Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 15.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1736USD   25.650CZK   0.87905GBP   314.36HUF   4.2146PLN   7.5505HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Zároveň ho odsúdil na osem rokov väzenia. (PRAVDA)
Rozšírenie výroby v bratislavskom závode VW umožňuje produkovať kompletné vozidlá Porsche Cayenne, ktoré schádzajú z výrobnej linky od septembra. (PRAVDA)
Danka kritizovali opoziční poslanci aj preto, že počas návštevy Moskvy odmietol jednoznačne odsúdiť okupáciu Krymu Ruskom. (PRAVDA)
Vyjadril sa tak po tom, ako vyvolali debatu jeho slová o systéme kvót. (PRAVDA)
Komora však verí, že Drucker bude aktívnejší a príde s takými opatreniami, ktoré pocítia nielen pacienti, ale aj ostatní zdravotníci. (PRAVDA)
Herrmann považuje za bezpečnostné riziko, že cez iných nemeckých susedmi sa môže do krajiny ktokoľvek voľne dostať. (PRAVDA)
Slováci sa stotožňujú s niektorými československými značkami, ako je napríklad Kofola či Pilsner Urquel, ako so svojimi. V skutočnosti ide o české značky. (PRAVDA)
Čísla všetkým deviatim zaregistrovaným kandidátom vylosovala Štátna volebná komisia. (PRAVDA)
Bratislava je štvrtým najrozvinutejším regiónom v Európskej únii. Uviedli to českí štatistici na základe hrubého domáceho produktu na obyvateľa. (PRAVDA)
Súčasná úprava v prípade účasti zamestnanca na štrajku spôsobuje neprimeranú administratívnu záťaž pre zamestnanca aj pre zamestnávateľa. (PRAVDA)
Ešte pred týždňom podpora tohto usporiadania, o ktorom sa teraz bude rokovať, bola výrazne nižšia. (PRAVDA)
Hotelierom na Slovensku sa tento rok darí. Počet ubytovaných hostí za prvé tri štvrťroky opäť stúpol a dosiahol nový rekord. (PRAVDA)
Americký prezident Donald Trump podpísal v utorok zákon o vojenskom rozpočte na budúci rok. (PRAVDA)
V závere novembra sa česká koruna voči euru dostala až pod úroveň 25,40 CZK/EUR, jej terajší kurz je pod hranicou 25,70 CZK/EUR. (PRAVDA)
Obmedzenia sa týkajú 19 spoločností, ktoré podnikajú v oblastiach financií, uhlia, minerálov či dopravy. (PRAVDA)
Európsky komisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Phil Hogan poskytol Pravde exkluzívny rozhovor o budúcom smerovaní poľnohospodárskej politiky únie. (PRAVDA)
Tri mesiace pred voľbami a týždeň po tom, čo potvrdil, že sa v nich bude uchádzať o štvrtý mandát hlavy štátu, ruský prezident Putin odštartoval kampaň. (PRAVDA)
Sociálna poisťovňa by mala v budúcom roku vynaložiť na vyplácanie dôchodkov vyše 7 miliárd eur. Je to nárast o 279,5 milióna eur. (PRAVDA)
Porota oboch mužov uznala vinnými za pokus o dopravenie drog do USA. (PRAVDA)
Dvaja muži sa pokúšali ukradnúť Fabiu, na výzvy polície nereagovali. Pri pokuse o útek autom narážali do policajnej hliadky, zasahujúci policajti použili zbrane. (PRAVDA)

Denník N

Vroclav má presne tú istú výhodu ako Bratislava. Je v tieni Varšavy či Krakova, nikto ho poriadne nepozná, nespájajú sa s ním takmer žiadne asociácie. Očakávania sú tak nízke. Vo Vroclavi je však toľko zaujímavého, až sme sa pýtali, prečo sme o tom doteraz nevedeli. Vroclav v mnohom zahanbí aj komornú Bratislavu. Stačí sa preniesť o asi 70 rokov dozadu […] (Denník N)
Pri stave preferencií Mosta neostáva Bugárovi iné než rituálne opakovať klišé o plnení programu a tak ospravedlňovať vládnutie s Ficom (Denník N)
Ambiciózny televízny projekt popisuje rané obdobie vládnutia britskej kráľovnej Alžbety II. Tvorcovia mu veria a plánujú dlhú budúcnosť. (Denník N)
Niekedy pri článku neviem zistiť zásadnú vec. Či autor (autorka) má snahu informovať, ale nemá dostatok informácií. Alebo naopak, chce niekoho poškodiť napriek tomu, že dostatok informácií môže mať. (Denník N)
(Denník N)
Začala cvičiť, aby využila voľný čas na internáte. Po dvoch mesiacoch už stála na súťažnom pódiu a pred dvoma rokmi získala prvé miesto na Arnold Classic. (Denník N)
Nová ústavná sudkyňa presviedča, že má predpoklady na to, aby funkciu vykonávala odborne a nestranne. (Denník N)
1. Danko ide proti prúdu a nepláva zle. 2. Galko vracia Nicholsonovú do reality. 3. Slovensko chce zastaviť migrantov v Líbyi + krátke správy, nový Shooty, zaujímavé články a citát dňa. (Denník N)
Vodíkové autá, alebo elektromobily? Autá do zásuvky majú momentálne jasnú prevahu, ale vodík sa tiež snaží rozširovať trhový podiel. (Denník N)
Odborníci sa nezhodujú, či je presun škôl pod ministerstvo školstva zmena k lepšiemu. Je to pokus o „orbanizáciu“ slovenského školstva, hovorí analytik. (Denník N)

Aktuality

(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)

SME

Obeťou policajnej streľby v obci Opoj je 42-ročný Ján Golis. (SME)
Kým Pašku musela schladiť Laššáková, Nicholsonovú poslal do reality Galko. (SME)
Film s Alexandrou Borbély zaujal americkú akadémiu. (SME)
Spojenci môžu ruské stíhačky zostreliť. (SME)
Remiášova smrť je tabu. (SME)
Podozriví vrazili do policajných áut. (SME)
Sklamali viaceré modely. (SME)
Sledujte diskusiu v Žiline. (SME)
Na pracovných pohovoroch som získala pocit, že so mnou nie je niečo v poriadku. (SME)
Donútil ju k sexuálnej scéne s kolegyňou. (SME)
Ženu, ktorú proti jej vôli zadržiavali v byte vo Viedni, oslobodila po upozornení od slovenských policajtov rakúska polícia. (SME)
Vo Švédsku chcel ukončiť kariéru. (SME)
Harabina komentovať nechcel. (SME)
Mladý Nór vyhral všetkých šesť pretekov. (SME)
Teplé prúdy vplývajú na väčší počet ľadovcov, než vedci čakali. (SME)
Neymar pôsobí v PSG necelý polrok. (SME)
Kaliňák by mal podľa Rajtára vysvetliť prácu polície a jej vyšetrovanie korupcie (SME)

HN OnlineTA3

Silné emócie vyvolala v Tatranskej Lomnici snaha Ministerstva financií získať pre svoje Vzdelávacie a doškoľovacie stredisko ďalšie pozemky v jeho okolí. Chce na nich postaviť parkoviská pre svojich frekventantov. Malo by to však byť na úkor zelene. Lomničania, bývajúci v susedných bytovkách, s tým nesúhlasili. Problémom sa zaoberalo aj mestské zastupiteľstvo. (TA3)
Moskovský súd vyniesol rozsudok v ostro sledovanom procese. Obžalovaný bol bývalý minister hospodárstva Alexej Uľjukajev, ktorý čelil obvineniam z korupcie. Súd ho uznal vinným. Hrozí mu až 10 rokov za mrežami. (TA3)
Zaváhanie Eindhovenu a Alkmaaru v 16. kole holandskej ligy zmobilizovalo futbalistov Ajaxu Amsterdam. Výsledok 3:1 odzrkadľuje dianie na trávniku. (TA3)
V Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach napadol pacient, ktorý bol hospitalizovaný na tamojšom psychiatrickom oddelení, piatich ľudí. Následne na to ušiel, pričom ho ešte v areáli nemocnice chytila polícia. Tá incident vyšetruje. (TA3)
Ak náhradní užívatelia pozemkov spĺňajú zákonom stanovené kritériá a majú záujem náhradné pozemky užívať aj do budúcnosti, musia podať najneskôr do 28. februára 2018 na príslušný okresný úrad návrh na začatie konania o vydaní rozhodnutia o vzniku podnájomného vzťahu k doterajšiemu náhradnému pozemku. Uviedla to na tlačovej konferencii vicepremiérka a šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná za účasti riaditeľa pozemkového odboru MPRV SR Andreja Vašeka. (TA3)
Pozrite si brífing prezidenta policajného zboru T. Gašpara na tému mimoriadnej udalosti v Opoji. (TA3)
Policajný prezident Tibor Gašpar sa postavil pred novinárov a informoval o tragickej udalosti, ku ktorej došlo v obci Opoj pri Trnave. Polícia tam zasiahla proti osobám, ktoré sa v kuklách pokúšali ukradnúť auto. Maskovaní zlodeji sa pokúsili ujsť napriek tomu, že boli v slepej uličke a narazili do policajnej hliadky. (TA3)
Americkou Oklahomou zmieta kauza sexuálneho zneužívania. Obžalobe čelí muž, ktorý 19 rokov zadržiaval svoju nevlastnú dcéru. Začal ju zneužívať ešte keď nebola plnoletá a podľa jej vlastných slov jej vzal 22 rokov života. Prípad pripomenul hrôzy páchané Rakúšanom Jozefom Fritzlom, ktorý svoju dcéru väznil v pivnici a dlhé roky znásilňoval. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka G. Matečnej a riaditeľa pozemkového odboru A. Vašeka. Téma: Desiatky tisíc užívateľov náhradných pozemkov majú poslednú možnosť udržať si ich. (TA3)
Národná diaľničná spoločnosť spúšťa od piatka predpredaj elektronických diaľničných známok pre rok 2018. Vodiči osobných áut si tak už môžu kúpiť diaľničnú známku na budúci rok. (TA3)
Sociálna poisťovňa by mala v budúcom roku vynaložiť na vyplácanie dôchodkov vyše 7 miliárd eur. V porovnaní s týmto rokom by malo ísť o nárast o 279,5 milióna eur. (TA3)
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Nitra chce postaviť novú kabínkovú lanovku na Zobor. S výstavbou plánuje začať v budúcom roku, prevádzku lanovky plánuje spustiť v roku 2019. (TA3)
Americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová ukázala médiám údajnú raketu iránskej výroby, ktorú podľa nej jemenskí povstalci vystrelili na letisko v Saudskej Arábii. Informovala o tom agentúra DPA s tým, že Irán Haleyovej obvinenia poprel. (TA3)
Slovenský kapitán Zdeno Chára a jeho spoluhráči z Bostonu Bruins podľahli hokejistom Washingtonu Capitals 3:5 vo štvrtkovom stretnutí severoamerickej NHL. Štyridsaťročný bek bol najvyťaženejším hráčom svojho tímu, keď odohral 22:17 min, počas ktorých si pripísal 1 mínusový bod, prezentoval sa 1 strelou na bránku, dvoma bodyčekmi a zablokoval 3 strelecké pokusy súpera. Jeho krajan a spoluhráč Peter Cehlárik stále absentoval pre zranenie. (TA3)
Trnavskí policajti pri zásahu v obci Opoj v okrese Trnava v noci na piatok použili služobnú zbraň a postrelili podozrivých z krádeže auta. Jeden z postrelených mužov zraneniam na mieste podľahol, druhý je v nemocnici. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. (TA3)
Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pre vás pripravil Martin Babocký zo spoločnosti Infinity Capital Group. (TA3)
Vedenie nemeckých socialistov rozhodne, či budú s konzervatívcami rokovať o novej vláde. Očakáva sa, že takýto krok schvália. Podľa vyjadrení najvyšších predstaviteľov strany ale pokračovanie veľkej koalície nebude jediný cieľ vyjednávania. (TA3)
Šéf Bieleho domu Donald Trump telefonoval so svojim ruským partnerom Vladimirom Putinom. Hovorili o vzájomných vzťahoch oboch krajín a nevyhli sa ani otázkam, ktoré súvisia s krízou na Kórejskom polostrove. (TA3)
Európski lídri na summite v Bruseli nedokázali odstrániť svoje nezhody v pohľade na migračnú problematiku. Rokovanie sa pretiahlo približne do pol jednej ráno. Postoj krajín sa líši najmä vo vzájomnej solidarite. (TA3)
Japonsko uvalilo nové sankcie na 19 spoločností, ktoré udržiavajú obchodné styku s Kórejskou ľudovodemokratickou republikou. (TA3)

RTVS

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Spravodajské portály / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuality.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas: Rádio Slovensko, Rádio Regina - regionálne vysielanie, Rádio Devín, Rádio_FM, Radio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera, Rádio Junior
 • Rádio Expres
 • Rádio Frontinus - regionálna rozhlasová stanica
 • Jemné melódie - hudobná stanica
 • Rádio Kiss - regionálna rozhlasová stanica
 • Rádio Lumen - vysielanie pre kresťanov

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.