Panorama.sk
×
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Stredoveké rotundy na Slovensku

Stredoveké rotundy na Slovensku - obálka

Publikácia je prvým systematickým spracovaním ranostredovekých rotúnd nachádzajúcich sa v súčasnosti na území Slovenska. Prvá časť je venovaná výskumu pôvodu a významu stredoeurópskych rotúnd so zameraním na funkciu a symboliku veľkomoravských rotúnd vo vzťahu ku kaplnke Karola Veľkého v Aachene v kontexte počiatkov christianizácie Veľkomoravskej ríše. Druhú časť tvorí podrobný katalóg centrálnych stavieb od 9. do 13. storočia z územia Slovenska s rozsiahlou obrazovou a grafickou dokumentáciou. Publikácia predstavuje interdisciplinárne skĺbenie poznatkov archeológie, dejín umenia a histórie. Je určená nielen pre odborníkov a študentov humanitných vied, ale aj pre širšiu verejnosť. Obsahuje pomerne ropzsiahle resumé v anglickom jazyku. Text dopĺňajú fotografie a kresby.

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.