Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 27.8.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3177USD   27.750CZK   0.79400GBP   312.55HUF   4.1967PLN   7.6308HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie

Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

IT News

Robotické vysávače netreba meniť, aby zodpovedali normám EÚ, keďže ich už teraz spĺňajú! (IT News)
Společnost VMware, Inc., na konferenci VMworld 2014 představila nová řešení pro virtualizaci, správu cloudu a integraci OpenStack, která výrazně vylepší nejkompletnější portfolio produktů pro implementaci softwarově definovaného datového centra a podporu dynamických požadavků firem. (IT News)
Freecom predstavuje nový SSD disk vhodný pre tých, ktorí ocenia odolnosť týchto diskov voči nárazom a zároveň stoja o úložné zariadenie s vysokým výkonom a elegantným dizajnom. (IT News)
Spoločnosť Samsung zverejnila 200 úspešných aplikácií, ktoré postúpili z 1. kola súťaže pre vývojárov mobilných aplikácií Samsung Gear App Challenge 2014. (IT News)
O2 prináša zákazníkom nový balíček O2 Internet XXL, s ktorým majú zákazníci k dispozícii až 5 GB dát. (IT News)
O2 zákazníkom Zlatého a Platinového O2 Paušálu automaticky a bezplatne zdvojnásobuje objem dát. (IT News)
O2 prináša od dnes svojim zákazníkom až o tretinu výhodnejší bonusový systém na kúpu nového zariadenia. (IT News)
Na Slovensku sa prostredníctvom obchodu Tabletstore.sk začal oficiálny predaj kompaktného tabletu Ainol Numy Note 7, ktorý zaujme svojou rozšírenou konektivitou, spracovaním a najmä výkonným 8-jadrovým procesorom. (IT News)
Presne do 17. októbra 2014 sa môžu uchádzať o finančnú podporu z grantového programu AXA Fond talentovaní študenti. (IT News)
Spoločnosť MasterCard, jednotka v inteligentných, pohodlných a bezpečných platbách, uverejnila štvrťročné výsledky bezkontaktných platieb kartami MasterCard a Maestro. (IT News)
Ak sa chcete „nabúrať" do počítača, potrebujete nájsť bezpečnostné diery, alebo sa pokúsiť uhádnuť heslo. (IT News)
Samostatne jazdiace autá Googlu sú naprogramované tak, že za istých okolností môžu prekročiť maximálnu povolenú rýchlosť až o 16 km/h. (IT News)
Navrhnutý algoritmus má minimalizovať poruchovosť bezpilotných lietadiel. Je založený na proaktívnom prístupe - zariadenie monitoruje stav paliva a ostatných komponentov. (IT News)
Datamolino je služba, ktorá spracuje všetky prichádzajúce faktúry a bločky bez prepisovania. Zároveň ich zatriedi v rámci on-line archívu, kde sú stále na dosah. (IT News)

 

(IT News)
Dvojica satelitov, ktorá sa mala stať súčasťou európskeho navigačného systému, sa ocitla mimo plánovanej obežnej dráhy. (IT News)
Náramok Myo, produkt kanadského startupu Thalmic Lab umožňujúci ovládanie zariadení gestami bez použitia kamery. (IT News)
Už veľa veľkých výrobcov smartfónov vyjadrilo svoje rozčarovanie nad tým, že prístroje postavené na platforme Windows Phone sa nepredávajú veľmi dobre. (IT News)
AMD na svojom evente k 30-temu výročiu firmy v dvoch hodinách zhrnulo kam sa za tie roky posunula grafika a hry. (IT News)
Po nedávnom tsunami menom Heartbleed mnohým IT manažérom stuhla krv v žilách. Dá sa cloudu ešte veriť? Áno, ale... (IT News)

SME

Veľkosťou sa blíži k malým tabletom, má štvorjadrový procesor, zvládne dve SIM karty a kúpite si ho už za 170 eur. (SME)
Dve nové technológie bude spájať 165-centimetrová uhlopriečka a zaoblený displej. (SME)
Senegalského pracovníka WHO previezli do Hamburgu, v Nigérii zavreli všetky školy do októbra. (SME)
Od budúceho roka sa musí ukradnutý mobil premeniť na nefunkčnú tehlu. Cieľom je odradiť zlodejov od krádeží. (SME)
Sú otvorené pre každého útočníka a nemožno ich zavrieť. Ak výrobca nevydá upravený firmvér, zadné vrátka nebude možné zablokovať. (SME)
V laboratóriu v Kailahune sa nakazil lekár, Nigéria lieči na ebolu už len jedného pacienta. (SME)
Neúspešná hviezda vzdialená 7,3 svetelného roka má vo svojej atmosfére vodu. (SME)
Sociálna sieť nasadzuje nový algoritmus, ktorý bude uprednostňovať informačnú hodnotu pred klikanosťou. (SME)
Lacná novinka je dostupná zatiaľ iba v Indii a Indonézii, ponúkajú ju cez internet. (SME)
Strategickou investíciou si chce firma otvoriť cestu na nový trh. Nadväzuje ňou na svoje iniciatívy z posledných dvoch rokov. (SME)
Experiment na myšiach ukázal, ako by mohla vyzerať budúcnosť regeneratívnej medicíny. (SME)
Výskum s divými zvieratami ukázal, že lesklé veci nepriťahujú vtáky. (SME)
Americkí pacienti sa z eboly vyliečili, no nemuselo to byť liekom ZMapp. Jeho zásoby sa už minuli. (SME)
Jedna zásuvka, tri USB koncovky. Aby bolo nabíjanie čo najjednoduchšie. (SME)
Nová iniciatíva má znížiť závislosť hardvérovej veľmoci na softvéroch USA. (SME)
Nová technika špehovania spočíva v predvídateľnosti operačného systému. (SME)
Vírus vraj nemá súvislosť so šíriacim sa ochorením v západnej Afrike, v Kongu zaznamenali iný kmeň. (SME)
Ústup nenadertálcov bol pomalší, ako si archeológovia doteraz mysleli. Preberali sme si navzájom gény, zvyky aj technológie. (SME)
Chemické zloženie Slnka druhej generácie naznačuje, že vzniklo vďaka superhviezde z čias krátko po veľkom tresku. (SME)
Nedostatok vitamínu napomáha vznik Alzheimerovej choroby a demencie u starších ľudí. (SME)

iDNES.cz

Podle zdrojů z dodavatelského řetězce připravuje Apple svůj doposud největší tablet s úhlopříčkou 12,9 palců. Ten tak půjde do přímého souboje s tabletem Microsoftu Surface Pro 3, který byl uvedený na jaře a má 12palcový displej.


(iDNES.cz)
Dlouho očekávaný iPhone byl konečně představen. Celý mobilní svět chvíli hltal příspěvek čínského operátora China Telecom na sociální síti. Vypadalo to, že operátor předběhl Apple a ukázal novinku s předstihem. Jenže si naběhl on a nachytal i mnoho médií po celém světě.


(iDNES.cz)
OLED televize s UltraHD obrazovkou nejsou sice žádná novinka, ale zatím byly k vidění jen na výstavách a veletrzích. LG chce být první, kdo takový televizní přijímač nabídne veřejnosti.


(iDNES.cz)
Na začátku září bývá arktického ledu pravidelně minimum, je ho nejméně za celý rok. V této době je také vrcholí vědecká sezona v této oblasti.


(iDNES.cz)
Nezdarem skončil v pondělí v USA test hypersonické zbraně. Řídící středisko nechalo aparát vyvíjený americkou armádou z bezpečnostních důvodů zničit čtyři sekundy po startu.


(iDNES.cz)
Pornografie, kyberšikana, vulgární výrazy, hry a aplikace, u kterých by děti neměly trávit veškerý svůj čas, to jsou jen některé nástrahy internetu, které na ně čekají. Přinášíme deset nástrojů rodičovské kontroly.


(iDNES.cz)
Americká firma Northrop Grumman se v oblasti leteckého průmyslu vždycky pohybovala o krok napřed. Teď její inženýři zamířili do kosmu a představili koncept vesmírného bojového letounu XS-1.


(iDNES.cz)
Už v říjnu se v Číně dostane na veřejnost nový operační systém. Jeho cílem bude nahradit na úřadech a ve státních podnicích dosloužilá Windows XP a možná nejen zde. K podobnému kroku se již dříve odhodlaly i jiné státy.


(iDNES.cz)
Bude to jedna z nejzajímavějších premiér na veletrhu IFA. LG se rozhodlo konkurovat Motorole a ukáže v Berlíně chytré hodinky s kulatým ciferníkem. Budou postaveny na platformě Android Wear od Googlu. LG je na zlomek sekundy ukázalo už v pozvánce na veletrh.


(iDNES.cz)
V Česku se rozjíždí další spamová kampaň s falešnými exekutorskými příkazy. Jako v předchozím případě není třeba brát na takový e-mail zřetel a rozhodně neotevírat přílohu.


(iDNES.cz)
Navigační systém Galileo pravděpodobně přišel o dvě nové družice, které měl v pátek vynést ruský nosič. Kvůli selhání posledního stupně rakety se však družice dostaly na špatnou oběžnou dráhu a je nemožné je dostat na tu správnou. Chyba navíc může mít negativní vliv na další využívání ruských nosičů v EU.


(iDNES.cz)
Ještě než vyhodíte nepotřebné věci, zkuste je nabídnout za něco jiného na Ebarter.cz. Skutečný lágr máte možnost navštívit ve virtuální podobě na Gulag.cz. A srovnat hypotéky, povinné ručení, ceny energií a další produkty umí Chytrýhonza.cz.


(iDNES.cz)
Zvuk jako v nejlepších kinech by měl i do obývacích pokojů přinést zvukový formát Dolby Atmos. Skutečně třídimenzionální zvuk má ohromit lokalizací ruchů a přirozeným prostorem. Vyžaduje však nový AV receiver a doplňkové reprosoustavy. Přehrávače mohou zůstat.


(iDNES.cz)
Projděte si užitečné nástroje, vhodné pro všechny majitele tabletů a smartphonů s operačním systémem Android. Tyto aplikace vám pomohou s uspořádáním obsahu vašeho mobilního zařízení, s převody formátů různých typů souborů nebo například s asociací souborů s výchozími aplikacemi na jejich otevírání.


(iDNES.cz)
Před sto lety došlo u černohorského pobřeží k prvnímu střetnutí rakousko-uherského námořnictva s nepřítelem během Velké války. Skončilo porážkou, při které umírali i naši krajané.


(iDNES.cz)
Designově zajímavý reproduktor, který jakoby visí ve vzduchu, získal podporu na jednom webu pro komunitní financování. Lidé kolem projektu již vybrali dostatek peněz na jeho realizaci, a tak se dá očekávat, že bude brzy na trhu.


(iDNES.cz)
Práce na novém operačním systému od Microsoftu pokročily natolik kupředu, že firma uvolní první testovací verzi pro veřejnost už na konci letošního září.


(iDNES.cz)
Jednou z hlavních nevýhod Google Glass je jejich těžkopádný vzhled. Přestože je zařízení lehoučké, na první pohled působí technokraticky a poutá na sebe pozornost. Nový patent společnosti Google ukazuje, kam by se brýle Glass mohly vydat v následujících letech.


(iDNES.cz)

Pravda

Ľadová pokrývka dvoch najväčších ľadom pokrytých území na našej planéte, Grónska a Antarktídy, sa zmenšuje tempom 310 kubických kilometrov za rok. (Pravda)
Instagram predstavil novú jednoduchú aplikáciu, ktorá dokáže natáčať videá v zrýchlenom formáte a s hardvérovou stabilizáciou. (Pravda)
V poradí piata a šiesta družica európskeho navigačného systému Galileo, ktoré v piatok vyniesla do vesmíru ruská raketa Sojuz, nedosiahli predpokladanú obežnú dráhu. (Pravda)
Neandertálci v Európe vymreli zrejme pred 39-tisíc rokmi, teda skôr, ako sa doteraz myslelo. (Pravda)
YouTube zavedie predplatné, ktoré užívateľom umožní sledovať videá bez reklamy a s možnosťou ich stiahnutia do počítača či mobilu. (Pravda)
Európsky navigačný systém Galileo má závažné problémy. Jeho dva satelity boli vypustené na nesprávnej obežnej dráhe. Hrozí ich zničenie. (Pravda)
Prinášame vám niekoľko inšpirácií na aplikácie, ktoré uľahčia prácu v systéme Mac OS X, tentokrát so zameraním na úpravu fotografií. (Pravda)
Elektroniku ale aj knihy budú v Indii doručovať špeciálne bezpilotné helikoptéry od Amazonu. Zásielku adresátovi odovzdajú do 1,5 hodiny. (Pravda)
Microsoft zrejme na konci septembra predstaví nasledovníka Windowsu 8. Do hry sa má vrátiť aj plnohodnotná ponuka Štart. (Pravda)
Robot s úsmevom v podobe svietiacej LED žiarovky putoval cez leto stopom naprieč Kanadou v rámci experimentu na tému, aká je interakcia medzi ľuďmi a ich mechanickými náprotivkami. (Pravda)
Vedci hodnotili stupeň urbanizácie na danom mieste a u tamojších pavúkov zaznamenávali veľkosť tela, zásoby tuku a veľkosť vaječníkov. (Pravda)
V sobotu sa v časti centrálneho Islandu začala triasť zem. Na seizmicky aktívnom ostrove to nie je nič nezvyčajné, no otrasy pochádzali z okolia sopky Bár?arbunga. (Pravda)
Pravekí ľudia, ktorí kedysi obývali územie Moravy, podľa nového zistenia vedcov poznali sadru. (Pravda)
Pred príchodom Európanov žilo v Amerike okolo 20 miliónov pôvodných obyvateľov. Až 95 percent z nich podľahlo tuberkulóze a ďalším európskym infekčným chorobám. (Pravda)
Google už čoskoro sprístupní virtuálnu plavbu v povodí Dunaja. Na Slovensku zachytí 170 kilometrový úsek rieky. (Pravda)
Vedci podľa všetkého našli v kozmickom prachu sedem čiastočiek z medzihviezdneho priestoru. Ide tak o vôbec prvé takéto vzorky mimo našej slnečnej sústavy. (Pravda)
Ruskí kozmonauti Alexander Skvorcov a Oleg Artemiev umiestnili z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) na obežnú dráhu miniatúrnu družicu určenú na zhotovovanie fotografií Zeme. (Pravda)
Preskúmanie zubov a kostí Richarda III. ukázalo, že tento anglický panovník si každý deň doprial fľašu vína. (Pravda)
Sociálna sieť testuje novú funkciu, ktorá by užívateľov mohla upozorniť na odkaz s ironickým obsahom. Príspevok označí ako satiru. (Pravda)
Prinášame vám niekoľko inšpirácií na aplikácie, ktoré uľahčia prácu v systéme Mac OS X, tentokrát so zameraním na vychytávky a doplnky. (Pravda)

Živé.sk

Firma Huawei oznámila oficiálny názov a stručné informácie o špeciálnej verzii modelu Ascend P7. (Živé.sk)
Aplikácia Hyperlapse dokáže zhotovovať takzvané časozberné videá. Zatiaľ je dostupná len pre iOS. (Živé.sk)
Sociálna sieť prichádza s rozhodnutím, ktoré nepoteší viaceré stránky. (Živé.sk)
Operátor oddnes sprístupnil LTE sieť bez doplnkového balíčka. Neplatí to ale pre firemné paušály Biznis Star. (Živé.sk)
Program dokáže agregovať akcie na hry z rôznych distribučných služieb či optimalizovať systém pred hraním. (Živé.sk)
Známa mobilná aplikácia prekročila hranicu 600 miliónov aktívnych používateľov.  (Živé.sk)
Za hodnotenie mobilných operátorov získate mobily či iné výhry. Vyžrebovali sme šestnásť víťazov, ktorí dostanú vecné ceny. (Živé.sk)
Tradičná čitateľská anketa pokračovala aj tento rok. Operátorom ste vystavili vysvedčenie svojimi hlasmi. (Živé.sk)
Dôvod vzplanutia je zatiaľ neznámy. Výrobca chybný produkt vymení a zákazníka odškodní. (Živé.sk)
Spoločnosť HTC uvádza svoj nový smarfón, ktorý sa okrem iného môže pochváliť 64-bitovým čipom Snapdragon. (Živé.sk)
Spoločnosť Lenovo zrejme chystá 14 a 15-palcové modely ThinkPad Yoga. (Živé.sk)
Spoločnosť Zync Render poskytuje on-line nástroje na renderovanie videa. (Živé.sk)
Výrobca v Spojených štátoch a Kanade bezplatne vymieňa zákazníkom napájacie káble pre notebooky. (Živé.sk)
Firma Apple podľa dostupných správ naozaj chystá tablet s ešte väčšou uhlopriečkou, než jej súčasné modely. (Živé.sk)
Prinášame výber notebookov, ktoré môžete zobrať do úvahy či alternatívu v podobe štandardnej zostavy. (Živé.sk)
Finálna verzia webového prehliadača Chrome 37 je dostupná k voľnému stiahnutiu či aktualizácii. (Živé.sk)
Rodičia budú môcť nastaviť prístup k službám Googlu. Zavedenie do praxe skontrolujú odborníci. (Živé.sk)
Operačný systém novej generácie vylepší celkové ovládanie a upraví existujúce prvky prostredia. (Živé.sk)
Boj proti zákernej chorobe nepodporili iba známe osobnosti. Zapojili sa aj top smartfóny troch výrobcov. (Živé.sk)
Čínsky výrobca by mal v Berlíne uviesť aj nový Ascend Mate 7. (Živé.sk)

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk