Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 22.1.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0632USD   27.021CZK   0.86595GBP   309.09HUF   4.3699PLN   7.5165HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie
Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

IT News

Novinka od Fujifilmu sa už pri svojom predstavení na Photokine 2016 v Kolíne tešila veľkej pozornosti,   preto sme očakávali, kedy sa k nám dostane na test. Fujifilm X-T2 je pokračovaním svojho predchodcu X-T1, ale preberá viacero prvkov z vyššieho m ... (IT News)
Hmla alebo dym sú často veľmi kreatívne nástroje. No všetkého veľa škodí. Fotka potom stráca kontrast a v podstate na nej nič nevidieť. Hmlu môžete neraz následnými úpravami odstrániť alebo zredukovať a nie je to vôbec ťažké. Fotografia bola zhotove ... (IT News)
1. Ako postupovať, ak obchodník nechce uznať reklamáciu tovaru objednaného z e-shopu? V takomto prípade môžu nastať v zásade dve situácie. Ak zákazník reklamuje tovar do 12 mesiacov od jeho kúpy, možno reklamáciu podľa § 18 ods. 6 zákona o ochrane s ... (IT News)
Je priam neuveriteľné, aké množstvo užitočných informácií a faktov súvisiacich s IP telefóniou (VoIP) sa skrýva za takou jednoduchou skratkou, ako je SIP. Nejde pritom iba o protokol, ale o mnoho ďalších aplikácií a nástrojov, ktoré tento protokol vy ... (IT News)
Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov aj učiteľov informatiky. To všetko sľubuje druhý ... (IT News)
Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal ocenenia „Vysoko odporúčané“ od laboratória Buyers La ... (IT News)
Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov a ľahké nastavenie prepnutia služieb pri zlyhaní - ... (IT News)
Jedna z vedúcich komunikačných agentúr v regióne Strednej a východnej Európy, ktorá pôsobí aj na Slovensku – Grayling, zabezpečuje od januára 2017 public relations a public affairs aktivity na slovenskom a českom trhu pre významného satelitného operá ... (IT News)
Fakulta informatiky PEVŠ otvorí v letnom semestri 2016/17 pilotný projekt celoživotného vzdelávania pre študujúcich a pracujúcich formou špecializovaných kurzov. Cieľom kurzov je zlepšenie praktických počítačových zručností, zvýšenie kvalifikácie a v ... (IT News)
Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, dnes uvedla na český a slovenský trh router Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejší router na trhu vyvinutý speciálně pro p ... (IT News)
Počet používateľov napadnutých finančným malvérom dosiahol v štvrtom kvartáli 2016 hodnotu 319 tisíc. Medziročne ide o nárast o 22,49 percent. Pod tento nárast sa pravdepodobne podpísali online nákupy počas špeciálnych sezónnych výpredajov a akcií, k ... (IT News)
Spoločnosť ASUS získala ocenenie Best Taiwan Global Brands Awards 2016 a štvrtý rok po sebe je najhodnotnejšou taiwanskou medzinárodnou spoločnosťou. Ocenenie predstavuje kľúčový ukazovateľ, ako sa darí taiwanským firmám na globálnom trhu, a udeľuje ... (IT News)
Telekom a DIGI na satelitnú platformu zaraďujú viacero nových kanálov, do ponuky pribudne aj pätica hlavných staníc v HD. Päť nových HD kanálov pre všetkých Od stredy 1. februára získajú zákazníci Magio Sat aj DIGI až 5 staníc v HD kvalite. Vo vysok ... (IT News)
AOC AGON AG352UCG přináší doposud nejdokonalejší zážitek ze všech prémiových herních monitorů AOC řady AGON. Díky extra malému poloměru zakřivení (2000 mm) je hráč v centru dění. Technologie NVIDIA G-SYNC zaručuje hladký průběh hraní bez trhání obraz ... (IT News)
V současné době používá pro přístup do budov a dalších lokalit chytré telefony jen asi 5 % organizací, během příštích čtyř let by podle analytiků společnosti Gartner tento podíl měl vzrůst až na 20 %. „Nemalé procento organizací stále používá zastar ... (IT News)
Spoločnosť Zyxel Communications dnes na trh uviedla sériu, ktorá predstavuje upgrade súčasnej série XGS4500. Prémiová séria XGS4600 zahŕňa dva modely 28portových gigabitových riadených L3 prepínačov s uplinkom 4 SFP+: XGS4600-32 a XGS4600-32F. Pre ... (IT News)
Renault dosiahol v roku 2016 trhový podiel 4,93%, čo je najlepší výsledok od roku 2013. Značka Dacia stále rastie a jej trhový podiel 4,23% za rok 2016 je najlepším od uvedenia značky na slovenský trh. Trhový podiel Groupe Renault predstavuje 9,16% ... (IT News)
Podľa vedcov z Medical Research Council vo Veľkej Británii môže umelá inteligencia predpovedať, kedy pacient so srdcovou poruchou umrie. Ich softvér sa naučil analyzovať krvné testy a skeny bijúceho srdca a hľadať v nich známky zlyhania. Výskumníci ... (IT News)
Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšší a širší ako súčasný S7. Prekvapivo veľký je disp ... (IT News)
Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hodnote 100 miliónov dolárov a podpísala dohodu s nie ... (IT News)

SME

Väčšina vesmírnych hrozieb je výsledkom náhody, môžeme ich iba skúsiť predpovedať. (SME)
Gigabyte Brix Gaming UHD vyzerá ako väčší externý disk, no vo vnútri má výkonný multimediálny počítač vhodný aj pre hry. (SME)
Nález kameňa v Chorvátsku je dôkazom, že nie sme prvými ľuďmi s abstraktným myslením (SME)
Ultra vysoké rozlíšenie je už dostupné pre masy. Nové PlayStation ukazuje, že nastal čas pre 4K televízory. (SME)
Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách. (SME)
Nová štúdia o púštnych kruhoch bez trávy v sebe spája dve teórie. (SME)
Vesmírne agentúry ukázali krásy vesmíru aj vydarené misie. (SME)
Vedci a vesmírne posádky sa pripravujú na to, ako pozemšťania jedného dňa skolonizujú červenú planétu. (SME)
Planéta sa otepľuje rýchlejšie, problémom je činnosť človeka. (SME)
Celé odšťavovanie prebehne vo vrecúšku, ovocie a zelenina sa odšťavovača nedotknú. (SME)
Prehliadač Google Chrome môže bežať na pozadí, aj ak aplikáciu zatvoríte. (SME)
Pre niekoho je milou zábavkou, pre iných predstavuje obavu o svoje vlastné súkromie. (SME)
Najväčšie sociálne siete umožňujú pozostalým spravovať profily zosnulých. (SME)
Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku (SME)
Hodnoty ľadu sú najnižšie za posledných niekoľko tisíc rokov. (SME)
Slávny, no kontroverzný zoznam predátorov vo vede zmizol z webu. Nie je jasné, prečo. (SME)
Slovensko čaká viac sucha a prívalových zrážok, tvrdí Milan Lapin z FMFI Univerzity Komenského. (SME)
Nové mobily musia zaujať. Výkon, displej a atraktívny vzhľad nestačia . (SME)
Kto nevrátil mobil, používať ho už v USA nebude. (SME)
S presnými atómovými hodinami mali mať menšie odchýlky ako GPS , na orbite však zlyhávajú. (SME)

iDNES.cz

Před 90 lety byla založena Československá letecká společnost. Pravidelnou mezinárodní leteckou dopravu, na kterou se ostatně specializovala, zahájila dokonce dříve než větší a starší Československé státní aerolinie. (iDNES.cz)
Vyzkoušejte si aplikaci inzertní služby Daruji za odvoz nebo nabídku knih anglicky píšících autorů, které si můžete stáhnout zcela zdarma. Hodit se může i nástroj na streamování videí z webových stránek do Chromecastu. (iDNES.cz)
Americká armáda tradičně vydala každoroční zprávu o nejlepších modernizačních projektech v minulém roce. Oceněny byly nové granáty, balistické materiály nebo nová terénní vozidla JLTV. (iDNES.cz)
„Média se bavila Trumpem jako nějakou kuriozitou. Pomohla mu tak v době, kdy byl pouze okrajovým kandidátem. Později se na něm stala doslova závislá,“ říká Pavel Kasík, redaktor Technet.cz. Trump pak dokázal skandál přebíjet skandálem. Podívejte se na Rozstřel nejen o tom, se na internetu šíří nesmysly. (iDNES.cz)
Nový prohlížeč Opera Neon nabízí užitečný přehled přehrávaných videí a rychlý nástroj pro grafické poznámky. Jinak jde ale o variantu prohlížeče bez pokročilých funkcí, která nemá jasnou cílovou skupinu. (iDNES.cz)
Google Maps nyní území České republiky označují krátkým názvem Czechia, přestože ještě před měsícem zobrazovaly Czech Republic. (iDNES.cz)
Výrobce pevných disků Seagate zavře jednu ze svých největších továren. Řeší tak snižující se prodeje klasických disků a zvyšující se cenu práce v Číně. (iDNES.cz)
Americký výrobce podnikového softwaru Oracle podepsal dohodu o převzetí české programátorské firmy Apiary, která vyvíjí nástroje pro vývojáře. Tým programátorů údajně zůstává. (iDNES.cz)
Trénink podle tempa může zkreslit kopcovitý terén, a když běháte podle tepové frekvence, je potřeba dávat pozor na nervozitu, která s hodnotami dokáže zamávat. Díky běžeckému wattmetru nyní ale můžete běhat a trénovat také podle podávaného výkonu. Běh vyhodnotí i v reálném čase a analyzuje i techniku vašeho běhu. (iDNES.cz)
Streamování je sice králem poslechu hudby, ale nevydělává tolik. Stále horší výsledky čeká prodej digitální hudby. (iDNES.cz)
Našli jsme hned dvě aplikace, se kterými budou výpočty různých matematických úloh snadnou záležitostí. Do RedCrab a SMath Studio je zapíšete jako na papír a výsledek se dostaví. Každý den zajistí úchvatnou tapetu na pracovní plochu My Daily Wallpaper. A FileZilla je FTP klient, který vás nezklame. (iDNES.cz)
Atomové hodiny na palubě družic satelitního systému Galileo mají problémy. Mohou tak pohřbít celý systém ještě dříve, než začne naplno fungovat. (iDNES.cz)
Společnost Alphabet, pod niž patří Google, koupila od Twitteru vývojovou platformu Fabric, která je určena pro mobilní zařízení. (iDNES.cz)
Už v pátek budou mít Spojené státy nového prezidenta. Vedle řady fyzických věcí převezme i „prezidentské“ sociální sítě. K jejich převodu existuje speciální manuál. (iDNES.cz)
Bezpečnostní firmy varují před novým útokem, který je namířen především na majitele e-mailových schránek Gmail, ale pomalu se objevuje se i u jiných služeb. (iDNES.cz)
V pondělí zemřel Eugene Cernan, poslední člověk, který zanechal svou stopu na Měsíci a zároveň Američan, který se stále hlásil ke svým česko-slovenským kořenům. Ve své knize popisuje jednu havárii, která ho mohla vyřadit z historického letu, připomíná Pavel Toufar. (iDNES.cz)
Japonské toalety jsou pověstné přetechnizovaným ovládáním, které dělá problémy hlavně turistům. Velké japonské firmy se nyní dohodly na sjednocení funkcí tlačítek a označení srozumitelnějšími piktogramy. (iDNES.cz)
Vědci z výzkumného centra BIOCEV ve Vestci u Prahy dokázali s úspěchem přinutit rakovinné buňky k tomu, aby se zneškodnily. Jednalo se o buňky jedné z nejagresivnějších forem rakoviny prsu Her2. Jejich přípravek MitoTam útočí na mitochondrie buněk. Na lidech by mohl být otestován již letos. (iDNES.cz)
Pod jeho taktovkou letěl do vesmíru první lidský objekt, zvíře i člověk. Měl pod palcem i přistání na Měsíci, ale Sergej Koroljov chtěl letět ještě dál. Nejen o jeho ambiciózních cílech se píše v druhé ukázce z připravované knihy Karla Pacnera o konstruktérech raketového věku. (iDNES.cz)
Český správce národní domény CZ.NIC vede iniciativu za otevření dat. Z evropských grantů na ni má čerpat 13,5 milionů korun, celková cena prý bude dvojnásobná. (iDNES.cz)

Pravda

Na Ukrajine sa narodilo dieťa, ktoré má troch rodičov. Je v poradí druhé na svete, ktoré má okrem genetického kódu otca a matky aj DNA ženy darkyne. (Pravda)
Pri pokuse o otvorenie prílohy je užívateľ presmerovaný na podvodnú stránku, ktorá je identická s prihlasovacou stránkou služby Gmail. (Pravda)
Posledným jedlom ľadového muža Ötziho, ktorý zomrel pred viac ako 5300 rokmi v Alpách, bol zrejme kus sušenej tirolskej slaniny. (Pravda)
Nesvietia na zeleno. Nesršia zhubnou rádioaktivitou. Odborníci sa zhodujú, že diviaky sa kŕmia hubami, ktoré z pôdy absorbujú rádioaktívne látky a ťažké kovy. (Pravda)
Fotky budú mať rovnaké rozlíšenie, no menšiu veľkosť. Výrazne sa zrýchli ich načítanie v internetovom prehliadači. (Pravda)
Údaje o zaznamenaných teplotách ukazujú, že rok 2016 bol najteplejším v dejinách meraní. (Pravda)
Desiatky rokov slúžili v Antarktíde ako jediné ľudské príbytky jednoduché drevené chaty. (Pravda)
ZenFone 3 Zoom má duálny fotoaparát, 5,5-palcový displej a batériu s kapacitou 5000 mAh. V pohotovosti mobil udrží až 42 dní. (Pravda)
Na obežnú dráhu odštartovala raketa Falcon 9 americkej spoločnosti SpaceX. Štart je prvým od minulého septembra, keď iná raketa rovnakého typu pri predletovom teste explodovala. (Pravda)
Tisícročné olivovníky vo východnom Španielsku sú chránené, aby si ich nemohli milovníci kuriozít odviezť do svojej vlasti. (Pravda)
Facebook bude bojovať proti falošným správam z pochybných zdrojov aj v Nemecku. Na pomoc si povolal investigatívnych novinárov. (Pravda)
Neschopnosť čerpať potešenie z hudby môže vychádzať z neurologického stavu, ktorý je známy ako muzikálna anhedónia. (Pravda)
Českí vedci z Fyzikálneho ústavu Akadémie vied ČR vyvinuli novú metódu, ktorá vie určiť polohu najľahších atómov v tých najmenších kryštáloch. (Pravda)
Má názov Neon a pokročilé nastavenia a početné ovládacie prvky by ste v ňom hľadali leň ťažko. Opera hovorí o budúcnosti prehliadania webu. (Pravda)
Izraelskej firme Cellebrite hackeri ukradli až 900 gigabajtov dát, medzi inými aj dôkazové materiály z telefónov, ktoré dešifrovala. (Pravda)
Drony mali pomôcť pripojiť ľudí v krajinách tretieho sveta na internet. Sú však pridrahé, nerentabilné a nespoľahlivé. (Pravda)
Snehová búrka, ktorá počas víkendu zasiahla Fínsko, zachránila desiatky tohtoročných mláďat ohrozeného poddruhu tuleňa obyčajného pri jazere Saimaa na východe krajiny. (Pravda)
Väčšina cicavcov má klasické sfarbenie. Sú hnedé, sivé, okrové. No zebrie pruhy sú výrazné, krásne a predovšetkým zvláštne, hovorí americký vedec Tim Caro. (Pravda)
HTC U Ultra má dva displeje, zafírové ochranné sklíčko a inteligentnú softvérovú nadstavbu, ktorá využíva strojové učenie. (Pravda)
Pozná to hádam každý: zubný kaz, návšteva u zubára, diera v zube, plomba. Táto tradičná metóda opravy zubov však môže čoskoro patriť minulosti. (Pravda)

Živé.sk

Strana sľubuje obnovenie oboch stránok po zmenení ich pravidiel. Predseda má zatiaľ úplne novú. (Živé.sk)
Eradikácia votrelcov pre štyroch hráčov s nevídanou deštrukciou. (Živé.sk)
Japonsko s nápadom predbehli Londýn či Singapur. (Živé.sk)
V rozhovore padli drsné slová na adresu chystanej novinky japonskej spoločnosti. (Živé.sk)
TV Nova aj Prima prinášajú novinky, Microsoft neodporúča Windows 7 či zaujímavosti zo sveta vedy. Prinášame prehľad týždňa. (Živé.sk)
Apple neobmedzuje funkcie smartfónov za volantom. Hoci vraj disponuje potrebným patentom. (Živé.sk)
Klasický rotujúci kruh YouTube nahradil atraktívnejšou animáciou hradu. Zobrazuje sa na začiatku videa. (Živé.sk)
Moderné systémy v automobiloch prinášajú komfortné služby. Niektoré môžu pomôcť aj pri zadržaní zločincov. (Živé.sk)
Do aktuálneho výberu užitočného softvéru sme tentoraz zaradili vynovený CCleaner, Tablacus Explorer či ISO Workshop. (Živé.sk)
Viacerí veľkí poskytovatelia majú v pláne rozšíriť svoju optickú sieť. Chystajú aj iné zmeny. (Živé.sk)
Populárna streamovacia služba nelení a v roku 2017 sa dočkáme ešte väčšieho počtu seriálov. (Živé.sk)
Netradičné handsfree premení účastníka hovoru na antagonistu z Návratu temného rytiera. (Živé.sk)
Tim Sweeney výrazne prispel k rozmachu herného priemyslu najmä Unreal Enginom. (Živé.sk)
Dvojica modelov nebude vo výbave rovnocenná. (Živé.sk)
Hra je inšpirovaná kultovými poviedkami Howarda Phillipsa Lovecrafta. (Živé.sk)
Predbežne je o telefónoch známych minimum informácií. (Živé.sk)
Futuristické auto určené pre cestovateľov má dokonca funkciu autonómneho riadenia. (Živé.sk)
Hoci ryšavé sú prinajlepšom iba 2 % populácie, pridanie smajlíkov s touto farbou vlasov bolo za uplynulé tri mesiace zjavne najžiadanejšou zmenou. (Živé.sk)
Televízna skupina tvrdí, že Slovákom nechá iba jeden reprízový kanál. (Živé.sk)
Operátor sa rozhodol výrazne zvýhodniť zákazníkov jedného z majiteľov. (Živé.sk)

Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.