Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 1.10.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2603USD   27.502CZK   0.77820GBP   310.30HUF   4.1815PLN   7.6425HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Dodávky pre slovenských spotrebiteľov sú garantované, vyhlasuje premiér Fico. (SME)
Jednodňová hladovka na striedačku, fakt do toho idú naplno! (SME)
Vnútrozemie treba vidieť, aby sa narušili stereotypy o chudobných žobrákoch Európy. (SME)
Tomáš Drucker reaguje na najčastejšie výčitky klientov. (SME)
Nakrútili dokument o lovcovi pedofilov, ktorý je úspešnejší ako polícia. (SME)
Škoda Fabia Combi je väčšia, no ľahšia ako jej predchodca. (SME)
Štát sa stretol s väčšinou záujemcov o nemocnicu v Bratislave, je ich vyše 20. (SME)
Pri testoch používajú rôzne finty. Kritici chcú zmenu testovacieho systému. (SME)
Pozrite si ďalší diel relácie RTVS Večera s Havranom. (SME)
Zapamätáte si najmä pocit z akcie. Svet je však potemkinovská dedina. (SME)
Ladislav Nagy sa pred pár rokmi pokúšal o návrat do zámoria. Neúspešne. (SME)
Znížiť si úrokovú sadzbu za každú cenu sa nemusí oplatiť. (SME)
Plány primátora Bratislavy nespoplatniť diaľnicu zo Stupavy ministerstvo zatiaľ stoplo. (SME)
Nový Windows 10 by mal prísť v polovici budúceho roka. (SME)
Ako má vzniknúť konsenzus o novej podobe takej normy, akou je autorský zákon? (SME)
Pestovanie bavlny sa nevyplatilo, zavlažovanie ho pripravilo o zdroj vody. (SME)
Kyjev musí bojovať s korupciou a prijať reformy, hovorí Rumer. (SME)
Vyskúšal si štyri kluby, ale najlepšie sa cíti v Rige. (SME)
Prajem kultúrnym inštitúciám davy ako v hipsterských kaviarňach. (SME)
Je zriedkavé, že primátori vládnu už piate či šieste obdobie. (SME)


PRAVDA

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár zrušil obvinenie voči novinárovi Dušanovi Karolyimu, ktorému hrozilo päťročné väzenie. (PRAVDA)
Minister vnútra Robert Kaliňák potvrdil, že policajti neuveriteľne pochybili v prípade Petra Végha, ktorý si ako nevinný odsedel 16 mesiacov za krádež. (PRAVDA)
Slovenský plynárenský priemysel zaznamenal pokles dodávok plynu z Ruska o polovicu, informoval Robert Fico. (PRAVDA)
Slovenský minister obrany Martin Glváč si nemyslí, že spoločný projekt krajín Visegrádskej štvorky (V4) na výrobu radarov je „úplne zabitý“. (PRAVDA)
Stovky Kurdov sa postavilo pri Kobani proti tisíckam bojovníkov Islamského štátu. Odmietajú ustúpiť a svoj postoj nazývajú bojom na život a na smrť. (PRAVDA)
Doprava v Bratislave sa upokojí až vybudovaním diaľničného obchvatu D4 a tunela Karpaty, tvrdí štátny tajomník Viktor Stromček. (PRAVDA)
Predsedníčka novej poľskej vlády Ewa Kopaczová vyhlásila, že jej kabinet sa bude usilovať o väčšiu vojenskú prítomnosť Spojených štátov v Poľsku. (PRAVDA)
Predaj majoritného 66-percentného podielu Slovenských elektrární nebude taký jednoduchý, myslí si minister financií Peter Kažimír. (PRAVDA)
Šéf výboru pre kultúru a médiá Dušan Jarjabek sa zúčastnil generálnej audiencie vo Vatikáne. Počas nej pozval pápeža Františka na Slovensko. (PRAVDA)
Moskva sa dostala do nepríjemnej situácie. Kým šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov obvinil Západ, že zatajil masový hrob pri Donecku, šéf povstalcov informáciu dementoval. (PRAVDA)
Slovenskému zdravotníctvu môže v budúcom roku chýbať možno až 250 miliónov eur. Budú chýbať odvody ľudí s nízkymi mzdami. (PRAVDA)
Výkon dohľadu na trhu poskytovateľov spotrebiteľských úverov by sa mal zvýšiť a mal by byť transparentnejší. (PRAVDA)
Japonské pohotovostné zložky v stredu našli na sopke Ontake telá ďalších viac ako 10 obetí minulotýždňovej erupcie, ktorých počet sa tak zvýšil na 48. (PRAVDA)
Bývalý bosnianskosrbský prezident Radovan Karadžič zároveň však vyhlásil, že nenariadil žiadne vraždenie civilistov v Republike srbskej. (PRAVDA)
Šoféri z Nitrianskeho a Prešovského kraja dostali od začiatku roka najviac pokút. Policajti ich na ceste nezastavili, rozkaz o zaplatení pokuty im poslali. (PRAVDA)
Strela vypálená z raketometu v stredu ráno na stanici mestskej hromadnej dopravy v Donecku zabila osem ľudí. (PRAVDA)
Kongres, na ktorom bude Nová Generácia rozhodovať o zotrvaní v SDKÚ, respektíve o vystúpení z nej, sa uskutoční 5. októbra. (PRAVDA)
Zmierňovanie sankcií voči Moskve zo strany EÚ nie je na programe dňa. Vzťahy môže nateraz ovplyvniť najmä vývoj dodávok ruského plynu. (PRAVDA)
Kandidát na eurokomisára pre dopravu a vesmír Maroš Šefčovič podstúpil v utorok vypočúvanie pred výbormi Európskeho parlamentu. (PRAVDA)
Starostu 40-tisícového kalifornského mestečka Bell Gardens nachádzajúceho sa na okraji Los Angeles zastrelila jeho manželka. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
SPP aj napriek novému obmedzeniu dodávok garantuje dostatok plynu pre domácnosti. (HN Online)
(HN Online)
V Krompachoch končí závod na výrobu Blu-Ray a DVD prehrávačov. Ide o najväčšie prepúšťanie na Slovensku za posledné roky. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
O spoluprácu so štátom sa zaujíma J&T Real Estate, ale aj Svet zdravia z portfólia Penty. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Ministerstvo zdravotníctva musí upraviť zákon o liekoch. Na príkaz Európskej komisie. (HN Online)

TA3

Tlačová beseda predsedu vlády Roberta Fica k aktuálnemu stavu dodávok plynu na Slovensko. (TA3)
Obyvatelia bratislavského Starého Mesta sa dočkali parkovacích automatov. Za štvrť milióna eur ich pre mesto nakúpila spoločnosť BPS Park. Mestská časť v tom vidí modernizáciu. Pouliční predavači parkovacích kariet ale prídu o prácu. (TA3)
Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov považuje obnovenie šesťstranných rokovaní o severokórejskom jadrovom programe za možné. Povedal to v stredu po stretnutí s jeho severokórejským partnerom Ri Su Jongom s tým, že obnovenie rozhovorov ešte nejaký čas potrvá. (TA3)
Rusko nemá v úmysle obmedzovať prístup na internet, ani zaviesť totálnu kontrolu nad ním, ubezpečil dnes ruský prezident Vladimir Putin na zasadnutí Rady bezpečnosti Ruskej federácie venovanom opatreniam na ochranu pred hrozbami v počítačovej sfére. Putin dodal, že "o tom sa ani neuvažovalo". (TA3)
Zajtra nastúpia na Pasienkoch proti Slovanu na duel Európskej ligy UEFA. (TA3)
Sezónu zakončil na MS ziskom zlatej medaily v tímovej časovke. 29-ročný Púchovčan strávil po prestupe do BMC Racing prvú sezónu v profesionálnom pelotóne bez svojho brata Martina. (TA3)
Zbraň v boji proti úžere. Aj tak sa dajú nazvať zmeny pre nebankovky, ktoré dnes schválila vláda. Ak chcú získať licenciu, budú musieť splniť prísne pravidlá. O tom, aké to budúsme sa rozprávali s Petrom Miklošom, vedúcom oddelenia ochrany spotrebiteľov na finančnom trhu z ministerstva financií. (TA3)
Americká armáda do dvoch týždňov rozmiestni stovky svojich vojakov a tanky na území pobaltských krajín a Poľska v snahe uistiť spojencov o podpore NATO vo svetle ukrajinskej krízy. (TA3)
Nielen Národná banka, ale aj ekonómovia menia svoje odhady pre tento rok. Ešte v lete počítali s dva a pol percentným rastom. Teraz hovoria o raste vo výške 2,3 percenta. Prečo sa odhady menia? A aké je riziko, že budú ešte horšie? O tom sme sa rozprávali s Marekom Gábrišom, analytikom ČSOB. (TA3)
Amerických prezidentov často označujú za najsilnejších mužov planéty, či najlepšie strážené hlavy štátov na svete. Tieto prívlastky však majú štrbiny. Ukázalo sa, že Barack Obama bol v uplynulých mesiacoch v ohrození života. Doteraz sa však o tom mlčalo. (TA3)
Doživotný trest odňatia slobody za dve vraždy svojich veriteľov dnes senát Najvyššieho súdu (NS) SR nad obžalovaným Štefanom Sz. nemohol potvrdiť a ani zrušiť. (TA3)
Agentúre Unian to potvrdil gubernátor Donecka Serhij Taruta. Vojaci údajne vyjednávajú aj o letisku v Donecku. (TA3)
Hoci sa ešte úplne neskončila, už teraz je jasné, že v porovnaní s minulými rokmi sa jedovatými hubami otrávilo oveľa viac ľudí. Svoje o tom vedia v Banskej Bystrici, kde ako jediní u nás dokážu liečiť aj otravu muchotrávkou zelenou. (TA3)
Ľudia si zobrali o 10 percent viac úverov na bývanie ako vlani. Letné mesiace sa tak stali rekordné. (TA3)
Hoci na Slovensku vyrástli vysoké školy ako huby po daždi, študentov je čoraz menej. Mnohí radšej uprednostňujú zahraničné univerzity, najmä v susednom Česku. Výrazne klesá aj počet doktorandov, na ktorých školy jednoducho nemajú peniaze. (TA3)
Centrum Simona Wiesenthala identifikovalo desiatky bývalých príslušníkov mobilných eskadier smrti, ktorí by ešte stále mohli žiť. Začalo preto vyvíjať na nemeckú vládu tlak, aby sa prípadom zaoberala. (TA3)
Okresný súd v Košiciach dnes opätovne oslobodil podnikateľku Noru Mojsejovú spod obžaloby v prípade fiktívneho nákupu účtovníckeho softvéru. Potvrdil tak svoj pôvodný rozsudok, ktorý následne Krajský súd zrušil. Známa Košičanka si ale po odvolaní prokurátora bude musieť na definitívny ortieľ v jednom z jej viacrých prípadov predsa len ešte počkať. (TA3)
Basketbalový klub BK Inter Incheba Bratislava vstúpi do novej sezóny slovenskej extraligy s jasným cieľom obhájiť titul. Mužstvo prešlo viacerými zmenami kádra a má opäť aj nového trénera, tretieho za uplynulé tri sezóny. Skúsený český odborník a najúspešnejší tréner slovenskej extraligy František Rón vystriedal na poste Olega Meleščenka. "Žlto-čierni" otvoria nový ročník už v sobotu o 18.00 h duelom so Svitom. (TA3)
Ewa Kopaczová, ktorá len nedávno nastúpila na premiérsky post, povedala, že si želá väčšiu prítomnosť amerických vojsk na území Poľska. Vo svojej inauguračnej reči v stredu v parlamente uviedla, že vzťah Poľska s USA sa stal dôležitejší po vypuknutí ukrajinsko-ruského konfliktu. (TA3)
Španielsky pilot formuly 1 Fernando Alonso získal silného spojenca v snahe vybudovať cyklistický tím s licenciou WorldTour. Deň pred uzávierkou termínu pre registráciu žiadostí oznámil nadviazanie spolupráce s manažérsko-investičnou skupinou NOVO. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk