Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 6.10.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1224USD   27.109CZK   0.73990GBP   313.58HUF   4.2487PLN   7.6135HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Majitelia Juniora v Jasnej nevedia, či sa pokúsia o jeho obnovu. Zatiaľ sa sústreďujú na ľudí. (SME)
Ak by to bol naozaj faul, cieľ neminiem, hovorí futbalista Elvin Mamedov. (SME)
Zákazníci značky Volkswagen si môžu overiť, či budú na ich vozidle nutné nápravné opatrenia. (SME)
Britská ministerka vnútra navrhuje prijímanie iba ohrozených utečencov. (SME)
Fotografie z misií Apollo ukazujú banálne činnosti, ale tiež prvé kroky človeka na Mesiaci. (SME)
Suchodolinský podľahol ojedinelému druhu rakoviny, ktorý sa u nás nelieči. (SME)
Predražené paradajky reťazce ponúkajú aj zo slovenskej produkcie. (SME)
Na súd Žáková Malinová nepríde, lebo ho svojou prítomnosťou nechce legitimizovať. (SME)
Technická úroveň zateplených budov je odlišná. Do roku 2005 dosahovala hrúbka izolácie päť centimetrov, dnes vyše desať. (SME)
Šou Na facku testuje egá osobností. V aktuálnom dieli roastuje Samo Trnka. (SME)
Požiar v hoteli Junior v Jasnej vyhnal nadránom z postelí viac ako 130 hostí. (SME)
Petíciu pripravila Aliancia Fair-Play a podpísali ju osobnosti verejného života. (SME)
Český spevák Xindl X verí, že svojimi pesničkami odnaučí Čechov voliť Zemana. (SME)
Útočník San Jose, ktorý v minulosti zranil aj Mariána Hossu, príde aj o polovicu platu - vyše 440-tisíc dolárov. (SME)
Fyzik tvrdí, že tohtoročný nobelový výskum otvára veľké možnosti pre skúmanie hmoty, ktorú nepoznáme. (SME)
Systém IntelliSafe Auto Pilot ponúkne autonómne riadenie na vybraných úsekoch ciest od roku 2017. (SME)
Ak náš strach neskrotíme, spriatelí sa s hnevom a naše svety vyľudní. (SME)
Obrovský požiar zachvátil známy hotel v lyžiarskom stredisku Jasná. Vyšetruje ho aj polícia. (SME)
Platia vraj Putinove slová, ktorý vylúčil nasadenie ruských pozemných jednotiek. (SME)
Hillary Clintonová mohla mať podozrenie na kybernetický útok, preto využívala na komunikáciu súkromné e­maily. (SME)


PRAVDA

K bitke, ktorej sa zúčastnilo okolo 60 utečencov, došlo v utorok v jednom zo záchytných táborov v severonemeckom prístavnom meste Hamburg. Informácie priniesla tlačová agentúra DPA. (PRAVDA)
Bývalého predsedu Valného zhromaždenia OSN a vtedajšieho veľvyslanca karibského štátu Antigua a Barbuda Johna Asheho americké orgány zatkli pre účasť v korupčnej afére. (PRAVDA)
Tempo rastu svetovej ekonomiky sa v tomto roku spomalí na 3,1 percenta z vlaňajších 3,4 percenta. Slovensko by malo rásť 3,2-percentným tempom. (PRAVDA)
Zo Slovenska odchádzajú ľudia roky za prácou, koľko ich však v skutočnosti opustilo rodnú krajinu, nikto nevie presne povedať. (PRAVDA)
Generálny tajomník NATO v utorok vyjadril presvedčenie, že ministri obrany členských krajín dajú zelenú vybudovaniu nových veliteľstiev na Slovensku a v Maďarsku. (PRAVDA)
Proruskí separatisti v utorok oznámili, že voľby, ktoré chceli usporiadať 18. októbra a 1. novembra, odkladajú na budúci rok. Kyjev proti týmto dvom termínom protestoval. (PRAVDA)
Pri predvolebnej ceste do okolia Minsku Lukašenko povedal, že ruskú základňu v Bielorusku nepotrebujú. (PRAVDA)
Bulharsko vydá do Rakúska vodiča nákladného vozidla, ktoré našli Rakúšania koncom augusta odstavené na diaľnici so 71 mŕtvymi utečencami. (PRAVDA)
V prezidentskom palácovom komplexe v afganskej metropole Kábule boli nájdené dve ľudské lebky a ďalšie kostrové pozostatky. (PRAVDA)
K pobrežiu Holandska smerujú dve ropné škvrny, z ktorých každá meria vyše tri kilometre. Dôvodom je zrážka nákladnej lode a ropného tankera. (PRAVDA)
Mníchovské múzeum vedy a techniky muselo byť evakuované, v jeho podzemných priestoroch sa totiž našla bomba z druhej svetovej vojny. (PRAVDA)
Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie označil za "neprijateľné" prenikanie ruských lietadiel do vzdušného priestoru Turecka, ktoré je členským štátom NATO. (PRAVDA)
Ministri financií Európskej únie v utorok dosiahli politickú zhodu nad návrhom automatickej výmeny informácií o daňových rozhodnutiach. (PRAVDA)
Mladšieho syna Češky Evy Michalákovej posielajú nórske úrady na adopciu, k staršiemu synovi stráca matka na základe rozhodnutia nórskych úradov rodičovské práva. (PRAVDA)
K státisícom prevažne mužských migrantov, ktorí prišli tento rok do Nemecka, sa podľa ministerky časom pripojí veľké množstvo rodinných príslušníkov. (PRAVDA)
Ruská spoločnosť Gazprom znížila pripravovanú kapacitu plánovaného plynovodu TurkStream na polovicu. (PRAVDA)
Šéf Kremľa Vladimir Putin by rád zriadil v Bielorusku vojenskú základňu, ale tamojší prezident Alexandr Lukašenko je dosiaľ zdržanlivý. (PRAVDA)
Vodičov na Spiši, v okolí Levoče a pri Prešove čakajú posledné týždne jazdenia po starých, úzkych a preplnených cestách. (PRAVDA)
Nový šéf spoločnosti Volkswagen (VW) Matthias Müller varoval v utorok zamestnancov, že zmeny v spoločnosti nebudú bezbolestné. (PRAVDA)
Vo veku 93 rokov v utorok v kruhu svojej rodiny zomrel maďarský politik, spisovateľ a umelecký prekladateľ Árpád Göncz. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Tatiana Jurašková sa tento týždeň v Investičných prešľapoch pozrela na príbeh jednej nešťastnej automobilky. (HN Online)
(HN Online)
Úspešný slovenský podnikateľ na sociálnej sieti uverejnil video, v ktorom prezentoval svoje názory a postoje. (HN Online)
(HN Online)
Ak vás prenasleduje neúnavná túžba tráviť čo najviac času v práci, mali by ste sa presťahovať do Hongkongu. (HN Online)
(HN Online)
Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan rozeslal médiím dopis, ve kterém shrnuje důvody proč by neměl být odvolán. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Poslanec Smeru Ľuboš Blaha diskutoval s komentátorom HN Petrom Tkačenkom o utečeneckej kríze v Európe. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Mestská časť Bratislava-Ružinov začala sondovať o budúcej podobe jazera Štrkovec. (HN Online)
Jeden deň si tehotenstvo nemôže vynachváliť a chcela by mať veľa detí, ďalší deň je to tá najhoršia vec v živote. (HN Online)

TA3

Ruskú vojenskú intervenciu v Sýrii sprevádza séria protichodných informácií, a to aj priamo zo strany Moskvy. Zároveň ale Rusko obvinilo Severoatlantickú alianciu, že sa zapojila do informačnej kampane Západu vedenej proti operácii ruského letectva na podporu režimu sýrskeho prezidenta Bašára Asada. (TA3)
24 hodín vo svete zo 6. októbra. (TA3)
Slovenské národné divadlo v Bratislave podporí prostredníctvom zbierky Kultúra na rázcestí umelecké telesá, ktorým predseda BBSK Marian Kotleba nepodpísal granty od ministerstiev. Získali ich na svoje projekty, no nepodpísaním dotačných zmlúv zo strany BBSK o ne prišli. (TA3)
Štefan Svitko tento rok zakomponoval do svojej prípravy nové destinácie. Po niekoľkých dňoch v Chorvátsku sa náš úspešný motocyklista vydal na 4 tisíc kilometrov dlhú cestu do Maroka, kde absolvuje generálku na januárovú Rely Dakar. (TA3)
Poisťovne musia začať plniť od januára nové podmienky fungovania. Tie od nich vyžaduje projekt Solventnosť 2, záväzný pre celú Európsku úniu. Niektoré poisťovne môžu mať ale s požiadavkami problém, keďže ide o obrovské množstvo regulácie. (TA3)
Hlavné správy zo 6. októbra. (TA3)
Odluka cirkví od štátu nie je témou dňa. V parlamente skončila len pri diskusii. Poslanci za ňu jednoducho nezahlasovali. Aj keď zaujímala len hŕstku, tá si nič nedarovala. (TA3)
Automobilka Škoda Auto spustila web, na ktorom si majitelia môžu podľa VIN kódu zistiť, či sa emisný škandál Volkswagenu týka aj ich dieselového vozidla. (TA3)
Ochrana osobných údajov, ktoré Európa odovzdáva do Spojených štátov, nie je dostatočná. Vyplýva to z rozhodnutia Európskeho súdneho dvora, ktoré agentúra Reuters označila za historické. Verdiktu sa obávajú nadnárodné telekomunikačné spoločnosti, ktoré podnikajú v Európe. (TA3)
Nový šéf nemeckej automobilky Volkswagen Matthias Müller varoval zamestnancov, že sa budú musieť pripraviť na "výrazné škrty". Dôvodom je emisný škandál firmy, ktorý tvrdo zasiahol jej reputáciu aj hodnotu akcií. (TA3)
Ktoré slovenské firmy majú najväčšiu hodnotu? Aký je ich majetok či tržby? Odpoveď na tieto otázky, a mnohé iné, nám priniesol Alexander Šrank, partner poradenskej spoločnosti PwC. (TA3)
S výrazne omladeným kádrom odštartujú naše hádzanárky kvalifikáciu majstrovstiev Európy 2016 vo Švédsku. Tréner Dušan Poloz dokonca hovorí o začiatku novej reprezentačnej éry. (TA3)
Maďarská vláda chce vystupňovať boj proti kvótam na prerozdeľovanie migrantov. Minister zahraničných vecí Peter Sijartó uviedol, že sa snaží získať podporu všetkých parlamentných strán. Ako bude boj vyzerať ale zatiaľ nenaznačil. (TA3)
Rusko príde o veľa, ak zničí priateľstvo s Ankarou, varoval dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a dodal, že Turecko nebude trpezlivé v čase narúšania svojho vzdušného priestoru ruskými bojovými lietadlami. (TA3)
Fanúšikovia áut budú mať sviatok. Nitriansky Agrokomplex im od štvrtka otvorí svoje brány. Bude sa tu konať výstava Autosalón Autoshow. O tomto podujatí sme sa pozhovárali s riaditeľom výstaviska Agrokomplex, Eduardom Krchom. (TA3)
V prezidentskom palácovom komplexe v afganskej metropole Kábul objavili dve ľudské lebky a ďalšie kosti. Záhadný nález znovu rozprúdil diskusie o osude niektorých vysokých predstaviteľov a ich príbuzných v krajine, ktorej moderná história je poznamenaná množstvom násilných prevratov a vojen. (TA3)
Vodohospodári majú problém. Chýba im totiž pracovná sila. Mladí ľudia v tejto oblasti nechcú pracovať a to aj napriek tomu, že môžu dostať dobrý nástupný plat. Ministerstvo životného prostredia preto podpísalo s rezortom školstva a zástupcami niektorých vysokých škôl memorandum. (TA3)
Za stáčanie kilometrov môžu hroziť až päťdesiattisícové pokuty. Po niekoľkých neúspešných pokusoch opozície sa proti podvodníkom rozhodli zakročiť poslanci strany Smeru. Vynovený zákon má chrániť vodičov, ktorí o stočených kilometroch vo svojom aute často ani netušia. (TA3)
Najmenej 18 ľudí zahynulo pri raketovovom útoku v jemenskom prístavnom meste Aden. Ďalších 15 ľudí utrpelo zranenia. Dve rakety dopadli na hotel, v ktorom sídli exilová vláda a dve na stanovištia vojakov zo Spojených arabských emirátov. (TA3)
Pri požiari v ubytovni pre migrantov v nemeckom meste Saalfeld prišiel o život mladý muž. Podľa prvých zistení ide o Eritrejčana. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.