Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Bojnice majú tri atrakcie: zámok, ZOO a termálne pramene

Bojnický zámok
Návštevníci v Bojnickom zámku

Bojnice sú obľúbeným výletným miestom Ponitria. Ponúkajú hneď niekoľko zaujímavých atrakcií: Bojnický zámok, zoologickú záhradu, kúpele a termálne bazény. Zámok a zoo sú v tesnej blízkosti.

Romantický zámok, ktorý bol postavený na mieste stredovekého hradu, bol rekonštruovaný koncom 19. storočia. Vlastnili ho najmocnejšie šľachtické rodiny Uhorska, jeho posledným majiteľom bol gróf Ján Pálffy. V súčasnosti sú v zámku sústredené umelecko – historické zbierky Slovenského národného múzea. Návštevníci obdivujú dobový nábytok a zariadenie z prelomu 19. a 20. storočia. Najvzácnejším exponátom je neskorogotický súbor obrazov, známy ako Bojnický oltár, od florentského majstra Narda di Cione z polovice 14. storočia.

Bojnice

V zámku sa koná po celý rok množstvo atraktívnych podujatí. Najznámejší je Medzinárodný festival duchov a strašidiel, ktorý býva vždy koncom apríla a začiatkom mája.

Viac sa dozviete na stránkach Bojnického zámku.

Bojnická zoologická záhrada

Tradičným miestom školských výletov a výletov rodín s deťmi je bojnická zoologická záhrada. Najstaršia zoo na Slovensku vznikla v roku 1955.

Bojnické kúpele

Mesto sa môže pochváliť aj dlhoročnou kúpeľníckou tradíciou. Teplé sírnaté pramene sa využívali už v stredoveku. Kúpeľné bazény neslúžia len kúpeľným hosťom, ktorí sa do Bojníc prichádzajú liečiť, ale môžu ich využiť aj ostatní návštevníci mesta.

Ďalšie info:

Blízke a vzdialené Bojnice

Vydané: 2005-07-11
Aktualizované: 2005-07-11

Kategórie: Výlety, prechádzky - Výlety a prechádzky - Bratislava a okolie