Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Najkrajšie cyklotrasy - Bratislava a okolie

Najkrajšie cyklotrasy - Bratislava a okolie - obálka

Ôsmy knižný titul z edície Po Slovensku a tretia knižka s cykloturistickou tematikou Najkrajšie cyklotrasy – Bratislava a okolie predstavuje bezprostredné okolie Bratislavy z hľadiska najkrajších cyklotrás, ktoré sa dajú absolvovať vo forme okruhov.

25 najkrajších okruhových trás je pomerne rovnomerne rozmiestnených v Bratislave a jej zázemí a drvivá väčšina týchto trás je v teréne vyznačená špeciálnymi tabuľkami.

11 x v Malých Karpatoch

Prvých jedenásť trás vedie do Bratislavského lesoparku, v ktorom v poslednom období vznikol tzv. BikePark. Obsahuje sieť značkovaných cyklotrás rôznej dĺžky a obtiažnosti a vybrať si tu môže každý – začiatočník či pokročilý a zdatnejší turista.

14 x popri Morave a Dunaji a v pohraničí

Spoločným znakom prakticky všetkých ďalších mimokarpatských trás v zázemí Bratislavy je, že sú nejakým spôsobom spojené s riekami Morava a najmä Dunaj. Vedú či už priamo pozdĺž ich tokov, križujú ich alebo prechádzajú krajinou riečnych nív či terás. Na cyklistické putovania slovensko-rakúskym pohraničím a po hrádzach riek je vybraných 14 trás, ktoré sú naplánované ako okruhy a obsahujú návštevu všetkých atraktívnych turistických miest aj v širšom zázemí Bratislavy.

Samozrejmosťou sprievodcu sú výrezy máp s vyznačením priebehu trasy aj rôzne praktické informácie, ktoré pomôžu trasu naozaj dobre premyslieť a naplánovať. Pri každej trase nechýba okrem výškového profilu, vzdialenosti, nastúpaných metroch a prevýšenia aj známkovanie náročnosti (od 1 – veľmi ľahká po 5 – veľmi ťažká).

Najlepší sprievodca

Knižný sprievodca Najkrajšie cyklotrasy (Bratislava a okolie) získal v prestížnej medzinárodnej súťaži Tourmap 2015 vyhlásenej v Prahe 1. miesto ako najlepší „tourist guide“ spomedzi desiatok kníh prihlásených z celého sveta.

OBJEDNAJTE TU:Order
Najkrajšie cyklotrasy - Bratislava a okolie
Autor: Daniel Kollár
Cena: 9.95 EUR
Mierka: 0
Kategória: Cykloturistické mapy a sprievodcovia
Vydavateľ: Dajama
Vydanie 1.
Rok vydania: 2014
ISBN: 978-80-8136-025-1
Počet strán: 160
Mäkká väzba
Rozmery: 11.30 x 20.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Cykloturistické mapy a sprievodcovia

Vydané: 2015-10-22
Aktualizované: 2015-10-22

Kategórie: - Cyklistika