Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 1.11.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2524USD   27.770CZK   0.78425GBP   308.26HUF   4.2177PLN   7.6640HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie

Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

1. novembra:
Denisa
31. októbra:
Aurélia

IT News

Svátek mrtvých, v Čechách známý jako Dušičky. Starý keltský a později slovanský svátek, který se odehrává v čase, kdy se podle prastaré tradice stírají hranice mezi světem živých a mrtvých. (IT News)
S blížiacim sa vianočným obdobím prináša spoločnosť Huawei, popredný svetový dodávateľ riešení v oblasti informačných a komunikačných technológií a koncových zariadení (ICT), na trh nové zariadenia s podporou technológie LTE. (IT News)
Vývojoví pracovníci podnikového a ekonomického informačného systému PREMIER dnes predstavili novú verziu programu pre nadchádzajúci rok. (IT News)
Spoločnosti Lenovo a Google dnes oznámili, že akvizícia Motorola Mobility spoločnosťou Lenovo od Google je ukončená. (IT News)
Ericsson (NASDAQ:ERIC) oznámil prevzatie väčšinového podielu v americkej spoločnosti Apcera, ktorá vyvíja a predáva PaaS (Platform as a Service) platformy pre firemný sektor. (IT News)
V Európe iba 19 % malých firiem v prieskume uviedlo, že IT stratégia má pre nich skutočne strategický význam. (IT News)
Česká republika je dle vyjádření samotných firem mekkou programátorských mozků. Proto jsou IT firmy z Česka v zahraničí mimořádně úspěšné, a to nejen v Evropské unii. (IT News)
3D prezentace produktů se v českých e-shopech stává stále populárnější. Podle aktuálních statistik obchodu Hurámobil.cz si 3D fotografii v detailu položky prohlédne téměř každý čtvrtý Čech. (IT News)
Spoločnosť IFS, globálny dodávateľ podnikových aplikácií, zverejnila štúdiu na tému cloudových riešení, ktorú vypracovala v spolupráci s analytickou agentúrou Aberdeen Group. (IT News)
Mezinárodní konzultační a softwarová společnost Adastra přivítala nového člena týmu. Na pozici Business Development Manager nastoupila Růžena Barešová, která má více než 10leté zkušenosti z působení v mezinárodních IT firmách. (IT News)
Spoločnosť IBM bude spolupracovať so sociálnou sieťou Twitter v oblasti analýzy dát. (IT News)
Prevádzkový zisk juhokórejskej spoločnosti Samsung sa v treťom kvartáli v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roku znížil o 60,1 % na 4,1 bil. juhokórejských wonov (KRW). (IT News)
Jedna z posledných noviniek na trhu informačno-komunikačných technológií, okuliare s označením Google Glass, boli predstavené v apríli minulého roku. (IT News)
Keďže po uvedení nových iPhonov sa používatelia sťažovali na ich deformovanie pri nosení vo vrecku, istý nemecký používateľ YouTube s prezývkou Marvinkroell, ktorý má na svojom kanáli 5000 účastníkov, sa rozhodol zistiť, či sa problém ohýbania týka aj nového iPadu Air 2. (IT News)
Zdá sa, že umelá inteligencia je jedna z vecí, ktoré Elonovi Muskovi nedajú spávať. (IT News)
Osama Bedier mal v Googli na starosti platobný systém Google Wallet. Teraz predstavil svoj vlastný produkt - platobný terminál Poynt. (IT News)
Larry Hester (66) zo Severnej Karolíny bol 33 rokov slepý. Trpel totiž dedičným ochorením sietnice retinitis pigmentosa. (IT News)
Malé bezpilotné lietadlá - drony - sa momentálne používajú na prieskum alebo v bojoch. (IT News)
Od 1. novembra spustí televízia Joj súťaž TeleRolo, v rámci ktorej bude divákov odmeňovať za sledovanie jej hlavného kanála TV Joj v hlavnom vysielacom čase od 18.00 do 23.00.
(IT News)
Microsoft vstúpil do oblasti nositeľnej elektroniky - predstavil svoj fitnes náramok, nazvaný jednoducho Microsoft Band. (IT News)

SME

Druhá nehoda súkromného vesmírneho stroja za týždeň môže spochybniť budúcnosť vesmírneho turizmu. (SME)
Žene súd prikázal, aby sa zdržiavala doma a nepribližovala sa k ľuďom na viac ako meter. (SME)
Karty, čipy, mobily a tlačené kódy. Všetky z nich dokáže využiť pri moderných finančných transakciách. (SME)
Vie rozprávať, pozná recepty a rozumie hovorenému slovu a gestám. Akoby ju riadil moderný smartfón. (SME)
Nové technológie majú zostať v šatni alebo vo vrecku. Moderná elektronika do kina nepatrí. (SME)
Apple sa pod vedením Tima Cooka angažuje aj v otázke práv homosexuálnych zamestnancov. (SME)
Kontroverzný výskum tvrdí, že viac ako tri poháre mlieka denne zvyšujú riziko smrti. (SME)
Ľadovce sa na juh USA dostali cez východné pobrežie vďaka ľadovým prúdom. (SME)
Jeden displej a dva režimy zobrazenia. Skoro ako v úsporných, výukových notebookoch, ktoré poznáme z minulosti. (SME)
Nová konštrukcia využíva na chladenie LED modulu komínový efekt. Odpadá použitie drahých materiálov. (SME)
Zariadenie má desiatku senzorov, ktoré snímajú telesnú činnosť i rôzne aktivity. (SME)
Tí, ktorí vedia o ebole viac, sa jej rozšírenia obávajú menej. (SME)
Počet obetí eboly presahuje päťtisíc, v niektorých krajinách už ustupuje. (SME)
Morskí predátori majú individuálne osobnosti, ktoré ovplyvňujú spoločenské správanie. (SME)
AeroMobil ukázal takmer finálnu podobu svojho lietajúceho auta. (SME)
Rastúci vplyv algoritmov je zásadnou témou. Vďaka webu sú od nás všetky informácie sveta vzdialené na jedno kliknutie, ale zároveň nás internetové služby ... (SME)
Návštevníci sa budú s inzerentmi podieľať na financovaní spoločne. (SME)
Nanočastice upozornia na bunky, ktoré by mohli naznačovať počiatočné štádium vážneho ochorenia. (SME)
Dobrovoľníci budujú za drobnú odplatu sieť štatistických jednotiek zo starých smartfónov. (SME)
Americký prezident je proti tomu, aby zdravotníkov z ohrozených regiónov automaticky dávali do karantén. (SME)

iDNES.cz

Letoun slavné pilotky měl nestandardně velká okénka pro navigátora a nově objevené fotografie ukázaly, že jedno z těchto okének bylo zakryto speciálním plátem. Právě ten asi vědci nalezli na atolu Nikumaroro.


(iDNES.cz)
Několik dní protestů donutilo maďarskou vládu v čele s premiérem Orbánem k přehodnocení plánu na zavedení daně z internetu. Poté, co veřejnosti nestačil ani ústupek v podobě cenového stropu, tak dávají v této zemi odvody za přenesený gigabajt k ledu.


(iDNES.cz)
Živé vysílání až 63 televizních stanic mohou od pondělí 3. listopadu bezplatně sledovat v tabletu, chytrém telefonu, nebo ve webovém prohlížeči všichni zákazníci kabelové televize UPC. Vyzkoušeli jsme službu Horizon Go a známe podrobnosti.


(iDNES.cz)
Aby vaše snímky na diskovém úložišti neupadly v zapomnění, je dobré si je nejen katalogizovat, ale také upravit ty, které se ne zrovna povedly. Zkuste český nástroj v nové verzi, který se úspěšně pere s ostatními světovými konkurenty.


(iDNES.cz)
Microsoft ve středu bez většího humbuku odtajil svůj další nesoftwarový počin. Microsoft Band je chytrý náramek, který je doslova prošpikován různými snímači. Firma za něj chce necelých 200 USD. Ještě zajímavější je představená zdravotní aplikace Health, kterou spustíte na všech platformách.


(iDNES.cz)
Téměř rok příprav, technologie doladěné do detailů, nedostatky z minula odstraněny. Co se ještě může přihodit? Odpověď je bohužel prostá: cokoliv. Stratocaching 2014 skončil dobře, ale mohlo to být bezchybné.


(iDNES.cz)
Už od prosince 2014 budou ve Vídni na ještě cementem vonícím hlavním nádraží zastavovat dálkové spoje, včetně těch z Prahy. Cesta z Česka bude kratší o půl hodiny díky přestavbám a modernizacím, které již proběhly. Proto jsme cíl mnohých z vás prozkoumali i v místech, kam se nepodíváte a kam nemají přístup ani běžní zaměstnanci nádraží.


(iDNES.cz)
Tápání je u konce? Microsoft rozpoutal revoluci. Nabízí neomezený úložný prostor ve své cloudové službě OneDrive zdarma k předplatnému balíku Office 365. K tomu dostanete ještě 60 minut hovorů na Skype. Cenově nemá služba konkurenci.


(iDNES.cz)
Webová aplikace Samaritans Radar analyzuje slova a slovní spojení ve tweetech. Jakmile zachytí výraz, který by mohl indikovat úzkost a sebedestruktivní sklony, pošle vám zprávu s upozorněním. A vy máte možnost nabídnout pomoc.


(iDNES.cz)
Soukromá americká raketa Antares v úterý explodovala několik sekund po startu z komerčního kosmodromu na ostrově Wallops Island ve státě Virginie. Raketa bez posádky měla do vesmíru vynést nákladní loď Cygnus s téměř 2,3 tunami nákladu včetně vědeckého materiálu určeného pro Mezinárodní vesmírnou stanici ISS.


(iDNES.cz)
Google Nexus 9 je nejnovější tablet řady Nexus. Vyrábí ho HTC a prodávat se začne až počátkem listopadu. My jsme jej ovšem už mohli krátce vyzkoušet. Je to špičkový tablet s nejnovějším Androidem 5.0 Lollipop, který je tu premiérově doplněn 64bitovým procesorem Nvidia Tegra K1.


(iDNES.cz)
Díky smartphonům a tabletům můžete i na svých cestách šetřit náklady za automobil. Stačí vám k tomu šikovné aplikace, které prozradí, kolik kde stojí jaké pohonné hmoty. Umí i vést náklady spojené s provozem automobilu.


(iDNES.cz)
Ten záběr vůbec neměl vzniknout. Stratosférický balon se totiž měl od Dropionu oddělit mnohem dříve. Jenže, palubní GPS systémy nedostaly signál a k odpálení nedošlo. Můžete tak vidět efektní prasknutí stratosférického balonu na vlastní oči. Sledujte cestu do stratosféry a zpět.


(iDNES.cz)
V sobotu 25. října se několik desítek nadšenců za podpory osvícených firem, ministra dopravy a České kosmické kanceláře rozhodlo zopakovat experiment, při kterém měla být ve stratosféře vypuštěna obří javorová semínka. Hledaly je tisíce lidí.


(iDNES.cz)
Celou válku byl pro skalní nacisty v Británii Eric Roberts spojencem. Pro ně se však jmenoval Jack King a pracoval pro gestapo. Ve skutečnosti byl agentem MI 5 a hlídal je, aby nemohli britskému království škodit. Jeho pravou identitu úřad odhalil až nyní.


(iDNES.cz)
Společnost Philips nám „ve svém“ městě představila novinky a koncepty, na kterých nyní pracuje. Ukážeme vám ultrazvuk, jenž se vejde do kabelky, zářič hojící lupénku, aplikaci, která za vás půjde k lékaři na kontrolu, světelný koberec, nebo svítidlo napájené počítačovým datovým rozvodem.


(iDNES.cz)
Vyzkoušejte aplikaci sledující nabití akumulátorů všech vašich zařízení s Androidem, nástroj na ovládání hudebních přehrávačů gesty nebo prográmek na pomoc při výpočtu domácích úkolů a písemkách z matematiky. Také můžete ochutnat jednu z novinek nového OS Android 5.0.


(iDNES.cz)
Nad sovětskými agenty v programu americké atomové pumy se po válce začala stahovat mračna a většina z nich byla odhalena. Ale Západ vůbec neměl tušení, jak probíhá jaderný program v SSSR. Západní agenti na rozdíl od těch ruských žádné úspěchy neslavili.
(iDNES.cz)

Pravda

NASA bude trvať na tom, aby budúce kozmické lode boli vybavené evakuačným systémom pre prípad mimoriadnych udalostí. (Pravda)
Moderné technológie bývali strašiakom starších ľudí. Doba sa však mení a dnes neprekvapí, keď dôchodcovia posielajú príbuzným fotografie emailom a komunikujú s nimi cez Skype. (Pravda)
Čínsky výrobca sa rozhodol zmeniť svoju zavedenú značku. Nové smartfóny bude v Európe predávať pod označením Honor. (Pravda)
Po kontaktných šošovkách pre diabetikov má Google ambície zmeniť aj svet diagnostiky iných závažných ochorení vrátane rakoviny. (Pravda)
Tunel Marmaray je najhlbšie položeným tunelom. Meria 13,5 kilometra a je prvou železničnou traťou na svete, ktorá pod vodou spája dva kontinenty. (Pravda)
Pritlačený k stene, s kovovým kruhom okolo krku sa za divokého kňučania beznádejne snaží uniknúť túlavý pes odchytený v uliciach Kábulu. (Pravda)
Vedcom sa podarilo geneticky upraviť kmeňové bunky tak, že dokážu k nádoru priniesť vírus herpesu, ktorý rakovinové bunky zničí. (Pravda)
Nová technológia od Intelu má zabrániť, aby platobný terminál infikovaný malvérom prenášal údaje o platobných kartách na servery útočníkov. (Pravda)
Čína vyslala na obežnú dráhu okolo Mesiaca experimentálnu družicu, ktorá sa má následne vrátiť na Zem. (Pravda)
Viceprezident Googlu, Alan Eustace, zoskočil na zem z výšky 41,5 kilometra a prekonal tak rekord Felixa Baumgartnera spred dvoch rokov. (Pravda)
Ide sa o najstaršieho človeka moderného typu, ktorého pozostatky sa zachovali mimo Afriky a Blízkeho východu. (Pravda)
Spotrebná elektronika sa bude vďaka fenoménu zvanému "internet vecí" uberať novým smerom. Veci budú vďaka internetu komunikovať s okolím. (Pravda)
Na juhu peruánskych Ánd vo výške 4 500 metrov nad morom nežije veľa ľudí. Archeológovia však v oblasti našli osídlenia staré 12-tisíc rokov z ľadovej doby. (Pravda)
Apple by mohol už čoskoro premeniť svoje iPhony na diaľkové ovládanie od auta. Na diaľku budú môcť auto nie len odomknúť ale aj naštartovať. (Pravda)
Sonda zachytáva výpary kométy už od augusta a a vedci majú k dispozícii prvé analýzy jej čuchovej stopy. Ak by ku kométe mohol privoňať človek, rýchlo by oľutoval. (Pravda)
Google predstavil nového poštového klienta Inbox pre službu Gmail. Užívateľom ponúkne prehľad všetkého, čo sa v ich poštovej schránke deje. (Pravda)
Zimu výprava prečkala v prístrešku vyhĺbenom v ľade. Ako potrava jej slúžili tučniaky, tulene a ako palivo používala veľrybí tuk. (Pravda)
Google zvyšuje zabezpečenie Gmail kľúčov. Identitu užívateľa už dokáže overiť už aj pomocou špeciálneho USB kľúča. (Pravda)
Egyptský faraón zrejme nebol zavraždený. Podľa virtuálnej pitvy pomocou analýzy dvetisíc snímok jeho tela trpel viacerými genetickými poruchami. (Pravda)
Hudobná služba Spotify opäť zabojuje o zákazníkov. Užívateľom umožní predplatiť prémiový balík pre rodinných príslušníkov za polovičnú cenu. (Pravda)

Živé.sk

Tentoraz však trestný čin nesúvisel s ochranou autorských práv. (Živé.sk)
Živé IT   Slováci majú byť na čo pyšní, predpoveď z filmu sa vyplnila, budúcnosť bude veľkým bojom. (Živé.sk)
Rýchlejší DSL internet môžete získať už i od Swanu. Ponuku zverejnil operátor dnes. (Živé.sk)
Nová vlajková loď z dielne kórejského výrobcu disponuje nečakanou funkciou. Dá sa ovládať aj nožom. (Živé.sk)
Boj proti filmovému pirátstvu počíta aj s nástupom nových technológii. Americké filmové asociácie nepovolia okuliare Google Glass v kinosálach pri premietaní. (Živé.sk)
Manažér firmy uviedol, že pre Apple je dôležitá spokojnosť zákazníka, nie najlepšie trhové čísla. (Živé.sk)
Mobilní poskytovatelia nevedia dodať k paušálom viaceré varianty nových zariadení od Apple. (Živé.sk)
Prinášame prehľad toho najzaujímavejšieho, čo sa udialo u mobilných poskytovateľov v poslednom mesiaci. (Živé.sk)
Po odchode spoločnosti zo Slovenska by mohol pomôcť zlepšiť situáciu v Krompachoch podľa europoslanca Ivana Štefanca Európsky globalizačný fond. (Živé.sk)
Rozšírená edícia je dostupná pre rôzne platformy. (Živé.sk)
Kórejský výrobca oficiálne uviedol dvojicu nových smartfónov, ktoré okrem iného ponúknu kovové telo. (Živé.sk)
V novom videu môžeme vidieť časovú anomáliu. Paríž zrejme zažijeme v rôznych obdobiach. (Živé.sk)
Známa je aj profesijná budúcnosť Andyho Rubina. (Živé.sk)
Pri príležitosti strašidelného sviatku nájdeme na Steame hry za atraktívne ceny. (Živé.sk)
Podľa jeho vyjadrenia sa stáva, že ľudia spochybňujú zavedenie novej dane. (Živé.sk)
Osemnásťpalcový prenosný počítač má skĺbiť výhody notebookov a plnotučných mechanických klávesníc. (Živé.sk)
Operačný systém Windows 7 síce koncom októbra uzatvára jednu kapitolu, no do povinného dôchodku ešte nemusí. (Živé.sk)
Nové zariadenie od Nintenda má zlepšiť kvalitu nášho života. (Živé.sk)
Desiatky ľudí si prišli vyzdvihnúť nový smartfón od Apple do bratislavského obchodného centra. (Živé.sk)
Novinka umožní použitie väčšej uhlopriečky bez zväčšenia rozmerov samotného zariadenia. (Živé.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk