Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 28.8.2015
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1268USD   27.048CZK   0.73210GBP   314.80HUF   4.2405PLN   7.5610HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie

Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

IT News

Spoločnosť Canon predstavuje EF 35 mm f/1,4L II USM - nový širokouhlý objektív série L určený pre profesionálnych fotografov, ktorí chcú zachytiť svet v jeho prirodzenej perspektíve. (IT News)
Prví absolventi košickej SAP Akadémie si už prevzali certifikáty potvrdzujúce úspešné ukončenie štúdia. (IT News)
Polovica bánk a platobných systémov (konkrétne 48%) preferuje riešenie kybernetických incidentov namiesto toho, aby investovali do nástrojov, ktoré by online podvodom zabránili. (IT News)
Společnost VMware, Inc. (NYSE:VMW), globální lídr v oblasti cloudové infrastruktury a firemní mobility, jmenovala Jean-Pierre Brularda senior vice prezidentem a generálním ředitelem pro region EMEA. (IT News)
Tisíce hodín filmov a seriálov. Neobmedzený prístup odkiaľkoľvek s internetovým pripojením. Hollywoodske blockbustery, originálna produkcia HBO, koncerty a tie najlepšie seriály - to všetko nájdete v rozsiahlej online videotéke, ktorú môžete mať kedykoľvek a kdekoľvek, a to bez ďalších poplatkov a požičiavania. (IT News)
Spoločnosť Google odmieta tvrdenie protimonopolných orgánov EÚ, podľa ktorých zneužíva svoju trhovú silu. (IT News)
Naša DNA obsahuje neuveriteľné množstvo informácií na veľmi malom priestore. Robert Grass a jeho kolegovia zo švajčiarskeho Federálneho inštitútu technológie (ETH) v Zürichu sa nechali inšpirovať práve ňou. (IT News)
Letecký inžinier Mark Russel zo spoločnosti HyperSciences si nechal patentovať nový spôsob vŕtania, ktorý možno využiť pri získavaní geotermálnej energie. (IT News)
Nová univerzálna mobilná aplikácia od Microsoftu, známa pod názvom MobileFusion, dokáže v reálnom čase vytvoriť 3D model snímaného objektu len za pomoci fotoaparátu v smartfóne. (IT News)
Microsoft zaznamenal mesiac od uvoľnenia upgradu Windows 10 už 75 miliónov inštalácií. Ich počet vzrastá aj naďalej. (IT News)
Ruský cenzúrny orgán Roskomnadzor, ktorý má za úlohu kontrolovať obsah médií, upozornil na jednu zo stránok internetovej encyklopédie Wikipédia. (IT News)
Dopravný úrad zverejnil pravidlá, ktorými sa má na Slovensku riadiť prevádzka dronov. Vyplýva z nich, že každý obyvateľ Slovenska, ktorý chce používať dron s hmotnosťou väčšou ako 20 kg. (IT News)
Značka mobilných telefónov a príslušenstva Honor v Londýne predstavila európsku verziu svojej novej vlajkovej lode - 5,2" smartfónu Honor 7. (IT News)
Mapy.cz pridali ďalšiu novinku pre Slovensko. K leteckým snímkam najnovšie pribudla beta verzia plánovača vodáckych trás. (IT News)
Po tabletových klávesniciach TouchCover či TypeCover prišiel Microsoft s novým prototypom. V súčasnosti testuje zariadenie DisplayCover, ktorému boli ponechané mechanické klávesy. (IT News)
K pokrytiu problematických úsekov diaľnic a rýchlostných komunikácií signálom mobilných prístupových sietí sa operátori podľa Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) stavajú vlažne. (IT News)
Novinka používateľom ponúka fotoaparát so zlepšenými funkciami na selfie a výkonnejší procesor na plynulý chod. To všetko podčiarkuje vysoká výdrž batérie. (IT News)
AMD odprezentovalo svoju tretiu kartu Fury R9 Nano, a síce zmenšilo pôvodnú verziu karty, cena je stále vysoká. (IT News)
Kvalitná grafika, efekty rôznych druhov, dych berúca atmosféra... Čo by ste povedali na to, keby ste si mohli zahrať netradičnú počítačovú hru - prvú svojho druhu? (IT News)
Počet ľudí, ktorí sa v priebehu jedného dňa pripojili na sociálnu sieť Facebook, prvýkrát prekročil miliardu. Informoval o tom v noci nadnes spoluzakladateľ spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg. (IT News)

SME

Hoci nie sú na jedenie, výtlačky okolo seba šíria lákavú vôňu. (SME)
Vypadne otravná reklama a škodlivý kód, ktorý obťažuje používateľov. (SME)
Majú veľký displej, slušný výkon a nemusíte na ne šetriť celý rok. Za dve stovky si dnes už môžete kúpiť skutočne dobrý smartfón. (SME)
Machiavellisti potláčajú prirodzený férový inštinkt a kalkulujú v každej situácii. (SME)
Firma predstavila netradičnú kombináciu reproduktora a diaľkového ovládača. (SME)
Vedia jazdiť na povel, možno nad nimi prevziať vzdialenú kontrolu a dokážu sledovať vozidlá, ktoré jazdia v konvoji pred nimi. (SME)
Požiadavky ľudí budú plniť algoritmy umelej inteligencie, ale aj ľudia skrytí v pozadí. (SME)
Peru zrušilo svoju časť slávnej Rely Dakar z obáv pred následkami El Niňa. (SME)
Známy astrofyzik hovorí, že z čiernej diery pomôže uniknúť Hawkingova radiácia. (SME)
Stačí chvíľka nepozornosti a jedna z funkcií smartfónu je nenávratne preč. Novinka má konštrukčný problém. (SME)
Psychopati predstavujú približne jedno percento celej populácie. Zvyčajne sú veľmi sebeckí a nemajú žiadne emócie. (SME)
Microsoft naštrbil transparentnosť aktualizácií nového systému. (SME)
Vedci hodnotili 167 krajín, ohrozených nedostatkom vody je 33 z nich. (SME)
Vývojári sa snažia nasmerovať vývoj 3D tlače k užitočnejším konceptom. (SME)
Rusko pre krízu odložilo let novej lode na rok 2023. Chce letieť aj na Mesiac, no najskôr v roku 2029. (SME)
Dva vedecké tímy sa zamerali na časť vírusu, ktorý je pre všetky kmene rovnaký. (SME)
Ak majiteľ dron nezaregistruje a napriek tomu ho používa, môže dostať pokutu až 330 eur. (SME)
Evolučné zmeny, väčšie rozmery a viac pamäti. Novinka riadne podrástla, no pamäťovú kartu už do nej nedáte. (SME)
Lietadlo s plochým štartom i helikoptéra. Ich devízou sú však technológie súvisiace s automatizáciou. (SME)
Firma sťahuje z povinnej výbavy menej strategické prvky. Pevné jadro však zostáva. (SME)

iDNES.cz


(iDNES.cz)
Za jediný den navštívilo facebookovou stránku či aplikaci více než miliarda lidí, tedy každy sedmý člověk na světě. Celkově má největší sociální síť Facebook přes 1,5 miliardy měsíčních aktivních uživatelů.
(iDNES.cz)

(iDNES.cz)
Ruku na srdce, zálohujte svůj Gmail? S nástrojem UpSafe Gmail Backup to již nemusíte řešit. Registr Windows ochrání MJ Registry Watcher. Obnovit data z datového úložiště pomůže TestDisk. A Mouse Controller umožní simulovat práci myší.
(iDNES.cz)
První mistrovství světa v letecké akrobacii se konalo v roce 1960 v Bratislavě a ovládli ho českoslovenští piloti s letouny řady Trener. Ze zahraničních účastníků se mezi nimi dokázal prosadit pouze jeden sovětský moloděc na prototypu Jak-18P. Radost z vydařené soutěže kalila smrt francouzského favorita, který havaroval při tréninku.
(iDNES.cz)
V sobotu 29. srpna se ve Vojenském technickém muzeu Lešany uskuteční v pořadí již 13. Tankový den, pořádaný Vojenským historickým ústavem Praha. Výjimečným bodem bude vůbec první představení letošních přírůstků do expozice. Pokud nemůžete do Lešan, můžete sledovat stream na iDNES.cz.
(iDNES.cz)

(iDNES.cz)

(iDNES.cz)

(iDNES.cz)
Dokonalé precizní zpracování, pevné šasi, výkonná konfigurace, matný IPS displej, LTE modem a příjemná hmotnost. Pro někoho také strohý a nudný design. ThinkPad X250 míří na náročné uživatele. A také na jejich portmonky.
(iDNES.cz)
Kdy má docházet k údržbám systému, si můžete rozhodnout vy a ne programátoři. Podíváme se také na to, jak klávesou vyřadit automatické spouštění aplikací při startu Windows, jak uživatelům zabránit ve změnách motivů a pozadí plochy, jak změnit počet dnů pro zobrazení varování o vypršení uživatelského hesla a jak zrušit žádost o restart po instalaci aktualizací.
(iDNES.cz)
Současný strach z migrace podle polsko-britského sociologa Zygmunta Baumana ukazuje na velké změny ve společnosti. A poprvé v moderní historii je podle něj jisté, že každý z nás bude žít ve světě plném jinakosti a nejistot. Komunikační technologie prý problém nevyřeší, zatím z nás spíš dělají ignoranty.
(iDNES.cz)
Ve vesmíru byl pětkrát, v raketoplánu, na vesmírné stanici MIR a pak i na Mezinárodní vesmírné stanici. Jako lékař a pilot byl Scott Edward Parazynski ideálním kandidátem na astronauta a prý to nebyla náhoda. Žádný výcvikový program ale podle něj nedokáže člověka připravit na to, co jej na oběžné dráze čeká.
(iDNES.cz)
Sony na svých stránkách varuje před upgradem notebooků Vaio na Windows 10, nemá pro ně totiž připravené ovladače. Místo toho nabízí seznam problémů, které po upgradu systému čekají uživatele jednotlivých modelů. Pro uživatele prémiových notebooků je to „slušná facka“.
(iDNES.cz)

(iDNES.cz)

(iDNES.cz)

(iDNES.cz)
Síla Firefoxu je v jeho téměř nekonečném rozšiřování o nové funkce. Existují stovky šikovných a užitečných doplňků. Navíc pokud některý z nich přestane fungovat, prakticky ihned se objeví jeho náhrada. Vybrali jsme ty nejlepší. Některé jsou u nás poměrně málo známé.
(iDNES.cz)

Pravda

Spotrebiče pripojené na internet budú čeliť veľkému množstvu útokov. Z chladničky sa hackerom podarilo ukradnúť prihlasovacie údaje k Gmailu. (Pravda)
V bežnom domácom prachu na poličkách či v koberci žije až 7-tisíc rôznych druhov baktérií a húb. Nie je to nič nezvyčajné, keďže mikróby sa nachádzajú všade okolo nás aj v nás. (Pravda)
Roskosmos meškanie odôvodňuje tým, že z novo vybudovaného kozmodrómu majú štartovať výhradne nové nosné rakety Angara, ktoré sa ešte len vyvíjajú. (Pravda)
Človek sa stáva obéznym pre prejedanie, no svoju úlohu hrá aj genetika. Vedci našli spôsob, ako vystrihnúť zlú časť kódu DNA a nahradiť ju správnou sekvenciou. (Pravda)
Aplikácie umožnia širokej verejnosti interaktívne sledovať terén planéty Mars na základe reálnych dát získaných americkými prístrojmi. (Pravda)
Aplikáciu, ktorá dokáže vytvoriť presnú mapu ľubovolného objektu, si bude môcť do mobilnu nainštalovať každý. Na jej vývoji sa podieľaj aj Slovák. (Pravda)
Ak na odblokovanie telefónu používate odomykacie vzory, mali by ste použiť komplikované obrazce. Vzory v tvare písme je vraj ľahké uhádnúť. (Pravda)
Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu priviezli alkohol. Japonská spoločnosť známa svojou whisky chce zistiť, či alkoholické nápoje v kozme zrejú tak ako na Zemi. (Pravda)
Niektorí z nás napriek tomu, že je to už mnoho rokov od maturity, stále v noci snívajú o tom, ako skladajú skúšku dospelosti. Čo znamenajú tieto sny o skúškach, zvlášť keď sa stále opakujú? (Pravda)
Americkým vedcom sa podarilo pomocou novej technológie premeniť oxid uhličitý v atmosfére na uhlíkové nanovlákna. (Pravda)
Prehliadač Mozilla Firefox čakajú veľké zmeny. Doplnky v ňom bude možné inštalovať len z oficiálneho obchodu, bude ich však oveľa viac. (Pravda)
Čínske Lenovo predstavilo nový smartfón Z1. V Európe ho bude predávať pod značkou Zuk. Zaujme najmä cenou a výdržou. (Pravda)
Aplikácia v mobile, "štipec" na prst a dron s názvom BioDrive. Všetko prepojené bluetoothom. Jednoduchý spôsob, ako vraj udržať nervový systém v rovnováhe. (Pravda)
Montsechia vidalii, ktorá rástla pred viac ako 125 miliónmi rokov v jazerách na území súčasného Španielska, môže byť najstaršou známou krytosemennou rastlinou. (Pravda)
Sony predstavilo nenápadný náramok, akých sú na trhu desiatky. V niečom sa však predsa len od konkurencie líši. Vyhodnotí hladinu stresu. (Pravda)
O telefóne, ktorý si bude možné poskladať na mieru ako stavebnicu z Lega sa intenzívne píše posledné dva roky. Jeho vývoj ale stále viazne. (Pravda)
Mäsožravé rastliny schopné prilákať a usmrtiť ázijské sršne? Práve takúto rastlinu objavili v botanickej záhrade v Nantes na západe Francúzska. (Pravda)
Grafén je ľahký, pevný, vo vode nerozpustný, dokáže zbaviť morskú vodu soli, zabezpečiť dlhšiu čerstvosť potravín či silnejší odraz tenisovej loptičky. (Pravda)
V Číne zabíja znečistenie ovzdušia denne asi 4 000 ľudí a je v tejto najľudnatejšej krajine sveta zodpovedné za každé šieste predčasné úmrtie. (Pravda)
Tím astronómov objavil a odfotografoval mladú exoplanétu podobnú Jupiteru, ktorá vznikla pred menej než 20 miliónmi rokov. (Pravda)

Živé.sk

(Živé.sk)
Aj vozidlá z roku 1996 môžu byť inteligentnejšie. Zatiaľ ale len v Spojených štátoch. (Živé.sk)
Fanúšikovia kapucňami zahalených asasínov musia byť v siedmom nebi. Internet zaplavila lavína noviniek. (Živé.sk)
Platforma ponúkne k satelitnej televízii až štyri zariadenia s podporou HD. (Živé.sk)
Prémiová televízia oznámila počet používateľov svojej platenej videoslužby. (Živé.sk)
Na mapách sú odteraz zvýraznené rieky, ktoré sa dajú splavovať. (Živé.sk)
Nový Nexus príde do predaja pravdepodobne už koncom budúceho mesiaca. (Živé.sk)
Warg čaká na odpykanie si zvyšku predchádzajúceho trestu v dĺžke jedného mesiaca. (Živé.sk)
Pokiaľ ste sa ešte nenakazili dinosaurím ošiaľom, teraz je ten správny čas. (Živé.sk)
Zatiaľ čo kvôli dizajnu balenia nadchádzajúceho iPhonu mnohí očakávajú podporu pohyblivých tapiet, istý mladík našiel v kóde iOS zmienku o Force Touch. (Živé.sk)
Spoločnosť schladila očakávania priaznivcov. (Živé.sk)
Po úspechu prvého dielu bolo jasné, že hráči s radosťou uvítajú aj pokračovanie. (Živé.sk)
Novinka bude predstavená na veľtrhu IFA 2015. (Živé.sk)
Novinka nadväzuje na ponuku z prvej polovice tohto roka. (Živé.sk)
Nové zariadenie WalkCar pripomína dizajnom notebook od Apple. Pozrite sa, čo dokáže. (Živé.sk)
Register bytov bude získavať a poskytovať aktuálne a komplexné dáta o bytových budovách. (Živé.sk)
Prezentácia sa bude konať budúci mesiac, žiadneho prekvapenia sme sa nedočkali. (Živé.sk)
Windows 10 bol uvoľnený koncom minulého mesiaca. (Živé.sk)
Inovatívne metódy 3D tlače umožňujú výrobu sofistikovaných výrobkov aj v oblasti mikrosveta. (Živé.sk)
Mobilné platformy ponúkajú spôsob, ako vystopovať zariadenia aj na diaľku, prípadne aspoň zabezpečiť svoje dáta. (Živé.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2015, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.