Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 2.12.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0600USD   27.023CZK   0.70360GBP   310.50HUF   4.2679PLN   7.6365HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

PRAVDA

Národná diaľničná spoločnosť odštartovala predpredaj elektronických známok, ktoré od 1. januára 2016 nahradia klasické nálepky. (PRAVDA)
Päť ľudí sa zranilo pri výbuchu rúrkovej bomby pri vchode do metra v európskej časti Istanbulu. Incident si vyžiadal prerušenie premávky na viacerých tamojších linkách. (PRAVDA)
Predsedníctvo Smeru schválilo kandidačnú listinu do parlamentných volieb. Lídrom kandidátky bude premiér Robert Fico. (PRAVDA)
Slovensko vyšle vojakov do Mali. Parlament odsúhlasil vyslanie maximálne päť vysokošpecializovaných vojenských expertov do výcvikovej misie European Union Training Mission Mali. (PRAVDA)
V každej nemocnici už evidujú späťvzatie výpovedí zdravotných sestier a pôrodných asistentiek a ďalšie sestry sa zaujímajú o možnosť si výpoveď rozmyslieť. (PRAVDA)
Strane Most-Híd sa nepodarilo dosiahnuť očakávania, aby pravicové strány Most-Híd, KDH a Sieť povedali, že chcú vytvoriť možnosť budúcej vlády bez Smeru, v ktorej by mali byť spolu. (PRAVDA)
Budovu britskej vysielacej spoločnosti BBC v Londýne a viacero ďalších úradov v jej okolí dnes nakrátko evakuovali pre prítomnosť podozrivého vozidla. (PRAVDA)
Deficit verejných financií v budúcom roku môže byť vyšší, ako si naplánovala vláda v schválenom rozpočte. (PRAVDA)
Učitelia v Považskej Bystrici spustili webovú stránku, na ktorej môžu učitelia aj rodičia žiakov z celého Slovenska písať ministrovi. (PRAVDA)
Nákupná horúčka, keď si ľudia ku koncu roka objednávajú nové služby a tovary, nútene opadla. Jeden z najväčších telekomunikačných operátorov má výpadok v sieti. (PRAVDA)
Petržalka odmieta akékoľvek kšeftovanie s Pečnianskym lesom na brehu Dunaja oproti Bratislavskému hradu. (PRAVDA)
Vodiči môžu od pondelka po diaľnici obchádzať cestu smrti vedúcu stredom Levoče. V decembri je naplánované odovzdanie ešte jedného úseku D1. (PRAVDA)
Bulharská polícia uzavrela kvôli bombovému poplachu prvý terminál letiska v Sofii. Išlo však o falošný alarm, ktorý bol vyhlásený kvôli podozrivej batožine v dodávke stojacej na parkovisku pred terminálom. (PRAVDA)
Spis kauzy okolo povoľovania civilného letiska - heliportu na okraji Liptovského Mikuláša sa podľa aktivistov zo združenia Za čistý a zdravý Liptov stratil. (PRAVDA)
O parkovaní v Petržalke urobí samospráva ďalší prieskum. Miestni poslanci na utorkovom zasadnutí schválili túto požiadavku poslaneckého klubu Zmena zdola. (PRAVDA)
Extrémy v počasí neobišli ani naše veľhory. Tatranské leto bolo tento rok podľa meteorológov o dva stupne teplejšie, ako je dlhodobý priemer. (PRAVDA)
Deficit štátneho rozpočtu v novembri klesol na 1,181 mld. eur. Je takmer o polovicu nižší ako vlani a výrazne lepší ako celoročný plán 2,9 mld. eur. (PRAVDA)
Projekt záchrany asýrskych kresťanov počíta aj s pomocou aktivistov, ktorí chcú rodinám pomôcť v ďalšej integrácii ubytovaním u seba. (PRAVDA)
Ukrajinský prezident Petro Porošenko udelil milosť zajatému ruskému majorovi Vladimirovi Starkovovi, ktorého zároveň vymenil za ukrajinského dôstojníka. (PRAVDA)
Nemecký vládny kabinet schválil plány na vyslanie 1 200 vojakov do Sýrie v rámci zapojenia sa do medzinárodnej vojenskej operácie proti IS. (PRAVDA)

Denník N

Ponúkame vám rady odborníkov, na čo všetko by ste mali myslieť pri výbere vášho nového auta. (Denník N)
(Denník N)
Nálepky na sklo auta budú platiť už len do konca januára. (Denník N)
Ľudia, ktorí na Slovensku dostanú azyl, sú vierovyznaním skôr podobní gréckokatolíkom a pravoslávnym než rímskym katolíkom. Utláčali ich ešte pred príchodom Islamského štátu a ich počet stále klesá. (Denník N)
Kým v Austrálii zhodu mena miestneho okresu s Islamským štátom berú s humorom, v Amerike kníhkupectvo Isis viackrát napadli vandali. (Denník N)
V kauze skorumpovaných maďarských policajtov na hraničnom priechode Záhony medzi Ukrajinou a Maďarskom obvinili ďalších pätnásť policajtov. (Denník N)
Bratislavčania mali za sebou šesť víťazných zápasov, s Jekaterinburgom prehrali 3:4. (Denník N)
Irackí kresťania nebudú tým, čo priemerný Slovák očakáva, ale nič to. Treba im pomôcť integrovať sa, nie ich nasilu asimilovať. (Denník N)
Radoslav Procházka sa nechcel spájať už pred voľbami, spoločná kampaň nebude. Sieť, KDH a Most-Híd sa dohodli až na povolebnej spolupráci. (Denník N)
Snaha prekryť starú tvár nie je ničím výnimočná, lenže odhodiť záťaž desaťročí sa nedá len tak. (Denník N)

SME

Robert Fico, Robert Kaliňák, Peter Pellegrini, to je prvá trojka volebnej kandidátky vládneho Smeru. (SME)
Za dvadsaťšesť rokov v profiringu Evander Holyfield zarobil 230-miliónov dolárov. (SME)
Slovenským filozofickým fakultám kraľuje tá z Prešovskej univerzity. Pre chybnú metodiku. (SME)
Zo Slovenska odchádzajú tisícky ľudí nie kvôli teroristom, ale kvôli nefungujúcemu štátu. (SME)
Výpoveď dalo len päť percent z celkového počtu 19-tisíc sestier. (SME)
Ježkovia sú nočné tvory. Náš sa volá Luis. Sledujte živé vysielanie. (SME)
Je taký ako jeho filmy. Skvelé bonmoty, ostré dialógy. (SME)
Doteraz bol u nás stíhaný jediný Slovák a kriminalita páchaná cudzincami skôr klesá. (SME)
Počas posledných dvoch mesiacov našli v Japonskom mori a v blízkosti japonského pobrežia minimálne osem drevených lodí. (SME)
Ako by podľa leteckých inžinierov mohla vyzerať budúcnosť letectva. (SME)
Sestry majú iný sociálny status ako lekári a bez príjmu toľko nevydržia. (SME)
Šéfinžinier modelu Prius prezradil, prečo sa tak rozhodli. (SME)
Sieť je presvedčená, že najlepšou cestou je súdržná zostava s jednotným velením. (SME)
Dostupné budú cez mobilnú aplikáciu, internet, ale i samoobslužné miesta. (SME)
Seth Shostak, riaditeľ SETI inštitútu, hľadá stopy mimozemskej inteligencie na rádiových vlnách. (SME)
Dokument o autistoch Tak ďaleko, tak blízko sa stal najlepším slovenským filmom na festivale Jeden svet. (SME)
Brestovská jaskyňa je pre verejnosť zatvorená takmer štyridsať rokov. (SME)
Protiteroristický balíček prerokujú v skrátenom konaní. (SME)
Aj takéto prípady ukazujú na neefektívnosť a plytvanie v Slovenských inštitúciách. (SME)
Systém posádku na poruchu štyrikrát upozornil, piloti ho reštartovali. (SME)


HN Online

Aplikace Tootoot, lákající lidi na koncerty, zaujala světové tech novináře. (HN Online)
Třicetiletý pirát Jakub F. dostal za úkol nasdílet video 200.000krát. Během týdne má pětinásobek. Dalším adeptem na omluvné video je Jan Hlaváč z BSA. (HN Online)
Mark a Priscilla Zuckerbergovi mají dceru Max. Šťastná dvojice to oznámila - jak jinak - v obsáhlém postu na Facebooku. (HN Online)
(HN Online)
Zo zadného náhonu sa prejde na predný. A to definitívne pri modeloch radu 1 a radu 2. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Na Slovensku sa za posledných 115 rokov oteplilo v priemere o asi 1,7 stupňa. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Generálny riaditeľ európskeho Spoločného výskumného centra Vladimír Šucha pre HN: (HN Online)
(HN Online)
Štefan Machciník, Výskumný ústav dopravný v Žiline (HN Online)
Po novom cesta z Popradu k Spišskému hradu trvá asi 15 minút oproti trištvrte hodine. V dedinách si vydýchli, obchodníci sú nešťastní. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
K tisícke výpovedí zdravotných sestier pribudnú tento týždeň ďalšie: v Trenčíne a ďalších dvoch nemocniciach. (HN Online)

TA3

Vstup Ruska do vojny v Sýrii zmenil pomer pozemných síl, uviedol dnes v rozhovore pre Českú televíziu sýrsky prezident Bašár Asad. Predpovedal, že jeho hlavný zahraničný spojenec ho bude naďalej intenzívne podporovať. (TA3)
Hosť: Andrej Černák, zakladateľ laserového centra EXCIMER. (TA3)
Európska únia hrozí Grécku pozastavením členstva v schengenskom priestore. Aby sa to nestalo, musí Grécko do polovice decembra zastaviť prílev migrantov do Európy. Informoval o tom web denníka Financial Times. (TA3)
Šport+ z 1. decembra. (TA3)
Bez pódiového umiestnenia, ale s dôležitými a cennými skúsenosťami sa vrátila z Ria výprava našich vodných slalomárov. V dejisku budúcoročných olympijských hier boli naši vodáci testovať nový kanál. (TA3)
Yannick Noah, Mats Wilander, Pat Cash, Mansour Bahrami, Anna Karolína Schmiedlová a Petra Kvitová. To je šesť tenisových hviezd minulosti i súčasnosti, ktoré sa predstavili na ôsmom ročníku jedinečnej exhibície Tennis Champions v Bratislave. (TA3)
Lionel Messi je najlepším futbalistom španielskej ligy v sezóne 2014/2015. Cenu získal šiestykrát počas siedmich rokov ankety, keď z trónu zosadil Cristiana Ronalda. Vyhlásenie ankety sa konalo v Barcelone a práve jej hráči ju ovládli. (TA3)
Rodina, najbližší priatelia a spoluhráči sa prišli rozlúčiť s fenomenálnym ragbistom Jonahom Lomuom. Iba 40-ročný Lomu zomrel 18. novembra po dlhoročných zdravotných problémoch. (TA3)
Horná Nitra patrí medzi regióny, v  ktorých každoročne stúpa počet nádorových ochorení. Práve tento fakt bol impulzom pre vznik prievidzskej Unikliniky kardinála Korca, v ktorej je okrem odborných lekárov aj zobrazovacie a diagnostické centrum. Od decembra sa kvalita vyšetrení v  tomto zariadení ešte zlepší. (TA3)
Hosť: Vladimír Lichvár, redaktor zahraničnej redakcie TA3. (TA3)
Hostia: 1. Gábor Gál (Most-Híd), poslanec NR SR, 2. Richard Raši (Smer-SD), predseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo, Michal Martikán, olympijský víťaz. (TA3)
Predseda vlády Robert Fico predstavil na tlačovej besede kandidátov strany Smer-SD do parlamentných volieb 2016. (TA3)
Smer pristupuje podľa predsedu strany Roberta Fica k parlamentným voľbám s veľkým rešpektom, pretože vstupuje do politickej súťaže ako strana, ktorá nesie osemročnú záťaž vládnutia. (TA3)
24 hodín vo svete z 1. decembra. (TA3)
Hlavné správy z 1. decembra. (TA3)
Počet nových prípadov HIV vlani celosvetovo poklesol. Inak sa ale vyvíja situácia v Európe a zároveň aj na Slovensku. V porovnaní s minulým rokom stúpol počet takýchto pacientov o takmer stovku na celkových 777 HIV pozitívnych. Z nich ale len 80 ochorelo na AIDS. Choroba sa za posledných dvadsať rokov zmenila zo smrteľnej na chronickú. (TA3)
Päť ľudí sa zranilo pri výbuchu rúrkovej bomby pri vchode do metra v európskej časti Istanbulu. Incident si vyžiadal prerušenie premávky na viacerých tamojších linkách. Oznámil to starosta mestskej časti Bayrampaša Atilla Aydiner. (TA3)
Francúzsko investuje do roku 2020 dve miliardy eur do rozvoja obnoviteľných energií v Afrike. Oznámil to francúzsky prezident Francois Hollande počas konferencie OSN o klimatických zmenách v Paríži. Ďalších šesť miliárd poskytne na elektrifikáciu afrického kontinentu. K projektu sa rozhodlo pripojiť aj Nemecko. To sa chystá prispieť sumou troch miliárd eur. (TA3)
Americký minister obrany Ashton Carter povedal, že Spojené štáty plánujú vyslať ďalších vojakov špeciálnych síl do Iraku na pomoc irackým a kurdským silám v boji proti militantom Islamského štátu a zvážia tiež vyslanie ďalších špecialistov do Sýrie. (TA3)
Ruská vláda zverejnila zoznam tureckých plodín, výrobkov a potravín, ktoré od nového roka zakáže dovážať. Je to odveta za zostrelenie ruského bombardéra nad turecko-sýrskou hranicou. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.