Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 2.9.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3115USD   27.784CZK   0.79330GBP   315.49HUF   4.2141PLN   7.6083HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie

Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

3. septembra:
Playboy Belko
2. septembra:
Linda

IT News

Chceli ste to, máte to mať: hrateľné demo Forza Horizon 2 pre Xbox One vychádza 16. septembra! (IT News)
Európska komisia (EK) v piatok definitívne schválila prevzatie nemeckej dcéry holandskej skupiny KPN španielskou skupinou Telefónica. (IT News)
Snapchat, služba umožňujúca zasielanie videí a správ s krátkou životnosťou, bola v poslednom čase kritizovaná preto, že svojich používateľov vlastne zavádzala, pokiaľ ide o definitívne odstránenie správ po niekoľkých sekundách. (IT News)
Ak často zabúdate, kam ste zaparkovali auto, potom si možno zaobstaráte niektorú z budúcich generácií iPhonu. (IT News)
Na sociálnych médiách beží nová zábavka - ľudia sa oblievajú ľadovou vodou. Ide o výzvu Ice Bucket Challenge. (IT News)
V prvých rokoch fungovania Apple App Store mohli vývojári za kód, ktorého vytvorenie im trvalo len niekoľko hodín, celkom slušne zarobiť. (IT News)
HTC potvrdilo dohady, že sa taiwanský výrobca chystá predstaviť prvé 64-bitové androidové zariadenie. Stalo sa tak v týchto dňoch. (IT News)
Datamolino je služba, ktorá spracuje všetky prichádzajúce faktúry a bločky bez prepisovania. Zároveň ich prehľadne zatriedi v rámci bezpečného on-line archívu, kde sú stále na dosah. (IT News)
Spoločnosť Samsung pripravila pre zákazníkov mimoriadnu ponuku. Od 1. septembra až do 21. septembra tohto roka - alebo do vypredania zásob - dostanú noví majitelia smartfónu GALAXY S5 späť sumu 100 €. (IT News)
Pri výbere a využívaní moderných mobilných prístrojov dochádza k premene správania spotrebiteľov. (IT News)
Európska komisia (EK) požiadala konkurentov spoločnosti Facebook a taktiež telekomunikačných operátorov, aby posúdili, či prevzatie spoločnosti WhatsApp firmou Facebook povedie k zvyšovaniu cien, alebo k obmedzeniu inovácií. (IT News)
Na internete sa objavili súkromné fotografie nahých speváčok a herečiek, akými sú napríklad Jennifer Lawrence, Kate Upton, Kirsten Dunst, Avril Lavigne, Cara Delevingne, Jenny McCarthy alebo Kaley Cuoco. (IT News)
Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) upozorňuje motoristickú verejnosť na opakujúce sa prípady rušenia diaľkového uzamykania motorových vozidiel a garážových brán. (IT News)
Spoločnosť IBM oznámila akvizíciu poskytovateľa cloudových služieb, Lighthouse Security Group. (IT News)

Vyplňte anketový formulár do 20. 9. 2014 a vyhrajte vstupenku na galavečer.

(IT News)
Učitelia sa budú môcť vzdelávať v tom, ako pracovať s digitálnou technikou. Počas školení si osvoja základy toho, ako ovládať interaktívnu tabuľu, notebook a tablet, naučia sa narábať s aplikáciami a vytváranie digitálnych obsahov. (IT News)
Google po testovacích verziách vydal finálnu 64-bitovú verziu webového prehliadača Chrome pre operačný systém Windows, ktorá prináša oproti 32-bitovej verzii lepší výkon a stabilitu.
(IT News)
Nový USB kábel od Samsungu má na jednom konci klasický USB konektor a na druhom až 3 micro USB konektory. (IT News)
V budúcnosti nás budú možno obsluhovať roboty. Navaria nám, poupratujú po nás a aj operú. (IT News)
Kampaň, ktorú väčšina registruje vďaka tisíckam videí, v ktorých sa celebrity i bežní ľudia oblievajú ľadovou vodou, vznikla v USA s cieľom získať financie na pomoc ľuďom trpiacim zákernou Amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS). (IT News)

SME

Práca dobrého novinára nie je počítačmi ohrozená. Tie síce budú vedieť rýchlejšie opísať vývoj večerného futbalového zápasu, ale korupciu vo futbale neodhalia. (SME)
Rytina v gibraltárskej jaskyni predchádza človeka o tisíce rokov. Ak neandertálci dokázali vytvoriť umenie, mohli mať aj jazyk a náboženstvo. (SME)
V knižnici Manchesterskej univerzity narazili na text starý 1500 rokov. Obsahoval ochranné zaklínadlo skorých kresťanov. (SME)
V polovici júla odštartovali na kozmickú misiu. Neprežil ju ani jeden z piatich plazov. (SME)
Hackeri zverejnili citlivé zábery celebrít. Problémom môže byť aj zle zabezpečený cloud. (SME)
Používa ich Yahoo, Amazon, Garmin a aj Bing od Microsoftu. Teraz sa mapy usídlia aj v zariadeniach Samsungu. (SME)
Google prestal v starých prehliadačoch podporovať nové funkcie. (SME)
Nový výskum potvrdil, že slávna hviezdokopa je naozaj ďalej. Naše teórie by mali byť správne. (SME)
Erupcie severne od sopky Bárdarbunga zatiaľ nesprevádza popol. (SME)
Analýza použitého jazyka by mohla odhaliť, kedy vám niekto klame. Pomôcť by mohla aj vo vede. (SME)
Oplatí sa kúpiť nové múdre hodinky? A ako sú na tom všetky tie fitnáramky? Vypočujte si Tech_FM. (SME)
Muža s príznakmi podobnými ebole prijali v Štokholme. Zisťujú, čo mu je. (SME)
Kamene, ktorých pohyb nevedeli vedci vysvetliť desaťročia, tlačí vzácna kombinácia topiaceho sa ľadu a vetra. (SME)
Erupcia je už treťou za posledné obdobie. Letiská na Islande ostávajú otvorené. (SME)
Krásne elektrošoky aj tragický príbeh kačičiek so šťastným koncom. Výber virálnych videí. (SME)
Veľa pokračovaní, dlhé rady a skvelé nové nápady aj technológie. Tak vyzeral Gamescom - najväčšia európska výstava počítačových hier tohoto roka. (SME)
Hoci stojí len 340 eur, dokáže to isté, čo aj tie najdrahšie modely. Huawei nás presvedčil, že vie vyrobiť vynikajúci smartfón. (SME)
Predpoklady na vznik rakoviny sa pravdepodobne vyvinuli spolu s prvými komplikovanými organizmami. (SME)
Spitzerov vesmírny teleskop videl, ako sa vzdialená hviezdna sústava náhle zaplnila drobným prachom. S najväčšou pravdepodobnosťou sa zrazili dva asteroidy. (SME)
Situácia sa podľa Svetovej zdravotníckej organizácie zhoršuje. Počet chorých môže dosiahnuť 20-tisíc. (SME)

iDNES.cz

Nezvyklý předmět dostupný během září v berlínské aukci připomíná jednu ze zajímavých kapitol počátku kosmonautiky: první lety do vesmíru se zvířaty na palubě. Jde o psí skafandr, který sloužil k výcviku prvních psů, kteří se úspěšně vrátili z oběžné dráhy.


(iDNES.cz)
Firma Microsoft odmítá vydat americkým vyšetřovatelům e-maily uživatele, které jsou uloženy v Irsku. Jde o první případ, kdy americká firma otevřeně odmítla pravomocný rozsudek. Právníci Microsoftu argumentují suverenitou Irské republiky. Jde jim ale o víc: o důvěru evropských zákazníků, kterou poškodily skandály spojené se sledováním NSA.


(iDNES.cz)
Nahrát, sestřihat a vystavit. Jestliže i vy hledáte snadnou možnost, jak byste rychle své nahrávky zpracovali, můžete sáhnout buď po on-line nástrojích, anebo využít klasické komplexní programy pro Windows, Linux či Mac OS X.


(iDNES.cz)
Elektromagnetické pulzní zbraně (EMP) byly dlouho považovány za mírně fantastický spektákl z arzenálu filmových superpadouchů. Jak se však ukazuje, fantazie se rychle stává skutečností. S EMP se musí počítat.


(iDNES.cz)
Firma LG potvrdila dlouho očekávaný krok, který bude znamenat konec této zobrazovací technologie v televizních přijímačích velkých výrobců. Výjimkou budou modely některých menších hráčů, jako je například v Česku vyrábějící Changhong Electronics.


(iDNES.cz)
Nvidia chce s Nvidia Shield Tablet oslovit především hráče, ovšem líbit se bude i mnoha dalším uživatelům. Po stránce her je Shield Tablet jedinečný a i v tom ostatním výrazně převyšuje většinu konkurence.
(iDNES.cz)
Dokázal kolem cíle kroužit a doslova ho rozstřílet na kusy. Dopravní stroj s nainstalovanou mohutnou hlavňovou výzbrojí mířící z jednoho boku ničil zásobovací kolony i vojenské tábory. Nejstrašnější z Herculesů byl poprvé nasazen ve Vietnamu.


(iDNES.cz)
Pokud v textu najdete více slov, u kterých si nebudete jisti významem, můžete být rádi. Bude to tím, že jste nevyfásli flastr a neseděli v báni. Co která slova znamenají, proč jich mnoho pochází z romštiny a jak vězeňský slang vlastně vzniká, na to odpovídá náš nevšední jazykový koutek.


(iDNES.cz)
Kniha Elegantní vesmír amerického fyzika Briana Greena má zvláštní postavení: je rozkročena mezi "klasikou" (alespoň v žánru vědecké popularizace) a "novinkou" - popisuje teorie, které i přes svou důležitost většině z nás zůstávají neznámé.


(iDNES.cz)
Okopírovat klíče je díky novým aplikacím otázkou několika minut. Teď navíc amatérští zámečníci ukázali, že díky trojrozměrnému tisku z plastů nepotřebují klíč ani držet v ruce. Stačí jim fotka zámku, 3D tiskárna a kladivo.


(iDNES.cz)
V pravidelném přehledu zajímavých aplikací pro tablety si tentokrát představíme novou aplikaci na kreslení a také nástroj na vzdálené ovládání počítače tabletem. Nechybí ani užitečná aplikace na sdílení fotek, videí či dokumentů nebo nová aplikace na prohlížení prezentací v iPadech.


(iDNES.cz)
Letos uplynulo 70 let od bojů na Dukle i od vylodění Spojenců v Normandii. V aréně lešanského muzea se při této příležitosti v „boji“ předvádějí sovětské i americké tanky. Sledovat jste je mohli prostřednictvím videostreamu na Technet.cz.


(iDNES.cz)
Zatímco Amazon kvůli legislativě testuje své dodávkové drony v Indii, Google zveřejnil, že na podobném nápadu pracuje už dva roky.


(iDNES.cz)
Mobily čínských výrobců jsou stále populárnější díky výbornému poměru výkonu a ceny. Jenže mnozí tamní výrobci své modely v Evropě vůbec oficiálně nenabízejí a telefonům chybí evropská homologace. V tom případě nesmí být na evropském, tedy ani českém trhu provozovány. Sankce přitom nejsou zanedbatelné.


(iDNES.cz)
Představíme program určený uživatelům PC, kteří by rádi zpět ztracený výkon svého stroje. Máme i řešení pro synchronizaci/zálohování dat. Chcete-li si stáhnout fotografie z různých sociálních sítí, můžete tak učinit najednou. A konečně je snadné dostat text z obrázku do editovatelné podoby.


(iDNES.cz)
Všechna zařízení „internetu věcí“ mají jedno společné - potřebují se přes internetovou síť spojit se servery nebo dalšími zařízeními. Intel představil XMM 6255, nejmenší 3G modem na světě, který má takovou bezdrátovou konektivitu zajistit.


(iDNES.cz)
Společnost Hewlett-Packard svolává k výměně kabely, které se mohou přehřívat a způsobit požár. Týká se to některých napájecích kabelů dodaných s notebooky a některých síťových adaptérů.


(iDNES.cz)
Překvapení vědci zjistili, že navzdory očekávání si lidé pochvalovali, když jim robot řídil pracovní proces. Stoupla jejich produktivita i spokojenost. Jiní odborníci však uklidňují: o své místo nepřijdete, robotům totiž chybí selský rozum a s většinou úkolů si bez lidí neporadí.


(iDNES.cz)
Ruská zpravodajská agentura ITAR-TASS přišla v minulých dnech se zprávou, že se na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) podařilo objevit stopy planktonu rostoucího na vnějším povrchu stanice. Má to však malý háček: jak ho kosmonauti mohli vůbec objevit?


(iDNES.cz)
Podle zdrojů z dodavatelského řetězce připravuje Apple svůj doposud největší tablet s úhlopříčkou 12,9 palců. Ten tak půjde do přímého souboje s tabletem Microsoftu Surface Pro 3, který byl uvedený na jaře a má 12palcový displej.


(iDNES.cz)

Pravda

Väčšiu šancu pribrať na váhe pri sledovaní televízie majú diváci akčných filmov ako ľudia preferujúci pokojnejšie relácie. Tvrdí to štúdia amerických vedcov. (Pravda)
YouTube umožní fanúšikom podporiť svojich obľúbených YouTuberov finančným darom. Výšku príspevku si určia sami. (Pravda)
Chochlačka madagaskarská, kriticky ohrozený druh kačice vyskytujúci sa iba v jednej lokalite na severovýchode Madagaskaru, potrebuje na dlhodobé prežitie reintrodukciu na iné miesto. (Pravda)
Microsoft vo štvrtok predstaví smartfón s lepším predným snímačom pre zhotovenie autoportrétov. Apple možno odhalí aj inteligentné hodinky. (Pravda)
Špeciálny ovládač AnyMote, za ktorého dizajnom stojí Slovák, spojí zariadenia v domácnosti a umožní ovládať ich len pomocou smartfónu. (Pravda)
Google nasleduje Amazon a v austrálskom Queenslande testuje doručovanie balíkov pomocou bezpilotných lietadiel. Tie však balíky na zem zhadzujú. (Pravda)
Ľudstvo zrejme dosiahlo hranicu dĺžky života, ktorú už nemožno prekročiť. Dokazuje to štúdia o ustálenej úmrtnosti medzi najzdatnejšími jednotlivcami. (Pravda)
Pred zhruba 400 miliónmi rokov skupina rýb začala preskúmavať súš a časom sa z nich vyvinuli súčasné obojživelníky, jaštery, vtáky a cicavce. (Pravda)
Vedci na univerzitách v USA a v Holandsku pracujú na technológii, ktorá dá umelej inteligencii nový rozmer. Roboty pochopia správanie ľudí. (Pravda)
Ľadová pokrývka dvoch najväčších ľadom pokrytých území na našej planéte, Grónska a Antarktídy, sa zmenšuje tempom 310 kubických kilometrov za rok. (Pravda)
Instagram predstavil novú jednoduchú aplikáciu, ktorá dokáže natáčať videá v zrýchlenom formáte a s hardvérovou stabilizáciou. (Pravda)
V poradí piata a šiesta družica európskeho navigačného systému Galileo, ktoré v piatok vyniesla do vesmíru ruská raketa Sojuz, nedosiahli predpokladanú obežnú dráhu. (Pravda)
Neandertálci v Európe vymreli zrejme pred 39-tisíc rokmi, teda skôr, ako sa doteraz myslelo. (Pravda)
YouTube zavedie predplatné, ktoré užívateľom umožní sledovať videá bez reklamy a s možnosťou ich stiahnutia do počítača či mobilu. (Pravda)
Európsky navigačný systém Galileo má závažné problémy. Jeho dva satelity boli vypustené na nesprávnej obežnej dráhe. Hrozí ich zničenie. (Pravda)
Prinášame vám niekoľko inšpirácií na aplikácie, ktoré uľahčia prácu v systéme Mac OS X, tentokrát so zameraním na úpravu fotografií. (Pravda)
Elektroniku ale aj knihy budú v Indii doručovať špeciálne bezpilotné helikoptéry od Amazonu. Zásielku adresátovi odovzdajú do 1,5 hodiny. (Pravda)
Microsoft zrejme na konci septembra predstaví nasledovníka Windowsu 8. Do hry sa má vrátiť aj plnohodnotná ponuka Štart. (Pravda)
Robot s úsmevom v podobe svietiacej LED žiarovky putoval cez leto stopom naprieč Kanadou v rámci experimentu na tému, aká je interakcia medzi ľuďmi a ich mechanickými náprotivkami. (Pravda)
Vedci hodnotili stupeň urbanizácie na danom mieste a u tamojších pavúkov zaznamenávali veľkosť tela, zásoby tuku a veľkosť vaječníkov. (Pravda)

Živé.sk

Ďalšia verzia prehliadača je dostupná k stiahnutiu. Vylepšení sa dočkal správca hesiel aj panel vyhľadávania. (Živé.sk)
Microsoft prevádzkuje okrem iného poštovú službu Outlook.com. (Živé.sk)
Slovak Telekom oznámil výpadok tiesňových liniek. Bude trvať len krátko a nepostihne 112-ku. (Živé.sk)
Na trh vstúpi televízia, ktorá sa zameria výhradne na programy o jedle. Pôjde už o tretí podobný TV program. (Živé.sk)
Najčastejšie vývojári neposkytnú všetky informácie alebo sú ich aplikácie chybné. (Živé.sk)
Diváci môžu obľúbenému tvorcovi poslať ľubovoľnú sumu. Stačí kliknúť na odkaz vo videu. (Živé.sk)
Provider urobil zmeny vo svojom programovom rastri. Láka aj na novú akciu k prechodu zo starej služby, či k novej aktivácii. (Živé.sk)
Startup podľa súdu porušuje nemecké zákony. Jeho vodiči nemôžu prepravovať ľudí za poplatok. (Živé.sk)
Nová vlajková loď od spoločnosť Sony bude oficiálne predstavená zajtra. (Živé.sk)
Digitálna peňaženka prinesie nové funkcie, a to vrátane NFC platieb so Slovenskou sporiteľňou. (Živé.sk)
Nový operačný systém od Microsoftu sa zrejme naozaj bude nazývať Windows 9. (Živé.sk)
Hacker sa k fotkám dostal pravdepodobne hrubou silou. Chyba by už mala byť odstránená. (Živé.sk)
Aj za účasti našich redaktorov môžeme na veľtrhu IFA 2014 očakávať viacero zaujímavých noviniek. (Živé.sk)
Čína podozrieva firmu Microsoft z neférových obchodných praktík na miestnom trhu. (Živé.sk)
Mladá spoločnosť púta čoraz viac pozornosti. Už aj mimo Android. (Živé.sk)
Nový tabletofón ponúkne solídnu výbavu, ktorá zahŕňa 5,5-palcový displej. (Živé.sk)
Kompaktnejšia verzia top modelu by mala byť predstavená zajtra. (Živé.sk)
Európska komisia v pondelok uviedla, že o dohode medzi spoločnosťami Facebook a WhatsApp rozhodne do 3. októbra. (Živé.sk)
Partnerstvá Microsoftu začínajú prinášať ovocie. Používatelia sa dočkajú lacných smartfónov od firmy Yezz. (Živé.sk)
Nové ponuky a množstvo zmien v dátových paušáloch. Prečítajte si operátorský prehľad mesiaca. (Živé.sk)

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk