Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bratislava

Bratislavské
noviny

Ochutnali ste už leto? Na Pláži Staré Mesto si ho užijete aj tento rok!
Dlhodobo nevyužívané pozemky medzi Starým mostom a parkoviskom Osobného prístavu, ktoré sa aj vďaka podpore developera JTRE premenili na štýlovú mestskú pláž, lákajú aj tento rok množstvo návštevníkov. Príjemný výhľad na Dunaj a lesy na petržalskej strane, plaviace sa výletné lode a prepojenie s nábrežnou promenádou v zóne Eurovea City vytvárajú aj tento rok pohodovú atmosféru v centre hlavného mesta.

Voda sa valila, Bratislavu zasiahla búrka, vodič v Devíne "utopil" Mercedes
Hlavné mesto vo štvrtok podvečer zasiahla silná búrka. Hoci netrvala dlho, na niektorých miestach paralyzovala dopravu. Extrémna situácia nastala v Devíne.

Budú mať deti v škole rúška? Konzílium odborníkov sa už dohodlo
Konzílium epidemiológov dnes na zasadnutí na úrade vlády prijalo nové pravidlá, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavírusu.

Bratislavské nemocnice sú pripravené na druhú vlnu nového koronavírusu
V prípade druhej vlny sú bratislavské nemocnice vybavené dostatkom ochranných pomôcok i prístrojového vybavenia.

Kráľovská minulosť mesta opäť ožíva, cez víkend sa uskutočnia Bratislavské korunovačné dni 2020
Už tento víkend si hlavné mesto opäť pripomenie slávnu kráľovskú minulosť a korunováciu kráľa Mateja. Na podujatí Bratislavské korunovačné dni 2020 si budú obyvatelia a návštevníci mesta môcť vychutnať dobovú atmosféru korunovačného sprievodu, korunovačného koncertu v Dóme sv. Martina, bezplatných prehliadok a výstavy na hradbách.

Projekt Rázsoch je vo fáze hodnotenia žiadostí o účasť vo verejnom obstarávaní
Projekt výstavby novej Univerzitnej nemocnice na bratislavských Rázsochách je aktuálne v procese hodnotenia žiadostí o účasť vo verejnom obstarávaní. Búracie práce na skelete nedostavanej nemocnice spustili pred rokom vtedajší premiér Peter Pellegrini a ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

FOTO V Maďarsku na Balatone vplyv pandémie nepocítite: "Nikto tu na nič nedbá"
Letná sezóna je v plnom prúde aj na najväčšom stredoeurópskom jazere u našich južných susedov na Balatone. Ľudí je dosť, aj keď našinca stretnete len zriedka.

Rúška prvé dva týždne v škole? Podľa premiéra Matoviča to má byť realita
Premiér Igor Matovič navrhol na aktuálne prebiehajúcom štvrtkovom konzíliu odborníkov, aby sa nariadila povinnosť nosiť rúška aj v triede počas prvých dvoch týždňov v škole. O svojom návrhu informoval na svojej sociálnej sieti facebook.

FOTO: Na Mlynarovičovej vyznačili rezidenčné parkovacie miesta - box č. 63 by ste asi nechceli, teda ak nemáte motorku...
Na sociálnej sieti sa v skupine Bratislava - Petržalka objavila fotografia čerstvo vyznačených parkovacích miest na parkovisku pri trhu na Mlynarovičovej. Nevedno či to bol zámer alebo nešťastná náhoda, ale box označený číslom 63 má evidentne oveľa menšiu šírku než ostatné miesta ohraničené modrou farbou...

Motorkár si to šinul po Dolnozemskej 120-kilometrovou rýchlosťou - akú pokutu od policajtov dostal?
Bratislavskí dopravní policajti neustále dohliadajú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, na čo pravdepodobne nemyslel vodič cestného motocykla, ktorý na Dolnozemskej ceste v Bratislave prekročil maximálnu dovolenú rýchlosť, ale neušiel pozornosti mužov zákona...

Vallo: Podporujem nespokojných vedcov, vláda neberie Bratislavu úplne vážne
Primátor Bratislavy Matúš Vallo podporuje vyhlásenie nespokojných bratislavských vedcov, ktorí upozornili, že sa nedostanú k financiám na výskum ochorenia COVID-19 v rovnakej miere, ako vedci z ostatných častí Slovenska. Valla preto v tomto smere mrzí, že ani vláda Igora Matoviča (OĽANO) neberie Bratislavu úplne vážne.

Zle nastavený systém svetelnej signalizácie na križovatke v Dúbravke - neuveríte ako dlho tu čakajú vodiči na "zelenú"...
Predstavte si situáciu, že bývate napríklad v Stupave a ráno sa ponáhľate autom do práce v Bratislave. Hoci v kolóne iných vozidiel, ale relatívne v pohode sa dostanete okolo Záhorskej Bystrice a cez Lamač až do Dúbravky, kde pracujete a na poslednej križovatke chcete odbočiť doľava, ale zelená na semafore vám nechce ani za svet naskočiť...

Staromestské kultúrne leto ponúkne v piatok na nábreží tanec s ohňom, známeho DJ a výstavu fotografií
Magická ohňová šou, hudobné sety známeho DJa a výstava fotografií dunajského nábrežia - to je program piatkového (14. 8.) podujatia, ktoré v rámci Staromestského kultúrneho leta na nábreží 2020 pripravilo bratislavské Staré Mesto v tesnom susedstve legendárnej budovy Propellera a vyhliadkového kolesa.

Slovensko eviduje 49 nových prípadov nákazy koronavírusu: Vyliečilo sa 55 ľudí
Na Slovensku za stredu pribudlo 49 nových prípadov, laboratóriá otestovali 2 741 ľudí.

Zlá správa: Rekonštrukciu Karloveskej radiály v termíne pravdepodobne nestihnú
Hoci práce na rekonštrukcii Karloveskej radiály napredujú, pri pohľade na jej aktuálny stav vám napadne otázka, či je reálne, že už v septembri budú po nej jazdiť električky. Vyzerá to tak. že nie.

Náš najvzácnejší sokol odchoval tento rok menej mláďat. Odborníci poznajú príčinu
Sokol červenonohý je najvzácnejším druhom sokola, aký hniezdi na území Slovenska. Hoci sa tento druh na hranici vyhynutia podarilo ochranárom zacchrániť, tento rok mu sezóna nepriala tak ako v roku 2019.

Nakoniec predsa. Od soboty budú dlhodobo uzavreté zjazdy z Prístavného mosta
Odklad trval iba týždeň. Od soboty 15. augusta (od polnoci) budú uzatvorené zjazdy z Prístavného mosta smerom na Bajkalskú ulicu a aj smerom na Slovnaftskú.

Infektológ Sabaka: Nikto si nemôže byť úplne istý, že ochorenie na COVID-19 prežije
S pacientmi chorými na koronavírus je v dennom kontakte, na jeho oddelenie sa dostávajú tie najťažšie prípady. O ochorení COVID - 19 sa bratislavskenoviny.sk rozprávali s infektológom Petrom Sabakom, ktorý pracuje na Klinike infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.

Divadlo 2020: Na Bratislavskom hrade prezentovali knihu V. Blaha Viva La Bohéme!
Viva La Bohéme! Príbeh jednej opery je názov knihy Vladimíra Blaha, ktorú v stredu predstavili na Bratislavskom hrade v priestoroch výstavy Divadelné storočie - stopy a postoje.

Mikas: Nárast nákazy súvisí s importovanými prípadmi, nejde o komunitné šírenie
Nárast prípadov nákazy novým koronavírusom súvisí s importovanými prípadmi a úzkymi kontaktmi pozitívne testovaných ľudí. Po stredajšom rokovaní vlády to v súvislosti s aktuálnym nárastom uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Zdravie: Meningokok zabije jedného z 10 chorých aj napriek vhodnej liečbe
Choroby spôsobené meningokokmi zabijú aj napriek vhodnej liečbe jedného z desiatich chorých. Približne každý piaty pacient, ktorý takúto chorobu prežije, utrpí závažné trvalé následky. Najviac ohrozené sú deti v prvom roku života.

Bratislavská župa spustila projekt premeny domovov sociálnych služieb na menšie zariadenia rodinného typu
Župan Juraj Droba poklepal základný kameň dvoch stavieb - v Rači a v Modre. náklady sa pohybujú na úrovni 7,5 milióna eur.

Otrasný nález na Kolibe: Kto mohol niečo takéto urobiť?
Na sociálnej sieti sa dnes objavili fotografie, z ktorých sa každému normálnemu človeku dvíha žalúdok. Pri Ceste na Kamzík ležala na štrku igelitová taška a vedľa nej kus bielej zakrvavenej látky, do ktorej bolo asi pôvodne zavinuté mŕtve zvieratko.

Zdravá strava by mala byť vyvážená a s dostatkom tekutín: Viete, že za deň vám stačí jedna čajová lyžička soli?
Dospelý človek by za deň nemal prijať viac ako päť gramov soli, čo predstavuje približne jednu čajovú lyžičku.

Policajný zásah: Pri odpočívadle našli cca 30 utečencov
PMJ – čkári, psovodi a ďalší bratislavskí policajti aktuálne zasahujú v okrese Malacky, kde objavili väčšiu skupinu tečencov.

Zaplatí mesto Bratislava viac než 500 eur za každú jednu novú "československú" lavičku?
Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že Metropolitný inštitút Bratislavy pripravil koncept verejného obstarávania rámcovej zmluvy na dodanie prvkov mestského mobiliáru, ktorej súčasťou budú aj mestské časti. Na verejnosť medzitým prenikla aj predbežná kalkulácia cien jednotlivých lavičiek, smetných košov a cyklostojanov a treba priznať, že vôbec nejde o nízke sumy...

Nákaza sa rapídne zvyšuje, pribudlo 75 pozitívnych testov na koronavírus
Na Slovensku pribudlo 75 nových prípadov nákazy koronavírusom. Počet nových prípadov je najvyšší od 22. apríla.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zopakovali víťazstvo 5:0 aj proti súperovi z Michaloviec
Hráči majstrovského Slovanu Bratislava vstúpili do novej ligovej sezóny cez víkend výhrou na pôde FC NItra 5:0 a presne tento výsledok sa zrodil aj včera na Tehelnom poli v 2. kole, keď belasí privítali a deklasovali futbalistov Zemplína Michalovce.

FOTO a VIDEO: V Bratislave mal premiéru film Letní rebeli - český herec Pavel Nový v ňom hovorí po slovensky...
Letní rebeli je názov slovensko-nemeckej koprodukcie, ktorá chce nadviazať na tradičnú slovenskú tvorbu pre deti a mládež. Snímka režisérky Martiny Sakovej, ktorá sa tvorbe pre mladé ročníky venuje dlhé roky, mala v utorok premiéru v Bratislave.

Kto formuje moderné centrum Bratislavy
V celej Európe nájdeme iba málo miest, v ktorých sa tak výrazne presúva ťažisko života, ako v Bratislave, kde vzniká moderné centrum medzi Starým Mestom, Ružinovom a Dunajom s perspektívou rozšírenia na petržalský breh.

Hviezdoslavovo námestie obsadia unikátne automobilové veterány
Vyše stovka luxusných automobilových veteránov obsadí vo štvrtok a v piatok (13. a 14. augusta) Hviezdoslavovo námestie v bratislavskom Starom Meste.

Máme druhú vlnu pandémie: Minister Krajčí prezradil, čo budú od detí žiadať pred nástupom do školy
Epidemiologická situácia na Slovensku je aktuálne pod kontrolou, aj keď sa zhoršuje. Podľa šéfa rezortu zdravotníctva Mareka Krajčího je už u nás druhá vlna pandémie. Ministerstvo zároveň neodporúča cestovať do zahraničia.

Vo veku 91 rokov zomrela ilustrátorka a karikaturistka Božena Plocháňová
Vo veku 91 rokov zomrela po krátkej chorobe v utorok ráno v Bratislave ilustrátorka a karikaturistka Božena Plocháňová. Jej tvorbu poznalo niekoľko generácií Slovákov, najmä čitateľov humoristického časopisu Roháč, kde vytvárala jeden z najznámejších komiksov tej doby - vtipných životných príbehov Billa a Mary.

ANKETA: Vyberte si z dvanástich finalistiek Miss Slovensko 2020 svoju favoritku...
Aj keď sa finále súťaže Miss Slovensko konávalo po minulé roky pravidelne v apríli, tak pre koronu bolo vyvrcholenie tejto šou posunuté na neurčito. Čakanie na novú kráľovnú krásy sa však skončí už v piatok 14. 8., kedy sa aj v priamom prenose TV JOJ rozhodne o držiteľke už prestížneho titulu slovenskej miss a spoznáme aj dve vicemissky či víťazky sprievodných kategórií.

Na moste Lafranconi vyskákali z kamióna utečenci
Bratislavskí policajti dnes zadržali dvoch migrantov, ktorí sa na Slovensko dostali ilegálne. Muži prišli pravdepodobne z Maroka

V kauze sprenevery Patrika Pachingera sa v utorok čítali listiny
V kauze sprenevery Patrika Pachingera známeho z kauzy nebankoviek sa v utorok na Okresnom súde Bratislava I čítali listinné dôkazy. Po čítaní predseda senátu Michal Kačáni odročil pojednávanie na 7. a 8. septembra.

Dnešný koncert festivalu Viva Musica! sa pre nepriaznivé počasie presúva do interiéru
Dnešný koncert festivalu Viva musica! v hlavnom meste sa pre nepriaznivé počasie presúva do Primaciálneho paláca. 

Pozor, v Bratislave je nové miesto, kde dostanete na auto papuču
Ak zvyknete parkovať v Karlovej Vsi pri cintoríne Slávičie údolie, dajte si dobrý pozor, na ktoré parkovisko odstavíte svoje auto. Môže sa totiž stať, že vám naň mestskí policajti osadia papuču.

Bezpečnostnú situáciu v meste považuje polícia za stabilizovanú
Bezpečnostnú situáciu v Bratislave považuje polícia za stabilizovanú. Celkový počet trestných činov výrazne medziročne klesol a súčasne bola udržaná úroveň ich percentuálnej objasnenosti.

Slováci už pri vstupe na Ukrajinu nepotrebujú test na COVID-19
Slováci už pri vstupe na Ukrajinu nebudú potrebovať test na COVID-19. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR na svojom webe. Nie je potrebná ani štátna či domáca karanténa.

Nepoznáte ho? Policajti hľadajú tohto muža v súvislosti s krádežou
Policajti v bratislavskom Ružinove sa snažia objasniť krádež, ku ktorej došlo v nákupnom centre Avion na Ivanskej ceste. V súvislosti s ňou pátrajú po identite muža na fotografiách.

Už v stredu sa začína ružinovský Street food v Parku Andreja Hlinku
Zdá sa, že obľúbené kulinárske podujatie Street food začína mať v Ružinove celkom peknú tradíciu. Z Dulovho námestia sa stánky a karavány s občerstvením presúvajú do Parku Andreja Hlinku, kde budú ponúkať rôzne druhy jedál od stredy 12. augusta až do nedele 16. augusta 2020.

Na Slovensku v pondelok pribudlo 16 prípadov ochorenia COVID-19
V pondelok (10. 8.) na Slovensku pribudlo 16 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 2615 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Pozor, prichádzajú búrky a intenzívne lejaky
Na väčšine územia Slovenska sa môžu v utorok popoludní vyskytnúť búrky.

Parčík Husova zrevitalizujú, mesto plánuje obnovu aj ďalších parkov
Parčík Husova v bratislavskom Novom Meste prejde revitalizáciou. Zrealizujú sa tu sadovnícke úpravy, obnovia spevnené plochy, rozšíri verejné osvetlenie, vysadí zeleň, zhotoví zavlažovací systém a dodá a namontuje sa mobiliár i detské ihrisko. Vyplýva to zo zmluvy za 121.128 eur s DPH, ktorú hlavné mesto podpísalo s firmou TravnikServis.

FOTO a VIDEO Tip na výlet: Vychutnajte si čarovný svet Malého Dunaja
Hoci Korzo Zálesie a jeho okolie ešte nie je oficiálne dokončené, už dnes sa oplatí prísť a užívať si neskutočný pokoj nádhernej prírody v okolí Malého Dunaja. Autom sa sem z Bratislavy dostanete približne do 15 minút, mnohí výletníci však radšej volia bicykel.

Španielsky most z hlasovania vyradili, nový most cez Dunaj bude Lužný alebo Jarovský
Nový most cez Dunaj bude mať názov Lužný alebo Jarovský. Na sociálnej sieti to oznamuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK), ktorý zároveň infomuje, že jeden z názvov, ktoré sa dostali v ankete verejnosti do semifinále – Španielsky most, vyradili z hlasovania

V kauze sprenevery Patrika Pachingera vypovedali v pondelok svedkovia aj znalkyňa
V kauze sprenevery Patrika Pachingera, ktorý je známy v súvislosti s podvodmi okolo nebankoviek, vypovedali v pondelok viacerí svedkovia aj znalkyňa. Na súde tiež zaznelo, že by mal byť prepustený na slobodu 9. septembra.

VIZUALIZÁCIE a FOTO: Na nábreží Dunaja pribudne ďalšia prevádzka - Pontoon
Na petržalskom brehu Dunaja, v priestore pred AuCafé, pribudne nový plávajúci podnik - Pontoon. Rozšíri tak rad ďalších objektov, ktoré sa už medzi Starým mostom a Mostom SNP nachádzajú.

FOTO: Vo Vrakuni začali s rekonštrukciou lávky pre peších na Hradskej
Dnes sa začala vo Vrakuni opravovať lávka pre peších na Hradskej ulici pred kruhovým objazdom. Informoval o tom starosta mestskej časti Martin Kuric, ktorý na sociálnej sieti poprosil všetkých obyvateľov, aby boli trpezliví a ohľaduplní...

SME

Bratislavské vodárne zvyšujú ceny vodného a stočného
Bratislavské vodárne chcú peniaze využiť na okamžitú modernizáciu infraštruktúry.

Korunovačné dni pripomenú kráľovskú minulosť Bratislavy
Podujatie prinesie korunovačný sprievod, koncert v Dóme sv. Martina či bezplatné prehliadky.

V Bratislave menia asfalt na Karloveskej a Trnavského
Počas opráv bude prejazdný vždy aspoň jeden jazdný pruh.

Bratislavský kraj zmení veľké domovy sociálnych služieb na menšie centrá
Náklady na dva projekty sa pohybujú na úrovni 7,5 milióna eur.

V Petržalke na miesto po zosnulom Dolinayovi zasadne Šmíd
Poslanecký sľub by mal zložiť na septembrovom zasadnutí.

V piatok uzavrú zjazd z Prístavného mosta na Bajkalskú a Slovnaftskú
Uzávera je súčasťou prác bratislavského obchvatu.

Policajti zadržali dvoch migrantov, vyskočili z nákladiaku
Mužov odovzdali cudzineckej polícii.

Envirorezort doplnil nové podklady vo veci sanácie vrakunskej skládky
Termín vydania stavebného povolenia je stále neznámy.

Na území mesta zostala väčšina trestných činov neobjasnená
Bezpečnostnú situáciu v meste považuje polícia za stabilizovanú.

Mandát v župnom zastupiteľstve po zosnulom Dolinayovi zaujme Farkašovská
Štátny tajomník ministerstva kultúry sa stal obeťou dopravnej nehody 25. júla pri Komárne.

Na Pionierskej vyznačili ochranný pruh pre cyklistov
Vozidlá pod 3,5 tony nesmú používať ochranný pruh pre cyklistov.

Dopravu skomplikovala nehoda na Šancovej
Vodiči sa zdržia asi 20 minút aj na Karloveskej smerom do centra.

Nový most cez Dunaj bude Lužný alebo Jarovský
Po moste by mali motoristi jazdiť v roku 2021.

V Petržalke neprijali do materských škôl 770 detí
Nové miesta majú pribudnúť už tento rok.

Dopravný podnik nemá peniaze na nákup nových autobusov
Pandémia zasiahla podnik výpadkom tržieb.

Opitý kolobežkár precenil svoje schopnosti, jazdu nezvládol ani mladý motocyklista
Kolobežkár na Šulekovej ulici nezvládol jazdu, stratil rovnováhu a spadol na cestu.

Bratislave pomáha COVID semafor, hlavné mesto je v druhej fáze
Hlavné mesto bude presne vedieť, kedy je nutné zaviesť vybrané opatrenia.

Uzavretie zjazdov z Prístavného mosta sa pre nehodu odkladá
Uzávierka sa mala začať z piatka na sobotu.

Diaľnica D2 v smere z Maďarska do Bratislavy je po nehode opäť prejazdná
Zrazili sa dve dodávkové vozidlá a kamión.

Polícia objasňuje krádež v parfumérii, hľadá ženu z kamerových záznamov
Z predajne zmizli tri parfumy v hodnote takmer 380 eur.

Magnetická rezonancia v Ružinovskej poliklinike bude dostupná je poistencov štátnej poisťovne
V hlavnom meste ide o 13. pracovisko magnetickej rezonancie.

Najviac kontaminovaný vrt sa nachádza pri vrakunskej skládke
Podľa starostu Ružinova sa obyvatelia zatiaľ nemusia báť kontaminácie podzemných vôd.

Pozitívne testovaní z Bratislavského kraja majú ľahký priebeh ochorenia
Medzi potvrdenými prípadmi sú osoby s pozitívnou cestovateľskou anamnézou.

Pražská lavička bude aj bratislavskou
Vizuálnu identitu Bratislavy bude tvoriť aj pražská lavička.

Staré Mesto nesúhlasí so zámerom ani miestom Hrobu neznámeho vojaka
Navrhuje investovať napríklad do dôstojnejšieho oplotenia Grassalkovičovej záhrady.

Od soboty uzatvoria zjazdy z Prístavného mosta, zmeny sa dotknú aj MHD
Práce sú súčasťou výstavby D4R7, otvoriť by sa mali 31. marca 2021.

Staré mesto zakladá neziskovú organizáciu Dobrý dom
Bude poskytovať sociálnu pomoc a humanitárnu starostlivosť.

Budovu školy na Plickovej ulici čaká oprava
Na rekonštrukciu využije Rača 3,5 miliónový úver.

Staré Mesto si minútou ticha uctilo pamiatku V. Dolinaya
Dolinay v mestskej časti pôsobil ako poradca starostky Zuzany Aufrichtovej.

Do Kunsthalle prichádza projekt Na hrane
V Bratislave sa predstaví revidovaná koncepcia výstavy, ktorá obsahuje viaceré nové diela.

Magistrát sa chce zbavovať nebezpečného odpadu a chrániť vodné zdroje
Na území Bratislavy je registrovaných 82 environmentálnych záťaží.

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, vydali výstrahu
Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa, platí do štvrtka 7.00 h.

Zjazdy z Prístavného mosta smerom na Prievoz do marca uzatvoria
Obchádzkové trasy povedú po moste Apollo a po Gagarinovej ulici.

Hrad ponúka atmosféru dovolenkových destinácií
Slovenské národné múzeum chce prilákať domácich návštevníkov na svoje výstavy.

V domovoch sociálnych služieb stále platia prísne opatrenia
Návštevy zatiaľ zakázané nie sú.

Na Mamateyovej a Jiráskovej pribudnú dve nové cyklotrasy
Obidva úseky boli vytvorené zmenou dopravného značenia na cestách, kde sa opravovala vozovka.

Nemocnica Rázsochy zostáva jednou z priorít ministerstva zdravotníctva
Využitie zdrojov z eurofondov na výstavbu nemocnice je stále otvorené.

Rezort obrany a magistrát rokujú o využití stavieb na Devínskej Kobyle
Rezort obrany ponúka objekty na predaj ako prebytočný majetok.

Na Rožňavskej ulici zhoreli unimobunky
Hasiči sa momentálne snažia dostať požiar pod kontrolu a ochladzujú okolité budovy.

Vďaka vyššej dane z nehnuteľnosti mesto zrekonštruuje 47 verejných priestorov
Príjmy z vyššej dane prinesú do mestského rozpočtu približne 12 miliónov eur ročne.

Aktuality magistrátu

Bratislava vyhodnocuje aktuálnu situáciu šírenia ochorenia COVID-19 novým signalizačným systémom
Bratislava vyhodnocuje aktuálnu situáciu šírenia ochorenia COVID-19 novým signalizačným systémom

Znížená cena permanentky na letné kúpaliská
Znížená cena permanentky na letné kúpaliská

Pražská lavička bude aj bratislavskou, príďte si ju vyskúšať
Pražská lavička bude aj bratislavskou, príďte si ju vyskúšať

Bratislava opakuje výberové konanie na pozíciu náčelníka/-čky Mestskej polície
Bratislava opakuje výberové konanie na pozíciu náčelníka/-čky Mestskej polície

Mesto spúšťa participatívny proces tvorby prvej mestskej koncepcie kultúry
Mesto spúšťa participatívny proces tvorby prvej mestskej koncepcie kultúry

Komunitný život mesta a umelecké štipendiá – Nadácia mesta Bratislavy zverejnila projekty podporené sumou takmer 150.000 EUR
Komunitný život mesta a umelecké štipendiá – Nadácia mesta Bratislavy zverejnila projekty podporené sumou takmer 150.000 EUR

Spoločný list primátorov hlavných miest V4 kancelárke Merkelovej
Spoločný list primátorov hlavných miest V4 kancelárke Merkelovej

Bratislava pokračuje v príprave celomestskej parkovacej politiky - na proces inovatívneho verejného obstarávania bude dohliadať externá komisia
Bratislava pokračuje v príprave celomestskej parkovacej politiky - na proces inovatívneho verejného obstarávania bude dohliadať externá komisia

Príďte toto leto do Bratislavy a dostanete jednu noc v hoteli zadarmo
Príďte toto leto do Bratislavy a dostanete jednu noc v hoteli zadarmo

Bratislavské letné kúpaliská ponúkajú rodičom zvýhodnené vstupy
Bratislavské letné kúpaliská ponúkajú rodičom zvýhodnené vstupy

Bratislava sa pripravuje na možný návrat pandémie
Bratislava sa pripravuje na možný návrat pandémie

Hlavné mesto začína s obnovou pamätníka Slavín
Hlavné mesto začína s obnovou pamätníka Slavín

Dáta o Bratislave budú dostupné cez aplikačné rozhranie API
Dáta o Bratislave budú dostupné cez aplikačné rozhranie API

Mesto Bratislava a neziskové organizácie podpísali memorandum o spolupráci v rámci projektu dostupného bývania so sociálnou podporou
Mesto Bratislava a neziskové organizácie podpísali memorandum o spolupráci v rámci projektu dostupného bývania so sociálnou podporou

Bratislava sprístupňuje dáta hlasovania poslancov na strojové spracovanie
Bratislava sprístupňuje dáta hlasovania poslancov na strojové spracovanie

Mesto Bratislava poskytne strategickú podporu kultúrnym podujatiam
Mesto Bratislava poskytne strategickú podporu kultúrnym podujatiam

Bratislava pripravuje kroky vedúce k budúcemu fungovaniu mestskej divadelnej scény (DPOH)
Bratislava pripravuje kroky vedúce k budúcemu fungovaniu mestskej divadelnej scény (DPOH)

Otvorenie výstavy Na okraji záujmu
Otvorenie výstavy Na okraji záujmu

Mesto Bratislava podporí prostredníctvom svojej nadácie kultúru sumou 600.000 EUR – prvé výsledky sú známe
Mesto Bratislava podporí prostredníctvom svojej nadácie kultúru sumou 600.000 EUR – prvé výsledky sú známe

Bratislava spúšťa dostupné nájomné bývanie pre rodiny a seniorov bez domova
Bratislava spúšťa dostupné nájomné bývanie pre rodiny a seniorov bez domova