Panorama.sk
×
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

DVD Tajomstvo podzemia

Tajomstvo podzemia - obal DVD

Čo ukrývajú jaskynné chodby? Šestnásťminútový film Pavla Barabáša prináša pohľad pod povrch zeme. Meditatívny film s filozofickým podtextom, nahliada do útrob prírodného chrámu dvanástich sprístupnených jaskýň Slovenska. Pavol Barabáš ponúka pohľad na gigantické krasové útvary, s ľahkosťou pláva pomedzi ne a prostredníctvom dlhých záberov ponára diváka do tajuplného sveta, aby ho v zápätí konfrontoval s čarovnou krajinu nad zemou. Pôsobivý vizuálny zážitok v kombinácií s éterickou hudbou vytvára fascinujúci duchovný rozmer. Ponorom do sveta, kde má čas svoje špecifické tempo, nadobudnete príjemný pocit harmónie.

Pravidelné striedanie interiérových pasáží v jaskyni a exteriérových záberov, vytvárajú temporytmické striedanie, podobné nádychu a výdychu. Dramaturgickú stavbu dopĺňa komentár, ktorý rozširuje film o filozofický rozmer a ponúka divákovi priestor pre zamyslenie. Hudobná zložka filmu zvýrazňuje silnú vizuálnu stránku a vytvára z koláže záberov kompaktný celok. Aj vďaka jej sugestívnej sile má divák možnosť precítiť meditatívnu atmosféru "prírodného chrámu".

Réžia: Pavol Barabáš
Kamera: Pavol Barabáš a Štefan Rybár
Strih: Pavol Barabáš
Hudba: MAOK
Dĺžka: 15 minút
Rok výroby: 2009
PAL System

Obsah DVD:
- slovenský/anglický jazyk
- film Tajomstvo podzemia
- fotogaléria
- jaskyne UNESCO
- sprístupnené jaskyne
- najhlbšie jaskyne
- najdlhšie jaskyne

Bonusy DVD

DVD balík obsahuje ako bonus CD s nahrávkou koncertu bratov Jána a Martina Babjakovcov a Terézie Kružliakovej z Harmaneckej jaskyne. Koncert pozostáva zo siedmich piesní od slovenských klasikov. (M. Schneider-Trnavský, J. Iršai, F. Kafenda a B. Suchoň.)

DvD obsahuje tiež informácie o slovenskom jaskynnom systéme - o sprístupnených, najdlhších i najhlbších jaskyniach, podrobné mapy a bohatú fotogalériu jaskýň. Film si môžete pozrieť v slovenčine alebo v angličtine.

Viac informácií:

Pavol Barabáš a jeho putujúca kamera

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.