Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 21.1.2018
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2255USD   25.433CZK   0.88365GBP   309.20HUF   4.1716PLN   7.4352HRK . . . viac

Bojnice majú tri atrakcie: zámok, ZOO a termálne pramene

Bojnice CastleVisitors in the Bojnice Castle

Bojnice sú obľúbeným výletným miestom Ponitria. Ponúkajú hneď niekoľko zaujímavých atrakcií: Bojnický zámok, zoologickú záhradu, kúpele a termálne bazény. Zámok a zoo sú v tesnej blízkosti.

Romantický zámok, ktorý bol postavený na mieste stredovekého hradu, bol rekonštruovaný koncom 19. storočia. Vlastnili ho najmocnejšie šľachtické rodiny Uhorska, jeho posledným majiteľom bol gróf Ján Pálffy. V súčasnosti sú v zámku sústredené umelecko – historické zbierky Slovenského národného múzea. Návštevníci obdivujú dobový nábytok a zariadenie z prelomu 19. a 20. storočia. Najvzácnejším exponátom je neskorogotický súbor obrazov, známy ako Bojnický oltár, od florentského majstra Narda di Cione z polovice 14. storočia.

Bojnice
Oblasť:
Ponitrie
Klikni pre ďalšie informácie

V zámku sa koná po celý rok množstvo atraktívnych podujatí. Najznámejší je Medzinárodný festival duchov a strašidiel, ktorý býva vždy koncom apríla a začiatkom mája.

Viac sa dozviete na stránkach Bojnického zámku.

ZOO in Bojnice

Tradičným miestom školských výletov a výletov rodín s deťmi je bojnická zoologická záhrada. Najstaršia zoo na Slovensku vznikla v roku 1955.

Bojnice Spa

Mesto sa môže pochváliť aj dlhoročnou kúpeľníckou tradíciou. Teplé sírnaté pramene sa využívali už v stredoveku. Kúpeľné bazény neslúžia len kúpeľným hosťom, ktorí sa do Bojníc prichádzajú liečiť, ale môžu ich využiť aj ostatní návštevníci mesta.

Vydané: 11. 7. 2005
Aktualizované: 25. 2. 2014
   
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.