Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Kam za slnkom z Bratislavy - webkamery na Schneebergu

Vrchol Schneebergu, najvýchodnejšej dvojtisícovky v Alpách
Vrchol Schneebergu, najvýchodnejšej dvojtisícovky v Alpách. Autor / zdroj: Wolfgang Glock - Own work. Licensed under Public domain via Wikimedia Commons.

V novembri a decembri býva západ Slovenska prikrytý mrakmi a nízkou oblačnosťou. Len vďaka kúzlu inverzie je možné dostať sa na miesta zaliate slnkom. Treba ísť na hory, vystúpiť nad mraky. Niekedy je oblačná prikrývka nižšia a napr. z Bratislavy sa stačí vypraviť na malokarpatské sedemstovky, na kopce, ktoré dosahujú 700 metrov nadmorskej výšky. Často je však 700 metrov málo, pretože mraky siahajú vyššie, vysoko nad tisíc metrov. V takom prípade je možné namieriť na dvetisícovku, ktorá je k Bratislave najbližie a zároveň je najvýchodnejším kopcom nad dvetisíc metrov v Alpách - na Schneeberg. Jeho vrchol Klosterwappen má výšku 2076 metrov. Masív Schneebergu vidno v dňoch, keď je mimoriadne čistý vzduch aj z Bratislavy. Vzdušnou čiarou je Schneeberg od Bratislavy vzdialený 100 km. Vďaka miestnym webkamerám si môžete zistiť, či je na Schneebergu naozaj slnečno.


Webkamera sníma pohľad na masív Schneebergu zo zastávky zubačky Baumgartner. Stanica leží vo výške 1396 m a je vzdialená 7,3 km od dolnej stanice zubačky v Puchbergu.


Pohľad na východ zo Schneebergu.


Pohľad na juh zo Schneebergu.


Pohľad na Klosterwappen - najvyšší vrchol masívu Schneebergu.


Alžbetin Kostolík na Schneebergu.

Vydané: 2015-12-06
Aktualizované: 2015-12-06

Kategórie: Výlety, prechádzky - Webkamery, online kamery vo svete