Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 28.9.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1220USD   27.025CZK   0.86413GBP   306.94HUF   4.2887PLN   7.5050HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie
Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

IT News

V Mexiku sa narodilo dieťa s DNA troch ľudí. Dnes už päťmesačný chlapec je prvým dieťaťom na svete, ktoré prišlo na svet vďaka technológii zvanej mitochondriálne darcovstvo. Vďaka nej môžu mať aj rodičia so vzácnymi genetickými poruchami zdravé deti. ... (IT News)
Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity organizuje tento rok desiaty ročník festivalu vedy na Slovensku s názvom Európska Noc výskumníkov 2016. Pri organizovaní spolupracuje so Slovenskou akadémiou vied, Centrom vedecko-technických inf ... (IT News)
V dnešnej modernej spoločnosti sa človek už len ťažko vyhne novým technologickým vychytávkam. Okrem používania smartfónov, Android TV, dronov alebo fitness náramkov s rozličnými funkciami, dennodenne pracujeme v cloudoch a sledujeme strmý rast Intern ... (IT News)
freeSAT a Stingray Digital Group uvádzajú novú mobilnú aplikáciu Stingray Music. Bezplatne ju budú mať k dispozícii všetci zákazníci freeSAT-u na Slovensku i v Česku, ktorí majú predplatené balíky freeSAT medium HD alebo freeSAT plus HD.  Aplikácia p ... (IT News)
SOVA Digital v úzkej spolupráci so Strojníckou fakultou STU a za podpory spoločnosti SIEMENS pripravila jedinečný projekt - Digitálne dvojča - zameraný na jednoduchý a bezproblémový nábeh slovenských firiem na vlnu technologických inovácií Industry 4 ... (IT News)
Toshiba Europe GmbH uvedla na náš trh nové konfigurace notebooků Satellite R50-C, které nabízí vynikající poměr ceny a výkonu pro potřeby intenzivní firemní práce. Základem pro celodenní mobilní využití je ověřená bytelná konstrukce, dostatečně jasný ... (IT News)
Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil verzi 3.3 své platformy Red Hat OpenShift Container Platform. Nejnovější verze této bezpečné kontejnerové platformy určené pro firemní záka ... (IT News)
Google má na podujatí 4. októbra predstaviť svoje novinky. Podľa posledných zvestí vraj nepôjde len o hardvér, ale aj softvér. O novom hybridnom operačnom systéme spoločnosti s interným názvom Andromeda, spájajúcom Android a Chrome OS, kolujú správy ... (IT News)
Společnost Panasonic představila na veletrhu Security Essen 2016 novou řadu síťových kamer, která v sobě snoubí rozlišení Full HD a nejnovější software společnosti, který dokáže oproti H.265 snížit paměťové nároky a šířku síťového pásma až o 80 %. T ... (IT News)
Spoločnosti Cisco a Salesforce oznámili uzatvorenie strategickej aliancie, ktorá sa zameria na vývoj riešení v 3 oblastiach: nástroje pre spoluprácu, internet vecí a zákaznícke služby. Obe spoločnosti budú spolupracovať predovšetkým na vývoji produkt ... (IT News)
Smartfón sa stal naším najobľúbenejším zaradením – Štúdia o dopadoch inovácií Mastercard „The Mastercard Impact of Innovation study“ odhaľuje postoje k digitálnym technológiám a túžbu po nich vo všetkých oblastiach života. Nová štúdia o dopadoch ino ... (IT News)
111 internetových obchodů se letos utkalo v rámci studie Český košík roku, ta již třetím rokem zkoumá pohodlnost nakupování na největších českých e-shopech. Studie ukázala, že oproti roku 2015 zásadně vzrostla spokojenost uživatelů s nakupováním z mo ... (IT News)
S novým modelom EH-LS10500 dopĺňa spoločnosť Epson svoj rad laserových projektorov pre domáce kino o technológiu domácej zábavy s vysokým dynamickým rozsahom (HDR). Tento model kombinuje reflexné panely 3LCD, obrazovú technológiu 4K, laserový zdroj s ... (IT News)
Priemerná domácnosť použije denne asi 120 litrov vody z kohútika. Produkt Altered:Nozzle má za cieľ túto spotrebu výrazne znížiť. V podstate ide o veľmi intenzívny perlátor, ktorý sa pripojí k vodovodnému kohútiku. Zariadenie rozbije pretekajúcu vodu ... (IT News)
Výskumníci z MIT (Massachusetts Institute of Technology) tvrdia, že vyvinuli prvý systém schopný snímať emócie ľudí na diaľku pomocou bezdrôtových signálov. Doteraz na zisťovanie emócií a zdravotného stavu bolo treba na telo pripevniť rôzne zariadeni ... (IT News)
S 1 miliardou používateľov WhatsApp a 900 miliónmi používateľov Messengera chce Facebook prevziať dominanciu v oblasti instantných správ s end-to-end šifrovaním. Sociálna sieť spustila beta verziu funkcie nazývanej tajné konverzácie (secret conversat ... (IT News)
Kalifornská univerzita v Irvine láka študentov na štipendiá určené výhradne pre hráčov videohier. Po slávnostnom otvorení arény e-športov na akademickej pôde sa univerzita stala „Mekkou pre hráčov“. Aréna e-športov sa nachádza v študentskom centre u ... (IT News)
Na Slovensku denne používa posunkový jazyk viac ako 10-tisíc nepočujúcich. Funguje vynikajúco pri ich vzájomnej komunikácii, no problém nastane, keď nepočujúci potrebuje komunikovať s ľuďmi, ktorí tento jazyk nepoznajú, napríklad na úradoch, v obchod ... (IT News)
Tentoraz sme otestovali dvojicu kamier do auta z najvyššieho radu Mio MiVue 6xx. Kamery majú viacero podobných vlastností, ale líšia sa spôsobom ovládania a výbavou. Poďme sa pozrieť, ako sa im darilo v teste. Spoločné vlastnosti Na rozdiel od nižš ... (IT News)
Zavedenie a využívanie elektronického monitoringu osôb preverí Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ), kontrolu iniciovala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla potvrdil pre agentúru SITA, že na pracovnom s ... (IT News)

SME

Odovzdávanie cien sa začne budúci pondelok. Predpovedať budúcich laureátov nie je jednoduché. (SME)
Veľký kovový smartfón s dlhou výdržou batérie, dobrým výkonom a skvelým fotoaparátom. (SME)
Abrahim je prvé dieťa, ktoré sa narodilo pomocou novej procedúry umelého oplodnenia. Má v sebe DNA troch ľudí. (SME)
Mikroskopický svet ukrýva veľa tajomstiev. Na prvý pohľad neviditeľné organizmy majú veľa spoločného s inteligentnými predátormi. (SME)
V 33 krajinách Európy sa v piatok uskutoční festival vedy Noc výskumníkov. (SME)
Vývojári upravili služby a aplikácie tak, aby ponúkali moderný obsah v zastaraných infraštruktúrach. (SME)
Ak škodlivý kód prenikne do prehliadača, k súborom a dátam sa z neho nedostane. (SME)
Wickr je ako Snapchat pre dospelých. Používajú ho aj politici. (SME)
Nová služba Facebook at Work má oddeliť pracovné povinnosti od súkromia. (SME)
Prví ľudia medziplanetárneho druhu by sa na Mars mali dostať v roku 2023. (SME)
Podmienky na mimozemský život môžu byť aj mimo obývateľnej zóny Slnka. (SME)
Naša planéta už nie je jediná, kde prebieha tektonická aktivita. (SME)
Nová správa od Svetovej zdravotníckej organizácie odhaduje, že 9 z 10 ľudí žijú v prostredí so znečisteným vzduchom. (SME)
Nová osobná preprava bude mať nulové emisie. (SME)
O novinkách, ktoré chce firma predstaviť na vývojárskej konferencii sa hovorí čoraz konkrétnejšie. (SME)
Motory Raptor budú poháňať rakety, ktoré začnú lietať v rokoch 2018. (SME)
Senzory v autách zozbierajú informácie, ktoré pomôžu vylepšiť mapy. (SME)
Za poklesom je pytliactvo a prudký nárast obyvateľstva, ktoré slony vytláča z ich prirodzeného prostredia. (SME)
Vedci opäť pozorovali možné vodné gejzíry na Jupiterovom mesiaci. Uľahčia skúmanie oceánu. (SME)
Nadané deti potrebujú, aby sa im niekto venoval a posúval ich limity. (SME)

iDNES.cz

Po Vánocích roku 1943 dosáhli naši letci velkého úspěchu, jehož význam dosáhl až strategické roviny. Zničili německou loď s nákladem wolframu v objemu roční potřeby říšského válečného hospodářství. Zde je příběh, ve kterém hlavní úlohu „hrálo“ osm statečných z jednoho bombardéru. (iDNES.cz)
Závěrečná cesta letadla Tu-154 do Kunovic byla doprovázena davy diváků. Náklad v pořádku dorazil do cíle. Do roku 2018 by mělo být letadlo znovu sestaveno a bude plně funkční (iDNES.cz)
Americká společnost Google byla založena před 18 lety. Tedy přibližně. Přesné datum záleží na tom, co přesně se slaví, a tak Google každý rok slaví někdy trochu jindy. Letos zveřejnil oslavný doodle 27. září. Podívejte se na stručnou historii společnosti Google v obrazech, rok po roce. (iDNES.cz)
Google napadlo spojit dva operační systémy a vytvořit Andromedu. (iDNES.cz)
Být mobilní neznamená mít, co běžně používáte, všude s sebou. Stačí se na to připravit. Počítač během chvilky nastavíte tak, že se do něj dostanete pomocí jiného počítače, z webového rozhraní či tabletu nebo mobilu. Získáte přístup k datům a nabízí se i další využití. (iDNES.cz)
Univerzální řešení na domácí poslech DAB+ rozhlasu, internetových rádií, Spotify i hudby se sdílených disků. HAMA DIT2010 je domácí hudební přehrávač do 21. století. (iDNES.cz)
Hubbleův teleskop s velkou pravděpodobností objevil velké vodní gejzíry tryskající z povrchu Jupiterova měsíce Europa. Zdá se, že tak znovu potvrzuje přítomnost tekuté vody, nejspíše oceánu. Objev také naznačuje, že bychom mohli toto záhadné prostředí prozkoumat i bez vrtání přes kilometry ledu. (iDNES.cz)
Základna Windows 10 se rozrostla od posledního „sčítání“ o 100 milionů zařízení. (iDNES.cz)
Pět let trvala stavba čínského radioteleskopu FAST, který je největším svého druhu na Zemi. (iDNES.cz)
První hardwarové zařízení se značkou sociální sítě Snapchat budou brýle s integrovaným záznamovým zařízení. (iDNES.cz)
Deset let chátral na ploše kbelského letiště. Letadlo Tu-154M, které přivezlo tu nejslavnější partu v dějinách českého hokeje, spolehlivě sloužilo ve vládní letce a dodnes má zachovaný VIP salónek pro prezidenta a doprovod, dorazilo do muzea v Kunovicích. Podívejte se na závěrečnou etapu Velkého přeletu. (iDNES.cz)
Tři nové přístroje má na začátku října představit společnost Google. Těšit se tak prý máme na lepší wi-fi router, výrazně vylepšený přehrávač Chromecast a také domácího asistenta. (iDNES.cz)
V Rijádu probíhá ambiciozní projekt stavby metra. Tři konsorcia staví šest linek o celkové délce 176 kilometrů. Nahlédli jsme do jedné ze souprav pro hlavní město Saúdské Arábie. (iDNES.cz)
Slavný speciál TU-154, který přivezl neméně slavnou hokejovou výpravu z Nagana právě absolvoval svůj poslední „Velký přelet“. Nadšenci jej naložili na dva nákladní vozy, aby se letadlo mohlo přestěhovat z Prahy do muzea v Kunovicích. Cestu jste mohli sledovat v přímém přenosu na Slow TV. (iDNES.cz)
Celý pátek a sobotu cestoval trup letadla Tu-154 z Prahy do kunovického muzea. Vše začalo před devátou hodnou ranní pojížděním „tůčka“ na startovní pozici. Míří k jedné z bran kbelského letiště, ke křižovatce ulic Mladoboleslavské a Polaneckého. (iDNES.cz)
Bývalý vládní speciál TU-154 zdolal z pátku na sobotu druhou část své cesty do muzea v Kunovicích. Trvalo mu to o dvě hodiny déle než se předpokládalo. Podívejte se na časosběrné video trasy z Milovic do Břuchotína. (iDNES.cz)
Speciální aplikace pomůže s výběrem výbavy pro váš tablet s Androidem. Možná tam budou i zajímavé aplikace související s hudbou nebo přehledný poznámkový blok či průvodce pro cestovatele. (iDNES.cz)
Před sto lety byla v plném proudu Velká válka, později známá jako první světová. Do té doby nejstrašnější válečný konflikt v dějinách lidstva poskytl prostor k masivnímu použití nových zbraní. Jedna z nich připomínala svou primitivností středověk. Efektivitu měřenou docílenými zásahy příliš velikou neměla, ale o to větší měla účinek psychologický. (iDNES.cz)
Podívejte se na první část trasy Velkého přeletu bývalého vládního speciálu TU-154. Podívejte se na Naganský expres, jak v časosběrném videu urazí cestu z Kbel do Milovic za necelých pět minut. Ve skutečnosti mu to trvalo osm hodin. (iDNES.cz)
Americký „whistleblower“ Edward Snowden, který vynesl tajná data a odhalil tak veřejnosti míru on-line odposlechů, je připraven jít do vězení. Vinu odmítá. Nová petice prosí dosluhujícího prezidenta Obamu o amnestii pro Snowdena. A každý má nějaký názor na to, jestli si Snowden tuto milost zaslouží. (iDNES.cz)

Pravda

BlackBerry sa po viac ako desaťročí vzdáva výroby smartfónov. Vyrábať ani vyvíjať ich už nebude. Zameria sa viac na softvér. (Pravda)
Približne 92 percent obyvateľov planéty žije v miestach, kde znečistenie ovzdušia prekračuje limity stanovené Svetovou zdravotníckou organizáciou. (Pravda)
Harvardova univerzita už 23-krát rozdala Ig Nobelove ceny za bizarný výskum a medzi ocenenými je aj švédsky bádateľ, ktorý napísal trilógiu o chytaní hmyzu. (Pravda)
Xiaomi začalo predávať kompakt Yi M1, ktorý sa očividne inšpiroval dizajnom drahej nemeckej Leicy T. Zaujme cenou aj univerzálnym využitím. (Pravda)
Čína v nedeľu uviedla do prevádzky najväčší teleskop na svete, ktorý bude slúžiť na výskum vesmíru vrátanie pátrania po prípadných mimozemských civilizáciách. (Pravda)
Internet je na Kube stále vzácnosťou. Vláda sa rozhodla rozšíriť zoznam verejných miest, na ktorých sa bude možné za poplatok pripojiť k Wi-Fi. (Pravda)
Kamera bude po stlačení tlačidla natáčať krátke videá a automaticky ich odosielať na sociálnu sieť. Snapchat takisto mení svoj názov. (Pravda)
Aplikácia Allo ponúka inteligentného asistenta, ktorý v tichosti sleduje, čo si užívatelia píšu medzi sebou a všemožne im napomáha. (Pravda)
Odporný sladkastý zápach sa šíri vo vzduchu vo chvíli, keď dvanásťročnú koaliu samičku Robyn prinášajú na malú vyšetrovňu prvej austrálskej nemocnice. (Pravda)
Zistili to britskí a mexickí vedci, ktorí skúmali mozgové tkanivo ľudí žijúcich v Mexiku a Manchestri. (Pravda)
Moskytom by z tejto televízie malo neznesiteľne "pišťať v ušiach". Spoločnosť LG Electronics predstavila televíziu so zariadením, ktoré vydáva zvukové vlny. (Pravda)
Na niektorých notebookoch Yoga od Lenova nie je možné nainštalovať iný operačný systém než Windows 10. Na vine je vraj systém ukladania dát. (Pravda)
Stovkám domácností v austrálskom Melbourne bol do schránok doručený neoznačný USB kľúč obsahujúci malvér. Mnoho užívateľov naletelo. (Pravda)
Sú to podľa všetkého takmer nezničiteľné tvory. Sú síce len zhruba milimeter veľké, no majú priam nadprirodzené schopnosti. (Pravda)
Čína pravdepodobne stratila kontrolu nad svojou prvou experimentálnou vesmírnou stanicou Tchien-kung 1. (Pravda)
Turistického sprievodcu môže nahradiť jedndouchá no veľmi inteligentná aplikácia v mobile. Trips funguje aj bez internetu a je zadarmo. (Pravda)
Doteraz najpresnejšiu, trojrozmernú mapu Mliečnej cesty s určením polohy viac ako miliardy hviezd cez víkend v Madride predstavila Európska vesmírna agentúra (ESA). (Pravda)
HP aktivovalo vo viacerých tlačiarňach funkciu, ktorá im zabráni tlačiť dokumenty, ak v nich boli použité neoriginálne náplne. (Pravda)
Psychiatrická klinika v belgickom meste Duffel získala z Veľkej Británie kurióznu zbierku - asi tritisíc konzervovaných ľudských mozgov. (Pravda)
Nová metóda pomôže lekárom odhadnúť, ako budú pacienti s chronickou lymfocytovou leukémiou reagovať na najmodernejšiu liečbu. Odborníci získali český patent. (Pravda)

Živé.sk

Na podobnom princípe fungujú aj sociálne siete Snapchat alebo Wickr Me. (Živé.sk)
Zakladateľ Megauploadu bojuje o navrátenie desiatok miliónov. (Živé.sk)
Kedysi popredný výrobca smartfónov to má na trhu čoraz ťažšie. (Živé.sk)
Optimistické vyhlásenia pre médiá majú zrejme ďaleko od reality. (Živé.sk)
Najvýkonnejší čipset spoločnosti by sa mal dostať do masovej produkcie v prvej polovici budúceho roka. (Živé.sk)
Novinka ponúkne 5,5-palcový AMOLED displej či stereo reproduktory. (Živé.sk)
Titul nás prevedie cez prvú svetovú vojnu a predstaví nám životy niekoľkých postáv. (Živé.sk)
Pellegrini hodnotí vylepšovanie dokumentu ako náročný proces. Komunita odborníkov nevie, prečo štát vypustil viacero indikátorov na meranie kvality nákupu. (Živé.sk)
Predstavitelia IT sektora sa zároveň ponúkli, že poradia malým firmám, ako predísť zneužitiu ich aplikácií teroristami. (Živé.sk)
Operátor sa rozhodol nespoplatňovať služby počas jedného dňa. Týka sa to aj dát. (Živé.sk)
Americký Microsoft chce smartfóny opäť o niečo priblížiť počítačom. Zameria sa na komfort používania, odstráni súčasné obmedzenia. (Živé.sk)
Koncepcia nadväzuje na Strategický dokument pre oblasť rastu digitálnych služieb a oblasť infraštruktúry prístupovej siete novej generácie. (Živé.sk)
Kanál sa zameria výhradne na domáce športy. Vysielanie nespoplatní. (Živé.sk)
Polícia zdôvodňuje zdĺhavosť trestného stíhania veľkým rozsahom listinných dôkazov. (Živé.sk)
Novinka bude podľa všetkého predstavená už budúci týždeň. (Živé.sk)
Novinka od Huawei by mohla byť predstavená v novembri. (Živé.sk)
Snapdragon 820 či USB Type-C. Aj toto má ponúknuť nový smartfón od BlackBerry. (Živé.sk)
Aktualizáciu na Android 7.0 Nougat môžeme očakávať ešte tento rok. (Živé.sk)
Zariadenie chce osloviť všetkých fanúšikov starých (herných) čias. (Živé.sk)
Novinka od čínskeho výrobcu príde možno v novembri. (Živé.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.