Panorama.sk
Podujatia v Bratislave
×
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie
Dnes je 21.11.2017. Kurzy: 1 EUR = 1.1795USD   25.588CZK   0.89385GBP   311.58HUF   4.2342PLN   7.5663HRK . . . viac: >>
Kurzy: 1 EUR = 1.1795USD   25.588CZK   0.89385GBP   311.58HUF   4.2342PLN   7.5663HRK . . . viac: >>
Kurzy

Silvester v bratislavskom Starom Meste

Ohňostroj na Dunaji počas Silvestra 2015 - 2016
Ohňostroj na Dunaji počas Silvestra 2015 - 2016. Autor / zdroj: www.bratislava.sk.

Centrálnym miestom silvestrovských osláv v Bratislave bude 31. 12. 2016 Hviezdoslavovo námestie v Starom Meste a na jeho prípravách spolupracuje mesto Bratislava so Starým mestom. O dramaturgiu a réžiu programu sa postaralo občianske združenie Hlava 98.

Oslavy tentokrát nebudú na Hlavnom námestí

"Rozhodli sme sa vyskúšať nový koncept ako doposiaľ a sústrediť zábavu na jedno miesto. Voľba padla na Hviezdoslavovo námestie... Odtiaľ je to už len čoby na skok k Dunaju, odkiaľ odpálime veľkolepý ohňostroj vo forme audio-vizuálnej show, ktorá sa, verím, stretne s veľkým ohlasom u všetkých, ktorí sa rozhodnú privítať Nový rok v meste," informoval v utorok 20. decembra primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Veľkým zážitkom pre návštevníkov bude podľa neho aj ďalšia z noviniek tohtoročného Silvestra, a to nadrozmerná svetelná časomiera na Námestí Ľ. Štúra, ktorá bude odrátavať záverečné sekundy starého roka, kým bude z lode na Dunaji odpálený ohňostroj za hudobného sprievodu Straussovho valčíka Na krásnom modrom Dunaji.

Starosta mestskej časti Bratislava – Staré Mesto R. Števčík doplnil: "Tohoročný Silvester v centre mesta bude svojím spôsobom prelomový. Podarilo sa nám skĺbiť tradičnú zábavu na špičkovej úrovni v podobe koncertu Cigánskych diablov, ktorú Bratislavčania už poznajú, s moderným interaktívnym štýlom zábavy v podobe digitálneho ohňostroja."

Zábava začína o 20:00

Bratislavčania, ale aj návštevníci z blízkeho či ďalekého okolia sa môžu prísť do centra mesta zabávať od 20:00 h. (Organizátori pôvodne uvádzali 18:00.) Na hlavnom pódiu na Hviezdoslavovom nám. sa bude o hudobnú zábavu starať DJ spolu s moderátorom, kým od 22:00 h budú návštevníkov na diskotéke pod holým nebom svojimi temperamentnými rytmami do polnoci rozohrievať fenomenálni hudobníci kapely Cigánski diabli. Open-air diskotéka na námestí potrvá až do skorých ranných hodín.

Počas silvestrovskej noci budú k dispozícii vianočné stánky s občerstvením. Takisto bude fungovať na Hviezdoslavovom námestí klzisko, na ktorom sa bude dať korčuľovať až do 01:00 h po polnoci.

Klzisko na Primaciálnom námestí bude verejnosti k dispozícii len do 19:00 hod, kedy bude Primaciálne námestie uzavreté z bezpečnostných dôvodov.

Každý si môže odpáliť vlastný ohňostroj na digitálnej obrazovke

Čo sa týka Hlavného námestia, tam môže počas silvestrovské večera zavítať každý, komu sa nestačí na ohňostroj len pozerať, ale chcel by si vytvoriť a odpáliť vlastný ohňostroj na veľkoplošnej obrazovke. Tento digitálny interaktívny ohňostroj je súčasne ďalšou zo "smart" noviniek tohtoročného silvestrovského programu. Každý návštevník sa bude môcť prostredníctvom aplikácie na mobile pripojiť na špeciálne vytvorenú wifi sieť a prostredníctvom svojej fantázie si vytvoriť veľkoplošnú interaktívnu projekciu abstraktných výbuchov s možným odkazom a želaním.

O bezpečnosť a nerušený chod silvestrovskej noci sa budú starať posilnené hliadky mestskej a štátnej polície spolu s pracovníkmi strážnej služby, hasičmi a zdravotníkmi.

Zároveň mesto upozorňuje, že podľa najnovšieho VZN o pyrotechnike je prísne zakázané akékoľvek používanie voľne dostupnej pyrotechniky.

Ďalšie organizačné informácie

Na 6 kontrolovaných vstupoch na Hviezdoslavovo námestie budú príslušníci policajných zložiek dohliadať na to, aby návštevníci do centrálnej zóny v Starom Meste vstupovali bez akýchkoľvek nebezpečných predmetov (napr. sklenené fľaše, ostré a nebezpečné predmety a pod).

Kontrolované vstupy sa budú nachádzať:

1. križovatka ulíc Laurinská ul. – Rybárska brána (pri Čumilovi)

2. križovatka ulíc Mostová ul. – Medená ul.

3. Palackého ul. od Kúpeľnej ulice

4. Jesenského ulica (vedľa SND)

5. Gorkého ul. pri Poštovej banke (za SND)

6. Hviezdoslavovo nám. od Americkej ambasády po roh Strakovej ul.

Pri vzniku výnimočnej situácie ako strata dieťaťa/osoby, príp. vecí, je potrebné jeho stratu nahlásiť moderátorovi, ktorý to vyhlási na pódiu. Dovtedy bude o stratené deti, osoby a veci postarané v Primaciálnom paláci.

Súčasne mesto vyzýva všetkých, ktorí sa chystajú oslavovať Silvester v meste, aby v prípade dopravy uprednostňovali prostriedky hromadného charakteru pred individuálnou automobilovou dopravou vzhľadom na dopravné obmedzenia, ktoré tento charakter akcie vyžaduje a vyhli sa tak nechceným komplikáciám v dôsledku dopravných obmedzení.

Pre automobilovú dopravu bude uzatvorené Vajanského nábrežie a Nám. Ľ. Štúra od 23:00 a premávka opäť obnovená po 02:30 h.

MHD bude posilnená a premávať v špeciálnom režime.

Cestovný poriadok mestskej hromadnej dopravy počas silvestrovskej noci: >>

Čistota v meste bude počas silvestrovskej noci zabezpečovaná priebežne. Ihneď po skončení ohňostroja na nábreží Dunaja začnú upratovacie čaty s jeho čistením, aby ho uvoľnili pre dopravu a postupne do rána bolo upratané celé centrum mesta.

Podľa tlačovej správy Magistrátu spracoval ID

Ohňostroj na Dunaji

Galéria snímiek zo Silvestra 2015.

Ohňostroj na Dunaji počas Silvestra 2015
Ohňostroj na Dunaji počas Silvestra 2015
Ohňostroj na Dunaji počas Silvestra 2015
Ohňostroj na Dunaji počas Silvestra 2015
Ohňostroj na Dunaji počas Silvestra 2015

Snímky ohňostroja prevzaté zo stránok mesta Bratislava: >>

Vydané: 25. 12. 2014
Aktualizované: 31. 12. 2016 14:45:30
Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2017, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.