Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 28.10.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0925USD   27.021CZK   0.89465GBP   309.09HUF   4.3245PLN   7.5010HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Európska únia

EurActiv.cz

Ačkoliv výkonnost české ekonomiky v dobrém slova smyslu v posledních dvou letech vyčnívá výrazně nad evropským průměrem, a vzbuzuje tak důvod ke střízlivému optimismu a pozitivním očekáváním, aktuální evropské i globální ekonomické perspektivy zdaleka tak nadějně nevypadají.

The post Dobře už opravdu bylo? appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Obchodní dohodu EU a Kanada v plánovaném termínu nepodepíšou. Mezi belgickými regiony se však pravděpodobně podařilo dosáhnout kompromisu a CETA by se v EU mohla odblokovat.

The post Belgičané se dohodli na kompromisu ohledně CETA. Co Valonům vadilo? appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Mezi priority Evropské komise pro následující rok patří mimo jiné vyjednávání obchodních dohod s třetími zeměmi, která se však v poslední době příliš nedaří. Stejně tak je pro Komisi důležité, aby se EU stala globálním aktérem, a proto plánuje vytvořit strategii pro řešení konfliktu v Sýrii.

The post Přehled: Jaké jsou priority Komise pro rok 2017 appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Obchodní dohoda mezi EU a Kanadou je v současné době jedním z nejdiskutovanějších témat v Bruselu. Její obsah budí nejen pozitivní ohlasy, ale také kritiku.

The post CETA: Ambiciózní dohoda s nejistým koncem appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Nizozemský parlament má v nejbližších dnech hlasovat o asociační dohodě mezi EU a Ukrajinou. Situace se však pro Ukrajinu nevyvíjí příliš dobře.

The post Nizozemsko komplikuje asociační dohodu EU s Ukrajinou appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Řidič, který během jedné jízdy převáží náklad i přes několik států EU, je vysoce mobilní pracovník, a proto by neměl spadat pod pravidla směrnice o vysílání pracovníků. Myslí si to generální tajemník Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA Vojtěch Hromíř. Pokud by směrnice byla plošně na řidiče uplatňována, přinese především zdražení dopravy a zboží a snížení efektivity silniční dopravy, říká v rozhovoru pro EurActiv.

The post Vojtěch Hromíř: Doprava by neměla spadat pod směrnici o vysílání pracovníků appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Evropská komise pokračuje v jednání ohledně rozšíření jednotného digitálního trhu za východní hranice EU. To by mělo například Bělorusku či Gruzii pomoci s ekonomickým růstem i s vytvářením pracovních míst.

The post Komise chce rozšířit digitální trh i za východní hranice EU appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Návrh rozpočtu Itálie pro rok 2017 počítá s větším deficitem, než bylo původně plánováno. Komise přitom zadlužené státy tlačí k tomu, aby své deficity snižovaly. Itálie je podle svého premiéra Mattea Renziho připravena své rozpočtové plány hájit, a to i přes odpor evropské exekutivy.

The post Itálie si stojí za rozpočtem pro rok 2017 i přes nesouhlas Komise appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Německo se chce začít aktivněji bránit čínským investicím, nebo lépe řečeno akvizicím – převzetím zaběhlých dobře fungujících podniků. Čínské investice v Německu sice vzhledem k HDP zatím nejsou nijak omračující (podobně jako v Česku činí méně než 1 % HDP), ale zaznamenávají v posledním roce nebezpečně rychlý růst (oproti roku 2015 narostly na osminásobek). Přísnější […]

The post Němci mají strach z čínských investic appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

EU a její členské země tentokrát řešily hlavně problémy za svými hranicemi a svůj vztah k vnějšímu světu.

The post 5 zpráv minulého týdne, které byste neměli přehlédnout appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Euractiv.sk

Včerajšiu správu o dohode, ktorá umožní belgickej vláde podpísať CETA, prijímajú Kanaďania s „opatrným optimizmom“.

The post CETA: Kanaďania sú zatiaľ opatrní appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Vlády EÚ využívajú peniaze určené na rozvojovú pomoc stále viac na krytie výdavkov na migrantov a žiadateľov o azyl.

The post Rozvojová pomoc je presmerovaná na migráciu appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Nádja Murádová a Lamjá Hadžíová-Bašárová zažili otroctvo v rukách Islamského štátu, neskôr sa im podarilo utiecť do Európy. Dnes pomáhajú ženám a deťom s podobný osudom.

The post Sacharovovu cenu za slobodu myslenia získali dve jezídske aktivistky appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Šéfka európskej diplomacie F. Mogherini vyhlásila, že EÚ začala s výcvikom líbyjskej pohraničnej stráže. Cieľom je zastaviť migráciu zo Severnej Afriky.

The post EÚ trénuje líbyjskú pohraničnú stráž appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Belgickí politickí lídri dosiahli konsenzus, premiér tak môže podpísať dohodu EÚ-Kanada.

The post CETA: Belgičania sa dohodli appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Viac peňazí by malo ísť aj na pomoc tretím krajinám, poľnohospodárstvo a kultúru, upozornili europoslanci.

The post Európsky parlament chce v rozpočte viac peňazí na nezamestnanosť mladých appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Belgickí lídri sa stretávajú na novom kole rokovaní, aby odblokovali podpis obchodnej dohody s Kanadou.

The post Belgičania sa ešte pokúšajú zachrániť CETA appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Zavedením spoločného základu dane z príjmov právnických osôb chce Komisia zlepšiť podnikateľské prostredie aj obmedziť daňové úniky. Reformu rozdelila na dve fázy.

The post Komisia predstavila nový návrh reformy zdaňovania firiem. V čom je iný? appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Taliansky premiér sa vyhráža vetovaním európskeho rozpočtu. Môže to byť problém pre slovenské predsedníctvo.

The post Migrácia: Renzimu dochádza trpezlivosť so Slovenskom a spol. appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Valóni majú faktické námietky voči CETA, sťažujú sa na to, že nemali dostatok času na posúdenie ústupkov zo strany EÚ i Kanady, a blokovanie dohody má zrejme aj vnútropolitický rozmer.

The post CETA: Dôvody, pre ktoré Valónsko odmieta dohodu s Kanadou appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európske noviny

Poslanec európskeho parlamentu a člen Výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa Ivan Štefanec (KDH, EĽS) víta dohodu belgickej vlády s regionálnymi administratívami vo veci obchodnej dohody medzi Európskou úniou a Kanadou (CETA). Dohoda otvorí cestu k ekonomickému posilňovaniu Európy a tvorbe nových pracovných miest. „Európa potrebuje hľadať nových obchodných partnerov a spájať svoj trh s takými krajinami, ktoré zdieľajú naše civilizačné hodnoty …

Článok Ivan Štefanec: Dohoda CETA otvorí cestu k ekonomickému posilneniu Európy priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

ZAHRANIČIE / V utečeneckých táboroch v Bulharsku a na gréckom ostrove Lesbos sa vzbúrili stovky migrantov. Sú nespokojní s podmienkami, ktoré v táboroch panujú, aj s pomalým vybavovaním žiadostí. V utečeneckom tábore v meste Charmanli na juhu Bulharska, asi 30 kilometrov od tureckých hraníc, sa vzbúrili stovky migrantov. Vzburu iniciovalo zhruba dvadsať afgánskych a tridsať …

Článok Migranti vyčíňali v Bulharsku aj v Grécku priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BRUSEL / Belgické regióny sa dohodli na riešení patovej situácie okolo obchodnej zmluvy medzi Európskou úniou a Kanadou (CETA). Uviedol to belgický premiér Charles Michel, informovala agentúra Reuters. Dohodu o voľnom obchode doteraz blokovala vláda fankofonného regiónu Valónsko. Zrušený pre to bol aj na štvrtok plánovaný samit EÚ s Kanadou, na ktorom mali dohodu podpísať. …

Článok Belgické regióny súhlasili s dohodou CETA priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Britský režisér Ken Loach považuje Úniu za dobrý projekt, no nepáči sa mu ako v súčasnosti funguje. V krátkom rozhovore sa vyjadril nielen k otázke stavu EÚ, ale aj k odchodu Británie z európskeho spoločenstva. Režisér navštívil Európsky parlament pri príležitosti 10. výročia vytvorenia Ceny LUX. Európsku úniu vraj vníma ako neoliberálny projekt, ktorého myšlienka je …

Článok VIDEO: Podľa režiséra Kena Loacha je brexit bolestivým zásahom pre britskú kinematografiu priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Aedes, Európska agentúra pre rozvoj a ochranu zdravia v Bruseli sa špecializuje na poradenstvo po zdravotnej stránke, a to na celom svete. Agentúra pracuje v priemyselných, rozvojových a sprostredkovateľských krajinách, ale taktiež aj pre súkromné i verejné organizácie. Jej úlohou je prispieť k získaniu kvalitných projektov hlavne poskytovaním odborných starostlivostí v oblasti zdravia. Ak ťa …

Článok Chceš robiť poradcu v oblasti zdravia a nerobia ti problém cudzie jazyky? V tom prípade naštartuj svoju kariéru! priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

V rámci iniciatívy Verejné knižnice 2020, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o význame verejných knižníc pre celoživotné vzdelávanie, sa na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli v týchto dňoch stretli zástupcovia knižníc zo všetkých 28 členských štátov Európskej únie. “Pred pár dňami agentúra Median zverejnila výsledky prieskumu, v ktorom na vzorke ôsmich tisícok ľudí skúmala čitateľské návyky …

Článok Knihovníci zo Slovenska prišli do Bruselu, podľa Žitňanskej by sme sa mali viac vzdelávať priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európsky parlament dnes rokoval o vyhodnotení Európskej stratégie pre mládež na roky 2013 – 2015. Podľa slovenského europoslanca Ivana Štefanca (KDH, EĽS) bude potrebné stratégiu politiky voči mládeži prehodnotiť a viac sa zamerať na konkrétne výzvy a problémy, ktorým mladí ľudia čelia. „V súčasnosti sme, špeciálne medzi mladými ľuďmi  svedkami nárastu extrémistických a protieurópskych nálad.  Má to korene jednak …

Článok Ivan Štefanec: Európska politika pre mladých sa musí viac sústrediť na zamestnanosť a prevenciu extrémizmu priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Sacharovovu cenu za slobodu myslenia od Európskeho parlamentu tento rok získali Nádja Murád a Lamjá´ Hadží Bašár, ktoré bojujú za práva jezídskej komunity. 27. októbra o tom rozhodol predseda Parlamentu Martin Schultz spoločne so šéfmi politických frakcií. Cena im bude slávnostne odovzdaná 14. decembra počas plenárneho zasadnutia v Štrasburgu. Tým, že sme sa rozhodli oceniť tieto dve ženy …

Článok Nositeľkami tohtoročnej Sacharovovej ceny sa stali Nádja Murád a Lamjá´Hadží Bašár priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BRATISLAVA / Od piatku do nedele bude v Bratislave ďalší samit. Bratislavská polícia varuje pred dopravnými obmedzeniami, ktoré súvisia s Tatra samitom v dňoch od 28. októbra do 30. októbra. V uvedených dňoch môže dôjsť k čiastočným dopravným obmedzeniam pri presune delegácií z letiska M. R. Štefánika a hraničného prechodu Jarovce – Kitsse k miestu ubytovania a rokovania delegácií …

Článok Ďalší samit v Bratislave: Pripravte sa na dopravné obmedzenia priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Zákon o odpadoch priniesol na našu legislatívnu scénu od 1.7. tohto roku vážneho kandidáta do súťaže o byrokratický nezmysel roka. Ako „výrobcu obalu“ definuje (veľmi zjednodušene) každého, kto dováža zo zahraničia zabalený tovar a predáva ho na Slovensku; plní tovar do obalu a predáva ho; alebo je preňho tovar plnený a on ho len predáva. Inými slovami, …

Článok Jana Kiššová: Každý zákon sa žiaľ nevydarí. Ten o odpadoch je toho dôkazom. priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok vystúpil pred predsedami výborov Európskeho parlamentu a prezentoval doterajšie výsledky predsedníctva v jeho polčase. „Nachádzame sa v inej situácii ako v júni, na začiatku predsedníctva, avšak atmosféra neistoty pretrváva,“ skonštatoval I. Korčok. „Najlepšou stratégiou je podľa nás ťah na hmatateľné výsledky.“ V rámci takmer hodinovej výmeny názorov rezonoval celý …

Článok Slovensko prezentovalo v Európskom parlamente doterajšie výsledky predsedníctva priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

SLOVENSKO / Slovákov trpiacich obezitou pribúda. Podľa prieskumu Eurostatu sa naša krajina ocitla v obezite dospelých tesne nad priemerom Európskej únie. Na prvých dvoch miestach rebríčka je Malta a Lotyšsko, najštíhlejších dospelých ľudí má Rumunsko. “Na Slovensku sa za obézneho považuje každý šiesty človek,” hovorí hovorkyňa zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Jana Cappello. V roku 2015 dokonca …

Článok Každý šiesty Slovák je obézny priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Webové sídla a aplikácie verejnej správy, nemocníc, súdov a iných orgánov verejného sektora sa budú musieť sprístupniť všetkým na základe nových celoeurópskych predpisov, ktoré Európsky parlament schválil v stredu. Smernica o prístupnosti webových stránok, na ktorej sa už dohodli rokovacie tímy z Parlamentu a Rady, by mala uľahčiť starším ľuďom a ľuďom so zdravotným postihnutím prístup k …

Článok Služby elektronickej verejnej správy budú prístupné každému priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Súčasný systému DPH je platný od roku 1993. Európska komisia pripraví v tomto roku akčný plán pre DPH, podstatnú časť ekonomiky EÚ, keďže v roku 2014 dosiahla takmer bilión eur alebo aj 7% európskeho HDP. EP chystá reakciu formou vlastného iniciatívneho uznesenia o možných smeroch k definitívnemu systému DPH a o boji proti masívnym podvodom pri DPH. Pri kormidle snáh stojí nemecký poslanec …

Článok Európska únia pripravuje veľkú reformu systému DPH. Má dva hlavné ciele priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Poslanci EP odhlasovali svoju pozíciu k rozpočtu EÚ na rok 2017 pred začatím rokovaní s Radou. Žiadajú viac finančných prostriedkov na pracovné miesta a pre mladých.    Parlament v stredu odhlasoval požiadavku na zvýšenie finančných prostriedkov na pomoc mladým ľuďom pri hľadaní práce, podporu hospodárskeho rastu a pomoc tretím krajinám na zmiernenie migračnej krízy. Poslanci nepodporili …

Článok Poslanci EP: Chceme viac finančných prostriedkov na pracovné miesta a pre mladých priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Súčasťou migračnej vlny, jednej z najväčších výziev, ktorým je Európa nútená čeliť, je aj veľké množstvo detí. Utekajú najmä pred konfliktami, chudobou, či extrémnymi klimatickými podmienkami. Niektoré cestujú spolu s rodinami, no veľká časť bez akéhokoľvek sprievodu. Práve tie pritom patria medzi najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva na svete. Poslanci Európskeho parlamentu sa preto v rámci dnešného plenárneho zasadnutia budú …

Článok Monika Beňová: Deti nemôžu byť obeťou populizmu priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Pracovný program Komisie na nasledujúci rok sa priamo zameriava na realizáciu desiatich priorít vytýčených v politických usmerneniach. Cieľom Komisie je riešiť najväčšie výzvy, ktorým Európa v súčasnosti čelí. Komisia, Európsky parlament a Rada teraz na základe tohto pracovného programu vypracujú spoločné vyhlásenie o spoločne dohodnutých cieľoch a prioritách na rok 2017, aby návrhy urýchlene premenili …

Článok Európska komisia prijala svoj Pracovný program na rok 2017 priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Pre ľudí zo zrakovým postihnutím, ktorých sú v Európe milióny, je surfovanie po internete fuška. Text im musí prečítať špeciálna čítačka a obrázky si musia len predstaviť pomocou ich popisu. Parlament chce, aby boli všetky web stránky a aplikácie verejného sektora prístupné aj pre týchto ľudí a bude hlasovať o súvisiacej smernici. Pre nevidiacich alebo …

Článok Budú všetky web stránky a aplikácie verejného sektora prístupné aj pre ľudí so zrakovým postihnutím? priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Jadrová dohoda s Iránom z minulého roku, v ktorej zohrávala kľúčovú úlohu EÚ, je dôležitým míľnikom pri obnovení vzťahov tejto dlho izolovanej krajiny so Západom. Parlament rokuje a hlasuje o správe týkajúcej sa toho, akú stratégiu by mala teraz EÚ zaujať. Dokument požaduje rozšírenie spoločného obchodu, viac úsilia zo strany EÚ na upokojenie napätia medzi …

Článok Richard Howitt: Jadrová dohoda s Iránom má obrovský význam pre mier a stabilitu v tomto regióne priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

SLOVENSKO/EÚ / Rozpad Európskej únie je reálnou možnosťou. Povedal to minister zahraničných vecí Nemecka pre denník Süddeutsche Zeitung. Podľa neho britské referendum vrhlo Európu do silných turbulencií. Pripustil tak, že euroskeptici môžu nakoniec predsa len vyhrať. Budúcnosť projektu Európskej únie je podľa nemeckého ministra zahraničných vecí, Franka Waltera Steinmeiera, veľmi nejasná. Dôležitý bol pritom dátum 24. júna, …

Článok Nemecký minister zahraničia varuje: Rozpad EÚ je reálnou možnosťou priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.