Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Dnes je 4.12.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.0642USD   27.058CZK   0.84303GBP   313.93HUF   4.4892PLN   7.5445HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie
Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

IT News

Smartfóny sa etablovali na zariadenie, ktoré má väčšina ľudí stále pri sebe, a preto je len otázka času, kedy preberú nielen úlohu platobných kariet, ale aj identifikačných zariadení vrátane náhrady dokladov vydávaných štátom. Možno si spomeniete na ... (IT News)
Vykonávali ste nejaké nastavenia BIOS-u alebo UEFI avýsledkom je počítač, ktorý sa odmieta zapnúť? Nič nie je stratené. Našťastie sa práve na tento prípad používa mechanizmus zápisu, pri ktorom sa môžu všetky používateľské nastavenia vymazať ako mávn ... (IT News)
Mio MiVue C320 patrí vo firemnom cenníku k najlacnejším, to však nemusí znamenať, že nemá čo ponúknuť. Ku kamere sa dodáva štandardné príslušenstvo,  otočný držiak s prísavkou a dlhý napájací kábel s autonabíjačkou. Ovláda sa štvoricou tlačidiel umie ... (IT News)
Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vybavia záujemcov aj v Košiciach na Komenského ulici. ... (IT News)
Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) varovala, že bližšie nešpecifikované zahraničné tajné služby plánovali sériu kybernetických útokov na ruský bankový systém. FSB údajne identifikovala servery, ktoré mali byť použité na zamýšľané útoky zamera ... (IT News)
Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od nového roku registrovať doménu za polovičné ceny ak ... (IT News)
Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruseli otvorili konferenciu venovanú informatizácii ro ... (IT News)
Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie súťaže rovnaké – na prelome roka prebiehajú regist ... (IT News)
Slovenský telekomunikačný operátor SWAN navyšuje rýchlosti DSL internetu. Noví zákazníci tak môžu oddnes využívať vyššie a spoľahlivé rýchlosti internetu bez akéhokoľvek obmedzenia a k službe získať nový typ routerov za výhodnejšiu cenu. Okrem toho S ... (IT News)
Samsung v decembri ponúka k nákupu Samsung Galaxy S7 a S7 edge bonus v podobe 110 €. Samsung si pre svojich zákazníkov v predvianočnom období pripravil špeciálnu akciu. Tí, ktorí si kúpia telefón Samsung Galaxy S7 alebo Samsung Galaxy S7 edge, získa ... (IT News)
Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes rozšírila svoj produktový rad tlačiarní so systémom priebežného doplňovania atramentu CISS o novú tlačiareň typu „4 v 1“ – PIXMA G4400. Najnovšie zariadenie značky Canon je ideáln ... (IT News)
Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. Nový riadiaci algoritmus rieši jeden z najväčších p ... (IT News)
Zákazníci najmladšieho operátora môžu od dnešného dňa za parkovné či cestovné lístky platiť mobilom. „Spoločnosť SWAN Mobile prešla náročným procesom posudzovania Národnou bankou Slovenska, ktorá nám udelila povolenie na vykonávanie platobných oper ... (IT News)
ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM a NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, dnes predstavila power banku A10050QC, najrýchlejšie nabíjacie príslušenstvo vo svojom portfóliu. Pre čo najrýchlejšie nabíjanie používa power ... (IT News)
Každá štvrtá z celkovo 31 miliónov Wi-Fi sietí na svete, ktoré sú využívané na online komunikáciu, je nezabezpečená a predstavuje riziko pre používateľov. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Kaspersky Lab. Analýzou uskutočnenou v rámci Kaspersky Securi ... (IT News)
Spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) už po siedmykrát vydala štúdiu ConsumerLab TV & Media Report, ktorá podrobne popisuje enormne rýchly posun v správaní smerom k sledovaniu TV a videí. Správa tiež ukazuje, že hoci mobilné video a televízia na vyž ... (IT News)
Viete, ako získate originálny darček pod vianočný stromček a zároveň pomôžete malému chlapčekovi uzdraviť sa? Vydražte si na advent.ludialudom.sk originálny zážitok alebo predmet od niektorej zo slovenských osobností a celý výťažok poputuje na úhradu ... (IT News)
Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Apple zápasí s klesajúcim predajom smartfónov, na bu ... (IT News)
BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel řešení v oblasti zobrazovacích zařízení, oznámil, že bude výhradně dodávat na trh Jamboard, což je zařízení s rozlišením 4K Ultra High Definition (UHD) a podporou dotykového ovládání, které je zaměřeno na zlepšení ... (IT News)
Japonský výrobce monitorů a zobrazovacích zařízení iiyama uvádí na český a slovenský trh ve spolupráci se svým dlouholetým distributorem, společností AT Computers, novinku v podobě profesionálního velkoformátového displeje TH4265MIS-B1AG s inovativní ... (IT News)

SME

Nerozpadnú sa po mesiaci používania, zvládnu každú aplikáciu a dokonca sa na nich aj zahráte. Lacné smartfóny vyrástli. (SME)
Vedci vyvrátili výsledky štúdie spred tridsiatich rokov. Porno zdravý vzťah nenaštrbí. (SME)
Pozrite si víťazov Startup Awards 2016. (SME)
Poriadna klávesnica, špičková myš, reproduktory a kvalitný monitor. Doplnky, ktorých celková hodnota sa vyrovná výkonnému počítaču. (SME)
Do tabuľky oficiálne pridali štyri nové názvy prvkov. (SME)
Látka dokázala zmierniť príznaky depresie a odhaliť pacientom nový zmysel života. (SME)
Aj bez družíc a lietadiel je možné dať fiktívnym i skutočným mapám podobu satelitných snímkov. (SME)
Na čínskom internete môžete povedať čokoľvek, nie je však istota že adresát si vaše slová prečíta. (SME)
Ako by sme postupovali pri kontakte s mimozemským životom. (SME)
Internetový chameleón je nefunkčný, vypli státisíce domén a zhabali servery. (SME)
V bratislavskom Istropolise sa zišli najlepšie mladé firmy zo Slovenska. Na podujatí Startup Awards vystúpil aj prezident Andrej Kiska. (SME)
Štart ruskej zásobovacej misie na Medzinárodnú vesmírnu stanicu zrejme zlyhal. (SME)
Nové výpočty ukazujú, že klimatické zmeny môžu spustiť nezvratný proces otepľovania Zeme skôr, ako si vedci mysleli. (SME)
Firma chce cez aplikáciu ponúkať vašu práčku. Môžete si tak prilepšiť do rozpočtu. (SME)
Vírus sa počas experimentu premenil na dva nové druhy. Pôvodný úplne zanikol. (SME)
Bývalý zamestnanec si skopíroval dokumenty a nedbalo ich zdieľal na internete. (SME)
Preniesť firemnú agendu z jednej krajiny do druhej nie je jednoduché. Internetové linky jednoducho nestačia. (SME)
Pre mladé firmy je najdôležitejšia dobrá myšlienka a tvrdohlavosť, hovorí pre SME člen investičného fondu Evolution Equity Karel Obluk. (SME)
Tím vedcov zisťoval, čo sa deje v mozgu pri hlbokých náboženských zážitkoch. (SME)
Gooligan kradne e-mailové adresy a snaží sa získať kontrolu nad mobilným zariadením. (SME)

iDNES.cz

V příštím roce německé ministerstvo obrany dostane 37,4 miliard eur (1 bilion Kč), tj. o osm procent více než letos. Německo počítá s postupným a trvalým zvyšováním svého obranného rozpočtu. Cílem je vydávat na obranu 2% hrubého domácího produktu, což požaduje Severatlantická aliance. (iDNES.cz)
Vedle pracovních aplikací na prohlížení a úpravy PDF dokumentů nebo přenosy dat mezi dvěma zařízeními s Androidem si můžete vyzkoušet i novou sociální síť pro vášnivé motoristy nebo animované vánoční pozadí na displej. (iDNES.cz)
Čtyřletá rozsáhlá akce Avalanche proti kybernetickému organizovanému zločinu byla podle Europolu tento týden završena zatčením hlavních pachatelů a rozbitím jejich sítě. Do vyšetřování se zapojilo 30 zemí. Ověřte si, zda jste se také nestali obětí masivních malwarových a botnetových útoků. (iDNES.cz)
Rusové se v roce 1962 rozhodli instalovat na Kubě odpalovací rampy s jadernými raketami. Američané je však objevili a do atomové apokalypsy zbývalo doslova pár minut. Uprostřed toho všeho stál tehdy mladý začínající diktátor Fidel Castro. Už měl za sebou hromadné vraždění „odpůrců“ i likvidaci bývalých spolubojovníků. (iDNES.cz)
Mapovací drony mají pomoci Applu v boji s konkurencí. (iDNES.cz)
Býval to sklad piva a proudily k němu stovky kamionů. Dnes ve stejné budově sedí čtyři operátoři a veškerý provoz probíhá v optických kabelech pod povrchem země. Podívali jsme se do datacentra, které je řízeno z Ostravy a vytápí finské město Espoo. (iDNES.cz)
Pokročilá aplikace pro zkrášlení fotografií se jmenuje Fhotoroom. Zjistit přenosové rychlosti úložišť pomůže HD_Speed. Oddělit stránky v PDF dokumentu a uložit je do samostatných souborů umí SepPDF. A Vzdálená plocha Chrome umožní ovládat PC ze zařízení s Androidem. (iDNES.cz)
Nákladní loď Progress MS-04 se řídicímu středisku ztratila krátce po startu. Ruští experti oficiálně potvrdili, že se už zřítila na Zem. Z Tuvinské republiky v Rusku je hlášena obrovská exploze, která by pádu stroje časově odpovídala. (iDNES.cz)
Nová možnost streamování ve 4K na YouTube budou využívat především lidé s dostatečně rychlým připojením. (iDNES.cz)
Jak je možné, že mohou mít levicoví a pravicoví voliči tak odlišné názory? Vyzkoušejte si, jak to vypadá na Facebooku „těch druhých“. Američtí vědci sestavili stránku, která vedle sebe ukazuje konzervativní a liberální „feed“. (iDNES.cz)
Každé malé dítě ví, že lidé mají pět smyslů: zrak, sluch, čich, chuť a hmat. To je ale dost zjednodušující tvrzení, protože ve skutečnosti má vaše tělo mnohem více senzorů. Většinu z nich používáte každý den, ani si to neuvědomujete. (iDNES.cz)
Dlouho očekávaná funkce videoslužby Netflix je konečně tady. Má ale svá omezení. (iDNES.cz)
Po pětiměsíčním připomínkovacím řízení se do periodické tabulky prvků oficiálně zapsala jména nových prvků: moscovium, tennessin, oganesson a nihonium. (iDNES.cz)
Stojí to „jen“ pár desítek korun měsíčně, ale když přestanete platit, nezůstane vám nic. Hudba, filmy a nejnověji i počítačové programy či mobilní aplikace nabízejí své funkce pouze za předplatné. Koupit si je na trvalo nemůžete. (iDNES.cz)
Našli jsme způsob, jak zakázat automaticky instalovat aktualizace Windows, které Microsoft uživatelům nutí. Podívejte se i na to, jak nenechat probudit PC ze spánku, jak se vrátit ke starší verzi Windows, jak na přírůstkové zálohy souborů či jak změnit velikost dlaždic ve Start menu. (iDNES.cz)
Internetový archiv, provozovaný kalifornskou neziskovou organizací, disponuje jednou z nejrozsáhlejších záloh na světě. Po prezidentských volbách se jeho ředitel obává vlivu „politických špiček“ a sbírá peníze na vytvoření nezávislé zálohy v Kanadě. (iDNES.cz)
Testy antivirových řešení ukazují, jak se tyto programy dokážou vyrovnat s virovými hrozbami. A nejen to, zjistíte z nich, jak jsou náročné na systémové prostředky a tím pádem i chod počítače. (iDNES.cz)
Zprávy o takzvaném „mikrovlnném pohonu“, který nepotřebuje palivo, se objevily zhruba před deseti lety. Letos poprvé vycházejí výsledky měření tohoto „nemožného“ motoru v praxi v seriózním časopise, a to dokonce s puncem organizace NASA. Znamená to, že jsme na stopě velkého objevu? Těžko. (iDNES.cz)
Také pro letošní rok si Fenix připravil novinky v nabídce svých čelovek, kterými se snaží oslovit mimo jiné i běžce. Pro náš test jsme tentokrát z nové kolekce vybrali dva naprosto rozdílné modely. Jednu z nejmenších čelovek na trhu HL10 2016, která se hodí spíše jako záložní světlo a extra výkonné monstrum se dvěma reflektory HP25R. (iDNES.cz)
Téměř dvacet let vyráběla společnost Apple wi-fi routery AirPort. Nyní končí s jejich prodejem i výrobou. Tento krok se dal očekávat, protože se ani po třech letech od uvedení poslední generace nic nového neobjevilo. A nyní už je jisté, že ani neobjeví. (iDNES.cz)

Pravda

Nokia začala predávať jednoduché a lacné telefóny s tlačidlami. Smartfóny prídu na rad v prvej polovici budúceho roka. (Pravda)
Apple do služby povolá drony, ktoré mu budú pomáhať pri mapovaní terénu, sledovaní dopravných značiek, nehôd a obmedzení na cestách. (Pravda)
Členské krajiny Európskej vesmírnej agentúry (ESA) schválili dodatočných 440 miliónov eur na financovanie ďalšej misie ESA na Mars. (Pravda)
Americkí vedci Allan Ashworth zo Štátnej univerzity v Severnej Dakote a Terry Erwin objavili vôbec prvú fosíliu bystruškovitého chrobáka v Antarktíde. (Pravda)
Ak vám niekto povie, že mu cesta do práce trvala hodinu, ako zareagujete? Budete mu závidieť, akú krátku cestu má do práce, prikývnete vo vzájomnom porozumení. (Pravda)
Ruskú nákladnú loď Progress krátko po štarte postihla porucha a pravdepodobne sa zrútila na Zem. Ruským novinárom to oznámili zdroje agentúry Roskosmos. (Pravda)
Živé prenosy na YouTube bude možné sledovať aj v 4K rozlíšení. Potrebné je ale rýchle pripojenie. Netflix zas umožní sťahovať videá do mobilu. (Pravda)
Prasce sú výrazné osobnosti a môžu prepadať pesimistickým alebo optimistickým náladám podobne ako ľudia. Ukázali to najnovšie výskumy britských vedcov. (Pravda)
Ako môže Facebook pomôcť naštartovať podnikanie? Aké sú najnovšie stratégie? A nestáva sa z užívateľov sociálnej siete tovar? Odpovedá Andy Krasny, SMB manažér spoločnosti Facebook. (Pravda)
Dlhodobo vštepovaným názorom je, že stromy prispievajú k lepšiemu vzduchu v mestách. Podľa najnovšej štúdie však môžu mať aj presne opačný efekt. (Pravda)
V roku 2016 bol Googlu doručený rekordný počet žiadostí o zmazanie odkazov z vyhľadávača. Drvivej väčšine z nich vyhovel. (Pravda)
Obrovské ložisko vodného ľadu ukryté nehlboko pod povrchom Marsu objavili vedci pomocou amerického satelitu Mars Reconnaissance Orbiter (MRO). (Pravda)
Čo keby tajomstvo chuti nespočívalo v zložení jedál a vo funkcii chuťových pohárikov na jazyku, ale v labyrinte neurónových spojov? (Pravda)
V stredotalianskom meste Lucca bola objavená zubná protéza stará štyri storočia. Nález, ktorý je cenným článkom v dejinách stomatológie. (Pravda)
V niektorých oblastiach Arktídy bolo tento mesiac až o dvadsať stupňov Celzia viac, ako je dlhodobý priemer. (Pravda)
Ak by smartfóny používali nový typ batérie, stačilo by ich raz za týždeň nabiť len na niekoľko sekúnd. Nová technológia má veľký potenciál. (Pravda)
S výkonom viac ako 130 petaflopov by nový japonský superpočítač mal poľahky prekonať aj súčasnú svetovú jednotku z Číny. (Pravda)
Na letiskách testujú nový systém skenovania príručnej batožiny. Namiesto röntgenu používajú presnejšiu počítačovú tomografiu. (Pravda)
"Môžeme predať 10 miliárd smartfónov a nezarobíme na tom vôbec nič," uviedol viceprezident čínskeho Xiaomi. (Pravda)
Facebook údajne vyvíja nástroj, ktorý by umožnil čínskym cenzorom kontrolovať obsah zobrazovaný užívateľom na sociálnej sieti. (Pravda)

Živé.sk

Problém pravdepodobne súvisí s intenzitou signálu siete. Google ho vyrieši aktualizáciou. (Živé.sk)
Na každý meter štvorcový Zeme tlačí 50 kilogramov vecí vytvorených ľudstvom. (Živé.sk)
Do dnešného výberu softvéru sme zaradili napríklad aj textový editor Notepad++ alebo WinSCP. (Živé.sk)
V pokračovaní ambicióznej značky zmeníme pôsobisko, no náš účel sa nezmení. (Živé.sk)
Vydavatelia sa rozlúčia s rokom 2016 týmito titulmi. (Živé.sk)
Predajca zmazal obsah webu, ktorý konkurenciu nabádal k opusteniu cenového porovnávača. Prinútil ho k tomu súd. (Živé.sk)
Vo Valve majú dôvod na radosť, ich platforma Steam sa teší čoraz väčšej popularite. (Živé.sk)
Hrdina Frank West si od zombíkov neoddýchne ani počas blížiacich sa sviatkov. (Živé.sk)
Návrh ešte prerokujú štáty budúci rok a dostane sa ešte na stôl europarlamentu. (Živé.sk)
Ubisoft nás v závere roka berie na zasnežené hory. (Živé.sk)
Zmeny môžu ovplyvniť aj CyanogenMod. Tvorca ho možno oddelí a premenuje. (Živé.sk)
Počas oceňovania najlepších hier za tento rok autori nešetrili ani prezentáciami chystaných titulov. (Živé.sk)
Problém sa týka smartfónov vyrobených v septembri a októbri 2015. (Živé.sk)
Sociálne siete zaplavili sťažnosti a nárek používateľov. Bez opodstatnenia. (Živé.sk)
Slovensko uspelo v užšom kole proti Rumunsku. Spoločnosť chce závod budovať už v apríli. Investícia by sa mala dostať na úroveň takmer 60 miliónov. (Živé.sk)
Členské štáty tiež schválili celkový rozpočet ESA vo výške 10,3 miliardy eur. (Živé.sk)
Vybuchujúce teleso bolo asi 12-násobne hmotnejšie ako Slnko. (Živé.sk)
Rýchlejšia diagnostika umožní dostať pacienta k odborníkom oveľa skôr, než keby sa čakalo na vyšetrenie v nemocnici. Po hľadaní Pokémonov budú ľudia kúzliť a variť elixíry ako Harry Potter. (Živé.sk)
Vývoj na trhu smeruje k tenším a konvertibilnejším počítačom. (Živé.sk)
Poľská platforma má ambície nahradiť vo firemnom prostredí produkty ako OneNote či Evernote. (Živé.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.