Panoráma.sk
N O V I N Y
Hlavné správyZ domova Ekonomika Európska únia Publicistika Bratislava Svet Česko Kultúra Šport Hokej Futbal Krimi Zdravie Cestovanie Hry BývanieHiking Horolezectvo Lyžovanie Motorizmus Technológie a IT Internet
News in English and German: Slovakia What World Thinks Neighbors of Slovakia
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 26.9.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1214USD   27.022CZK   0.86435GBP   305.51HUF   4.2869PLN   7.5005HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Najnovšie správy
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch

PRAVDA

Predstavitelia Talianska varovali Švajčiarsko pred možnými následkami uprednostňovania Švajčiarov pri zamestnávaní. (PRAVDA)
Do projektu podpory prvovýrobcov mlieka sa zapojilo 1 760 z celkovo 2 692 chovateľov dojníc na Slovensku. (PRAVDA)
Vo veľkopredajni v obci Port-Marly pri Paríži začal v pondelok z doteraz neznámych dôvodov náhle strieľať asi sedemdesiatročný miestny obyvateľov, pričom dve osoby vážne zranil. (PRAVDA)
Asi dva týždne sa bude liečiť žena, ktorú v nedeľu večer pred obchodným domom na bratislavskom Kamennom námestí nožom napadla 43-ročná Henrieta. (PRAVDA)
Na nižšie dane sa môžu tešiť podnikatelia investujúci v kúpeľníctve, klesnúť majú aj odvody živnostníkov. (PRAVDA)
Americký prezidentský kandidát Donald Trump pri stretnutí s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom označil Jeruzalem za nedeliteľné hlavné mesto Izraela. (PRAVDA)
Strelec v nákupnom stredisku v Houstone zranil deväť ľudí, než ho polícia zneškodnila. Podľa vyšetrovateľov zrejme útočil sám, o motíve činu zatiaľ neinformovali. (PRAVDA)
Väčšina generálnych riaditeľov britských firiem uvažuje o presídlení časti podnikania z Veľkej Británie pre obavy z budúcnosti krajiny mimo EÚ. (PRAVDA)
Až prax ukáže, do akej miery dokáže novela zákona o hazardných hrách vylúčiť z herní tých, čo si s hráčskou závislosťou nevedia poradiť, upozorňuje odborník. (PRAVDA)
Bratislava do konca roka opraví ešte 13 km ciest, vybrané chodníky a zastávky. Pozrite si prehľad jednotlivých opráv cestnej aj pešej infraštruktúry. (PRAVDA)
Keď sa dostal z nacistického zajatia, v ktorom mu každý deň visel život na vlásku, vážil o polovicu menej, ako by mal dospelý človek s jeho postavou. (PRAVDA)
Byť kladivom na tých, ktorí prepadli hráčskej vášni. Ale aj na tých, ktorí im hazard umožňujú. To je cieľ pripravovanej novely zákona (PRAVDA)
Vzťahy medzi Českou republikou a Slovenskom po rozdelení niekdajšieho spoločného štátu sa stali pre mnohé regióny vo svete inšpiráciou a príkladom hodným nasledovania. (PRAVDA)
Index podnikateľskej dôvery v najväčšej európskej ekonomike, ktorý zostavuje mníchovský inštitút Ifo, v septembri stúpol najvyššie od mája 2014. (PRAVDA)
Odborový zväz Kovo začne od 1. októbra na Slovensku s kampaňou na podporu kolektívneho vyjednávania s názvom Za vyššie mzdy. (PRAVDA)
Páchateľ sobotňajšieho budapeštianskeho atentátu položil balík obsahujúci nálož s klincami pred budovu a odpálil ju z diaľky, keď k nemu prišla policajná hliadka. (PRAVDA)
Sever a východ sýrskeho mesta Aleppo boli v noci terčom silného bombardovania. Vo štvrtiach ovládaných povstalcami začínajú dochádzať potraviny a zdravotnícke potreby. (PRAVDA)
Šéf národniarov Andrej Danko poznal muža, ktorého pred týždňom v pondelok zrazil predseda hnutia Nova Daniel Lipšic. Pred vstupom do politiky ho zastupoval. (PRAVDA)
Pred nitrianskym súdom vypovedal Jozef K., ktorý počas vlaňajšieho leta zabudol v aute svoju dvojročnú dcéru. Dieťa na následky prehriatia zomrelo. (PRAVDA)
Švajčiari v referende schválili nový zákon, ktorý dáva úradom väčšie právomoci pri sledovaní občanov. (PRAVDA)

Denník N

Azda každému je už jasné, že sa slovenské školstvo nevyvíja dobrým smerom. Minister Plavčan opakovane hovorí, že plánuje uskutočniť školskú reformu. Aj v programovom vyhlásení vlády sú prísľuby reformných krokov, zdá sa však, že ide skôr o drobné úpravy než o zásadné koncepčné riešenia. (Denník N)
Slovenské politické strany nikdy neprežijú takú veľkú kritiku z vlastných radov, akú vidno v Británii. (Denník N)
O rekonštrukciu podchodu súťažia dve firmy, jedna z nich vlastní blízky Central. Víťaza majú vybrať poslanci. Vynovený podchod by mohol byť hotový budúci rok. (Denník N)
Vláda chce mladistvým, chudobným a závislým hráčom skomplikovať prístup k automatom. Odborníci to oceňujú, no krčmári na dedinách vravia, že môžu skrachovať. (Denník N)
Internet vecí je už tu a rýchlo rastie. Katapultujú ho nielen budúce siete 5G, ale aj iné technológie. „Digitálny katapult“ pokryje Londýn sieťou LoRaWAN. (Denník N)
Poslanci budú v najbližších mesiacoch voliť troch dôležitých úradníkov, aspoň jedno miesto má obsadiť opozícia. Na koaličnej rade sa o miestach nehovorilo. (Denník N)
Tím Európy so šiestimi Slovákmi v kádri vyzve vo finále favorizovanú Kanadu - postup je úspechom slovenských hokejistov, nie nášho hokeja. (Denník N)
Situáciu v Aleppe prirovnávajú k peklu už aj Briti. Rusi podľa nich za to nesú zodpovednosť, Moskva to odmieta. (Denník N)
Štyri americké médiá sa pozreli na to, ako často republikánsky kandidát klame. Vychádza to štyrikrát častejšie ako v prípade Hillary Clintonovej. (Denník N)
(Denník N)

SME

Aj keby sa naučil správať normálne, Donald Trump už je v klietke vášní, ktoré sám vyvolal. (SME)
Ak nenájdeme spoločnú reč, dopadne to zle. (SME)
V Smere je od jeho počiatkov z roku 1999. (SME)
Rozhodnú súboj Trumpa a Clintonovej? (SME)
Stopér Chelsea spravil detinskú chybu. (SME)
SNS, ktorej šéfuje, ako jediná z koaličných strán preferenčne rastie. (SME)
Podľa Martiny Ševelovej je kvalita potravín taká, akú ju chceme mať. (SME)
Ide o číslo so zaujímavými parametrami. (SME)
Noví Siedmi statoční v kine zapadnú. (SME)
Najväčšie šance má portugalský expremiér António Guterres. (SME)
Treba to preskúmať pre ďalšie generácie. (SME)
Mnoho obetí bolo neplnoletých. (SME)
Vedeckému parku za 20 miliónov šéfuje. (SME)
Bentley začiatkom roka 2017 predstaví prvý dieselový model Bentayga. (SME)
Národná diaľničná spoločnosť má viac ako sto kamier na kontrolu e-známok. (SME)
Víťazia hokejisti, ktorí sú zvyknutí na prehry. (SME)
Majú to v menách, ich slnkom je mesiac. (SME)
Sagan je rád, že sezóna končí. (SME)
Poistenci budú na preukazovanie využívať dovtedajšie preukazy. (SME)
Pre ľudí sa ceny zvýšia o 12 percent. (SME)

HN OnlineTA3

Maďarská polícia zverejnila fotografie muža, ktorý údajne položil batoh obsahujúci nálož s klincami pred budovu v VI. budapeštianskom obvode na ulici Teréz körút a výbušninu diaľkovo odpálil. Pri útoku utrpeli dvaja policajti ťažké zranenia. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica a predsedu vlády Českej republiky Bohuslava Sobotku po spoločnom rokovaní oboch vlád. (TA3)
V Martine sa situácia okolo pohľadávky za vyše 8 miliónov eur vyhrocuje. Radnica môže prísť okrem nehnuteľností, ktoré patria medzi dominanty mesta aj o obchodné podiely vo viacerých spoločnostiach. Exekútor na ne totiž vydal už exekučné príkazy. (TA3)
Malé a stredné podniky sa budú môcť dostať k lacnejším pôžičkám. Európsky investičný fond totiž poskytne slovenským firmám vyše sto miliónov eur. Podporiť chce aj rizikovejšie projekty, ktoré banky odmietli. (TA3)
Dvaja ľudia, 73-ročný muž a 57-ročná žena, utrpeli ťažké zranenia pri streľbe, ku ktorej došlo podľa informácií francúzskych médií v supermarkete v Le Port-Marly, obci ležiacej asi 30 kilometrov západne od Paríža. (TA3)
Strelec v nákupnom stredisku v Houstone zranil deväť ľudí, než ho polícia zneškodnila. Informujú o tom americké médiá. Podľa vyšetrovateľov muž zrejme útočil sám. O možnom motíve jeho činu policajti zatiaľ neinformovali. (TA3)
Slovenskí volejbalisti postúpili šiestykrát za sebou na záverečný turnaj majstrovstiev Európy 2017 v Poľsku. Účasť medzi šestnástimi najlepšími tímami starého kontinentu si zverenci Miroslava Palguta definitívne zabezpečili víťazstvom 3:0 nad domácim Chorvátskom. (TA3)
Organizácia krajín exportujúcich ropu OPEC podnikne ďalší pokus o stabilizáciu trhu, ktorý čelí prepadu cien komodity. Vyhlásil to alžírsky minister energetiky Noureddine Bouterfa. (TA3)
Škandálom skončila v Rusku výstava kontroverzného amerického fotografa Jocka Sturgesa, na ktorej sa objavili zábery nahých dospievajúcich dievčat. (TA3)
Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson pricestoval do Turecka, do oblasti pri hraniciach so Sýriou, kde má navštíviť tábor sýrskych utečencov. Informovala o tom agentúra Anadolu. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu poslanca Európskeho parlamentu a člena predsedníctva strany Smer-SD Borisa Zalu, ktorý požiadal o prerušenie svojho členstva v strane Smer-SD. (TA3)
Kia predstavi už koncom tohto týždňa na autosalóne v Paríži nepatrne modernizovaný Soul aj v novej športovej verzii s turbomotorom výkonu 150 kW/204 k. (TA3)
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák oznámil nomináciu na októbrové stretnutia kvalifikácie MS 2018. V F-skupine čakajú na jeho zverencov duely v Slovinsku a doma so Škótskom. (TA3)
Páchateľ budapeštianskeho atentátu položil balík obsahujúci nálož s klincami pred budovu a odpálil ju z diaľky, keď k nemu prišla policajná hliadka. Napísal to denník Magyar Idök. (TA3)
V rámci projektu Daňová kobra odhalil štátne orgány od leta 2012 daňové podvody za 657 miliónov eur. Ako na tlačovej besede informoval prezident Finančnej správy František Imrecze, z tejto sumy predstavujú 70 miliónov eur nevyplatené nadmerné odpočty DPH, ktoré vďaka fungovaniu projektu ostali štátu. (TA3)
Namiesto pokojného bývania prežívajú peklo. Už štyri roky trápi obyvateľov jednej z bytoviek na Grösslingovej ulici v centre Bratislavy hlučné zásobovanie potravín. Vedenie neďalekého supermarketu sa bráni s tým, že už prijalo potrebné opatrenia. (TA3)
Obyvatelia novej štvrte v Ľuboticiach pri Prešove už takmer dva roky žijú v domoch bez súpisných čísiel. Na ich ulici totiž nie je dokončená cesta s chodníkom. Preto nemôžu požiadať ani o kolaudáciu svojich rodinných domov. (TA3)
Banskobystrický okresný súd čaká jedna z najzásadnejších zmien za posledné roky. Bude v ňom sídliť exekučný súd, ktorý bude jediný pre celé Slovensko. Keďže je exekučná agenda mimoriadne rozsiahla, musia výrazne rozšíriť kapacity. (TA3)
Pozrite si tlačovú besedu predstaviteľov tímu Daňovej kobry, ktorej témou bola: Štyri roky Daňovej kobry, štyri roky boja proti podvodom. (TA3)
Europoslanec Boris Zala požiadal o prerušenie svojho členstva v Smere-SD. Dôvodom je nespokojnosť s možným smerovaním strany a s vyjadreniami predsedu Roberta Fica, že Zala a ďalší europoslanci nemajú v strane vplyv. (TA3)

ZOZNAM MÉDIÍ / LIST OF MEDIA

Denníky / Dailies:

Informácie v angličtine / News in English

Správy, spravodajské agentúry / News Flows

 • SITA - Tlačová agentúra
 • TASR - Tlačová agentúra TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
 • ČTK - Česká tlačová agentúra
  ČTK - České noviny - online magazín ČTK
 • Aktuálne.sk - priebežné spravodajstvo internetového portálu

Týždenníky a časopisy / Weeklies

Televízne vysielanie / TV Broadcasting

 • RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska - verejnoprávna televízia a rozhlas
 • Markíza - Komerčná televízna stanica s celoslovenskou pôsobnosťou
 • J@J TV (JOJ TV)
 • TA 3 - televízny spravodajský kanál s priebežným spravodajstvom na webe
 • TV LUX - kresťanská TV

Rozhlasové vysielanie / Radio Broadcasting

© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.