Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Slovenčina
Folklór
Slovníky
Sprievodca
Bratislava - Výlety - Šport
Webkamery - Lezenie - Voda
Európa -- Svet
Noviny

Slovensko
Svet
Kontakty
O nás
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Dnes je 29.7.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.3433USD   27.481CZK   0.79055GBP   308.20HUF   4.1437PLN   7.6372HRK . . . viac LOGIN
Noviny
- Technológie

Výber technologických a IT informácií. Pozri tiež rubriku Internet a trh domén.

IT News

Výskumná agentúra Pew Research vydáva každý rok správu o budúcnosti internetu (Future of the Internet). (IT News)
Zámok Kevo Smart Door Lock je možné odomknúť pomocou kľúča, mobilnej aplikácie alebo špeciálnym bluetooth príveskom. (IT News)
Vo štvrtok Apple sprístupnil svoju prvú verejnú beta verziu OS X Yosemite. Používatelia si teda môžu stiahnuť pre-release verziu tohto operačného systému na vyskúšanie. (IT News)
Solárne auto Sunswift eVe, vyvíjané na Univerzite v Novom Južnom Walese, prekonalo na trati v austrálskej Victorii 26-ročný rýchlostný rekord elektromobilov. (IT News)
Robot HERB bol navrhnutý ako pomocník starších ľudí. Má dve veľké flexibilné ruky s tromi prstami. Vďaka tomu dokáže otvárať dvere, aj keď s menšími problémami. (IT News)
Spoločnosť Microsoft sa rozhodla definitívne začleniť podnikové sociálne riešenie Yammer do svojho balíka Office 365. Podľa analytikov sa tento krok dal ostatne očakávať. (IT News)
Vedci z Massachusettského technologického inštitútu (MIT) zostrojili robotický doplnok ľudskej ruky, ktorý má pomôcť pri vykonávaní každodenných činností. (IT News)
Michal Meško robil webové stránky ako napríklad referáty.sk a postupne sa dostal ku knihám. (IT News)
Apple vraj pracuje na desktopovom displeji 4K Ultra HD, ktorý by mal prísť na trh neskôr v tomto roku. (IT News)
Správcovia otvorenej encyklopédie Wikipédia pre „neustále rušivé úpravy" znemožnili, aby z počítačov v americkej Snemovni reprezentantov bolo možné vykonávať úpravy tejto najväčšej on-line encyklopédie sveta. (IT News)
Známy čínsky výrobca lacných procesorov ARM Allwinner oznámil verejnosti svoje plány ohľadom výroby a distribúcie svojho prvého 64-bitového procesora založeného na architektúre ARMv8. (IT News)
Rast výdavkov do digitálnej reklamy je ťahaný inováciami v mobilnej a video reklame a programmatic obchodovaním. Rozvíjajúce sa trhy pokračujú vo zvyšovaní ich podielu na total media výdavkoch. (IT News)
Společnost Acer dnes uvedla notebooky řady Extensa 15, které byly navrženy tak, aby splňovaly základní potřeby profesionálních, SMB a SOHO uživatelů, kteří hledají snadno přenositelnost, vysokou produktivitu a efektivitu práce. (IT News)
Vyššia kvalita obchodov súvisí aj s ich konkurenčným bojom (IT News)
Samsung údajne spolupracuje so spoločnosťou Oculus VR a pripravuje vlastný headset s virtuálnou realitou. (IT News)
O telefóne YotaPhone, ktorý má dva displeje, ste už možno počuli. Jeden z nich je typu LCD a druhý je úsporný e-ink s veľmi dobrou čitateľnosťou. (IT News)
Britská vláda oficiálne prijala Open Document Format (ODF) ako štandardný formát pre vládne dokumenty.
(IT News)
Prvý doložený úspešný hack automobilu Tesla Model S pochádza z Číny. Oznámil to čínsky bezpečnostný gigant Qihoo 360 Security Technology, ktorý počas bezpečnostnej konferencie SyScan360 vyhlásil pre hackerov súťaž o odmenu 10 000 dolárov. (IT News)
Inžinier Googlu David Benjamin v týchto dňoch oznámil revíziu zdrojového kódu Chromium so zdanlivo jednoduchým cieľom: „Prepnúť na BoringSSL." (IT News)
Spoločnosť EA rozdáva cez svoju hernú službu Origin ďalšiu populárnu hru úplne zadarmo i s datadiskami. (IT News)

SME

Nasdaq v New Yorku sa stal v roku 2010 terčom hackerov. Pravdepodobne pochádzali z Ruska. (SME)
Vo vesmíre vidíme príliš veľa ultrafialového svetla. Je možné, že vzniká rozpadom tmavej hmoty. (SME)
Záhadný signál už zachytili dva rádiové teleskopy. Zatiaľ sa vie len to, že má pôvod mimo slnečnej sústavy. (SME)
Vďaka novej technológii už nebudeme pri počítači a televízore potrebovať okuliare. (SME)
Novinka má udržať telo v pohybe aj napriek tomu, že sedíte za počítačom. (SME)
Štyri milióny rubľov bude odmena pre toho, komu sa podarí pokoriť anonymizačnú sieť. (SME)
Európa prikáže v únii energeticky vyrovnané budovy. Zmení sa aj ich tvar. (SME)
Spokojnejší ako ľudia zo strednej Európy sú aj obyvatelia chudobných a násilníckych stredoamerických štátov. Ani peniaze, ani rodina, ani sex nie sú to ... (SME)
Tempo vymierania v prírode začína pripomínať veľké úhyny, ktoré spustili prírodné katastrofy. (SME)
Neuveriteľné tanečné kroky aj väzenie pre princezné. Výber virálnych videí. (SME)
Dosiaľ najsilnejšie protivojnové posolstvo prišlo z kozmu. Astronauti na ISS videli operáciu v pásme Gazy. (SME)
Využívanie spornej pôdy by mohlo ukončiť podvýživu v rozvojových krajinách. (SME)
Nabité častice po extrémnej slnečnej búrke našu planétu minuli. Pri zásahu by nasledovali globálne problémy. (SME)
Mýtus o využívaní desiatich percent mozgov je nezmysel. Prečítajte si, prečo. (SME)
Senzory v sedadle vodiča odhalia prichádzajúci spánok skôr, ako príde mikrospánok. (SME)
Nie je veľa hier, pre ktoré sa oplatí vlastniť konkrétnu hernú konzolu. Mario Kart 8 je však dôvodom pre najslabšiu next-gen konzolu na trhu. (SME)
Čo to je neviditeľnosť, kto ju hľadá a aký úspech v tomto skúmaní dosiahli slovenskí vedci? Počúvajte TECH_FM. (SME)
Ak vám budú e-mailom ponúkať miliónové odmeny za úschovu peňazí, neotvárajte prílohy. (SME)
Budú ako Google Glass, ibaže určené pre čínskeho spotrebiteľa. (SME)
Práve vtedy, keď najviac zaháľame či leňošíme, posilňujeme svoje duševné zdravie, výkonnosť aj tvorivosť, tvrdia odborníci. (SME)

iDNES.cz

V laboratořích Standfordské univerzity slaví úspěch. Podařilo se jim sestavit akumulátor s lithiovou anodou. Ten má mít oproti dnešním Li-Ion článkům až dvojnásobnou kapacitu a delší životnost. Testy zatím vypadají úspěšně, na komerční nasazení si však ještě počkáme.


(iDNES.cz)
Na Tchaj-wanu došlo k odhalení netradičního vědeckého podvodu. Odborník z tamní univerzity si díky laxnímu přístupu redakce vědeckého časopisu pod cizími jmény sám psal pochvalné posudky na vlastní články. Do aféry byl zatažen i tamní ministr školství.


(iDNES.cz)
Znáte to. Pustíte PC a čekáte dlouhou dobu, než je možné na něm něco dělat. Za to mohou různé nežádoucí procesy, které ho zaměstnávají. Které to jsou a jak je deaktivovat, pomohou odhalit správci procesů.


(iDNES.cz)
Tělo z jednoho kusu kovu, špičkový D/A převodník, dvoujádrový procesor a skvělá grafika. Nový přehrávač Cowon Plenue 1 nastupuje na rostoucí vlnu „zvuku s vysokým rozlišením“. Oproti konkurenci přidává bohaté ekvalizační možnosti, což milovníky kvalitního zvuku buď nezajímá, nebo nepotěší.


(iDNES.cz)
Levná konkurence v podobě tabletů či chromebooků nutí Microsoft a výrobce zařízení s operačním systémem Windows k reakci. Už na konci léta se tak objeví první notebooky, či spíše netbooky, které by mohly mít cenovku v přepočtu kolem čtyř tisíc korun.


(iDNES.cz)
Dlouhá desetiletí se britské loďstvo těšilo pověstí vládce oceánů. Hned při první akci Velké války, pronásledování německých křižníků Goeben a Breslau, si ale utrhlo ostudu s nedozírnými následky. Z Němců se stali Turci.


(iDNES.cz)
Tři závažné úniky zárodků smrtelně nebezpečných nemocí mimo střežené laboratoře mají za sebou letos američtí vědci. Šlo o důsledek nedbalosti, chyb i zvýšených dotací na boj s bioterorismem.


(iDNES.cz)
Před sedmdesáti lety proběhla spojenecká operace Overlord, známá také jako Bitva o Normandii. Významnou úlohu při otevření západní fronty sehráli i českoslovenští piloti.


(iDNES.cz)
Máme pro vás poznámkový blok s atraktivním designem, e-mailového klienta s inovativním zobrazením příchozích zpráv, šikovnou fotogalerii i aplikaci, která vás bude zásobovat aktuálními údaji o životě na Zemi.


(iDNES.cz)
John O'Brien měl šest dětí a rád s nimi jezdil kempovat. Všichni měli rádi toastované sendviče. Nebyly to ale sendviče, jaké známe dnes. Rozpadaly se a kousnout do nich znamenalo riskovat flek na košili. Proto John vymyslel úplně nový toaster.


(iDNES.cz)
Nastavte si citlivost myši, která vám bude nejlépe vyhovovat k práci. Podívejte se, jak deaktivovat či znovu aktivovat možnost nechat někoho připojit se k vašemu PC. Dále ukážeme, jak opětovně otevírat soubory ve výchozích programech, jak zakázat výzvu k restartu, jak deaktivovat instalaci aktualizací a následný restart či jak vypnout zvuky Windows.


(iDNES.cz)
„Cítíte, že potřebujete uznání ostatních, ale přesto jste sama k sobě často kritická.“ Velmi obecná věta, ale v kombinaci s přesvědčením o jedinečnosti a selektivním vnímání uvěříte, že ji psycholog sestavil na míru právě vám. Zopakovali jsme slavný Forerův experiment, jeden z nejznámějších argumentů proti astrologii.


(iDNES.cz)
Koncept jednotného systému je možná blíže skutečnosti, než se mohlo ještě nedávno znát. Jak vyplývá z informací šéfa Microsoftu, přinese aplikace, které půjdou spustit na jakémkoliv zařízení s operačním systémem této firmy.


(iDNES.cz)
Co přesně dokážou dnešní špionážní družice, ví jen pár zasvěcených. Odhalí ponorku v hloubce 400 metrů a odposlechnou tři miliony hovorů a datových přenosů za minutu. Seznamte se s tím, co vám tajně létá nad hlavou.


(iDNES.cz)
Vytvořit si vlastní médium se spustitelným Windows, nebo takovou verzí, která je vyladěna a připravena k instalaci? Žádný problém díky programům pro tvorbu živých distribucí.


(iDNES.cz)
Do jaké míry určuje postavení planet na obloze to, jak se nám kdy daří? Je astrologie důvěryhodná disciplína, nebo spíš jen lidová zábava? Ve videochatu si o tom povídali astrolog Milan Gelnar a redaktor webu Technet.cz Pavel Kasík.


(iDNES.cz)
Zatímco prodeje tabletů iPad klesají již půl roku, počítače MAC dělají firmě Apple radost, stejně jako stále stoupající prodeje telefonů iPhone, což také nelze v narůstající konkurenci brát jako samozřejmost.


(iDNES.cz)
Výrobce čipsetů a grafických karet Nvidia představil svůj druhý vlastní kousek mobilního hardwaru. Je jím tablet, který firma zařadila do řady Shield. Používá výkonný mobilní čip Tegra K1 a podobně jako herní konzole Shield je určen především hráčům her. Vyhoví však i náročným uživatelům pro další oblasti použití.


(iDNES.cz)
Tahanice o letové nebo havarijní zapisovače, jak se černé skříňky oficiálně nazývají, z havárie letu MH17 nad Ukrajinou jsou zbytečné. Pokud bylo letadlo sestřeleno, nemohou viníka tragédie přímo odhalit. Hlavní důkazy jsou ukryty v troskách.


(iDNES.cz)

Pravda

Európska sonda Venus Express úspešne zvládla na záver svojej osemročnej misie riskantný zostup do nižších výšok v hustej atmosfére Venuše. (Pravda)
Opice žijúci v blízkosti poškodenej japonskej jadrovej elektrárne Fukušima majú zmenenú krv. (Pravda)
Všetci chcú súkromie, no nikto nepozná jeho hranice. Ani európski zákonodarcovia. Právo na odstránenie odkazov z vyhľadávačov má veľké medzery. (Pravda)
Patenty na potlačenie okolitého hluku vyvolali vášne medzi dvoma poprednými výrobcami slúchadiel, Bose a Beats Electronics. (Pravda)
Smrť po napadnutí žralokom je asi najmenej pravdepodobná príčina úmrtia vôbec, hovorí oceánológ Robert Hofrichter. (Pravda)
Ruské ministerstvo vnútra vypísalo miliónovú odmenu pre toho, kto polícii pomôže odhaliť anonymných užívateľov siete Tor. (Pravda)
Liek proti rakovine romidepsin dokáže reaktivovať skrytý vírus HIV tak, že môže byť odhalený. Vďaka tomu sú vedci opäť bližšie k liečbe AIDS. (Pravda)
Za 35 rokov, počas ktorých sa ľudská populácia zdvojnásobila, klesol počet bezstavovcov o 45 percent. Je to nenápadná fauna, no ich prínos je dôležitý. (Pravda)
Čína uzavrela mesto s 30-tisíc obyvateľmi a umiestnila 151 ľudí do karantény po tom, čo tu minulý týždeň zomrel muž na nákazu morom. (Pravda)
Majiteľov psov to zrejme neprekvapí: psy vedia byť žiarlivé. Napokon, písal o tom už aj Charles Darwin. (Pravda)
Namiesto trestania bude Veľká Británia internetových pirátov vzdelávať a poučovať o výhodách využitia legálnych zdrojov. (Pravda)
Čínski vedci zverejnili dôvod havárie lunárneho vozidla Nefritový králik, ktoré vlani pristálo na Mesiaci. Zrejme narazilo do kameňa a rozbili sa mu kolesá. (Pravda)
Najväčší zástupca lietajúceho vodného hmyzu na svete bol objavený v čínskej provincii S'-čchuan. Dĺžka rozpätie jeho krídel je 21 centimetrov. (Pravda)
Vlastne len pri náhodnom prelete vrtuľníka sa na Sibíri podarilo objaviť dosiaľ nepoznaný kráter, ktorého vznik ostáva zatiaľ nejasný. (Pravda)
Inteligentný náramok Mi Band má rovnaké funkcie ako konkurencia, no len zlomkovú cenu. Čínske Xiaomi ho ponúkne ako doplnok k smartfónom. (Pravda)
Rekonštruovať antický text nachádzajúci sa na 1 200 mramorových úlomkoch - takejto úlohy sa ujali francúzski vedci. (Pravda)
Pevné disky dostanú ešte väčšiu kapacitu. Western Digital hlási príchod diskov so šiestimi, Seagate dokonca až s ôsmimi terabajtami. (Pravda)
Môže byť krv tým dlho hľadaným elixírom mladosti? Niekoľko pokusov uskutočnených na myšiach ukázalo, že transfúzia krvi z mladých myší na myši staré má na orgány omladzujúce účinky. (Pravda)
Používanie prehliadača Chrome na notebooku sa môže podpísať pod výrazne nižšiu výdrž na batériu. Problém zostal nepovšimnutý až štyri roky. (Pravda)
Microsoft skončí s lacnými smartfónmi s upraveným Androidom. Nenaplnili očakávania. Nasledovať ich budú aj smartfóny Asha a S40. (Pravda)

Živé.sk

Platforma začína zdieľať programy so Slovak Telekomom. Zákazníci budú musieť preladiť svoje zariadenia. (Živé.sk)
Po prípadnom predaji Senzi zostanú firme JOJ Media House na Slovensku tri televízne programy. (Živé.sk)
Opportunity a jeho už nefungujúce dvojča, rover Spirit, objavili na Marse náznaky dávnej prítomnosti vody v tekutom stave. (Živé.sk)
Predplatená karta FunFón sa dočká balíčkov, Orange nechce nútiť k prechodom pôvodných zákazníkov. (Živé.sk)
Máte plný disk a neviete, kam sa celá jeho kapacita podela? Máme pre vás niekoľko tipov. (Živé.sk)
Na internete sa objavili fotografie chystanej novinky od Motoroly. Zaujme najmä kovovým rámikom po obvode a duálnym LED bleskom. (Živé.sk)
Do knižnice s 3D modelmi najnovšie pribudol i formát vhodný pre 3D tlač. (Živé.sk)
Lenovo okrem predstavenia prototypu inteligentných okuliarov pomôže s uvedením podobného zariadenia na čínsky trh aj ďalšej firme. (Živé.sk)
Kalifornský gigant vdýchne čerstvý vietor do plachiet svojej súčasnej generácie MacBookov Pro s Retina displejom. (Živé.sk)
Nová zobrazovacia technológia poskytne ostrý obraz používateľom dioptrických okuliarov aj bez nutnosti ich nasadenia. (Živé.sk)
Smartfón OnePlus One vo svojej cenovej kategórii zadupe akúkoľvek konkurenciu do zeme. (Živé.sk)
Bývalá vlajková loď juhokórejského producenta začala horieť počas toho, ako dievča spalo. (Živé.sk)
Špeciálna edícia smartfónu je určená predovšetkým fanúšikom futbalového klubu Arsenal Londýn. (Živé.sk)
Kým v roku 2012 zažilo komplikácie so zárukou či reklamáciou asi 7 % zákazníkov e-shopov, vlani to bolo už iba necelých 5 %. (Živé.sk)
Operátor zaznamenal problémy s hovormi, išlo o čiastočný výpadok na západnom území krajiny. (Živé.sk)
Pripravovaný smartfón od Apple by mohol ponúknuť dlhšie očakávanú funkcionalitu. (Živé.sk)
Zariadenie s 5,9-palcovým displejom sa má objaviť v tomto roku. (Živé.sk)
Spoločnosť sa opäť vyjadrila k pretrvávajúcim špekuláciám o finančnej kríze. Nič konkrétne ale neuviedla. (Živé.sk)
Aj tento rok udeľujeme operátorom vysvedčenia. Známky im udelíte vy. (Živé.sk)
Operátor ponúka varianty Kombi, HBO a HBO MaxPack na mesiac bezplatne pri trojmesačnom predplatnom. (Živé.sk)

Delicious Bookmark this on Delicious
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk