Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 25.8.2016
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1268USD   27.022CZK   0.85130GBP   309.99HUF   4.3039PLN   7.4920HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie
Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

IT News

Americký výrobca počítačov HP Inc za svoj účtovný tretí kvartál končiaci sa v závere júla vykázal rast zisku. Čistý zisk firmy z pokračujúcich činností za máj až júl bol podľa amerických účtovných štandardov (GAAP) v sume zhruba 800 mil. USD, čiže me ... (IT News)
Spoločnosť ZyXEL predstavuje bezplatný update firmwaru ZLD 4.20 pre unifikované bezpečnostné brány ZyXEL USG a bezpečnostné zariadenia ZyWALL. Široká paleta nových a jednoducho použiteľných funkcií firmwaru ZLD 4.20 užívateľom umožňuje udržať si znač ... (IT News)
ABC Data má záujem o zisk kontrolného balíka viac ako 80% akcií v spoločnosti S4E S.A. Ide o kľúčovú IT akvizíciu roka v IT sektore a dokazuje silnú pozíciu ABC Data ako lídra v distribúcii IT riešení a spotrebnej elektroniky v Poľsku a regióne stred ... (IT News)
Aj najlepší ventilátor nebude veľmi efektívny, ak je teplo akumulované vo vnútri skrini a nemá ako uniknúť von. Táto myšlienka sprevádzala inžinierov Zalman, keď vytvárali model Z11 Plus HF1. Zalmanu sa podarilo dosiahnuť to, čo si zaumienili, ich p ... (IT News)
Doprajte si, doprajte im radosť. Obdobie končiacich sa prázdnin na nálade študentov nepridáva. Ako im dodať motiváciu a radosť? A čím? Asi tušíte, že nová aktovka, ani pravítko to nebude.   Smartfón pre ňu, ale i pre neho sa volá ASUS ZenFone Laser. ... (IT News)
Veeam® Software, inovativní poskytovatel Řešení dostupnosti pro velké podniky (Availability for the Always-On Enterprise™), oznámil platformu pro zajištění nové generace dostupnosti – Veeam Availability Platform pro hybridní cloud. Podle analytické ... (IT News)
Určite poznáte ten pohľad - zastávka MHD celá oblepená plagátmi podujatí dávno skončených, celé podchody otapetované vrstvou tak hrubou, že odpadáva pod vlastnou váhou. Okrem toho, že to nie je práve najlepšia reklama pred zahraničnými turistami, dom ... (IT News)
Výrobcovia sa v poslednom čase predháňajú, ktorý z nich ponúkne zaujímavejšie  okuliare na virtuálnu či rozšírenú realitu. No Intel na IDF predstavil referenčný dizajn nového zariadenia na tzv. prepojenú či zlúčenú realitu (merged reality). Volá sa P ... (IT News)
Linux dnes oslavuje 25. narodeniny. Presne 25. augusta 1991 Linus Torvalds publikoval svoju známu správu oznamujúcu projekt a vyhlasujúcu, že Linux bol „len koníček, ale bude veľký a profesionálny ako GNU“. A teraz je Linux väčší a profesionálnejší, ... (IT News)
Google Chrome prešiel v poslednom čase mnohými zmenami zameranými na jeho optimalizáciu. Najnovšie Google oznámil, že končí s aplikáciami pre Chrome na Chrome Web Store. Odobranie podpory pre aplikácie sa však neuskutoční zo dňa na deň. Celý proces b ... (IT News)
V budúcnosti možno nebudeme potrebovať oči na to, aby sme videli. Už na budúci rok má dostať prvý nevidiaci v Austrálii tzv. bionické oko. Pôjde o kameru namontovanú na okuliare, ktorá bude informácie o okolitom svete posielať priamo do mozgu. Za vý ... (IT News)
Rozhranie PCI Express (PCIe) slúži na pripojenie mnohých komponentov od grafických kariet po zariadenia na ukladanie dát. A čoskoro by sme sa mali dočkať jeho novej a lepšej verzie. Konzorcium PCI-SIG, ktoré má na starosti vývoj štandardu, na IDF ozn ... (IT News)
Microsoft Arrow Launcher dostal aktualizáciu, ktorá pridáva do aplikácie nové funkcie. Alternatívna plocha pre Android (4.0.3 a vyšší) ponúka stopercentne prispôsobiteľnú domovskú stránku, ktorá umožňuje umiestniť ľubovoľné widgety (dokonca ich môžet ... (IT News)
Spoločnosť Trend Micro zverejnila svoju prehľadovú bezpečnostnú správu s názvom The Reign of Ransomware, ktorá identifikuje trendy v rámci útokov a zraniteľností, objavených počas prvých šiestich mesiacov tohto roka. Analýza prináša rozsiahle údaje o ... (IT News)
Už tento víkend, od 27. do 28. augusta 2016, sa na Leteckej základni Sliač uskutočnia Medzinárodné letecké dni Slovak International Air Fest (SIAF) 2016. Na podujatí sa predstaví 50 účastníkov z 13 krajín, ako aj špičkové akrobatické letecké skupiny ... (IT News)
To, že Tesla pripravuje pre svoje elektromobily väčšie batérie, bolo jedno z najhoršie strážených tajomstiev v automobilovom priemysle. Naznačil to napríklad holandský blog Kenteken.tv, kde sa písalo, že holandský regulátor RDW publikoval zoznam nový ... (IT News)
Sviatok všetkých priaznivcov seriálov, filmov, komiksov či hier už o tri mesiace spojí vo Viedni tisícky návštevníkov. Druhý ročník viedenského Comic Conu (VIECC)  sa uskutoční od 19. do 20. novembra 2016 v priestoroch viedenského výstaviska Messe Wi ... (IT News)
Společnost Trust, výrobce širokého spektra příslušenství pro digitální zařízení, vstoupila na trh s produkty pro chytrou domácnost a představuje bezdrátový bezpečnostní systém obsahující výstražnou sirénu, magnetické a pohybové senzory a manuální ovl ... (IT News)
Prototyp vyhledávače dronů od společnosti Panasonic byl prezentován na IFSEC 2016, největším britském veletrhu bezpečnosti v londýnském centru Excel. Výzkum realizovaný Oxfordskou výzkumnou skupinou popisuje hrozbu dronů na ulicích jako „esa ve špat ... (IT News)
K dispozícii je úplne nová verzia aplikácie Fuelio pre Android, pomocou ktorej možno sledovať náklady na palivo a prejdenú vzdialenosť. V novej verzii môžu vodiči sledovať náklady na svoje vozidlo, zdieľať informácie o čerpacích staniciach a zobrazov ... (IT News)

SME

Čínsky výrobca po dvoch rokoch opäť skúša zaujať smartfónom so špeciálnym fotoaparátom. (SME)
Proxima b je síce v obývateľnej zóne, ale nevieme, či sa dokáže pred svojou hviezdou chrániť. (SME)
Na Proxime b, ktorá sa podobá na Zem, môže byť život, zatiaľ sú to len dohady, hovorí astronóm JÁN SVOREŇ z Astronomického ústavu SAV. (SME)
S našimi zariadeniami sme prepojení viac, ako si uvedomujeme. (SME)
Projektu pripisujú hrozivé vlastnosti už viac ako dvadsať rokov. Vedci chcú ukázať, že naozaj ide iba o vedu. (SME)
Menej megabajtov, viac detailov. Neurónové siete hľadajú cestu k dokonalosti. (SME)
Elektronický filter rozhodne, či obsah obrazovky vidíte iba vy, alebo aj ľudia vo vašom okolí. (SME)
Vyzerajú na nerozoznanie od tých ručne vymyslených. Obstáli by v hocijakej fantasy knižke. (SME)
Kým sa novinári ešte len hrajú so slovíčkami a faktami, počítač má za sebou úspešne vydanú správu. (SME)
Galaxy Note 7 sa porovnania s veľkým iPhonom nemusí báť. V mnohých smeroch je jednoducho lepší. (SME)
Prístroje, ktoré sa dajú prehltnúť, môžu v budúcnosti nahradiť návštevu lekára. (SME)
Umelá inteligencia odhalila, že klinická depresia sa prejavuje aj v tom, ako používame sociálne médiá. (SME)
Jediný systém pridáva bicyklu funkcie, ktoré poznáme z automobilov. (SME)
Experiment s humanoidom ukázal, že ľudia veria robotovi s emóciami, aj keď je nešikovný. (SME)
Nové pravidlá majú zabrániť tomu, aby sa mobilná reklama prejedla. (SME)
Obal z mliečnej bielkoviny sa môže stať súčasťou jedál, neskončí tak v smetiach. (SME)
Nájsť stratenú dvojičku vo veľkom prázdne im trvalo skoro dva roky. (SME)
Nová technika sa v budúcnosti bude môcť využívať aj na ľuďoch pri výskume vážnych ochorení. (SME)
Pochopenie pohybu čiastočiek v tekutinách môže pomôcť medicíne. Vedci preto skúmajú efekt kávových prstencov. (SME)
Stále viac sa spoliehame na informácie dostupné na internete, môže to mať dlhodobé následky (SME)

iDNES.cz

Po prvním úspěšném letu přišla havárie. Hybridní vzducholoď Airlander 10 při přistání narazila čelem do země. (iDNES.cz)
Již 14. ročník Tankového dne v Lešanech proběhne tuto sobotu. V rámci nabitého programu bude k vidění i unikátní sbírka pěti tanků z dob první republiky. Mezi nimi bude i exportní švýcarský tank LTH, u nějž půjde o vůbec první veřejné představení. (iDNES.cz)
Matt Harding uchvátil diváky svými internetovými klipy, ve kterých poskakuje po různých místech světa za pomoci místních dobrovolníků. Při dokončování jeho pátého videa mu pomohly i stovky Pražanů. Pětatřicetiletý Matt se nám svěřil se svými zkušenostmi profesionálního cestovatele a internetové celebrity. (iDNES.cz)
Po téměř deseti letech se Praha dočká zcela nových tramvajových linek. Vedou po trasách, které odborníci vytipovali na základě podrobných přepravních průzkumů. Změna by to tedy měla být veskrze pozitivní. Podívejte se, kudy se po kolejích nově svezete. (iDNES.cz)
Největší chemickou katastrofu v dějinách planety Země nemá na svědomí hamižná korporace ani lidská chyba. Byl to prapředek dnešních sinic, kdo vyhubil téměř veškerý tehdejší život. Bez něj by však dnes lidstvo neexistovalo. Zamořil totiž planetu kyslíkem. (iDNES.cz)
Volba Aktualizace a zabezpečení v sobě ukrývá nejedno nastavení, které slouží především ke změně bezpečnostní politiky PC, ale také jeho návratu do výchozího bodu bez reinstalace. Kromě toho umožňuje zálohovat i na jiné disky a nacházejí se pod ním i další možnosti. (iDNES.cz)
Astronomové potvrdili, že u hvězdy Proxima Centauri se nachází planeta rozměry velmi podobná Zemi. Navíc se patrně nachází v takové vzdálenosti od své hvězdy, že by na povrchu mohla být tekutá voda. Blíže naší soustavě už žádná hypoteticky obyvatelná planeta ležet nemůže. (iDNES.cz)
Singapur plánuje úplné odstřižení státních úředníků od internetu. Má to zvýšit produktivitu na pracovišti a snížit riziko napadení státních organizací. Podle některých odborníků by však toto opatření mohlo mít negativní následky. (iDNES.cz)
Nosit s sebou notebook již zdaleka neznamená riziko skoliózy a vypadá to, že konečně nastává doba, kdy nemusíte přibalovat ani napájecí adaptér. Výdrž se v testu pohybovala mezi 7:30 a 9:50 hodiny při běžné kancelářské práci a použití on-line služeb, včetně těch multimediálních. (iDNES.cz)
(iDNES.cz)
Dva roky pátrali odborníci z NASA po ztracené sondě, která zkoumala Slunce a odmlčela se prvního října 2014. Zcela neočekávaně se jim ji podařilo o víkendu objevit a nyní se ji snaží znovu oživit. (iDNES.cz)
(iDNES.cz)
Možná pracují pro americkou agenturu NSA, možná ne. To nikdo přesně neví. Hackeři Equation Group umí třeba přepsat firmware pevných disků v počítači tak, že žádný antivirus neodhalí napadení. Infikovali počítače vládních organizací ve 42 zemích světa a nezastaví je ani počítače odpojené od internetu. (iDNES.cz)
V dubnu 1979 došlo v sovětském Sverdlovsku k záhadné epidemii antraxu. Patrně unikl materiál z vojenské laboratoře, naznačilo vyšetřování z 90. let. A až nyní se také podařilo poprvé získat DNA bakterie, která v roce 1979 zabíjela. (iDNES.cz)
(iDNES.cz)
Společnost Google se rozhodla, že postupně zruší aplikace pro prohlížeč Chrome. Zůstanou jen na Chrome OS, tedy v chromeboocích. (iDNES.cz)
Doslova zlatým hřebem ruzyňského leteckého dne v roce 1947 bylo vystoupení právě dokončeného elegantního dvoumotorového letounu Hodek HK-101. Doba mu však nepřála. Nedlouho po roce 1948 skončil letoun ve šrotu a jeho tvůrce Vincenc Hodek později ve Spojených státech. (iDNES.cz)
Írán poprvé ukázal snímky svého nového systému protivzdušné obrany Bavar 373, který má být srovnatelný se svým ruským předobrazem S-300. Oznámila to agentura AFP. Podle íránského ministra obrany je systém schopen ničit několik cílů najednou. (iDNES.cz)
Programy z dnešního přehledu vám pomohou například vylepšit výkon a vyčistit vaše mobilní zařízení, skládat vlastní hudbu nebo vám poradí, kam si jít zasportovat. Velmi zajímavý je také internetový prohlížeč s nočním a off-line režimem. (iDNES.cz)
Skutečná síla ruského námořnictva leží v ponorkovém loďstvu. Mezi ponorkové velmoci patří také Čína. Dokázalo by americké námořnictvo účinně bojovat s ponorkami těchto dvou potenciálních soupeřů? (iDNES.cz)

Pravda

Hŕstka obyvateľov Severnej Kórei si môže zakúpiť špeciálny set-top-box pre sledovanie televízie a dokumentárnych filmov cez internet. (Pravda)
Astronómovia objavili v slnečnej sústave planétu približne o hmotnosti Zeme, ktorá obieha okolo svojej hviezdy Proxima Centauri v takzvanej obývateľnej zóne. (Pravda)
Ak vlastníte novší smartfón s Androidom, onedlho si doň budete môcť nainštalovať v poradí už siedmu verziu operačného systému Android. (Pravda)
Najväčšiu pravú perlu planéty o hmotnosti 34 kilogramov vystavili v utorok na Filipínach. (Pravda)
Jediný liek má podľa nových zistení potenciál vyliečiť tri ochorenia, ktoré postihujú najmä ľudí v najchudobnejších častiach sveta- Chagasovu, spavú chorobu a leishmaniózu. (Pravda)
Apple sa nachádza medzi dvomi mlynskými kolesami a experimenty, ktoré by mohli skončiť neúspechom si už nemôže dovoliť. iPhone 7 staví na istotu. (Pravda)
Aktualizovali ste si Windows 10 a prestala vám fungovať webkamera? Chyba nie je vo vašom "prijímači". Na svedomí ju má Microsoft. (Pravda)
Nabíjať mobily budeme už o rok zrejme menej často. Americkí vedci plánujú spustiť výrobu nových batérií s dvojnásobnou energetickou hustotou. (Pravda)
Tohtoročný júl bol najteplejším mesiacom v zaznamenanej histórii. Oznámil to americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA). (Pravda)
Od septembra by mal byť v prevádzke najväčší rádioteleskop na svete. Čínsky sférický teleskop s priemerom 500 metrov (FAST) sa má zamerať na rôzne aspekty skúmania vesmíru. (Pravda)
Večne zmrznutá pôda v sebe ukrýva obávané choroby a odmäk by mohol prebudiť aj pravé kiahne. V Rusku sa pritom otepľuje 2,5-krát rýchlejšie ako vo zvyšku sveta. (Pravda)
V pilotnej prevádzke si budú môcť jazdu v aute, ktoré ovládajú výhradne senzory a elektronika, vyskúšať obyvatelia Pittsburghu v americkom štáte Pensylvánia. (Pravda)
Britská hybridná vzducholoď Airlander 10 absolvovala svoj prvý zaťažkávací let. Vo vzduchu bola približne 20 minút a bezpečne pristála severne od Londýna. (Pravda)
Plasty sú v súčasnosti všade okolo nás, čo samozrejme vytvára problém s plastovým odpadom. Všade sa preto hľadajú spôsoby na jeho recykláciu. (Pravda)
Technológia hyperloop bola pôvodne predstavená ako nadzvukový dopravný prostriedok pre pasažierov, ale zrealizovanie tohto projektu je ešte ďaleko. (Pravda)
Počas Svetového dňa fotografie pripadajúceho na 19. augusta si možno pripomenúť vytvorenie prvej stálej fotografie, ktorú v roku 1826 vytvoril francúz Joseph Nicéphore Niépce. (Pravda)
Čína ako prvá na svete vypustila kvantový satelit, ktorý má pomôcť zabezpečiť komunikáciu bezpečnú pred hackermi a odpočúvaním. (Pravda)
Seagate ukázal ako bude vyzerať SSD disk s kapacitou 60 terabajtov za niekoľko desiatok tisíc dolárov. (Pravda)
Vedci z MIT a Microsoftu vyvinuli jednoduché a lacné elektronické tetovania, ktoré možno použiť ako diaľkový ovládač pre rôzne zariadenia. (Pravda)
Pomocou univerzálneho tlačidla od Logitechu možno naraz ovládať viacero inteligentných spotrebičov. Naprogramovať mu možno až tri funkcie. (Pravda)

Živé.sk

Luxusne vyzerajúci smartfón má nábeh na veľký úspech. Najmä vďaka cene. (Živé.sk)
Unikátna kartová hra, v ktorej môžeme ovládať naše vyčarované monštrá priamo na bojisku. (Živé.sk)
Spomínaná zmena prebehne v dvoch krokoch. (Živé.sk)
Solbergová hranie Pokémon Go obhajovala aj v televízii. (Živé.sk)
Novinka od LG bude predstavovať prvý smartfón, ktorý bude od výroby vybavený Androidom 7.0 Nougat. (Živé.sk)
Problémy s najnovšou aktualizáciou od Microsoftu pribúdajú. (Živé.sk)
Populárna sociálna sieť Twitter nemusí slúžiť iba na zdieľanie krátkych príspevkov medzi ľuďmi. Zločinci vďaka nej totiž dokážu ovládať aj nebezpečné vírusy. (Živé.sk)
Televízia už o pár dní vstúpi do Česka. Bude dostupná zadarmo a nekódovane aj cez anténu. (Živé.sk)
Zákazníci si môžu kúpiť predplatenú kartu so zvýhodnenými cenami do konca roka. Potom možno príde k ďalšiemu predĺženiu. (Živé.sk)
Kritériom pre výber víťaza súťaže bude cena. (Živé.sk)
Diváci v dosahu vysielača si môžu naladiť ďalší program vo veľmi vysokej kvalite. (Živé.sk)
Program slovenskej komerčnej dvojky môže spustiť vysielanie v Česku. (Živé.sk)
Výskum môže napomôcť výraznej miniaturizácii počítačov a viesť k mikroskopickým senzorom. (Živé.sk)
Možná dvojička Zeme je realitou. Prvé náznaky jej existencie sa podarilo získať už v roku 2013. (Živé.sk)
Bežné spôsoby bezplatného prechodu na Windows 10 už síce skončili, no Microsoft celkom nezatvoril dvere. (Živé.sk)
Ľudia sú zároveň zraniteľnejší voči prípadným kyberútokom. (Živé.sk)
Tržby spoločnosti pritom vzrástli o 4,05 % na 47,8 miliardy CNY. (Živé.sk)
Od oznámenia novej platformy ubehlo už štvrťstoročie. Nepresadila sa na PC, ovládla však servery. (Živé.sk)
Operátor prezradil svoje plány so sieťami. Hovoril aj o projektoch, ktoré aktuálne realizuje. (Živé.sk)
Operátor ponúkne najvyšší balíček aj cez satelit. Obsahuje 16 nových kanálov. (Živé.sk)

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.