Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

DVD Moja misia II. (Dokumentárne filmy o slovenských misionároch)

Moja misia II. -obal DVD

Šesť ďalších príbehov slovenských misionárov z celého sveta. Zaujímavo spracované posolstvo Milana Zedníčka, Antónie Lednickej, Petra Bešényeiho, Jána Šutku, Jozefa Lančariča a Magdalény Cerovskej.

DVD je v slovenskej verzii.

Padre Alegría - obal DVD

Padre Alegría (Angola)

Tridsať rokov bratovražedných bojov je minulosťou a v Angole vládne mier. V chudobných štvrtiach päťmiliónovej Luandy však každodenný boj o prežitie pokračuje. Na bolesť, nenávisť a beznádej našiel otec Milan Zedníček svoj vlastný liek: radosť. Nákazlivú a úprimnú radosť zo života. Niektorí ľudia dokonca ani nevedia, že ich farár sa volá Milan. Volajú ho Padre Alegría. Otec Radosť.

Čo slová nepovedia - obal DVD

Čo slová nepovedia (Sibír)

Rozbité rodiny, samota, alkoholizmus, zúfalstvo, choroby, závislosť … Sestra. Antónia Lednická, zdravotná sestra, je nielen vynaliezavá, ale aj charizmatická v spôsobe ohlasovania evanjelia tým najchudobnejším z chudobných v Nižnom Tagile. Nebojí sa navštevovať chorých na tuberkulózu, rozdávať chlieb hladným, nájsť ubytovanie bezdomovcovi, alebo pomôcť umrieť s dôstojnosťou, ktorá prináleží človeku.

Poštárska telenovela - obal DVD

Poštárska telenovela (Slovensko)

Pred bytovkami v rómskej osade Poštárka je celý deň živo. Len o piatej večer sa ulice úplne vyprázdnia. Ide telenovela Medzi láskou a nenávisťou. Práca Petra Bešényeiho je ako telenovela – nemá konca kraja. Už 15 rokov sa snaží Rómov na Poštárke vytrhnúť z pasivity. Výsledky sú malé, ale predsa: prví študenti zmaturovali, v škôlke pracujú rómske asistentky, chalani nedávno vyhrali futbalový turnaj

Cesta z pralesa - obal DVD

Cesta z pralesa (Ekvádor)

Keď k nim Ján Šutka pred 50 rokmi prišiel, volali ich lovci lebiek. Hlavy nepriateľov sušili a vyrábali z nich trofeje veľkosti pomaranča. Dnes ich volajú Shuar a sú rovnocennými členmi ekvádorskej spoločnosti. Ján Šutka kmeň Shuar zjednotil, zaviedol v amazónskom pralese systém vzdelávania cez rádio, spolu s Indiánmi vymyslel chýbajúce čísla od 6 do 10, inicioval výstavbu 130 malých letísk …

Rašaj - obal DVD

Rašaj (Nemecko)

Rašaj po cigánsky znamená čarodejník, šaman, kňaz. Rašaj komunikuje s nadprirodzeným svetom a preto sa u cigánov teší zvláštnej úcte. Na týždennej púti v Oberloesterne poskytuje cigánom náboženský servis rašaj Jozef Lančarič. Stanová kaplnka s množstvom sôch, cigánska hudba, oheň, procesia k mariánskej jaskynke, požehnanie mercedesov a šesťdesiatky karavanov ... to všetko k púti rodiny Hoffmann – Adler patrí.

Útek do Albánska - obal DVD

Útek do Albánska (Albánsko)

Magdaléna Cerovská utiekla z komunistického Československa, aby sa mohla stať misionárkou. V roku1991 sa jej sen splnil a prichádza do krajiny zničenej krutou diktatúrou. Odvtedy s albánskym ľudom zdieľa veľké ekonomické krízy, aj malé pokroky. Učiteľ Tonin vystihol jej prínos nasledovne: "Tak ako my Albánci máme jednu sestru Matku Terezu, tak možno aj vy raz budete hrdí na to, že máte jednu sestru Magdalénu."

Ďalšie info:

DVD Moja misia I. (Dokumentárne filmy o slovenských misionároch)

OBJEDNAJTE TU:Order
DVD Moja misia II. (Dokumentárne filmy o slovenských misionároch)
Cena: 12.95 EUR
Mierka: 0
Kategória: Dokumentárne filmy a cestopisy
Vydavateľ: Lux
Vydanie 0.
Rok vydania: 0
ISBN: 0
Počet strán: 0
Rozmery: 0.00 x 0.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Dokumentárne filmy a cestopisy

Vydané: 2006-11-21
Aktualizované: 2006-11-21

Kategórie: - Fotopotulky, filmy, reportáže