Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 28.10.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0925USD   27.021CZK   0.89465GBP   309.09HUF   4.3245PLN   7.5010HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie
Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

IT News

Očakáva sa, že Samsung Galaxy S8 prinesie významné zmeny v hardvéri. Zvesti hovoria o zaoblenom hornom aj dolnom okraji displeja a odstránení fyzického domovského tlačidla. Logicky sa teda vynára otázka, čo sa stane s čítačkou odtlačkov prstov. Najn ... (IT News)
Nedávno bola objavená nová metóda na rootovanie androidového zariadenia, ktorá by mala fungovať na všetkých verziách mobilného operačného systému a na širokej škále hardvéru. Používatelia tak môžu obísť obmedzenia zavedené výrobcami či operátormi. Zí ... (IT News)
Problém veterných elektrární je v tom, že nemôžu vyrábať energiu, keď nefúka vietor. Nemecké spoločnosti  Max Bögl Wind AG a GE Renewable Energy sa to snažia vyriešiť kombinovaním veterných a vodných turbín. Výstavba prvého plnofunkčného veterno-vodn ... (IT News)
Spoločnosť Sonder Design, austrálsky startup, za ktorým stojí Foxconn Technology, rokuje s Applom o licencii na svoju futuristickú technológiu klávesnice, kde sú bežné stláčateľné klávesy nahradené E-Ink displejom. Klávesy sa môžu automaticky prispôs ... (IT News)
Western Digital odkúpením SanDisku vstupuje na nový trh, trh SSD. Táto akvizícia priniesla už aj prvé ovocie. Otestovali sme to najobjemnejšie, čo má najväčší výrobca platňových diskov v ponuke. SSD s kapacitou 1 TB sa predáva pod silnou značkou Blu ... (IT News)
Globálny trh so smart hodinkami v treťom štvrťroku zaznamenal medziročný pokles o 51,6 %. Počas troch mesiacov do konca septembra sa ich predalo 2,7 milióna kusov, zatiaľ čo v rovnakom období minulého roka to bolo 5,6 milióna. Najväčším dodávateľom j ... (IT News)
Priemerne 13 dní na dovolenke, za jeden rok aj viac kratších ciest, najobľúbenejšie destinácie počas zimného obdobia sú slnkom zaliate krajiny ako Thajsko, Maledivy, Srí Lanka, Spojené Arabské Emiráty či Zanzibar. Takto vraj vyzerá dovolenkový profil ... (IT News)
V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovovanú aplikáciu Paint alias Skicár, ktorá dostane pod ... (IT News)
Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri distribúcii dôležitých informácií, odoslal Úrad p ... (IT News)
Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a štátnu správu, riadenie zákazníckych skúseností, vy ... (IT News)
Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je reakciou spoločnosti Samsung na zachovanie maximál ... (IT News)
Je slovenská kancelária taká efektívna, ako môže byť? Má najnovšie pripojené technológie? Je nastavená tak, aby každému ušetrila čas? Alebo je podobná ako priemerná kancelária v našej nedávnej štúdii – zastaraná, alebo má ťažko použiteľnú technológiu ... (IT News)
Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné aj reálne kúpiť. Zaujímavý na ňom je 6,4-palcový 10 ... (IT News)
Skupina vedcov z Washingtonskej štátnej univerzity vyvinula laboratórium, ktoré umožňuje vykonávať testy na diagnostiku rakoviny v teréne. Táto prenosná jednotka používa ako ústredný prvok iPhone, a to nie najnovší model, ktorý je v súčasnosti na trh ... (IT News)
Spomienka na leto slabne priamo úmerne s klesajúcou ortuťou na teplomere. Ak sa vám cnie za teplými slnečnými dňami, nezúfajte. S niektorými mobilnými hrami sa poriadne zapotíte aj počas chladnejšieho počasia. Poradíme vám, s ktorými titulmi zaspomín ... (IT News)
Na podujatí 2016 World Robot Conference v Pekingu prezentovalo svoje najnovšie vynálezy z oblasti robotiky asi 150 vystavovateľov.  Návštevníci tu mohli vidieť humanoidných robotov neuveriteľne podobných ľuďom. Inteligentný robot Jiajia má podobu čín ... (IT News)
ESET uviedol na trh nový rad svojich riešení pre domácnosti, ktoré reagujú na vývoj v oblasti bezpečnostných hrozieb. Súčasťou tohto radu je i nový produkt ESET Smart Security Premium, ktorý poskytuje funkcie ESET Password Manager na vytváranie i ukl ... (IT News)
Ako starneme, naša koža stráca pružnosť a vlhkosť. Je to prirodzený proces, no tím vedcov sa pred desiatimi rokmi rozhodol zistiť, či by sa tomu dalo zabrániť. Pokúsili sa vytvoriť povlak, ktorý by mohol kožu revitalizovať. Úspešné pokusy s tzv. druh ... (IT News)
Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaoblený displej OLED - 22,56-megapixelový fotoaparát ... (IT News)
Mobilní operátori počas predvianočného obdobia už tradične zintenzívňujú svoje marketingové aktivity s cieľom prispôsobiť ponuky. Orange na tlačovej konferencii predstavil svoje tromfy, s ktorými chce zabojovať o získanie nových a udržanie existujúci ... (IT News)

SME

Nový MacBook Pro nemá klávesu ESC ani klávesy F1 - F12. Nahradí ich multifunkčná dotyková plocha. (SME)
Všetky dáta majú skrytú hodnotu, musíme sa ju však naučiť nájsť, vysvetľuje analytička dát Viera Rozinajová z FIIT STU. (SME)
Nová terapia chce zapojiť nevládnych ľudí do života. (SME)
Internetové mémy sú podľa Google Trends novodobým rock'n'rollom. (SME)
Výkonné filtre zachytia drobné častice smogu, ktorými je mestský vzduch presýtený. (SME)
Tvrdohlavosť kupujúcich nesmie ohrozovať ostatných. Samsung na diaľku znefunkční nabíjanie do plnej kapacity. (SME)
Legendárna firma prehrala v oblasti smartfónov, ale má víziu o budúcnosti počítačov. (SME)
Poskytovateľov internetu na Slovensku spája centrum SIX. (SME)
Nový hardvér Surface má zmeniť pohľad na to, ako používame počítače. (SME)
Pre Európsku vesmírnu agentúru a Roskosmos je to zlá, ale aj dobrá správa. (SME)
Firma úradom nevysvetlila, kde uchováva dáta o občanoch Ruska. (SME)
Výhercom 42. ročníka súťaže mikrofotografií Nikon je záber embrya zebričky. (SME)
Telekomunikačné, energetické a informačné služby pre verejnosť má kompenzovať príjem z reklám. (SME)
Zaplaťte dotykom prstu a majte všetko dôležité a praktické priamo pred očami. Prichádza Magic Toolbar. (SME)
V novom dokumente hádžu vinu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby. (SME)
Čím viac klameme, tým viac klameme. Mozog stratí citlivosť na negatívne pocity neúprimnosti. (SME)
Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota. Čo sa s ľuďmi deje, keď sa mení čas. (SME)
Namiesto hučiacich monštier len tichý zvuk. Revolúciu v chladení testuje Dell na svojich serveroch. (SME)
Rovnosť medzi ženami a mužmi sa zmazáva aj v negatívnych oblastiach života. (SME)
Zo zákulisia stredajšej akcie uniklo nezvyčajne málo informácií, Microsoft preto môže prekvapiť. (SME)

iDNES.cz

Stanislav Rejthar si ve Velké Británii u 313. čs. stíhací perutě při nouzovém přistání poranil páteř. I přes doporučení přejít k pozemní službě zůstal u letectva. Po převzetí moci komunisty v roce 1948 byl propuštěn ze služby a pronásledován. (iDNES.cz)
V září slavil americký Google plnoletost, dnes má výročí česká pobočka. V roce 2006, kdy začínala, tu měla tříčlenný tým a čtyři služby v češtině. Dnes je plně lokalizovaných služeb Googlu 140 a počet zaměstnanců prý vzrostl přibližně desetkrát. (iDNES.cz)
Vědcům se podařilo rekonstruovat „rodokmen“ viru HIV v začátcích této epidemie ve Spojených státech. Ukázali, že epidemie nemoci se v USA tiše rozjížděla celé roky. A to především v New Yorku, ze kterého se pak virus šířil do zbytku světa. (iDNES.cz)
V létě společnost Google mírně změnila podmínky zobrazování reklamy, aby „reflektovala nové způsoby používání webu“ například na mobilních telefonech. Podle kritiků to otevřelo cestu novému cílení reklam na konkrétní uživatele. Podívejte se, co o vás Google skutečně ví a jak změnit nastavení reklam. (iDNES.cz)
Microsoft ve středu představil vedle nových Windows i dva nové počítače. Jeden přenosný a jeden stolní. Především ten stolní budí pozornost svou výbavou. (iDNES.cz)
Společnost Microsoft na tiskové konferenci představila novinky ve Windows 10, které se objeví příští rok. Hlavními tématy jsou 3D pro všechny, hry ve 4K a jednoduché sdílení. (iDNES.cz)
Zájemci nyní mohou využít nástroj Cognitive Toolkit jako open source. Microsoft jej využívá k rozpoznávání řeči. (iDNES.cz)
Pokud jste si někdy udělali účet v českém herním obchodu XZone, doporučujeme okamžitou změnu hesla na všech službách, kam jste použili stejné přihlašovací údaje. Ty současné totiž kolují po internetu. (iDNES.cz)
S cenovkou pod deset tisíc korun nepatří mezi nejlevnější, ale přesto máme pocit, že za své peníze zákazník dostane docela hodně muziky. Potěší zejména LTE router v klávesnici a malé množství velkých slabin. Tedy až na jednu. (iDNES.cz)
Víte, jak je pevný grafen, nejpevnější známý materiál na světě? Pokud ano, jste zřejmě jediní. Zatím se to totiž vědcům nepodařilo přesně změřit. Jedním z těch, kdo se o to snaží, je fyzikální chemik Otakar Frank, letošní nositel milionového grantu Impuls Nadačního fondu Neuron na podporu vědy. (iDNES.cz)
Čínská společnost XiongMai, jejíž napadené výrobky se měly podílet na velkém pátečním internetovém útoku, nyní tato zařízení stahuje. (iDNES.cz)
V domácnostech jsme si nainstalovali miliony zařízení, která jsou připojená k internetu. Ale na rozdíl od počítačů do nich nemůžeme nainstalovat bezpečnostní software, leckdy ani změnit přístupové heslo a na zabezpečení bohužel často nemyslel ani výrobce. To se nám nyní může nepříjemně vymstít. (iDNES.cz)
Identifikace lidí pomocí technologie rozpoznávání obličejů není nic nového. Podle nové zprávy je však v USA využívána častěji a ve větším měřítku, než si kdokoliv myslel. V databázi má svůj obličej přes 117 milionů Američanů. Navíc prakticky neexistují pravidla proti zneužití. (iDNES.cz)
Data uložená na jednom místě nejsou v bezpečí, hrozí jejích ztráta či poškození. Proto vám ukážeme, jak se zdarma postarat o jejich zálohování i na jiné místo. Vše se bude dít automaticky a v případě potřeby je tam najdete kdykoliv. (iDNES.cz)
Organizace zabývající se standardizací CF (Compact Flash)karet slibuje výrazně zrychlit rychlost přenosu dat. (iDNES.cz)
Na CES Unveiled v Praze měl oficiální premiéru nový český router Turris Omnia. Je unikátní i v tom, že vás nenechá udělat hloupé chyby v nastavení a zjednodušit tak útočníkům práci. Pomůže také zabránit napadení a zneužití přístrojů v rámci domácí sítě. Dokáže odhalit podezřelé datové toky. (iDNES.cz)
Vtípky na špatnou předpověď počasí patří k nejoblíbenějším tématům společenské konverzace. Asi každý z nás má v zásobě historku o tom, jak se místo sluníčka předčasně vracel z naplánovaného výletu kvůli náhlé sněhové vánici. Je to ale opravdu s předpovědí počasí tak špatné? (iDNES.cz)
Speciální aplikace s předpovědí počasí využívá pro zpřesnění informací více zdrojů a statistiku. Vyzkoušet můžete i atraktivní, každý den se měnící tapety na pozadí obrazovky či aplikaci s podrobnými informacemi o stavu akumulátoru mobilního zařízení. (iDNES.cz)
Americká agentura DARPA na začátku roku spustila vývojový program Gremlin. Cílem je osvojit si technologii průzkumných dronů, které lze nad cílovou zónou vypouštět a následně vyzvedávat z letadel. DARPA v programu Gremlin vidí nástroj, jak ničit nejvyspělejší protivzdušnou obranu protivníka. (iDNES.cz)
Pěšáky v obřím útoku, který v pátek ochromil provoz řady populárních on-line služeb, byly podle prvotních zjištění bezpečnostních expertů prvky takzvaného Internetu věcí, jako webové kamery, routery, televizory, nebo třeba set-top-boxy. (iDNES.cz)

Pravda

Za takmer 3-tísic dolárov bude firma predávať výkonný počítač s najtenším LCD displejom a inovatívnym ovládaním. Zaujme najmä dizajnérov. (Pravda)
Počet voľne žijúcich zvierat sa podľa novej štúdie Svetového fondu na ochranu prírody (WWF) a Zoologickej spoločnosti v Londýne zníži do roku 2020 o dve tretiny. (Pravda)
Drony s kamerou nebude vo Švédsku možné používať bez špeciálneho povolenia. Najvyšší súd ich porovnáva s priemyselnými kamerami. (Pravda)
Stačí niekoľko dodatočných riadkov textu v zdrojovom kóde a útočník môže získať kontrolu nad takmer každým smartfónom s Androidom. (Pravda)
Austrálski vedci na čele s Emmou Peel z The University of Sydney zistili, že mlieko diabla tasmánskeho (Sarcophilus harrisii) obsahuje antimikrobiálne peptidy. (Pravda)
Najväčšie prehistorické tvory boli zdatnými pútnikmi. Pred sto miliónmi rokov dokázali prejsť zo svojej "domoviny" v Južnej Amerike cez Antarktídu až do Austrálie. (Pravda)
Koncentrácia skleníkového plynu oxidu uhličitého dosiahla v minulom roku rekordnú úroveň, s ktorou budú obyvatelia planéty bojovať niekoľko nasledujúcich generácií. (Pravda)
Vo vesmíre je najmenej desaťkrát viac galaxií, ako sa doteraz predpokladalo. Väčšinu z nich však zatiaľ ľudstvo nevidí. Tvrdia to britskí astronómovia. (Pravda)
Experimentálny modul Schiaparelli sa počas pristávacieho manévru roztrieštil o povrch Marsu a po dopade aj explodoval. Uviedla to Európska kozmická agentúra. (Pravda)
Na jeden z najväčších internetových útokov na DNS služby boli použité inteligentné spotrebiče v domácnostiach vrátanie kamier a tlačiarní. (Pravda)
Ku konzole Switch je možné pripojiť dva samostné ovládače, prípadne ju vložiť do dokovacej stanice pripojenej k televízoru. (Pravda)
Kvôli údajnému porušovaniu autorských práv YouTube odstránil desiatky videí zosmeišňujúcich "vybuchujúci" Samsung Galaxy Note 7. (Pravda)
Druh mušieho hmyzu, ktorý sa nazýva bzučivka zelená, by podľa vedcov z britskej Swansea University mohol pomôcť s bojom proti určitým typom baktérii. (Pravda)
Ruská kozmická loď Sojuz s trojčlennou posádkou, ktorá v stredu odštartovala z kazašského kozmodrómu Bajkonur, sa spojila s Medzinárodnou vesmírnou stanicou. (Pravda)
Nepilotovaná raketa Antares so zásobovacou loďou Cygnus mieriaca na Medzinárodnú vesmírnu stanicu vyštartovala z kozmodrómu na ostrove Wallops Island. (Pravda)
Stále nie je jasné, či sa Európskej vesmírnej agentúre konečne podarilo úspešne pristáť na Marse. Pristávací modul nezvládol zosadnúť na povrch. (Pravda)
Superpočítač sa naučil porovnávať zdravotnú dokumentáciu s vedeckou lieteratúrou a najnovšími výskumami. Lekárom pomôže pri diagnostike chorôb. (Pravda)
Európe sa podarilo znížiť stav série na 1:7, keď sa z povrchu Marsu ohlásil modul Schiaparelli. (Pravda)
Microsoft sa pochválil v súčasnosti najdokonalejším systémom na rozpoznávanie ľudskej reči. Vyrovná sa už aj ľuďom. (Pravda)
Pytliaci majú u slonov záujem len o kly. Kenského podnikateľa Johna Matana však zaujíma to, čo vyjde z jeho zadnej časti. (Pravda)

Živé.sk

Novinka od čínskej firmy bude predstavená už čoskoro. (Živé.sk)
Spoločnosť uvoľnila ďalšiu menšiu aktualizáciu najnovšieho vydania svojej „desiatky“. (Živé.sk)
Horný rad kláves nahradila dotyková vrstva a senzor odtlačkov prstov. (Živé.sk)
Takto funguje veda – pri preverovaní skutočného stavu vecí sa nemožno vyhýbať ani výsledkom ovenčeným aureolou Nobelovej ceny. (Živé.sk)
Zásadné šírenie informácií prichádza dva mesiace pred ostrou prevádzkou. (Živé.sk)
Špeciálne pripravený obrázok alebo PDF dokument môže vážne ohroziť súkromie používateľov. (Živé.sk)
Dostupná bude aj možnosť dokúpenia uploadu z 50 Mbit/s na 100 Mbit/s za 4,99 eura mesačne. (Živé.sk)
Novinka od ZTE sa dočkala oficiálneho predstavenia v Číne. (Živé.sk)
V popredí svetového rebríčka figuruje hneď niekoľko čínskych firiem. (Živé.sk)
Podielnici ostanú 110 USD za každú akciu firmy, ktorú vlastnia. (Živé.sk)
Opýtali sme sa, či sa klienti dočkajú neobmedzena pri mobilných dátach a ďalšie otázky. (Živé.sk)
Podľa autorov prišiel šéf Googlu s nápadom polhodinu pred začatím konferencie. (Živé.sk)
V pozemnom vysielaní nastali viaceré zmeny. Niektorí sa dočkali nových kanálov. (Živé.sk)
Poskytovateľ vybudoval rýchlu sieť v ďalších mestách a obciach. (Živé.sk)
Aké sú vaše skúsenosti s Linuxom na počítači? (Živé.sk)
Upravený zisk predstavoval 13 centov na akciu, pričom analytici počítali s 9 centami. (Živé.sk)
Spoločnosť, ktorá bola cieľom veľkého piatkového útoku, prípad naďalej prešetruje. O vinníkovi nechce špekulovať. (Živé.sk)
Povolenie na vyhotovenie leteckých záberov potrebujete aj na Slovensku. Vo Švédsku to bude ešte komplikovanejšie. (Živé.sk)
Prinášame vám ceny, ktoré bude platiť operátor za služby v sieti konkurencie. (Živé.sk)
Výstavba továrne na batérie ide podľa plánu. Príchod Modelu 3 na trh by sa nemal zdržať. (Živé.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.