Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 2.9.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1255USD   27.023CZK   0.73690GBP   313.95HUF   4.2359PLN   7.5535HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Zavedenie elektronického zdravotníctva sa už viackrát posunulo aj kvôli námietkam v prvom tendri. (SME)
Tinkoff-Saxo žiada od UCI, aby stiahlo pokutu pre slovenského jazdca. (SME)
Väčšina migrantov chce cestovať do Nemecka. Napätie v Budapešti stúpa. (SME)
Bez povolenia nesmie nebankovka vykonávať svoju činnosť (SME)
Kratší a zhustenejší vyučovací týždeň zlepšil akademické výsledky školákov v USA. (SME)
Pobilo sa až tristo osadníkov. (SME)
Na plnú štátnu prémiu v stavebnom sporení budú musieť ľudia šetriť viac ako doteraz. (SME)
Prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave naďalej rieši trestné oznámenie premiéra na Igora Matoviča. (SME)
Budova zodpovedná za celý rad nehôd si vyslúžila ocenenie Carbuncle Cup. (SME)
Vláda schválila návrh ďalšieho postupu na riešenie migračnej krízy. (SME)
Záujem o linku do Bystrice majú aj štátni dopravcovia – Železničná spoločnosť Slovensko a České dráhy. (SME)
Nezamestnaných vybavujú úradníci medzi dverami, je ich priveľa. (SME)
Ročná diaľničná známka bude aj naďalej stáť 50 eur. (SME)
Projekty fúznych reaktorov doteraz minuli viac energie, ako vyrobili. (SME)
Po osobnej prehliadke putovali utečenci na cudzineckú políciu do Nových Zámkov. (SME)
Iva Zimová odišla na maďarsko-srbskú hranicu, kde nafotila život utečencov. (SME)
Google búra hranice, chce silnejšie postavenie na trhu. (SME)
Nemci a Rakúšania chcú Sýrčanov a Iračanov ubytovať doma. (SME)
Slovenský cyklista pôjde pred MS na sústredenie do USA. (SME)
Migranti do Čiech prinášajú nové pracovné miesta. (SME)


PRAVDA

Schodok štátneho rozpočtu v auguste klesol. Medziročne bol nižší o vyše 55 %, keď ku koncu ôsmeho mesiaca tohto roka dosiahol 1,08 mld. eur. (PRAVDA)
Práce vo vozovni na Hroboňovej a v Jurajovom dvore stáli takmer 12,6 milióna eur. Dopravný podnik plánuje pokračovať druhou a treťou etapou modernizácie. (PRAVDA)
Smerom predložený zákon o ochrane verejného záujmu je podľa podpredsedu Siete Miroslava Beblavého hanbou a preto sa nečuduje, že pod ním nie sú podpisy opozície. (PRAVDA)
Ukrajinská vláda chce upraviť zákony tak, aby mohla vyvlastniť majetok exprezidenta Viktora Janukovyča. Len na bankových účtoch má 1,5 miliardy dolárov. (PRAVDA)
Vyparádení s kvetmi v rukách a veľkým očakávaním v očiach. Takmer sto prváčikov Základnej školy na Drieňovej ulici v Bratislave sa zoradí do štyroch tried. (PRAVDA)
Ruská spoločnosť Gazprom, ktorá je najväčším producentom zemného plynu na svete, v prvom polroku dosiahla čistý zisk 679,5 mld. RUB. (PRAVDA)
Po trojmesačnej modernizácii trate a výluke opäť premáva linka číslo 2 medzi Hlavnou stanicou a železničnou stanicou Nové Mesto. (PRAVDA)
Nitriansky samosprávny kraj pôvodné podmienky súťaže upravil. Jednou z prihlásených firiem je aj spoločnosť Arriva, ktorá dopravu zabezpečuje v súčasnosti. (PRAVDA)
Polícia zadržala v Komárne dodávku s ďalšími 20 utečencami, pochádzali zo Sýrie. Vodič sa pokúsil ujsť, policajti ho však zadržali. (PRAVDA)
Čínsky investor plánuje postaviť v Prešove závod na výrobu a montáž elektrotechnických komponentov a dodávať LED obrazovky. (PRAVDA)
Venezuela uzavrela s Čínou dohodu o poskytnutí úveru vo výške 5 mld. USD na zvýšenie produkcie ropy, tvrdí venezuelský prezident. (PRAVDA)
Jeden policajt utrpel zranenia pri zásahu v miestnej osade v obci Richnava v okrese Gelnica, kde sa v utorok večer pobilo približne 300 tamojších obyvateľov. (PRAVDA)
Viedenský arcibiskup Christoph Schönborn rozhodol o tom, že cirkev vo svojich budovách ubytuje až tisíc migrantov. K tomuto kroku vyzval aj ďalšie diecézy. (PRAVDA)
Únia nepotrebuje ďalší summit k migrácii, ale členské krajiny musia uviesť do života európske pravidlá, myslí si predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. (PRAVDA)
V septembri sa má tlačenie dolárov zastaviť. Ak to USA nezvládnu a ak by začali padať akcie v Európe a USA, ekonomická kríza by bola späť. (PRAVDA)
Slovensko je zásadne proti povinným kvótam na rozdelenie migrantov a absolútne podporujeme spoločnú migračnú politiku, povedal minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák k návrhu postupu Slovenska pri riešení migračnej krízy. (PRAVDA)
Žiaci základných a stredných škôl budú mať počas školského roka 2015/2016 s výnimkou víkendov a veľkých letných prázdnin dohromady 24 dní prázdnin. (PRAVDA)
Pokiaľ sa nerozbije systém prepravy, problém s utečencami zostane. Debaty o kvótach sú len vedľajšou témou a nie je to riešenie, ako imigráciu zastaviť. (PRAVDA)
Slovenské poľnohospodárstvo v minulom roku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR evidovalo stratu vo výške 4,7 milióna eur. (PRAVDA)
Vojanský plynovod je v súčasnosti využívaný približne na polovicu. Počas prvých septembrových dní je objem prepravy plynu na úrovni 23,5 milióna kubíkov. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
Z toho, že v meste vznikol areál, kde bude Česko zadržiavať utečencov, nie je šťastný ani břeclavský starosta. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Komunikační agentura Outbreak "zabodovala" svou grafikou s citátem Heydricha. A klientovi se to vůbec nelíbilo. (HN Online)
(HN Online)
Aukční weby jsou na ústupu, mění se v e-shopy (HN Online)
Osobnosti adresovali premiérovi Robertovi Ficovi otvorený list, v ktorom požadujú dlhodobú stratégiu pre riešenie fenoménu migrácie. (HN Online)
(HN Online)
Mesto podpísalo kúpno-predajnú zmluvu o predaji pozemku so spoločnosťou Leyard Europe, s. r. o., ktorá vyrába LED systémy. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Mala som hrozný kašeľ a bola som unavená. Lekárka ma poslala na röntgen pľúc a nasadila mi antibiotiká. (HN Online)
Vláda dnes schválila návrh ďalšieho postupu Slovenskej republiky na riešenie migračnej krízy. (HN Online)
Berounští policisté dopadli zloděje mobilu díky selfie fotkám (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Vo veku 113 rokov zomrela Ruth Newmanová, vo všeobecnosti považovaná za jedného z posledných dvoch pamätníkov zemetrasenia, ktoré v roku 1906 zničilo kalifornské mesto San Francisco. Informovala o tom dnes agentúra Reuters. (TA3)
Slovenská národná strana použije na predvolebnú kampaň 450-tisíc eur. Peniaze zdokladuje na transparentnom účte, ktorý bude zverejnený aj na webe SNS. (TA3)
Európska únia o pol roka predĺžila sankcie proti Rusku za jeho podiel na ukrajinskom konflikte. Sankcie tak budú platiť do polovice marca budúceho roka. Celkovo sa týkajú 37 firiem a 150 jednotlivcov z Ukrajiny a Ruska. Únia predĺžila sankcie proti Rusku prvýkrát už v júni. (TA3)
Na vybraných školách štartuje systém duálneho vzdelávania. Do tohto projektu sa zapojila aj Stredná odborná škola automobilová v Košiciach. Prváci tu dostanú garanciu absolvovania odborného výcviku v autorizovanom servise. (TA3)
Do duelu proti Španielsku zostávajú našej futbalovej reprezentácii tri dni. Pred zápasom v Oviede bude musieť tréner Kozák vyskladať novú stopérsku dvojicu. (TA3)
Vyšetrovatelia nedávneho výbuchu v Bangkoku predpokladajú, že našli hlavného páchateľa. Odtlačky prstov cudzinca, ktorého v utorok zadržali pri thajsko-kambodžských hraniciach sa zhodujú s odtlačkami nájdenými v jednom z prehľadaných bytov. (TA3)
V polovici augusta šokoval Slovensko prípad muža, u ktorého bolo zistené podozrenie na botulizmus. Ten sa mal u 43-ročného pacienta z okresu Banská Bystrica vyskytnúť po konzumácii cícerovej nátierky. Najnovšie výsledky ale dokázali, že obľúbená nátierka nebezpečné ochorenie nespôsobila. (TA3)
Po prvý raz v histórii Slovenskej republiky sa môžu dostať o necelý mesiac na slobodu odsúdení na doživotie dvaja vrahovia, a to v súčasnosti 56-ročný Ľubor Masár a 73-ročný Ján Molnár. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu predsedu strany SNS Andreja Danka, ktorý informoval o parlamentných voľbách, financovaní volebnej kampane a transparentnom účte. (TA3)
Michal Handzuš ako plážový volejbalista. V tejto netypickej úlohe sa predstavil na turnaji v Bratislave a ukázal, že talent má nielen na hokej. (TA3)
Najmenej desať ľudí zabila a 25 ďalších zranila bomba umiestnená v aute. Vybuchla na námestí sýrskeho prístavného mesta Lázikíja, bašty prezidenta Bašára Asada. (TA3)
Česká modelka Žaneta Hučíková spôsobila v lietadle v Spojených štátoch taký rozruch kvôli svojej mačke, že stroj na medzinárodnej linke s 250 ľuďmi na palube musel núdzovo pristáť v sprievode dvoch stíhačiek. (TA3)
Cenu pre najhorší architektonický počin roka získal moderný londýnsky mrakodrap, ktorý kazí panorámu metropoly a odráža slnko tak intenzívne, že spálil vývesné štíty obchodov v okolí a v roku 2013 roztopil nárazník zaparkovaného jaguara. Nárazy vetra v jeho blízkosti zrážajú ľudí z nôh. (TA3)
V Trnave vyriešili otázku nového trénera. Po abdikácii Juraja Jarábka sa šéfom lavičky stal Ivan Hucko. (TA3)
Kráľovnej Alžbete II. bude od budúceho týždňa patriť niekoľko prvenstiev. 9. septembra bude britskou panovníčkou presne 63 rokov a 216 dní a predstihne tak svoju pra-pra-prababičku, kráľovnú Viktóriu. (TA3)
Neznámi militanti žiadajú výkupné za 18 Turkov, ktorých uniesli v Iraku. Muži tam pracovali na novom športovom areáli. Kto mužov uniesol nie je známe. Podozrenie padá na radikálov z Islamského štátu. (TA3)
O prepade akcií v Číne ale aj o vplyve na svetovú ekonomiku sme sa rozprávali s Jurajom Valachym, analytikom Tatra Banky. (TA3)
Slovensko chce, aby Európska únia diskutovala o migračnom probléme otvorene, úprimne a komplexne. Vláda v tejto súvislosti schválila svoju komplexnú pozíciu. Debata sa totiž podľa kabinetu sústreďuje iba na jeden čiastkový aspekt, a to sú kvóty. (TA3)
Migračná kríza v Európe každým dňom mohutnie. Tisícky nových utečencov, ktorí prichádzajú za vidinou lepšieho života, komplikujú situáciu nielen v susednom Maďarsku či Rakúsku, ale aj Francúzsku, Grécku či Nórsku. Téma migrantov zároveň zamestnáva všetky politické špičky. (TA3)
Aktuálna utečenecká kríza v Európe zatieňuje presídľovanie ukrajinských Čechov z Ukrajiny, napísal spravodajský server Novinky.cz. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.