Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 13.2.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1275USD   27.063CZK   0.77735GBP   310.13HUF   4.4109PLN   7.6320HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

PRAVDA

Ústavná dlhová brzda bude zrejme čeliť snahám o zmenu. Naznačil to na programovej konferencii strany Smer-SD premiér Robert Fico. (PRAVDA)
Turecko a Saudská Arábia by mohli začať pozemnú operáciu proti ozbrojencom z organizácie Islamský štát (IS) v Sýrii. (PRAVDA)
O týždeň by malo zavládnuť v Sýrii prímerie a trpiaci obyvatelia by mali dostať humanitárnu pomoc. (PRAVDA)
Svet sa musí spojiť v boji proti medzinárodnému terorizmu, ktorý je nepriateľom pre celú civilizáciu. Zhodli sa na tom Dmitrij Medvedev a Manuel Valls. (PRAVDA)
Spoločnosť Imuna Pharm otvorila v Šarišských Michaľanoch novú prevádzku, ktorá môže zabezpečiť sebestačnosť Slovenska vo výrobe infúzií. (PRAVDA)
Ruskí miliardári Michail Fridman a Ališer Usmanov dohromady investovali niekoľko sto miliónov dolárov do Uber Technologies. (PRAVDA)
Rusko destabilizuje Európu a ohrozuje jej bezpečnosť. V sobotu to na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. (PRAVDA)
Jedného z členov komanda, ktoré v parížskom klube Bataclan zabilo vyše 90 ľudí, pochovali v piatok v obci Thiais v departemente Val-de-Marne neďaleko Paríža. (PRAVDA)
Schengen dostal ďalšie tri mesiace. Grécko má štvrť roka na to, aby vyriešilo problémy, ktoré má v súvislosti s utečeneckou krízou. (PRAVDA)
Prieskumy posielajú varovný signál KDH, stagnujú na úrovni 7 či 8 percent alebo dokonca padajú k hranici zvoliteľnosti. Hrušovský verí, že výsledok bude lepší. (PRAVDA)
Pápež František pricestoval na svoju prvú návštevu Mexika, počas ktorej chce prejaviť solidaritu obetiam násilia a komunitám postihnutým chudobou. (PRAVDA)
Bývalý guvernér amerického štátu Virgínia Jim Gilmore v noci na sobotu oznámil, že odstupuje z boja o Biely dom. Informovala o tom televízna stanica Fox News. (PRAVDA)
Fitch Ratings v piatok potvrdila hodnotenie dlhodobých devízových záväzkov Slovenska na stupni A + so stabilným výhľadom. (PRAVDA)
Prvý raz v histórii sa v piatok stretli pápež a hlava ruského pravoslávia. Takmer tisíc rokov po sa František a Kirill zišli na neutrálnej pôde. (PRAVDA)
Dažde vo februári bývali skôr výnimkou, tento rok sa však stali pravidlom. Mokrá verzia februára bude pokračovať aj na budúci týždeň. (PRAVDA)
Občianske združenie Centrum pre rodinu-Nitra je dobrovoľným, nezávislým, charitatívnym, neziskovým, nepolitickým združením občanov. (PRAVDA)
Ak potrebujete akúkoľvek radu, chcete sa stať členom, potrebujete sa vyrozprávať, chcete vedieť, že nie ste sami, neváhajte sa k nám pridať. Klub Motýlik je tu. (PRAVDA)
Komorná Opera Bratislava je občianske združenie, ktoré dáva príležitosť mladým začínajúcim umelcom, študentom umeleckých škôl, získať profesionálnu prax. (PRAVDA)
Zamestnanci, rodičia a priatelia novorodencov narodených v Žilinskej nemocnici. (PRAVDA)
Bez akéhokoľvek prelomu sa v skončilo stretnutie úradujúceho španielskeho premiéra Mariana Rajoya a lídra socialistov Pedra Sáncheza. (PRAVDA)

Denník N

Očakávaná dĺžka života sa vrátila o polstoročie späť, ekonomika spadla o 63 percent. (Denník N)
Ivan Lacko vedie Akademický senát Filozofickej fakulty Univerzity Komenského. Iniciuje štrajk na vysokých školách. Je podľa neho dôležité pomôcť učiteľom a aj ukázať, že aj univerzity majú názor. Často ho totiž nehovoria. (Denník N)
Skúsenosti z tendrov z D1 naznačujú, že aj bratislavský obchvat by mohol štát stavať lacnejšie, ako v súčasnosti predpokladá. (Denník N)
Premostenie Staromestskej ulice je stará bratislavská téma. Žiadnemu developerovi sa do toho ísť neoplatí, iniciatívu musí zobrať mesto. Vytvoriť by mohlo zelené plató - oddychovú zónu a zároveň spájajúci prvok medzi hradbami a Židovskou ulicou. (Denník N)
Ako prvý vystavoval v Guggenheimovom múzeu v New Yorku, no jeho tvorbu poznajú aj v iných prestížnych galériách sveta. Dnes si diela Jiřího Kolářa môžete s lektorským výkladom pozrieť v Galérii mesta Bratislava. (Denník N)
Postupne sme analyzovali všetky formácie tímov prvej štvorky Premier League – od brankárov, cez obrancov až po tvorcov hry stredovej línie. Dnes sa zameriame na útočné formácie jednotlivých klubov. Čo hovoria o ich výkonoch štatistiky v sezóne 2015/16? (Denník N)
Vedci zaznamenávali elektrickú aktivitu v mozgu ľudí a využili ju na vytvorenie hudobného diela. (Denník N)
Látky obsiahnuté v čokoláde pozitívne vplývajú na ľudské zdravie, psychiku a možno aj sexualitu. (Denník N)
Vysvetlenie ponúka „hormón lásky“, oxytocín. Ten je okrem zbližovania a utužovania vzťahov zodpovedný aj za ochranu mozgu pred účinkami alkoholu. (Denník N)
Spoločnosti ViaSat a Boeing chystajú vypustenie troch satelitov ViaSat-3, ktoré na celej Zemi ponúknu dostupné až gigabitové dátové spojenie. (Denník N)

SME

Fico medzi priority strany zaradil zvýšenie minimálnej mzdy na úroveň 500 eur, vznik pracovných miest či odstraňovanie regionálnych rozdielov. (SME)
Poisťovňa nesúhlasí, že používala na poskytovateľov dvojaký meter.   (SME)
Vedci hľadali argumenty pre a proti bežeckým pásom.  (SME)
Myslím si, že Michael Phelps znova vyhrá v Riu zo dve-tri individuálne disciplíny, uviedol Richard Nagy. (SME)
Čo sa dá zažiť, keď stážujete v Sotheby´s, v jednej z najväčších aukčných siení na svete. (SME)
Mohli by sme vidieť vznik vesmíru aj objaviť svätý grál fyziky. (SME)
Vo svete cez víkend zrejme nenájdete väčší futbalový hit.  (SME)
Utečencov zoznamujeme s mestom, hovorí šéfka miestneho úradu pre ľudské práva SHAMS ASADI. (SME)
Veda naznačuje, že pes je spoločenské zviera, ktoré ľudí berie ako súčasť svojej svorky. (SME)
My to robíme za päť eur a on to robí za 45 eur, hovorí lekárka Magdaléna Perichtová. (SME)
Sumár nočných zápasov kanadsko-americkej hokejovej profiligy NHL. (SME)
Sedemčlenný parlament, ktorý prognózujú Focus i MVK, vyzerá byť zlepencu priateľsky naklonený. (SME)
Včely nie sú len producentmi chutného medu, ale aj liečiteľkami. (SME)
V nedeľu k nám začne prúdiť teplejší vzduch, teploty budú vyššie. (SME)
Už by sa mohlo zdať, že premiér Robert Fico je v úzkych. (SME)
Asad má v úmysle získať späť kontrolu nad svojou krajinou.  (SME)
Neúprimnosť Moskvy zmarila nádeje, že zohrá konštruktívnu rolu pri ukončení vojny. (SME)
Na dotácie pre odberateľov plynu pôjde z rozpočtu 47 miliónov eur, ďalší milión sa minie na distribúciu (SME)
Ich každodenný život ovplyvňujú tie isté otázky ako v prípade väčšinového obyvateľstva. (SME)
Rehabilitační lekári upozornili na nedostatky v klinikách Kostka. (SME)


HN Online

(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Na konferencii v Banskej Bystrici predstavila vládna strana Smer-SD programové priority v nadchádzajúcom volebnom období. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Nahliadnite do histórie a odhaľte, aké trendy v líčení pier kraľovali v jednotlivých desaťročiach. (HN Online)
(HN Online)
Malý iPhone ukážu už v polovici marca. Okrem neho by mal Apple priniesť a ukázať aj nový iPad Air 3. Všetko s ďalšou zásadnou novinkou. (HN Online)
Ak si myslíte, že parkovanie v Bratislave je nehorázne drahé, toto je ešte väčší extrém. Za túto garáž zaplatíte desaťtisíce. A je v púšti. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
V bratislavskom Ateliéri XIII vystavuje Katarína Janečková Walshe, jedna z najvýznamnejších maliarok mladej generácie. (HN Online)
Strážte si spôsob, akým uvažujete a hovoríte. Aj malé zmeny môžu pomôcť zlepšiť váš výkon a plánovanie. (HN Online)

TA3

Turecký minister zahraničných vecí uviedol, že jeho krajina by mohla so saudskoarabskými spojencami spustiť pozemnú operáciu v Sýrii. (TA3)
V bratislavskej mestskej časti Rača by už čoskoro mohol vzniknúť park s rozlohou 3600 metrov štvorcových. Úrad starostu ešte v roku 2013 začal rokovania s investorom o jeho vybudovaní. (TA3)
Rekonštrukcia legendárneho košického mestského kúpaliska sa komplikuje. Stavbári počas nej totiž našli zásadné statické poruchy. V objekte šatní, ktoré sú súčasťou národnej kultúrnej pamiatky, objavili trhliny na murive. (TA3)
Možné odtrhnutie sa Veľkej Británie od Európskej únie nemôže brániť krajinám eurozóny v prehlbovaní ekonomickej integrácie. Tvrdí to francúzsky minister financií Michel Sapin. (TA3)
V malej obci na severovýchode Slovenska vznikol problém, ktorý má pre našu krajinu zahraničnopolitické dopady. Slovensko musí pred Európskou komisiou vysvetľovať, prečo zmenou Ústavy zakázalo vyvážať vodu do zahraničia. (TA3)
Francúzska obchodná sieť AUCHAN, ktorá prevádzkuje hypermarkety, prejavila záujem o spoluprácu so slovenskými výrobcami obuvi. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu Roberta Fica, predsedu vlády SR. Témou boli programové priority strany Smer - sociálna demokracia. (TA3)
Ďalšie výrazné posilnenie sociálneho štátu a zvyšovanie životnej úrovne obyvateľov Slovenska tak, aby v roku 2020 dosiahla 85 percent priemeru EÚ. Toto je základný politický cieľ Smeru na roky 2016 až 2020 tak, ako ho na programovej konferencii Smeru predstavil líder strany a predseda vlády Robert Fico. (TA3)
Medzi Ruskom a Západom je "nová studená vojna", vyhlásil počas Mníchovskej bezpečnostnej konferencie ruský premiér Dmitrij Medvedev. (TA3)
V maďarskom hlavnom meste protestujú pedagógovia. Protest zorganizoval štrajkový výbor Odborového zväzu pedagógov, pridali sa k nemu aj ďalšie organizácie. (TA3)
V okresoch Michalovce a Veľký Krtíš môže prísť povodeň. Varuje pred ňou Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý vydal výstrahu prvého stupňa. (TA3)
Pracovníci pražského múzea našli stratenú skladbu, ktorej autormi sú Wolfgang Amadeus Mozart a Antonio Salieri. (TA3)
Exhibičný All Star víkend zámorskej basketbalovej NBA odštartoval v Toronte Zápasom vychádzajúcich hviezd, v ktorom zvíťazil Tím USA nad Výberom sveta 157:154. (TA3)
Spojené štáty plánujú v 30. rokoch tohto storočia vyslať ľudskú posádku na Červenú planétu. Misia na Mars, postavenie základne a návrat domov však bude mimoriadne technicky aj finančne náročným podujatím. Prestížny magazín ponúkol možnosť, ako dobyť Mars efektívnejšie. (TA3)
Zápasom Slovensko – Švajčiarsko sa v Žiline rozhodne, kto sa stane celkovým víťazom hokejového turnaja Slovakia Cup. Na to, aby naša reprezentácia obhájila prvenstvo z vlaňajška, potrebuje v záverečnom stretnutí získať aspoň bod. (TA3)
Slávenie sviatku zaľúbených siaha do antického Ríma, kde bol 14. február zasvätený bohyni Juno, Jupiterovej manželke, kráľovnej všetkých bohov, ochrankyni žien a svadieb. (TA3)
Španielsky súd rozhodol, že zamestnanec verejnej správy, ktorý niekoľko rokov nechodil vôbec do práce, musí vrátiť takmer 27.000 eur z vyplatenej mzdy. Uviedla to agentúra AP, ktorá dostala do rúk januárový rozsudok. (TA3)
Slovenský brankár Peter Budaj má na konte návrat do zámorskej hokejovej súťaže NHL po takmer dvoch rokoch. Tridsaťtriročný rodák z Banskej Bystrice v piatok debutoval v bránke Los Angeles Kings na ľade New Yorku Rangers pri víťazstve 5:4 po predĺžení. (TA3)
V reakcii na posledné kroky Severnej Kórey, ktorá začiatkom januára uskutočnila ďalšiu jadrovú skúšku a pred týždňom vypustila raketu dlhého doletu, Spojené štáty na území Južnej Kórey dočasne rozmiestnili dodatočné batérie systému protilietadlovej obrany Patriot. (TA3)
Jedného z členov džihádistického komanda, ktoré 13. novembra 2015 v parížskom klube Bataclan zabilo vyše 90 ľudí, pochovali v piatok v obci Thiais v departemente Val-de-Marne neďaleko Paríža. Informovala o tom televízia BFMTV s odvolaním sa na dobre informované zdroje. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.