Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Máj 2020: Na Pajštúne nič nové - kamene naďalej padajú

V krúžku je kus tehly, ktorý spadol na turistický chodník z hradu. Za sobotné popoludnie sme zaregistrovali 3 takéto pády skália. A po chodníku si to štrádovala jedna rodinka za druhou
V krúžku je kus tehly, ktorý spadol na turistický chodník z hradu. Za sobotné popoludnie sme zaregistrovali 3 takéto pády skália. A po chodníku si to štrádovala jedna rodinka za druhou.

Často používaný turistický chodník pod Pajštúnskym hradom bol v sobotu 30. mája znova bombardovaný padajúcimi kameňmi a úlomkami muriva. Tak to býva vždy počas rušných víkendových dní, keď na hrad nad dedinou Borinka vystupujú stovky návštevníkov z Bratislavy a okolia. Medzi turistami na hrade sa vždy nájde niekto, kto sa priblíži k okraju zrúcaniny a nepozorne zhadzuje dole uvoľnené kamene, či rozpadávajúce sa murivo.

Turisti dolu na turistickom chodníku o tom, že vchádzajú do ohrozenej zóny, nevedia, pretože ich nič na nebezpečenstvo neupozorňuje. O tom, že dole padajú kamene, vedia len horolezci, ktorí na skalách pod hradbami trávia mnoho hodín a sú chránení aspoň prilbami.

Autor textu a fota: Vlado Bibel

Ďalšie info:

Pajštúnska ruská ruleta, alebo: Nemal by sa Pajštún pre turistov uzavrieť?

Pajštúnsky hrad

Júl 2021: Na Pajštúne nič nové - kamene naďalej padajú

Na malokarpatskom hrade Pajštún neďaleko Bratislavy nič nové. Stovky turistov, ktorí prechádzajú po turistickom chodníku pod hradom, naďalej nevedia, že riskujú svoj život.

Vydané: 2020-05-31
Aktualizované: 2020-05-31

Kategórie: Výlety a prechádzky - Bratislava a okolie - Výlety, prechádzky