Panorama.sk
Výlety, prechádzky
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Deň Dunaja 2014

Deň Dunaja 2014

Príďte v sobotu, dvadsiateho prvého júna, pod Devínsky hrad osláviť Deň Dunaja. Na programe sú bezplatné vyhliadkové plavby o 12:00, 13:00, 14:00, ukážky kajakovania, vystúpenia tanečných a umeleckých súborov, ukážky záchranárskej protipovodňovej techniky, prvej pomoci, elektrických autíčiek a poznávanie dunajských rýb. Dostanete príležitosť vidieť aj kráľa dunajských rýb: jesetera.

Je pripravený program aj pre menšie deti, vrátane možnosti stretnúť vodníka, a zapojiť sa do tvorby obrej skladačky.

Počas podujatia bude vyhodnotené slovenské kolo medzinárodnej súťaže Dunajský majster umenia. Účastníci súťaže majú za úlohu vytvoriť originálne umelecké dielo výhradne z prírodných materiálov na tému Dunaj.

Podujatie bude moderovať Roman Bomboš.

Dunaj so svojimi prítokmi predstavuje jeden z najdôležitejších riečnych systémov v Európe. Jeho povodie spája 19 krajín, čo predstavuje najväčšie medzinárodné riečne prepojenie na svete.

Celoeurópsky význam tejto rieky bol potvrdený aj podpisom Dohody o ochrane rieky Dunaj dňa 29. júna 1994, kedy bola odštartovaná široká spolupráca štátnych, mimovládnych a vedeckých inštitúcií ako aj priemyselných spoločností, ktoré rieka spája. Od roku 2004 oslavujú obyvatelia takmer celej Európy 29. jún ako medzinárodný Deň Dunaja.

(Podľa www.danubeday.org, tlačovej správy Ministerstva životného prostredia a www.broz.sk)

<%tipyvylety(lang)%>

Vydané: 2014-06-20
Aktualizované: 2014-06-20

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.