Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 22.10.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2693USD   27.683CZK   0.79090GBP   306.17HUF   4.2246PLN   7.6698HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia
22. októbra:
Sergej
21. októbra:
Uršuľa a praclíky

SME

Nízke ceny môžu byť katastrofou pre represívne a skorumpované režimy. (SME)
Na ministerstve obrany sa dobre obstaráva. (SME)
Pri pohľade na dianie vo Vatikáne je ťažké povedať, kto presadil svoj názor a kto bol porazený. (SME)
Pridaný pruh na obchvate šetrí vodičom čas a prepustí viac áut. Po zmenách nepribudlo ani nehôd. (SME)
SDKÚ klesá ku štyrom percentám, Smer a Sieť majú o percento viac. (SME)
Kňažko a Ftáčnik si v prieskume rozdelili vyše dve tretiny všetkých hlasov. (SME)
Zastaviť Ronalda je pre mňa obrovská výzva, tvrdí Martin Škrtel. (SME)
Podobné hlúpe kroky robia úrady vtedy, ak potrebujú upokojiť verejnosť. (SME)
Serena po debakli: Bol to z mojej strany trapas. (SME)
Post v novej komisii je vrcholom mojej kariéry, hovorí eurokomisár Maroš Šefčovič. (SME)
Švédi sú zvyknutí na ruské ponorky v ich vodách. V hľadaní nemajú veľké úspechy. (SME)
NATO by mohlo využívať slovenské letisko, výcvikové centrum aj logistický sklad. (SME)
Naše súdy podporujú rozvoj matematiky v školách. Lacné vtipy na úrovni ich autora. (SME)
Žije v New Yorku, o dráhe herca neuvažuje. Pri rozhovore bol oddýchnutý a vysmiaty. (SME)
Pál Csáky sa pripojil k listu proti Mistralu pre Rusko. (SME)
Programátori majú možnosť vzhliadnuť, ako vzniklo grafické používateľské prostredie. (SME)
Armáda absolvovala už tretie neočakávané cvičenie v tomto roku. (SME)
Rasistická kampaň je potvrdením, že sa od 7 statočných žiadneho obrodenia nedočkáme. (SME)
Politika stráca cit pre hranicu a uchyľuje sa k ekonomickému nacionalizmu. (SME)
Ukrajinský prezident prichádza o povesť čokoládového kráľa. (SME)


PRAVDA

Poslanci najprv schválili z pohľadu obcí likvidačný limit na dane za pôdu. Omyl si uvedomili a sú ochotní to zmeniť. Proti tomu protestujú poľnohospodári. (PRAVDA)
Slovensko môže získať časť peňazí, ktoré chce Európska únia investovať do podpory projektov energetickej infraštruktúry. (PRAVDA)
Liptovský Mikuláš sa dostal do sporu s podnikateľom, keď mu radnica nepovolila heliport na okraji mesta. Ten žiada teraz odškodné 458-tisíc eur. (PRAVDA)
"Stredná a východná Európa potrebujú vedieť, čo urobí Berlín,“ povedal pre Pravdu v súvislosti s rusko-ukrajinskou krízou George Friedman. (PRAVDA)
Priemer známok nemôže byť kritériom pre prijatie na gymnázium či odbornú strednú školu. Podľa rozhodnutia sudcov je táto podmienka protiústavná. (PRAVDA)
Ukrajina by mala nájsť spôsob ako zaplatiť za ruský plyn za pomoci Európskej únie v rámci jedného týždňa, uviedol ruský minister Alexander Novak. (PRAVDA)
V podzemných garážach v centre Paríža vypukol predpoludním silný požiar, ktorý sa hasičom stále nedarí zlikvidovať. (PRAVDA)
Ak by sa voľby primátora Bratislavy konali už teraz, ich víťazom by sa so ziskom 34,4 % stal Milan Kňažko. Druhý by skončil s 33 % hlasov Milan Ftáčnik. (PRAVDA)
Sériu tohtoročných podujatí v areáli Budatínskeho hradu ukončí v sobotu Budatínsky rínok s tradičnou remeselníckou výrobou či gastronómiou. (PRAVDA)
Návrh Celoštátnej stratégie rodovej rovnosti rieši ženy len z pohľadu výrobnej sily, tvrdí Mária Raučinová z Fóra života, ktorá je členkou výboru rodovej rovnosti. (PRAVDA)
Nová metodika prepočítavania dlhu krajiny zachránila budúcoročný rast platov pre 82-tisíc slovenských učiteľov. (PRAVDA)
Európsky parlament schválil nové zloženie Európskej komisie (EK), ktorej predsedom bude bývalý luxemburský premiér Jean-Claude Juncker. (PRAVDA)
Obce na Záhorí sú bez elektriny, za čo môže nočná víchrica. Malackí hasiči museli odstraňovať stromy aj z diaľnice. Na viacerých miestach Slovenska hrozia povodne. (PRAVDA)
Maďarská vláda plánuje zaviesť novú daň za prenos dát cez internet. Vyplýva to z návrhu daňového zákona pre rok 2015. (PRAVDA)
Deti, študenti a dôchodcovia budú môcť od 17. novembra 2014 cestovať zadarmo vlakmi, ktoré dotuje štát. IC vlaky medzi ne nepatria. (PRAVDA)
Búrka sprevádzaná silným vetrom s rýchlosťou 100 kilometrov za hodinu zabila na východe Francúzska dve ženy. Počasie narobilo problémy vo viacerých európskych krajinách. (PRAVDA)
Umelci z viacerých krajín EÚ žiadali o vylúčenie Tibora Navracsicsa z novej zostavy eurokomisie. Ako dôvod uviedli jeho vzťah s maďarským premiérom Orbánom. (PRAVDA)
Obranný boj, prechod do protiútoku, vytláčanie nepriateľa i boj v zastavaných územiach. Toto precvičovalo takmer 1 300 vojakov z piatich krajín NATO. (PRAVDA)
Vláda schválila novelizáciu nariadenia k Obchodnému zákonníku, ktoré spresňuje pravidlá pre výpočet úrokov z omeškania. (PRAVDA)
Christophe de Margerie, jedna z najvplyvnejších postáv francúzskeho biznisu, zahynul v utorok pri leteckej tragédii na moskovskom letisku Vnukovo. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
Plánovanie krok za krokom je nevyhnutnosť. Nie je nič horšie, ako dodatočne zistiť, že „ešte toto som mal vysekať“. (HN Online)
Aj videohra nás môže naučiť veľa o ekonomike a peniazoch. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Tento mesiac sa skončil ročník Hodnotenia Stratégií. Porota vidí práce agentúr ako podpriemerné. Najlepšie BTL projekty robia reklamné agentúry. (HN Online)
Uber má s protestmi bohaté skúsenosti. Tentokrát však povstali jeho vlastní šoféri. (HN Online)
(HN Online)
Píše sa rok 2014 a vláda Slovenskej republiky robí všetko pre to, aby výskum na Slovensku stagnoval a upadal. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Posledných 10 minút v práci je mimoridne dôležitých pre váš úspech. Využite ich rozumne. (HN Online)
Ríbezľové víno sa tradične spája s Devínom. Augustín Mrázik sa postaral o to, aby jeho výroba nezanikla. V Success story na HNtv. (HN Online)
Slovenské banky prešli strestestami ECB, horšie sa darilo ich matkám. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Texaský naftový magnát zomrel vo veku 88 rokov. (HN Online)
(HN Online)

TA3

Do pol roka môže vraj byť po ebole. Po niekoľkých mesiacoch boja s touto smrteľnou infekciou, pôsobí táto informácia povzbudzujúco. Na ebolu doteraz zomrelo 4500 ľudí a Svetová zdravotnícka organizácia priznala, že v úsilí zastaviť šírenie choroby, sa jej veľmi nedarí. (TA3)
Po Attilovi Véghovi sa to podarilo Ivanovi Buchingerovi. V Rusku zdolal Azerbajdžanca Turala Ragimova. (TA3)
Dlhoročný kapitán slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan dnes oslavuje okrúhlu štyridsiatku. A hoci zavesil v máji korčule na klinec, hokejoví fanúšikovia veria, že populárneho Šarkyho ešte na ľade uvidia. (TA3)
Vykurovacia sezóna sa už začala, no komíny domov pod Tatrami nie sú v stopercentnom stave. Svoje skúsenosti s tým majú aj hasiči, ktorí už zasahovali pri mimoriadne ničivom požiari s pravdepodobnou príčinou v zanedbanom komíne. (TA3)
V kauze Čentéš zajtra zrejme dôjde k rozuzleniu. Ústavný súd má rozhodnúť o sťažnosti zvoleného kandidáta na generálneho prokurátora. Jozef Čentéš sa na súd obrátil potom, ako ho vtedajší prezident Ivan Gašparovič odmietol vymenovať za šéfa prokurátorov. (TA3)
Najslabším článkom slovenskej ekonomiky sú investície. Podnikatelia by preto uvítali, keby vláda viac podporovala firmy, ktoré investujú do svojho rozvoja. Aj o tejto téme diskutovali účastníci konferencie Finančné riadenie podnikov 2014. (TA3)
Na problém mnohých mladých ľudí so zamestnaním sme sa pozreli spolu s Vladimírom Balážom, prognostikom Slovenskej akadémie vied. (TA3)
Referendum iniciovala Aliancia za rodinu, ktorá prezidentovi Andrejovi Kiskovi ešte v auguste odovzdala petíciu za jeho vyhlásenie. Referendové otázky ale Kiska poslal na Ústavný súd. (TA3)
Alberto Contador zopakoval, že v budúcom roku sa pokúsi uspieť na oboch najväčších etapových pretekoch v cyklistickom svete, čiže Tour de France aj Giro d´Italia. (TA3)
Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry MVK, ktorý sa uskutočnil od 9. do 14. októbra na reprezentačnej vzorke 989 dospelých respondentov s trvalým pobytom v hlavnom meste. (TA3)
Futbal prináša krásne okamihy na celom svete. V juhoindickom derby videli krásny gól. Zápas však ponúkol aj iné zaujímavé momenty. (TA3)
Nezávislý spolupracovník americkej stanice NBC, kameraman Ashoka Mukpo, sa úspešne vyliečil z vírusu eboly. Jeho stav je dobrý natoľko, že ho prepustia z nemocnice v štáte Nebraska. (TA3)
Zajtra sa na Pasienkoch stretnú so Slovanom Bratislava v repríze slávnych federálnych derby zápasov - tentoraz ako súperi v Európskej lige UEFA. (TA3)
Domáci reprezentant boxoval v 2. kole s Litovčanom Algirdasom Baniulisom. Keď ho súper zasypal spŕškou úderov poľský rozhodca po chvíli zápas ukončil a čakal, kým si obaja dajú dole rukavice. Pred vyhlásením víťaza ho však Lončar nečakane napadol niekoľkými tvrdými ranami. (TA3)
Majitelia záhradiek v Banskej Bystrici sa ocitli v pasci. Hrozí, že sa nebudú môcť dostať k svojmu majetku. Súčasnú prístupovú cestu im totiž zahatala výstavba rodinných domov. Záhradkári však tvrdia, že chybu urobilo mesto a malo by to napraviť. Podľa nich im k záhradkám nezabezpečilo voľný prístup. (TA3)
Od včerajšieho večera zasahovali vyše dve stovky hasičov na Slovensku. Odstraňovali najmä popadané stromy, konáre a odtrhnuté strechy. Podobné problémy mali hasiči aj v susedných krajinách. (TA3)
Už túto sobotu, 25.10. 2014, ONE Fashion Outlet Voderady oslavuje svoje prvé narodeniny. Pri tejto príležitosti si obchodné centrum pre svojich návštevníkov pripravilo deň plný zábavy a pútavého programu. (TA3)
Aký bude záujem o novú eseročku? A ako bude vyzerať jej fungovanie v praxi? Na tieto ale ďalšie otázky odpovedal Radovan Pala, odborník na obchodné právo. (TA3)
Dlho sa o nej hovorilo a včera ju už schválili poslanci. Reč je o eseročke za jedno euro. Tá je dobrou správou pre tých, ktorí chcú začať podnikať, ale nemajú dostatok peňazí na založenie firmy. Aby ale túto možnosť nezneužívali, jej majiteľov čakajú určité obmedzenia. (TA3)
Tlačová beseda po rokovaní vlády. Premiér oznámil, že od 17.novembra sa spúšťa projekt bezplatného cestovania vlakom pre deti do 15 rokov, študentov denného štúdia do 26 rokov a dôchodcov vo veku nad 62 rokov. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk