Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Noviny

Koronavírus a Slovensko (vládne stránky s najnovšími štatistikami a dokumentmi)

Aktuality

Netflix ukáže v marci svoje tromfy. Pridá sa aj HBO s veľkolepou filmovou premiérou

Nielen prvé jarné dni, ale aj viacero nových filmových a seriálových premiér na Netflixe či HBO, prinesie mesiac marec.

V najväčšom novozélandskom meste Auckland bude zasa lockdown, zistili tam 1 prípad

V najväčšom novozélandskom meste Auckland bude od nedele najmenej na týždeň zasa zavedený lockdown, pretože v sobotu tam zistili nový prípad nákazy koronavírusom zatiaľ neznámeho pôvodu. Uviedla to tlačová agentúra DPA.

Cestujúci zo Slovenska a Česka do Poľska musia mať negatívny test na COVID-19

Cestujúci zo Slovenska a Čiech do Poľska musia mať negatívny test na ochorenie COVID-19. Týka sa to všetkých ľudí prechádzajúcich cez hranice dopravnými prostriedkami aj pešo. Obmedzenie platí od soboty. Informoval o tom hovorca polície Michal Slivka.

Rakúsko a Dánsko budú rokovať s Izraelom o spolupráci na vakcínach

Rakúsko a Dánsko sa chcú dohodnúť na úzkej spolupráci s Izraelom v oblasti výskumu a výroby očkovacích látok a liekov.

V siedmich okresoch Trenčianskeho kraja zostanú stredné školy od pondelka zatvorené

Od pondelka (1. 3.) zostanú zatvorené stredné školy v siedmich okresoch Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Informoval o tom Matej Plánek z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK.

Geotermálny vrt sa vracia späť Kežmarku. Mesto pohľadá investora cez verejnú súťaž

Pôvodný predaj mestskej firmy hľadajúcej geotermálnu energiu napadla na súde trojica obecných poslancov Jana Majorová Garstková, Matúš Polák, Jaroslav Maitner a obyvateľ mesta Marek Hovaňák.

Pečivo a vajcia zdražejú, dôvodom je koronavírus a vtáčia chrípka

Slovenskí spotrebitelia si v najbližších týždňoch priplatia za pekárenské výrobky a vajcia.

Koronavírus: V Trnave očkujú pedagógov a ďalšie profesie

Vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Trnave pokračujú druhý týždeň vo vakcinácii pedagógov vakcínou AstraZeneca, ku ktorým sa pridali aktuálne skupiny zamestnancov vo vekovej kategórii 18 až 55 rokov.

Koronavírus: Strana Hlas kritizuje najnovšie očkovanie predavačov či vodičov MHD

Koaličná poslankyňa z SaS Anna Zemanová tvrdí, že vláda uprednostnila tie profesie, ktoré prichádzajú do kontaktu s mnohými ďalšími ľuďmi.

Na akých opatreniach sa dohodol Matovič s odborníkmi? V hre je aj uzavretie krajiny a zastavenie výroby

Premiér Igor Matovič rokoval s odborníkmi a vedcami niekoľko dní o ďalších krokoch a opatreniach, ktoré pomôžu zlepšiť epidemiologickú situáciu na Slovensku.

VIDEO: „Ešte nechcem zomrieť...“ Ako bojujú s Covid-19 v nemocnici v Dunajskej Strede

„Zomrela nám tu aj kolegova matka, bolo strašné vidieť ho pri tom. Aj jednu kolegyňu som musel napojiť na ventiláciu, aj ona zomrela,“ opisuje svoje pocity lekár Balázs Laczkó z nemocnice v Dunajskej Strede, kde denne zápasia s koronakrízou. Napriek všetkému úsiliu sa im darí zachrániť iba 15 percent pacientov napojených na pľúcnu ventiláciu.

V Košiciach a Prešove v krajských centrách očkujú učiteľov aj ďalšie skupiny

Veľkokapacitné centrá na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 otvorili v sobotu ráno Košický samosprávny kraj (KSK) a Prešovský samosprávny kraj (PSK).

Od pondelka budú platiť novinky pri home office či prepúšťaní ľudí nad 65 rokov

Od pondelka 1. marca začnú platiť zmeny vyplývajúce z novely Zákonníka práce.

Koronavírus: V Česku pribudlo za piatok 14 676 nových prípadov

Index rizika českého protiepidemického systému (PES), od ktorého závisí zmena opatrení, sa stále drží na piatom, najvyššom stupni pohotovosti.

Koronavírus: Na očkovanie sa môžu prihlásiť aj predavači, vodiči MHD či spievodcovia

Očkovať sa bude vakcínou od spoločnosti AstraZeneca.

Týždeň vo svetových médiách: Naše zdravotníctvo v ruinách, ľudia v depresii

V tomto prehľade sa okrem témy z titulku dozviete aj o pripravovanom zavedení vakcinačných pasov, či historickom verdikte nemeckého súdu nad príslušníkom sýrskej tajnej služby. No a končiť budeme v Izraeli, ktorý Sýrii zaplatil výkupné v podobe objednávky vakcíny z Ruska.

Dočkáme sa prirodzenej a neškodnej dezinfekcie?

Vedci objavili spôsob, ako spojiť svetlo a rastlinný olej tak, aby účinne zabíjali široké spektrum mikroorganizmov. Najmä v časoch pandémie môže byť tento objav veľmi užitočný.

Rezort vnútra plánuje 200 miliónov eur z fondu obnovy využiť na boj proti korupcii i políciu

Financie z fondu obnovy by mali smerovať aj na protikorupčné opatrenia, modernizáciu krízového riadenia, zefektívnenie finančného vyšetrovania či modernizáciu polície.

Koronavírus: V Trnavskom kraji plošne testujú v šiestich okresných mestách

V šiestich zo siedmich okresných miest Trnavského kraja zriaďujú samosprávy počas tohto víkendu odberové miesta na plošné testovanie antigénovými testami na zistenie prítomnosti ochorenia COVID-19.

Koronavírus ONLINE: Česká republika sprísňuje opatrenia, majú platiť tri týždne

Pandémia koronavírusu neutícha ani vo svete. Všetko dôležité sledujeme ONLINE.

Koronavírus ONLINE: Počet úmrtí prekročil sedem tisíc, na očkovanie sa môžu prihlásiť ďalšie vybrané skupiny

Poslanci rozhodli o predĺžení núdzového stavu, na očkovanie sa môžu prihlásiť ďalšie vybrané skupiny. Všetko dôležité sledujeme ONLINE.

#AllForJan: Ján Kuciak pomáhal odhaľovať kauzy aj iným novinárom. Už roky čerpajú z jeho zistení

Novinár Ján Kuciak bol ochotný pomôcť kolegom nielen vo svojej redakcii, ale aj iným novinárom. Aký odkaz zanechal a z ktorých jeho káuz dnes môže čerpať aj polícia? Prinášame to najzaujímavejšie z výročnej diskusie od trojice novinárov z investigatívneho tímu Aktuality.sk.

Koronavírus: V Česku vyhlásili nový núdzový stav

Respirátor bude povinný napríklad v predajniach, prevádzkárňach a doprave. Zatvoria sa školy a škôlky a pohyb medzi okresmi nebude možný.

Dedičstvo socializmu: Chemikálie zo seredskej skládky môžu časom zamoriť Váh

Seredská huta desiatky rokov počas bývalého režimu znečisťovala podzemnú vodu toxickými látkami. Teraz hrozí, že sa chemický koktejl dostane do blízkeho potoka.

Chorvátske obce na Slovensku? Napríklad Devínska Nová Ves (podcast Múzeum)

Vypočujte si druhý diel reportáže z chorvátskeho múzea, tentoraz z jeho časi: Múzeum starej Devínskej.

Koronavírus: Vyliečila sa z covidu-19, no stále je unavená a učí sa správne dýchať

Učí sa po prekonaní Covidu správne dýchať. Liečenie je zdĺhavé a unavujúce. Úplne zdravý môže byť človek aj po polroku.

Naša slabosť? Myslieť si, že sloboda slova zahŕňa i propagandu, hovorí ukrajinská expertka

Bola medzi prvými, ktorí rozpoznali, že svet z Ruska zaplavujú fake news. V marci 2014 s kolegami zakladala iniciatívu, ktorá nakoniec identifikovala tri tisícky falošných správ o Ukrajine.

V sobotu sa mierne ochladí

Miestami môže aj snežiť.

Koronavírus: Testovanie v rakúskych školách odhalilo za tri týždne 1440 nakazených

Za tri týždne od obnovenia vyučovania na rakúskych školách odhalili antigénové rýchlotesty 1440 prípadov nákazy koronavírusom.

SHMÚ: Teplé dni končia, ochladenie však nebude výrazné

Sériu mimoriadne teplých februárových dní ukončí nočný studený front.

Denník N

Omamy: Keď prídeme do osady s učebnými pomôckami, nie deti, ale matky sa s nimi chcú hrať. Samy hračku nikdy nemali
Máme radosť, že vyvedieme deti z chudoby, hovoria omamy Denisa Pechová a Drahuša Koščáková, ktoré pomáhajú s učením detí v Kecerovciach. „Tie deti sú stratené, zablúdené, žijú vo veľkej chudobe. A ja viem, že učením ich odtiaľ máme šancu vyviesť von, na tú správnu cestu,“ vraví Drahuša Koščáková. Kde ste vyrastali? Denisa: Vyrastala som v Prešove. Do Keceroviec, kde dnes žijem […]

Krivka úmrtí znova rastie. V piatok ich pribudlo 109 (covid report)
V piatok pribudlo dohromady 5 643 nových pozitívne testovaných osôb. PCR testovanie odhalilo 2 848 prípadov a antigénové 2 795 prípadov. Ide o počty, ktoré sa stabilne držia od polovice januára, no zlepšenie situácie nemožno pozorovať. Aktuálna sedemdňová incidencia z PCR a antigénového testovania dohromady je 37 178 prípadov. To znamená, že toľko prípadov bolo odhalených za posledný týždeň. Incidenčná […]

Opatrenia po stretnutí odborníkov s premiérom: Ak do 21. marca nepomôžu, má prísť uzavretie krajiny aj zastavenie výroby
Aktualizácia 13.25. Po štyroch dňoch rokovaní odborníkov s premiérom Igorom Matovičom má vláda hovoriť o súbore opatrení, ktoré navrhujú. Majú za cieľ zlepšiť situáciu, ktorá je momentálne taká kritická, že Slovensko potrebuje zahraničnú pomoc. Denník N má k dispozícii návrh opatrení, ktoré vzišli z diskusie s odborníkmi. Ide o predbežný návrh; na rokovaní vlády, ktorého termín zatiaľ nie je celkom jasný, […]

11 konkrétnych návrhov, ako zlepšiť situáciu v Česku (a na Slovensku) hneď teraz
Autor je editorom vedeckej rubriky českého Deníka N Situácia je vážna. Toto konštatovanie už ide každému na nervy, ale čo robiť? Česko čelí covidu neúspešne. Potrebuje zmenu, nové nápady a hlavne nový prístup. Konzervovaním terajšieho stavu sa nepohneme z miesta a zostaneme nebezpečným ohniskom epidémie uprostred Európy, zatiaľ čo mnohé iné krajiny sa už budú vracať k normálnemu, len […]

Futbalový Rudolph Valentino bol Mussoliniho najlepším veľvyslancom. Mama mu listy od žien zahadzovala
Now on Naija ReportsGiuseppe Meazza – A Story Of Successhttps://t.co/V4H8CNv3vQ pic.twitter.com/9U0NZq2oZi — Naija Reports (@naija_reports) May 18, 2020 Na vrchole strávil dvadsať rokov a bol prvou talianskou futbalovou hviezdou. Jeho slávu však prekrýva éra Benita Mussoliniho. Hoci Giuseppe Meazza doviedol Taliansko dvakrát k titulu majstra sveta (v rokoch 1934 a 1938), zisk oboch trofejí sprevádzali kontroverzie. Najmä v prípade MS […]

Desať nových tipov, čo cez víkend pozerať na Netflixe, HBO a v ďalších online službách
Ako v bavlnke (Netflix) „Ja nehrám fér. Férovú hru vymysleli bohatí, aby nás ostatných udržali v chudobe,“ hovorí hrdinka gangsterského trileru s prvkami komédie. (Anti)hrdinka opatruje seniorov, ktorých súd pozbavil svojprávnosti a zveril do jej rúk ich majetok. Je to ďalšia zo zástupu bezohľadných a bezškrupulóznych postáv, ktoré sa najnovšie vyrojili v popkultúre. Zápletka o inštitúte opatrovníctva, ktorým vedia šikovní právnici človeka […]

Veria na duchov či koronu ako biologickú zbraň. Pocity straty kontroly nad pandémiou súvisia s vierou v konšpirácie
Tí, ktorí nedôverovali oficiálnym inštitúciám pri zvládaní pandémie, vykazovali väčšie pocity úzkosti a nedostatku kontroly a mali aj viac konšpiračných presvedčení, zistilo trio autorov z SAV.

Newsfilter: Štyri dni konzultácií bez výstupov ukazujú bezradnosť vlády
1. Konzultácie pokračujú, ľudia zomierajú. 2. Krajčí prežil aj predlžovanie núdzového stavu. 3. Čaká nás vážna demografická kríza.

Cez víkend sa môžu očkovať už aj taxikári alebo predavači potravín, aj keď majú len 18 rokov
Aktualizované o 21.45 o potvrdenie ministerstva zdravotníctva.

Vicepremiér Holý je kľúčový pendler, do britskej karantény ísť preto nemusí
V nedeľu sa každý týždeň vracia na Slovensko za prácou, aby v piatok vycestoval do Británie za rodinou. Štefan Holý takto pendluje už tri roky, teraz sa dvakrát nakazil v priebehu troch mesiacov.

Sme

Exotický raj, kde sa o covide nehovorí. Cesty na Zanzibar už Česko zakázalo
Vírusu podľahol aj viceprezident Zanzibaru.

Minúta po minúte: Zákaz nočného vychádzania je podľa Zemanovej kľúčové opatrenie
PCR testy odhalili 2 848 infikovaných.

Všetci počítajú body a Vlhovej to lezie na nervy. Má však veľký tromf
Slovenka skončila v zjazde dvanásta.

Návrh opatrení, o ktorých sa rokuje, ráta so zastavením výroby či samotestami
Hlavným cieľom má byť minimalizovanie mobility.

So Sputnikom sa venujeme zástupnej téme
Krajčího váhanie iba prehlbuje pochybnosti okolo ruskej vakcíny.

Polícia preveruje napadnutie Fabušovej
Na políciu sa pôvodne nechcela obrátiť.

Fotografka Holubová: Sústredím sa na témy, ktoré chcem zmeniť
Neskrývaná láska odhaľuje vzťahy.

Zdolali Trnavu aj Talianov. V Rimavskej Sobote bol pred štvrťstoročím futbalový ošiaľ
Mužstvo z Gemera hralo medzi elitou štyri sezóny.

Dva vzácne javy na jednom zábere. Odfotili škriatka aj trysk
Výboje vznikajú nad búrkami.

BMW 545e patrí k najpresvedčivejším hybridom na trhu (test)
Pohon v tomto aute dokáže zaujať aj zarytých odporcov.

Musíte sa očkovať dvakrát? Oneskorenie druhej dávky môže mať riziká
Ktorá stratégia je tá správna?

Nikde ani noha a vŕzgajúci sneh. Štiavnica privítala filmárov ideálnymi podmienkami
Nakrúcali česko-slovenský film Slovo.

Šéf NAKA Zurian odoláva. Kovařík sa s ním chce rozprávať, Mikulec žiada podklady
Svedčí proti nemu bývalý námestník SIS.

Vo veľkokapacitných centrách v Košiciach a Prešove už očkujú aj predavačov či vodičov
Vakcíny sú bezpečné, hovorí Jarčuška.

Vlhová sa tentokrát do najlepšej desiatky nezmestila, vyhrala Gutová-Behramiová
Slovenka skončila dvanásta.

Česko zakázalo pohyb medzi okresmi
Rok od prvého prípadu zaznamenali takmer dvadsaťtisíc mŕtvych.

Populizmus „antinúdze“
Protipandemický zápas potrebuje radikálnu reformu.

HN Online

USA sú hlboko znepokojené narastajúcou netoleranciou Ruska voči slobode slova
Šéf americkej diplomacie Antony Blinken sa vyjadril v deň šiesteho výročia vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova.

Juhoafrická mutácia sa v Česku šíri aj medzi deťmi. Vakcíny na ňu nemusia plne fungovať
Celkovo sú v Česku zatiaľ potvrdení štyria nakazení juhoafrickou mutáciou.

Vývoj v Rakúsku je znepokojujúci, tvrdia médiá. Je otázne, či pristúpi k pomalému otváraniu
Na stúpajúci trend infikovaných poukazujú denné údaje z predošlých sobôt.

Zákaz nočného vychádzania je kľúčové opatrenie, hovorí poslankyňa SaS
Poslankyňa Anna Zemanová súhlasí s návrhom vedcov, aby sa obmedzila mobilita.

Krajčí mal byť už dávno vymenený. Ako manažér rezort nezvláda, tvrdí Tomáš
Poslankyňa Anna Zemanová v diskusii uviedla, že snaha Richard Sulíka nahradiť Mareka Krajčího bola úprimná.

Vlhová skončila v zjazde tesne za top 10, Gutová-Behramiová zvýšila náskok
Petra Vlhová zaostala o 1,29 sekundy za víťaznou Švajčiarkou.

Koronavírus na Slovensku: Počet obetí prekročil 7-tisíc, už dva týždne sa držíme na čele negatívneho rebríčka
V slovenských nemocniciach je aktuálne 3 849 pacientov.

V najväčšom meste Nového Zélandu bude zasa lockdown, zistili tam jeden prípad
Od nedele budú v Aucklande otvorené len školy pre deti kritických zamestnancov a všetky podniky musia byť pre verejnosť zatvorené.

Komisia expertov v USA odporučila používanie vakcíny od firmy Johnson & Johnson
Po konečnom rozhodnutí by mohli s dodávkami niekoľkých miliónov dávok tejto vakcíny začať už v pondelok.

Mikulcov rezort plánuje 200 miliónov eur z fondu obnovy využiť na boj proti korupcii aj políciu
Hlavným cieľom opatrení má byť zavedenie efektívneho proaktívneho finančného vyšetrovania s vybudovaním personálnych a informačných kapacít.

V Poľsku platí nový režim na hraniciach. Do krajiny sa dostanú len Slováci s testom či očkovaním
Z opatrenia platia výnimky napríklad pre pendlerov alebo medzinárodnú kamiónovú dopravu.

Česko sprísňuje opatrenia. Výrazne obmedzí pohyb, zatvára školy aj väčšinu obchodov
Opatrenia majú platiť tri týždne, teda do 21. marca.

Sčítania obyvateľstva v minulosti: Zisťoval sa aj počet zvierat, v Uhorsku sa cenzu bránila najmä šľachta
Historik Ján Golian v rozhovore približuje, ako prebiehali sčítania v minulosti a na čo všetko slúžili.

V USA objavili nové mutácie, ktoré sa rýchlo šíria. Sú to znepokojujúce zistenia, tvrdia experti
Vedci zistili nové mutácie v New Yorku a Kalifornii.

Covidových pacientov budú bodovať podľa závažnosti ochorenia. Šéf nemocnice vysvetlil, na čo je to dobré
Lekár a výkonný riaditeľ Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Martin Paulo v rozhovore pre HNtelevíziu hovorí o ich skúsenosti s koronavírusom.

Čo navrhujú odborníci po stretnutiach s Matovičom? V hre je aj krízový scenár
Premiér situáciu odovzdal do rúk odborníkov, za okrúhlym stolom diskutovali od utorka. Pozrite si prehľad navrhnutých opatrení.

Očkovanie sprístupnia ďalším skupinám. Medzi nimi aj taxikárom či predavačom
Očkovať sa bude vakcínou od spoločnosti AstraZeneca.

USA zakážu vstup na svoje územie desiatkam občanov Saudskej Arábie
Ministerstvo financií USA oznámilo, že v súvislosti s úlohou na zavraždení Chášukdžího zmrazí akékoľvek aktíva a zakáže transakcie, ktoré majú súvislosť so saudskoarabskou rýchlou zásahovou jednotkou RIF.

Vraždu novinára schválil korunný princ Muhammad bin Salmán, odhalili tajné služby
Korunný princ síce priznal zodpovednosť krajiny za vraždy novinára, avšak akúkoľvek vlastnú vinu v tejto spojitosti odmietol.

Tisícky slovenských rodín budú môcť získať peniaze na obnovu rodinných domov, tvrdí Budaj
Projekt podpory ekologickej obnovy rodinných domov by chcel Budaj spustiť už na jeseň tohto roku.

Česká vláda opätovne vyhlásila núdzový stav
Dolná komora parlamentu dnes zamietla žiadosť kabinetu o predĺženie v súčasnosti platného núdzového stavu.

Lieková agentúra odporučila použitie monoklonálnych protilátok pri liečbe covidu
Odporučenie bolo vydané na základe údajov o kvalite lieku a na základe štúdie o jeho účinnosti.

Česká Snemovňa neschválila predĺženie núdzového stavu
Platný núdzový stav sa v Česku skončí v sobotu 27. februára.

Očkovať sa môžu už aj nepedagogickí a odborní zamestnanci do 55 rokov, oznámil Gröhling
Na dni 27. februára až 5. marca sú voľné termíny v očkovacích centrách vo viacerých lokalitách.

Matovič na samite požiadal krajiny Únie o zapožičanie vakcín
Slovensku sa v spolupráci s inými členskými štátmi podarilo dosiahnuť záväzok lídrov v pokračovaní práce na nájdení spoločného európskeho prístupu pri zavádzaní európskych COVID-19 certifikátov.

Čekanov kloktací test je takmer taký presný ako PCR testy
Testy by sa mohli podľa firmy využívať napríklad pri testovaní na vstupe do krajiny.

Kremnica od pondelka otvára školy, aj keď sa nachádza v čiernom okrese
Primátor hovorí, že chorobnosť v kremnickej časti okresu má dobrý vývoj.

Už aj Rakúsko, Kurz riešil s Putinom možnosť výroby a dovozu Sputnika
K telefonátu došlo v čase, keď EÚ čelí kritike za pomalý priebeh hromadného očkovania súvisiaci s meškaním dodávok vakcín.

Fico: Núdzový stav Slovensko nepotrebuje, potrebuje ho iba vládna koalícia
Šéf Smeru informoval, že vyzbierali už šesťciferné číslo podpisov za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách.

Poľsko nám podá pomocnú ruku, prijme desať pacientov s covidom zo Slovenska
Do Poľska budú prevezení pacienti vo vážnom stave.

Vlhová už nie je prvá vo Svetovom pohári, v zjazde však podala dobrý výkon
Dvadsaťdeväťročná Gutová-Behramiová nadviazala na úspešné majstrovstvá sveta v Cortine d'Ampezzo.

Kollár chce ísť na slobodu. Sudca ho vypočul, rozhodne neskôr
Zoroslav Kollár je vo väzbe od posledného októbrového dňa minulého roka.

Núdzový stav na Slovensku: Parlament potvrdil jeho predĺženie, jeden koaličný poslanec bol proti
Vláda ešte začiatkom mesiaca schválila predĺženie núdzového stavu o ďalších 40 dní s platnosťou od 8. februára.

Je to obyčajná fraška. Predĺženie núdzového stavu je útokom na demokraciu, tvrdí Hlas
Poslanci Národnej rady pôsobiaci v Hlase-SD nepodporili predĺženie núdzového stavu.

Čo s nebezpečným odpadom po testovaní? Spaľovne a cementárne sú ochotné zneškodniť ho
Biologický odpad z testovania majú prioritne zneškodňovať spaľovne. Ak by kapacitne nestačili, využijú sa aj služby cementární.

Matovič vyvracia chýry. Môžu mať devastačné účinky, je to úplne krajná možnosť, tvrdí
Premiér tvrdí, že výsledky rokovania s odborníkmi nebude komunikovať predtým, ako sa s nimi stotožnia všetky koaličné strany. 

Mihók: Potrebujeme udržať pracovné miesta
Aj keď predpovede na rok 2021 nie sú pozitívne, firmy očakávajú mierne zlepšenie ukazovateľov vlastného hospodárenia. Naznačujú to výsledky prieskumu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, vraví jej predseda Peter Mihók.

Koronavírus na Slovensku: Znovu pribudlo vyše sto obetí, narástol aj počet pacientov v nemocniciach
Pandémia si na Slovensku vyžiadala 6 966 obetí, dnes oznámili 107 úmrtí.

Vaškovič: Nezamestnanosť sa vlani podarilo udržať v rozumných medziach
Pri hodnotení pomoci vlády počas pandémie 39 percent bolo spokojných a 61 percent bolo nespokojných. K takému výsledku dospel exkluzívny prieskum Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory medzi členmi.

Ďalší problém Boeingu 777. V Moskve musel núdzovo pristáť
Len pred niekoľkými dňami musel stroj rovnakého typu boeingu núdzovo pristáť v americkom Denveri.

Ekonómovia vysielajú signál: Na reštart musíme byť pripravení, nie vysilení
Neporovnateľný so žiadnym obdobím v histórii samostatného Slovenska. Takto charakterizoval rok 2020 predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Peter Mihók v poradí už na 24. ročníku konferencie Očakávaný vývoj slovenskej ekonomiky v roku 2021.

Šéf NAKA vylučuje, žeby poskytol informácie o odpočúvaní Makóa
Šéf NAKA deklaruje, že ako príslušník Policajného zboru vždy dodržiaval zákon.

Ruskí diplomati odišli z KĽDR na ručne tlačenej drezine. Hlavným "motorom" bol tajomník
Z KĽDR odišla za posledný rok rada zahraničných diplomatov a veľa krajín svoje tamojšie zastupiteľské úrady dočasne uzavrelo.

Suchoba je opäť na slobode, zobrali mu len pas
Suchoba bol obvinený v rámci akcie Mýtnik spolu s Františkom Imreczem či Jozehom Brhelom. 

Slováci už jedia viac zeleniny, najobľúbenejšie sú paradajky
V ponuke reťazcov tvoria veľkú časť dodávky od slovenských pestovateľov, a to po celý rok.

Čaká nás kritický víkend. Do nemocníc mieria tisíce vojakov, a to aj priamo k lôžkam
Kritické bývajú najmä víkendy. Personál si totiž potrebuje po týždni v preplnených nemocniciach oddýchnuť.

Porovnanie najdostupnejších pôžičiek: bez registra, bez dokladovania príjmu aj pre nezamestnaných
V období masívnej ekonomickej krízy, ktorá sužuje svet aj kvôli pandémii koronavírusu, mnoho ľudí nemá pri riešení svojich finančných problémov veľmi na výber. Napriek neistým časom musia siahnuť po pôžičke, aby preklenuli aktuálne ťažké obdobie, s nádejou, že sa situácia čoskoro vráti do normálu.

Vláda neuvoľnila 29 miliónov pre cyklistov. Tí nevedia prečo
Rezort financií sa rozhodol nedať peniaze na národné centrum. Šéf federácie Peter Privara tvrdí, že predstavitelia štátu so zväzom nič nekonzultovali.

Česko chce radikálne obmedziť pohyb a zavrieť školy a škôlky
Definitívne opatrenia oznámi kabinet v piatok,

Krajiny Únie zatiaľ nevyužili 80 percent dostupných dávok vakcín od AstraZenecy
Zrejme to súvisí s odporúčaniami, aby sa touto vakcínou očkovali len ľudia mladší ako 65 rokov.

Pravda

ONLINE: Británia sa rozlúčila s hrdinom Moorom, Česko na boj s codivom nasadzuje vojakov
WHO vyzvala farmaceutické firmy, aby pri vakcínach proti koronavírusu pozastavili platnosť patentov. Narazila však na odpor.

Šesť rokov od vraždy Nemcova: Po strojcoch nepátrali, tvrdí rodina
Opozičného politika si v Moskve pripomenuli stovky Rusov i diplomati západných krajín.

Čarnogurský študoval Kočnerov spis: Za demonštráciami v r. 2018 bola organizovaná skupina
Za demonštráciami v roku 2018 vraj stála organizovaná skupina. Podľa expremiéra Jána Čarnogurského to vyplýva zo spisu proti Kočnerovi.

V Bratislave pribudlo vlani 1 339 stromov, pre hlavné mesto je zeleň prioritou
V roku 2020 podporilo iniciatívu 10-tisíc stromov 255 jednotlivcov a viac ako 20 združení.

Košice tlačia vlastné noviny, poza chrbát poslancov
Košice začali vydávať vlastné noviny V skratKE s nákladom 80-tisíc kusov. Niektorí poslanci kritizujú primátora, keďže o novinách vopred nevedeli.

Majetkové priznania nepodali včas ministri aj bývalí poslanci
Pokuta je vo výške jednomesačného platu.

Zákaz vychádzania od 20:00? Podľa Zemanovej je to kľúčové opatrenie
Podľa Erika Tomáša je nepochopiteľné, že ľudia nad 65 rokov sú až vo ôsmej fáze očkovania.

Letanovská: Lekári nenechajú pacientov napospas vírusu
Cestou pomoci pre ľudí s koronavírusom je silná podpora ambulantnej starostlivosti ako takej, hovorí primárka a poslankyňa Andrea Letanovská.

Deň po únose 317 študentiek únoscovia prepustili v Nigérii 27 detí
Počet útokov a únosov sa v severozápadnej a strednej časti Nigérie v posledných rokoch zintenzívnil.

Polícia zastavila vozidlo ťahajúce iné vozidlo, obaja vodiči nafúkali
Dychová skúška odhalila u oboch vodičov 1,08 promile alkoholu.

COVID-19 má na Slovensku už viac ako 7-tisíc obetí, v nemocniciach ubudlo pacientov
Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v piatok na Slovensku 2 848 pozitívnych.

Toto sú navrhované opatrenia proti vírusu odborníkmi. Ktoré odklepne vláda?
Odborníci navrhli súbor opatrení, čo robiť s pandémiou koronavírusu a rokovali o ňom s Igorom Matovičom. Prečítajte si návrhy.

Za útok na Kapitol zadržali v USA už 280 ľudí. Do budovy ich vniklo 800
Počas nepokojov 6. januára, keď dav vtrhol do budovy amerického Kongresu, sa dovnútra dostalo približne 800 ľudí.

Vláda tají, čo zatrhne. V hre je dvadsiatka opatrení, armáda čaká na rozkaz
Jednou zo zvažovaných možností je, že do obchodu bude môcť chodiť len jeden zo spoločnej domácnosti. Infikovaní už vonkoncom nie.

Lajčák rozčúlil Kosovčanov 'zombie' mapou, kde je Kosovo súčasťou Srbska
Osobitný splnomocnenec EÚ pre kosovsko-srbský dialóg Miroslav Lajčák čelí kritike Prištiny za nástennú mapu Balkánu. Hovorí, že ide o nedorozumenie.

Skrotila Čaputová konečne Matoviča?
Ochoreniu COVID-19 podľahlo už 7 tisíc Slovákov. Odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) je nevyhnutný a pre koalíciu potrebný.

Víkend bude chladnejší, zlepší sa to v novom týždni?
Po extrémne vysokých teplotách počas týždňa sa posledný februárový víkend predstaví v chladnejšom kabáte. Bude to tak aj začiatkom marca?

Vraždu Chášukdžího schválil saudskoarabský princ, tvrdia americké tajné služby
Washington avizoval, že ešte v piatok oznámi opatrenia súvisiace s kauzou zavraždeného novinára.

Ťažké boje na severe Jemenu si vyžiadali vyše 60 životov
Iránom podporovaní povstalci nedávno zintenzívnili bojové akcie s cieľom zmocniť sa strategického mesta Márib.

Žiakom končiacich ročníkov sa do školy nechce
Košický kraj ako zriaďovateľ 63 stredných škôl realizoval tento týždeň prieskum, koľko žiakov má záujem vrátiť sa do školských lavíc.

Proti covidu zatiaľ zaočkovali necelé 3 percentá svetovej populácie
Okolo 75 percent zaočkovaných tvoria obyvatelia ôsmich krajín - Číny, Brazílie, Indie, Izraela, Spojeného kráľovstva, Spojených arabských emirátov, Turecka a USA.

Vodiči DPB sa cez víkend môžu dať zaočkovať proti COVID-19
Očkovanie pre zamestnancov kritickej infraštruktúry z radov DPB zariadil dopravný podnik v spolupráci s Ministerstvom dopravy.

Biden: USA nikdy neuznajú anexiu Krymu Ruskom
Rusko zabralo územie Krymského polostrova vo februári 2014 a nasledujúci mesiac ho po spornom referende, ktoré Ukrajina ani Západ neuznali, pričlenilo k svojmu územiu.

Gröhling: Očkovať sa môžu už i nepedagogickí a odborní zamestnanci do 55 rokov
Na dni 27. februára až 5. marca sú voľné termíny v očkovacích centrách vo viacerých lokalitách.

USA podnikli odvetu za Irak a bombardovali ciele v Sýrii, Damask hovorí o zbabelej agresii
Išlo o prvú vojenskú akciu administratívy prezidenta Joea Bidena.

Čechov vláda zamkne v okresoch
Marec má byť v Česku mesiacom nehybnosti. Život v krajine sa s príchodom jari nemilosrdne zmrazí. Zatvoria sa škôlky a školy aj pre najmenších žiakov. Rolety stiahnu obchody. Obmedzí sa pohyb medzi okresmi.

Vypne Slovensko drsný lockdown? Matovič upokojuje investorov, že nezavrie všetky firmy
Vojaci a policajti v uliciach. Zatvorené školy. Aj tak môže vyzerať Slovensko. Uzavretie krajiny, aj časti priemyslu. Matovič tvrdí, že všetky firmy nezavrú.

Čekan: Kloktací test je zlatý stred medzi PCR a antigénovými testami
Spoločnosť MultiplexDX ponúka najnovší kloktací LAMP-test. Dosahuje takmer citlivosť PCR testov, vzorky sa vyhodnocujú jednoduchšie.

Trnavská univerzita vyhlásila štrajkovú pohotovosť
Štrajková pohotovosť je reakciou na pripravovanú novelu vysokoškolského zákona, ktorú akademický senát zásadne odmieta.

Gröhling zjednotil vysoké školy. Chcú brániť svoje slobody
„Žiadnemu ministrovi sa za ostatných tridsať rokov nepodarilo zjednotiť akademickú obec tak ako súčasnému." hovorí dekan Michal Turošík.

TA3

Voda z kanálov v Benátkach skoro zmizla, môže za to odliv
Obyvateľom Benátok sa naskytol nezvyčajný pohľad. Silný odliv spôsobil, že tradičné gondoly aj malé člny dosadli až na dno kanálov v uličkách mesta.

Mesto sa chytilo iniciatívy za záchranu najstaršieho stromu v Žiline
Najstaršiemu stromu v Žiline hrozí uhynutie. Vyše 300 ročná Lipa je v žalostnom stave. Napriek tomu, že je pamiatkovo chránená, štátni ochranári nemajú na jej starostlivosť peniaze. Po našom upozornení sa rozhodlo situáciu vyriešiť mesto.

Nemecko chce predĺžiť zákaz cestovania, dotkne sa aj Slovenska
Nemecká vláda chce predĺžiť zákaz cestovania z oblastí, v ktorých sa vyskytujú nákazlivejšie mutácie koronavírusu. Informovali o tom miestne médiá. Zákaz by mal platiť do 17. marca a dotkne sa Slovenska, Česka aj rakúskeho Tirolska.

S ovzduším máme vážny problém, ročne zomrú stovky ľudí
Stovky ľudí na Slovensku každý rok predčasne zomrú vplyvom znečisteného ovzdušia. Môžu za to prachové častice pochádzajúce z priemyselných parkov alebo domácností, v ktorých kúria tuhým palivom. Na krku už máme v tejto veci aj žalobu Európskej komisie. Zlepšiť situáciu by mala nová legislatíva o ovzduší.

Pľúcne ventilácie zohnali v rekordne krátkom čase, situácia je kritická
Kritická situácia v považskobystrickej nemocnici si vyžiadala okamžitú reakciu. Osem pľúcnych ventilátorov už nepostačovalo. Radnica sa rozhodla podať pomocnú ruku a zabezpečila ďalšie dva prístroje. Potrebujú ich totiž stále mladší pacienti.

Na kávičke s Jarom Bekrom: Svoj projekt sa snažím držať pri živote
Tanečníci nerobia už cez rok nič, akurát ľudia s tanečnými školami mávajú online tréningy. Na kávičke sme sa stretli s Jarom Bekrom, ktorý sa snaží udržať pri živote svoj edukačný projekt United Movement.

Premiéra hry Výstup bola online / 20 rokov na výtvarnej scéne / Dirigent s vareškou / Na kávičke s Jarom Bekrom
Relácia Umenie na TA3 vám prináša témy: Divadlo Nová scéna po prvýkrát pripravilo online premiéru. Do svojho ateliéru nás pozvala známa umelecká sklárka Gordana Glass a do svojej kuchyne šéfdirigent Slovenskej filharmónie Daniel Raiskin. A kávičku sme si vypili so známym tanečníkom Jarom Bekrom.

Británia sa lúčila so 100-ročným veteránom a hrdinom pandémie
Británia sa v sobotu rozlúčila so zosnulým 100-ročným kapitánom Tomom Moorom na pohrebe, vysielanom v celoštátnej televízii. Tento vojnový veterán sa stal hrdinom celého sveta vďaka svojej výnimočnej zbierke peňazí pre zdravotníkov počas pandémie koronavírusu.

Na horách udrie vietor. V niektorých okresoch platí výstraha
V okrese Ružomberok, Banská Bystrica, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Brezno a Poprad platí v sobotu výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách. Informuje o tom na svojom webe Slovenský hydrometeorologický ústav.

Milióny z fondu obnovy by mali ísť aj na modernizáciu polície
Financie z fondu obnovy by mali smerovať aj na protikorupčné opatrenia, modernizáciu krízového riadenia, zefektívnenie finančného vyšetrovania či modernizáciu polície. Ministerstvo vnútra na realizáciu daných cieľov predbežne ráta so sumou 200 miliónov eur. Potvrdil to tlačový odbor ministerstva.

Vodiči, dajte si pozor. Cestári upozorňujú na zosunutý svah
Na cestu I/9 za Drietomou smerom do Česka sa zosunul svah. Vodiči v tomto úseku prejdú striedavo v jednom pruhu. Informuje o tom Slovenská správa ciest na svojom webe zjazdnost.sk s tým, že je tu podozrenie na opätovný zosuv svahu.

Vlhová skončila mimo prvej desiatky, v celkovom poradí je druhá
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila dvanásta v sobotnom zjazde Svetového pohára vo Val di Fassa. Zaostala o 1,29 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá zvýšila svoj náskok na čele celkového poradia SP na 107 bodov. Druhé miesto obsadila jej krajanka Corinne Suterová (+0,32 s) a tretia bola Nemka Kira Weidleová (+0,68 s).

Prvá tohtosezónna prehra pre Poprad. Prišiel tak o prvú priečku
Po 42. kole hokejovej Tipos extraligy sa opäť menil líder tabuľky. Kým Zvolen nezaváhal v Liptovskom Mikuláši, tak Poprad prišiel o prvú priečku po prehre 3:4 s Banskou Bystricou

Prehľadali každý meter. V Nemšovej objavili nálezy z doby kamennej
Archeológovia objavili v Nemšovej na Strednom Považí významnú lokalitu. Predmety, ktoré našli, sa viažu až k trom historickým úsekom. Niektoré z nich sú staré až 5500 rokov.

Prvé legislatívne víťazstvo v kongrese. V USA schválili balík pomoci
Americká Snemovňa reprezentantov schválila súbor opatrení na pomoc ekonomike zasiahnutej koronakrízou. Balík má hodnotu skoro 2 bilióny dolárov a o jeho schválení ešte musí hlasovať Senát.

Biatlon: Slovenská reprezentantka Kapustová vybojovala bronz
Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala v sobotných individuálnych pretekoch kadetiek na 10 km na majstrovstvách sveta juniorov bronzovú medailu. V rakúskom Obertilliach predviedla ako jediná spomedzi 99 pretekárok čistú streľbu, za víťazkou Jeanne Richardovou z Francúzska zaostala o 1:03,1 minúty. Striebro si vybojovala Slovinka Lena Repincová (+32,7 s).

Stromy padli pre výstavbu bytového domu. Ozývajú sa aktivisti a obyvatelia
Kauza výrubu na Drotárskej ulici v bratislavskom Starom Meste neutícha. Spílenie viac ako 80-tky stromov rozhorčilo obyvateľov aj aktivistov a rozvírilo debatu o povoľovaní stavieb a ochrane životného prostredia. Mestská časť vyzýva investora, aby s výstavbou počkal. Obyvatelia dúfajú, že pôjde o exemplárny prípad, ktorý povedie k zmenám.

Stredné školy v Trenčianskom kraji zostanú zatvorené, výnimkou sú dva okresy
Od pondelka 1. 3. zostanú zatvorené stredné školy v siedmich okresoch Trenčianskeho samosprávneho kraja. Informoval o tom Matej Plánek z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK.

Pre jedného pozitívneho čaká novozélandské mesto lockdown
Najväčšie novozélandské mesto Auckland čaká týždňový lockdown. Úrady tak urobili po tom, čo sa tam vyskytol jeden nový prípad koronavírusu. Experti zatiaľ neidentifikovali jeho pôvod a hrozí, že infikovaná osoba nakazila mnoho ďalších.

Matoviča vozia v pancierovom aute. Čelí vyhrážkam a kritike
Vládny kabinet Igora Matoviča bojuje s pandémiou. S ňou sa spájajú aj viaceré nepopulárne opatrenia. Premiér čelí vyhrážkam a lavíne kritiky. Úrad pre ochranu ústavných činiteľov preto rozhodol, že jeho ochrana musí byť vyššia. Hrozbám a nenávisti čelia aj iní verejní funkcionári. Konať začala už aj polícia.

Očkovanie na východe: Kraje zriadili veľké vakcinačné centrá
V Prešovskom a Košickom kraji otvorili veľkokapacitné očkovacie centrá. V pilotnej fáze v nich plánujú zaočkovať viac ako šesťtisíc ľudí.

Maďarsko zápasí s treťou vlnou. Na ventilácii sú stovky ľudí
Tretia vlna pandémie nového druhu koronavírusu sa v Maďarsku vyostruje, na umelú pľúcnu ventiláciu je napojených už 482 covidových pacientov. Informoval o tom v sobotu spravodajský server mfor.hu s odvolaním sa na aktuálne údaje operačného štábu, podľa ktorého za posledný deň pribudlo 4948 nakazených a zomrelo 107 pacientov.

Česko má vyše 20-tisíc obetí, nakazených je viac než pred týždňom
V Česku pribudlo v piatok 14 676 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, čo je o takmer 3400 viac ako pred týždňom. Počet úmrtí pacientov s ochorením Covid-19 v krajine súčasne prekročil 20 000. Reprodukčné číslo koronavírusu v ČR vystúpilo podľa údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva na 1,22, pričom hranicu 1,2 prekonalo po prvý raz od 10. januára.

Mobilný varič uľahčí prácu tým, ktorí nemajú prístup ku sporáku
Moderných spôsobov varenia je už celkom dosť. Stále sa objavujú nové pomôcky, ktoré menia pohľad na prípravu jedla. Medzi ne patrí aj mobilný varič. Uplatní sa nielen pri kempovaní na dovolenkách, ale priamo aj v reálnej domácej prevádzke.

Na čom sa dohodol premiér s vedcami? Unikol zoznam opatrení
Premiér Igor Matovič sa v priebehu uplynulého týždňa stretol so slovenskými vedcami, ktorých pozval za okrúhly stôl. Hovorili spolu o tom, ako zvrátiť alarmujúci stav v nemocniciach a spomaliť šírenie britskej mutácie. Televízia TA3 má k dispozícii uniknutý zoznam opatrení, ktoré mali vzísť zo spoločného stretnutia premiéra s odborníkmi. Opatrenia by mali byť komunikované verejnosti až po schválení definitívnej verzie vládou.

Pribudli tisícky prípadov. Vírus u nás zabil už vyše 7000 ľudí
Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v piatok 26. 2. na Slovensku 2848 pozitívnych na ochorenie COVID-19, vykonali 15 731 testov. Počet úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom sa zvýšil o 109. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Predavači i vodiči sa môžu na očkovanie prihlásiť cez formulár
Od soboty sa rozširuje zoznam ľudí, ktorí sa už môžu zaočkovať proti koronavírusu. Po novom môžu vakcínu dostať napríklad zamestnanci maloobchodných prevádzok, ktoré nie sú povinne zatvorené.

Nadal si na turnaji v Acapulcu nezahrá, má problémy s chrbtom
Španielsky tenista Rafael Nadal v piatok oznámil, že pre problémy s chrbtom nebude štartovať ani na marcovom turnaji ATP v mexickom Acapulcu. Iba pred dvoma dňami tiež potvrdil absenciu v holandskom Rotterdame.

Z väznice utieklo 400 väzňov. Hromadný útek si vyžiadal obete
Z väznice na Haiti utieklo vyše 400 väzňov. Násilím sprevádzaný útek si vyžiadal 25 mŕtvych vrátane riaditeľa väznice, informovali v piatok tamojšie úrady.

Polícia zatkla ženu, ktorá udrela do hlavy dvojročného chlapca
Newyorská polícia zatkla v piatok v mestskej časti Harlem ženu, ktorá udrela do hlavy dvojročného chlapca, keď ju jeho matka žiadala o sociálny odstup. K incidentu došlo 20. februára vo vagóne metra na Manhattane, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

Pre Slovákov začali platiť pri vstupe do Poľska prísnejšie pravidlá
V Poľsku platia od soboty pre Slovákov a Čechov prísnejšie pravidlá. Do krajiny sa dostanú iba ľudia s negatívnym testom alebo s očkovacím preukazom. V opačnom prípade im hrozí karanténa.

Česko sprísnilo opatrenia. Prehľad pravidiel, ktoré zaviedli
Česká vláda vyhlásila v piatok v krajine nový núdzový stav, ktorý bude platiť od 27. februára do 28. marca. Pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v súvislosti so šírením koronavírusu pristúpila vláda premiéra Andreja Babiša k prísnejším opatreniam, ktoré začnú platiť od pondelka 1. marca.

NHL: NY Rangers rozstrieľali Boston. Zápas si užili už aj diváci
Hokejisti New Yorku Rangers triumfovali v zápase zámorskej NHL v noci na sobotu na domácom ľade nad Bostonom 6:2. Rangers zdolali Bruins prvýkrát z troch doterajších vzájomných duelov v ročníku.

FOTO našich čitateľov: Záver zimy nad Banskou Štiavnicou
Na Slovensku máme krásnu prírodu, ktorej návštevy sú za istých podmienok povolené aj počas lockdownu. Inšpirujte sa krásnymi fotografiami od nášho čitateľa Libora Chmelíčka z okolia Banskej Štiavnice.

POČASIE: Po teplých dňoch sa ochladí. Niekde môže i pršať
Premenlivá oblačnosť. Ojedinele, na severe miestami, dážď, od stredných polôh sneženie. Ochladenie. Denná teplota 8 až 13, v severnej polovici 2 až 7 st. Prevažne severný vietor do 35 km/h, v nárazoch do 60 km/h. Na horách veterno.

Šport+ z 26. februára
Šport+ z 26. februára 2021.

30 rokov výhier. Hendikepovaní športovci nám robia skvelú reklamu
O víťazstvá bojujú nielen na športoviskách, ale často aj mimo nich. Na Slovensku máme viac ako tisíc telesne postihnutých športovcov, ktorí našli práve vďaka športu novú životnú motiváciu a našej krajine robia v zahraničí skvelú reklamu.

Dukla otočila stav, proti HC Košice vyhrala aj tretí zápas
HK Dukla Trenčín vyhral proti HC Košice aj tretí vzájomný zápas v tomto roku. Na domácom štadióne Pavla Demitru Dukla otočila stav z 0:1 na 3:1 až v tretej tretine.

Slovan opäť prehral, v závere však vybojoval aspoň bod
HC Slovan Bratislava pokračuje v katastrofálnych výkonoch a prehral štvrtýkrát po sebe v domácom zápase. S predposledným Miškovcom tentoraz vybojoval v závere riadneho hracieho času aspoň bod.

Michalovce majú najlepšiu fazónu, potvrdili to aj v Nových Zámkoch
Momentálne najlepšiu fazónu v Tipos extralige majú Michalovce. Dukla to potvrdila aj v Nových Zámkoch, kde zvíťazila po predĺžení.

Poprad nad Banskou Bystricou vyhrával, napokon nezískal ani bod
Poprad prišiel v 42. kole o pozíciu lídra tabuľky. Vo Zvolene nad domácou Banskou Bystricou síce dvakrát vyhrával, lenže napokon nezískal ani bod.

Liga má nového lídra, Zvolen si poradil s Liptovským Mikulášom
Hokejová Tipos extraliga má 8 kôl pred koncom základnej časti nového lídra. Je ním HKM Zvolen, ktorý si podľa predpokladov poradil s posledným Liptovským Mikulášom na jeho ľade 4:1.

Exotika, poznávanie či zábava? Toto je 6 tipov na netradičnú Veľkú noc
Chcete tento rok prežiť Veľkonočné sviatky inak? Deti majú školské prázdniny, v práci vám stačí len pár dní dovolenky navyše a môžete relaxovať v exotike alebo spoznávať nové miesta. Pripravili sme tipy pre romantikov, rodiny s deťmi i športovcov, kde si môžu tieto tradičné sviatky užiť netradične.

Vraždu Chášukdžího schválil korunný princ, tvrdí správa USA
Spojené štáty v piatok zverejnili správu tajných služieb, podľa ktorej vraždu saudskoarabského novinára Džamála Chášukdžího schválil tamojší korunný princ Muhammad bin Salmán.

Dobré správy z 26. februára
Dobré správy z 26. februára 2021.

Už sme doma dlho, ako to zvládnuť?
Depresia, úzkosť či nespavosť. Pandémia nás všetkých poriadne skúša. Trvá to už rok a stále nevieme, kedy sa to skončí. Ako si môže človek v takejto situácii pomôcť sám a kedy už potrebuje odbornú pomoc? Pozreli sme sa na to s našimi hosťami.

Trpíme izoláciou, čo s tým? V TA3 sme diskutovali s odborníkmi
Depresia, úzkosť i problémy s alkoholom. Pandémia trvá už dlho, ako ju zvládnuť? Ako si môže človek v tejto situácii pomôcť sám a kedy už treba vyhľadať odbornú pomoc? Aj na to sme sa pýtali odborníkov v relácii Pozrime sa na to.

Predavači i vodiči. Ďalšie skupiny sa môžu prihlásiť na očkovanie
Na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca sa môžu už prihlásiť okrem učiteľov aj predavači, vodiči hromadnej dopravy, taxikári, kontrolóri mestskej hromadnej dopravy, palubný personál lietadla, sprievodca a vlakvedúci v osobnej železničnej doprave. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.

Česká vláda mimoriadne rozhodla, vyhlásila nový núdzový stav
Česká vláda vyhlásila v piatok pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v krajine nový núdzový stav. Platiť bude od 28. februára do 28. marca.

Ekonomické správy z 26. februára
Ázijské akcie v piatok prudko klesli. Kopírovali tak štvrtkové výpredaje na burzách v Spojených štátoch. Investori sa zbavovali akcií, lebo úroky na amerických dlhopisoch stúpli na ročné maximum. To znamená, že výrazne zdraželi pôžičky na finančných trhoch, ktorými Washington spláca svoj obrovský dlh. Aj o tom sú najnovšie ekonomické správy.

Nový čas

Vo väznici zaviedli lockdown: Takmer polovica väzňov má COVID-19
Vo väznici v belgickom meste Namur zaviedli prísne karanténne opatrenia po tom, ako mala takmer polovica väzňov pozitívny test na ochorenie COVID-19, informovala v sobotu agentúra DPA s odvolaním sa na tlačovú agentúru Belga.

Sofia si dala odstrániť dvojitú bradu, z výsledku dostala jej sestra záchvat: Šialené, čo sa stalo s krásnou tínedžerkou!
Novodobé kozmetické zákroky, ktoré podstupuje nejedna žena, prinášajú so sebou občas veľké riziká či minimálne nepekné opuchy. Práve o tom by vedela hovoriť aj táto tínedžerka.

Z výletu sa už nevrátili: Pod mužmi sa preboril ľad, našli ich utopených
Deň po podobnom nešťastí vo Švédsku, ktoré sa skončilo smrťou štyroch ľudí, sa cez ľad na zamrznutom jazere preborili dvaja starší muži a utopili sa. V sobotu o tom informovala tlačová agentúra DPA.

Aké napätie cíti Casemiro poča zápasu za Real Madrid? Väčší tlak cítim, keď ...
Brazilský futbalista Casemiro patrí medzi opory Realu Madrid. Svojimi defenzívnymi výkonmi pomohol mužstvu vybojovať nejedno víťastvo či titul.

Princ Harry v rozhovore totálne naložil kráľovskej rodine: Trpké slová, ktoré zabolia!
Princ Harry prijal pozvanie do talk show Jamesa Cordenteho. Dvojica sa stretla v americkom Los Angeles, kde obaja rodení Briti teraz žijú.

Zdravotníčka Annamária išla pomáhať s testovaním, netušila čo ju čaká: Prekvapenie, na ktoré tak skoro nezabudne!
V obci Trnávka bolo v sobotu doobeda rušno. Ľudia, ktorí sa prišli otestovať na ochorenie COVID-19, sa stali svedkami mimoriadne romantickej udalosti.

Majo Miezga spomína na vážnu autohaváriu: Dva týždne pripútaný na lôžko
"Moderovanie akejkoľvek relácie je pre mňa veľká neznáma a obdivujem všetkých, ktorí to vedia robiť s ľahkosťou. Spomínam si na moju prvú reláciu a môžem povedať, že som potil krv, a následne som si povedal, že toto nie je nič pre mňa," povedal Marián Miezga, ktorý si dnes nakrúcanie relácie Záhady tela doslova užíva.Vždy sa teší na svojich hostí, na nové témy a atmosféru, ktorá vznikne v štúdiu. Ono sa to vraj potom už točí samo... Nás ale zaujímalo, kto z účinkujúcich ho svojimi "záhadami tela" najviac odrovnal, čo sa v relácii podučil a dozvedeli sme sa aj to, čo spôsobilo jeho vážnejší úraz.

Guardiolov stroj neprestáva valcovať: Dvadsiate víťazstvo si "Citizens" pripísali proti Součkovmu West Hamu
Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotňajšom zápase 26. kola anglickej Premier League doma nad West Hamom United 2:1 a pripísali si už dvadsiatu výhru v sérii vo všetkých súťažiach.

Ana († 14) zmizla bez stopy, o dva dni ju našli priviazanú o strom: Desivé zistenie o jej smrti!
Tínedžerka bola nezvestná niekoľko dní. Záver pátrania je mimoriadne tragický.

Na schudnutie do plaviek máte najvyšší čas! Top 6 diét tohto roku
Leto sa nezadržateľne blíži a s ním aj predstava krásnej postavy do plaviek.