Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 15.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1736USD   25.650CZK   0.87905GBP   314.36HUF   4.2146PLN   7.5505HRK . . . viac
Noviny
- Európska únia

EurActiv.cz

Mám pro Andreje Babiše jedno šokující odhalení. Ta zpropadená Evropská unie nám totiž může „vnucovat“, kdo u nás bude pracovat a žít. Onen tajný plán na podrobení České republiky se jmenuje „vnitřní trh“ a „Schengenský prostor“, píše ve svém komentáři výzkumník Ústavu mezinárodních vztahů Vít Beneš.

The post Vít Beneš: „Brusel“ nám může „vnucovat“, kdo u nás bude pracovat a žít appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Řada oblastí lidského života prochází digitalizací. Týká se to i energetiky. Digitalizace probíhá v oblasti elektroenergetiky, plynárenství i teplárenství. Tento factsheet shrnuje hlavní výhody a výzvy, které se pojí s přechodem na chytré sítě v elektroenergetice.

The post Chytrá elektřina: co jsou to inteligentní sítě a k čemu slouží appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Pro nového českého premiéra je na summitu EU nejdůležitější migrace a jednání o brexitu. V pátek ráno se ovšem bude řešit také budoucnost eurozóny, kterou za závažné téma považují podniky. EU se mění a Česko by mělo hrát aktivní roli, říkají europoslanci. Jaká témata podle nich rezonují?

The post Babiš: Euro není důležité. Byznys ale harmonogram vstupu do eurozóny očekává appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

V roce 2015 dorazilo do Evropy více než milion přistěhovalců. V Evropanech od té doby vzbuzují migranti obavy. Podle statistik ale oživují trh práce.

The post Infografika: Berou nám přistěhovalci místa? Podle statistik spíš zachraňují stárnoucí Evropu a oživují trh práce appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

V Bruselu odpoledne začne poslední letošní schůzka Evropské rady. Je to zároveň první summit EU, kde bude Česko jako premiér reprezentovat Andrej Babiš. Čím se bude s ostatními ministerskými předsedy a prezidenty zabývat?

The post Co čeká Babiše na prvním summitu v Bruselu appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

„Je paradoxní, že právě lidé ze sociálně slabších vrstev obecně podporují vystoupení z EU, a přitom právě jich by se odchod dotkl nejvíce,“ říká europoslanec ČSSD Miroslav Poche. Podpořil by zákon o obecném referendu? A jak se dívá na posilování evropské obrany nebo přijetí eura?

The post Miroslav Poche: Sobotka dával vizi Česka v EU, vláda závislá na komunistech a Okamurovi k lepší náladě nepřispěje appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Nová pravidla pro evropské zemědělské dotace budou účinná již od 1. ledna 2018. Zemědělcům přinesou hlavně zjednodušení a pochvaluje si je i Česká republika. Týkají se například mladých zemědělců, kteří budou moci od státu dostávat více peněz.

The post Europoslanci odhlasovali zjednodušená pravidla pro zemědělské dotace appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Vyjednávací týmy EU a Velké Británie dospěly k dohodě ohledně toho, jak by měla vypadat smlouva o odchodu Spojeného království z Unie. Prezidenti a premiéři členských zemí v pátek zhodnotí, jestli je dohoda dostatečná.

The post Druhá fáze brexitu čeká na zelenou od členských zemí appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Kdyby nebylo některých nejvyšších politických činitelů, včetně hlavy státu, kteří nás opakovaně dezinformují, lžou nám a snaží se otočit kormidlo naší zahraniční politiky, tak ruský vliv by nezmohl vůbec nic, říká v rozhovoru Michael Žantovský.

The post Michael Žantovský: Referendum je tupý nástroj appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Donald Trump uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele a má v plánu přesunout do něj americkou ambasádu. Izraelský premiér se pro podobnou podporu vydal do Bruselu, tam však nepochodil. Unie trvá na svém, že jediné řešení spočívá ve dvou státech s jedním hlavním městem. Potvrzuje to i Česko, přestože prezident Zeman hovoří jinak.

The post Jeruzalém má být hlavním městem Izraele i Palestiny. Česko se s EU shoduje navzdory Zemanovým výrokům appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Euractiv.sk

V európskom registri je už spolu zapísaných 21 slovenských chránených označení vín.

The post Eurokomisia schválila nové chránené označenie pôvodu pre slovenské víno appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Podľa OSN vyzerá situácia v Mjanmarsku ako učebnicový príklad etnických čistiek.

The post Keď budhisti prenasledujú moslimov: Europoslancov stále viac znepokojuje situácia Rohingov appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Kvôli Krymu a zostreleniu lietadla spoločnosti Malaysia Airlines sa sankcie predlžujú o ďalších šesť mesiacov.

The post Únia opäť predlžuje sankcie voči Rusku appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európa musí pristupovať k svojej potravinárskej politike komplexne, aby bola schopná reflektovať nové výzvy. Dôležitý je pritom dôraz na udržateľnosť a zdravie, zhrňuje Európsky ekonomický a sociálny výbor.

The post Európa potrebuje riešiť jedlo komplexne appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Rokovanie o novej smernici už dvakrát odložili. Budúci rok musí dôjsť k posunu, urguje EANA.

The post Reforma autorských práv stagnuje, internet nechce platiť vydavateľom tlače appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Predsedovia vlád krajín Vyšehradskej štvorky sa dohodli na spoločnej finančnej pomoci pre Líbyu vo výške 35 miliónov eur.

The post Fico v Bruseli: Kvóty sú nezmysel, pomôžeme priamo v Líbyi appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Miera prežitia pre inkubované spoločnosti po troch rokoch je podľa štúdií takmer 90 percentná, čo je o 20 percent viac, ako pri ostatných spoločnostiach

The post Inkubovať startupy sa v Európe aj na Slovensku stále oplatí appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Pozmeňujúci návrh prišiel od konzervatívneho poslanca a hlasy konzervatívcov nakoniec podkopali pozíciu vlastnej vlády.

The post Mayovej vláda utrpela porážku, o konečnom brexite rozhodne parlament appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Informácie o ohrození predaja kebabov sa nepotvrdili, europoslanci však legislatívu Komisie odobrili.

The post Fosfáty v kebaboch ostanú, europoslanci ich prípravu neobmedzili appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Marine Le Penová označuje obvinenia z plytvania európskymi prostriedkami za politicky motivované.

The post Vo veci fiktívnych poslaneckých asistentov čelí obvineniam Le Penová aj jej strana appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európske noviny

Až desatinu našich celkových výdavkov nechávame počas roka práve na čerpacích staniciach. Benzín či nafta nám tak ukrajujú nemalú časť z nášho rodinného rozpočtu. Ako sa zmenili ceny pohonných látok a ropy počas tohto roka? Vychádza nás tankovanie pred Vianocami drahšie ako vlani? Čo ovplyvňuje ceny na benzínkach a aké sú ceny u našich susedov? S blížiacimi sa …

Článok Čo ovplyvňuje ceny na benzínkach a aké sú ceny u našich susedov? priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

ŠTRASBURG / V Európskej únii sú daňové úniky v takom obrovskom rozsahu, že to vychádza na približne dve tisíc eur na jedného obyvateľa vrátane batoliat. V boji proti daňovým únikom majú preto nastať výrazné zmeny. A urýchlilo ich aj nedávne odhalenie škandálu “Panama Papers”, keď sa zistilo, že daniam sa snaží vyhnúť oveľa viac ľudí, ako …

Článok Anna Záborská: Jednotlivé štáty nie sú mnohokrát informované kde, alebo či vôbec odvádzajú podniky dane priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Námietka voči zámeru Európskej komisie umožniť výrobcom kebabu legálne využívať fosforečnany ako prídavné látky nezískala v stredu dostatočnú podporu poslancov. Európska komisia tak môže povoliť využívanie kyseliny fosforečnej, difosforečnanov, trifosforečnanov a polyfosforečnanov (E338-341, E343 a E450-452) pri príprave baranieho, jahňacieho, teľacieho, hovädzieho či hydinového mäsa do kebabu. Exekutíva EÚ tvrdí, že fosforečnany sú nevyhnutné na …

Článok Európsky parlament neschválil námietku proti používaniu fosforečnanov v kebaboch priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BRUSEL / Krajiny V4 pošlú do Líbyje 35 miliónov eur. Tento projekt je odpoveďou zoskupenia V4 na dlhodobé odmietanie utečeneckých kvót. Vedúci predstavitelia krajín V4 prileteli do Bruselu ešte pred ostatnými, aby sa stretli s talianskym premiérom a Jeanom Claudom Junckerom. Témou rokovania bola migračná kríza. Témou rokovania bola migračná kríza a návrh stredoeurópskych krajín ako s …

Článok Premiéri V4 na európskom samite riešili migráciu. Slovensko prispeje deväť miliónov eur priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

  EURELECTRIC – zväz energetického priemyslu hľadá poradcu na rozvoj podnikania. Hlavné zodpovednosti: Riadenie oddelenia pre podnikové záležitosti (rozpočet, sponzoring); výskum potenciálnych obchodných partnerov v ekosfére; sledovanie najnovšieho vývoja v oblasti elektrického prúdu a získavanie aktuálnych informácií o príležitostiach podnikateľských aktivít aj možnosti potenciálnych zdrojov; vypracovávanie návrhov či marketingových ponúk; výpomoc pri organizovaní rôznych propagačných akcií; spolupráca s …

Článok Zväz energetického priemyslu hľadá poradcu na rozvoj podnikania priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Ďalšie videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU.

Článok Martin Klus: Stotisíc Slovákov žijúcich vo Veľkej Británii je naďalej ohrozených priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BRUSEL– Krajiny Visegrádskej štvorky dnes oficiálne predstavili projekt na ochranu líbyjskej hranice talianskemu premiérovi Paolovi Gentilonimu a šéfovi Európskej komisie Jeanovi-Claudovi Junckerovi. Ako dnes pred summitom v Bruseli informoval slovenský premiér Robert Fico, Gentiloni projekt prijal s nadšením. Cieľom projektu je školiť bezpečnostné zložky v Líbyi na ochranu hranice. Na toto dajú krajiny V4 35 …

Článok Fico v Bruseli predstavil projekt v Líbyi, s Babišom si už potykal priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európska komisia, v súlade so svojím politickým záväzkom strategickejšieho prístupu pri uplatňovaní práva EÚ, sa dnes rozhodla ukončiť konania vo veci porušovania právnych predpisov a vybavovania sťažností v oblasti hazardných hier. Junckerova Komisia sa od začiatku pôsobenia sústreďuje na svoje politické priority a dôsledne ich presadzuje. Tento politický prístup sa odráža aj v prípadoch porušovania právnych predpisov. Oznámenie …

Článok Komisia ukončila konania vo veci porušovania právnych predpisov v oblasti hazardných hier priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Boj proti daňovým únikom si vyžaduje zriadenie verejných registrov konečných užívateľov výhod, efektívnu ochrana oznamovateľov a prísnejšiu reguláciu daňových sprostredkovateľov. Vyplýva to z uznesenia, ktoré pomerom hlasov 492 (za): 50 (proti): 136 (zdržalo sa hlasovania) schválil Európsky parlament. Uznesenie obsahuje vyše dvesto odporúčaní Vyšetrovacieho výboru EP pre pranie špinavých peňazí, vyhýbanie sa daňovým povinnostiam a …

Článok Európsky parlament predložil návrhy opatrení proti pochybným daňovým praktikám priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Sexuálne zneužívanie a vykorisťovanie detí v realite, či na internete je tragédiou, ktorá si vyžaduje prísny postih a nekompromisnú reakciu. Vykonávanie existujúcich európskych predpisov v tejto oblasti preto podlieha pravidelnému vyhodnocovaniu z hľadiska ich dosahu a účinnosti. Smernicou o boji proti sexuálnemu zneužívaniu a vykorisťovaniu detí a proti detskej pornografii sa preto budú dnes poslanci Európskeho parlamentu zaoberať na plenárnom …

Článok Monika Beňová: Spolupráca v boji proti zneužívaniu detí sa musí prehlbovať priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Poslanci Európskeho parlamentu schválili zmeny týkajúce sa takzvaného Junckerovho fondu pomerom hlasov 502 (za): 125 (proti): 19 (zdržalo sa hlasovania). Na konečnom texte schváleného nariadenia sa parlamentní vyjednávači vopred dohodli so zástupcami členských štátov. Európsky fond pre strategické investície by tak mal:  fungovať až do roku 2020 s cieľom pomôcť naliať do reálnej ekonomiky investície …

Článok Európsky parlament predĺžil fungovanie Európskeho fondu pre strategické investície priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európsky parlament v uznesení uznal dosiahnutie dostatočného pokroku v prvej fáze rokovaní o brexite a odporučil začatie druhej fázy rozhovorov. Poslanci privítali spoločnú správu o pokroku predloženú vyjednávačmi EÚ a Spojeného kráľovstva 8. decembra. V uznesení, ktoré plénum schválilo pomerom hlasov 556 (za): 62 (proti): 68 (zdržalo sa hlasovania), zároveň vyzvali hlavy štátov a vlád …

Článok Brexit: Europarlament vyzýva vlády členských štátov, aby odsúhlasili začatie druhej fázy rozhovorov priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Kým Európa vo svojej pýche stavia život čoraz viac na pseudotémach, ľudia na Blízkom východe pre to podstatné umierajú. Je čas celosvetovo uznať prenasledovanie kresťanov za genocídu a podniknúť súvisiace kroky. K výročnej správe o ľudských právach a demokracii vo svete, ktorú prijal Európsky parlament (EP) v Štrasburgu, to vyhlásil europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH). EÚ podľa neho …

Článok Miroslav Mikolášik: Európu ničia pseudotémy, pre podstatu Vianoc trpia na Blízkom východe priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Počas slávnostného plenárneho zasadnutia v Štrasburgu dnes bola odovzdaná Sacharovova cena za slobodu myslenia. Prevziať si ju prišli predstavitelia demokratickej opozície vo Venezuele. Cenu si dnes z rúk Antonia Tajaniho prevzali predstavitelia opozície alebo ich zástupcovia. Prítomní boli: predseda Národného zhromaždenia Julio Borges, primátor Caracasu Antonio Ledezma, rodičia Leopolda Lopéza Antonieta a Leopoldo López, manželka Daniela …

Článok Sacharovova cena ako pocta všetkým Venezuelčanom priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

ŠTRASBURG / Európsky parlament v Štrasburgu rieši kebab. Presnejšie zloženie mäsa, ktoré obsahuje. Druhým dychom hneď dodáva, že žiadny kebab sa nezakazuje. Aj keď mnohých europoslancov táto téma veľmi nepotešila a tvrdia, že len zbytočne potom europarlament stráca na vážnosti. V Európskom parlamente už riešili zakrivené uhorky, banány, vysávače a teraz tu máme kebab. Mnohí europoslanci …

Článok Europoslancov kebab v parlamente rozhorčil. Únia má aj väčšie problémy priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Poslanci schválili nariadenie, ktoré zjednoduší poľnohospodársku politiku EÚ, posilní farmárov vo vzťahu k supermarketom a umožní im efektívnejšie čeliť krízam a výrobným rizikám.  Plénum odobrilo reformu Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP) pomerom hlasov 503 (za): 87 (proti): 13 (zdržalo sa hlasovania). Novela nadobudne účinnosť v januári. Posilnenie farmárov v spravodlivejšom dodávateľskom reťazci Nové pravidlá umožnia poľnohospodárom združeným …

Článok Monika Smolková: Poľnohospodársku politiku EÚ je potrebné komplexne reformovať priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Súčasťou dnešného plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu (EP) bude aj informácia zo strany Európskej komisie ohľadom súčasného stavu rokovaní o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ). Pokrok v prvej fáze sa po mnohých kolách rokovaní podarilo dosiahnuť až uplynulý týždeň. „Britská strana konečne prejavila ochotu do budúcnosti garantovať práva občanov EÚ žijúcich na jej území, ako aj ich rodinných príslušníkov. To …

Článok Monika Beňová: Britskí politici by sa mali vyvarovať arogantných, diskriminačných návrhov priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Oznámením, ktoré bolo prijaté, Komisia reaguje na európsku iniciatívu občanov „Zákaz glyfosátu a ochrana ľudí a životného prostredia pred toxickými pesticídmi“ a zaväzuje sa predložiť v roku 2018 legislatívny návrh v záujme ďalšieho zvýšenia transparentnosti a kvality štúdií používaných na vedecké posudzovanie látok. Európska komisia v reakcii na európsku iniciatívu občanov reaguje na obavy občanov …

Článok Európska komisia povolila glyfosát na ďalších 5 rokov priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Túto stredu napoludnie bude v Štrasburgu slávnostne odovzdaná Sacharovova cena za slobodu myslenia, ktorú sa Európsky parlament tento rok rozhodol udeliť demokratickej opozícii vo Venezuele. Politická a hospodárska nestabilita vo Venezuele Juhoamerická krajina sa momentálne zmieta v politickej a ekonomickej kríze. Jedlo, lieky a iné základné životné potreby sú kvôli obrovskej inflácii neskutočne drahé. Počas protestov, ktoré boli vedené …

Článok Zástupcovia venezuelskej demokratickej opozície si prevezmú Sacharovovu cenu priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európsky parlament dnes schválil správu „Smerom k stratégii digitálneho obchodu“ v ktorej vyzval Európsku komisiu a členské štáty, aby nekládli zbytočné prekážky obchodovaniu cez internet a urýchlene prijali legislatívne opatrenia na odstránenie existujúcich bariér a väčšiu ochranu spotrebiteľa v digitálnom svete. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) to víta a zdôrazňuje, že online predaj pomáha najmä malým …

Článok Ivan Štefanec: Internetovému obchodovaniu nemôžu byť kladené zbytočné prekážky priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.