Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

DVD Moja misia I. (Dokumentárne filmy o slovenských misionároch)

Moja misia I. - obal DVD

Šesť dokumentárnych filmov o slovenských misionároch, šesť svedectiev, šesť vzácnych osobností… Františka Olexová, Bernard Kulha, Mária Greškovičová, Marián Kuffa, Jozef Hurton a Štefan Bebjak.

DVD je len v slovenskej verzii.

Anjeli - obal DVD

Anjeli (Juhoafrická republika)

Príbeh o smrti a nádeji. Sestra Františka Olexová pracuje v centre pre deti zomierajúce na AIDS. Aby deti smrť ľahšie prijali, rozprávajú im sestry príbeh o anjeloch. Vraj Ježiško potreboval nového anjela a tak si vybral jedno z ich detí. Aby bola story o anjeloch dôveryhodnejšia, oblečú sestry zomierajúce dieťa do bielej košieľky a na hruď mu pripnú symbol AIDS - červenú stužku.

Medzi zemou a nebom - obal DVD

Medzi zemou a nebom (Bolívia)

Bernard Kulha pracuje na obyčajnej fare v zabudnutej dedinke San Miguel. Má 70 rokov, je flegmatik a nesnaží sa už zmeniť svet. Svoju stereotypnú prácu robí s láskou starého otca. Čas pre neho nemá veľký význam. Nikam sa neponáhľa a nikdy nič nezmešká. Na obed si dopraje siestu, rád si dá s priateľmi pohárik slivovice a na kúpalisku neváha do bazéna skočiť šípku.

Taký všedný život - obal DVD

Taký všedný život (Rumunsko)

Sestra Mária Greškovičová pracuje medzi Slovákmi žijúcimi v Rumunsku. Hoci nie všetko jej vždy vychádza podľa predstáv a život má komplikovaný nevyliečiteľnou chorobou, žije naplno každý deň. "Zo všetkých ilúzií som automaticky vytriezvela. Ale načo by som nikdy nechcela zabudnúť je, že nech sa deje čokoľvek, som prijímaná, chcená a milovaná," zdôveruje sa sestra Mária.

Podnikateľ s dušami - obal DVD

Podnikateľ s dušami (Slovensko)

Keď bol chlapec, chcel byť ako Winnetou. Chcel pomáha? slabším ako on, chcel mať takého koňa a pušku ako on a chcel žiť tak pravdivo ako on. Od roku 1990 je Marián Kuffa na čele Inštitútu Krista Veľkňaza v Žakovciach a pomáha chorým, postihnutým, bezdomovcom, sirotám, slobodným matkám, bývalým väzňom … Získal si ich dôveru a stal sa pre nich otcom, bratom a priateľom.

Cena človeka - obal DVD

Cena človeka (Taliansko)

Jozef Hurton vďačí komunistom za svoje šťastie. Keby nebol v lágri, nikdy by sa vraj nestal kňazom, ale lekárom. Po úteku z ČSSR vyštudoval teológiu v Ríme a stal sa farárom v alpskej dedinke Sulden. Bol svedkom viacerých nešťastí na horách a tak sa rozhodol vstúpiť do horskej služby, založiť školu pre lavínových psov a nakrúcať inštruktážne filmy o horách. Verí, že jeden život má väčšiu cenu, ako všetky tie jeho milované hory dohromady.

Misionár na Pangalane - obal DVD

Misionár na Pangalane (Madagaskar)

Štefan Bebjak ako chlapec sníval o tom, že bude námorníkom. Sen sa mu čiastočne splnil, lebo na Madagaskare najčastejšie cestuje na motorovom člne. Raz za mesiac vyráža na desaťdňové turné po dedinkách na kanáli Pangalana. Ako kňaza ho všade vítajú so spevom, hádžu mu pod nohy kvety a dávajú mu to najlepšie jedlo – ryžu. Napriek tomu vždy schudne minimálne päť kíl.

Ďalšie info:

DVD Moja misia II. (Dokumentárne filmy o slovenských misionároch)

OBJEDNAJTE TU:Order
DVD Moja misia I. (Dokumentárne filmy o slovenských misionároch)
Cena: 12.95 EUR
Mierka: 0
Kategória: Dokumentárne filmy a cestopisy
Vydavateľ: Lux
Vydanie 0.
Rok vydania: 0
ISBN: 0
Počet strán: 0
Rozmery: 0.00 x 0.00 cm
Nákupné podmienky
Pozrite ďalšie v kategórii
>> Dokumentárne filmy a cestopisy

Vydané: 2006-11-21
Aktualizované: 2006-11-21

Kategórie: - Fotopotulky, filmy, reportáže