Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 31.7.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1113USD   27.031CZK   0.84400GBP   312.19HUF   4.3630PLN   7.4875HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie
Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

IT News

Dizajn vozidla je navrhnutý tak, že predovšetkým predná maska s výraznou chrómovou mriežkou a svetlomety pretiahnuté elegantnými krivkami do blatníkov, štíhly bočný profil s miernym stúpaním v zadnej časti ho opticky predlžujú a rozširujú. Tento doje ... (IT News)
» Displeje s technológiou kvantových bodov sa v špičkových modeloch televízorov začali objavovať pred viac ako dvoma rokmi. Ich použitie v displejoch monitorov bolo preto iba otázkou času. Hardvér Kvantové body alebo nanokryštály slúžia v prvom rad ... (IT News)
» Canon prináša na trh nástupcu svojho úspešného modelu systémového kompaktu s 1" snímačom G7 X. Nový model s prídomkom Mark II prináša viacero zásadných zlepšení, je to vôbec prvý model v portfóliu Canonu, ktorý je vybavený novým procesorom DIGIC 7. ... (IT News)
Micromapping, 3D mapping a iné high-tech zobrazovacie technológie Divízia Business spoločnosti Panasonic na svojej Roadshow prezentovala svojim obchodným partnerom a zákazníkom novinky a riešenia na rok 2016. My sme mali exkluzívnu možnosť zúčastniť ... (IT News)
Web server na SD karte –práca s kartou V minulej časti sme sa naučili pracovať s AD prevodníkom Arduina. Vytvorili sme si jednoduchú aplikáciu, ktorá kontrolovala napätie na akumulátore a podľa hodnoty tohto napätia pripájala alebo odpájala akumulát ... (IT News)
Doterajšiu spoluprácu s Izraelom v oblasti školstva, vedy, kultúry, mládeže a športu plánuje vláda rozšíriť o oblasť vzdelávania o rodovej rovnosti, odborného vzdelávania a prípravy či technického vzdelávania. Rozšírime tiež spoluprácu v oblasti tech ... (IT News)
Infor, přední poskytovatel odvětvově zaměřených podnikových aplikací s elegantním vzhledem a cloudovou funkcionalitou, oznámil globální dostupnost řešení Infor LN 10.5, nové verze ERP systému, která kombinuje elegantní uživatelský vzhled s robustní, ... (IT News)
ASUS představil sluchátka Strix Wireless, která rozšiřují portfolio herních produktů Republic of Gamers (ROG). Jedná se o první bezdrátová sluchátka v nové řadě ROG Strix určené pro náročné hráče. Strix Wireless využívají bezdrátovou 2,4GHz technolog ... (IT News)
Až 88 % generálnych riaditeľov firiem vo svete má obavy o lojalitu svojich zákazníkov z dôvodu veľkej konkurencie na trhu. Osem z desiatich najvyššie postavených manažérov zas trápi, či produkty a služby firmy ostanú počas nasledujúcich troch rokov r ... (IT News)
Polovina respondentů, kteří se účastnili testu, řekla, že tablet Panasonic Toughpad FZ-N1 byl nejrychlejší, a polovina řekla, že se jim nejvíce líbí z různých důvodů, jako je rychlost, snadné používání a ergonomický design. Když byli pracovníci v lo ... (IT News)
Hoci čínsky výrobca Xiaomi je azda najznámejší svojimi smartfónmi za prijateľnú cenu, má v ponuke aj ďalšie produkty – od akčných kamier a smart TV cez inteligentné váhy až po čističky vody a vzduchu. A najnovšie prichádza s prvým notebookom. Volá sa ... (IT News)
Mobilná hra Pokémon Go je v súčasnosti veľmi obľúbená a má silnú hráčsku základňu. Po čase však môžu hráči vyčerpať všetky jej možnosti, dosiahnuť ciele a stratiť motiváciu. Preto šéf vývojárskeho štúdia Niantic John Hanke nedávno na podujatí Comic-C ... (IT News)
Pod týmto názvom sa skrýva zaujímavý projekt hry využívajúcej drony od spoločnosti Anima Technika. Cieľom projektu je spojiť reálne lietajúce drony a herný scenár podobný Battlefield, či Counter Strike. Viac v článku: Made in Slovakia: Drone´n´Base ... (IT News)
Kyberšikanovanie môže na deťoch zanechať oveľa nebezpečnejšie následky, ako si mnohí rodičia myslia. Väčšina z nich môže vážne poškodiť zdravie mladých obetí či ich schopnosť socializovať sa. Poukázali na to aj výsledky prieskumu zameraného na deti a ... (IT News)
Český telekomunikačný úrad (ČTÚ)vyrubil českému operátorovi O2 pokutu vo výške 4,5 milióna českých korún za nekalú obchodnú praktiku. Označil tak automatické obnovovanie objemu dát zákazníkom aj bez ich výslovného súhlasu, pričom dodatočné dáta sú sp ... (IT News)
Niekoľko dní nás delí od veľkej zmeny v komunikácii podnikateľov s orgánmi verejnej správy. Prostredníctvom Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby budú 1. augusta aktivované elektronické schránky právnických osôb na doručovanie úradnej p ... (IT News)
Kombináciu nadštandardnej starostlivosti, žiadnych dátových obmedzení a LTE technológie ponúkne SWAN vo svojom novom produkte LTE biznis. Slovenský telekomunikačný operátor tak rozširuje svoje produktové portfólio postavené na LTE technológii, v ktor ... (IT News)
Označenia energetických tried A+++, A++ a A+ sa postupne z trhu vytratia. Európskej komisii prekážajú plusové znamienka a tvrdí, že systém označovania elektrospotrebičov je dnes chaotický, zastaraný a neplní svoj efekt. V najbližších rokoch ho preto ... (IT News)
Momentálne sa na trhu so zariadeniami odohráva bitka. Snaha vytvárať zo všetkého spotrebný produkt upevňuje v celom odvetví IT svoje železné zovretie a tradiční výrobcovia počítačov a notebookov sa teraz snažia súperiť o svoj diel koláča s veľkými hr ... (IT News)
Takzvaná Veľká červená škvrna, obrovská búrka, ktorá na Jupiteri trvá už niekoľko stoviek rokov, zohrieva hornú vrstvu atmosféry planéty. V štúdii publikovanej v magazíne Nature to tvrdí medzinárodný tím vedcov. Výskumníci pozorovali najväčšiu planét ... (IT News)

SME

Dym z ohnísk mohol prispieť k vzniku choroby, ktorá ročne zabije poldruha milióna ľudí. (SME)
Bez znalostí a technológií spoločnosti ARM by dnešné smartfóny vyzerali úplne inak. (SME)
Zažívame radikálny pokles početnosti a rôznorodosti života. Dôvodom vymierania je ľudská činnosť. (SME)
Malé mäsožravce sa ho boja viac ako medveďov, vlkov, či psov. (SME)
Výpadok servera vyradil z prevádzky automaty pre kŕmenie psov a mačiek. (SME)
Ôsmy ročník fotografickej súťaže vybral z viac ako 4500 fotografií 130 najlepších. Víťazov spoznáme v septembri. (SME)
Mikróby sa učia brániť voči antibiotikám. Nový objav účinnej látky by nám mohol pomôcť. (SME)
Firma sľubuje, že elektromagnetický smog premení na nabíjačku mobilov. (SME)
Rakovina sa u našich predkov objavila milióny rokov predtým, než vznikla moderná priemyselná spoločnosť. (SME)
Nový filter prichádzajúcich hovorov je zatiaľ dostupný iba pre mobily, ktoré predáva priamo Google. (SME)
O zisk novej formy života museli vedci z lode EV Nautilus bojovať s morským krabom. (SME)
Tradičné cigarety sú extrémne nezdravé, e-cigarety iba nezdravé. (SME)
Osem hodín sedenia v práci treba vyvážiť prechádzkou alebo jazdou na bicykli. (SME)
Osemročný Rocky vydáva zvuky a kontroluje svoj hlas podobným spôsobom ako človek. (SME)
Každý kto následoval smartfónovú víziu Apple na trhu uspel. (SME)
Tím výskumníkov a lekárov pripravil komplexnú analýzu témy hepatitída. K Medzinárodnému dňu hepatitídy 2016. (SME)
Lugdunin dokáže zabíjať iné baktérie. V nose ho má iba desať percent populácie. (SME)
Občas sa objavia správy o nadľudských výkonoch seniorov. Pozreli sme sa, čo na to hovorí veda. (SME)
Nová fotoaplikácia sa postará o to, aby každý záber vyzeral čo najlepšie. (SME)
Správny tréner Pokémonov pozná viac ako len rozšírenú realitu Pokémon Go. (SME)

iDNES.cz

Vyzkoušejte si na tabletu například předpověď počasí, šikovný prográmek na správu poznámek nebo videopřehrávač, který si poradí i s často problematickým zvukovým formátem AC3. (iDNES.cz)
Pentagon plánuje vyhrávat budoucí války pomocí vysoké úrovně situačního povědomí a díky všeobjímajícímu datovému propojení mezi letectvem, pozemními silami a námořnictvem. Datové propojení umožní například pozemním jednotkám útočit koordinovaně v reálném čase na cíle odhalené a zaměřené letectvem nebo námořnictvem. (iDNES.cz)
Na severu amerického kontinentu leží unikátní naleziště, která jsou doslova plná dinosauřích kostí. Nejde o pozůstatek katastrofy, která způsobila vyhynutí dinosaurů, ale jedné nezvyklé místní události. (iDNES.cz)
Ti, co nechávali upgrade operačního systému Windows 10 na poslední chvíli, mají už pouhé hodiny do konce původní nabídky. Podívejte se, jaké nástrahy mohou čekat na ty, kdo upgradují, a jaké zkušenosti mají ti, kteří tím procesem prošli. (iDNES.cz)
Sonda Philae, která před rokem a půl s problémy přistála na kometě, se navždy odmlčí. Inženýři z Evropské kosmické agentury ji nyní nechají v klidu odpočívat na kometě. Později se k ní přidruží i mateřská družice Rosetta. (iDNES.cz)
V Česku je již několik procent domácností, připravených na přechod na DVB-T2. (iDNES.cz)
Čínští výzkumníci oznámili, že v srpnu zahájí klinickou zkoušku genetické metody CRISPR/Cas9 u lidí. Chtějí ověřit, zda by mohla pomoci pacientům s rakovinou plic, u kterých dostupná léčba nezabrala. Vědci jim chtějí geneticky modifikovat imunitní buňky tak, aby se pustily do boje proti nemoci. (iDNES.cz)
Osvědčená sada aplikací Glary Utilities se postará o opravu Windows. Doplněk SpeakIT! pro Chrome převede text do mluveného slova. Rozšířit si kontextové menu o nové funkce umožní Right Click Enhancer. A s ImWatcher budou všechny vaše kamery k dispozici v jednom rozhraní. (iDNES.cz)
Připravované standardy zabezpečení sází na biometrii a nevěří SMS. (iDNES.cz)
Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump předvedl, jak během jedné tiskové konference prezentovat tři různé a navzájem neslučitelné pozice. Když mluvil o hacknutých e-mailech demokratů, řekl, že Rusko za to nejspíše nemůže, zřejmě může... A také řekl, že doufá, že Rusko hacklo americkou ministryni zahraničí, protože americký tisk má o její e-maily zájem. (iDNES.cz)
Společnost YI vstoupila na český trh teprve nedávno a hned si připravila jednu premiéru. Je to model Action Camera 2, který zvládne i nahrávání ve 4K. Podobně jako konkurenční GoPro Hero 4 nabízí jednoduché ovládání na dotykovém displeji a řadu nastavení. (iDNES.cz)
Lidé jsou omylní a počítače s tím musí počítat. Tato jednoduchá myšlenka zachránila život astronautům v dramatických minutách před prvním přistáním na Měsíci. Programátorka, jejíž kód jim zachránil život, zasvětila svůj život propagaci „počítačové vědy“ a „očekávání neočekávatelného“. (iDNES.cz)
Tři kilogramy baterií, na míru postavená streamovací sada a téměř tisíc kilometrů chůze. Čtyři poutníci se vydali na cestu do Santiaga de Compostela a dál až na konec světa. Díky experimentu, který nemá v Česku obdoby, je můžete celou cestu sledovat živě na svých monitorech. (iDNES.cz)
Jednoduchá chyba umožňovala útočníkům ukrást hesla z webové stránky pro libovolný server. Firma LastPass chybu vzápětí opravila. (iDNES.cz)
Tisíce lidí našlo na Facebooku upozornění na zprávu o teroristickém útoku v Praze. Jde ovšem o podvod. Útočník se snaží získat přihlašovací jména a hesla a rozšířit zprávu mezi další uživatele. (iDNES.cz)
(iDNES.cz)
Objev pozůstatků snad dva miliony let starého neznámého předka člověka v Jihoafrické republice před rokem vzbudil velký zájem. Podle umístění kostí objevitelé odhadovali, že jde o pozůstatky prvního známého úmyslného pohřbu. Analýza nenápadných skvrn na povrchu kostí ale hypotézu zpochybňuje. (iDNES.cz)
Část z nás kvůli poškozenému genu nedokáže vnímat některé hořké chutě. Čeští výzkumníci nabízí možnost, abyste si porovnali, ke které skupině patříte a jak se Češi poměřují se zbytkem světa. (iDNES.cz)
U Mezinárodní kosmické stanice (ISS) si daly sraz kosmické nákladní lodě. V posledních dnech se k ní připojila modernizovaná ruská nákladní loď Progress i americký nákladní Dragon. A ke startu se chystají další. (iDNES.cz)

Pravda

BlackBerry predstavilo už svoj druhý mobil s Androidom. Dáta v ňom je v prípade potreby možné skartovať. Novinka má tiež zaujímavú cenu. (Pravda)
Hry a aplikácie si už viacerí členovia domácnosti nebudú musieť kupovať zvlášť. Medzi sebou ich môžu zdieľať a zaplatiť tak za ne len raz. (Pravda)
Bezpečnostní analytici objavili niekoľko chýb v zabezpečení inteligentných žiaroviek Osram. Hackeri ich môžu využiť na kontrolu Wi-Fi siete. (Pravda)
Môže viesť k zvýšenému riziku úmrtia na krvnú zrazeninu v pľúcach. Vyplýva to z novej štúdie japonských vedcov. (Pravda)
Solar Impulse 2 pristálo v Abú Zabí na Arabskom polostrove a dokončilo tak poslednú etapu cesty okolo sveta. (Pravda)
Rusi chcú mať vlastnú alternatívu pre hru Pokémon. V hre Spoznaj Moskvu si bude možné "odchytiť" Puškina, Tolstého, Gogoľa či Gagarina. (Pravda)
Americkí a Izraelskí vedci navrhli spôsob ako možno 3D obraz nasmerovať pre každého jedného diváka v sále zvlášť a aj bez okuliarov. (Pravda)
Švajčiarske experimentálne lietadlo Solar Impulse 2 úspešne ukončilo poslednú etapu svojej cesty okolo sveta a po dvojdňovom lete z egyptskej Káhiry pristálo v Abú Zabí. (Pravda)
Nad kozmodrómom na floridskom Myse Canaveral ešte nezačalo vychádzať slnko, keď sa pred piatimi rokmi 21. júla 2011 krátko pred šiestou hodinou ráno ozval sonický tresk. (Pravda)
Komáre prenášajúce maláriu sa snažia vyhnúť pachu živých kurčiat. Podľa novej vedeckej štúdie by sa to dalo využiť pri príprave účinného repelentu. (Pravda)
Digitálne záznamníky už používa len veľmi málo ľudí, napriek tomu sa z trhu úplne nevytratili. Stále majú čo ponúknuť. (Pravda)
Spoločnosť Corning vyrobila piatu generáciu krycích skiel Gorilla Glass, ktoré ochránia displej aj pred pádom z 1,6 metrovej výšky. (Pravda)
Švajčiarske experimentálne lietadlo Solar Impulse 2 sa vydalo na poslednú etapu svojej cesty okolo sveta. Let z Káhiry do Abú Zabí má potrvať dva dni. (Pravda)
Pôvodom malá bratislavská firma s dvoma zamestnancami sa stala dôležitým dodávateľom vojenských technológií pre NATO. Úspechy žne aj v zámorí. (Pravda)
O niekoľko týždňov čínsku fabriku firmy Funai Electric opustí posledná várka videoprehrávačov. Firma sa ako posledná rozhodla ukončiť ich výrobu. (Pravda)
Brazílski vedci odhalili vírus Zika v bežnejšie sa vyskytujúcich tropických komároch, nie len v moskytoch. Tých pôvodne považovali za výhradných nositeľov nákazy. (Pravda)
Každý deň ľudia vyprodukujú viac ako miliardu gigabajtov nových informácií. Výskumníci hľadajú nové možnosti, ako na čo najmenšiu plochu uložiť čo najviac údajov. (Pravda)
Ide o frustrujúcim spôsobom bežný scenár. Podľa lekárov ide o bežnú reakciu na stres. (Pravda)
Seagate posunul latku u pevných diskov pre domáce použitie opäť o čosi vyššie. Ponúkať začal disky s kapacitou až 10 terabajtov. (Pravda)
Ak už hrávate alebo len plánujete hrať Pokemon Go na Androide, mali by ste spozornieť. V oficiálnom obchode sa objavujú podvodné aplikácie. (Pravda)

Živé.sk

Spoločnosť odporúča vyskúšať si najprv novinku v obchode. (Živé.sk)
Už viac ako 300 produktov, ktoré zbierali finančné prostriedky na svoj rozbeh cez Kickstarter, nájdete aj na Amazone. (Živé.sk)
Tvorcovia spresnili, aké vylepšenia môžeme od remastru očakávať. (Živé.sk)
FSB ďalšie podrobnosti nateraz neposkytla. (Živé.sk)
Spoločnosť podľa neho robí malé, ale systematické kroky k tomu, aby docielila koniec konkurenčnej distribučnej služby. (Živé.sk)
Polícia apelovala na mužov, ktorí mali kontakt s prostitútkou. (Živé.sk)
Spoločnosť dočasne vypla synchronizáciu s cloudom. Pracuje na oprave. (Živé.sk)
Nová technológia umožní vytvárať užitočnejší dizajn niektorých zariadení. (Živé.sk)
Hoci je NASA synonymom vedeckého pokroku, unikátne dáta boli digitalizované až dve generácie po ich získaní. (Živé.sk)
Po desiatich rokoch sme sa dočkali vytúženého pokračovania známej série The Longest Journey. (Živé.sk)
Používatelia populárnej streamovacej služby by mali zvýšiť opatrnosť. (Živé.sk)
Prvá strieľačka z pohľadu prvej osoby v podaní Blizzardu sa vydarila. (Živé.sk)
Nová technológia vylepšila parametre doterajších 3D systémov bez okuliarov. (Živé.sk)
Okrem prvej epizódy zadarmo dostal Life is Strange aj zľavu na Steame. (Živé.sk)
Škodlivý kód dokážu odhaliť len dve antivírusové riešenia, no prezradiť ho môže dlhý zoznam oprávnení. (Živé.sk)
Už v roku 2017 sa má v továrni rozbehnúť výroba prvých batérií. (Živé.sk)
Chystané herné zariadenie japonskej spoločnosti má integrovať čip Nvidia Tegra. (Živé.sk)
Microsoft čoskoro ukončí ponuku bezplatného prechodu na operačný systém Windows 10. (Živé.sk)
Rezort nedostupnosť zdôvodňoval technickou poruchou. Problémy boli aj minulý mesiac. (Živé.sk)
Záujem prejavilo asi 75 percent inštitúcií. Vyhodnocovanie projektu Edunet_SK neskončilo. (Živé.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.