Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 22.1.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0632USD   27.021CZK   0.86595GBP   309.09HUF   4.3699PLN   7.5165HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Európska únia

EurActiv.cz

USA mají nového prezidenta, Evropský parlament nového předsedu. Česko má starý přístup ke klimatické politice. Co dalšího přinesl končící týden?

The post 5 zpráv uplynulého týdne, které byste neměli přehlédnout appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Úterní volba ukázala, že předseda Evropského parlamentu už není okrajovou figurkou evropského vládnutí.

The post Volba předsedy Evropského parlamentu: konec starých pořádků appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Unie chce posilovat sociální dimenzi evropské integrace. V nadcházejícím roce se zaměří na zaměstnanost mladých a lepší koordinaci sociálních systémů. Čekejme také pokračování debaty o pracovní mobilitě.

The post EU v roce 2017: Sociální politika a zaměstnanost appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Ze Sýrie přes přijímací a integrační střediska až do nového domova v Praze. I tak může vypadat příběh uprchlíků. Život Arabů v Čechách však může mít i své stinné stránky. Stále častěji se setkávají s nenávistí.

The post Syrská rodina je v Praze spokojená. Útoků na muslimy ale v ČR přibývá appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Dohody EU a USA o ochraně údajů jsou důležité i pro obchodní výměnu. Věřím, že si to nová americká administrativa uvědomuje, a do Washingtonu se vypravím co nejdříve, říká evropská komisařka Věra Jourová. EurActiv s ní mluvil také o úřadu evropského veřejného žalobce, který má vyšetřovat podvody spojené s rozdělováním evropských peněz.

The post Věra Jourová: Co nejdřív se vydám do Washingtonu. Kvůli ochraně osobních dat Evropanů appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Politické síly v Evropském parlamentu se přeskupily. V úterý jeho poslanci zvolili za nového předsedu Antonia Tajaniho, italského lidovce a někdejšího mluvčího bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho. Tajaniho zvolení ale doprovázela úporná vyjednávání a nově uzavírané dohody mezi jednotlivými politickými frakcemi. Kvůli nim se nakonec definitivně rozpadla takzvaná velká koalice lidovců a sociálních demokratů.

The post Rozložení moci v europarlamentu se změnilo. Lidovci a liberálové budou tlačit na reformu EU appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Začátek roku 2017 bude zpestřen politickými riziky. Proběhnou německé prezidentské volby a parlamentní volby v Nizozemsku. Největší hrozbu však představuje Británie a její vystoupení z EU, píše v komentáři pro Roklen24 ekonom Christopher Dembik.

The post Co čeká evropskou ekonomiku v příštích třech měsících? Nepřipravená Británie appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Evropský parlament má nejen nového předsedu Antonia Tajaniho, ale také čtrnáct místopředsedů. Mezi nimi je i český europoslanec Pavel Telička (ANO, ALDE).

The post Pavel Telička se stal místopředsedou Evropského parlamentu appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Jak funguje jediná přímo volená instituce Evropské unie? Podívejte se na infografiku.

The post Infografika: Jak funguje Evropský parlament appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Dva roky poté, co EU oznámila svůj záměr vytvořit jednotný evropský digitální trh, by se letos měly ladit jeho poslední legislativní detaily.

The post EU v roce 2017: Jednotný digitální trh appeared first on EurActiv.cz.

(EurActiv.cz)

Euractiv.sk

Niektoré z najväčších európskych bánk sa pripravujú na možný rozpad eurozóny, tvrdí denník Financial Times. Znervózňujú ich voľby vo viacerých európskych krajinách.

The post Banky sa pripravujú na rozpad eurozóny appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Miliardár George Soros včera adresoval Trumpovi tvrdé slová. Nového amerického prezidenta nazval „potenciálnym diktátorom“, ktorý „zlyhá“.

The post Soros: Potenciálny diktátor Trump zlyhá, Mayová padne appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Ruský prezident Vladimír Putin by mal 2. februára navštíviť Budapešť. O plánovanom stretnutí informovala maďarská vláda.

The post Putin sa chystá do Maďarska appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Nový moldavský prezident Igor Dodon vyhlásil, že dohody s EÚ sú pre jeho krajinu nevýhodné a možno ich odvolá.

The post Moldavsko stratilo záujem o európsku integráciu appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Poľská vláda nemá záujem Tuska podporiť, ak sa bude uchádzať o svoj druhý mandát.

The post Hollande by chcel vymeniť Tuska na čele Európskej rady appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Europoslanci odmietli zoznam Komisie. Chcú na ňom vidieť aj daňové raje.

The post Pranie špinavých peňazí: Európsky parlament chce na čiernu listinu pridať ďalšie štáty appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Maroš Šefčovič v Davose avizoval novú legislatívu pre čistú a inteligentnú dopravu.

The post Slovenský komisár chce riešiť konkurencieschopnosť európskych automobiliek appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Amnesty International upozorňuje, že rozrastajúce sa bezpečnostné právomoci štátov v EÚ obmedzujú práva občanov.

The post Boj proti terorizmu rozkladá ľudské práva v Európe appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Podľa prieskumu Edelman Trust Barometer, ľudia dôverujú viac internetovým prehliadačom, než médiám. Klesá dôvera vo všetky inštitúcie.

The post Nedôverujeme vládam, médiám, firmám, ani mimovládkam appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Efekt sa prejaví nepriamo, najmä cez slabší rast Nemecka, od ktorého sme závislí.

The post Viceguvernér NBS: Tvrdý brexit môže spomaliť slovenskú ekonomiku appeared first on EurActiv.sk.

(Euractiv.sk)

Európske noviny

BERLÍN / Nemci majú najsilnejší cestovný pas na svete, pretože sa s ním dostanú do najväčšieho počtu krajín bez víz či s vízom automaticky udeleným po príchode. Držitelia nemeckého pasu majú aktuálne dvere otvorené do 157 štátov. Vyplýva to z Pasového indexu, ktorý zostavuje svetová finančná poradenská firma Arton Capital. Desiate Slovensko Podľa indexu, ktorý …

Článok Nemecký pas otvára dvere do najväčšieho počtu krajín na svete priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

„Travel in Slovakia Good Idea“ – s novou značkou sa Slovensko v týchto dňoch prezentuje na jednej z najvýznamnejších a najväčších európskych výstav cestovného ruchu, v nemeckom Stuttgarte. Národná expozícia, ktorú zabezpečuje Sekcia cestovného ruchu ministerstva dopravy a výstavby, tentoraz stavila na moderný dizajn, otvorenosť priestorov a výrazné označenie „Slowakei“. Záujem návštevníkov o našu krajinu prevyšuje očakávania. „Veľmi nás teší, že …

Článok Arpád Érsek: Záujem o naše turistické destinácie rastie priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Prvá štúdia zameraná na ekonomický a sociálny prínos reklamy v rámci Európskej únie potvrdila silný vplyv reklamného priemyslu na ekonomický rast vo všetkých členských krajinách. Z výsledkov štúdie vyplýva, že reklama vytvára takmer 6 miliónov pracovných miest v celej Európskej únii a tvorí 4,6 percent z celkového HDP. Nezávislá štúdia bola realizovaná spoločnosťou Deloitte za podpory Svetovej federácie zadávateľov reklamy (WFA), …

Článok Reklama vytvára takmer 6 miliónov pracovných miest v celej EÚ a tvorí 4,6 percent z celkového HDP priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

EuroJobsites hľadá vzdelaných kandidátov v Európe aj mimo nej. Organizácia sa venuje univerzitám, výskumným ústavom, farmaceutickým firmám či  mediálnym a mimovládnym organizáciám. Spolu s novým členom budú pracovať na zlepšení vzťahov so zákazníkmi, modernizovaní, rozšírení reklám a podobne. Ak o niektorej z oblastí nemáte vedomosti, spoločnosť poskytuje potrebné školenia. Pokiaľ nemáte skúsenosti s predajom a …

Článok EuroJobsites hľadá vzdelaného a komunikatívneho kandidáta na pozíciu sales consultant priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

ŠTOKHOLM / Švédi vymysleli revolučný techniku, ktorá mení doterajší pohľad na recykláciu odpadu. Ich systém je dokonca taký pokrokový, že táto škandinávska krajina musí už niekoľko rokov dovážať odpadky z iných európskych štátov. Export zaisťuje, že miestne preteky stále bezproblémovo fungujú a ľudia, ktorí sú v nich zamestnaní, neprichádzajú o prácu. Švédi ako jediní používajú …

Článok Švédi musia dovážať odpad z iných krajín. Vymysleli revolučný recyklačný systém priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Čo viete o predsedovi Európskeho parlamentu? Nie je toho veľa? V nasledujúcich riadkoch si teda vysvetlíme, kto to je a prečo je pre Úniu dôležitý. Európsky parlament volí svojho predsedu na obdobie dva a pol roka. Ako hlavný predstaviteľ EP predseda zastupuje Parlament v rámci EÚ aj na medzinárodnej scéne. Kandidátov navrhujú jednotlivé politické skupiny alebo skupina 38 poslancov. Kandidát, …

Článok Kto je a čo skutočne robí predseda Európskeho parlamentu? priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európska únia vo Varšave financuje predĺženie metra. Aj týmto krokom chce určitou mierou obmedziť znečisťovanie miest. Varšavským metrom denne cestuje množstvo Poliakov za prácou. Predĺženie linky 2, ktorú financuje Európska únia čiastkou vo výške 432 miliónov eur, má zlepšiť kvalitu života v hlavnom meste. Krok je napĺňaním nízkoemisnej stratégie v rámci Energetickej únie. „Udržateľnosť mestskej …

Článok EÚ financuje predĺženie metra vo Varšave, chce tým obmedziť znečisťovanie miest priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Videokomentáre europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU www.europskenoviny.sk/tag/videoblog

Článok Jana Žitňanská: Školy sa už môžu uchádzať o eurofondy na asistentov pre deti so zdravotným postihnutím priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Za posledné dva týždne sa so správami o Bitcoine roztrhlo vrece. Vďačíme tomu najme Číňanom, ktorí vyvolali chaos. Avšak okrem ceny sa objavili aj iné správy, či už o jeho akceptácii alebo využití technológie Blockchain v Gruzínsku. Pred dvoma týždňami som sa nechcel venovať cene, avšak kvôli ošiaľu, ktorý to spôsobilo, sa jej venovať musím. Koncom roka …

Článok Martin Lindák: Čína narobila chaos s Bitcoinom priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Belgická firma Enhesa sa venuje globálnemu životnému prostrediu, zdraviu, priemyslu a bezpečnosti cez advokátske poradenstvo. Aktuálne hľadá uchádzača- právneho poradcu na plný úväzok, ktorý sa vyzná v priemysle, životnom prostredí a právnych dokumentoch.  Medzi hlavné povinnosti úspešného uchádzača bude patriť: skúmanie právnych a politických vecí v Belgicku; monitorovanie návrhov rozličných zákonov  v okruhu priemyslu a životného …

Článok Máš chuť pracovať pre Belgickú firmu, ktorá sa zaoberá priemyslom a životným prostredím? Nezmeškaj túto šancu! priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Riadenie vozidiel, kŕmenie a dojenie kráv alebo lekárska operácia, roboty sa hlásia k plneniu úloh a vstupujú na rozličné trhy. Ich počet na celom svete stúpol na 1,7 milióna. Tento boom ale prináša aj niektoré naliehavé otázky: majú roboty práva? Ak áno, aké? Aké etické zásady by ich mali viazať? Môžu niesť osobnú zodpovednosť za nehody? Je čas, …

Článok Roboty – umelá inteligencia bez práv a zodpovednosti? priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

V Bruseli sa opäť stretli členovia Európskej komisie, zástupcovia členských štátov EÚ a zástupcovia Turecka. Témou stretnutia boli podpísané zmluvy v hodnote viac ako 200 miliónov eur na výstavbu a vybavenie školských budov pre deti utečencov a ich hostiteľské komunity, rovnako ako na rastúcu humanitárnu pomoc utečencom cez záchranné sociálne siete. „Humanitárna stratégia EÚ mala v roku 2016 značný vplyv. Za …

Článok Humanitárna stratégia v 2017 pokračuje. Komisia ocenila doterajší pokrok priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európsky parlament vo štvrtok vrátil Európskej komisii na prepracovanie jej pôvodný návrh na úpravu čiernej listiny krajín, ktoré sú považované za rizikové z pohľadu prania špinavých peňazí a financovania terorizmu. Zoznam štátov z dielne Komisie je podľa poslancov neúplný a mal by sa rozšíriť napríklad o krajiny a teritóriá, ktoré nedostatočne postihujú daňovú trestnú činnosť. …

Článok Pranie špinavých peňazí: Komisia by mala vytvoriť čiernu listinu, ktorá bude zodpovedať svojmu účelu priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európsky investičný fond (EIF) a skupina UniCredit podpísali dohodu InnovFin SME o zárukách na zvýšenie úverovania inovatívnych malých a stredných podnikov v celkovo ôsmich európskych krajinách. Túto transakciu podporil program Horizon 2020, rámcový program EÚ pre výskum a inovácie, a tiež Európsky fond pre strategické investície (EFSI), jadro Investičného plánu pre Európu. Rámcová dohoda umožňuje skupine UniCredit …

Článok EIF a skupina UniCredit poskytnú inovatívnym malým a stredným podnikom160 miliónov eur priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

VIEDEŇ/BRATISLAVA/RÍM / Posilniť kontroly na hraniciach so Slovenskom a v Brennerskom priesmyku spájajúcom Taliansko s Rakúskom plánuje rakúsky minister obrany Hans Peter Doskozil. Až 100 vojakov má byť pripravených na hliadky vo vlakoch, napísal rakúsky web Der Kurier. Prevádzači budú zrejme teraz viac využívať trasu cez Slovensko, obáva sa sociálny demokrat Doskozil. V prvých dvoch januárových týždňoch …

Článok Rakúsko chce zaviesť kontroly na hraniciach so Slovenskom priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

BRATISLAVA / Robert Fico na úrade vlády privítal zhruba 130 člennú návštevu štátnych pracovníkov. Poďakoval im za zvládnutú organizáciu slovenského predsedníctva v Rade EÚ. “Takou najvhodnejšou príležitosťou, kde prvýkrát budeme môcť poďakovať za zvládnutie slovenského predsedníctva mohli byť udalosti spojené s odovzdávaním štátnych vyznamenaní,“ povedal premiér Robert Fico. “Kancelária prezidenta nikdy nedostala oficiálny návrh vlády …

Článok Robert Fico poďakoval štátnym úradníkom za organizáciu predsedníctva EÚ priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

ŠTRASBURG / Ročne pribudne na cestách približne 10 percent nových kamiónov. Ak by tento trend pokračoval, osobné autá sa na diaľnicu o pár rokov vôbec nezmestia. Európsky parlament chce preto posielať kamiónovú dopravu na železnice a na vodu. Tie dopravné spoločnosti, ktoré dobrovoľne opustia cestnú sieť, dostanú napríklad na začiatok rôzne daňové a odvodové úľavy. …

Článok Kamióny opustia diaľnice, prepravu tovaru nahradia lode a vlaky priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Voľba nového predsedu Euróspkeho parlamentu za začala dňa 18.01.2017 o 9.00. Na začiatku rečnil Martin Schulz zo skupiny Progresívnej aliancie socialistov a demokratov v Európskom parlamente, a teraz už aj bývalý predseda EP, a vysvetľoval priebeh volieb. Ďalej oznámil nečakanú správu, že jeden z kandidátov – Guy Verhofstadt zo skupiny Aliancie iberálov a demokratov za Európu, …

Článok Poznáme nového predsedu Európskeho parlamentu. Pri jeho voľbe pristúpili voliči k urnám až štyrikrát priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

„Európa potrebuje sociálny pilier, ktorý bude garantovať každému občanovi Únie také podmienky na trhu práce, ktoré mu umožnia dôstojný život,“ vyhlásila dnes slovenská europoslankyňa Anna Záborská v reakcii na prijatie iniciatívnej správy Európskeho parlamentu o európskom pilieri sociálnych práv. Uznesenie vyjadruje pozíciu parlamentu k pripravovanému návrhu konkrétnych opatrení, ktorý Komisia predloží v marci tohto roku. Parlament okrem iného požaduje, …

Článok Anna Záborská: Trh práce musí rešpektovať dôstojnosť človeka priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Európsky parlament po zvolení svojho predsedu, podpredsedov a kvestorov schválil vo štvrtok aj nové zloženie všetkých svojich dvadsiatich dvoch stálych výborov. Členstvo slovenských poslancov v stálych výboroch ostáva nezmenené. Počet poslancov z jednotlivých politických skupín vo výboroch musí v čo najväčšej možnej miere odrážať politické zloženie samotného Európskeho parlamentu. Návrh zloženia jednotlivých stálych výborov plénum …

Článok Členstvo slovenských europoslancov v stálych výboroch EP ostáva nezmenené priniesli EuropskeNoviny.sk.

(Európske noviny)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.