Panorama.sk
Voda - splavy, výlety, príbehy
×
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

V dunajských ramenách: Prehrádzka s dúhou

Prehrádzka s dúhou v dunajských ramenách - v septembri 2016 už neexistovala
Prehrádzka s dúhou v dunajských ramenách - v septembri 2016 už neexistovala.

Prehrádzka, ktorá je na obrázkoch, už nexistuje. Okolo roku 2015 bola zrušená.

Čítajte viac v článku Zmiznutá Maďarská Niagara: >>

Je to jedno z mnohých pekných miest v dunajských ramenách. Voda sa valí a prepadá do hĺbky, ktorá je v ramenách nezvyklá, vo vzduchu sa vznáša vodná para a v nej sa pri správnom uhle dopadu slnečných lúčov rozžiari dúha. Je to prehrádzka Pókmacskási záras.
<%mapikon 16,1187,2 %>

Prehrádzka s dúhou v dunajských ramenách
Prehrádzka s dúhou v dunajských ramenách

Prehrádzku sme prekonávali už trikrát. Len pri poslednej výprave sme prišli na to, že keď sa plavíme zhora, v smere prúdu, treba pol kilometra pred prehrádzkou odbočiť doprava a oboplávať ostrov objímaný vodami ramena. Tento ostrov rozdeľuje prehrádzku na dve časti. Napravo od prehrádzky je chodník, ktorý umožní pomerne "pohodlne" preniesť kánojku nižšie. Džungla naľavo od prehrádzky sa nám zdala v júli 2014 nepriechodná. Ani metóda spúšťania lodí "na povrázku" dolu prehrádzkou, ktorú sme použili v roku 2009, sa nezdala byť veľmi použiteľná - veľmi sa nám nechcelo hádzať sa do vody a na podávanie lodí by bolo potrebné zmobilizovať vodácke družstvo.

Rybačka pod prehrádzkou

Pod prehrádzkou často možno stretnúť rybárov.

Text a obrázky: Vlado Bibel

<%ramena(lang)%>

Pridaj komentárPripojte komentár

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.