Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Google Translate
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 17.12.2014
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.2448USD   27.626CZK   0.79320GBP   314.42HUF   4.2258PLN   7.6700HRK . . . viac LOGIN

Lyžovačka v okolí Bratislavy

Nové webkamery z lyžiarskych stredísk na Slovensku a v Rakúsku, i v blízkom okolí Bratislavy:

Lyžovačka na bratislavskej Kolibe

Ski Slope at the Koliba

V tejto sezóne za priaznivých snehových podmienok funguje lyžiarsky vlek. Informácie o prevádzke lyžiarskeho vleku na stránke Zimného strediska Kamzík.

Na bratislavskej Kolibe, ktorá sa rozprestiera pod vrchom Kamzík (439 metrov nad morom), je známa Cvičná lúka. Je na nej jedna zjazdovka, dlhá 250 m. Parkovanie je na skok od lúky.

Telefón na stredisko Kamzík:
mobil: +421 918 683 202.

Ski Slope at the Baba Hill
Oblasť:
Malé Karpaty
Klikni pre ďalšie informácie

Lyžovačka v Malých Karpatoch - Pezinská Baba, Zochova chata

Aktuálne informácie na stránkach LK Baba pre obe strediská

Pezinská Baba sa nachádza na hrebeni Malých Karpát vo výške 527 m.n.m. asi 20 km od Bratislavy pri meste Pezinok. V lyžiarskom stredisku je v prevádzke päť vlekov na troch zjazdových tratiach. V stredisku sú trate pre bežecké lyžovanie v dĺžkach 1,2 km a 5 km a sánkarska dráha. Povrch tratí je pravidelne udržiavaný. Jedna zjazdovka je vybavená osvetlením a zariadením na výrobu technického snehu.

Kapacita parkovísk je 400 parkovacích miest.

Aktuálne informácie sú na telefónnom čísle +(0421)(33)6402312.

Ski Slope Zochova Chata

Zochova chata

Lyžiarske stredisko sa nachádza v turistickej lokalite Zochova Chata asi 15 km od mesta Modra v nadmorskej výške 425 m.n.m. Ponúka dve zjazdovky určené najmä pre začiatočníkov. Obe sú dlhé približne 300 m a ponúkajú prevýšenie skoro 70 metrov. Vleky majú kapacitu 650 osôb/hodinu. Zjazdovka je v prípade nedostatku snehu umelo zasnežovaná a upravovaná technikou.

Aktuálne informácie sú na telefónnom čísle +(0421)(33)647 0130.

Ski Slope Bezovec
Oblasť:
Považský Inovec
Klikni pre ďalšie informácie

Lyžiarske stredisko Bezovec

Stredisko leží v pohorí Považský Inovec a kopec, podľa ktorého je pomenované, dosahuje nadmorskú výšku 746 metrov. Stredisko je vzdialené približne 25 km od Piešťan, asi 100 km od Bratislavy, pričom najlepšie je pokračovať po autostráde za Piešťany až po odbočku do obce Lúka. Neprehliadnete ju vďaka červeno žiariacim skladom Coca Coly, ktoré stoja pred vjazdom do dediny. Z nej sa treba trocha vrátiť na juh, odbočiť do vrchov a prejsť 9 kilometrov cez dediny Modrovka, Modrová a Stará Lehota. Za Starou Lehotou je odbočka doľava na Bezovec.

K dispozícii sú štyri technicky zasnežované (1600m) a dve čiastočne zasnežované, denne upravované lyžiarske zjazdovky s orientáciou na všetky svetové strany s celkovou prepravnou kapacitou 3000 osôb/h, ktoré sú pre svoju rôznorodosť obtiažnosti priamo predurčené pre lyžiarov začiatočníkov (lyžiarske výcviky), mierne pokročilých, ako aj náročných lyžiarov a snowboardistov.

V stredisku je lyžiarska škôlka, požičovňa lyžiarskej výstroje, ski servis, občerstvovacie zariadenia, chaty a pre náročnejších ubytovanie v hoteli Poppy. Počas zimnej sezóny je stredisko v prevádzke každý deň s možnosťou večerného lyžovania.

Aktuálne informácie na stránkach lyžiarskeho strediska Ski Bezovec.

(Telefónne číslo: 0905 493 935.)

SkiSlope at the Velka Javorina Hill
Oblasť:
Biele Karpaty
Klikni pre ďalšie informácie

Lyžovačka na Veľkej Javorine

Na najvyššom vrchu Bielych Karpát - Veľkej Javorine (970 m.n.m.) sa nachádza známe zimné lyžiarske stredisko, s terénmi vhodnými pre začiatočníkov aj pokročilých. Stredisko sa nachádza v blízkosti hranice s Českou republikou, asi 120 km od Bratislavy, autom sa tam z Bratislavy dostanete asi za poldruha hodiny.

Lyžiarske svahy a 4 vleky sa nachádzajú v blízkosti parkoviska pri Holubyho chate. Najdlhšia zo zjazdoviek meria 730 metrov.

Vleky premávajú v sobotu a nedeľu, počas sviatkov a prázdnin za predpokladu dobrých snehových podmienok od 9.00h do 16.00 h. každý deň.

Aktuálne informácie na stránkach strediska

Aktuálne informácie sú na telefónnom čísle: +(421)(32)7778048 – Holubyho chata

> Ďalšie lyžiarske strediská na Slovensku

Vydané: 4. 9. 2013
   
Reklama
<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2014, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR, SITA a Panoráma.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR, SITA, Panoráma.sk porušením autorského zákona.
NAJ.sk