Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

DVD Tajomstvo podzemia

Tajomstvo podzemia - obal DVD

Čo ukrývajú jaskynné chodby? Šestnásťminútový film Pavla Barabáša prináša pohľad pod povrch zeme. Meditatívny film s filozofickým podtextom, nahliada do útrob prírodného chrámu dvanástich sprístupnených jaskýň Slovenska. Pavol Barabáš ponúka pohľad na gigantické krasové útvary, s ľahkosťou pláva pomedzi ne a prostredníctvom dlhých záberov ponára diváka do tajuplného sveta, aby ho v zápätí konfrontoval s čarovnou krajinu nad zemou. Pôsobivý vizuálny zážitok v kombinácií s éterickou hudbou vytvára fascinujúci duchovný rozmer. Ponorom do sveta, kde má čas svoje špecifické tempo, nadobudnete príjemný pocit harmónie.

Pravidelné striedanie interiérových pasáží v jaskyni a exteriérových záberov, vytvárajú temporytmické striedanie, podobné nádychu a výdychu. Dramaturgickú stavbu dopĺňa komentár, ktorý rozširuje film o filozofický rozmer a ponúka divákovi priestor pre zamyslenie. Hudobná zložka filmu zvýrazňuje silnú vizuálnu stránku a vytvára z koláže záberov kompaktný celok. Aj vďaka jej sugestívnej sile má divák možnosť precítiť meditatívnu atmosféru "prírodného chrámu".

Réžia: Pavol Barabáš
Kamera: Pavol Barabáš a Štefan Rybár
Strih: Pavol Barabáš
Hudba: MAOK
Dĺžka: 15 minút
Rok výroby: 2009
PAL System

Obsah DVD:
- slovenský/anglický jazyk
- film Tajomstvo podzemia
- fotogaléria
- jaskyne UNESCO
- sprístupnené jaskyne
- najhlbšie jaskyne
- najdlhšie jaskyne

Bonusy DVD

DVD balík obsahuje ako bonus CD s nahrávkou koncertu bratov Jána a Martina Babjakovcov a Terézie Kružliakovej z Harmaneckej jaskyne. Koncert pozostáva zo siedmich piesní od slovenských klasikov. (M. Schneider-Trnavský, J. Iršai, F. Kafenda a B. Suchoň.)

DvD obsahuje tiež informácie o slovenskom jaskynnom systéme - o sprístupnených, najdlhších i najhlbších jaskyniach, podrobné mapy a bohatú fotogalériu jaskýň. Film si môžete pozrieť v slovenčine alebo v angličtine.

Ďalšie info:

Pavol Barabáš a jeho putujúca kamera

OBJEDNAJTE TU:Order
DVD Tajomstvo podzemia
Cena: 9.90 EUR
Mierka: 0
Kategória: Dokumentárne filmy a cestopisy
Vydavateľ: K2 studio
Vydanie 0.
Rok vydania: 0
ISBN: 0
Počet strán: 0
Nosič: DVD
Rozmery: 0.00 x 0.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Dokumentárne filmy a cestopisy

Vydané: 2009-10-14
Aktualizované: 2009-10-14

Kategórie: - Príroda, životné prostredie