Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 23.4.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0698USD   26.933CZK   0.83720GBP   314.18HUF   4.2727PLN   7.4575HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Ambulantní lekári sa už dozvedeli, aké pokuty ich čakajú, ak budú od pacienta pýtať nedovolené poplatky. (PRAVDA)
Mesto plné zahraničných delegácií, obmedzenia pre peších aj dopravu, v uliciach plno policajtov. Bratislava od nedele hostí šéfov parlamentov členských krajín Európskej únie. (PRAVDA)
Najvyšší súd SR má na stredu vytýčené ďalšie verejné zasadnutie, kde má rozhodnúť o odvolaní údajného šéfa zločineckej skupiny Ľuboša F. a bývalého policajta Milana K. (PRAVDA)
Čelnými kandidátmi strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) v septembrových voľbách do Spolkového snemu budú Alexander Gauland a Alice Weidelová. (PRAVDA)
Čínsky minister zahraničných vecí Wang I na návšteve v Grécku vyhlásil, že Čína trvá na odstránení jadrových zbraní z Kórejského polostrova. (PRAVDA)
Život spolujazdkyne Miroslavy Š. (46) si vyžiadla vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu ráno medzi obcami Klobušice a Prejta v okrese Ilava. (PRAVDA)
Obrnený voz pozorovateľskej misie OBSE na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu. (PRAVDA)
Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne. (PRAVDA)
Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom. (PRAVDA)
"Vo Francúzsku to ide dole vodou," hovorí Igor pôvodom z Bratislavy, ktorý pôsobí v Paríži niekoľko rokov ako architekt. (PRAVDA)
Počet Američanov zadržiavaných v izolovanej komunistickej krajine sa tak zvýšil na troch. (PRAVDA)
Až 50 percent oslovených oprávnených voličov vyjadrilo v najnovšom prieskume verejnej mienky podporu konzervatívcom britskej premiérky Theresy Mayovej. (PRAVDA)
Dvaja poprední nemeckí konzervatívni politici vyzvali na ukončenie rozhovorov o členstve Turecka v Európskej únii. (PRAVDA)
Americký minister financií Steven Mnuchin vyzval Nemecko k zníženiu jeho obchodného prebytku. (PRAVDA)
Tisícky Venezuelčanov vyšli v sobotu do ulíc Caracasu, aby vyjadrili úctu najmenej 20 obetiam protivládnych demonštrácií, ktoré v uplynulých týždňoch zachvátili krajinu. (PRAVDA)
Ak vo francúzskych prezidentských voľbách vyhrá krajne pravicová kandidátka Marine Le Penová, bude to podľa ekonómov doslova finančnou katastrofou. (PRAVDA)
Americká lietadlová loď smerujúca ku Kórejskému polostrovu začala vo Filipínskom mori spoločné cvičenia s japonskými vojenskými loďami. (PRAVDA)
Donald Trump udelil vyznamenanie Purpurové srdce vojakovi, ktorý nedávno utrpel zranenia počas misie v Afganistane. (PRAVDA)
Priebežné výsledky sčítania potvrdzujú postup Macrona a Le Penovej. Macron zatiaľ získava 24 percent hlasov a Le Penová 21,8 percenta. (PRAVDA)
Členské krajiny Medzinárodného menového fondu (MMF) v sobotu sľúbili, že sa budú usilovať o zníženie ekonomických nerovnováh vo svete. (PRAVDA)

Denník N

Rozhodujúce druhé kolo prezidentských volieb sa uskutoční o 14 dní, 7. mája. (Denník N)
1. Beblavý a Mihál tlačia cez Smer návrh Pracujúcej chudoby 2. Drucker už nerozpráva, že sa na to môže vykašľať 3. V polícii sa začína pranie špinavého prádla + 7 udalostí jednou vetou, zaujímavé texty, FB status a citát víkendu. (Denník N)
Dvaja milionári, dva kluby a dva rozličné prístupy k futbalu. Žilina potvrdila titul symbolicky na bratislavských Pasienkoch, prechodnom štadióne Slovana. (Denník N)
Apple chce pre svoje výrobky používať 100 % recyklované materiály. Zverejnil to vo svojej environmentálnej správe za rok 2016. (Denník N)
Skupinku študentiek mrzelo, že na Slovensku sa nedeje nič viditeľné na podporu jednej z najlepších univerzít v okolí, ktorej Orbánova vláda hrozí zatvorením. (Denník N)
Pre Žilinu to je prvý titul, odkedy zmenila filozofiu klubu a začala sa viac sústreďovať na prácu s mládežou a predaj najväčších talentov do zahraničia. (Denník N)
Výsledky analýz voličov Mariana Kotlebu ukazujú, že sa voliči slovenských neofašistov väčšinou nie sú chudobní nezamestnaní, a vo zvýšenej miere medzi nimi nie sú ani ľudia, ktorí žijú v blízkosti Rómov (Denník N)
Progresívne Slovensko by malo pochopiť, že nestačí byť poctivý, musí to tak navonok aj pôsobiť. (Denník N)
Mladí či stredoškoláci nie sú jednoliata masa a z obdivu k extrému ešte môžu vyrásť. (Denník N)
Trump sa netají tým, že názory svojej dcéry, ktorá je úplne iného naturelu a temperamentu ako on, rešpektuje a berie ich do úvahy. (Denník N)

Aktuality

(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)
(Aktuality)

SME

Macron vidí Francúzsko ako krajinu, ktorá má všetko. Le Penová program stavia na kritike. (SME)
Prvé kolo mal podľa prvých odhadov ovládnuť Emmanuel Macron. (SME)
Napäté voľby zakrývali podstatnejšiu tému. (SME)
Emmanuel Macron bol bankárom aj ministrom hospodárstva. (SME)
V politike je vďaka otcovi, ktorého z nej vyhnala. (SME)
Nemala by sa práve masmediálka ozvať, že hoaxy deformujú spoločnosť? (SME)
Holanďanky vyhrali v baráži o I. Svetovú skupinu. (SME)
Čo sa môže po druhom kole stať. (SME)
Treba viac ako učebnice. (SME)
Spýtali sme sa odborníčky na protokol Márie Holubovej. (SME)
Richter chce znížiť nezamestnanosť. (SME)
Riziko ochorenia u zaočkovaných je jedna k miliónu. (SME)
To môže čoskoro zomrieť. (SME)
Predstava EÚ bez Británie je jednoduchá, bez Francúzska vylúčená. (SME)
Slovenka prehrala v dvoch setoch. (SME)
Vedci našli prepojenie medzi zrakom a centrom výživy. (SME)
Po voľbách môže do prezidentského kresla zasadnúť aj Le Penová. (SME)
Mladíci zachránili cestujúcich. (SME)
Malovič hovorí o vplyve a rizikách športu v zrelom veku. (SME)
Tí, ktorí si už Európu vybrali, si teraz hryzú nechty. (SME)

HN OnlineTA3

Kandidát tradičnej francúzskej pravice Francois Fillon uznal porážku a vyzval svojich stúpencov, aby v druhom kole hlasovali za Emmanuela Macrona. Rovnaký postup zvolil aj kandidát socialistov Benoit Hamon. (TA3)
Hlavné správy z 23. apríla. (TA3)
Potápačom, ktorí chceli prebádať morské dno v Tichom oceáne, sa podarilo vytvoriť unikátne video. Hlboko pod vodou ich totiž zastihlo silné zemetrasenie. (TA3)
Veľká rošáda v justícii sa blíži. Do súboja o kreslá v súdnej rade, ktorá je akousi justičnou vládou, ide 17 kandidátov. Sudcovia si z nich vyberú ôsmich, ktorí budú zastupovať ich záujmy. Štefan Harabin na zozname nie je. (TA3)
Francúzi si v prvom kole prezidentských volieb vyberali novú hlavu štátu. Viac ako 47 miliónov voličov malo na výber z 11 kandidátov. Z krajiny postupne prichádzajú prvé odhady. (TA3)
Svet technológií z 23. apríla. (TA3)
Slovenské tenistky sa neprebojovali do svetovej skupiny Pohára federácie. V baráži o účasť v elitnej osmičke totiž prehrali v bratislavskom NTC s Holandskom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre tím kapitána Paula Haarhuisa sa postarala holandská dvojka Richel Hogenkampová, ktorá zdolala Kristínu Kučovú 7:5, 6:4. (TA3)
Čelnými kandidátmi pravicovo-populistickej strany Alternatíva pre Nemecko v septembrových voľbách do nemeckého Spolkového snemu budú Alexander Gauland a Alice Weidelová. Rozhodli o tom delegáti na straníckom zjazde v Kolíne nad Rýnom. (TA3)
Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v šlágri 28. kola Fortuna ligy 2016/2017 nad ŠK Slovan Bratislava 1:0 a v predstihu rozhodli o zisku majstrovského titulu. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu predsedu Národnej rady Andreja Danka pred začiatkom Konferencie predsedov parlamentov členských krajín Európskej únie. (TA3)
Centrum právnej pomoci v Žiari nad Hronom doslova praská vo švíkoch. Spôsobili to nové pravidlá o osobnom bankrote, ktoré začali využívať tisícky ľudí. Zbaviť sa dlhov a exekúcií chcú aj Rómovia z obce Trnavá Hora. (TA3)
Sociálna poisťovňa sa v tomto období zo strany dôchodcov stretáva so zvýšeným záujmom o prepočítavanie ich dôchodkov, ktoré nedávno schválila vláda SR. Jednou z najčastejších požiadaviek je zverejnenie kalkulačky na prepočet dôchodkov podľa tohto návrhu zákona. (TA3)
Slovensko čaká najväčšie podujatie v rámci slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. V súvislosti so summitom predsedov parlamentov členských štátov EÚ to na tlačovej konferencii v Bratislave povedal predseda Národnej rady SR Andrej Danko. (TA3)
Mína zničila vozidlo členov pozorovateľskej misie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny. Informáciu oznámil rakúsky minister zahraničných vecí Sabastian Kurz, ktorý v súčasnosti organizácii predsedá. (TA3)
Čoraz viac analytikov sa prikláňa k názoru, že tieto francúzske prezidentské voľby sú predovšetkým o tom, či krajina zostane v Európskej únii alebo z nej odíde. O tom, či je situácia skutočne taká dramatické, sme sa porozprávali s politológom z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Branislavom Kováčikom. (TA3)
K volebným schránkam prišli aj státisíce Francúzov žijúcich v zahraničí. Vo viacerých európskych mestách čakali na možnosť odovzdať svoj hlasovací lístok v dlhých radoch. Výnimkou nebola ani Bratislava. (TA3)
Odchádzajúci francúzsky prezident Francois Hollande pri opúšťaní volebnej miestnosti po svojom hlasovaní uviedol, že najlepším odkazom týchto prezidentských volieb bude ísť voliť a "ukázať tak, že demokracia je silnejšia než všetko ostatné". (TA3)
Hosťami relácie V politike boli minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD), poslanec NRSR Jozef Mihál, podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD), politológ Branislav Kováčik z Univerzity Mateja Bela a politológ Gilbert Futó z Ekonomickej univerzity v Bratislave. (TA3)
Španiel Marc Marquez vyhral kvalifikáciu na VC Spojených štátov amerických v hlavnej kategórii šampionátu cestných motocyklov. Majster sveta potvrdil, že na tejto trati je len ťažko zdolateľný, keďže kvalifikácia nemá iného víťaza už päť rokov. (TA3)
Marc Gasol spasil Memphis Grizlies v štvrtom zápase prvého kola Play off so San Antoniom. Jeho víťazný dvjbodový pokus prišiel 0,7 sekundy pred koncom stretnutia, po ktorom Grizlies vyrovnali sériu na 2:2. Španielsky basketbalista ukončil zápas s bilanciou 16 bodov a 12 doskokov. (TA3)

RTVS

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Spravodajské portály / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuality.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas: Rádio Slovensko, Rádio Regina - regionálne vysielanie, Rádio Devín, Rádio_FM, Radio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera, Rádio Junior
 • Rádio Expres
 • Rádio Frontinus - regionálna rozhlasová stanica
 • Jemné melódie - hudobná stanica
 • Rádio Kiss - regionálna rozhlasová stanica
 • Rádio Lumen - vysielanie pre kresťanov

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.