Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 29.7.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3433USD   27.481CZK   0.79055GBP   308.20HUF   4.1437PLN   7.6372HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Počas 50 mesiacov vojny odoslali 10 miliárd listov a balíkov. Mnohé z nich sa nikdy nedostali k adresátom. (SME)
Boli ste verní Windows niekoľko desaťročí? Nebojte sa vyskúšať niečo iné. (SME)
Najskôr chceli pre zlé počasie zmeniť kurz, neskôr let otočiť. (SME)
Pozrite si na všetky informácie o zostrelení malajzijského stroja nad Ukrajinou. (SME)
Vrátite sa na Slovensko a nechápete, kde sa stala chyba. (SME)
Všetci vedeli, kto je Sagan, povedal šéf slovenskej cyklistiky. (SME)
Útok zrejme obmedzí elektrinu na menej než tri hodiny denne. (SME)
Nasdaq v New Yorku sa stal v roku 2010 terčom hackerov. (SME)
Kandidáti zrejme prekročili limit, už je to premlčané. (SME)
Most tvrdí, že ich videnie sveta je iné ako Orbánovo. (SME)
Ak je niečo úspešné vo viacerých krajinách, môže to fungovať aj na Slovensku. (SME)
Cez elektronické pobočky sa dajú nájsť vyšetrenia aj platby. (SME)
Podľa Lászlóa Kövéra dnes stoja proti sebe chudobní a bohatí. (SME)
Záchranári strácajú čas, keď chodia po oddeleniach. (SME)
Účet za rozbitie spoločnosti prišiel po deviatich rokoch. (SME)
Politici budú podliehať ilúzii, že ich úlohou je predpovedať budúcnosť. (SME)
Až dve hodiny čakali, kým im komárňanská nemocnica prijala pacienta. (SME)
Chcel skončiť v dvadsiatke či dosiahnuť individuálny úspech. (SME)
Výskyt na našom území považujú odborníci za výnimočný, ale nie za nezvyčajný. (SME)
Jednu prepustili po návrate z materskej, druhú neprijali, lebo je Rómka. (SME)


PRAVDA

Tri pätiny Rusov sankcie, ktorými Západ trestá Moskvu za jej politiku voči Ukrajine, neznepokojujú. (PRAVDA)
Pri pilieroch bratislavského Starého mosta našli štyri podozrivé predmety. Jeden z predmetov sa nachádza na dne rieky a pripomína mínu. (PRAVDA)
Vláda v utorok uvoľnila prvé peniaze pre Vrátnu dolinu a Terchovú. Ako s nimi obec naloží, objasňuje starosta Terchovej Milan Laurenčík. (PRAVDA)
Británia obmedzí sociálne dávky pre prisťahovalcov z krajín EÚ, aby obmedzila imigráciu do krajiny. Návrh príslušného zákona má platiť od novembra. (PRAVDA)
Iránsky duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí podrobil Izrael kritike za jeho útoky v Pásme Gazy a vyzval moslimov, aby poskytli Palestíne zbrane na boj proti židovskému štátu. (PRAVDA)
Nálada v slovenskej ekonomike sa naďalej zlepšuje. Potvrdzujú to údaje Štatistického úradu SR. (PRAVDA)
Prezident Andrej Kiska sa ešte nezaoberal vymenovaním trestnej právničky Lucie Kurilovskej za novú rektorku Akadémie policajného zboru. (PRAVDA)
Taliansko zvažuje predaj balíka akcií vo výške od troch do piatich percent v spoločnostiach Eni a Enel. (PRAVDA)
Rozhodnutie Japonska zaviesť sankcie proti Rusku považuje Moskva za "nepriateľský" krok. (PRAVDA)
Administratíva amerického prezidenta Baracka Obamu obvinila Rusko z porušenia jadrovej dohody z roku 1987, čo označila za "veľmi závažnú vec". (PRAVDA)
Čína bohatne, majetkové rozdiely medzi obyvateľmi krajiny sa ale prehlbujú. (PRAVDA)
"Záujmy krajín Európskej únie sa smerom k Moskve líšia. Na úrovni únie je preto spoločný postup mimoriadne zložitý," povedal pre Pravdu expert Aurel Braun z Harvardu. (PRAVDA)
Izraelskí vojaci pozastavili operáciu Nezničiteľná skala vyhlásením "nevyhláseného prímeria". Urobili tak v pondelok predpoludním, v noci na utorok sa však už opäť bojovalo. (PRAVDA)
České ministerstvo priemyslu a obchodu zvažuje "daň za ropnú bezpečnosť", na financovanie údržby strategických zásob. (PRAVDA)
Počas nočných izraelských útokov v Pásme Gazy zasiahla armáda viac ako 70 cieľov. Pri pozemnej ofenzíve aj útokoch z mora a vzduchu zahynulo najmenej 40 ľudí. (PRAVDA)
Diplomati z krajín Európskej únie sa v Bruseli predbežne dohodli na novom zozname osôb a firiem, proti ktorým EÚ vyhlási sankcie v reakcii na prístup Moskvy k ukrajinskej kríze. (PRAVDA)
Dve členky Pussy Riot žiadajú od Ruska celkové odškodné 250-tisíc eur. Informuje o tom denník Vedomosti a portál britského denníka Guardian. (PRAVDA)
Čínske úrady kritizujú zahraničných výrobcov luxusných automobilov pre príliš vysoké ceny a snažia sa ich donútiť k zlacneniu náhradných dielov a opráv. (PRAVDA)
Obe čierne skrinky havarovaného alžírskeho lietadla dopravili v pondelok do Francúzska a už na nich pracuje šesť inžinierov. (PRAVDA)
Zablúdená záchranka a smrť dvoch mladých ľudí. Prípady, ktoré sa stali, vzbudzujú obavu a vyvolávajú otázku: Príde sanitka, keď ju bude niekto z nás potrebovať, načas? (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Internetový gigant kupuje firmu na streamovanie herných videí Twitch. (HN Online)
Elitný slovenský útočník podpísal s Red Wings nový trojročný kontrakt. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Nová zmluva. Zaplatiť najlepšieho slovenského cyklistu budú môcť len najbohatšie kluby. (HN Online)
(HN Online)
Jozef Korbel, mediálny manažér slovenského cyklistu Petra Sagana, pre HN: (HN Online)
IT. Sme najväčší na Slovensku. Teraz chceme mať aspoň polovicu tržieb zo zahraničia. (HN Online)
(HN Online)
Stredne veľké podniky v prvom polroku ponúkli viac ako 12-tisíc voľných pracovných miest. (HN Online)
Finančné skupiny. Podnikatelia menia fungovanie jednej z ich najcennejších poľských firiem EM & F Group. (HN Online)
Zistenie HN. Slovenský holding nebude stavať zábavný megapark doma, ale u našich susedov. (HN Online)
Eduard Maták, jeden z partnerov Penta Investments, v rozhovore pre HN: (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)

TA3

Pri pilieroch bratislavského Starého mosta našli štyri podozrivé predmety. Jeden z predmetov sa nachádza na dne rieky a pripomína lodnú mínu. Vedenie hlavného mesta sa v zmysle zákona plánuje obrátiť na ministerstvo vnútra, aby preverili, či je predmet nebezpečný. (TA3)
Najvyšší iránsky vodca ajatolláh Alí Chameneí vyzval dnes moslimov na celom svete, aby poskytli Palestínčanom zbrane na boj proti Izraelu. Chameneí v príhovore pri príležitosti ukončenia pôstneho mesiaca ramadán označil židovský štát za "besného psa" a "nenásytného vlka" a obvinil ho z rozsiahlej genocídy nevinných palestínskych civilistov. (TA3)
Slovenskému futbalovému brankárovi Richardovi Zajacovi z poľského prvoligového klubu Podbeskidzie Bielsko-Biala sa podaril nevídaný kiks. Tridsaťsedemročný gólman sa "postaral" o víťazstvo Lechie Gdansk v piatkovom zápase 2. kola Ekstraklasy v domácej konfrontácii s Podbeskidzím. (TA3)
České ministerstvo priemyslu a obchodu navrhuje zavedenie novej dane "z ropnej bezpečnosti". Táto daň by mala byť vo výške 25 až 30 halierov na jeden liter. O novej dani sa hovorí v dokumente o zaobchádzaní so strategickými rezervami nafty, benzínu a ropy. (TA3)
Nedostatočné kapacity v školách trápia nielen satelitné dedinky v okolí Bratislavy, ale aj menšie obce, ktoré nemajú dosť peňazí na nové. Začali sa tak stavať nízkonákladové, takzvané modulové školy. Tie poskytnú deťom dostatočný priestor a komfort. (TA3)
Minulotýždňové prívalové dažde opäť otvorili otázku fungovania varovného výstražného systému pred povodňami. Podľa starostov postihnutých obcí nie je dostatočný. Ministerstvo životného prostredia už štrnásť rokov pracuje na novom systéme, dodnes však nie je dokončený. V opačnom prípade by sa dalo mnohým škodám zabrániť. (TA3)
Mincovňa Kremnica vydala pamätnú medailu Prezident Slovenskej republiky – Andrej Kiska v troch vyhotoveniach: zlatom, striebornom a z pozlátenej mosadze. Pamätné medaily na počesť novozvoleného prezidenta sú v Mincovni Kremnica tradíciou. (TA3)
Britská vláda pokračuje v sprísňovaní imigračnej politiky. Kabinet premiéra Davida Camerona dávnejšie avizoval, že prisťahovalci už nebudú mať vo Veľkej Británii ustlané na ružiach ako doteraz. Výhody, ktoré poskytuje sociálny systém si budú musieť zaslúžiť. (TA3)
Ani relatívne rýchle opatrenia viacerých afrických vlád nezabránili šíreniu eboly na západe čierneho kontinentu. Libéria uzavrela svoje hranice a v mnohých oblastiach vyhlásila karanténu. Aktuálna epidémia je zatiaľ najväčšia v histórii. Doteraz si vyžiadala viac ako 660 životov, lekári evidujú stovky ďalších prípadov. (TA3)
Taliansko zvažuje predaj balíka akcií vo výške od troch do piatich percent v spoločnostiach Eni a Enel. V pondelok to uviedol taliansky štátny tajomník pre hospodárske a finančné veci Giovanni Legnini. (TA3)
Manželka majiteľa Los Angeles Clippers Shelly Sterlingová má právo predať klub zámorskej basketbalovej NBA za dva milióny dolárov. Tak rozhodol kalifornský sudca Michael Levanas. (TA3)
Vozidlo Opportunity amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA), ktoré v januári 2004 pristálo na Marse, vytvorilo nový vzdialenostný rekord pre zariadenie vyrobené človekom a pohybujúce sa na inom nebeskom telese ako Zemi. NASA o tom informovala vo vyhlásení zverejnenom v pondelok. (TA3)
Rusko údajne porušilo ďalšiu medzinárodnú dohodu. Vyhlásil to Washington. Moskva vraj otestovala rakety stredného doletu, čo je v rozpore s dohodou o jadrových zbraniach, ktorú obe krajiny uzavreli ešte v roku 1987. Obama už vyzval Kremeľ na okamžité rokovanie. (TA3)
Zostrelenie malajzijského civilného lietadla nad východom Ukrajiny by mohlo byť vojnovým zločinom. Vo svojej najnovšej správe to uviedla OSN. Rusko žiada nestranné vyšetrenie katastrofy. Na mieste, kde sa boeing zrútil sa stále bojuje. (TA3)
Brusel dospel k predbežnej dohode o novom sankčnom zozname proti Rusku. Opäť sa bude týkať jednotlivcov, skupín aj firiem. Európska únia avizovala, že prijme tvrdé kroky, lebo Rusko nič nezmenilo na svojom prístupe k ukrajinskej kríze. Podľa spravodajských služieb naďalej podporuje separatistov. (TA3)
Takmer dve desiatky ľudí zahynuli počas nočných útokov izraelskej armády v Pásme Gazy. Medzi mŕtvymi boli aj štyri deti. Podľa palestínskych zdrojov bol zasiahnutý aj dom jedného z vodcov militantného hnutia Hamas. (TA3)
Dnes bude prevažne oblačno a na mnohých miestach časom dážď, prehánky alebo búrky, ojedinele aj intenzívnejšie. Najvyššia denná teplota 23 až 29 st. (TA3)
Podľa meteorologickej služby spadlo v Anglicku mimoriadne množstvo zrážok. V niektorých oblastiach spadla za jednu hodinu viac ako polovica mesačného priemeru. Lejaky spôsobili chaos najmä v doprave. (TA3)
Šport+ z 28. júla (TA3)
Letecké preteky Red Bull Air Race sú už dobre známe. Štvrté podujatie majstrovstiev sveta sa konalo v poľskom prímorskom meste Gdyňa a prilákalo vyše 130 tisíc divákov. Z víťazstva sa tešil Rakúšan Hannes Arch, ktorý zároveň aj vedie v priebežnom poradí šampionátu. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ NA SLOVENSKU

Denníky:

Informácie v angličtine

Správy, spravodajské agentúry

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TA SR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Spravodajstvo Slovenského rozhlasu (Vysielanie verejnoprávneho rozhlasu)
 • Aktuálne - priebežné spravodajstvo internetového portálu Centrum.sk

Týždenníky a časopisy

 • E TREND - online verzia hospodárskeho týždenníka TREND
 • PLUS 7 DNÍ - magazín
 • Je to tak - online mienkotvorný portál
 • FAKTY - kresťanský mesačník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH)
 • Katolícke noviny - týždenník katolíckej cirkvi
 • Týždeň - týždenník
 • Slovo - týždenník pre politiku a hospodárstvo, ľavicovo orientovaný

Ďalšie médiá na Slovensku a vo svete

NAVŠTÍVTE NAŠU DATABÁZU

Televízne vysielanie

Rozhlasové vysielanie

O médiách

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk