Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 21.1.2018
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2255USD   25.433CZK   0.88365GBP   309.20HUF   4.1716PLN   7.4352HRK . . . viac

Dunajská Zväčšenina

Jelene a líška v dunajských ramenách.
Autor / zdroj: Vlado Bibel

V slávnom filme talianskeho režiséra Michelangela Antonioniho Zväčšenina fotograf vyvoláva fotografiu a pri zväčšovaní na nej prekvapujúco nájde ruku s mieriacou pištoľou. Niečo podobné sa mi stalo po výlete v dunajských ramenách. Nafotil som tam jeleniu rodinku, ako sa plačká v ramene. Keď som potom zväčšoval snímku, prekvapivo som na nej našiel okrem krásneho paroháča a troch laní aj líšku.

Chcel by som napísať, že tu sa podobnosť s filmom Zväčšenina končí. Ten film sa ďalej vyvíja trocha ako thriller. Fotograf sa márne snaží rozmotať nitky vraždy v parku.

V prípade dunajskej Zväčšeniny líška po jeleňoch zaiste nestrieľa. Ktovie, čo ju priviedlo na breh ramena za jeleňmi. Možno občas vyplašia nejaké zvieratko, na ktorom si pochutná.

Ale k streľbe takisto došlo. Keď sme pádlovali preč z miesta stretnutia s jeleňmi, na ostrovoch za nami viackrát zahrmela poľovnícka puška. Aký je tvoj osud, krásny paroháč?

Vlado Bibel

Jelene a líška v dunajských ramenách.
Autor / zdroj: Vlado Bibel

Vydané: 20. 9. 2015
Komentáre cez Facebook
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.