Panorama.sk
Čaro návratov
×
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Čaro návratov

Čaro návratov, obálka

Autor knihy Ladislav Janiga knihu uvádza slovami: "Veľká obrazová publikácia o rozmeroch 25 x 35 cm vám priblíži prírodu, hory, šport, expedície po horách sveta, ako aj to pekné čo máme v našich horách u nás doma. V tejto obrazovej publikácii je skromný prehľad pätdesiatich rokov fotografickej činnosti horského fotografa..." Ako upresňuje podtitul, ide o roky 1960 až 2010, počas ktorých sa pohyboval autor s batohom po horách sveta. Fotografie zaznamenávajú aj tatranské horolezecké začiatky autora, ale nie sú vymedzené len letnými horolezeckými aktivitami - nasleduje extrémne lyžovanie, skialpinizmus, lezenie v ľadopádoch, práca horskej a leteckej záchrannej služby, snímky z Vysokých Tatier, Nízkych Tatier, z Pienin a potom nasledujú pohoria: Alpy, Kaukaz, Altaj, Himaláje, Pamír, "vŕšky" v Peru a Ekvádore, na Novom Zélande, v Austrálii, v Afrike a napokon Vezuv v Taliansku. Je to veľká obrázkova kniha a ak máte radi hory a cestovanie, poteší Vás listovať v nej. Popisky k snímkam sú slovenčine i v angličtine, texty k jednotlivým častiam knižky sú tiež v oboch jazykoch.

Ihla v Patrii, Vysoké Tatry, ukážka z knihy Čaro návratov

Ihla na Patrii vo Vysokých Tatrách.

Vysoké Tatry na jar

Lúky pod končiarmi.

Veľká Lomnická veža - Vysoké Tatry

Na Veľkej Lomnickej veži

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.