Panorama.sk
Bratislava
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava

Bratislavské
noviny

Ako si poradiť, ak nemáte pracovný priestor, v ktorom sa dobre cítite?
(pr) Miesto, kde človek pracuje, je preň veľmi dôležité, pretože v ňom trávi pomernú časť svojho života. Aj preto by malo byť jednoducho také, aby vás ku konkrétnej práci a úlohám inšpirovalo. Mnohí vedci a psychológovia sa na týchto tvrdeniach zhodli už veľmi dávno, vďaka čomu zamestnávatelia lepšie chápu potrebu zvýšenej starostlivosti o pracovné podmienky svojich zamestnancov.

Do sveta jazdného výkonu vstúpil Mercedes-AMG A 35 4MATIC
(pr) Portfólio základných modelov značky Mercedes-AMG rozširuje úplne nový A 35 4MATIC (kombinovaná spotreba 7,4 až 7,3 l/100 km) s náhonom na všetky kolesá.

Neuveriteľné: Takto rozmlátil vodič auto v garážach nákupného centra
Ak ste si doteraz mysleli, že v garážach sa jazdí opatrne a pomaly a väčšia nehoda prakticky nehrozí, mýlili ste sa. Niektorí vodiči totiž jazdia ako blázni aj v týchto priestoroch.

Výtržnosti na Obchodnej: Nesrovnal sa stretol so zástupcami prevádzok
Vzhľadom na pribúdajúci počet výtržností u mladých ľudí v podnapitom stave na Obchodnej ulici, inicioval dnes primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal stretnutie s niekoľkými zástupcami tamojších prevádzok na predaj alkoholu.

Babie leto sa definitívne končí, víkend prinesie ochladenie
Babie leto sa tento týždeň definitívne končí. Výrazné ochladenie má prísť v priebehu budúceho týždňa. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

FOTO Prekvapenie na parkovisku: Chceli odpratať vrak, našli v ňom živého človeka. Poznáme jeho smutný príbeh
V Ružinove sa pustili do mapovania starých áut, ktoré dlhodobo blokujú miesta na parkovisku. Na svoje veľké prekvapenie však v jednom z nich našli staršieho muža, pre ktorého sa vozidlo zmenilo na bydlisko. Osamelý pán webu bratislavskenoviny.sk priblížil svoj ťažký osud.

Výstava premenila Bratislavský hrad na ruský cársky dvor Peterhof
Multimediálna výstava Zlatý vek Peterhofu v Zimnej jazdiarni na Bratislavskom hrade návštevníkom priblíži život na cárskom dvore v Peterhofe, kde pôsobili aj ruskí panovníci Petr I. alebo Katarína II.

Vodiči DPB sú nespokojní a hrozia štrajkom – skolabuje MHD v hlavnom meste?
Situácia s vodičmi v bratislavskej MHD je už niekoľko rokov kritická. Aj napriek rôznym opatreniam zo strany Dopravného podniku Bratislava je ich stále málo a navyše mnohí z nich sú dlhodobo nespokojní s pracovnými podmienkami a najnovšie zase dokonca uvažujú o vyhlásení štrajkovej pohotovosti.

ROZHOVOR Martin Borguľa: Je potrebné veci meniť, nie rozprávať, ako sa to nedá
Je najväčším vyzývateľom súčasného starostu Starého Mesta Radoslava Števčíka. Dlhé roky pôsobí v komunálnej politike ako poslanec miestneho a mestského zastupiteľstva. Mnohí ho považujú skôr za podnikateľa. On sám sa tomuto označeniu nebráni a tvrdí, že práve podnikanie ho naučilo orientovať sa na výsledok. Prečo naozaj odišiel zo Smeru – SD? Čo chce robiť s chátrajúcimi budovami v Starom Meste? Viac Martin Borguľa.

FOTO: Rekonštrukcia bratislavskej Pradiarne oficiálne odštartovala
Obnova národnej kultúrnej pamiatky Pradiarne v Bratislave sa oficiálne začala. Slávnostným vložením tehál do steny budovy ju vo štvrtok potvrdili primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, starosta mestskej časti Ružinov Dušan Pekár a generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia Milan Murcko.

FOTO: Na Miletičovej ulici nájdete aj takúto kuriozitu - odpadkový kôš len pre basketbalistov!
Na facebookovej stránke venovanej mestskej časti Ružinov sa včera objavila fotografia odpadkového koša, ktorý sa nachádza na Miletičovej ulici, teda presnejšie na zastávke električiek smerom do centra. Nebolo by na tom nič čudné, pokiaľ by sa jeho otvor slúžiaci na vhadzovanie odpadkov nenachádzal v približne dvojmetrovej výške...

Bratislavský kraj mal koncom roka 2017 o takmer 9000 obyvateľov viac
Počet obyvateľov Bratislavského kraja koncom minulého roka dosiahol 650.838 ľudí a na celkovej populácii Slovenska sa podieľal 12 percentami (%). Medziročne množstvo obyvateľov tohto kraja vzrástlo o 8946 osôb. 

Kauza zbabraná fasáda: Budú musieť v novembri hotel Danube zatvoriť?
Či bude zrekonštruovaný hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava v centre mesta otvorený aj v novembri, alebo ho zatvoria, rozhodne stavebný úrad Starého Mesta.

Staré Mesto má stavebnú uzáveru pre lokalitu Brnianska - Patrónka
Bratislavské Staré Mesto má vyhlásenú stavebnú uzáveru pre zónu Brnianska – Patrónka. Rozhodnutie o jej vyhlásení podpísal staromestský starosta Radoslav Števčík. Dôvodom uzávery je spracovávanie územného plánu zóny (ÚPZ) pre predmetnú lokalitu.

Festival Hvalur venujú organizátorky najväčšiemu popularizátorovi Islandu Jurajovi Kušnierikovi
Šesť rôznorodých islandských interpretov predstaví festival islandskej hudby Hvalur. Prvý ročník podujatia, ktoré prinesie ambient, indietronicu, synth-punk, ale aj elektropop, sa uskutoční v bratislavskom Ateliéri Babylon 24. a 25. októbra. Podľa organizátoriek Laury Loviškovej a Reginy Ulejovej pôjde o prvý festival islandskej hudby nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe.

Miroslav Dragun: Kvalita životného prostredia v Petržalke je ohrozená!
(pr) Kvalita životného prostredia v Petržalke je ohrozená! Vo svojom komentári o tom píše Miroslav Dragun, ktorý zastavil ropovod cez Žitný ostrov a Petržalku, upozornil na skládku CHZJD vo Vrakuni, odhalil navážanie stavebného odpadu na stavbu bratislavského obchvatu a je jeden z hlavných iniciátorov národného parku Podunajsko.

5 tipov ako ušetriť na pôžičke
(pr) Život v Bratislave je dynamický, občas stresujúci a niekedy aj finančne náročný. Zvlášť v prípade, že medzi termínom vašej výplaty a termínom úhrady poplatkov je určitý časový rozdiel. V takom prípade logicky vstupuje do hry otázka pôžičky.

VIDEO: Hlavnú cenu festivalu Jeden svet získal český dokument o slovenských brancoch
Po šesťdňovom filmovom maratóne sa v utorok večer (16.10.) zavŕšila bratislavská časť 19. ročníka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet. Na záverečnom ceremoniáli vyhlásili ocenenia súťažnej sekcie Slovensko a Česko za ľudské práva. Cena Jedného sveta 2018 putuje filmu Až přijde válka českého režiséra Jana Geberta.

Petržalská samospráva: Patríme k najlepším na Slovensku
Transparency International Slovensko pravidelne hodnotí transparentnosť 100 najväčších miest (vrátane mestských častí). Petržalka sa v rámci tohto rebríčka vždy umiestňuje na popredných miestach. Je to najmä preto, že sa snaží čo najviac priblížiť k občanovi, byť transparentnou mestskou časťou a nezabúdať ani na „ľudskú“ stránku pri riešení problémov svojich obyvateľov.

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu si piatkovým koncertom pripomenie až dve okrúhle jubileá
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu vstupuje do jubilejnej 90. koncertnej sezóny. Otvorí ju v piatok 19. októbra o 19:00 slávnostným koncertom k 100. výročiu vzniku Československa.

FOTO: Parkuje táto motorka v Dúbravke správne alebo zbytočne zaberá miesto pre auto?
Na sociálnej sieti sa objavila fotografia z bratislavskej Dúbravky, na ktorej stojí motorka uprostred vyznačeného parkovacieho miesta využívané najmä autami. Jej autor chcel pravdepodobne poukázať na to, že motorka má až luxusne veľa priestoru a zabrala miesto pre ďalšie auto. Zisťovali sme, či mal pravdu alebo nie...

VIDEO: Vznikol študentský dokumentárny seriál o bývalých premiéroch - účinkujú v ňom Mečiar aj Fico!
Študenti bratislavskej VŠMU nakrútili dokumentárny seriál o bývalých predsedoch vlád SR. Pred kamery sa im podarilo dostať dokonca aj kontroverzného expremiéra Vladimíra Mečiara či súčasného lídra SMER-u SD Roberta Fica, ktorý podal demisiu tento rok po občianskych protestoch vyvolaných vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Komplikácia pre vodičov: Na ceste do Devína pribudol tretí semafor!
Vodiči jazdiaci po rušnej Devínskej ceste cez Devín či už do Devínskej Novej Vsi alebo ďalej na západ ostali včera zaskočení ďalšou komplikáciou v doprave. Po dvoch semaforoch dočasne osadených na Devínskej ceste pribudol tretí - na Kremeľskej ulici priamo v centre Devína. Dnes ráno sa tu napríklad smerom do centra vytvorila kolóna siahajúca od Hradnej až k cintorínu.

Zaskočená Nicholsonová: Keď vyšla na ulicu, z bilbordu sa dozvedela, že volí Mrvu
Viacerých Bratislavčanov prekvapili bilbordy, na ktorých niekoľkí liberáli vyjadrili podporu pred voľbami primátora Jánovi Mrvovi. Ten je totiž známy ako kresťansky orientovaný konzervatívec. Bilbordy sa však z ulíc rýchlo stratili. Čo sa stalo?

Hasiči zasahujú pri dopravnej nehode dvoch áut na Vajnorskej ulici
Bratislavskí hasiči momentálne zasahujú pri dopravnej nehode na Vajnorskej ulici. Zrazili sa tam dve motorové vozidlá, pričom jedno skončilo v koľajisku a druhé blokuje cestu.

Polícia počas zásahu zadržala 26 osôb v súvislosti s envirokriminalitou
Vyšetrovanie neoprávneného nakladania s odpadmi pokračuje. Polícia počas pondelkového (15.10.) zásahu a viacerých prehliadok bytových i nebytových priestorov a pozemkov zadržala v tejto súvislosti 26 osôb, ktoré po vykonaní procesných úkonov prepustila. Obvinenie voči konkrétnej osobe polícia zatiaľ nevzniesla. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Hlavné mesto má ďalšiu smart novinku - mapový portál. Čo všetko obsahuje?
Hlavné mesto pripravilo pre Bratislavčanov ďalšie smart riešenie, ktorým je mapový portál nazývaný GIS. Ide o celopriestorovú mapu hlavného mesta, ktorá Bratislavčanom uľahčí vyhľadávanie informácií z rôznych dôležitých oblastí. Portál je plne k dispozícii na webovej stránke hlavného mesta: mapy.bratislava.sk

Polícia zadržala 30-ročného muža z Litvy, ktorý sa špecializoval na krádeže automobilov Toyota
Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave zaznamenali za posledné obdobie zvýšený nápad krádeží motorových vozidiel zn. Toyota typu SUV, ku ktorým dochádzalo na území Bratislavského kraja. Policajti ihneď prijali opatrenia na zamedzenie krádeží týchto vozidiel a odhalenie ich páchateľov.

FOTO Zisťovali sme: Parkujúce autá na Jarošovej budú čoskoro minulosťou!
Na túto problémovú situáciu nás upozornil náš čitateľ. Zaujímalo ho budúce využitie novovyasfaltovaného chodníka na Jarošovej ulici, na ktorom po značnej časti dennodenne parkujú autá, ktoré ničia zeleň oddeľujúcu chodník od cesty.

Rača už priznala finančný príspevok na súkromnú škôlku prvým 15 rodinám
Finančný príspevok na súkromnú škôlku vo výške 60 eur mesačne pre deti, ktoré neboli prijaté do žiadnej materskej školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Rača a do konca decembra dosiahnu vek 3 roky, priznala račianska samospráva už prvým pätnástim rodinám.

Výročie vzniku ČSR pripomenie aj filatelistická výstava na hrade
Stému výročiu vzniku Československa, vydaniu prvej československej poštovej známky a 25. výročiu novodobej slovenskej známkovej tvorby bude venovaná Jubilejná filatelistická výstava C-S SALON 2018, ktorú slávnostne otvoria 26. októbra na Bratislavskom hrade.

Ako si poradiť s automatickou prevodovkou a správnym riadením auta?
(pr) Automobil je zariadenie, ktorého ovládanie sa dnes radí k jednej z najdôležitejších zručností dospelej osoby. Pre niekoho to môže byť ako maturita, vysvedčenie alebo dokonca titul a určite sa o tom presvedčíte aj pri prijímacom pohovore na konkrétnu pracovnú pozíciu.

Ocenili 14 bratislavských seniorov. Toto sú oni
Dnes sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca uskutočnil 8. ročník slávnostného odovzdávania cien Senior roka 2018, ktorý sa tradične koná  v októbri, Mesiaci úcty k starším.

Odštartoval šiesty ročník Petržalskej super školy
Tento projekt je ojedinelý svojím obsahom i cieľovou skupinou, pre ktorú je určený, preto našiel odozvu aj za hranicami - v parížskej centrále UNESCO sa rokuje o jej celoplošnom uplatnení v rámci EÚ. V jeho závere, na základe tém vyhlásených lektormi jednotlivých prednášok, vypracovali žiacke tímy svoje vlastné projekty.

V Bratislave sa stretnú svetoví odborníci, ktorí sa zaoberajú výskumom rakoviny
Biomedicínske centrum (BMC) Slovenskej akadémie vied (SAV) organizuje od stredy 17. októbra výročnú konferenciu medzinárodnej spoločnosti pre výskum metabolizmu rakoviny. Cieľom je nadviazať a upevniť medzinárodnú spoluprácu vedcov a lekárov v oblasti výskumu rakovinového metabolizmu a rozvinúť jej multidisciplinárny charakter.

Pozor na nebezpečnú nylonovú naberačku z Číny
Na slovenskom trhu sa môže nachádzať nebezpečná nylonová naberačka z Číny, z ktorej sa uvoľňujú aromatické amíny.

Karlova Ves vyhlásila stavebnú uzáveru v zóne Líščie údolie
Líščie údolie v mestskej časti Bratislava-Karlova Ves bude od neželanej výstavby chrániť stavebná uzávera. O jej vyhlásení a trvaní do schválenia územného plánu zóny, maximálne na najbližších päť rokov, rozhodol o tom karloveský miestny úrad.

Ťažba dreva na Devínskej Kobyle: Aktivisti ubezpečeniam lesníkov veľmi neveria
Obnovenie výrubov stromov vo vzácnej lokalite Devínskej Kobyly opäť vyvolalo pobúrenie Bratislavčanov. Lesníci sa bránia a sľubujú maximálne citlivý prístup, no ich kritikov to neupokojilo.

Sú pre vás kandidáti na poslancov či starostov iba nudné mená v zozname? U nás sa o nich môžete dozvedieť viac
Komunálne voľby, v ktorých si zvolíme miestnych poslancov, starostov či primátora, sa blížia. Konať sa budú už 10. novembra 2018. Možno ste si už pozreli zoznamy kandidátov, no z vypísaných mien ste sa pravdepodobne veľa nedozvedeli. Bratislavské noviny sa preto rozhodli vám pomôcť, aby ste vedeli, koho volíte a dali hlas ľuďom, ktorí si to zaslúžia a vedia nášmu mestu pomôcť.

NEHODA: Pri ceste do Petržalky sa vyhnite Prístavnému mostu
Ak smerujete autom či MHD do Petržalky, rátajte s kolónami, najmä ak chcete využiť na prechod cez Dunaj Prístavný most. V dôsledku dopravnej nehody sa tu totiž tvoria rozsiahle kolóny.

Národný onkologický ústav dostal nové CT za 1,79 milióna eur
Do Národného onkologického ústavu pribudol nový CT prístroj najvyššej piatej kategórie. V rámci centrálneho obstarávania ho zabezpečilo Ministerstvo zdravotníctva SR za 1,79 milióna eur. K vynovenému CT pracovisku pribudla aj nová prístavba.

FOTO a VIDEO: V Rovinke uviedli nový film o folklóristovi Vilovi Meškovi
V kultúrnom dome v Rovinke sa konalo slávnostné uvedenie nového dokumentárneho filmu o multiinštrumentalistovi Viliamovi Meškovi – rodákovi z Terchovej, dnes žijúci v Rovinke pri Bratislave.

FOTO a VIDEO: Policajti prehľadávajú Kočnerove nehnuteľnosti, on sa tomu prizerá
 Polícia dnes od rána vykonáva domové prehliadky v nehnuteľnostiach Mariana Kočnera. Muži zákona zašli aj do bytovky Bonaparte, väzobne stíhaný podnikateľ chodí s nimi.

FOTO a VIDEO: Vo veži Dómu svätého Martina nestraší, ale skrýva pár historických predmetov i záhadných nápisov
Dóm svätého Martina, ktorý sa nazýva aj katedrálou pochádza z 15. storočia a vďaka Márii Terézii sa stal v dobe Rakúsko-Uhorska aj korunovačným kostolom. Je to najvyššia historická budova v našom meste a jedna z dominánt Bratislavy. Obdivovanou je nielen zlatá koruna, ktorá sa nachádza na vrchole veže, ale aj v jej útrobách sa nachádza niekoľko predmetov hodných obdivu...

Otestovali sme joga centrá v hlavnom meste: Kam sa oplatí ísť zacvičiť?
Hľadáte pre seba ten správny typ jogy? My sme sa za vás urobili malý prieskum obľúbených joga centier v Bratislave, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Ak ste ju ešte necvičili, inšpirujte sa naším prieskumom a nejaké určite vyskúšajte.

Pri Bernoláku vyrúbali stromy. Zisťovali sme dôvod
Čitateľov Bratislavských novín zaskočil najnovší výrub stromov, ku ktorému došlo v Starom Meste. Ide o lokalitu vedľa známeho internátu Bernolák, konkrétne pri križovatke ulíc Radlinského a Legionárska.

Nesystémové a diskriminačné. BID kritizuje Nesrovnalove návrhy na zľavy v MHD
Rozšírenie zliav v bratislavskej MHD, ktoré navrhuje primátor Ivo Nesrovnal považuje Bratislavská integrovaná doprava (BID) za nesystémové s diskriminačným charakterom. Ako koordinátor Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) to konštatuje aj v liste adresovanom vedeniu hlavného mesta, v ktorom sa stotožňuje so stanoviskami ostatných objednávateľov dopravy.

Správny vývoj a dobrý dizajn loga vám zaistí tie najlepšie pozície na trhu
(pr) Logo je efektívnym prostriedkom individuálnosti spoločnosti medzi konkurentmi. Spôsobom, ako vizuálne zdôrazniť jej výhody tak, aby sa na trhu stala značka najviac viditeľnou a známou vďaka určitým hodnotám.

Veľká filmová žranica: V Univerzitnej knižnici otvorili zaujímavú výstavu
Výstavu filmových plagátov, ktorých spoločným menovateľom je jedlo a talianska kuchyňa, otvorili v pondelok v Bratislave za účasti veľvyslanca Talianskej republiky na Slovensku Gabriela Meucciho.

Cyklomost Slobody prilákal 3 591 ľudí
Priestor pod cyklomostom Slobody v DevínskejNovej  Vsi zaplnilo uplynulú sobotu množstvo ľudí. Dôvodom nebolo len slnečné počasie, ale najmä pestrý program plný vystúpení a atrakcií v rámci podujatia Deň európskej spolupráce 2018 – Namaľujme si budúcnosť spoločne. Zorganizoval ho Bratislavský samosprávny kraj.

SME

Na rohu
Čím je človek starší, tým viac má aj spomienok na to, ako sa menili miesta, ktoré sú dnes celkom iné.

Z bývalej cvernovej továrne bude Pradiareň 1900, začínajú s obnovou
Prostredie vynoveného objektu zachová atmosféru spred sto rokov.

O kritizovanej fasáde hotela Danube rozhodne stavebný úrad
Mestská časť sa musí vysporiadať s protestom prokurátora voči postupu stavebného úradu.

Kleinert sa vzdala kandidatúry, lebo stavala bez povolenia
Kontajnery Na Riviére začali Kleinertovci stavať bez povolenia. Už si ho vybavujú.

Rača priznala kompenzačný príspevok na súkromnú škôlku 15 rodinám
Rodiny museli deti pre nedostatok kapacít umiestniť v súkromnej škôlke.

Godárová sa teší na obnovu Domu Albrechtovcov
O vzťahu k Bratislave hovorí Zuzana Godárová, turistická sprievodkyňa a spoluautorka knihy Hudobný sprievodca po Bratislave.

Staré Mesto vyhlásilo stavebnú uzáveru pre lokalitu Brnianska - Patrónka
Dôvodom uzávery je spracovávanie územného plánu zóny pre predmetnú lokalitu.

Informácie o Bratislave sú už dostupné aj na mapovom portáli
Mapový portál poskytne informácie z viacerých oblastí.

Vynovená galéria prinesie výhľad na Dunaj
Rekonštrukcia SNG prinesie aj novú záhradu, námestie a mestské pasáže.

Karlova Ves vyhlásila stavebnú uzáveru v Líščom údolí
Obľúbené miesto bude od neželanej výstavby chrániť stavebná uzávera.

Bratislava láka turistov na prírodu
Nové propagačné videá mapujú prírodné unikáty hlavného mesta.

Zemanová z SaS apeluje na Erséka, enviromanažér nultého obchvatu Bratislavy by sa mal zodpovedať
Objavili sa podozrenia o nezákonnej ťažbe štrku na Žitnom ostrove a ohrození zdroja pitnej vody.

Bratislavslej integrovanej doprave sa nepáči rozšírenie zliav bez ich stanoviska
Nesrovnal okrem iného navrhuje, aby aj sprievod detí do troch rokov mohol cestovať zadarmo.

Kleinert z Vallovho tímu vzdala kandidatúru v Starom Meste
Kleinert podporí Zuzanu Aufrichtovú.

Prevádzkovatelia bikesharingu pripravujú pre užívateľov aplikáciu
V zimných mesiacoch môže byť bikesharing v Bratislave pre počasie pozastavený.

V Bratislave horelo, hasiči aj meteorológovia radili zavrieť okná
Požiar hasičom nahlásili v noci.

Anton Sládek oživuje spomienky na Bratislavu
Detailami zábradlí a starých dverí tvorí čiernobiele obrazové básne o meste.

Lesníci neplánujú na Devínskej Kobyle masívny výrub
Aktivisti kritizujú ťažbu, hovoria o najväčšom výrube za posledné roky.

BNE
Nálepky BNE sa objavujú už takmer dvadsať rokov od New Yorku cez Amsterdam až po Tokio.

Nesrovnal nepredĺži súčasný kontrakt na údržbu ciest, chce mestský podnik
Hlavné mesto bude mať priamy dosah na vykonávanie činnosti a nebude ju treba objednávať.

Devínu chce pomôcť milionár, žije ich tu viac
Milionár nepovedal, koľko peňazí by poskytol.

Čiernu stavbu na Palisádach bude musieť stavebník odstrániť
Stavebník ma pol roka, aby dal dom do pôvodného stavu.

Bratislavské letisko vybavilo v septembri najviac pasažierov v histórii
Najviac cestujúcich prepravil počas deviatich mesiacov z Bratislavy dopravca Ryanair.

Bulharky kradli v centre Bratislavy
V prípade dokázania viny im hrozí trest až na dva roky.

Končí sa druha etapa obnovy Námestia slobody
Na námestí pribudlo ihrisko, pobytové trávniky so závlahou a lokálne sa upravila dlažba.

Štát už vysúťažil firmy pre sanáciu skládky vo Vrakuni
Firmy sa v zmluve zaviazali ukončiť práce najneskôr do konca júna 2023.

Mesiac bikesharingu charakterizovali aj prípady vandalizmu na bicykloch
Evidujú aj niekoľko prípadov krádeží žltých bicyklov a polícia už rieši jedno trestné stíhanie.

Diaľničiari pokračujú v oprave vozovky diaľnice D2 v Bratislave
Medzi tunelom Sitina a križovatkou Lamač treba počítať s obmedzeniami.

Rekonštrukciu Slovenskej národnej galérie by mali dokončiť v apríli 2020
Rekonštrukcia sa začala v januári 2016.

Na bratislavských súdoch opäť nahlásili bombu
Polícia evakuovala aj priestory Justičného paláca, kde sídli krajský súd a tiež Okresný súd Bratislava I.

J&T nedostane starý vodojem v Devíne
Firma vyrátala, že jej mesto dlhuje desaťtisíce eur za to, že vlastní starý vodojem.

Bratislavské trhovisko na Žilinskej obnovia
S opravou trhoviska začnú v novembri.

Halás: Na nelegálnej skládke mohol skončiť aj odpad mestskej firmy
Martin Halás sa pýta, ako mestská firma OLO nakladá s odpadom.

V Ružinove začnú s jesenným upratovaním
Najbližšie tri soboty budú na ružinovských sídliskách veľkokapacitné kontajnery.

Po stopách dávnej Bratislavy: Cisár spoznal plány bláznivej ženy
Žigmund o vernosti českej šľachty pochyboval.

Bergendi o Bratislave: Ošarpané mesto prešlo viditeľnou premenou
O vzťahu k Bratislave hovorí generálny manažér Slovenskej kanoistiky Boris Bergendi.

V Devínskej Novej Vsi kandidujú za starostu piati uchádzači
Poslancom 12-miestneho zastupiteľstva chce byť 43 kandidátov.

Bratislava má najmenej voľných bytov od roku 2014
Ponuka bytov priamo od developerov sa v Bratislave podľa analytikov kontinuálne prepadá.

Pre opravu dlažby v centre mesta odklonili niektoré električky
Električkou neobslúžia zastávku Námestie SNP.

Po útoku v bratislavskom autobuse skončil vodič v nemocnici a útočník v cele
Incident sa odohral na konečnej zastávke pod mostom SNP.

Aktuality magistrátu

Nesrovnal: Obchodná si vyžaduje aj riešenie problému s predajom alkoholu mladistvým
Nesrovnal: Obchodná si vyžaduje aj riešenie problému s predajom alkoholu mladistvým

Hlavné mesto sa zúčastnilo konferencie o cezhraničnom mestskom regióne
Hlavné mesto sa zúčastnilo konferencie o cezhraničnom mestskom regióne

Hlavné mesto má ďalšiu smart novinku - mapový portál
Hlavné mesto má ďalšiu smart novinku - mapový portál

Cenu Senior roka 2018 získalo 14 Bratislavčanov
Cenu Senior roka 2018 získalo 14 Bratislavčanov

Primátor Bratislavy pripravil pre veľvyslancov a zahraničných partnerov prehliadku významných bratislavských projektov
Primátor Bratislavy pripravil pre veľvyslancov a zahraničných partnerov prehliadku významných bratislavských projektov

Slávnostné udeľovanie cien Senior roka 2018 tento rok aj za účasti prezidenta SR
Slávnostné udeľovanie cien Senior roka 2018 tento rok aj za účasti prezidenta SR

Hlavné mesto má nový propagačný spot, Bratislavu predstaví tak ako ju nepoznáte
Hlavné mesto má nový propagačný spot, Bratislavu predstaví tak ako ju nepoznáte

Cestné prepojenie Saratovská zrýchli dopravu a zvýši jej plynulosť
Cestné prepojenie Saratovská zrýchli dopravu a zvýši jej plynulosť

Slovnaft BAjk má po mesiaci prevádzky takmer 30 000 užívateľov
Slovnaft BAjk má po mesiaci prevádzky takmer 30 000 užívateľov

Revitalizácia Námestia slobody pokračuje v plnom prúde
Revitalizácia Námestia slobody pokračuje v plnom prúde

Mesto pokračuje v revitalizácií parkov a verejných priestranstiev
Mesto pokračuje v revitalizácií parkov a verejných priestranstiev

V Primaciálnom paláci si zahrali pedagógovia zo susedných krajín
V Primaciálnom paláci si zahrali pedagógovia zo susedných krajín

Vo Viedni slávnostne umiestnili bustu Lucie Popp
Vo Viedni slávnostne umiestnili bustu Lucie Popp

Mesto pokračuje v sérií pracovných stretnutí k odstraňovaniu nelegálnej reklamy
Mesto pokračuje v sérií pracovných stretnutí k odstraňovaniu nelegálnej reklamy

V Bratislave a okolí pribudnú zariadenia sociálnych služieb a jasle
V Bratislave a okolí pribudnú zariadenia sociálnych služieb a jasle

Podchodom Trnavské mýto prešlo za prvý mesiac od otvorenia milión ľudí
Podchodom Trnavské mýto prešlo za prvý mesiac od otvorenia milión ľudí

Webové stránky mesta dostali prestížne ocenenie v medzinárodnej súťaži Microsoft Awards 2018
Webové stránky mesta dostali prestížne ocenenie v medzinárodnej súťaži Microsoft Awards 2018

Vyhlásenie výsledkov 7. ročníka súťaže SLOVAK PRESS PHOTO
Vyhlásenie výsledkov 7. ročníka súťaže SLOVAK PRESS PHOTO

Transparentnosťou k efektívnejšej samospráve
Transparentnosťou k efektívnejšej samospráve

Mobilná aplikácia IDS BK prináša jednoduché a šikovné cestovanie po novom v Bratislavskom kraji
Mobilná aplikácia IDS BK prináša jednoduché a šikovné cestovanie po novom v Bratislavskom kraji

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.