Panorama.sk
Predstavujeme: Maliarka Emília Kozíková
×
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Predstavujeme: Maliarka Emília Kozíková

Jar na nížine

Emília Kozíková žije a tvorí v Bratislave – Petržalke. Pôsobila na Ekonomickej univerzite ako profesorka. Výtvarne sa vzdelávala v rokoch 1978 – 1996 u akademického maliara Júliusa Kollera. Je zakladajúcou členkou ARTEFAKT–u, združenia nezávislých výtvarných umelcov, ktoré vzniklo v roku 1990.

Bielovodská dolina

"Príroda so svojou tvarovou rozmanitosťou, jedinečnou harmóniou, koncertom farieb v každom ročnom období, neustále Milku Kozíkovú priťahuje. Citovo a rozumovo je pripútaná najmä k Ždiaru. Jej sústavné návraty do tohto kúska Slovenska hovoria o tom, že sa jej už nikdy nepodarí odpútať sa od svojho citu k prostrediu, ktoré jej natoľko učarovalo. Je neúnavnou vyhľadávačkou ždiarských zákutí s tradičnou architektúrou, ktorá stelesňuje rovnováhu medzi výtvorom človeka a prírodou. Je obdivovateľkou slovenských veľhôr, dolín, údolí, lúk, riek, potokov, ktoré stvárňuje realistickou výtvarnou formou," napísala o maliarke publicistka Mária Šmihulová.

Plachetnice pri móle

K charakteristike Kozíkovej tvorby možno dodať, že maliarka je aj milovníčkou vodných plôch a vodných športov, vyhľadáva scenérie s plachetnicami a surfármi, či už na Seneckých jazerách blízko Bratislavy, alebo pri morskom pobreží.

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.