Panorama.sk
Lúčnica, moja láska
×
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Lúčnica, moja láska

Lúčnica, moja láska - obálka

Spomienková kniha jedného zo zakladateľov folklórneho súboru Lúčnica Juraja Králika. Autorovi spomienok JUDr. Ing. Jurajovi Králikovi sudičky prisúdili veľa talentov. Ako gymnazista v Michalovciach sa popri športe venoval zdokonaľovaniu vo vo výtvarnom umení, nezabúdal však ani na znovuobjavovanie zemplínskeho folklóru. Po sólistickom účinkovaní v prvom folklórnom súbore na oslobodenom území v "Zemplínskej krojovanej družine", prechádza spolu s ďalšími vysokoškolákmi z Michaloviec do Lúčnice, ktorej bol spoluzakladateľom, choreografom i sólistom a prvým predsedom. Po odchode do zahraničných služieb v roku 1953 v diplomacii bohato zúročuje všetko to, čo sa v Lúčnici naučil.

Odzemok - fotografia z knihy Lúčnica, moja láska

Lúčnica v čase svojho vzniku združovala mládež zo Zemplína, Horehronia, Šariša, Liptova i ďalších krajov Slovenska, ubytovanú predovšetkým na internáte Lafranconi. Preto sú spomienky plné vtipu a mudráctva tých študentských rokov. Autor knižku ilustroval vlastnými obrázkami a množstvom archívnych fotografií.

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.