Warning: file_get_contents(/var/www/panorama.sk/public_html/inc/metacont/sk/1265.txt): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/panorama.sk/public_html/go/clanky/index.php on line 703
Panoráma.sk - Stredoveké rotundy na Slovensku
Panorama.sk
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Stredoveké rotundy na Slovensku

Stredoveké rotundy na Slovensku - obálka

Publikácia je prvým systematickým spracovaním ranostredovekých rotúnd nachádzajúcich sa v súčasnosti na území Slovenska. Prvá časť je venovaná výskumu pôvodu a významu stredoeurópskych rotúnd so zameraním na funkciu a symboliku veľkomoravských rotúnd vo vzťahu ku kaplnke Karola Veľkého v Aachene v kontexte počiatkov christianizácie Veľkomoravskej ríše. Druhú časť tvorí podrobný katalóg centrálnych stavieb od 9. do 13. storočia z územia Slovenska s rozsiahlou obrazovou a grafickou dokumentáciou. Publikácia predstavuje interdisciplinárne skĺbenie poznatkov archeológie, dejín umenia a histórie. Je určená nielen pre odborníkov a študentov humanitných vied, ale aj pre širšiu verejnosť. Obsahuje pomerne ropzsiahle resumé v anglickom jazyku. Text dopĺňajú fotografie a kresby.

OBJEDNAJTE TU:Order
Stredoveké rotundy na Slovensku - vypredané
Cena: 6.97 EUR
Mierka: 0
Kategória: Pamätihodnosti, architektúra
Vydavateľ: Chronos
Vydanie 1
Rok vydania: 2000
ISBN: 80-89027-00-8
Počet strán: 194
Mäkká väzba
Rozmery: 17.50 x 24.50 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Pamätihodnosti, architektúra
Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.