Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Záhorie - Potulky krajinou - Streifzüge durch das Land - A Wander Through the Countryside

Záhorie - obálka

Obrazová publikácia s trojjazyčným - slovenským, nemeckým a anglickým komentárom. Knihu ponúkame so zľavou za 11 EUR. Pôvodná cena bola 15 EUR.

Autor fotografií, renomovaný fotograf Alexander Jiroušek zmapoval svojím objektívom prírodu, pamiatky, mestskú a vidiecku architektúru, ale aj obyvateľov Záhoria, ich sviatky, obyčaje, a bežný život.

Autorka textovej časti Viera Drahošová poskytuje viac než strohý popis fotografií. Texty pod obrázkami sú obsažné informácie, ktoré majú väčšinou charakter turistického sprievodcu po kraji. V úvode autorka charakterizuje región z hľadiska zemepisného, kultúrnohistorického aj národopisného. Vecnosť textov v spojení s malebnosťou fotografií môžu zaujať čitateľa, ktorý hľadá hodnotný dokument o regióne, ale sa aj rád pokochá krásou kraja. Kniha vďaka nemeckým a anglickým textom môže dobre poslúžiť aj na prezentáciu regiónu v zahraničí.

Dni zelá v Stupave - fotografia z knihy Záhorie

Ukážky z knihy

Už tradične sa začiatkom októbra konajú v Stupave obľúbené a vyhľadávané slávnosti Dni zelá. Neodmysliteľnou súčasťou je súťaž o najťažšiu hlávku kapusty, o najoriginálnejšie vyzdobenú dyňu, jarmok, ochutnávka kapusty spolu s radom sprievodných kultúrnych podujatí.

Kostol Zvestovania Panny Márie v Gajaroch - fotografia z knihy Záhorie

Spoločným znakom viacerých kostolov na Záhorí boli mohutné obranné múry, ktoré mali chrániť obyvateľstvo pred nájazdmi nepriateľov. Barokový kostol Zvestovania Panny Márie v Gajaroch je z rokov 1665-1673. Bašty opevnenia boli v roku 1889 prestavané na kaplnky.

Poľovnícka sezóna na Záhorí - fotografia z knihy Záhorie

Lesy Záhoria bývali vždy bohaté na poľovnú zver. I dnes sú domovom jelenej, čiernej i muflónej zveri, bažantov a zajacov. Poľovné právo patrilo kedysi zemepánom. Na južnom Záhorí bol ich posledným predstaviteľom gróf Károly zo Stupavy. Právo postupne prechádzalo na poľovné spoločnosti a združenia.

OBJEDNAJTE TU:Order
Záhorie - Potulky krajinou - Streifzüge durch das Land - A Wander Through the Countryside
Cena: 11.00 EUR
Mierka: 0
Kategória: Obrázkové publikácie
Vydavateľ: JeS
Vydanie 1
Rok vydania: 2009
ISBN: 978-80-969537-0-7
Počet strán: 173
Tvrdá väzba
Rozmery: 26.00 x 24.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Obrázkové publikácie

Vydané: 2009-08-05
Aktualizované: 2009-08-05

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás

© Copyright 1998 - 2019, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.