Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava

Bratislavské
noviny

Rakúsky prezident odhalil v Hainburgu pamätnú tabuľu Pochodu slobody
Rakúsky spolkový prezident Alexander van der Bellen odhalil v utorok v rámci podujatia "Ahoj, Európa" na námestí Altes Kloster v Hainburgu pamätnú tabuľu. Tá pripomína Pochod slobody z Bratislavy do tohto hraničného mesta, na ktorý sa vydali Slováci pred 30 rokmi. Zároveň pripomína 30. výročie pádu železnej opony.

Petržalka nevyhovie protestu prokurátora v súvislosti so zľavami v škôlkach
Bratislavská Petržalka si stojí za tým, ako pri prijímaní detí do materských škôl (MŠ) finančne zvýhodňuje deti s trvalým pobytom na území mestskej časti.

OTRASNÉ: Dvaja mladíci v BMW napadli posádku vozidla rýchlej zdravotnej služby
Vozidlo záchrannej služby blokovalo premávku na Björnsonovej ulici. Dvoch mladíkov na vozidle BMW to však natoľko obmedzilo v jazde, že mali potrebu vulgárne osloviť záchranárov, aby dali vozidlo preč a napokon na členov posádky dokonca fyzicky zaútočili!

FOTO: Pred 30 rokmi sa vybrali Bratislavčania v tisíckach slobodne prejsť do Rakúska
Presne pred 30. rokmi - na Deň ľudských práv, teda 10. decembra 1989 sa vydalo na pochod cez železnú oponu vyše 100-tisíc Slovákov, najmä z Bratislavy a okolia. Pochod Bratislava-Hainburg organizovalo občianske hnutie VPN. Svoju akciu nazvalo Ahoj Europa! a išlo o zlomovú udalosť v našich novodobých dejinách.

Kino Lumiére uvedie Cudzinca v raji, bude nasledovať i diskusia
Bratislavské Kino Lumiére uvedie v stredu (11. 12.) o 18.00 h snímku Stranger in Paradise (Cudzinec v raji). Jediné premietanie filmu na Slovensku v roku 2019 a následnú diskusiu s hosťami z Nepálu, Kazachstanu a Ukrajiny organizuje Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM). TASR o tom za organizátorov informoval Michal Milla.

Petržalka bude budúci rok hospodáriť s viac ako 43,96 miliónmi eur
Petržalka bude v budúcom roku hospodáriť s rozpočtom vo výške viac ako 43,96 milióna eur. Rozhodli o tom v utorok poslanci na zasadnutí miestneho zastupiteľstva (MZ), keď schválili rozpočet mestskej časti na rok 2020.

Bratislava vyhlásila architektonickú súťaž na premenu Námestia SNP a okolia
Mesto Bratislava vyhlásilo architektonicko-urbanistickú súťaž na komplexnú premenu jedného z najvýznamnejších mestských priestranstiev v centre Bratislavy, a to Námestia SNP a Kamenného námestia.

Bezpečnosť v Starom Meste? Nie je to dobré, priznáva magistrát a chystá ďalšie opatrenia
Bezpečnostná situácia v niektorých lokalitách Bratislavy, zvlášť na Obchodnej ulici a v bezprostrednom okolí, stále nie je dobrá. Po nedeľnom incidente na Námestí SNP, po ktorom zomrel 22-ročný cudzinec, to uviedlo mesto Bratislava. Priznáva, že opatrenia, ktoré na zlepšenie situácie realizuje, sú stále len jednou z častí komplexnejšieho problému. Chystá však ďalšie riešenia.

Zmení sa typ dopravy: Namiesto vlakov bude medzi Záhorskou Vsou a Zohorom premávať viac autobusov
Zrušené vlaky medzi Záhorskou Vsou a Zohorom nahradí nová autobusová linka 225.

VIDEO: Opitý hazardér na diaľničnom obchvate - Talian sa z auta doslova vypotácal!
Koncom uplynulého týždňa spozorovali policajti oddelenia mýtnej polície vozidlo, ktoré počas jazdy prechádzalo z jedného jazdného pruhu do druhého bez použitia svetelného znamenia o zmene smeru jazdy. A tak im nezostalo nič iné ako vodiča zastaviť a podrobiť kontrole, ktorá sa skončila podľa očakávania, ale zároveň dosť prekvapivo...

Spustenie električiek v Karlovej Vsi blokuje spor o vstup na pozemky
Kedy začnú premávať električky po zmodernizovanej časti Karlovesko-dúbravskej radiály v Bratislave, je nateraz otázne. Dôvodom je spor o vstup na pozemky pod elektrickou stanicou – meniarňou Dolné Krčace v Dúbravke.

Vianočný program a trhové stánky otvoria v Dúbravke na Luciu
Na vianočné trhy nemusia Dúbravčania cestovať nikam ďaleko, na pár dní sa rozložia aj pred tunajším Domom kultúry Dúbravka. Mestská časť Bratislava-Dúbravka ich organizuje už piaty rok.

FOTO: Na Poľnohospodárskej začal horieť byt na 8. poschodí - hlásia aj zranenú osobu
Niekoľko vozidiel Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy dnes vyrazilo smerom do Vrakune, kde bol krátko pred pol jedenástou nahlásený požiar bytu na 8. poschodí.

Skontrolovali detské ihriská v Karlovej Vsi
Karloveské deti a ich rodičia môžu používať hracie prvky na detských ihriskách bez obáv. Ich stav podlieha každoročnej prísnej kontrole, ktorá sa vykonáva raz ročne na každom hernom zariadení. Informuje o tom karloveská samospráva na svojom webe.

Aj v ďalšom roku ponúkne Divadlo Lab predstavenia pre nepočujúcich!
(pr) Divadlo by malo byť naozaj pre všetkých! A presne s touto myšlienkou pracuje Divadlo Lab už druhú divadelnú sezónu. Aj v nasledujúcom roku ponúka opäť predstavenia pre divákov, ktorí majú sluchový hendikep.

Zvládne sa Petržalka v zime postarať o cesty? Starosta priznáva problémy a prichádza s radikálnym návrhom
Dokáže bratislavská Petržalka zabezpečiť zimnú udržbu? Jej starosta Ján Hrčka prezradil, aké problémy rieši s Miestnym podnikom verejnoprospešných služieb. Zároveň sa obracia na miestnych poslancov a žiada ich, aby v utorok odsúhlasili presun podniku priamo pod jeho úrad.

Karloveské Vianoce obohatia darcovia krvi, swingová tančiareň aj benefičný koncert
Vianočná kvapka krvi, swingová tančiareň, aj benefičný koncert pre mladú talentovanú umelkyňu s Aspergerovým syndrómom. To všetko prinesú tohtoročné Karloveské Vianoce počas tretieho adventného víkendu.

Vo Vodárenskom múzeu bude v utorok finále Festivalu vody 2019
V priestoroch Vodárenského múzea Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) v Bratislave bude v utorok (10. 12.) finále Festivalu vody 2019.

Na viacerých miestach v Bratislave hlásia kolóny a nehody
Doprava na hlavných ťahoch v Bratislave je zhustená a na viacerých úsekoch hlásia vodiči aj dopravné nehody.

Psychológ Madro: Po samovražde Moniky Potokárovej sme zaznamenali zvýšený počet detí s myšlienkami na ukončenie života
Programový riaditeľ a psychológ Marek Madro vedie už sedem rokov internetovú poradňu pre mladých IPčko.sk. Tím psychológov tejto poradne pomáha mladým ľuďom vrátane detí prostredníctvom chatu a emailu. Marek Madro upozorňuje, že samovrážd maloletých pribúda. Počet detí, ktoré píšu cez aplikáciu psychológom, tento rok stúpol o viac ako 20 percent. Ako ich ochránite pred samovraždenými myšlienkami?

FOTO a VIDEO: Polícia hľadá štvoricu mužov, ktorí by mohli objasniť usmrtenie 22-ročného muža na Námestí SNP
Krajské riaditeľstvo PZ SR v Bratislave zverejnilo na sociálnej sieti video, na ktorom vidno štvoricu mužov na Námestí SNP v nedeľu nadránom, kedy tu došlo k zabitiu 22-ročného cudzinca. Policajtom sa zároveň podarilo získať aj zábery z podnikov, kde sa traja z kvarteta mužov predtým zabávali. Polícia sa obrátila na verejnosť s prosbou o pomoc pri ich identifikácii...

Sťažnosť na reštauráciu: Hosťovi nablokovali tringelt za vetu po anglicky
Zákazníci gastro prevádzok sa môžu stretnúť so všeličím. Najnovšie jeden z hostí nemal veriť vlastným očiam v jednej z petržalských reštaurácií, keď mu čašníčka priniesla účet. Takmer polovicu sumy totiž tvoril tringelt, ktorý mu mali zaúčtovať za jednu anglickú vetu. K prípadu sa nám vyjadril aj majiteľ reštaurácie.

VIDEO: Už ste niekedy videli, ako to vyzerá v električkovom depe?
Aj keď Dopravný podnik Bratislava počas dní otvorených dverí sprístupňuje svoje vozovne, garáže a depá verejnosti, tak nie vždy je tam čas a priestor všetko si detailne poprezerať. Bratislavskí youtuberi špecializujúci sa na Urbex navštívili električkové depo v Krasňanoch a vy máte vďaka nim možnosť uvidieť, čo všetko sa v ňom okrem električiek rôznych typov nachádza...

Dobrá správa pre turistov: V lesoparku pribudla vyhliadka, z ktorej možno uvidíte i muflóny
Hľadáte pokojné miesto na pozorovanie prírody, kde pri troche trpezlivosti uvidíte srnky či muflóny? Mestské lesy v Bratislave vyrobili pre turistov jednoduchú drevenú vyhliadku v lokalite Tri Duby.

Mesto vyhlásilo výberové konania na riaditeľov mestskej galérie a BKIS
Bratislavský magistrát vyhlásil výberové konania na riaditeľov Galérie mesta Bratislavy (GMB) a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS).

Viete, čo je najtradičnejšie slovenské jedlo? Halušky ani rezeň to nie sú
V minulosti dominovali v kuchyniach našich predkov lokálne a sezónne suroviny. Pre toto ročné obdobie to bola kapusta a zemiaky. Popri nich strukoviny, mäso a múčne jedlá. No ktoré jedlo je najtradičnejšie?

Andrej Danko organizuje tradičný vianočný šachový turnaj - aké hviezdy naň tento rok prilákal?
Na pôde Národnej rady SR sa v pondelok 9. decembra uskutoční už 3. ročník Vianočného šachového turnaja predsedu NR SR Andreja Danka. Odohrávať by sa mal v Sále Ústavy, ktorá sa nachádza v historickej budove NR SR na Župnom námestí.

Ďalší usmrtený cudzinec v centre Bratislavy - ako na túto tragédiu reagoval primátor Vallo?
Ďalší mŕtvy človek po fyzickom napadnutí bol dnes v noci nájdený v centre mesta. "Je mi nesmierne ľúto zbytočnej smrti mladého človeka aj smútku jeho najbližších," napísal na margo tejto tragickej udalosti primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnu sieť. Ale to nebolo všetko...

FOTO a VIDEO: Na Primaciálnom námestí vyrástol Vianočný les - stromčeky ozdobili deti z bratislavských základných škôl
Na Primaciálnom námestí v piatok 6. decembra opäť vyrástol Vianočný les! Stromčeky, ktoré sa na verejnom priestranstve nachádzajú vyzdobili deti z 24 bratislavských materských, základných a umeleckých škôl. Autori ozdôb tej najkrajšej jedličky budú vyhlásení a odmenení vo štvrtok 12. decembra na Františkánskom námestí.

HISTÓRIA: Panónska cesta, knieža Pribina a dejiny Slovanov
Jedna z najväčších ulíc v Petržalke, Panónska cesta, nám pripomína neobyčajný príbeh kniežaťa Pribinu, prvého, po mene známeho slovanského panovníka na našom území. Práve on sa usadil v Panónii a vybudoval z nej veľkú slovanskú krajinu. Jej názov však pochádza z ešte staršej doby.

FOTO: Skladu solidarity sa netreba báť - je určený pre všetkých
Keď sa povie Sklad solidarity, človek má tendencie predstaviť si v ňom obnosené šatstvo nižšej kvality, ktoré je určené najmä pre ľudí bez domova. Zavítali sme doň a boli sme prekvapení, pretože sme tu našli zachovalé, aj značkové oblečenie porovnateľné s tým v bežných secondhandoch. Na rozdiel od nich však v Sklade solidarity na Jasovskej 6 v Petržalke nájdete aj množstvo vecí do domácnosti. Navyše si ich môžete vziať, a to aj vy, za skutočne symbolický poplatok.

Nová gastromapa hlavného mesta chce ľudí viesť k porozumeniu
Nová gastromapa "Svetová Bratislava" chce poukázať na rozmanitosť hlavného mesta Slovenska a ľudí, ktorí v nej žijú. "Rovnako je jej cieľom viesť ľudí k hlbšiemu vzájomnému porozumeniu," povedala pre TASR Michaela Pobudová z občianskeho združenia (OZ) Mareena.

Pojednávanie so šéfredaktorom časopisu Zem a Vek sa má začať v stredu - obžalovaný je z extrémizmu a hanobenia rasy
Pojednávanie so šéfredaktorom časopisu Zem a Vek Tiborom Eliotom R. sa má začať na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v stredu (11. 12.). Obžalovaný je z rozširovania extrémistických materiálov a hanobenia rasy. Rezort spravodlivosti o tom informuje na svojom webe.

Na niektoré parkovacie miesta sa dalo dostať len cez chodník - zmení sa to po novele zákona?
„Od 1. decembra možno parkovať na chodníku len na takom mieste, kde nebude dochádzať k jazde po chodníku, ale pôjde skutočne len o zaparkovanie na chodníku, ktorý je primknutý (susedí) s cestou.“ O zmenách v novelizovanom zákone o cestnej premávke informuje ministerstvo vnútra na svojej stránke.

Na Námestí SNP našli mŕtveho muža - mal zomrieť po nočnom útoku! Polícia pátra po páchateľovi a hľadá aj svedkov...
Dnes, teda v nedeľu v skorých ranných hodinách bola policajná hliadka vyslaná na Námestie SNP, kde sa mala nachádzať osoba v bezvedomí. Na miesto sa ihneď dostavili policajti a záchranári. Mladého muža sa však aj napriek snahe záchranárov oživiť nepodarilo...

Aké odpovede žiadali Petržalčania od primátora Matúša Valla?
Na bilančnom stretnutí s obyvateľmi, ktoré primátor Matúš Vallo organizuje v každej mestskej časti, boli Petržalčania dobre zorientovaní v témach, ktoré ich zaujímali. V prípade projektu debarierizácie Antolskej dokonca lepšie ako zástupcovia magistrátu. Diskusia bola kultivovaná, hoci účasť priemerná.

FOTO a VIDEO: Obľúbený herec Ivan Letko sa dožíva 85 rokov
Herec a pedagóg Ivan Letko bol verný predovšetkým divadlu, ktoré považoval za svoju najväčšiu lásku. "Je to možno klišé, ale je to tak. Kontakt s publikom je nenahraditeľný. Keď ľudia reagujú a zatlieskajú, to je ten najkrajší honorár," vyjadril sa o svojej profesii umelec.

Katolíci slávia prikázaný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie
Veriaci katolíckej cirkvi slávia v nedeľu prikázaný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Znamená, že Pannu Máriu ako budúcu matku svojho syna Boh pri jej počatí uchránil od dedičného hriechu, ktorý má až do krstu každý človek. Vďaka tomu žila v užšom spojení s Bohom ako ostatní veriaci židia a dostávala osobitné milosti.

VIDEO: V šlágri futbalovej Fortuna ligy zdolal vedúci Slovan druhú Dunajskú Stredu 2:0
Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotu vo svojom záverečnom jesennom zápase Fortuna ligy 2019/2020 nad DAC Dunajská Streda 2:0 na Tehelnom poli a prezimujú na čele tabuľky s desaťbodovým náskokom.

V centre si ľudia opäť vyskúšajú, aké je to spať ako bezdomovci
Nebudú zaspávať vo svojej posteli, ale pod holým nebom na zemi v centre mesta ako bezdomovci. Na Námestí Slobody v Bratislave si v sobotu ľudia opäť na vlastnej koži vyskúšajú, aké je to nemať domov a prespať počas chladnej decembrovej noci bez strechy nad hlavou.

Zo materskej školy na Znievskej bude centrum pre autistov
Bratislavský samosprávny kraj zrekonštruuje bývalú materskú školu na Znievskej 4 a vytvorí centrum pre osoby postihnuté autizmom.

FOTO: Rekonštrukcia Jurkovičovej teplárne pokračuje podľa plánu
Rekonštrukcia bývalej Jurkovičovej teplárne v Bratislave, národnej kultúrnej pamiatky (NKP), pokračuje podľa plánu. Termín plánovaného dokončenia prác, ktorý je odhadovaný predbežne na koniec leta 2020, by mal byť dodržaný. Následne bude investor podávať žiadosť o kolaudáciu.

Vedeli ste, že v Prievoze sa nachádza niekoľko národných kultúrnych pamiatok, ktoré patria do ochranného pásma?
Okolie prievozského kostola, vrátane bývalej prievozskej radnice spolu s figurálnymi reliéfmi budovy a s oblasťou miestnej požiarnej zbrojnice v bratislavskom Ružinove patria po novom do ochranného pásma nehnuteľných národných kultúrnych pamiatok (OP NKP) na území tejto mestskej časti.

FOTO a VIDEO: Vianočné trhy v Petržalke sú veľmi obľúbené aj pre svoj rodinný charakter
„Dobrý deň! Poďte ochutnať naše lokše,“ pozýva Gabriela Igrinyiová z jedného zo stánkov na petržalských vianočných trhoch. Akú majú výhodu oproti tým celomestským?

Matúš Vallo: Nasadili sme veľké tempo a rozbehli množstvo významných projektov
Primátor Bratislavy Matúš Vallo v týchto dňoch hodnotil svoj prvý rok vo funkcii, pričom za nové vedenie bratislavskej samosprávy deklaroval, že sa mu podarilo presadiť a naštartovať mnoho zásadných opatrení, no muselo riešiť aj zlý stav mesta a niektoré veci preto vyšli nie celkom podľa predstáv. "Nepozeráme sa však na to, či budeme aj ďalšie voľby zvolení, ale čo pre Bratislavu urobíme a kam ju posunieme," tvrdí.

Nové dopravné obmedzenie v Bratislave: Vodiči cez Vinohradnícku ulicu až do konca mája neprejdú
Do konca mája 2020 vodiči v Bratislave neprejdú cez Vinohradnícku ulicu. Dôvodom je výstavba diaľnice D4, preto bude v tejto súvislosti od piatka od 20.00 h úplná uzávera tejto ulice. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.

Bratislavu dnes čakajú policajné manévre - dôvodom je rizikový futbalový zápas
Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave bude počas dnešného dňa vo zvýšenej miere dohliadať na bezpečnosť hlavného mesta SR Bratislavy v súvislosti s futbalovým zápasom Fortuna Ligy 2019/2020 medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a FK DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý sa má odohrať na štadióne Tehelné pole.

VIDEO: RTVS dá divákom pod stromček tretí kanál - jeho obsah poteší najmä staršiu generáciu
Diváci RTVS si pred vianočnými sviatkami môžu zapnúť o jeden televízny okruh naviac. V nedeľu 22. decembra o 6:00 štartuje nový televízny okruh Trojka. Jeho programovým základom bude bohatý televízny archív. Ten za vyše polstoročie obsahuje všetky žánre – od dokumentov, cez dramatické, hudobné a zábavné programy až po publicistiku a vzdelávanie. V budúcnosti sa vysielanie Trojky rozšíri aj o archívnu zahraničnú tvorbu.

Meteorológovia varujú: V sobotu hrozí poľadovica
Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) varujú pred sobotným (7. 12.) vetrom na horách, ale aj poľadovicou. Informuje o tom SHMÚ na svojej internetovej stránke.

Vukovarská ulica v Devínskej: Pripomína najväčší symbol novodobých dejín Chorvátov
V bratislavskej Devínskej Novej Vsi, ktorá má najpočetnejšiu chorvátsku menšinu na Slovensku, pribudla ulica, ktorá nesie od piatka oficiálne názov Vukovarská.

SME

Najviac pôjde na vzdelávanie, Dúbravka schválila rozpočet
Dúbravka navrhla budúcoročný rozpočet s prebytkom 800 eur.

Petržalka nevyhovie protestu prokurátora pri zľavách v škôlkach
Mestská časť si nemyslí, že porušila zákon.

Petržalskí poslanci schválili rozpočet na budúci rok
Viac peňazí pôjde na oblasť dopravy či životného prostredia.

NKÚ podal tento rok trestné oznámenie aj na bratislavské vodárne
Zástupca mesta hlasoval na za zmeny majetkových pomerov v BVS bez súhlasu poslancov.

Lozorno žiada Železnice SR prehodnotiť predaj stanice v obci
Starosta Lozorna Tvrdoň poslal list ministrovi Érsekovi.

Spustenie električiek v Karlovej Vsi blokuje spor o vstup na pozemky
Mesto podalo návrh na predbežné opatrenie súdu.

Bratislava priznáva,že bezpečnosť v niektorých lokalitách nie je stále dobrá
Mesto postupne zvyšuje počet mestských policajtov a výrazne posilnilo aj kamerový systém.

Namiesto vlakov bude medzi Záhorskou Vsou a Zohorom premávať viac autobusov
Náklady na prevádzku jedného kilometra vlakovej dopravy sú asi osemnásobne vyššie.

Hasiči zasahujú na Poľnohospodárskej ulici pri požiari bytu na ôsmom poschodí
Ošetrenie potreboval jeden človek.

Výzvu za pešiu zónu pred SND podporujú aj herci
Signatári nechcú električkovú trať medzi SND a námestím pred budovami nákupného centra.

Na viacerých miestach v Bratislave sa tvoria kolóny
V Dunajskej Lužnej, v smere do Rovinky a Bratislavy hlásia zdržanie až na trištvrte hodiny.

Na viacerých miestach v Bratislave hlásia kolóny a nehody
Doprava na hlavných ťahoch je zhustená.

Uviedli Osobnosti Bratislavy 2019. Ocenenie získali aj Ďurovčík či Čobejová
Ocenili desať osobností.

Polícia vo veci usmrtenia mladíka pátra po srbsky hovoriacich mužoch
Mužov zachytil kamerový systém.

Kotlebovci plánovali stretnutie v DK Lúky, Petržalka odmietla prenajať priestory
Petržalka má informácie, že sa charakter stretnutia po zrušení nájmu má zmeniť. Žiada o pomoc políciu.

Univerzita Komenského začala s reorganizáciou majetku v Mlynskej doline
Zmluvy by nemali byť prideľované na základe osobných vzťahov či minulých zásluh.

Tour de Miletička: Ázijské bistrá, anglické knihy, aj trička s Putinom
Poprechádzali sme sa po Miletičke s Angličanom žijúcim na Slovensku.

Aufrichtová víta dotáciu vlády na Dóm sv. Martina, nepovažuje ju však za podporu samosprávy
Výška dotácie na opravu katedrály je 650-tisíc eur.

V Bratislave zomrel ďalší cudzinec, zrejme po bitke
Polícia pátra po neznámom páchateľovi.

Matúš Vallo zhodnotil prvý rok vo vedení mesta
Vedenie priznáva, že nie všetky veci vyšli podľa plánu.

Vodiči cez Vinohradnícku ulicu do konca mája neprejdú
Dôvodom je výstavba diaľnice D4.

V blízkosti Tehelného poľa budú v sobotu dopravné obmedzenia
Polícia informovala o opatreniach v súvislosti so zápasom Slovana proti Dunajskej Strede.

BVS zavádza opatrenia aj na základe správy kontrolórov
Generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš: Pokračujeme v stavaní podniku z hlavy na nohy.

Električky budú jazdiť novými trasami, zmenia sa aj názvy zastávok
Nové trasovanie liniek sa dotkne linky číslo 1.

V uliciach Bratislavy začala premávať vianočná električka (fotogaléria)
Ľudia sa ňou budú môcť previezť zadarmo do 30. decembra.

Verejné obstarávanie na zhotoviteľa projektu nemocnice na Rázsochách pokračuje
Pellegrini a Kalavská spustili búracie práce na skelete nemocnice ešte v polovici augusta.

Šoféra obvinili z vraždy ženy, ktorú našli v jarku na Fajgalskej ceste v Pezinku
Obvinený Peter je v policajnej cele.

Kontrola v Infra Services preukázala nehospodárnosť aj zneužívanie postavenia
Infra Services podľa správy kontrolóra nepredložila dokumentáciu, na základe ktorej dospela k určeniu ceny.

Protimonopolný úrad schválil koncentráciu firiem Sanagro a Lukra Slovakia
Úrad dospel k záveru, že posudzovaná koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže.

Na Tupolevovej ulici v Bratislave poškodili bankomat, polícia hľadá páchateľov
K trestnému činu došlo začiatkom decembra.

Bratislava navrhuje vyššie dane z nehnuteľnosti
Návrh ešte musia prerokovať a schváliť poslanci.

Bratislava začala s výsadbou v rámci mestského ovocného sadu
Sad vyrastie medzi Macharovou a Panónskou ulicou v bratislavskej Petržalke.

Policajti našli zavraždenú ženu v jarku na Fajgalskej ceste v Pezinku
Policajtov k telu priviedlo vyšetrovanie zranení opitého vodiča.

Spaľovanie poľných horákov Slovnaftu bude sprevádzať hluk a zápach
Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou.

Vodič riešil defekt, zlodej zatiaľ ukradol z auta vyše pol milióna eur
Krádež sa odohrala v tesnej blízkosti autoumyvárky na Studenej ulici.

Bratislavská mestská polícia získala päť defibrilátorov
Ak bude záchranka ďaleko, policajti vykonajú prvotný, život zachraňujúci úkon.

Premávku električiek do Karlovej Vsi obnovili
Električky tak opäť premávajú až po dočasné obratisko na Molecovej ulici.

Ako vyzerala Bratislava pred 170 rokmi
Historické grafiky ukazujú nezregulovaný Dunaj a novinku - koňku.

Za poplach spôsobený v nákupnom centre čelí Michalovčan obvineniu
Obvinenému hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Novým prístreškom tržnice na Žilinskej zrušili povolenie
Výstavbu povolil staromestský stavebný úrad za bývalého vedenia.

Aktuality magistrátu

Vyhlasujeme súťaž na „Živé námestie“
Vyhlasujeme súťaž na „Živé námestie“

Výberové konania na riaditeľa/ku Galérie mesta Bratislavy a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska
Výberové konania na riaditeľa/ku Galérie mesta Bratislavy a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska

Ľudové tradície vo Vianočnej električke
Ľudové tradície vo Vianočnej električke

Výsledky kontroly v Infra Services
Výsledky kontroly v Infra Services

Vyššia daň musí znamenať aj kvalitnejšie služby
Vyššia daň musí znamenať aj kvalitnejšie služby

Bratislava po roku s novým vedením
Bratislava po roku s novým vedením

Vianočná kvapka krvi
Vianočná kvapka krvi

Mestské lesy v Bratislave vybudovali náučný chodník s altánkom a piknikovým miestom nad Líščím údolím v Karlovej Vsi
Mestské lesy v Bratislave vybudovali náučný chodník s altánkom a piknikovým miestom nad Líščím údolím v Karlovej Vsi

Lepšie pripravení na zimu
Lepšie pripravení na zimu

Hľadáme šéfov ďalších mestských organizácií
Hľadáme šéfov ďalších mestských organizácií

S Mikulášom do ZOO zadarmo
S Mikulášom do ZOO zadarmo

Projekty Občianskeho rozpočtu na rok 2020 sú už známe
Projekty Občianskeho rozpočtu na rok 2020 sú už známe

Vyhlasujeme súťaž: Predĺženie promenády na Železnej studničke
Vyhlasujeme súťaž: Predĺženie promenády na Železnej studničke

Výjazdové rokovanie Vlády SR v Bratislave
Výjazdové rokovanie Vlády SR v Bratislave

Vianoce v Bratislave sa začínajú!
Vianoce v Bratislave sa začínajú!

Podpora petícii „Zastavme hazard“
Podpora petícii „Zastavme hazard“

Nadácia mesta Bratislavy – nový transparentný grantový systém
Nadácia mesta Bratislavy – nový transparentný grantový systém

Pamätník SNP sa dočkal obnovy
Pamätník SNP sa dočkal obnovy

Pamätník demokratickej revolúcie 1989
Pamätník demokratickej revolúcie 1989

Bratislava má Námestie Nežnej revolúcie
Bratislava má Námestie Nežnej revolúcie