Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 23.5.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1164USD   27.395CZK   0.71380GBP   306.96HUF   4.1003PLN   7.5390HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy

Aktuálne titulky médií. Po kliknutí sa zobrazí priamo stránka zdroja. Rýchly zoznam ďalších médií je TU.

News in English and German: Slovakia - What World Thinks - Neighbors of Slovakia

SME

A prečo? Lebo ste ako Nemci, Sparťania a chovatelia dobytka? Alebo preto, že si to jednoducho zaslúžia? (SME)
Pred rokom bol najväčšou nádejou opozície, dnes sa jeho strana prepadla na úroveň 10 percent. Líder Siete RADOSLAV PROCHÁZKA hovorí, že si vie priznať ... (SME)
Opatrenia za stovky miliónov pomôžu len niektorým, hovoria analytici. (SME)
Tisícky mladých Írov sa vracali domov, aby mohli podporiť uzákonenie homosexuálnych manželstiev. (SME)
Oscarový herec prišiel do Cannes s filmom kanadského režiséra Denisa Villeneuva Sicario. (SME)
V dnešnom Screeneri si predstavíme kvalitné nové slovenské reklamy. (SME)
Novým lídrom Giro d'Italia je Fabio Aru. Pred Contadorom má náskok 19 sekúnd. Ďalšiu stratu utrpel aj Richie Porte. (SME)
Odpoveďou na to, prečo Sociálna poisťovňa rozoslala druhý pozývací list sporiteľom, je druhý sociálny balíček Smeru. (SME)
Zádušnú omšu celebroval bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský. (SME)
Ambíciou Smeru je zriadiť centrálnu dopravnú autoritu. (SME)
Mladú Švédku máme v týchto dňoch možnosť vidieť v americko-britskom sci-fi trileri režiséra Alexa Garlanda Ex machina. (SME)
Košice nesplnili finančné kritériá pre udelenie licencie pre najvyššiu súťaž. (SME)
Firma AdBlock čaká na schválenie svojho prehliadača v repozitári Google Apps. (SME)
Občianska vojna na Srí Lanke sa stala súčasťou francúzskej reality. (SME)
Stretnutie Východného partnerstva veľké zmeny neprinieslo. (SME)
Len čo sa deti naučia čítať, uvidia mesto ako text, ako knihu, ktorú si čitateľ neobjednal. (SME)
Dôchodky od nás budú nižšie, pripúšťa Sociálna poisťovňa vo svojom letáku. (SME)
Platforma Googlu ponúka nielen rozšírené vyhľadávanie podľa množstva kritérií, ale aj vytváranie vlastných virtuálnych galérií. (SME)
Bezhlavé presadzovanie karentov má za následok podceňovanie a podfinancovanie spoločenskovedných a humanitných disciplín. (SME)
Pamiatky nám pripomínajú, ako veľmi sme z pohľadu dejín naivní a hlúpi. (SME)


PRAVDA

Desiatky ľudí zomreli v piatok pri útoku na policajný konvoj pri hraniciach západomexických štátov Michoacán a Jalisco. (PRAVDA)
Slovensko je top krajinou pre automobilky. Podľa ekonóma Vladimíra Baláža sa musí orientovať na časť priemyslu, v ktorom bude svetovou špičkou. (PRAVDA)
Európska komisia sa chystá navrhnúť prerozdelenie medzi krajiny Európskej únie 40 000 utečencov z Ázie a Afriky, ktorí žiadajú v Taliansku a v Grécku o azyl. (PRAVDA)
Senát Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici v obnovenom konaní uložil nové tresty siedmim členom zemplínskej zločineckej skupiny okolo bosa Branislava Adamča. (PRAVDA)
Úrad Vysokého komisára OSN pre ľudské práva je "šokovaný" plánom maďarskej vlády zistiť názor občanov na prístup k utečencom prostredníctvom dotazníka. (PRAVDA)
Štvorylku si v piatok presne o dvanástej hodine skúsili tanečníci v 51 mestách v siedmich štátoch Európy. (PRAVDA)
Francúzski poslanci schválili vo štvrtok neskoro večer návrh zákona, ktorý zakazuje obchodným reťazcom a supermarketom likvidáciu nepredaných potravín. (PRAVDA)
NATO nemá vo východnej Európe útočné kapacity proti Rusku, tvrdí Róbert Ondrejcsák, riaditeľ Centra pre európske a severoatlantické vzťahy pre projekt Defence Matters. (PRAVDA)
Európska únia dala na summite Východného partnerstva najavo záujem o ďalšiu spoluprácu so šiestimi postsovietskymi krajinami, konkrétnych sľubov ale bolo málo. (PRAVDA)
Počet žiakov, študentov a dôchodcov, ktorí sa registrovali pre bezplatné cestovanie vlakom, dosiahol 762-tisíc. Podľa premiéra Roberta Fica je to znak, že opatrenie funguje. Pripravujú ďalšie. (PRAVDA)
Samovražedný útočník sa počas modlitieb odpálil v šiitskej mešite na východe Saudskej Arábie, pričom zabil a zranil zatiaľ nešpecifikovaný počet ľudí. (PRAVDA)
Viac izieb, modernejšie technológie, lepšie vybavenie aj vyšší komfort pre pacientov. Takto dostane šancu na liečbu niekoľkonásobne viac ľudí s rakovinou. (PRAVDA)
Jeden zo zamestnancov povedal, že keď jedného z vreckárov vyprevádzal von, spýtal sa ho dotyčný, prečo ho "nenechá pracovať", a vyhrážal sa mu ťažkosťami. (PRAVDA)
Hospodárske vyhliadky eurozóny sú s pomocou uvoľnenej menovej politiky najlepšie za posledných sedem rokov. (PRAVDA)
Je dôležité, aby sa s novou úpravou podrobne oboznámili nielen sudcovia, ale najmä advokáti, keďže schválené kódexy zvyšujú tlak na lepšiu prípravu sporu. (PRAVDA)
Odhaliť psychické ťažkosti pilotov by mohli vopred neohlásené lekárske kontroly. Vyhlásil to riaditeľ nemeckých aeroliniek Lufthansa Carsten Spohr. (PRAVDA)
Britská polícia uzavrela ulice a evakuovala stovky domov v okolí štadióna Wembley, pri ktorom objavili nevybuchnutú bombu z obdobia druhej svetovej vojny. (PRAVDA)
Orbánove činy sú v EÚ často terčom kritiky, naposledy vyvolali pobúrenie jeho slová o možnosti opätovného zavedenia trestu smrti. (PRAVDA)
Zamestnanci trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën v piatok 22. mája vstúpili do štrajkovej pohotovosti. (PRAVDA)
Islamskí radikáli obsadili v piatok nemocnicu v sýrskej provincii Idlíb pri hraniciach s Tureckom, ktorú obliehali od apríla. (PRAVDA)

HN Online

(HN Online)
(HN Online)
Z Nemecka, Fínska, Rumunska, Česka, Írska, USA, Austrálie a ďalších krajín prichádzajú umelci nového cirkusu zabaviť Slovensko. (HN Online)
Podľa Eduarda Chmelára zvládol premiér kauzu Váhostav bravúrne. „Iný na jeho mieste by to neustál a na tejto kauze by padla vláda.“ (HN Online)
(HN Online)
Dva a pol chlapa, CSI, Doktorka Zoe, Glee, Stúpenci, Áno, šéfe USA. Amerika rušila programy, ktoré vysielajú aj naše televízie. (HN Online)
Kúpil si štandardný model, ktorý má cenovku minimálne 400 eur. V Rusku sa ešte nepredávajú. (HN Online)
(HN Online)
Nepredané potraviny majú darovať buď charitatívnym organizáciám alebo farmám (HN Online)
Do nových áut sa bude povinne montovať tzv. eCall. Bude to automatické tiesňové volanie, ktorým sa odošlú všetky potrebné údaje najbližšej záchranke. (HN Online)
(HN Online)
Správa Amnesty International dokumentuje prípady zločinov spáchaných na Ukrajine medzi vlaňajším júlom a tohtoročným aprílom. (HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
(HN Online)
Krajiny OSN riešia, ako nežiť na dlh budúcich generácií. (HN Online)
Budeme pravidelne prinášať publicistiku k svetovej ekonomike, ale aj rozhovory s ľuďmi, ktorí hýbu biznisom. (HN Online)

TA3

Futbalový tréner hodnotil najvyššiu futbalovú súťaž. (TA3)
Väčšina slovenských hokejistov si práve užíva obdobie odpočinku. Niektorí z nich sa streli pod Vysokými Tatrami, aby vymenili hokejky za golfové náčinie. Golf je pre nich relax. Sú však aj hokejisti, ktorí tomuto športu na chuť stále neprišli a zrejme už ani neprídu. (TA3)
Futsalisti Slovmaticu FOFO Bratislava suverénne kraľujú slovenskej extralige. Finálovú sériu s Prešovom vyhrali jasne 3:0 na zápasy a oslavujú jubilejný 10. majstrovský titul. Ten má ale smutnú príchuť. (TA3)
Trinástu etapu cyklistických pretekov Giro d´Italia z Montecchio Maggiore do Jesola vyhral Talian Sacha Modolo z tímu Lampre-Merida. (TA3)
Šport+ z 22.mája. (TA3)
Samovražedný atentátnik odpálil bombu v mešite na východe Saudskej Arábie. O život údajne prišlo 20 až 30 ľudí, ďalší utrpeli zranenia. (TA3)
O bronzových koňoch nemeckého ríšskeho kancelára Adolfa Hitlera, ktoré našla nemecká polícia, prichádzajú nové skutočnosti. Vyšetrovatelia našli aj ďalšie vzácne artefakty z nacistickej éry, stratené celé desaťročia. (TA3)
Bez konkrétnych výsledkov sa podľa vyjadrení účastníkov schôdzky skončilo rokovanie v Minsku. Ocenili však konštruktívny dialóg a dohodli sa, že ďalšie rokovanie bude začiatkom budúceho mesiaca. (TA3)
Dokument z 22. mája. (TA3)
Európska komisia sa na budúcu stredu údajne chystá navrhnúť prerozdelenie 40 tisíc utečencov z Ázie a Afriky medzi krajiny Európskej únie. Tí v súčasnosti žiadajú o azyl v Taliansku a v Grécku. (TA3)
Súd v Kyjeve rozhodol, že na dvojicu zajatú na Ukrajine uvaľuje väzbu. Advokát jedného z nich už avizoval odvolanie. (TA3)
Dobré správy z 22. mája. (TA3)
Basketbalistky sa pripravujú na majstrovstvá Európy. Po troch prehrách sa radujú. Poradili si s Ukrajinkami. (TA3)
24 hodín vo svete z 22. mája (TA3)
Povstalci ukončili jednostranné prímerie po útoku vlády, zahynulo 26 rebelov. Zrejme sa tak skomplikujú mierové rokovania. Prezident Santos vyzval na zastavenie násilia. (TA3)
Hlavné správy z 22. mája. (TA3)
Na východe Ukrajiny sa ozýva paľba z ťažkých zbraní. Intenzívne boje s proruskými separatistami si za posledné hodiny vyžiadali najmenej štyri obete, vrátane jedného civilistu. Armáda utrpela najväčšie straty pri Donecku. (TA3)
Seniori z bratislavskej Dúbravky dokazujú, že aj ľudia vo vyššom veku môžu byť aktívni. Ani zlé počasie ich neodradilo od toho, aby si zmerali si svoje sily v rôznych športových disciplínach. Nešlo o olympijské výkony - stačilo olympijské nadšenie. (TA3)
Druhý pilier je otvorený a ľudia sa môžu rozhodovať či do neho vstúpia alebo vystúpia. Sociálna poisťovňa v tejto súvislosti posiela sporiteľom ďalší list. Podľa odborníkov v ňom ale jednostranne navádza ľudí na odchod z druhého piliera. (TA3)
Summit Východného partnerstva deklaroval záujem o spoluprácu s postsovietskymi krajinami. Kyjev potešila záverečná deklarácia, ktorá podporuje jej územnú celistvosť. Prezident Kiska podporil rozširovanie Únie. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.