Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 4.12.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0642USD   27.058CZK   0.84303GBP   313.93HUF   4.4892PLN   7.5445HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Európska únia

EurActiv.cz

„Kdybych mohl vyslovit osobní přání, chtěl bych, aby jednou Česko bylo v rámci EU takovou zemí, jako je Dánsko,“ říká novinář Ondřej Houska, který donedávna působil jako zpravodaj Českého rozhlasu v Bruselu. Proč zrovna Dánsko? A co by potřebovala česká debata o EU?

The post Ondřej Houska: Česko by se v EU mělo chovat jinak. Třeba jako Dánsko appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Italové rozhodují o budoucnosti své země. Referendum klade otázku, zda souhlasí se změnou ústavy, výsledek ale může mít mnohem rozsáhlejší následky.

The post Italské referendum rozhodne o změně ústavy a osudu vlády appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Čtvrtá průmyslová revoluce, Průmysl 4.0, digitalizace a automatizace výroby. Pojmy, které jsou skloňovány čím dál víc. Můžeme zůstat jen u slov – a nebo využijeme stále silnější tlak po digitalizaci ekonomiky a v horizontu deseti až dvaceti let uděláme z České republiky zemi výrazně bohatší, s ekonomikou výrazně produktivnější a pracovní silou výrazně vzdělanější a […]

The post Přechod k digitální ekonomice je v rukách firem appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Podle předsedy Evropské komise Jean-Claude Junckera bychom všichni měli opustit myšlenku, že se Evropská unie stane jedním superstátem. Místo toho je na pořadu dne posilování vlastní obrany a boj proti ruské propagandě. Pokud jde o dohodu TTIP, její úspěšné vyjednání je podle něj nepravděpodobné.

The post Juncker: EU se nestane superstátem, důležitá je vlastní obrana a boj s ruskou propagandou appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Ověřování politických výroků, takzvaný factchecking, je v Evropě čím dál populárnější. Své kontrolory politiků má i Česká republika.

The post Evropští politici jsou pod dohledem „factcheckerů“ appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Komise dnes v Bruselu zveřejnila rozsáhlý balíček legislativních i nelegislativních návrhů, které mají proměnit evropskou energetiku. EurActiv přináší stručný přehled o tom, co Komise plánuje.

The post PŘEHLED: Co obsahuje nový balíček pro čistou energii appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Evropská komise chce zvrátit trend podfinancování vojenského výzkumu. Jedním z kroků může být i společný fond na obranu. Z něj by mohly státy čerpat prostředky třeba na nákup dronů či válečných lodí. Součástí plánu je i zrušení zákazu, který neumožňuje využívat unijní rozpočet a investice rozvojových bank na vojenský výzkum.

The post Komise chce společný obranný fond, který nastartuje investice do vojenského výzkumu appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Komise má zítra představit evropský cíl pro energetickou účinnost do roku 2030, který v Česku vyvolal debatu o nákladech energetických úspor a jejich přínosech. Podle Bruselu bude mít výraznější snížení spotřeby energie větší přínosy, některé členské země tím ale popudí.

The post Vyšší cíl pro energetickou účinnost se Unii podle Komise vyplatí víc appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Vysílaní pracovníci se podle sedmi členských států EU stávají obětí sociálního dumpingu. Evropská komise proto navrhla revizi směrnice, která má problém vyřešit. Hilde Thysová z belgické organizace zaměstnavatelů však tvrdí, že revize může vytvořit překážku ve volném pohybu služeb a pracovníků.

The post Hilde Thysová: Nová směrnice problémy s vysíláním pracovníků nevyřeší appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Až třetina žen v Evropě zažila fyzické nebo sexuální násilí ze strany svého partnera. Evropská komise na to upozornila v pátek 25. listopadu v rámci Mezinárodního dne násilí na ženách.

The post Třetina evropských žen je obětí násilí, EU usiluje o změnu appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Euractiv.sk

Výbor EP mal zmierniť návrh Komisie na sprísnenie sankcií za manipulácie, akých sa dopustila automobilka Volkswagen.

The post Dieselgate: Európsky parlament je za nižšie sankcie appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Slovenské predsedníctvo vyjednávalo za EÚ globálnu reguláciu tabaku na COP7 FCTC v Indii.

The post Svetová tabaková “polícia” sa radila v Indii appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

30 veľkých nadnárodných spoločností prisľúbilo, že Európe pomôžu s rozvíjaním digitálnych zručností.

The post Komisia zavelila: Digitálny trh potrebuje digitálne zručných ľudí appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Pravidelný decembrový summit EÚ bude trvať len jeden deň. Ukončí ho spoločná večera, na ktorú ale britskú premiérku nepozvali.

The post Summit EÚ: Theresu May na večeru nepozvali appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európsky parlament sa pokúsi nájsť kompromis medzi novými a starými členskými krajinami v revízii smernice o vysielaných pracovníkoch.

The post Smernica o vyslaných pracovníkoch: europarlament hľadá kompromis appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Prezident François Hollande včera oznámil, že sa nebude pokúšať o znovuzvolenie do funkcie. Jedným z dôvodov je aj jeho nízka popularita.

The post Nepopulárny Hollande nebude kandidovať za prezidenta appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Od podania žaloby uplynul už rok. Podľa predsedu Súdneho dvora EÚ bude rozhodovanie trvať dlhšie ako zvyčajne.

The post O žalobe Slovenska ohľadom kvót sa rozhodne v lete 2017 appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Berlín a Brusel sa po 3 rokoch dohodli na takých poplatkoch, ktoré vraj nie sú diskriminančné k zahraničným vodičom.

The post Komisia: Nemecko môže spoplatniť diaľnice appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Meno Adolfa Hitlera je v jeho rodnom Rakúsku spomínané zriedka. Keď v televíznej diskusii použil jeho fotku jeden z kandidátov, Alexander Van der Bellen, vyvolalo to búrlivé diskusie.

The post Do rakúskych volieb vstupuje nacistická minulosť appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európske inštitúcie dosiahli včera dohodu o smernici, ktorá má EÚ lepšie pripraviť na boj s terorizmom. Občiansko-právne organizácie však upozorňujú, že môže obmedziť základné slobody.

The post Mimovládky: protiteroristická smernica ohrozuje základné slobody appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európske noviny

Utrpenie Sýrčanov po šiestich rokoch konfliktov stále neutícha. Postup vládnych síl nedávno vyhnal z domovov viac ako 50 tisíc obyvateľov tohto druhého najväčšieho sýrskeho mesta. O zložitej situácii diskutovali poslanci zo zahraničného rozvojového výboru s osobitným vyslancom OSN pre Sýriu Staffanom de Misturom. Upozornil ich na to, že obsadená východná časť Aleppa môže byť do …

Článok Staffan de Mistura: Obsadená východná časť Aleppa môže byť do Vianoc vyhladená priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európska komisia schválila balík opatrení, ktorými chce vytvoriť podmienky a umožniť prechod súčasných energetických systémov na systémy s čistou energiou. Ide o najväčšiu reformu v európskej energetike od zavedenia centralizovaných energetických systémov založených na konvenčných fosílnych palivách akými sú uhlie, ropa a zemný plyn. Návrhmi Európska komisia realizuje strategické ciele v oblasti energetiky a klimatických …

Článok Maroš Šefčovič: Vďaka navrhovaným opatreniam vznikne 900 tisíc nových pracovných miest priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Poslanci obhajujú úplný zákaz obchodu so slonovinou a rohmi nosorožcov v celej Únii. Žiadajú tiež spoločné sankcie na úrovni EÚ v boji proti obchodu s divo žijúcimi zvieratami. Obchod s nimi totiž podľa odhadov vynáša 20 miliárd eur ročne, čím sa v posledných rokoch stáva jedným z najväčších a najvýnosnejších foriem organizovanej trestnej činnosti. “Sankcie za obchodovanie s divo žijúcimi zvieratami musia byť veľmi …

Článok Vysoké pokuty za obchody s divo žijúcimi zvieratami priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európska komisia navrhuje vytvorenie Európskeho fondu na obranu a ďalšie akcie, aby sa podporilo účinnejšie vynakladanie prostriedkov členských štátov na spoločné obranné spôsobilosti, posilnila bezpečnosť európskych občanov a podnietila konkurencieschopná a inovatívna priemyselná základňa. Predseda Jean-Claude Juncker vo svojom prejave o stave Únie z roku 2016 zdôraznil dôležitosť silnej Európy, ktorá môže brániť a chrániť …

Článok Európska komisia chce posilniť bezpečnosť európskych občanov Európskym fondom na obranu priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európska asociácia so sídlom v Bruseli v súčasnosti hľadá novú posilu do tímu. Ak máš žurnalistické vzdelanie a ovládaš anglický jazyk, táto ponuka je pre teba! Popis práce Správa a vydávanie interných publikácií, koordinácia a organizácia udalostí, koordinácia a produkcia externých publikácií (brožúry, výročné správy), participácia na organizácii seminárov, workshopov, školení, správa obsahu webovej stránky, …

Článok Orientuješ sa v mediálnom svete? Chceš naštartovať svoju kariéru? Pozri si túto ponuku! priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európska komisia predkladá balík opatrení na udržanie konkurencieschopnosti Európskej únie v čase, keď prechod na čistú energiu mení globálne energetické trhy. Komisia chce, aby EÚ zohrala v prechode na čistú energiu vedúcu úlohu, a nielen, aby sa tomuto procesu prispôsobila. Preto sa EÚ zaviazala znížiť emisie CO2 do roku 2030 najmenej o 40 % a zároveň …

Článok Komisia chce, aby EÚ zohrala v prechode na čistú energiu vedúcu úlohu priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Komisia v súlade so svojím návrhom posilniť a rozšíriť Európsky fond pre strategické investície (EFSI), ktorý tvorí jadro Investičného plánu pre Európu, zohľadnila zistenia troch hodnotení. Investičný plán pre Európu už preukázal svoju užitočnosť podporou udržateľného zvyšovania investícií vo všetkých členských štátoch. Vzhľadom na konkrétne výsledky, ktoré sa od uvedenia investičného plánu Komisiou pred dvomi …

Článok Európska komisia: Investičný plán prináša konkrétne výsledky priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Po viac ako desaťročných prístupových rokovaniach s Tureckom, žiadajú europoslanci ich dočasné pozastavenie. Nesúhlasia totiž s represiami, ktoré Ankara uvalila po júlovom neúspešnom pokuse o prevrat. Turecko na to reagovalo po svojom – vyhráža sa, že nechá prejsť cez hranice tisícky migrantov. Manolis Kegalogiannis (EPP, Grécko), šéf delegácie EP pre Turecko to zhodnotil, že „vchádzame …

Článok Manolis Kefalogiannis: Turecko musí prijať európske hodnoty a štandardy priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Rast nemeckého HDP mierne spomalil. Británii sa ale darilo. SLOVENSKO: Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku podľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, v októbri opäť klesla na úroveň 9,08 %. “Oproti septembru sa teda znížila o – 0,34 p. b. a medziročne je nižšia o – 1,9 p. b. Podľa úradov práce bolo u nás …

Článok Čo nové vo svete? Prinášame vám prehľad uplynulého 47. týždňa 2016 priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Poslanci Výboru pre priemysel odsúhlasili zrušenie veľkoobchodných cien, ktoré si operátori účtujú za roaming. Toto rozhodnutie je o krok bližšie k úplnému zrušeniu roamingu, o ktorý sa Únia snaží. Miapetra Kumpula-Natri zo Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov povedala: “Výbor dnes dostal silný mandát na rokovania s členskými štátmi. Z našej pozície chceme jediné – dodávať služby roamingu ako z domu pre všetkých …

Článok Poslanci schválili ďalší krok k zrušeniu roamingu priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Organizácia Milieu Ltd v Bruseli sa venuje poradenskej činnosti v oblasti medzinárodnej a európskej politiky, legislatívy v rôznych oblastiach, vrátane, ochrany životného prostredia, energetiky, ľudských práv, finančných služieb, či migrácii. Svoj tím chcú posilniť o advokátskeho koncipienta, ktorý sa zaujíma o právne záležitosti v EÚ.  Stážista bude spolupracovať s ďalšími právnikmi pri  výskume a analýzach  projektov …

Článok Ak ti je blízke právo, neváhaj a prihlás sa na stáž do Brusela! priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Hlavnou témou dnešného stretnutia predsedov hospodárskych výborov parlamentov EÚ bola Energetická únia. Diskusiu o jej súčasnom stave viedla predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová s podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom. Ten účastníkov stretnutia informoval o zimnomenergetickom „megabalíku“ návrhov, ktorý bol schválený v stredu (30. 11.) v Bruseli. „Jeho súčasťou je nové nariadenie o trhu s energiami, pravidlá …

Článok SaS: Projekt Energetickej únie má budúcnosť priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU.

Článok Kazašský veľvyslanec na Slovensku: Od budúceho roka k nám môžu Slováci cestovať bez víz priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

HAAG / Extrémisti z organizácie Islamský štát by v blízkej budúcnosti mohli podniknúť ďalšie teroristické útoky v západnej Európe. Uviedol to policajný úrad EÚ Europol vo svojej správe. Podľa expertov z protiteroristického centra Europolu sa riziko potenciálnych útokov zvýšilo v dôsledku vojenských porážok, ktoré IS v ostatnom čase utrpel v Iraku a Sýrii. Bývalí bojovníci …

Článok Europol varuje pred útokmi Islamského štátu priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európsky parlament odozvdal jubilejnú desiatu cenu LUX. Získal ju film nemeckej režisérky s názvom Toni Erdmann. Film Maren Adeovej zobrazuje vzťah otca a dcéry, sama však o svojej tvorbe hovorí, že prezrádza niečo aj o súčasnom globalizovanom svete. Tragikomédia sa prostredníctvom ocenenia Európskeho parlamentu dostane do viacerých krajín. “Pri cene LUX je to zvláštne, pretože …

Článok VIDEO: Cenu LUX Európskeho parlamentu získal film Toni Erdmann priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Geografické blokovanie je diskriminačným postupom, ktorý bráni online zákazníkom v prístupe na webové sídlo v inom členskom štáte a v nákupe produktov a služieb z neho. Cieľom tohto návrhu nariadenia je odstrániť diskrimináciu zákazníkov z dôvodu ich štátnej príslušnosti a miesta pobytu alebo sídla a podporiť elektronický obchod. „Online nákup z inej krajiny EÚ rovnakým spôsobom ako v …

Článok Rada sa dohodla na návrhu nariadenia, ktorým sa zakazuje neodôvodnené geografické blokovanie priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európska komisia navrhla nové pravidlá s cieľom zaistiť, aby v prípade krízy infraštruktúr trhu vo finančnom systéme so systémovým významom, nazývaných „centrálne protistrany“, bolo možné účinne reagovať. Centrálna protistrana koná ako sprostredkovateľ pre obe strany transakcie s finančným nástrojom, vrátane dlhopisov, akcií, derivátov a komodít (ako sú napríklad poľnohospodárske produkty, ropa a zemný plyn). Majú …

Článok Komisia navrhla nové pravidlá EÚ pre ozdravenie a riešenie krízových situácií centrálnych protistrán priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Spoločná správa OECD/Európskej komisie „Stručný pohľad na zdravie: Európa 2016“ poukazuje na to, že politiky zamerané na podporu zdravia a prevenciu chorôb, ako aj na účinnejšiu zdravotnú starostlivosť v Európskej únii, by mohli zachrániť veľa životov a usporiť miliardy eur. Ako vyplýva zo spoločnej správy OECD/Európskej komisie „Stručný pohľad na zdravie: Európa 2016“, ktorá bola uverejnená, …

Článok Vo väčšine krajín EÚ predstavuje stredná dĺžka života viac ako 80 rokov priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Britské veľvyslanectvo v Paríži háji politické, hospodárske a ďalšie záujmy v zámorí. Spolupracuje s medzinárodnými organizáciami v Paríži a v súčasnosti hľadá novú posilu do tímu. Dôležitým aspektom je znalosť zahraničnej politiky a dvoch cudzích jazykov. Hlavná náplň práce Výskumné aktivity, spisovanie správ, participácia na práci tímu, organizovanie podujatí a seminárov, eventov a iných akcií, …

Článok Britské veľvyslanectvo hľadá novú posilu priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Jednotný digitálny trh otvorí nové príležitosti pre podnikanie a štáty Višehradskej štvorky by sa ich mali chopiť, povedal slovenský europoslanec a člen Výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa Ivan Štefanec (KDH, EĽS) na včerajšom podujatí „Digital Entrepreneur (the view from Central Europe)“, ktoré v Bruseli organizoval. Okrem iných rečníkov na ňom vystúpili aj Komisárka Věra Jourová, českí, maďarskí …

Článok Ivan Štefanec: Štáty V4 majú na to stať sa európskym Silicon Valley priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.