Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 26.3.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0805USD   27.021CZK   0.86600GBP   309.81HUF   4.2695PLN   7.4198HRK . . . viac
Noviny
- Motorizmus

PRAVDA

Ceny veteránov stále rastú. Možno ide o bublinu, ktorá raz praskne, no zatiaľ to tak nevyzerá. Peniaze zhodnocujú veľmi rýchlo. Až tak, že za desaťtisíce sa ponúkajú dokonca vraky. (PRAVDA)
Rodina SUV českej Škody sa rozrastie až na štyri modely. Jeden z nich, ten najmenší, by sa mohol volať Karoq. Automobilka si dala názov registrovať. (PRAVDA)
Vynovená trieda S nezostane nič dlžná povesti technologického predátora. Prinesie nielen úplne nový radový 6-valec, ale aj nové prvky autonómneho riadenia. Bude napríklad sama regulovať rýchlosť. (PRAVDA)
Aj Bentley sa pohráva s myšlienkou elektromobilu. V Ženeve testoval reakcie potenciálnych zákazníkov konceptom krásneho roadsteru. (PRAVDA)
Verili by ste, že Volkswagen musí predať 149 áut, aby sa vyrovnal profitu z jedného Ferrari? A Opel ich musí predať až 295! (PRAVDA)
Nová vlajková loď Audi mala byť už dávno v showroomoch. Nestalo sa tak. Automobilka z Ingolstadtu projekt posunula. Teraz oznámila definitívny dátum premiéry. (PRAVDA)
Správ o prelome v technológii akumulátorov, ktoré by boli schopné riešiť úskalia elektromobilov, sú pomerne bežné, ale bez reálnych výsledkov. Táto však pochádza od Johna Goodenougha, človeka, ktorý vynašiel li-ion batériu. (PRAVDA)
Ak v európskych nárazových skúškach získa auto tri hviezdičky, je to hanba. Ale môžete si byť istí, že v porovnaní s modelmi bežne predávanými v Indii je takéto auto doslova bezpečnostným predátorom. (PRAVDA)
Toto je nepochybne najväčšia premiéra nedávneho ženevského autosalónu. Dôvod? Reinkarnácia legendárneho francúzskeho kupé Alpine A110 Berlinette! Výsledok stojí za to (PRAVDA)
Svetovú premiéru má nové Polo naplánovanú na jesenný autosalón vo Frankfurte nad Mohanom. Na internete však už unikli fotografie predsériového prototypu, ktorý sa automobilka ani príliš nesnažila ukryť. (PRAVDA)
Na autosalóne v Ženeve sa švédsky producent hyperšportov pochválil novým atmosférickým motorom. Vydržať má 200 rokov, tvrdí sám šéf firmy. Pracovať bude ale v službách Spykeru. (PRAVDA)
Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve predstavil McLaren nasledovníka modelu 650S. Supešport s označením 720S reprezentuje pokrok nielen v oblasti jazdných vlastností, ale aj vnútorného komfortu. (PRAVDA)
K plne autonómnym automobilom má ľudstvo stále ďaleko, no postupne sa k vysnenému cieľu približuje. Po prekonaní technických prekážok začnú do popredia vystupovať filozofické a morálne otázky. (PRAVDA)
Na autosalóne v Šanghaji predstaví Škoda modernizovanú Octaviu pre čínsky trh. Na rozdiel od tej európskej sa facelift dotkol aj zadnej časti. Rozsah zmien je teda väčší. (PRAVDA)
Kalifornský díler Fiatu prišiel s akciou, ktorá mení pohľad na výhodnosť použitia elektromobilov. Mesačne zaplatíte za prenájom len 69 dolárov, teda asi 65 eur. To je už slovo do bitky. (PRAVDA)
Na ženevskom autosalóne sa automobilka Hyundai pochválila konceptom vodíkového SUV. Ide o ďalší krok k splneniu sna o cestnej doprave bez emisií. V prospech nového modelu hovorí výborná aerodynamika a dojazd až 800 kilometrov. (PRAVDA)
Nemecká organizácia ACE sa rozhodla otestovať letné pneumatiky s rozmerom 215/60 R17. Najlepšie obstála značka Continental s pneumatikami PremiumContact 5, ktoré ako jediné získali hodnotenie „veľmi odporúčané“. (PRAVDA)
Kórejský výrobca ohlásil v Spojených štátoch amerických servisnú akciu na 978 800 vozidiel, ktoré vás pri náraze nemusia udržať v sedadle. (PRAVDA)
Technológia autonómneho riadenia nám má priniesť vyššiu bezpečnosť. Zároveň nás však oberie o emócie a radosť z jazdy. Porsche si myslí, že sa to dá skĺbiť. (PRAVDA)
Druhá generácia luxusného Volkswagenu má naplánovanú elektrickú budúcnosť. Lenže automobilka nie je spokojná s jeho predbežnými parametrami. Sú horšie ako pri súčasnom americkom elektromobile Tesla S. (PRAVDA)

SME

Classic Show nebýva veľká výstava, no organizátorom sa tam zvyčajne podarí pritiahnuť zaujímavé exponáty. (SME)
Najpopulárnejšie sú stále malé mestské autá. (SME)
Pri križovatke Blatné sa ráno prevrátil kamión. (SME)
Po úspešnej sezóne v TCR bude slovenský pretekár, Maťo Homola, obhajovať výborné 5. miesto. (SME)
Výška mýta sa bude líšiť v závislosti od objemu motora a množstva emisií. (SME)
Súbor pozitívnych vlastností má podľa nás jednu spoločnú príčinu, nízku hmotnosť. (SME)
Premiéru bude mať ešte tento rok. (SME)
Delené zadné veko dostalo novú podobu. (SME)
Najhoršie priečky obsadil Land Rover aj Mercedes-Benz. (SME)
Kombi verzia je o tisíc eur drahšia v porovnaní s verziou Grand Sport. (SME)
Viac ohľaduplnosti by nikomu neublížilo. (SME)
Treba jazdiť tak, aby sme neohrozili bezpečnosť a plynulosť premávky. (SME)
Treba jazdiť tak, aby sme neohrozili bezpečnosť a plynulosť premávky. (SME)
Vodiči by mali dávať väčší pozor pri prejazde cez železničné priecestia, treba dodržiavať zákon o cestnej premávke. (SME)
Prestavba si vyžiadala špeciálne pneumatiky a 274 metrov hydraulických hadíc. (SME)
Vodič z nezistených príčin zišiel z cesty. (SME)
Sedem z desiatich predaných Porsche sú SUV. (SME)
Nový koncern by ovládal všetky značky športových áut. (SME)
Podpredseda vlády zatiaľ nemá predstavu, či to bude stáť päť, alebo dvadsať miliónov eur. (SME)
Rakúsko ešte v tomto roku vybuduje celonárodnú sieť nabíjacích staníc pre elektromobily. (SME)

iDNES.cz

Legendární italská značka slaví letos sedmdesátiny. K tomuto výročí Ferrari vyrobilo model nazvaný LaFerrari Aperta, který nabídla jen svým nejvěrnějším zákazníkům. Unikátní otevřený hypersport s hybridním pohonem v ceně 40 milionů dorazil do Česka v bílem lakování. (iDNES.cz)
V 83 letech, 10. března letošního roku zemřela motoristická legenda Brit John Surtees, jediný jezdec, který získal titul mistra světa ve formuli 1 i v závodech silničních motocyklů. Jeho osudem byl okruh v Brands Hatch. (iDNES.cz)
Byl pátek 24. března 1967 a hrdí tatrováci právě dokončili první podvozek Tatry 813 z ověřovací padesátikusové série. Bylo to opravdu vydařené kopřivnické jaro, vždyť se zde začala vyrábět do té doby nejvýkonnější tatra. Když si trošku zapřeháníme, tak v té době jí žádný jiný náklaďák stejné kategorie z celého širého světa nesahal ani po nápravy. (iDNES.cz)
Čína je dnes pro autoprůmysl jedním ze stěžejních trhů. Jeho důležitost vnímá také Škoda, pro kterou je to po stránce objemu prodejů největší trh. Na autosalon v Šanghaji chystá koncept na elektrický pohon, nově prozradila jeho jméno. (iDNES.cz)
Nové benzinové motory budou muset plnit stejné limity emisí pevných částic jako diesely. Zprvu to bude platit jen pro nově homologované modely, později pro všechna nově prodávaná auta. Škoda potvrdila, že své vozy s benzinovými motory TSI bude vybavovat filtry pevných částic od příštího roku. (iDNES.cz)
Organičtější design, ale také výrazně přepracovaná technika – to je nový crossover od Subaru, který vzdáleně odkazuje na úspěchy slavné imprezy. (iDNES.cz)
Každá sportovní motorka má dnes pět počítačů, osm asistenčních systémů a její nastavení je složité jako instalace nového počítače. Proto je stále populárnější kategorie neo-retro, ve které se objevují i následovníci autentických sportovních strojů minulosti. Jedním z nich je i nový racer od BMW. (iDNES.cz)
Kdyby koncern PSA koupil Opel jen kvůli nové generaci Insignie, udělal by dobře. Nová vlajková loď Opelu nejen skvěle vypadá, ale i slušně jezdí. Navíc její české ceny začínají zhruba o 100 tisíc níže než konkurenční Ford Mondeo nebo VW Passat. (iDNES.cz)
Evropské autokluby už tradičně testují před sezonami pneumatiky pro nejžádanější vozy. První testy poradí, jaké letní pneumatiky zvolit pro vozy velikosti Peugeotu 308, Volkswagenu Golf či Kie ceed, v druhém se hodnotilo obutí pro stále oblíbenější vozy typu SUV. (iDNES.cz)
Padesát stupňů ve stínu, nad hlavou žhnoucí slunce a pod koly rozpálený písek, taková byla tříměsíční expedice Pavla Suchého na Jawě 350. Dobrodruh se začátkem března vrátil z Austrálie, kterou se starou motorkou projel křížem krážem. (iDNES.cz)
Představení druhé generace Škody Yeti je na spadnutí. Auto, které bude dvojčetem Seatu Ateca, se světu ukáže pravděpodobně v druhé půlce léta. Do prodeje dorazí ještě letos. Největší letošní novinka mladoboleslavské značky ovšem chystá velké překvapení - podle informací iDNES.cz už se nebude jmenovat Yeti. (iDNES.cz)
Cebia provedla prověření země původu u více než 70 tisíc VIN náhodně vybraných dovážených ojetých vozidel aktuálně nabízených na inzertních portálech. Analýza ukázala, že třetina vozidel ve skutečnosti pochází z jiné země, než uvádí prodejci v inzerci. Nadpoloviční většina vozidel má deklarovaný původ v Německu, ale reálně pochází ze zemí jižní Evropy, nebo dokonce z jihovýchodní Evropy a států bývalého Sovětského svazu. Proto je důležité nechat si prověřit původ vozidla v zahraničí, kde se zjišťuje, zda a jak dlouho bylo vozidlo v dané zemí registrováno. (iDNES.cz)
Řada léků na českém trhu zvyšuje riziko zavinění dopravní nehody o desítky procent. Desetina řidičů navíc přiznává, že rizikové léky užívá. Jejich nebezpečí je ale nenápadné, na krabičce varování nenajdete, objeví se až v dlouhém příbalovém letáku. Česká republika totiž od označování rizikových léků na obalu upustila. Naopak Francie je zavedla. (iDNES.cz)
Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe chce žalovat Spolkový úřad pro motorová vozidla. Úprava software u dieselových motorů podle ní není dostatečná. Tuningové firmy mezitím nabízejí její odstranění. (iDNES.cz)
Ženevský autosalon přinesl nejedno překvapení, ale od malé luxusní značky Spyker jej čekal málokdo. Oním překvapením nebyl samotný model C8 Preliator Spyker, ale jeho motor. Firma totiž oznámila, že bude odebírat agregáty od jiného malého výrobce: Koenigseggu. (iDNES.cz)
Československý skútr Čezeta byl ve své době velice oblíbený, ale také drahý. Velký zájem o něj byl v zahraničí, dokonce i ve Spojených státech. Dnes je vyhledávaným veteránem. (iDNES.cz)
Nejšílenější kreace vozí na autosalon do Ženevy, který právě v neděli 19. března končí, tradičně Franco Sbarro. V expozici slavného designéra, který dnes provozuje školu pro stylisty, byl letos hlavní hvězdou futuristický hot-rod jménem Mojave. (iDNES.cz)
Historie automobilky Opel je od svého vzniku spojena s městem Rüsselsheim u Frankfurtu nad Mohanem. I když se může zdát pohlcení francouzskou PSA překvapivé, Opel s Francouzi spolupracoval už před více než stoletím. Kdysi největší výrobce aut v Evropě má zásadní problém: sedmnáct let nevydělává. (iDNES.cz)
Doprava na tuzemských dopravních tepnách vzrostla za posledních šest let v průměru o víc než třetinu, na některých úsecích se téměř zdvojnásobila. Ukazují to první výsledky sčítání dopravy, které provádělo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) po šestileté pauze. (iDNES.cz)
Je středa 12. března 1947, na dvorku malé fabriky v Maranellu se kolem čtvrté odpolední sešlo sedmnáct lidí. Konstruktéři a mechanici sledují, jak za volant auta bez karoserie usedá vysoký charismatický muž v šedém obleku, ze kterého září bílá košile. Malé publikum je svědkem startu prvního vozu nové značky sportovních aut. (iDNES.cz)
Samolepky Ivana Baja - Smiech na lane - Vždy s úsmevom

Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.