Panorama.sk
Horolezectvo
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Video Pocta obetiam spod Everestu

Z videa Pocta obetiam spod Everestu
Z videa Pocta obetiam spod Everestu. Autor / zdroj: Elia Saikaly/ Mission 14 / VIMEO.

Ďalšie video prináša zábery z lavíny, ktorá sa rúti na základný tábor - Base Camp pod Mount Everestom. Pripravil ho kanadský dokumentarista Elia Saikaly priamo v zničenom BC. Video je venované obetiam zemetrasenia.

Všetci lezci, ktorí boli uväznení po zemetrasení z 25.4. nad ľadopádom Khumbu v prvom a v druhom postupovom tábore, boli úspešne evakuovaní vrtuľníkmi do BC a potom ďalej z hôr. Podľa Nepálskeho horolezeckého združenia si zemetrasenie vyžiadalo medzi lezcami a trekkermi a v ich nepálskych tímoch 19 obetí.

V celom Nepále, najmä pod rútiacmi sa budovami, zahynuli tisíce ľudí.

Podľa publikovaných informácií v Himalájach skončila jarná lezecká sezóna - veď aká by to bola radosť z lezenia, keď je naokolo toľko nešťastia.

Film vydalo na stránkach VIMEO združenie Mission 14®, ktoré založil Nick Cienski. Cieľom združenia je v rámci 6 Summits Challenge - Výzvy šiestich vrcholov - v jednom kalendárnom roku vystúpiť na šesť osemtisícoviek a získať medzinárodnú pozornosť a prostriedky na boj proti obchodovaniu s ľuďmi.

Everest - A Tribute to the Fallen from Mission 14 on Vimeo.

Spracoval vb

Viac informácií:

Video zo zemetrasenia a lavíny v Base Campe pod Everestom

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.