Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 30.6.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1102USD   27.131CZK   0.82650GBP   317.06HUF   4.4362PLN   7.5281HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie
Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

IT News

Ide o prvú prevádzku, ktorú otvoril známy šéfkuchár v strednej Európe. Od svojho slávnostného otvorenia využíva reštaurácia Jamie´s Italian služby rezervačného systému BookioPro. Systém pritom funguje vo viac ako 120 reštauráciách na Slovensku a v Če ... (IT News)
Vedoucí IT oddělení jsou v dnešní době konfrontováni s neustálým vývojem technologií a jejich možností, což s sebou přináší ve stejné míře příležitosti i rizika. S každým jedním novým zařízením, které umožňuje zvýšení produktivity pomocí vzdáleného p ... (IT News)
Společnost Rollei uvádí na český trh další dva stativy z řady Rollei Rock Solid a to konkrétně modely Alpha a Beta. Stejně jako model Gamma jsou stativy Alpha a Beta vyrobeny z karbonu a jsou určené především pro nejnáročnější uživatele a profesionál ... (IT News)
Orange ako jeden z prvých operátorov spúšťa internetovú konektivitu využívajúcu protokol IPv6. Novým zákazníkom tak od dnes budú prideľované IP adresy v novom tvare. Výhodou nového protokolu je možnosť prideľovania takmer neobmedzeného počtu IP adrie ... (IT News)
2015 ¦ Nominácie na ocenenie IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2015 ¦ Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2015. Poznáme víťazov ¦ Konferencia IT SUMMIT 2015 a odovzdávanie slovenských počítačových „Oskarov“ IT GALA 2015 ... (IT News)
Bratislava, štvrtok, 30. júna 2016 –  Na spoločenskom večere IT GALA sa 3. októbra 2013 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2013. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profes ... (IT News)
Bratislava, štvrtok, 30. júna 2016 – Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 3. 10. 2013 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2013. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov ... (IT News)
Bratislava - štvrtok, 30. júna 2016. Tradícia udeľovania prestížnych cien IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka pokračuje už trinásty rok. Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technol ... (IT News)
Bratislava, štvrtok, 30. júna 2016 – Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 25.9. 2014 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2014. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov p ... (IT News)
Bratislava - štvrtok, 30. júna 2016. Udeľovanie prestížnych cien IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka pokračuje už štrnásty rok. Aj tento rok organizátori podujatia udelia v jednotlivých kategóriách ocenenia „Hlas ľudu,“ ktoré vychádza ... (IT News)
ITAS a Digital Visions pripravili ďalší ročník konferencie IT Summit 2015 a galavečera IT GALA 2015. IT Summit 2015 pokračuje v tradícii nezávislých nekomerčných konferencií s cieľom poskytnúť priestor na diskusiu o aktuálnych témach na slovenskom I ... (IT News)
Moderné telefóny a tablety majú kvalitný hardvér nielen na zobrazovanie fotografií, prehrávanie zvuku a videa, ale aj na ich snímanie a spracovanie. V prenosných zariadeniach sa často využíva možnosť nahrávať hlasové poznámky. Multimédiá sú jedným z ... (IT News)
V tejto časti seriálu budeme pokračovať v procese vývoja vzorovej aplikácie db_sync. Zameriame sa na prácu so súbormi. V prvom rade uvedieme základné fakty týkajúce sa súborových systémov (file systems), ktoré dokáže využiť OS Android. Následne v str ... (IT News)
Animácia umožňuje meniť grafický objekt, konkrétne parametre vykresľovania, napríklad veľkosť, farbu, priehľadnosť, umiestnenie, orientáciu a podobne. Zmeny sa vykonávajú dynamicky, postupne v závislosti od času. Android poskytuje niekoľko rôznych me ... (IT News)
V tejto časti seriálu opíšeme nové bloky programového kódu aplikácie db_sync, pomocou ktorých sme ukončili implementáciu všetkých častí CRUD (Create Read Update Delete), teda skupiny príkazov umožňujúcich manipuláciu s údajmi uloženými v tabuľkách da ... (IT News)
Grafika je jeden z najdôležitejších dizajnových aj výrazových prostriedkov mobilných aplikácií. Moderné zariadenia využívajúce platformu Android disponujú výkonnými procesormi, hardvérovo akcelerovanou grafikou a displejmi s vysokým rozlíšením, takže ... (IT News)
Po dvoch teoretických častiach seriálu, v ktorých sme sa venovali prepojeniu androidovej databázy SQLite s databázou MySQL, sa dostávame k časti, v ktorej teoretické poznatky „pretavíme" do praxe. Prílohou tejto časti seriálu je prvá verzia vzorovej ... (IT News)
V predchádzajúcej časti sme ukázali vytvorenie databázovej vrstvy androidovej aplikácie využívajúcej internú databázu SQLite. V tejto časti doplníme databázovú aplikáciu o používateľské rozhranie. Na úvod stručná rekapitulácia predchádzajúcej časti, ... (IT News)
Vtejto časti seriálu opíšeme sled činností, ktorých vykonaním implementujeme synchronizáciu údajov uložených vinternej databáze SQLite (zariadenie s Androidom) súdajmi uloženými v externej databáze MySQL (W/LAMP webový server). Vpodstate ide opodobn ... (IT News)
Väčšina aplikácií potrebuje niekam ukladať rôzne údaje. Jedna z možností je interná databáza SQLite, ktorá je súčasťou operačného systému Android. Je to malá, ale výkonná klientska relačná databáza, pretože údaje sú uložené na SSD, prípadne v operačn ... (IT News)

SME

Vedci sa pýtajú, koľko chudobných ľudí musí ešte zomrieť, kým sa postup aktivistov začne považovať za zločin proti ľudskosti? (SME)
Pokrok vo výskume dokázal, že mnohé potraviny pre ľudí v skutočnosti nie sú škodlivé. (SME)
Smartfón na pláž nepatrí. Poradíme, ako prežiť horúce letné dni s modernou elektronikou. (SME)
Odstrihnúť sa od dát a svojich zariadení, nerozprávať sa s cudzími ľuďmi. (SME)
Viacero firiem plánuje nadzvukové civilné lietadlá. Ako ďaleko sú projekty od reality? (SME)
Vedci budú samičku menom Emily sledovať v nádeji, že im pomôže lepšie ochrániť tento druh. (SME)
Ak ste si mysleli, že Windows už nemá čo viac ponúknuť, o mesiac sa to môže zmeniť. (SME)
Nové algoritmy zamiešajú karty tým, čo vidia vo Facebooku kontaktné médium pre svoje projekty. (SME)
Nové nálezy naznačujú, že v atmosfére planéty bol vysoký obsah kyslíka. (SME)
Lacné, pekné a s dostatočným výkonom. Vyskúšali sme smartfóny pre každého. (SME)
Parazit má málo génov a je úplne závislý od svojej hostiteľskej baktérie. (SME)
Aj keď je počítač odstrihnutý od internetu, má dosť síl na to, aby do diaľky vysielal kľúče a heslá. (SME)
Firma Apple obdržala patent, ktorý by vďaka infračervenému signálu dokázal manipulovať s fotoaparátmi užívateľov. (SME)
Kým stihnete vypiť šálku kávy, internetové servery spracujú obrovské množstvo dát. Je to ruch ako v mravenisku. (SME)
Mesiac pred vypršaním ponuky môžu ľudia povedať nie. (SME)
Hodnotu jedného kilogramu dnes určuje platinová zliatina v parížskom trezore. (SME)
Boostery horeli dve minúty pri najnižšej možnej teplote paliva. (SME)
Niektoré psy vedia upozorniť majiteľa na hrozbu hypoglykemického šoku. Vedci zistili, ako to robia. (SME)
Spracovanie nových snímok z družice je hotové, Google ich postupne nasadí do svojich služieb. (SME)
Aj malé dávky čerstvého vzduchu pomáhajú znížiť riziko depresie a vysokého krvného tlaku. (SME)

iDNES.cz

Na dva miliony záznamů o podezřelých subjektech, které využívají banky i státní instituce, se objevily na internetu. (iDNES.cz)
(iDNES.cz)
Asi každého fanouška populární série Hra o trůny napadlo, zda by se seriáloví draci mohli ve skutečnosti dostat do vzduchu. Letecký inženýr Guy Gratton se domnívá, že za jistých okolností ano. Jeho hypotéza také dává odpověď například na to, proč se lidé v seriálu chovají agresivně. (iDNES.cz)
Přenosové rychlosti až 10 GBit/s, odezva 1 ms a až milion připojených zařízení na 1 km². Takové parametry bude mít podle Huawei 5G, jednotná datová síť budoucnosti, která pojme vše: mobilní zábavu, virtuální realitu, chytrá města i veškerý průmysl. Současné 2G, 3G a 4G sítě jí postupně uvolní místo. (iDNES.cz)
Windows 10 je systém, u kterého byl kladen velký důraz na možnost přizpůsobit si jeho vzhled vlastním potřebám. Nabízí celou řadu možností, jak ho personifikovat. Podívejte se na ně a naučte se mimo jiné jak na pozadí pracovní plochy promítat prezentaci z fotografií. (iDNES.cz)
Ani ty nejzabezpečenější počítače nejsou odolné proti krádeži dat. Ani izolace od internetu totiž izraelským výzkumníkům nezabránila v nenápadném přenosu informací. Zvládli to s větráčkem v počítači a osm metrů daleko položeným telefonem. (iDNES.cz)
Jak se blíží čas, kdy Microsoft ukončí roční nabídku na přechod na Windows 10 zdarma, zvyšuje se intenzita a vlezlost upozornění na tuto akci. Nyní firma narazila a musí odškodnit uživatelku, které se systém nechtěně nainstaloval. (iDNES.cz)
Čínské aerolinky Chengdu Airlines v úterý poprvé nasadily do linkového provozu nové dopravní letadlo ARJ21. Je to poprvé, kdy se cestující mohli svézt letounem vyrobeným převážně v Číně. (iDNES.cz)
Řetězec hotelů Marriott prý v některých svých letištních pobočkách výzdobou propaguje chemtrails. Ty podle konspiračních teorií slouží k vyhlazení nebo alespoň k degradaci lidstva. Proti hotelům se na internetu rozjela petice. (iDNES.cz)
Uživatelé Facebooku, kteří používají prohlížeč Google Chrome, by se měli mít na pozoru. (iDNES.cz)
(iDNES.cz)
NASA objevila vesmírnou skálu, kterou by si mohl leckdo spojit s druhým Měsícem. Asteriod totiž po určitou dobu bude kroužit kolem Země podobně jako naše oběžnice. (iDNES.cz)
Vyzkoušeli jsme konvertibilní tablet Huawei MateBook. Potěší výborným displejem, solidním výkonem i výdrží na akumulátor. Díky podsvětlené klávesnici, maličkému zdroji i USB-C dokovací stanici je povedeným společníkem na cesty. Zda se dostane i na český trh, zatím není jisté. (iDNES.cz)
Odcizení USB flash disku, notebooku či tabletu znamená nejen ztrátu zařízení, ale také dat, která může navíc kdokoliv přečíst a případně zneužít. Aby se tak nestalo, je dobré využít zabezpečení dat s pomocí šifrování. Takto je možné uzamknout nejen jednotlivé soubory, ale celé disky. Stačí k tomu správný softwarový nástroj. (iDNES.cz)
(iDNES.cz)
Žádná celá devět periodických se rovná jedné. Středoškolská poučka je pro mnoho lidí stále matoucí. Podívejme se na ni tedy podrobněji. Oslovili jsme matematiky, kteří nám vysvětlili, jak se věci mají. Je to zároveň připomínka toho, jak funguje diskuze a dokazování v exaktním oboru, jakým matematika je. (iDNES.cz)

Pravda

Každý rok sa dostane do svetových oceánov zhruba osem miliónov ton plastov. Podľa niektorých štúdií teda bude v roku 2050 v oceánoch viac ton plastov, než koľko tam bude ton rýb. (Pravda)
Používatelia online zápisníka Evernote si priplatia. Balíky Plus a Premium budú výrazne drahšie, bezplatný variant obmedzí synchronizáciu. (Pravda)
Indický výrobca plánuje najlacnejší smartfón na svete predávať len v Indii. Výrobné náklady sú však výrazne vyššie než predajná cena. (Pravda)
Do ukončenia bezplatného prechodu na Windows 10 síce zostáva už len jeden mesiac, no Microsoft nakoniec tlak užívateľov neustál. (Pravda)
Mnoho krajín vrátane Slovenska ešte stále nevyužíva plný potenciál 4G sietí. S prechodom na 5G sa preto niet kam ponáhľať, tvrdí Huawei. (Pravda)
Prečo plačeme? Je dokázané, že ženy plačú viac ako muži a že väčšie sklony k plaču sa prejavujú v bohatých krajinách. Sú hypotézy, že testosterón môže mať úlohu v prejavovaní emócií. (Pravda)
Budúci dobyvatelia Marsu si budú môcť pochutnávať na reďkvičkách, hrášku, pšenici a paradajkách, vypestovaných priamo na červenej planéte. (Pravda)
Internetové spoločnosti budú musieť stanoviť nové pravidlá hry a určiť, ktoré videá na internet patria a ktoré už nie. (Pravda)
Microsoft uskutočnil sériu testov, ktorých výsledky údajne jednoznačne tvrdia, že prehliadač Edge šetrí batériu viac než konkurencia. (Pravda)
Úloha riasami zafarbeného červeného snehu pri topení ľadu v Arktíde bola výrazne podcenená. Podľa novej štúdie vedcov červený sneh sa topí podstatne rýchlejšie. (Pravda)
Experimentálne lietadlo Solar Impulse 2, ktoré poháňa výlučne solárna energia, ukončilo historický prelet ponad Atlantik a úspešne pristálo v meste Sevilla. (Pravda)
Indická raketa úspešne vyniesla do vesmíru 20 satelitov, čo je najväčší počet na jednu misiu v dejinách vesmírneho programu tejto ázijskej krajiny. (Pravda)
Amazon onedlho predstaví vlastnú online hudobnú požičovňu. Za 10 dolárov ponúkne rovnaký hudobný katalóg ako konkurencia. (Pravda)
Oproti Zemi je to ešte iba batoľa. Kým vek našej planéty je približne 4,5 miliardy rokov, novoobjavená exoplanéta K2-33b nemá viac ako desať miliónov rokov. (Pravda)
Alžírsku sa dlhodobo nedarí bojovať s podvádzaním pri maturitných skúškach. Počas konania skúšok preto v krajine blokovali sociálne siete. (Pravda)
Počítač Sunway TaihuLight je najvýkonnejším superpočítačom na svete. Oproti svetovej dvojke má až dvojnásobný výkon a trojnásobnú efektivitu. (Pravda)
Hope je považovaná za zázrak. Rok od chvíle, keď bola napadnutá a ponechaná polomŕtva v rezervácii neďaleko Port Elizabeth , aj napriek hrozivej rane stále žije. (Pravda)
Technologický priemysel sa nepredbieha už len vo výrobe čo najlepších kamier v zariadeniach, ktoré každodenne používame, ale aj výrobe krytov na zvedavé oko kamier. (Pravda)
Švajčiarske lietadlo na solárny pohon Solar Impulse 2 sa vydal na cestu z New Yorku do švajčiarskej Sevilly. Prelet Atlantického oceánu by mal trvať asi 90 hodín. (Pravda)
Vyskúšali sme službu, ktorá sľubuje neobmedzené zasielanie správ cez mobilný internet nech sa nachádzate na Slovensku či v Malajzii. (Pravda)

Živé.sk

Júlovú ponuku ocenia najmä fanúšikovia akcie, či už to bude v titule Saints Row: Gat Out of Hell, alebo Call of Juarez: Bound in Blood. (Živé.sk)
Podľa šéfa organizácie vôbec netreba riešiť otázku, že sa organizácia nestala súčasťou úradu pre informatizáciu. (Živé.sk)
Novinky sa líšia vo viacerých parametroch. Niektoré však majú spoločné. (Živé.sk)
Operátor pokračuje v kumulovaní funkcií top riaditeľov. Na starosti majú okrem slovenského aj český trh. (Živé.sk)
Japonská novinka má dočasne akciové ceny, oba smartfóny sú i v O2. (Živé.sk)
Grafická karta prináša svieži vietor do strednej triedy. Efektivita stúpla, výkon je opäť dostupnejší. (Živé.sk)
Vedci demonštrovali použitie kávovaru na spôsob, o ktorom jeho výrobcovia ani netušili. (Živé.sk)
Novinka bude oficiálne predstavená v priebehu budúceho mesiaca. (Živé.sk)
Malvér sa tvári ako rozšírenie do prehliadača Google Chrome. Škodlivý súbor môže mať dokonca obrázkovú príponu .jpg. (Živé.sk)
Súčasťou zmien je takisto zvýšenie cien predplatného. (Živé.sk)
Operátor dnes predstavil nové balíčky služieb pre podniky. Súčasťou je aj vlastná komunikačná služba. (Živé.sk)
Spoločnosť však plánuje niečo predstaviť hneď 1. septembra. (Živé.sk)
Novinka od Vkworld sa bude môcť pochváliť aj technológiou Thermal Touch. (Živé.sk)
Banner Saga 2 debutuje na Xbox One pre prémiových hráčov zadarmo. (Živé.sk)
Novinka od čínskeho výrobcu má byť dostupná hneď v troch základných verziách. (Živé.sk)
Fenomén posledných rokov sa dočká filmovej adaptácie. (Živé.sk)
Aktualizácia Google Earth môže prebiehať častejšie. (Živé.sk)
Skúsený používateľ počítača sa isto chytá za hlavu, ale niektoré počítačové chyby sú tu s nami aj v roku 2016. (Živé.sk)
Veľká aktualizácia operačného systému je známa ako Windows 10 Anniversary Update. (Živé.sk)
Vicepremiér chce internet nielen v dedinách, ale aj vo vlakoch a na diaľniciach. (Živé.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.