Panorama.sk
Fotopotulky, filmy, reportáže
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Tatranský fotomaratón 2014

Jedna zo súťažných snímiek TF 2013
Jedna zo súťažných snímiek TF 2013. Autor / zdroj: hory.sk.

Občianske združenie Horský internetový klub organizuje dvadsiateho až dvadsiateho prvého septembra 2014 v poradí už štvrtý ročník Tatranského fotomaratónu (TF 2014). Okrem minuloročnej novinky, a to rozdelenia súťažnej časti do dvoch kategórií - MESTO a HORY, pribudla aj možnosť prezentovať sa krátkym videom.

A kategória MESTO (obsahuje 8 hodín fotografovania na celom území Vysokých Tatier, od Podbanského po Tatranskú Kotlinu) a B kategória HORY (obsahuje 30 hodín fotografovania vo vysokohorskom prostredí s možnosťou prenocovania na vysokohorskej chate).

Nová je mimosúťažná možnosť pripraviť jednominútové video, ktoré bude spolu s ostatnými nielen odmenené malou pozornosťou, ale aj odprezentované na tohtoročnom festivale amatérskej tvorby o horách - Horalfeste. Týmto spôsobom chce organizátor podujatia experimentálne poukázať na vnímanie Vysokých Tatier očami turistov.

Za registráciu do fotomaratónu sa platí: V kategórii MESTO 5 eur (členovia ALPENVEREIN Ortsgruppe HIK 3 eur), v kategórii HORY 8 eur (členovia ALPENVEREIN Ortsgruppe HIK 6 eur).

Ako sa súťaží

Témy oboch kategórií budú vyhlásené pred štartom, ktorý sa uskutoční dňa 20. septembra 2014 o 9-tej hodine pred StanBarom - Mlynická dolina, Štrbské Pleso. Po vyhlásení 8 tém pre každú z kategórií samostatne, budú mať účastníci možnosť ich stvárnenia na 8 fotografiách, a to v časovom intervale prislúchajúcom danej kategórii. Vo fotografiách musí byť zrejmý súvis zobrazovaných motívov k Vysokým Tatrám.

Do 15. septembra 2014 je možné sa elektronicky registrovať na oficiálnych web stránkach Tatranského fotomaratónu (www.fotomaratón.hory.sk). Pre el. registrovaných účastníkov TF 2014 bude zabezpečený špeciálny balíček obsahujúci vecné drobnosti a poukážky na zľavy od partnerov podujatia, ako aj sladké prekvapenia, či kupón na kávu/čaj. Registrácia bude možná aj v deň konania podujatia, a to od 7:00 do 9:00 hodiny.

Pre väčšie skupiny súťažechtivých milovníkov fotografovania a Tatier, organizátori pripravili výhodné skupinové štartovné. Chýbať nebude ani bohatý sprievodný program. V sobotný večer čaká účastníkov príjemné posedenie pod holým nebom spojené s premietaním outdoorových filmov a prezentáciami fotografií s horskou tematikou. Taktiež budú mať účastníci TF 2014 možnosť absolvovať mini fotokurz.

Fotografie vyhodnotí odborná porota, v ktorej budú poprední horskí a tatranskí fotografi. Odovzdávanie cien spojené s vernisážou víťazných fotografií sa uskutoční v priebehu októbra 2014 v Hoteli Toliar na Štrbskom Plese. Aj tento rok si ocenení súťažiaci odnesú bohaté cenové portfólio od pobytov, cez hodnotné vecné ceny až po darčekové poukazy.

Všetky podrobnosti o Tatranskom fotomaratóne, ako aj súvisiace aktuality, môžu záujemcovia nájsť na stránke fotomaratónu www.fotomaraton.hory.sk.

(Z tlačovej správy organizátorov podujatia)

Viac informácií:

Počasie preverilo účastníkov Tatranského fotomaratónu 2013

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.