Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 30.11.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0579USD   27.030CZK   0.70480GBP   311.58HUF   4.2721PLN   7.6330HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

PRAVDA

Celoeurópske prehodnocovanie potvrdilo, že pri liekoch s účinnou látkou ibuprofén existuje riziko srdcových a mozgových príhod. (PRAVDA)
Slovensko na dobrovoľnom princípe prijme 149 kresťanských utečencov, ktorí žijú v Iraku. Do krajiny prídu v najbližších dňoch, povedal to minister Kaliňák. (PRAVDA)
Prešov si prevzal zimný štadión. Nájomca to označil za protiprávne. Dôvodom sporov medzi mestom a nájomcom sú rozdielne názory na dĺžku trvania nájomnej zmluvy. (PRAVDA)
Vyše štyri promile mal šofér, ktorého policajti kontrolovali na Železiarenskej ulici v Košiciach. (PRAVDA)
Plot pri ceste nefunguje stopercentne. Riešením by boli špeciálne zelené mosty pre zver. (PRAVDA)
Trh s pivom sa mení. Slováci sa stávajú umiernenými pivármi, keď za posledných dvanásť rokov znížili priemernú ročnú spotrebu piva o 20 litrov. (PRAVDA)
Turecký premiér Davutoglu v Bruseli odmietol akékoľvek náznaky, že Ankara by sa mala ospravedlniť za minulotýždňové zostrelenie ruského stíhacieho bombardéra. (PRAVDA)
Skupina Nova na Slovensku na začiatku budúceho roka spustí novú medzinárodnú stanicu NOVA International. (PRAVDA)
Motoristi už majú k dispozícii 120 km súvislej diaľnice od Ružomberka po Fričovce. V pondelok otvorili úsek s tunelom Šibenik. (PRAVDA)
Pápež František v pondelok v Stredoafrickej republike navštívil hlavnú mešitu v metropole Bangui. (PRAVDA)
Ruský prezident Vladimir Putin sa počas globálneho summitu o klimatických zmenách, ktorý sa začal v Paríži, nestretne so svojím tureckým náprotivkom Erdoganom. (PRAVDA)
Ak by sa konali parlamentné voľby v druhej polovici novembra, zvíťazil by Smer so ziskom 36 percent voličských hlasov. (PRAVDA)
Bulharsko podporuje ruské plány na rozšírenie plynovodu Nord Stream do Nemecka. Vyhlásil to v pondelok bulharský premiér Boiko Borisov. (PRAVDA)
Súčasná cena za výstavbu diaľnic podľa predsedu KDH Jána Figeľa dokazuje, že vo funkcii ministra dopravy zachránil pre Slovensko dve miliardy eur. (PRAVDA)
Kandidačnú listinu opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) povedie do parlamentných volieb z prvého miesta predseda Richard Sulík. (PRAVDA)
Dych tohtoročného tropického leta pocítia spotrebitelia až do konca budúcej jari. V strednej Európe aj na Slovensku sa urodilo menej zemiakov i kapusty. (PRAVDA)
Turecko v Ankare odovzdalo ruským predstaviteľom telo jedného z pilotov ruskej stíhačky, ktorú minulý týždeň na sýrskej hranici zostrelilo turecké letectvo. (PRAVDA)
Barack Obama vyhlásil, že Spojené štáty prijímajú svoj diel zodpovednosti za klimatické zmeny a sú pripravené zapojiť sa do boja proti globálnemu otepľovaniu. (PRAVDA)
Pavol Paška nebude na kandidátke Smeru do marcových parlamentných volieb. Predsedníctvo Smeru bude kandidátku schvaľovať v utorok. (PRAVDA)
Úpravu podľa novín Die Welt potrebuje 1,54 mil. áut značky VW, taktiež 531 813 vozidiel Audi, 286 970 automobilov značky Škoda a 104 197 vozidiel Seat. (PRAVDA)

Denník N

Mať dva koncerty za deň, to pozná dosť hudobníkov. Ale na takomto mieste sa bežne nevystupuje. (Denník N)
Lucy Maud Montgomeryová stvorila postavu červenovlasej, prostorekej a rojčivej kanadskej siroty Anny Shirleyovej. Dnes by slávna autorka mala 141. narodeniny. (Denník N)
A HÍD párt parlamenti jelöltlistája 2016. (Denník N)
Až do nedele platilo, že na získanie najcennejšej tenisovej tímovej trofeje potrebujete mať aspoň dvoch kvalitných hráčov. Víťazstvo Veľkej Británie, ktorá mala prakticky len Andyho Murrayho, platnosť tohto pravidla vyvrátila. (Denník N)
Aktualizované 15.00 - Na čele kandidátky Siete nie je žiadne prekvapenie, stranu do volieb povedie Procházka s Andrejom Hrnčiarom, Katarínou Macháčkovou a Miroslavom Beblavým. (Denník N)
Zostáva ešte prestrihnúť jednu pásku na diaľnici D1 a spoza Ružomberka sa bude na Vianoce jazdiť po diaľnici až po Prešov. (Denník N)
Učitelia v Prievidzi vyzývajú na odchod zo starých odborov. Cítia sa byť podvedení. (Denník N)
Manchester United sa nedokázal prebojovať na čelo tabuľky Premier League, v sobotu po ďalšom bezfarebnom výkone získali zverenci Louisa van Gaala na ihrisku Leicesteru City bod. (Denník N)
Je možný dialóg s ľuďmi, ktorí boli agentmi komunistickej tajnej polície alebo komunistami? (Denník N)
Potrebovali ste pas, ak ste sa vydali do Drážďan v časoch Rakúsko-Uhorska? A ako vtedy pasy vlastne vyzerali? Dalo sa počas druhej svetovej vojny cestovať do českých krajín? Pozreli sme sa na to, ako sa menil režim na hraniciach dnešného Slovenska v priebehu minulého storočia. (Denník N)

SME

Ak parkovaním blokujete premávku, vo väčšine miest riskujete papuču a pokutu. Zle parkujúce autá odtiahnu iba v niektorých mestách. (SME)
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčšími rozdielmi v postavení žien a mužov. (SME)
V parlamente by bolo päť strán, Smer by získal 72 mandátov. (SME)
Boj proti globálnemu otepľovaniu už nie je ekologickou či aktivistickou témou. (SME)
Identita možnej pochovanej osoby sa v súčasnosti nedá určiť, je len odhadom. (SME)
S dobrým výkonom a okresanými konektormi stojí iba štvrtinu pôvodnej ceny. (SME)
Organizátori sľúbili prijímať pracovníkov z regiónu. (SME)
Celé podsvetie vedelo, že vraždu Róberta Remiáša si SIS objednala u mafie, píše v novej knihe odsúdený boss podsvetia. (SME)
Elektrina zlacnie od viac ako jedno percento, plyn skoro o 3,5 percenta. (SME)
Únia zaplatí Turecku, aby riešilo utečeneckú krízu na svojom území. (SME)
Na večnosť odišli napríklad Trevor Morre, Camille Muffatová či Elena Baltachová. (SME)
Odstraňovanie následkov havárie bude trvať najmenej dva týždne. (SME)
Vladimir Kličko pri sobotňajšej prehre prišiel o všetky svoje tituly. (SME)
Tvrdí, že s Černákom v Krupine neprehodil ani slovo. (SME)
Legendárna séria hry na hrdinu sa po piatich rokoch vrátila a je výrazne iná. Je to zmena k lepšiemu? (SME)
Učarovala jej fotografia, ľuďom cez ňu ukazuje, ako je možné nachádzať odpovede. (SME)
Stíhací bombardér podľa fyzikov letel prirýchlo, aby ho Turci mohli varovať nad svojim územím. (SME)
Klimatický summit v Paríži má šancu stať sa prelomovým okamihom v boji proti klimatickej zmene. (SME)
Fenomén, ktorý nenájdeme na žiadnom inom sídlisku na Slovensku. Pomáhal nestratiť sa medzi panelákmi. (SME)
Keby nejaký režisér hľadal kulisy pre globálny konflikt, tak už sú pripravené. (SME)


HN Online

(HN Online)
(HN Online)
Dnes slávnostne otvorili 9,5 kilometra dlhý diaľničný úsek D1 Jánovce – Jablonov s tunelom Šibenik. (HN Online)
(HN Online)
Internetový obchod Amazon v nedeľu ukázal novú podobu Drona, ktorý chce využívať k dodávkam tovaru zákazníkom. (HN Online)
Do susedného Česka oficiálne vstupuje aj televízia Markíza. (HN Online)
Malá skupina vedcov dokázala na Slovensku postaviť počítač, ktorý na svete mali len v americkej armáde. (HN Online)
Od příštího roku naladí diváci v Česku populární slovenskou stanici Markíza. (HN Online)
(HN Online)
Jedna alebo dve vyrážky nie sú dôvod na paniku, ale keď nás akné trápi dlhodobo, nie je na škodu zájsť ku kožnému lekárovi. (HN Online)
(HN Online)
Češi mají v prioritách jasno, a marketéři to vědí. Ceníková hodnota reklamy na lihoviny vzrostla meziročně o pětinu. (HN Online)
(HN Online)
Do 21.ročníku nejstarší české soutěže kreativity bylo přihlášeno 168 prací od 58 českých a slovenských agentur, na shortlisti jich postoupilo 50. (HN Online)
Vládny Smer si pohoršil až o štyri percentuálne body, Procházkova Sieť naopak výrazne posilňuje. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Pokles však nie je celkom v dôsledku konkurencie na trhu, ale je výsledkom reakcie úradu na pokles cien na svetových trhoch. (HN Online)

TA3

Do marcových parlamentných volieb povedie stranu #Sieť podľa očakávania jej predseda Radoslav Procházka. Predsedníctvo strany rozhodlo aj o tom, že na prvých miestach kandidátky bude spolu s Procházkom primátorka Prievidze Katarína Macháčková, martinský primátor Andrej Hrnčiar a poslanec Národnej rady SR Miroslav Beblavý. (TA3)
Právoplatne odsúdený brezniansky podnikateľ Igor Šajgal, ktorý figuroval v kauze vraždy Jána Kubašiaka z Polomky, nenastúpil do väzenia. (TA3)
Slovensko na dobrovoľnom princípe prijme 149 kresťanských utečencov, ktorí žijú v Iraku. Do krajiny prídu v najbližších dňoch, povedal minister vnútra Robert Kaliňák. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu strany Sieť, na ktorej jej vedenie predstaví kandidátku do budúcoročných volieb do Národnej rady SR. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu ministra vnútra Roberta Kaliňáka a nitrianskeho diecézneho biskupa Viliama Judáka. Informovali o prijatí dvadsiatich piatich kresťanských rodín ohrozovaných Islamským štátom na Slovensko. (TA3)
Sestry a pôrodné asistentky podali výpovede aj v popradskej nemocnici, urobilo ich tak 130. K hromadným výpovediam pristúpili aj sestry z Fakultnej nemocnice v Trnave a Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. (TA3)
Cez historické centrum mesta Levoča i ďalšie obce na Spiši už nebudú jazdiť kamióny a tranzitujúce autá. Hotová je totiž aj druhá časť 20 kilometrov dlhého úseku D1 Jánovce – Jablonov s tunelom Šibenik - na začiatku pracovného týždňa ju slávnostne otvorili. (TA3)
Freestylové lyžovanie čaká v tejto sezóne veľká novinka - disciplína Big Air. V rámci svetového pohára si ju vyskúšajú aj naši reprezentanti. (TA3)
Najväčšia konferencia o klimatických zmenách v dejinách sa začala v Paríži za účasti 151 šéfov štátov a vlád v nádeji, že sa podarí dosiahnuť historickú dohodu o obmedzení otepľovania planéty. (TA3)
Turecký premiér Ahmet Davutoglu v Bruseli rokoval s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltengergom. Témou bol vývoj situácie po utorňajšom zostrelení ruského bombardéra Tureckom na sýrsko-tureckej hranici. (TA3)
O stagnujúcej slovenskej ekonomike sme sa rozprávali s Vladimírom Vaňom, hlavným analytikom Sberbank Slovensko. (TA3)
Nálada v slovenskej ekonomike sa v novembri zhoršila. Podľa údajov Štatistického úradu je tento trend citeľný vo všetkých sledovaných odvetviach i medzi spotrebiteľmi. Jedným z hlavných dôvodov poklesu môžu byť teroristické úroky v Paríži. (TA3)
Základnú školu v Kysuckom Novom Meste pripravila účtovníčka o 50 tisíc eur. Peniaze skončili na súkromných bankových účtoch. Na situáciu môžu doplatiť učitelia, pretože zariadeniu chýbajú peniaze na výplaty. (TA3)
Nové autá nahradia 10 až 15-ročné staré vozidlá. Niektoré z nich mali najazdených viac ako 500 tisíc kilometrov. (TA3)
Tento krok prešovskej radnice je vyústením sporov medzi radnicou ako vlastníkom štadióna a jeho súčasným nájomcom, občianskym združením HC Prešov. (TA3)
Pozrite si tlačovú konferenciu generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga a tureckého premiéra Ahmeta Davutoglua. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu v rámci záverečnej konferencie Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. (TA3)
Nelegálne zamestnávanie je závažný problém a v tejto oblasti je potrebné naďalej prijímať opatrenia. Skonštatoval to minister práce Ján Richter na odbornej konferencii, ktorú zorganizoval Slovenský živnostenský zväz a Slovenská živnostenská komora v spolupráci s ministerstvom práce. (TA3)
Japonsko opäť vyráža na lov veľrýb na tzv. vedecké účely. Ako oznámila japonská vláda, do Južného oceánu vyrazia rybárske lode na trojmesačnú výpravu už 1. decembra. Podľa kritikov však Tokio nedokázalo výskumný účel lovu. (TA3)
SaS povedie do parlamentných volieb predseda Richard Sulík. Nasledujú podpredsedovia Ľubomír Galko, Jana Kiššová, Jozef Mihál. Piaty je Eugen Jurzyca a šiesty Jozef Rajtár. Oznámil to Sulík s tým, že SaS by rada vo voľbách urobila výsledok v podobe 12 poslaneckých mandátov. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.