Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava

Bratislavské
noviny

FOTO Krásne: Takto sa zmenila stará odpudivá kotolňa v Ružinove
Na to, aby sa niečo v našom okolí zmenilo k lepšiemu, niekedy naozaj netreba až tak veľa. Pozrite sa, ako sa zmenila predtým odpudivá a posprejovaná stará kotolňa na ulici Staré záhrady v Ružinove.

HISTÓRIA: Trpký osud významnej ochrankyne bratislavských pamiatok
Alžbeta Güntherová-Mayerová bola uznávaná odborníčka na dejiny umenia, priekopníčka v muzeológii a predovšetkým oddaná bádateľka a zanietená pedagogička. Osud ju nešetril a tragický bol aj jej koniec.

Trolejbusy museli odkloniť z Gagarinovej na Mierovú
Pri ceste trolejbusom cez Ružinov sa vám dnes môže vyskytnúť komplikácia, a ktorou musíte rátať. Je to odklon trolejbusov z Gagarinovej ulice. V súčasnosti už je tu však premávka obnovená.

Petržalka dá peniaze na doplatenie úväzkov pre asistentov učiteľa
Mestská časť Bratislava-Petržalka dofinancuje chýbajúce úväzky pre asistentov učiteľa.

Puškinove schody v Starom Meste dostali novú tvár
Dobrá správa. Zanedbané Puškinove schody pri ulici Fraňa Kráľa v bratislavskom Starom Meste by ste možno nespoznali.

Fotografia, ktorá vyvolala rozhorčenie: Žena s roztiahnutými nohami pózovala na Čumilovej hlave
Niektorí ľudia sa v Bratislave naozaj nevedia zmestiť do kože. Najnovšie pobúrenie vyvolala mladá dáma, pravdepodobne turistka, ktorá roztiahla nohy a posadila sa na hlavu obľúbeného Čumila. A takto pózovala pred objektívom. Svoj názor môžete prejaviť aj v ankete na konci článku.

ROZHOVOR: Môžu byť na Bratislavskom hrade ešte skryté poklady? Odpovedá architekt Ivan Masár
Pamiatkovej obnove Bratislavského hradu sa Ivan Masár venuje celé roky. Najskôr ako mladý absolvent architektúry v niekdajšom Stavoprojekte, dnes už v rámci ateliéru Bouda-Masár architekti, ktorý založil s partnerom Petrom Boudom.

Vedeli ste? Osteoporetická zlomenina hrozí každej tretej žene nad 50 rokov
Osteoporetická zlomenina hrozí približne každej tretej žene a každému šiestemu mužovi starším ako 50 rokov. Prevencia pádov by mala byť neoddeliteľnou súčasťou liečby. Pri príležitosti nedeľného Svetového dňa osteoporózy na to upozornil prezident Slovenskej spoločnosti pre osteoporózu a metabolické ochorenia kostí Juraj Payer.

Prepadnutá cesta na Mlynských nivách - jej oprava sa komplikuje, splašky odtekajú nevedno kam
Už od septembra je na Mlynských nivách v bratislavskom Ružinove prepadnutá cesta. Ako sa však ukázalo, ide o väčší problém, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Parkovacia politika: Polícia v hlavnom meste eviduje nárast žiadateľov o vydanie občianskych preukazov
Oddelenie na vybavovanie dokladov Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave zaznamenalo v posledných dňoch zvýšený počet žiadateľov o vydanie nových občianskych preukazov z dôvodu zmeny trvalého pobytu.

Štrkovecké jazero prešlo riadnym čistením: Akú kuriozitu potápači vylovili z dna jazera?
Takmer dvadsiatka dobrovoľníkov - potápačov v sobotu na Štrkoveckom jazere odviedla kus práce. Postupne vyťahovali zo dna železné smetné koše a iný odpad, ktorý tam nepatrí.

Autobusy linky 52 nejazdia na zastávku Potočná
Autobusy linky 52 bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD) nejazdia na zastávku Potočná. Na sociálnej sieti o tom informuje Dopravný podnik Bratislava.

Podľa ministerky Lubyovej by sa STU a UK nemali zlúčiť: Univerzity to však nevylučujú
Univerzita Komenského (UK) by sa so Slovenskou technickou univerzitou (STU) nemali zlúčiť pod jednu strechu. Myslí si to ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS). STU spojenie nevylučuje. Najväčšia univerzita na Slovensku privíta každú diskusiu o intenzívnejšej spolupráci s STU.

Ateliéry v Bratislavskom kraji otvárajú svoje brány
Milovníci umenia i zvedavci môžu v sobotu nahliadnuť do ateliérov na rôznych miestach Bratislavského kraja. Svoje priestory sprístupní 42 výtvarníkov z 28 ateliérov v Rohožníku, Stupave, Bratislave, vo Vajnoroch, Ivanke pri Dunaji, Chorvátskom Grobe, Svätom Jure, Limbachu, Pezinku, Viničnom, Vinosadoch, Modre, Častej a Budmericiach.

Polícia upozorňuje: V strednom jazdnom pruhu sa po diaľnici bez dôvodu nejazdí, môžete dostať pokutu
Bratislavskí diaľniční policajti sa dennodenne stretávajú s vodičmi, ktorí bezdôvodne jazdia v strednom jazdnom pruhu, čím porušujú zákon o cestnej premávke a dopúšťajú sa priestupku, za ktorý je v správnom konaní možné uložiť pokutu do 100 eur.

VIDEO a FOTO Katastrofa i "luxus": Nazreli sme do útrob verejných WC v centre Bratislavy
Verejné toalety na Kamzíku za takmer 130-tisíc eur provokujú luxusným vybavením - nechýbajú v nich sprchy či umývačka bicyklov. V akom stave sú však tie v centre nášho hlavného mesta? Jedny by bolo asi lepšie zatvoriť!

Za šéfa mestského podniku Marianum je navrhovaný B.Šramko, avšak len na jeden rok
Za nového riaditeľa organizácie Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy navrhla primátorovi výberová komisia kandidáta Borisa Šramka, avšak len na obdobie jedného roka. Predĺženie mandátu mu navrhuje komisia podmieniť splnením krátkodobých cieľov. O tom, či sa Šramko stane novým riaditeľom Marianum aj s navrhnutými podmienkami, rozhodne bratislavské mestské zastupiteľstvo.

VIDEO: Pochod Za spravodlivé Slovensko podporili tisíce ľudí
Pochod iniciatívy Za slušné Slovensko pod názvom Za spravodlivé Slovensko podporili v piatok v Bratislave tisícky ľudí. Iniciatíva naďalej volá po vyšetrení vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, dôslednom vyšetrení káuz a novej dôveryhodnej vláde. Aktuálny pochod je podľa organizátorky Karolíny Farskej reakciou na terajšie kauzy.

Najkvalitnejšiu cestu v Bratislavskom kraji sprístupnili verejnosti
Približne osemkilometrový cestný úsek medzi Malackami a Rohožníkom od piatkového podvečera opäť slúži motoristom. Zrekonštruovaná komunikácia je od 18.00 h v predbežnom užívaní.

MHD: Cestujúci pod vplyvom návykových látok rozbil okno na dverách autobusu
Cestujúci pod vplyvom návykových látok rozbil okno na dverách autobusu č. 93 smerujúceho do bratislavskej Petržalky. Incident sa stal na zastávke SAV. Potvrdila to hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

Večerný pochod: Na Palisádach rátajte so zastavením dopravy
Iniciatíva Za slušné Slovensko dnes večer sa organizuje ďalší protestný pochod, ktorého trasa povedie cez Palisády k budove Národnej rady. V tejto súvislosti sa očakávajú obmedzenie dopravy na celých Palisádach.

Vodiči musiela rátať počas nedele s dopravnými obmedzeniami
Bratislavskí vodiči musia v nedeľu (20. 10.) rátať s dopravnými obmedzeniami na zjazdovej vetve z diaľnice D1 v smere z Petržalky na Bajkalskú.

KURIOZITA: Mladému Bratislavčanovi sa podarilo na Peknej ceste odfotografovať niečo naozaj krásne!
Asi by ste neverili, že aj výtlk na cestnej komunikácii, respektíve jama v asfalte môže byť pre niekoho inšpiráciou k vytvoreniu zaujímavého a efektného umeleckého diela. Dôkazom je tvorba jedného z obyvateľov Krasňan - Vlada Tencera, ktorý počas výletu na Peknej ceste odfotografoval vodou zaplnenú dieru, v ktorej sa odrážalo najbližšie okolie, ale to napokon nebolo všetko, čo vďaka nemu vzniklo...

VIDEO: RTVS chystá novú vianočnú rozprávku - hudbu k nej nahrali rozhlasoví symfonici
Titulná skladba tohtoročnej vianočnej rozprávky Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Čarovný kamienok sa volá V tichu. Tento týždeň ju so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu nahrávala folková speváčka Veronika Rabada. TASR o tom informovala PR manažérka RTVS Silvia Turnerová

VIDEO: Na výstave v Pálffyho paláci sa ocitnete vo fantastickom svete kníh, môžete sa odviezť aj fiktívnym výťahom
K slávnej Pasáži v Pálffyho paláci pribudli ďalšie tri výnimočné diela od výtvarníka Mateja Kréna. A všetky tri nové inštalácie majú spoločného menovateľa. A tým je kniha. V dvoch z nich sa ponoríte do sveta knižnej ilúzie a pri treťom diele zatajíte dych, čo všetko sa dá s knihou urobiť pod vysokým tlakom. Výstavou nás sprevádzal riaditeľ Galérie mesta Bratislavy Ivan Jančár.

Linku 901 do Wolfsthalu a Hainburgu prevezme po DPB nový dopravca
Cestujúcich do a z rakúského Wolfsthalu a Hainburgu čaká dopravná zmena. Prevádzku linky 901 prevezme čoskoro nový dopravca.

Ivan B. z domu hrôzy pre seniorov pred súdom: Je to pomsta
Obžalovaný Ivan B. z kauzy zariadenia pre seniorov Iris na Heydukovej ulici v Bratislave vyhlásil v piatok pred samosudcom Okresného súdu Bratislava I, že je v plnom rozsahu nevinný a že je to pomsta voči nemu. Opakovane deklaroval, že neordinoval lieky, nikdy nezavádzal klientom kanylu a ak lieky podával, tak len tie, ktoré boli predpísané.

Dúbravčania opäť pomáhajú: Budú sa zbierať hračky
Už štyri roky po sebe bola sprevádzaná veľkým záujmom verejnosti a potom aj veľkou radosťou detí. Mestská časť Bratislava Dúbravka organizuje aj tento rok zbierku hračiek, jej cieľom je potešiť deti zo sociálne slabších rodín.

Vodárne prišli pre predražený prenájom áut o milióny eur
Mestský kontrolór zistil vážne nedostatky a nehospodárne nakladanie s peniazmi v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. A to v rokoch 2015-2018. Mestská spoločnosť predražene obstarávala autá a prišla tak o vyše 4,5 milióna eur. Mesto v tejto súvislosti zvažuje ďalšie kroky.

VIDEO Novinka: Dopravný podnik zlepšuje prestupy na Molecovej
Príbeh, ktorý sa opakuje každý deň. Na Molecovu v Karlovej Vsi prichádza plný autobus X5 z Dúbravky a trolejbus 33 z Dlhých dielov. Všetci chcú prestúpiť na električku do centra. Časť ľudí sa pustí rovno do cesty plnej áut a prelieza zábradlie, ďalší idú poctivo cez priechod. Tí však električku niekedy nestihnú. To by sa oddnes malo zmeniť. Dopravný podnik totiž zavádza v prevádzke liniek X6 a X5 novinku.

VIDEO: Na Tehelné pole sa chystá podporiť Slovan v Európskej lige viac než 20-tisíc detí - štadión by mal byť plný!
Už vo štvrtok 24. októbra 2019 o 19 hodine sa na národnom futbalovom štadióne Tehelné pole odohrá tretí zápas skupinovej fázy Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Wolverhamptonom - klubom z anglickej Premiere League. UEFA potrestala nášho majstra pokutou a zatvorením štadióna, ale Slovan opäť využije výnimku a do hľadiska pustí zadarmo deti do 14 rokov. Klub avizuje, že ich záujem je obrovský a všetky miesta by sa mali zaplniť!

Za spravodlivé Slovensko: Protesty pokračujú, dôvodom je kauza Gorila
Iniciatíva Za slušné Slovensko v reakcii na nahrávku z kauzy Gorila zvolala v piatok protesty pod názvom Za spravodlivé Slovensko vo viacerých slovenských i svetových mestách.

6 hlavných výhody MBA pre vašu kariéru

Dobrá správa: Chov kožušinových zvierat na získanie kožušín sa zakáže
Chov alebo usmrtenie kožušinových zvierat na účely získania kožušín budú zakázané. Novelu zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorá tieto zmeny prináša, schválili poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok.

Riaditeľ NÚDCH Kužela ostáva vo funkcii, neodídu ani lekári
Generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave Ladislav Kužela (na fotografii vľavo) ostane naďalej vo funkcii. V nemocnici ostanú pôsobiť aj vedúci lekár neurocentra Bruno Rudinský a neurochirurg Robert Chrenko.

Múzeum dopravy chystá k 20. výročiu svojej existencie výstavu Čaro bakelitu, DOD aj 0-eurovú bankovku!
Slovenské technické múzeum – Múzeum dopravy v Bratislave ako múzejná inštitúcia dokumentuje históriu dopravy už dvadsať rokov. Múzeum bolo pre verejnosť sprístupnené 24. júna v roku 1999 a nachádza sa na Šancovej ulici v blízkosti Hlavnej stanice.

Ivan Kmotrík mladší zaplatí za "hajlovanie" peňažný trest - súdny proces nebude!
Hlavné pojednávanie vo veci viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka mladšieho, obvineného z extrémistického trestného činu, je zrušené. Ako obhajca Kmotríka, tak aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vzali odpor späť voči trestnému rozkazu.

Národná kultúrna pamiatka Pradiareň 1900, ako súčasť novej štvrte Zwirn, vytvorí nový bod na mape Bratislavy
Obnova jednej z najvýznamnejších priemyselných pamiatok v Bratislave Pradiarne 1900 postupne odhaľuje svoj budúci vzhľad. Konverzia technicky unikátnej budovy na nové využitie je súčasťou novej mestskej štvrte ZWIRN, ktorej výstavba je realizovaná v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne. Pradiareň dá celému komplexu identitu.

V ikonickej budove Slovenského rozhlasu vystavia obrazy Vincenta Hložníka z matičného národného pokladu
Sté výročie narodenia významného slovenského maliara a umelca Vincenta Hložníka si Matica slovenská uctí vystavením jeho obrazov zo zbierky Národného pokladu SR v budove Slovenského rozhlasu v Bratislave. Spoločne s Rozhlasom a televíziou Slovenska a Art Galériou Schürger Tvrdošín otvoria výstavu vernisážou s názvom VH – 100 obrazov presne v deň storočnice 22. októbra 2019.

Mesto štartuje súťaž na výstavbu nájomných bytov - Bratislava ich má najmenej zo všetkých metropol krajín V4
V otázke nájomného bývania má Bratislava obrovský dlh. V rámci hlavných miest V4 sme na tom najhoršie a máme najnižší počet mestských nájomných bytov.

VIDEO: Opitý mladík na diaľnici narazil do stredových zvodidiel
Poriadne opitý mladík, ktorému policajti namerali v dychu takmer 2,5 promile alkoholu, si sadol za volant a vybral sa na diaľnicu. A tak to aj dopadlo.

Konferencia pripomína 145. výročie narodenia Jesenského a Tajovského
Múzeum mesta Bratislavy si vedeckou konferenciou pripomína 145. výročie narodenia Janka Jesenského a Jozefa Gregora Tajovského. Jej cieľom je zmapovať poznanie životov a literárnej tvorby oboch výrazných osobností literárneho života prvej tretiny 20. storočia. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie múzea Beáta Husová.

Hokejový klub Slovan Bratislava "zabudol" zaplatiť za prenájom štadióna Ondreja Nepelu!
Slovan so splátkou za mesiac september mešká už viac ako dva týždne. Magistrát zároveň upozornil, že vedenie Slovana sa navyše stále nedohodlo s mestom na novej zmluve, ktorú chceli obe strany uzavrieť po odchode belasých z KHL. Slovan je tak stále viazaný starou zmluvou, podľa ktorej musí platiť prenájom približne 800 tisíc eur ročne.

Dom hrôzy pre seniorov: Pred súdom stojí falošný lekár a sestrička
Pred samosudcom Okresného súdu Bratislava I sa vo štvrtok začal proces s obžalovanými Ivanom B. a Vanessou P., ktorí v zariadení pre seniorov Iris v Bratislave na Heydukovej ulici mali podávať jeho klientom rôzne lieky a liečivá, pričom nemali na takéto úkony odbornú spôsobilosť.

FOTO: Pozrite sa, aký úlovok zaznamenali policajti v rámci akcie Hyena - zadržali aj bývalých SIS-károv!
Tento týždeň NAKA zasahovala v Bratislave a okolí v súvislosti s násilnou trestnou činnosťou, drogami a nedovoleným ozbrojovaním. Policajti sľúbili, že viac informácií verejnosti poskytnú hneď ako to procesná situácia dovolí a dnes ráno zverejnili fotografie z úspešnej razie...

MHD: Cez víkend budú na Záhradníckej rúbať stromy a opravovať cestu, trolejbusy a nočáky cez ňu premávať nebudú
Počas víkendu bude na Záhradníckej ulici prebiehať výrub stromov a oprava povrchu cesty. To si vyžiada presmerovanie liniek MHD.

Kolaudácia developerského projektu v Ružinove Prima park I. sa opäť odsúva: Aké sú tam prekážky?
Kolaudácii projektu Prima Park I v bratislavskom Ružinove bránili viaceré prekážky. Developer síce dnes tvrdí, že má na stole súhlas magistrátu a kolaudácii nič nestojí v ceste, avšak starosta Ružinova má na to iný názor. Súhlas, ktorý dostal developer od hlavného mesta, podľa Martina Chrena nie je záväzné stanovisko a kolaudáciu nateraz odmieta.

Slovenská filharmónia otvorí svoju 71. koncertnú sezónu. Na čo sa môžete tešiť?
Slovenská filharmónia (SF) otvorí svoju 71. koncertnú sezónu slávnostne. Po úvodnom koncerte 55. ročníka Bratislavských hudobných slávností (BHS) v septembri prináša otváracie koncerty 24. a 25. októbra, ktoré sú zároveň Slávnostné koncerty k 70. výročiu vzniku SF.

Pozemok s „Bašternákovou jamou“ zmenil vlastníkov – čo sa tu bude napokon stavať?
Na rohu Vajnorskej a ulice Odbojárov kedysi stála stará základná škola, ktorú však v lete roku 2018 zbúrali, nakoľko tu mal vyrásť bytový komplex, za ktorým bol dnes už odsúdený podnikateľ Ladislav Bašternák. V jame, ktorá sa tu vykopala, by sa už čoskoro malo začať stavať. Pozemok totiž zmenil vlastníkov...

Na rušnú Trnavskú cestu sa zatúlal samček daniela škvrnitého!
Nevšednú prácu mali dnes bratislavskí policajti spolu s hasičmi a poľovníkmi. Po bratislavských uliciach sa totiž pohybovalo zviera, ktoré patrí skôr niekam do lesa...

SME

Na Makovického vznikne centrum služieb včasnej intervencie
Cieľom centier je poskytovanie pomoci rodinám s deťmi.

Petržalka dofinancuje úväzky pre asistentov na školách
Samospráva poskytne na asistentov 60-tisíc eur.

Kino Devín je na prenájom, nájomca ho má zrekonštruovať
Bratislavská mestská časť Devínska Nová Ves vyhlásila obchodnú verejnú súťaž.

Kolaudácia Prima Parku I v Ružinove je zatiaľ otázna
Developer a mestská časť sa sporia o odbočovací pruh.

Pozrite sa, ako vyzeral protest očami fotografa SME Marka Erda
Protestné zhromaždenie sa v Bratislave začalo na Hodžovom námestí.

Protest Za slušné Slovensko v piatok ovplyvní dopravu v Bratislave
Dopravný podnik presmeruje trolejbusy na alternatívne trasy.

Linku do rakúskeho Hainburgu prenechá DPB dopravcovi Slovak Lines
Ekonomická situácia linky bola neudržateľná.

Bratislavské vodárne prišli nehospodárnym vedením o milióny
Príkladom plytvania je obstaranie predražených áut

Premávka v Bratislave a na príjazdových komunikáciách je spomalená
Vodiči hlásia zdržanie do štvrť hodiny.

Historickú budovu Pradiarne zrekonštruujú za 20 miliónov eur
Predpokladané ukončenie obnovy Pradiarne 1900 je naplánované na štvrtý kvartál roku 2020.

Na Záhradníckej ulici nebude počas víkendu premávať trolejbusy
Dôvodom je uzavretie ulice pri plánovanom výrube stromov.

Bratislava má najmenej nájomných bytov z hlavných miest V4
Mesto vyhlásilo prvú architekotnickú súťaž na výstavbu nájomných bytov.

Opitý mladík havaroval na diaľnici D2. Vrazil do stredových zvodidiel
Je obvinený z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Primátor Vallo chce zvýšiť bezpečnosť v bratislavskom Pentagone
Starosta Vrakune by privítal v danej lokalite omnoho viac mestských policajtov.

Vodiči sa zdržia na viacerých miestach v Bratislave
Vodiči hlásia zdržanie do dvadsať minút.

Ružinov nastavuje jasné pravidlá pre podniky na svojom území
Mení nariadenia o otváracích hodinách a verejnom poriadku.

Nové Mesto vypísalo architektonickú súťaž na reštauráciu Snežienka
Chátrajúci objekt bývalej výletnej reštaurácie na Železnej studničke by mal dostať po novú tvár.

Viceprimátorka Bratislavy Štasselová podala pre falošné listy podnet na políciu
Listy dostali starostovia obcí na Záhorí.

Umelci oživia ateliér významného sochára Alojza Rigeleho
Mnohí sa s menom Rigele nestretli. Denne pritom prechádzajú okolo jeho sôch.

Mestská polícia chce získať nových kolegov, spustila náborovú kampaň
Bratislava by potrebovala zdvojnásobiť počet policajtov.

Škôlku na Novohorskej v Rači pravdepodobne otvoria až v marci
Zhotoviteľ stavby nedodržal termín dokončenia prác.

Nepetržalčania môžu využívať výhody parkovania. Musia sa prihlásiť na administratívny trvalý pobyt
Podmienkou je presmerovaná pošta na aktuálnu adresu.

Ružinov diskriminuje škôlkárov, tvrdí stredisko pre ľudské práva
Mestská časť so strediskom nesúhlasí.

Na Strednej škole scénického výtvarníctva štrajkovali študenti aj učitelia
Zamestnanci aj študenti požadujú zmenu správania vedenia školy.

Bratislave chýba stanica pre chránené zvieratá
Štátna ochrana prírody tvrdí, že hľadá efektívne riešenie.

Knieža Albert II. si prevzal čestný doktorát Univerzity Komenského
Doktorát navrhla udeliť Prírodovedecká fakulta UK.

Premávka v Bratislave a na príjazdových komunikáciách je spomalená
V Bratislave sa stalo viacero dopravných nehôd.

V nedeľu otvoria brány staveniska novej autobusovej stanice Mlynské nivy
Verejnosť si môže prezrieť najväčšie stavenisko v strednej Európe.

Slovnaft investuje 600-tisíc eur do nových staníc merajúcich znečisťujúce látky v ovzduší
Namerané dáta Slovnaft dobrovoľne sprístupňuje verejnosti.

Obnovu budovy na Hlavnom námestí, ktorú poškodil požiar, stále pripravujú
Požiar vypukol vlani v novembri na vianočných trhoch.

Bratislava: Tender na opravu trate od Špitálskej po Blumentál zrušili
Problémom boli vysoké ceny v ponukách.

Tender na opravu električkovej trate od Špitálskej po Blumentál je zrušený
Navrhované ceny v predložených ponukách sú vyššie ako predpokladaná hodnota zákazky.

Bratislavský kraj sa zameria na politiku sociálnej inklúzie
Cieľom je adresne nastaviť opatrenia na začlenenie najzraniteľnejších skupín.

Šoféra, ktorého zadržali po streľbe, obvinili z drogového zločinu
Naháňačka a streľba sa odohrali v stredu na Žitavskej ulici v Bratislave.

V Petržalke žije 24 percent zo všetkých Bratislavčanov. V hlavnom meste klesol počet trestných činov
Štatistický úrad zverejnil údaje v roku 2018 v porovnaní s rokom 2014.

Bratislavský magistrát chce pomôcť Devínu s dlhmi
Mestská časť Devín je už viac ako desať rokov v nútenej správe.

Architektonickú súťaž na Hlavnú stanicu chcú vyhlásiť do konca roka
Odhadované náklady na rekonštrukciu sú vo výške 147 miliónov eur.

Výstavba obchvatu si v Bratislave vyžiada ďalšie dopravné obmedzenia
Obmedzenia čakajú vodičov aj v novembri.

Opravu električkovej trati v Rači presunuli na jar 2020
Dôvodom zdržania je oprava Karlovesko-dúbravskej radiály.

Na bratislavskej križovatke sa zrazili dve autá, dodávku odhodilo do autobusu
Úsek je plne prejazdný.

Aktuality magistrátu

Uzavreli sme posledné výberové konania do predstavenstiev mestských podnikov
Uzavreli sme posledné výberové konania do predstavenstiev mestských podnikov

Kontrola preukázala plytvanie v BVS v objeme miliónov eur
Kontrola preukázala plytvanie v BVS v objeme miliónov eur

Štartujeme súťaže na výstavbu nových nájomných bytov
Štartujeme súťaže na výstavbu nových nájomných bytov

Pripravujeme výberové konania na riaditeľov/riaditeľky príspevkových organizácií mesta
Pripravujeme výberové konania na riaditeľov/riaditeľky príspevkových organizácií mesta

Záujemcovia o stánky pre neziskové mimovládne organizácie na Vianočné trhy sa už môžu prihlasovať
Záujemcovia o stánky pre neziskové mimovládne organizácie na Vianočné trhy sa už môžu prihlasovať

Výsledky výberových konaní na šéfa MIBu aj ďalších členov predstavenstiev
Výsledky výberových konaní na šéfa MIBu aj ďalších členov predstavenstiev

Personálne zmeny v niektorých mestských podnikoch
Personálne zmeny v niektorých mestských podnikoch

Bratislava je opäť viac otvorená verejnosti
Bratislava je opäť viac otvorená verejnosti

Nie je park ako park, Horský park funguje po novom
Nie je park ako park, Horský park funguje po novom

Deň otvorených dverí v duchu 110. výročia trolejbusovej dopravy
Deň otvorených dverí v duchu 110. výročia trolejbusovej dopravy

Národný pochod za život čiastočne obmedzí dopravu v Bratislave
Národný pochod za život čiastočne obmedzí dopravu v Bratislave

Verejné vypočutie riaditeľov mestských rozpočtových organizácií a príspevkovej organizácie hlavného mesta SR Bratislavy
Verejné vypočutie riaditeľov mestských rozpočtových organizácií a príspevkovej organizácie hlavného mesta SR Bratislavy

Noví členovia predstavenstiev z prvých výberových konaní sú známi
Noví členovia predstavenstiev z prvých výberových konaní sú známi

Nominácie na ceny DOSKY 2019 sú už známe
Nominácie na ceny DOSKY 2019 sú už známe

Nový spôsob vymáhania nedoplatkov
Nový spôsob vymáhania nedoplatkov

V rámci Európskeho týždňa mobility zlacňujeme ročný predplatný cestovný lístok na MHD a všetky typy cestovných lístkov zakúpených cez mobilnú aplikáciu IDS BK
V rámci Európskeho týždňa mobility zlacňujeme ročný predplatný cestovný lístok na MHD a všetky typy cestovných lístkov zakúpených cez mobilnú aplikáciu IDS BK

Bratislavské korunovačné dni: V mene koruny
Bratislavské korunovačné dni: V mene koruny

Spúšťame súťaže pre architektonické ateliéry s cieľom skvalitniť verejný priestor a rekonštruovať budovy vo vlastníctve mesta
Spúšťame súťaže pre architektonické ateliéry s cieľom skvalitniť verejný priestor a rekonštruovať budovy vo vlastníctve mesta

Už od zajtra ďalší výber členov manažmentu mestských podnikov
Už od zajtra ďalší výber členov manažmentu mestských podnikov

Záujemcovia o prenájom stánkov počas vianočných trhov sa už môžu prihlasovať
Záujemcovia o prenájom stánkov počas vianočných trhov sa už môžu prihlasovať