Panoráma.sk
Kníhkupectvo
Sprievodca
Noviny
Kontakty
Slovakia Document Store - Logo
Panorama.sk in SlovakEnglish
Dnes je 16.12.2017
Vyhľadávanie / Search
Počasie
Kurzy: 1 EUR = 1.1806USD   25.678CZK   0.88253GBP   313.43HUF   4.2167PLN   7.5465HRK . . . viac

Výtvarník Vladimír Popovič sa na svojej púti pohybuje medzi kontajnerom a recepciou (Pozvánka na výstavu)

Pútač k výstave

V Múzeu moderného umenia Danubiana v Čunove vystavuje jeden z najvýraznejších súčasných slovenských umelcov, výtvarník Vladimír Popovič. Výstava je nazvaná Déjà vu.

Vladimír Popovič

Danubiana Meulensteen Art Museum sa stala pomyselným farebným dáždnikom, na ktorý neúnavne padá spŕška Popovičovho talentu. Honosné priestory poskytujú pre umelca s veľkým rozmachom dostatok priestoru, aby sa v ňom vizuálne uplatnili jeho veľkoplošné obrazy, zaberajúce celú plochu prízemných častí, aj prvého poschodia. Popovič nemaľuje, Popovič dýcha maľbou. Jeho Déja` vu je farebné, zmyselné, obsiahle aj rozsiahle, podmanivé, vrúcne, zmysluplné, produkujúce vibrácie pozitívneho charakteru v oblasti erotickej, ľudskej aj profesionálnej.

Vladimír Popovič: Artemis

Na svojej ceste životom sa, ako sám hovorí, pohybuje medzi kontajnerom a recepciou, čo mu ponúka úžasný priestor na sebarealizáciu. Maliar si nevybral zle. Medzi odpadkami často nájdeme umelecké skvosty, pavlače starých domov by o tom mohli rozprávať, recepcia je zas priestorom, kde sa nachádzajú výborné profesionálne kontakty a blyští sa tam zlatom umenia spoločenskej komunikácie. A maliar Popovič je v oboch fenoménoch zbehlý, aktívny a vitálny. Obstál v obrovskej konkurencii ako jeden z najlepších a svoje poznatky sedemnásť rokov odovzdával aj v multimediálnom ateliéri na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

Výstava zahŕňa posledné desaťročie umelcovej tvorby a tak môžeme po Kruhovom objazde okolo zmyselných ženských pier sledovať, čo Popovič posledných desať rokov robil. Obrazy sú nabité erotikou, ale aj pútavou farebnosťou, zasiahnuté krásou tatranských štítov, večnou inšpiráciou umelcovho rodiska (narodil sa v roku 1939 na východnom Slovensku vo Vysokej nad Uhom, detstvo prežil na Zamagurí a na Spiši). Jeho stálym motívom a inšpiráciou sú vzťahy, rodinné aj partnerské väzby, ale aj okolitý svet a príroda. Prosto všetko, čo nájdeme medzi kontajnerom a recepciou. Samotné názvy obrazov sú poéziou, čo dodať k obrazu s názvom Huslistka si nohy neholí. To jednoducho treba vidieť a v Danubiane máte túto možnosť do 6. marca 2011.

Posledné desaťročie obdivovateľom Popovičovho umenia prinieslo vizuálne príťažlivé diela, menšie aj veľkoformátové, ktoré obsiahli život vo všetkých jeho farebných škálach a podobách. Aj za to umelcovi Popovičovi patrí naše divácke a vnímateľské: Ďakujem.

Dáša Šebanová

.Pripojte komentár

Vydané: 25. 1. 2011
Kalendár - rýmovačky k meninám, informácie o kalendárových zvykoch
Reklama
Mailujte adresu stránky

<< Back / Nazad  
© Copyright 1998 - 2016, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho zariadenia.