Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 2.10.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2603USD   27.502CZK   0.77820GBP   310.30HUF   4.1815PLN   7.6425HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Ako sú na tom vitamíny a niektoré ďalšie látky? Pozrite si prehľad, či si potrebujeme kupovať takéto doplnky stravy. (SME)
Globálny index kvality života radí Slovensko na 47. priečku. (SME)
Moslimská púť za Kaabou sa začala. Islamisti sa vyhrážajú jej zničením. (SME)
Ficovo podliezanie Putinovi Slovensku žiadne privilegované postavenie nezaistí. (SME)
V septembrovom Obludáriu Pištu Vandala bol prvým hosťom popredný bubeník. (SME)
Šéfka tajnej služby, ktorá chráni prezidenta, rezignovala. (SME)
Milan Haborák vytvoril chránenú dielňu, potom si pomáhal sfalšovanými dokladmi. (SME)
Fico vyhlasuje, že sa nechystá obmedziť pomoc Ukrajine, ktorá prekáža Rusom. (SME)
Aplikácie pre Windows 10 majú fungovať na telefónoch, počítačoch aj na tabletoch. (SME)
Do kín prichádza film Davida Finchera Stratené dievča. (SME)
Potrebujeme viac rómskych policajtov, hovorí Peter Pollák. (SME)
Niektorí kandidáti by sa členmi komisie stať nemali, ak ju máme brať vážne. (SME)
Peter Végh pykal za svojho brata. Za zlyhanie policajta obvinili. (SME)
Objem predaja závodu japonského giganta sa za päť rokov zmenšil o polovicu. (SME)
Políciu zaskočilo, až keď iniciatívu prevzali študenti. (SME)
Tomáš Drucker reaguje na najčastejšie výčitky klientov. (SME)
Jednodňová hladovka na striedačku, fakt do toho idú naplno! (SME)
Vnútrozemie treba vidieť, aby sa narušili stereotypy o chudobných žobrákoch Európy. (SME)
Nakrútili dokument o lovcovi pedofilov, ktorý je úspešnejší ako polícia. (SME)
Časť vody na našej planéte vznikla ešte pred sformovaním hviezdy. (SME)


PRAVDA

Podľa nového šéfa NATO Jensa Stoltenberga je prímerie na Ukrajine príležitosťou na mier, Rusko však má stále moc destabilizovať túto krajinu. (PRAVDA)
Riaditeľ organizácie poverenej rozobratím sýrskych zariadení týkajúcich sa chemických zbraní uviedol, že práce by sa mali začať ešte v októbri. (PRAVDA)
Je správne vymazávať históriu odstraňovaním pamiatok? Verejnosť najnovšie rozdelila renovácia Pamätníka československej armády na Dukle. (PRAVDA)
Sexuálny škandál na fare v Nevidzanoch začal v stredu riešiť Okresný súd v Nitre. Farár Pavol K. (48) k celému prípadu nepovedal ani slovo. (PRAVDA)
Predseda SaS Richard Sulík vstupuje v Európskom parlamente do frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov (ECR). (PRAVDA)
Deficit štátneho rozpočtu v septembri klesol o takmer 580 mil. eur. V auguste bol 2,42 mld. eur, koncom septembra 1,84 mld. eur. (PRAVDA)
Košickú podnikateľku Eleonóru Mojsejovú súd druhý raz oslobodil spod obžaloby nadmerného odpočtu DPH za dodanie ekonomického softvéru. (PRAVDA)
Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Naftogaz nesplatila včas dlhopisy v sume 1,6 mld. USD. (PRAVDA)
Spoločnosť Panasonic AVC Networks Slovakia (PAVCSK) v Krompachoch plánuje ukončiť svoju výrobnú činnosť. (PRAVDA)
Štefan Harabin prišiel s vyhlásením, že voľba šéfa Najvyššieho súdu bola zmanipulovaná a mala by byť vyhlásená za neplatnú. (PRAVDA)
Bývalý atlét Milan Haborák dostal trojročný podmienečný trest, pokutu a zákaz činnosti. Ide o kauzu podvodu v súvislosti s otvorením chránenej dielne. (PRAVDA)
Najlepším miestom pre život ľudí nad 60 rokov je Nórsko. Vyplýva to z prieskumu mimovládnej organizácie HelpAge International. (PRAVDA)
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár zrušil obvinenie voči novinárovi Dušanovi Karolyimu, ktorému hrozilo päťročné väzenie. (PRAVDA)
Minister vnútra Robert Kaliňák potvrdil, že policajti neuveriteľne pochybili v prípade Petra Végha, ktorý si ako nevinný odsedel 16 mesiacov za krádež. (PRAVDA)
Na Slovensko prúdi z východu o polovicu menej plynu. Objednávky štátneho Slovenského plynárenského priemyslu ruská strana neplní. (PRAVDA)
Slovenský minister obrany Martin Glváč si nemyslí, že spoločný projekt krajín Visegrádskej štvorky (V4) na výrobu radarov je „úplne zabitý“. (PRAVDA)
Stovky Kurdov sa postavilo pri Kobani proti tisíckam bojovníkov Islamského štátu. Odmietajú ustúpiť a svoj postoj nazývajú bojom na život a na smrť. (PRAVDA)
Doprava v Bratislave sa upokojí až vybudovaním diaľničného obchvatu D4 a tunela Karpaty, tvrdí štátny tajomník Viktor Stromček. (PRAVDA)
Predsedníčka novej poľskej vlády Ewa Kopaczová vyhlásila, že jej kabinet sa bude usilovať o väčšiu vojenskú prítomnosť Spojených štátov v Poľsku. (PRAVDA)
Predaj majoritného 66-percentného podielu Slovenských elektrární nebude taký jednoduchý, myslí si minister financií Peter Kažimír. (PRAVDA)

HN Online

Mladý rodák zo Slovenska, gitarista Andreas Varady, sa stal v zámorí hviezdou džezových pódií. Na pódium si ho volajú najväčšie legendy tohto žánru. (HN Online)
(HN Online)
Prezident Zväzu cestovného ruchu Slovenskej republiky Stanislav Macko pre HN: (HN Online)
Štát ukázal, kto chce postaviť novú Univerzitnú nemocnicu v Bratislave. Sú medzi nimi aj dve najväčšie finančné skupiny. (HN Online)
Slovensko včera zaznamenalo najväčšie obmedzenie dodávok od začiatku roka. (HN Online)
HN vám ponúkajú päť vecí, ktorými sa Windows 10 bude odlišovať od svojho málo úspešného predchodcu. (HN Online)
Róbert Kičina, riaditeľ Podnikateľskej aliancie Slovenska (HN Online)
Za prvých sedem mesiacov tohto roka vzniklo 10611 firiem. Vlani ich bolo skoro o tritisíc viac. (HN Online)
(HN Online)
Americká spoločnosť „ušila“ jeden systém pre počítače aj tablety. (HN Online)
Slováci dovolenkujú viackrát do roka a berú si kratšie dovolenky. Polovica národa stále dovolenkuje doma. (HN Online)
Kolaps na východe Slovenska. (HN Online)
Aké problémy vám spôsobia daňové licencie? (HN Online)
(HN Online)
Čo pre nás znamená obmedzenie ruských dodávok plynu? Ako môžeme ruský plyn nahradiť? Na vaše otázky bude odpovedať energetický expert Karel Hirman. (HN Online)
(HN Online)
Usmievavá i vážna. Taká, ako aj jej práca. O svojom oddelení hovorí primárka anestéziológie Ľubomíra Romanová so zanietením. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Bývalý bosniansko-srbský líder Radovan Karadžič uznal morálnu zodpovednosť za zločiny spáchané počas vojny v Bosne a Hercegovine v rokoch 1992 až 1995. Trestnú zodpovednosť však pred Medzinárodným súdnym tribunálom pre bývalú Juhosláviu nepriznal. Karadžič v rozsiahlej obhajobe zdôraznil, že by ho vôbec nemali súdiť. (TA3)
Šport+ z 1. októbra. (TA3)
enský domáci basketbal nemá od roku 2004 iného víťaza ako GA, ktoré pred 11 rokmi ukončili dominanciu Ružomberka. Nie je to pre Košičanky už nuda? Aj na to sme sa opýtali nášho hosťa Daniela Jendrichovského - generálneho manažéra GA Košice. (TA3)
Hosť: Peter Žiga (Smer-SD), Minister životného prostredia. (TA3)
Hokejisti Slovana Bratislava uspeli v stredajšom domácom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď lotyšské mužstvo Dinamo Riga zdolali 5:1. (TA3)
Hosť: Miroslav Ružiak, spolumajiteľ Compass Pools Europe. (TA3)
Hostia: 1. Ivan Mikloš (nez.), poslanec NR SR 2. Pavol Abrhan (KDH) poslanec NR SR. (TA3)
24 hodín vo svete z 1. októbra. (TA3)
Na pôde Európskeho parlamentu v stredu tretím dňom pokračovalo verejné vypočúvanie kandidátov na eurokomisára. Do procesu, ktorý sa začal v pondelok a skončí sa na budúci týždeň sú zapojení aj slovenskí europoslanci. Takzvaný híring má už za sebou aj náš eurokomisár Maroš Šefčovič, ktorému by mal mať v novej exekutíve na starosti rezort pre dopravu, mobilitu a vesmírnu politiku. O týchto verejných vypočutiach sme sa zhovárali s hosťom v štúdiu - politológom Martinom Klusom. (TA3)
Tábor futbalistov Slovana Bratislava je plný očakávania pred štvrtkovým stretnutím Európskej ligy UEFA s talianskym Neapolom. V prevádzkovej teplote je už aj realizačný tím s hráčmi, ktorí absolvovali na Pasienkoch predzápasový tréning. (TA3)
Hlavné správy z 1. októbra. (TA3)
V bratislavskej detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou je v týchto dňoch poriadne rušno. Zavítalo do nej takmer dvesto lekárov z celého sveta. V našom hlavnom meste budú tri dni získavať nové vedomosti a skúsenosti so zatiaľ najšetrnejším druhom operácií. (TA3)
Francúzski socialisti zrejme odkladajú veľké ekonomické plány na neskôr. Najnovšie idú šetriť. Prinútil ich k tomu jednak zlý stav francúzskeho hospodárstva, no v neposlednom rade aj reputácia vládneho kabinetu. Iba nedávno absolvovala vláda reštrukturalizáciu. (TA3)
Severoatlantická aliancia má od stredy nového šéfa. Jej generálnym tajomníkom sa stal Jens Stoltenberg.Priniesli sme vám záznam z jeho úvodnej tlačovej konferencie. (TA3)
Na výstavisku Agrokomplex v Nitre sa začal 19-ty ročník najväčšej výstavy s tématikou dreva na Slovensku. Počas štyroch dní si tam môžete pozrieť techniku určenú na ťažbu a spracovanie dreva, no zároveň aj stroje určené na výrobu nábytku. (TA3)
Vláda schválila prísnejšie pravidlá pre nebankovky. K licencii sa už nedostanú tak ľahko, ako doteraz. Po novom budú musieť mať imanie vo výške pol milióna eur či odbornú spôsobilosť. Ako sa zmení správanie nebankoviek, o tom sme sa zhovárali s Petrom Világim, analytikom spoločnosti Fincentrum. (TA3)
Spoločnosť Panasonic AVC Networks Slovakia (PAVCSK) v Krompachoch plánuje ukončiť svoju výrobnú činnosť. Tá pozostáva z výroby Blu-Ray prehrávačov a rekordérov, DVD rekordérov a dosiek plošných spojov (PCB) pre televízory. (TA3)
Slovensko zaznamenalo pokles dodávok zemného plynu o 50 %. Ako uviedol na stredajšej tlačovej besede premiér Robert Fico, Slovenský plynárenský priemysel (SPP) však aj napriek takýmto zníženým dodávkam plynu naďalej garantuje plynulé dodávky tak pre domácnosti ako aj pre firmy. (TA3)
Tlačová beseda predsedu vlády Roberta Fica k aktuálnemu stavu dodávok plynu na Slovensko. (TA3)
Obyvatelia bratislavského Starého Mesta sa dočkali parkovacích automatov. Za štvrť milióna eur ich pre mesto nakúpila spoločnosť BPS Park. Mestská časť v tom vidí modernizáciu. Pouliční predavači parkovacích kariet ale prídu o prácu. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk