Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Noviny

Aktuality

Koronavírus: Do USA odleteli dve lietadlá, repatriujú Maďarov aj Slovákov

Do Spojených štátov a Kanady odleteli v utorok dve lietadlá, ktoré odtiaľ repatriujú 257 občanov Maďarska a 18 občanov SR uviaznutých pre pandémiu koronavírusu, uviedol pre agentúru MTI maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Koronavírus: Vláda bude môcť predlžovať podporu v nezamestnanosti do konca krízy

Vláda v utorok prijala viaceré zmeny v Zákonníku práce v súvislosti s novým koronavírusom a mimoriadnym stavom na Slovensku.

Koronavírus: Slovenskí vojaci v zahraničí zostanú na misiách dlhšie, nemá ich kto prestriedať

Slovenskí vojaci nasadení na misiách v Lotyšsku, Afganistane a v Iraku zostanú na nich dlhšie, ako bolo plánované.

Koronavírus: Volkswagen predĺžil odstávku výroby v nemeckých závodoch do 19. apríla

Volkswagen predĺžil odstávku výroby vo svojich nemeckých závodoch o ďalších 10 dní. Aktuálne počíta s obnovením produkcie 19. apríla, uviedla v utorok automobilka.

Raši pred odchodom z úradu rozdával odmeny, tvrdí Remišová

Vicepremiérka deklarovala, že požiadala Európsku komisiu aj o predĺženie termínov a lehôt, pretože viaceré projekty sú pre situáciu okolo nového koronavírusu pozastavené.

Koronavírus: Slovensko bude mať pravdepodobne prvú obeť

Pacient s potvrdeným ochorením COVID-19 bol v pondelok prepustený z nemocnice do domáceho prostredia. Ešte v ten istý deň zomrel.

ÚVO preskúma možné porušenie viacerých rezortov pri uzavretí dodatkov k zmluvám

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) preskúma možné porušenie zákona pri postupe viacerých ministerstiev pri uzatváraní dodatkov k starším zmluvám. TASR to povedala hovorkyňa úradu Janka Zvončeková.

Komentár Ľubomíra Jaška: Koronakríza nemusí znamenať politickú prehru, hoci supy striehnu

Hnutie za porazenie epidémie by rado zostalo vecné a odborné. Do veci sa však čím ďalej, tým viac bude pliesť politika. Lebo nakoniec všetko je politika.

Bývalý šéf Pôdohospodárskej platobnej agentúry neodišiel definitívne. Dostal riaditeľský post na jednej zo sekcií

Juraj Kožuch bude po novom riadiť sekciu priamych platieb v Pôdohospodárskej platobnej agentúre.

Koronavírus: Svetoznámy neurochirurg, ktorý oddelil zrastené dvojčatá, zomrel na COVID-19

Celosvetovo uznávaný americký neurochirurg James Goodrich, ktorý v rokoch 2004 a 2016 oddelil zrastené dvojčatá, podľahol vo veku 73 rokov pandemickému ochoreniu COVID-19. Informovala o tom v utorok spravodajská stanica Sky News.

Kolektívnu zmluvu v U. S. Steel Košice predĺžili, platí aj skrátený pracovný čas

Košický U. S. Steel má v súčasnosti okolo 9000 zamestnancov, spolu s dcérskymi spoločnosťami je ich spolu zhruba 10 500.

Devätnásť sudcov sa vzdalo svojej funkcie, sú medzi nimi aj zástupcovia NS SR

Funkcie sudcu sa vzdalo 19 sudcov najmä z košických súdov a Najvyššieho súdu (NS) SR.

Názor: Ako prežiť podnikateľskú krízu

Ešte včera mali podnikatelia za svoj cieľ zvýšenie predaja či expanziu. Dnes im však koronavírus vnútil iný cieľ. Tým je prežitie. 

Investigatívci z Aktuality.sk: Bojujeme aj o vaše peniaze, pomôžte nám v tom

Aj keď nás „korona“ doslova uzamkla do našich domovov, novinári musia i v tejto náročnej dobe kontrolovať moc aj nakladanie s verejnými zdrojmi.

Koronavírus: Naozaj nás rúško ochráni?

Je rúško na tvári naozaj dostatočnou prevenciou proti nákaze koronavírusom?

Matovič chce prieskum o riešení korony. Fico prišiel o ochranku a DPHčkári dostali dotácie (podcast)

Až 170-tisíc infikovaných Slovákov očakáva vláda v júli tohto roka. Vrchol epidémie tak príde neskôr ako analytici pôvodne očakávali – a dlhšie tak budú platiť zrejme aj opatrenia. Premiér Igor Matovič hovorí aj o možnosti radikálnych riešení.

Koronavírus: Za nedodržanie karantény bude 1000-eurová bloková pokuta

Slováci, ktorí sa do krajiny vrátili zo zahraničia, musia preventívne dodržiavať dvojtýždňovú karanténu, aby sa predišlo možnému šíreniu koronavírusu. Polícia napriek tomu len do konca minulého týždňa zadokumentovala vyše osemsto prípadov porušenia tohto opatrenia.

Koronavírus: Vláda schválila niekoľko zmien v Zákonníku práce

Vláda prijala viaceré zmeny v Zákonníku práce v súvislosti s novým koronavírusom a mimoriadnym stavom na Slovensku. Parlament má o nich rokovať v skrátenom režime.

Koronavírus: Hlavný ruský odborník na boj s pandémiou má pozitívny test na SARS-CoV-2

Hlavný ruský odborník na boj s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2 Denis Procenko mal na tento druh koronavírusu pozitívny test. Informovala o tom agentúra TASS.

Zomrela slovenská herečka Eva Krížiková

Uznávaná slovenská herečka zomrela vo veku 85 rokov.

Koronavírus: Pomôžte nám, ako sa vám pomohlo po 2. svetovej vojne, vyzývajú Taliani Nemcov

Starostovia novým koronavírusom najpostihnutejších talianskych miest vyzvali v nemeckom denníku Frankfurter Allgemeine Zeitung Berlín o solidaritu.

Čo si myslí moje dieťa? Príručka pre rodičov

Zistite, čo si vaše dieťa naozaj myslí, keď povie: „Aha, čo som urobila!“, „Nie som unavený“ alebo „Strápňuješ ma!“.

Koronavírus: NBS víta opatrenia vlády, prehodnotiť by sa mal zvýšený bankový odvod

Národná banka Slovenska (NBS) víta, že vláda začína reagovať na vážne hrozby, ktorým slovenská ekonomika čelí v dôsledku šírenia nového koronavírusu.

Koronavírus: Univerzitná nemocnica v Bratislave dostala dezinfektory vzduchu

Na jednotlivých pracoviskách Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) uviedli do prevádzky šesť dezinfektorov vzduchu na zvýšenie bezpečnosti pacientov aj zdravotníkov v najväčšej nemocnici na Slovensku.

Pri Košiciach má vyrásť hala za 13 miliónov eur

Skupina Arete získala pozemky v priemyselnej zóne vo Veľkej Ide v okrese Košice-okolie, do výstavby na nich investuje 13 miliónov eur.

Obnovu Karlovesko-dúbravskej radiály v Bratislave zaplatia z eurofondov

Modernizácia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave bude zaplatená z európskych peňazí.

Koronavírus: Bratislava hľadá zdravotníkov do karanténneho mestečka

Mesto Bratislava hľadá lekárov, zdravotnícky personál, sociálnych pracovníkov, psychiatrov a ďalších ľudí, ktorí pomôžu zabezpečiť fungovanie karanténneho mestečka pre ľudí bez domova na Zlatých pieskoch v hlavnom meste.

Koronavírus: V Česku evidujú už 24 úmrtí

V Českej republike podľahol v utorok ochoreniu COVID-19 ďalší človek, aktuálne evidujú už 24 mŕtvych a 3002 nakazených.

Koronavírus: Rakúsko spustilo náhodné testovanie na COVID-19

Rakúsko začne od utorka ako druhá krajina v Európe po Islande robiť náhodné testy na nový druh koronavírusu. Informovala o tom v pondelok agentúra APA s odvolaním sa na vyhlásenie ministra pre výskum Heinza Fassmanna.

Koronavírus: Trump sľúbil pomoc Taliansku, Francúzsku a Španielsku

Americký prezident Donald Trump v pondelok oznámil, že USA pošlú Taliansku a neskôr i Francúzsku a Španielsku zdravotnícky materiál na boj s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2.

Denník N

O korupcii na žilinských súdoch svedčí už aj boss žilinského podsvetia Salinger
Mohlo by ísť o kauzu podobnú ako bratislavská Búrka, ale v Žiline zatiaľ polícia postupuje opatrnejšie. Zo sudcov nikoho nezatkli ani neobvinili, hoci pribudol ďalší svedok, ktorý vypovedá, ako si na súdoch vybavoval rozsudky.

Pätnásť rokov abstinuje a oslavuje to koncertmi s kamarátmi. Cez víkend bude ďalší, v špeciálnej verzii
Prestal piť a nemieni sa k tomu vrátiť. Alkoholické nápoje nepožíva už pätnásť rokov a pravidelne si to pripomína akciou, na ktorú si vždy zavolá kamarátov. A keďže všetci sú známi muzikanti, zahrajú si spolu – hudbu aj bizarné hry, ktoré si sami vymýšľajú a pozvú k tomu do domu kultúry vo Vrbovom aj publikum. Braňo Jobus na svoje tohtoročné Vítanie […]

Orbán nie je sám. Autokratickí lídri využívajú koronavírus, aby si upevnili moc
Parlament obrali o vplyv aj v Srbsku a uvažujú o tom i Česi. V Poľsku sú v ohrození prezidentské voľby a novinárov na celom svete zatýkajú pre kritiku vlády. Lukašenko radí piť vodku.

Je to ako detektívna práca – epidemiológovia opisujú, ako zostavujú pavúky osôb okolo nakazených
Ak ochoriete na koronavírus, koľko ľudí vo vašom okolí štát otestuje? Epidemiológovia sa budú pýtať na všetkých ľudí, ktorých ste stretli za posledných sedem až 14 dní.

Daňové priznanie a zaplatenie dane sa odkladajú na koniec pandémie
Hoci v Zbierke zákonov len minulý týždeň publikovali nariadenie vlády, ktorým sa „zlegálnil“ odklad daňových priznaní do konca júna, a taký istý termín platí aj pre zaplatenie dane, čoskoro to bude inak. Vláda totiž v utorok prijala iné riešenie pre oblasť dane z príjmov. Schválila ho v zákone o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej […]

Chemik: Spotreba kyslíka teraz stúpla, dusíkom tak ľahko zámok nezlomíte, argón v pneumatikách je len biznis
Na cestách stretávame aj obrovské cisterny, ktoré prevážajú takzvané technické plyny. Kam ich vozia? Čo sa dáva do jogurtov, aby sa nevyduli vrchnáky na kelímkoch? Stúpla spotreba kyslíka pre koronavírus? Dá sa tekutým dusíkom zlomiť zámok či paralyzovať výbušnina? Na čo sa hodí hélium al prečo nám mení hlas? Má zmysel dať si nafúkať pneumatiky […]

Newsfilter: Spresnená prognóza vraví, že v júli a auguste nebudeme pri mori a na horách, ale u lekárov
1. Nastávajúce leto sa nám nebude páčiť. 2. Matovič už nečelí len koronavírusu, ale aj Smeru. 3. Fica odteraz môže strážiť Bonul.

Mimoriadna udalosť týždňa
Autor je básnik a prekladateľ Hoci v týchto dňoch disciplinovane nevychádzam z bytu, dnes ráno som našiel na stole tento list. Dear Harry, tak už v tom nie si sám. Už aj mne vzali štátnu ochranku. Čo ja teraz bez nej? Kto ma teraz bude voziť na hrádzu robiť kľuky, kto bude nosiť škatule Majke do bytu? Jáj, veď […]

Odklad hypoték, spotrebných úverov a lízingu je dohodnutý, debata je o kontokorentoch a kreditkách
Banky a vláda sa do poslednej chvíle naťahovali o tom, či štát zruší bankový odvod. Maximálne odloženie splátok úverov bude až na deväť mesiacov, neplatiči ho však nedostanú. Predseda parlamentu Boris Kollár na Facebooku oznámil, že sa s bankami dohodli na odklade splátok, ktoré by mali byť šesť až deväť mesiacov pre všetky bankové úvery vrátane lízingu, ktoré […]

O herectve nerada rozprávala, ale postavu vedela zahrať aj s jedinou vetou. Zomrela Eva Krížiková (+ foto)
Dlhoročná herečka Slovenského národného divadla mala 85 rokov.

Sme

Minúta po minúte: Slovensko má zrejme prvú obeť ochorenia Covid-19, potvrdil Krajčí
Potvrdili 27 nových prípadov.

Blackout je nateraz odvrátený
Matovič už nie je pred Bonaparte a má vážiť slová.

Koronavírus nie je umelo vyrobená nákaza
Covid-19 je ochorenie ako každé iné. Nehodno ho podceniť.

Kollár zo Za ľudí: Koaličnú dohodu som nevidel, podpisovať ju nemám v úmysle
Rozhovor ZKH s poslancom Za ľudí.

Raši tesne pred odchodom rozdával odmeny, hovorí Remišová
Vicepremiérka predstavila ďalšie plány.

Keď odídete, aj tak si na vás nikto nespomenie, vravela. Zomrela herečka Eva Krížiková
Bojovala so zdravotnými problémami.

Zlatý Göteborg: Šatan ležal ako mŕtvy. A potom strelil gól
Televízia oživí spomienky na hokejové zlato.

Vidíte tu vírusy? Lukašenko odporúča vodku či prácu na poli, Bielorusi chodia ďalej na futbal
Bielorusko hlási prvé úmrtie.

Štát získa desiatky miliónov, operátori idú do bitky o 5G. Vieme ceny
Štát môže získať desiatky miliónov.

Robert Roth číta pre SME rozprávku Cínový vojačik
Klasické rozprávky (nielen) pre vaše deti.

Prognóza je optimistickejšia, ale nákaza potrvá dlhšie
Na umelej ventilácii má byť 3. júla tisíc ľudí.

Tréneri už vyrábajú tresku. Po Žiline budú nasledovať ďalší
V likvidácii je klub, ktorý najlepšie hospodáril.

Psychoterapeutky vysvetľujú, ako sa dá vyhnúť vyhoreniu
Odborníčky radia o prevencii syndrómu.

Kmotrík: Nemôžeme nadlho uspať spoločnosť, to je cesta do pekla
Nikto nebol pripravený na takúto krízu.

Najväčší hotel v Nízkych Tatrách má problém. Majiteľa posielajú do konkurzu
Firma Damian Jasna mieri do konkurzu.

Noví nepriatelia národa
Nič tak v ťažkých časoch nestmelí národ ako spoločný nepriateľ, ktorému možno vyčítať čokoľvek.

Banská Bystrica napokon nie je majster, zväz jej odobral titul
Verdikt Ligovej rady vyvolal kritiku.

HN Online

Hokejový Slovan reaguje na pandémiu. Zmluvy s hráčmi nepredĺži
Hokejový klub Slovan Bratislava sa rozhodol utlmiť svoju činnosť.

Vo Francúzsku podľahlo koronavírusu ďalších takmer päťsto ľudí
Počet ľudí, ktorí vo Francúzsku doposiaľ ochoreniu COVID-19 podľahli, dosiahol 3 523.

Čo ak nájomca povie – nemám peniaze na platby? Odborník radí, čo v takej situácii
Keď sa prevádzka zastaví alebo je inak vylúčené robiť obchodnú činnosť, nastane otázka, čo s nájomnými zmluvami.

Taxikári mesačne stratia aj dvetisíc eur. Zachraňujú ich nákupy
Ľudia nerešpektujú nariadenie vlády a snažia sa prehovárať vodičov, aby ich zviezli, priznal v rozhovore pre HNtelevíziu generálny riaditeľ spoločnosti Hopin Martin Baran.

Slovensko má pravdepodobne prvé úmrtie na koronavírus, potvrdil minister Krajčí
Podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího celá situácia ohľadne prípadu v bojnickej nemocnici bude ešte prešetrovaná.

V štáte New York za 24 hodín stúpol počet mŕtvych o štvrtinu
USA sa v počte úmrtí zaradili na tretie miesto pred Čínu.

Taliansko má vyše 12-tisíc obetí koronavírusu, pribudlo 837 obetí
Talianske úrady od februárového prepuknutia epidémie v krajine potvrdili už 105 792 prípadov nákazy.

Koronavírus zmenil spôsob života bohatých na časovanú bombu. Systém v Latinskej Amerike sa môže zrútiť
Práve ľudia z vyšších tried, ktorí si môžu dovoliť cestovanie po svete, do krajín Južnej Ameriky zavliekli koronavírus.

Svojej funkcie sa vzdalo 19 sudcov. Rozhodnutie doručili prezidentke Čaputovej
Svoje vzdanie sa funkcie doručili prezidentke Zuzane Čaputovej v pondelok a utorok.

Vypnúť krajinu na niekoľko týždňov alebo nosiť rúška aj o rok? Matovič pripúšťa, že objedná prieskum
Od zaznamenia prvého prípadu nákazy koronavírusom na Slovensku ubehlo 25 dní.

Hlavný ruský odborník na koronavírus má pozitívny test na SARS-CoV-2
Procenko je šéfom moskovskej nemocnice pre pacientov nakazených novým koronavírusom.

Za zmeškanú technickú kontrolu sa naďalej nebude pokutovať, vyhlásil minister dopravy Doležal
Minister zdôraznil tiež, že za technické kontroly, ktoré sú nevykonané z nedbalosti dávno pred tým, ako prišla súčasná kríza, sa pokutovať bude.

Živnostenský zväz žiada odklad odvodov a kompenzáciu príjmu
Pokles tržieb v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku bude problematické dokazovať, tvrdí prezident Slovenského živnostenského zväzu Stanislav Čižmárik.

Decodom ohlásil masívne prepúšťanie. O prácu prídu takmer všetci
Opatrenia vlády na záchranu spoločnosti nestačia.

Súd prepustil živnostníkov obvinených pre výbuch plynu v Prešove
Obvinení budú stíhaní na slobode.

V Česku evidujú už 24 úmrtí na koronavírus, za deň otestovali rekordných 5313 ľudí
Za pondelok v Česku pribudlo 184 infikovaných, sedem úmrtí a 14 vyliečených.

Španieli majú nový rekord v počte úmrtí na koronavírus, zomrelo 849 ľudí
Počet nakazených v Španielsku vzrástol na 94 417.

Čas sa kráti. Programové vyhlásenie vlády majú pod kontrolou ministri, tvrdí Matovič
Poslanci majú podpísať koaličnú dohodu už tento týždeň.

Toto je čistá improvizácia, kritizuje Fico Matoviča. Smer chce byť súčasťou rokovaní
Podľa predsedu Smeru Roberta Fica by mal vládny kabinet myslieť aj na veľkých zamestnávateľov.

Fico o konci svojej ochranky: Neželám si byť pod kontrolou Matoviča. Bolo to nutné ukončiť
Potom, čo Fico v marci 2018 rezignoval ako premiér a stal sa poslancom, nárok na ochranku stratil.

Môžeme patriť k najlepším na svete. Ukázali, ako sa bude vyvíjať pandémia na Slovensku
Vývoj šírenia koronavírusu bude závisieť najmä od toho, ako sa budú dodržiavať súčasné opatrenia.

Presné ulice v Bratislave, kde bývajú nakazení koronavírusom. Na internete koluje mapa
Dostupné sú detailné informácie o nakazených až k pondelku. Premiér Igor Matovič to nepovažuje za problém.

Kostoly sú plné rakiev, rodiny ani nedostanú správu o úmrtí, hovorí Talianka z Bergama. Vidí však iskru nádeje
Marianne Seminatiová tvrdí, že karanténne opatrenia v Taliansku sú správne, prišli však príliš neskoro.

V Španielsku začali platiť drastické a sporné opatrenia. Krajina upadla do "zimného spánku"
Španielsko je po Taliansku druhou najviac zasiahnutou krajinou v Európe.

Rušiť staršie životné poistky? Nemá to zmysel. Skôr rozmýšľať nad pripoistením
Kontrola existujúceho poistenia má zmysel v každom veku klienta.

Posledná šanca pre Slovákov v zahraničí. Od apríla štát pozastaví prijímanie žiadostí o návrat
Doteraz sa na Slovensko podarilo repatriovať takmer 2500 ľudí.

Top fabriky chce vláda zachraňovať osobitne
Kým vláda vysvetlí svoje balíčky, pre zamestnancov už môže byť neskoro.

Laboratóriá čakajú. Štát im nedal pokyny
Štát od súkromníkov žiada, aby testovali aj ľudí v strategických podnikoch. Zatiaľ sa proces nezačal, chýbajú pokyny.

Veľký majetok sa riadi ako firma
Zámožné rodiny sa už aj u nás zaujímajú o ochranu majetku pre budúce generácie, hovorí advokát Štěpán Štarha z advokátskej kancelárie Havel & Partners.

Záhadný limit núti firmy prepúšťať
Ani 200-tisíc eur mesačne by veľké firmy nezachránilo pred zbavovaním sa ľudí. Vravia, že je to málo.

Huawei a Deloitte chcú bojovať proti koronavírusu prostredníctvom 5G sietí
Bratislava, 20. marec 2020. Čínsky výrobca technológií Huawei chce v spolupráci s nadnárodnou spoločnosťou Deloitte nasadiť siete 5G v boji proti celosvetovej epidémií koronavírusu. Využitie by mali nájsť v zdravotníctve, administratíve a bezpečnosti.

Obchody zažili nové opatrenia. Priniesli chaos a nadávky
Predajcovia sa snažia vyrovnať s dlhými radmi čakajúcich zákazníkov aj špeciálnymi nákupnými hodinami.

Slovenské opatrenia zaostávajú
Európske krajiny prijali rozsiahle balíčky ekonomických stimulov. Slovensko vynaloží miliardu mesačne.

Dražby majetku sa nateraz prerušili
Plynutie niektorých lehôt v exekučnom procese sa od 27. marca preruší. Začnú plynúť až od 1. mája. Exekútori pracujú naďalej v krízovom režime.

Pandémia stopla darcov, na Slovensku chýba krv

Všeobecné nosenie rúšok? Nemá to zmysel, tvrdí WHO
Svetová zdravotnícka organizácia neodporúča nosiť rúška zdravým ľuďom.

Francúzsko hlási rekordný počet obetí. Ich počet prekročil tritisíc
Veľmi strmo pribúda ťažkých prípadov vyžadujúcich resuscitáciu.

Nový nástup koronavírusu. Na Áziu sa valí druhá vlna
Tá prvá zasiahla v plnej sile niektoré oblasti Číny, ale potom sa prevalila do Európy a Spojených štátov.

V Taliansku je nakazených už viac ako 100-tisíc ľudí
Taliansko je čo do počtu obetí stále najhoršie zasiahnutá krajina na svete.

Pacienta s koronavírusom pustili z bojnickej nemocnice. Neskôr zomrel
Zatiaľ nie je jasné, či je koronavírus príčinou úmrtia.

Nová dohoda vo Volkswagene: Zamestnanci doma s plným platom, nebude to však zadarmo
Dohoda naznačuje, že vedenie Volkswagen vidí svetlo na konci tunela a počíta s postupným nábehom objednávok.

"Kto mal zdravý rozum, neotvoril." Peniaze sa odovzádajú v euroobale, aj tak fungujú STK počas epidémie
Od pondelka dostali možnosť otvoriť okrem vybraných obchodov aj STK, v mnohých prevádzkach sa však nával nekonal.

Koronavírus v Číne: Odhaľujú urny pravdu o počte mŕtvych? Vychádza to najavo až teraz, tvrdí česká reportérka
Prvé pochybnosti o skutočnom počte mŕtvych vyvolali dlhé rady ľudí , ktorí čakali na urny s popolom svojich blízkych.

Odborníci posunuli vrchol epidémie až na júl. Pacientov vo vážnom stave bude pribúdať, tvrdí Krajčí
Vďaka tomu, že ľudia dodržiavajú opatrenia, je krivka rastu ochorenia na Slovensku stále veľmi plochá, vyhlásil minister zdravotníctva.

Posilnená moc pre Orbána. Maďarský parlament schválil kontroverzný zákon
Opozičné strany kritizovali neúmerné posilnenie právomocí vlády a požadovali zakomponovať do neho časové obmedzenie, čo sa však nestalo.

Mapa šírenia koronavírusu na Slovensku: V Bratislave je už sto prípadov
Graf ukazuje, ako sa epidémia vyvíja deň po dni a mapa zobrazuje rozloženie jednotlivých prípadov po krajine.

Kubánci stoja v radoch pred obchodmi. Jediné, čoho je dostatok, je rum
V obchodoch na Kube je málo niektorých potravín, ale hlavne hygienických prostriedkov.

Jeden z najlepších futbalových klubov Slovenska ide do likvidácie, hráči dostali hromadné výpovede
Posledný účastník skupinovej fázy Ligy majstrov spod Tatier a zároveň sedemnásobný majster Slovenska opúšťa prvoligovú scénu.

Lukašenko odmieta v Bielorusku zaviesť opatrenia proti nákaze: Lepšie zomrieť postojačky, ako žiť na kolenách
Bielorusko pravidelne nezverejňuje údaje o nakazených koronavírusom. Naposledy informovalo v piatok o 94 prípadoch.

Olympiádu presunuli. Organizátori prezradili nový termín
Pôvodne sa hry mali konať od 24. júla do 9. augusta 2020.

Pravda

Apríl si z nás robí žarty, počasie pripomenie február
Ovocinári a záhradkári musia byť v pohotovosti, počasie začiatkom apríla k nim dokáže byť nemilosrdné.

Online: Počty mŕtvych na koronavírus v USA rastú, svet eviduje vyše 820-tisíc prípadov nákazy
Aj ked v USA otestovali viac ako milión ľudí na koronavírus, v pomere k veľkosti populácie testujú menej ako Taliansko či Južná Kórea.

Slovensko má zrejme prvý prípad úmrtia na Covid-19
Slovensko oficiálne eviduje 363 prípadov ochorenia Covid-19.

Funkcie sa vzdalo 19 sudcov, sú medzi nimi aj piati z Najvyššieho súdu SR
Najväčší výpadok zaznamenal Krajský súd v Košiciach, ktorý príde o 11 sudcov.

Urbancová končí na Najvyššom súde
Urbancová odchádza z justície potom, čo ju zadržala a obvinila NAKA pre podplácanie v kauze Technopol. V súčasnosti je vyšetrovaná na slobode.

Novou rómskou splnomocnenkyňou vlády bude Andrea Bučková
Návrh na odvolanie súčasného splnomocnenca Ábela Ravasza a vymenovanie Bučkovej v utorok schválila vláda.

USA predĺžili platnosť výnimiek zo sankcií uvalených na Irán
USA predlžujú výnimky i napriek tomu, že len minulý týždeň zaviedli nové sankcie voči dvadsiatim Iráncom a spoločnostiam, ktoré údajne podporovali šiitské milície v Iraku zodpovedné za útoky na americké vojenské základne.

Blanár chce poznať dôvody zastavenia repatriácie
Rezort zahraničných vecí registruje 6037 žiadostí občanov SR o repatriáciu.

Únik či cielený únik? Citlivé informácie o nakazených koronavírusom sú na webe
Na sociálnych sieťach koluje odkaz na mapu v Google Maps, ktorá má zobrazovať informácie o ľuďoch nakazených koronavírusom aj s miestom, odkiaľ sú.

Nemecko: Aplikácie v boji s COVID-19 musia byť dobrovoľné
Má ísť iba o dočasné opatrenie a všetky zozbierané dáta by boli po kríze vymazané.

EÚ začína námornú operáciu, chce presadiť zbrojné embargo voči Líbyi
Misia dovolí vykonávať inšpekcie plavidiel na otvorenom mori pri pobreží Líbye .

Rezort obrany očakáva ukončenie vyšetrovania nehody MiG-29
K ukončeniu vyšetrovania minuloročnej nehody stíhacieho lietadla MiG-29 má dôjsť v najbližších týždňoch.

Kurdské sily potlačili vzburu väzňov z radov Islamského štátu
Vzburu sa podarilo dostať pod kontrolu v pondelok ráno.

Robotníci z kauzy vybuchnutého paneláku idú na slobodu
V prípade výbuchu plynu je obvinených päť ľudí. Okrem robotníkov aj stavbyvedúci a šéf výkopových prác, ktorí sú vyšetrovaní na slobode.

Na Považí našli otráveného orla kráľovského a ďalšie chránené živočíchy
Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie za trestný čin porušovanie ochrany rastlín a živočíchov v súbehu s trestným činom pytliactva.

Ruská duma schválila mimoriadne právomoci pre vládu
Dolná komora ruského parlamentu, Štátna duma, v prvom čítaní schválila návrh zákona, ktorý vláde udelí právomoc na vyhlásenie mimoriadnej situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu

Ide o pravdu s Milošom Nemečkom: Ako vírus mení životy seniorov
Sú opatrenia na ochranu seniorov dostatočné a ako to zmení ich životy, nielen teraz, ale aj neskôr? Ide o Pravdu s Milošom Nemečkom.

Koronavírus v grafoch: Počet infikovaných, počet mŕtvych a porovnanie Slovenska so svetom
Koronavírus zasiahol už celý svet. V prehľadných grafoch si môžete pozrieť, ako narastal počet prípadov a počet mŕtvych na Slovensku, v Európe i vo svete - absolútne aj na počet obyvateľov.

Krčméry: Pendleri sú časovaná bomba, musíme to zastaviť
Dôležitý nebude vrchol pandémie, ale dynamika nárastu ochorení. „Lepší pre Slovensko je oblý hrebeň ako Mount Everest,“ tvrdí infektológ Vladimír Krčméry.

Fico už nemá ochranku, nechce byť pod kontrolou Matoviča
O jej zrušení rozhodol minister vnútra Roman Mikulec na základe prehodnotenia potreby jej poskytovania.

Koaličná dohoda by mala byť podpísaná tento týždeň
Povedal to predseda vlády Igor Matovič, ktorý avizoval jej podpísanie poslancami ešte minulý týždeň. Následne chce znenie koaličnej dohody zverejniť.

Zmätky okolo testovania stále trvajú
Súkromné laboratóriá začali od pondelka testovať vlastných pacientov. Nikoho, kto prišiel z rizikových krajín. Samoplatcovia si zaplatia za test 70 eur.

Koronavírus pripravil o prácu už milióny Američanov, to najhoršie ich ešte len čaká, tvrdia ekonómovia
Šírenie koronavírusu by nezamestnanosť v USA mohlo zvýšiť nad 32 %.

Vyššia súdna úradníčka Šumichrastová zostáva definitívne vo väzbe
Rozhodol o tom Krajský súd v Bratislave na neverejnom zasadnutí. Šumichrastová je v súvislosti s obvinením v drogovej kauze postavená mimo služby.

Slovensko končí s repatriáciami, len z Británie chce domov 2500 ľudí
Od polnoci 2. apríla prestáva Slovensko prijímať žiadosti o repatriáciu. V pondelok pristáli v Bratislave dve lietadlá - z Dublinu a Helsínk.

Študenti sú nahnevaní, vypratali ich bez ich vedomia
Košická župa dala vypratať internáty, majú slúžiť pre záchranárov či pre karanténu. Osobné veci študentov vyhádzali v plastových vreciach.

Zima stále kraľuje, kedy sa počasie zmení?
Napriek tomu, že je apríl za rohom, je ešte stále poriadna zima. Zmena je na obzore, ale kedy príde?

Adam je kráľ, mesačne prečíta trinásť kníh
Za rok stihol prečítať 164 kníh

Pandémia prinútila zostať doma takmer 3,4 miliardy ľudí
Koronavírus v USA by mohol zabiť 100 až 200-tisíc ľudí. Ak by to bol len toľko, krajina by podľa Donalda Trumpa "vykonala dobrú prácu".

TIS: Štátna firma kupovala respirátory od syna svojho manažéra
Podľa Transparency International Slovensko boli respirátory predražené o desaťnásobok.

TA3

Opatrenia na podporu ekonomiky / Nový odhad šírenia nákazy
Hostia: Marcel Klimek, štátny tajomník MF SR, Matúš Šutaj Eštók (Smer-SD), poslanec NR SR, Martin Smatana, riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky.

Slovan zmluvy s hráčmi nepredĺži, pre pandémiu utlmil činnosť
Hokejový klub HC Slovan Bratislava sa na základe rozhodnutia akcionárov spoločnosti v dôsledku situácie spôsobenej pandémiou koronavírusu a následným predčasným ukončením tipsportligovej sezóny rozhodol utlmiť svoju činnosť. Súčasné zmluvy s hráčmi A mužstva, ako aj členmi realizačného tímu nebudú predĺžené, informoval klub na svojej oficiálnej stránke.

Podporu v nezamestnanosti budú môcť predĺžiť do konca krízy
Vláda bude môcť posúvať termín nároku na vyplácanie podpory v nezamestnanosti až do skončenia tzv. koronakrízy. Spresnil to na brífingu po skončení utorkového rokovania vládneho kabinetu minister práce Milan Krajniak. Pôvodne sa navrhovalo, aby sa podporné obdobie v nezamestnanosti predĺžilo o mesiac.

Olympiáda má presný dátum, spustili nové odpočítavanie
MOV sa s organizátormi Olympiády v Tokiu dohodol, že najväčší športový sviatok odštartuje 23. júla budúceho roka. V Tokiu preto nastavili nový termín aj na hlavných hodinách, ktoré odpočítavajú dni do začiatku podujatia.

Aj autoservisy čakajú na štátnu pomoc, výrazne im klesli tržby
V najbližších týždňoch budú motoristi vymieňať zimné pneumatiky za letné, pričom pre pneuservisy a autoservisy ide o veľký zdroj príjmov. Mnohým v súčasnosti tržby klesli aj o 40 a viac percent. Ak bude pandémia pokračovať, servisy budú nútené prepúšťať ľudí. Podobne ako ďalšie ohrozené sektory, čakajú na pomoc štátu.

Hlavné správy z 31. marca
Hlavné správy z 31. marca 2020.

MŠK Žilina je v likvidácii, Fortuna ligu by to nemalo ohroziť
V pondelok zarezonovala správa o tom, že MŠK Žilina sa ocitol v likvidácii. Regulárnosť našej najvyššej futbalovej súťaže by to ale nemalo ohroziť.

Atletická sezóna stojí, športovci dúfajú, že z nej časť stihnú
V apríli sa mala rozbehnúť hlavná atletická sezóna, ktorej štart sa pre epidémiu odkladá na neurčito. Atletická komunita dúfa, že sa uskutoční aspoň časť letnej sezóny.

Repatrianti z Británie prišli do Košíc, bývať budú na internáte
Z Veľkej Británie sa vrátilo na Slovensko v rámci repatriácie približne dvesto Slovákov. Tri autobusy zamierili na východ do Košíc. Repatrianti budú v karanténe na stredoškolskom internáte za prísnych bezpečnostných opatrení.

Vojaci ostanú na misiách dlhšie, pre vírus ich nemá kto vystriedať
Slovenskí vojaci nasadení na misiách v Lotyšsku, Afganistane a v Iraku zostanú na nich dlhšie, ako bolo plánované. Dôvodom je šírenie nového koronavírusu, kvôli ktorému ozbrojené sily nemajú kapacity na cvičenie ich náhradníkov. Informoval tom zástupca hovorcu OS SR Peter Poldruhák.

Odpovedáme na vaše otázky: Ako budú prebiehať kontroly STK?
Autoservisy, niektoré pneuservisy, stanice STK a EK, sú opäť otvorené. Aj v nich platia prísne bezpečnostné opatrenia. Na vaše otázky odpovedal Július Hron, predseda Cechu predajcov a autoservisov SR.

Kúpa auta cez internet? Automobilky sa prispôsobili
Súčasná situácia ohľadom obmedzení v súvislosti s bojom proti koronavírusu spôsobila uzatvorené dílerstvá (servisy pracujú v špeciálnom režime). Značky sa však postupne prispôsobujú, ľudia si už aj u nás môžu nové auto kúpiť z pohodlia (a bezpečia) domova. Stačí vám na to internet alebo telefón.

TB ministra zdravotníctva M. Krajčího o úmrtí pacienta z Bojníc
Pozrite si tlačovú besedu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, na ktorej informoval o zrejme prvej obeti na ochorenie COVID-19 na Slovensku.

TB E. Hegera a M. Krajniaka po rokovaní vlády
Pozrite si tlačovú besedu ministra financií Eduarda Hegera a ministra sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka, ktorí predstavili ďalšie opatrenia vlády.

Analytik M. Vlachynský o vládnej pomoci pre podnikateľov
O tom aká by mala byť pomoc pre podnikateľov sme sa rozprávali s Martinom Vlachynským, odborníkom na podnikateľské prostredie z Inštitútu INESS.

Umelci pozdravujú: spevák Alan Murin
Čo robia umelci v čase pandémie? Aj oni trávia svoj čas doma, pretože divadlá sú zatvorené a koncerty zrušené. Z Anglicka nám poslal pozdrav slovenský spevák Alan Murin.

Daňové priznanie bude stačiť podať až po skončení pandémie
Daňovníci budú môcť podať daňové priznanie k dani z príjmu, ako aj zaplatiť daň, definitívne až po skončení pandémie.

Pandémia paralyzovala leteckú dopravu, pasažierom zrušili lety
Pandémia koronavírusu a s ňou súvisiace bezpečnostné opatrenia úplne paralyzovali aj leteckú dopravu. Letecké spoločnosti fungujú, v porovnaní s januárom, s využitím menej ako polovice svojich kapacít. Len za minulý týždeň zrušili lety 20 miliónom pasažierov.

Raši pred odchodom z úradu rozdával odmeny, tvrdí Remišová
Bývalý vicepremiér Richard Raši mal tesne pred odchodom z úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu rozdávať odmeny. Informovala o tom vicepremiérka a ministerka pre investície a regionálny rozvoj Veronika Remišová na tlačovom brífingu. Vicepremiérka predstavila aj ďalšie plány s využitím eurofondov na boj proti novému koronavírusu.

EÚ bude kontrolovať embargo na dovoz zbraní do Líbye
Európska únia začne pri brehoch Líbye spoločnú operáciu, počas ktorej bude loďami a lietadlami dohliadať na dodržiavanie dovozu zbraní do krajiny. Na podrobnostiach akcie sa zhodli členské štáty únie. Taktiež padlo definitívne rozhodnutie o zrušení nefunkčnej operácie SOFIA, ktorá bola zameraná na zachraňovanie migrantov.

TB V. Remišovej o uvoľňovaní eurofondov na boj s nákazou
Pozrite si tlačovú besedu podpredsedníčky vlády SR pre investície a informatizáciu,Veroniky Remišovej, ktorá hovorila o uvoľňovaní eurofondov na boj s koronavírusom a reagovala na vyjadrenia Roberta Fica.

Úrady pripravujú prídelové plány, tiesňové linky sa upokojili
Okresné úrady pripravujú prídelový systém potravín. Pripravujú sa tak na prípadné zlyhanie komerčného zásobovania. Pracovníci civilnej ochrany sa od prepuknutia pandémie nezastavili. Preťažené boli aj tiesňové linky, ktoré sa ale v posledných dňoch mierne upokojili.

Svojej funkcie sa vzdalo 19 sudcov, piati sú z Najvyššieho súdu
Funkcie sudcu sa vzdalo 19 sudcov najmä z košických súdov a Najvyššieho súdu. Svoje vzdanie sa funkcie doručili prezidentke Zuzane Čaputovej v pondelok a utorok. Funkcia im všetkým zanikla k utorkovému dátumu. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Zamilovaní seniori sa denne stretávajú na hraniciach, vzdialenosť dodržujú
Láska nepozná hranice a neporazí ju ani pandémia koronavírusu. Dokazuje to dánsko-nemecká dvojica seniorov, 85-ročná Inga Rasmussen a 89-ročný Karsten Tüchsen Hansen, ktorí sa napriek tomu, že hranice medzi ich krajinami sú zatvorené, každý deň stretávajú pri závore na hraničnom priechode.

Trh nehnutelností
Pozreli sme sa na ceny trojizbových bytov v Starom Meste, ceny pozemkov v druhom bratislavskom obvode a ceny bytov v okrese Pezinok.

Ceny nerastú podľa predstáv ECB, dôvodom sú lacné energie
Cieľ sa jej nedarí splniť. Európska centrálna banka nevie rozbehnúť zdražovanie tak, ako by chcela. Rast cien v eurozóne sa v marci oslabil a ostal hlboko pod očakávaniami odborníkov. Ako ďalej informoval európsky štatistický úrad Eurostat, zaslúžilo sa o to najmä veľké zlacnenie energií.

Školské jedálne sa otvoria, budú však platiť prísne opatrenia
Školské jedálne by sa za prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení mali v najbližších dňoch otvoriť. Stravu budú poskytovať nielen seniorom, ale aj žiakom. Informoval o tom minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.

TB B. Gröhlinga o otvorení školských jedální
Pozrite si tlačovú besedu ministra školstva Branislava Gröhlinga, ktorý informoval o nových opatreniach v školstve.

Nákaze podľahol svetoznámy neurochirurg, ktorý oddelil dvojčatá
Celosvetovo uznávaný americký neurochirurg James Goodrich, ktorý v rokoch 2004 a 2016 oddelil zrastené dvojčatá, podľahol vo veku 73 rokov pandemickému ochoreniu COVID-19.

Schválili prvú pomoc pre firmy a SZČO: Koľko kto dostane?
Vláda s pripomienkou schválila podmienky podpory zamestnávateľov a samostatne zárobkovo činných osôb, ktorí v čase vyhlásenia hrozby šírenia koronavírusu uzatvorili svoje prevádzky.

HOSŤ V ŠTÚDIU: V. Lichvár o šírení koronavírusu vo svete
O šírení nového vírusu sme sa rozprávali s kolegom Vlado Lichvárom, ktorý sleduje dianie okolo pandémie vo svete.

Rokovanie vlády o ekonomických opatreniach a pomoci podnikateľom
Vláda rokuje aj o ekonomických opatreniach súvisiacich s problémami podnikateľov v dôsledku šíriaceho sa koronavírusu. Zasadnutie sleduje kolegyňa Lenka Ježová.

Ľudia si budú môcť odložiť splátky hypoték, úverov aj lízingov
Ľudia si budú môcť posunúť odklad splátok svojich úverov, hypoték či lízingov. Informoval o tom na sociálnej sieti predseda parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár, ktorý rokoval so zástupcami finančného sektora.

Spolupracovníčka TA3 A. Vrbovská o šírení nákazy vo Francúzsku
Pandémia koronavírusu si naďalej vyberá krutú daň na starom kontinente. Štvrtou najviac zasiahnutou európskou krajinou je Francúzsko. Aká je situácia nám povedala naša spolupracovníčka, Alena Vrbovská.

Prešli krízové zmeny zákonníka práce, s odborármi sa nerokovalo
Vláda prijala viaceré zmeny v zákonníku práce v súvislosti s novým koronavírusom a mimoriadnym stavom na Slovensku. Týkajú sa napríklad toho, že zamestnávateľ bude oprávnený nariadiť výkon práce z domu, upraviť sa má aj rozvrhnutie pracovného času, predlžuje sa o mesiac podporné obdobie v nezamestnanosti.

Dejisko US Open menia na poľnú nemocnicu, vznikne 350 lôžok
Národné tenisové centrum Billie Jean Kingovej v New Yorku budú využívať na pomoc počas pandémie nového koronavírusu. V dejisku grandslamového turnaja US Open vznikne od utorka 350 dočasných nemocničných lôžok a budú sa v ňom pripravovať aj balíčky potravín.

Čaputovú zaujímali detaily záchranných opatrení, stretla sa s Hegerom
Prezidentka Zuzana Čaputová sa v utorok stretla s ministrom financií Eduardom Hegerom. Diskutovali o opatreniach, ktoré vláda ohlásila v súvislosti so zmiernením dosahov aktuálnej krízy spôsobenej pandémiou nového koronavírusu na ekonomiku Slovenska. Médiá o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Rusko sprísnilo tresty, za porušenie karantény hrozí 7 rokov
Poslanci ruskej Štátnej dumy schválili návrh zákona, ktorým sa zvyšuje trest za nerešpektovanie karantény v čase epidémie. Po novom za to hrozí až 7 rokov väzenia. Zákonodarcovia zároveň schválili sprísnenie trestov za šírenie nepravdivých správ o koronavíruse. Vinníci môžu dostať až 5 rokov väzenia. V Rusku je podľa oficiálnych štatistík nakazených vyše 2300 ľudí. Úrady evidujú 17 úmrtí. Podľa agentúry AFP bude ale reálny počet vyšší.

Od polnoci platí nový Orbánov zákon, podpísal ho prezident
Nový zákon o ochrane proti šíreniu koronavírusu, ktorý včera schválil maďarský parlament, už podpísal aj prezident János Áder. Od polnoci tak u našich južných susedov vstúpili do platnosti pravidlá, ktoré premiérovi Viktorovi Orbánovi umožňujú vládnuť prostredníctvom dekrétov. Maďarský líder sa stal terčom tvrdej kritiky médií z celého sveta.

Končia sa repatriácie Slovákov? Blanár sa chce pýtať na dôvod
Ministerstvo zahraničia registruje 6037 žiadostí občanov SR o repatriáciu. Počet ľudí, ktorí sa vrátili do SR zo zahraničia s pomocou štátu a jeho zastupiteľstiev je 3349. Uviedol to štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus. Jeho opozičný kolaga Juraj Blanár sa chce pýtať na dôvody, pre ktoré chceme repatriácie zastaviť.

Česko prekonalo tritisíc nakazených, vláda predĺžila opatrenia
Susedné Česko prekonalo hranicu troch tisíc nakazených koronavírusom. Ochoreniu COVID-19 zatiaľ podľahlo 24 ľudí, 25 pacientov sa vyliečilo. Vláda predĺžila opatrenia týkajúce sa obmedzení voľného pohybu, uzavretia reštaurácií a maloobchodného predaja do 11. apríla. Viac informácií máme od nášho pražského spolupracovníka Davida Vozdeckého.

Zomrela slovenská herečka Eva Krížiková, mala 85 rokov
Vo veku 85 rokov zomrela známa slovenská herečka Eva Krížiková. Zomrela v spánku v malackej nemocnici. Krížiková hrala v mnohých divadelných a rozhlasových hrách i televíznych filmoch.

Odborník na financie Ľ. Kačalka o zdražovaní hypoték
V uplynulých mesiacoch sme informovali o tom, ako neustále lacnejú hypotéky, a ako ich úroky prelamujú nové historické minimá. Zdá sa, že karta sa už začína obracať. Tento týždeň zdvihla úroky prvá banka. Odborníci hovoria, že ďalšie sa môžu pridať. O tejto téme sme sa rozprávali s Ľuboslavom Kačalkom, odborníkom na financie z denníka Hospodárske noviny.

Nezvyčajné opatrenie proti nákaze: Ženy vychádzajú inokedy
V boji s pandémiou koronavírusu nariadil panamský prezident Laurentino Cortizo nezvyčajné karanténne opatrenia. Od 1. apríla po dobu 15 dní budú mať ženy aj muži vymedzené odlišné dni v týždni, počas ktorých budú môcť opustiť svoje domovy. Informoval o tom spravodajca britského denníka The Guardian pre Latinskú Ameriku.

V SR zrejme zomrel na nákazu prvý človek, obetí vo svete pribúda
Množstvo nových prípadov sa vláda snaží eliminovať sprísnenými opatreniami, zamestnancom a firmám predstavila balík pomoci a ľudí naďalej vyzýva k tomu, aby zostali doma. Ako bude pokračovať boj proti nákaze koronavírusom? Udalosti s vami opäť sledujeme online.

Hospodárstvo môže prudko klesnúť, varujú bankoví analytici
Prepad ekonomiky, aký sme ešte nezažili. V tomto roku ho očakávajú bankoví analytici. Hospodárstvo môže podľa nich klesnúť o viac ako šesť percent. To sa potom podpíše aj na vyššej nezamestnanosti.

Ropa pomaly vstáva z popola, investori ju opäť nakupujú
Po včerajšom prudkom páde ceny ropy opäť ožili. Stačil na to jeden telefonát Donalda Trumpa s Vladimírom Putinom. Prezidenti Spojených štátov a Ruska sa dohodli, že odborníci na energetiku obidvoch krajín sa pokúsia upokojiť trhy s ropou.

Múzeá na Spiši si môžete pozrieť aj virtuálne
V čase mimoriadnych opatrení sú všetky kultúrne inštitúcie pre verejnosť zatvorené. To však neznamená, že prestali pracovať. Viaceré z nich sa inšpirovali svetovými múzeami a zvolili formu takzvaných virtuálnych prehliadok.

Kaufland a Lidl venujú Slovenskému Červenému krížu 60 000 eur
Spoločnosti Kaufland a Lidl dlhodobo spolupracujú so Slovenským Červeným krížom na jednorazových i dlhoročných projektoch zameraných na pomoc ľuďom v núdzi, na výchovu detí či na podporu pravidelného darcovstva krvi. Ako zodpovední a úprimní partneri sa rozhodli podporiť prácu SČK aj v týchto dňoch.

Opatrenia na podporu ekonomiky
Koronakríza tvrdo dopadla na našu ekonomiku. Slovenskí podnikatelia naliehavo žiadajú vládu, aby prijala opatrenia, ktoré zmiernia dopad pandémie. Tvrdia, že Slovensko v podpore podnikateľom zaostáva nielen za ostatnými krajinami únie, ale aj za krajinami V4. Obávajú sa reťaze bankrotov, straty trhov aj rastu nezamestnanosti. O téme sme hovorili s predsedom Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Petrom Mihókom.