Panorama.sk
Tradičná kultúra regiónov Slovenska
×
Obsah
Panorama.sk in SlovakEN
Počasie

Tradičná kultúra regiónov Slovenska

Tradičná kultúra regiónov Slovenska - obálka

Tradičná kultúra Slovenska, ako ju poznáme z prvej polovice 20. storočia, sa formovala na pozadí stredoeurópskych dejín, za súčinnosti viacerých etník a v kontakte s kultúrnymi tradíciami krajín obklopujúcich naše územie. Na relatívne malom priestore tak vznikli rôznorodé a zároveň vnútorne diferencované kultúrne regióny, ktorých charakter približuje táto publikácia prostredníctvom geografického vymedzenia, historických podmienok formovania kultúry, etnického i konfesionálneho zloženia obyvateľstva, jeho tradičného zamestnania, ďalej predstavuje rôznorodé formy ľudového výtvarného umenia, odevu, architektúry, duchovnej kultúry a folklóru, ako aj prehľad folklórnych súborov a festivalov, múzeí a najvýznamnejších kultúrno-historických pozoruhodností.

Mapa regiónov Slovenska - ukážka z knihy Tradičná kultúra regiónov Slovenska

Zámerom autorov publikácie bolo vytvoriť pomôcku pre pracovníkov v oblasti kultúry, školstva, cestovného ruchu, pre priaznivcov folklóru a ľudového umenia, pre zastupiteľské úrady a Slovákov v zahraničí. Publikácia obsahuje miestny a predmetový register, schematické mapky a čiernobiele fotografie.

Mailujte adresu stránky

Panoráma.sk - Kontakty / O nás
© Copyright 1998 - 2018, Panoráma.sk
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo dalšie šírenie textov a fotografií zo stránok Panorámy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu Panorámy.sk je porušením autorského zákona.
Partneri Panorámy.sk používajú cookies. Používaním stránok dávate súhlas s ich zapisovaním do Vášho internetového zariadenia zariadenia - prehliadača.