Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 28.10.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0927USD   27.022CZK   0.89158GBP   309.23HUF   4.3292PLN   7.5010HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

V Rade OSN pre ľudské práva (UNHRC) po prvý raz od jej založenia v roku 2006 nebude Ruská federácia. V hlasovaní ju tesne porazilo Chorvátsko, informovala spravodajská televízia RT. Saudská Arábia bola opäť zvolená, a to napriek protestom ľudskoprávnych organizácií. (PRAVDA)
Minister financií Peter Kažimír je presvedčený, že na budúcoročnom rozpočte Európskej únie sa podarí dohodnúť. (PRAVDA)
Napriek protestom časti pozostalých dôjde od novembra k exhumácii telesných pozostatkov všetkých obetí havárie poľského prezidentského špeciálu z 10. apríla 2010 pri západoruskom meste Smolensk. (PRAVDA)
V prípade väzňa, ktorý je stále v kóme po bitke od dozorcov v ilavskej väznici, existuje videozáznam incidentu. (PRAVDA)
Premiér Robert Fico sa podľa vlastných slov teší, že od priateľského rozdelenia Československa 1. januára 1993 patria Česi a Slováci medzi najbližších. (PRAVDA)
Valónsky regionálny snem odsúhlasil dohodu o voľnom obchode medzi Európskou úniou a Kanadou (CETA). (PRAVDA)
Grendel (OĽaNO) by mal zvážiť svoje zotrvanie na poste predsedu parlamentného výboru na kontrolu činnosti SIS. Povedal to po rokovaní výboru člen Hrnko (SNS). (PRAVDA)
Pri Národnom pamätníku v Prahe na Vítkove sa konal pietny akt pri príležitosti 98. výročia vzniku prvej Československej republiky. (PRAVDA)
Problémová nemecká banka Deutsche Bank, ktorá by podľa niektorých ekonómov mohla vyvolať ďalšiu finančnú krízu, šokovala najnovšími výsledkami hospodárenia. (PRAVDA)
"Už teraz vidno, že ľudia sa sťahujú z oblastí, kde je sucho a nedostatok vody a zdrojov," povedala pre Pravdu nositeľka Pulitzerovej ceny Deborah Nelsonová. (PRAVDA)
Najväčšiu dôveru spomedzi politikov má u ľudí prezident SR Andrej Kiska. Vyplýva to z telefonického prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Polis. (PRAVDA)
Diaľničný úsek medzi Bratislavou a Trnavou by sa mal stavať tak, ako ho navrhla odborná komisia, tvrdí minister Árpád Érsek. (PRAVDA)
Americká ekonomika rástla v treťom štvrťroku najrýchlejšie za dva roky. Hrubý domáci produkt sa zvýšil o 2,9 percenta. (PRAVDA)
Za posledné štyri roky investoval automobilový koncern Volkswagen na Slovensku okolo 1,65 miliardy eur. To je viac ako za vybudovanie fabriky Jaguar Land Rover. (PRAVDA)
Povstalci v sýrskom Aleppe začali raketové útoky na leteckú základňu Najrab pri Aleppe. Podľa ich predstaviteľa chcú prelomiť obkľúčenie východných častí mesta ovládaných opozíciou. (PRAVDA)
rezident Andrej Kiska podpísal balíček daňových noviel, ktorými sa okrem iného zvýši daň z cigariet. (PRAVDA)
V telocvični, kde uchýlili ľudí po požiari bytovky v Žiline, budú bývať ešte týždeň. Potom ich chce mesto premiestniť do obytných kontajnerov. (PRAVDA)
Wikileaks uverejnil doteraz neznáme emaily, ktoré vrhajú zlé svetlo na obchodovanie rodiny Clintonovcov. Tajné služby v USA ich považujú za útok ruských hackerov. (PRAVDA)
O tom, či si parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť môže predvolať vyšetrovateľa kauzy Gorila Mareka Gajdoša, má rozhodnúť ústavnoprávny výbor. (PRAVDA)
Za laxným prístupom k extrémizmu môže byť sympatia v radoch polície k takýmto ideológiám. Analytik Daniel Milo by uvítal vytvorenie centrálneho policajného útvaru. (PRAVDA)

Denník N

Finančná polícia má podozrenie, že Bašternák má minimálne o 675-tisíc eur väčší majetok, ako sú jeho legálne príjmy. Prípad odovzdala prokuratúre. (Denník N)
Prestrelka Danko vs. Matovič, deduško a jeho domček v Novom Čase a ďalšia obeť Kočnerovej tlačovky. (Denník N)
Csaba Kiss a jeho manželka Suzanne pozvali na Slovensko tibetského duchovného vodcu už trikrát. Ešte nikdy to však nevzbudilo toľko pozornosti ako tento rok. To, že sa s dalajlámom stretol prezident Andrej Kiska, je podľa obidvoch veľká vec. (Denník N)
Spojená škola na Novohradskej nepríde o svoje školské ihrisko. Minulý týždeň vyhrala komplikovaný súdny spor o vlastníctvo pozemkov so schránkovou firmou z Anglicka. (Denník N)
Robert Fico na jednu stranu lieta do Moskvy a hovorí o rušení sankcií, na druhú stranu jeho vláda pošle vojakov na cvičenie do krajiny, ktorá je priamo ohrozená Putinovým Ruskom. (Denník N)
Minuloročný celosvetový prieskum Clear about psoriasis ukázal, že až 84 pacientov so strednou až závažnou formou psoriázy zažíva diskrimináciu a ponižovanie. Aj kvôli takýmto štatistikám je 29. október Svetovým dňom psoriázy. Heslom toho tohtoročného je „Búrajme bariéry voči ľuďom so psoriázou”. (Denník N)
Radičová, Štrasser, Korda a Bezák vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa. (Denník N)
Keď mal Peter Chovanec 13 rokov, začal sa spúšťať na skateboarde dolu kopcom. Dnes má 24 rokov a hovorí, že skateboarding je preňho životným štýlom. "Nikto ti nebude hovoriť čo máš robiť, lebo neexistujú pravidlá." (Denník N)
Alternatívny prúd, ktorý sa dávno stal oficiálnym. Skateboarding nedávno stratil jednu zo svojich hlavných tvárí: Dylan Rieder prehral vo veku 28 rokov boj s leukémiou. (Denník N)
Laboratórne testy by mali potvrdiť či vyvrátiť prítomnosť baktérie vo vajíčkach od poľského dodávateľa. Domácnosti ich môžu mať ešte v chladničkách. (Denník N)

SME

Oddýchnutá slovenská tenistka nastúpi v sobotu na Turnaji majsteriek proti Ruske Kuznecovovej, ktorá mala nabitý program. (SME)
Matovič sa nie a nie zmestiť do kože. (SME)
Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal. (SME)
Vydali len jeden album, no budeme si ich pamätať hlavne vďaka hitu Prázdniny. (SME)
Desať správ, ktoré tento týždeň oslovili zahraničie. (SME)
S takými podozreniami sa nedá v normálnej demokracii žiť. (SME)
Vybrali sme najlepšie seriály na víkend. (SME)
Po najslávnejšom období prišiel pád. (SME)
Film Ja, Daniel Blake prichádza s hrdinom, ktorý je revolucionárom 21. storočia. (SME)
Čo bude so Slovákmi v Británii? (SME)
Svetlo má tri svetelné zdroje a každý má 1024 individuálne ovládaných bodov. (SME)
Najviac hlasov by získala strana Smer. (SME)
Teleporty či cestovanie v čase? Výskumníci sa pozreli na záhadu. (SME)
Dve egá by sa mohli dostať do konfliktu. (SME)
Slovenský hokejista dostal od vedenia českej súťaže sedemzápasový dištanc. (SME)
Za firmou Erupsi blízkou Kaliňákovi sú dobrovoľní hasiči. (SME)
Pozrite si prehľad filmov, ktoré majú premiéru v kinách. (SME)
Medzi nimi je aj novela zákona o spotrebnej dani z tabakových výrobkov. (SME)
Tisíc štedro zadotovaných luxusných elektromobilov nás nikam neposunie. (SME)
Väčšina výboru Grendela vyzvala, aby zvážil takýto krok. (SME)

HN OnlineTA3

Časť zodpovednosti za monitorovanie rozpočtov krajín eurozóny by sa mohla presunúť z Európskej komisie na takzvaný trvalý euroval. Na konferencii Globsec Tatra Summitt naznačil nemecký minister financií Wolfgang Schäuble. Slovenský rezortný kolega Peter Kažimír si myslí, že hlavným nepriateľom EÚ je ignorovanie problémov. (TA3)
V Rade OSN pre ľudské práva po prvý raz od jej založenia v roku 2006 nebude Ruská federácia. V hlasovaní ju tesne porazilo Chorvátsko, informovala spravodajská televízia RT. Saudská Arábia bola opäť zvolená, a to napriek protestom ľudskoprávnych organizácií. (TA3)
Informácia o tom, že ruská spoločnosť Gazprom uvažuje o zrušení dohody s európskymi partnermi o rozšírení plynovodu Severný prúd, je pre podpredsedu Európskej komisie pre energetiku Maroša Šefčoviča novinkou. Pri komentovaní projektov, ktoré majú v názve slovo "Stream", je podľa vlastných slov veľmi opatrný. (TA3)
Bratislava, 28. 10. 2016 (TA3)
Dokument z 28. októbra. (TA3)
Podpredsedníčka Európskej komisie Kristalina Georgievová sa vzdá svojho postu v exekutíve EÚ, aby mohla začať pôsobiť vo funkcii výkonnej riaditeľky Svetovej banky. (TA3)
Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie oznámil Kongresu, že preskúma ďalšie novo objavené súkromné ??e-maily demokratickej kandidátky na prezidentku Hillary Clintonovej z doby, kedy bola šéfkou diplomacie, či neobsahujú tajné informácie. Informovali o tom agentúry AP a Reuters. (TA3)
Všetci štyria víťazi cenných tričiek z tohtoročnej Tour de France vrátane Slováka Petra Sagana sa predstavia v poslednú októbrovú sobotu na exhibičnom cyklistickom podujatí Saitama Critérium v Japonsku. Účastníci pretekov si v rámci piatkovej kultúrnej akcie obliekli na seba kimoná. (TA3)
Tretia najlepšia ofenzíva súťaže proti najlepšej obrane. Taký prívlastok má šláger 14. kola Fortuna ligy Slovan - Podbrezová. Zápas zároveň prinesie priamy súboj o druhé miesto tabuľky. (TA3)
Hlavné správy z 28. októbra. (TA3)
Vznik štátu, ale aj zánik monarchie si pri príležitosti štátneho sviatku pripomínali ľudia v Česku. Oslavy boli však najvyhrotenejšie v celej histórii moderného štátu. V Prahe demonštrovali ľudia proti vláde, inde zase zaznela kritika Hradu. (TA3)
Dobré správy z 28. októbra. (TA3)
Exriaditeľku Daňového úradu vo Veľkom Mederi Zitu Benovicsovú odsúdil Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici na trest odňatia slobody v trvaní tri roky a štyri mesiace. Súd ju uznal vinnou zo zločinov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a neodvedenia dane a poistného. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu eurokomisára pre energetiku Maroša Šefčoviča a ministra pre ropu a energiu Nórska Torda Andrého Liena v rámci podujatia Tatra Summit 2016. (TA3)
Členovia Islamského štátu v Mósule používajú pri boji ľudské štíty. Uviedla to Organizácia spojených národov, podľa ktorej radikáli zabili už vyše 200 civilistov. Ofenzívu proti bašte Islamského štátu by mali podporiť aj šiitske milície. To sa ale nepáči Turecku. (TA3)
Pozrite si vyhlásenie lídra hnutia OĽaNO-NOVA Igora Matoviča, ktorý podáva na predsedu Národnej rady Andreja Danka trestné oznámenie za spáchanie trestného činu krivého obvinenia. Dopustiť sa ho mal podľa Matoviča tým, že ho obvinil z hanobenia národa a rasy v pléne, hoci k tomu údajne nedošlo. (TA3)
Premiér Robert Fico zablahoželal Českej republike k štátnemu sviatku pri príležitosti vzniku Československa v roku 1918. Zároveň povedal, že vzťahy medzi ČR a Slovenskom nikdy neboli také kvalitné ako v súčasnosti. Premiér sa vyjadril aj k aktuálnym vnútropolitickým otázkam. (TA3)
Viac ako 1400 obyvateľov Jemenu je pravdepodobne nakazených cholerou. Oznámila to Svetová zdravotnícka organizácia. Choleru spôsobili podľa organizácie niekoľko mesiacov trvajúce boje, ktoré zničili zdravotnícke zariadenia a tiež zdroje pitnej vody. (TA3)
Takmer štyritisíc ľudí v talianskej provincii Macerata muselo stráviť druhú noc v náhradnom ubytovaní. Dôvodom sú dôsledky zemetrasenia, ktoré zasiahli región. Zem sa v oblasti triasla aj v noci. Vláda do postihnutých oblastí už poslala okamžitú pomoc v hodnote 40 miliónov eur. (TA3)
Slovenský a český trh zaplavili milióny kusov salmonelových vajec z Poľska. Problémový produkt už údajne z obchodov stiahli, napriek tomu sa Únia hydinárov obracia na Európsku komisiu. Chce zabrániť nesúťažnému správaniu poľského producenta slepačích vajec. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.