neobháji titul v Eurolige basketbalistov. Pred bránami Final Four ho vyradilo Fenerbahče Istanbul. Turecký klub zvládol štvrťfinálovú sériu 3:0 na zápasy, keď v tom poslednom vyhral u súpera 75:74pp. (TA3)
Portskí "draci" tiahnu futbalovou Ligou majstrov ako draci. Ako jediní ešte neprehrali. Vo štvrťfinále sú blízko k tomu, aby večer vyradili veľkého favorita. (TA3)
Buenos Aires hostí tento týždeň najväčší veľtrh španielskej literatúry na svete. Veľkolepá prehliadka autorov, vydavateľstiev a kníhkupectiev v argentínskej metropole dokazuje, že o klasické knihy je stále veľký záujem. (TA3)
Súd v Egypte vyniesol rozsudok nad bývalým egyptským prezidentom Muhammadom Mursím. (TA3)
Poslanci rokujú o novele obchodného zákonníka, prostredníctvom ktorej chce vláda pomôcť malým veriteľom spoločnosti Váhostav. K návrhu na odvolanie Jána Figeľa z postu podpredsedu parlamentu by sa mali vrátiť potom. (TA3)
Litrový trojvalec s turbom sa nestratil ani na trati Rely Rožňava. Zaujímavému autu by pristali menšie kolesá a nižšia cena. (TA3)
Údajný hlavný objednávateľ vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova zrejme opustil Rusko a odcestoval na Blízky východ. Napísala to ruská agentúra Rosbalt s odvolaním sa na zdroje blízke vyšetrovaniu. (TA3)
Štátne inštitúcie a samosprávy musia previesť všetku voľnú hotovosť na účet centrálnej banky krajiny. Medzinárodní veritelia odmietajú uvoľniť Aténam ďalšiu finančnú pomoc a krajine hrozí prepad do platobnej neschopnosti. (TA3)
Osobitná monitorovacia misia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe zaregistrovala prípady, keď zo skladov proruských separatistov zmizla ťažká technika. S odvolaním sa na správu OBSE to oznámila rozhlasová stanica Deutsche Welle. (TA3)
V troch pondelkových stretnutiach prvého kola play-off NHL sa nepredstavil ani jeden slovenský hokejista. (TA3)
Srbsko takmer čelilo ďalšej leteckej katastrofe. Dôvodom však nebol terorista na palube ani porucha stroja. Problémy spôsobila rozliata káva v pilotnej kabíne. (TA3)
Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pripravil Jaroslav Brychta z X-Trade Brokers. (TA3)
Dnes bude prevažne polooblačno. Popoludní na severe a východe premenlivá,veľká oblačnosť. Ojedinele, na severe a východe miestami dážď, prehánky. Od cca 1400 m snehové zrážky. Najvyššia denná teplota 13 až 18, na severe 9 až 13 st. (TA3)
Víkendová lodná tragédia, keď sa potopila loď s takmer tisíckou imigrantov, nezostane nepotrestaná. Talianska polícia zadržala kapitána a ďalšieho člena posádky. (TA3)
Súdny proces s bostonským atentátnikom vstupuje do kľúčovej fázy. Džocharovi Carnajevovi hrozí trest smrti. Žaloba v nasledujúcich dňoch predloží súdu argumenty, podľa ktorých si najvyšší trest zaslúži. (TA3)
Poľské ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo amerického veľvyslanca, aby vysvetlil kontroverzné vyjadrenia riaditeľa americkej FBI. Ten naznačil údajnú spoluzodpovednosť Poliakov za nacistický holokaust Židov. (TA3)
Hlavnú cenu však získali noviny z Južnej Karolíny. Zaoberali sa témou domáceho násilia a úmrtiami žien. (TA3)
V utorok večer spoznáme finalistov futbalového Slovnaft Cupu. Bližšie do pohárového finále majú pred odvetami futbalisti Trenčína a Dunajskej Stredy, ktorí pred dvomi týždňami využili domáce prostredie a svoje zápasy vyhrali. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

O médiách / About Media

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.