Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 27.5.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0926USD   27.407CZK   0.70960GBP   309.17HUF   4.1391PLN   7.5598HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

Mal povesť pragmatika, cynika, chladnokrvného politika. Niektorí ho dnes nazývajú zradcom alebo dokonca monštrom. Ako ho videl a vidí jeho syn? (SME)
Keby sa nepridal ku komunistom, mohol byť veľkou postavou československých dejín. (SME)
Nová štúdia Smart Forgigs je marketingovým upozornením na spoluprácu Smartu s audio partnerom JBL. (SME)
Vy by ste zverili krytie obchodov za milióny eur do rúk niekomu, komu nedôverujete? (SME)
Podieľame sa na systéme, ktorý vytvára podtriedu a vyhovárame sa, že jej znaky sú vlastnosťami etnika. (SME)
Microsoft chce zjednodušiť dostupnosť dát, hlasového asistenta ponúkne na všetky platoformy. (SME)
Aj najprirodzenejšia činnosť, ktorú vykonávame každodenne, môže ľuďom robiť problémy. (SME)
Český tréner žijúci na Floride Martin Damm vedie Martina Kližana od jesene 2013, na turnaji Roland Garros sú spolu druhý raz. (SME)
Zmrazené životné minimum znamená, že si nepolepšia ani rodiny s deťmi. (SME)
Jedinou témou rozhovorov je len odškodnenie za vypovedanie dohody. (SME)
FC Sevilla obhajuje triumf v Európskej lige. Môže získať už štvrtú trofej. (SME)
Upravené BMW sa radí medzi najrýchlejšie diesle. (SME)
Už to chvíľu vyzeralo, že Slovenská akadémia vied aspoň dobehne 21. storočie. (SME)
Vláda popiera diskrimináciu rómskych detí. Brusel ju usvedčuje a hrozí súdom. (SME)
Podozrenie voči Jozefovi Roháčovi stále pretrváva, hovorí bývalý šéf vyšetrovateľov. (SME)
Najnovší film Tsai Ming-lianga, Cesta na západ, je štúdiou disciplíny a sústredenia. Ide v podstate o observačný záznam chôdze budhistického mnícha. Meditácia ... (SME)
V marci minister obrany tvrdil, že súťaž vypíše do konca mesiaca. Aj po dvoch mesiacoch sa termín stále posúva. (SME)
Akadémia odmieta úpravy v zákone o verejných výskumných inštitúciách. (SME)
Cameron chce ukázať, čo má Únia pre zotrvanie Británie zmeniť. (SME)
Partnerstvo ľudí so psami je významným míľnikom v evolučnom vývoji, pomáhali nám loviť. (SME)


PRAVDA

Budova a areál Iuventy na Búdkovej ulici v Bratislave sa predávať nebudú. Minister školstva Juraj Draxler tvrdí, že to ani nikdy neplánovali. (PRAVDA)
Päťdesiat kráv, 70 ovcí a 30 kôz. To je cena, ktorú chce kenský právnik ponúknuť Barackovi Obamovi za ruku jeho staršej dcéry Malie, ktorú vraj už roky miluje. (PRAVDA)
Počet obetí prudkých dažďov a záplav v štátoch Texas a Oklahoma stúpol na 17. Počet mŕtvych ešte zrejme vzrastie, keďže niekoľko ľudí je stále nezvestných. (PRAVDA)
Dánska rozhlasová stanica Radio24syv si vyslúžila kritiku verejnosti a ochrancov zvierat za to, že jej moderátor v priamom prenose zabil králika. (PRAVDA)
Výbor Európskeho parlamentu odmietol legislatívny návrh, ktorého cieľom bolo obmedziť riskovanie bánk pri obchodovaní. (PRAVDA)
Hamas sa počas minuloročnej letnej vojny s Izraelom v Pásme Gazy dopúšťalo vojnových zločinov voči palestínskym civilistom, tvrdí Amnesty International. (PRAVDA)
Napriek vopred známemu výsledku hlasovania o nedôvere českej vláde Bohuslava Sobotku opozícia iniciovala v utorok mimoriadne rokovanie snemovne. (PRAVDA)
Žiadne zmeny pravidiel, ale užšia ekonomická a politická spolupráca v únii. To je najnovší návrh Angely Merkelovej a Françoisa Hollanda. (PRAVDA)
Až 200 miliárd barelov ropy by mohlo ležať v dvoch rozsiahlych bridlicových formáciách v oblasti kanadských Severozápadných území. (PRAVDA)
Izraelské letectvo zasiahlo nadránom niekoľko cieľov v Pásme Gazy v reakcii na odpálenie palestínskej rakety na izraelské územie. (PRAVDA)
Zabila jednu ženu, druhú ťažko zranila, vo väzení si neodpykala ani jediný deň. Rusi sú pobúrení, ako sa skončil súdny proces s prominentnou dcérkou. (PRAVDA)
Dva prípady sexuálneho zneužívania detí a dva podstatne rozdielne rozsudky. Podľa odborníčky na trestné právo Lucie Kurilovskej je potrebné prípady učiteľky a kňaza posudzovať individuálne. (PRAVDA)
Iracká armáda spustila protiofenzivu proti Islamskému štátu v provincii Anbar, kde sa nachádza aj mesto Ramádí, ktoré islamisti dobyli. (PRAVDA)
V Kolíne v stredu zneškodnia nevybuchnutú bombu z druhej svetovej vojny počas najrozsiahlejšej operácie svojho druhu v povojnových dejinách mesta. (PRAVDA)
Polícia evakuovala budovu Kapitolu, v ktorej sídli Kongres Spojených štátov, a tiež priľahlé turistické centrum, po tom ako sa v oboch budovách ozval alarm. (PRAVDA)
Rakúsky nízkonákladový dopravca Niki zrušil svoje plány prevádzkovať lety z Bratislavy. (PRAVDA)
Budúci poľský prezident Andrzej Duda sa vzdal členstva v sociálne konzervatívnej strane Právo a spravodlivosť (PiS). (PRAVDA)
Grécko by mohlo odložiť splátku úveru MMF, ktorú má uhradiť 5. júna, ak sa s fondom dohodne, že všetky júnové splátky uhradí naraz. (PRAVDA)
Iba 47 poslancov z potrebných 101 podporilo návrh na vyslovenie nedôvery českej vláde. Proti návrhu bolo 105 poslancov. (PRAVDA)
Prezident dostal od Ústaného súdu iné písomné odôvodnenie rozhodnutia o nevymenovaní kandidátov do funkcie sudcu, ako bolo verejné vyhlásenie. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
Kontroverzný herec Viktor Horján hodnotí slovenský showbiznis v novej relácii HNtelevízie Narýchlo. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Zabudnutý príbeh nacistického tábora v Petržalke rozpráva projekt Židovského komunitného múzea. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Hasiči museli 30 sekúnd stáť na križovatke za vodičom, ktorý ich nepustil pred seba. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Ako býva svet. Minimalistický apartmán v Londýne vás prekvapí mnohými detailami. (HN Online)
Absolventka architektúry v Bratislave, Adriana Debnárová, o svojom svetovom úspechu, v rozhovore pre HN. (HN Online)

TA3

Budova Iuventy na Búdkovej ulici v Bratislave by mala slúžiť verejnosti a predávať sa nebude. Informoval o tom minister školstva Juraj Draxler. Na krátkom brífingu hovoril aj o prebytku budov, ktorými rezort školstva operuje. (TA3)
Kabinet Roberta Fica schválil novelu zákona o e-Governmente aj povinné ochranné prvky pre deti na svahoch. (TA3)
Kabinet implementuje smernicu Európskej únie, na základe ktorej bude ochrana bankových vkladov v EÚ do výšky 100-tisíc eur. Má sa tak zvýšiť stabilita bankového systému. (TA3)
Pasqual Scotti je obvinený z vraždy 20 ľudí. Na úteku bol 30 rokov. Zatkli ho, keď vyprevádzal svoje dve deti do školy. (TA3)
Telefón iPhone 6 vyniesol značku Apple na prvé miesto v rebríčku najhodnotnejších značiek. Z trónu zosadil gigant Google. (TA3)
Federálne ministerstvo spravodlivosti Švajčiarska oznámilo, že v krajine zatkli šesť vysokopostavených futbalových funkcionárov pre podozrenie z korupcie a plánujú ich vydať americkým úradom. (TA3)
O ruku dcéry amerického prezidenta žiada právnik z Kene. Podľa tradícií ponúka desiatky zvierat. Tvrdí, že mu nejde o majetok. S Maliou chce žiť prostý život. (TA3)
K odkúpeniu pohľadávok malých nezabezpečených veriteľov Váhostavu štátom by malo dôjsť do konca tohto roka. Avizuje to ministerstvo financií. (TA3)
Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa už deviaty raz stala najmocnejšou ženou sveta. Za posledných päť rokov ju neodkázala predbehnúť žiadna iná žena. V prvej stovke sú tiež filantropky, speváčky aj britská kráľovná. (TA3)
Prívalové dažde a záplavy, ktoré od víkendu sužujú americké štáty Texas a Oklahoma, si už vyžiadali najmenej 17 obetí. Toto číslo sa zrejme ešte zvýši, keďže niekoľko ľudí zostáva stále nezvestných. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu ministra školstva Juraja Draxlera. (TA3)
Aj dnes pokračuje rokovanie parlamentu. Poslancov čakajú poslanecké návrhy, správy aj Gabčíkovo. Diskutovať by sa malo aj o novele školského zákona. Dianie v parlamente sleduje Miroslav Kohút. (TA3)
Najväčšou hviezdou mítingu v Ostrave bol Usain Bolt. Musel sa vyrovnať s chladným počasím. Ani to ho však nepripravilo o triumf. (TA3)
Útok ozbrojencov na hotel v diplomatickej štvrti Kábulu sa po niekoľkých hodinách skončil. Afgánske bezpečnostné zložky zlikvidovali štyroch útočníkov. Podľa ministerstva vnútra si útok, ku ktorému sa prihlásilo radikálne hnutie Taliban, nevyžiadal žiadne ďalšie obete. (TA3)
Tri góly a dve asistencie Derricka Brassarda boli rozhodujúce v zápase medzi New Yorkom Rangers a Tampou Bay. NY sa tak dotiahol a v sérii hranej na štyri víťazstvá si vynútil siedmy zápas. (TA3)
Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pripravil Rudof Vrábel z J&T Banky. (TA3)
Víťazom Východnej konferencie sa stali basketbalisti Clevelandu Cavaliers. 23 bodmi im pomohol LeBron James, ktorý si o titul zahrá piatykrát po sebe. (TA3)
Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) zahájil v Nošoviciach sériovú produkciu novej verzie populárneho malého modelu a začal ju expedovať do predajní v ČR. (TA3)
Zahraničné firmy by z Ruska nemali odísť. Povedal to prezident Vladimir Putin na biznis fóre v Moskve. Očakáva zároveň, že sankcie Západu čoskoro zrušia. Firmy vyzval, aby doma naďalej expandovali skôr, než sa sankcie skončia. (TA3)
Oblačno až zamračené, na západe miestami zmenšená oblačnosť. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.