Panorama.sk
Horolezectvo
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Video Pocta obetiam spod Everestu

Z videa Pocta obetiam spod Everestu
Z videa Pocta obetiam spod Everestu. Autor / zdroj: Elia Saikaly/ Mission 14 / VIMEO.

Ďalšie video prináša zábery z lavíny, ktorá sa rúti na základný tábor - Base Camp pod Mount Everestom. Pripravil ho kanadský dokumentarista Elia Saikaly priamo v zničenom BC. Video je venované obetiam zemetrasenia.

Všetci lezci, ktorí boli uväznení po zemetrasení z 25.4. nad ľadopádom Khumbu v prvom a v druhom postupovom tábore, boli úspešne evakuovaní vrtuľníkmi do BC a potom ďalej z hôr. Podľa Nepálskeho horolezeckého združenia si zemetrasenie vyžiadalo medzi lezcami a trekkermi a v ich nepálskych tímoch 19 obetí.

V celom Nepále, najmä pod rútiacmi sa budovami, zahynuli tisíce ľudí.

Podľa publikovaných informácií v Himalájach skončila jarná lezecká sezóna - veď aká by to bola radosť z lezenia, keď je naokolo toľko nešťastia.

Film vydalo na stránkach VIMEO združenie Mission 14®, ktoré založil Nick Cienski. Cieľom združenia je v rámci 6 Summits Challenge - Výzvy šiestich vrcholov - v jednom kalendárnom roku vystúpiť na šesť osemtisícoviek a získať medzinárodnú pozornosť a prostriedky na boj proti obchodovaniu s ľuďmi.

Everest - A Tribute to the Fallen from Mission 14 on Vimeo.

Spracoval vb

Viac informácií:

Video zo zemetrasenia a lavíny v Base Campe pod Everestom

Vydané: 2015-01-15
Aktualizované: 2015-01-15

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies, ktoré im umožňujú zaznamenávať vaše internetové preferencie. Používaním stránok dávate súhlas so zapisovaním cookies do Vášho internetového prehliadača.