Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 29.4.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1403USD   27.038CZK   0.78025GBP   312.23HUF   4.3965PLN   7.5110HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie
Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

IT News

HP Spectre 13 – najtenší notebook na svete Spoločnosť HP pri návrhu zariadenia HP Spectre predefinovala všetky prvky, aby zaistila tú najlepšiu používateľskú skúsenosť a maximálny výkon. Výsledkom je notebook, ktorý používateľa nenúti robiť kompromi ... (IT News)
Spoločnosť IBM oznámila, že dokončila akvizíciu poprednej nemeckej digitálnej agentúry Aperto, s centrálou v Berlíne, ktorá sa zapojí do do IBM Interactive Experience divízie spoločnosti IBM. Finančné podmienky transakcie neboli zverejnené. IBM iX d ... (IT News)
SES S.A., popredný svetový satelitný operátor, dnes oznámil všetkým športovým fanúšikom, že uzavrel dohodu s vysielacou spoločnosťou Eurovision o prenose z olympijských hier v Rio de Janeiro 2016. Súčasťou dohody je prenájom niekoľkých transpondérov ... (IT News)
Jedno z najsledovanejších športových podujatí roka, Majstrovstvá Európy vo futbale UEFA EURO 2016, štartuje už o necelé dva mesiace. Orange je hrdým oficiálnym partnerom UEFA EURO 2016 a v súlade s novým sponzoringovým konceptom „Orange Sponsors You“ ... (IT News)
Každému motoristovi sa čas od času stane nehoda. Nemusí ísť o nič vážne: stačí oškrieť auto pri parkovaní alebo neskoro zabrzdiť na križovatke. Aj tá najmenšia nehoda však znamená nepríjemnosti: nahlasovanie škodovej udalosti, čakanie na obhliadku, ... (IT News)
Společnost Panasonic uvedla na trh dvě nové odolné venkovní síťové kamery určené pro dopravní prostředky k monitorování okolí vlaků, autobusů a nákladních automobilů. Kamera WV-SBV131M s Full HD rozlišením a kamera WV-SBV111M s HD rozlišením poskytu ... (IT News)
Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh nové unikátní desetigigabitové (10GBASE-T) ethernetové přepínače ProSAFE, navržené předevší ... (IT News)
Moderní softwarové řešení Cyber PSG, které významným způsobem usnadňuje a zrychluje práci v klinické praxi a výzkumu, představí CertiCon na mezinárodním kongresu CardioSleep, který se koná v pražském Rudolfinu od 29. dubna do 1. května 2016. Cyber PS ... (IT News)
Zákazníci O2 budú môcť od 30. apríla využívať novú roamingovú ponuku, ktorá sa dotkne cien volaní, posielania správ a využívania dát. Dôvodom sú nielen nové pravidlá EÚ pri stanovení cien za využívanie mobilných služieb v roamingu v krajinách EÚ, ale ... (IT News)
SBG (Small Business Gateway) integruje všetko, čo malý podnik či kancelária potrebuje do jediného zariadenia: SPI firewall, bezpečné pripojenie na internet, šifrovanú komunikáciu aj centrálnu správu malej Wi-Fi siete. Séria Small Business brán (SBG) ... (IT News)
Nový model AOC AG271QX je špičkový QHD herní monitor se 144Hz obnovovací frekvencí a dobou odezvy 1 ms, cílící na potřeby náročných hráčů. Společnost AOC nedávno představila svou prémiovou řadu herních monitorů – AGON. Jejím prvním modelem je 27“ AO ... (IT News)
Spoločnosť Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) oznámila uvedenie dobíjacieho stojančeka Logi BASE s rozhraním Smart Connector™ určeného pre iPad Pro™, ktorý otvára nový spôsob, ako môžete dobíjať svoj iPad Pro s uhlopriečkou 12,9 alebo 9,7 palcov, za ... (IT News)
Vedci z Harvardovej univerzity a Raytheon BBN Technology zistili, že nabité častice sa vo vysoko čistom graféne správajú ako kvapalina s relativistickými vlastnosťami. Ich objav by mohol viesť k vzniku zariadení, efektívne prevádzajúcich teplo na ele ... (IT News)
Ruský fotograf ukázal, aké ľahké je vystopovať ľudí na sociálnych sieťach pomocou softvéru na rozpoznávanie tváre. Jegor Cvetkov fotil neznámych ľudí v petrohradskom metre a použil aplikáciu na rozpoznávanie tváre, ktorou lovil v profiloch na najväč ... (IT News)
783 miliónov ľudí trpí nedostatkom pitnej vody, 1,2 miliardy ľudí nemá elektrinu a 4,2 miliardám ľudí stále chýba prístup k internetu. Tento veľký nedostatok viedol tím inžinierov na čele s Marcom Attisanim k tomu, aby rozbehli projekt Watly 3.0. Ide ... (IT News)
Nedávno uplynul rok odvtedy, čo Apple uviedol na trh svoje inteligentné hodinky. A hoci spoločnosť nezverejnila nijaké čísla o predaji, analytik KGI Ming-Chi Kuo odhaduje, že sa ich vlani predalo asi 10,6 milióna kusov. V tomto roku má tento počet kl ... (IT News)
Podľa Googlu až polovica používateľov vo veku 18-49 rokov navštevuje YouTube cez smartfón alebo tablet. Aj preto zareagoval Google novou ponukou pre svojich inzerentov. Najnovší typ reklamy spočíva v šesťsekundovom krátkom videu, ktoré sa spustí pred ... (IT News)
Tím inžinierov Facebooku v Londýne údajne pracuje na fotoaplikácii, ktorej významnú zložku bude tvoriť živý streaming. Informoval o tom The Wall Street Journal. Aplikácia by sa otvorila priamo vo fotoaparáte podobne ako Snapchat a umožnila by použív ... (IT News)
Google Tilt Brush je nástroj pre maľovanie vo virtuálnej realite, ktorý si vyskúšali s pomocou okuliarov HTC Vive šiesti umelci z oblasti módy, sochárstva, automobilového priemyslu a pod. Môžete si pozrieť nielen hotové diela, ale taktiež celý proce ... (IT News)
Americkým vedcov sa podarilo odhaliť, ako sú významy jednotlivých slov usporiadané v mozgu. Na základe reakcií mozgu na jednotlivé slová vytvorili detailný sémantický atlas. Ten predstavili v magazíne Nature. Vedci sa už v minulosti nazdávali, že in ... (IT News)

SME

Austrália našla útočisko pre ohrozené cicavce a prichýli aj nosorožce z Afriky. (SME)
Prieskumná loď Okeanos Explorer objavila nový druh medúzy blízko Mariánskej priekopy. (SME)
Ak sa podieľate na hromadnom zbere dát, kedykoľvek sa môže stať, že odhalíte kus svojho súkromia. (SME)
Ekologická energia nemusí pochádzať iba zo slnka. Vyrobia ju aj baktérie žijúce v kvetináči. (SME)
Je iba otázkou času, dokedy budú môcť technologické firmy vzdorovať súdom a úradom. (SME)
Iskra pri oplodnení môže prezradiť viac o kvalite ľudského vajíčka. (SME)
V evolúcii mužského hlasu zrejme nehrala rolu príťažlivosť pre samičku, ale súboj samcov. (SME)
Sokolov bolo na našom území kedysi 70 párov, v posledných rokoch ich počet klesol na jeden až tri páry. (SME)
Briti sa chystajú na test autonómnych áut na svojich cestách. Tentokrát mimo cvičiska, priamo v uliciach Londýna. (SME)
Malá neformálna štúdia ukazuje, že pes si objímanie užíva omnoho menej ako vy. (SME)
Nakupovať už stačí len cez internet. Mäso si nájdete v mrazničke, jogurt v chladničke a zeleninu na kuchynskej linke. (SME)
Chcete sa porozprávať s Beethovenom? Cez internet to bude čoskoro možné a to aj bez cestovania časom. (SME)
Predstavme si, že by bolo možné z kvapky krvi alebo séra priamo u lekára a na počkanie zistiť, či sme úplne zdraví - vďaka cukru. (SME)
O vedenie vo výskume vesmíru sa chce s Ruskom pobiť aj Čína. (SME)
NASA na YouTube zverejnila ako vyzerá polárna žiara z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS). (SME)
Dokonalý prehľad a nízke náklady na prevádzku. Taký by mohol byť nový štátny systém pre zúčtovanie peňažných pohybov. (SME)
India chystá novú výbavu, ktorá má do mobilov vniesť spoločenskú bezpečnosť. (SME)
Bohatá krajina chce otvoriť cestu novým technológiám, ktoré v iných končinách sveta brzdí legislatíva. (SME)
Zabudované senzory rozpoznajú gestá, počítač prehrá z reproduktoru slovo, ktoré im prislúcha. (SME)
Dinosaurom maniraptora pomohol pri prispôsobení sa klimatickým zmenám nielen ich vzrast, ale aj spôsob obživy. (SME)

iDNES.cz

Falešné recenze matou zákazníky. Amazon se s nimi pustil do boje. (iDNES.cz)
Umělé DNA by mohlo být využito pro ukládání velkého množství dat. Microsoft nyní testuje reálné možnosti této technologie. Komerční produkt však zatím není na obzoru. (iDNES.cz)
Firmy obvykle dbají na to, aby jejich logo bylo jasné a neměnné. Google jde opačným směrem - jeho logo se každou chvíli změní v malůvku nebo dokonce interaktivní hru. „Cílem je pobavit, ale také poučit,“ říká Kevin Laughlin, jeden z kreslířů tzv. doodles. „A ukázat, že se umíme zasmát sami sobě.“ (iDNES.cz)
Benson Leung je zaměstnanec Googlu, který se v poslední době nečekaně proslavil. Příčina jeho slávy je nový USB-C konektor. Leung totiž podrobuje zařízení s tímto konektorem zkoumání a poukazuje například na problematické smartphony. Podle něj se k nim řadí i HTC 10 nebo LG G5. (iDNES.cz)
Zavedená praxe utajování a kamuflování událostí přešla ze Sovětského svazu i do Putinova Ruska. I někteří ruští novináři byli zmateni, když očekávaný přímý přenos ze slavnostního prvního startu z nového kosmodromu Vostočnyj nebyl tak úplně přímý. V Kremlu se totiž dohodli na „zpoždění“ přenosu. (iDNES.cz)
Všestranný internetový prohlížeč s několika integrovanými užitečnými funkcemi. To je Torch Browser. Automaticky roztřídit seriály či filmy do správných složek a přejmenovat je umožní Collbee. Indikaci aktivace kláves Caps Lock, Num Lock a Scroll Lock v systémové liště zajistí TrayStatus. A nejen vylepšit rozestavení vysílačů bezdrátové sítě pomocí wi-fi umí NetSpot. (iDNES.cz)
Neodbytná nabídka na upgrade na Windows 10 tentokrát pronikla do televizního vysílání. (iDNES.cz)
(iDNES.cz)
(iDNES.cz)
Americká společnost SpaceX miliardáře Elona Muska chce už v roce 2018 vyslat kosmickou loď Dragon na planetu Mars. Má jít o ověřovací let bez lidské posádky. (iDNES.cz)
Odložený start první rakety z nového ruského kosmodromu Vostočnyj proběhl úspěšně. Podle ruských médií o tom informovala ruská vesmírná agentura Roskosmos. Nosná raketa Sojuz 2.1 nese na oběžnou dráhu trojici menších družic. Původně plánovaný start byl ve středu za přítomnosti prezidenta Vladimira Putina odložen kvůli zřejmé poruše řídícího systému rakety. (iDNES.cz)
Někdejší jednička světa mobilních telefonů se pomalu vrací do hry. Nokia před časem uvedla tablet, připravuje smartphony a chce se prosadit i na trhu s nositelnou technikou a zdravotními pomůckami. Pomoci jí má akvizice společnosti Withings. (iDNES.cz)
Japonsko hledá způsoby a místa, kde a jak postavit elektrárny, které by neohrozilo zemětřesení ani vlny tsunami. Podnikavé firmy nabízí, že by některé energetické provozy mohly vybudovat na moři v blízkosti japonských břehů. (iDNES.cz)
Společnost Intel si myslí, že univerzální rozhraní USB-C může nahradit i sluchátkové rozhraní. (iDNES.cz)
Znáte to, už desetkrát padla černá, tak teď přece musí padnout červená. Ve sportce už dlouho nepadla sekvence vašich oblíbených čísel, tak teď už konečně padnout musí. Je to samozřejmě pouze klam, který pomáhá sázkařským firmám a kasinům vydělávat na vás obrovské peníze. (iDNES.cz)
Nový ruský kosmodrom na Dálném východě zažije první start o něco později, než bylo plánováno. Středeční start byl přerušen minuty před odletem. Ruský prezident Vladimir Putin kritizoval „lajdáctví“ v raketovém průmyslu. (iDNES.cz)
Odposlouchávání hovorů je mnohem snazší, než si většina uživatelů smartphonů vůbec připouští. Může za to chyba v globální mobilní síti, kdy zkušeným hackerům po napíchnutí sítě operátora stačí znát již pouze telefonní číslo účastníka. (iDNES.cz)
Brněnská pobočka společnosti Honeywell vyvinula a úspěšně certifikovala komunikační systém JetWave, který na palubu letadel přinese vysokorychlostní internet. Dostupný bude i při letech přes oceán a do prvních letadel se dostane již letos. Pasažéři tak budou moci telefonovat, nebo využívat cloudové služby. (iDNES.cz)
Na konec července je naplánováno vydání velkého vylepšení Windows 10 označovaného jako „výroční update“. Má totiž vyjít rok poté, co firma tento operační systém uvedla na trh. (iDNES.cz)

Pravda

Vďaka objaveniu fosílie zachovanej lebky a krčných stavcov sa argentínsko-americkému tímu paleontológov podarilo opísať nový druh dinosaura. (Pravda)
Zo stoviek mesiacov v našej slnečnej sústave je Titan jediný s hustou atmosférou a povrchom posiatym morami, jazerami a riekami. Tým viac pripomína planétu ako mesiac. (Pravda)
Tržby Applu klesli vôbec po prvýkrát za posledných 13 rokov. iPhony už lákajú ľudí menej a firme v ponuke chýba produkt, ktorý by ich nahradil. (Pravda)
Státisíce dronov, o ktorých neexistuje žiadna evidencia, môžu predstavovať vážnu bezpečnostnú hrozbu. Môžu byť novou zbraňou v rukách teroristov. (Pravda)
V prvých 12 mesiacoch po úmrtí blízkej osoby sa zvyšuje pravdepodobnosť, že človek utrpí atriálnu fibriláciu. (Pravda)
Národný vesmírny úrad chce umiestniť ich aparát na obežnú dráhu okolo Marsu, pristáť s ním a skúmať povrch planéty. (Pravda)
Lietadlo Solar Impulse 2, poháňané iba slnečnou energiou, prekonalo na svojej ceste okolo sveta Tichý Oceán, keď v sobotu doletelo z Havajských ostrovov do Kalifornie. (Pravda)
Opera umožní užívateľom surfovať zadarmo a neobmedzene cez VPN. Môžu ukryť svoju identitu či získať prístup k blokovaným službám. (Pravda)
Čína po pol roku stopla dve kľúčové služby Apple. Číňanom zakázala nakupovať online knihy a pozerať filmy v iBooks a iTunes Movies. (Pravda)
Niekedy tie najzaujímavejšie nálezy pravekých tvorov netreba hľadať pod zemou. Môžu sa skrývať aj v šuplíkoch. Príkladom je Kristina Curry Rogersová, ktorá našla fosílie obrovského titanosaura. (Pravda)
Po deviatich mesiacoch nútenej prestávky pre chybné batérie včera malo odletieť z Havaja do Kalifornie solárne lietadlo Solar Impulse 2, ktorého piloti sa snažia o oblet zemegule. (Pravda)
Vedci sa rozhodli trénovať kunovce, aby nelovili jedovaté ropuchy, ktoré sa do Austrálie dostali z Južnej Ameriky. Je to najnovší pokus ochrániť miestnu faunu pred nebezpečnými druhmi. (Pravda)
Dinosaury začali vymierať už dávno predtým, než pred 66 miliónmi rokov na Zem dopadol veľký meteorit. Vo svojej štúdii to napísali britskí vedci z univerzity v Readingu. (Pravda)
Americkí vedci Robert Hazen z Carnegie Institution for Science a Jesse Ausubel z Rockefellerovej univerzity zostavili katalóg približne 2500 najvzácnejších druhov minerálov. (Pravda)
Akoby púšťali papierového draka. Alebo držali potomkov na krátkej vôdzke? To sú spôsoby, akými sa vedci snažia opísať bizarného pradávneho tvora. (Pravda)
Apple vylepšil svoj MacBook. Oproti pôvodnej verzii má o čosi vyšší výkon a výdrž, viac farebných variánt a rovnakú cenu. (Pravda)
Vychutnať si zážitok z návštevy koncertu obľúbeného interpreta bude možné aj z pohodlia obývačky. YouTube prináša živé 360-stupňové videá. (Pravda)
Rakovinové bunky sa naučili vypnúť imunitné, aby sa tak vyhli obrannej reakcii organizmu. Vedci našli spôsob, ako tento vypínač z buniek geneticky vystrihnúť. (Pravda)
Výsledky pokusu môžu viesť k vývoju nových liekov predlžujúcich život či zabraňujúcich vzniku ochorení, ako je Parkinsonova choroba. (Pravda)
Vo svojej správe o prístupe k životnému prostrediu Apple okrem iného uvádza, že predpokladá výmenu starého iPhonu za nový raz za tri roky. (Pravda)

Živé.sk

Zariadenia boli infikované aj napriek tomu, že nemajú prístup na internet. (Živé.sk)
Platený program plánuje platforma poskytovať iba vo vysokej kvalite. (Živé.sk)
Pôvodné dohady hovorili o podstatne vyššej sume. FBI tvrdenie nekomentuje. (Živé.sk)
V budúcnosti majú pribudnúť aj ďalšie služby. Chýbať nemá ani archív relácií. (Živé.sk)
Služby s balíkom budú výhodnejšie ako regulované ceny Európskou úniou. (Živé.sk)
Nebojácna archeologička sa vráti na strieborné plátno v ďalšom pokračovaní filmu podľa kultovej hry. (Živé.sk)
Upnito.sk končí pre dlhodobé finančné problémy. Používateľom na zálohu dát neostáva veľa času. (Živé.sk)
Všetci zákazníci s Magio sa dočkajú sprístupnenia vlastných športových kanálov. (Živé.sk)
Prichádza posledná regulácia pre zrušením roamingu v krajinách Európskej únie. (Živé.sk)
Výzva na aktualizáciu na najnovšiu verziu OS prišla v najnevhodnejšom čase. Moderátorka to zobrala s humorom. (Živé.sk)
Zatiaľ nevedno, čo sa vlastne stalo. Firma sa k incidentu nijako nevyjadruje. Vyjadrenia polície a médií sa rôznia. (Živé.sk)
Pre Mozillu sú používatelia operačného systému Windows XP stále dôležití. (Živé.sk)
Prichystajte si hektoliter kávy, zatiahnite žalúzie a vnorte sa do sveta mŕtvych. Temné duše sa vrátili. (Živé.sk)
Firma HP uviedla nový prémiový Chromebook pre náročnejších. (Živé.sk)
iPady zaznamenávajú prepady, no darí sa hybridným produktom. Tie majú byť budúcnosťou celého segmentu tabletov. (Živé.sk)
Novinka Logi BASE využíva Smart Connector spomínaného tabletu od Apple. (Živé.sk)
Tržby za prvý kvartál dosiahli 29,13 miliardy USD. (Živé.sk)
Konzolu s motívom Iron Mana by ocenil každý komixový fanúšik. Na predaj však zrejme nebude. (Živé.sk)
Vojaci sa porátali s bezpečnostnými zraniteľnosťami, infiltráciami, ukradnutým bezpilotným lietadlám a vyhorenou serverovňou. (Živé.sk)
Vysielanie vo veľmi vysokej kvalite je dostupné iba z jedného vysielača. Vhodný televízor má len  minimum ľudí. (Živé.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.