Panorama.sk
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Spojovacie švíky

Spojovacie švíky - obálka

V edícii učebníc remeselných postupov Škola tradičnej výroby a remesiel vyšiel v roku 2008 nový titul s názvom Spojovacie švíky. Autorkou publikácie je etnografka PhDr. Alena Rybáriková, známa svojím celoživotným záujmom o dokumentovanie a technológie výroby ľudových odevov.

Ozdobnými švíkmi sa v tradičnom odeve obyčajne spájali k sebe dva kusy tkaniny s pevným okrajom. Švíky sa šili voľne v rukách, bez rámu. Napríklad na odevných súčiastkách bol spojovací švík často farebný. Dnes, keď na zošitie dvoch kusov látky používame šijací stroj, využitie spojovacích švíkov má skôr ozdobný charakter. Aké typy švíkov sa dajú použiť pri tvorbe prikrývky, vankúša, či iného výrobku, o tom pojednáva publikácia Aleny Rybárikovej.

Viac informácií:

Edícia Škola tradičnej výroby a remesiel

OBJEDNAJTE TU:Order
Spojovacie švíky (cena platí pri objednavke ešte ďalšieho titulu)
Cena: 5.90 EUR
Mierka: 0
Kategória: Ľudová kultúra, folklór
Vydavateľ: ÚĽUV
Vydanie 1
Rok vydania: 2008
ISBN: 978-80-88852-58-2
Počet strán: 40
Mäkká väzba
Rozmery: 20.60 x 21.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Ľudová kultúra, folklór

Vydané: 2009-01-02
Aktualizované: 2009-01-02

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.