Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Vodácke výlety na rieke Morava

Vodáci na Morave

Splav Moravy v blízkom okolí Bratislavy je nenáročný a je možné ho absolvovať buď s inštruktorom, alebo bez neho. Splavy trvajú deň, alebo viac dní a sú vhodné aj pre ľudí bez vodáckych skúseností. Moravu môžu splavovať aj rodiny s deťmi, aj starší ľudia.

Táto charakteristika platí pre splavované úseky: Moravský svätý Ján - Gajary - Záhorská Ves - Vysoká pri Morave - Devínska Nová Ves - Devín. Tieto úseky s kilometrážou sú popísané v článku Splavy Moravy pri Bratislave - sprievodca.

Moravu možno splavovať aj v jej vyšších úsekoch, aj v Českej republike. Veľmi pekný je úsek s piesočnatými meandrami, ktorý sa začína pri stavidlách na Baťovom kanáli vo Vnorovoch. Pekný je aj moravský prítok Moravy Dyje.

O jednom neplánovane maratónskom splave z Moravského svätého Jána do Gajár píšeme v článku Polmaratón na rieke Morava.

Vodáci na Morave

K dispozícii je viacero typov kanoe. Sú to stabilné lode. V prípade potreby je možné spojiť 2 kanoe do katamaranu, čím sa dosiahne najvyššia stabilita vhodná pre začiatočníkov, rodiny s malými deťmi, i pre štvornohých miláčikov.

Vodáci na Morave

K základnej výbave patria pádla a bezpečnostné vesty. Pri viacdňových splavoch si účastníci sami zabezpečujú výbavu na nocovanie v prírode.

Pre vodákov, ktorí nepoznajú vybranú trasu, možno objednať inštruktora.

Moravské ramená

Lode a materiál potrebný na splavovanie organizátori dopravia priamo na štart. V prípade potreby, najmä pre väčšie skupiny vodákov, je možné zabezpečiť aj dopravu osôb.

Rieka Morava a Sandberg

Dvojkombinácia bicykle - kánojky

Okrem jednoduchého splavu ponúkame pre obojživelníkov dvojkombináciu bicykle - kanojky. Spočíva v tom, že účastníci sa môžu odviezť bicyklami, či už svojimi, alebo požičanými do Vysokej pri Morave. Odtiaľ splavia Moravu pod Devín, kde ich budú čakať bicykle ktoré tam dovezieme.

Objednajte si splav Moravy, (ceny dohodou): >>

Vydané: 2005-06-12
Aktualizované: 2005-06-12