Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 29.4.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1403USD   27.038CZK   0.78025GBP   312.23HUF   4.3965PLN   7.5110HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

PRAVDA

Spravodlivosť si dáva načas. Vražda Róberta Remiáša, ktorá otriasla Slovenskom, je aj po dvadsiatich rokoch stále neobjasnená. (PRAVDA)
Belgickým vyšetrovateľom bruselských útokov z 22. marca sa zrejme podarilo vyriešiť, kam zmizol výbušný obsah batohu komplica samovražedného atentátnika, ktorý sa odpálil na stanici metra Maelbeek a zabil 16 ľudí. (PRAVDA)
Deväťdesiatštyriročný bývalý dozorca v nacistickom koncentračnom tábore Auschwitz prerušil svoje mlčanie počas súdneho procesu, v ktorom je obžalovaný z podielu na vražde najmenej 170 000 ľudí v jeho plynových komorách tábora. (PRAVDA)
Asi 3-tisíc zamestnancov spoločnosti Yazaki Wiring Technologies Slovakia s.r.o. v Michalovciach rozčúlila informácia o zákaze používania toaliet 30 minút pred skončením smeny. (PRAVDA)
Trnavský závod automobilky PSA Peugeot Citroën má nového suseda, ktorý mu bude dodávať plastové dielce. (PRAVDA)
Mierová kontaktná skupina v piatok na schôdzi v Minsku ohlásila ďalšie "úplné" prímerie, ktoré má na východe Ukrajiny vstúpiť do platnosti o polnoci 30. apríla. (PRAVDA)
Slováci si pietnou akciou pripomenuli 20. výročie doteraz nevyriešenej tragickej smrti policajta Róberta Remiáša. (PRAVDA)
V rámci akcie Čičikov sa policajtom v spolupráci s Finančnou správou podarilo odhaliť podvody s odpočtami DPH v celkovej hodnote viac ako 22 miliónov eur. (PRAVDA)
Pri Žiline v piatok prerazili 2,3-kilometrový tunel Ovčiarsko, ktorý je súčasťou 11-km diaľničného úseku D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka. (PRAVDA)
Oľga Hajduková sa nedávno zamestnala v jednej michalovskej fabrike. Prvé tri mesiace skúšobnej doby bude poberať plat zhruba o 30 eur vyšší, ako je minimálna mzda na Slovensku. (PRAVDA)
Deväťdesiat rokov už máme presvedčivý dôkaz, že aj na našom území žili neandertálci. Pred toľkými rokmi v obci Gánovce našli odliatok mozgovne neandertálca, ktorý žil asi pred 120-tisíc rokmi. (PRAVDA)
Auto zrazilo ženu s kočíkom, tá nehodu neprežila. Zranené je aj jedenásťmesačné dieťatko. (PRAVDA)
Andrej Danko ešte leží na oddelení Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ, jeho zdravotný stav si však už nevyžaduje monitoring životných funkcií. (PRAVDA)
Zrubová chatka na Pustom hrade vo Zvolene pôjde preč. Z návršia hradného areálu ju odstránia samotní Priaznivci Pustého hradu, ktorí za ňu roky bojovali. (PRAVDA)
Slovensko zmiernilo stupeň teroristického ohrozenia, druhý stupeň teroristického ohrozenia však stále platí. Informoval o tom minister vnútra Robert Kaliňák. (PRAVDA)
Najvyšší kontrolný úrad na základe podnetov preveril 38 subjektov. Kontrolóri zistili, že tieto subjekty nehospodárne použili až 899 tisíc eur. (PRAVDA)
Nórska polícia predpokladá, že nikto z 13 ľudí na palube neprežil haváriu vrtuľníka, ku ktorej došlo na nórskom ostrove Turöyna, ležiacom 120 kilometrov severozápadne od mesta Bergen. (PRAVDA)
Rozmáha sa ako chobotnica aj na školách. So symbolmi a prejavmi extrémizmu sa v priestoroch školy stretla už väčšina žiakov základných a stredných škôl. (PRAVDA)
Ozbrojený konflikt na východe Ukrajiny si od svojho vypuknutia v apríli 2014 už vyžiadal 9333 mŕtvych a ďalších 21 396 ľudí utrpelo zranenia. (PRAVDA)
V prvom štvrťroku tohto roka hrubý domáci produkt Ukrajiny podľa ministerstva hospodárstva posilnil o približne 0,1 až 0,3 %. (PRAVDA)

Denník N

Ďalší IT gigant sa inšpiruje prírodou. Microsoft spolupracuje s Twist Bioscience na ukladaní digitálnych údajov do syntetickej DNA. (Denník N)
Súbor VENI v sobotu odpremiéruje skladbu venovanú pamiatke nášho kamaráta a novinára, ktorý predčasne zomrel. Okrem nej po prvý raz zaznie v bratislavskej A4-ke aj ďalšie dielo. (Denník N)
Tridsať jedna krajín Európy sa pred trinástimi rokmi spojilo, aby mohli lepšie kontrolovať bezpečnosť výrobkov, ktoré k nám prichádzajú z celého sveta. Európska komisia vďaka novému systému zistila, že najrizikovejším dovážaným tovarom boli v roku 2015 hračky a textílie. Tie k nám najčastejšie cestujú z Číny a obsahujú škodlivé chemické látky, ako napríklad ftaláty. (Denník N)
Populizmus je populizmus, či je namierený proti menšinám, alebo si ich chce kupovať porušovaním európskych hodnôt. (Denník N)
Dojímavý príbeh o dospievaní, ale aj o rasizme a justičnej vražde, a rozprávanie o tom, ako sa Doors súdili o peniaze a značku. (Denník N)
Aby koncern SABMiller mohla kúpiť svetová pivovarnícka jednotka, musí mať súhlas od regulačných orgánov. Núka, že niektoré pivovary predá niekomu tretiemu. (Denník N)
Radičová, Štrasser, Korda a Bezák vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa. (Denník N)
Marianka sa stala známa kauzou vynútených darov pre obec, ktoré si podľa obyvateľov vynucoval dnes už bývalý starosta za kolaudácie stavieb. Svedok v tejto kauze má zlomenú nohu, polícia prípad vyšetruje. (Denník N)
Študentka vizuálnej komunikácie urobila podrobnú analýzu bratislavskej hromadnej dopravy a vymyslela spôsob, ako by sa dala znázorniť jednoduchšie a užitočnejšie. (Denník N)
Vo štvrtok nepustili do rokovacej sály parlamentu poslankyňu Simonu Petrík, lebo mala so sebou polročnú dcéru. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter by bol za, aby sa to zmenilo, prebaľovací pult by mal byť samozrejmosť. (Denník N)

SME

Príchod slovenského cyklistu na sever Česka vzbudil náležitú pozornosť. (SME)
Prispeli k tomu aj tréner s manažérom. (SME)
Ak by si poľskí zákonodarcovia priložili k návrhu slovenské štatistiky, vyšlo by im, že sa vybrali presne opačným smerom. (SME)
Známe slovenské schránky si podnikanie v anonymite už vyskúšali. (SME)
Jurčo je v tíme pripravený prevziať na plecia väčší diel zodpovednosti. (SME)
Aj mesiace po dátume minimálnej trvanlivosti sú potraviny dobré. (SME)
Zvieratko spôsobilo elektrický skrat. (SME)
Obvinili 10 osôb. (SME)
V novom systéme už nebude zastavovať hlúpe zákony iba verejnosť. (SME)
Diaľničiari prerazili štvrtý zo siedmich rozostavaných tunelov. (SME)
Karikatúra denníka SME na sobotu. (SME)
Predvádza sa, má silácke reči. (SME)
Kto chce vidieť nezvyčajný film, nech zájde na drámu Vtáci a ľudia (SME)
Nesmieme zabúdať na obete zápasu o slobodu a demokraciu. (SME)
Transparentnosti učili Fica Brežnev. (SME)
Návrhy na ukončenie konfliktu sa rôznia, ich prijatie je však nepravdepodobné. (SME)
Ako vyzerá krajina v skutočnej kríze? (SME)
Ak sa podieľate na hromadnom zbere dát, môže stať, že odhalíte kus súkromia. (SME)
Oznámil to úradník, ktorého priezvisko tiež novej norme nevyhovuje. (SME)
Vlani bolo v táboroch skoro päťsto detí. (SME)

HN OnlineTA3

Šport+ z 29. apríla. (TA3)
Polícia v Bratislavskom kraji predviedla niekoľko osôb, ktoré podľa predbežných zistení pochádzajú z Afganistanu, Iraku, Pakistanu a ďalších krajín. Nachádzali sa medzi nimi aj maloleté osoby. Informovala o tom Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru. (TA3)
Nemeckom otriasla hrozivá udalosť, ktorej obeťou sa stala dôverčivá žena. Stala sa obeťou týrania a zomrela na následky tupého úderu do hlavy. (TA3)
Futbalisti AS Trenčín zotrvali na tróne slovenskej pohárovej súťaže. Vo finálovom stretnutí Slovnaft Cupu 2015/2016 v trnavskej City Arene pokorili hráčov ŠK Slovan Bratislava 3:1 a dosiahli druhé celkové prvenstvo pod týmto klubovým názvom. (TA3)
Ako prvý prepísal históriu v slávnej La Scale, keď prekonal desaťročia platný zákaz a zopakoval áriu. Peruánsky tenorista Juan Diego Flórez dnes patrí medzi absolútnu svetovú špičku. (TA3)
Šestnásť príslušníkov americkej armády disciplinárne potrestali za nálet na nemocnicu v afganskom Kundúze, ktorý si vyžiadal 42 obetí. (TA3)
Bratislava, 29.4.2016 (TA3)
Dobré správy z 29. apríla. (TA3)
Ukrajinská vláda a povstalci sa dohodli na dodržiavaní prímeria na východe Ukrajiny počas blížiacich sa pravoslávnych veľkonočných sviatkov, ktoré vrcholia túto nedeľu. Prímerie má vstúpiť do platnosti v sobotu o polnoci miestneho času. (TA3)
Svet+ z 29. apríla. (TA3)
Hlavné správy z 29. apríla. (TA3)
Na súde dnes zaznelo ospravedlnenie bývalého dozorcu z koncentračného tábora v Osvienčime. Reinhold Hanning ľutoval, že bol svedkom bezprávia a nijako proti tomu nezasiahol. Bývalý člen SS je obžalovaný z podielu na vražde 170-tisíc ľudí. (TA3)
Vyhlásil to ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Štokholm už dal vypracovať posudky možných následkov svojej žiadosti o členstvo v NATO. (TA3)
Štát by sa mal prestať zadlžovať v roku 2019. Vyplýva to z najnovších rozpočtových plánov, ktoré schválila vláda. Analytici aj opoziční politici sú ale voči týmto vyhláseniam skeptickí. Vláda Roberta Fica už niekoľkokrát sľubovala zníženie zadlžovania, schodok verejných financií je ale stále na úrovni troch percent HDP. (TA3)
Belgickým vyšetrovateľom bruselských útokov z 22. marca sa zrejme podarilo vyriešiť jednu zo záhad tohto dňa: kam zmizol výbušný obsah batohu Osamu Krayema, komplica samovražedného atentátnika Khalida Bakraouiho, ktorý sa odpálil na stanici metra Maelbeek a zabil 16 ľudí. Uviedol to denník La Libre Belgique. (TA3)
Americká spoločnosť Netflix pripravuje seriál The Punisher o rovnomennom komiksovom antihrdinovi. Tvorcom titulu bude Steve Lightfoot, ktorý tiež napíše scenár prvých dvoch epizód a zhostí sa aj úlohy jedného z výkonných producentov seriálu. (TA3)
Pražská polícia obvinila predsedu krajne pravicovej Národnej demokracie Adama Bartoša z troch trestných činov proti ľudskosti. Podľa polície sa ich dopustil obsahom kníh a ďalších písomností, ktoré vydával, a vo svojich prejavoch. (TA3)
Víťazom druhého tréningu pred Veľkou cenou Ruska formuly 1 sa na autodróme v Soči stal Lewis Hamilton. Úradujúci svetový šampión na Mercedese triumfoval o 652 tisícin sekundy pred Sebastianom Vettelom z tímu Ferrari. (TA3)
O plánoch na znižovanie rozpočtovej sekery ale aj o nižších daniach hovoril Juraj Valachy, analytik Tatra Banky. (TA3)
Atlanta prešla vo vyraďovačke cez Celtics po dlhých 58 rokoch. V šiestom súboji na palubovke Bostonu triumfovala 104:92 a celú sériu vyhrala 4:2 na zápasy. V poslednom súboji zabralo celé mužstvo. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.