Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 17.10.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1803USD   25.770CZK   0.88753GBP   307.53HUF   4.2378PLN   7.5038HRK . . . viac
Noviny
- Európska únia

EurActiv.cz

Revize směrnice o vysílání pracovníků rozděluje Evropu - zatímco starší členské státy v čele s Francií ji vítají a chtějí pro vysílání přísnější podmínky, nové členské státy včetně České republiky vyjádřily s revizí nesouhlas. O co vlastně v této diskusi jde, se dozvíte v přehledné infografice.

The post Infografika: Co přináší nová pravidla pro vysílání pracovníků? appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Zastropovat, či nezastropovat? To je oč v české debatě o budoucím nastavení zemědělských dotací běží. Zatímco na jedné straně stojí zastánci velkých podniků, na druhé jsou spíše drobní podnikatelé. Do diskuse však vstupuje i ochrana životního prostředí nebo třeba generační obměna venkova.

The post Video: Jak zemědělská politika EU ovlivňuje rozvoj českého venkova? appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Česko je zemí velkých zemědělských podniků, které zároveň čerpají nejvíce peněz z unijního rozpočtu. Evropská komise ale přišla s návrhem, že by se přímé platby zemědělcům omezily na základě jejich velikosti. Je něco takového pro ČR přijatelné? Politické strany v tom mají jasno.

The post Má EU omezit dotace pro velké zemědělské podniky? Politické strany se neshodnou appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Přijetí eura budí v české společnosti emoce. Které politické strany po společné měně volají a které ji naopak odmítají?

The post Přijetí eura politické strany rozděluje. Často jej ale odmítají, nebo s přijetím váhají appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Omezit byrokracii a zjednodušit systém čerpání dotací. A nebo dotace zcela zrušit? Do školství nebo do dopravy mají jít podle stran kandidujících do Poslanecké sněmovny peníze z EU především. Farmářům však prý škodí.

The post Politické strany volají po jednodušším papírování v dotacích EU appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Konvergence, tedy sbližování úrovní členských zemí, je v současné době pro českou evropskou politiku prioritou. Jak ale konvergenci urychlit, aby se Česko dočkalo stejných platů, jako mají například v Německu? Řešení je zejména na budoucí české vládě.

The post Češi chtějí německé platy. Vědí politické strany, jak jejich přání splnit? appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Země Visegrádu mají podobné zájmy a problémy, myslí si strany kandidující do Poslanecké sněmovny. Sdílí totiž společnou historii i geografickou pozici. V současné době jsou ale rozdělené. V4 přesto zůstává nástrojem pro debatu a spolupráci.

The post Země V4 by měly držet spolu. Nemusí ale vždy, domnívají se české politické strany appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Ruská agrese na východě Ukrajiny a anexe Krymu postavila evropské politiky před otázku, jak na ruské chování zareagovat. Jaký postoj ke Kremlu zaujímají strany kandidující do Poslanecké sněmovny?

The post Kandidující strany nejvíce spojuje názor na ruskou agresi na Ukrajině appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Přes trest smrti ani přístupová kritéria EU nejede vlak. Turecko je neplní, a proto české strany kandidující do Poslanecké sněmovny odmítají jeho členství v EU. Země je však strategickým partnerem a díky vzájemným jednáním lze ovlivňovat tamní demokracii.

The post Turecko do EU nepatří. Alespoň prozatím, říkají české politické strany appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Boj proti radikalizaci, předcházení teroristickým útokům, eliminace hrozeb z Ruska a Číny nebo monitoring aktivit islamistických skupin. To jsou oblasti, které dominují debatě mezi českými politickými stranami o roli EU v oblasti vnitřní bezpečnosti. Možnost vytvoření celoevropské tajné služby jedni podporují, druzí zavrhují.

The post Boj proti terorismu a kybernetickým hrozbám řešit sdílením informací, shodují se politické strany appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Euractiv.sk

Vyhlásenia predsedu Slobodnej demokratickej strany (FDP) Christiana Lindnera naznačujú, že ambiciózna reforma eurozóny môže byť ohrozená.

The post Nemeckí liberáli: Minister financií musí byť nezávislý od Angely Merkelovej appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Eurofondy budú v ďalších rokoch smerovať do ekologizácie budov a inteligentných miest, tvrdí Peter Staněk zo SAV.

The post Prognostik Staněk: Inteligentné mestá budú jedným z najväčších biznisov appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Daphne Caruana Galizia bola najznámejšou investigatívnou novinárkou na Malte. Zabila ju bomba nastražená v jej aute, pár minút potom ako opustila svoj dom.

The post Mafiánska vražda prominentnej maltskej novinárky šokovala Európu appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európske inštitúcie sa nedohodli na reforme obchodu s emisiami.

The post Únii hrozí, že na ďalšiu klimatickú konferenciu pocestuje s prázdnymi rukami appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Ak chce francúzsky prezident, aby Nemci pristúpili na jeho návrhy, musí použiť taktiku „prázdneho kresla”, myslí si bývalý grécky minister financií Janis Varufakis.

The post Varufakis radí Macronovi, ako tlačiť Nemecko k eurofederalizmu appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Pozrite si prenos z konferencie „60 rokov európskej integrácie: úspechy a výzvy“ z Ekonomickej univerzity v Bratislave. Podujatie začína o 9:30.

The post Naživo: Občiansky dialóg o európskej integrácii appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európska komisia plánuje vytvoriť batériovú obdobu Airbusu.

The post Elektromobily potrebujú batérie a Šefčovič ich nechce dovážať z Ázie appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Podmienkou podpory regiónov má byť podľa francúzskeho prezidenta zdaňovanie podnikov na dohodnutej úrovni a rešpektovanie vlády zákona.

The post Francúzsko a Nemecko chcú reformovať kohézne fondy appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Podľa Komisie by mali byť aktívnejší aj spotrebitelia a na problémy upozorňovať.

The post Summit o kvalite produktov v Bratislave: V4 už nechce byť zavádzaná appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Ľudovci sú za priamu voľbu predsedu Európskej komisie a uzavretie paktu subsidiarity.

The post Ako sa Rakúsko postaví k Únii a migrantom po voľbách? (INFOGRAFIKA) appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európske noviny

Open Society Foundations- iniciatíva pre spravodlivosť ponúka jednoročné štipendium v ??Londýne.  Štipendium je určené pre právnikov v začiatkoch ich kariéry, ktorí majú záujem pracovať s globálnymi verejnými záujmami. Čím sa zaoberáme: Prostredníctvom súdnych sporov, advokácie, výskumu a technickej pomoci podporujeme a obhajujeme zodpovednosť za medzinárodné zločiny, bojujeme proti rasovej diskriminácii, podporujeme reformu trestného súdnictva, spochybňujeme …

Článok Open Society Foundations hľadá právnikov na jednoročné štipendium v Londýne priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Zákazníci sú pri platbách za poskytnuté tovary a služby nedisciplinovaní. Celkovo možno konštatovať, že zákazníci v Európe platia faktúry neskoro v 19 % prípadov, 3 % neplatia vôbec. Na Slovensku 23 % zákazníkov platí s omeškaním a úplne nevymožiteľné sú 4 % pohľadávok. Vyplýva to z prieskumu, o ktorom informovala spoločnosť EOS KSI Slovensko. Meškajúce …

Článok Na Slovensku až 23 % zákazníkov platí za tovary a služby s omeškaním priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Pri príležitosti Svetového dňa za odstránenie chudoby sa slovenská europoslankyňa Anna Záborská dnes zúčastní na stretnutí parlamentnej medziskupiny “Extrémna chudoba a ľudské práva”. Poslanci zo všetkých politických skupín tu budú diskutovať o zdieľanej ekonomike a európskom pilieri sociálnych práv. Až štvrtinu obyvateľov EÚ ešte aj dnes ohrozuje chudoba alebo vylúčenie zo spoločnosti, pričom podľa posledných …

Článok Anna Záborská: V boji s chudobou Európa nesmie zlyhať priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Pracovníci vyslaní do iných členských štátov EÚ by mali mať za rovnakú prácu na rovnakom mieste rovnakú odmenu ako miestni pracovníci, a to vrátane bonusov.  Návrh nových pravidiel, ktorých cieľom je zlepšiť ochranu vyslaných pracovníkov a zaistiť spravodlivú konkurenciu podnikov v EÚ, schválil Výbor EP pre zamestnanosť a sociálne veci pomerom hlasov 32 (za): 8 …

Článok Vysielanie pracovníkov: Rovnaká odmena za rovnakú prácu na rovnakom mieste priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Na spotrebiteľskom samite v Bratislave riešila Európska únia dvojakú kvalitu potravín. Dvojaká kvalita potravín je niečo, čo hnevá veľa ľudí v našom regióne. Je to však aj téma, ktorú Európska komisia berie veľmi vážne. Je neprijateľné, aby sa v niektorých krajinách Európy predávali potraviny nižšej kvality ako v iných, a to napriek identickému baleniu a …

Článok Európsky týždeň v skratke priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Jadrová dohoda s Iránom uzavretá v roku 2015 je tým najlepším spôsobom ako zabezpečiť, že Irán nebude využívať jadrový program na vojenské účely. To je jedno z hlavných posolstiev zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné vecí (FAC) v Luxemburgu, na ktorej Slovenskú republiku zastupoval štátny tajomník MZVaEZ SR Ivan Korčok. „Sme presvedčení, že jadrová dohoda s …

Článok I. Korčok: Jadrová dohoda s Iránom je potvrdením významu efektívnej medzinárodnej spolupráce priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Nariadenie o zriadení Európskej prokuratúry (EPPO) prijali členské štáty, ktoré sú súčasťou posilnenej spolupráce v oblasti Európskej prokuratúry. Úlohou EPPO bude vyšetrovať, stíhať a postaviť pred súd páchateľov trestných činov, ktoré poškodzujú finančné záujmy Únie. Spojí európske a vnútroštátne snahy v oblasti presadzovania práva zamerané na boj proti podvodom poškodzujúcim EÚ. „Vytvorenie Európskej prokuratúry je …

Článok Nová Európska prokuratúra bude bojovať proti podvodom poškodzujúcim rozpočet EÚ priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Na hranici chudoby alebo sociálneho vylúčenia žilo v roku 2016 v Európskej únii 117,5 mil. ľudí, čiže 23,4 percenta populácie. Podiel ľudí ohrozených chudobou alebo sociálnym vylúčením tak v EÚ klesol o 0,3 percentuálneho bodu (pb) v porovnaní s rokom 2008, kedy bol na úrovni 23,7 percenta. Informoval o tom v pondelok štatistický úrad EÚ …

Článok Eurostat: Na Slovensku bolo vlani chudobou ohrozených 18,1 % ľudí priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Do parlamentu smeruje nová bezpečnostná a obranná stratégia. A konečne sa začína diskutovať o konkrétnej spolupráci krajín EÚ v oblasti bezpečnosti. Ruský strašiak menom SNS  Politická diskusia o vyššie uvedených strategických dokumentoch je oveľa náročnejšia, ako by sa mohlo zdať. Je to preto, lebo v koalícii je proruská Slovenská národná strana. Napriek tomu, že vláda v programovom vyhlásení jasne deklaruje proeurópske a proatlantické …

Článok Ľubomír Galko: Čo môže Slovensko ponúknuť Európe v oblasti bezpečnosti? priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

VIEDEŇ / V predčasných parlamentných voľbách v Rakúsku získala Rakúska ľudová strana (ÖVP) súčasného ministra zahraničných vecí Sebastiana Kurza 31,4%. Druhá Slobodná strana Rakúska (FPÖ) aj tretí sociálni demokrati (SPÖ) kancelára Christiana Kerna dostali podľa prepočtov televízie ORF viac ako 26 percent hlasov. Včerajšie predčasné voľby posúvajú krajinu o kus doprava, zhodli sa na tom miestne …

Článok Rakúsko: Víťazstvo Kurza podľa médií posúva krajinu viac doprava priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BRATISLAVA / Slovenská vláda chce domov prilákať ľudí, ktorí po ukončení vysokej školy odišli pracovať do Veľkej Británie. Osloviť ich chce špeciálnou kampaňou, najmä na sociálnych sieťach. Podľa odhadov ide približne o 100 tisíc Slovákov. Projekt ako dostať Slovákov žijúcich vo Veľkej Británii domov, zatiaľ nie je dokončený. Dostala ho na starosť Agentúra pre rozvoj investícií …

Článok Vláda chce, aby sa Slováci žijúci v Británii vrátili na Slovensko. Pripravuje kampaň priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Predseda SaS a europoslanec Richard Sulík v apríli 2015 podal podnet Európskemu úradu na boj proti podvodom (OLAF) vo veci rozkrádania eurofondov určených na vzdelávanie nezamestnaných občanov. Projekt pod názvom „Ďalšie vzdelávanie a poradenstvo pre dospelých ako nástroj uplatniteľnosti na trhu práce“ realizoval Národný ústav celoživotného vzdelávania. „Vyžiadal som si informácie od špeciálnej prokuratúry, a dozvedel som sa, že polícia koncom mája tohto …

Článok Richard Sulík: Ďalšie rozkrádanie eurofondov z ministerstva školstva je už kvalifikované ako zločin priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Z najnovších odhadov Európskej environmentálnej agentúry (EEA), ktoré boli zverejnené, vyplýva, že jemné tuhé častice naďalej spôsobujú predčasnú smrť viac než 400 000 Európanov ročne. Najväčšími zdrojmi látok znečisťujúcich ovzdušie sú cestná doprava, poľnohospodárstvo, elektrárne, priemysel a domácnosti. “Ako spoločnosť by sme nemali akceptovať cenu, ktorú platíme za znečistenie ovzdušia. Odvážnymi rozhodnutiami a rozumnými investíciami …

Článok Väčšina ľudí žijúcich v európskych mestách je vystavená zlej kvalite ovzdušia priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BARCELONA – Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker apeloval na španielsky separatistický región Katalánsko, aby nevyhlasoval nezávislosť od Španielska, lebo tým len povzbudí iné regióny, aby ho nasledovali. Juncker povedal, že je to skôr záležitosť Španielska ako Európskej únie, ale ak sa “Katalánsko odtrhne, spravia to aj ostatní. To by sa mi nepáčilo,” tvrdí. Nepáčila by …

Článok Šéf Komisie Juncker apeluje na Katalánsko, aby nevyhlasovalo nezávislosť priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BERLÍN / Minister vnútra Thomas de Maizier prišiel s nápadom, zaviesť v Nemecku oficiálne moslimské sviatky v oblastiach, kde žije veľa moslimov. Jeho nápadu je otvorený aj šéf SPD a bývalý šéf Európskeho parlamentu Martin Schulz. “Nad týmto návrhom sa musíme zamyslieť. Musíme byť v Nemecku schopní predložiť návrh a potom o ňom v kľude a …

Článok V Nemecku zvažujú zaviesť oficiálne moslimské sviatky priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európska komisia vydala usmernenie, ktorým chce členským štátom pomôcť pri ochrane poľnohospodárskej pôdy pred hrozbami, akými sú nadmerné špekulácie s cenami a koncentrácia vlastníctva. Krajiny EÚ majú právo obmedziť predaj poľnohospodárskej pôdy, aby zachovali poľnohospodárske spoločenstvá a podporovali udržateľné poľnohospodárstvo. Musia však pritom dodržiavať právne predpisy EÚ, najmä predpisy týkajúce sa voľného pohybu kapitálu. V …

Článok EÚ chce pomôcť členským štátom pri ochrane poľnohospodárskej pôdy priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

LUXEMBURG –  Ak si budeme vymýšľať nové dôvody na zavedenie kontrol na vnútorných hraniciach členských štátov Schengenského priestoru, bude to erózia a v konečnom dôsledku koniec Schengenu. Povedal to podpredseda vlády SR a minister vnútra Robert Kaliňák na rokovaní Rady ministrov spravodlivosti a ministrov vnútra v Luxemburgu. Viaceré členské krajiny v posledných dňoch predĺžili o ďalších šesť mesiacov dočasné kontroly na vnútorných …

Článok Kontroly na vnútorných hraniciach by mali byť poslednou možnosťou, zhodli sa ministra vnútra EÚ priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU http://bit.ly/videoblogy

Článok Anna Záborská: Vyklčované lesy musíme povinne nahrádzať novými priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Nemecká asociácia energetiky a vodárenstva v Berlíne (BDEW ) hľadá tajomníka (asistenta) na dobu 12 mesiacov. Náplň práce: Spoľahlivé riadenie sekretariátu v Bruseli (Office Management); organizácia služobných ciest vrátane cestovných výdavkov; koordinácia podujatí a príprava zasadnutí správnej rady či iných stretnutí; vydávanie záznamov, vyhlásení aj korešpondenčných listov; vytváranie prezentácií na prednášky. Ako by mal vyzerať uchádzač? Musí …

Článok Chceš robiť tajomníka pre Nemeckú asociáciu energetiky a vodárenstva v Berlíne? Potom nezmeškaj svoju príležitosť! priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU http://bit.ly/videoblogy

Článok Ivan Štefanec: Dodávateľa plynu si musíme môcť vyberať, NordStream 2 odmietame priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.